חייבים משבר? אי אפשר בלי משבר?

16 שנה שאנחנו לא מה שהיינו. לא פלא שכבר לא יודעים מה זה מכביזם

 

1. אני לא חושב שנגד קרית שמונה היה פנדל. אני חושב ששלושה מתוך עשרה שופטים היו שורקים לפנדל, אבל זה לא אומר שהיה פנדל, וברור שאם ככה גם לא הגיע אדום. אני לא אוהב לקבל גולים במתנה. אני חושב שמכבי, עקרונית, לא צריכה לקבל גולים במתנה. תמיד שנאתי גולים מטעויות שיפוט, שערים עצמיים וגולים מחאווה. גולים מחאווה זה פטנט רשום של יעקב הלל, ואברם גרנט, כשעוד היה בנאדם, עלה על המומחיות הזאת שלו.

זה קרה אחרי שיעקב הלל לא הצליח להרים נורמלי באימונים, לא משנה כמה תרגלו את זה איתו. השחקנים במכבי בדיוק גילו את המיניות הכדורגלנית שלהם, שכדורגל לא חייב להיות דבר אימפוטנטי, הם ניצחו בלי הכרה ובאימונים אברם היה עובד איתם על מסירות ומהלכי התקפה, עמנואל אופיר צעק "מוטיבציה" מהקווים, וחלק מההתקפות כללו גם מסירות של כדורים לאגף, שבעקרון, אבל רק בעקרון, אמורים היו להתרומם משם למרכז הרחבה לראש של שחקן, נניח דריקס.

אבל דריקס לא זכה מעולם להרמה מדויקת מיעקב הלל. לא הוא, ולא אף אחד אחר. הכדור היה מתגלגל אליו בדיוק במהירות הנכונה, המגן היריב עושה את עצמו מת על הדשא בעוד ניסיון נואש לגרום לשופט לעצור את המשחק (רק ככה אפשר היה לעצור את הקבוצה ההיא) והוא מתקדם באגף, אומר לעצמו בלב, "הפעם זה שלך, יעקב, הפעם זה שלך, הפעם כבר לא יצעקו לך 'יעקב צא לבד'", מגיע לכדור בעיתוי המושלם, מכניס את הרגל בעוצמה הנכונה, ו… מתה עוד ציפור.

כמו בכפרים ערבים, שם אין ציפורים בגלל היריות בחתונות, ככה גם במשחקים של מכבי, בית וחוץ, בכל העונות שהלל שיחק אצלנו, לא עפה ציפור במגרש. שנים ייגעו לעצמם צפרים את המוח נוכח תופעת הנדידה הלא עונתית, כמו שהם קראו לזה, ניסו להבין איך זה קורה, עד שהלל עבר לבית"ר ומשם להפועל ובמשחקים של הפועל ובית"ר מעולם לא נשמע ציוץ ציפורים, מאז ומתמיד לא נשמע, והציפורים חזרו לנדוד כסדרן.

לא משנה מה ניסו, גילחו את הדשא ככה שלא יהיה סימטרי, שייפו לו את הנעליים בזוויות משתנות, מרחו לו ואזלין על הקדימה של הנעל – יעקב הלל לא ידע להרים כדור נורמלי. הבעיה היתה שבכל פעם שהלל היה מגיע מול השער ואמור היה לבעוט, יצאה לו הרמה לאגף.

"להלל יש ראיית תלת ממד, אתם פשוט רגילים לראות דברים בדו ממד", אברם היה מסביר לדריקס, שהתלונן שהוא לא יכול לשחק עם הלל, כי הוא אף פעם לא יודע מה הוא מתכוון לעשות.

עד שאברם, שכבר אז הבין דבר או שניים באיך להגיע למקומות בדרך הכי עקומה שיכולה להיות – כבר התייחסתי כאן בעבר לאופן שבו אברם מגרד בראש ואיך אפשר ללמוד מזה על איך הראש שלו עובד. בתמצית: נניח שלאברם מגרד בצד השמאלי של הראש, אז הוא ייקח את היד הימנית שלו, יעביר אותה מעבר לראש שלו, מעל לפדחת, ויגרד כשכף היד הימנית שלו תלויה מלמעלה, במקום פשוט להרים את יד שמאל ולגרד ישר) – הבין שחוסר היכולת לחזות את המהלכים של הלל, כולל על ידי הלל עצמו, הוא הנשק הסודי של הלל, והוא אמר להלל באחד האימונים שבכל פעם שהוא מתכוון להרים, שיבעט לשער, ובכל פעם שהוא רוצה לבעוט אז שירים, וככה נולדו הגולים בחאווה. דריקס הבקיע בראש, קלינגר בברך, נימני ברגל והלל בחאווה.

2. את הלל אהבנו כי הוא היה קמע, אבל אני באמת לא אוהב גולים במתנה, בחאווה ושערים עצמיים. אני אפילו מוכן להחזיר את כל השלושה גולים שבאו אחרי הראשון ולחתום עכשיו שהמשחק מול קריית שמונה היה נגמר באחת-אפס, כי מכבי הרבה יותר הרשימה אותי עד הדקה החמישים מאשר מה שקרה אחר כך. היא הרשימה אותי באופן שבו עמדה על המגרש, באופן שבו לא אפשרה לקריית שמונה לייצר התקפה. היא בחיים לא היתה מפסידה, ודווקא בגלל שהיא לא מפסיקה להפתיע אותי אני אומר את זה, ככה שזה ממש לא משנה מבחינתי השלושה גולים האלה.

אבל אני אומר שאם להחזיר, אז להחזיר הכל. אתה לא יכול להתחיל החזרות אם אתה סתם מתחיל החזרות כשבא לך. החזרות צריך להתחיל בהתחלה, לא באמצע. ובגלל זה אני אומר שאני לא מוכן לשמוע מקריית שמונה מילה על הפנדל ועל האדומים. אני לא מוכן לשמוע מהם מילה בעניין הזה, כי אין להם זכות מוסרית לקטר על זה. אסור באיסור חמור. אין להם זכות מוסרית, כי עד שהמאמן שלהם לא יחזיר את מה שהוא גנב, אני לא רוצה לשמוע מהם ציוץ אפילו. שיחזיר את הגביע, ביד שגנבה אותו שיחזיר אותו, ככה שיבוא למשה מרכוס ויגיד לו קח, זה שלך, מודה ועוזב ירוחם, ושיחזיר את האליפות, הגנב תארים הזה, הממציא חוקי שיפוט הזה, החרזן מילים המתחכם הזה, שחושב שהשחקנים שלו מבינים מה הוא אומר בחדר הלבשה. זה היה פנדל פאסיבי, שירצקי, פנדל פאסיבי. לא שמעת על פנדל פאסיבי?

ואני אגיד לכם למה הוא לא יחזיר אותם ולמה גם קריית שמונה לא ייקנו את הדיל שלי. כי אם הוא יחזיר אותם, הוא לא יהיה היום המאמן של קריית שמונה. את כל התהילה שלו הוא בנה על הגניבות האלה ואני די מתפלא על שירצקי, שכולנו יודעים איפה הוא צמח ולמה בזכות זה הוא מצליח כל כך בקריית שמונה, אני די מתפלא עליו שהוא מוכן להעסיק אחד כזה.

כף הרגל של הגנב תארים הזה בחיים לא תדרוך בקריית שלום.

3. רפאל שוב אבחן את זה נכון. מדהים איך הוא עושה את זה כל פעם. קח את הגול של גרסיה, הוא אמר, ואז את זה של עטר, ותבין למה הכדורגל הישראלי לא יילך לשומקום.

הגול של גרסיה היה שער נורא יפה. והיופי האמיתי שבו היה בפשטות שלו. הוא הבקיע שער שכבר שנים לא הבקיעו כמוהו במכבי. הוא קיבל כדור קשה, עצר אותו בקלות, נפנף את השומר שלו ובעט פנימה לפינה הרחוקה. שנים לא היה במכבי שחקן שמסוגל לייצר רצף פעולות כזה. רצף בסיסי לשחקן קדמי, אבל מה שבסיסי בכדורגל הפך משום מה למסובך במכבי כבר עשור וחצי. אם גרסיה יבקיע העונה עשרה גולים שבעונות קודמות לא היו לה, מכבי מסודרת.

ואז הגיע הגול האחרון, של עטר. התייחסתי כאן כבר בעבר לסוגיית תת המין המתקרא הולכים על שתיים נטולי מוח. תת המין הזה נפוץ מאד בכדורגל הישראלי, ושטראובר ועטר הם מייצגים מובהקים שלו.

בניגוד לאברם, שמסבך את הפשטות ומפשט את המסובך הודות לתבונתו הערמומית, ההולכים על שתיים נטולי המוח מסבכים את הפשוט כיוון שהם משתאים לעומתו. הפשוט הוא המסובך בעולמם ואין להם יכולת להכיל את מה שמעבר לפשוט. בכל פעם שהם נדרשים לחשוב, העניינים מסתבכים להם. את כל ההצלות הגדולות שלו ואת כל השערים שסידרו לו קוקטיילים בתחרויות נחשבות באירופה, שטראובר ועטר השיגו כשהם לא חשבו. הם פעלו מאינסטינקט.

אבל עטר קיבל כדור פשוט שגם אתם הייתם מכניסים אותו. אתם, וסבתא שלכם. כל כך פשוט, כל כך איטי היה הכדור שקיבל עטר, שלרגע אחד כשהסתכל עליו, עטר ראה סימן שאלה מול העיניים. והוא הלך לאורך סימן השאלה הזה, ואם תסתכלו בהילוך החוזר של השער ביוטיוב, אתם תראו שהתנועה של עטר עם הכדור היא של סימן שאלה.

ואותו המסלול בדיוק עשו העיניים של כולם. של דני עמוס, של ההגנה שלו, של החברים של עטר במכבי, של אוסקר וג'ורדי, שלא נתקלו עד אותו רגע בהולך על שתיים נטול מוח בפעולה, של דני נוימן, של האוהדים ביציע, וכולם רצו לצעוק, לצעוק כל כך חזק, אבל הגה לא יצא מהם, כי התגובה הראשונה כשבאה מערבולת היא להיאלם דום לעומתה, ואף אחד לא הבין מה עטר רוצה ולאן הוא מוליך בעצם, ואז עטר הרגיש סופסוף בסביבה מוכרת, במקום שבו הבלתי מובן הוא המובן מאליו, והוא בעט. בום, יצא לו למשקוף ופנימה, ועכשיו למסלול סימן השאלה של עטר גם היתה נקודה בקצה.

4. האוהדים של מכבי לא מאמינים שזה קורה להם. כל כך חרצו אותם השנים הארוכות מדי האחרונות, כל כך הממו אותם, שהם מסרבים להאמין.

"המבחן זה המשבר", אומר גור פרידנבורג כבר חודש. כל שבוע, אפילו שעבר רק משחק אחד, והוא כבר מדבר על משבר.

גור ואני גדלנו בשכונה ביחד וכולם בשכונה היו אוהדי מכבי, ורק לטל לנדאו הרשו להיות אוהד הפועל, כי הוא היה בן דוד של גילי לנדאו. הייתם צריכים לראות מה עשינו ליד שלו אחרי הגמר ההוא.

העניין הוא שטל לנדאו לא באמת היה בן דוד של גילי לנדאו, אבל היה צריך למצוא דרך להצדיק את זה שהוא אוהד הפועל בשכונה שכולה אוהדי מכבי, אז הודענו לו שהוא בן דוד של גילי לנדאו, מה שאי אפשר להגיד על משה כהן, שבאמת היה אחיין של אבי כהן, וגר איתנו בשכונה, אבל בטוח אי אפשר היה להגיד עליו שהוא בלם אחורי, אפילו ששמו אותו בלם אחורי, רק כי דוד שלו היה בלם אחורי, ואני יודע על מה אני מדבר, אני שיחקתי איתו חלוץ בקבוצה שהוא היה בלם שלה, רק בגלל הדוד שלו, וככה גמרו למשה כהן על הנפש העדינה שלו ואחרי הצבא הוא ברח לקנדה.

הקטע הוא, שכשכולם מדברים על משבר, הם מדברים על הפסד. הפסד זה לא משבר. משבר זה מה שקורה לך כשאתה ממשיך להפסיד אחרי ההפסד. אבל איבדנו אזימוט בחיי, כולנו הלומים. כל המדינה הזאת חיה תחת הלם הטראומה מיום כיפור, ולנו יום כיפור נמשך כבר שש עשרה שנה. זה רק מעיד איזה טיפוסים רגישים ולוקחים ללב הם אוהדי מכבי.

ואני אומר, יש שתי דרכים לצלוח משבר בהצלחה: האחת, פשוט לצלוח אותו. השנייה, לא לתת לו להגיע. בעיקר אני חושב שכולם מגזימים. הלו אנשים, זה כולה ארבעה משחקים, זה בסיסי כמו שרצף פעולות בסיסי הוא בסיסי, מה הביג דיל. חיפה עוד יתחברו, באגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות העניינים מסתדרים כסדרם וגוטמן אמר לרמון שאין לו התנגדות שאבוקסיס יחזור להפועל, עכשיו ששירזי לא מרגיש טוב, כאילו שאוהדי הפועל לא היו מתים להיפטר משירזי בכל מקרה, ומכבי עוד מגששת.

לראשונה מזה שנים נראה שהיא מגששת את דרכה שלא באפלה, אבל היא עדיין מגששת. ובידיעות אחרונות כבר הכינו כפולה על הצעירים שמפסידים ממה שקורה במכבי, ואתה שואל את עצמך מה קורה במכבי, מה הם קופצים כל כך מהר, ומה פתאום צעירים מדברים. צעירים לא אמורים לדבר. אני לא דיברתי כשהייתי צעיר, תשאלו את בקרמן, ותראו מה יצא ממני.

ואז אני מבין כמה הם נרגשים. ואני מודה שזה מקסים בעייני, הציפייה הכמוסה הזאת שיש לכולם, גם למי שאין בהכרח אהדה אליה, שהיא תחזור כבר, והם מתרגשים כל כך לעומת המחשבה הזאת עד שהם מגיבים כמו ילדים, שעוד לא התחילה הארוחה וכבר הם רוצים את הקינוח.

אני חושב שזה משקף את התחושה שחולקים כל אזרחי המדינה, של אי ודאות, של ציפייה למנהיג שיבוא וייקח כבר את הדבר הזה מהידיים של המטורפים חסרי האחריות האלה. אני לא יודע אם אוסקר וג'ורדי מבינים את גודל האחריות שיש עליהם.

לא הייתי מתרגש מזה, עד שאתה מגלה שפתאום כל מיני אנשים שמחשיבים את עצמם לאוהדי מכבי, ואני מאמין להם שהם כאלה, כותבים לי עליה שהיא חוזרת ושהמכביזם חוזר, והם עושים לי אנלוגיות בין הבובה המטופשת הזאת "מכביניו", שזה הדבר הכי מעליב למכבי מאז הכרוז המעצבן, ואיך מכבי היא הילד שמתריס בפנים של כולם.

ואני מתפלא עליכם אנשים, באמת שאני מתפלא עליכם. אחר כך אנשים מצטטים את הטקסטים האלה. אני מברך כל אוהד מכבי, אבל לא יכול להיות שכל אוהד מכבי יכתוב פתאום על מכביזם ואיך הוא חזר, ועוד אחרי ארבעה משחקים, בלי להבין בכלל מה זה מכביזם ועד כמה דיבורים כאלה – אחרי ארבעה משחקים! – הם ניגוד מוחלט למכביזם. ילד שמתריס בפני כולם, נו באמת, זאת האנלוגיה הכי לא מכביסטית לתאר בכלל מה זה מכביזם.

אני אפילו לא העזתי לספר ללייבו בארוחת החג על המכביניו הזה מרוב בושה, כי אני יודע מה זה יעשה לו. אבל לעופר רונן אני מתכוון בדיוק לספר מה אני חושב על המכביניו הזה. המהלך המטומטם הראשון בעידן הגולדהאר.

***

 

יומן אליפות של הניינרס (4). דרסו את הג'טס
רשות השידור, במה אוכל לעזור?

68 Comments

פנדלוביץ' 1 באוקטובר 2012

פנטסטי, צחקתי כל הדרך לתגובות.
נכון שהילל לא היה מסוגל להרים כדור אחד נורמאלי, אבל בעיניין שערי החאווה צריך לציין שהיו לו לפחות שניים (נגד בני יהודה במשחק העונה ב 92, הפועל פ"ת ב 96) שהיו קריטיים לאליפות. לאף אחד לא ממש היה איכפת איך וכיצד הוא נתן אותם, העיקר שנתן.

פנדלוביץ' 1 באוקטובר 2012

..לעיניין גרסיה ושערו המבריק: ראיתי העונה את גרסיה בהחמצה או שתיים מצמררות שיער (כפי שהגה ובילבל פיני בלילי) שאני מסרב להתפעל מהשער הזה. גם לגרסיה יש תכונה לבזות את עצמו מדי פעם.

תולעת 1 באוקטובר 2012

אכן, מול נתניה שתי החמצות מבישות שיכלו לסגור את המשחק. אבל זה לא כל כך התאים לחלוקה: שחקן זר=פשטות ושכל, שחקן מהתקווה=מטומטם.
גם זה שהלל לא בדיוק היה השחקן האהוב בבלומפילד אחרי ביזיון גראסהופרס נשכח משלא התאים לתמה.

והטור של מאירסון באמת שהיה מגוחך בטמטומו (לא בפעם הראשונה). יכול להצטרף להיכל התהילה יחד עם הטורים של ליפשיץ (מי זוכר את "הזוגיות המופלאה של נימני ומזרחי"). בקרוב אצלך שדמי.

יואבי 1 באוקטובר 2012

תענוג צרוף שדמיאל!

אלעד 1 באוקטובר 2012

גדול, ותודה על התזכורת לאליפויות של הפועל

S&M 1 באוקטובר 2012

לא הבנתי את הפסקה האחרונה. יש לך כיסא ריק ללייבו בארוחת החג? ;-)

שי 1 באוקטובר 2012

ענק. גם מצחיק וגם נכון מקצועית.

B. Goren 1 באוקטובר 2012

בענין הגול של גרסייה: מגיע קצת קרדיט לאלברמן על הכדור המדוד שהרים לו, בניגוד להרמות (?) של יעקב הלל.
חיים ליבוביץ' המנוח היה מורה שלי באורט וזה בערך הדבר הטוב היחיד שאני זוכר מימי התיכון.

ארז (דא יונג) 1 באוקטובר 2012

מעולה, שדמי. מזל שב95/6 הייתה לנו את הגרסא שלנו של פיל וגארי נוויל באגפים.

שלו 1 באוקטובר 2012

ענק,
זהב.

דמותו של לנדאו הצעיר באה אלי בלילה, יושב בקיוסק הישן של הוריו ברחובות עוזיאל-אנילביץ' פינת דניאל.
בוחנת לי את טופס הטוטו ולא מאפשרת לי את משלוחה כי סימנתי הפסד להפועל.
פרץ צחוק בקיוסק, בתחילת השמונים היו שלושה דברים כמעט ודאיים.
מכבי לא תנצח, הפועל לא תפסיד וקשה להיות אוהד מכבי בבת-ים.

"גילי לנדאו, לא נשכח ולא נסלח".

MG 1 באוקטובר 2012

יפה מאד.
קצת קרדיט להלל. בכל זאת הוא אחד משנים או שלולשת השחקנים הכי מעוטרים בכדורגל הישראלי.

IDO 1 באוקטובר 2012

בת כמה ציפי שביט?

מאשקה 1 באוקטובר 2012

60+

D! בארץ הקודש 1 באוקטובר 2012

נהדר שדמי. אתה צריך להיות ארוחת הבוקר ליד הקפה בכל יום.
תשתבח ותוציא ספר.

ארז (דא יונג) 1 באוקטובר 2012

רחמנות על יערות הגשם. אם כל פוסט של שדמי הוא כמה אלפי מלים, מה יהיה כשהוא יכתוב בפורמט של ספר? :)

D! בארץ הקודש 1 באוקטובר 2012

אני מתחייב פה לקחת כל שבוע לפחות שלושה עיתונים פחות ברכבת

ג'יימס 1 באוקטובר 2012

מעולה. אפילו שחפרת ואדי :)
מישהו יודע מה עם טל בן יהודה ויומן האליפות שלו?
איכשהו יצרתי לעצמי אמונה טפלה שלקרוא את הטור שלו ערב המשחק, מביא לניצחון צהוב. טוב נו, ועל הדרך גם נהנה לקרוא :)
דרך אגב שדמי, שמעתי שבOne מחפשים מכביסט שיתן קונטרה לטור הארסי והציני שלו כלפי מכבי. נדמה לי שאתה האיש הנכון למשימה.

ג'יימס 1 באוקטובר 2012

אופס, של עמנואל רוזן כמובן.
ובהצלחה למכבי היום!

גיל מזימבבואה 1 באוקטובר 2012

איזה יופי!! תענוג.
מישהוא זוכר שלפני דריקס ובגמר הגביע של לנדאו דוביד הביא לנו את שוקו נומדר מהפועל אשקלון ודודי אמיגה ממכבי יפו?

פנדלוביץ 1 באוקטובר 2012

והיה גם איזה שחקן מהפועל פ"ת , בצלאל רוזנברגר דומני, שמאז אותה עונה בלעה אותה תהום הנשיה.

מאשקה 1 באוקטובר 2012

מה הקשר בין יריות שמחה בחתונה בכפר ערבי לאין ציפורים ?
יאללה הפועל באר שבע !!!

איציק 1 באוקטובר 2012

יופי של פוסט.
בהצלחה למכבי תל-אביב, מהמשחק הבא.
איך כתבתה, משבר זה הפסד שאחרי הפסד? אז שבשבוע הבא יוכיחו שהם לא שם ;)
נ.ב.1: בחזרה לפוסט של בורו בנושא עברות תוקף, גם שערים ביד וצלילות מכוונות כדי להוציא פנדל שלא היה, נפילה מנגיחה שלא קרתה כדי להוציא אדום ליריב, כל אלה מצריכים אנישה לאחר משחק, אם השופט קנה את התרגיל. השופט לא רואה הכל אבל צריך להוציא את לתחמנים האלו את החשק לתחמן.
נ.ב.2: אחרי שלנדאו יחזיר את השער שלו ביד, צריך לדרוש גם ממרדונה להחזיר לאנגליה את השער למרות שהיד לא היתה שלו כי אם יד אלוהים כדבריו. שילטון עד היום בטוח שזו היתה דוקא היד של מרדונה :-)
נ.ב.3: סתם…

udi 1 באוקטובר 2012

מעולה!!! כל כך נהנתי לקרוא.
"ההולכים על שתיים נטולי המוח" מתאר מבחינתי את כל הכדורגל הישראלי ב- 20 שנה האחרונות.

איציק 1 באוקטובר 2012

המושג הרפואי לתופע נקרא אי ספיקת IQ :-)

המאמן 2 באוקטובר 2012

המלבין פני חברו ברבים כאילו שפך דמים.

תתבייש לך איך שאתה כותב על אנשים.

ורק שתדע, זה מעיד עלייך.

MG 2 באוקטובר 2012

מה קרה?
כבר אי אפשר להתבדח?
לכולה סיפר בדיחה ולא דיבר על אף אחד ספציפי.

תולעת 2 באוקטובר 2012

דווקא הפוסט דיבר על אנשים מאד ספציפיים. סליחה – לא אנשים אלא "תת מין". מזל שעטר מהתקווה ולא מעזה.

MG 2 באוקטובר 2012

תקראי את כל שרשור התגובות.
קודם כל מדובר על 20 שנים. לא בדיוק הותק של עטר.
דבר שני איציק דיבר על תופעה.

איציק 2 באוקטובר 2012

כדי להבהיר, דיברתי על "ההולכים על שתיים נטולי המוח" ללא קשר לתקופה, מקצוע, מין, לאום, דת וצבע. הדבר נעשה מתוח הלצה, אך נלקח כנראה אישית מידי. הכל נעשה ללא כונות רווח וזדון. תפסיקו מכל דבר לעשות שואה, מלחמת עולם. ניתן לפעמים להיות פחות רציניים ולקחת דברים יותר בקלות. אפשר לעשות דברים בחיוך, בציניות (אני ציני אך מנסה לא להיות רשע), בסטירה. כאשר שחקן/מאמן כדורגל/שחיה/פינפונג כיס לוקח את עצמו יותר מידי ברצינות אני צוחק. כאשר חוקר/פוליטיקאי לוקח את עצמו יותר מידי ברצינות, אני גם צוחק. אנחנו צריכים לקחת ברצינות את מה שאנחנו עושים, אך לא את עצמינו, כיוון שאז אנחנו נעלבים מכול דבר, גם כזה שלא נועד לפגוע.

תולעת 3 באוקטובר 2012

MG, קראתי הכל. ההתייחסות של שדמי לכדורגלנים ישראלים כ"תת מין" "חסרי מח" מכוערת בעיני והתבטאות כזו, לו הייתה מופנית ספציפית כלפי שחקן ערבי או שחור הייתה צורמת לנו בעין מיד ובצדק.

איציק 3 באוקטובר 2012

תולעת,
מה שאתה עושה זה להלהיט את היצרים שלא לצורך. אתה מציע להחליף את המילה בשם של ערבי ולדמיין את התגובה. אסור לעשות זאת ואסביר:
1. תחליף כדורגלן בפוליטיקאי, והרוב יצחקו. תחליף כדורגלן פרופסורים מויצמן, וכולם יגכחו. תחליף בשם אלברט איינשטיין ויגידו שאתה הזוי. אז ההחלפה לא נותנת שום ערך מוסף. אתה יכול להתנגד לאמירה אבל החלפה שלך ניתנת להחלפה אחרת שתראה תמונה אחרת לגמרי.
2. בו לא ניתמם, שחקני כדורגל הם באמת לא מהאוכלוסיה הכחמה, לא רק בכללי אבל אפילו בין משחקי הכדור. אם תומר כדורגלן חכם, אתה בדרך כלל משווה זאת לשאר הכדורגלנים ולא לשאר האוכלוסיה. לא רוצה להיכנס לסיבות הסוציאולוגיות והסוציאו-אקונומיות, וישנן כאלו, אבל זה המצב. רבים אומרים דברים כאלו עליהם, ועל אחרים. חלק מהאמירות נכונות יותר, אחרות נכונות פחות. חלקן פוליטלי קורקט ואחרות לא. אבל כמו שלא לא תומר על אוכלוסית הפיסיקאים שהם ספורטאים גדולים, כל לא תומר את ההפך על הכדורגלנים.
3. בפוסטים האחרונים יש כל הזמן הרגשה של רגישות יתר. אסןר לבקר את הפועל תל-אביב. אסור לומר דברים מסוימים על כדורגלנים. אסור לומר משהו על פרשנים מסוימים. ישר עושים על זה עליהום. אז מותר על הכול. מותר גם בציניות ובהומור, וגם קצת לא פוליטקלי-קורקט. בגלל הפוליטקלי-קורקט צבי יחזקאלי סיפר היום שלקחו את עץ האשוח המסורתי של חג המולד בעיר לוטון כי המוסלמים טענו שזה פוגע בריגשותיהם. צריך להיות איזה קומון-סנס, שלא על כל אמירה צריך ישר לעשות דיון מפוצץ של האשמות בשינאה, גזענות, הסטה. זה לא כך לגמרי. שימו משקפים עם קצת גוון ורוד.

איציק 2 באוקטובר 2012

מאמן, על מוחמד בית-משפט אמר שמותר לצחוק, ואל אחרים אסור?
זו היתה תגובה צינית, אבל אם נפגעת, אני מצטער.
וכן, זה מעיד עלי, כי גם עלי מותר לצחוק, במיוחד כשזה איתי ביחד

גודיונסן 1 באוקטובר 2012

אדיר.

גרמת לי לעשות משהו שאני לא עושה בדך כלל, וזה לחפש את תקציר המשחק ב-ynet ולראות בעצמי את סימן השאלה של עטר.

ואני לא יודע מה עדיף – מגן שמרים אל הציפורים, או כזה שלא עובר בהרמה את גובה הביצים.

פנדלוביץ 1 באוקטובר 2012

אני חייב לציין שהחוק של צהובאדום על עבירה של שחקן אחרון הוא בעיניי שערורייתי. מילא כשהעבירה מחוץ לרחבה. אבל לתת גם פנדל וגם כרטיס? מוגזם!

איציק 1 באוקטובר 2012

זה מבצע 1+1 במתנה.
אלו שתי עברות שונות. על עברה של שחקן אחרון מקבלים עונש ראשון ועל עברה ברחבה עונש שני.
זה כמו לעבור ברמזור אדום במהירות מופרזת. נענשים על שתי העברות ומקבלים שני עונשים. זה המקרה גם כאן, עברה של שחקן אחרון פלוס עברה בתוך הרחבה. בעיני זה בסדר גמור מבחינה חוקית. אפשר לומר שהעונשים לא מידתיים כל אחד לחוד, אבל אם כל עונש בפני עצמו מידתי, אז גם העונש על שתי העברות הוא נכון.

Mayush 1 באוקטובר 2012

Shadmi has some of the most excellent columns on sports in the history of the sport journalism

16 שנה עם נמני 1 באוקטובר 2012

את הטור הזה אפשר לסכם כ16 שנה עם נמני. זה לא קיללת קשטן, זה נמני שהרס כל חלקה טובה במועדון וכל הכבוד למיטש שסוף סוף קלט וניתק את נימני וכל מי שקשור אליו מהקבוצה

ובאשר למכביזם הישן, זו היתה כוחנות צרופה שאין לה ולא כלום עם ספורט – הפחדת שופטים, פותוי שחקני יריב, ניצול העיתונות להשמצת יריבים. לשמחתי במכבי הספרדית מתפתח מכביזם מסוג חדש שלא מקדש את הנצחון בכל דרך (במחיר האתיקה הספורטיבית). הספרדים מכניסים עקרונות שמדגישים את רוח המשחק הנכון (לא תמיד יפה). זה סוג של מכביזם שקל להעריך ולהזדהות איתו

מאור 1 באוקטובר 2012

אני לא יודע מי יותר גרועים, אלה שבדקה 88 נזכרים לעודד את נמני כי הוא במגרש או אלה שמאשימים את נמני בכל דבר רע שקרה במכבי בשנים שלו בקבוצה. ההתנהלות בכדורגל הישראלי היא שכונה, קבוצות מנוהלות באופן מחפיר. במיוחד מכבי שידעה ימים שחורים עם בעלי קבוצות הזויים ומשונים. עד שבא גולדהר ובסוף מצא את הדרך הנכונה: להביא אנשי מקצוע איכותיים שיבנו דרך וילמדו שחקנים להרים קרן, במקום לתת להם לבעוט קרן לחזה של הבלם הראשון במשך עונה שלמה.

ההיפרדות מנימני כמובן היתה מוצדקת, אבל לא הוא אשם בכל מה שהיה רע במכבי.

תולעת 1 באוקטובר 2012

עוד לא הבנת? נימני זה תעודת ביטוח לאוהדים, שחקנים ולצוות המקצועי (וכמובן לפובלציסטים). מכבי משחקת רע? מפסידה? אין צורך לחפש אחראים, הביטוח ישלם. מכבי מנצחת? זו הרוח החדשה (של איווניר, של אוסקר, של קרויף). "האוהדים השפויים".

תיקו תיקו 1 באוקטובר 2012

יפה. כמה דברים:

מכבי משחקת לא יותר מבינוני, לפעמים בינוני פלוס. במצב הנוכחי המחריד של הליגה זה עשוי להספיק לאליפות. אם וכאשר, זו תהא אליפות בסגנון של ק"ש – אלופה כי מישהי חייבת להיות אלופה (מבלי לגרוע מההישג היפה של ק"ש שידעה לנצל את הנסיבות).
מצד שני, יאללה, שתגיע כבר אליפות!

מן הסתם יגיע משבר ואם לא אז משברון. ואז עטר יחזור להיות דריבליסט סוציומט, קולאוטי ודבור יתמרמרו על הרכש החדש שלוקח להם דקות משחק, היריבות יגלו שלמכבי יש (לפחות)שני חורים (ייני וזיו), אלברמן, שדוקא היה מצוין מול ק"ש ימשיך לתת כמעט בכל משחק שניים-שלושה כדורים ליריבה בשטח קריטי. גם גרסיה עושה לא מעט בחירות תמוהות לדעתי (קולאוטי צריך להחליף את דבור, לא להפך).
[מה שכן, אניימה הוא הרכש הטוב ביותר שלנו, לפחות מאז קוביבקה].

וכן, כמאמר הקלישאה – זה יהיה המבחן הגדול של מכבי.

להלל אמנם הייתה טכניקה של מגהץ אדים, אבל הוא היה שחקן הגנה טוב. אני לוקח אותו להרכב הנוכחי בשתי ידיים.
דריקס, שפיתה את מכבי לשחק המון על הגבהות (עומק לרוב ולאו דוקא רוחב) היה הלוקש הגדול. כ"כ הרבה מהלכים עקרים שהתבזבזו עליו. גם כשהכדור איכשהו הגיע אליו, הוא לרוב לא עשה איתו הרבה. רק כשהוא הפך לשחקן משני מכבי הצליחה.

תולעת 1 באוקטובר 2012

מהתרשמותי, מה שמאפיין את אוסקר בניהול המשחקים שלו עד כה זה פרגמטיות והתאמה ליריב ולסיטואצית המשחק, והוא לא כופה איזה "שיטה" תיאורטית או קונספציה שהוא בא איתה מהבית לגבי התנהלות המשחק.
מהסיבה הזאת מול חיפה נכנסו עוד שני קשרים על חשבון חלוצים, כדי לחזק את מרכז השדה ולא להשאיר שחקן לקישוט ברחבה של חיפה.
קולאוטי שיחק מול קרית שמונה כשאוסקר רצה מישהו שיתמודד עם הפיזיות והיכולות בגובה של הגנת קרית שמונה. כששיר צדק הורחק ואוסקר חיפש יותר דינמיות ואחזקה בכדור דאבור נכנס.

לגבי המשחק היום, יש לי תחושה שנפסיד נקודות.

תיקו תיקו 1 באוקטובר 2012

מסכים במאה אחוז לגבי המשפט הראשון.

הנימוקים לגבי קולאוטי/דבור ענייניים ועושים שכל אך אני חולק עליהם.
גרסיה ועטר טכניים מאוד אבל מהירות היא לא הצד החזק של אף אחד מהם. תוסיף לזה את קולאוטי בגילו ותקבל התקפה זוחלת במיוחד. ואכן, לא הרבנו להגיע למצבים עד שהמשחק נגמר באמצעות שריקות גבוליות על הפנדל והאדומים.
אז היינו מנצחים אחת או שתיים אפס גם ללא עזרת השופט, אבל לדעתי עם דבור במקום קולאוטי זה היה הולך קל יותר.
מלבד זאת, יש שחקנים מוצלחים יותר כמחליפים ומוצלחים פחות. אני מתרשם שדבור שייך לקבוצה השנייה.
בכלל, אני מחזיק מדבור. לדעתי הוא עולה על קולאוטי העכשוי כמעט בכל אספקט של המשחק.

אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה (אולי הדאבל עם קשטן?) שלא הייתה לי תחושה שנפסיד נקודות…

תולעת 2 באוקטובר 2012

בלי קשר למשחק אתמול (יואב זיו ואלברמן חתומים על ההפסד בעיני. במיוחד אלברמן), לקולאוטי יש טיימינג ומיקום שאין לדאבור ואין לכמעט אף חלוץ בארץ. לראות אותו סוגר אופציות מסירה למגן או עולה לכדור גובה זאת חוויה. כמובן שהאיטיות שלו וחוסר ההתאמה שלו לשיטת המשחק של מכבי (משחק אגפים מקרי ולא מדויק) ישפיעו על דקות המשחק שלו. בנוסף קולאוטי, בניגוד לדאבור, עטר וגונזאלו שיכולים לשחק בשלוש עמדות (חוד, אגפים וקשר קדמי) וארנשאו, שנראה שיכול לשחק בשתיים(חוד ואגף) ולהחליף ביניהם במהלך המשחק, קולאוטי אפקטיבי רק כחלוץ חוד.

תיקו תיקו 2 באוקטובר 2012

נאה דרשת.

המשחק אתמול (נגד קבוצה פחות מבינונית אפילו ביחס לליגה שלנו שלא הרשימה אותי בכלל) חשף מצוין את נקודות החולשה של מכבי שהוסוו עד כה: עטר (שלפחות ניסה, ייאמר לזכותו) וגונזאלו מדרבללים עצמם למוות ותוקעים את המשחק, שני הבלמים ואלברמן סימן שאלה לדעתי. ומעל הכל – כמה בנאלי ככה נכון – סוגיית המגינים החלשים. בסתר ליבי אני מייחל להפסד מול אשדוד כך שיתפוצץ כבר העניין הזה עם שני שחקנים שבשום פנים ואופן לא צריכים לעלות בהרכב של קבוצת צמרת.

בקיצור, למכבי אין פחות בעיות מלהפועל ולחיפה.

תולעת 3 באוקטובר 2012

ב"ש לא קבוצה בינונית אלא מסודרת ועם ברוכיאן, סוארז, נאסר ואוסיאקו הניעה כדור גם תחת לחץ (ומכבי עושה יותר לחץ מרוב קבוצות הליגה).

לגבי הבלמים טיבי בינתיים סימן קריאה. עושה עבודה טובה באופן כללי (כולל היציאות ללחוץ עד קו החצי). אתמול כמו כל ההגנה לא היה בשיאו. קרלוס באמת סימן שאלה עדיין. באשר למגינים, זו הרמה בארץ. קשה לי להצביע על מגינים שבמובהק טובים מאלה שלנו. קרויף לטעמי טעה כשלא הביא מגן שמאלי זר אלא את גורי שמשחק בלם או בימין.

מקווה שמכבי תפסיד? באמת?

אדום עולה 1 באוקטובר 2012

מי אמר שהעונה תשחק לפי התסריט הקבוע . זה שאומר שבין מחזור 6 ל12 מכבי עושה במכנסיים ומחרבשת לעצמה את העונה ??
ואם את הסיבוב הראשון היא גומרת ב6-7 נקודות פור על הפועל ו10 על חיפה וגם מנצחת דרבי . זה מבטיח אליפות??
מכבי באו מוכנים לליגה , הכנה אופטימלית , סגל מאוזן והמון כשרון . זה מבטיח פער משמעותי בסוף הסיבוב הראשון על המתחרות הקלאסיים , אשדוד זו סטיית תקן . הפועל זה כרגע ( לצערי) בלוף שנובע מהגרלה קלה .
ינואר יהיה חלון מעניין, יהיו שינויים והתאמות , המבחן של מכבי יהיה ביציאה מהחלון , בכניסה להתמודדות בסיבוב שני כשמצד אחד היא מובילה את הליגה ומצד שני יש עוד המון זמן להילחץ. כשהסגל הגדול יתחיל להוציא מתוכו קולות של מרמור והדיסטנס מהספרדים יירד טיפה. זו התמודדות אחרת עם משבר .
הפלייאוף השנה זה 10 משחקים על תואר פלוס 3 מקומות באירופה . כמו שאלישע לא הבין את המשמעות של הקיזוז אף אחד לא מבין לגמרי את השיטה הזו. את המשמעות שלה . זה פלייאוף שיהיו בו כנראה הפועל ומכבי , חיפה ואשדוד. , קרית שמונה ובני יהודה. משחקים קשים והרבה לחץ ומפגש של בית וחוץ . אני קונה עכשיו במצב הנוכחי להגיע לשם עם 5-6 נקודות מהמובילה בהגרלה נוחה בתוך הפלייאוף.
זה יהיה המבחן הגדול השנה ולא סדרה קלה של כמה משחקים פחות מלחיצים.
נ.ב
מכביניו זה סמל בעיני , זה סמל לעובדה שאנגלידיס וחבורתו קנו את המדריך המלא לניהול מועדון ושם כתוב שצריך מנהל מקצועי וסגל רחב וגם השקעה שיווקית , זה ספר מעולה שהתקציר הישראלי על מבוא לקומבינה ישראלית לא מכיר . אבל בספר אין את כל התשובות . ולא כתוב בו איך לוקחים אליפות בעונה כזו ארוכה במועדון כה לחוץ, המבחן השנה זה להתמודד עם ההצלחה , לא עם המשבר .

 

עדי 1 באוקטובר 2012

תענוג.גם הפוסט ועד עכשיו מכבי.
בקשר ל'משבר'(מוצמד לכל שיח על מכבי כמו ה'שיטה' של עטר בחיפה)-בטוח שמכבי תפסיד.אבל עוד יותר נראה בטוח שמכבי תעלה למשחק הבא ותמשיך במשחק שלה-הגנה יציבה,מרכז שדה חזק מאוד וכמות לא מועטת של כשרון בחלק הקדמי.
יאללה מכבי

הופמן 1 באוקטובר 2012

בכל פעם אני מתלבט אם להיכנס לפוסט שלך בגלל האורך, אבל כשאני נכנס אני אף פעם לא מצטער על זה. פשוט פוסט אדיר.

Suli 1 באוקטובר 2012

רציתי להגיב לפני המשחק, אבל אמרתי "נחכה, אולי יפתיע"
לא הפתיע ולא נעליים.

אני מעדיף את יעקב הלל, עכשיו, בגילו המתקדם, ולא את יואב זיפט.
אם הלל עוד ידע לתת גולים (בנוסף ליכולת ההגבהות הידועה שפורטה כאן), זיו גם זה לא יודע לתת.
מה שכן – בלבעוט נעליים הוא מצויין.
אפילו את סאלם אבו סיאם אני מעדיף ולא את זיו.

צהובה 2 באוקטובר 2012

אהבתי ממש! אני כמובן מגיבה אחרי המשחק, ובתקווה שזה המשבר ושהוא יהיה כמה שיותר מזערי (למה שוב הפסד במחזור 4?!?).
בתור אוהדת מכבי אני רגילה להיות פסימית כבר מתחילת העונה, אבל השנה יש הרגשה של משהו אחר באוויר. לא יודעת אם אני סתם פותחת פה, אבל זה נראה כאילו אוסקר יידע איך להתמודד עם מה שיקרה החל ממחר. ואם לא, אז יש גם את ג'ורדי ומיטש, שכבר הרשימו אותי בכל מיני מהלכים טובים שעשו.
וכן, גם לי אין מושג מה זה המכביניו הזה…

עדי 2 באוקטובר 2012

זה היה שבוע של פמפום מכבי,נאחס גדול מזה אין.

MG 2 באוקטובר 2012

מחזור 5 אבל מי סופר…

אזי 2 באוקטובר 2012

מסתבר שאוהדי מכבי חיפה :)

עדי 2 באוקטובר 2012

מחזור 5,הגשם הראשון וכתבות על המהפכה התורנית במכבי. סימנים שהסתיו הגיע.גם במשחק נרפה של מכבי היא הגיעה לארבע הזדמנויות ודאיות לגולים.מצד שני היא דווקא הבקיעה מטעות שוער.באר שבע עם שלוש עקיצות מדויקות,בדיוק מה שצריך.מכבי שלטה ברוב המשחק במרכז השדה,גם אם זאת רק שליטה אופטית ולא תכליתית מאוד.אני רוצה להאמין שניצול של המצבים במחצית הראשונה (לא במשחק גדול של הקישור המרכזי) ולא היינו מדברים בכלל על אלישע היום(קצת משעשע להשוות בינו ובין ראובן היום,האמת שמגיע לו הרבה קרדיט היום).בכל מקרה העונה האחרונה שבה הפסדנו בוסרמיל היא גם העונה האחרונה בה ניצחנו בקריית אליעזר במשחק ובסוף העונה הנפנו צלחת כזאת שמקבלים שמסיימים מקום ראשון בליגה.יאללה מכבי!

צהובה 6 באוקטובר 2012

מצטערת החגים בלבלו אותי… מחר משחק חשוב ומלחיץ נגד אשדוד, נראה מה מכבי יעשו. ועדי – זה מעודד לשמוע סטטיסטיקות כאלה על הפסדים בוסרמיל (למרות שזה לא אומר כלום וחצי)
לדעתי רק צריך קצת יותר ריכוז ובלי פאניקה, ומכבי יחזרו למסלול הנצחונות :)

שוהם 2 באוקטובר 2012

כתבה אדירה. ממש. שאפו גדול.

כמכביסט קצת נעלבתי שהלל לוקח את כל התהילה על משחק האגפים השיכור של מכבי באותן שנים. רון נחמן ועמית לוי בימין הרגו לא פחות ציפורים! מבקש לעדכן בספר דברי הימים…

אורליוס 2 באוקטובר 2012

אחלה פוסט!
חבל שהפסדנו…
מעניין איך העונה הזו תתפתח!?

גלעד בלום 2 באוקטובר 2012

יופי תמשיך לכתוב ולנחס את קבוצתך,תמשיך להלל את המכביזם הנקי הטהור,הנוסטלגי,הספורטיבי וההומניטרי ולטנף כל דבר שנוטף ממנו אדום בצורה ילדותית,גילי לנדאו לא ידרוך בקרית שלום? ואם ייקח 3 אליפויות רצופות עם ק'ש אז גם לא?

וחוץ מזה בהקשר של לנדאו ונגיעת היד-התוצאה היתה 2-2 כשלנדאו הבקיע(כן,עם היד)כלומר בשביל שהוא יעניק את את הגביע למרכוס השוער "המהולל" מכבי היו צריכים להבקיע גול או לנצח בפנדלים,זה לא שגילי גנב לכם משהו שהיה שלכם בכיס,סתם הבהרה לצעירים שלא מעורים בפרטים.

לגבי ה"פאסיבי"-גול האליפות של לנדאו "בנבדל פאסיבי"(היה נבדל) זה בינינו ובין מכבי הירוקים,נהיית עורך דין של אוהדי חיפה? אולי תבכה גם על הקיזוז כי הרי אין שום תואר או הישג של הפועל של הושג בלכלוך.

וחוץ מזה למה ללכלך על לנדאו כמאמן?או אפילו כשחקן? היה שחקן ליגה לא רע,הוגן וסימפטי וגם כמאמן וכבן אדם הוא ראוי לרספקט אפילו שהוא לא מוריניו,קצת ילדותי בעיני לשמור לו טינה אחרי כל כך הרבה שנים,הרי צבי רוזן אימן אצלנו ודוביד אצלכם,אפשר לחשוב שיש ממש הבדל בין הפועל ומכבי,הרי זה הכל שרירותי כל האהדות הללו לכן כתבות מהסוג הזה לא ממש לענין אם כי אין ספק שיש למר שדמי כשרון כתיבה מסוים,הבעיה היא המסר ורוח הכתבה אבל אני פה במיעוט כי כולם משתפכים פה על הבן אדם,האם אני היחיד פה שמרגיש תחושה של אי נוחות וצרימה?האם זה בגלל שאני אדום? אולי,יאללה שיהיה בריא שדמי.

בקיצור תמשיך לכתוב על מכבי(:

איציק 2 באוקטובר 2012

גלעד,
אין לי שום דבר נגד מה שכתבת, אבל יש לי שאלה, למה כל פעם שנוגעים בהפועל תל-אביב יש מיד התקפת נגד איומה כאילו נגעו בקודש הקודשים? הרב עובדיה לא מגן כך על החבורה שלו כמוכם. אז אמרו, אתם לא מסכימים, אז תגיבו. תגידו גם אתם על מכבי תל-אביב, מכבי חיפה, אליצור ואדי ניסנאס. והרי כותבים גם על קבוצות אחרות כי יש גם להם באגים ויש מה לכתוב. כותבים יותר על 4 הגדולות וק"ש כי בין 4 הגדולות יש רק את 4 הגדולות וזה יותר מעניין, וק"ש בגלל האליפות. לא ראיתי תגובות כאלו חריפות לא ממכבי (וכל אחד יבחר לו את המכבי שלו), לא מק"ש. האם אלו ריגשי נחיתות, או שבאמת יש לכם במה להתבייש? תרגיעו, זה ספורט, לא הגרעין האירני, או הגולאג הסיבירי.

עדי 2 באוקטובר 2012

אבל זה מסר ורוח של אוהד מכבי.

תיקו תיקו 2 באוקטובר 2012

LOVE ALL

אדריאן לופז 2 באוקטובר 2012

פוסט אדיר!
אולי אתם לא מכירים אותי אבל אני משחק בהתקפה של אתלטיקו מדריד, לרוב בכנף.
אוהדים של אתלטיקו תרגמו לי את הפוסט לספרדית. בטח תשאלו מאיפה הם יודעים עברית.. ובכן, הם לא שכחו את אבי נמני (שמכונה אצלנו בקלדרון "הצב" על שום היותו איטי להחריד ושחקן שנבחר לרכש הגרוע בתולדות המועדון) ולא שכחו לקלל בעברית כדי שיבין..
רציתי לומר לכם שאתם משחיטים מילים לחינם בכך שאתם נדבקים ליעקב הילל. למה אתם לא מדברים על מגן ע-נ-ק ששיחק אצלכם בצד שמאל והיה נכנס היום לכל הרכב בכל קבוצה בצ'מפיונס?
מדובר כמובן במיקו בלו האדיר, שהיה חלק מקבוצה שהמציאה את המונח מכביזם שפרושו הוא ניצחון על המגרש בכל מחיר. זה היה כשאבי נמני רק נולד ולא ידעו שהוא הולך להרוס את מכבי ולהפוך את המושג מכביזם לבדיחה.
על מנת להחזיר את המכביזם שהלך לאיבוד צריך להתקיים תנאי הכרחי שלצערי לא מתקיים במכבי הנוכחית: צריך להיות רוב מכריע של שחקני בית בסגל ואם אפשר – בכל רגע נתון על הדשא.
הנוסחה לאליפות פשוטה ביותר: יש מכביזם – יש אליפות.
אין מכביזם – האליפות לא מובטחת כי היא תלויה בקבוצות אחרות.
לפני 18 שנה – כשאברם דיבר עקום ועמנואל צעק מוטיבציה, ורגע לפני שנמני התחיל לעסוק בזבל – היה מכביזם – והיתה אליפות, וללא קשר ליעקב הילל והציפורים שהיה מיירט.
ולכן – עם כל הצער – כל הדיבורים עכשיו – מיותרים.

alapi 2 באוקטובר 2012

ענק שדמי, כרגיל!
אבל אם נאי צריך לסכם את הפוסט שלך ומה שאני אזכור ממנו זה: בלה בלה בלה שורות נפלאות על אברם ואז בלה בלה בלה לסיום :)
כי הכל מחויר ליד הטקסטים של על אדון תחת…
תמשיך לכתוב חביבי

alapi 2 באוקטובר 2012

*נאי=אני
*של=שלך

יונתן 2 באוקטובר 2012

מכביניו זה רעיון מעולה. רק שידאגו להלביש אותו בחליפות של גיורא שפיגל וזה יהיה מושלם.

ותודה לגמלים מוסרמיל על שבוע של נחת.

גלעד בלום 3 באוקטובר 2012

אם זה מה שאתה מחשיב כתגובת נגד איומה אז שיבושם לך.לא יכול לדבר בשם "אוהדי הפועל",מקריאה בתגובות פה אני לא רואה יותר מידי אוהדי הפועל שמגינים על "החבורה שלהם".

אני מבין שזה בלוג של מכביסט למכביסטים,זה טוב ויפה,תצחקו,תיהנו מהשנינות של שדמי אבל כתיבה שהיא עם אג'נדה מסוים כמה שלא תהיה שנונה היא פשוט לא מעניינת ,אותי לפחות.

אפשר לכתוב בלוג פרו מכביסטי ,אין לי שום דבר נגד זה אבל בעיני אין יריבות ספורטיבית בלי כבוד הדדי,בשביל שיהיה מכביזם חייב להיות הפועל ובשביל שהמכביזם יהיה לגיטימי הוא חייב לתת כבוד ליריב ולא לעשות דה לגיטימציה לצד האחר,זה דבר בסיסי,קוראים לזה ספורט.אם אתם רוצים ללמוד איך עושים זאת אז לכו תקראו את עלי מוהר ז'ל או את הטורים של דורפן על יונייטד,הטורים של שדמי הם המקבילה של עמנואל רוזן(המעצבן),הגדולה של מוהר ודורפן היא שגם אוהדים של קבוצות אחרות נהנים מהכתיבה שלהם,אצל שדמי אין את זה,זה כבר צפוי,אולי תפתיע פעם שדמי ותראה לנו את הפרצוף האמיתי שלך,אני בטוח שיש לך את זה,אתה לא רואה בהסתר קלטות של הגול של זהבי בטדי? (:

מכביסט ותיק 7 באוקטובר 2012

שדמי בעוד 80 שנה כשהסטוריון ספורט ינתח את תקופת השלטון הדיקטטורי של נמני הוא יגיע למסקנה שאתה הגיבור האמיתי בחילוץ האימפריה מציפורניו של הדיקטטור. זה התחיל בטורים וכתבות שאף אחד לא התייחס אליהם ואחכ צבר תאוצה נדמה לי אצל אילנה דיין. הכל טפטף לאט לאט גם לאוזנים של בעל ההון. אנשים עם כסף לא רוצים לפחד מהמועסקים שלהם.
אתה הגיבור האמיתי כי כשכולם צעקו אבי נמני אתה כבר אתרת את הבעייה אבל אפילו אני לא הקשבתי לך. או שהקשבתי אבל הייתי טרוד במשהו אחר. אתה גם בין הבודדים שספג מכות בגלל שניסה להציל אותנו. אבל אנחנו לא היינו אמיצים לעמוד לצידך.
למזלנו הגיע עונת הטוקבקים ואתרי הספורט. וכן, גם בספורט מתחילות מהפכות ברשת. אני חושב שלי יש חלק קטן בזה. אבל לך יש חלק ענק כי אתה "המשיח" שלנו. רק צריך לשמור עכשיו שלא תתרחש מהפכת קטנה בלי שנרגיש.
יש כמה אנשים שיש להם חקל באליפות שתגיע העונה (והיא תגיע) והם לא במערכת- אתה זאת דוגמא אחת ומוטי איוניר זו דוגמא שניה. הוא נזרק ממכבי בין השאר בגלל שרצה לזרוק את יצחקי מדונינן ועוד. אז איך שאני רואה את זה הוא הקריב עצמו בשביל מכבי.

חיים שדמי 7 באוקטובר 2012

מכביסט ותיק,

יבוא יום ואני אפגוש בך. ואז אני אתן לך חיבוק ענק.
אני עוקב אחרי טביעות האצבעות שאתה משאיר אחרי טקסטים שלי, ואני מודה שבהתחלה חשבתי שאתה אמא שלי. רק שאמא שלי היא בנאדם שלא יודע לשקר, וככה הבנתי שזאת לא היא.

ואולי זה נכון ככה. שאתה נשאר באנונימיות. מה שחשוב שאני אוהב אותך אהבה גדולה ואני יותר ממאושר לראות שאתה מאנשי הדה באזר.

ואני אומר, החיים ארוכים והם גלגל. גם בכדורגל הם גלגל.

ואנחנו עוד ניפגש יום אחד, על כוס שמפניה, בנסיבות משמחות לשנינו.

רק טוב ורק בינתיים להתראות

Comments closed