תנו את הקבוצה לעוזר – חיים שדמי

תנו לרובן מרטינז את המושכות, אומר שדמי.

באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א
באדיבות האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי צריכה לקחת את עוזר המאמן שלה ולמנות אותו למאמן שלה. בנסיבות שנוצרו זאת האופציה הטובה מכולן. היא לאו דווקא הרעה במיעוטה.

הקונספציה מאחורי בניית המועדון מחדש בקיץ שעבר אמרה את הדבר הבא: ניקח מנג'ר עם קילומטרז' מועט וניצנים של פוטנציאל, רעב גדול להוכיח את עצמו, היכרות מסוימת עם ארגונים גדולים בענף, הבנה של הד.נ.א. מאחורי קבוצה מצליחה ויתרון יחסי בדלתות שנפתחות בפניו, ונפקיד בידיו את האחריות המקצועית למערכת. ההכרח להצלחת המינוי הזה טמונה הייתה ביכולת של המנג'ר לדעת את מקומו. זה לא היה הימור גדול מדי בהתחשב במינוי. כשאתה בן של יוהאן קרויף אתה יודע את מקומך גם אם לא תרצה בכך. אחרת אתה פורש מהענף. או גומר כמו גאזה. הרעב להצליח הופך למרכיב מרכזי במינוי כזה.

אפשר להשוות בין הקריירות של יוהאן וג'ורדי הכדורגלנים, לעשות אדפטציה לקריירות שלהם כמנג'רים, כדי להבין איך, פחות או יותר, תראה הקריירה של ג'ורדי המנג'ר. בהבדל אחד: משך הקריירה של מנג'ר ארוך פוטנציאלית כפליים מזה של כדורגלן. כדורגלן נמצא בשיאו בגילאי 28-26. היכולת שלו לאפשר לעצמו להתבשל כמה שנים כדי לפרוח בשיא מוגבלת הרבה יותר. יש דוגמאות כאלה, של שחקנים שפרחו לפתע סביב גיל שלושים, הן לא מעידות על הכלל. ג'ורדי יכול להרשות לעצמו להתבשל ארבע שנים במכבי ואחר-כך עוד מספר כפול של שנים בליגות בכירות מעט יותר, כדי לגמור יום אחד באחד המועדונים הגדולים. גם ככה סביר שזה לא יקרה.

הקונספציה מאחורי בחירת המאמן למכבי בקיץ שעבר אמרה את הדבר הבא: ניקח מאמן בצלמו של המנג'ר וניתן להם להתפתח יחד. זה המנג'ר שהתווה את הקונספט. זה לא היה קורה בלי הסכמת הבעלים. הבעלים הבין בשנה וחצי על הכדורגל הישראלי את מה שכל הפונקציונרים האחרים מתעקשים לא להבין בארבעים שנה. הכדורגל הישראלי בינוני מספיק כדי שאנשים עם מידה של ידע וכישורים, וכמות דומה של ניסיון ברמות הגבוהות תספיק להם להתגלח עליו. זאת הכרה כנה ברמתו של הכדורגל הישראלי. המחשבה שקל לאתר מאמנים מסוגו של אוסקר היא טעות פאטאלית. אירופה משופעת במאות מאמנים שמשוועים לפרנסה ובמאות אחרים עם כישורים להצליח ברמות הבינוניות ביותר. כמות האנשים מתוכם שמתאימה למועדון מסדר הגודל של מכבי דלה מכפי שנדמה. חוסר היכולת של שחר הקפריזי להכיר בעובדה הזאת גרמה לו בזמנו לוותר על אוהרין והביאה את גיידאמק למנות את פרננדז וארדילס. לא הוגן להשוות בין שחר לגיידאמק. גיידאמק באופיו הוא מנהל קרקס. פעם הוא זורק את ארדילס לזירה, פעם צ'צ'נים. תגידו על שחר מה שאתם רוצים, מוקיון הוא לא. רחוק מזה. אבל שניהם טעו בגישה שלהם. הם צדקו בעקרון וטעו בבחירה. הבחירות השגויות גרמו לשחר לחשוב שהעיקרון היה שגוי. יש לי תחושה שאילו שחר היה סבלני יותר כלפי אוהרין הקבוצה שלו הייתה היום במקום אחר.

*     *     *

כישורים וקילומטרז' לא היו המדדים היחידים בבחירת מאמן למכבי בעונה שעברה. כימיה עם המנג'ר הייתה קריטית לא פחות. כימיה בין אנשי צוות במועדון חיונית תמיד, במקרה של מכבי היא הפכה למהותית. חוסר הניסיון המשותף, חוסר ההיכרות עם הכדורגל הישראלי, הזרות המנטלית והתרבותית ונכונות ללמוד ולטעות יחד הפכו אותה לכזאת. השקט המערכתי ששרר בעונה שעברה במכבי הוא בראש ובראשונה תולדה של תנאי הפתיחה האלה. ג'ורדי ואוסקר יצרו שקט תעשייתי לשחקנים שלהם, כיוון שהשקט הזה היה נחוץ בראש ובראשונה עבורם.

נדרשה היכרות מוקדמת שממוססת חשדנות כדי לייצר דיאלוג כזה. כשאתה מנג'ר חסר ניסיון שבוקר אחד מתדפק על דלתו מיליארדר לא מוכר מארץ לא מוכרת ומוכר לו קבוצה מרופטת מליגה מרופטת מעט פחות, אתה מעדיף סביבך פרצופים מוכרים לצאת איתם למסע.

*     *     *

הקושי של מכבי במציאת מאמן לעונה הבאה הוא תולדה של הנסיבות האלה בדיוק. חשוב להבין: על-אף שאיחרו בתגובה, לא מחדל יצר במכבי את המציאות הזאת. הוא בעיקר חושף את רמתו של הכדורגל הישראלי וחוסר היכולת שלו לפתות אנשי מקצוע רציניים. הוא גם מלמד על חוסר הניסיון של ג'ורדי כמנג'ר וההשפעה שלו על היכולת של ג'ורדי לפתות מאמנים. זאת הסיבה שמכבי מוצאת את עצמה מנהלת דיאלוג עם פאולו סוסה ורואה אותו בורח. הרקורד של סוסה מרשים פחות מזה של אוהרין. המחשבה אודות מינויו מריחה בעיקר מנואשות.

העובדה שקבוצה בבעלות מיליארדר שמתמודדת במוקדמות הצ'מפיונס ליג לא גורמת למאמנים לשחר לפתחה, היא מראה לכדורגל הישראלי. זאת איננה ביקורת. זאת התבוננות כנה. באותה המידה שנבחרת ישראל משתתפת אמנם ביורו, אבל לא העפילה אליו. הכדורגל בליגות באוקראינה, שוויץ ופולין שמר גם הוא על הרמה שלו אחרי אירוח טורנירים בינלאומיים. הוא ממצה את עצמו בדיוק כפי שכדורגל בליגות האלה יכול לשאוף לעשות. כשהוא ממצה מעצמו יותר, שחקנים עוזבים אותו לליגות בכירות יותר.

ככה שמאמנים שיענו על כל תנאי הסף האלה – ואלה תנאי הסף, שיהיה ברור, טיפוסים שיהיו בצלמו של המנג'ר – נדירים מכפי שנדמה.

*     *     *

אוסקר לא עזב את מכבי מרצונו. הראייה שחודש אחרי שהסתיימה העונה לא רק למכבי אין מאמן; גם לו אין קבוצה. הנחת העבודה של ג'ורדי ואוסקר בקיץ שעבר לא כללה זכייה באליפות בנוכחי. הם אמרו ניקח את הדבר הזה, נילמד אותו תוך כדי תנועה, נלמד אותו תוך כדי תנועה, בעונה הבאה ניקח אליפות. הם באמת לא הבינו לעומק לאן הגיעו. זאת הטרגיות האישית בסיפור שלהם. בעיקר בזה של אוסקר. הוא בא למכבי והסתכל שלוש שנים קדימה. גם למען עצמו הוא הסתכל ככה. אוסקר ומכבי היו בבואה האחד של השנייה. על אותו המשקל, העפלה לצ'מפיונס ליג הקיץ, ממש לא היתה בתוכניות של מכבי. עם אוסקר. בלעדיו הדיון בה הופך ככל הנראה ללא רלוונטי. חודש לפני תחילת עונה, עם מנג'ר שעסוק בהחתמת מאמן ולא בהחתמת שחקנים לסגל של המאמן – איך אמרו במכבי השבוע, לא אידיאלי.

אני מתעקש לרגע על עניין חוסר הרלוונטיות העקרוני של הצ'מפיונס ליג למכבי העונה גם עם אוסקר. היא מגלמת את המלכוד של הכדורגל הישראלי. ג'ורדי קלט מייד את הנחיצות שבהדרגתיות עבור מכבי. מה לעשות שאופ"א מחייבת את מכבי להשתתף במוקדמות הצ'מפיונס. האידיאלי מבחינתה הוא לבסס קודם שליטה בליגה הישראלית. השליטה נחוצה לייצר אופי. לקבוצות בלוול של מכבי, חיפה והפועל, אופי הוא מרכיב חיוני להופעה נאה בצ'מפיונס. הסגל של קלינגר בהופעה היחידה של מכבי במפעל – טוב פחות מזה שהיה לחיפה והפועל בהופעות שלהן – הוא ההוכחה לזה. קלינגר רשם עם מכבי עונת בכורה מרשימה למדי בהתחשב בסגל שלו וזהות היריבות. שחקנים שאת רוב ימות השבוע שלהם העבירו במחנאות ושדאות, לא שקשקו מול באיירן ויובנטוס. הפוך מכל מה שהכדורגל הישראלי נוטה להרגיל אותך אליו.

אוסקר לא עזב גם אחרי המבצע ההוא בעזה. נדמה לי שאנשים כאן שוכחים איפה הם חיים. או מתאמנים בלחיות. מעטים המאמנים הישראלים שהיו שורדים את החיים בליגה בבגדד. בעיניים שפויות, ישראל ובגדד באותה ליגה. העוזר שלו עזב וכמה מבני המשפחה. אף אחד במכבי לא יצא מכליו כשהעוזר עזב. אלה שמייחסים לאוסקר חתרנות וזלזול במכבי בנסיעה שלו בת היומיים לבלגיה, שוכחים שהיא קרתה ימים ספורים אחרי המבצע בעזה והטילים בתל אביב, מטרים מקריית שלום. זאת הסיבה שהמערכת במכבי לא יצרה מהומה מהאירוע ההוא. הדבר האחרון שאתה צריך בנסיבות כאלה זה פאניקה. כתף להישען עליה, מישהו לדבר איתו, זה כן. העובדה שהמערכת במכבי השכילה להשאיר את אוסקר באותן הנסיבות, היא העדות הטובה מכל להבראה שלה. אבל צלקת החרדה בבטן של הספרדי המקסים הזה, נותרה, שלא יהיה לכם ספק. קטנה, אמנם, אבל צלקת. דווקא ישראלים אמורים להבין בזה. טראומה וטירוף שמקורו בטראומה הם תחום התמחות כאן.

*      *      *

למכבי אסור למנות מאמן ישראלי. לכדורגלן הישראלי אין את אותה מידה של רספקט למאמן מקומי. הוא לא לוקח אותו באותה מידה של רצינות. הוא מרגיש צורך לדבר איתו דרך מקורבים. הוא מבקש לחדד דברים שלא הובנו לשיטתו מצד המאמן בחדר ההלבשה דרך מקורבים. משנות התשעים יודעים כולם בכדורגל הישראלי שכאשר עיתונאים מצטטים מקורבים, הם מתכוונים לאדם עצמו. עוד פיתוח של אברם. העיתונאים ציטטו מקורבים לאברם, הפה היה של אברם. מספיק אנשים שמכירים את אברם סיפרו שאברם מדבר בשם מקורבים. פעם "מקורב" הייתה דרכם של עיתונאים לצטט גורמים שמפאת תפקידם לא ניתן היה לייחס את הביקורת שאמרו על הארגונים בהם עבדו, אליהם. גם את הטקטיקה הזאת הפכו אברם ועיתונות הספורט לבדיחה. עד כדי כך הושרשה התפיסה הזאת, שזכור לי קיץ, לפני כמה שנים, אחרי עונת הגלקטיקוס כך נדמה לי, בה רועי דיין דיבר ללוני הרציקוביץ' דרך מקורבים. משהו סביב זה שהוא לא מקבל שחרור לסנט מירן הסקוטית. המקורבים של דיין שידרו תרעומת על ההתנהלות של הרציקוביץ'. כן, כן, רועי דיין, זה שמשחק ב…, איפה לעזאזל משחק היום רועי דיין? דיין רצה שחרור לסנט מירן ושלח את מקורביו להתגולל על הרציקוביץ' בעיתונות. תן להרציקוביץ' את הקרדיט שעשר שנים אחרי שמינה את אברם, כבר יידע דבר או שניים על מקורבים. ובכלל, ממתי לשחקן שאפילו ברקוביץ' לא הצליח להפוך אפילו לגולר של ששה שערים בעונה, יש מקורבים?

במכבי, אגב, יש נכון להיום שחקן אחד שממשיך לדבר דרך מקורבים. נדמה לי שהוא ומאמיניו לא מקשרים בין הנטייה הזאת שלו ובין הנטייה של מכבי להרחיק מעליה כל מרכיב של פולחן אישיות, לעובדה שהוא לא מקבל הצעה לחוזה ארוך טווח. גם בין השתיים האלה לנטייה שלו להתפייד במאני טיים. רק מרגישים מקורביו של השחקן שהאדמה מאבדת מיציבותה, בכל זאת, לא נמצא מאמן, וכבר צצה הצעה מצרפת ומקורבים מספרים עליה בעיתון. העכברים בורחים, אתם יודעים, לפעמים גם בלי סיבה ממשית. חוסר יציבות גורם לטיפוסים מסוימים לפתח היסטריה במקום שנדרש בו מעט אורך רוח. ובאותו הקשר: למקרה שלא הבנת אדון כרוז את המסר והרוח שנושבת מכיוון ההנהלה שלך, כדאי שתתחיל לארוז, אם חשוב לך מאד לגמור כמו טוויטו, כן.

*     *     *

וחזרה לעניין המאמן. מאמנים ישראלים נוטים לרוב להצדיק את היחס הזה. בין שבאשמתם ובין שלא, איכשהו, בסוף, תנועות הידיים הן של שחיין, זו הבריכה שמתגלית כביצה. אתה מסתכל על רוני לוי, על ההתנהלות שלו לאורך השנים מאז האליפויות בחיפה, ואומר לעצמך: מוריניו. הגינונים, הביטחון העצמי, האופן שבו לוי מדבר על שחקנים ועל עצמו. הוא הרוויח ביושר חלק מזה, צריך להיות הוגנים איתו. הכדורגל הישראלי והקהל הרוויחו ביושר גם הם חלק מזה, חייבים להיות עוד קצת הוגנים איתו. אבל לוי מקרין תמיד תחושה שרוסיי טועה כשהוא מתעקש להמתין לווילאנובה שיחלים סופית.

*     *     *

העזיבה של אוסקר את מכבי מגיעה לפני ששני הצדדים הגיעו למיצוי הדדי האחד של השני. לשחקנים שהורגלו לבינוניות, יצירת אמון במאמן שמביא אותם לאליפות בעונה הראשונה שלו, זה לא דבר של מה בכך. זה עלול להקשות על המאמן הבא. זה שמתקשים כרגע למצוא.

אני חושב שהכימיה בתוך המערכת, תחושת הביטחון שנוצרה בין השחקנים לצוות המקצועי ובינם לבין עצמם, הם המרכיב הקריטי להצלחה של מכבי בעונה הבאה. לפעמים עדיף להתפשר על מעט פחות, מאשר להשחיל בכוח. מתקבל רושם שמינוי מאמן למכבי נדמה יותר ויותר להשחלה בכוח. הוא כזה מהסיבות שפורטו בהרחבה בתחילת הדיון כאן. אני חושב שההתעקשות הזאת מיותרת. אני חושב שמרטינז ראוי לצ'אנס הזה. קיימת כמובן אפשרות שיש דברים שנראים מבחוץ, אבל מבפנים הם שונים בתכלית. יכולת לעמוד בלחצים, יכולת לתקשר עם שחקנים בלי גב של מאמן מאחוריך. אל תורידו מאוסקר כשהשאיר את מרטינז להעביר את האימונים. זה חלק מקונספט. זה גם חלק מקסם של צוות שמזין את עצמו הדדית כפיצוי על חוסר ניסיון. אבל גם אל תורידו ממרטינז אם אוסקר החליט להפקיד בידיו את האימונים. זה מעיד עליו משהו. על הבנת הכדורגל שלו.

ארגון חייב להיצמד לעקרונות עבודה שטווה לעצמו. על אחת כמה וכמה אם העקרונות האלה הוכיחו את עצמם. התפיסה הישראלית שמדברת על מבחן התוצאה, היא שמכשילה את הספורט הישראלי פעם אחר פעם. במקרה של מכבי, העקרונות הובילו מהר יחסית גם לתוצאות שעמדו במבחן. מרטינז צפה באוסקר העונה. זה הכדורגל הישראלי שמדובר עליו פה. בנאדו הדביק את חיפה מחדש בבכורה שלו. מרטינז מאמן וג'ורדי כמנג'ר-על שמעורב יותר באימון, אני לא מוצא שילוב טוב יותר בנמצא כרגע למכבי. זה כמובן לא אומר שבחירה אחרת היא כישלון ודאי. זאת התנשאות לראות את זה ככה. רק שלא בטוח שבהתחשב בנסיבות, בחירה במרטינז כל-כך רעה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

 

 

חימר: עשרת הגדולים - מתן זוהר
אחרי איטליה - איה שורק (התולעת)

25 Comments

תני 10 ביוני 2013

כרגיל שדמי, מילים בסלע.

נמרודי 10 ביוני 2013

מחשבה יפה. כיף לקרוא אותך חיים.

אני מסכים שאסור להביא מאמן ישראלי.

אני מסכים שאסור להביא מאמן "בכח".

אני לא מסכים שאי אפשר למצוא מאמן בדמותו של אוסקר, מבחינת הדאטא היבש: צעיר, רעב, בעל ניסיון קטן באקדמיות מעולות ובעל פילוסופיה.

מבחינתי, מאמן הנוער של טוונטה, של וולפסבורג, של רומא. של מועדוני כדורגל אמיתיים, שגידלו עשרות שחקנים ושמרו על אותה שיטה. אני אוהב את זה.

רובן מרטינז היה הפסיכולוג של השחקנים על הקווים השנה. אני חושש שקידום ישחרר אותו מעמדת הפסיכולוג לעמדה אחרת, שהוא יתקשה למלא.

אגב הערה על אייבינדר: שוב מתברר שאף אחד כאן לא מבין דבר. אייבינדר שחקן-שחקן. אמרתי אותו הדבר על טיבי (וברור שעל ראדי, אבל את זה כולם ידעו). שחקן חכם, רגוע, ווינר ובעל נוכחות חיובית במגרש וכנראה גם מחוצה לו.

גיסנו 10 ביוני 2013

אני מסכים איתך שאייבינדר שחקן טוב, אולי אפילו מאוד, אבל אני פשוט לא חושב שהוא היה נחוץ עכשיו. במיוחד כשהתכנון הוא ככל הנראה להביא מגן ימני טבעי ולהחזיר את שרן לקישור, ובנוסף השאיפה להביא קשר התקפי זר. זה עלול ליצור קצת פקק ושני הצדדים לא ירוויחו מזה.

אבנר 11 ביוני 2013

בתור אוהד בית"ר, אני זוכר כמה משחקים שדן שיחק כבלם. הוא מספיק אינטיליגנט בשבחך לשחק מאחור- ולמכבי אין מספיק בלמים טובים, שלא לדבר שכרגע קרלוס גארסיה פצוע.

ובכלל, אם אתם מתלוננים על זה שדור מיכה לא היה בסגל ליורו- אתם יכולים להתלונן גם על אייבינדר. השחקן השני הכי טוב בשנתון הזה

גיסנו 11 ביוני 2013

למיטב ידיעתי אייבינדר כבר בן 24.

ומכבי אמנם צריכה עוד בלם לסגל אבל אני לא חושב שהסטה של אייבינדר לעמדה הזאת תהיה הפתרון. יכול להיות שהוא יהפוך למין כלבויניק כמו ייני למרות שאני חושב שהוא יותר מוכשר התקפית ולכן יהיה חבל לצוות אותו כבלם.

martzianno 10 ביוני 2013

שמע בנאדם, מה שקורה ויקרה במכבי לא ממש מעניין אותי באופן אישי, אבל הפצצת עם שיר! סחתיין!
תודה.

יואב 11 ביוני 2013

שדמי,
פוסט מופתי שמשלים נהדר את הפוסט המקביל של ורד.
בקשר למרטינז, הוא לא הלך גם?

גל 11 ביוני 2013

כל כך הרבה מילים, כל כך קצת תוכן.

מכביסט ותיק 11 ביוני 2013

חש"ה אני דווקא חושב שיהיה טוב לשני הצדדים שעטר יעזוב. אני לא חושב שיהיה מאמן שיתן לעטר קרדיט כמו שגרסיה נתן. על הדרך גם הסוכן של עטר יגזור קופון על העברה.
אני חושב שעוזר המאמן לא היה מעולם מאמן וגם לא עוזר מאמן אלא מנתח וידיאו. השאלה אם הוא מסוגל לעשות את זה עונה שלמה ולא רק משחק אחד.
ושוב- אני סומך על קרוייף

יויו 11 ביוני 2013

גם אני חשבתי על מרטינז, אבל ג'ורדי מכיר אותו יותר טוב מאיתנו, ואם הוא יחליט שהוא לא מתאים, אז כמו שאמרתי כבר – In Jordi we trust.

אני בטוח שג'ורדי בלחץ מזה שאין מאמן, והוא העדיף לחכות עם ההחתמות כדי להתייעץ עם המאמן החדש, אבל אין מה לעשות כרגע.

לדעתי קושי נוסף במציאת מאמן הוא שג'ורדי רוצה או מאמן הולנדי (ברור למה) או מאמן ספרדי כדי שישתלב באופן טבעי עם הצוות הקיים.

בקשר לעטר – אם הוא נשאר, פשוט אסור להחזיר את יצחקי, כי אז נראה את תופעת המקורבים במלוא עוצמתה (לדעתי בכל מקרה אסור להחזיר את יצחקי).

גיל שלי 11 ביוני 2013

אני לא רואה את הלחץ בהחתמה מאמן כרגע. מכבי היא מהשועלים שאוספים את הפירורים באירופה, ולא מהאריות שנאבקות על הטרף. ג'ורדי מחכה שהאבק יתרומם וייעלם, ואז ישיג את הטוב ביותר ממה שנשאר, גם בשחקנים וגם במאמנים. אין שום לחץ זמן כרגע לדעתי

יויו 11 ביוני 2013

גיל, אני לא מסכים.

1. מחנה האימונים נפתח בשבוע הבא.
2. אירופה בפתח.
3. כאשר מותר להחתים רק חמישה זרים, על כל ישראלי טוב מתמודדות כל הקבוצות הגדולות בארץ. ג'ורדי יכול לחכות עם שחקנים זרים, אבל אם הוא יתעורר מאוחר מדי השחקנים הישראלים שיש לו בפנקס כבר ימכרו.
4. בדרבי :)

יויו 11 ביוני 2013

תיקון טעות – מחנה האימונים נפתח ב 26 ביוני.

גיל שלי 11 ביוני 2013

אני בטוח שלג'ורדי יש כבר את הישראלים שהוא באמת רוצה. מאמן זו החלטה חשובה מדי בשביל להלחץ בגלל תאריך של מחנה אימונים אפילו. מקסימום יתחילו את המחנה העוזרים. צריך לזכור שג'נרל מנג'ר ישנו, הוא זה שבוחר את השחקנים והמאמן בסך הכל יישם את הסגנון שנבחר עבורו ויתאים לשחקנים הקיימים, על הבסיס הזה גם ייבחר המאמן

יויו 11 ביוני 2013

ג'ורדי בוחר את השחקנים, אבל הוא כבר אמר שבדר"כ הוא מתייעץ עם המאמן לפני החתמה, גם אם ההחלטה היא שלו.

מעבר לזה אני מסכים שהחלטה הזאת היא חשובה מדי מכדי להתקבל בלחץ, וכמו ששדמי כתב – ג'ורדי בכל מקרה לא 'לחוץ' על אירופה, אלא על השליטה בליגה.

פראליה 11 ביוני 2013

רק רגע, העוזר שלכם לא חזר לחיפה.. ?

יואב 11 ביוני 2013

המתורגמן

אמיר 11 ביוני 2013

סוף כתבה של אדם שמבין
כול הכבוד

אחיקם 11 ביוני 2013

אני מסכים שזה רעיון טוב לתת עוזר המאמן את הקבוצה.
לגבי העניין של העיכוב בהבאת רכש אני לא מתרגש: אם מדברים על רכש ישראלי אז מבין ההיצע שמשחק בליגה אני לא רואה פה שום שחקן ששווה להלחץ אם יגיע או לא, ויותר מזה אני לא ממש רואה שחקן מסויים שחתום בקבוצה אחרת ששווה למכבי להביא אותו. מהישראלים שבחו"ל הייתי אולי מנסה להחתים את רפאלוב או מליקסון (נאתכו מן הסתם לא יבוא), אבל הם אכן יגיעו רק למכבי כי רק גולדהאר מסוגל לשלם להם מה שהם רוצים (וגם עליהם לא הייתי מתאבד ). מה שנשאר הוא רכש זר ובזה אני סומך על ג'ורדי שהוא יודע מה צריך ויביא בזמן.

גיסנו 11 ביוני 2013

רפאלוב ומליקסון סיימו עונה די טובה כל אחד בקבוצתו, המניה של שניהם בעלייה. אין שום סיכוי שמי מהם יחזור.

מהשגרירים שעלולים/עשויים לחזור לארץ הייתי שמח לראות את שפונגין, רמי גרשון (שאני בספק שיחזור לארץ בכל מקרה) או דור מלול בהגנה, ואת דודו ביטון (שראיתי איזה פרסום הזוי שהוא במגעים אבל אין לדעת) למקרה שעטר עוזב – זה חלוץ שמביא קבלות בכל מקום שהוא דורך בו ואיכשהו עדיין לא מקבל קרדיט. מעבר לזה, שיבושם לאדומים שלא היה להם כסף לזהבי להביא את שכטר ב 15 מליון שקל שכר ל 4 שנים.

לגבי יצחקי, אני חושב שאם הוא יחזור עכשיו זה יהיה אחרת לגמרי. גם כי עכשיו הוא לא יוכל לעשות את אותם השטיקים שעשה בפעם הקודמת מול צוות מקצועי שכזה, וגם כי הפעם הוא ידע שכשהוא לא יהיה מספיק טוב הוא לא ישחק נקודה. ויצחקי רציני ובכושר זה אולי החלוץ הטוב בארץ. המשחק המדהים שלו נגד אולימפיאקוס בבלומפילד (למרות שלא הוא כבש) עדיין יושב לי טוב טוב בראש.

תומר מכביסט גבעתיים 11 ביוני 2013

צודק 100% יש למנות את העוזר של אוסקר , מכיר את השיטה והמועדון .

יניב - אדום עולה 11 ביוני 2013

שדמי- אתה מתכונן למלחמה הקודמת.
מכבי צריכה השנה מאמן חזק יותר משנה שעברה.
אוסקר היה נהדר בסופו של דבר- אבל הוא עבר תהליך תוך כדי תנועה- חלק מהטעויות שעשה – תיקן .
לא הכל זה חלק מתכנית מנוהלת היטב- יורדי ואוסקר עשו השנה גם טעויות , פשוט בסופו של דבר עשו יותר החלטות נכונות מלא נכונות.

אם אתה זוכר למחנה אימונים בשנה שעברה מכבי יצאה בלי שוער , את הפריצה וזהבי היא הביאה בינואר והסגל התגבש במהלך העונה.

השנה יש אירופה – וגם את הליגה האירופאית היא צריכה לעבור בכבוד.
הדירוג שלה שווה מקום 4 בליגה באירופאית וזה לא יהיה קל.

ויש גם תחרות שנראית קשה יותר.

למאמן זר לוקח זמן להתאקלם- תרבותית ומקצועית.

הרף עלה- אני לא בטוח שמכבי העלתה אותו.

ואייבנדר – זה נראה הרבה יותר חסן אבו זייד מראדי – אבל ימים יגידו.

בליפ בלופ 11 ביוני 2013

צריך לעשות הפרדה בין תפקיד המאמן לתפקיד העוזר.
פרט למקרים כמו וילאנובה, שבתקופת גווארדיולה היה מוח טקטי לא פחות, עוזר האמן הוא בעיקר איש הקשר הישיר עם שחקנים שנותן עצות בנושאים נקודתיים, ניתוחים (אנליזה) ויחסי אנוש. יש המון אנשי מקצוע שהם עוזרים ולא מתקדמים מעבר לזה וזו בדיוק הסיבה, מדובר בתפקיד שונה במהותו, הרבה פחות מלחיץ והרבה יותר דומה ללהיות מעין קפטן שני של קבוצה.
אוסקר הוא מאמן, הוא היה מאמן לפני שהגיע למכבי, עמד בראש מערכת לפני ועבר הכשרה כמאמן – זה המקצוע שלו.
רובן, לעומת זאת, אינו מאמן. רובן הוא אנליסט בכלל, יכול לתפקד גם כמאמן שוערים כי היה שוער, אבל הוא לא מאמן וקבוצה שעתידה לשחק בעונה מפרכת יחסית לא יכול להרשות לעצמו לעשות לו את טבילת האש, בשביל זה יש מועדונים בליגות הנמוכות יותר בספרד.

מכביסט טירון 12 ביוני 2013

שדמי אולי תעשה לנו תחקיר על המאמן החדש + דעתך האישית? איכשהו ONE לא נראים לי כמו המקור הכי אמין.
חוץ מזה – "In Jordi We Trust".

D! בארץ הקודש 12 ביוני 2013

מילים טובות שדמי.

לקרוא על המאמן החדש היום בבוקר: ישראל היום – בונקריסט!!!, ידיעות – מאמן של טוטאל פוטבול!!! , למי להאמין?

דווקא שמעתי ביקורות טובות אבל חושב שהעוזר היה עשוי להתאים. אבל מי אנחנו, שיושבים בחוץ, שבאמת נדע?

שיילך קיבינמאט העטר. ויותר חשוב שבשום פנים ואופן לא יחזור הילד המעצבן מירושלים. יצחקי הוא שכונה בהתגלמותה, אסור להכניס דבר כזה למערכת.

Comments closed