עונת המלפפונים 6: ערוץ הספורט צריך לפטר מיד את פרימו

בעקבות הכתבה: "לא שווה אוסקר: מכבי ת"א צריכה לפטר מיד את גארסיה" שנכתבה ע"י משה פרימו, ופורסמה באתר ערוץ הספורט. […]

בעקבות הכתבה: "לא שווה אוסקר: מכבי ת"א צריכה לפטר מיד את גארסיה"
שנכתבה ע"י משה פרימו, ופורסמה באתר ערוץ הספורט.

כשקבוצה נמצאת במאבק צמוד על האליפות בתום המחצית הראשונה של העונה- אחרי 8 שנים עקרות, הייתם מצפים שמאמנה החדש יזכה לקצת פירגון. כשפרשן ראשי באתר ספורט גדול קורא לפיטוריו המידיים של המאמן הייתם מצפים למצוא נימוקים חסרי תקדים, סיבות דרמטיות. כשאתם נתקלים בטיעונים חסרי בסיס, שלא לומר מגוחכים, לא הייתם מצפים שהפרשן ילך הבייתה?
אז מה גורם לפרשן ותיק כמו משה פרימו להרשות לעצמו להתבטא כך, וגרוע מזה, מהן הסיבות שאתר כמו ערוץ הספורט נותן לכך במה?

אוסקר או פרימו. מי צריך ללכת הבייתה?

אוסקר או פרימו. מי צריך ללכת הבייתה?

נתחיל במספר עובדות: מכבי ת"א כדורגל לא נמצאת בעונה הטובה בתולדותיה, היא מאכזבת בחלק מהמשחקים ולא מציגה לרוב כדורגל אטרקטיבי- למאמנה החדש אוסקר גרסיה, יש חלק לא מבוטל בכך. עם זאת, מכבי ת"א נמצאת בתום מחצית העונה במקום השני בטבלה, נקודה אחת אחרי המובילה. היא נחשבת לאחת המועמדות המרכזיות לזכייה באליפות, אחרי 8 שנים בהן לא זכתה באף תואר ולרוב גם לא היוותה גורם בצמרת- למאמנה יש חלק מרכזי גם בכך.

בכל זאת- קורא משה פרימו לפיטוריו המידיים של המאמן. וכל זאת על שום מה?
מתחיל פרימו ותוהה: אם נמני ואיווניר כן (פוטרו), אז למה אוסקר לא? אז בואו נבחן את העובדות לרגע: כשאבי נימני פוטר ממכבי ת"א הקבוצה הייתה במקום השלישי, מרוחקת 8 נקודות מהמקום הראשון. מוטי איווניר פוטר מהקבוצה לאחר תקופה של ניצחון בודד מ-13 משחקים, כשהקבוצה במקום התשיעי בטבלה. האם אתם מוצאים את ההבדלים? ואתה מר פרימו?
ממשיך פרימו וטוען שהמאמן נכשל במקום בו אמור היה לבלוט יתרונו היחסי על שאר המאמנים בארץ-בחירת הזרים: "…שחקנים שהובאו למכבי ברעש וצילצולים, כאלה שסוחבים עמם רזומה בליגות הכי נחשבות באירופה, מתגלים כשחקנים חלשים שלא מספקים את הסחורה…". אז אם אפילו פרימו מסכים שהשחקנים שהובאו ע"י המאמן הם בעלי קבלות מהעבר, במה בעצם מואשם המאמן? האם העובדה ששחקן היה טוב בעבר אך מפגין העונה יכולת חלשה מצביעה על כשלון בהבאתו? או שמא מואשם המאמן בכושרו הלקוי בניבוי העתיד בזמן רכישת הזרים?
ואז מגיע הכסת"ח הגדול מכולם: "…בליגה כל כך חלשה כמו שלנו, ובהיעדר קבוצות חזקות, מאוד יתכן שלמרות הכל מכבי תצליח לזכות באליפות השנה…", טוען פרימו. אתם מבינים, הפרשן הדגול חושש להתפס בקלקלתו בסוף העונה במקרה שהמאמן המושמץ עוד יוביל את מכבי לאליפות, תרחיש שכאמור בהחלט אפשרי.
אז אני שואל אותך מר פרימו: האם אתה באמת חושב שקבוצה כמו מכבי ת"א, בעליה ואוהדיה, שלא ראו תואר כבר 8 שנים, לא יברכו ויהללו מאמן שיביא תואר לארץ המובטחת, גם אם היה עולה במערך של 10 מגנים? באמת?? באמת???
לא. אני חושב שאפילו מר פרימו יתקשה להאמין לעצמו כשיקרא שוב את הטור שכתב.

אז אם נניח לרגע (רק לרגע) את הציניות בצד, השאלה שבאמת מטרידה אותי היא האם קיימים גורמים אחרים לכך שפרשן בעל מוניטין כותב טור מופרך שכזה, ולכך שאתר ספורט מכובד תומך בו ומפרסם אותו?
למוצא התשובות הישר מובטחת (כנראה) עוגמת נפש.

6

אז כמה מלפפונים היה מקבל מכם מר משה פרימו?

לתגובות- גם בעמוד הפייסבוק של הבלוג.

עונת המלפפונים 5: שני צדדים לכל מטבע – גם לפניני
עונת המלפפונים 7: במה אשם עופר שלח?

תגובות

 • עדי

  עמית, לפעמים כותבים רק כדי לכתוב נראה לי שזה מה שהיה פה. אולי אין מספיק סקנדלים בזמן האחרון וזו הכתבה שנשלפה.. אחרי הכל, אתה מברזיל קראת. אז בטח עוד כמה.. :-)

 • שיימס ברשת

  עדי- אני לא מסכים עם מה שאמרת.
  דווקא בימים בהם הכתבים והתקשורת (הרצינית-לא הצהובה) נאבקים כדי לקבל התייחסות הוגנת ולא להיות מואשמים אוטומטית ברצון לעורר פרובוקציות (וטוקבקים) בעלמא, כתבות כאלה לא אמורות להופיע- בטח לא באתר המתיימר להוביל את תקשורת הספורט בארץ. לכן זה מאכזב.

 • תומר

  הי,
  שני דברים:
  ראשית, כתבת שאתה מתחיל במספר עובדות וציינת יותר דעות שלך מעובדות. כדורגל מאכזב למשל, זו דעה, לא עובדה ויש כמה שיחלקו עליך.

  שנית, בשבילי, הכתבה של משה פרימו מקטינה את אוסקר גארסיה. הכתבה שלך מקטינה את משה פרימו. ככה שאיך שאני מסתכל על זה, שניכם מקטינים אנשים אחרים. בשבילי, לא בזה יש ערך ולא בזה.

  אם אתה רוצה להביא משהו חדשני לכתיבה על ספורט אני הייתי שואל את עצמי - מה הערך שאני מביא לקוראים שלי?
  אתה רוצה לתת זוית מאזנת למשה פרימו - תכתוב כמה גארסיה הוא בסדר. אתה יכול להשאיר את פרימו מחוץ לתמונה.
  זה מה שחסר לי היום בעיתונות - עיתונות ששמה פוקוס על פירגון ולא על ירידה על אחרים.

 • שיימס ברשת

  היי תומר,
  תודה על התגובה.
  לגבי החלק הראשון- האם אתה מכיר מישהו שיטען שזוהי העונה הטובה בתולדוות מכבי ת"א? האם יש מי שיטען שמכבי עמדה בציפיות בכל אחד ממשחקיה העונה? אני מסכים שסמנטית, הקביעות הנ"ל אינן עובדות כמו המשפט "למכבי ת"א יש נקודה פחות מהמובילה", אבל מעשית, אם תמצא בר דעת שיענה בחיוב על השאלות הנ"ל- אני מבטיח לתקן את הפוסט.
  לכבי החלק השני- כפי שהצהרתי בפוסט הראשון של הבלוג (עונת המלפפונים) המטרה שלי היא לשים זרקור על תקשורת הספורט בארץ,-טוב ולרע ,וזה הערך המוסף אליו אני שואף.
  אין לי דבר אישי נגד משה פרימו, והוא או גרסיה אינם הנושא המרכזי כאן. הנושא הוא איך יתכן שפרשן בכיר באתר מרכזי מרשה לעצמו לכתוב דברים ככ בוטים ולתמוך בהם ע"י נימוקים אשר מעליבים את האינטיליגנציה.
  אני לגמרי מסכים איתך לגבי חוסר הפירגון בארץ. נדמה שפירגון לא מביא רייטינג, אבל כשאני נתקל בתקשורת שראוייה להערכה אני בהחלט משתדל לפרגן, ראה דוגמאת הכתבה על אנייסטה ( עונת המלפפונים-חלק 4)
  אם נתקלת בכתבות טובות במיוחד הראויות להערכה, אשמח אם תשלח לי ואכתוב עלייהם בעתיד.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פרימו הוא לא מקצוען. לא ברור מה הוא עושה בערוץ. מקבל אסמסים והודעות ופורץ לשידורים בלי לבדוק עובדות עד הסוף (למשל: הקטטה שבה השתתפו ברק לו ואלירן עטר, קיבלו אצלו את התחושה כאילו היה רצח כפול ושוד נוסף של עטר). כנראה שהוא מחזיק מישהו בביצים איפשהו כמו שכל המדינה שלנו מתנהלת.

 • עונת המלפפונים – פרולוג מחודש | שיימס ברשת

  [...] של הבלוג כדי להבין את הקונספט, למשל הפוסט לאחר הטור הפתטי של פרימו בו המליץ למכבי ת"א לפטר את המאמן אוסקר גארסיה, או [...]

 • עונת המלפפונים 33: על אבות בנים ויורשים אחרים | שיימס ברשת

  [...] ישנן פינות אליהן אפילו אני מפחד להכנס. מאז שכתבתי את הפוסט ההוא על הטור ההוא, של הנהג ההוא, על המאמן ההוא, שהביא את [...]

 • עונת המלפפונים 33: על אבות בנים ויורשים אחרים | שיימס ברשת

  […] ישנן פינות אליהן אפילו אני מפחד להכנס. מאז שכתבתי את הפוסט ההוא על הטור ההוא, של הנהג ההוא, על המאמן ההוא, שהביא את […]

Comments are closed.