לא היום, אתמול

cap

מאת: חיים שדמי

הנהלת מכבי צריכה לקרוא למהראן ראדי ביום ראשון בבוקר ולהודיע לו שהיא ממנה אותו לקפטן הקבוצה. טעות. שתעשה את זה כבר היום בצהריים.

העליתי את ההצעה בפני אחד מאנשי המועדון לפני מספר חודשים כשאוהדי השנאה בחרו לקלל את האדם הנהדר והמקסים הזה. אני לא חושב שיש דבר יותר נכון מזה כרגע. מצדי, שהיכולת שיפגין במגרש תהיה בקנטים. לא מעניין. ראדי קפטן.

חוץ מעוד דבר נכון אחד. הנהלת מכבי צריכה לאתר את האנשים האלה, לבטל להם את המנוי ולהרחיק אותם ממשחקי הבית שלה. לא במנוי, ולא בכרטיס. אסור להיתמם. כולם יודעים במי מדובר. השקעה מינימאלית תסיר כל ספק שעוד קיים לגביהם. מצלמות אבטחה, מיקרופונים, אנשים מטעם המועדון ביציע. למגר במכה אחת. יתרה מזאת. הנהלת הקבוצה צריכה להחתים כל רוכש מנוי על הצהרה האוסרת קריאות על-רקע גזעני ופוליטי כלפי ערבים שאינם יהודים. על קריאות המעודדות פגיעה באזרחים חפים מפשע גם הם אינם מבני-עמך. גם אם הם נתונים ברגע נתון תחת עימות, שבויים כמונו בידי מנהגים ארורים ודתות מסיתות לפלגנות. ההצהרה תאמר שהמצהיר מודע שייקנס במקרה של הפרת ההתחייבות ויורחק מהמגרשים. ההנהלה צריכה להתחייב שתעמוד מאחורי ההבטחות האלה. הצהרה דו-כיוונית מחייבת.

הנבלים, חלשי האופי והפחדנים האמיתיים הם אלה הקוראים את הקריאות. לא אלה הנלחמים בהם.

*

מי שמכיר את מכבי – כמו גם קבוצות אחרות בכדורגל הישראלי – יודע שזה מתחיל בכמה ונגמר ביותר מדי. במחצית השנייה של שנות התשעים המציאו אוחנה ודדש את המונח קומץ כדי להסיר אחריות מעצמם ומפרצופה האמיתי של קבוצתם. השנים חלפו והקומץ הוא כבר קומץ אקסטרה-לארג'. שנאה ורוע צריכים לגיטימציה להרים ראש. לגיטימציה היא האחד שמרשה לעצמו להשמיע את שאסור להשמיע. לגיטימציה היא האדישות. האדישות והיתממות כלפי אלה שמרימים את ראשם העכור. האדישות והיתממות הם הדשן לרוע להתפשט.

הקומץ חירב את מכבי מבפנים למשך עשור. מעניין. אותו קומץ אז הוא הקומץ של היום. לשנאה ולרוע אין גבולות ואין תחומים. אבל יש להם מכנה משותף. אלה שהיו הקומץ משך עשור, מבקשים שגם המדינה תיראה כמו המועדון שלהם משך אותו העשור.

גם אחד הוא יותר מדי. מי שחי כאן, יודע שהכדורגל הוא בבואה. אחד מתחיל, נבל אחר הולך לפני הארון והשאר היסטוריה שחוזרת על עצמה באזור הזה מאות ואלפי שנים, כשרק המכנה המשותף לא משתנה: טירוף ושנאה שנטועים בדת; במיתולוגיה חסרת תוקף היסטורי, שממשיכה להכתיב לנו את ההיסטוריה.

שוויון וסובלנות זה בדם; ראדי במכבי לעולם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

כולנו ראדי
מונדיאל (51). חידון מספר 404 לקראת הגמר של כל הדבר

43 Comments

שלו 11 ביולי 2014

כן

אנונימוס 11 ביולי 2014

רעיון מעולה. ואתה יודע מה? אני גם מאמין בהנהלת מכבי כדורגל הנוכחית שיש לה אומץ לעשות צעדים שעלולים להביא אותה לעימות עם האנשים האלו, משהו שבהנהלה של הפועל כדורגל תמיד היה חסר.

יוני 11 ביולי 2014

מאחל לאוהדי מכבי שההנהלה תצליח להסדיר נורמליות. חתיכת אתגר. זבלים בכל מקום ולכל קבוצה.

סימנטוב 11 ביולי 2014

היר היר (כאן כאן)( כן כן)

ניב 11 ביולי 2014

ויפה שעה אחת קודם

קפטן קוקי 11 ביולי 2014

מתייצב מאחורי כל מילה.
אני חושב שאותו קומץ ירושלמי הראה לנו נהדר מה קורה כשנותנים לדברים האלה לצמוח בצד ומסירים אחריות, או שבוחרים להסתכל על הדברים הטובים שהם נותנים למועדון. ההתקרנפות הזאת עלתה להם בשריפה של חדר הגביעים במועדון ובמקרי אלימות רבים סביב הקבוצה וגם במרחב הכללי.
מסכים שמדובר בבבואה של החברה הישראלית, אבל בשנה האחרונה אני גם מתחיל להבין שזה גורם שמתפשט כמו מגיפה שמייצרת עוד אלימות ועוד שנאה. את הדברים האלה צריך להרוג כשהם קטנים. זאת לא היתה מכבי וזו לא צריכה להיות מכבי.

דביר 11 ביולי 2014

אווווווו… איזה טעות בפיך.
ממה לא שדמי!

זה בדיוק מה שלא הבנת מה הדרך של גורדי, גק ומיץ.

יש מה שקורה בישראל ויש את הדרך שלהם.

היופי בדרך שלהם שהיא לא מושפעת ממה שקורה ביציע, ביציע העיתונות והכי גרוע בוואן.

ראדי לא יהיה קפטן אם הוא לא מנהיג לדעתו של המאמן.
בשנתיים שהוא במכבי בחרו בזיו לפניו. ככה שזה אומר לא מעט..

ענין הקפטן לא קשור לענין. להיפך אתה לוקח פה את גישת ה- הייתי מחתים את המאמן עכשיו לשנה הבאה ומוכיח שיש לו גיבוי.

הענין הוא להראות שמכבי לא תושפע מהענין. ההנהלה תפעל מול הקהל אבל הקבוצה תמשיך בשלה.

קירון בטון 11 ביולי 2014

רעיון מצוין.
הייתי שמח אם הפועל ת"א כדורסל היו מביאים את רגב פנאן בתור מאמן כושר (וכו וכו')

If you can't beat them, join them , רק בהפוכה.

אריק 11 ביולי 2014

יפה.
ראדי כולנו איתך!!!

איציק 11 ביולי 2014

לא יודע האם ראדי קפטן זה ראיון נכון… מצריך חשיבה יותר מעמיקה של ההנהלה. לגבי כל השאר מסכים, אך לא יכולתי שלא לצטט משפט אחד מהפוסט "הנהלת הקבוצה צריכה להחתים כל רוכש מנוי על הצהרה האוסרת קריאות על-רקע גזעני ופוליטי כלפי ערבים שאינם יהודים." האם מכך אפשר להסיק שיש ערבים יהודים, ואם כן, קריאות גזעניות כלפיהם… האם קריאות גזעניות לא אמורות להיות אסורות גם כלפי סנגלים, צ'צ'נים וכל מי שהוא אדם מעצם היותו אדם? אני בטוח שלא זאת היתה כוונתך, אך משפט זה נזרק לי לעיינים בחוזקה, והוא נראה לי לא מדויק כלל וכלל. סליחה על הקטנוניות.

שניר 11 ביולי 2014

אולי הנהלת הקבוצה תחתים גם על התחייבות של רוכש המנוי להצביע מרץ? די להגזמות, לגיטימי לשנוא אזרחי מדינה אוייבת. הם שונאים אותנו אנחנו שונאים אותם.

איציק 11 ביולי 2014

נכון שרצית להתגרות ולהראות כמה אידיוט אתה???
החלק השני הצליח לך.

גיל שלי 11 ביולי 2014

שניר – אין לי דרך עדינה לכתוב את זה, אתה פשוט אפס. ראדי אזרח ישראלי לא פחות ממך. זה לא קשור לדעות פוליטיות, השאלה היא אם אתה בן אדם תרבותי או בן אדם חסר כל תרבות, אתה בבירור משתייך לקבוצה השנייה

D! 11 ביולי 2014

אין בשנאה שום דבר לגיטימי, חבוב שלעולם לא יחזור לכאן כדי לראות שמישהו טרח לבזבז זמן ולכתוב לו.

טוב, רציתי לכתוב עוד מלא דברים אבל תכלס – אתה סתם אדיוט.

שניר 11 ביולי 2014

אני חושב שלא הובנתי נכון התייחסתי לנקודה מאוד ספציפית ואני מצטט "על קריאות המעודדות פגיעה באזרחים חפים מפשע גם הם אינם מבני-עמך".
אני מתנגד בכל תוקף לקריאות נגד ראדי, ובתור התחלה אני חושב שהרוב הדומם חייב לחבר שיר לראדי(הנה הצעה הרבה יותר הגיונית ואפשרית) ולשיר אותו לפני כל משחק. אבל מכאן ועד להגיד לכולם מה הם צריכים לחשוב, ולעגן את זה בהסכם, די להגזמה.
ומי שאומר שאין בשנאה שום דבר לגיטימי הוא שקרן, שנאה היא חלק מהחיים של כולנו, אני שונא מי ששונא אותי ותומך באלה שהיו הורגים אותי אם רק הייתה להם האפשרות.

D! 11 ביולי 2014

אז למרות שחזרת אני אחזור ואומר
אתה אדיוט
ואני גם אטרח להסביר

אתה חי על אוטומט ובלי לחשוב
מי ששונא אותך – אתה שונא אותו. בלי לעצור. אפילו בלי לבדוק האם משהו מזה נכון

והקונטקסט כולו פגום. ראדי לא אזרח של מדינה אוייבת. ראדי משחק בקבוצת כדורגל. כותב הטור אוהד של הקבוצה הזו ומוחה על כך שאנשים שמתהדרים באהדה לקבוצה הזו מקללים את השחקן הזה. על רקע זה שהם טיפשים ועל רקע זה שהם נבערים ועל רקע זה שהשחקן הזה מגיע מתוך קבוצה דתית אחרת. אפילו אם הוא היה איראני, עדיין, אני מאמין, גיל היה יוצא נגד קריאות אישיות נגדו. בדיוק כמו שאנחנו לא רוצים החרמות של ספורטאים נגד ישראלים. ובדיוק כמו שאני לא מצפה שכל אחד שלא אוהב את אבא שלי ישפוט אותי על מה שאבא שלי חושב או עושה.

ואז אתה יוצא להכללה נוספת, מאד פופלארית בימינו אגב, שכל מי שחושב שזה לא בסדר לקלל בן אדם כי הוא בעל אמונה שונה מצביע מרץ (שם כינוי רומז להיות אדם שמאלני, רחמן הליצן) – יען עוכר ישראל ושווה ערך לאותו ערבי מלוכלך. הלא כך?

אף אחד לא אמר לאנשים מה לחשוב. כן אמר לא לצעוק ולא לקלל. ואם לא ברור לך מה ההבדל בין דבר שאתה חושב ואומר בבית לבין משהו שאתה עושה בפומבי, בחוץ, למול בן אדם אחר אז אין לי שוב ברירה אלא לחזור לתחילת התגובה שלי.

שניר 11 ביולי 2014

כותב הטור הוא שדמי, ובקונטקסט הזה אתה צריך לקרוא את הטקסט, כי שדמי אוהב להכניס מטפורות ודימויים מעולמות פנטזיסטיים (שזה נהדר) ומעולם הפוליטיקה , מה שלי בתור אחד שחולה על הכתיבה שלו אבל ממש חולק על הדעות הפוליטיות שלו קשה איתו לפעמים.
אני חושב שהבהרתי את העמדה שלי לגבי ראדי, וברור שאם היה פה שחקן כדורגל איראני שמוכן לשחק איתנו ולא מחרים אותנו כמו שבדרך כלל קורה לא הייתי מקלל אותו. [ד"א מה היחס שלך למוחמד סלאח? -אחד שעושה הכל כדי שישנאו אותו בדיוק על הרקע הזה, לגיטימי לקלל אותו?]
אני באמת אוהב את תרבות הדיון באתר הזה ולא הייתה שום כוונה לדרדר אותה, אתה לא חייב לקרוא אידיוט לכל מי שלא חושב כמוך.

אהד 11 ביולי 2014

לא מבין את העליהום עלייך. בכל מקרה, יש הבדל בין לא לקרוא קריאות גזעניות דוחות לבין להצביע בעבור מישהו מסוים..
לא לקרוא קריאות גזעניות או להסית נגד לאום מסוים קשור לחוק, מה שלא נכון לגבי הצבעה עבור מפלגה מסוימת.

ערן (המקורי) 11 ביולי 2014

+100

איתמר 11 ביולי 2014

רעיון מאולץ ומלאכותי.
מינוי שחקן ערבי כקפטן צריך להיות מהלך שנובע מתוך אורח החיים הטבעי של הקבוצה,מתוך הכרות עם הנפשות הפועלות והתחשבות ברצונם של השחקנים וכמובן ברצונו של השחקן הערבי להיות קפטן.
איזה ערך יהיה למינויו של ראדי כקפטן אם הוא ימשיך לשמוע את אוהדי מכבי שרים ״אין אדומים אין פיגועים, שער 5 הם מוסלמים, לא מייצגים את ישראל, סלים טועמה מחבל״ ?

קורא בין השורות 11 ביולי 2014

יופי של טור!

אסף THE KOP 11 ביולי 2014

נו שוין…

מכולם, שדמי הוא הוא האיש המלהג על סובלנות…

אין גבול לחוצפה.

ראדי במכבי לעולם (או לפחות עד שהסוכן ימצא לו קבוצה אטרקטיבית יותר).

ערן (המקורי) 11 ביולי 2014

אכן, שדמי כותב על סובלנות.
לא ברור לי ממתי זו חוצפה, ולמה אתה כותב כלפיו בסגנון שהולם טוקבק ב-וואן.

אסף THE KOP 11 ביולי 2014

ערן (המקורי),

לפני שאתה מתנפח ומתנשא על מגיבי one, אתה מוזמן לקרוא על הסובלני שלך בטור הבא:

http://debuzzer.com/buzz/?p=28663

שדמי כותב על סובלנות… שיהיה.

תiמר 11 ביולי 2014

וואו קראתי את הפוסט.. בנאדם עם בעיות אמיתיות..

אהד 11 ביולי 2014

האמת, באמת פוסט אלים וערסי

צרפתי 12 ביולי 2014

משעשע קלות אך מעט ארוך (הטור)

אסף THE KOP 12 ביולי 2014

זה נכון, בנוסף לשאר "המעלות" שלו הוא גם גרפומן לא קטן.

חיים שדמי 14 ביולי 2014

היי ד'ה קוף, ראיתי עכשיו את התגובה שלך. תקשיב:

אחת הסיבות שאני לא עונה באופן קבוע למגיבים, היא שישנם אנשים שהתגובות המבטלות או הלא-אוהדות הן מחמאות אדירות עבורי ועבור כותבים אחרים. קודם כל, בגלל מי שהם ומהי תפיסת העולם שלהם. לא בגלל שכל מי שמחזיק בתפיסת עולם שונה משלי, לצורך העניין, לא שווה התייחסות, אלא כי לעיתים התהום של העיוורון והרוע כל-כך עמוקה, שזה מיותר.

אתה אחד מאלה.

עכשיו תבין, אם מכל הטקסטים שכתבתי בדה-באזר, דווקא את הטקסט שצירפת לו לינק בתגובה שלך, הבנת והבאת כדוגמא לחוסר סובלנות, יש לך בעיה עצומה בהבנת נקרא. עצומה.

ואני אסביר קוף: אתה מבין דברים כפשוטם. פלקט. אתה קורא כל מילה כמו אחרת. אין אצלך משמעות לניגון, לסגנון. כל דעה זהה לאחרת. מילא פעם אחת. לא כל אחד חייב להבין כל דבר. אבל באופן שיטתי? פאק, בנאדם, מה זה מעיד עליך. אני עוקב אחרי התגובות שלך לטקסטים שלי, וזה חוזר על עצמו כל פעם.

כי אני דווקא יכול לחשוב על כמה טקסטים שעל-פי תפיסת עולמך הפוליטית שמשתקפת מהתגובות (ימינה ממפלגת העבודה, שוחר כבוד ליהדות), היו יכולים להקפיץ אותך בהקשר חוסר סובלנות. ותראה במה אתה בחרת.
תבין, היית אומר לי שהטקסט ההוא גרוע? סבבה; לא אהבת אותו? סבבה; חשבת שהוא בוטה מדי? גם הולך. אבל אם אתה הבנת אותו כלשונו, ככזה שהכותב מעיד על עצמו בלי טיפת הומור עצמי, בלי גרם של בנייה של דמות שמנותקת ממנו – אתה דביל.

הייתי יכול, כמובן, להשתמש במונח אחר. נגיד, שוגה באופן הפענוח שלו את הטקסט. היו אומרים אני מתנשא. מלכוד. או שאתה מתנשא או שאתה לא מובן, שמאל ארור. דווקא אתה, לדעתי, לא תטען את זה. מי ששיטתית מגיב בביטול – ועוד כשהוא מסתתר מאחורי שם-בדוי כמו פחדן חסר חוט שדרה – לא יכול להיעלב.

עכשיו תטען בצדק, עובדה, לא רק אני הבנתי אותו ככה, אתה הדביל. צר לי, ד'ה קוף, תאמין לי שהיו כמה אנשים שמאד אהבו אותו, לא חברים שלי, אפילו ניגשו אלי שני אנשים שאני לא מכיר ברחוב לדבר איתי עליו. נשבע לך. זה אומר שהיו לפחות כמה שאהבו אותו. יש לי טקסטים טובים יותר וטובים פחות, יש מי שיתחברו יותר לזה ויש שלאחר, אבל היו כמה, ד'ה קוף, כמה אנשים! ומי בכלל רוצה לקלוע למכנה המשותף הנמוך והרחב ביותר? לפי זה קרן פלס ואייל גולן גאוני דור. רק אנשים שמסתתרים ועסוקים באובססיביות בניתוחים מוטעים של טקסטים של אחרים במקום לכתוב אחד בעצמם, מייצרים דברים אחידים ברמה שלהם.

אתה מבין, היו כאלה שהגיבו והעירו שאני טועה בהצעה שלי למנות את ראדי לקפטן. שזה רק ימשוך אליו אש. שזה מלאכותי ומאולץ. סבבה, מקבל. בהחלט טיעונים שווים מחשבה. אפילו מסכים במידה. אני אישית חושב שלפעמים צריך לנהוג בסמליות; מה גם שראדי לא נופל מייני ביכולת שלו. אבל הטיעונים שלהם ענייניים.

ואתה הבאת דוגמא מטקסט תלוש. ואחר-כך עוד התפתח סביב זה דיון עם כמה מגיבים אחרים שהלכו וקראו אותו. גדול. לא השמאל אשם שאתה ודומיך מפגרים, תפנים. כמו שלא כל מי שבשמאל חכם. הבנת, קוף, החיים מורכבים לפעמים.

עכשיו הקטע הוא שזאת לא הפעם הראשונה. זה כבר חוזר על עצמו. גם הנימוקים שאתה משתמש בהם לרוב. כמעט תמיד מטחי ביטול, נדיר שיש איזה ניסיון ממשי להתעמת עם הטיעונים שבטקסטים. וזה תמיד מצחיק. והפעם הזאת שונה, כי הנושא קריטי בעייני. זה מעבר לראדי ומכבי. ואז אתה צץ עם הטינופים; ועוד משתמש בדוגמא תלושה? בחיי, לזה אסור לשתוק. כי אם כבר הגבת ומה שמצאת לנכון הוא לטעון כנגד רוח הטקסט, שמצדו יוצא נגד שנאת אדם על רקע דתו, סימן שאתה כנראה בעד. וואלה, זה מה שמפריע לך בסיפור עם ראדי?

ואני אומר, כמה אובססיבי, כמה אחוז אמוק, מוכה טירוף, בנאדם צריך להיות שהוא מקפיד כל-כך הרבה להגיב לטקסטים של כותב שהוא לא אוהב? כמה יוהרה יש בו שהוא חושב שהוא מעניין את הכותב בתגובות שלו? אני, אם יש כותבים שאני לא אוהב, אני לא קורא אותם. לחילופין, לא טורח להגיב להם. מה זה יועיל אם אני אטען בפניהם שוב ושוב שאני לא סובל אותם? אתה מבין, ד'ה קוף, גם שנאה צריך שתהיה בה לפחות מידה של הפעלת ראש.

אל תטעה, המדיום המקוון לא נועד כדי לאפשר לטמטום להרים ראש; הקלות שבהקלדת טוקבק יכולה לבלבל לפעמים. הנה, אתה יודע קרוא וכתוב, יש לך מקלדת וחיבור לרשת – פרסמת משהו בפומבי.

בדבר אחד אני מסכים איתך. לא לכל דבר אני סובלני. לנאצים. פשיסטיים. גזענים בני כל הדתות. מחרחרי ריב. שונאי אדם. כאלה שחושבים שנאצי זה רק גרמניה. כאלה שלא מבינים שנאציזם הוא סטייט אוף מיינד. שמבדילים בין אנשים על-פי אמונתם ותרבותם. מפיצי אלימות. מתנגדים לסובלנות. לטמטום.ימין כלכלי חזירי. מבין, ד'ה קוף, יש דברים שאסור לשתוק לעומתם, שאין סובלנות כלפיהם. שצריך לעקור בכוח. מייד.

הקיצר, אל תפעל מאינסטינקט. סתום.

כסיפוביץ 12 ביולי 2014

+100

אלון צברי 11 ביולי 2014

כל פעם מפתיע מחדש איך הגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. מה שהפסיק להפתיע זאת ההתנשאות של הגמל על הדבשות של האחרים. למנות את ראדי לקפטן רק כי הוא ערבי זאת גזענות. ראדי הוא שחקן כדורגל במכבי ת"א וככזה הוא צריך להיבחן ולהישפט.

חבל שאתה שם את דעותיך הפוליטיות לפני טובת הקבוצה.
אתה יודע יפה מאוד שלשים את ראדי בתור קפטן סתם בשביל לעשות דווקא יהפוך אותו למטרה לאוהדים. לא רק הקומץ המקלל יתנגד בקולניות למעשה כזה, גם אנשים נורמטבים וגם אנשים שנלחמים בפועל נגד הקללות ( בפועל קריא בשטח לא במקלדת ) יראו מהלך כזה בעין רעה.

כשאתה מעלה הצעה כזאת ומוכן להקריב את טובת הקבוצה, השחקן והאוהדים אתה הופך להיות העתק ראי של אותו קומץ מקלל. אין ספק שאתה מתוחכם בהרבה ובעל כלים/במה טובה יותר, אבל גם אתה וגם המקללים הם שני קצוות קיצוניים שמוכנים להקריב את הקהל והקהילה לטובת קידום דעותיהם הפוליטיות.

גל ד 12 ביולי 2014

שדמי לא קורא למנות את ראדי לקפטן רק כי הוא ערבי.

אלון צברי 12 ביולי 2014

כנ' שהבנת הנקרא זה לא הצד החזק אצלך. קפטן זה תפקיד ספורטיבי בו נשמע איזה טענה (ספורטיבית) יש למה צריך למנות את ראדי לקפטן הקבוצה.

קפטן קוקי 12 ביולי 2014

לא הבנת חביבי.
הקריאה היא למנות את ראדי לקפטן הקבוצה כדי לסמן לקבוצת אוהדים שהיא לא תנהל את המועדון. היא לא תחליט מי ראוי לשחק בקבוצה או לא, והיא לא זכאית לקחת לעצמה את הזכות לקבוע מהי מכבי ומה היא מסמלת.
טובת הקבוצה, בראייתו של שדמי (וראייתי שלי), אומרת קודם כל לשפוט שחקן על פי האדם שהוא ועל פי יכולותיו המקצועיות וההשקעה שלו, ולא על פי הלאום או צבע העור. אם טובת הקבוצה לנגד עיני, אני נותן למי שזהו תפקידו לנהל אותה, ולא עוסק בטירפוד של העבודה של החבר'ה שם כי משהו לא נראה לי.

בני תבורי 12 ביולי 2014

אלון צברי,
באופן עקרוני עמדתך נכונה ומוצדקת. קפטן הוא תפקיד בעל משמעות שהנבחר אליו צריך להתאים לו. זו מנהיגות בראש וראשונה. אבל הפעם לא מדובר בהעדפה מתקנת בשל מוצאו של אדם. מדובר בנקיטת עמדה לטובת שחקן שספג עלבונות על רקע גזעני. אין אמירה חזקה מזאת ויש לה השלכות על העתיד.

כסיפוביץ 12 ביולי 2014

גזענות היא עבירה פלילית.
צריך לטפל בתופעה כמו כל עבירה ולא להשתמש באדם ככלי עזר מנגד.

זה לא מוסרי אלא לעשות אובייקטיביציה לשמה לראדי [מה עוד שהוא כולה שכיר במכבי תל אביב].

למגר בעיה צריך לטפל בשורש ולא בסימפטום

אלון צברי 12 ביולי 2014

מכבסת מילים זה יופי, רק שהשורה התחתונה לא משתנה אתה גם רוצה לעשות פעולה בלתי ספורטיבית בעליל כי "לדעתך האישית/פוליטית היא מוצדקת.
ואתה כמובן מתעלם מהנזק שזה יגרום לקבוצה ולשחקן כאחד.
במה בדיוק הגישה שלך שונה מזאת של המקללים ?

גלעד בלום 12 ביולי 2014

כרגיל אני נהנה לקרוא את שדמי כשהוא לא כותב על ספורט

כסיפוביץ 12 ביולי 2014

למגר גזענות אצל בני אדם?
בהצלחה!

דורון 12 ביולי 2014

חיים,

הנהלת מכבי צריכה לטפל בחוליגנים הגזעניים (וגם באלה שלא) ביד קשה, כמו שעשו באנגליה לפני 20 שנה. מינוי של ראדי לקפטן לא ירפא את החוליגניזם. הרחקה שלהם מהמגרש דווקא כן. כמו שכתבת, אין בעיה לזהות מיהם, ולהעניש בחומרה. ובהינתן שממילא 85% מאוהדי מכבי הם מנויים שמיים (ר"ל) זה אפילו זיהוי קל וענישה קלה לביצוע.

ופרט לכך, הפוסט מדוייק.

עפר ויקסלבאום 13 ביולי 2014

הנהלת הקבוצה צריכה להחתים כל רוכש מנוי על הצהרה האוסרת קריאות על-רקע גזעני ופוליטי כלפי ערבים שאינם יהודים.
:-)

גיסנו 14 ביולי 2014

הבעיה היא שיש יותר מדי אוהדים שלצד עבודה מדהימה והשקעה מטורפת מזמנם מרצם וכספם בקבוצה, הם משוכנעים שהם חשובים יותר מהקבוצה. בגלל משחקי הכבוד המטומטמים שהיו בין הארגונים כבר לא רלוונטיים, הם נכנסים למשחקי כבוד עם ההנהלה, רוצים ללכת איתם ראש בראש ומוכנים לעשות נזק לקבוצה למען המנטרות האישיות שלהם, שחלקן גם גזעני.
לא משנה מה ראדי עושה על המגרש, הם שונאים אותו. וכך זה יישאר. וכשהקבוצה נלחמת בזה הם זועמים, כי פוגעים במישהו "משלנו". סוג של התנהלות מאפיה.

אנשים שהולכים אחרי הקבוצה לכל מקום ומשקיעים שעות, אנשים שחלקם אמנם לא מבריק אבל חלקם גם משכיל ורהוט בחיי היום-יום – שומעים את השמות אנגלידיס, דאבור או ראדי והעיניים נדלקות באש רעה, ויוצא רצף קללות שהיה גורם לשמעון גרשון להרגיש נוח עם כל השמות שקראו לו.

ומה שקורה זה שההנהלה לא רוצה להכנע לאוהדים אז עושים גם החלטות מטומטמות, האוהדים בטוחים שהם הכי חשובים ושתמיד נעשה להם עוול – גם אם הפעולות נגדם מוצדקות, והרוב השפוי שפשוט שמח מכל הטוב שנפל עלינו מהקבוצה הזאת בשנתיים האחרונות יתחיל שוב לסבול.

עצוב לי שזה נשמע כאילו תיארתי עכשיו את הסכסוך הישראלי-פלסטינאי :/

Comments closed