ההתקפה הכי גרועה

חיים מרים ידיים?

אין לי בעיה לא לזכות באליפות. אני מקבל פחות שקבוצה מוסרת אליפות מיוזמתה. אין לי בעיה לא לזכות באליפות כשקבוצה אחרת זוכה בה כי הוא טובה יותר. בהיסטוריה בת זמננו – זו שהתחילה אחרי עשור האבל על לייבו שבגללו נמנענו מלזכות באליפויות באייטיז – תשע פעמים התמודדה מכבי על אליפות. היא זכתה בשבע. את זאת של 1994 הפסדנו כי חיפה היתה טובה יותר בזכות מפץ גדול וחד-פעמי. שנה קודם הפסדנו אליפות לבית"ר ירושלים. זאת דוגמא להפסד אליפות לא מקובל. לא היו סיבות ענייניות לא לזכות בה. "ענייניות" פירושו שהקבוצה שלך פחות טובה, שהשחקנים לא שווים, כאלה. לא ענייניות זה מה שקוראים "שובע". לדוגמא. היתה גם זו של 1999, עם הסגנות להפועל חיפה. לא היתה שאלה אמיתית מי תיקח אליפות בעונה ההיא. אני לא מתייחס לסגנות הזאת בכלל. היא אפילו לא ברשימה.

*      *      *

לא כתבתי הרבה על מכבי בחודשים האחרונים. לא כתבתי הרבה, כי לא היה מה. לא היה מה, כי מה שהיה – היה ברור מאד ואחרים ואני דיברנו בו לא מעט. חיכיתי לינואר. בשנה שעברה כתבתי באחד הטקסטים כאן את הקטע הבא:

"בעונה של אוסקר היו למכבי העוגנים הבאים: אניימה, גרסיה, אלברמן, ראדי ופריצה שהצטרף אליהם. בזכות המעטפת הזאת, זהבי פרח, מיכה התפתח, טיבי התקדם וייני גילה את עצמו מחדש. שנה מאוחר יותר העוגן העיקרי שלה היה סוזה. והיה את זהבי. בעונה הנוכחית, גרסיה מייצר לא פחות נזק מתועלת. אלברמן וראדי לא נעשו צעירים יותר. הם נותנים את אותו הדבר, רק בעוד חצי שנייה של איטיות. אין כאן טענה אליהם. בוודאי לא לראדי ואלברמן. גם לא לגרסיה. גרסיה נתן שנה וחצי גדולה למכבי ובהתחשב בגילו ובמה שנתן, טבעי שתהיה אצלו האטה".

בטקסט אחר באותה עונה כתבתי שאנשים מבקרים את פאקו על סגנון המשחק שלו ועל ההתעקשות לשחק עם שלושה קשרים אחוריים, ולא מבינים שאחת הסיבות המרכזיות למערך הזה היא חוסר האמון בהגנה שלו.

וינואר חלף לו.

*      *      *

ספגנו בגלל טעויות שלנו ונתקן את זה, אמר גרסיה אחרי ההפסד לבאר-שבע. הוא צדק; ופספס. באמת הפסדנו בגלל טעויות של ההגנה. אבל הפספוס של גרסיה הוא שמדובר בהנחת יסוד. הטעויות בהגנה של מכבי שיסתיימו בשערים, הן מצב נתון, אקסיומה. מתחילים משחק עם אחד-עשר שחקנים, לקוון יש דגל? אז ככה; ברמת ודאות לא שונה מהותית. סדר קצר ולא חוטא לאמת במילימטר:

שלוש נקודות מול באר-שבע, שתיים בדרבי, לפחות אחת מול בית"ר בבלומפילד, לפחות אחת מול רעננה בבלומפילד. 9-7 נקודות. כולן על ההגנה. כל השערים – באשמה ישירה של ההגנה. שגיאות מהותיות, עיסה של חוסר ביטחון, חוסר תיאום וחוסר כושר ביצוע.

משחק השבר שלי היה מול בית"ר. עד היום לא התאוששתי ממנו. היה מהפך, עשינו 1:2, ומכבי שיחקה סביר פלוס. סביר פלוס זה אומר שמכבי היתה בדרך לנצח 1:4. בכל עונה מהשלוש האחרונות זה היה נגמר ככה. על טיבי כבר כתבתי יותר מפעם אחת בשנתיים הקודמות שהוא מלך הבישולים של היריבות של מכבי. אם היו מחשיבים בישולים ליריב בתחרות מלך האסיסטים בסוף כל עונה, טיבי היה בשלישייה הראשונה שנתיים רצוף.

בחיי שאני אפילו לא זוכר אם טיבי שיחק באותו ערב מול בית"ר. זה חסר משמעות. מה שיש בו משמעות, הוא שכולם יישרו איתו קו. זה היה מופע בלהות שכמותו לא זכור לי מהגנה של מכבי. זה היה משחק שאחריו אתה רושם לעצמך בפנקס, להתחיל לחפש בלם כבר עכשיו; אם לא התחלת לחפש אחד כזה כבר בקיץ. או באביב שלפניו. ומה שהכי נורא, הוא חלום הבלהות שהיה לי באותו שבוע כמה ימים לפני המשחק, אבל זה כבר עניין לטקסט אחר, כי הוא לא היחיד.

ואז אני קורא השבוע בעיתון שטיבי החליט שהוא רוצה להישאר, אפילו עונה חמישית, כדי לזכות בחמש אליפויות עם מכבי. ואני אומר, יכול להיות שטיבי ואני לא קוראים את אותה טבלה. יכול להיות שטיבי ואני לא מזהים את הקשר בינו לבינה. בוא נתקדם בצעדים קטנים. בוא תתחיל ממשחק אחד ראוי, רצוי שניים. נניח בינתיים לעונה הבאה.

*      *      *

אני עושה כרגע הפרדה מוחלטת בין הרגשי למקצועי. יחסרו המילים לתאר את האהבה והתודה שיש לי לגרסיה. זה לא רלוונטי. הצמד גרסיה וטיבי מיצה את עצמו לפני שנתיים, אחרי העונה עם סוזה. מאז מדובר בירידה עקבית ומתמשכת במדרון, שכיאה למדרון, רק הולכת ומאיצה. העונה שעברה הייתה אמורה להיות האחרונה. חוליית הגנה שהתקדמה על אדי הדלק האחרונים. אני מודה שהיה נראה לי מובן מאליו שלא נראה את אחד מהם העונה. שההגנה לא תתבסס על שניהם יחד. שהמחשבה להתבסס על אותם בלמים גם העונה היא ליקוי מאורות. באחד הטקסטים בעונה שעברה כתבתי שמדובר בסופה של תקופה, שהפרק של הסגל ההוא הסתיים. על זה שברמה האישית אני מקווה שהתקופה תסתיים הכי יפה שאפשר. התקופה באמת הסתיימה הכי יפה שאפשר. רק שמשום מה הפרק עוד ממשיך.

לא מדובר פה בחוסר רצון. גרסיה הוא האחרון שאפשר להגיד עליו דבר כזה. גם טיבי. הוא פשוט כבר לא מסוגל. שניהם. גם לא מדובר פה בחוסר תיאום; הגוף שלהם אטי מכדי לתאם. בשתי העונות הראשונות שלהם במכבי, התפעלתי מכמות הפעמים שהקבוצה הפעילה את תרגיל הנבדל. יותר מכל השערים וההתקפות הסבלניות – הרשימה אותי עבודת ההגנה הזאת. כבר שכחתי איך קבוצה יכולה לשחק הגנה. אני כמעט לא רואה את מכבי עוצרת קבוצות בנבדל היום.

*      *      *

וזה מעצבן אותי. כי כל הסיפור הוא שחקן אחד. צריך להחליף שם לפחות שני בלמים, אבל לעונה הזאת, גם אחד היה מספיק. ואני לא מצליח להבין איפה הוא. אני מנסה להבין את ההיגיון בהחתמות של ינואר או ליתר דיוק בהחתמות לאור מה שלא הוחתם:

מהרגע הראשון הייתי לגמרי בעד ההחתמה של מדוניאנין. אני אוהב שחקנים כמוהו ואני באמת חושב שהקדנציה הקודמת שלו לא אינדיקציה לכלום. הכרחי היה להביא חלוץ. הביאו חלוץ. כתבתי על מכבי אחרי הצ'מפיונס ליג שבהתחשב בעובדה שהיא שיחקה בלי מערכי הגנה והתקפה, התוצאות שלה מעודדות; יש עם מה לעבוד. ובלבד, שזוכרים שלשחק בלי הגנה והתקפה זה נחמד זמנית. אני אומר לעצמי, אולי קו המחשבה סביב ינואר היה כזה:

מדוניאנין ייתן עד סוף העונה שלושה שערים, הוא יוסיף 4-3 בישולים, החלוץ החדש ייתן 4-3, מיכה המתעורר יבקיע 3-2 (אפס נכון לינואר). תוספת השערים האלה, תחפה על משחק ההגנה. זאת הנחה נכונה בכל עונה. אני חושב שזאת גם היתה הסיבה להחתמה של ורמוט. בעייני רוחו דמיין ג'ורדי קבוצה התקפית עם יכולת ייצור מצבים אדירה. רק שוורמוט נולד להיות אנדרדוג. הוא פורח בתנאי חוסר ציפייה. כדרכם של כאלה, שילוב נדיר של נסיבות יביא אותו ואת הקבוצה שלו לעונת שיא והקריירה שלו תואר מאותו רגע והלאה באור אותה עונה. בפועל, רוב שנות הקריירה שלו הן אור דמדומים ומשנת האור של ורמוט ממילא עברו כבר שש שנים.

*     *     *

וככה נולד קאטש: בהתחשב בהגנה שלה, מכבי חייבת להבקיע מינימום שלושה שערים כדי לנצח, בלי שיש לה התקפה שמסוגלת לנפק מספרים כאלה. מכבי של סוזה היתה מרשימה. מתחילה משחק, מכניסה שניים בשלב מוקדם, אפשר היה ללכת הביתה. הקבוצה השנייה היתה יכולה לשחק עוד שעתיים. זו של אוסקר נהנתה מהגנה מופתית עם שוער מצוין, ובעיקר, מרעננות שהפתיעה את היריבות וגרמה למכבי להבקיע גם רביעיות וחמישיות. קבוצות גם לא הסתגרו ככה מולה.

אצל פאקו התחילו החריקות של גרסיה וטיבי. זכור לי לרעה המשחק מול נתניה שנגמר בתיקו שלוש אחרי שזהבי הפך לקראת הסיום ועשה 3:2; בן-הרוש היה אז הלוליין התורן. היה סיום הבלהות נגד בית"ר בסמי עופר עם השוויון שלהם בזמן פציעות. קבוצה לא אמורה לקבל שוויון כזה. ועוד פעמיים. מה שאפיין את שני המשחקים ההם וחוזר על עצמו העונה כדבר שבשגרה, הוא ההיסטריה, ליתר דיוק, חוסר היכולת להרחיק כדור בלי להסתבך עד שתבוא השגיאה. מכבי נתניה למדה שאם היא תלחץ מספיק את מכבי ייצא מזה משהו בסוף. וזאת מכבי נתניה.

החריקות שהתחילו אצל פאקו פירושן שהשחקנים במכבי כבר לא יכלו לסמוך על ההגנה שלהם שתעשה להם את העבודה. בעונה שעברה מדובר היה בארבע נקודות. החריקות של אז הן היום קקפוניה צורמנית. לפחות 9-7 נקודות. הקבוצה מבקיעה שניים ואתה יודע שזה זמני עד שיגיע שער מצמק. לפחות מצמק. הבעיה שההתקפה לא משהו. אז לפעמים מבקיעים רק אחד. אז מגיע השוויון. רק ברצלונה של העשור האחרון יכולה להרשות לעצמה עונות עם פערים גדולים בין הגנה להתקפה וגם אם היא מפסידה אליפות אחת לשלוש עונות.

בינתיים גם החלוץ נפצע. עוד לא שיחק דקה בליגה. אם זה היה קו המחשבה, הוא התעקם.

*     *     *

אני שם את עצמי בראש של שחקן שהוא לא חלק מרביעיית ההגנה. כתבתי על זה כאן פעם. על תחושת התסכול מהוודאות הרופסת שבמשחק ההגנה. על הקו ברלב הזה שמאחוריך. על חוסר השקט שזה מקרין עליך. על חוסר האמון שלך בחברים שלך. על ההכרח לפזול לאחור בזמן שאתה אמור בכלל לשעוט קדימה. אתה מוביל שניים על פתח-תקווה, מתכונן להפסקה, גול; רואה את איגיבור מחטיא בדקה שנייה מול באר-שבע ויודע שאם ההגנה הזאת, אין לך אשראי להחמצות כאלה.

אני חושב שראיקוביץ' מתגלה כבחירה נכונה. הוא לא הבעיה של ההגנה. הוא אולי לא יהיה שוער ראשון בקבוצות הגדולות, אבל יש מספיק מקום לשוערים ראשונים טובים בסקאלה שבין הכדורגל הישראלי לגדולות. רק שאם אתה מביא שוער בן עשרים, אתה חייב להביא בחשבון את מה שנלווה לזה. אתה חייב להביא בחשבון שהשוער הזה עלול להתגלח עליך, שאתה תקבל כמה שערים באשמתו על הדרך. אתה לא יכול להפקיר שוער כזה בידיים של הגנה כזאת. אתה צריך הגנה שתקרין לו שקט. שתחפה עליו. בינתיים ראיקוביץ' מחפה על ההגנה שלו יותר משהיא עליו. בלי קשר לשערים שהוא מקבל כחלק מהגילוח.

ג'ורדי חשב שבן-חיים הוא פתרון מספק שישלים את גרסיה וטיבי הדועכים. אתה מסתכל על הרקורד של בן-חיים ואומר לעצמך שאין מצב שמשהו יכול להתפקשש. אם אתה מכיר את בן-חיים באמת, את השדות המגנטים שמפעילים אותו, אתה מבין מהרגע הראשון שההחתמה מפוקששת. אי אפשר לקרוא לשלישייה הזאת הגנה. זה קרקס. וזאת בעצם הטרגדיה. שג'ורדי חשב שבן-חיים יהיה ההשלמה לגרסיה וטיבי.

*     *     *

מה שעוד חסר למכבי העונה הוא אופי. אופי של שחקנים. אופי שיוצר דבק ומרים את העסק למעלה. שיכול לחפות על הירידה ביכולת של חלק מהשחקנים. ראדי וייני עזבו; במקומם בא בן-חיים וורמוט אמור היה להיכנס ללופ. בן-חיים הוא בן-חיים וורמוט באמת נכנס ללופ. פריצה הלך ודבר לא מילא את החלל. למיטרוביץ' היה חוט שדרה, אבל הוא נקלע לחצי עונה נוראה ושוחרר. נדמה לי שיותר משג'ורדי רצה את ייני חזרה בינואר כי הוא בנה על כישורי המשחק שלו, הוא שיווע לשחקן עם אופי כמו שלו.

*     *     *

כל עוד הפער מבאר-שבע היה משחק אחד, העניינים עוד היו בשליטה. אם מכבי מגיעה לפליי-אוף עם פער של יותר ממשחק אחד, הלכה לה האליפות. אני לא רואה אותה מוחקת פער כזה. לבאר-שבע יש העונה מה שלא היה לה בעונות קודמות: רצף אדיר של משחקים ללא הפסד. 17 ניצחונות מתוך 19 משחקים. היא כבר לא מפסידה לקטנות. במאזן כזה, כדי שמכבי תיקח אליפות עם פער של שני משחקים בתחילת הפליי-אוף, היא צריכה לייצר רצף של כמעט מאה אחוז הצלחה מעכשיו עד סוף העונה. תיקו אחד לכל היותר. היא לא שם. גם באר-שבע. הרבה אנשים מדברים על המשבר שעוד יבוא לבאר-שבע. אנחנו לא בסיבוב הראשון. אם הוא לא בא עד עכשיו, הוא כבר לא יבוא. זה לרוב השלב שבו קבוצות נתקעות במשבר. גם אם באר-שבע תיקלע לאיזה משברון, קצב צבירת הנקודות שלה יהיה כמו של מכבי כיום. זה רק מגביר בעייני את הוויתור המיותר על התואר. כמו שבאר-שבע נראתה בשני המשחקים עם מכבי, במיוחד בניצחון שלה, אין דרך אחרת אלא לראות בזה אליפות במסירה.

זאת העונה האחרונה שבאר-שבע יכולה לעשות את זה בסגל הקיים. גם בבאר-שבע מבינים את זה. קשה לי לראות אותה מתאוששת אם השנה זה לא יקרה.

*     *     *

מה שהכי פסיכי זה, זה שהאליפות האחרונה לפני ג'ורדי היתה של שירצקי. איפה שירצקי צמח, את מי הוא אוהד באמת, איפה הוא קיבל את היסודות – כולנו יודעים. חצי אליפות של קריית-שמונה בכלל שלנו. ומי לא רצה את שירצקי במכבי כשותף או כבעלים במקומו, אנחנו גם יודעים מצוין. בגללו הוא עלה צפונה. ומי הכניס את ברקת לכדורגל, אנחנו גם יודעים מצוין. ותחת מי צמחו הגאונים שמיררו לראדי את החיים, אנחנו גם יודעים.

ומה שמעליב, זה כל מה שאומרים על ג'ורדי שלנו. שהוא קר, כוחני, דורסני. הבנאדם היה משחרר את ראדי לבאר-שבע מכל הקבוצות אם הוא היה כזה? היה מחויב ככה לגרסיה? מפגרים. לב עשוי נוצות יש לו. והיה גם הסרטן של אבא של ג'ורדי ואחרי זה ג'ורדי נסע לעשות אורתוסקופיה בעצמו. האמת, כשאני חושב על זה עכשיו, בנסיבות כאלה, לא פלא שההגנה נראית ככה. אפילו טבעי שהראש שלו היה קצת במקומות אחרים. רוב האנשים היו מתפרקים.

ואני אומר, נכון היה לשחרר את ראדי. לא רק כי הוא רצה, אם באמת הוא רצה, אלא כי כשיש לך שני קשרים אחוריים מבוגרים כמו אלברמן וראדי, מישהו צריך ללכת, כדי שבעוד שנה-שנתיים יתפתח אצלך ראדי חדש מאלה שכבר אצלך בסגל. ונכון להשאיר את אלברמן. אז מה שאני בא להגיד זה, שאם באר-שבע לוקחת, גם חצי אליפות שלה שלנו. ומה שאני עוד בא להגיד, זה שאפילו שהוא כבר כמה שנים לא אצלנו, הנזקים שהלוני הזה עושה למועדון הם יותר מכל בעלי הקבוצות האחרות ביחד, זה מה שאני אומר. לא מפסיק לרדוף אותנו, האיש הזה.

 

האם באמת יש צורך בבית דין משמעתי בהתאחדות?
נתנו בראש לבן סימונס

63 Comments

ערן (המקורי) 20 בפברואר 2016

פוסט חד, מפוכח, וכואב בריאליזם שלו.
ההגנה העונה היא הבעיה הקשה ביותר בשנים האחרונות, ומדגישה את זה שיש לבוס סגל נחות בהרבה מזה של אוסקר וסוזה.
שמענו רבות על בעית בהתקפה. אך מכבי הבקיעה 9 שערים יותר מבאר שבע, הבאה אחריה במדד השערים.
ושמענו על התלות המוחלטת בזהבי הפנומן לשם הבקעה. אבל גם אם זהבי היה מבקיע רק את הכמות שברדה הבקיע עד כה העונה (12 שערים), עדיין מכבי היתה מבקיעה יותר מכל קבוצות הליגה, למעט באר שבע.
קשה לי מאד לבקר את ג'ורדי לאור תרומתו האדירה, אך הוא פישל בנוגע לחוליית ההגנה. הן בקיץ (הבאת טב״ח, הארכת חוזה מהירה לקרלוס) והן, ובמיוחד, בינואר. וזו החוליה היחידה בה לבאר שבע יתרון אמיתי, שבא לידי ביטוי מדי שבוע, לעומת מכבי. באר שבע לא מחלקת כוחה מתנות.
הסתייגות אחת מדברי חיים: אני חושב שהאופי של באר שבע טרם הועמד במבחן אמיתי, של מאני טיים מוחלט, מהסוג שראינו בגמר הגביע.
הסתייגות שנייה מדברי חיים: בעיניי, נזקו של לוני, שהיה אכן עצום ורב, משני לנזקו האדיר של מספר 8. לראייה: איך כשרון ענק כמו מדוניאנין בוזבז ותוסכל אצל נמני. כשהיה צעיר בחמש שנים לעומת השחקן הנוכחי.

yaron 20 בפברואר 2016

אחלה פוסט, מרגישים את הכאב בכל שורה.
הפוסט הזה גם מחזיר אותי לפוסט האדיר שלך "מקום של בשר" אחרי שפגשת את סוזה במסעדה :-)
מין סגירת מעגל מהשיא של תקופת ג'ורדי לעונה הנוכחית שאני עדיין מקווה שתיגמר עם אליפות רביעית אבל בכל מקרה מסמלת סיום תקופה וצורך אמיתי ברענון רציני.
אין ספק שההגנה שלנו כבר לא מפחידה כמו שהיתה לפני שנתיים וחמור מכך, לא נותנת לקבוצה את הביטחון לו היא כ"כ זקוקה. לא לשוער הצעיר מאחור ולא לקישור ולהתקפה מקדימה…
ראיקוביץ' צעיר ועלה לנו בכמה שערים אבל חואן פבלו המבוגר עלה לנו ביותר בשנה שעברה… חואן פאבלו ידע לסחוט מעצמו את הטיפות האחרונות בפלייאוף האחרון ובמוקדמות לאלופות. נקווה שראיקוביץ' גם ייתן פלייאוף אדיר השנה.
בלמים – אני לא קונה את הסיפור שאם ג'ורדי לא החליף לא היו בלמים איכותיים בשוק… הוא הלך על טב"ח כי האמין שהוא יעשה את ההבדל וטעה…
חלוץ – איחרנו… אין מה לעשות זאת עובדה.
א ב ל, צריך לזכור שהיתה לנו פגרה של שבועיים, שלחנו לנבחרת חצי קבוצה והיתה עונה ארופאית מתישה עם מאמן חדש שאיבד עיניין ברגע שהיא נגמרה…

ניתאי 20 בפברואר 2016

ההגיון של גורדי לדעתי היה ההגיון של פרגוסון בעונה בה הביא ואן ניסטלרוי למרות שההגנה גמגמה. חיזוק ההגנה דרך ההתקפה (וההרתעה על הדרך). סוג של ללכת על כל הקופה.
בינתיים לא נראה שחסר הרבה כדי שהגלגל יתהפך, למרות הקלף שהולך לב"ש.

ולוני. גם בעוד 50 שנה תמצא דרך להאשים אותו.

יואב 20 בפברואר 2016

ניתאי,
פרגי עשה את זה גם עם ואן פרסי. ההגנה והקישור שייועו לחיזוק ואז פרגי מביא את ההולנדי.

ניתאי 20 בפברואר 2016

הכוונתי ואן פרסי כמובן

גיא זהר 20 בפברואר 2016

אני אתייחס לבאר שבע כי צר עולמי כעולם נמלה. המשבר של באר שבע היה בתחילת העונה כשהשיגה 7 מ15 והודחה מאירופה. אז גם הפסידה לקבוצת תחתית – עכו. ראדי בשתי העונה האחרונות המכבי לא היה פקטור משמעותי והיתה לו עוד שנה בחוזה. אני חושב שקרויף לא ספר את באר שבע כיריב משמעותי. מה שלא מובן לי (וחזר בנסיבות אחרות גם במקרה ורמוט) איך ראדי שוחרר בחינם. בניגוד למה שבוס אמר לבאר שבע יש שחקנים רבים שזכו באליפויות (ברדה, ראדי, צדק, מליקסון בפולין, גדיר) וגביעים (בראון, שהר ובכר עצמו), בעוד שלמכבי הגיעו שחקנים שלא זכו בתארים השנה (בוס בעצמו, דסה, סה, מדוניאנין, אזולאי), אבל הלחץ עכשיו בהחלט על ב"ש, ושתי הקבוצות מבחינה פיזית לא משהו.

yaron 20 בפברואר 2016

נכון, ואם לא המשבר ההוא, ב"ש היתה פותחת פער בזמן שאנחנו התשנו את עצמנו בנבחרת ואירופה.
אני מאמין שאם ב"ש נכנסת לפלייאוף ביתרון חמש סיכוי גבוה שהיא לוקחת. המחשבה שמכבי תוציא בשני משחקים נגד בית"ר יותר מב"ש לא מבוססת.
מצד שני, אני מאוד מתחבר למה שחיים כתב – אם ב"ש לא לוקחת השנה הקבוצה תישבר.
כרגע זה משחק של לחץ פסיכולוגי נטו, אבדן 2-3 נקודות שלכם ויכול להיות שינוי מומנטום רציני כשכל הלחץ עליכם.

רועי 20 בפברואר 2016

מכבי לא צריכה משבר של ב"ש בשביל לחזור לעניינים, מספיק איבוד נקודות במשחק-שניים.
הבעיה היא שגם את זה אני לא רואה קורה.

yaron 20 בפברואר 2016

איבוד נקודות בשני משחקים בשלב הזה של הליגה זה וואחד משבר…
בטח ובטח אם זה לפני המפגש הראשון נגד מכבי.

אורי 20 בפברואר 2016

אני דווקא חושב הפוך מכולם – הבעייה היא לא ההגנה, היא ההתקפה. כלומר ההגנה שלנו מזעזעת, אבל לא יותר מבשנים קודמות.
למי ששכח, פאקו התחיל את השנה שעברה כמו עכשיו – אותה הגנה וקישור התקפי מאוד ומהר מאוד הוא קלט שההגנה מזעזעת ועיבה את הקישור האחורי לשלושה שחקני עם נטייה הגנתית.
כל הבונים ושלומואים ביקרו אותו, אבל ההגנה התחזקה והפסיקה לספוג כמו מסננת וזהבי + אופי של אלופים דאגו להבקיע אחד-שניים יותר מהיריבה.
כרגע הלכנו שנה וחצי אחורה – הקישור התקפי ומפקיר את ההגנה, אבל במקביל השנה אבד הקילר אינסטינקט – את רעננה, בית"ר בחוץ והפועל, מכבי של פאקו וסוזה מנצחת בגול (רמה"ש, הדרבי של זהבי, בני יהודה ועוד נצחונות רבים שח דקה 80+). השנה זה פשוט לא קיים

yaron 20 בפברואר 2016

מה שאתה אומר על ההגנה נכון בהבדל קטן (ענק) אחד – שרן ייני.
וכמו שחיים כתב, זה הרבה מעבר למשחק ההגנה והכיסוי במתפרצות, זה האופי.

צור שפי 20 בפברואר 2016

פוסט מצויין, כמו תמיד, אבל לא הבנתי למה, אחרי האליפויות וכל שאר ההשגים אתה עדיין נוטר ללוני.

חיים שדמי 20 בפברואר 2016

צור, לא פייר.

האזכור של לוני נכתב בהומור, למעשה, במידה רבה בהומור עצמי. בדיוק מהסיבה שכתבת:
משך השנים היו כל מיני אנשים שלא כל-כך התחברו למה שאני כותב עליו – חלקם לא הבין את הסגנון המוקצן במכוון כבר אז – והאשימו אותי שאני רדוף.
ואגב, עניינית, כל העובדות שכתבתי בהקשר השלישייה לוני-שירצקי-ברקת נכונות. אבל ההקשר הכולל – בחיוך. ותודה על יתר המילים שכתבת.

צור שפי 20 בפברואר 2016

בכיף. היתה אצלי כנראה תקלה במנגנון ההומור. בעדה שלי (ייקים כמובן) זה לא בלתי שכיח…

מיכאל 20 בפברואר 2016

שדמי אתה גאון.
פוסט 10000 מילה, מענין, בו אתה אומר רק דבר אחד, צמד הבלמים לא פוגע.
דורפן היה מתקשה לכתוב פוסט כזה…

קורא בין השורות 20 בפברואר 2016

קרוייף פישל עם ההגנה, חבל שלא בא בלם חדש בקיץ מזעזע שלא נעשה כלום בנושא בינואר
טיבי פתאום רוצה להישאר כי כנראה הבין שהיכולת הנוכחית שלו הוא לא יגיע לשום מקום מוצלח

יואב 20 בפברואר 2016

מתחבר מאד אל הפוסט אבל עדיין מאמין גדול בטיבי.
רק בן 28, מהיר באופן יחסי, יש לו עוד שנים טובות לתת. אולי לא מפוקס מספיק בגלל עיניני חוזה. להחתים עכשיו ולקוות לסיומת טובה שלו.
בהנחה שארבעה זרים כבר סגורים, ניתן יהיה להביא רק בלם זר אחד ואני לא רואה בלם ישראלי שיכול להיכנס להרכב כרגע, או שטוב מטיבי כרגע.
לא הייתי רוצה לראות אותו חותם בבש או בחיפה.
יש אפילו סיכוי שטיבי עוד לפני שיאו, כמה מוזר שזה נשמע.

מאיר (חדש בשכונה) 20 בפברואר 2016

נכון, אפילו שבמשחקים האחרונים הוא משחק כאילו שתה משהו לפני המשחק. צריך לחזק אותו שיחזור למה שהיה. הפוטנציאל עדיין שם.

פורד פרפקט 20 בפברואר 2016

אני תפקידי לנגב לך את הדמעות….

MOBY 20 בפברואר 2016

ואוו, מסכן האוהד מכבי (חיפה) הזה…..
:)

רועי 20 בפברואר 2016

צרות של עשירים.
מה יאמר אוהד נתניה?.

ניק 20 בפברואר 2016

אני מקווה שאין זכויות יוצרים על השם של הפוסט, כי אנחנו נצטרך אותו לסיכום עונה של מנצסטר יונייטד :)

ד"ר רזי הופמן 20 בפברואר 2016

שדמי

כל מילה חקוקה בסלע. כל מה שאמרת כולל הגול המטומטם בסוף המשחק של הפועל חיפה הוא תוצאה של חוסר הרחקה מכדור שהיה של מכבי ברחבה ובמקום להרחיק בהגנה שיחקו כמו מטומטמים והכדור הזה נחטף והפך לגול. טוב שבן חיים שם קודם כדור שני ברשת אחרת כנראה היינו 7 נקודות אחרי ב"ש אחרי סיום המחזור. מקווה שקרוייף יחזק בשנה הבאה את ההגנה כי חסרים בלמים ומגנים טובים שלא יעשו שטויות!
מילה אחרונה על בן בס-בס. הוא אולי קונה את מקומו כי הוא רץ כל הזמן. בתכלס הוא בכושר ריצה אבל לא בכושר הבקעה…. מקווה שלא ימשיך במכבי בשנה הבאה.

yaron 20 בפברואר 2016

מי אמר שעל טעויות לא משלמים?
היום בשל השעה המוקדמת והשתלטות עויינת על הטלויזיה נאלצתי לראות את המשחק במחשב ובנוסף עשיתי משהו שאני בדר"כ לא עושה – חיברתי אזניות והקשבתי לפניני השדרנים… מסתבר שזה היה המשחק הגרוע ביותר שלנו השנה…
זה לא שאני חושב שהיה משחק גדול, ברור שלא. גם לא משחק טוב, אבל הכי גרוע? ראיתי את ב"ש השנה מנצחת כ"כ הרבה משחקים כאלה וזוכה לתשבוחות…
בכל מקרה יש שלוש נקודות ויאללה בני יהודה :-)
בן-בסט – מודה שבכל פעם שהוא משחק אני מתפלל שיבקיע וייתן סוף סוף משחק גדול. יכול להיות שזה היה המשחק הכי חלש שלו העונה אבל גם זה לא בטוח :-)
מקווה שסה בריא ושבוס מבין שאי אפשר לקחת אליפות עם עשרה שחקנים…

טום 20 בפברואר 2016

למה בן בסט לא קיים? פשוט פחות שחקן בהנעת הכדור. יכולת מרשימה לא להשתתף במשחק בקבוצתי.

כנראה שנים בתחתית כאוכל נבלות עצבו אותו לכך. ההבדל העצום בינו לבין ראדוניץ.. מכבי חייבת פיבוט שירגיע וייתן זמן לבנות את ההתקפה.

סתם סטודנט 20 בפברואר 2016

עמב"ה נראה לי בדיוק החיזוק שמכבי זקוקה לו בעמדת הבלם. מכבי צריכה דווקא מגן שמאלי. לעמב"ה יש יכולות פיזיות (מהירות, גובה, כוח) שאף שחקן ישראלי לא מתקרב אליהן. אני מקווה שבעמדת הבלם הוא ירסן את יצר ההרפתקנות שלו, וישים לב יותר למיקום שלו במגרש, במקום לסמוך על היכולות הפיזיות שלו. יחד עם טיבי מכבי תיהנה ממרכז הגנה מהיר בטירוף כששני הבלמים יודעים להוביל כדור במקרה הצורך.

yaron 20 בפברואר 2016

הטעויות של עמב"ה בעמדת הבלם זה כפול פנדלים, יותר כרטיסים צהובים ואדומים ובעיטות עונשין במקומות מסוכנים (בניגוד לפינה ליד הקרן).
אם כבר הייתי משחק עם דור פרץ שבסגל הנוכחי לא יראה הרבה דקות בקישור.

סתם סטודנט 20 בפברואר 2016

רוב העבירות שלו נובעות מריצות כתף אל כתף עם שחקן הכנף של היריבה, שם המחסור בזריזות (בניגוד למהירות) גורמות לו לבצע עבירות. בתור בלם עבודת ההגנה שלו תדרוש פחות זריזות ועבירות הכתפיים שלו לא ישרקו בתוך הרחבה. הייתי רוצה שבוס ינסה את זה עוד לפני חלון ההעברות הבא (ריקן בשמאל), אבל אני לא רואה את בוס עושה יותר מדי ניסויים כאשר אנחנו נמצאים בישורת האחרונה… אולי בגביע…

מאיר (חדש בשכונה) 20 בפברואר 2016

כל מילה

מאיר (חדש בשכונה) 20 בפברואר 2016

התגובה לירון

ילדיסקו 20 בפברואר 2016

נכון שההגנה שלנו לא להיט חורך התקפות אלא יותר טיילת ים מזמינה אבל אני חושה=ב שיש לנו בעיה עמוקה יותר.

המעבר של הכדור מהגנה להתקפה

היום, הרגע שהמשחק של מכבי השתחרר היה כשמדוניאנין החליף את אלברמן וירד לאחור לאחר החילוף המשולש (השלישי היה כפוי של ריקן בעמבה)
מאותו רגע פתאום נזכרתי מה חסר לי במשחק של מכבי כל העונה הזו,
משחק מעבר מהיר. שחקן שיעביר וימסור מהר קדימה לאחד הקיצוניים או לזהבי/אחד החלוצים שיורד לקבל למטה.

מדוניאנין פתאום ניהל את המשחק, מסר לימין, לשמאל, לקח כדור מקרלוס באמצע שלנו והניע את המכונה שהפתאום נראיתה דורסת כמו שהייתי מת לראות את מכבי בדפולט.

סלחו לי אבל שבעים הדקות עד החילוף היו פשוט נוראיות.

ותקנו אותי אם אני טועה אבל בוס נראה חצי מיואש, בשבעים הדקות הראשונות אתה פשוט לא מבין מה תפקיד המאמן אם קבוצה נראית ככה.
כה מתסכל

yaron 20 בפברואר 2016

התפקיד העיקרי שלו היום היום היה להחליף את עב"ב ולחזור לשחק עם 11 שחקנים. לדעתי גם אם היה מסתפק בחילוף הזה היינו מנצחים.
בלי קשר, אני מסכים עם כל מה שכתבת על מדוניאנין ואמרתי בעבר שבשיטה של בוס הוא יהיה באנקר לפני איגיבור ואלברמן.

-גיסנו- 21 בפברואר 2016

לגמרי. אני מחכה לראות מתי הוא יתייאש ממנו סופית, הייתי הסנגור הכי גדול שלו עד לא מזמן ובאמונה שעוד יש איתו קצת תקווה. עכשיו אני לא מסוגל לראות אותו יותר.

-גיסנו- 21 בפברואר 2016

(האמור הוא על בן בסט כמובן)

yaron 21 בפברואר 2016

עזוב מסוגל, אני דקות שלמות מחפש אותו ולא מוצא חחח

ColoColo 20 בפברואר 2016

טקסט ארוך מייגע ומפוזר, כתוב פשוט לא טוב. טקסט טוב זה טקסט שמצליח לעניין לא רק את אוהדי הקבוצה.

חיים שדמי 20 בפברואר 2016

ככה שאם יש אוהד קבוצה אחד שהיא לא מכבי שמצא אותו מעניין – קרסה התזה שלך?

קבל טיפ על ביקורת: לעולם אל תערבב טעם אישי בניתוח מקצועי. כי התזה קרסה.

אורליוס 20 בפברואר 2016

יש כמה סופרים קטנים שהייתי ממליץ לך לא לקרוא כדי לא לסבול, שלו ומרקס כדוגמה.
ואני לא משווה את שדמי אליהם.

עדי אבני 21 בפברואר 2016

אוהד הפועל תל אביב בעוונותיי, ובכל זאת נהניתי, כמו מרוב הטקסטים של שדמי.

bhr 20 בפברואר 2016

שדמי מי לא הבנתי אבל איזה. בלם כן היית רוצה לראות?

funfun 20 בפברואר 2016

כואב קצת אבל נכון
ועדיין לא נאמר נואש -יכול לניות שהאקשיין העונה יגיע בסוף..
כבר יהיה לנו חלוץ , תחרות מטורפת בקישור, נחזיק אצבעות לעמבה ומיכה יכניס איזה דרדלה
או דור פרץ. סתאאאם

ColoColo 20 בפברואר 2016

מצטער אבל בלי קשר לאהדה…הטקסט מפוזר וארוך, מה שאתה רוצה להגיד היית יכול להגיד בפיסקה וכל יתר הדברים לא מוסיפים פשוט כלום. ממה שאני רואה בתגובות אלו רק אוהדים של מכבי. אני אוהב לקרוא בדה באזר כי גם הטקסטים שאינם קשורים לקבוצה או ספורט מועדף מענינים ומוסיפים זוויות חדשות. הטקסט הזה פשוט לא.

אוריה 21 בפברואר 2016

ממש בוער לך להגיד כמה אתה לא נהנה…
אגב, אם קראת ולא נהנית את יכול לבקש מדורפן שיחזיר לך את דמי המנוי לאתר

ד"ר רזי הופמן 21 בפברואר 2016

קולו-DE

מה הקשר?

הכתבה הזו היא ניתוח נוקב של הבעיות של מכבי.
לא מעניין אותך?
NEXT

יואב דובינסקי 21 בפברואר 2016

אוי שדמי, הפוסטים שלך זה משהו.
רק את מייג'ור מייג'ור לא הכנסת.

יניב פרנקו 21 בפברואר 2016

הניתוח הכי יפה ונכון שראיתי על מכבי של השנה.

טרנטה 21 בפברואר 2016

תודה לך.
מזלי שספגנו שספגנו את הדרדלה הקבוע בסוף ולא בהתחלה, אחרת (שוב) הייתי צריך לסוע מבואס עד נתניה.
לגבי ההגנה – אני מאמין גדול בטיבי. אני גם חושב שטיבי צריך לשחק לצד בלם טוב נוסף. קרלוס כבר לא כזה לצערנו ובן חיים אף פעם לא היה. האכזבה הגדולה ביותר שלי (חוץ מזה שאין בלם) היא מדסה. לא תותח בהגנה ולא תורם בהתקפה אלא סתם עושה פקק באזור של מיכה. ראיקוביץ' הוא שוער אדיר ואתמול שוב הביא נקודות.
חייב משהו לפרוק: הבוקר קראתי קצת ברכבת את הביביתון. מי שלא ראה את המשחק עלול לחשוב שמכבי ניצחו בזכות פנדל מפוקפק. אני חייב להגיד שניצחנו למרות השיפוט. וזו מגמה – השופטים עוזרים לקבוצות לבזבז זמן. לא מוציאים צהובים הכרחיים. בפנדל הברור היה חייב לבוא גם אדום. וזה בדיוק מה שראינו גם מיפת, רדלר וכל החברה האלה.

-גיסנו- 21 בפברואר 2016

+1
אבל זה כי בארץ לא מסתכלים על השיפוט ככללותו לאורך המשחק, אלא רק להחלטות קריטיות כאלו ואחרות (ואני באמת לא מבין מה היה מפוקפק בפנדל שמכבי קיבלה במשחק הנ"ל). השיפוט של יפת בדרבי לדעתי היה מופע מזעזע של כל מה שרע בשיפוט בארץ למרות שעל פניו, הוא לא טעה באף שריקה חשובה.

yaron 21 בפברואר 2016

בלי קשר לרמת השיפוט המזעזעת בארץ, אני רוצה להגיד משהו לגבי מכבי וקבוצות גדולות בכלל.
1. קבוצות גדולות / כוכבים זוכים בדר"כ ליחס מועדף.
2. כששופט טועה נגד קבוצה גדולה זה תמיד יתקבל יותר בהבנה מאשר נגד קבוצה קטנה / אנדרדוג.
ולכן, כאוהד מכבי, אני משתדל להימנע מטענות על השיפוט ככל הניתן. מין עסקת חבילה שכזאת, יחס מועדף בחלק מהמקרים והתעלמות מוחלטת כשהשופט טועה נגדנו.

דור 21 בפברואר 2016

שיתוף הפעולה של השופטים עם בזבוזי הזמן מהוו מחלה. די! זה לא כדורגל! לפחות אל תתנו לזה יד!

-גיסנו- 21 בפברואר 2016

מסכים איתך שבשריקות הגבוליות ו/או שערורייתיות ה"גדולות" לרוב הקבוצה הגדולה זוכה לעדיפות, והכוכב שלה על אחת כמה וכמה. אני לא מתלונן על הפנדל הזה או האופסייד ההוא. אבל זה אפילו לא רמת השיפוט, זה סגנון השיפוט. כשיש לך משחק כמו חיפה-הפועל אתמול זה הרבה פחות בולט לעין, במשחקים של מכבי שברור שכמעט כל קבוצה בליגה מנסה לשחק הגנתי, למשוך זמן ולנסות לעקוץ – זה פשוט ממש בולט לעין.
בגלל זה אני מבסוט שמכבי לא מוציאים כדור כששחקן נשכב בדרמטיות (וזה קורה גם כשלשחקן קוראים טל בן חיים החלוץ, אגב). ובגלל זה התעצבנתי במיוחד כשיפת עצר את המשחק כשמכבי לא החזירו כדור אחרי הפארסה של עופר ורטה.

זה פשוט – יש הבדל בין טעות נקודתית לבין מדיניות.

קפטן קוקי 21 בפברואר 2016

אגב, עוד מישהו שותף לתחושה שבגלל שמכבי קבוצה שנחשבת פיזית ואגרסיבית השופטים מרשים ליריבות מה שהם לא מרשים למכבי?

גיסנו 21 בפברואר 2016

מצד אחד כן (וכמה שפריצה סבל פה בגלל זה), מצד שני אני לא מרגיש אובייקטיבי, כי בעבירות הקטנות של משחק פיזי – תמיד כולם יוצאים בתחושה שהשופט דפק אותם….

yaron 22 בפברואר 2016

קפטן,
אני לא אובייקטיבי אבל אני כבר כמה שנים מסה לבדוק אם השופטים בעדינו או נגדנו והתשובה תמיד זהה – השופטים פשוט גרועים !
הרמה כ"כ ירודה והם עושים כ"כ הרבה טעויות שממש קל לאושש כל תאוריה שתרצה.

קפטן קוקי 21 בפברואר 2016

אני דווקא יצאתי עם הרגשה טובה מהמשחק. להוציא את בן ב(א)סט, שלדעתי צריך פשוט לוותר עליו השנה (ובכלל), נראה שמכבי הרשתה לעצמה לתרגל 60 דקות של משחק מסודר ומהיר יותר. זה לא הביא תוצאות אבל יש התקדמות שם. אח"כ, בגלל שצריך לנצח ואי אפשר רק לתרגל, אז בוס העביר לטורבו. לא נראה לי שוויתרו על העונה, ויש תקווה גדולה שהבלמים שלנו גמרו את מכסת הטעויות הקריטיות.
אפילו שהגול שחטפנו היה מוזר ומטופש חדש, זה היה סוג חדש של רשלנות, לא מהסוג שהתרגלנו אליו.

עופר כהן 21 בפברואר 2016

1) לא ראיתי את המשחק, אבל כן את הגול של הפ. חיפה ותאמת שעם כמה שמתסכלים רק על מכבי יש גם יריבה וקוראץ' עשה תנועה טובה/התמקמות נכונה , אל מחוץ לטווח ההגנה של מכבי. מה לעשות, קורה. אגב גם הגול מול נתניה, הם עשו התקפה מצויינת, מה אתם רוצים?
אם מכבי הייתה מונעת לחלוטין מצבים קריטיים לשער שלה אז כנראה שטיבי ועמב"ה כבר אתמול באירופה.

2) הארה: אפילו הפרשנים כבר מתחילים להצחיק אותי, ובדרך כלל הם עצבנו אותי. כי עד עכשיו זה היה ערן זהבי, עכשיו זה "זהבי וההברקות של בן חיים", לאחר מכן זה יהפוך ל"זהבי, ההברקות של בן חיים ומסירות המחץ של חאריס" ואולי באחרית הימים יבינו המוגבלים שכלית באתרי הספורט שזו פשוט "מכבי תל אביב". אבל כמו שכבר נאמר יש להם סיפור לספר…

3) השיטה של בוס קשה להטמעה, מההיכרות שלי עם הליגה ההולנדית (ודרך אגב תקראו מה שדן רומן כתב על הליגות הנמוכות בהולנד) מדובר בשחקנים שמחונכים טקטית ברמה מאוד גבוה. השחקנים מתורגלים פה בשיטה חדשה בקושי חודשיים לאחר שעונה וחצי הקבוצה לא טופלה טקטית נכון, ולא נרכשו שחקנים מתאימים.

-גיסנו- 21 בפברואר 2016

1) בגול של נתניה היה פספוס די רציני של טיבי אאל"ט. ו-וואלה, הקבוצה לא כבשה שער שדה מאז נובמבר ואתה מאפשר להם שער כ"כ רך? זה מרגיז.

2) מזל שלא שמעת את השדר שליד נמני מסכם את המשחק בכל 3 דקות החל מהדקה ה 30 בערך.

יוזף קנטה 21 בפברואר 2016

כרגיל מדוייק, נעים לקריאה ועוקצני (לא הקטע על לוני… זה סתם היה מצחיק).
דבר אחד שחסר בניתוח שלך בעיני זו המסקנה המתבקשת על המשך דרכו של יורדי במכבי. נכון האיש הביא את מכבי למקומות שלא חלמנו עליהם בעבר (בעצם למה אני משקר, ברור שחלמנו. יותר מזה- גם חשבנו שככה אנחנו אמורים להתקיים בתור המועדון הכי והכי והכי)
אבל יש לי תחושה שיורדי מיצה את עצמו במכבי ובהפסד האליפות העונה אני מאשים בעיקר אותו. מאז מעברו של מונס לשוויץ לפני שנתיים למכבי אין מספיק כלים התקפיים (ברור שביחס לליגה ההתקפה הכי טובה אבל זה לא מספיק בשביל אליפות מסתבר) יצירתיים. להגנה ולקישור אין לי טעם להתייחס כי עשית את זה טוב ממני.
לטעמי מכבי היתה אמורה להיות כבר בעונה שעברה בפור מטורף על הליגה, כזה שגם שחרור של ראדי ליריבה העיקרית שלך לא היה אמור להשפיע על מיקומך בטבלה. אבל הזרים שנחתו פה בשנים האחרונות לא ממש הצליחו, להוציא עונה וקצת של קרלוס ובינגו ויקינגי (עדין מחכה לפסל בגן כרונינגן)
אין מכל האמור להוריד מהצלחתו של יורדי, ובכלל העונה באם תסתיים בזכייה בגביע אפילו יכולה להחשב כהצלחה גדולה (צ'מפיונס, גביע ומאבק על אליפות) אבל הדרך והתהליך כבר אינם תואמים את המועדון לטעמי.

מכביסט שמאלני 21 בפברואר 2016

היום חלה הסלמה בתקשורת וכל האתרים השונים יצאו בערך באותה השעה יצאו בכותרת נגד בוס והיכולת "החלשה" של מכבי, לא זכור לי דבר כזה , ונקנח בתוכנית של 103 צנציפר חירטט את עצמו לדעת וטען שכל אוהדי מכבי שרקו בוז בסיום המשחק .

אבי נמני פרשן פח אשפה, השדרן שהיה איתו אבא שלו בכלל כרוז של מכבי חיפה והוא בעצמו אוהד שרוף של חיפה ולכן אנטי מכבי.

מאיר (חדש בשכונה) 21 בפברואר 2016

כתבת על צנציפר והכעסת אותי מחדש…. הבוקר אני פותח את ידיעות ורואה שהציון של מיכה הוא 4. פשוט לא יאומן. הבנאדם עשה הכל במגרש, יזם, לא איבד כדור, ביקש כל הזמן את הכדור בתוך הסבך כדי להתיר אותו ואפילו בעט. והוא היה שווה לבן בסט בציון. נו, מה זה צריך להיות?

גדי 22 בפברואר 2016

1. מכבי משחקת תמיד אחרי הפועל באר שבע וזה לא הוגן. זה מפעיל לחץ על השחקנים ומוריד לחץ מבאר שבע
2. מכבי מקבלת כל שבוע את הקבוצה שבאר-שבע שיחקה נגדם. נגד באר שבע הן משחקות פתוח ונגד מכבי סגור.
3. השופטים נגד מכבי.
4. התקשורת נגד מכבי
5. בגלל אירופה ומשחק בשתי מסגרות יש עומס שפוגע
6. אין מספיק זרים
7. יוקאנוביץ מכר אותנו

עומר 22 בפברואר 2016

גדי, כשאתה הולך לישון אתה בודק אם יש לך אוהד מכבי מתחת למיטה?

חיים שישב איתך. 26 בפברואר 2016

למרות היותי פסימי מושבע.
הכל עומד ותלוי על משחק בודד.
מכבי בטרנר.
בום שם, ואנחנו לוקחים את העונה הזו.
בום שם, זה לא 1 אפס.
בום שם, זה גמר גביע חוזר.
בום שם, זה לפחות 3שיה.
בום שם, זה מינימום הפרש של שני שערים עם שליטה מוחלטת בכדור.
אבל אני פסימי מטבעי אני.

Comments closed