טרבל

שדמי כתב לכבוד הטרבל רק אלף שלוש מאות שישים ושלוש מילים. עד כדי כך הוא חגיגי. וגם האקס פקטור של מכבי

תישאר. שיישאר. תשאירו אותו.

חמש עונות. שישה מאמנים. שני מנהלים. אחד מנהל מקצועי. שנתיים שחונות. שלוש אליפויות ברצף. גולדהאר מסתכל על הנתונים האלה ואומר, זה עובד כמו שתכננתי. באתי למערכת הרוסה והתחלתי לעבוד. למדתי. זיהיתי את הבעיות. נדהמתי מחוסר המקצועיות. אני לא מהכדורגל, מעולם לא הייתי, אבל לא נדרשה ממני הבנה כדי לדעת שהעסק פה רקוב. שהוא לא יצמח לכלום, כיוון שהוא לא מצמיח כלום, כפי שלא הצמיח כלום כשעבד לפי אותם כללים משך שנים.

העובדה שאדם זר לכדורגל יצר בפרק זמן לא ארוך ארגון מצליח, העובדה שהצליח בפרק עוד פחות ארוך לייצר ארגון מצליח מארגון רקוב – הן השיעורים החשובים מכל בהקשר הכדורגל הישראלי. בהקשר תרבות עבודה ישראלית בכלל. ישראל מובילה בכמות שעות העבודה במדינות המתועשות ונמצאת בתחתית הדירוג בפריון. הסיבה המהותית לדיסוננס הזה, טמונה במעמד העובד הירוד ובתפיסה המעוותת של שוק העבודה בישראל. אבל זה דיון נפרד. בהקשרנו, חשובה יותר הסיבה הנוספת: יש משהו דפוק בסטנדרטים הישראלים. בחוסר החריצות, בחוסר הנכונות להשקיע באמת, בפער שבין טייטל לקבלות. בפער שבין טייטל לרמת מיומנות. זה עניין טבוע בדי.אן.איי. שלנו, ועד שלא ניפרע ממנו, נמשיך ונשקע לאטנו. השורשים שלו ביהדות, אבל גם זה דיון נפרד ונניח לו כרגע.

גולדהאר אומר לעצמו, בניתי יסודות, אני קוצר פירות. מאחר ובעידן הבעלות הפרטית, פני המועדונים הם במידה רבה כפני הבעלים – יש צדק בחשיבה של גולדהאר. גולדהאר מזהה את עצמו כמהות בעיצוב האישיות של מכבי. כתבתי עליו בעבר, שבהינתן העובדה שנכון להיום הבעלות הפרטית שולטת בכדורגל, אני מאושר שיש לי בעלים כמוהו. הייתי מעדיף – וגם על זה הרחבתי בעבר – מודל גרמני, שלא לומר, עולם שכולו קבוצות אוהדים, אבל יש מצוי ורצוי ויש תהליך, והפער בין המצוי והרצוי בהקשרנו, גם הוא לא רלוונטי לדיון הזה.

שלוש עונות. שלושה מאמנים. שלוש אליפויות. ג'ורדי מסתכל על הנתונים האלה ואומר לעצמו, יותר משזה הם – זה אני. אוסקר, סוזה ופאקו היו נהדרים, איש-איש בדרכו, לא היתה לי כוונה שמי מהם יעזוב, הם היו ממשיכים לפחות לעונה נוספת לו היה הדבר תלוי בי – אבל הם עזבו. והתוצאות עקביות. זה אומר משהו. זה אומר משהו של המהות האמיתית מאחורי עיצוב האישיות של מכבי. נכון, יש מערכת, ויש מעטפת, והמעטפת מספקת את הכלים לנפק את התוצאות, אבל עיקר האספקה מגיע אלי. אני מנצל את האספקה. התוצאות בהתאם. מזה נובע. במידה רבה, יש צדק בחשיבה של ג'ורדי.

זה, בתמצית, הדבר שעומד כרגע במרכז השולחן במכבי. אני אומר "הדבר", ולא מחלוקת, משבר או תיאורים אחרים, כיוון שזה מה שזה. זה שלב טבעי בארגון, אפילו צפוי. החיבור בין גולדהאר וג'ורדי התחיל על רקע עסקי ומקצועי. גולדהאר שכר את שירותיו של ג'ורדי להשביח לו את הארגון. ג'ורדי שכר את הפלטפורמה של גולדהאר להשביח לעצמו את הניסיון והמוניטין. המשך החיבור ביניהם טמון קודם כל בתחושה האישית שלהם, ששיתוף הפעולה הזה ממשיך לשרת בצורה האופטימלית את כל אחד מהם בנפרד.

שלוש שנים. זה פרק הזמן שהקציבו השניים בחוזה הראשון לבדיקה מחודשת של הקשר ביניהם. השורה התחתונה של השנים האלה: התקדמות אטית ורציפה. כמו שרצו. אני חושב שהדבר הזה שעל השולחן, קשור יותר למה אמור לקרות מכאן והלאה לפי הכוונות שלהם. נדמה לי שג'ורדי רוצה להאיץ את הקצב של הבוס שלו. נדמה לי שג'ורדי מרגיש שהוא ניפק את הקבלות כדי לקבל יותר אשראי כדי לנסות ולנפק קבלות יותר רציניות.

אני מודה שאני לא יודע אם ג'ורדי צודק. יכול להיות שהרגע שהיה סביר שיגיע, שבו ג'ורדי יתחיל לשאול את עצמו מה מכבי תורמת לי מעבר למה שכבר תרמה – הגיע. לכאורה, גולדהאר הכריע בעניין הזה. ג'ורדי לא היה חותם לשנתיים, אם לא ליבן עם גולדהאר את הסוגיה הזאת. גולדהאר לא היה מחתים אותו לשנתיים, אם לא היה חושב שג'ורדי רואה איתו עין בעין את מה שהוא רואה כתהליך שייעד למכבי. לפחות מהצד זה נראה, שדווקא המיליארדר הקנדי, מנסה לרסן קצת את המנג'ר שלו. זה מרגיש שייני הוא מכבי עבור גולדהאר, יותר מזהבי. זה מרגיש שג'ורדי מרגיש ההפך. אין כאן מילת גנאי או תרעומת כלפי מי מהם. אני חושב שהשילוב ביניהם עושה את מכבי למי שהיא בשלוש השנים האחרונות. אני חושב שמה שקרה עם מכבי בשלוש השנים האחרונות, הוא מעבר לכל דמיון גן-עדן עבור אוהדי הקבוצה הזאת. תחזרו שלוש שנים וחודשיים אחורה בזמן ותיזכרו במה שהדחקתם.

אני חושב שגולדהאר מסתכל על הנוער במכבי והיה שמח לראות בכל עונה מישהו מהם הופך לחלק מהבוגרים. ג'ורדי לחוץ על זה פחות. כרגע הוא רוצה לראות את מכבי מעפילה לצ'מפיונס. מכבי צריכה לעשות צ'מפיונס. ג'ורדי אומר לעצמו, שאמנם המטרה של מכבי ושלו נותרה זהה, אבל היא התעדכנה. היא עכשיו צ'מפיונס. הוא הפנים שהשחקן הישראלי לא ייתן לו יותר ממה שקיבל ממנו עד היום. זה אומר שלקדם עוד שחקן לבוגרים זה דבר משני. אני משתמש בדוגמא של שחקן מהנוער, אבל היא גנרית. יכול להיות שיש עניין מקצועי אחר שנדרש כרגע עדכון כוונות לגביו.

בסבך הזה נתקע פאקו. ג'ורדי אומר לגולדהאר, שאם שלוש עונות ועוד שלושה מאמנים נותן ג'ורדי, אין באמת דיון בשאלה מי צריך לאמן. מי צריך להחליט מי צריך לאמן. אני מניח שבמקרה כזה, פאקו לא ממשיך. בבוקר המשחק אמרתי לאח שלי בצחוק, שאילו זה תלוי בג'ורדי – שפאקו לא יביא גביע; זה ייקל עליו את המיקוח. אין באמירה הזאת שום אמת, כמובן, אבל הרושם הוא שג'ורדי לא רוצה את פאקו ופאקו הותיר רושם שלא ניתן לקעקע אותו. עכשיו, גם ג'ורדי תקוע איתו בסבך. גולדהאר מבין שאם הוא הולך עם ג'ורדי בעניין פאקו, הוא אומר במילים אחרות, שהמנג'ר שלו עולה על המועדון. בעידן שמסי חזק לא פחות מאנריקה וקודמיו, זאת לא טלטלה גדולה, אבל מרטין ביין לא זר לכדורגל והוא בצד של גולדהאר. זאת מערכת שעובדת על איזונים בריאים בסך-הכול. אבל לחתוך צריך. לא סביר שגולדהאר וג'ורדי לא סיכמו כבר ביניהם את העניין הזה עוד לפני השבוע הנוכחי, לפי כל התסריטים האפשריים.

פאקו צריך להמשיך. אין שאלה בכלל. גם בלי הגביע. בגלל הנסיבות והעיתוי שבעטיים הצטרף לקבוצה, בגלל השובע של השחקנים שלו ובוודאי שבגלל הטרבל. מכבי לא ניצחה את קריית-שמונה בליגה העונה, אבל עשתה את זה במשחק שנתן לה את האליפות. עוד קודם, היא ניצחה אותה בגביע עם תבוסה בבלומפילד. עם חיפה מכבי המשיכה להסתדר כמו בעונה שעברה. היא לא ניצחה את באר-שבע בליגה, אבל עשתה זה כשבאמת צריך היה בפליי-אוף. היא פוצצה את הגמר.

האליפות של מכבי הוכרעה כמו הגול של ראדי נגד קריית-שמונה: כדור עקלתון שמאריך את משך הריחוף שלו הודות לגובה הקשת, שחקן יריב אוטוטו מגיע אליו – ובסוף נוחת בפנים, איפה שיועד להיות. עם הכוכב שלה ביציע בגלל צהובים. והפער הזה, בין ההכרעה ללא תנאי את היריבות שלה כשבאמת צריך היה לעשות את זה, ליתר המשחקים, מוכיח בעייני שסיפור היכולת של מכבי העונה, יותר משהוא פאקו, הוא השחקנים והאנרגיות שלהם. מה שאומר שהמשקל הסגולי של פאקו כבד הרבה יותר; השחקנים שלו, מסיבות מובנות (שבבסיסן הבטחון ביכולת שלהם לשלוט בגורל הקבוצה שלהם), צמצמו קצת מהמשקל הזה.

באופן אישי שאיננו מקצועי, אני חושב שג'ורדי עלול לטעות. שלא נכון למכבי כמועדון לשחרר מאמן אחרי טרבל בעונה ראשונה. זה לא עניין הקללה. אלא יסודות שהם לא פחות חיוניים לארגון בריא: מה שקוראים, דרך-ארץ. פייר פליי. בעיקר כי מקצועית, אני חושב שפאקו מאמן נהדר שיקדם את מכבי עוד יותר, אם ימשיך. לא מופרך שגם ליותר מעונה. ואני חושש מהאפשרות, שפאקו כבר סיכם עם עצמו שהוא איבד קצת חשק בגלל הסחבת הזאת. שהראש שלו כבר במקומות אחרים. לפעמים, עוברת נקודה במערכת יחסים מקצועית, שגם אם עומדים לבסוף ביעדים וכולם מרוצים, נחצה רף הדינמיקה האישית והתוצאות כבר לא מספיקות להכריע אם להמשיך ולשתף פעולה.

יש לי עוד מלא מה לכתוב, אבל היתה עונה ארוכה ומתישה, אז אני אקצר, כי אני צריך לנוח כדי לאגור כוחות כדי שאני אוכל לכתוב בקרוב את כל מה שיש לי להגיד. דבר אחד בכל-זאת אני עוד אגיד. בתחילת העונה כתבתי כאן על העונה הזאת שהיא סוף פרק מקצועי במכבי, ובאופן אישי אני מקווה שהפרק הזה יסתיים הכי טוב שאפשר. ובכן, הוא הסתיים הכי טוב שאפשר. על זה יש לי מלא מה לכתוב. בינתיים, משהו שהוא קצת לא קשור, אבל אני מרגיש חובה לקוראים וזה קטע קצר שהעליתי בלילה אחרי הגמר בפייסבוק, והוא בעצם קשור מאד, אז בכלל:

בואנ'ה, פתאום באה לי הארה!

פואד, הוא באמת יצא תותח. הוא האקס פקטור שלנו לעונה.

כי בלי קיזוז פואד, מכבי היתה אלופה כבר לפני שלושה שבועות, ואז היא היתה באה לא דרוכה מספיק, כמו שקרה לבאיירן, והיתה מפנצ'רת את סוף העונה,

אבל בזכות הקיזוז, הגענו הכי דרוכים שאפשר, זכינו באליפות רק לפני שלושה ימים, לא נתנו לעצמנו לחגוג יותר מדי כדי שנגיע חדורים לגמר, מאחרי המשחק בראשון בילינו יחד במלון עד הגמר,

וככה, בזכות האקס פקטור, גם אנחנו פוצצנו משחק. פייר? היה שווה.

***

אני רוצה להקדיש את השיר הבא לראדה ופריצה המופלאים. המשפחה יכולה לחכות עוד שנה, לא יקרה כלום. וגם ליואב זיו.

איזה חרא
המשחק הכי טוב של ג'יימס בפלייאוף

33 Comments

ערן לוי 22 במאי 2015

מצאת את הדרך המושלמת לומר את מה שברור – פאקו פאקו פאקו.
כיף לקרוא על הבוקר.

שלו 22 במאי 2015

בקצרה:
לא שאני מנהל גדול, אבל אם אני מיץ' אני לוקח את יורדי לשיחה.
ומעביר לו דבר אחד.
אתה תחליט, אחרי שאסיים את דברי, ההחלטה שלך, כי ככה אני עובד.
אני סומך עליך שתשקול את כל הדברים, איזה מסר עובר בהחלטה לכן ולכן.
ההגה שלך, אתה מנהיג אותנו.

בהצלחה.

ערן (המקורי) 22 במאי 2015

יורדי לא המנהיג. הוא שכיר, בכיר, מוערך. הוא יעזוב עוד שנתיים. אולי קצת יותר. ייתכן וגם פחות אם יבוא לו.
המנהיג הוא בעל הבית, הבעלים. זה שיישאר עם הקבוצה עוד שנים רבות, או שימצא מישהו במקומו אם ירצה להשתחרר.
הוא צריך לקבל (וגם יקבל) את ההחלטות. וכך אכן צריך להיות.

שלו 22 במאי 2015

תיקון:
לדעתי ההחלטה שגולדהר צריך לקבל היא שיורדי יחליט מי יאמן בשנה הבאה.

אוהד הצלחות 22 במאי 2015

הרבה פאקה פאקה.

ערן (המקורי) 22 במאי 2015

מעולה, חיים.
פואד כאקס פקטור: ענק, מדויק.

ניב 22 במאי 2015

שדמי תודה על מה שכתבת ועל מה שעוד תכתוב..
ערן, גיל, טל ועכשיו שדמי, איזה כיף. שרק ימשיך.

משה ו 22 במאי 2015

רק תיקון קטן: את מחיר ההתפרעות של פואד שילמה הפועל ת"א.
מכבי ת"א "זכתה" בהורדת נקודות ובמשחקי רדיוס בגלל התפרעות האוהדים הצהובים.

חיים שדמי 22 במאי 2015

לא מדויק.

פואד פרץ למגרש במטרה לפגוע בשחקן של מכבי. השחקן הורחק. פואד התחיל את שרשרת הטמטום וההרס שמקלקלת לכולנו את הכדורגל.

דעתי על אוהדי מכבי הרלוונטיים ידועה ונכתבה. הם לא שונים ממנו. מצד שני, אפילו שמעתי שיש אוהדי הפועל שמציגים את פואד כגיבור. ואני אומר, אם ככה, תודה רבה וסחתיין על הגבורה.

יניב פרנקו 22 במאי 2015

פואד הוא עוד חוליה בשרשרת הטמטום – כמו אלה שמקללים את ראדי או אלה שהולכים מכות לפני גמר גביע .
אלה שרואים בו גיבור שייכים לאותה שרשרת .

צור שפי 22 במאי 2015

יש קונצנזוס על פואד ואם אתה שדמי חושב שהוא האקס פקטור שלכם אז יאללה, שיהיה. לטעמי דווקא ה״תובנה״ הזו קצת פוגעת בפוסט המצויין שלפניה אבל אני אוהד הפועל אז מה אני מבין. מכל מקום, ברכות לטרבל ועוד יותר להמשך השיעור לכל נמוכי המצח על הקשר בין ניהול ותוצאות.

חיים שדמי 22 במאי 2015

צור, קצת חיוך והומור. הכול בטוב.

מספיק שתבדוק את הבדלי הסגנונות בין הטקסט לסיומת, ותבין את זה. אני מצטער, אי אפשר להתייחס לקטעים האלה באותה הגישה.

צריך אולי לעשות פעם ניסוי, ואין מתאים מהדה-באזר בשביל זה, שבו כותבים יינתחו תגובות של מגיבים. זה יכול לעזור מאד לכולם, כותבים כמגיבים. ולך דווקא קל לי לכתוב את זה, כי מבלי שאנחנו מכירים אישית – והגם שאני מניח שפה ושם אתה חלוק עלי, באנדרסטייטמנט – אני מעריך אותך ולא מרגיש בשום צורה שאתה אחד מאלה שעליהם אני מדבר בהקשר הניסוי האמור. אפילו נדמה לי שפעם הזכרתי אותך בהקשר אוהד באחד הטקסטים (ואם אני טועה, קבל התנצלות; אבל בפירוש כיוונתי גם אלייך) ועדיין.

אם הייתי צריך להתייחס לכל "שטות" שעלי מוהר כתב ב"העיר" בזמן שכתבתי שם, לא היה לי זמן לכתוב כתבות משלי.

צור שפי 22 במאי 2015

וואלה, גרמת לי לחשוב שוב. אולי הייתי קצת רגיש מדי.

חיים שדמי 23 במאי 2015

הכל בטוב. עדיף להיות רגיש מדי מקשה מדי…
אם נמשיך להתאמץ, בסוף ניפרע מהפואד'ס-אולטרע'ס כולם. בכל הקבוצות.

יואב דובינסקי 22 במאי 2015

אני מאוד רוצה שפאקו ימשיך, מאוד, אבל אקח רגע את פרקליט השטן. גם אם לא במתכוון, אולי דווקא כי התחלף מאמן כל שנה וכל שנה שחקנים שחודשיים קודם זכו באליפות היו צריכים להוכיח את עצמם למאמן שהיה חלק מהטופ האירופי והמאמן שהיה צריך להוכיח שהוא יכול להוביל קבוצה לתארים כמאמן ראשי, השאירו את כולם חדים.

יואב 22 במאי 2015

כשמיטש פיטר את נמני בשיחת טלפון, טענתי כאן(מתועד בבלוג של גיל), שמיטש כאן כדי להישאר ולנצח. אלה היו ימים אפלים כשסימן שאלה גדול הסתובב גם מעל ראשו של מיטש שהשקיע עשרות מיליונים כדי להגיע לפליאוף עליון. דברו על עונות פיננסיות והורדת פרופיל.
לא ולא. פיטורי נמני היו הפעולה האקטיבית הניהולית החשובה הראשונה.
מיטש צוטט בשיחה פרטית כאומר(לחבר)-ערכי המכביזם והמצוינות שמקושרים למכבי, אינם מתקיימים בפועל במועדון.
יקח לי זמן לשקם את זה ואני יודע איך לשקם את זה.

מאיר (חדש בשכונה) 22 במאי 2015

אימון כדורגל והשפעת מאמן כדורגל על ניהול המשחק שונים במהות מאלה שבכדורסל. אם בכדורסל, לניהול המשחק וההרכבים יש משקל של חמישים אחוז ולעבודה היומיומית באימון שאר חמישים האחוז, הרי בכדורגל היחס הוא בסביבות העשרה אחוז לניהול המשחק ולהרכבים ותשעים לעבודה באימונים ולשמירה על כל הסגל שמח, פיט ומאוחד במטרה.
לפי זה, ברור מאליו והיה ברור לי כל העונה כולל במשחקים הסו קולד משעממים, שפאקו מאמן מצויין.

Leonidas 22 במאי 2015

פאקו צריך להמשיך לאמן את מכבי לא בגלל שזכה בטרבל ולא בגלל שזה צודק או כל קשקוש אחר.
הסיבה שהוא צריך להמשיך היא כי כל מאמן אחר שיכנס לתפקיד לא יכין אותם טוב יותר לקראת היעד האמיתי שהוצג על ידי גולדהאר והיעד הוא להעפיל לצ׳מפיונס ליג.
כל מאמן חדש ינסה דברים חדשים בזמן שאין זמן לניסויים כי על הקבוצה להיות מוכנה תוך זמן קצר מאד.
בסיטואציה כזאת גם המסע המתוכנן בארה״ב עלול להתברר כנטל על ההכנות לקראת העונה הבאה ותמוהה מאד ההתעקשות עליו מצד קרויף.

מכביסט ותיק 22 במאי 2015

לפני 3 שנים כשעוד כתבתי כאן – ציינתי, בניגוד לרובכם כולל חיים שדמי המלך- שמכבי לא הולכים "לבנות" ולא צריך לחכות. מכבי הולכת לתור זהב של אליפויות. הפספוס היחיד שלי זאת ליגת האלופות בעונה הנוכחית. התאריך 4/1/11 היה חשוב אז וגם חשוב היום בראיה הסטורית. אותו היום שינה את פני מכבי ת"א לעשרות שנים קדימה. אתם יכולים לומר הכל בזכות קרוייף. נכון. אבל האם קרוייף ונמני במכבי היו מסתדרים ביחד במכבי? ברור שלא. כעת היעד החשוב ביותר זה 5 אליפויות ברצף. פאקו ישאר או ילך זה לא כך משנה. בשביל להגיע לליגת אלופות צריך ממילא שחקנים טובים יותר ולכן אם פאקו ישאר או לא זה לא רלבנטי. בשביל לקחת עוד אליפות אני בספק רב אם פאקו יתאים. יש יתרון במאמן זר חדש שמגיע למכבי. הוא יודע שהוא חייב לקחת אליפות אחרת יראה ככשלון בהשוואה לקודמיו. אני מאלו שחושבים שפאקו לא גאון כדורגל אבל בניגוד לחבריי ביציע שכמו בהמות צועקים עליו מאחורי הספסל אני לא אעשה. לא האמנתי ששפונגין משחק כל כך טוב. אז מה לעזאזל הוא עשה על הספסל גם כשהיה בריא? בכל אופן הסופה של גולדהאר ממשיכה 7-8 אליפויות ב-10 שנים זאת המשימה הגדולה.

מריוס דרייר 22 במאי 2015

פייר, התגעגענו

מכביסט תיק 22 במאי 2015

זה הדדי אבל ככה גם גרושתי אמרה לי בפעם בשנה שאנחנו נפגשים…..אז נתראה באליפות ה-4 ברציפות

סימנטוב 22 במאי 2015

נהדר, מברוק שדמי

שלו 22 במאי 2015

דבר נוסף:
אני רוצה להאמין שגם במקרה פאקו, לפירסומים אין שום קשר עם המציאות (כמו בהרבה מקרים מהעבר.
ושיורדי רוצה את פאקו ורוצה גם לתת לו חופש פעולה.

אריק האחר 22 במאי 2015

שדמי תודה על פוסט נפלא
תמשיך בבקשה לכתוב על מכבי כמה שיותר.
לא יודע מה יקרה עם פאקו אבל דבר אחד ברור
לכאן ולכאן ההודעה צריכה כבר להגיע
נכון יש עוד משחקים בליגה אבל בליגה הכל גמור
בסטנדרטים של מכבי אנחנו באיחור.
מקווה שכל החלטה שהתקבלה / תתקבל לא תפגע בעתיד.
בבקשה אליפות רביעית ברצף.
שבת שלום

רן הנרגן 22 במאי 2015

ברכות להפועל ראשון ולתשע לב אדום עידן מימון. גדול הספורטאים הישראלים הפעילים. בגיל 41 דאבל.

מאיר (חדש בשכונה) 22 במאי 2015

ולהפועל כפר סבא העולה הברוכה לליגת העל עם קהל יחסית גדול ואיכותי.

מיכה 22 במאי 2015

בהקשר לפרקו יש פקטור נוסף שלא נותנים עליו את הדעת. הוא הגיע לכאן בזמן מלחמה וכמה מאמנים אירופאים אתם מכירים שהיו רצים לעשות את זה? עכשיו מאחר ומלחמות סליחה מבצעים פורצים אצלנו חדשות לבקרים אז לפרקו יש יתרון נוסף על כל מה שכתבתה

מיכה 22 במאי 2015

פאקו פאקו

דמוסתנס1 22 במאי 2015

כל פרשת פאקו היא לטעמי הסדק הראשון של מכבי בעידן גורדי.

מתחילת דרכו אני לא זוכר כזו כמות של הדלפות, שמועות, ואמירות של מקורבים. חבל מאוד, כי עד עכשיו גורדי באמת התנהל בדרך אופטימלית מול כולם. יכול להיות שהישראליות משפיעה עליו או השד יודע מה, אבל זה ללא ספק מסמל שאפילו גורדי לא חסין כל.

פוסט מעולה!

מכביסט תיק 22 במאי 2015

נו באמת. הדלפות….רוצה לקבל הדלפה – פאולו סוזה חוזר למכבי במקום קרוייף. ונמני מאמן. הנה עכשיו תתלונן שיש הדלפות ממכבי. ככל שיהיו יותר תוכניות ספורט ויותר עיתונאים כמו צנצי פרימו והללי ככה יותר שטויות יאמרו ויכתבו. מה הקשר לשמועות והדלפות שיוצאות ממכבי

לא מתגעגע 23 במאי 2015

תענוג לקרוא את שדמי…אבל למה הותיק חזר?
הסתדרנו נפלא בלעדיו.

צהוב 23 במאי 2015

דווקא יש כאן כאלה שמוכנים לוותר על הטורים שלך תמורת חזרה שלו. אני חותם ראשון

גדעון עקיבא 26 בספטמבר 2015

שלום רב .אני צריך לדבר עים העיתונאי חיים שדמי מעיתון העיר בשנת 1998.בקשר לכתבה של השתלת כבד באיכילוב.תודה.טלפון שלי 0506525961

Comments closed