חלום בין שישי לשבת

תקראו את שדמי ולא תלכו יותר לכנסים.

ehbd

 

 

בלילה בין שישי לשבת היה לי חלום.

הייתי באיזה כנס באודיטוריום, זה לא היה אודיטוריום מפואר או פנסי-דנדי כזה בנוסח היכל התרבות המשופץ, יותר בכיוון של אודיטוריום במתנ"ס, והוא היה די מלא והיו שם שורות שהולכות במורד, כדי שלכולם יהיה פוינט אוף וויו, לא רק לגבוהים, והייתה במה, והיא הייתה מוארת באורות ניאון, והיה איש אחד על הבמה שדיבר בעמידה למיקרופון ומאחוריו היה שולחן עם אנשים שגם הם דיברו לפניו, ואז האיש על הבמה אמר שעכשיו זמן לשאלות מהקהל או כל דבר אחר שמישהו מהקהל ירצה להגיד, ומי שרוצה לדבר שייגש למיקרופון-קהל שהיה במעבר בתחילת המדרגות, קרוב לבמה. בכל מעבר היה מיקרופון, גם בשמאלי וגם בימני, בין הגושים בצדדים והגוש האמצעי של המושבים, וכל מי שהיה פעם באיזה כנס חשוב בעייני עצמו והמארגנים שלו, באוניברסיטה או של אנשי עסקים טבולים בעמילן, יודע על מה אני מדבר.

אז אני ניגשתי ראשון למיקרופון שעמד במעבר השמאלי, החזקתי את המיקרופון ביד הימנית והיד השמאלית שלי עמדה בזווית של תשעים מעלות לגוף שלי, צמודה ככה למותניים וכף היד שלי הייתה פתוחה והיא זזה בתנועות תואמות לדיבור שלי, ואני פניתי לקהל ואמרתי:

"תדעו לכם שבאירופה יש עוד מאמני כושר, לא רק אחד".

אני דיברתי בתקיפות, אבל בקצת ציניות, ואפילו שזה היה חלום, אני בעצם רציתי להרגיע את הקהל.

חשבתי שיהיה נכון לספר לכם על החלום הזה שחלמתי בלילה בין שישי לשבת.

אשמת כולנו, אשמת המדינה
האם באמת צריך מהפיכה בנבחרת ספרד?

48 Comments

תורג'י 2 ביולי 2013

אבל כבר עשיתי קרע בחולצה.

DeVito 2 ביולי 2013

more plz

הקורא בפוסטים 2 ביולי 2013

יאללללה מכבי

משה 2 ביולי 2013

כמה מקלדות כבר הרסתם על אליפות אחת בעשר שנים ? אין לכם איזו כתבה על המרצפות במקלחות של קריית שלום שגרמו לעונה הנפלאה בגלל הגוון האירופי שלהם והמקצוענות של עושי הרובע ?

עודד 2 ביולי 2013

חחחחחח גדול

חיים שדמי 2 ביולי 2013

זה מוזר, אתה יודע.

כי אני מפעם לפעם כותב על מכבי. כבר די הרבה שנים. אני כותב על המון דברים, אבל מפעם לפעם גם על מכבי. וזה מוזר, כי אני לא זוכר אותך אף פעם מגיב לעובדה הזאת. וזה מוזר שדווקא עכשיו. ואולי כן כתבת, רק שהסתרת מאחורי שם אמורפי אחר ופספסתי.

וזה מוזר, כי הטקסטים האלה שאני כותב מפעם לפעם על מכבי, נכתבים גם בלי קשר לאליפויות. אנחנו מועדון קטן, לא זוכים בהרבה. על מה היה לי לכתוב. גם הטקסט הזה נכתב בלי קשר לאליפות. הוא נכתב בעקבות חלום. אשכרה חלום. האם יש קשר בין החלום לאליפות? עקיף. לא הייתי בונה עליו תיאוריה. כמו שטקסטים אחרים שכתבתי מפעם לפעם על מכבי לא נכתבו בהקשר של אליפות.

הוא נכתב כי אני אוהב את מכבי. כמו טריגרים אחרים שגורמים לי לכתוב עליה. אני יודע, אני חריג. אני הכותב היחיד אוור בעולם שכותב על קבוצה שהוא אוהב.
ובמובן הזה, אתה לגמרי צודק. אובססיבי רשלן שכמוני. אולי אני צריך לכתוב יותר על האליפות. כמו האליפות הקודמת, שאז היה לי טור שבועי ב"העיר" על מכבי. כן, אני צריך לכתוב יותר על האליפות הזאת. לא כתבתי מספיק על האליפות הזאת. אני צריך לייצר עוד כמה טקסטים, אבל ישירים על האליפות הזאת. לך תדע, אולי יעברו עוד שלושים שנה עד האליפות הבאה שלנו ולא נכון שהן יעברו עם סתם טקסטים על מכבי שאני אכתוב.

משה 3 ביולי 2013

אין לי שום דבר נגד מכבי ואני אפילו מרוצה בשבילכם(לא נגזים עם מונח כמו "שמח"), יש לי חברים טובים אוהדי מכבי אבל אם תעבור על כמות הטקסטים שנכתבו בדה באזר בשבועיים האחרונים(אני קורא ומגיב לך ולאחרים גם אם אתה לא זוכר) תגלה שבערך כל יומיים נכתב טקסט על אירוע שולי כזה או אחר בחיי הקבוצה. זה היה נסבל(מבחינתי) כל עוד היה כדורגל אבל 5 פוסטים על המאמן ועוד 2 או 3 על מאמן הכושר ?
תשמרו דיו לעונה, לתחושתי היא תהיה פחות ורודה מהתחושות שלכם.

גיא 3 ביולי 2013

אני לא אוהד מכבי.
אך את הקינאה היוקדת שלך אני חש עד כאן.
דע לך, זה לא בריא.

משה 3 ביולי 2013

קנאה יוקדת ?(אם קיים מושג כזה כי אני מכיר שנאה יוקדת). ממש לא, אני סתם מלין על עודף הפוסטים בנושאים שוליים במכבי ת"א. בבית"ר התחלפו בעלים בצעד דרמטי, בחיפה בוצעו כמה שינויים משמעותיים לסגל שנבנה לראשונה ע"י בנאדו, בהפועל התחלף מאמן ובוצע רכש מעניין וב"ש בכלל עובר קיץ היסטרי מבחינתה(ואני לא אוהד של אף אחת מהן) ובינתיים יש פוסט לכל בעל תפקיד במכבי.
לתומי חשבתי שניתן גם להעביר ביקורת כאן ולא רק לכתוב "מעולה" או "שדמי המלך".

משה 3 ביולי 2013

רק להמחשה, בעמוד הראשי קיימים עכשיו הפוסט הזה, "רק לא מאמן ישראלי" ו"ליסבון אנחנו באים". היחידים שמשתווים לזה הם פוסטים על בית"ר אבל שם מדובר בתקריות אלימות ומגעילות בעלות משמעות וכאן מדובר בפאקקטה מאמן כושר.

ירושלמי 3 ביולי 2013

אתה צודק לחלוטין.
עברו הימים שמכבי בכדורגל היו קונצנזוס וכולנו היינו חייבים לפתוח עיתון ולקרוא על כל פיפס קטן שהיה יוצא לנימני מהפה או מהצד השני.
אין לי בעיה לקרוא ניתוח מקצועי או ענייני על קבוצות אחרות, להיפך אני אוהב לקרוא על קבוצות מקומות ותהליכים שאני לא מכיר (כמו הכתבות על הקבוצות בגרמניה, גם אם זה ליגה שניה), אבל מה שהולך פה לאחרונה זה זה רצף של פוסטים שמרגישים לי בדיחות פרטיות כשרק חלק קטן שותף לשמחה.
זו לא עיתונות ספורט לדעתי.

גיל שלי 2 ביולי 2013

איך זה יכול להיות שהחלום שלך היה כל כך קצר חיימקה? שתית יותר מדי לפני שנרדמת, פחות מ3000 מילים זה פשוט לא יכול להיות

חיים שדמי 2 ביולי 2013

חיימון, בבקשה, לא חיימק'ה.

האמת שגם בי עברה המחשבה הזאת. על האורך שלו. אפילו התכוונתי לשלב בטקסט את זה שאתמול באתי לעשות לייק לטקסט שדסקל כתב בפייסבוק על זה שדאלאס יורדים ליגה העונה כמו מאיורקה אם הם יביאו גם את כספי, ובטעות, יצא לי ללחוץ על "תרגום" וככה תורגם השם גל מקל: wave a stick. קורע.

אבל אז אמרתי לעצמי שאני צריך להיצמד לעובדות, כמו שתמיד אני נצמד לעובדות. והחלום היה קצר, מה אני יכול לעשות.

גיל שלי 3 ביולי 2013

צודק, חיימון, חיימקה זה באמת נשמע רע במיוחד בימים אלה.
וכמובן פוסט גדול, תעשה לי ספר

חיים שדמי 3 ביולי 2013

מלך, תודה. וסגור.

אזי 2 ביולי 2013

מעולה

תומאס נוימן 2 ביולי 2013

בילד-אפ מצוין, עד כדי כך טוב שכשהגעתי לשורה התחתונה לא יכולתי שלא לצחוק

יויו 2 ביולי 2013

נכון, אבל רק צריך להסתכל על ערימת הפצועים של הפועל מהעונה שעברה כדי להבין כמה זה קריטי להביא איש מקצוע ברמה גבוהה לתפקיד הזה.

אבא של צ'ומפי 2 ביולי 2013

WTF

אלעד 2 ביולי 2013

טוב, זה היה זילות מוחלט של MLK. אני גם די בטוח שאם הוא היה חי היום, וישראלי, הוא לא היה מכביסט.

maverick 2 ביולי 2013

מסכים. לו היה חלום, למכביסטים תל אביביים יש אשליה. המצב קשה.

עמרי הצהוב 2 ביולי 2013

פיסת גאונות מופלאה

רוני 2 ביולי 2013

לא הבנתי כלום….
פיהוק…
טור על כדורגל או על ילדי כאפות שהתקלקל להם המחשב?

חיים שדמי 2 ביולי 2013

אני חושב שאתה קצת מותח את זה יותר מדי.

יואב 3 ביולי 2013

שדמי,
תענוג כרגיל.
אולי תחלום היום על מאנה(המגן השמאלי החדש) ותשתף אותנו עד כמה השם קרויף הוא מאגי?

גילעד 3 ביולי 2013

יש לך כשרון כתיבה, אולי תעשה עם זה משהו :)
נהדר!

שלו 3 ביולי 2013

נרגעתי.

B. Goren 3 ביולי 2013

טוב מאוד שדמי.

סימנטוב 3 ביולי 2013

אוי צופה מחדש בסופרנוס, כשהתחלת עם חלום חשבתי שאולי אתה עובד בייעוץ וניהול פסולת אבל הצהוב שלך אחר :)

א.ק 3 ביולי 2013

רק מי שעוקב אחרי הכתיבה על מכבי שנים רבות יודע את חשיבותו הענקית של שדמי,
למרות שהכתבה הטובה ביותר שלך (לדעתי) היתה על כוחות האופל לפני כמה שנים.
ורק אוהד מכבי כמוני יודע כמה חשוב היה שתעלה ( בחלום שהוא המציאות שלנו) ותרגיע אותנו עם המשפט הזה.
לרגעים שבוע שעבר היה נדמה שמנסים לגרום לנו לחשוב שהחבילה מתפרקת. אני טוען שהחבילה החשובה ביותר היא מיץ וגורדי. עם כל הכבוד למאמן כושר שהיה מצוין זאת עוד פונקציה בצוות המקצועי.
חזרנו השבוע לשקט המאפיין את השנה האחרונה וזה חשוב ביותר.
אבל שלא תחשבו שאני לא מודאג, יקח שנים כדי שאני אפסיק לדאוג אחרי השנים האחרונות.

שר ההיסטוריה 7 ביולי 2013

מה שיפיל את מכבי תל אביב העונה לא יהיה השינוי בצוות המקצועי, אפילו בעמדת המאמן, החלוצים ועמדת השוער. גם אם אניימה ינחת עליה בסופו של יום, יהיה זה אניימה אחר, עם דולרים מרצדים בעיניים, ולא מציאה פלוס ניקור עיניים ליריבה כפי שהיה בעונה שעברה; מה שיפיל את את מכבי ת"א יהיה הלהג האין סופי של אוהדיה, מקורביה ועיתונאיה החצרנים. שחרור הרגשות אחרי האליפות המכנית משהו היה מופרז. לא השיבושים החמורים בבניית הסגל וההכנות לעונה הם שיפילו את מכבי ת"א – אם כי בוודאי לא יקלו עליה – אלא התפשטות היתר של תחושות נעימות עקב האליפות העשרונית וכניסה למכונת זמן שמנותקת מהמציאות. יכול להיות שהמכניות של הצהובים תחזיק עוד קצת, מכוח האנרציה השרירית, אבל המחשבה שעומדת מאחורי הפרויקט של גולדהאר דלילה מאוד, חסר חיבור אמתי לקהילה וחסר שמחה. אין כל מחשבה לטווח רחוק. זהו אחד השקרים הגדולים. מכביזם מטבעו הוא אופורטוניזם, הוצאת המירב מהרגע הנתון ומינופו להשגת שליטה טוטאלית בלתי ניתנת לתחרות. בכדורגל אין דברים כאלה (בעצם יש: ברצלונה, יונייטד, ריאל). מכבי הולכת לעבור העונה תהליך כואב של התפכחות. כמו "בטיפול". מחזיק לכם אצבעות שתצליחו לשאת את הפערים בין האופן שאתם תופשים עצמכם לבין האופן שהמציאות תציג אתכם לאורך העונה, אבל עצה אחת בפי, שעוד יכולה להתברר כמועילה: חשוב מאוד לא להתבלבל בכדורים.

מכביסט ותיק 8 ביולי 2013

אני אחזור על זה כמו תקליט שבור אבל גם שדמי המלך מ-2002 נדמה לי צעק לנו וצעק וצעק נמני יהיה צרות ולא ממש הפנמנו עד שראינו אותו בעובדה. גם אני רק ב-2007 התעוררתי. וכאן לענינכם. אתם פרשנים אדומים ירוקים או סתם כלומניקים חיים עוד בעידן נמני ואנחנו מבית מכבי או רובנו כבר יצאנו מזה.
כתבתי זאת פעם אכתוב שוב. בתחלית הסרט גלדיאטור עם ראסל קראו יש את הקטע שמנהיג השבט "הגרמני" מביא את ראשו הערוף של השליח הרומי כאות לסירובם לכניעה. ואז יד ימינו של הגנרל אומר לו "כל עם צריך לדעת מתי להכנע לאחר שנכבש". ואז הגלדיאטור עונה לו "האם את היית יודע שנכבשת"….
ובכן- אתם האדומים הירוקים עוד לא קלטתם שנכבשתם. אתם מסרבים להכנע. אתם חושבים חיפה/הפועל חוזרת. אני קורא השמצות ולכלוכים של כמה מופרעים ברשת על גולדהר. לא הבנתם עם מי יש לכם עסק. התקציב של מכבי הוא לא 90 מליון. למכבי יש מסגרת אשראי של 130 מליון. ה-40 מליון שלא הוצעו זה להביא אליפות בינואר אם יש צורך. אתם מתעסקים עם מליארדר שלאחר החגיגות בר"ג וככר רבין התאהב במה שהוא ראה.
אין לי בעיה שגם לאחר האליפות בעונה הבאה תאמרו – זהו זה נגמר.
דברו איתי שקרוייף יבקש לעזוב. אז יכולה להיות בעיה.
וזה שהפועל וחיפה נראים מצויין בקדם עונה פשוט נהדר. נקבל יחס טוב בטופ ווינר לשים על מכבי.

שר ההיסטוריה 8 ביולי 2013

גם האחים המוסלמים חשבו שהם שולטים עד לפי שבוע. דברים משתנים בכדורגל. זה לא כדורסל אירופי. את מה שהפועל שכחה באירופה, עוד לא התחלתם ללמוד. וזאת אינה הקנטה, אלא משפט שהושג בדם, יזע ודמעות, עם מאזנים ודירוגים שמאשרים זאת. מנקודת מבט של הפועל ת"א, אילו הייתה אגודה מתנשאת מובנית כמו מכבי ת"א – מכבי אינה בטווח ההתייחסות. יש לה עוד הרבה זוגות נעליים לקרוע באירופה (ולא להשליך על קוונים), המון רגעים מופלאים וקשים לעבור, לפני שתהיה ראויה להתייחסות רצינית. במובן מסוים, אין לי בעיה שזה יקרה, ואולי אני שאנן כי זה נראה לי כל כך בלתי סביר, כי מכבי מתעקשים שלא לעבור את השלבים הנחוצים – ופספסו שנים יקרות ובלתי חוזרות אולי. בזירה הדומסטית, אין ספק שיש לכם יתרונות כלכליים ומספריים, אבל לעולם לא תצליחו לייצר סיפור. אם שדמי הוא הדובר שלכם, ומכביסט ותיק הוא הכלב שלפני המחנה, מצבה של הפועל טוב בהרבה מכפי שחשבתי. בקיצור: אין לכם סיכוי לייצר נרטיב מעניין. בזבזתם את כל הזכויות לכך בווירטון ואתם תקועים עם זה לנצח. אין לכם שום סיכוי להשתתף ברגעים הקטנים של הכדורגל ,והלכה ולמעשה, אינכם חשים בכך עדיין, אתם מחוץ למשחק. חבל, אחים, כי שעשעתם אותי.

מכביסט ותיק 8 ביולי 2013

לפחות לך יש כינוי שאני אזכור בסוף העונה הנוכחית, הבאה וזאת שלאחריה…בעוד 4 שנים כבר לא נמצא אותך אתה תעלם בתהומות הנשיה. תראה חמוד אני סופר תארים לא מחיאות כפיים. קרעת נעליים באירופה? בישראל הפועל רחוקים ממכבי שנות דור. ולאחר העשור הקרוב זה כבר יהיה "דורותיים". אני לא דובר של אף אחד ומכבי לא שייכת לי ואל שייכת למישהו. מלבד ניסוח טוב אין לך הבנה וחצי הבנה. אין לי כח כמו זקנים לחזור בכתב על מה שכתבתי אבל אם תסתכל על עשרות השנים של הליגה בישראל תראה שכל עשור כמה קבוצה אחרת ואמרה "אני גדולה ממכבי" זה היה הפועל פת והפועל תא והפועל בש ומכבי נתניה ומכבי חיפה ואחכ הפועל תא …אבל כל פעם הקבוצות ההלו השוו את עצמם למכבי. ואנחנו תמיד כאן ותמיד נהיה. אתם תהיו בצל שלנו כמו האחות הקטנה מחיפה.
אני לא מקנא בכם בעשרו הקרוב כדורסל מכבי כדורגל מכבי כדורעף מכבי כדוריד מכבי דאך אגב גם שטילוב ממכבי. כבר חללתם את קבר סבו של שטילוב?

שר ההיסטוריה 8 ביולי 2013

אל תקרא לי חמוד. בחוגים מסוימים זה נחשב להטרדה, אפילו מינית. תלמד להפריד בין הרגשות והיצרים שלך למחשבה ואומנות המשחק. אז אולי יהיה על מה לדבר, ככלות הכל ליגה אמורה להיות סינרגטית, תחרותית, אבל מעניינת בגלל מסורת של מעבר הגמוניות. המסורת הזאת כבר שרירה בכדורגל הישראלי – והתחזקה מאוד בעשור האחרון. מה כבר ביקשנו, בתור סובארו שמתחרה במרצדס: סיכוי להגיע לדקה ה-92 במרחק של שער אחד מדאבל בלתי נתפש, שהושג על ידי קבוצת הכדורגל הטובה בתולדות המשחק בישראל. הישגנו את הבלתי אפשרי, בעוד שמכבי במקרה הטוב עשתה את המובן מאליו. בכדורגל, בניגוד לכדורסל, התסכול במחנה שלכם. בלתי נתפשת סגירת הפערים בין המועדונים בעשרים-שלושים השנים האחרונות. מכבי הובילה על הפועל בדו ספרתי במאזן הדרבים ועכשיו, גם אחרי עונה איומה בדרבים, אנחנו עדיין בשוויון במשחקים בתקופת המדינה וביתרון במאזן ההיסטורי הכולל. אתם מסתכלים לא נכון על המאזן ההיסטורי שלכם, שהוא מכובד ומרשים ומעורר הערכה, אבל הוא חסר כמעט כל רלוונטיות לימנו אנו. חובת ההוכחה עליכם בגדול, עניין של כמה ימים אפילו, ואתם משתעשעים במשחקי אגו והשפלה. מצטער לבשר לך, ידידי הלא מלומד, אבל בהפועל למדו לטפל באגו שלהם בלי תרופות, רק בגלל שלא נכללנו בסל התרופות – ואתם בכלל קופת חולים, אז קדימה, שלוש פעמיים ביום אחרי הארוחות ולא להתבלבל בצבעים.

מכביסט ותיק 9 ביולי 2013

נו לא צפיתי מחמוד כמוך למשהו אחר. מה ההבדל בינך לבין הפלסטינאים. פתאום ההסטוריה ניתנת לפרשנות. אל תדאג כמו בכדורסל העשור הקרוב יוציא לכם את החשק גם מכדורגל ותהיו קבוצה של "אידיאלים" כמו בכדורסל. מקללי נאצית מחללי קברים ומטרידי נשים של בעל קבוצה. כלום ושום דבר. אבל הצחקת אותי עם כמה דברים הזויים שכתבת.

עכו"ם 9 ביולי 2013

המון קביעות מוחלטות, מעט עובדות. למה מכבי "תיפול העונה"? על שום מה הקביעה הדטרמיניסטית הזאת? על מה מבוססת הקביעה (לא ההנחה, אתה לא משתמש בהנחות בכלל) שמכבי לא מחוברת לקהילה, כי בא לך? ומאיפה היוהרה לקבוע שמכבי לא משקיעה בעתידה? על בסיס מידת ההשקעה בנוער לדוגמה? אתה ללא ספק כתב רהוט, אבל גם כתיבה רהוטה יכולה להיות דלה בתוכן.
מצחיק שהדבר המרכזי בו אתה מאשים את אוהדי מכבי (דיסוננס קוגניטיבי) הוא בדיוק הלך הרוח המחשבתי שלך כפי שהוא עולה מכתביך הרהוטים (השמעת מיני טענות במנותק מעובדות, כלומר מהמציאות).
אגב אני מניח שמבחינתך "בזבזנו" את זכותנו בוירטון בגלל שזה היה מזמן…
אם זה המצב, אז הזמן הוא הקריטריון היחיד לרלוונטיות, נו, אז במקום לדבר אולי פשוט ניתן לזמן לעשות את שלו?
נ.ב- אם בשביל סיפור טוב צריך הפתעה, והאליפות בעונת הקיזוז היא סיפור טוב, אפשר פשוט להגריל בסוף כל עונה את האליפות לא? ואז לאדה ואוטו ביאנקי למיניהן יוכלו לעקוף הונדה ומרצדס. (וזה יקרה אפילו אחרי הדקה ה-90, מה יותר מרגש מזה?)

שר ההיסטוריה 9 ביולי 2013

תמשיכו לאכול את הלב על הקיזוז, שבכלל שחר המציא כדי להילחם בבית"ר. זה נקרא ריקשה. באיזהשו מקום כואב לראות את מכבי במצב נפשי עלוב כזה, כי פעם ממש רעדתי כשנכנסתי לבלומפילד לדרבי וראיתי את היציע הצהוב והשחקנים שלכם היו רוצחים, אבל הפכתם לעדר של צרכנים שבעים שלא יודעים מימינם ומשמאלם. מאז נמני וכולל נמני לא היה שחקן במכבי, וכנראה לא יהיה, שיצמח מתוך המועדון הזה ויפחיד (חוץ אולי מאופריה אסיאג). אתם כולה מבוססים על שחקני רכש, שכירי חרב, בוגדים שאיבדו בושה. איזה מורשת ואיזה נעליים. פעם היה לנו במי לקנא, היום אתם סמרטוטים נוצצים מיד שנייה. בכדורסל מכבי לא קיימת. זאת אומרת שבתל אביב יש רק הפועל ומכבי בחיפה. תודה שהורת אותי לרמה הזאת.

מכביסט ותיק 9 ביולי 2013

לעולם אבל לעולם אל תפחד להכנס לבלומפילד. אני אוהב אתכם במיוחד לאחר ה-0:4 כשהקהל הנאמן שלכם המשיך לעודד. אני אוהב את הלוזריות המובנית בדם שלכם גם כשאתם מנצחים. אני אוהב את הבחילה שאתם יוצרים אצלי בקיבה כשהקהל מעודד ביציע לאחר ה-0:4 אבל מחכה 10 דקות אחכ לשחקנים ומכה בהם ללא רחם. ככה אני אוהב אתכם. אתם מפחדים. אתם מפחדים. אתם מפחדים מקבוצת שכירי חרב שלא גדל בה אף שחקן אתם מפחדים להמחק. תכינו חולצות עם משימות כמו בכדורסל. עלובים נחותים רדודים. לא הבנת? אז אתה תבין. הסטורית הספורט בישראל משתנה לאט לאט. חיימקה רמון הימר העונה על כל הקופה. ליגה אירופית ואליפות בכל מחיר. הימר בהרבה כסף, העלה את מחיר המנויים. אוי ויי מה יקרה אם לא. אוי ויי.

עכו"ם 9 ביולי 2013

להבדל מהפועל כמובן, ורמוט, שכטר, דמארי, עמוס…
כולם פועלי כל העמים מבטן ומלידה. הנכונות שלכם לנכס לעצמכם כל מי שאי פעם עבר ליד מישהו שלבש חולצה שהיה בה כתם אדום היא מרשימה…
אנחנו צרכנים חסרי בינה…
נו, לפחות אני משתדל לראות את המציאות ללא מסכות, מה שאי אפשר להגיד עליך…

שר ההיסטוריה 10 ביולי 2013

בשנה שעברה זלזלנו בכם. טבעי אחרי כמה שנים שראינו אתכם מחליפים טיטולים לאור השמש. שילמנו מחיר כבד על כך, כאילו, ממילא הייתה צריכה לבוא ירידה, אבל מקום שלישי וכרטיס למוקדמות ליגת אירופה, זה מצוין בשביל כישלון. אין לי בעיה שכל הסגל יהיה שחקני רכש, כל עוד הם מגיעים בצורה טבעית, מקצועית, עניינית. אצלכם השיקול היחידי להגעה הוא כסף. שחקנים לא מתפתחים במכבי, כי אין שם כדורגל, אין שם תרבות ספורט ואין שם הבנת המשחק. הראה לי שחקן אחד של מכבי שמצליח באירופה, בודדים. מכבי זוהי מסגרת פלוטוקרטית שמשלמת פר ביצועים ומשתמשת בשחקנים וזורקת אותם לכלבים. כתב על זה כבר "הזקן" בשנות העשרים. יש פה מחלוקת על דרך. אתם רוצים להשמיד אותנו, הצלחתם חלקית בכדורסל, אבל ראו זה פלא, חזרנו מהקבר. בכדורגל אנחנו מושרשים עמוק עמוק וגם אם חס ושלום לא נגיע לליגה האירופית עונה אחת, לא יקרה שום אסון, אם כי למה שזה יקרה… אנחנו קבוצה עם מטרות בגובה העיניים ואנחנו עומדים בהן מעל ומעבר. אין לנו מה לפזול לצדדים, כי שום קבוצה אינה מציגה תחרות משמעותית לדרך של הפועל. אנחנו הקבוצה היחידה עם היסטוריה בינלאומית מתקתקת, בלי 0-0-0 או סנטה קולמות על הגב (ההפסד לואדוז הגיע אחרי 0-4 ביתי ולא עורר כל רושם בעולם הכדורגל) ולא פלא ששחקנים באירופה מזהים את הקבוצה. מכבי ת"א זה מותג חזק דומסטית בלבד. אולי בכדורסל אתם ממותגים בינלאומית, למרות שאין זה משקף כל פעילות ספורטיבית אמתית אלא סחר מכר של סוחרי בהמות שחורצניטסיות (וב-NBA אתם שרופים)- אבל הפרובנציאליות הבסיסית של מכבי אינה מאפשרת היטמעות של ממש לארגון הסמי-פאשיסטי הזה בעולם הכדורגל המתפתח של ימנו. הפרימיטיביות שלכם צועקת מכל פאס. הפועל לעומתכם היא קבוצה אותנטית, שפועלת בשדה מקומי קשה ועוין והשנאה שלכם בסך הכל מאמנת אותנו להתמודדות עם שנאת הזרים והאנטישמיות, שהיא משחק ילדים לעומת השנאה הפתולוגית והמפעפעת שלכם. זה לא פוליטקלי קורקט, אבל עניינית לא מופרך להשוות אתכם לנאצים. לכם יש רגש נחיתות מובנה כלפי הגויים, ומצד שני התנשאות שלא במקומה שמעבירה אתכם על דעתכם. בכדורסל אתם מחפים על זה באמצעות ריבוי זרים, אבל בכדורגל מרשים רק 40 אחוז זרים בהרכב לעומת 120 אחוז ויותר בכדורסל. אני במקומכם מתאבד, חוזר בתשובה או משתגע. אין באמצע. תסתכלו על עצמכם מבחוץ ותתעלפו. לא נורא, היום יש תרופות גם לזה.

מכביסט ותיק 10 ביולי 2013

תשמע אתה כנראה לא שפוי אבל זה לא מפתיע אותי. אני נפגש לעיתים עם כל מיני תמהוניים אוהדי הפועל בני 40-50 שמסתובבים ברחוב וממלמלים כל מיני משפטים קטועים "שמעון מזרחי..שטן נאצי..גולדהר מכבי רשע…אימפריליסטים…". אולי אתה אחד מהם. לך תדע. הרוב לא מזיקים אבל יש כמה כאלה, אתה יודע, כשאני רואה אותם אני עובר לצד השני רק ליתר בטחון. הבעיה עם חבר'ה כמוך שהם באמת מאמינים לכל מה שהם אומרים וכותבים ועוד 5 שנים שתקלוט מה קרה בספורט בישראל אתה תאושפז או שסתם תחלל קברים ותאשים את רון חולדאי בהכל.
רק בריאות חביבי תזכור את האליפות בשנת 2013 זה בדיוק כמו האליפות ההיא הראשונה של שמעון מזרחי ב-1969-70.

שר ההיסטוריה 10 ביולי 2013

תיקון: "הזקן" יצחק שדה ניסח את ההבדל בין הפועל ומכבי במאמר קצר בשנות השלושים או הארבעים. לפי הזקן, המודל של מכבי ת"א בכדורסל היה קבוצות במצרים, שחקנים מקצוענים יקרים, ללא קשר לרמת הספורט הנהוגה. שדה יצא נגד המודל הפרופסיונלי הזה, שמכבי אימצה. מאלפים לאלופים לא נשאר הרבה, אבל בכל זאת משהו מהגישה המוסרית הזאת נותרה בהפועל, לפחות למראית עין. תגידו משלשמים לשכטר ולארים, זה נכון, אבל זאת תגובה לכלכלה הנהוגה. בעיקרון הפועל זאת קבוצה שמארגנת 11 שחקנים מהרחוב, אם צריך. זה מה שמפחיד את האדונים שלכם. אתם, האוהדים, בסך הכל סוכני כוח של נוגשים – ומצווה היא להתעלל בכם רגשית. מתי כבר תבינו שתוצאות אינן חזות הכל? כנראה רק אחרי שתיעלמו.

שר ההיסטוריה 10 ביולי 2013

ורבי עזריה היה אומר: שפוך חמתך על המכביסטים אשר לא ידעו נס הדאבל של 2010.

עכו"ם 10 ביולי 2013

שיהיו לך חיים מאושרים, באמת.
מתנצל על המתח הנפשי שגרמתי לך, פושט לא ידעתי שאתה כזה.

שר ההיסטוריה 10 ביולי 2013

ורבי אליעזר היה אומר, מצווה לספר ביציאת מכבי מחיינו. אתם לא מבינים, מכבי עדיין בשלב ההתנצלות, אבל בקרוב היא תיכנס לשלב הפיצויים. פרחחי מקלדת.

Comments closed