מכתבים על אליפות (4) – תקרת הזכוכית של גלדהאר

איש שמכיר את גולדהאר אומר שהעתיד של מכבי תלוי בתקרת הזכוכית שלו.

235593

 

 

מכתבים על אליפות: פרק אחרון – תקרת הזכוכית של גולדהאר/היבטים פוסט-מודרניים לעונה שנפתחה

ציפיות. את העונה שעברה התחילה מכבי נטולת כאלה. לכל היותר ציפו שתיכשל. זה הבדל מהותי בין הקיץ הנוכחי לקודם. חשוב לזכור את זה כשבאים לדבר על העונה הקרובה. במשחקים הראשונים שלו בליגה תירגל אוסקר בהרכב את עומר ורד ורפי דהן. לקח לו זמן להתקבע על האחד-עשר המועדפים שלו. בתווך עברו שם גורי וארנשאו. זה נגמר עם פריצה וזהבי. סוזה התחיל לעבוד כשהציפיות ממנו מותאמות לרגע בו התקבע אוסקר על ההרכב שלו. סוזה בודק. הוא קיבל ליד חומר שחקנים ועכשיו הוא צריך לעבוד איתו. הוא לא יגיע לתובנות אם לא ינסה את החומר שלו. הוא הוציא את זהבי ובן-חיים נגד באזל והכניס במקומם את אייבינדר ומרגוליס. טקטית הוא צדק. נפתח את האמצע התקוע דרך האגפים. טקטיקה עלולה לתעתע כשהיא פוגשת מציאות. אתה לא מוציא את זהבי במצב כזה. סוזה יצטרך ללמוד את זה. גם שחקנים נוטים לבדוק מאמן.

לאי העפלה לצ'מפיונס ליג אין משמעות העונה. בתהליך שמכבי עוברת מאז גולדהאר ובמיוחד ג'ורדי הגיעו אליה, נכון לה להמתין עם הצ'מפיונס ליג עוד עונה. מאחר והנהלים של אופ"א לא מתחשבים עם תהליך העבודה של מכבי, זימן לה לוח המשחקים התמודדות במוקדמות הצ'מפיונס ליג. ההדחה הופכת בנסיבות האלה ללא דרמטית. במובן הזה, טוב שההגרלה זימנה למכבי יריבה עדיפה ממנה. היעד שמכבי צריכה היתה להציב לעצמה עם סיום העונה שעברה, הוא אליפות גם העונה כדי לבסס שליטה בליגה. לייצר מומנטום של תארים שיחזיר את המועדון לרלוונטיות ויעזור לשחקנים שלו לפתח אופי שמאפיין קבוצות שתופסות מעצמן כאלה שצריך לתפוס מהן. כדי להגיע לצ'מפיונס בעונה הבאה. יש תהליכים שאי אפשר לקצר. לא בדילוגים גדולים מדי, בכל אופן. בקיץ שעבר לא בנו במכבי על אליפות. חשבו שזה ייקח שנתיים.

*     *     *

מדובר בשיבוש לא מתוכנן בתוכניות. חובה לזכור את זה. אילו הדברים היו מתפתחים כמתוכנן, על הקווים היה עומד עכשיו הספרדי המופנם עם השפם ולא הפורטוגלי השרמנטי עם הניחוח הפאנאטי. זאת הנקודה המהותית מכולן בדיון על מכבי. אילו אוסקר היה נשאר, סביר שאת האליפות הזאת מכבי היתה לוקחת בהליכה. הרלוונטיות של הנקודה הזאת מתגברת, כיוון שההשלכות שלה הן אל מכבי פנימה. הציפיות שמכבי מייצרת העונה ולא ליוו אותה בעונה שעברה, הן עניין לתקשורת. את ההבנה ביחס לטלטלת חילופי המאמנים, יצטרכו לקחת על עצמם השחקנים. והקהל. שחקנים ישראלים וקהל ישראלי נוטים להיות פריכים כשבונים עליהם. בשונה מהעונה שעברה, זאת עונת מבחן למכבי. קודם כל לשחקנים שלה. ראדי וחבורתו נבנו תוך כדי התקדמות העונה שעברה. ג'ורדי ואוסקר אטמו אותם לעולם החיצון. אטמו כל-כך טוב, שבסוף הכול פרץ החוצה. עכשיו ראדי והאחרים צריכים להוכיח שהם מסוגלים לצלוח את חילופי המאמנים בלי דרמה.

זה מבחן לקהל של מכבי. הוא הראשון שחייב להפנים את השינויים שנכפו על מכבי וההשלכות שלהם. חריקות בתחילת העונה לא יוכלו להתקבל גם הפעם בשריקות בוז ורטינות מהיציע. לקהל של מכבי מופיעים ברזומה של השנים האחרונות כמה רגעי השפעה על הקבוצה שלו. סוס טרויאני, זה מה שכתוב בכותרת של הפרק הזה ברזומה. אם להתרשם מההתנהלות שלו במשחק מול באזל בבלומפילד, לראשונה מזה שנים הקהל של מכבי מראה שאולי אפשר גם לבנות עליו.

*     *     *

אי אפשר שלא להיזכר בקיץ 95'. הוא רלוונטי לקיץ הנוכחי. יש הרבה דמיון בין העונה של אוסקר לקדנציה הראשונה של אברם. שניהם לקחו קבוצות עם שחקנים שחלקם חוו דרכם גילוי מחודש וחלקם האחר גילה לראשונה. הקשבת לשחקנים במכבי אחרי האליפות ההיא ולא ידעת מה הם יותר: שמחים על האליפות או אבלים על לכתו של אברם. היתה תחושה של סוף דרך.

 צריך להתעכב לרגע על הנקודה הזאת. גרנט בנה קבוצה עם משמעת טקטית ברורה שהאוריינטציה שלה הזכירה לעתים קבלנות עפר. עד כדי כך זאת הייתה האוריינטציה שלה, שלעתים האפיל הדימוי על תצוגות מרשימות התקפית. שפיגל היה מאמן שנטה לזרום עם הכלים שבידיו. הוא ביקש לבחון את גבולות הז'אנר. הגישה שלו למשחק הייתה של מדען שעורך ניסויים. זאת הסיבה שקבוצות של שפיגל נעו תמיד בין הישגים מרשימים לכישלונות מפוארים. היה לו האופי להעז. אי אפשר להגיד על אברם שהוא מאמן של תעוזה.

אברם לקח אוסף של שחקנים וניגן להם על מנגנון החרדתיות. זאת הסיבה שבתוך שנה אחת הוא קיבל מחיפה של שפיגל שתי תבוסות בליגה, אבל בתווך ניצח אותה בקרב חפירות מכוער בדרך לזכייה בגביע. הוא הקרין לשחקנים שלו, אתם נחותים מקצועית, אבל אתם תגרפו ביזע את הנצחון. האליפות של 95' היתה של קבוצה שפרחה עם הגב אל הקיר, על-אף שבשלוש העונות שקדמו לה, השיגה יותר מכל קבוצה אחרת באותן שנים.

הקבוצה של אברם הגיעה לשיא המיצוי שלה בעונה ההיא. קשטן שהגיע אחריו לקח את היסודות של הקבוצה ההיא וניקה מהם את מרכיב החרדתיות. הוא לא היה מנצח אחרת את חיפה בקריית אליעזר. הוא הראה לשחקנים במכבי שיש להם יכולות לנצח שלא רק דרך לחץ. השחקנים חוו עם קשטן גילוי מחודש שני. זאת היתה קבוצה מלהיבה פי כמה ומרשימה הרבה יותר. השחקנים של אברם השתדרגו הודות לכדורגל של קשטן. גם אברם ודאי שאל את עצמו את מה ששאל כל מי שרק חודשים קודם חווה עם לכתו חרדת נטישה: איפה הדבר הזה היה קודם.

 *     *     *

 הסיפור על אברם וקשטן יפה, אבל בכל זאת יש כמה הבדלים. אי אפשר לייחס לאוסקר את החרדתיות של אברם. אנחנו לא מכירים אותו מספיק. מה שבטוח, הוא שונה מאברם מהותית בריחוק המסוים מהשחקנים שלו. הוא בוודאי לא הקרין לשחקנים שלו שהם נחותים מקצועית.

אוסקר לקח חבורה של שחקנים שהתרגלו לחשוב על עצמם במונחים של גרוטאות, ועשה מהם מכונית גרמנית. זאת היתה חבורה שרבים ממנה סחבו על הגב שלהם את טראומת הבינוניות של השנים נטולות ההישגיות שקדמו להגעתו. כמו לאברם, גם לאוסקר לא היה מה להפסיד. אברם בא נטול ציפיות, אבל עם דחף אדיר להוכיח; אוסקר בא עם ציפיות מקומיות ודאיות לכשלון, ועם דחף אדיר להתמחות. אי אפשר לנתק בין נתוני הפתיחה של שניהם לבין התוצאות שגרפו הקבוצות שלהם. אלה קבוצות שגילו את עצמן תוך כדי תנועה. הן התפתחו לך מול העיניים. שתיהן זכו באליפויות בהפרש דו-ספרתי, כמה מחזורים לסיום העונה.

השחקנים לקחו קשה את העזיבה של אוסקר. אפשר להבין אותם. השחקנים שחטפו את המכה מגראסהופרס, חודשיים-שלושה אחרי לכתו של אברם, קלטו מהר שיש רק פיצוי אחד להדחה ההיא. "בחדר הלבשה אחרי המשחק אמרנו לעצמנו שיש רק דרך אחת לתקן את מה שקרה: לחזור לאותו מעמד בעונה הבאה", סיפר שלח שנה אחרי ההפסד לגראסהופרס. אז היו במכבי שחקנים כמו קלינגר, שלח, אובארוב ודריקס לאחות את השברים. במכבי הנוכחית יצטרכו לעשות את זה ראדי, אלברמן וזהבי. זאת קודם כל הקבוצה שלהם.

*     *     *

מכבי כרגע היא יותר סימני שאלה מוודאות. הרבה מעבר לחילופי המאמנים שלה. אתה מסתכל על הקבוצה הזאת ולא מבין את ההכרח שלה להפסיק לשחק בדקה שביעית. לא ברור אם זה ויסות אנרגיות או חוסר בתיאום שמתבטא בחוסר מחץ. הקבוצה של אוסקר נטתה לעיתים לתת חצי שעה טובה ולנמנם אחר-כך. לא ברור אם זו הנוכחית ממשיכה את קודמתה או מסתגלת למאמן ושחקנים החדשים.

את הוודאות של אניימה וקו ההגנה של מכבי החליף סימן השאלה פאבלו. לאניימה נדרשה תחנה ראשונה בבני-יהודה להפוך לקבלן תארים בשתי האחרות. עם התיאום העיוור שהגיעו אליו בחלק האחרון של העונה, אי אפשר היה להכניע את קו ההגנה הזה העונה. אנחנו עוד לא יודעים באמת אם זאת מכבי שלא התעקשה מספיק להשאיר אותו או שפשוט אניימה מתח את העניינים יותר מדי.

את הוודאות של עטר ופריצה החליפו סימני השאלה בן-חיים ויצחקי. קרויף מקווה להשתמש בסימן השאלה שמרחף מעל יצחקי כדי לגרום לו להשכיח את עטר. עטר לא היה משיג הרבה יותר במכבי ומכבי סביר להניח לא תקבל הרבה יותר מעטר. עטר יכול היה, כמובן, להמתין עוד עונה ולקוות לסיבוב מרשים באירופה כדי להשיג חוזה טוב יותר באחת הליגות, אבל הוא רצה לצאת כבר עכשיו והשיג החתמה סבירה עבורו. בנסיבות שנוצרו זאת היתה פרידה בלתי נמנעת יפה. יצחקי ובן-חיים אמורים לחפות על כמות השערים שהותיר אחריו עטר. הם יידרשו לחפות על הצד האחר בוודאות של עטר: חוסר היכולת להבקיע בשלב האחרון של העונה. נדמה לי שקרויף ויתר על עטר גם כי הוא זיהה אצלו את התכונה להתקהות בשלבים האלה של העונה. התלות של מכבי בשערים של עטר בחצי הראשון של העונה הייתה מרשימה מבחינתו, אבל קבוצה לא יכולה להמשיך ככה עונה שלמה.

פריצה יזכיר העונה יותר את השחקן של עשרת המשחקים האחרונים של העונה שעברה מזה של עשרת הראשונים בכמות השערים שיבקיע, אבל הנוכחות שלו על המגרש שווה יותר מכדורים שהוא עצמו ישים ברשת. 42 שערים הבקיעו ארבעת החלוצים במכבי בעונה שעברה. אם מוסיפים לזה את ארנשאו מקבלים 44. הרבה עבודה מצפה ליצחקי ובן-חיים. אם מכבי תאבד על הדרך את דאבור, היא תתקשה לעמוד ביעד. זה יהיה פספוס אדיר לאבד את דאבור. אם דאבור לא ימשיך בקו ההתקדמות העקבי שלו, זה כבר פספוס.

כדורגל הוא לא מדע מדויק. לו היה כזה, מכבי, על הסגל שלה, אמורה להיות אלופה. אליפות מוכרעת בדינמיקה בין מאמן לשחקנים שלו. אתה מביט בסגל של מכבי ולא מבין מה צריך היה שם את  מיטרוביץ'. אם יש שחקן שחסר שם, הוא דווקא אחד טכני. גרסיה יכול היה לעשות את זה מהספסל. אפשר היה גם להביא איזה ראיוס. היתרון בסגל רחב הוא ביכולת שלו להכיל שינויים תוך כדי תנועה. קרויף הראה בעונה שעברה שיש לו את הכישורים לנצל את היתרון הזה. לא חייבים להשאיר את מיטרוביץ' אם יתברר שאפשר להביא זר אחר במקומו.

*     *     *

ההתפרקות מול באזל משמעותית הרבה יותר מהקאמבק המרשים שבא אחריה. זה אמור להטריד. שגיא כהן צדק כשאמר שהחלק של ייני וזהבי בשני השערים הראשונים מול באזל נבע גם מעודף אמביציה. לא נכון יהיה לסכם את זה רק בזה או בחילופי המאמנים וההתחלה המאוחרת של ההכנה. מכבי נראתה כמו שנראו קבוצות ישראליות בשנות התשעים מול יריבות מאירופה. היא נראתה כמו מכבי בשנים ההן. כביכול קרוב, אף פעם לא מספיק באמת. מכבי נשארה תקועה בניינטיז.

*     *     *

חיפה תהיה טובה השנה. בנאדו הוא הראשון מיוצאי המועדון הזה שמקבל את הקבוצה אחרי שגדל לחיפה ההישגית. רוני לוי השיג איתה שלוש אליפויות, אבל הוא צמח בנתניה ובשנים שאימן שם, לא היתה לו תחרות. חיפה של בנאדו תהיה קבוצה מגובשת מאד וחדורה. יש לי תחושה שהיא תהיה שונה מקבוצות קודמות של המועדון הזה. תחושת האנדרדוג תהיה היתרון שלה. היא לא זכתה קודם באליפויות ממצב דומה. היא עשויה להזכיר את מכבי של 95'. כשבנאדו עלה לבוגרים, היתה לקבוצות של חיפה נטייה להפסיד אליפויות כפייבוריטיות על הנייר. לקראת סוף העונה, לכל היותר בזו שאחריה, חיפה תחנוך אצטדיון חדש. האצטדיון החדש של חיפה הוא סטנדרט אחר בליגה. הוא אמור להוציא את חיפה עוד קצת מהפרובינציה. הוא עוד שלב באבולוציה שלה. זאת לא ארסנל שעוברת מהייבורי לאמירייטס. זה מעבר ממתקן שלא מכבד את הספורט להיכל.

לפני שלושה חודשים הייתי בחתונה של חבר שעובד בחיפה. שניים מהשולחנות היו שמורים לאנשי הקבוצה. בנאדו היה שם, וגם קייסי, אוזן, שוכטוביץ' היועץ המשפטי והאחיין של שחר, ועוד שחקן או שניים. השחקנים ישבו בשולחן נפרד. מהצד, המעבר המהיר של בנאדו משחקן למאמן, עובר אצלו בטבעיות. הוא הגיע באיחור והכריזמה נטפה ממנו.

יכולת לזהות את החיבור של האנשים בשולחן הנשיאות. זה חיבור של אנשים שעובדים במערכת בריאה ומאמינים בארגון שהם עובדים בו. האמונה בארגון מייצרת נאמנות. הנאמנות מייצרת מחויבות. בפשטות, מקצועיות. קייסי ובנאדו כבר שנים שם. שוכטוביץ' ודאי. אוזן עבר שם כשחקן. אתה מזהה כוח של מועדון ביכולת שלו לקחת שחקנים אחרי פרישה ולהפוך אותם לאנשי מקצוע טובים שממשיכים אצלו את מה שהתחילו כשחקנים. ארגון חזק לא נבנה על שנה או שתיים שהוא לא זוכה באליפות. מכבי של גולדהאר עוד לא שם. לא צריך לתת לאליפות אחת לבלבל. מאז האליפות של 2001, הראשונה בקדנציה שביססה את השליטה שלה בליגה בעשור פלוס האחרונים, לא קרה לחיפה שהיא לא זכתה באליפות יותר משנתיים ברציפות.

אני חושב שלהפועל תהיה קבוצה טובה השנה. חבר אוהד הפועל מתעקש שבקבוצה שלו אין כלום. אני חושב שאילו להפועל היה מאמן בעונה שעברה, היא לא היתה ממוגרת ככה בדרבים ולבטח לא מסיימת את העונה בשלב כל-כך מוקדם. העונה להפועל יש מאמן. היא תרוויח מהסיבוב שיעשו מכבי וחיפה באירופה. בני יהודה עשויה להפתיע, קריית שמונה תמשיך להיות קריית שמונה ובאר-שבע תחזור לראשונה לעשות את מה שלפרקים עשתה כל-כך יפה בשנות התשעים: להטריד. זאת לא תהיה ליגה מדהימה, זה כדורגל ישראלי שמדובר עליו פה, היא כן מסתמנת כליגה מרתקת. כבר שנים שלא היתה כאן ליגה כזאת. יש רק קבוצה אחת שיש לה השפעה סביבתית על הליגה. לפחות דבר אחד לא השתנה מקיץ 96'.

*     *     *

תקרת הזכוכית של גודלהאר, בסוף הכול מתנקז לשם. אדם שמכיר את גולדהאר מקרוב אומר עליו שהוא מונע מהדחף להצליח במקומות שאחרים נכשלו. שלוש שנים וחצי, וגולדהאר הוכיח שיש לו את זה. בוודאי אם מביאים בחשבון את הירושה שקיבל. התלות של מכבי בגולדהאר היא דיון לטקסט נפרד. האיש שמכיר את גולדהאר אומר שהעתיד של מכבי תלוי בתקרת הזכוכית שלו. אף אחד לא יודע איפה קבע גולדהאר את רף התקרה. בפשטות, אם גולדהאר כאן לסיבוב של עוד 5-4 שנים, כמועדון, מכבי לא עשתה כלום. המחשבה שיבוא איש עשיר אחר שיתפוס את מקומו שוכחת שהיו ימים שגם הרציקוביץ' היה גביר בעיר. אם אופק השנים שלו דו-ספרתי ואם הדיבורים על אצטדיון הם מילים עם כיסוי, זה כבר סיפור אחר.

גובה התקרה שהציב גולדהאר מהותי בהסתכלות על מכבי הנוכחית. בהנחה שהאפשרות השנייה מבין השתיים ביחס לעתידם המשותף היא שנכונה, צריך לעדכן את הציפיות. המחשבה שמכבי תגרוף עכשיו כל תואר אפשרי בעשור הקרוב מופרכת. יונייטד עם הגלייזר'ס ופרגוסון לא עשתה את זה ואברמוביץ' עם צ'לסי כנ"ל. בארסה וריאל מעל כל השאר, אבל ביניהן ימשיך להתנהל פינג-פונג. בהנחה שלא, טוב, זה כבר בדיון הנפרד.

כל זה מהותי ביחס לציפיות ממנה. אם מדובר בארגון בריא, אתה לא יכול לבחון אותו אלא לאורך זמן. גולדהאר וקרויף לא ייכשלו אם מכבי לא תזכה העונה באליפות, אבל תייצר רצף בזו שאחריה. ההבנה הזאת, היא בסופו של דבר המבחן האמיתי של המועדון הזה ואוהדיו.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

דנבר-בולטימור, פייטון במיטבו
הקרב על הבית - יוחאי שטנצלר

46 Comments

מכביסט ותיק 26 באוגוסט 2013

חש"ה לא מסכים עם הקטע האחרון. אליפות זו חובה. ללא אליפות זה כשלון. זה הסטדנדרט החדש (והעונה חובה גם גביע על חשבון העונה הקודמת).
לגבי השארות גולדהאר. בתחילה אמרו שהוא לא יעזוב עד שמכבי תקח אליפות. יתכן וזה היה נכון יתכן ולא. כעת ברור שלא יעזוב עד הגעת מכבי לליגת האלופות. אם זה ימצא חן בעיניו אולי יקבע יעד אחד מעל- לעלות שלב. אני חושב שהוא ישאר כל עוד העסקים שלו מספקים לו 30 מליון שח בשנה לבזבז על מכבי מבלי שזה יפריע לו.

דן 26 באוגוסט 2013

ובגלל המשפט הזה בדיוק נכשלת במבחן השדמי לאוהדי מכבי לשנת 2013-2014.
אבוי לנו עם אחוז גבוה מהמנויים השנה יאמץ את הגישה שלך.

חייבים להבין שהשנה שעברה קרתה במקרה (עד שלא יוכח אחרת) מיץ' וג'ורדי לוקחים מועדון שהיה מרוסק ובונים אותו צעד אחרי צעד.
הרי לא היית מצפה שהבן שלך יהיה מהנדס עוד לפני שהוא יודע לפתור משוואות לא?

מתן 26 באוגוסט 2013

מאה אחוז צודק. המערכת נראית באי ודאות גמור וגם חוסר היררכיה לפחות עכשיו. לדעתי הנזק של הנטישה של גארסיה הוא גדול פי כמה מהאליפות שלקח. כי משום מה נראה שעכשיו אפשר לתלות שלט בכניסה למתחם האימונים "בונים מחדש(משהו פחות טוב)"

מכביסט ותיק 26 באוגוסט 2013

אני לא מתרשם מה "אחוז גבוה מהמנויים חושב".ובכלל לא מעניין אותי מה אומרים אוהדים אחרים כשהעבר הקרוב הוכיח את הרסנות דיעותיהם על מכבי.
כשחיים שדמי אמר בשנת 2003 לערך שנמני יחריב את מכבי "אחוז גבוה מהמנויים" הרים אותו על הכתפיים (כולל אני). בשנת 2007 לערך כשאני התעוררתי עדיין לנמני היה צבא חזק ביציע וחיפה לקחה עוד אליפות ועוד אליפות.
ספירת 10 שנים החלו משנה שעברה. 6-7 אליפויות עד 2023 זה היעד. אליפות אחת כבר יש. השנה תהיה עוד אחת. לא אולי ולא לא נורא. חובה.

Tyler Durden 26 באוגוסט 2013

חובה יש רק בגן.
בתור מכביסט ותיק הייתי מצפה ממך להבין שמועדון גדול ככל שיהיה שנחרב לא יכול לחזור לגדולתו תוך שנה וגם תוך שנתיים בצורה קיצונית, לכן המחשבה והלך הרוח צריכים להיות הרבה יותר שקולים.
צריך להפסיק לדבר במושגים של "הצלחה מסחררת", "כשלון", "בזיון" ושלל מושגים השגורים בפי התקשורת.
שים לב לתגובה 8 המעוררת רחמים, אני מאוד מקווה שהבן אדם לא מנוי ולא יכול להשפיע על הרוח הנושבת במועדון.
אנחנו בשיקום עד שיוכח אחרת!!!
מה שאני טוען הוא גם מה שאתה טוען בגדול.
השפיות חייבת לחזור לאוהדים ואם לא תהיה אליפות לא יקרה שום אסון כל עוד תמשיך הדרך הנוכחית שהולך בה המועדון.

מכביסט ותיק 26 באוגוסט 2013

ספורט הוא רק ספורט אין כזה דבר אסון. אני מתנגד למונח שיקום או לא נורא אם אין אליפות. זאת לא גישה נכונה

B. Goren 26 באוגוסט 2013

שאלת מיטרוביץ' אינה ברורה גם לי. הייתי מעדיף לראות את מיכה לוגסי נכנס למשבצת הזו ואני מאוד מקווה שמכבי לא תאבד אותו וכמובן גם לא את דאבור.

גיל שלי 26 באוגוסט 2013

אני מסכים איתך שצריך לבדוק את העונה ככישלון או הצלחה לא על פי התוצאה בסופה, אלא במבחן המשך התהליך. גם במידה ומכבי תיקח אליפות השנה, אך תתפרק בסוף העונה, לא מדובר בהצלחה. במידה ונסיים במקום גבוה בטבלה, אך תהיה המשכיות, לא מדובר בכשלון

דגש 26 באוגוסט 2013

יש דברים בכדורגל שלא תלויים בך. סוזה עצמו הוא דוגמה מצוינת:
הוא הגיע לקבוצה שלקחה אליפות עם 60 נקודות (בהונגריה יש פחות משחקים בשנה), הוביל אותה בעונה לאחריה לשיא נקודות למועדון עם 66 אבל זה לא הספיק כדי לקחת אליפות כי למקום הראשון היו יותר מ70.

למכבי הספיקו בעונה שעברה 68 נקודות אבל היא השיגה 80. אם מכבי תשחק טוב, תראה התקדמות ולא תיקח אליפות כי חיפה תצליח לצבור יותר נקודות אז הכל בסדר, אבל אם מכבי תשיג פחות מ75 נקודות זה יהיה בעייתי.

אגב, מכבי חיפה היא קבוצה של התרגשות ומומנטום (כולנו ראינו איך הקבוצה שהשיגה את הניצחון הגבוה ביותר בעונה שעברה, הייתה הקבוצה היחידה שאיבדה נקודות בפלייאוף העליון לרמה"ש, ולא סתם תיקו אלא הפסד), אני מרגיש שיהיה להם סיבוב ראשון חזק ובסופו הם יתחילו לאבד נקודות בליגה, משתי סיבות:
1. אירופה: עכשיו זה עוד בקטנה, אין הרבה לחץ, היריבות פחות טובות, ואפילו קבוצות כמו חזאר עוזרות לפתח מומנטום, אבל כשזה הפסדים לא צפויים, או הדחות, לא משנה למי ואיפה יגרמו לחיפה להסתבך בליגה. כמו הגביע בעונה שעברה. גם העובדה שהם יצטרכו לוותר על שחקנים במשחקי ליגה תביא תוצאות פחות טובות וממילא לחצים.
2. האיצטדיון החדש: כולם בונים על זה שהוא יועיל לחיפאיות, אבל שימו לב לנתון הבא, קבוצה ממוצעת בישראל בעונה שעברה השיגה 30% יותר נקודות בבית. גם מכבי נתניה, וגם הפתח תקוואיות השיגו בשנה שבה הם עברו למועדון החדש פחות נקודות בבית מבחוץ וירדו ליגה בהתאם. זה כמעט מוזר: גם אם נאמר שיתרון הביתיות נעלם, עדיין אמור להיות יתרון בזה שהקבוצה היריבה לא משחקת בביתה, אבל בכל זאת אלו הם הנתונים. נתניה לדוגמה: 16 בבית ו19 בחוץ. אין פלא שאת ההפסד המרהיב שחתם את הירידה שלה היא עשתה בבית.

yaron 6 בספטמבר 2013

לא יודע למה לא לקחת אליפות השנה זה בסדר… יש לנו את הקבוצה הטובה ביותר עם המאמן הטוב ביותר והקהל הטוב ביותר. הליגה נראית השנה בינונית, והמאבק האמיתי אמור להיות על המקום השני, הגביע והכרטיסים לאירופה.
זה שרבים עדייו לא נותנים קרדיט לקרויף זאת בעיה שלהם – מבחינתי הוא ראוי למחמאות ואמון גם בבחירת המאמן וגם בבניית הסגל.
לגבי ליגת האלופות – לא נראה לי שיש קבוצה ישראלית שמתאימה למפעל. אופ"א הוא בדיוק המפעל להשתפשפות ובניית ביטחון, או כמו שסוזה אמר: "נשתדל להינות"
לגבי חיפה – בתור אוהד מכבי קיוויתי ואיחלתי להם לעלות לשלב הבתים – אין לחיפה לא מאמן ולא סגל שיכולים להתמודד עם העומס הזה. כבר כמה שנים אני חוזר ואומר – שחר נרדם בשמירה. אי אפשר לבנות קבוצה משחקנים בינוניים פלוס בליגה הישראלית. אם יש משהו שמכבי חיפה צריכה (חוץ מפתיחת הארנק של שחר) זה מנהל מקצועי רציני כדוגמת קרויף, אבל לשמחתי הגאווה של שחר לא תיתן לו להודות בטעויות.
ב"ש – לדעתי הסוס השחור של הליגה – אלישע הוא האיש הנכון במקום הנכון. לא אתפלא אם תסיים 2-3. מאור בוזגלו זקוק לדמות אב, ולדעתי אלישע יחזיר לו את הבטחון וחדוות המשחק.
הפועל ת"א – יפתיעו אותי אם יתמודדו על אליפות. צריכים להודות על מזלם הטוב שנכשלו באירופה. בן שמעון אחלה מאמן, אבל לא בטוח שהוא מבין לאן נכנס. הוא ייצטרך הרבה מזל כדי לצאת טוב מהסיפור הזה.
בית"ר – אין ערבים, אין טרור… עם קצת שקט יש שם קבוצה שיכולה להיכנס לפלייאוף העליון.
אשדוד – מאחל בהצלחה לניר קלינגר – אחד האנשים הכי רציניים ומקצוענים בכדורגל הישראלי.

Tyler Durden 26 באוגוסט 2013

לטעמי הקהל של מכבי השנה עומד לאחד למבחניו הגדולים ביותר מאז הקמת המועדון.
המועדון כמועדון יכול לעשות המון המון דברים שיווקיים יפים ונחמדים לכשעצמם אבל כל עוד הקהל לא ילך בדרך הזו יכול להיות שזה לא יהיה שווה כלום.
הקהל יכול לגמור את הקבוצה ובמיוחד בפרובינציה הקטנה שלנו בה מבקרים חדשות לבקרים גם את הגדולים שבכדורגלנים, מזלזלים בכל אדם באשר הוא בלי קשר למקצועו ומפטרים מאמן לאחר תוצאת תיקו.
מהסיבות האלו ומתרבות העדר שמשתוללת ביציעים אני הכי מפחד השנה.
מעולם לא היה עדר כל כך גדול ביציעים של קבוצת כדורגל שהיה אפשר לגרור ואיתו לפרק קבוצה עם פוטנציאל ענק.

לפחות כאן אני נמצא במקום בו אפשר לקיים דיון נורמלי בנושא כך שאני מבקש מכל שגרירי דה-באזר הצהובים ביציעי בלומפילד השנה, תשמרו על המועדון שאנחנו בונים פה יחד עם מיץ' וג'ורדי מהפורעים הפוחזים והערסים שרוצים להשתלט לנו על האהבה ולהרוס אותה בשביל שוט בפרומו של ערוץ 5, אל תתנו לאנשים שליליים לקבוע את הטון ביציעים, תוכיחו לכולם שיציע האוהדים הוא תרבותי בהרבה מיציע העיתונות. עם הרבה אהבה לשחקנים ולקבוצה השנה עם תמיכה חסרת גבולות אפשר להתחיל פה שושלת אמיתית של מועדון חזק בעל אוהדים חזקים שיהוו בסיס אדיר להצלחה רבת שנים.
אני וחבריי בשער 13 נמשיך לעסוק במלאכה זו.
אפשר כבר לראות את השינוי בשער הזה ואני רק מייחל שעוד אנשים יתקבצו ירימו את הכפפה ויעזרו בתהליך

משה פרימו - ציון 3 26 באוגוסט 2013

איתך לגמרי. שער 13, שורה 10.

Tyler Durden 26 באוגוסט 2013

שער 13 שורה 20!!!

יניב - אדום עולה 26 באוגוסט 2013

שאלת המבחן של מכבי היא בהיערכות ליולי 14.
לא משנה אם זו היערכות לצמפיונס או לליגה אירופית.

השאלות הגדולות

האם ג'ורדי נשאר לעוד עונה?
האם סוזה נשאר לעוד עונה?
כמה שינויים יהיו בסגל בינואר וכמה יהיו בהרכב הראשון לקראת יולי?

השנה המחיר של החלפת מאמן ו2 עוגנים הוא סביל – בעיקר בזכות המקרה של פאוק- בלי פאוק ייתכן שמכבי חווה סוג של "משבר" . אבל כשהולך אז הולך.

לא משנה מה תהיה התוצאה בקרב על האליפות ובאמת שחיפה נראית כמו מתחרה שווה – משנה האם הארגון הזה ימשיך במלאכת הרכבה ופירוק .

מכבי זקוקה למסע קסם אירופאי- לא כל שנה ההגרלה תשחק לה – וכדאי לעשות את זה היא זקוקה להרכב ראשון מתואם ככל האפשר- לנוכחות של עוגנים ולמערכת מקצועית שעובדת בהרמוניה.

אריק 26 באוגוסט 2013

"מסע קסם אירופאי" – שטות מוחלטת. בגלל גישות כאלה אין במדינה הזו כדורגל.
שדמי הציג את זה ממש יפה, אבל מאחר ומדובר בתהליך ז רוב האנשים לא מסוגלים להבין.

כאן בונים!

אין יותר ברור מזה. אליפות או לא אליפות, אירופה או לא אירופה – במיידי, ואני מדגיש במיידי, צריך עוד עונה מנותקת מתקשורת והשפעות חיצוניות למניהן. אחר כך כבר הכל יגיע…

רון 26 באוגוסט 2013

מסכים איתך בענין הבניה, אין צורך בדברים מידיים.
אבל כולם מדברים על הניתוק התקשורתי וכמה הוא חשוב..
נכון אבל…, מדובר באנשים מבוגרים שצריך להפסיק לגונן עליהם כמו ילדים קטנים מ"התקשורת הרעה" זה לא יכול לעבוד לאורך זמן.
המשימה של ג'ורדי היא: לראות מי אלה אותם שחקנים עם "עיתונאי חצר" (רמז: מתחיל בברק ונגמר ביצחקי), ופשוט להעיף אותם קיבינימט (ולא בהשאלה) מהקבוצה.
רק כך נוכל להתחיל ליצור סטנדרטים של עבודה מול תקשורת

יניב - אדום עולה 26 באוגוסט 2013

אני אסדר לך את זה במטבע לשון פחות נוצץ.
הצלחה המפעל אירופאי.

זה חלק מהתהליך וזה הכרי.
בלעדי זה תקרת הזכוכית של גולדהאר לא תיסדק לעולם

אריק 26 באוגוסט 2013

לא הפריע לי רק המונח. הפועל עשתה "מסע אירופאי" עלאק ותראה איפה היא היום.
ה-כ-ל יקום או ייפול על הדרך. וכרגע הדרך נראית טובה מאוד.
לא צריך לשאוף כרגע לאירופה.

אל תשכח, מכבי היו חבורת אפסים עד העונה שעברה, וזה כולל גם את המועדון וגם את הקבוצה.

יקי 27 באוגוסט 2013

מסע הקסם האירופי של הפועל נתן לה עשור של דומיננטיות והישגיות אדירה באירופה, לא ברור למה אתה מזלזל בזה, ולמה זה אצלך במרכאות כפולות

מכביסט טירון 26 באוגוסט 2013

לדעתי אליפות היא דווקא כן הכרחית, אבל לא באופן ישיר בשביל בניית הקבוצה, אלא באופן יותר עקיף. אני עדיין לא סומך על הקהל שיתמוך גם כשמפסידים במשחק מכריע לאליפות או במשחקים אחרי שהאליפות כבר נאבדה, ולא רק כשמפסידים במשחק מול רמת השרון או באזל. למרות כל יכולותיו ג'ורדי עדיין לא יכול לנתק את השחקנים מהקהל, ולכן חשוב לרצות את האוהדים, לפחות עד שג'ורדי יקח אותם לקורס מזורז בעידוד. כן, רואים השתפרות, אבל קשה לי להאמין שתוך עונה אחת אפשר למחוק 10 שנים של שריקות בוז צורמות, גירוש מאמנים וסכסוכים פנימיים. נקווה לטוב.

אריק 26 באוגוסט 2013

ההסתכלות על הקהל לא רלוונטית.
קודם כל בניית מועדון וקבוצה בריאים. ואם ניקח אליפות 5 שנים ברציפות ושנה אח"כ נתפרק?
הקהל יסתגל ביחד עם הקבוצה. אם לא, אז שום דבר לא יעזור, בטח שלא אליפות, כי אי אפשר לקחת כל הזמן אליפויות (אפילו לא מכבי בכדורסל).

Tyler Durden 26 באוגוסט 2013

למועדון בריא יש קהל בריא!!!
ההסתגלות של הקהל למצבים השונים שיכולים להתפתח תוך כדי העונה ולתמיכה שלו בקבוצה יש משמעות אדירה.
בטח ובטח כשמדובר בקהל עם הנוכחות הגבוהה בארץ במשחקי כדורגל.
אם הקהל לא יתבגר ויהפוך להיות מפונק נמצא את עצמנו בבעיה רצינית.

אריק 26 באוגוסט 2013

מסכים איתך, אבל אני לא חושב שאליפות היא קריטית לקהל. הקהל לא טיפש והוא רואה מה בונים כאן.
הכוונה שלי היא שלא צריך לדבר על הישגים ואירופה בשביל לרצות את הקהל. ההישגים יגיעו בזכות הבנייה וההבנה של הקהל.

מכביסט טירון 26 באוגוסט 2013

בניית מסורת של עידוד שוטף גם ברגעים הקשים מצד האוהדים היא דבר שיכול להשפיע בתווך הארוך. שחקנים, מאמנים ובעלים באים והולכים, אבל האוהדים נשארים. אוהדים שתומכים כמעט ללא תנאי* יכולים להיות נכס אדיר שמועבר מדור לדור. איך יוצרים דבר כזה? באמת שאין לי מושג.
*הכמעט הוא בגלל שבמצבים נואשים בכל זאת צריך שריקות בוז שיעירו את השחקנים ויזכירו להם שאי אפשר לשטות בקהל ולצפות לקבל בחזרה אהבה חסרת תנאים.

מכביסט 26 באוגוסט 2013

קצת מצחיק שאתה רושם שאתה לא רואה את הקהל של מכבי מעודד שהוא מפסיד מול רמת השרון, ששנה שעברה עוד הרבה לפני שמכבי הוכתרה כאלופה ועוד תחת ההשפעה של עשר שנים של כשלונות, הקהל דחף את מכבי למהפך 4:3 מפיגור 3:1 ברמת השרון.

עשר שנים של שריקות בוז? ההיתה בבלומפילד בעשור האחרון?

מכביסט טירון 26 באוגוסט 2013

יכול להיות שלא הייתי ברור מספיק, אבל כתבתי שדווקא במשחקים נגד באזל ורמת השרון כן עודדו. בנוגע לשריקות הבוז אני חייב לומר שמפאת גילי הצעיר אכן עד לפני שנתיים לא הייתי בבלומפילד יותר מדי פעמים, ואני נסמך בעיקר על דיווחים וכתבות.
מ2012:
המאמן המפסיד ניר לוין אמר בסיום: "לא נעים לשמוע את שריקות הבוז והקריאות, אבל זו המציאות וצריך לדעת לתפקד במצב כזה".
גל אלברמן הוסיף בסיום המשחק: "קשה לשחק כשקוראים בוז כל המשחק, אבל ידענו שזה מה שיהיה".
http://sports.walla.co.il/?w=/7/2508045
מתוך ראיון עם רודי חדד מ2009:
"פתחנו טוב, אבל בדיוק כמו בעונה עם קולומה, לא נתנו לנו דקת חסד. תיקו במחזור שלישי וכבר היו שריקות בוז וכתבות נגד הקבוצה בכל עיתון, זו לא מציאות שקל להתמודד איתה".
http://www.hamaccabi.com/next.asp?ID=6420
לא כל כך קשה למצוא כתבות כאלה. אני מניח שהתקשורת העצימה מאוד את המחאה, אבל עדיין קשה לי לומר שיש לנו קהל שתומך במיוחד ברגעים הקשים. אני מאמין שאולי אם האוהדים ירגישו יותר מחוברים להנהלה ולשחקנים, דבר שלפי דעתי בהחלט עובדים עליו במכבי, אז דברים כאלה יהיו יותר נדירים. קשה לשרוק בוז לשחקנים שנותנים בשבילך את הנשמה.

מכביסט 26 באוגוסט 2013

זה לא נכון להביא ידיעות על שריקות בוז כהוכחה, כי על עידוד די לא כותבים. זה לא סיפור ולא מעניין אף אחד בתקשורת שקהל מעודד. לתקשורת יש אינטרס להעצים אווירה שלילית מסביב לקבוצה כי זה יוצר סיפורים.

ושוב, אני מסכים שהיו מקרים ששרקו בוז בבלומפילד בעשר השנים האחרונות. אבל לי אין ספק שהיה יותר עידוד, וזה למרות שכל שנה מחדש הכל התנפץ עם אשליות שנתנו לקהל ובושות שהשחקנים עשו על הדשא.

למרות כל זאת הקהל של מכבי שנה אחר שנה הגיע בכמויות גדולות, ועודד כולל בלא מעט מקרים שהקבוצה שלו התחרבנה על הדשא מול קבוצות פחות טובות ממכבי.

מספיק לראות מה קורה בקבוצות אחרות כמו הפועל (שמעת את הבוז אתמול?) וחיפה שאין הצלחה, כדי להבין כמה מכבי קיבלה עידוד בעשור ללא הצלחה.

מכביסט 26 באוגוסט 2013

הקהל של מכבי בעשר השנים שבלי ההצלחה היה הרבה יותר תורם מאשר "סוס טרויאני". למרות שהקהל הזה קיבל כאפה כל שבוע בדמות בושה בדרבי או ביזיון מול קבוצה מליגה ד' הוא המשיך להגיע במספרים גדולים ומספר הפעמים שתמך ועודד בפיגור הוא גדול בצורה משמעותית מהפעמים ששרקו בוז אחרי הפסד מהיציעים מתחת לגג.

תזכורת לשדמי, בימי אברהם בקדנציה השניה שהיו אחרי השנים של התארים הקהל של מכבי כמעט כל שבועיים שרף את קריית שלום עם פחים בגלל הפסדים. זאת תופעה שחוסלה ולא קרתה בעשר השנים האחרונות שמקצועית היו הרבה יותר קשות מהשנים 97-00.

זה נכון שבשנים האחרונות היה גם פלג קטן בקהל שהניף סמרטוטים פעם אחת, אבל צריך לזכור את ההיסטוריה כמו שהיא והיא רחוקה מאיך שאתה מתאר אותה לגבי הקהל.

שלום 26 באוגוסט 2013

ג'ורדי נכשל בממכבי ת"א

גולדהאר הביא אותו רק בשביל להצליח באירופה כלומר להעפיל לליגת האלופות והוא נכשל .

יר"פ 26 באוגוסט 2013

טענה מדהימה.
(אגב, מכבי בשלב הבתים של הליגה האירופית)

ג'וני 27 באוגוסט 2013

ליגה אירופית זה לא צ'מפיונס ליג
ואם כבר צריך להגיד תודה לפאוק כי הסיכוי של מכבי ת"א היה קלוש לעבור את הקבוצה היוונית .

ג'ורדי נכשל !

Ayauzhan 23 בנובמבר 2014

This arlitce is a home run, pure and simple!

Adam 26 בנובמבר 2014

This posntig knocked my socks off

צהוב כחול ד 26 באוגוסט 2013

אני באמת לא מבין איך כל הפרשנים ואוהדי שאר הקבוצות מדברים בכלל על הקהל שלנו! קהל שגם בעונה שכמעט ירדנו הגיע לבלומפילד ולא 6-7000 כמו הפועל אלא 9000-10,000 ובאים לעודד! ותמיד קונים מנויים לא משנה מה!
הקהל של מכבי לא עומד במבחן כזה או אחר כי את הסטנדרט של הקהל הטוב ביותר הוא מציב שנה אחרי שנה! אנחנו ממש לא עכברים כמו שמציגים אותנו תמיד היינו שם ותמיד ניהיה.

חייבים לשפר את הדירוג באירופה רק כך נביא שחקנים בעלי שם והשיפוצים הנרחבים שמיטש עושה בקרית שלום הוא חייב להמשיך! מתקן אימונים בסטנדרט אירופאי לא פחות חשוב מאצטדיון ארופאי שגם חייב לקבוצה כמו מכבי. יש אצלנו פוטנציאל של 15,000 מנויים בקל.

והכי חשוב שג'ורדי ישאר כי היום שאחרי ג'ורדי תתחיל ירידה בוודאות.

123 3 בספטמבר 2013

ממוצע קהל שמבוסס על הערכות של עיתונאים הוא פשוט לא ממוצע קהל (לא סתם חלק מהעיתונאים חושבים שמכבי חיפה לכאורה היה ממוצע קהל יותר גבוה מלמכבי ת"א, כי "הממוצע" של חיפה מחושב על פי הערכות).
אז אתה יכול לשכוח מ9000-10000.
כדי להביו למה אף אחד לא מתייחס אליכם, תסתכל על הממוצע קהל לפני שנתיים. למרות תקציב של עשרות מיליוני שקלים, בלומפילד היה חצי ריק בממוצצע (לשם שינוי ממוצע אמיתי).
אז תסלח לנו שאנחנו לא מתייחסים לטרמפיסטים.

טרנטה 26 באוגוסט 2013

ההתעלמות מהתקשורת היא קריטית להצלחה. ההרגשה שלי שיש התרופפות השנה בתחום הזה וג'ורדי פחות מתעסק בזה ויותר סומך על סוזה.
חוץ מזה – יוחזר פשכצקי (חבר אדום קורא לו "פשקרתי") לסקר את הפועל. למה הצמידו את הנאחס השקרן אוהד הפועל הזה אלינו?
לדעתי הוא ממציא סיפורים כשאין מה לכתוב (דוגמא – יואב זיו לא בסגל משחק אחד וכבר הוא "לא מרוצה ממעמדו").
מקצועית מכבי חזקה משנה שעברה. הסגל טוב ועמוק יותר וכשתתחיל העונה האירופית שחקנים ישחקו יותר. אסור אסור אסור לשחרר את דאבור. אני אגב ממה שראיתי מרוצה מסוזה. אני חושב שהוא טקטיקן וכבר רואים את טביעת האצבע שלו בשערים שמכבי מבקיעה. עוד קצת וגם הוא ייסגר על ההיררכיה שלו.
אני כן חושב שזכיה באליפות היא הכרחית. כמובן בשביל להתייצב שוב במוקדמות בשנה הבאה (ואולי עם דירוג גבוה יותר) ולהצליח טיפה יותר.

מכביסט ותיק 26 באוגוסט 2013

מקריאת מקבץ התגובות שהצטברו עד כה רואים שהלוזריות המובנית בקרב אוהדי מכבי כדורגל -דביקה ולא ניתנת להסרה בקלות. לא נורא זה יעבור לכם. כל אוהד מכבי ת"א כדורגל או כדורסל וכדורעף (ובקרוב כדוריד כך אני מתרשם) מתעורר בתחילת העונה ואומר – את האליפות ניקח ומה הלאה. הלוזריות כאן של "לבנות" "ההלם מעזיבת גרסיה". זה תירוצים ללוזרים. בתחילת עונה שעברה כתבתי כאן. הלם יהיה-אולי רק שקרוייף יעזוב. אין שום הלם ואין צורך לבנות משהו – צריך ללכת ולקחת עוד אליפות.

YELLOW 26 באוגוסט 2013

איש, אתה קצת קיצוני
אנחנו לא לבד בליגה, האליפות לא בכיס שלנו.

Tyler Durden 26 באוגוסט 2013

קיצוני זו המילה הנכונה.
לא מציאותי מתלבש פה גם לא רע.
אנחנו אוהדים מועדון שהיה שבר כלי במשך עשרות שנים בגלל תפיסה לא מציאותית שכזו של יותר מידי אנשים.
אל תשכח שההכרה בבעיה היא חצי פתרון ואמירות בסגנון הזה הן בעיה רצינית!!!

ירוק 26 באוגוסט 2013

הבנאדם סה"כ מתבלבל בין כדורגל לכדורסל. אולי היה בוץ על הכדור.

מכיוון שבאמת חשוב לשמור על רמת דיון ראויה ולהמנע מהשמצות, אני אסתפק ב- "חי בסרט".

מכביסט ותיק 26 באוגוסט 2013

נפגש בעוד 15 מחזורים לסיכום ביניים

דגש 27 באוגוסט 2013

כמה שאני לא מסכים אתך (מכביסט ותיק).

חדש בשכונה 27 באוגוסט 2013

נהניתי מאוד לקרוא. הדבר הכי חשוב בטווח הקצר הוא לא לאבד את דאבור, מיכה ואפילו לוגסי מרגוליס ואלטמן. הם כולם עדיין צעירים, מבית, רעבים, פייבוריטים של הקהל בין עכשיו ובין בעתיד. האם אליפות היא חובה? חייב לאמר שכן מהסיבה הפשוטה שהולכת לדעתי להיות ליגה של שתי קבוצות ומקום שני הוא בעצם אחרון. צריך להשכיח את השליטה של חיפה על ידי מספר אליפויות רצופות. זו שאיפה. אם זה יקרה? הלוואי. לגבי ההשוואה בין סוף העידן הראשון של גרנט לבין עזיבת סוסה, נכון, מאוד מזכיר, אבל קשטן עשה די בחוכמה בזמנו כשלא פירק את השלד של אליפות הברומטרים משנת תשעים וחמש אלא שיבץ בו תוספת בדמות חזרה של איציק זוהר מבלגיה ואז זה היה זוהר יחסית רזה, חזק, רעב ולקראת שיא הקריירה. אולי לא כולם זוכרים, אבל בעונה ההיא מכבי ספגה בכל שלושים המחזורים רק ששה עשר שערים וכבשה כמעט ששים. נראה שסוזה, עד עכשיו נותן אמון בבסיס של שנה קודמת. אם הוא יוציא מההרכב את אלברמן או ראדי או אחד משני הבלמים, תתחיל הידרדרות. הצלחה לכולנו.

פאןפאן 27 באוגוסט 2013

שדמי כרגיל עלה על הנקודות המשמעותיות בהקשר של מכבי בכלל והעונה בפרט
לצערינו מכבי היא עדיין חידה – המציאות חזקה מכל דימיון והנטישה של אוסקר והצוות שלו היא המכה המשמעותית ולא שום שחקן שעזב (למרות אהבתי העזה לפנתר השחור)
הסגל שלנו טוב יותר מבעונה שעברה ועדיין ההיררכיה והדינמיקה הן אלו שיקבעו לנו איך תזרום העונה הזו
הדוגמן הפורטוגלי מנוסה יותר מהאיש והסנטר הקטאלוני המפואר אך לא בטוח שזה יתקתק כמו שעון שוויצרי כלל וכלל
מזלנו שקרויף עדיין בראש המערכת אבל מוציא מהכלים שעם כל האפשרויות שהיו לו הוא לא דאג לנו למגן ימני טוב (בהנחה שמאנה ייכנס לכושר ויתקבע על צד שמאל)
מסיפור "תחליף גאטוסו" עולה ריח של בוא-נשתיק-את-המאמן-עם-בחירה-אותנטית-משלו אבל אם זה המס הפוליטי שקרויף חושב שהוא צריך לשלם אז דיינו
אני חוזר אומר – חיפה בלי חלוץ רציני אינה קבוצה לאליפות!

ranibe 27 באוגוסט 2013

מסכים עם הגישה שאומרת קודם ניקח אליפות ואחר כך נראה או נבנה. עשויה להיות עונה טובה גם בלי לקחת אליפות: לנצח דרבי או שניים בלי להפסיד באף דרבי, לקחת גביע, להצליח באירופה, לגמור עם הרבה נקודות ומעל הפועל (הכל במצטבר כן).

הבעיה שבינתיים נראה כי מכבי נחלשה כי החלוצים לא פוגעים. קשה לצעירים להשתלב (ההנחה שמי שטוב משחק ושצריך להילחם על המקום בהרכב לא תקפה כשיש שחקנים שאפילו לא בסגל) יש מרמור מוצדק בחדר הלבשה.

Ayse 22 בנובמבר 2014

That's an ingoineus way of thinking about it.

Comments closed