ברקוביץ', מדוע לא תלך לאמן?

שאלה אמיתית ורצינית לאייל ברקוביץ': למה שלא תלך לאמן?

ברקוביץ

אייל ברקוביץ' נמצא בנוף הספורט שלנו כבר שנים רבות. בשנים עברו הוא הופיע כשחקן כדורגל גאוני ששבה אל ליבי בכל מהלך. בשנים האחרונות הוא כאן כפרשן ספורט מוביל ברדיו ובטלויזיה, וכמועמד, לפחות מטעם עצמו למשרת אימון נבחרת ישראל בכדורגל. ואני מרגיש, כי בכל השנים האלו, לשאלה אחת לא נשמעה תשובה ברורה מפיו של הקוסם, ואותה חשוב לי לשאול באופן רציני ואמיתי בפוסט הזה: אייל ברקוביץ', מדוע שלא תיקח לך קבוצה בליגת העל, תתחיל לאמן בבוגרים, ותראה לכולנו את צדקת דרכך?

השבוע שמעתי את ברקוביץ' מבקר את יוסי אבוקסיס כדרכו, על הצורה בה שיחק מול מכבי תל אביב. ברקו, בדרכו הקבועה ביקר את מאמנם הטרי של בני יהודה על כך שעלה בצורה הגנתית ופחדנית כלשונו, ורק לאחר שספג שער, במחצית השנייה, ניסה באמת ובתמים להתקיף. אם זה היה הוא, אייל ברקוביץ' המאמן, הוא היה עולה במערך התקפי ומתקיף מהדקה הראשונה את אלופת המדינה.

זוהי כמובן רק דוגמא לקו שמנהיג אייל ברקוביץ' בשנים האחרונות. הקו שהביא אותו עד לכך שמבלי שאימן בבוגרים שנייה אחת יש אחוז לא מבוטל של תומכים בו למשרת מאמן נבחרת ישראל. "עם אייל", כך הם טוענים, "לפחות יהיה מעניין. הוא ישחק התקפי ולא נצטרך לראות עוד את המשחקים הנוראיים שהתרגלנו לראות מהנבחרת." ממש כאילו שהפסדים של 5:2 יתקבלו כאן בשמחה גדולה.

את הקו הזה אגב, מוביל בתקשורת פרשן נוסף. שלמה שרף. אלא שההבדל המשמעותי בין השניים הוא ששרף אכן יישם את האידאולוגיה הזו לפחות למראית עין בזמן שאימן, כך שבתקופתו אמנם לא רשמנו הישגים גדולים, אבל לפחות התקופה זכורה כהתקפית (באופן יחסי).

אייל', הרי ברור לכולנו שהחלום שלך הוא לאמן את הנבחרת. הצהרת זאת לא פעם. אולי היום לקחת צעד אחורה כשראית שמצד אחד זה לא הולך לקרות כל עוד לוזון בראש המערכת, ומצד שני האגו קצת פגוע מעצם הדחייה, אבל למרות ההצהרות האלו, חלום לא נוטשים כל כך מהר.

אם כך אייל, הרי מובן שכיום, הנימוק הראשון של מי שלא תומך במינויך לאמן את הנבחרת היא עצם העובדה שלעולם לא אמנת קבוצת בוגרים. אז אם אתה באמת כל כך רוצה לאמן את הנבחרת, למה לא ללכת בדרך הבטוחה? לפי הדיווחים בתקשורת כבר היו לך הזדמנויות לקבל קבוצה בליגת האלה, וכאלה ככל הנראה עוד יצוצו.

אני לא זוכר ששמעתי אותך עונה תשובה אמיתית לשאלה מדוע אתה לא מאמן קבוצת כדורגל. ראשית, אתה היית ספורטאי גדול אז מראש אתה מאמין בעבודה קשה ושאין קיצורי דרך. אם כך, הרי לא יתכן שאתה לא רואה כמוני, שקדנציית אימון טובה עשויה להקפיץ אותך לעבר המטרה. כמובן שאיני יכול להאמין, שאין לך ביטחון מלא שהדרך שלך, של כדורגל התקפי ושמח תביא את הסחורה.

אז למה שלא תוכיח לכולנו מה אתה באמת שווה? למה שלא תיקח את התאוריות ההתקפיות האלו, ותיישם אותן הלכה למעשה בקבוצת בוגרים בליגת העל? כך תוכל לעלות מול מכבי תל אביב עם ארבעה חלוצים. אם תצליח ותגיע לאירופה, תוכל להגיע למשחק חוץ ולשחק אף עם "שוער עולה". כמה התקפי שרק תחפוץ. ותוכיח לכולנו, על אפינו ועל חמתנו, שאתה יודע היטב על מה אתה מדבר. יותר טוב מאבוקסיס, הרבה יותר טוב מאלישע, בטח ובטח שיותר טוב מגוטמן. על הדרך, תצבור ניסיון כמאמן ובעצם תסיר מהדרך את ה"תירוץ" העיקרי של כל אלו המתנגדים למינוייך.

אני סמוך ובטוח, כי אחרי שתוכיח את תפיסת עולמך כמאמן קבוצה בליגת העל, בנוסף לפופולריות הגבוהה שלך ממילא בקרב הקהל הישראלי – דרכך לנבחרת תהיה סלולה.

אז אייל, אני פונה אלייך כאן בפנייה אישית – אולי תוותר על שיטת "קיצורי הדרך" שכל כך מתאימה למדינה שלנו ותעבור את המסלול הראוי. תראה לנו שאפשר גם אחרת, ותתחיל כמאמן קבוצת בוגרים מצליח, ורק אז תכריז על מועמדותך הלגיטימית למאמן הנבחרת. תראה איך זה עבד יפה לחברייך לדור הזהב אבי נימני ואלי אוחנה.

*

אם עוד לא ביקרתם בדף הפייסבוק של הבלוג, אין זמן טוב יותר מההווה. בדף אני מעלה אנקדוטות, סרטונים וכל מה שנראה לי מעניין ומצחיק בתחום הספורט והתקשורת המכסה אותו בארץ.

ביטוי הספורטאים
תהיות, חרדות ומשאלות לשנת אלפיים וקרויף

67 Comments

duncan 2 בינואר 2014

ברקו הוא גונב דעת.
אותו דבר כמו שרף. מי שצועק מקבל במה.

תורג'י 2 בינואר 2014

כי הוא אפס. נקודה.

יואב דובינסקי 2 בינואר 2014

שים בצד את התקריות שלו עם שופטים והורים, בעיני זה מקסים שברקוביץ' פתח בי"ס לכדורגל שמתמקד בילדים ונוער ולא הלך לאימון בוגרים. זה הרבה יותר תורם בעיני מאשר אם יאמן את מכבי נתניה ובוודאי לא מונע ממנו מלבקר שיטות משחק של מאמנים אחרים. מה עוד שביחס לפרשנים אחרים שמגיעים מהספורט, הוא לא נמצא בניגוד עניינים. לגבי אימון הנבחרת, זו אכן תהיה בדיחה אם הוא ימונה, אבל זכותו המלאה לרצות. המועמדות של אבי נמני הרבה יותר הזויה בעיני.

ערן 2 בינואר 2014

כשאני רואה את האופן בו מתייחס להורים וילדים, בצורה קרה, צינית ומעליבה (לפי הפרסומים השונים בתקשורת, לפחות), אני ממש לא מוקסם. ברקו פשוט פתח עסק שממנף את המותג שלו בדרך אופטימלית וללא הסיכון של קבוצה בליגת העל. בקבוצה טיפוסית בישראל אתה מפוטר אחרי 3 חודשים גג אם רואים שאתה לא שווה כלום (ולדעתי ברקוביץ יודע את האמת, שהוא לא שווה כלום כמאמן).
לעומת זאת, בנבחרת אפשר למרוח קדנציה של 2-4 שנים ולהאשים את כל העולם ואחותו ואת ההגרלה הקשה, ולשרוד בתפקיד היוקרתי הרבה יותר בקלות מאשר בקבוצה פרטית. ככה זה עם כספי מדינה וניהול עקום על ידי אינטרסנטים.
ובקשר לנימני, אותי מעניין רק המקום בו יזיק הכי מעט למכבי. אם יהיה מאמן נבחרת (אכן, רעיון הזוי לגמרי) יוכל להמשיך להזיק לה דרך הזימונים וכו' (וינג'ס פחות מאשר כפרשן), ולדעתי נזקו המצטבר כמאמן יהיה רב יותר מכיום. אגב, האם יש סיכוי שאכן יוותר במקרה כזה על הסוכנות שלו (שאת עצם קיומה הכחיש תקופה ארוכה)? או שמא יסתפק בלהעביר אותה פורמלית לידי "קוף כלשהו" לתקופת הקדנציה?

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

יואב,
אני שם בצד, וגם אני חושב שזה יפה שהוא מאמן ילדים, ותורם לכדורגל הישראלי יותר מאשר אם היה מאמן קבוצה כלשהי בליגת העל.
אני גם כמוך, לא חושב שפרשן טוב חייב להיות מאמן בשלב זה או אחר.
ואחרי שהסכמנו על זה,
אני עדיין חושב שהחלום האמיתי שלו זה לאמן את הנבחרת, ולכן, אני באמת לא מבין למה הוא לא עושה את הצעד המתבקש כדי להתקדם לעבר המטרה הזאת בצורה הברורה ביותר.
כלומר, אני לא באמת לא מבין, בתוך תוכי אני יודע את הסיבות – אבל הייתי שמח לשמוע את זה ממנו.
בנוסף, כמו שכתבתי בתגובה מטה, זה הרי הכי קל לטעון כל הזמן על לבוא לשחק פתוח והתקפי, הרי זה לא עולה לו במשרתו להגיד את זה, וזה מאד פופולארי. בניגוד ליוסי אבוקסיס למשל, שאם יבוא לשחק פתוח מול מכבי ויצא עם 5:0 זה קצת יותר משמעותי עבורו.
אז אני קורא לקוסם, להסביר למה הוא לא מאמן קבוצה ולהוכיח שהוא לא רק דיבורים ושיש הצלחה מאחורי תפיסת העולם הלא קונבציונאלית הזו.

יואב דובינסקי 2 בינואר 2014

אם אני מבין מהפוסט שלך, או שאתה מציע לברקוביץ' להפסיק עם מועדון הכדורגל נשר ולעבור לאמן קבוצת בוגרים, כשהמשמעות היא לפרק קבוצת ילדים ונוער שהקים. או שאתה מציע לו לעשות את הדברים במקביל, כשמצד אחד הוא יקבל שכר ממועדון כדורגל אחר ובמקביל יהיה לו אינטרס כלכלי לקדם שחקני נוער מנשר לקבוצת בוגרים אחרת שאותה הוא מאמן?

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

מה שאני מציע לו הוא שאם הרצון שלו הוא לאמן את נבחרת ישראל, אז שיעשה את הצעד המתבקש כדי לקדם את החלום שלו.
מכיוון שאני יודע שאין שום סיכוי שהוא יעשה את הצעד הזה כי לדמגג בתקשורת זה הרבה יותר קל, אני חושב שניתוח מדויק של "איך זה יעבוד עם העיסוקים הנוכחיים" הוא לא באמת הדיון החשוב כאן.

איציק 2 בינואר 2014

אני חושב שזו אחת הכתבות הציניות והקנטרניות יותר שקראתי בזמן האחרון בדה-באזר, משתווה לספר המופלא של ג'ונתן סוויפט (מסעי גוליבר). הרי ברור לך מעל הכל שאייל ברקוביץ' לא צריך לאמן קבוצת בוגרים כדי להיות מועמד, ואף מועמד ראוי ביותר, אם לא היחיד הראוי. הוא לא צריך להוכיח לאף אחד שום דבר, והוא כבר הוכיח זאת. הרי ברור לך ולכולם, שאימון קבוצת בוגרים רק יכולה לפגוע בסיכוים שלו. חוץ מזה, אם הוא יהיה תחת חוזה אז זו תהייה בעייה למנות אותו, וככה הוא תמיד מוכן ומזומן, לא צריך להפר חוזה. אתה גם יודע שקבוצת בוגרים בישראל קטנה עליו וכישלונו, אם יהיה, לא יהיה בגללו כי אם בגלל השחקנים שלא מסוגלים לממש את ההוראות שלו. אם היתה קצת פחות ציני, ובכול זאת מבקש ממנו להוכיח את יכולותיו (שאותם הוא לא צריך להוכיח וכתבנו זאת מעל), היתה מציע לו להיות מאמן/מנג'ר באחת הקבוצות הבכירות בספרד/איטליה/גרמניה או אנגליה אותה הוא מכיר ועם קשריו לא יתקשה למצוא קבוצה. כיוון שאתה קטנוני, קנאי וציני, אתה פשוט מחפש דרך להכשיל אדם משכמו ומלע. היתי מצפה ממנהלי דה-באזר למנוע מכל כותב לפרסם כאלו פוסטים…

גורדיטו 2 בינואר 2014

אל דאגה איציק, הפעם הציניות שלך בולטת מספיק על מנת שלא תקבל תגובות תוהות :)

איציק 2 בינואר 2014

:-)

אחד 2 בינואר 2014

ציניות? אבל מסעי גוליבר הוא באמת ספר נפלא…

איציק 2 בינואר 2014

הציניות היא לגבי הספר, שהוא באמת נפלא ומושחז. לא סתם ד"ר סויפת לא מסר אותו לדפוס כי אם דאג להשאיר עותק על מפתן הדלת ולברוח.

איציק 2 בינואר 2014

לא לגבי הספר כמובן.

סניור 2 בינואר 2014

מעולה!

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

אני מסמיק על ההשוואה.

איציק 2 בינואר 2014

כשמגיע, מגיע ;)

איתן מסוארי 2 בינואר 2014

ציון ציניות 95%.
נפךת בקטע של המנג'ר. הוא כמעט היה במכבי נתניה. איכשהו האמר קלט בזמן עם מי יש לו עסק.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 2 בינואר 2014

עזוב אותך ממנו. אפילו כמנחה של תכנית ריאליטי סוג ז' הוא גרוע. עשר שנים באנגליה והאנגלית שלו כמו של תלמיד כתה ג'.

איציק 2 בינואר 2014

בדיוק מתאים, סוף כיתה ג' הילדים בני תשע וחצי עשר באנגליה, בדיוק כמו שכתבת ;)

יניב 2 בינואר 2014

זיס איס מארינה – דה ראשן גירל- הוא ענק.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 2 בינואר 2014

איציק, כתה ג' בארץ….

austaldo 2 בינואר 2014

הכל נכון – אייל ברקוביץ בהחלט מייצג את החפיפניקיות, ההתלהמות וכל מה שרע אצלנו, אבל בוא נעזוב רגע בצד את אייל ברקוביץ.

למה אתה חושב שהפסדים של 5:2 נגד ניבחרות מהדרג הראשון של אירופה יתקבלו יותר גרוע מתיקו 0 עם ניבחרות כמו אזרבייג'ן או קפריסין?
אני חושב שבכדורגל של הדרך הקלה ביותר להצליח היא להיות קבוצה הגנתית, לסחוט תיקו ולא לחטוף. העיניין הוא שאפשר להצליח ככה רק עד גבול מסויים, וכדי להתקדם ולהפוך לכוח משמעותי צריך גם להיות מסוגלים לשחק התקפי ולהבקיע. לי ממש לא אכפת לחטוף כמה תבוסות אם תוך 5-10 שנים תהיה לנו ניבחרת שמסוגלת לאיים ברצינות על השער של כל ניבחרת בעולם. את ההגנה תמיד אפשר לסדר.
לכן לדעתי הקונספט של ברקוביץ לשחק התקפי בלי לפחד לספוג לטווח הארוך זו דרך נכונה. אם לאורך זמן הניבחרת תבקיע ולא רק "תשחק על
תוצאה" אז מתישהו יהיה דור שחקנים מספיק טוב שאשכרה יעלה לטורניר גדול. בינתיים, לא לעלות כי ניצחת את לטביה 4:1 ואחרי זה הפסדת לספרד 5:2 זה אותו הדבר כמו לא לעלות אחרי שבשני המישחקים האלו היה תיקו 0.

גל ד 2 בינואר 2014

לא מגדלים "דור שחקנים מספיק טוב" בנבחרת. מאיפה הרעיון הזה? שחקנים לומדים לשחק באימונים. וכמה שיותר מוקדם יותר טוב. צמיחת שחקנים איכותיים לא קשורה בשום צורה לזהות המאמן הלאומי.

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

אני לא מעדיף הפסדים רבי שערים על תיקו מול נבחרות כמו אזרבייג'ן. זה לא משהו וגם זה לא משהו.
מה שאני מאמין הוא שבכדורגל, כמו בחיים, אין שחור ולבן. צריך לדעת לגוון בין סגנונות המשחק. הצורה בה תשחק מול אזרביג'ן לא יכולה להיות זהה לצורה בה תשחק מול ספרד. מה לעשות, צריך להכיר במגבלות שלך, ובמקרים מסוימים לשחק מכוער עבור תוצאה. כל מאמן ש*באמת אימן* מבין את זה. גם מוריניו.
אבל כמישהו שרק מדבר ורוצה לגנוב דעת קהל, למה לא לדבר כל הזמן על לבוא לשחק פתוח והתקפי, הרי זה לא עולה לו במשרתו להגיד את זה. בניגוד ליוסי אבוקסיס שאם יבוא לשחק פתוח מול מכבי ויצא עם 5:0 זה קצת יותר משמעותי עבורו.
אבל שמע, אולי אני טועה, ולכן בדיוק אני קורא לקוסם – בוא, תוכיח שאתה לא רק דיבורים. קח קבוצה, שחק פתוח והתקפי כל משחק, ובוא נראה לאן זה לוקח אותך. אני מוכן עם המזלג והכובע.

גיא 2 בינואר 2014

הפוך, תמיד אפשר לגנוב גול. איו פה טווח ארוך, טווח ארוך זה בילדים. הבעיה בנבחרת היא לא שמפסידים נקודות אצל הקטנות אלא שלא לוקחין נקודות לגדולות, מן פחד מבונקר.
מאמנים פה מפחדים לרדת לבונקר ולשחק איך שמשחקיםנגד נבחרות כאלה.

איציק 2 בינואר 2014

בדבריך אתה לוקח סיכון מאוד גדול עם סיכויי הצלחה נמוכים "לי ממש לא אכפת לחטוף כמה תבוסות אם תוך 5-10 שנים תהיה לנו ניבחרת שמסוגלת לאיים ברצינות על השער של כל ניבחרת בעולם." ומה יקרה עם בעוד 5-10 תמשיך לקבל תבוסות, שזה המקרה הסביר עם ברקוביץ' על הקוים? אז גם חטפת במשך 5-10 שנים וגם לא התקדמת. אני לא מכיר שום משחק כדור קבוצתי עם מגע (כלומר כדורעף לא נכלל כי לא בטוח שזה נכון לגביו) שבו הבסיס הוא ההתקפה ולא ההגנה.

no propaganda 2 בינואר 2014

ממה שאני מכיר תקרת הזכוכית של הבונקר היא משהו כמו לזכות באליפות אירופה, אבל אנחנו כמובן שואפים להוות כוח משמעותי במונדיאל ובשביל מטרה כזאת אנחנו חייבים מאמן מהפכני והתקפי.

רומן 5 בינואר 2014

"את ההגנה תמיד אפשר לסדר" עוד לא קראתיי תגובה כזאת ילדותית פה, כדורגל זה קודם כל לפני הכל הגנה.

עורב סגול 2 בינואר 2014

אתה רוצה לעשות לו את התרגיל שביבי עשה ליאיר לפיד?

איציק 2 בינואר 2014

ממש לא, עמית שלא כמו ביבי, לא מתכוון לשים לברקוביץ' מקלות בגלגלים אם יקח את המשרה.

Bad Boy 2 בינואר 2014

תשמע עמית, אייל ברקוביץ' לא יאמן אף קבוצה ישראלית מאחר ויש לו אגו גדול מידי ולא יתאים לו להכשל בקבוצה מסוימת ושהתקשורת תחתוך אותו. הוא לא בנוי לזה.
לעניין הנבחרת – אני מכיר את הסברה הרווחת בציבור ש"לפחות יהיה מעניין" או "יהיו צחוקים" וכו.. זה נכון אגב כי ברקו ליצן אבל להיות רציניים: מאמן הוא לא.
ואם זאת.. אם אני צריך לבחור מכל אלה שעליהם מדברים הייתי בוחר בו ולא רק כי הוא הרע במיעוטו.. אוחנה מאמן כושל ונימני גם מאמן כושל וגם חסר ניסיון.
לדעתי המאמן הראוי ביותר לאימון נבחרת ישראל הוא…. אלישע לוי! ולו רק בגלל הצניעות, דרך ארץ, הנימוס ונחמדות. וכן הוא גם מאמן מצוין ומוכח.
לצערי זה לא יקרה כי הוא לא בתוך הערסיאדה הזאת שנראת ההתאחדות ולא בוחש איפה שצריך לבחוש ולכן נשאר עם נימני, אוחנה, ברקו וכו..
ועוד קמפיין הלך…

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

מסכים עם החלק הראשון. ברור שמסכים עם החלק השני, ונבוך מהגישה הזאת (של "לפחות יהיה מעניין").
לגבי המועמדים האחרים שהזכרת – אני עדיין לא לגמרי מבין אם יש דברים בגו או שמדובר בספינים תקשורתיים, אבל אם ובמידה ויש בזה איזשהו הגיון זו באמת הבדיחה הכי עצובה שנראתה כאן, כולל אבי לוזון יו"ר התאחדות, כולל האחיין שלו, כולל "אתה לא תפריע לי" כולל כל הדברים שכבר נאלצנו להשלים איתם בעבר – הבזיון הכי גדול.
מכיוון שכרגע טרם שמעתי דיבור קונקרטי למעט מבתקשורת על שני הליצים האלה, אני מעדיף להתכחש ולהניח שמדובר כאן בבדיחה למען העלאת הריטינג.

איציק 2 בינואר 2014

זו לא בדיחה, צביקה רוזן התייחס לזה בכול הכבוד (הלא ראוי לכך) אתמול אצל הקוף ואינשטיין, וכידוע, צביקה חבר בועדת האיתור. הוא אפילו הגדיל ואמר שזה יכול להצליח כי יש לזה תקדים מוצלח בעבר, ה-ש.ג. והוא לא נרעד מההשוואה. לכן, צריך לקחת ברצינות רבה רעיון זה.

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

אני לא יכול. זה נישמע לי כל כך הזוי שאני לא יכול. הרעיון של חמי אוזן למנות את בר רפאלי נשמע לי פחות הזוי.
http://sports.walla.co.il/?w=/157/2707946

אנחנו פשוט מוחזקים כבני ערובה חסרי ישע.

איציק 2 בינואר 2014

אחרי שקראתי, השתכנעתי שיש צורך בצמד יפה ומקצועי כאחד. אני מקדם לנבחרת את אלי וגלית גוטמן :-)

Bad Boy 2 בינואר 2014

הגישה הזו היא כמובן לא שלי :) גם אני נבוך ממנה..
בכל אופן אנחנו שבויים בתוך הכנופיה הזו שנקראת "ההתאחדות לכדורגל" שאמורה להיות נטולת אינטרסים אישיים ואמורה לדאוג לאינטרסים ציבוריים ולכן נאלץ להתבאס בפעם המי יודע כמה ולראות (אוי ואבוי) את אוחנה או נימני כמאמנים לאומיים. שום דבר טוב לא ייצא מזה.
לא ברור לי עדיין איך בבורסת השמות לא עולה השם של אלישע לוי!! אפילו רק כמועמד! בושה!

אח של תומר 2 בינואר 2014

עמיתוש,

כתבה נחמדה, אבל השאלה לא רלוונטית. זה כמו שאני אשאל אותך למה אתה לא עוזב את ההיי-טק והולך לעבוד בחליבת פרות, למרות שזו אופציה. אני מניח שהתשובה היא ״כי אני לא רוצה״. תשובה סופר-לגיטימית.
גם אני, אם תיתן לי לבחור בין עבודה קשה ודורשנית ובין לקום כל בוקר ב-11, לא ממש לעבוד, להופיע בטלוויזיה ועדיין להרוויח יפה, נחש מה אני בוחר… אם ניחשת שאני בוחר באופציה הקלה, טעית. אבל אני לא אייל ברקוביץ׳ ;)

יאללה מכבי שוהם.

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

אח שלו,
אתה כמובן לא צריך לשכנע אותי למה השאלה לא רלוונטית למציאות של ימינו. ולכן היא גם לא נשאלה ונענתה על ידי האיש עצמו בצורה רצינית אף פעם.
אבל בעצם העלאת השאלה, אני מנסה להציע שיש דרך מאד פשוטה וברורה לאייל ברקוביץ' להגשים את חלומו, ועל הדרך גם להצדיק את כל התאוריות עליהן הוא "מרצה" בכל ערוץ תקשורת רענן החפץ בפרשנותו.
והעובדה שהוא מעדיף לא ללכת בדרך הזו, אלא להמשיך לדמגג בתקשורת, מראה על רצינותו כאיש מקצוע.
לסיכום, אתה כן עוזב את ההייטק והולך לחלוב פרות אם זהו החלום שלך. אתה לא עושה את זה אם אתה יודע שדיבורים בצד ויכולת בצד.

מכבי שוהם אימפריה!

ran 2 בינואר 2014

ברקוביץ חפיפניק? הכל בא לו בקלות??? ואתם אומרים את זה מידיעה והכרות מעמיקה עם הקריירה שלו…
יצא לי לשוחח עם מישהו ממכבי חיפה והוא אמר שברקוביץ היה אחד השחקנים שעבדו הכי קשה בהיסטוריה של הקבוצה אבל העיקר שאתם יודעים את האמת.
קצת שכחו פה שהכדורגל בגרמניה בתחילת שנות האלפיים עד לאמצען היה בהדרדרות נוראה והראשון לעצור ולהרים אותם חזרה היה קלינסמן – שחקן עבר מהולל שלא אימן בעבר.
נכון שברקוביץ שחק את הפרסונה הציבורית שלו במופעי הטירוף לצד אופירה וביציע, אך עדיין אני מעדיף אותו בכל מצב על נמני.
אין לי ספק שהקדנציה הזו עם גוטמן תהא טובה יותר מהקודמת ואולי גם נעלה להצלבה, אבל אני משוכנע שאם לא ננסה את האופצייה של ברקוביץ וגישתו זה יהיה עוול לכל חובב כדורגל כי דרוש לנו לראות את זה נכשל כדי להבין שזו לא אופצייה סבירה.

ולכותב – לומר "ששרף אכן יישם את האידאולוגיה הזו לפחות למראית עין בזמן שאימן, כך שבתקופתו אמנם לא רשמנו הישגים גדולים" זו גנבת דעת ואחד השקרים הכי גדולים.
שרף לקח נבחרת בתחתית הדירוג ותוך 7 שנים הביא אותה להצלבה – זו לא תקופת זמן סבירה למהלך כזה? כמה זמן זה היה אמור לקחת – שנה?
כל הדיון סביב ה"דור הכי מוכשר" שהיה לשרף גם הוא סוג של הונאה מסוימת, האם הדור הזה היה מוגדר גם כן כדור הכי מוכשר אם היה מאמן אחר? מי יודע.

איציק 2 בינואר 2014

אכן, אולי ברקוביץ' עדיף על נימני, לא כבוד גדול.
למה צריך לבדוק דרך רעה, כדי לדעת שהיא כישלון? זה כמו לומר שכדי להיות ש 2+2 זה לא שלוש צריך להביא תפוזים ולהתחיל לספור. אתה באמת צריך תפוזים בשביל זה…
הדור הכי מוכשר היה לא בגלל ששרף גידל אותם. הוא אסף אותם מהקבוצות שגידלו אותם, ועשה איתם במכנסים בזמן אמת. ועוד לא דיברנו על הדרך ארץ המשותפת לשרף וברקוביץ', שגם על זה צריך לחשוב לפני שממנים מישהו שמיצג את המדינה.

ran 2 בינואר 2014

מי שאמר שזה רע? הכתבים בוואלה?
מאז שהיא הפסיקה לשמש כחלון ראווה לשחקנים ויש להם דרכים אחרות לחשיפה קיימת בעיה וב 15 שנה האחרונות הנבחרת הזו נראת כמו כלום.
ניסינו מאמנים מצליחים בליגה וזרים, שתי הקונספציות כשלו ונותרנו עם שתיים:
1. מאמן זר תותח (לא יקרה בגלל עלות).
2. ברקוביץ (אני לא מזהה מועמד אחר על אותו משקל).
מבחינתי כאוהד אני צריך את זה, במיוחד לאחר הטורניר האחרון שגוטמן פרק אצלי כל רצון לצפות במשחקי הנבחרת למרות שאצפה בהם בעתיד ואכעס על עצמי שאני צופה.

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

א. אני לא טענתי שברקוביץ' חפיפניק. כמו שאמרתי, לא מכיר את המאמץ שהקיע בקריירה שלו, אבל אני יכול להניח שאדם לא מגיע להישגים כאלו ללא עבודה קשה.
ב. אני לא מסכים שלא לנסות את ברקוביץ' וגישתו יהיה עוול. אפשר לנסות אותה, אחרי שיוכיח שהוא ראוי. כרגע אין שום סיבה להניח שהוא יודע לאמן. העובדה ש"הוא רוצה" היא לא מספיק טובה. גם אני רוצה. (סתם, אני לא).
ג. להגיד "זו גנבת דעת ואחד השקרים הכי גדולים" על משהו שהצגתי כדעתי, כשדעתך השונה היא לכל הפחות דעת מיעוט, ולכל היותר דעת רוב (אני בספק) לא נשמע לי במקום.
כמו שציינת, יש דעות לכאן ולכאן. יש כאלה שמציגים את העובדה שהוא קידם אותנו בדירוג. יש כאלו שמציגים את העובדה שהיה לו דור זהב שהיה אמור להפיק מהם הרבה (הרבה) יותר. אם לתפיסתך בתקופת שרף *כן רשמנו הישגים גדולים* – בכייף. אם לדעתי זה לא המצב – שקר וגניבת דעת – זה בטוח לא.

ran 2 בינואר 2014

פרח מזכורני המונח ברטוריקה כאשר תוקפים את הדובר במקום את תוכן דבריו-זה קצת כמו שאני מרגיש מדבריך…
כל הפוסט הזה הוא למעשה דעתך אבל אתה מדגיש ומציין כי אני בדעת מיעוט והרוב חושבים כמוך ובהתאם כוונתי הייתה כנגד הטענה הכללית ולא מיועדת אך ורק לך.
כיוון שאין לי כוונה להתנצח אלא ממקום של להבין מדוע מישהו יכול לחשוב באופן שאתה חושב, אנא הבהר דעתך לגבי המקרה הבא –
מאמן לוקח את נבחרת אנדורה היום ומצהיר שתוך 7-8 שנים הוא יגיע איתה להצלבה. האם מישהו יאמר לו אדוני אתה שרלטן כי הרי כל אחד יכול?

הדור היה מוכשר בגלל רצף של אירועים שהתאחדו להם יחד, אתה באמת ובתמים מאמין שהדור של ברקוביץ היה טוב משל מלמליאן, סיני, מכנס, לביא, גריאיני, שירזי, פיזנטי, אבי כהן, דמתי, פרץ, ארמלי, אוחנה ורוזנטל הצעירים וכו'. אני לא משוכנע.

ולגבי לנסות את ברקוביץ כאשר הוא יהיה ראוי זו בעיה כי ברקוביץ אין לו כוונה לאמן קבוצה בליגת העל, מה שמעלה את השאלה האם חשבת שמינוי קלינסמן היה גם כן לא ראוי? דרך אגב, את רודי פלר מינו למאמן כאשר לא היתה לו תעודת מאמן וברטי פוגטס גם כן החל את קריירת האימון שלו בנבחרות (עד 21). משוגעים הגרמנים האלה עם הרעיונות שלהם…

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

רן,

אני לא יודע למה אתה מרגיש שאני תוקף את הדובר ולא את התוכן. זו לא היתה הכוונה ואני מצטער אם זה הרושם שקיבלת.

אני לא מדגיש, אני מציין, בסוגריים, שאני בספק לגבי העובדה שאתה בדעת רוב. אבל אפשר להתווכח על זה. בכל מקרה, גם אם אתה בדעת רוב, זה לא הופך את דעתי ל"גנבת דעת ואחד השקרים הכי גדולים".

לגבי השאלה הראשונה שלך: אם המטרה שהציבו בפני מאמן אנדורה תוך 7 שנים לקחת את הקבוצה ממעמדה הנמוך ועד ההצלבה, והוא היה עומד בה, הייתי אומר שהוא עמד ביעדים. זה עדיין אגב, לא הישג גדול. זו עמידה ביעד. אם היעד היה להעלות אותה בכמה נקודות דירוג, והוא בתמורה לקח אותה להצלבה הייתי אומר "הישג גדול".
עכשיו, כיוון שלא זכור לי שמישהו הגדיר בפני שלמה שרף את המטרה להגיע להצלבה, אני חושב שהדוגמא שלך היא לא מקבילה למקרה שלפנינו.

לגבי השאלה השנייה שלך, אני לא מכיר מספיק טוב חלק מהשמות שהזכרת, אבל לפי דרוגים ודברים שאני שומע – כן, אני חושב שהדור של ברקוביץ', רביבו, עטר, נימני היה לא פחות טוב מהדור שציינת.

ולגבי הפסקה האחרונה, לדעתי לא כל דבר שיש לו תקדים הוא בהכרח נכון. גם מראדונה אימן את ארגנטינה ללא ניסיון. אני מניח שנשאר חלוקים בנושא הזה.

גורדיטו 2 בינואר 2014

מראדונה אימן את ארגנטינה בלי נסיון, והתוצאה היתה איומה. לא פחות מאיומה.
הקבוצה שלו היתה מספיק טובה כדי לנצח "בלי מאמן" את המשחקים הראשונים: את ניגריה, יוון ודרום קוריאה ואת השמינית מול מקסיקו. ואז, כשהגיעה קבוצה טובה, שעמדה מול ארגנטינה וגרמה לבעיות שמאמן היה צריך לפתור, אם לפני המשחק ואם במהלכו, ראינו מה קרה… זה פשוט היה מביך.
מאמן זה תפקיד חשוב.
אם אתם רוצים להביא מוטיבטור, תביאו את בר רפאלי בחצאית טוטו להעלות את המורל.

איציק 2 בינואר 2014

גורדיטו,
ראשית, זו היתה הכוונה של עמית שמאדונה נכשל כמאמן (כך לפחות הבנתי).
שנית, חבל שאתה אומר דברים בלי בדיקה. אולי דוקא מעדיפים את מראדונה בחצאית טוטו על פני בר רפאלי. מנין אתה יודע את ועמם של שחקני ארגנטינה ;)

גורדיטו 2 בינואר 2014

ראשית, לא באתי לתקן את עמית, להיפך. באתי לחזק את דבריו.
שנית, מראדונה בחצאית טוטו…הליבידו שלי ביקש למסור לך תודה, ארז מזוודה ונסע לעזור בחילוץ באנטארקטיקה. :

קובי 2 בינואר 2014

הכל טוב ויפה,אבל ברגע שאתה רואה שאחד המועמדים המובילים לאימון הנבחרת זה נמני שאימן חצי עונה במכבי תל אביב ונכשל נחרצות,
ואוחנה שבהחלט אימן הרבה ויש לו ניסיון אבל לא פחות כשלונות,
לברקו יש קייס לא רע.

martzianno 2 בינואר 2014

ויפה שעה אחת קודם!!!

matipool 2 בינואר 2014

התשובה הרשמית – "כי זה משמעמם אותי" או "כי זה לא מעניין אותי" .
התשובה האמיתית – פחד מכישלון שיוציא את כל האוויר מהבלון שהוא ואופירע מנפחים + למי יש זין להתעסק יום יום בקבוצה ובבעיות שלה כשיש את אופירע והרדיו על הראש אחה"צ ובערב את הצעקות בערוץ הספורט .

איציק 2 בינואר 2014

עמית,
מה דעתך על סטאר-אפ: נימני+אוחנה מאמנים של הנבחרת; ברקוביץ' המנהל המקצועי. בקדנציה אחת, נפטרנו מכולם :-)

עמית זילברבוש 2 בינואר 2014

כרגע אכלתי, למה ככה?

יניב 2 בינואר 2014

תוסיף גם את בוני ורביבו עוזרי מאמן ובכלל חגיגה!

משיח 3 בינואר 2014

זרוק פנימה גם את שליימה בתור "יועץ"

the bird 5 בינואר 2014

מה עם רסקין מאמן שוערים?

יונתן 3 בינואר 2014

כל הסאגה הזאת פשוט עצובה, והבדיחה היא על חשבוננו.
ברקוביץ' לא ראוי ולא צריך להיות מאמן הנבחרת. הסיבות העיקריות מצוינות בטור (המצוין) של זילברבש, אבל אני אוסיף שלדעתי לברקוביץ' אין הרבה מושג בכדורגל. יש תפיסה כי מי ששיחק כדורגל מבין את המשחק טוב יותר מאחרים, וזו תפיסה שנשמעת הגיונית אולם ממש לא מבוססת אמפירית, בטח ובטח כשמדובר בשחקני התקפה.
אני עוקב אחרי ברקוביץ' תקופה ארוכה. יכול להיות שאין עוד אישיות בכדורגל הישראלי שמקבלת כל כך הרבה זמן אוויר, ואם יש אז מדובר במספר חד ספרתי של אנשים. למרות זאת – הוא כמעט ולא מדבר על כדורגל נטו. כל מה שהוא מתעסק זה רק המסביב, הגועל והג'יפה. אז נכון, הוא יושב ליד אופירה והוא יושב ביציע, מקומות בהם הג'יפה חשובה יותר מהתכלס, אבל בהינתן בזמן האוויר הכה רב שהוא מקבל הוא גם צריך להתייחס לכדורגל בצורה מקצועית. כשהוא כבר עושה את זה, הוא מדבר בדרך כלל בצורה מאוד שטחית וקלישאתית בסגנון "מכבי חיפה נראית כבויה. ראדה פריצה זה בינגו. קרית שמונה לקחה את המשחק הזה כי היא פשוט רצתה יותר". כמעט ולא יצא לי לשמוע אותו מנתח בצורה ראויה משהו שקשור לכדורגל, הוא לא מסביר עניינים טקטיים, הוא לא מפרט, לדעתי הוא גם לא באמת מבין.
הדוגמה הכי טובה לכך מבחינתי, היא שבמסגרת הקמפיין הסמוי שלו, הוא מרבה להבטיח שנבחרת שהוא יאמן תשחק כדורגל התקפי, עם הרבה שחקנים התקפיים. בתור אחד שרואה מאות משחקי כדורגל בשנה (לפחות 20 מהם במגרשים) זה מאוד חורה לי, כי כדורגל התקפי לא מגיע משום מקום. כדורגל התקפי מגיע או מקבוצה ששולטת במגרש ומנטרלת את היריבה, או מקבוצה שיודעת לנצל התקפות מתפרצות בצורה אולטימטיבית. הרעיון של ברקוביץ', "לזרוק" למגרש חמישה שחקנים לפחות בעלי אוריינטציה התקפית, הוא פשוט מתכון לאסון. אני רוצה להגיד שהייתי רוצה לראות איך הנבחרת הייתה נראית אם זה היה המערך, אבל אני לא רוצה לראות, כי זה יהיה מביך ואני רוצה שהנבחרת תצליח, לא שהבדיחה תהיה על חשבוני. במערך שכזה הנבחרת בקושי תיגע בכדור, ושני הבלמים (הלא מהירים יש לציין) שלנו יהיו חשופים למתקפות חוזרות ונשנות. טוב לא ייצא מזה. אגב בלמים וברקוביץ' – כשהגאון שלנו כבר מתייחס קצת לטקטיקה, זה מביך לשמוע אותו מתייחס ל"משחק ההגנה" של קבוצה כאל מטלה של ארבעת שחקני ההגנה ותו לא. הרי כל מי שרואה לא מעט כדורגל (במיוחד במגרשים), מבין ויודע שהבסיס של משחק הגנה טובה הוא קבוצה שעומדת נכון על המגרש וקשרים אחוריים שיודעים לסגור ולכסות שטח בצורה נכונה (או שאולי מוכוונים בידי המאמן לסגור שטחים). זה איזשהו עניין בסיסי בכדורגל. ברוב המקרים שאני נתקל בהם, כשאם בלם מוצא את עצמו רודף אחרי חלוץ, האשמה במצב היא על לפחות אחד משחקני הקישור, שבכלל איפשר למצב הזה לקרות. במקרה שבמצב כזה החלוץ גובר על הבלם וכובש, התגובה הצפוייה של ברקוביץ' תהיה משהו כמו "איזה בלם איטי" והאשמה (ועריפת הראש) של הבלם המסכן.
אותה נקודת מבט נכונה גם על התייחסות לשוערים. ברקוביץ' שותף לצורה השטחית והחפלפית שבה אצלנו מתייחסים לשוער וליכולת שלו. ספג בעונה שעברה X שערים, והעונה הוא סופג בקצב של X+8? יש לו עונה חלשה מאוד! וההיפך הוא גם נכון במידה והשוער סופג פחות. הבאטום ליין, זה מה שקובע אם השוער הוא טוב או לא.
וזה חבל.
אבל יותר מהכל, ניסיתי להסביר פה למה אסור בתכלית האיסור שברקוביץ' יהיה מאמן הנבחרת. מעבר להתנהלותו הבזיונית כפי שמתוארת בטור ובטוקבקים, הוא פשוט לא מבין בכדורגל לפי דעתי.

לגבי נמני ואוחנה – דעתי היא שגם אסור שהם יהיו מאמנים הנבחרת. אתם יודעים, הסיבות הרגילות. כישלון עצום בכל מה שהם עשו עד כה, נמני הוא גם סוכן שחקנים (אני לא מבין איך אפשר בכלל להעלות את המועמדות שלו) ואוחנה מועמד רק כי הוא משמש כשומר ראשו של לוזון ביציע.

עוד אחד שלדעתי לא צריך להיות מאמן הנבחרת הוא גוטמן בעצמו. ולא בגלל הכישלון בקמפיין האחרון. הסיבה היא שהוא פשוט חסר חוט שדרה והוא מתייחס יותר מדי לרחש בחש שקורה פה. לא יכול להיות שאחרי התבוסה לרוסיה הדבר הראשון שהוא אומר לעיתונאים זה "צדקתם אני אשנה הכל". זה מרתיח. כל ההתנהלות שלו משדרת שהוא רק רוצה לצאת בסדר עם התקשורת ושלא יקרעו אותו, וזה מרתיח. הלו! אתה מאמן הנבחרת, המטרה שלך היא שהנבחרת תצליח, לא לא להישחט. אם היית מעוניין בזה לא היית צריך ללכת להיות המאמן. בנוסף, השתיקה ואי הגיבוי שלו לדודו אוואט שהותקף בוולגריות ע"י עיתונאי במסיבת עיתונאים מאוד חרו לי. שוב הוא העדיף להתחנחן על התקשורת במקום לעשות את תפקידו.
ואגב, העובדה שהוא מדליף להמון עיתונאים (ולא צריך להיות גאון בשביל לזהות את זה, צריך רק לעקוב) פחות מפריעה לי. כלומר, הייתי מעדיף שזה לא יקרה, אבל את זה אני מוכן להבין, כי באמת התקשורת מנהלת פה מחול שדים. אבל יש הבדל גדול בין להדליף לבין להתחנחן.

אז מי כן צריך להיות המאמן? לפי דעתי צריך להיות מאמן זר. אני חושב שמה שקורה במכבי ת"א לימד אותנו שזרים כן יכולים להצליח, והכשיר את הקרקע להצלחה של מאמן זר, שיתעלם לחלוטין ממה שכותבים עליו. יתרה מכך, אני חושב שההצלחה של קרויף במכבי גם ריככה את הקהל הישראל, שאולי סוף סוף הפנים שצריך קצת סבלנות, אולי הוא לא מבין יותר מכולם והוא יעניק יותר קרדיט למאמן זר לפני שהוא יישחט.
אם לא מאמן זר אז אני חושב שאלישע לוי ורוני לוי הם המועמדים הטובים ביותר. הייתי אומר גם רן בן שמעון, אבל אני חושש שההתנהלות התקשורתית שלו תהיה זהה לזו של גוטמן, ולזה כאמור אני די בז.

משיח 3 בינואר 2014

רק לחזק את דבריך, גם בתור שחקן לא ענין את ברקוביץ הגנה כך שזה לא מפתיע

פראליה 3 בינואר 2014

אייל וכמוהו כל מועמד אחר ממש לא צריך להתנסות כמאמן קבוצה לפני שמקבל נבחרת והסיבה הפשוטה היא שמדובר בשני מקצועות שונים.
כדי להיות מאמן קבוצה רצינית נדרשים הבנה טקטית רחבה של המשחק, ידע מקיף בשיטות אימון ויחסי אנוש טובים, בעוד שכדי להיות מאמן נבחרת נדרשים עמידה במצבי לחץ, יכולת בחירת שחקנים טובה לזמן קצר, חוט שדרה וכריזמה מולדת.
מהלך בחירת שחק מוביל ומינויו כמאמן נבחרת כג'וב ראשון נוסה כבר בעבר ע"י מדינות כדורגל לא פחות מפותחות ובעלות מסורת מישראל.
קלינסמן, רייקארד ומארק יוז, שהיו אמנם שחקנים גדולים, אך עבור נבחרתם היו הרבה פחות מאשר אייל היה עבור נבחרת ישראל, קיבלו את הנבחרת כג'וב ראשון ולא נמצא בכך כל פסול.
הבעיה המרכזית במינוי לגו'ב הזה בארץ היא חוסר היכולת לקבל אותו שלא לפי תורות ובחישות בקדחת, בלי להיות מקורב ופוליטי אין פשוט שום סיכוי לקבל את הג'וב החשוב הזה.
אבל, מה שיותר חשוב הוא למנות מאמן אחרי שתשונה כל שיטת גידול הנוער בארץ ולכן יעשה טובה אייל לעצמו ולא יענה להצעה לקבל את הנבחרת בקרוב.
הבחירה השניה בטיבה היא כמובן בחירת מאמן זר ראוי שיעשה שיקולים לא פוליטיים. בניגוד לנהוג לחשוב, הנבחרת ששיחקה את הכדורגל הכי חיובי וטוב בשני העשורים האחרונים היתה הנבחרת של פרננדז, שהציב סגל נקי משיקולים עיתונאיים ופוליטיים זרים.

עמית זילברבוש 3 בינואר 2014

+1

ברור שאנחנו נמצאים בשני צידי המתרס בחיבתנו לאיש, ואני לא מסכים עם חלק מהטיעונים, אבל העלית נקודות מעניינות.
אני מסכים שאם אייל תורם לפיתוח הנוער טוב יהיה אם ישאר לעסוק בזה.
אני מסכים גם לגבי מאמן זר, למרות שלדעתי קדנציה שנייה של גוטמן עדיפה.

פראליה 3 בינואר 2014

עמית,

קראתי שוב את התגובה ולא הבחנתי שהתבטאתי ולו ברמז בנוגע ליחסי האישי אליו. מעבר לכך, אם העלית את התיזה המנומקת שלך כאשר בסיסה הנחבא הוא אי חיבתך לאיש, זה מוציא לגמרי את העוקץ ממנה, לדעתי.

אם היה מועמד אחר העונה לאותם קריטריונים (שלי כאן, אבל באותו מידה כ"א יכול להציג מועמדים העונים על הקריטריונים שלדעתו מגדילים סיכוי לקדנציה מוצלחת כמאמן נבחרת) לא הייתי פוסל את מועמדותו. להיפך, המצב טוב יותר, אם ניתן לבחור בין כמה מועמדים עם נתוני פתיחה דומים. לצערי, לא רואה ישראלי כזה בנמצא.

ולגבי קדנציה שניה לגוטמן, אני חושב שהוכח מעבר לכל ספק כי היתרונות של גוטמן כמאמן כדורגל (בקבוצות) קרסו לגמרי עת הגיעו למשרת המאמן הלאומי. הוא אינו זוכה לתמיכה, לא של השחקנים שלו, לא של האוהדים שעוד נותרו לנבחרת ולא של מעסיקיו, ומינוי ברירת- מחדל לקדנציה נוספת שלו נועדה לכישלון חרוץ נוסף בכל הרמות, דווקא כאשר יש סיכוי סביר (על הנייר, לדעתי הסיכוי נמוך מאד) להעפיל לטורניר חשוב.

עם זאת, אני מדגיש שוב כי התהליך החשוב לדעתי (שחלק מתוצרי הלוואי שלו הוא הפיכת הנבחרת לרלוונטית ברמה האירופית) הוא ניסיון אמיתי לשנות את תהליכי העבודה בכדורגל בארץ והפיכת תכניות העבודה לטווחים משמעותיים של 5-6 שנים ומעלה תוך בניית תהליך של גיבוש שיטת משחק ארוכת טווח וגיבוש צוות שחקנים שגדל יחד תקופה ולא תכנית win-loose לטווח קצר שתכלית מטרתה להעפיל מקרית לטורניר זה או אחר. העפלה מקרית כזו עלולה להביא להתבזות טוטאלית באותו טורניר ומינימום סיכויי הצלחה להעפלה סיסטמטית או לפחות מאבק על עליה, בטורניר הבא.

עמית זילברבוש 3 בינואר 2014

פראליה,

לגבייך – אמרתי את המשפט הזה על פי זכרוני לפי הלך רוח התגובות שלך שקראתי בעבר. יתכן וזכרוני מטעה אותי.
לגבי עצמי – אני מניח שלא קשה להסיק שאני לא מת על ברקוביץ' (שאינו השחקן) כי אני חושב שיחד עם קופמן הוא מוביל הקו שמדרדר את תקשורת הספורט – אבל זה כבר נושא אחר.
בכל מקרה, אני מכיר בעבודה שהתחושות שלי כלפיו משפיעות על דעתי. עם זאת אני לא מסכים למסקנה שלך שזה מוציא לגמרי את העוקץ מהאמירות שלי לגביו.

פראליה 3 בינואר 2014

לגבי הנושא האחר –

א. לא חושב שאפשר למצוא הפכים יותר מוחלטים מקופמן ואייל בתקשורת הספורט. נסה לנטרל לרגע את הווליום שלהם – אדם שמנסה לדבר עברית תקנית בשפה כביכול גבוהה, המונע ע"י יצר רגשי נחיתות והתנגדות אוטומטית לכל עמדה מנומקת, רק כדי לשרוד, אחרי שיצר ההתמכרות שלו חיסל כל חלקה טובה בחייו,

מול אדם שאינו מצטיין בשפתו אך מונע משיגעון גדלות (מוצדק או שלא, כ"א יכול לשפוט כראות עיניו) ושמאחוריו נימוק מוסדר לכל עמדה אוטנתית ומתנהל תוך אמונה מוחלטת בצדקתו ללא חתירה אינטרסנטית שתביא אותו למקומות היחידים אליהם לא הצליח להגיע בלעדיהם.

ב. לא ניתן לדרדר את תקשורת הספורט (בהנחה כמובן שאתה מדבר על התקשורת בארץ) לתהום עמוקה יותר מזו בו היא מדשדשת כבר שנים, תקשורת שהיא ערימה גדולה של אינטרסים ובחישות ורובה ככולה ללא בדל של מקצועיות ואהבת ספורט נקייה. אוהבי הספורט צורכים את בליל הכלום הזה כברירת מחדל בשל אהבתם לספורט ועצלותם היחסית לקרוא שפה אחרת.

ג'וני 3 בינואר 2014

אייל ברקוביץ היה שחקן כושל באנגליה שמעולם לא רק שלא זכה בשום תואר הוא גם לא שיחק בשום קבוצה גדולה.

לברקוביץ אין מה להציע מקצועית ולכן הדבר היחיד שמחזיק אותו בתודעה זה הפה הרקוב שלו כי הוא הבין שהתקשורת הישראלית היא חולנית ופרובינציאלית שנותנת במה לכל טמבל שחצן עלוב שמקשקש שטויות מבלי שהוא מבין מה הוא אומר.

אייל חושב שבגלל השם שלו הוא חייב לקבל כל ג'וב בענף הכדורגל כי הוא הרי אייל ברקוביץ אותו בלוף שהתקשורת ניפחה.
אדם קטן אינטרסנט ועצלן שמעולם לא אהב לעבוד ולכן ברור שהוא מפחד לאמן כי הוא פוחד להרוס את השם שלו כמאמן למרות שהוא מזמן עשה צחוק מעצמו בתקשורת.

רק מאמן זר צריך לאמן את הנבחרת וממש לא חייבים לשלם לו סכומים מוגזמים .
תראו את המאמן הסרבי התותח של הנבחרת כדוריד שלנו.
מאז שהוא הגיע הנבחרת רק מתקדמת שהיא לא מקבלת חשיפה ,לא מענקים ולא משכורות מםפוצצות כמו הכדורגלנים העלובים שהתקשורת מנפחת כאילו שמדובר בספורטאים הבכירים של המדינה.
אם הכדוריד בתקציב של פיצוחים וקולה הצליחו להביא מאמן זר איכותי אז אין סיבה שהכדורגל לא ילמדו את הנושא ויחפשו בחו"ל מאמן טוב .

נמאס שהתקשורת הרקובה והצבועה שומרת על התחת של המאמנים הישראלים הכושלים מהכדורגל בטענה מגוחכת שמאמן זר לא יכול להצליח פה.

רומן 5 בינואר 2014

אייל ברקוביץ היה שחקן שעבד 90 דקות על המגרש, הוא היה מקצוען אמיתי וסופרסטאר בימיו בפרמייר ליג.
הפה שלו וההתנהלות שלו היום לא עושים כבור לקריירה המדהימה שהיתה לו.
נמאס לי שאומרים עליו שהוא היה סתם עצלן מוכשר, הוא היה סוס עבודה, בנוסף לזה שוהא היה מוכשר כמו שד,
קשר מרכזי בין הטובים בעולם בזמנו

רומן 5 בינואר 2014

יש אחד קוסם באמת, קוראים לו בורה מילוטונוביץ, לדעתי הוא לא מאמן אף אחד היום, והוא מאמן הנבחרת החלשותת ההכי גדול בהיסטוריה.
לדעתי הוא מחזיק בשיא של עליות למונדיאלים עם נבחרות שונות, וגם על עליה מהבתים עם נבחרות שונות והוא לא בדיוק אימן אימפריות…

Comments closed