רוח הקודש, הבן והתהום

שדמי נזכר שמכבי לא אלופה ומנסה להבין למה

בשעת אחר-הצהריים, איך שהגענו ללילה בצפון לכבוד יומולדת של אימא שלי, הודיעו שאבא מת. אנחה כבדה השתחררה ממני ונפער לי בולען קטן בבטן.

"זה לא טוב לנו", אמרתי לאח שלי, "פגיעה קשה בסיכויי האליפות שלנו". כיוון שלא משנה מה אירע ומה המאורע – לפני הכול וקודם כל נבחנים הדברים דרך הפריזמה של מכבי. מותו של אבא של ג'ורדי היה יותר מעוד סיבה לאובדן האליפות שלנו.

שילוב של סיבות הביא לאובדן האליפות. על כל אחת בנפרד ואפילו על כמה ביחד היא היתה מתגברת; המסה כולה כבר היתה קריטית. הפועל באר-שבע מיצתה את הפוטנציאל שלה בעונה שעברה; מכבי לא. זאת הסיבה שיותר משבאר-שבע לקחה אותה, מכבי מסרה את האליפות.

שום דבר מכל זה לא מוריד מילימטר מההישג של באר-שבע; זה בעיקר לא רלוונטי. בשבוע שאחרי ההדחה של מכבי בגביע בעונה של אוסקר, כתבתי כאן טקסט שהכותרת שלו היתה: "הפסידו בגביע; אז מה?". בתמצות, הטקסט התייחס לעובדה שבאבולוציה שלה, דאבל לא היה רשום על אותה עונה. אני מזכיר שבהנחת העבודה של אנשי המקצוע במכבי בקיץ לפני שהתחילה, גם אליפות לא היתה חלק מהנחת העבודה.

*

מה שהיה תקף למכבי של אותה עונה, תקף פי כמה לבאר-שבע של העונה שעברה. חוסר הרלוונטיות של האמור בפסקה השלישית – תקף פי כמה לעונה שבפתח. באר-שבע היתה צריכה לזכות באליפות. איך ובאיזה דרך, פחות חשוב. לעצמה, יותר מכל לדבר אחר. סוגיית המשחק הכפול של קורבנות סוציאליים מהנגב שהם מועדון בבעלות נציגת משפחת טייקונים, היא עניין לדיון נפרד ונניח לו כרגע. זאת הסיבה שכאוהב מכבי היה חשוב בעייני מאד לזכות בעונה שעברה באליפות: להוריד את ראש הנחש לפני שהגוף צומח.

אבל ההיגיון אומר שטוב למכבי לא לזכות בכל עונה באליפות (אותו היגיון שכאוהד ממש לא רלוונטי), וממילא, שחקנים הם בני אנוש; האנושיות שלהם, היא אחת הסיבות שמכבי לא לקחה את האליפות בעונה שעברה. לו היה מדובר בעונה השנייה ואפילו השלישית לרצף האליפויות, מכבי היתה לוקחת אותה. אוהב את זה או לא, אי אפשר לצפות משחקנים בעונה רביעית ואחרי שיא בעונה הקודמת, להיות מה שקוראים "רעבים" באותה המידה. אנושי מאד בעייני.

*

אני חושב שאילו באר-שבע לא הייתה זוכה בעונה שעברה באליפות, היא היתה מתקשה לעשות את זה העונה, ואז לך תדע כמה זמן היה לוקח לזה לקרות. אני חושב שהזכייה שלה באליפות בעונה שעברה, תקשה מאד להוציא ממנה את האליפות העונה.

אני חושב שבאר-שבע מזכירה עכשיו, באנלוגיה יחסית, את מכבי עם הגעתו של סוזה. זו של אוסקר גילתה את עצמה בראש ובראשונה לעצמה, זו של סוזה היתה הקבוצה ששיחקה את הכדורגל הכי טוב בתקופתו של ג'ורדי. השחקנים כבודדים והקבוצה כמכלול, היו באותה עונה בשיאם. נישאים על הגילוי מהעונה הקודמת וממשיכים להמריא. נכון שמכבי של פאקו הגיעה לשיא בכל מה שקשור לרקורד, אבל זאת הייתה קבוצה שונה: היא הגיעה לשיאים במשחקים נקודתיים. באלה החשובים באמת. לכן גמר הגביע באותה עונה נגמר כמו שנגמר. מכאן ההבדל בין גמר הגביע ההוא לזה נגד חיפה. ככה נראית קבוצה גדולה באמת, שהבטחון שלה בעצמה וביכולת שלה להגיע לשיא כל-כך גדול – שהיא יודעת שזה יקרה, גם אם הדרך אליו תהיה בחצי הילוך. זאת קבוצה שהבטחון שלה נבנה משך שנתיים ובקו עלייה מתמיד. שיודעת שברגע הנכון, היא תעלה הילוך.

בכר גרם לבאר-שבע להיות קבוצה שבטוחה בעצמה. הכדורגל שהוא סיגל לבאר-שבע נועד לשרת קודם כל את המטרה הזאת. בצדק, מבחינתו. גם כאן, הדיון באופי היהיר של בכר ובשתן שמשפריץ לו מהאוזניים, לא רלוונטי. במקרה של באר-שבע, הוא אפילו היה נחוץ. להוציא את באר-שבע מהדימוי. אבל מה שנקרא, רשמנו.

*

מה שעשתה באר-שבע עד עכשיו במוקדמות הצ'מפיונס-ליג, הוא הדבר הכי קרוב לבלתי נתפס במונחים של המועדון הזה. הוא לא עומד במנותק לאיך שבאר-שבע שיחקה בעונה שעברה; להפך, הוא ממשיך אותו בדיוק מהנקודה שבה נגמרה העונה. שחקנים שרובם גילה את עצמו פתאום בהפתעה, שהיו תוויות בלי כיסוי, אבל זכרו עדיין שיש להם במה לכסות, שראו שהמובן מאליו הוא לעולם השד הכי לא נורא שיכול להיות ושמדבר בכדורגל דווקא הולך מצוין עם ים של דמעות – רק צריך להחליט באיזה צד של המדבר כל אחד מעדיף להיות, בזה שבוכה או בזה שיורה.

מה שהייתה מכבי בעונה עם פאקו – קבוצה שמגיעה למשחקים גדולים כדי לקחת אותם – היה בדיוק הדבר שמכבי לא הייתה מסוגלת להביא את עצמה אליו גם בעונה שעברה. כי במחזור הרביעי בפלייאוף האחרון – שישה משחקים לסוף – קרה הדבר שכולם ידעו שיקרה. בתקשורת, בבאר-שבע, בהתאחדות, במכבי. גם הנסיבות היו כאלה שרשומה עליהן אליפות. היתה רק בעיה אחת. העונה התעקשה להימשך עוד שישה משחקים.

כי הרגע שבו זהבי הבקיע את השער נגד בית"ר בדקה התשעים בבלומפילד והחזיר למכבי את המקום הראשון, באמת היה הדבר שנכון היה שיקרה. מכבי היתה טובה יותר מבאר-שבע במפגשים ביניהן, מכבי היתה קבוצה יותר טובה מבאר-שבע במכלול והכדורגל שלה היה יפה יותר, נכון לאותו זמן. לא לאורך כל העונה, אבל בוודאי מהרגע שבוס הגיע. למעשה, היתה איזו אניגמה. הסגל של באר-שבע היה עדיף (או לחילופין, לא נפל מזה של מכבי), החיבור והקבוצתיות כנ"ל, היא גם שיחקה פחות משחקים, ובכל-זאת, ברגע האמת וברמת המשחק, מכבי היתה ראויה יותר לאליפות ממנה.

כל עוד מכבי רצה אחרי באר-שבע, הדלק של השחקנים שלה להוכיח את כל מה שנכתב כאן, היה זה שדחף אותם. מרגע שהמטרה הזאת הושגה, כאילו נגמרה מבחינתם העונה. כאילו עצם הוכחת הטענה והשגת הצפוי, היו המהות. כאילו השחקנים אמרו לעצמם ולבאר-שבע, או.קיי., מה זה חשוב המשחקים שנשארו, מה זה חשוב שנשארו בכלל משחקים, הפוואנטה עברה. אתם יודעים את זה, אנחנו יודעים את זה – פיין.

*

רק שלא.

כי כאן קרה הדבר הזה עם המנטאליות. האם זאת "הישראליות" המדוברת, האם שובע טבעי לספורטאי, אולי גם מזה וגם מזה. אבל מה שקרה אחרי הרגע שמכבי חזרה למקום הראשון, היה הדבר שאוסקר וג'ורדי לא חדלו מלדבר עליו לאורך העונה המשותפת שלהם ובמיוחד בחלקה האחרון, כשנדרשו להסביר מה לדעתם הדבר המרכזי ששינו במועדון. הראש, אם נסכם, היה התשובה. אותו ראש שלא היה מי שיוריד אותו לקרקע אחרי שהמטרה הושגה והטעון הוכחה הוכח בעונה שעברה.

יותר מדי אנשים מבקשים להבין מה ג'ורדי עושה במכבי. מה באמת התרומה שלו. סופרים לו זרים שהוא פגע בהם וכאלה שפגעו בקבוצה. החתמות ישראליות שעשה וכאלה שחמקו. לא הולך לחזור כרגע שוב על האיוולת בביקורת כלפי ג'ורדי. לא כל הביקורת איוולת, חלילה, אבל חלק מרכזי. האיוולת היא, אם לסכם מה שכבר נכתב בעבר וייכתב בעתיד, בחוסר היכולת להבין שמדובר בראי ששם ג'ורדי לכדורגל הישראלי. בהפוך על הפוך, ג'ורדי הפך למטרה לתחלואים של הכדורגל הישראלי ולחוסר היכולת שלו לרפא אותם. כן, בלי ספק, אבא של ג'ורדי היה מרפא את כל התחלואים בכדורגל הישראלי בארבע שנים, גג חמש. לפרגוסון היה לוקח פחות או יותר אותו זמן, מכסימום עוד שנה. ככה שהקיץ כבר סביר שהיינו ביורו. בוודאות במונדיאל הקרוב, בלי קשר להגרלה.

אפשר לסכם הכול במשפט שכתבה אוהדת חיפה רצינית בביקורתיות מתקוממת על מכבי אחרי חצי הגמר מול סכנין: "בטח מועדון אירופי…". אין לי בעיה עם עצם המשפט; אבל לשמוע אותו מאוהדת חיפה? מאוהד ישראלי בכלל? או אולי דווקא בעלי המועדון שלה, האיש שהולך ומסתמן כאישיות המאופסת הגדולה ביותר בכדורגל הישראלי בעידן הבעלות הפרטית – שהגדיר את גולדהאר "פישר". שחר, המייצג הכי מובהק של כוחנות בוטה ועלובה – האיש שמגלם אחד לאחד את כל מה שמסורתית נטען בהגזמה נגד מכבי – שווה טקסט נפרד. אבל ההקשר בהקשרנו הוא, אם זאת הביקורת שלכם, אז אתם מדברים?!

*

אבל נחזור לג'ורדי. התרומה הגדולה של ג'ורדי למכבי היתה עד היום כלפי השחקנים והאופן שבו הם הורגלו לשנות תפיסה. הוא היה קצת, אם נפשט, "האומנת". וזה בדיוק מה שהכדורגלן הישראלי צריך: אומנת. כלומר, הכדורגלן הישראלי צריך שיתייחסו אליו ברצינות. מכבי נותנת לו את זה מקצועית. אבל אותו המקום שמביא את שחר לומר על גולדהאר שהוא פישר ולהתנהג בבריונות של ערס, הוא הדבר שג'ורדי שמר שלא ירים ראש במכבי. והצליח. תקראו את הציטוטים שנתנו שחקנים אנונימיים – ואולי זה אותו שחקן תמיד? – לאורך השנים האחרונות, בכל פעם שהתרגשה הטלטלה התורנית סביב זהות המאמן. "כל זמן שג'ורדי כאן, הכול בסדר".

וג'ורדי לא היה שם בחלק האחרון של העונה. אולי פיסית כן, אין לי מושג, הוא בוודאות נעדר תקופה שבנסיבות רגילות היינו רואים אותו כאן – אבל במהות הוא לא היה כאן. לא בראש ולא בלב. ועם ספקות לגבי העתיד שהתעצמו: לשאלת המיצוי המקצועי את מכבי והתחנה הבאה בקריירה התווספה עכשיו התהייה בדבר המשך המורשת של אבא והאחריות על הקרן שיסד.

הרבה סיבות לקחו למכבי את האליפות. יוקאנוביץ' תרם יותר מהכול, אובדן נקודות אסור במשחקים מסוימים (פעמיים רעננה, בית"ר בבלומפילד), סגל לא מאוזן ומעבר לשיא, בטח שכחתי כמה. כשמביאים בחשבון שמשחק אחד הפריד בין מכבי לאליפות, הסיפור מרגיז אפילו יותר. על כל אלה מכבי היתה מתגברת. בעייני, המשמעותית מכולן, היא דווקא הלב והראש של ג'ורדי שהיו עם אבא בדיוק כשמכבי הייתה צריכה אבא. או אמא. ובצדק, שלא תהיה כאן אי הבנה.

*

מה כל זה אומר על העונה הקרובה?

האמת, כלום. כי הפרש של משחק בודד שהיה חסר למכבי, הוא גם המשחק הבודד שהיתה צריכה באר-שבע. באר-שבע, בתחושה, רק תשתפר העונה. כמה אנרגיות תיקח ממנה עונה אירופית עוד נראה. מכבי כרגע היא בגדר נעלם. יותר מדי שינויים דרמטיים קרו בקבוצה הזאת בקיץ האחרון גם בלי לדבר על סגל שנכון לסוף העונה שעברה סיים פרק והיה חייב ברענון, מכדי להעריך באמת איך תיראה הקבוצה הזאת. זאת בלי ספק, יותר מהקבוצה של השנתיים האחרונות, תהיה קבוצה של מאמן; או ליתר דיוק, תהיה תלויה במאמן שלה יותר מכול.

כמובן שקשה לדבר על העונה הקרובה של מכבי בלי לדבר על זהבי. כמובן שקשה להעריך איך תהיה מכבי בלי זהבי. עניין מכבי וזהבי שווה טקסט נפרד, כמובן, כמו גם המאמן שלה, אבל התחושה שלי שטוב יהיה למכבי בלעדיו. טוב יהיה לבן-חיים, טוב למיכה. עד כמה טוב והאם הטוב הזה יספיק גם לסוף טוב, אי אפשר להתנבא, ולו מכיוון שתופעה כמו זהבי לא הייתה וספק מתי תהיה בכדורגל הישראלי. לא היה פה שחקן שהבקיע ככה; לא רק בכמויות, אלא בסוג השערים, במצבים שמהם נולדו, בעובדה שאף אחד אחר לא היה שם אותם, בנדירות שלהם, בתדירות שלהם. כל מה שנדיר, הפך אצלו לתדיר. אבל דבר אחד כן אפשר לומר בוודאות: כולם יצאו מרווחים. על זהבי במכבי אפשר להגיד שטוב מזה לא היה יכול להיות. גם על נסיבות העזיבה שלו הקיץ ומה שנלווה אליהן.

הבורר החליט שאתה צריך להחליט
החוויה משתדרגת

83 Comments

קפטן קוקי 14 באוגוסט 2016

לא מתכוון להיות פאנבוי, אבל אני קורא כל מילא בשקיקה.
תענוג אמיתי.

יוני 14 באוגוסט 2016

אני פאן בוי גאה ;)

גיא זהר 14 באוגוסט 2016

ראשית לא הבנתי על איזה משחק כפול אתה מדבר בהקשר לב"ש, אבל ניחא. לגבי בכר מסכים שיש בו מן השחצנות, אני רק לא רואה איך זה מתבטא כלפי מכבי

יוני 14 באוגוסט 2016

תודה שדמי. על הטקסט ועל הלינק.
אבדן האליפות של העונה שעברה ועזיבתו של זהבי, הם סוף המערכה השניה מבחינתי בשושלת גולדהאר. הראשונה אגב הסתיימה עם סילוקו של מס׳ 8.
אם הכתר יחזור העונה לקרית שלום, זה יהיה מהלך מושלם של מועדון שממליך לעצמו מלך, משתחרר ממנו ומצליח גם בלעדיו. כאילו הנשמה של המועדון תזעק: ״אני כאן המלכה. לא יהיה כאן מלך גדול ממני. לא הבנתם את זה בסוף המערכה הראשונה? קבלו את השלישית״.
אם זאת תהיה האליפות של שוטא-מדו-מיכה-בן חיים, זה יהיה מתוק. אם נגלה שחקן חדש שעלה מהנוער ומותיר חותם, זה כבר דמעות של אושר.
ריפיט של בש? היא הפכה בזכות האליפות ל״קבוצה שצריך לנצח״ והמעמסה המנטלית תהיה קשה. חיפה חוזרת? זה יהיה ממש מעשה אוסקר. לא בתכניות כאמור, הפתעה מטורפת. שנה הבאה אולי. אם יתנו לחדש לעבוד, והוא בטוח יודע יותר כדורגל ממה שיתנו לו קרדיט.
יאללה מכבי. בתים באירופית, אליפות מתוקה. בבקשה. תודה.

שלו 14 באוגוסט 2016

בלי אובדן אליפות עונה שעברה, לא היינו מקבלים התחדשות בעונה הזאת.
השנה מתחילה שושלת חדשה, ההגנה תתחדש, הסגל משתנה.
את זה אי אפשר לעשות בקבוצה שלוקחת אליפות.
אי אפשר להחליף חצי סגל כשמצליחים.
והעונה הקודמת הייתה הכל חוץ מהצלחה.
היה המון אופי, לחימה, רצון.
אבל מעט מאוד יכולת.
לא הייתה קבוצה, היה זהבי (נהדר) והרבה שחקנים שנהנו מזה שהוא סידר הכל בסוף.
השנה אני מקווה שנראה קבוצה, אם אפשר גם הגנה.

השמן 14 באוגוסט 2016

פוסט מצויין. הניתוח הכי טוב שהיה פה לדו קרב מכבי ב"ש של שנה שעברה ולקראת השנה. בלי להוריד מערכם של שאר הכותבים המצוינים באתר
מסכים לחלוטין עם מה שכתבת על ב"ש בכלל לא בטוח שהם יהיו פחות טובים השנה. הם נראים מאוד יציבים ובטוחים בעצמם. לדעתי הם יפרקו את הליגה בחלק הראשון לפחות.
לגבי מכבי פשוט ניסוח מצויין של מה שהרגשתי, יוקאנוביץ' דפק אותנו, מאס הגעת בוס היינו יותר טובים אבל לא הצלחנו להישאר ממוקדים עד הסוף. ראיתי את זה בעיקר במשחק מול חיפה לאחר העליה למקום הראשון, מין לאות כזו, עייפות. ההתבכיינות של מדוניאנין לאחר המשחק סימנה לי שיש בעיה.

ארז 15 באוגוסט 2016

שמן,
לנוכח תגובות שלך בפוסטים אחרים אני רואה את הפרגון הרב שלך כאן ולא יכול לשאול את עצמי מה היה קורה אם כותב אחר היה כותב על אנשי מכבי דברים מהסוג שנכתבו כאן על בכר. או על שחר. לדעתי היית הרבה פחות מפרגן והרבה יותר מתקומם. גם על התוכן וגם על הסגנון.

השמן 15 באוגוסט 2016

ארז,
הדברים שקוממו אותי, למיטב זכרוני לפחות, היו בעיקר הכללות נגד אוהדי מכבי שכאן באתר (יהירים וכו') פחות זכור לי שנפגעתי בשם ג'ורדי, מיטש, זהבי וכו' ברור שלא הסכמתי עם כל ביקורת שנכתבה.
לגבי בכר, אני לפחות תפסתי את מה ששדמי כתב כמחמאה, כזאת שנותנים למישהו שאתה לא ממש אוהב מסיבות ספורטיביות.

ארז 15 באוגוסט 2016

אוקיי.
בלי קשר אליך ספציפית, אני רואה אנשים שתוקפים את פרנקו, למשל, על כל שטות שלא באה להם טוב ומתמוגגים כשכותב "מהמחנה שלהם" מגלם אלוהים קטן ועושה מצעד בושה (כמעט) לכל מי שלא נמנה על המחנה הנכון. משעשע בעיניי.

השמן 15 באוגוסט 2016

יש כאלו לצערי, מכל הצדדים ובכל הכיוונים. ברור לי שאף אחד מאיתנו לא מצליח להיות אובייקטיבי לחלוטין. בעיני ההקפדה צריכה להיות על הגבול בין תגובה לגופו של עניין (כלומר על מה שנכתב) לבין תגובה לגופו של הכותב, כלומר ירידה לפסים אישיים.

ארז 15 באוגוסט 2016

ירידה קבועה לפסים אישיים (בין אישיים ממש ובין מגזריים), בכל פוסט ופוסט (ותחושה של בעלות על החוכמה האנושית ושל "הרגע הבאתי לכם את לוחות הברית"). זה בדיוק מה שצורם לי כאן. ולכן הפליא אותי שבתור אחד שרגיש לכך זה לא הקפיץ אותך ואפילו שאבת הנאה רבה.

השמן 15 באוגוסט 2016

שמע אני מנסה להיות אובייקטיבי, ברור לי שאני לא מצליח. יש הבדל בעיני בין ביקורת על דמות ציבורית/תקשורתית לבין ביקורת על מגיב/כותב כאן באתר, אבל בשיא הכנות ולאחר רפרוף חוזר על הטקסט, לא ראיתי את הדברים שכתבת עליהם, לפחות לא בפוסט הזה. אשמח כמובן לדוגמאות כי אולי אני טועה.

ארז 15 באוגוסט 2016

"גם כאן, הדיון באופי היהיר של בכר ובשתן שמשפריץ לו מהאוזניים, לא רלוונטי. במקרה של באר-שבע, הוא אפילו היה נחוץ. להוציא את באר-שבע מהדימוי. אבל מה שנקרא, רשמנו."

"אין לי בעיה עם עצם המשפט; אבל לשמוע אותו מאוהדת חיפה? מאוהד ישראלי בכלל? או אולי דווקא בעלי המועדון שלה, האיש שהולך ומסתמן כאישיות המאופסת הגדולה ביותר בכדורגל הישראלי בעידן הבעלות הפרטית – שהגדיר את גולדהאר "פישר". שחר, המייצג הכי מובהק של כוחנות בוטה ועלובה – האיש שמגלם אחד לאחד את כל מה שמסורתית נטען בהגזמה נגד מכבי – שווה טקסט נפרד."

זה מבלי לקרוא את הטקסט שוב, רק מחיפוש של "בכר" ו"שחר" לאחר הקריאה הראשונה.
הב לי טור של שדמי ואמצא לך כאלו למכביר.
ומתקפות חוזרות ונשנות על דתיים. ימניים. וייסברג. ועוד כהנה וכהנה.
יש לשדמי יכולות כתיבה גבוהות מאוד, אין ספק. שניות רק לכמויות הארס שנוטפות ממנו.
זכותו המלאה לכתוב כך וזכותו המלאה של כל קורא ליהנות מהן ולהוקיר אותן. הדיסוננס מבחינתי הוא כאמור רגישות מול כותבים הרבה פחות בוטים ותוקפניים משדמי ומצד שני התמוגגות ממנו.

מתן גילור 15 באוגוסט 2016

+1

השמן 15 באוגוסט 2016

א. לגבי בכר ושחר, כתבתי כבר, לא זכור לי שאי פעם הבעתי התנגדות על דברים סטייל זהבי שחצן, או ג'ורדי שמרן או כל מיני כאלו. יש הבדל בין ביקורת על דמויות ציבוריות לבין ביקורת על דמויות בתוך הקהילה (מגיבים/כותבים)
ב. לגבי האיזכור של הכללי של "אוהדת חיפה" הוא לא ממש תוקף אותה אישית אלא את תגובתה.
ג. אבל לא אתלה בשתי הנקודות הקודמות כדי להוכיח את צדקתי. אומנם ספציפית התמוגגתי מהניתוח של שדמי בנושאים ספציפיים כמו שכתבתי בתגובה הראשונה שלי, אבל אין להכחיש כי הסגנון יכול היה להיות פחות נוטף ארס, ובוודאי שאני מתנגד לתקיפת ציבורים שלמים בהכללה. תראה, אני לא מגיב על כל מה שמפריע לי ובוודאי שאיני אובייקטיבי לחלוטין. יכול להיות ש"תפסת" אותי פה בסוג מסוים של צביעות. מקבל.

ארז 15 באוגוסט 2016

לא הייתה לי שום כוונה להביך ובטח שאני לא "מחפש להראות שאתה צבוע". אני לגמרי בעד הקו המתורבת והידידותי שאתה מצדד בו. וגם הבהרתי לך שזה לא ממוען אליך ספציפית. שאלתי באמת מתוך פליאה וניסיון להבין מה "מותר" ומה "אסור", לתפיסתך. בעיניי ירידות אישיות מהסוג הזה על מאמן/בעלים לא פחות חמורות ומקוממות מהכללה ילדותית של אוהדים של קבוצה מסוימת. מעבר לכך, כבר הבהרתי מה צורם לי ומיותר לחזור על זה שוב.

נ.ב. – עזוב את אוהדת חיפה. תראה מה נאמר על שחר. לשם כך הציטוט.

השמן 15 באוגוסט 2016

לא הבכת כלל. להפך, שמחתי לקבל הערה ממגיב שגם הרגשתי שהוא ואני לרוב באותו ראש. :-).
אני חושב שונה ממך בנושא ירידות אישיות על דמויות ציבוריות, זאת אומרת, אני מסכים שזה לא בדיוק מעודד דיון בריא, אבל זה חמור הרבה פחות לדעתי מפגיעה במגיב/כותב שהם חלק מהקהילה.
אני אחדד את נושא ההכללה של קבוצות אוהדים. כתיבה על "אוהדי מכבי" או "אוהדי הפועל" מרדד את הדיון ובמובן הזה אתה צודק זה בדיוק כמו ירידה אישית על מאמן/בעלים. אבל הדבר שיותר מפריע לי הוא שלוקחים את אחד מאנשי הקהילה פה ומשייכים לו תכונות מסוימות רק בגלל שהוא אוהד קבוצה זו או אחרת. בתוך הקהילה אני מעדיף שאנשים קודם כל יתייחסו אחד אל השני כאל בני אדם ורק אחרי זה כאל אוהדי קבוצה מסוימת. לא כל טור של גיל שלי הוא מתנשא, לא כל טור של פרנקו הוא אנטי, אותו דבר לגבי תגובות של התולעת, ארז, וכו'. בסופו של דבר למרות שרובינו מעולם לא נפגשנו, אנחנו מקיימים פה סוג של קהילה, אלו קודים שונים של התנהגות

רז מסינג 15 באוגוסט 2016

מבלי להוריד מהכותבים האחרים, איזה כיף לגלות טור של שדמי בביקור שגרתי בדה באזזר.
מבריק.

טרנטה 15 באוגוסט 2016

תודה רבה. מסכים עם כל מילה. חשבתי שאני היחיד שהעילוי הטקטי בכר לא בא לו טוב בעין.
לגבי מכבי של העונה הקרובה: לפני שהחלה העונה (האם בכלל הקודמת הסתיימה? היתה פגרה בכלל? נדמה שהתחלנו את העונה הזאת כל כך מזמן) חששתי מאד. המוזהב עזב ועדיין לא נראה איזה רכש דרמטי או אפילו סתם כזה שיתקן את הליקויים שראינו בעונה שעברה ובאלו שלפניה (חלוץ ומגן שמאלי יתקבלו בברכה).
אבל העונה החלה, ובמשחקים שהיו שמחתי לראות שהשלד חזק. אלברמן, טיבי, מיכה (גם הוא כבר ממנהיגי הקבוצה), ראיקו וגם נוסא עד שייפצע ובמידה מסויימת גם מדוניאנין לוקחים אחריות ואפילו בניון נותן תרומה יפה. אתה יודע מה? אפילו בן חיים נותן את תרומתו בזה שהוא על הספסל לרוב ולא מחרב לנו את הקבוצה.
את שוטא אהבתי כשחקן ומהמעט שראיתי אותו מתראיין אני מאד מחבב אותו גם כמאמן. אני באמת מאמין שעם רכש לא גרנדיוזי (מגן שמאלי וחלוץ למקרה שג׳ורדי פספס את מה שכתבתי למעלה) נזכה שוב באליפות.
תבוא לבקר כשאתה כאן בשכונה. נארח אותך יפה בפרברי נתניה :)

גיא זהר 15 באוגוסט 2016

לא הבנתי מה אתם רוצים מבכר? יכול להיות שיש לו פוזה שחצנית קלה אבל מתייחס בכבוד למכבי ולא נגרר חוץ מפעם אחת לטראש טוק, לא מתחכם כמו הרב"ש ולמיטב ידיעתי לא מערבב כמו גוטמן/גרנט. ואם העילוי הטאקטי היתה עקיצה אתה מוזמן לשאול את התולעת.

טרנטה 15 באוגוסט 2016

העקיצה היא לא לבכר אלא לכלי התקשורת. בכר עושה מה שהוא צריך וזה בסדר. הוא אגב עשה את אותו הדבר בדיוק עם ק"ש רק בסדר גודל צנוע יותר וסגל קצר יותר.
אני לא חושב שהוא כזה עילוי. הוא בעיקר יודע לסגור משחק טוב מאד.
לגבי השחצנות – כל אחד יפרשן כראות עיניו את מה שהוא רואה. בעיני הוא מאוס עוד מימי ק"ש.

גיא זהר 15 באוגוסט 2016

לגבי האנטגוניזם מבכר אין לי מה להגיד, כל אחד והרושם שהוא יוצר. לגבי הטאקטיקה גדולים וטובים משנינו (תולעת, קופר) מתרשמים מהיכולות הטקטיות שלו ולהתייחס אליו רק כאחד שסוגר משחק (בשלושה מארבעת המשחקים מול מכבי בשנה שעברה ובמשחקים נגד אולימפיקוס היו לו סיבות טובות לשחק סגור, אני לא זוכר משחקים אחרים ששיחק סגור) זה פשטני בלשון המעטה.

פברגאס 15 באוגוסט 2016

סתם שאלה, אתה מעדיף את שוטא כמאמן על בכר?

פברגאס 15 באוגוסט 2016

אוקיי. למה בעצם? הוכיח משהו שבכר לא? בעל נסיון רב יותר כמאמן? או שניחוח חו"ל טוב בעניך מזיעה ישראלית?

Ljos 15 באוגוסט 2016

נראה –
אחד שיחק באייאקס ובריינג'רס, היה עוזר מאמן תחת ואן חאל, דיק אדבוקט ורונלד קומאן, אימן שלוש קבוצות בטורקיה, כשאחת מהן הוא לקח שנה אחרי שהם היו בפלייאוף ההשרדות אל סף העפלה לליגה האירופית (וזה עוד לפני שהגיעו ריאן באבל וארן דרדיוק לקבוצה). ידוע בכינויו – "מר בין" בשל הדמיון החיצוני.
השני שיחק בעירוני קריית שמונה, היה עוזר מאמן של רן בן-שמעון וגילי לנדאו, ואימן ברמה סבירה את קרית שמונה והצליח בבאר שבע. ידוע בכינויו – "המגיב הלאומי" בשל היכולת המדהימה של הקבוצות שלו לא ליזום כלום ובעיקר להגיב.

חו"ל לא מבטיח כלום. לארבלדזה יש את התעודות. ואת הבדיחות על הניחוחות של הגיאורגים נשאיר בצד, אוקיי?

ארז 15 באוגוסט 2016

הכל טוב ויפה למעט השורה על המגיב הלאומי.
לא עושים אחוזי הצלחה כאלה ללא יכולת ליזום בצורה חכמה ומגוונת.

Ljos 15 באוגוסט 2016

אולי הגזמתי.
אבל כל פעם שראיתי את באר שבע בעונה שעברה (ואת קריית שמונה קודם לכן) נראה היה שהיא מחכה ליריבה ולא מסוגלת לנסות שום דבר אחר, למרות שהיו השחקנים לכך. רק החזרה של מאור מליקסון עזרה לשנות את המצב.

ארז 15 באוגוסט 2016

כנראה ראית אותה בעיקר נגד מכבי…:)
שם זה היה הדבר הנכון לעשות, וגם על כך אני נותן לו קרדיט.

Ljos 15 באוגוסט 2016

מסכים לגבי המשחקים נגד מכבי. שם זה היה מתבקש.

גילוי נאות: אני לא אוהד מכבי. אף מכבי.

yaron 15 באוגוסט 2016

כשאתה מבין שאתה הקבוצה הפחות טובה ושמשחק פתוח לא יעבוד אתה נוקט בגישה הזאת ואני אומר את זה בלי שמץ של ביקורת על בכר או ב"ש. זה בדיוק מה שמכבי עשתה נגד באזל ועוד קבוצות.

בלייק 15 באוגוסט 2016

הייתי חוסך את התגובה שלי אם הייתי רואה שתימצתת אותה לשני משפטים…

בלייק 15 באוגוסט 2016

סליחה – זיקקת

בלייק 15 באוגוסט 2016

לגבי ק"ש זה נכון. אלו היו הכלים של הקבוצה, וכקבוצה עם תקציב כזה ועם מעט אוהדים זה התאים להם כמו כפפה ליד. אפשר גם להזכיר שבכר המשיך את הקו של רב"ש (וגם לבכר כעוזר מגיע קצת קרדיט), ועשה את זה יפה מאוד. וגם בתוך הגדרה כללית כזאת (סגנון הגנתי) זה בדרך כלל לא היה בונקרים מפוארים, והקבוצה ידעה לצאת מהר קדימה כשהתאפשר.
ב"ש, ככל שאני ראיתי, משחקת בסגנון אחר לגמרי. קצת קשה להגדיר אותו כהגנתי או התקפי, ואם ראית משחקים שלה נגד קבוצות קטנות וגם נגד מכבי או באירופה למשל. הוא סיגל מספר אפשרויות לסגנונות ומערכים (אם אני זוכר נכון, אז הוא אמר פעם שזה היה בהשראת סוזה, אבל זה באמת פרט זניח לעניינו). למרות שאם הקבוצה היתה קצת מקרטעת הוא היה שומע את הכלבים (או השיירה, אני כבר לא בטוח מי זה מי) נובחים: "אי אפשר לשחק בשני מערכים שונים שבוע אחרי שבוע", "הרכב מנצח לא מחליפים" וכו. כמו שגם המאמנים של מכבי שמעו. לצערי, הם שמעו את זה למרות ההצלחה, ובכר הצליח להימנע מזה בזכות ההצלחה.
בסך הכל, ברוב המשחקים ב"ש שיחקה נגד קבוצות נחותות, החזיקה בכדור אחוזים רבים ושלחה הרבה שחקנים להתקפה.

מתן גילור 15 באוגוסט 2016

מקום שני וגביע עם ק"ש זו "רמה סבירה"? סטנדרט אכזרי.

Ljos 15 באוגוסט 2016

היה לו גרף התקדמות עם קריית שמונה, אין ספק (פספסתי את עונת המקום השני בגלל הפיטורים שלו). בשתי העונות הראשונות שלו היה פער די גדול מהמקום הראשון, בתקופה בה היה ואקום יחסית גדול בצמרת הכדורגל הישראלי.
גביע לא מספיק בעיניי כדי לתת קרדיט למאמן. יותר מדי רנדומלי.

ואן דר ויל 15 באוגוסט 2016

"סף העפלה לליגה האירופית…." מודדים כך תארים והישגים? בסף העפלה? או על סף תואר? אל תבלבל שטויות במטרה להאדיר, הביא קבוצה בטורקיה ממקום 10 למקום 6, מטורף ממש, על סף התואר.
הרזומה שלו כמאמן… ככה, הרבה פחות מרשים מהרזומה שלו כשחקן.
יהיה מעניין לראות איך יתמודד השנה כפייבוריט וכמאמן שאמור ליזום (מה שלא היה לו עד כה בקריירת האימון הקצרה) ובניהול קבוצה עם ליגה+אירופה+גביעים.

Ljos 15 באוגוסט 2016

צודק. בוא נדבר על מאמן שקיבל קבוצה עונה אחרי אליפות וסיים איתה במקום החמישי.
הרזומה שלו כשחקן הרבה יותר מרשים, ברור. אבל בין בכר לבין ארבלדזה? אחד מהם בוודאות אימן בליגות הרבה יותר טובות, ואפילו די הצליח שם.

גיא זהר 15 באוגוסט 2016

בכר אומנם קיבל קבוצה אחרי אליפות וסיים איתה חמישי אבל זו היתה שנתו הראשונה כמאמן והוא קיבל את הקבוצה באמצע עונה ובמקביל לקמפיין אירופאי

Ljos 15 באוגוסט 2016

אין לי תלונה לבכר. הפריע לי הסגנון התוקפני והמבטל של ואן דר ויל וזה נפל עליו.
הבנתי בעיקר שאני צריך לבדוק יותר את באר שבע העונה.

ואן דר ויל 15 באוגוסט 2016

ראשית, טוב לשמוע שהבנת שצריך אשכרה "לראות" משהו ע"מ לבקר אותו, שאפו.
בנוסף, הסגנון התוקפני והמבטל…שלך, כלפי בכר וכלפי ב"ש, אני רק הגבתי ברוח הדברים (ואני לא אוהד ב"ש).

Ljos 15 באוגוסט 2016

צודק. זה שאמרתי שדיברתי מתוך מה שכן ראיתי אומר בהחלט שלא ראיתי.
יהיה נחמד להתעלם ממך מעכשיו והלאה.

דוד 15 באוגוסט 2016

פוסט מהנה לקריאה אך השאלה עד כמה הוא משקף את המציאות נכוחה. לא ברור עד כמה בכלל הסתכלויות מקרו פסיכולוגיות כאלו באמת נכונות? אולי הן מתחייבות מעצם הצורך לכתוב על כדורגל, אבל יכול להיות שהמרחק בינן לבין מה שקורה על כר הדשא די גדול. וחוץ מזה, חסרה כאן התייחסות לעניין שמשום מה לא נוגעים בו כלל- העובדה שבעונה הראשונה בה למכבי ג'ורדי ת"א הייתה תחרות אמיתית, היא כשלה בה. ובהינתן העובדה הזו, לא ברור בכלל איך מכבי של אוסקר/סוזה/פאקו הייתה מתמודדת עם קבוצה כמו באר שבע של העונה שעברה, מה שקצת שומט את הקרקע מתחת לאמירות של הכותב.
מה שכן, גם אני סבור שיהיה קשה למכבי ת"א להחזיר לעצמה את האליפות השנה. היעדר הביתיות שלה אל מול האפקט המאיים של טוטו טרנר על היריבות כנראה יעניק לבאר שבע יותר נקודות ביתיות. השאלה איך באר שבע תתפקד בחוץ (מצוין בשנה שעברה). כנראה שבמפגשים הישירים ביניהם מכבי ת"א תצטרך לקחת יותר נקודות. לא פשוט

בלייק 15 באוגוסט 2016

העונה הראשונה שלג'ורדי היתה תחרות אמיתית? מה זה אומר? עד אותה עונה אף אחד לא ניסה להחתים את השחקנים שהוא רצה??
אם אתה מתכוון שלא היתה תחרות מקצועית לקבוצה, אז אפשר גם להגיד שלב"ש לא היתה תחרות. וגם הקבוצה של בכר לא התמודדה עם הקבוצה של סוזה או של פאקו. אז מה?
מכבי התחרתה באותה מתכונת כמו שב"ש התחרתה. וזכתה. 3 פעמים. פעמיים מתוכם זה היה כשב"ש צמודה למכבי עד הסיבוב השני של הפלייאוף. זאת לא תחרות? בניגוד לב"ש בעונה שעברה, למכבי היתה גם את ק"ש שרצה גבוה בצמרת הגבוהה, קרובה למכבי וב"ש. בעונה של אוסקר מכבי היתה קבוצה חדשה, בבניה, עם תחרות רצינית עד לקראת תום הסיבבו השני. היום קל לשכוח, אבל הרבה אוהדים ועיתונאים "ידעו" שמכבי תיפול והפועל תיקח אליפות באותה עונה. להפועל היה אז סגל חזק מאוד. הם הביאו את אלמוג כהן בינואר (אז כשזהבי וזה…) כדי לקחת אליפות.
הסגל של הפועל כלל את דמארי, טב"ח החלוץ, טוטו תמוז, אבוטבול, גורדנה, קליימן ואדל, באדיר, אלמוג כהן מינואר כאמור, פיינסטיל, ורמוט, אנטבי, חנן ממן, אייגיבור, טועמה, פאביצ'ביץ' וגם אלרואי כהן (שהיה נחשב אז לכוכב ונרכש בסכום עתק בעונה שלפני), דג'מבה דג'מבה, רמזי ספורי, אלירן דנין ותומר בן יוסף.

דוד 15 באוגוסט 2016

או שאלא הבנתי את התגובה שלך או אתה את שלי או שניהם.
לא המעטתי לרגע מההישגים של ג'ורדי ואוסקר. מכבי דרסה את הליגה. רק ציינתי עובדה שבאותן שלוש שנים לא הייתה לה יריבה שרצה איתה עד הסוף. ממרץ היה די סגור מי תיקח. בשנה הראשונה בה זה נותר פתוח, היא לא לקחה. אולי זה מקרה ואולי לא, אבל זה בהחלט מערער את התזה שתפר פה שדמי

בלייק 16 באוגוסט 2016

כנראה שלא הבנתי אותך כי כתבת שלמכבי לא היתה "תחרות אמיתית" עד העונה עם ב"ש. אתה לא הראשון שאומר/כותב את זה. אני לא כל כך אוהב את "העובדות" שזורקים בהקשרים האלה ומקבעים מציאות שאפשר להתיחס אליה בהרבה אופנים. אז מסגרו את 3 השנים הראשונות של ג'ורדי כ"לא היתה תחרות".
העובדות אומרות שזה לא ממש היה ככה. אפשר להגיד שלא היתה תחרות עד הסוף כי היו כמה מחזורים בסוף לפרוטוקול. אבל עד שהגענו ל4-5 מחזורי הסיום (כלומר אחרי מרץ) היתה תחרות ומכבי פשוט לא איבדה נקודות. כלומר, עמדה מצוין בתחרות.
יש הרבה הבדלים נוספים בין האליפות של ב"ש לכל אחת מה- 3 של מכבי – למשל שהיריבה היחידה של ב"ש היתה שבעה אחרי 3 אליפויות רצופות והשתתפות בליגת האלופות. למשל, שמכבי לקחה אליפות במירוץ תלת ראשי (מכבי, ב"ש, ק"ש). ב"ש לא.

מתן גילור 15 באוגוסט 2016

מת"א 2012/2013 – 74%
מת"א 2013/2014 – 78%
מת"א 2014/2015 – 69% (תחת הנחת ניצחון בדרבי הפואד וללא הפחתת נקודה)
ב"ש 2015/2016 – 77%
לטעון שמת"א הפסידה אותה יותר מאשר ב"ש זכתה בה? נסכים לא להסכים…

האם אפשר קישור למקום בו שחר אמר על גולדהאר שהוא פישר?
אני ראיתי מקום אחד בו הוא אמר עליו "קטן" מבחינה כלכלית ביחס למה שהוא מייעד שיחליף אותו במכבי, אבל לא ראיתי שהוא אמר עליו פישר. אודה למי שיוכל להפנות אותי.

יוני 15 באוגוסט 2016

מה האחוזים של מכבי ב15/16?

מתן גילור 15 באוגוסט 2016

75%.

בשביל הפאנבויס 15 באוגוסט 2016

כה כתב צ'כוב של הפאנבויס כאן. פחות חשוב הכותב. יותר חשוב לייבש את הפאנבויס.

"אני מתנגד לפגיעה כחלק מפעולות מחאה צודקות בבלתי מעורבים. כלומר, כשם שאין הגיון ואין תועלת בהרג ופציעה של אזרחים "רגילים" בפיגועי טרור מדיני, אלא בחיילים ובעיקר באזרחים מעורבים (למשל, ראשי ימין דתי, מתנחבלים וכדומה), ככה נכון הדבר גם במקרה של פעילות מחאה צודקת נגד סוכני הרודנות הכלכלית.
ובאופן מעשי: פגיעה והרס במבנים (לדוגמא, בשרונה), ובראשי המנגנון הרודני הכלכלי (ראשי חברות ענק, בכירי הבנקים וחברות האשראי, "המפקחים" מטעם המדינה שהם לא יותר משתולי ההון במערכת, וכדומה) מבלי לפגוע באזרחים מבלים ועוברי אורח תמימים."

ר.בקצה 15 באוגוסט 2016

כדאי לבדוק אילו נוזלים הושרו במיחם אש"פתון "העיר" שר"י. ייתכן שהאשמה מוטלת בהם.

יוני 15 באוגוסט 2016

תרשום פאנבוי אחד לא מיובש.
אין לי בעיה עם פגיעה בראשי בנקים מסואבים, טייקונים שודדי אוצרות טבע וכו.
אני באופן אישי אעדיף פגיעה אזרחית לא אלימה, אבל לא אזיל דמעה אם מישהו יאשפז את תשובה.
יש המון נקודות שאני לא מסכים עם שדמי, אבל לא כאן.

ארז 15 באוגוסט 2016

אז בהעתקה לתחום אחר, רצח רבין הוא לפחות על גבול הלגיטימי בעיניך. יפה לך.

יוני 15 באוגוסט 2016

איך הפכת את רבין לטייקון גוזל אזרחים? אפילו לא קרוב צר לי לאכזב

ארז 15 באוגוסט 2016

לכן רשמתי "בהעתקה לתחום אחר".
לדעתי אתה לא יכול להצדיק אלימות על רקע אידיאולוגי בתחום אחד ולשלול אותו באחר.

ארז 15 באוגוסט 2016

"אותה" כמובן

צור שפי 15 באוגוסט 2016

כמי שמתקשה לבטא במלים את עומק התעוב שאני רוחש לחזירי הקפיטליזם אני מסכים אתך ארז. אלימות גופנית צריכה להישאר מחוץ לתחום.

יוני 15 באוגוסט 2016

כתבתי שאני מעדיף פגיעה אזרחית, כמו הפעולות של ברק כהן מ״באים לבנקאים״. רק ציינתי שלא אזיל דמעה אם מישהו ממפוני גבעת עמל לדוגמא יאשפז את תשובה

Amir A 15 באוגוסט 2016

צודק ארז וצודקים גם אלו שמעלים את הפוסט האמור מהאוב. ואת זה אני כותב בתור לא סתם שמאלני אלא ״נפולת של נמושות״.

yaron 15 באוגוסט 2016

אם הבנתי את ארז נכון בהעתקה לתחום אחר רבין מקביל ל"ראשי ימין דתי".

דני 15 באוגוסט 2016

סליחה על הנאיביות, מה זה פאנבוי? מה ההקשר?

מה זה פאנבוי? 15 באוגוסט 2016

פאנבוי בדהבאזר לפחות זה כמו "האריות של הצל " רק כשזה בא מהצד השמאלי של המפה ואז זה יותר רומנטי כנראה ….

מה זה פאנבוי? 15 באוגוסט 2016

בכל מקרה פעם פאנבוי היה כינוי לכל הנרדים שמחכים 50 שעות באוהל ב0 מעלות לסרט חדש של מלחמת הכוכבים או משהו בסגנון . פה זה כנראה לאותם חברה רק עם מחשבות על מלחמה נגד תשובה או המתנחלים או החיילים של צה"ל (שזה כנראה דארת ויידר בשבילם).

יוני 15 באוגוסט 2016

למיטב הבנתי פאןבוי זה אוהד/מעריץ וכו.
אני מאוד מעריך את שדמי ככותב, לא מסכים איתו בהרבה מדעותיו הפוליטיות, מלבד לעמדותיו כנגד טייקונים וכו.

Gilad 15 באוגוסט 2016

1. כתיבה מופלאה;
2. מבאס לקרוא על כדורגל הישראלי בזמן האולימפיאדה. זה לא ספורט;
3. בלי זהבי אתם לא שווים יותר מידי.

B. Goten 15 באוגוסט 2016

תודה חיים.

צור שפי 15 באוגוסט 2016

בעונה עם מירוץ צמוד כמו האחרונה כל דבר יכול בדיעבד להיתפס כגורם לאובדן האליפות ואולי מותו של מס' 14 הוא במובן זה יותר "סקסי" (סליחה על השימוש בהקשר הזה) ובוודאי יותר רווי סימליות מאשר איזה תיקו מול רעננה או מול הקבוצה ההיא שאני אוהד.
מה שכן, מאוד הסכמתי עם רוח הדברים בקטע של העליה למקום הראשון בדקה האחרונה מול בית"ר, בבחינת מש"ל והשאר לפרוטוקול (ואז – זהו שלא: מאוד מדוייק)
מצד שני לא כל כך הבנתי את החימה והכעס אל מול ביקורות שבאו מאוהדי (ואוהדות) מכבי חיפה ואחרים בנימוק שזה בא מאוהד ישראלי. אז מה? בגלל שקבוצותינו מתנהלות כמו…רציתי לכתוב כמו חנות מכולת אבל אין לי שום רצון להעליב את החנוונים…אז זה גורם לנו לאבד את זכותנו לבקר את מה שקורה במפעל ההייטק הצהוב?

איתן מסוארי 15 באוגוסט 2016

הערה קטנה לגבי אלונה. היא לא באה כטייקון. האחים ברקת הם סתם עשירים שעשו את הבוחטות שלהם בקרנות הון סיכון בעמק הסיליקון. לא ידועה לי פעילות הון שלטון בסגנון עופר/דנקנר/תשובה/פישביין המיוחסת להם. לצורך העניין היא לא שונה מגולדהאר.
אפשר לראות את זה בדרך הניהול של גולדהאר/ברקת. גישה מקצוענית. בלי מניירות של באסטה סטייל טביב.
אין לי ניתוח סוציואקונומי לגבי חתך האוהדים של מכבי מול באר שבע, אבל אני מניח שהתוצאות לא תהיינה שונות. חלק ניכר מאוהדי באר שבע הם אנשים מבוססים המתגוררים במרכז אבל גדלו בעיר, ואוחזים במנוי. חלק לא מבוטל הם תושבי עומר/מיתר/להבים ושכונות היוקרה של באר שבע (יש כמה).
כל עוד גולדהאר במכבי (לאו דווקא ג'ורדי), וכל עוד אלונה בב"ש, הקבוצות הללו תהיינה מספר 1,2 לסרוגין.
אני לא רואה את שחר מצליח להתמודד מולם. בעיקר בגישה הניהולית.
הס מלהזכיר בכלל את הפועל תל אביב שמתנהלת רע מאוד.

גיא זהר 15 באוגוסט 2016

יפה. האחים ברקת בהחלט מעורבבים במסדרונות השלטון אבל הניסיון להפוך את כל אוהדי ב"ש למסכנים ולציור דיסונננס בין הבעלים לאוהדים ששונה מזה שבמכבי מקומם. אם כבר תדבר על דיסונננס כללי.

Gil - Zimbabwe 15 באוגוסט 2016

פוסט יפה וכתוב נהדר. עוד זווית מעניינת ושונה לאובדן האליפות (בניגוד להרבה אוהדים אני חושב שכל אליפות שהיא לא של מכבי זו טרגדיה).
לגבי בכר – הגדרת נכון לא בא נעים בעין, שחצנות. אבל שהוא מתראיין הגישה שלי משתנה. הוא מתראיין בצניעות (היתה החלקה עם האנגלית…) מדבר לעניין ואומר דברים נכונים. אפילו אפשר לומר שברוב הראיונות איתו הוא נישמע מאד צנוע ולא שחצן.

עודד 15 באוגוסט 2016

מעניין. למה הוא נתפס בעיניך כשחצן אם הוא מוכיח לך בכל ראיון את ההפך?
אני די אובייקטיבי בעניינו והוא עושה לי רושם בסדר גמור.

yaron 15 באוגוסט 2016

אתם הורגים אותי עם המרה השחורה בעקבות אבדן האליפות בשנה שעברה…
כולם בסדר עם זה וכמובן שזה לא סוף העולם, ונתנו את האליפות לב"ש וכו' וכו'
אבל משום מה זה נשמע קצת כמו אבל וטראומה שאתם מנסים להדחיק.
יאללה צאו מזה! ותפסיקו לחשוב שאין סגל, אין קבוצה וכו'. יש אחלה סגל (נקווה שיהיה אפילו יותר טוב) ואחלה מאמן וכן, גם אחלה יריבה שלא תיתן לנו שום דבר בחינם.
הלוואי שגם מכבי חיפה יצטרפו למועדון :-)

גור אילני 15 באוגוסט 2016

אני מקנא במי שמסוגל לאהוד את הליגה הישראלית העסיסית, הלבנטינית והצבעונית.
דווקא מול הפרמייר ליג שנארזה בפלסטיק יקרהיא נראית פתאום ממשית.

בלייק 15 באוגוסט 2016

אני מקנא במי שמסוגל לאהוד קבוצה בפרמיירליג, או כל ליגה בכירה אחרת. באמת, זה מוסיף עניין ונקודות ראייה שאין לצופה האוביקטיבי.

* חוץ ממכבי כדורגל בישראל, הקבוצה היחידה שאני אוהד היא הלייקרס. וגם זה, מסיבות של יריבות היסטורית עם אחי שאוהד חיפה. צפינו יחד במשחק ששודר בשידור ישיר (נדמה לי שהוא היה אחד הראשונים שאי פעם שודרו בארץ, אבל אולי הזיכרון קצת מיטשטש) מסדרת גמר משנות השמונים של לייקרס-בוסטון וכל אחד בחר קבוצה בהתאם לצבע הגופיה. מדהים שמאז אני תקוע עם זה….

אוהד כ. 15 באוגוסט 2016

אני רק שאלה,
אולי נבצרותו של ג'ורדי מסיבות אישיות, מחיינו הספורטיביים בחלקה האחרון של העונה שעברה, אפשרה לאפייו האמיתי של המועדון לצוץ – והכוונה הנה לעניין ההתנהלות מול סכנין ולעניין התייחסות המועדון לפרשת השוער הדוחף הטוב ביותר לגילו?
הקרום התרבותי הדק נסדק בקלות. האמת – חבל.

בהצלחה לכולנו בעונה הקרובה.

בלייק 15 באוגוסט 2016

כנראה שזה האופי של המועדון, אתה צודק.
כנראה שהאופי של ביתר הוא להתעמר ולסחוט שחקנים.
כנראה שהאופי של מכבי חיפה הוא להשתמש ולזרוק אנשים שרק לפני דקה התחננת שיגיעו אליך והצעת להם סכומי עתק.
האופי של הפועל הוא כנראה לא לשלם משכורות ולנצל עובדים זוטרים כדי לפתות את כוכבים מבחוץ בכסף גדול ואז לדרוש שיקצצו, ולא לשלם גם את השכר המקוצץ בזמן.

עודד 15 באוגוסט 2016

הי בלייק, למה הזעם הקדוש? לא התרשמתי שאוהד טוען שאתם הקבוצה הגרועה ביקום. לכל הקבוצות בליגה יש מאפיינים ישראלים מפוקפקים. אצל חלק מהן המאפיינים חמורים יותר באמת, כמו הפועל ובית"ר. אוף טופיק- על איזה שחקנים אתה מדבר בהקשר של מכבי חיפה?

בלייק 16 באוגוסט 2016

זה לא זעם, והוא בטח לא קדוש.
אני אנסה יותר בעדינות – מה זה אופי של מועדון? אני כאוהד גם מהווה חלק מהאופי של המועדון? כי אם כן, אז התגובה של אוהד משמיצה גם אותי באופן אישי. אם זה לא אוהדים, אז מי אחראי על אופי המועדון? לא ג'ורדי, הרי הוא רק הסתיר את האופי "האמיתי" של מכבי והיעדרותו חשפה את אותו האופי המפוקפק.
אבל בגלל שאני לא וכחן מטבעי, זרמתי, והצעתי לאפיין מועדונים נוספים לפי אותו היגיון.

משאלתך, אני מבין שאתה אוהד חיפה. אז לא יודע אם שכחת או שבחיפה מיתגו את זה אחרת, אבל מועדון מכבי חיפה (בגלל אופיו הנכלולי, כן?) מאוד אוהב לנדות שחקנים. בדרך כלל אלו שחקנים שהמועדון התחנן שיצטרפו אליו והציע להם סוכמי עתק, אבל חילוף בעמדת המאמן כמעט גמרה להם את הקריירה. גם את אבו חצירה ניצלו, אם כי זה ניצול מסוג קצת אחר (מזל שהתגלתה אצלו בעיה רפואית, אחרת גם הוא היה מנודה "רגיל").

עודד 16 באוגוסט 2016

מקבל, רק שים לב שמכבי במגמה של שחרור כל השחקנים האלו. כרגע אין אף מנודה (סוג של הישג). מסכים שמראש זה לא היה צריך לקרות. אגב, אני לא מסכים איתך שהבעיה שלהם הייתה חילופי מאמנים. הבעיה שלהם הייתה בעיקר שהם לא היו שחקני כדורגל והמנהל הספורטיבי לשעבר (סיר יענקל'ה) שפך עליהם סכומים מדהימים.

בלייק 16 באוגוסט 2016

זה בסדר, הכוונה שלי לא היתה להחזיר את נושא המנודים לסדר היום.
רק להזכיר שבכל מועדון יש גם התנהגויות שאפשר לתפוס כשליליות. בסופו של דבר זה לא מגדיר את כל מהות המועדון, בטח שלא את ההיסטוריה שלו או את אופיו של קהל אוהדיו.

אריק י. 16 באוגוסט 2016

ב"ש היא מפלצת התקפית וגם יש לה עומק בלתי רגיל בסגל. לדעתי בעונה הקרובה הם הולכים לברוח לליגה, אלא אם כן יקרה איזה נס וזהבי יחזור בינואר מסין.

שניר 15 בספטמבר 2016

נביא

Comments closed