עונת המלפפונים 7: במה אשם עופר שלח?

בעקבות הכתבה "ואולי הוא תמיד היה פוליטיקאי?" העוסקת בעופר שלח, ופורסמה באתר וואלה ספורט ע"י פז חסדאי. השבוע נפרד ערוץ […]

בעקבות הכתבה "ואולי הוא תמיד היה פוליטיקאי?" העוסקת בעופר שלח, ופורסמה באתר וואלה ספורט ע"י פז חסדאי.

השבוע נפרד ערוץ הספורט מעופר שלח, איש הכדורסל הנצחי של הערוץ שעובר לנסות את מזלו בפוליטיקה. במשך שנים אפשר לנו שלח ליהנות מפרשן רהוט ומעניין שלא יוצר אנטגוניזם בכל פעם שהוא פותח את הפה. כעת הוא נותן לנו תקווה שאם אנשים אינטליגנטים ואכפתיים הולכים לנסות לשנות משהו בפוליטיקה, אולי עוד יש לנו תקווה כלשהי. אז במה הוא בעצם אשם? 

שלח. במה הוא אשם?

שלח. במה הוא אשם?

במרכז הכתבה מוצג הטיעון שאם עופר שלח הצליח להציג במשך שנים את הענף הכושל שנקרא כדורסל בצורה מעניינת ואטרקטיבית כנראה הוא פוליטיקאי מהזן שיש לנו כבר מספיק ואין צורך בנוסף שכמותו. כזה שהוא "להטוטן של מילים" ומומחה במצגי שווא, ולא מהסוג שבאמת יכול להוביל לשינוי ושיפור.
הוויכוח האולטימטיבי בין אוהדי הספורט השונים איזה ענף מצליח יותר בישראל, הכדורסל או הכדורגל אף פעם לא שכך. המצדדים בכדורגל נוהגים לציין את הפופולריות האדירה של הענף בארץ וכן את היות הנבחרת הלאומית אלופת העולם במשחקי אימון, לפחות עד לא מזמן. לעומתם תומכי הכדורסל נוהגים להעלות טיעונים שוליים כמו הישגי הקבוצות. נבחרת לאומית שמופיעה באופן קבוע באליפות אירופה ואף זכתה, אמנם מזמן,  במקום השני באליפות אירופה היא דוגמה להישגים כאלו. גם קבוצות, הן גברים (מכבי תל אביב, הפועל ירושלים) והן נשים (רמת השרון) שזכו באליפויות בליגות האירופאיות הן דוגמאות להישגים כאלו. אך הוויכוח הזה הוא לא העניין המרכזי כאן. באמצעות אמירות כמו "לפעמים שוכחים שהאלופה ידועה מראש" והשמצות של אולמות כדורסל היסטוריים  (אולם הפחים) מוצג הענף ככזה שללא שגריריו הפרשנים, ושלח בראשם, בעצם לא היה כאן כלום. העובדה שבחמש השנים האחרונות היו כאן 3 אלופות שונות לא מבלבלת את הכותב. אם הייתם נותנים לאוהדי הפועל (אוסישקין) ת"א את הסיכוי לשמר את אולמם הנצחי לא היה מאושר מהם, אז גם לגבי הוצאת דיבתם של אולמות היסטוריים הייתי קצת נזהר.
עוד מואשם שלח ב"…הימנעות מודעת מהתמודדות עם המציאות, אולי גם מתוך פחד להתעמת עם האנשים החזקים…". אז נכון, שמו של שלח לא נקשר בשערוריות והוצאת רפש כמו פרשנים בענפים אחרים ( כדוגמת ההוא עם הכדור והרשת, לא כדורעף…) אבל הרשו לי רק לצטט את דבריו של שלח מסיכום עונת 2011: "
התקווה התמימה שלנו לערב אחד של אחיזת עיניים, שיכסה במעטה נעים, מזויף ככל שיהיה, את עונת הכדורסל המדכדכת הזו, התנפצה ברוח הרעה שנשבה ביציעים ועל המגרש. הפיינל-פור של אבנר קופל היה מראה מדויקת של הכדורסל הישראלי היום".
האם זה נשמע לכם ניסיון להתחמק מהמציאות הכואבת? לי זה ממש לא נשמע כך.

אז במה בעצם מואשם שלח? האם בעובדה שלא גרם לנו לרצות לשים את הטלויזיה על "mute" בכל פעם ששמענו פרשנות, כמו רוב הפרשנים האחרים, וממש ליהנות משידורי הכדורסל? או אולי בכך שבחר לצאת מה"comfort zone" ולנסות לעזור לנו להפסיק להיגעל מהפוליטיקה בארץ? אני לא ממש הבנתי. ואתם?

על השמצת הענף עליו הוא יושב ובעיקר הניסיון לערער את החיבה לאיש ספורט שעשה לנו קצת טוב, רק כי הנטיות הפוליטיות שלו לא מוצאות חן בעיניך, מר פז חסדאי, קבל 5 מלפפונים.

5

 לתגובות- גם בעמוד הפייסבוק של הבלוג.

עונת המלפפונים 6: ערוץ הספורט צריך לפטר מיד את פרימו
עונת המלפפונים 9: בלי ת'חרטויות - פרסמת נסעת!

תגובות

  • עדי

    עופר שלח תמיד עשה חשק לשמוע עוד קצת.. ובאמת- הוא מיחידי הסגולה שלא גרמו לי לחפש ת׳שידור בערוץ אחר או לשים על ׳מיוט׳ ולראות כרקע את המשחק. הוא איש רהוט וחכם. ופוליטיקה- עד שלא יוכח אחרת, זקוקה נואשות לחכמים ( רהוטים יש מספיק..). ימים יגידו...

  • maplestory mesos

    This really is my best firstly maplestory mesos, previously it was my current Festive give to us. I cherish people! They can be extremely superb other over which they are spectacular maplestory mesos!

  • freelance writing jobs south carolina

    Why did you blog about עונת המלפפונים 7: במה אשם עופר שלח? | שיימס ברשת? Don't get me wrong, it's a great post but it's just kinda different than your other topics.

Comments are closed.