רץ על הקצה

אני באמת לא בן", אמר מכביניו, "אני בת"

אשליות דינן להתנפץ. אם משכת את האשליה מעבר לחצי, נגזר עליך להגשים אותה. מתחילת העונה מרחפת האשליה מעל קריית-שלום. לפני כחודשיים נדמה היה שהיא המשיכה הלאה לעונה אחרת. אבל זכייה בגביע הטוטו, באר-שבע מאבדת נקודות, והופ, האשליה שלך חזרה.

אילו לא היתה מתבלבלת שוב לחשוב שמשחק כדורגל נגמר בדקה שבעים-וחמש כמו שקרה לה מול אשקלון, למכבי יש היום עוד שתי נקודות ושוויון עם באר-שבע. מדד לשובה של האשליה, הוא היעלמותו של הכישוף. הכישוף שלח את באבין לסדר שער בלתי-מוסבר בכלים המוכרים לאנושות לאשדוד; בלי השער הזה, ושוב אנחנו בשוויון נקודות.

יש לי חבר, סנט-עמנואל, שביקש טקסט-בהזמנה אחרי הניצחון בגמר גביע הטוטו והניצחון שבא אחריו בליגה. "נהייה טוב, אתה נאלם?!", הוא צהל מעברה השני של השפופרת. אחר-כך היה ניצחון בטדי ומול סכנין, לא סגור על הסדר, ועל-פניו, סנט-עמנואל צדק; רק מה, אני מודה שהניצחונות האלה לא ריגשו אותי. לא היה בהם את "הדבר הנוסף", הניצוץ. המשחק מול נתניה אמור היה לתת קנה-מידה. קבוצות שחיות באשליה, כשהן פוגשות יריבות מהסוג של נתניה, זה לרוב נגמר בהתנפצות.

לא יודע איך היה נגמר המשחק מול נתניה ללא ההרחקה של מי שהורחק שם. אני שמח שדארת'-וידאר החטיא את הפנדל, כי לא הגיע כזה, אבל התעצבנתי מאד על דארת'-וידאר, לראשונה מאז הגיע אלינו, על ההפקרות שבבעיטה שלו. קיבלת שי, קבוצה בעשרה שחקנים, תבקיע – תגמור משחק. לא חייבים לחכות לדקה שבעים-וחמש. מצד שני, עדיף להתחיל משחק בדקה הזאת ולנצח אותו, מלהפסיק לשחק בדקה הזאת ולהפסיד אותו.

בשני המשחקים מול נתניה מכבי הבקיעה שלישייה. לא מסתדר בכלל עם ממוצע השערים הכללי שלה. כל הקרדיט לנתניה. מכבי נתניה היא היחידה שמשחקת מול מכבי כמו קבוצה עם כבוד. קבוצה עם כבוד לא נותנת כבוד. לתת כבוד זה להוריד ראש ולחטוף תבוסה או להבדיל להתבצר בבונקר מסויט ולקוות לתיקו או לאיזה גול בגניבה. זה עבד לאשדוד. זה הכדורגל שמכבי מורגלת לפגוש כבר שלוש שנים וחצי. נתניה לא רוצה לשחק את המשחק הזה. אני באמת לא יודע מה היה קורה עם המשחק הזה לולא ההרחקה, אבל אני חייב להגיד שמכבי נראתה שסביר שתנצח בכל מצב. או בתיקו מתסכל.

הסיבה שהתיקו היה מתסכל היא לאור התחושה שלי שהיתה סבירות גבוהה לניצחון. התיקו היה נעשה מתסכל, כי מכבי שיחקה ומעל לכל החמיצה בדרך לתיקו כזה שבעים-וחמש דקות. והנה נסגר המעגל עם משפט הפתיחה של הפסקה הקודמת: מתחילת העונה קיים פער בין הכדורגל שמכבי משחקת לתוצאות שהיא מנפקת. אני לא אומר שהכדורגל של מכבי מלהיב, אבל הוא לחלוטין לא תואם את התוצאות. הכדורגל של מכבי הוא מטופש ברמות קיצוניות – הרחבתי על זה הרבה בטקסטים קודמים ולא ניכנס לזה עכשיו שוב באריכות – ונטול יכולת ביצוע ברמות קיצוניות יותר. החלק הראשון מתבטא בשיטת משחק שאפשר לקרוא לה "גיחות צילום" (חגים מעל היעד, רק ללחוץ על הכפתור ולשחרר, במקום זה לוחצים על כפתור "רקורד"), החלק השני מתבטא בניצול מצבים עלוב. זה לא סביר שקבוצה מגיעה לכמות המצבים שמכבי מגיעה אליהם או לאזור שממנו נולדים מצבים לשערים בטוחים, וממוצע השערים שלה כזה. לא סביר.

וזה עוד כשההגנה ספגה שער אחד בארבעה משחקים. כלומר, ההגנה הזאת, באנקר לשער-חובה בכל משחק, מטילה על ההתקפה עומס מטלות לא סביר עוד יותר: לחפות על השערים שהיא מבשלת ליריב בלי קשר למה שנדרש לניצחון.

זאת הסיבה שאני חושב שעם כל האהבה הגדולה שיש לי לג'ורדי והתקווה העצומה שיילך לו עד הסוף, הכדורגל הזה, עם השחקנים האלה, לא יספיק כדי לעשות את זה. בגלל השחקנים האלה, בעיקר. אני לא יודע מי יגיע בינואר, אני יודע שינואר הגיע, שגם שחקן אחד יכול לעשות הבדל, והמשפטים שהרכש הכי טוב של מכבי הוא הפצועים שחזרו, הם משענת קנה רצוץ. ככה שעל הבלתי-ידוע אין מה לדבר. אני מאושר מהחזרה לחיים של דור פרץ, נחמד לראות את גולסה ככה, ודור מיכה – זה כבר עניין של שגרה – מתחיל עונה בסיבוב שני, כן פצוע-לא פצוע, זה חסר משמעות מבחינתו הסיבוב הראשון. בסוף, כדי לקחת אליפות, אפשר להיות מעט פחות יפים, אבל ענייניים: וזה בדיוק מה שמבדיל את באר-שבע ממכבי. היא קבוצה תכליתית יותר, בוגרת יותר, עם שחקנים שמכירים יותר על-עיוור אחד את השני. אין כאן שום-דבר ודאי, אני רק אומר שמכבי בזבזה יותר מדי נקודות באשראי עד עכשיו (הפער מבאר-שבע היה כבר, כזכור, שבע נקודות) מכדי שבשלושת המשחקים שנשארו לה עם באר-שבע העונה, היא תתרחק ממנה מספיק. אני לא רואה את מכבי מנצחת כרגע שני משחקים ותיקו אחד בשלושה משחקים מול-באר שבע. אפשר גם ניצחון ושני תיקו; גם את זה אני לא ממש רואה. הלוואי שאצא עיוור.

בינתיים הערב יש משחק עם חיפה, שבסיבוב הקודם סימל יותר מכול את חוסר היכולת והמוגבלות השכלית של מכבי העונה. ב"שירים ושערים" היו אומרים פעם "לא השכילו להבקיע". זה מסכם מצוין את המשחק שמסכם מצוין את מכבי העונה. מול חיפה יתברר שהאשליה נמשכת או שבאמת מכבי מסוגלת לשנות פאזה.

דווקא משום כך, ואני אתייחס לזה בהרחבה בעתיד בהקשר רחב יותר, ההפסד של באר-שבע בגמר גביע הטוטו הוא כישלון, והאמת גם לא קטן. והוא כישלון, שלא יהיה ספק. שאף-אחד לא ייתמם פה, הטרבל קבע רף ולא פחות מעצם התארים, הגמר ההוא. איך אמר ג'ון אוגו בקיץ – נגמר הסיפור של מכבי? ובלשון אוהד מסוים שלא מפסיק לקפץ סביבי בכל פעם שהוא רואה אותי – "אנחנו כבר לא מפחדים מכם"? אז כזה. ככה, זהו, שנתיים, שלוש, ניתוק מוחלט מנסיבות מקבילות, קונטקסט, היסטוריה – והסיפור שלנו נגמר. כמה חבל. כמה עלוב מצידנו. להיות אלה שבכל-פעם מגיעה קבוצה אחרת ומכריזה שהסיפור שלנו נגמר. מימי המשטרה הבריטית זה ככה.

והזילות הזאת מגיעה גם לאקדמיה. ראיתי שמישהו עשה מחקר על הקשר המיוחד בין באר-שבע לקהל שלה. ראיינו אותו בטלוויזיה. אלונה ברקת אמרה אחרי הפציעה של בוזגלו שהיא מצפה מהקהל שלה להתנהגות ספורטיבית כמו שהיא התרגלה מהם בשנים האחרונות. כמה מהר הקהל של הקבוצה שלה מסגל נורמות מקולקלות של אוהדי קבוצות אחרות, לקלל ככה שחקן כמו בוזגלו, בכלל לקלל, זה מעולם לא היה. שרון ניסים דווקא הסביר בטור מיוחד שהביקורת על הקהל מוטעית. זה אנחנו שלא מבינים שיש הבדל, כי אנחנו אוהדים של קבוצות אחרות, אצלנו מקללים תמיד ובלי הצדקה מתוך אינסטינקט. בתודעה שלו ושל הסובבים אותו, מהאקדמיה, הבעלים ועד השרוף שבשרופים, הפועל באר-שבע הוא מועדון בן שלוש שנים.

צר לי; כמו שבאר-שבע נראית בשנתיים האחרונות, כמו שמכבי נראית, כמו שבאר-שבע מתייחסת לעצמה – היא היתה חייבת את הגמר הזה. היא אולי תזכה בדאבל, אבל טרבל? סבלנות. וצניעות, בעיקר צניעות. איתה תבוא הסבלנות.

*     *     *

"גיהינום", ענה אח שלי כששאלתי אותו איך היה לשבת לידי במשחק.

"גיהינום", התאונן חבר של אח שלי כשהתקשר להתלונן לאח שלי למחרת המשחק.

"למה שלא תבוא לשבת לידינו במחצית השנייה? זה יביא מזל", הציע אח שלי בהתלהבות בהפסקת המשחק.

ניצחנו. גן-עדן!

*     *     *

"מכביניו", קראתי אליו.

ראיתי אותו ליד הקופות בנתניה. איך שראיתי אותו, חייכתי. הם תמיד מצחיקים אותי, הבובות-קבוצות האלה. אני חושב שהם מזככים מצוין את נפש אוהד הכדורגל במובן החיובי של הזיכוך. יפה לראות גברים מבוגרים משחקים בבובה או פשוט צוהלים מלראות אותה על הדשא. זה לא יכול לקרות כשהם ילדים, אבל זה מעיד עליהם המון לחיוב כשהם עושים את זה כשהם מתבגרים. לא חייבים להיות בוגרים מדי כשילדים, ואסור להיות רק בוגרים כשמתבגרים. בגלל זה גברים מבינים וחיים את החיים הרבה יותר נכון מבנות. בנות, הן כבדות מדי. מתבגרות מוקדם, רציניות כבר בגיל שתיים-עשרה, נעשות נושאות-חרבות כבר בגיל שלושים. אנחנו רק מתחילים לשחק בבובות בגיל הזה. בגלל זה אוהדי כדורגל הם היצורים התבוניים הכי בוגרים-באמת ומפותחים באנושות.

בקיץ לפני שלוש שנים מכבי הודיעו שהם מחפשים דמות שתגלם את מכביניו, כי מי שהיה עד עכשיו מכביניו התקדם לאירופה. מייד נדלק במוחי ניצוץ המזימה והנקמה. כמה חודשים מוקדם יותר, אח שלי אמר לי שהמשחק מול סכנין בנתניה. קניתי כרטיס ובבוקר המשחק גיליתי שהמשחק בכלל בעכו.

"זה על אשדוד!", צהל אח שלי בטלפון בבוקר מוקדם מספיק כדי שאספיק להגיע גם לעכו. אשדוד.

למשחק פתיחת העונה באשדוד לפני תשע-עשרה שנים, הגענו אח שלי, חבר שלו ואני שעתיים לפני המשחק כשאפילו השערים היו עוד סגורים. זה קרה בגלל באר-שבע. במשחק ההוא, עם האליפות של ברומר, נסענו אח שלי, חבר שלו ואני יחד. המשחק שבעקבותיו אין מצב שאגיע למשחק ללא שליטה מוחלטת על לוח-הזמנים ועם מכונית; רק אופנוע. הם לא רצו לצאת שלוש שעות לפני הזמן, הם אמרו ששעתיים וחצי מספיק. לא היה לי אז אוטו ולא אופנוע, וגם נשמה כמעט ולא היתה לי, אחרי שהיא יצאה מעצבים בהמתנה עד ההגעה למגרש ומדחיסות-שיא בתור לשערים. מכל אלה ביחד התעלפתי והורידו אותי לדשא, אבל זה סיפור אחר, שלעניינו מה שחשוב בו, זה שאוששו אותי בזמן למשחק. אבל זה האירוע המכונן של תפיסת המוכנות שלי. תעלולים ומזימות אני מקפיד לעשות תמיד, בתדירות קבועה פחות או יותר, שלא השתנתה בעקבות האירוע ההוא וללא קשר למוכנות שלי עם מכבי.

"ילדים", הכרזתי בקיץ לפני שלוש שנים בפני הילדים של אח שלי, עודאי וקוסאי, הלוא הם שאנן ורענן, כשהתארחתי אצלם ביום אחד בצהריים, "יש לי הפתעה!". אבא שלהם ישב לידינו בסלון וגם אמא שלהם ישבה לידינו בסלון, "אבא הולך להיות מכביניו. מכביניו נסע ועכשיו מכבי מחפשים מכביניו חדש. דוד-חיימון הציע שאבא שלכם יהיה מכביניו. נכון שאתה שמחים ורוצים שאבא יהיה מכביניו?"

הילדים צהלו באושר. באמת ילדים נבונים. גם וינו היה מאושר. הוא ראה את דוד שלו יוצא בריצה בקריאות ניצחון מהוויטרינה לחצר ואת אבא שלו אחריו, ואין כמו ריצת תופסת להצטרף אליה ולשובב את נפשה של חיה משובבת נפש כמו וינו כלב הבוקסר.

מכביניו הלך ומדי פעם עצרו אותו אוהדים לצילום או להגיד איזו מילה. בכל פעם היה נעצר ואז ממשיך ללכת. אני הלכתי קצת מאחוריו. הקופות באצטדיון בנתניה נמצאות בקצה הדרומי של האצטדיון. השער ממנו נכנסים האוטובוסים של השחקנים, כוחות ההצלה והשוטרים וכל בעלי התפקידים במשחק, נמצא בקצה הצפוני. גם מכביניו הוא בעל תפקיד והוא באמת נכנס מהכניסה הצפונית. והוא עשה את כל הדרך מהצד הדרומי של המגרש לצפוני. זאת דרך לא קצרה בכלל.

"מכביניו!", קראתי אחריו בשנית אחרי שלא הגיב בפעם הראשונה שקראתי לו. אולי הוא התעלם, אולי לא שמע. לא סביר שהוא התעלם, כי כל מי שקרא לו עד עכשיו הוא נעצר בשבילו. הפעם הוא נעצר והסתובב אלי.

"תגיד מכביניו", אני הולך אחריך כל הדרך מהקצה הדרומי ואני לא מבין משהו. למה אתה הולך עם התחפושת עליך כל הדרך? זה קצת מוזר בעייני. לא חם לך? והמסכה האדירה הזאת על הראש, אתה לא מתבשל בפנים מחום? לא מסורבל לך ללכת כל הדרך בתלבושת הזאת? למה שלא תתלבש רק בתוך האצטדיון? אני באמת לא לגמרי מבין את זה".

"אה", הוא אמר, "זאת דווקא תלבושת מאד נוחה. וחוצמזה, יש לי מאווררים בראש".

"מה יש לך?!"

"מאווררים בראש, תראה", ואז הוא התכופף ובפסגת המסכה, במרכז שמוקף בקוצים בשיער, היה, שככה יהיה לי טוב, מאוורר! באמת שטוב לי והיה לי טוב לראות את זה. קבוצה שככה דואגת לבובה שלה, היא בובה של קבוצה.

"איזה יופי, מכביניו. אני שמח בשבילך מאד. אני תמיד דאגתי שחם לך שם, שאתה סובל. עכשיו הוקל לי. לא פלא שאתה הולך כל הדרך מהקצה הדרומי לקצה הצפוני בתור מכביניו ולא בתור… איך קוראים לך בכלל?"

"ריקי", הוא ענה.

"ריקי?", התפלאתי, "איזה מין שם מצחיק זה. אף-פעם לא שמעתי שם כזה לבן".

"כי אני באמת לא בן", אמר מכביניו, "אני בת".

אין שכל, יש דאגות
הניסוי הגדול בהיסטוריה

תגובות

 • holden

  כתוב יפה האמת, בלי קשר תבוא מחר לחיפה תקבלו בראש ותחזור עם הראש בין הרגליים,
  קבל מום שלי על התוצאה:3-1 למכבי
  אין צורך לתהות איזו מכבי? מכבי יש רק בחיפה, תבוא אחרי המשחק למדרגות אקנה לך 3 קסטות בעשר שקל,
  אין למכבי מה להפסיד, הליגה אבודה מה נשאר זה לעקוץ הצהובים -נחמה חיפאית

  • צהוב תמיד

   אני מבין שהמשפט לבוא צנועים לצאת גדולים לא הגיע לחיפה אז אין לנו ברירה לקחת אותו אנחנו.
   נתראה היום בערב.

   • חיים שדמי

    צהוב תמיד, תהיה גאה, כמוני:
    נחמה חיפאית, נחמה של הפועל, נחמה באר-שבעית, נחמה בית"רית ועוד כהנה וכהנה. כן יירבו ויימשכו.
    מכבי יש רק בחיפה וחיפה יש רק בישראל. בגלל זה כשאומרים מכבי בישראל מתכוונים לדבר מסוים ובחיפה לזאת מחיפה, כשכל מה שהם רוצים חיפה, זה להיות מכבי.
    והולדן, בכנות, תודה על הפידבק לכתיבה. לגבי התוצאה, באמת שאין לדעת. זה מבחן-אמצע למכבי וכל תוצאה בו הגיונית. זה לא שמכבי ואתם אי של יציבות העונה.

    • אלי

     אפילו יעקב שחר שהוא אומר מכבי הוא מתכוון למכבי תל אביב..
     אתה חי בסרט..

     • holden

      אפילו יעקב שחר אמר? פששש
      ממש דברי אלוהים חיים הדברים של יעקב שחר, יעקב שחר לא חיפאי, לא נולד פה ולא גדל פה ואין לו זיקה לוקאלית.
      היתה פעם איזו להקה בריטית ששרה על זה ש-כסף לא קונה אהבה,

      זה סך הכל ספורט לא צריך לקחת כל מילה ברצינות תהומית,
      מי שירצה או לא לא יוכל להתכחש לזה ששני המועדונים הם אימפריות בכדורגל הישראלי.
      יש הרבה כבוד בין המועדונים לאור תוצאות העבר,

      פעם בחיפה מגיל הילדים חינכו שחייבים תמיד לנצח את מכבי תל אביב, רק עצם שם המועדון עשה ועורר פחד,יראה והרבה כבוד,

      עברו מאז הרבה מים בנחל הקישון ובלגונה של בת גלים,
      לכל אוהד חיפאי כאב שמנו שוורץ האגדי עבר לתל אביב, אחכ זה כבר נהיה ממש מעבר חצייה,
      הלכו רבים וטובים לשם, כולל הסמל של קרית אליעזר הקפטן הנצחי של נבחרת ישראל, השחקן שלא ידע לעבור קונוס אבל היה עקשן, נחוש ומתמידן,

      עבר גם הילד הזריז שנכנס מחליף מול באר שבע בשיא גדולתה והבקיע צמד תוך 7 דקות, בתל אביב הוא הבקיע בדרבים גם מול האדומים ןגם מול הצהובים.

      מבחינה עירונית וארצית יש שיגידו שתל אביב זו אמריקה, מבחינת החיי לילה והתרבות , מקומות האוכל וכו,
      אז אם ככה חיפה היא אירופה,

      בין שתי ערים זה לא רק רומן של צ'ארלס דיקנס,
      בין שתי ערים בכדורגל הישראלי זה הקרב הנצחי למי יש יותר גדול?
      מכבי ההם או מכבי ההם בסהכ שניהם מעוטרים מאוד וכתובים חזק חזק בתולדות הכדורגל הישראלי,
      תמיד המפגשים היו מרתקים וסוערים,
      בוא נראה מה יתפתח הערב, העיקר שהטובים ינצחו,
      יאללה מכבי

      • אלון

       "
       עבר גם הילד הזריז שנכנס מחליף מול באר שבע בשיא גדולתה והבקיע צמד תוך 7 דקות, בתל אביב הוא הבקיע בדרבים גם מול האדומים ןגם מול הצהובים.
       "

       על מי מדובר?

      • holden

       מיקי בן שטרית, היה שחקן חמקמק וזריז, במשחק חוץ של חיפה נגד באר שבע קבע מהפך בתוך פחות מעשר דקות,
       אחכ שיחק והבקיע אצל שתי התל אביביות, שהיה מבקיע היה רץ לדגל הקרן שולף את הדגל מהגומה ומנגן עליו כמו פורט על גיטרה

      • יואב

       מיקי בן שטרית לבלבלב. הדרבי של 3- 0 של תינוקות שניאור.

  • יוני

   בול.

  • tazza

   עכשיו אחרי המשחק זו מסתמנת כתגובת השנה בדה באזר.

   • holden

    מספיק כואב בשביל לקרוא כזו תגובה , לפחות פגעתי חלקית יש פה כאלו שיטענו שפגעתי בול בפוני,
    האמת עוד בחימום לפני המשחק שראיתי שיש אנשי צוות של תל אביב כמו מספר השחקנים הייתי המום, רצינות בחימום והכנה אירופטית טרום המשחק כולל ספרינטרים שערך קרלוס לחניכיו.

    עצוב עצוב על מכבי חיפה, אין כלום לעזעזל, אפילו הקהל איכזב היום, רובו בכלל לא עודד וישב בחיבוק ידיים, ציפיתי שירימו את הרכס בצעקות עידוד- נאדה.

    נכון להיום שתי הקבוצות חיות על פלנטה אחרת, חייב להגיד שהתלהבתי רק משחקן אחד של תל אביב שכל כדור עבר דרכו, שחקן שחקן, לא גולסה שמולסה, דור מיכה אשף כדורגל, אחלה שחקן אחראי ומדוייק למרות שהיתה לו איזה בעיטה יפה שהייתי בטוח זה מצב וודאי לשער,

    נשאר רק להוריד את הכובע ו....
    לקנא ולאכול את הלב, נמתין לימים יפים יותר, יש תקווה כי קרויף הולנדי ומו אלאך גדל באותם מקומות וגם אכל את השטרופופל המפורסם.

    חיפה לא שיחקו בכלל על רוקוביצה וכדור העומק הראשון שהוכנס היה גול שלו,
    אכזבה ענקית , אין מילים , לרדת ליגה מכבי לא תרד, נשאר הגביע וזהו,
    (יש לי מום על התוצאה בגביע:4-2 לתל אביב)
    הלוואי שיתגשם

    • shadow

     אין אמצע זו הבעיה של חיפה רועי קהת הוא פשוט אוברייטד בטירוף. לא רץ לא מתאמץ וחסר כל יצירתיות. אלברמן עם כל הריספקט לא מתאים לרמות האלה.

     ההוכחה היא כשקהת יצא ונכנס אזולאי סוף סוף חלוץ קיבל מסירת עומק נורמלית או מסירה בכלל ואיזה פלא גול.

     הגיע הזמן שיביאו לחיפה עושה משחק. יכולים להביא חלוצים במאות אלפי יורואים עד מחר, אם אין מי שימסור להם אפשר לעלות גם עם הנוער בשביל לקבל את אותה תפוקה.

   • yaron

    בסך הכל התבלבל במי זאת מכבי ;-)

  • הוגה דעות

   טוואאאווובבב
   אתה חזק בהימורים

   בוא נשלח ווינר ביחד
   מה שאת שם אני שם כפול אבל הפוך!

   • funfun

    חחח יצא פצצה הולדן. כבוד על התגובה אח"כ. לא פשוט כשזה כואב

    • holden

     יצא בונבוניירה פאן פאן, כתבתי עוד לפני ההתמודדות שאני מעדיף נצחון בגביע על הצהובים, הליגה לא מעניינת השנה, בוא נמתין ונראה כמה " קל" יהיה למכבי תל אביב לנצח תוך פחות מ 220 שעות פעמיים בסמי עופר

     • אורי

      נדמה לי שאחוזי ההצלחה של מכבי שם גבוהים מאשר בנתניה
      מעולם לא הפסדנו לחיפאית בסמי עופר
      וידאר הבקיע בסמי עופר יותר מכל שחקן של חיפה, למרות שהוא משחק שם פעמיים בעונה ולא פעם בשבועיים

      • tazza

       לא סתם אורי קופר בחר במשפט האחרון שהצגת כפוסט שלו בפייסבוק.
       משפט שמתאר עונה.

   • holden

    לא ממלא ווינר, בזמנו שיחקתי בבאטים ותתפלא הרווחתי סכומים יפים עד שבא המשחק בין סלובניה לרומניה בפלייאוף מונדיאל 2002 ושם שיפשפתי סכום של 5 ספרות שגרם לי לפרוש בשיא מהבאטים.

    מי ששוטף כלים מן הסתם לפעמים נרטב מהמים, מי שלא מהמר תמיד יהיה צודק וחכם בדיעבד,
    העיקר שאתה משועשע, תהנה מהרגע

  • אורי

   צדקת!
   אכן 1-3 למכבי

 • יניב פרנקו

  שדמי, קבל סיפור.
  בתחילת הדרך שלי בקד"מ היינו עושים הרבה מאוד בובות כאלה, פעם זה היה ממש להיט.
  בקיצור בבובה ממוצעת מכוונים את פתח הראייה בדרך כלל בפה של הבובה, זו בדרך כלל רשת שגם ככה לא רואים דרכה מי יודע מה ובובה ממוצעת מתוכננת לגודל של מפעיל ממוצע.
  בקיצור בפסטיבל טעם העיר חנכנו בובה חדשה של קרלו מהמעדני חלב, מאחר וקרלו הוא חתול עם ראש גדול וזנב הבובה הייתה קשה יחסית לתפעול וחיפשנו גברים כמפעילים.
  נבחר בחור די גבוה שהיה היחיד שהסכים שכן הבובה די מגעילה מבפנים (זיעה, חמה) וזה לא תענוג גדול, רק מי שרוצה את הכסף מסכים להיות הדייל בפנים.
  התחיל הפסטיבל והילדים התלהבו בטירוף.
  אחד מהם, ילד בן 10 אבל חזק במיוחד היה נרגש במיוחד ורץ לחבק את הבובה.
  עכשיו הוא הגיע לבובה לגובה של.... נכון.
  בשלב מסוים הוא מרוב התלהבות נתן שם מכה חזקה, הבובה התקפלה, הילדים זינקו ותוך שניה קרלו היה מכוסה בערימת ילדים נלהבים שקפצו עליו.
  המפעיל שכנראה לא היה ערוך לאירוע החל להיאבק בהם בעוד ששאר הצוות נקרע מצחוק.
  קרלו עבר למגננה והחל להעיף את הילדים כשהילד המקורי שהיה חזק נתן מלחמה ופירק שוב ושוב את האזור הבעייתי ועוד אזורים.
  הצוות שלא היה מודע המשיך להיקרע מצחוק בצד.
  לאחר זמן קצר קרלו ניער את הילדים הוריד את הראש והחל לסגור חשבונות עם הילד.
  הילד ברח.
  קרלו החל לדלוק אחריו ברחבי הפסטיבל.
  הצוות שהבין שיש בעיה החל לדלוק אחרי הבובה שדולקת אחרי הילד.
  זה פסטיבל צפוף ואנשים מחזיקים אוכל בידיים.
  בסוף הבובה תפשה את הילד והחלה לטפל בו ואז מסתבר שלילד יש אבא חזק.
  מהומה, בעיה, תקלה, את הילד פיצינו במעדנים והבובה הלכה לשבת בדוכן של בקס וללקחה בירה להרגע כשהיא יושבת בלי ראש עם כוס בירה ונרגעת עם סיגריה.
  כמובן שזה הזמן שמנכ"ל תנובה הגיע.
  בקיצור, מאז ההנחיה באותה חברת קד"מ זה לבחור במפעילות.

  • אוריה

   מעולה!

  • בלאנקו

   סיפור ענק!

   • ניב

    נפלא

  • ארז

   ענק.

  • Ollie Williams

   גדול!

   זה היה לפני או אחרי קרב כוסות הקרלסברג אחרי הדרבי?

  • טרנטה

   צחקתי פה בקול

   • אמיתי

    עפה לי הסיגריה מהפה..

  • חיים שדמי

   מעולה!

   • holden

    צא לדרך חיימון, יהיו פקקים גם מדרום וגם לבאים מצפון,אם אתה מגיע רעב ואין זמן לאכול במקום מסוגר היוםיפתחו מול סמי ליד הרמזור הראשי עמדת אוהל עם בורקס וביצה או כריכים מוכנים של סביח בסגנון של טירתהכרמל

    • חיים שדמי

     אצלי נערכים מראש למשחקים רחוקים מחוץ לעיר ועושים לילה בעיר...

     • holden

      אז יצא לך אחלה קבלת פנים ואירוח מושלם,לבריאות.
      בכדורגל נטו למרות שתל אביב לא הפגינו משחק שוטף ומושלם זה היה נראה כמו נבחרת שבדיה בצהוב מול בני נצרת,
      עוד יהיו ימים יפים בכרמל בעזרת השם

  • funfun

   קורע :-))))
   מעניין למה אישתיש תחיה לא מגיעה עם סיפורים כאלו מהחברת קדמ הזו...

 • למה הכל פה שכונה

  היא עוברת על החוק הראשון בלהיות מסקאוט - לעולם אל תצא מהתחפושת. אסור לאף אחד לדעת מי בפנים ובטח שלא את השם שלו. את לא ריקי, את מכביניו. מישהו היה צריך לעצור את זה לאחר התמונות המביכות שהיא בוכה על הגב של ראיקו בגמר גביע בטדי. אבל היא כנראה רוצה את התשומת לב ולמכבי מתאים שזאת בחורה וככה כל העסק נראה כמו שהוא נראה... כמה חבל כי למכביניו יש אחלה פוטנציאל

  • חיים שדמי

   זאת לא אותה אחת מגמר הגביע. או אחד.

   • Ollie Williams

    ריקי גבסו בתפקיד כבר כמה שנים טובות....נחשפה לפני שנה וחצי בערך

    • חיים שדמי

     אמרה לי מהקיץ. בובה שקרנית..

  • טרנטה

   מה הבעיה עם זה שיצאה מהתחפושת וניסתה לנחם את ראיקו?

 • רועי

  כתבה נהדרת. כן ירבו כאלה. הכתב מספר 1 בישראל לענייני מכבי תל אביב.

 • yaron

  טוב,
  בין הפוסט האחרון של גיל שלי בו נקבע שאליפות השנה היא "להתכופף ולהרים" לפוסט הזה של "לא יהיה כלום כי לא היה כלום", יש את המציאות בה ניתן לומר שמכבי חזרה להיות מועמדת לגיטימית לתואר השנה. לא פייבוריטית, לא להתכופף ולהרים אבל כן, מועמדת לגיטימית.

 • funfun

  חיים (אל תפגע) אבל אני רואה בטקסט היום כמהלך אנטי מנחס ברמה גבוהה מאוד...
  ממש מכונן מבחינתי ומבחינה קארמתית
  כן ירבו :-)

 • אלעד

  חיים,
  יפה כתבת. מסכים עם התיאטור שלך לבעיות בקבוצה.
  דור מיכה שחקן מרכזי וזה אומר הכל (עם כל הכבוד)..
  בכל אופן, נראה כי כל קבוצה מול חיפה נראית כמו ליברפול.

 • tazza

  לא מבין מה התלהבו ממכבי אתמול (אוהדי מכבי, התקשורת מנפחת כרגיל ואין מה להתייחס).
  היו מעט מדי התקפות מסודרות, הבלאגן חגג, מחצית ראשונה מלא איבודים (שהתקזזו עם קישור מפתיע באגרסיביות שלו, מוזר שאף אחד לא מדבר על הלחץ של מכבי אחרי איבוד, הוא ברמה אירופאית לכל דבר).
  נגד נתניה לפחות מיכה הכניס מסירות אמן, פה היו פי כמה פחות.
  לכן אני מסכים עם שדמי כאן, יש פה אשלייה.
  מצד שני הגול של קיארטנסון מראה כמה שיטת 2 החלוצים טובה, בלקמן פשוט משך בלם הרחק מהרחבה והשאיר את וידאר על הציפלון החיפאי.

 • אוהד

  חיים, לי זכור שאני נהגתי לבאר שבע, עם צעיפים בחלונות, והתחילו לרדוף אחרינו עם מקלות.
  יכול להיות שנסענו בשתי מכוניות.

Comments are closed.