אותו הם רצו, אותו הם קיבלו

אם כל הנקמות

פוסט מאת חיים שדמי (צילום: ניר בוקסנבאום, ספורט5)

הלו, אנשים, נראה לי אתם לא קולטים. זאת נקמה. אם כל הנקמות. כי אני חשבתי על זה, ואני אומר לכם שזאת נקמה. הנקמה של גיידאמק על השלושה קולות בבחירות. זה מה שאתם לא מבינים. גאון האיש הזה, גאון. כאילו שאיכפת לו מסובלנות.

גיידאמק חשב שהוא מכיר את הישראליות. הוא אמר לעצמו, אלה, תשפוך עליהם כסף והם שלך. מה זה חשוב מי אתה – סוחר בנשק חסר מוסר, סוחר יהלומים חסר מוסר, עבריין נמלט שרק הכסף שלו קונה את חפותו – תקנה קבוצת כדורגל, תקבל מקלט מדיני.

אולמרט הסביר לו את זה בכרכרה. הוא, מכל האנשים, חיבר אותו לקבוצה הזאת, היא, מכל הקבוצות. על הדרך תוכל להיות ראש עירייה, מה רע. לא סתם איזה מתווך צללים בין פוטין לישראלים על מגרש הרוסים. זה מה שגיידאמק חשב לעצמו.

*

הנה תראו, מרגול, אולמרט, דרעי. רק עשתה להם טוב ההרשעה. זאת מדינה לחיות בה. מה, תלך תחיה באפריקה, באיזה מדינת עולם שלישי, מה פתאום. ישראל נראית עולם הראשון והמוסר שלה עולם שלישי. גם חיים טובים, גם שמש, גם חופש. מי יציק לך שם.

הוא הסתכל על המדינה הזאת, גיידאמק – שלא מסוגלת לזוז כלכלית עצמאית צעד אחד בלי השנור שהיא חולבת מכל העולם כדי שתוכל לספר אחר-כך לעצמה קמה היא גדולה – ואמר, אני אעשה אותו דבר. אני אתן להם כסף, וגם אני אוכל לעשות כאן מה שאני רוצה.

היתה בעיה אחת. צריך להכיר את הישראליות מקרוב ממש כדי להבין שזה חצי נכון. מה שלא כתוב גם באותיות הקטנות של חוק השבות, זה שהישראליות תשאב ממך כל שקל ותנצל אותך עד דק… עד הרגע שהיא תזרוק אותך כמו שקית משומשת.

והרגע הזה, שלעולם יגיע, הוא הרגע שבו מיצית, שהאינטרס התהפך. או שסתם סיימת את תפקידך בלי שהודיעו לך מזה. הצד"לניקים חוו את זה, הכורדים, הבדואים, הגרמנים. כל מי שהתעסק עם ישראלים יגלה מתישהו שהוא היה לא יותר מכלי, שלב בסולם.

איך לא הבנת, ארקדי? מה עם מודיעין? מי עושה עסקה כל-כך גדולה ולא בודק קצת קודם עם מי הוא מתעסק? העם שהכריז על עצמו הנבחר בחר לנצל אותך. האנשים שמסתכלים על העולם ורואים אותו ככלי שרת לקידום המטרות שלהם, רצו לעבוד איתך, מכל האנשים. עם שלם, עם כוכב לכת משלו! לא מדהים? תרגיש טוב עם עצמך, ארקדי. אתה לא לבד.

***

אבל מה, ארקדי לא פראייר. ארבע שנים הוא יושב בבקתת העץ שלו בנובוסיבירסק, מתחמם מהפרימוס, וחושב. ארבע שנים זה המון זמן לחשוב. לחשוב איך הלך הכסף, איך במקום אח מחממת הוא משפשף עכשיו ידיים מעל פתיליה.

והוא הבין. הוא הבין כמו סובייטי אמיתי עם וודקה בעורקים, שנקמות טובות באמת מוגשות קרות מאד, קרות מאד-מאד אפילו, כמו קוויאר שחור בסוצ'י.

מצחיק, כי בהתחלה הוא ניסה רגיל. אמר לעצמו, אני אמית אותם לאט ובהדרגה; אייבש אותם אט-אט מכסף, והמעגל ייסגר.

טעות, ארקדי. טעות של טירונים. גם אתה הבנת את זה, בסופו של דבר. תן לירושלמים תחושת מצור, תן לסלע קיומנו תחושה שהם עם הגב אל הקיר – ותאמין לי, גם מאה מכות לא יוכלו עליהם. זה רק ישרת אותם.

והוא חשב וחשב, לבד הפעם, בלי כל היועצים הלווים בריבית שהקיפו אותו ועשו עליו כיפה אדומה, ושאל את עצמו, איך יכול להיות שאני, שהערמתי על שלטונות צרפת, שהצלחתי לתמרן איפה שחודורוקבסקי וברזנובסקי נכשלו מול פוטין, שאדמות אפריקה היו לי כמו גבעות טרשים בשומרון – איך אני נפלתי דווקא פה?

***

וזה היה הרגע שגיידאמק הבין. האאוריקה שלו. התפוח שנפל ישר על הראש. תשתף עם היהודים פעולה בנשק שלהם, זאת הדרך היחידה. תעמת את האידיאולוגיה שלהם עם המציאות – ותראה איזה דברים נהדרים יקרו.

וככה קורה, שהדבר המדהים-מדהים הזה, שכה החלקנו אותו בסובלנות – קבוצה שמצהירה על עצמה שלא תרצה מוסלמים בשורותיה, כמו האוהדים של לוקזה שבתחילת שנות התשעים לא רצו את עטר היהודון אצלם – עד שנפלנו קורבן לתכסיס הסטת הדיון לשאלה האם בית"ר היא סימפטום או בעיה, קומץ המוני או בבואה, שהמשיך בשלו כל השנים כאילו כלום.

מפגרים, מה זה חשוב, תגידו לי? מה זה חשוב בעיה או בבואה? אנחנו שומעים על הקומץ משנות התשעים, ומה קרה מאז אם לא העמקת אחיזת הקומץ בקבוצה ובמדינה?

וזה מה שבעצם קרה כאן, בעסק הביש הצ'צ'ני. ההיגיון הלירי מצא את עצמו פתאום עומד למבחן המציאות. איך הפכנו להיות כמוהם בתוך פחות משבעים שנה. זאת הכמות שמטרידה אתכם, באמת רק הכמות?

אני ארגיע אתכם. אתם אף פעם לא תהיו כמוהם. אתם פל-קל, אתם אף פעם לא תהיו כמוהם. וזה שאנחנו נשמעים כמוהם, זה לא מפריע לכם? כי העקרון, העקרון זהה. איך אפשר להגן על דבר כזה בכלל, אני לא מבין.

ברור שזאת לא רק בית"ר. הצביעות של רובי ריבלין חוגגת, וריבלין הוא המשל. אתה שומע את אוהדי מכבי בשער 11 שרים "אין ערבים, אין פיגועים", כשבהרכב שלהם ראדי, דאבור ואבו זייד, ולא מאמין.

ונכון שיתר האצטדיון שורק בוז, ונכון שהקבוצה יצרה סרטון פרסומת מבריק נגד גזענות, ועדיין, הם לא קולטים מה פסול כאן. חצי שנה היה להם לעדכן את מילות השיר שלהם.

***

הוא לא צדיק, גיידאמק, שלא יהיה פה ספק, כנראה רחוק מזה. אבל הוא לא היה צדיק גם לפני שבע שנים, ואני זוכר הרבה אנשים שהזהירו מפני האיש הזה והאינטרסים הזרים שלו כאן. מפני האופן המסוכן שבו אנחנו נותנים לזרים גמורים, שבינם לבין המקום הזה אין ולא כלום – לא תרבותית, לא שכלית, לא מוסרית-  שרק יהדותם הפכה אותם בעייני חלק מהציבור לכשרים וראויים, לנהל לנו את החיים כאן.

ומה שאוהדי בית"ר לא מבינים, שמי שרמס כמו פיל לפני שבע שנים, היה פיל גם קודם ויישאר פיל תמיד. הבעיה היא לא בנתיב שהפיל פונה אליו, אלא בעצם היותו פיל.

***

נזכרתי עכשיו, מכל האנשים, באריק שרון. שכבר כמה שנים, אחת לכמה שנים, משדר לעולם גלי מוח נסתרים שהבינה האנושית עוד לא הצליחה לקלוט, ומקבל על זה כותרת בסיינטיפיק מעריב או ידיעות. היתה לי סדרת כתבות ב"העיר" ואחר-כך ב"הארץ" על הדי.אנ.אר'ים. אלה שהרופאים אומרים עליהם שגם אם יהיה מחר גלגול נשמות ותחיית מתים, מהאנשים האלה לא יצא כלום, מת. מומיה חיה יותר מהתאים האלה שמחוברים למכונות, ולכאורה, לכאורה, לפי מדדים שרק הקידמה הטכנולוגית יצרה, נחשבים משום מה חיים.

ואני נזכרתי בשרון, כי גם הוא היה שנים יקיר של אותו מחנה בדיוק, עד שבוקר אחד הוא פשוט הפנה את כיוון ההליכה שלו לגוש קטיף, ואז הם התחילו לדבר כמו שהשמאלנים דיברו עליו כל השנים. אילו הם היו מקשיבים לשמאלנים שלושים שנה קודם, לא היה מי שייפנה אותם. ויישב אותם. כי זה הלופ האכזרי של אידיאולוגיה לא מוסרית כשהיא פוגשת מציאות, התוצאה תמיד תהיה הרסנית. השאלה רק לאיזה כיוון יופנה ההרס.

***

הוא לא צדיק, גיידאמק, אבל הוא גאון. נראה אותם עכשיו, הוא אומר לעצמו. לא רוצים מוסלמים? אופס, הלכה לכם הקבוצה. תרימו טלפון לאופ"א, ככה על הדרך, בזמן שאתם מחפשים בדקה התשעים מלון ליורו עד גיל 21 אחרי שיעבירו אותו מכאן, תסבירו להם למה אסור היה להקפיא את הקבוצה שלכם. או שסתם יורידו להם נקודות. זה הולך לא רע, מבחינתו, סו פאר. סגרו להם את היציע לכמה שבועות.

או שהקומץ ההמוני יצטרך לראות מול העיניים שלו מוסלמים, עם המנורה על החזה. וזאת באמת הנקמה הגדולה מכולן. אני מתנדב להקריב שער אחד מרגלי הצ'צ'נים במשחק הבא שלנו מול בית"ר. ואני מנדב בהזדמנות זאת גם את הפועל למטרה הנעלה הזאת. אני בטוח שאוהדי הפועל לא יוכלו להתנגד ליוזמה.

*

ומה שטראגי באמת, ששוב האיש הלא נכון ומהסיבות הלא נכונות, מראה לנו את המובן מאליו. מוסלמים בבית"ר, אנשים, כולה מוסלמים בבית"ר. כמה מכוערים אנחנו יכולים להיות.

***

אני לא מפסיק לחשוב עליהם, על קדאייב וסדאייב. אני מתמלא בחמלה על צמד האומללים האלה, קורבנות המלחמה בצ'צ'ניה. אני מדמיין אותם בלילה האחרון. בוכים על הברכיים של אמא שלהם, אומרים לה שהיא צדקה כל השנים, הם היו צריכים להקשיב לה, אסור היה להם לשחק כדורגל, הם היו צריכים ללכת ללמוד ראיית חשבון.

לא מספיק טבחו שם באלפים, מילא הם היו בקצה הספסל של טרק גרוז'ני, אהוד כחילות של הכוכבים, עוד עושים להם מעל לראש עסקה סיבובית עם אינטרסים כלכליים עלומים בין שני גיידאמקים, ושולחים אותם ל…

"תגלח את הזקן, אתם נוסעים מחר לשחק בישראל".

"מכבי חיפה?"

"לא, בית"ר ירושלים".

"!"

***

חיים שדמי ב"דה באזר"

סופרבול (פוסט חי)
יומן אליפות של הניינרס (סוף). ההפסד בשלטר-בול

57 Comments

shadow 4 בפברואר 2013

במקום שבו אין תרבות אין מה להתפלא שגם אין תרבות ספורט.

לגבי הכתבה עצמה. היא קצת מבולבלת, סותרת את עצמה לפרקים אבל המסר נכון.

אנחנו גזענים כעם (בגלל הדת שלנו – לכן זו לא רק בית"ר)

כשאהבה באה עם אינטרסים היא גם נעלמת כשהאינטרסים נעלמים או משתנים ולכן היא גם לא באמת אהבה.

ולסיום אין ספק שמי שדופק יהודים הוא בדרך כל יהודי בגלל זה חשוב לנו כעם שתמיד יהיו לנו אוייבים מבחוץ ככה זה מסיט טיפה את הרצון שלנו לדפוק אחד את השני.

כשחיים בחול רואים את זה הרבה יותר טוב כי אין ממש אוייבים ואז רואים איך ישראלים ויהודים מתחמנים ועוקצים אחד את השני בלי סוף.

מכביסט ותיק 4 בפברואר 2013

אתה חושב שאמריקאי לא עוקץ אמריקאי שצרפתי לא דופק צרפתי? בגלל שאנחנו יהודים/ישראלים אנחנו לא יכולים לדפוק אחד את השני? לפחות בנתיים ישראלי לא ביצע רצח עם בישראלים אחרים. בנתיים.

דון נאפולי 4 בפברואר 2013

אנחנו "גזענים בגלל הדת שלנו"?
במה היהדות גזענית יותר מהאסלאם?

עודד 5 בפברואר 2013

מסכים עם דון נאפולי
כל העולם גזעני, זה לא תירוץ וזו לא סיבה להלחם בזה פחות אבל זה המצב…

S&M 4 בפברואר 2013

סליחה על ההתלהמות.

חיים שדמי ע-נ-ק!

MOBY 4 בפברואר 2013

כרגיל יצירת אומנות. מצחיק ועוקצני.
ולמגיבים יהדות אינה גזענית היא סוציאליסטית ומקבלת את האחר. משום מה נשכחה היהדות האמיתית וכיום יש לנו פרשנות סגפנית שאינה עומדת בזרם המרכזי. החרדים אינם מיצגים את היהדות כמו שעוקרי העצים אינם עושים זאת.
אהבת לרעך וכי האדם עץ השדה אינם שירים מהמאה ה-20

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

כיום היהדות "האמיתית" בארץ, היהדות "הרשמית", עפ"י החוק, היא היהדות האורתודוכסית – שהיא ודאי איננה "סוציאליסטית" ואיננה "מקבלת את האחר". היא בדיוק דוגלת באותה פרשנות סגפנית שעליה אתה כותב

MOBY 5 בפברואר 2013

היא לא היהדות השולטת בארץ היא היהדות השולטת במדיה ובשלטון.
יש יהדות אחרת וליהדות פנים רבות. נוח לך אז אתה מבטל את היהדות האמיתית של הרמבם ושל עקיבא של שמאי והילל. אפילו של אמסלם.
אם לא תוותר מראש תדע שגזען הוא גזען גנב הוא גנב בלי קשר להיותו יהודי.
היהדות דוגלת בשוויוניות ובסוציאליות. אל תתן לפרשנים מטעם לנסות ללמד אותך אחרת. צא ולמד!

תומאס נוימן 5 בפברואר 2013

צר לי, אבל גם כתבי הרמב"ם, אם קוראים אותם כפי שהם, הם גזעניים עפ"י אמות המידה המקובלות היום. הבעיה של היהדות האורתודוכסית היא שהיא לא מבינה שהזמנים השתנו ועדיין דוגלת באותם ערכים מימי הביניים. אותם יהודים שכן עשו את ההתאמות הנדרשות (הרפורמים כדוגמא) הם משקוצים בעיני האורתודוכסים, לרבות בעיני אנשים כדוגמת אמסלם. היהדות "האמיתית" כדבריך היא מפלה כלפי נשים, לא מקבלת הומוסקסואלים, נוקטת בעמדות גזעניות כלפי "גויים". היא רחוקה מאוד משוויוניות והסוציאליות שלה המתבטאת בעיקר בין יהודי ליהודי, כלומר בתוך העם היהודי.

פיני 4 בפברואר 2013

סליחה
פינירמת ישראל

MG 4 בפברואר 2013

שדמי, אני מאד אוהב לקרוא אותך, כיוון שאתה מעביר את המסר מצויין וגם כותב יפה ומעניין.
דא עקא, כמו בפוסט על אלירן עטר, גם בנוכחי קיימות דוגמאות סותרות, דבר אשר די מפריך את התזה.
גאיידמק לעולם לא הסתיר את רצונו להביא שחקן ערבי לבית"ר י-ם (אני מזכיר – זה טרם קרה) עוד מימיו הראשונים בקבוצה. כבר שתרם לסכנין היו דיבורים על העברת סוואן.
אי לכך, אני בספק גדול אם תיאורית הקונספירציה הזו נכונה.
לעניות דעתי (ואין לי שום הוכחה לזה), הקשרים החבריים והעיסקיים שלו עם האוליגרך (לא זוכר את שמו) ונשיא צ'צ'ניה הרבה יותר חשובים לו מאשר לנקום באוהדים, והם היו הטריגר הכי מהותי לעיסקה.

מכביסט ותיק 4 בפברואר 2013

1. מכבי צריכה לטפל בחבורת הבבונים בשער 11 שמביישים את כל האיצטדיון- (כעת מדובר בלא יותר מ-70. הדגש הוא על כעת. גם בביתר זה התחיל מ-50 ונהיה 2000).

הפתרון יכול להיות פשוט. ראשית לשלם במשך חצי שנה ל-30 שוטרים שיכנסו לשם. להעמיד מצלמה על הדשא מכוונת לשער 11. ברגע שהשיר הזה נשמע השוטרים תופסים 10 כאלה – לוקחים את הפרטים שלהם ומכבי מחזירה להם את הכסף עבור המנוי ויותר לא נותנים להם להכנס. אני מבטיח לכם שלאחר 10 הראשונים השירים יפסקו.
אבל במכבי מגרדים את הביצים בדיוק כמו שנמני בנה את הצבא שלו לאט לאט לאט דרך בר מצוות וחתונות.
לראות את ראדי שורף את הדשא כל משחק שומע את השירים הללו כשהוא מרים את הקרן- פשוט בושה.

2. שרון לא דוגמא טובה. שרון "עבר צד" בגלל השחיתות שלו ושל לה פאמיליה שלו. ואתה יכול לומר ההיפך- אם השמאל היה מקשיב לימין במשך 30 שנה הוא היה מבין ששרון הוא מנהיג נכון וחזק למדינת ישראל אבל המשמאל צרח לו רוצח רוצח כמו לבגין צעקו רוצח וגם לשמיר צעקו משהו.

D! בארץ הקודש 4 בפברואר 2013

הלוואי וזה היה 70. גם השיר על טועמה צריך הלעלם.
אבל הבעיה אפילו לא מתחילה שם אלא בזה שכל הרפרטואר שלנו (ושל כל הקבוצות בליגה) נסוב על שינאה. אפילו אם יש איפשהו איזה שחר על אהדה חצי ממנו מסביר על שינאה.
שם אנחנו כבר מאבדים את זה…

מכביסט ותיק 4 בפברואר 2013

יוזמי השירה הם 70 לא יותר. כשהשיר כבר מתנגן לו מצטרפים כל מיני כבשים בשערים אחרים. הרוב לא מבינים את המשמעות של מה שיוצא להם מהפה.

שנאה זה חלק מהותי וחשוב מהספורט. כשלא מצליחים לעצור ברגשות ועוברים למילים ולמכות אז יש בעיה. אפשר גם לקלל במהלך העידוד. זה נסבל. אבל אין לקלל קללות ערבים מוסלמים שחורים וכו.

מאשקה 4 בפברואר 2013

אנחנו עם סגולה :)

צור שפי 4 בפברואר 2013

הכח רמת גן עם סגולה

SARINA VALENTINA 4 בפברואר 2013

:-)

איציק 4 בפברואר 2013

בטח אנחנו עם סגולה, זה בפתח-תקוה, ואפילו שמו שם תחנת רכבת ;)
עברית קשה שפה בלי ניקוד :-)

SARINA VALENTINA 4 בפברואר 2013

טור ציני. לא מתאים.

אוהד בית"ר כתב היום תגובה שלא יכולתי שלא להסכים איתה לחלוטין:
קריאות נאצה מהקהל נגד הזרים? שחקני בית"ר יורדים מהמגרש. ואני חושב ששחקני קבוצות יריבות, כהזדהות, צריכים גם הם לרדת מהמגרש.
זה יעשה כזה רעש שההתאחדות, המשטרה והממשלה יהיו חייבים להתערב.

עמי 4 בפברואר 2013

מסכים. רק ש….
אני לא רואה אף אחד בכדורגל שלנו- שחקנים, מאמנים, בעלים- בעל אומץ ויושרה לאקט כזה.
בכלל, נראה לי שאלו שהגזענות הזו מטרידה אותם הם,הם הקומץ…

עומר ה 4 בפברואר 2013

ענק! כל כך נכון

טימי 4 בפברואר 2013

נפלא!

תולעת 4 בפברואר 2013

זה אמנם לא מהותי לפוסט המתארך הזה וכבר ברור שעובדות זה לא הדבר שאתה ה-כ-י אוהב בעולם (למגינת ליבו של אריק שריקי הסקורר) ובכל זאת.
אין אף שיר של מכבי שהמילים שלו הוא "אין ערבים אין פיגועים". הקהל של מכבי שורק בוז בשורות הגזעניות של השירים (כלומר – "טועמה מחבל" ו-"שער 5 הם מוסלמים") מתחילת העונה. ראדי מקבל רק אהבה כשהוא מגיע להרים קרן, כל מי שעומד בפינה של שער 8 יכול לראות. וכל זה גם בתקופות מועדות לפורענות (סכנין הגיעה לבלומפילד עשרה ימים אחרי סיום מבצע עמוד ענן). כשנותנים לקהל כדורגל אז הוא לא מתעסק בגזענות וב"עקרונות". זה נכון גם לבית"ר.

אולי מיציע המכביסט הותיק זה נראה אחרת (אולי נימני מסתיר לו במשחק).

D! בארץ הקודש 4 בפברואר 2013

גם מהיציע שלי זה נשמע אחרת, וראי תגובה למעלה.

תולעת 4 בפברואר 2013

השיר על טועמה צריך להעלם, הוא שיר דוחה ומיותר וגם ככה לא מונע מטועמה לתפור אותנו כל דרבי. השנאה לקבוצות יריבות לא תעלם. ברור שעדיף שהיא לא תלבש צורה גזענית (ולהיפך – ששנאה גזענית לא תלבש צורה של אהדה לקבוצה מסוימת).

בעיני זה מגוחך שאיחולי סרטן לשחקן ולבני משפחתו, שירים החוגגים פגיעות מוחיות של שחקן יריב, מוות של הורי שחקנים וילדיהם (עדיף מוות בייסורים לשחקן עצמו), אונס וכפייה מינית כלפי השחקנים ובנות זוגם (ואימותיהם כמובן), שירים המגחיכים מוגבלויות שכליות, שירים המייחלים לשריפת אוהדים (רצוי בעודם בחיים), שירים המעודדים פגיעות גופניות, שירים הומופוביים ומיזוגניים – הכל לגיטימי.

אבל ערבי?! מחבל?! טאבו. הזעיקו את אופ"א. סמסו לפלאטיני. עצרו את העולם.

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

מגוחך בעינייך, אבל מה לעשות, זאת המציאות. כל מה שתארת זה מגעיל, זה בזוי, אבל זה בגדר קללות וגידופים (שאינם אסורים עפ"י חוק), אבל לא גזעני (חוץ מקריאות הומופוביות, ויש שיאמרו גם מיזוגניות). לא סתם המחוקק ייחד את עבירת ההסתה לגזענות. זה לא קשור לאופ"א או לפלטיני. זה קשור לחוקי מדינת ישראל ובפעם הראשונה כנראה הולכים לאכוף אותם בנושא זה.

תולעת 4 בפברואר 2013

חוקי מדינת ישראל גם אינם מתירים איומים ובכל זאת ישנם שירים פופולריים המאיימים בגרימת מוות לשחקנים שלא יביאו את הדרבי וכמובן השירים האהובים "אין יציאה" ו"אנחנו נזיין אתכם".

מכביסט ותיק 5 בפברואר 2013

הקהל שורק בוז? שורק בוז משמע מישהו שר את זה. בדיוק כמו שהקהל שרק בוז בדקה ה-88 שהושמע השיר הנהדר להיות איתך בסבל כל דקה. אני תלמידו של שדמי. מאז שהפנמתי את מה שקורה במכבי הבנתי שהדרך היחידה להציל את מכבי זה לא כמו בסרט של שדמי שבו מופיע אחד אורי משיח. הדרך להציל את מכבי זה "לחסל" את הטינופות כשהם עוד קטנים. לנמני נתנו 10 שנים להתנפח ולצבאו כבר גידל גייסות. כעת יש מוטציה חדשה ביציעים. המוטציה הזאת צריכה לעוף מהיציעים. ולפני שאתם נכנסים לראש של ראדי ואומרים מה הוא מרגיש כשהוא מרים את הקרן תשאלו אותו מה הוא שומע ואז תחזרו לכאן. שחקנים שומעים הכל פשוט הכל במיוחד את הדברים שהם לא רוצים לשמוע. זאת פעולה אינסטקטיבית.

B. Goren 4 בפברואר 2013

נפלא שדמי.
ולטובת מי שתוהה מה זה DNR: חולים אשר ידוע כי במקרה של הדרדרות במצבם, לא עושים להם החייאה.

Do Not Resuscitate

D! בארץ הקודש 4 בפברואר 2013

אני תהיתי. תודה. לתקופה מסויימת חשבו שהקבוצה של כזו..

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

המאמר הכי טוב שנכתב על פרשת הצ'צ'נים בכלי תקשורת כלשהו.
נקודה.

עמית 4 בפברואר 2013

כתוב נפלא.
מה שלא פחות נפלא הוא שלא נתת לעובדות לקלקל סיפור יפה ועגול (באמת,לא בציניות).

דניאל 4 בפברואר 2013

למר תולעת היקר בתור מי שישב הרבה מאוד שנים בשער 11 להלן מילות השיר המפליא ולהלא גזעני בכלל .

אין ערבים אין פיגועים
שער 5 הם מוסלמים
לא מייצגים את ישראל
סלים טועמה מחבל

למרות שאני חייב להגיד שהשנה אולי בגלל שאני ב-13 שיש יותר השתקה בשירים גזעניים – לא מספיק לפי דעתי , כי אין כמו לטמון את הראש בחול.
דרך אגב השורה הזאת מבין כל השורות היא היחידה שניתן לפרש אותה כהסתה לאלימות בניגוד להמשך השיר שהוא סתם גזעני ומגעיל אך חוקי

תולעת 4 בפברואר 2013

הפואמה הרגישה הנ"ל נפתחת במילים "אין אדומים" ולא "אין ערבים".

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

טעות דניאל. הסתה לגזענות גם היא עבירה, שדינה מאסר חמש שנים. תקרא את סעיף 144ב. לחוק העונשין

מורן 4 בפברואר 2013

תיאוריה מעניינת…

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

אולי יש לה גיבוי במציאות – ינשן עדויות שלאחר הבחירות לראשות העיר, לאחר שארקדי הבין את גודל המפלה, הוא נשבע שהוא יתנקם באוהדים הירושלמים…

roei034 4 בפברואר 2013

כל הכבוד לגיאדמק ולא משנה מאילו מניעים -עסקים ,פולטים, נקמנות או משהו אחר.לא צריך להתייחס יותר מדי לאוהדי בית"ר שמקללים את השחקנים המוסלמים-נכון שהקומץ גדל ,אבל עדין הוא קומץ. כשאנחנו נותנים להם במה ומעצימים אותם אז הם משיגים את מטרתם.

אריק 4 בפברואר 2013

עכשיו כך את הגאונות שלך על אותו בסיס לביבי
ביבי הבין שאסור לעשות שלום כי אם יעשה שלום יתחילו מלחמות היהודים ואז אנחנו נתנהג אחד לשני כמו לערבים וזה יהיה גלות בית שלישי

דניאל 4 בפברואר 2013

אין שם הסתה לגזענות כנראה לטענת המשטרה אחרת מישהו היה צריך להעצר (: …..
תראנ אני מסכים איתך אבל זה תחום מאוד אפור העניין של ההסתה .
מילות השיר הוחלפו ועדיין תמצא אנשים שרים את זה בנוסח כמו שכתבתי . דרך אגב לפי דעתי אין הבדל בין מה שאני רשמתי למה שאתה רושם בבחינת הפן הגזעני לא בבחינת החוק כרגע זניהם מסריחים והרמיזה ברורה ביותר

יוני 4 בפברואר 2013

וואלה כל הכבוד לתקשורת באמת שאתם מתגייסים נגד אוהדי בית"ר זה עד הסוף באמת יפה מאוד האחדות.
אתמול ראיתי בטלויזיה שפשוט הפכו את אוהדי בית"ר למחבלים פוטנציאליים בדיקות בטחוניות של תעודות זהות היציע כולו צולם במשך כל זמן המשחק על ידי המשטרה ואני הייתי רוצה לראות את אותם מראות בכל מגרשי הכדורגל כי אם זה רק לאוהדי בית"ר אז יש פה מקום לאפליה כי הרי כבר נכתב פה השיר של אוהדי מכבי שהוא גזעני ללא ספק.
ושירי אוהדי הפועל טוב הם גזעניים אבל נגד יהודים אז אולי זה בסדר?
ואוהדי אום אל פאחם בשירם האהוב והאהוד על התקשורת:
איטבח אל יהוד או הבלדה המרגשת מבית היוצר של הפאחמווים:
ברוח בדם נפדה את אל אקצה.
אני לא מנסה לבוא ולהגיד גם אנחנו אבל תראה אותם מה הם עושים
רק להוכיח שההתייחסות של התקשורת לאוהדי בית"ר לא חפה מאינטרסים והניסיון גם להציג את ארקדי כנוקם היא טעות נוספת כי ארקדי רצה תמיד להביא ערבי לבית"ר ועכשיו זה גם יקדם לו את העסקים.
השאלה שהתקשורת הנאורה צריכה לשאול את עצמה היא:
האם לחץ להבאת ערבי לבית"ר רק מפני שהוא ערבי היא לא גזענית?
לא ראיתי שמישהו עסק בשאלה הנ"ל.
ושאלה נוספת שהתקשורת לא שואלת את עצמה היא:
מה היכולת של שני המוסלמים האומללים שבאמת ליבי יוצא אליהם והאם הם באמת שחקנים שישדרגו את הקבוצה?ולמה בשום מקום לא התעסקו בסוגייה הזאת אלא רק דחפו להגנה על שני השחקנים בלי לשאול האם מקצועית הם מתאימים וראויים יותר משחקנים יהודים או נוצרים?
גילוי נאות אני אוהד בית"ר ירושלים שתומך בהבאת שחקן ערבי ישראלי לבית"ר ירושלים במידה שהוא מתאים מקצועית הנה רשימה של שחקנים שהייתי רוצה שיגיעו:
אחמד סבע בירם כיאל וגם פיראס מוגרבי או עמאשה שחקנים מעולים לטעמי ואם אחד מהם היה מגיע לבית"ר בתור הערבי הראשון גם בהשאלה היינו יכולים לברך את ראשי בית"ר והתקשורת באמת הייתה צודקת כרגע לפי מה שקראתי על שני הצ'צ'נים האומללים מקצועית זה לא זה.
יום טוב.

תומאס נוימן 4 בפברואר 2013

בנסיבות הנתונות, של החרם ההיסטורי, הלחץ להבאת שחקן ערבי לבית"ר רק מפני שהוא ערבי איננו גזענות, אלא כלי להפסקתה.

אדם 4 בפברואר 2013

כולנו פה יושבים, מגרדים בביצים (וסליחה ממי שאין לו ביצים) וכותבים כמה רע, בזוי ומיותר כל העסק הזה.
אין כמו לדבר ולא לעשות כלום. כולנו פה מצטיינים בזה.

איציק 4 בפברואר 2013

חיים שדמי,
כתוב יפה, נעים לקרוא אך מה לכול זה ולאמת של הלקאה עצמית על העם הגזעני, תחמן, קונספירטיבי, ואוסף של כל התכונות של שילוק מרוכזות ברוב העם ובטח בצמרת? הרעיון הקונספירטיבי של גידאמק יפה לכשעצמו וניתן לפתחו לעוד ספר של לה-קארה. את שרון שירבבת כיוון שכנראה אתה ממש לא אוהב אותו, ורבים אחרים יכולים ליצג את אותו הדבר בניואנסים אלו ואחרים. אבל מה האמת…
יש לנו תחמנים, יש גזענים, יש רמאים וקומבינטורים. יש לנו גנבים והזונה העיברית הראשונה גידלה לה עתודה לתפארת. יש כאלו שכמה תכונות נמצאות בהם יחדיו, אך האם זה העם וזו המדינה כפי שאתה מתאר? אני מכיר כאלו שנתרמים לעזור בטורקיה, ארמניה ובכול מקום אחר בעולם ברגעי אסון; אני מכיר כאלו שעושים לילות כימים לעזור לנכים מוגבלים ובכלל לאנשים קשי יום. שמעתי על תעשייה ומדע משגשגים ואנשי תרבות ורוח למופת. שמעתי על כל אלו גם בצרפת, ארה"ב, אנגליה ובמקומות אחרים. אנחנו אור לגוים עם הזריחה וחושך להם עם השקיעה, אנחנו דוגמא לכל הרע וכול הטוב. למה? כי אנחנו כשאר העמים. במשהו טובים יותר ובאחר גרועים יותר. יש המום מה לתקן, והגזענות שדובר אליה היא אחת הרעות החולות, אך זו לא סיבה לכתוב בצורה מכלילה כזו. ראיתי מעט מאוד פוסטים שמספרים כמה טובים אנחנו בצורה מכלילה. הרבה יותר קל להכליל את הרע. גזענים, כולם; אנשי רוח, פה ושם, למה? זה מחמם יותר טוב בלילה?
אז כן, יש לנו גזענים!!!
יש במדינה גזענות!!!
צריך להלחם בה!!!
לה פמילייה ודומיהם מגעילים וצריכים לעמוד למישפט ואולי אפילו לטיפול בחדר 101, אבל זה לא כולם!!!
לעצם הסיפור, נקרא בכייף.

Asaf the Kop 4 בפברואר 2013

התשובה פשוטה:

תמיד קל להאשים את האחרים ואת המדינה מאשר לקחת אחריות על עצמך ועל חייך. לצורך העניין, זה לא משנה אם אתה נרקומן מהתחנה המרכזית או אם אתה עיתונאי היפסטר-ישראלי.

תומאס נוימן 5 בפברואר 2013

נכון, אנחנו כמו כולם. מה שמעצבן זו היומרנות. לא כולם קוראים לעצמם ה"עם הנבחר" ו"אור לגויים" ו"הצבא הכי מוסרי" וכד'. בואו פשוט נודה שאנחנו חארות כמו כולם ונתחיל לתקן. והתיקון מתחיל בקטן, במלחמה שקורנפיין פתח, בימים אלה, נגד אוהדי הקבוצה, באומץ רב (ומוטב מאוחר מאשר אף פעם לא)

איציק 5 בפברואר 2013

תומאס,
אנחנו כמו כולם, אבל זה לא אומר שכולם מיקשה אחת. יש דברים בהם אנחנו טובים יותר ובאחרים טובים פחות. זו טיבעה של שונות. מה שמרגיז אותי זו הכתיבה המכלילה שרק רע וכולם רעים. זה לא נכון. יש המון דברים הזקוקים לתיקון, אבל מעצם העובדה שיש כאלו שרוצים לתקן זה כבר אומר שלא הכל רע ולא כולם רעים.

שלו 4 בפברואר 2013

נהדר,
שאלה, האם העונש של הפועל זה חיים רמון?

Asaf the Kop 4 בפברואר 2013

השאלה היא למה לעבריין מין מורשע כמו רמון מותר לרקום בחוטים פוליטיים, ולנתן אשל לא.

תשובות לשאלה לא ימצאו בעיתונות הישראלית. אצלה, רמון יכול לשלוח את לשונו עד למעמקי קיבתה ובלבד שיהיה מזוהה עם השבט הנכון.

עופר פרוסנר 5 בפברואר 2013

http://www.themarker.com/1.1848609

http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.1919093

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_opinion.php?id=9056&hp=1&newsletter=04.07.2012

כרגיל אתה רק כותב בלי לתת לינקים לשום דבר. אתה לא מחפש, אתה מחליט משהו – או כמו שאומרים – אתה מצייר את המטרה מסביב לחץ.

וסתם כי אתה מתעלם מהעובדות (נוח לך, לא יודע למה, אין לי מושג למה אתה מחליט כל הזמן להתעלם מהעובדות, אולי לא נוח לך עם האמת ואתה מעדיף לדבר בססמאות נבובות וריקות מתוכן תוך שימוש ברטוריקה שלא מחזיקה מים), אז הלינקים למעלה (אחד מהם לפחות מהארץ, עיתון שכזכור לי אתה קורא בעיון) הם שלושה שבהם אפשר היה למצוא התייחסות לעניין הזה של חיים רמון.

אבל יותר כיף להתייחס לשבטים, או תמיד לדבר על הצד השני שהוא לא בסדר. ברור – כי זה נותן לגיטימציה. התגובה שלך היא כל מה שרע בישראל – כי היא לא מחפשת שום אחריות אישית, רק להתנהג גרוע כמו הצד השני ואף פעם לא להסתכל על עצמך. וזה אירוני על הרקע התגובה שלך למעלה.

שלו 5 בפברואר 2013

שלי יחימוביץ׳ אמרה על חיים רמון ״איש ציבור בלי ציבור״, הוא כבר מזמן לא מקובל על אף שבט, לא הנכון ולא הלא נכון,
לא הלבן או האפור על כל גווניו ולא השחור.
הוא פשוט אוכל נבלות ומתקיים ממה שנשאר.
אופורטוניסט.
הוא התיישב על הפועל כי גילה הזדמנות,
אני יותר מבטוח שאוהדי הפועל חשים אי נוחות מנוכחותו,
אבל לצאת שוב למאבק, זה כבר גדול אליהם.

יוני 5 בפברואר 2013

מי שאמר פה שהקריאה להביא שחקן מוסלמי לא משנה התאמתו לקבוצה מצידכם שיביאו את אבו חסן שיבשל לחן עזריאל אה?
זה הכי גזעני וכל מי שקורא לדבר הזה הוא צבוע!
אני גם חושב שמרזל ובן גביר הם גזענים חשוכים אבל יש בהם משהו אחד טוב אני זוכר את התרגיל שהם עשו לצבועים מצפון תל אביב שהם הביאו סודנים לבריכת גורדון ואז ראינו כבר את הנאורות שלהם והם עשו עוד כמה טריקים כאלה ואז נחשפו הפנים האמיתיות של הנאורים שנלחמו לטובת העובדים הזרים.
מה שקורה עכשיו זה הדוגמא הכי טובה לגזענות השמאלנית של השבט הלבן תמיד לבוא ולהגיד בית"ר זה קבוצה גזענית להכליל את רוב אוהדיה במשוואה שהפתרון שלה הוא הדחת בית"ר מהליגה הבכירה כביכול זה יהיה הפתרון לכל צרות הגזעניות שלנו.
אני רואה עכשיו חדשות הספורט ורואה את הצבוע אלי אילדיס שאשתו אוהדת שרופה של הפועל וגם מגישת חדשות בשני הערוצים המסחריים לשעבר נראה לי תהיה לו בעיה לצאת נגד הפועל אהובתה בלי להרגיש את נחת הספה בסלון לכמה ימים…
אז תאכלס עזבו אלה שאומרים שגזענות היא עבירה שיש עליה עונש של שנתיים מאסר האם הם שלפו את החוק כאשר גזענות נגד יהודים צצה ביציעי הפועל?כאשר אוהדי הפועל שרים לאוהדי אשקלון הלוואי שייפול עליכם גראד!תרדו למקלט וכאלה?מממ מוזר על זה לא היה הד תקשורתי גדול.כמו שאמרתי צביעות!לילה טוב

מכביסט ותיק 5 בפברואר 2013

יוני כרגיל "אתם" עושים סלט בין "צפונים" לאשכנזים" בין תל אביבים לתושבי המרכז. בוא נעשה לך סדר בראש.
"הטריק" שעשו בעניין התושבים הזרים זה הביאו עובדים זרים לבריכת גורדון. בריכת גורדון לא בצפון ת"א. זה כבר מרכז ת"א. ולמה זה חשוב? כי כשהמתנחלים אומרים "התל אביבים" או כשמזרחי משדרות אומר "התל אביבים" הוא מתכוון ליושבי בתי הקפה האשכנזים עם החתולה אבל אם תעשה פעם בדיקה מקרית מי הם יושבי בתי הקפה או מי מנוי לבריכת גורדון תגלה שהם תושבי הפריפריה ששוכרים דירות בת"א. הם גם לא אשכנזים.

כסיפוביץ 5 בפברואר 2013

אחלה פוסט!
דבר אחד צריך להשתנות.
אי אפשר להאשים קבוצה באוהדים הגזענים שלה.
האחריות צריכה ליפול על אלו שלא מאותו קומץ.

אם אני יושב ביציע וילד לידי קורא לטועמה מחבל באחריותי להזמין שוטר ולהסגיר אותו.
הבעיה שעשרים אלף איש מפחדים מ-70.

דביר 5 בפברואר 2013

פוסט מצוין.
רק כדי להצמד לעובדות בשער 11 שרים אין אדומים אין פיגועים. הגזענות מפילה את השיר בשורה הבאה שער 5 הם מוסלמים. לא מייצגים את ישראל. סלים טועמה מ-ח-בל.
במכבי לעומת ביתר יש האנשה של הסכסוך על הפועל..

לצורך הדיון אין פה הבדל גדול אבל אם מתעמקים אז יש כאן שלב נמוך יותר בחדירת הפוליטיקה למגרשים

יוני 5 בפברואר 2013

אה התבלבלת אני לא תושב הדרום אני גר בגבעת שמואל זה עשר דקות מתל אביב.
זה לא קשור אם זה צפון תל אביב או מרכז תל אביב אלה אותם אנשים שמפגינים לטובת העובדים הזרים וקוראים למצוקה של תושבי שכונת התקווה למשל גזענות.וואלה אם היו אונסים את הסבתא שלך במשך שלוש שעות באכזריות שהדעת לא סובלת אולי גם אתה היית נחשב גזעני.
בכל אופן זה היה רק המחשת עיקרון אין לי דבר נגד האנשים האלה.
העיקרון הוא שיש פה מוסר כפול של אנשים מסויימים מאוד
אני אוהד בית"ר אותי מזעזעת הגזענות של אוהדי קבוצתי באותה מידה שמזעזע אותי לשמוע גזענות כלפי יהודים של קבוצות אחרות או כלפי שחקנים שחורים אני לא חושב שאנחנו צריכים לסבול גזענות אבל האם באמת ניתן להשליך גזענות של 10 אחוז מהאוהדים על מועדון כדורגל שלם?לדעתי זאת טעות כמו שאני לא משליך על ראשי הפועל אלא רק על האוהדים.
אם הרוב השפוי יידע להשתיק את החוליגנים שהם מיעוט של הקהל בכל קהל לדעתי אז נוכל לצאת לדרך קדימה אבל התקשורת צריכה לבוא ולהחליט שמהיום מבליטים את האוהדים הטובים על חשבון האוהדים הגזענים לראיין אותם שיגידו שהם לא מוכנים יותר לגזענות ביציע יש הרבה דרכים אבל כאן התקשורת רק מלבה את השנאה כלפי בית"ר כי זה שמתאים לאג'נדה הנמוכה של הספורט בארץ כמה שיותר צהוב וכמה שיותר נמוך ככה יותר טוב קח לדוגמא את יציע העיתונות פשוט בושה לראות את מגוון הדיעות שם שיח בצעקות שום תרבות דיבור אז איך תהיה תרבות ספורט בארץ אם עיתונות הספורט נראית ככה?

איתמר 6 בפברואר 2013

נכון או לא נכון, כתוב יפה!

Comments closed