קובי, נבחרת ישראל וגמר גביע – כמה מחשבות קטנות משבוע עמוס

מה יותר גרוע, שלט שעושה קונוטציות של אירופה בשנות הארבעים או כזה שמרמז על איום ברצח? מה הקשר בין נבחרת ישראל בכדורגל לבין אלופת אירופה היוצאת צ'לסי? ולמה השנה הזאת הולכת ומתבררת כשנת המזל של קובי ברייאנט?
כמה מחשבות שעלו לי בעקבות השבוע העמוס שעבר עלינו.

שלטים רבותי, שלטים

שבוע אחרי שאוהדי בית"ר הראו לנו כמה רעה יכולה להיות כאן תרבות (הספורט?) עם השלט המכוער "בית"ר טהורה לעד", באו אוהדי הפועל תל אביב וניסו להראות להם שגם הם יודעים גועל מהו עם השלט (שהוא חלק משיר שרץ כבר שנים) "אם לא תביאו את הדרבי אתם מתים".

כדורגל ישראלי במיטבו
כדורגל ישראלי במיטבו

אם השלט של אוהדי בית"ר נתקל  בגינוי גורף (וכמובן שאין מוצדק ממנו), השלט של אוהדי הפועל הוזכר בקצרה ברוב אתרי הספורט, אבל אחרי בערך שלוש דקות וחצי הסיפור שכח. מבלי להיכנס להשוואות של מה יותר גרוע (שניהם מכוערים כ"כ לטעמי) – נדמה כאילו כ"כ נח להיכנס בבית"ר כשצריך, אבל קצת פחות כשמדובר בקבוצות אחרות. איפה הדיון התקשורתי ההולם והמאוזן?
ועוד שאלה- אני מת על שירי ספורט שמדרבנים את הקבוצה (לראיה, הפוסט מלפני כמה שבועות), אבל למה, למה לעזאזל זה חייב ללכת למקומות החשוכים האלה?

פורים בפתח: אולי נבחרת ישראל בכדורגל תתחפש לצ'לסי?

נבחרת ישראל ניצחה השבוע את נבחרתה של פינלנד 2:1 במשחק שהתעלה לרמה של ליגה ד' בליגה למקומות עבודה. אייל ברקוביץ', שכזכור סחב את הנבחרת על כתפיו לכמה וכמה מונדיאלים (משהו כמו 0) השווה את הנבחרת להפועל יהוד. שלמה שרף, שכידוע בזמן שאימן את הנבחרת היה קרוב דקות ספורות להעפלה לאליפות אירופה (משהו כמו מליון דקות וכמה נערות ליווי) דאג שידור שלם להסביר לנו שהנבחרת היא בושה.
כבר מעל 40 שנה מוכיחים לנו שנה אחרי שנה שברצלונה או נבחרת ספרד אנחנו כבר לא נהיה. אז אולי עדיף לנסות להבין את המוגבלויות שלנו, לשחק רע, מכוער ולנצח מאשר לשחק פתוח ולהפסיד 5:2?
אינטר של מוריניו הבינו את זה כשהעיפו את ברצלונה הגדולה לפני שלוש שנים. צ'לסי של די מטאו הבינה את זה שנה שעברה וכנגד כל הציפיות ועל אף שללא ספק לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר באירופה, הניפה את הגביע היוקרתי בסופו של דבר.
אז אמנם הקוסם לא תומך, ושליימל'ה יודע הרבה יותר טוב, אבל אולי, אחרי שכבר הוכחנו שב-"יפה" זה לא הולך, ניתן צ'אנס ל"מכוער"? הרי יותר גרוע ממצב הנבחרת כיום כבר לא יכול להיות.

יעקב ברייאנט בר המזל

קובי. לא מבסוט העונה, אבל כמה מזל...
קובי. לא מבסוט העונה, אבל כמה מזל…

מכת הפציעות של הלוס אנג'לס לייקרס קיבלה השבוע תוקף מיוחד כשהתברר שפאו גאסול יעדר תקופה ארוכה. הפציעה הזאת מתווספת לפציעות שונות מהן סבלו שחקני הלייקרס במהלך העונה, ביניהן הפציעה הארוכה של סטיב נאש ופציעות חוזרות ונשנות של דוויאט האוורד במשך כל העונה.
זה רק אני, או שהפציעה של גאסול שמה חותם אולי על העונה ה"מזליקית" ביותר שידע קובי ברייאנט מאז הגעתו לליגה? בזכותה, כשיבואו לדרג את רשימת הקבוצות המאכזבות ביותר בכל הזמנים, קיים סיכוי כלשהו שהלייקרס וקובי שהוא הסמל המסחרי שלה, לא יהיו בראש הרשימה, ולו בגלל התירוץ של כמות הפציעות ממנה סבלה הקבוצה במשך כל העונה.
כי בינינו, הרי קיים סיכוי גבוה שגם ללא כל הפציעות, הקבוצה הזאת הייתה רואה את הפלייאוף מהכורסא כמוני.

ועוד משהו בקטנה- השחקן המצטיין בגמר גביע המדינה

דווין סמית'- 13 נק', 4 רב', 4 אס' (וגם שני סלים גדולים בזמן הכסף- צריך להזכיר)- בספק אם היה אפילו המצטיין בתוך מכבי עצמה (שון ג'יימס?)
גל מקל- 28 נק', 3 רב', 4 אס'- מחזיק לבדו את כל הקבוצה במשך משחק שלם.
אז נכון ש-MVP נבחר בדר"כ מהמנצחים- אבל לפעמים אפשר להפעיל גם קצת הגיון, לא?

אם אהבתם, תנו ב-like,  אם ממש אהבתם תנו ב- share. לעמוד הפייסבוק.

עונת המלפפונים 9: בלי ת'חרטויות - פרסמת נסעת!
הדור שלא ידע את ג'ורדן

10 Comments

Johnathan Perkal 8 בפברואר 2013

עמית,
אני לא חושב שאפשר להשוות בין שני השלטים, בעיני הם מייצגים משהו אחר לגמרי.
ההקבלה שאני עושה לזה היא בין מחבלים לבין פושעים. מחבלים דינם חמור מפושעים, הם פועלים מאידיאולוגיה ולא מאינטרס, הפושעים רוצים להתעשר, לבסס את מעמדם אך המחבלים פועלים בצורה משיחית (כהכללה, ישנם מחבלים שכן פועלים כפושעים, אך שולחיהם מייצגים את הכתוב ולהפך).

כך גם בדוגמה של בית"ר מול הפועל, הפועל הסיטו לרצח – מאינטרס ומכבוד, זו עבריינות ופשע מהותי ויש לתת את הדין לנוגעים בדבר, אך אין להשוות להסטה הבית"רית לרצח – "מוות לערבים" והשלט, שהיא אינה מונעת מאינטרס, היא משיחית וגזענית.
על כן אני חושב שעוצמת הדיון הציבורי בנושא בית"ר הוא ראוי, גם בהשוואה להיקף דיון הציבורי על הפועל.

מעבר לזאת, אני חושב שהתגובה של מובילי דעה, מנהלי ושחקני בית"ר לא מספיק אגרסיבית בתגובה להתנהלות (וראה מה קרה אתמול בלילה), אני חושב שאולי צריך לנקוט בשיטת – "שוברים את הכלים", לומר להם "ניצחתם, אתכם אנחנו לא משחקים, המשחק מבוטל", או לחילופין "אנחנו יוזמים את הרדיוס, יהיה משחק ללא קהל" ולא מחשש לגזענות אלא בגלל הגזענות.
למעט אהוד אולמרט שאמר שלא ילך למשחקים, לא שמעתי תגובה מספיק אגרסיבית.
הרי "הקומץ" הוא עדר, אותו מניעים מחרחרי ריב ושנאה, עם זאת, אני חושב שאם תהיה חומה אחידה בפסילתם, מצד כל הרלוונטיים כולם, כל השחקנים (ולא רק באיום בקנס, אלא כאקט אקטיבי), ההנהלה ומובילי הדעה.

שיימס ברשת 8 בפברואר 2013

יונתן,
ראשית, תודה על התגובה המושקעת.
אין בינינו שום וויכוח לגבי הדיון הציבורי על מה שהולך בבית"ר- הדברים חמורים וראויים כל גינוי. לראיה מה שראינו הבוקר. כמו שראית, גם לא ניסיתי לעשות השוואות בין חומרת שני השלטים. הנקודה העיקרית שלי היא שלדעתי שניהם חמורים, מי "חמור מאד" ומי "חמור רגיל", וההרגשה שלי היא שהיה הרבה יותר מקום לגינוי השלט של הפועל גם כן. והתהייה שלי, היא האם קל יותר לתקשורת לרדות בבית"ר מאשר בקבוצות אחרות.
לגבי החלק השני של תגובתך- אנחנו חלוקים, אפילו מאד.
אני חושב שהפעילות של אנשי בית"ר, אחרי שתיקה של שנים, נגד התופעה היא מאד מבורכת. וכמו שאתה רואה- זה לא פשוט בכלל, אפילו מסכן אותם ואת משפחותיהם.
למה להגיד "ניצחתם"? למה להיות פופוליסט כמו אולמרט ולהגיד שלא באים יותר לאצדטדיון? בית"ר קבוצה גדולה וחשובה לכדורגל הישראלי ולתרבות שלה, ו"לסגור אותה" זה פשוט לתת פרס לקומץ (גם 1000 מתוך 30,000 זה קומץ), שהוא אפילו לא אוהד, הוא פשוט קבוצת עבריינים.

עדי 8 בפברואר 2013

אחלה פוסט.. יש כ״כ הרבה כיעור בתרבות (??!??) הספורט. כנראה שעד שהסרחון מהראש לא ינוקה, הדג ימשיך להשתין..
ופורים של הנבחרת- לא מבינה בזה הרבה אבל, כנראה ששינוי משמעותי ועמוק הוא היחיד שיתן איזשהו צ׳אנס למשהו חדש וטוב..

תומר 8 בפברואר 2013

אחלה פוסט, הרגת אותי מצחוק :)

שיימס ברשת 9 בפברואר 2013

תודה, איזה כייף :)

ברוך 9 בפברואר 2013

אינני מבין מיהו הקהל השפוי שהולך למשחקי הכדורגל בקבוצות שזהו קהל האוהדים שלהן גם לראות את צילומי הקהל בטלויזיה, מגעיל (לעיתים נראה שיותר חשוב לערוצים להראות את הקהל) לא נראה לי שטובת הקבוצה והמועדון לנגד עניהם של אותם אוהדים.
ברור שמקל היה השחקן הטוב במשחק.
ברוך

שיימס ברשת 9 בפברואר 2013

תודה על התגובה.
האמת היא שאני מבין היטב מיהו רוב הקהל שהולך למשחקים- אלו אוהבי הספורט שאני ביניהם ולא הייתי רוצה להכפיש את שמם. להפך-הם צריכים לתת את הטון מול הקומץ שמבזה את הספורט שלנו, וצריך לחזק את אותם רוב שהם אוהדים אמיתיים.
לגבי האוהדים הספציפיים עלייהם דובר לאחרונה אני לגמרי מסכים- טובת הקבוצה ממש לא לנגד עיניהם.
והתקשורת- טוב נו, אלימות לצערי מעלה את הרייטינג…

אייל 11 בפברואר 2013

נקודת מבט מעניינת על הלייקרס, אבל כאוהד ותיק שלהם אני ממש סובל השנה. כל הפציעות האלה זה במקרה הטוב חגורת בטיחות למייק ד'אנתוני, שמעולם לא החזקתי ממנו. ג'ים באס- תביא את בריאן שואו לאלתר!!

שיימס ברשת 11 בפברואר 2013

היי אייל, תודה על התגובה.
ברור לי שאתה סובל, אפילו אני סובל, ואני לא אוהד שלהם. פלייאוף בלעדיהם זה לא אותו דבר.
אבל לפחות לקובי יהיה תירוץ למה הוא לא עומד בראש הקבוצה המאכזבת בתולדות ה-NBA…:)

אגב, אני דווקא החזקתי מדאנטוני, הקבוצה שלו בפיניקס חיממה לבבות.

אייל 15 בפברואר 2013

אני חושב שהפלופ התגלה כבר בניקס, שם כבר היה צריך להיות ברור לכולם שהוא לא שייך למאמנים הגדולים. מינוי תמוה ומרגיז.

Comments closed