עכשיו אתה חוזר בחזרה

החזרה הכמעט סופית של ניימאר לברצלונה היא ניסוי אדיר בבני אדם, שיעור בקארמה והגדלה של סכום ההימור על אחת החידות של הכדורגל העולמי

בשלב מסוים, בשלהי עונת 2014-2015 ניימאר היה השחקן הכי טוב בעולם. לא השחקן הכי טוב בעולם דרומית למסי, לא זה שבא אחרי רונאלדו, אלא פשוט, חד וחלק השחקן הטוב בעולם. זה שסחב את ברצלונה לתואר צ׳מפיונס חלק, שבו היא מדיחה בזו אחר זו את העילית של אירופה ומקנחת באלופת איטליה, ב-3-1 קליל כשניימאר כובש בכל שלב. זו היתה שירה בשיאה, פואטרי אין מואשן כמו שאומרים מעבר לאוקיינוס. ניימאר כבש, בישל, שלט באגף שמאל והראה שיום אחד, כשמסי יחליט לתלות את השרביט והכתר, יש מצב טוב שהוא יזכה לפחות באחד מהם.

כל מה שהיה דרוש לניימאר בשלב הזה של הקריירה שלו, בסה״כ בגיל 24 בערך, היה מצרך אחד לא כל כך נדיר, סבלנות. העולם חייך אליו ועל הקארמה שלו היה רשום שאם רק יקפיד על מעט סבלנות, המלוכה תהיה שלו. אבל, כמו שאומרים בגן של הבן הקטן שלי, סבלנות מסתבר שלא קונים בשום חנות, ודווקא המרכיב הפשוט הזה היה חסר בקריירה של ניימאר. כשחילקו את התכונות הוא קיבל את הדריבל, את הבעיטה, את הטיית הגוף שאי אפשר לעשות שום דבר מולה, את המהירות, היופי, הכריזמה וראיית המשחק. אבל סבלנות? פחות.

ואם יש קארמה אז כשניימאר עבר לפריס בשביל לזכות במלוכה בכוח, קרה לו הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לספורטאי, לא רק שהוא לא עלה למלוכה, אלא שהוא הפך לבדיחה. כי ניימאר של השנתיים האחרונות הוא קודם כל בדיחה בהתהוות ואחר כך שחקן כדורגל (אדיר). פתאום, בבת אחת, נפתח פער אדיר בין היכולת על המגרש, שנשארה גבוהה מאוד, לבין עולם המסיבות, ההאשמה באונס, הפציעות שפתאום הפכו צמודות ותכופות ובמיוחד ובעיקר לליצן שהפך במונדיאל 2018, משחקן אדיר שעושה מה שהוא רוצה על המגרש, לשחקן שמנסה לקחת בכוח עבירות תוך שהוא הופך את עצמו לבדיחה. קו ישר ומאוד פשוט עובר בין השחקן שבקיץ 2017 החליט לקחת בכוח את המלוכה, לאותו ליצן שעלה על המגרש במונדיאל 2018 והחליט שאם לא עושים עליו עבירה אמיתית, הוא פשוט יקח את העבירה בעצמו ויטיל את עצמו לקרקע. ניימאר של 2015 היה עושה הצגות פה ושם, אבל ב-5 מ-6 מקרים היה פשוט שועט עם הכדור קדימה ומשאיר את המגן ואת הספיקות מאחוריו. ניימאר של 2018 החליט שאין לו סבלנות לזה, כי סבלנות זה לאנשים רגילים וניימאר של 2018 היה בעיני עצמו מלך ולא אדם רגיל.

וכעת, אם יחזור לברצלונה, בהחלטה הטובה הראשונה שעשה מאז שנת 2017, הוא נדרש לעבור שני ניתוחים מסובכים מאוד. הראשון השתלת סבלנות, כי מסי עדיין כאן, והשני כריתת אגו. למעשה את הניתוח השני הוא כבר עובר בכפיה בימים אלה ממש. לא במקרה ברצלונה דורשת ממנו להגיד פומבית שהוא רוצה לחזור, לוותר על הכסף ועל הבונוסים ולהוריד בשכר. יש פה הגיון כלכלי, אבל יש פה הגיון מנטלי. יש פה הבנה יפה של אבידל, ברתומיאו והחברים בבארסה שמבינים שניימאר יאלץ לכרות את האגו שלו במכה אחת כואבת. כמו חולה לב שנאלץ ביום אחד לוותר על הסיגריות, גם ניימאר צריך בדקה אחת לוותר על האגו, להשאיר אותו ליד האייפל בפאריז ולחזור לברצלונה קטן. לחזור לברצלונה כמו הילד שהגיע לקבוצה בקיץ 2013, צנוע (יחסית כן?), מת להוכיח את עצמו ויודע שהדרך תהיה ארוכה.

יותר מכדורגל, יש כאן ניסוי אדיר בבני אדם וניסיון לא פשוט להחזיר את הגלגל אחורה. סכום ההימור פה הוא אדיר, הסיכוי שנראה בשנת 2019 את ניימאר של 2015 קיים, אבל הוא לא גבוה מדי. פפ גווארדיולה הגדול אמר שניימאר עדיין שחקן ענק אבל הוא לא יודע אם זה יעבוד. אין הרבה מאמנים שמבינים בנפש השחקן כמו גווארדיולה, ואין הרבה שמבינים מתי שחקן מתאים לקבוצה ומתי הגיע זמנו לעזוב. מצד שני, זה לא שלברצלונה יש ברירה. אין שום שחקן בשוק ברמתו של ניימאר, גם לא קרוב, וצריך לזכור, ניימאר היה האיש שהוביל את בארסה ל-6-1 הגדול על פ.ס.ז (אולי במה ששיכנע אותו סופית ללכת להוביל קבוצה ועשה לו נזק יותר מתועלת). במילים אחרות, אם ניימאר היה על הדשא באנפילד, ברצלונה לא היתה מקבלת רביעייה באותו משחק אומלל. גם לא קרוב.

וכיוון שהעולם הוא קטן, בצד אחר של העולם החליט שחקן קצת מוזר, שהשיג כבר הכל בחיים, אליפות, אמ.וי.פי ואמ.וי.פי של הגמר, לעזוב את החממה של גולדן סטייט וללכת למלוך לבד בברוקלין, קבוצה שבשנים האחרונות יש לה פחות הופעות בפלייאוף מכמות התארים שיש לדוראנט. האם דוראנט 2019 הוא ניימאר של 2017? אני חושב שכן וזה רק מראה שאהבלים לא מתים, הם פשוט מדלגים על יבשות.

פתיחת חלון וסגירת הארון על הניקס
עולים לרשת -סיכום היום הראשון בווימבלדון -נדב חזן

103 Comments

מתיוס 1 ביולי 2019

קצת אחרי ה6-1 גם ניימאר לא עזר וברצלונה הפסידה 3-0 כולל 0-0 בגומלין בבית… ליובנטוס (קבוצה טובה אבל לא ברמה של ליברפול אשתקד)
ככה שלא ברורה כל הפיסקה על זה שליברפול לא הייתה עושה את מה שהיא עשתה ואפילו רחוק מזה…
לגבי דוראנט יש ספורטאים שכיף להם לשחק על מי מנוחות בידיעה שהם בחברותא טובה ויגיעו רחוק בטוח… ויש כאלו שכל כמה שנים יאתגרו את עצמם (מה עוד שבשביל המהלך הוא ויתר על כמה מיליונים (לא בפעם הראשונה) בשביל לצרף עוד שחקן שזה די רחוק מהשחקן/ספורטאי ממוצע או "אהבל" )
ולא חושב שעל הרבה שחקנים היו משלמים חוזה של 160 מיליון שהשנה הראשונה הוא על תקן צופה עקב פציעה קשה שלא ברור איך הוא חוזר…

רוני יובל 1 ביולי 2019

*הכותב אוהד ליברפול

משה 2 ביולי 2019

* וכותב הבלוג הוא אוהד בארסה

תבורי 1 ביולי 2019

נבואה ברוורס זה משהו שבאמת טרם ראיתי.

סבר 1 ביולי 2019

לא הבנתי אותך, למה ברוורס? אני לא ידעתי שזה מה שיקרה לו בפריס, אבל הקארמה שלו עבדה שעות נוספות.

תבורי 2 ביולי 2019

אבל מצד שני ידעת ש (ציטוט): "אם ניימאר היה על הדשא באנפילד, ברצלונה לא היתה מקבלת רביעייה באותו משחק אומלל. גם לא קרוב.". באותה מידה של היגיון ותקפות אני יכול לקבוע שאילו פירמינו וסלאח היו משחקים ומאנה היה נותן את מה שיש לו, היית צריך יותר מעשר אצבעות כדי לספור את השערים.

סבר 2 ביולי 2019

ההפסד של בארסה בליברפול, וכמו שאתה יודע, אני מאוד מאוד מאוד אוהב את ליברפול, לא היה בזכות הצגה של ליברפול, למרות שגם, אלא בזכות קריסה מוחלטת של בארסה. להערכתי, עם שחקן כמו ניימאר על המגרש, זה לא היה קורה. לגיטימי להגיד את זה? חושב שכן. האם אני צודק? מי יודע…. כמו שאני חושב שעם דוראנט בריא, קוואי לא היה אלוף. לגיטימי? כן. האם נכון?
מי יודע.

matipool 2 ביולי 2019

וואלה? הקריסה של ברצלונה קשורה בקשר ישיר להצגה של ליברפול. ילד בן 20 שהצליח לא להפסיד בשח למגנוס קרלסן ב-17 מהלכים, עשה לכם שח-מט.
אגב – בדקתי את כדור הבדולח מקודם. עם ניימאר זה היה נגמר 5:1 לליברפול ועדיין היינו ממשיכים לזכייה בגביע.

jhkj 2 ביולי 2019

יש סיפור מאחורי המשפט על קרלסן או שסתם אמרת כדי להעיד שהוא חכם? כי אם יש סיפור אני סקרן לשמוע

matipool 2 ביולי 2019

סיפור אמיתי. אלכסנדר ארנולד הוא חובב שחמט רציני, שיחק מול קרלסן והצליח להפסיד רק במהלך ה-17.
כתבתי את זה בהקשר להארה שהייתה לו בקרן המפורסמת.

רומן 2 ביולי 2019

מאטי, זה כזה גימיק צהוב ולא רציני.
אבא שלי שהוא שחקן שח די רציני ראה את המשחק הזה ואמר שטרנט שיחק ברמה של שחקן ממש מתחיל שיודע להזיז את הכלים ולא ליפול למכלודות טריוויאליות.
משהו באיזור הגג גג דירוג 1200.

Matipool 2 ביולי 2019

רומן – זה סתם קוריוז. צירפתי פעמיים קישורים לסיפור אבל קיבלתי חסימה.

סבר 2 ביולי 2019

לא מבין הרבה בשח, נתקעתי בערך בקספרוב, אבל הסיפור שם הוא התמוטטות של בארסה. בדיוק כמו בקמפ נואו עם פריז. בלי התמוטטות שום קבוצה ברמה של בארסה לא מקבלת רביעייה. עובדתית בארסה לא קיבלה רביעייה מאז הרביעייה מול באיירן מינכן שהיתה אז הקבוצה הטובה באירופה ובמרחק. אבל היי, זו דעתי. חושב אחרת, גם בסדר. זה ספורט, לאף אחד אין פה כדור בדולח.

צור שפי 2 ביולי 2019

איפה אייל סגל כשצריך אותו.

jhkj 2 ביולי 2019

יפה לו שיצא לו לשחק מול קרלסן, לא להפסיד שש עשרה מהלכים לא הופך אותך לרב אמן אבל החיבה לשחמט עוזרת להבין קצת את הראש שלו, ויש לו ראש.

סגל 2 ביולי 2019

אגב, הסתכלתי על המשחק הזה עם קרלסן מתוך סקרנות, ובוא נאמר שממש לא כדאי להשתמש דווקא בו לצורך בניית המוניטין של טרנט כשחקן חכם.. נראה לי שאבא של רומן היה די נדיב כלפיו – הוא שיחק כמו חובב ברמה הכי נמוכה, ועשה את הטעות פחות או יותר הכי אלמנטרית שאפשר להעלות על הדעת כבר במסע השביעי כשפשוט שם כלי והפסיד כבר אז את המשחק. זה שהמט הגיע "רק" אחרי 17 מסעים היה כבר עניין די פורמלי.

jhkj 2 ביולי 2019

השאלה האם רק חיבה ומשחק כתחביב משפיעים על יכולות הכדורגל וא בענפים אחרים לצורך העניין. כי היכולת להבין סיטאציות מורכבות ולראות כמה מהלכים קדימה עוזרת מן הסתם גם בענפי ספורט אחרים, כמו טרנט למשל שחקן שמבשל המון מה שמחייב מידה מסוימת של הבנה של מה השחקנים סביבו הולכים לעשות. יש לי תחושה שמסי יכול להיות שחקן סימולטני לא רע בכלל.

אמיתי 2 ביולי 2019

וואלה אצל סקאוזרים אם הצלחת להבין את חוקי המשחק אתה כבר נחשב עילוי. גרארד נשלח לתחרויות פיזיקה אחרי ההחלקה- מומחה לגרוויטציה וחיכוך

D! פה ועכשיו 3 ביולי 2019

לאוהדי ברצלונה הסיפור הוא הקריסה שלה, לאוהדי ליברפול ההצלחה של ליברפול.

כל דבר אחר זה די קשקוש.

ברצלונה קרסה שלוש שנים רצוף. אם אתם חושבים שניימאר אחראי לזה – תעשו לו וודו

רוני יובל 2 ביולי 2019

מדהים עד לאן ההזייה של "אוהדי" ליברפול תמשיך. ברצלונה קודם כל קרסה, לא ליברפול הבריקה. זאת עובדה – הם חטפו שני שערים תוך 2 דקות, משום מקום, ומאז הפסיקו לשחק. הגול הרביעי היה בדיחה. זה לא קשור בכלל לכדורגל.
נמאס מגניבות הדעת של חוכמולוגי ליברפול כאן.

Matipool 2 ביולי 2019

כן, אף קבוצה לא יכולה להבריק מול ברצלונה ולנצח בצורה מרהיבה. זה תלוי רק בבארסה אם היא במוד של קריסה.
ועוד מדברים כאן על הזיות ושמים גרשיים על אוהדי ליברפול. איפה ממן כשצריך אותו..

יואב 2 ביולי 2019

מאטי,
לגמרי איתך. ליברפול היתה נהדרת, ממוקדת ובעיקר מאמינה באפשרות(לזכותו של קלופ). וגם התוצאה בספרד היתה מוגזמת ולא שיקפה. ברצלונה רכה? ברור. אבל בדיוק בגלל זה ליברפול טובה ממנה בלא מעט ובכלל בעמדת המאמן מדובר בנוק אאוט מוחלט.
ברצלונה לא עוברת את הליברםול הזאת גם אם היו מתקיימים עוד שבע מפגשים כפולים רצופים. ליברפול שווה לפחות גול, שניים בחוץ אגב.

Matipool 2 ביולי 2019

אגב – הגול הרביעי היה בדיחה? הגול הרביעי היה רגע צרוף של גאונות וזיהוי הזדמנות בעשירית שנייה של ארנולד וביצוע מושלם של אוריגי לכדור הרבה יותר קשה ממה שהוא נראה בתחילה.
ראיתי את השער הזה כל כך הרבה פעמים ואני עומד אחרי כל מילה שכתבתי כאן.

jhkj 2 ביולי 2019

מאטי אני גם מסכים איתך (לרוני, אני אוהד ברצלונה שראה העונה משהו כמו ארבעים משחקים של ברצלונה לפחות, ישבתי עם חולצה שלהם באולד טראפורד). אני מסכים שברסה קרסה, אבל זה ממש לא מוריד מהמשחק הנהדר שליברפול שיחקה, שבלי סלאח ופירמנו עמדה מצוין ושיחקה כאילו כל השחקנים משחקים ביחד מהגן.
הגול הרביעי היה ניצול גאוני של הביזיון בהגנת ברסה, מישהו היה צריך לשמור את אוריגי, ארנולד גאון שהוא ראה את זה.

רופו 2 ביולי 2019

אכן משעשע, במיוחד שהיום רץ ברשת ראיון של פפ הגורו בוא הוא מנתח את המשחק ואת החלק של אנפילד בנצחון גם על בארסה וגם על סיטי שנה שעברה. שווה לכתוב פפ אנפילד בגוגל ולראות. יסתום כמה פיות פה לדעתי.

רוני יובל 2 ביולי 2019

וואו, פפ אמר! הוא ידוע בפרגון שהוא נותן לקבוצות שהוא ניצח (ליברפול). אנפילד זה קהל קונצרטים אוברייטד

ניק 2 ביולי 2019

גם לקרוא תגובות על ברסה הגדולה ועל עלק הקריסה שלה זה בדיחה והזייה.
ליברפול שיחקה פי 10 יותר טוב מברסה בגומלין ופי 2 יותר טוב מהם במשחק הראשון.
ברסה לא נשמה, לא כי היא קרסה מנטלית, אלא כי הקבוצה שמולה פירקה לה את הצורה.

ואני אוהד יונייטד.

סבר 2 ביולי 2019

ליברפול שיחקה פי מיליון יותר טוב במשחק הראשון מבארסה וגם כתבתי על זה בזמן אמת. עם זאת, שום קבוצה ברמות האלה, שיודעת שהיא באה עם 3-0, לא מקבלת 4-0 אלא אם היא מתפרקת. נקודה. זה בכלל לא קשור לליברפול-בארסה. גם ווטפורד לא צריכה לקבל רביעייה מליברפול באנפילד, אם היא יודעת שהיא צריכה הפסד של עד 2 שערים ו/או שער חוץ. לכן מה שהיה שם זה התפרקות, מזל וגם יכולת של ליברפול. לגבי הנוקאאוט לוולורדה, ברור, זה מאמן מעולה כמו קלופ ליד בונקריסט משעמם וחסר מעוף כמו וולורדה, מה השאלה פה בכלל.

יואב 2 ביולי 2019

ולעניין, ברצלונה לא עוברת את הליברפול הזאת גם אם היו משחקים עד היום. אז רצוי לא לקחת משחק אחד ולבודד אותו כי המשחק הראשון היה מרשים לא פחות.
ויש תחושה שבערב הזה(המשחק השני), ברצלונה בכלל לא היתה אחראית לגורלה, זה בכלל לא היה תלוי בה. אז היא קרסה? בוודאי. כמו שניק כתב מעלי, היא לא נשמה. בזכות ליברפול.

רוני יובל 2 ביולי 2019

אתה מלהג. ברצלונה החמיצה בסיטונאות במחצית הראשונה באנפילד. רק במזל זה לא היה 2-1 או 3-1 לברצלונה.
אתם מקשקשים, סילחו לי. ליברפול טובה, לא מדהימה. ברצלונה הגיעה למיצוי סגל ומאמן אותה מאמן חלש. ועדיין ברצלונה איבדה את העלייה יותר משליברפול שיחקה מדהים.

יואב 3 ביולי 2019

רוני יובל,
למה מלהג? למה חמיצות? למה זילזול? למה טון שיחה כזה עם אדם שאינך מכיר?
זאת דעתי- אם הן היו משחקות עד היום, ליברפול היתה עולה. הם פשוט טובים מברצלונה ולא במעט. למרות שאני אוהד יונייטד ולמרות סלידתך הידועה מקבוצות אנגליות. תוצאה ריאלית במשחק הראשון- לפחות 3-3.
זה המצב. ולא ממש מעניין אותי מי מאמן את ברצלונה והאם היא מיצתה. היא נדרסה על ידי קטר רצחני.

משה 2 ביולי 2019

ליברפול אלופת אירופה עוד 330 יום לפחות, לא כדאי שהשנאה שלך תעביר אותך על דעתך. הופעת לפני שני פוסטים ומאז קראת לנו טאמבלים, הזויים וזילזלת בהישג של הקבוצה. זה נמוך ורדוד. חבל.

רוני יובל 2 ביולי 2019

אני פה כבר כמה שנים, תודה. פשוט לא מגיב בדרכ כי מדובר בקן של אנגלופילים עיוורים.

עוד מתן אחד 2 ביולי 2019

ליברפול היתה הרבה יותר טובה בשני המשחקים, הטענות פה על מצחיקות.

jhkj 1 ביולי 2019

נהניתי לקרוא, אני חושב שניימאר לא עבר לפריז כדי להיות מלך עכשיו, אלא כי גם היורש של מסי יהיה לנצח בצלו ההיסטורי של מסי, ואני חושב שניימאר ידע שזה יפגע במעמד ההיסטורי שלו, הוא חשב שפסז תקים קבוצה שתהפוך למשהו סביבו, וייאמר שאם הוא לא היה נפצע זה אולי היה קורה, אבל הוא רואה שלפסז אין עחיד ואין מעמד, מתגעגע לחברים שלו, ולקבוצה שהסגנון משחק שלה מחמיא לו גם אם הוא לא מתאים בול לשיטה. אולי אם הוא היה הולך לסיטי במקום או קבוצה אחרת עם מערכת יותר עובדת זה לא היה קורה.
גם דוראנט לדעתי עזב בדיוק מאותה סיבה, רק שדוראנט עזב לשחק עם חברים כשהוא הכוכב של הקבוצה שהוא עזב במועדון שמנוהל היטב אחרי שגולדן סטייט טיפלה בו גרוע והוא נפצע שוב, ניימאר הבדל המסגרות של ניימאר היה הרבה יותר גדול.

סבר 2 ביולי 2019

מסכים איתך בגדול. לגבי דוראנט, עזב לקבוצה בלי די.אנ.איי, בלי היסטוריה, לדעתי טעות איומה שתעלה לו.

jhkj 2 ביולי 2019

טורונטו הייתה לוזרית לפני קוואי, קליבלנד לפני שלברון חזר, די אנ איי באן בי איי פחות רלוונטי. לדעתי הסיבה שדוראנט טעה זה כי הוא גם מבין השחקנים בעמדה שלו בדור הנוכחי-קודם אליהם משתייך גם לברון, גם קוואי, ואולי גם יאניס יסיימו את הקריירה כגדולים ממנו, ואם הוא רוצה מעמד היסטורי, לדעתי דווקא להיות ה-MVP של הקבוצה-שושלת הגדולה בהיסטוריה זה חתיכת מעמד.

סבר 3 ביולי 2019

נכון לעכשיו לא קוואי ובוודאי לא יאניס גדולים ממנו, בשום פרמטר. הוא שחקן עצום, עם החלטות קצת בעייתיות בקריירה שלו לדעתי.

jhkj 3 ביולי 2019

קוואי השחקן הכי טוב בליגה, לקח אליפות הרבה יותר מרשימה, ואם לא הייתה הפציעה אולי היה מזמברעם סן אנטוניו עוד פעם עם סגל מסייע פחות מרשים, טוב מדוראנט בהגנה בעשרות מונים והוא השחקן הכי דומיננטי בשני צידי הכדור מאז ג'ורדן בערך.

אוהד 1 ביולי 2019

כשהוא עשה הצגות במדי ברצלונה אז זה לא היה כזה חריג, אבל שהוא עשה את זה בנבחרת הוא פאריס אז פתאום הוא הפך לבדיחה.
ההצגות הן אותן ההצגות רק הקבוצה שונה.

סבר 2 ביולי 2019

נדמה לי שתמיד היה עושה הצגות, אבל במונדיאל הגיע לשיא מוגזם ביותר. יש הבדל בין קצת להתחזות, שאני לא מת על זה, אבל זה היה המצב, למופע הליצנות של המונדיאל.

רוני יובל 1 ביולי 2019

אהבתי, ניתוח מדויק במיוחד.
הרבה כותבים על האשמה של פסז' בכל הסיפור הזה, ובאמת היו טעויות קשות בהתנהלות של הקבוצה עם כוכביה (או יותר נכון התבטלות בפניהם), אבל ניימאר יכול להאשים רק את עצמו – לא במעבר לפסז', אלא בריבים ומשחקי האגו עם קבאני ואחרים בחדר ההלבשה, בחוסר המקצוענות, בהתנהגות הדיוואית שלו, בנסיעות התכופות להוללות בברזיל, לפזילות חזרה לברצלונה למן הרגע הראשון, ולכל שאר הדברים שציינת. האופי של ניימאר דפוק, אבל זה לא בלתי הפיך – הוא הוכיח בברצלונה שהוא יכול אחרת. עכשיו הוא צריך להוכיח שוב.

ברלה 1 ביולי 2019

הדמיון היחיד שאני רואה בין ניימאר לדוראנט הוא ששניהם לא כל כך מסתדרים עם הרעש סביבם. אבל חוץ מזה, ניימאר הוא נזק לקבוצה שרב עם שחקנים אחרים על פנדלים והורס את חדר ההלבשה, וזה בלי לדבר על כל הדברים השליליים שאתה ציינת. השני כנראה קצת רגיש מדי אבל אף פעם לא שמענו על בעיות בינו לבין חבריו לקבוצה. הבן אדם אשכרה סבל את ווסטברוק 8 שנים ואז דריימונד גרין 3 שנים ולא הוציא מילה. מבחינה תדמיתית הדבר הכי גרוע שהוא עשה עד היום זה לבחור שלא להיות האלפא דוג, ולריב עם מגיבים בטוויטר, איפה ניימאר ואיפה הוא..
ההסבר שמכריחים אותו להתנצל לטובתו האישית הוא באמת יפה, אבל הרבה יותר הגיוני שפשוט מנסים לרצות את האוהדים. אני מבין למה 95 אחוז מהקבוצות בעולם ישמחו לקבל את הכשרון שלו עם כל מה שהוא מביא איתו, אבל בשביל ברצלונה? הם יכולים להביא כל חלוץ בעולם, אז למה דווקא את הנזק (גם התדמיתי, אבל לא רק) הזה?
ואגב, אחלה טור. נהנתי לקרוא

דור 1 ביולי 2019

אני חושב שהשנים האחרונות הוכיחו שאף אחד לא מסתדר טוב עם הלחץ התקשורתי היום וזאת רק שאלה של זמן עד שהקשיים שלך ידלפו החוצה ותיראה פתאום כמו עוד בן אדם רגיל

היסטוריון של ספורט 1 ביולי 2019

לשם שינוי לא מסכים כמעט בכלום
1. להגיד שהוא היה הטוב בעולם ב 2015 זה אולטרה הגזמה .מסי היה האיש העיקרי לאליפות 2015 וזה בא לידי ביטוי בכל פרס אישי לעונה ההיא .(נאיימר הצליח להידחק במשותף עם מסי ורונאדלדו למלכות השערים ) רונאלדו זכה בנעל הזהב ומסי בכדורגלן השנה בספרד
בתואר כדורגלן השנה של אופ"א הצליח חלוץ ברצלונה להידחק למקום השני בין מסי הראשון לכריסטיאנו אך לחלוץ הזה קראו לואיס סווארס.
בכדור הזהב שהיה אז משותף לפרנס פוטבול ופיפ"א מסי סיים ראשון ראונאלדו שני ונאיימר רק שלישי.

2. אני חושב שבכלל הקריירה שלו בברצלונה לא הייתה הצלחה גדולה כבר אז האגו בלט יותר מדי משחקים שבו הוא מנסה ללכת ראש בקיר לכדרר עצמו לדעת ולא למסור כפי שעושה כ"כ טוב סווארס וכמובן מסי .

3. היה לו משחק ענק אחד ברמה העולמית הכי גבוהה וזה היה ב 1-6 אך גדול וחשוב ככל שיהיה היה זה משחק אחד ובודד יוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל .

4.אני כן מסכים איתך בדבר אחד שהוא רצה קבוצה שתהיה שלו (משהו בדומה לדוראנט מהכדורסל)
וכשהגיעה ההצעה מפריז הוא קפץ עליה והראה לכולם כמה הקבוצה שלו (יחס מחפיר לקבאני בניגוד גמור לאיך שמסי התייחס אליו בברצלונה)
וכמובן גימוד אמפבה שקם לתחייה רק בגביע העולם .
ואז קרתה לברזילאי התאונה הראשונה והיא שהקבוצה הפכה להיות חד משמעית של אמבפה (והשנייה שברצלונה בלעדיו שיחקה הרבה יותר טוב בוודאי אשתקד) .

5. מכאן הברזילאי עשה יפה חושבים והגיע למסקנה שבפריז המלוכה אבודה ממזמן שכן אמבפה הבן המועדף (למרות שיש סימנים שרוצה לעזוב) וייתכן שבשביל להמליך את אמבפה יהיה גם צורך להקריב את נייאמר שאגב גם לא יכול להתחרות באהבת הקהל לקאבני בקבוצה.
בנוסף לכך הוא כבר הבין שהפרויקט של פ.ס.ז לא יהיה פשוט כלל ליישום מוצלח באירופה ומכאן הדרך לעזיבה קלה.

6. בדיוק הפוך המצב בברצלונה אמנם הקבוצה לחלוטין של מסי אבל …לא להרבה זמן בגלל השעון הביולוגי (למרות שזה זז לאט יותר בדורנו ) וגם סווארס כבר לא ילד ולכן הוא הבין שהסבלנות משתלמת .

אם כבר הגענו עד לכאן אז מעניין אותי בעד מי ניימאר בחצי הגמר בהנחה שהמנצחת ברזיל ארגנטינה תיקח את הקופה.
אם ברזיל תיקח הרי שיוכח שהם מסתדרים היטב בלעדיו וזו עוד מכה לאגו …אם ארגנטינה תיקח אז מסי פתח עליו עוד צעד (למרות שמבחינתי הוא בכלל לא באותה הליגה) .

יעוז סבר 1 ביולי 2019

היסטוריון שים לב, כתבתי שהיו חודשיים שהוא היה מדהים. לא משווה אותו בכלל למסי. לרגע אחד קצר, נדמה היה שהאיש עצום. אין לי ויכוח איתך על רוב הדברים, אולי חוץ מזה שאני חושב שהוא היה טוב ומשמעותי בבארסה. פריז היתה תאונה אחת גדולה מבחינתו. במונדיאל זה עוד התגבר, הוא הפך לליצן. זה נורא לשחקן כדורגל. זה הצ'אנס שלו לחזור קטן. יש לו מספיק מקומות ללכת אליהם, כמעט כל קבוצה בעולם, ובכל זאת הוא בוחר בבארסה, כנראה. נדמה שאת שיעור האגו הוא קיבל. אני לפחות חושב כך.

ק. 1 ביולי 2019

סבר, ב2015 מסי היה ביי פאר הכי טוב בחצי השני המעולה של כל הקבוצה מאז הפיאסקו עם אנריקה בהפסד לסוסיאדד. כולל שערי קלאץ' גדולים בכל המסגרות (בחצי מול באיירן, משחק אליפות מחזור לסיום בויסנטה קלדרון, גמר גביע ועוד), גם המספרים היבשים של שערים ובישולים וגם מראה עיניים. בדאבל של 2016 סוארס היה הכי טוב בקבוצה (וגם בכלל). לנאיימר היו פיקים (בקמפיין אלופות הזה, ה6:1), והוא היה טוב בכללי, אבל ההרגשה שלא יציב מספיק ועקבי ביכולת המדהימה שיכל להראות

ק. 1 ביולי 2019

אגב העונה של ה6:1 הייתה חלשה מאוד שלו. היו לו יותר מ4 חודשים ללא שער ליגה (וים החמצות) עד שמסי נתן לו לבעוט פנדל שבועיים לפני הגומלין מול פסז'. אז היה לו חודש מצוין, הדחה מול יובה ושוב דעיכה

jhkj 2 ביולי 2019

זו הייתה התקופה שמסי פצוע

ק. 2 ביולי 2019

מסי היה פצוע בערך ברבעון השני של עונת 2015-2016, שם באמת ניימאר וסוארס לקחו על עצמם יותר והיו טובים, ובכללי באותה עונה מסי היה קצת פחות טוב מעונה לפני ומהשלוש שאחרי, בעונה האחרונה של ניימאר כמעט ורק מסי פגע (37 שערי ליגה שיצרו למראית עין מאבק אליפות מול ריאל)

jhkj 2 ביולי 2019

מקבל, זו התקופה היחידה שזכורה לי שניימאר היה טוב ממסי

רומן 2 ביולי 2019

היסטוריון זה ממש לא רציני להשוות בין מבפה לניימאר.

ארז 1 ביולי 2019

להחתים את ג'ון הארטסון לאימונים של ברצלונה.
היחיד שיכול לסדר לו את הראש.

צחי 1 ביולי 2019

ארז,
?Haven’t the Jewish people suffered enough

ארז 2 ביולי 2019

שמע, ממש אהבתי את ברקו השחקן.
אבל בכל פעם שהוא פותח את הפה אני מבין את הארטסון קצת יותר.

בבא 3 ביולי 2019

+1
כנראה שבעיטה אחת לא הספיקה.

ק. 1 ביולי 2019

כתוב יפה ונכון לגבי הטרגדיה של הקריירה שלו עם המעבר וכל האופי הדפוק ומעורר הסלידה שיצא ממנו.
התקווה היא שבבארסה, כמו גם בסיבוב הקודם, הוא לא יכול לחשוב שהוא מעל הקבוצה, כי גם מי ש'זכאי' להיות מעל הקבוצה מכבד ומפרגן לשאר השותפים

no propaganda 2 ביולי 2019

טור ברמת בורוביץ של פעם.
ניימאר היה אולי השחקם ה5 הטוב בברצלונה בטרבל אחרי מסי סוארז ראקיטיץ ובוסקטס.
בניצחון 3:0 על באיירן הוא הועלם למשך 80 דקות ע"י פאקינג ראפיניה עד שפפ החליט לתת לברצלונה לפרק והחליף את מולר.

ניימאר עשה בדיוק את אותן ההצגות גם בברצלונה , אם תתאמץ תוכל למצוא ממים ברשת.

ניימאר הוא אחד השחקנים הכי אוברייטד בהיסטוריה של הכדורגל. כן יש לו דריבל טוב אבל בניגוד לדריבליסטים אחרים(נניח רובן), שום יכולת לשמור על שיווי משקל כשהמשחק טיפה יותר קשוח ולכן הוא כל הזמן מוצא את עצמו על הריצפה. הייתי במשחק של ברזיל מול סרביה במונדיאל, קשה שלא לשים לב כמה ניימאר הוא פשוט ראש בקיר פעם אחר פעם, לטובתו חייבים לאמר שהוא נע בלי סוף כשהוא בלי הכדור.

זה קורה ששחקנים כאלה משתפרים מאוד בגיל מאוחר יחסית, רובן הוא דוגמא אחת, לפני באיירן היה דריבליסט מהזן הגרוע ביותר ובבאיירן נהיה כוכב אמיתי, ייתכן שזה יקרה לניימאר

ק. 2 ביולי 2019

בגדול אתה צודק, גם לגבי הטראבל, אבל בבארסה תופעת הראש בקיר ושחרור מאוחר של הכדור קצת (רק קצת) עומעמה, כי היה מה (מי) שישים תקרה לאגו

סבר 2 ביולי 2019

לא יודע מה זה אומר טור ברמת בורוביץ׳ של פעם. לעצם העניין אם תקרא לעומק תראה שטענתי שהוא היה השחקן הכי טוב בדיוק בסטרץ׳ מסוים באמצע העונה. מוזמן לחזור לעונה הזאת ולראות. חושב שהוא אוברייטד? זכותך. נדמה לי שכמות השערים שלו בברזיל, כמות השערים והבישולים שלו בבארסה ואפילו 51 השערים שלו ב-58 משחקים בפאריז, עם 29 בישולים, מראים שיש לאיש כדורגל, והרבה.

אמיתי 2 ביולי 2019

הליגה הצרפתית לניימאר היא הליגה הסינית לזהבי

matipool 2 ביולי 2019

לגמרי ובמיוחד כשהוא משחק בפ.ס.ז'.

jhkj 2 ביולי 2019

הוא קיווה שזה ישתנה כשהוא הגיע לצרפתית כמו שיש עכשיו התעוררות בליגה האיטלקית של אינטר, וקצת נאפולי לאחר ההגעה של רונאלדו.

סבר 2 ביולי 2019

אמיתי, זה לא רחוק בהרבה ממה שאתה כותב. אבל האיש כבר גם 11 שערים בצ׳מפיונס, וזה כבר לא ליגה סינית ולא זהבי. הוא שחקן עצום, לא חושב שיש על זה ויכוח. גם בברזיל הוא חשוב מאוד.

no propaganda 2 ביולי 2019

לרפרנס, זה הטור של בורוביץ:
http://debuzzer.com/borowitz/50814

לא כתבתי שצריך לשלוח את ניימאר להפועל רעננה, רק שהוא מאוד אוברייטד. כנראה איפשהו בעשיריה הרביעית בעולם.
כמות השערים עבור ברזיל זה נתון פשוט לא מעניין. כמה שערים יש לו במונדיאל, שלא לדבר על שלבים מכריעים במונדיאל.
האם הקבוצות שלו מצליחות איתו יותר מאשר בלעדיו? להבקיע מיליון גולים בקבוצה שעושה את זה גם בלעדיך זה לא איזה הישג גדול.

סבר 2 ביולי 2019

לא יודע, לא מתעסק בכותבים אחרים. אני חושב שהוא היה טוב בכל קבוצה ששיחק בה, כולל ברזיל במונדיאל הקודם ועד רמה מסויימת גם בזה. בצ׳מפיונס הוא השתלט על משחקים שלמים, גם בפריז גם בבארסה. יש לו המון כדורגל והמון בעיות. לדעתי יותר כדורגל מבעיות וזה הסיפור. נכון להיום אחד מחמשת השחקנים הטובים בעולם בעיני.

no propaganda 2 ביולי 2019

איך שחקן בין 5 הטובים בעולם מוצא את עצמו עם כל כך מעט הישגים? אין לו אפילו חצי גמר מונדיאל כשהוא ברזילאי, אני לא יודע אם יש עוד חלוץ ברזילאי רציני כזה בהיסטוריה. בליגת האלופות, התוצאות שלו ביניניות מאוד, ודאי לשחקן טופ 5. יש לו לא מעט אליפויות אבל כולן בקבוצות שלוקחות אותן גם בלעדיו באופן קבוע.

סבר 2 ביולי 2019

דווקא יש לו חצי גמר מונדיאל כברזילאי, וגם רבע, וגם ליברטדורס, וגם אלופות, וגם אליפויות ספרד וצרפת וגם מדליה אולימפית לראשונה בתולדות ברזיל. בקיצור, תארים דווקא לא חסר לו. ומונדיאל? יש לו עוד שניים נגיד, שניהם רחוקים מאוד מהבית, יכול להיות שלא יקח, זה לא מרשים אותי יותר מדי. ככל הנראה רונאלדו לא יקח גם, גם לא מסי, גם לא האזרד, דה בריינה או סוארס. ואלה כמה מהשחקנים הטובים ביותר של דורם.

אהד 2 ביולי 2019

השחקן הכי אוברייטד בהיסטוריה. מדהים שברסה הולכת בכל הכח עליו… לדעתי הסיבה האמיתית היא שמסי רוצה בכך.
עם כל הכבוד לניתוח על הסיבה מדוע ברסה רוצה שיתנצל פומבית ויוותר על כסף, זה קודם כל בשביל תדמית המועדון והאוהדים.
ולגבי העניין שניימאר עזב את ברסה בשביל להיות הכוכב של פסז – אולי.. לי זה נראה הרבה יותר קשור לכסף שהוא ואבא שלו קיבלו על המעבר..

משה 2 ביולי 2019

רני לא יודע אם בהיסטוריה אבל לי אין ספק שהבעיות שהוא מביא איתו גדולות מהתרומה שלו בשנים האחרונות. אני לא אוהד ברזיל אבל מאוד מקווה שיזכו בקופה כדי להוכיח שמסתדרים מצויין בלעדיו.

רומן 2 ביולי 2019

ניימאר שחקן ענק, פשוט כך בלי סייגים ובלי קשקושים.
אולאראונדר התקפי שלפעמים בא לקחת כדור באמצע ויוצא משם לדריבל, לפעמים מלהטט בקו, מפעיל לחץ, מחלץ כדורים, ווירטואוז פשוט בלתי נתפס, סיומת קטלנית, שחקן התקפה מושלם.

no propaganda 2 ביולי 2019

מדהים שאתה מכל האנשים כותב את זה.
במילים שלך כל מגן פרמייר ליג מטאטא אותו מהמגרש(בהגזמה כמובן)

רומן 2 ביולי 2019

אני? נגד ניימאר?!
תן לי מקום אחד אי פעם שכתבתי משהו כזה, אל תשליך ממסי לניימאר, ניימאר הוא פנומן, אחד האהובים עליי אי פעם…
לפעמים כשאני צריך השראה אני פשוט שם ביוטיוב "בסט אוף ניימאר" ונהנה..
במיוחד את הגול של מול פלמנגו שהוא היה ילד בסנטוס.

no propaganda 2 ביולי 2019

אז אתה ממש לא קונסיסטנטי. אין שחקן בטופ העולמי כרגע שנופל ברוח יותר מניימאר, ודאי שלא מסי.

אמיתי 2 ביולי 2019

אני דווקא מוצא קונססטינטיות. אבל אחרת

רומן 2 ביולי 2019

ניימאר מגיע לכל מקום במגרש, כן הוא מאוד תאטרלי, אבל להבדיל ממסי הוא עובד בכל המגרש, מתחיל את ההתקפה במרכז ומסיים אותה ברחבה. הוא לא תלוי בשיטה והשחקנים סביבו, הוא מייצר בעצמו

no propaganda 2 ביולי 2019

הוא לא יכול להתמודד עם מגן פיזי, זו השורה התחתונה

רומן 2 ביולי 2019

לא פרופגנדה,
זה פשוט לא נכון, הוא משחיל אותם , כי הוא וירטואוז עם צעד ראשון אדיר.

no propaganda 2 ביולי 2019

אני ראיתי אותו משחק מול סרביה, הוא משחיל אף אחד. הם אוכלים אותו בלי מלח התקפה אחרי התקפה

רומן 2 ביולי 2019

פרפוגנדה?
ראית השנה פסז ליברפול? אי אפשר להאשים את ליברפול ברכרוכיות.. ניימאר רקד על המגרש.
נו במת, זה לא רציני, להגיד משהו רע מקצועית על ניימאר.

ק. 2 ביולי 2019

רומן הוא וירטואוז אדיר עם דריבל וטכניקת על. החיסרון שלו (מקצועית) בעיני היא שהוא תוקע את השטף ההתקפי הקבוצתי הרבה פעמים, בלט מאוד המונדיאל, והופך למשחק עומד שתלוי בהצלחת דריבל אחרי 5 שניות עמידה מול המגן+ שחרור מאוחר של הכדור הרבה פעמים

jhkj 2 ביולי 2019

א רומן בנוגע למסי ברור שזה שטויות גם בפעם אלף, מה שמסי עשה לקאנטה מול צלסי ומול צרפת, קאנטה עדיין מתעורר ממנו באמצע הלילה, הוא עשה את זה גם למגני ימין והשמאל הטובים בעולם הבלמים הטובים בעולם, בטח שלעומת ניימאר שתמיד משחק בשמאל.
ב יחד עם זאת אני לא חושב שניימאר אוברייטד, הוא מוכשר מאוד ויש לו המון כדורגל והוא מקבל את הקרדיט, יש לו יכולות דריבל מסירה ובעיטה טובות, הבעיה שלו היא בקבלת ההחלטות, ומאחר והוא כמעט תמיד ילך לדריבל גם ראש בקיר הוא לא ממצה את הפוטנציאל שלו, אבל הוא בהחלט שם מבחינת יכולת.

matipool 2 ביולי 2019

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-7203995/Neymars-father-says-PSG-star-not-talks-Barcelona.html

יכול להיות שמיהרנו קצת.. אבא של ניימאר נמצא בברזיל וטוען שניימאר ממשיך בפ.ס.ז' ושהוא בכלל לא דיבר או נפגש עם אנשי ברצלונה.
בתוך הכתבה יש גם לינק לכתבה המקורית בפורטוגזית.

7even 2 ביולי 2019

סבר
האמת חא הבנתי את ההשוואה לתארים של דוראנט.
אם מדברים על טבעות אז… ברוקלין מובילה בהופעות פלייאוף מול טבעות עליו 2-16 :)

סבר 2 ביולי 2019

בשנים האחרונות? וחוץ מזה זה כולל תארים אישיים ובכל מקרה מדובר בבדיחה. כמו במקרה ניימאר, שחקן ענק שיש לו הכל מחליט לעבור למועדון עם המון כסף ואפס היסטוריה. בעייתי בעיני, אבל זכותם.

ניינר / ווריור 2 ביולי 2019

כאוהד בארסה לדעתי שתי ההחתמות הללו של ניימאר וגריזמן הן איומות ונוראיות. היו צריכים ללכת בכל הכח על דה ליכט, להביא חלוץ שיירש את סוארז ולתת עוד צ'אנס לדמבלה שהוא כשרון על, וגם למלקולם. אישית לא אוכל לשמוח לראות את ניימאר המאוס שוב במדי בארסה וגריזמן ב120 זו החתמה מטומטמת

no propaganda 2 ביולי 2019

בארסה כמעט תמיד לאורך ההסטוריה הוציאה המון כסף על רכש נוצץ, למה אתה מצפה למשהו אחר דווקא עכשיו?

ניינר / ווריור 2 ביולי 2019

כי גריזמן וניימאר זה לא רכש נוצץ, זה רכש מטומטם

no propaganda 2 ביולי 2019

זה לא סותר

רוני יובל 2 ביולי 2019

מה הבעיה עם גריזמן? גולר ברמות הכי גבוהות, יודע לשתף פעולה עם כוכבים, מסתדר מצוין בחדר הלבשה. החתמה מצוינת, בהנחה שיקבלו אותו כמו שצריך

סבר 3 ביולי 2019

לגמרי. וגם יודע לשחק תשע שזה צורך אדיר בברצלונה כגיבוי לסוארס הדועך.

סוס ים 3 ביולי 2019

מחליף 9 קלאסי לסוארס הוא חובה. אפילו אחד כזה שיכול כבר לתפוס את מקומו בהרכב. אבל בשביל זה לא מביאים שחקן בן 28 במחיר אסטרונומי עם משכורת אסטרונומית. אגב גריזמן פחות 9 דווקא, יותר מתאים לו חלוץ שני. בדרך כלל היה כזה.
זה כנראה יעבוד בטווח קצר, בכל זאת הוא שחקן נהדר. אבל השאלה היא מה יקרה עוד כמה שנים קדימה – כספית ומקצועית.

jhkj 2 ביולי 2019

פרופגנדה המשפט שלאורך כמעט כל ההיסטוריה הוציאה המון על רכש נוצץ לא עומד במבחן המציאות בשום צורה, מתי כן? לפני קרויף בטח שלא, קרויף המאמן גם לא היה של רכש נוצץ, רייקארד הביאו כל מיני מציאות מפסז, פפ ו-2009 רוב הקבוצה הייתה לה מאסיה.

סבר 3 ביולי 2019

בארסה כמעט תמיד קנתה גם כוכבים. קרויף, מראדונה, רומאריו, ניימאר וכו׳. אם כי היסטורית, לעומת ריאל מדריד, היא לרוב קנתה כוכבים צעירים מאוד בקו עליה ולא שחקנים שלמשל זכו בכדור הזהב מחוץ לה. למעט קרויף, למעשה, ברצלונה מעולם לא קנתה למיטב ידיעתי זוכה כדור הזהב. גם ניימאר, שנקנה ככוכב ענק מברזיל, היה הימור לא פחות מרוביניו או אפילו דנילסון והיה יכול לגמור כמוהם. בשנים האחרונות הכי גדולים שנקנו זה סוארס וקוטיניו, כשכל אחד מהם בהחלט כוכב ענק, אבל ספק אם ב-5-10 הטובים בעולם. מעבר לזה, דמבלה הוא ילד עם פוטנציאל ובלי קבלות בינתיים, אומטיטי כנ״ל, ארתור כנ״ל, לנגלה, מת׳יה ושות׳ שחקני קבוצה טובה בספרד, לא יותר, רקיטיץ׳ שחקן חביב בסביליה, לא איזה כוכב עצום, טר שטגן שוער עם המון פוטנציאל שבשנה שנקנה אפילו לא היה בסגל של גרמניה למונדיאל ועוד לא דיברתי על כל מיני אלכס סונגים, לוקה דינים וכאלה. ככלל בארסה מוציאה המון על רכש, בעיקר בשנים האחרונות, אבל לרוב לא על השחקנים באמת הכי טובים בעולם, אלא גג שכבה מתחת. לרוב.

matipool 3 ביולי 2019

טוב, אם סוארז לא נחשב בעונה ההיא בליברפול לפני שעבר לבארסה לטופ 5 בעולם, אז אני לא יודע כבר מי כן נחשב.
טופ 3 עם פלומבה בלי אפשרות לפתוח לדיון.

jhkj 3 ביולי 2019

מאטיפול, זה שקנו שחקן ביוקר, לא אומר שזו הייתה המדיניות בשום שלב, בניגוד לגלאקטיקוס שבה כל הסגל כוכבים גם אם מוותרים על מקללה, רוב כוכבי ברסה כמו ניימאר, רונאלדיניו, דקו, רומאריו, אטו, ריבאלדו ורונאלדו, מסי, צאבי , אינייסטה בוסקטס, פויול ופיקה לא הגיעו ככוכבים מקבוצות צמרת, אלא או גדלו במועדון או הגיעו לאחר שהתחילו את הפריצה במקום קטן יותר

אסף כלשהו 3 ביולי 2019

מדהים עד כמה סוארס אנדרייטד וניימאר אוברייטד. עד כדי כך שיש כאלו שאשכרה חושבים שניימאר טוב ממנו! זו דעה שלא עומדת בשום מבחן- לא תארים, לא הנהגה, לא התמדה לאורך זמן…

סבר 2 ביולי 2019

מסכים לגבי דה ליכט ומלקום וכתבתי כך כל העונה. אבל אם כבר הולכים על רכש, ניימאר וגריזמאן סופר מתאימים בעיני.

jhkj 2 ביולי 2019

מסכים מאוד, עם כי אני חושב שניימאר לא מתאים בגלל האופי, וזה חשוב. אני חושב שצעד רע להחזיר אותו. גריזמן לעומת זאת כפפה ליד.

אבו צ'יצ'ריטה 2 ביולי 2019

וגם – בלי לגרוע ממה שכתבת – יכול להיות שהוא בחור צעיר שניסה לעשות שינוי בחיים, לא הצליח לו ומאז הוא מתגעגע למקום האחרון שבו כן הלך לו (בטח אם מוסיפים קצת תבלון נוסטלגיה)

אסף כלשהו 3 ביולי 2019

ניימאר בשום שלב של הקדנציה שלו בברצלונה לא היה השחקן הכי טוב וגם לא השני. מסי וסוארס היו טובים ממנו לאורך כל הדרך.

קלופ 3 ביולי 2019

תודה לבעלי הבלוג שמחקו את כל ההדועות שלי… ואף אחת של הטרול החדש… ואתם עוד מעיזים להגיד שרומן מגזים.

סבר 3 ביולי 2019

אני לא מחקתי שום דבר, מציע שפשוט תכתוב שוב…. אם אחד ממנהלי האתר מחק, בדוק מדוע, אני מניח שיש סיבות טובות.

Comments closed