המבחן עבר בהצלחה וחזרנו מחיפה מופתעים עם הראש בין הידיים: "וואלה, ככה?! שיחקתם אותה!".

וכעת, כמאמר הפרסומת ההיא, אם כבר קמתם – תביאו. מה-לעשות, מלכדתם את עצמכם. באמת עדיף שתנפצו אשליות במקום לבבות; וזה מה שזה עכשיו: או זה או זה. לו הייתם מועדון אחר, לא היה נכתב הפוסט הזה בכלל.

מה שכן, זה בלי ספק יהיה הנס האלכימאי הכי גדול בתולדות האנושות, יותר אפילו ממה שעשה סבא-שורה עם לירן שטראובר: הוא הצליח להפוך את גוש הטמטומת ההוא לשוער לשנתיים-שלוש ואפילו אחד שזכה באליפות, שיחק בצ'מפיונס-ליג ולקח איזה שניים-שלושה גביעים. אבל להפוך עדר שלם לכזה? ועוד לא בסגנון גרנט-גוטמני, היחיד שעבד עד היום באמת עם ישראלים? לא, כזה עוד לא היה.

*

כבר הוכחתי כאן פעם באופן בלתי-ניתן לערעור, שהישגו היחסי של ג'ורדי עולה לאין שיעור על זה של אבא שלו, כיוון שעם כל הכבוד, לא מכיר הרבה שחקנים שלא ירצו לבוא לשחק בברצלונה. ככה שלזכות בתארים איתה זה מרשים בזכות הכדורגל, אבל תו-לא מכל אספקט אחר, לא משהו שצריך להעיף מישהו מהכיסא ואותי הוא באמת לא מרשים במיוחד.

מה שג'ורדי עשה איתנו ועוד בעונה הראשונה – מרשים יותר מכל אספקט. קבוצה קטנה ממדינה כושלת ספורטיבית – לא ראיתי ששחקנים נעמדים בתור לשחק כאן. אין עוד אדם בתולדות האנושות שגבר על אבא של ג'ורדי. מראדונה ופלה והיתר, זה הכול על-יד האלוהים; אבא של ג'ורדי הוא האלוהים. הוא חכם מהם משמעותית; הם לידו.

למעשה, הניסוי האלכימאי של ג'ורדי הצליח כבר היום: אין מצב שקבוצה מאוישת ככה במנת משכל ישראלית היתה מגיעה לנקודה הזאת, בשלב הזה על העונה, עם הכדורגל שג'ורדי מנסה שתשחק, במצב שמכבי נמצאת בו היום. רק מה, רק אוהדי הפועל חוגגים חצי עבודה ובמדינה שלנו לא יזכרו לך דבר אם לא הבאת תואר. ככה שלא הצלחה ולא דפנה ולא זרים. הצלחה, כידוע, קודמת לעבודה רק במילון, האב-לייבו אמר.

*

יש לי חבר, עורך-דין, חבר של אח שלי, מבקר קבוע במשחקי הבית. סיפרתי עליו אתמול. שאלתי אותו במחצית נגד נתניה אם יש עילה לתביעה ייצוגית נגד שחקני מכבי על היעדר מפותחות שכלית והעלבת אינטליגנציה של אוהדים. הוא אומר שבפירוש יש. אני, כמובן, לא אתבע, כי לא תובעים באמצע עונה. גם עם החלום הכמוס שצץ לי העונה, לרדת עם אלת גומי ולרדוף אחרי השחקנים בסיום משחק, אני אמתין. לאור הנסיבות שנוצרו, לא יקרה כלום אם כל אלה יידחו לסוף העונה. זה רק יכאב יותר.

לכן, זה צריך להיות הרצון של כל אחד מכם, לא משנה איזו קבוצה אתם אוהדים, שהניסוי הזה יצליח. אני לגמרי מבין למה אוהדי הפועל באר-שבע לא ירצו בזה. אבל עבור היתר, זאת תקווה שלנו, של כולם, לגאולה. לצאת מה"שמיות" התוקעת והמחזירה לאחור שהאזור הזה מתעקש להיאחז בה. קרבות החפירות, הרדיפה, הסכינאות-ברוטוס, כל אנשי-קריות. חבל שאין לנו את בלומפילד, איתו זה היה גמור. מצד שני, בלעדיו – פי כמה יותר מאתגר.

ג'ורדי צריך לעשות את מה שלא עשה עוד לפניו אדם בתולדות האנושות: הוא היחיד שגבר על אבא שלו ועכשיו הוא צריך לגבור על היחיד שעשה את זה. מטורף. מיי דארת'-וידאר בי ויוו' יו, סר ג'ורדי!

רץ על הקצה
ג'ורדי וחבורתו