עונת המלפפונים 34: צביעות? YNe(o)t?

עמיר פלג מדגים צביעות מהי, בוואי נט מעלימים "ראיות" ושוכחים שהם אתר חדשות.

ג'ייקל

דוקטור פלג ומיסטר עמיר

אחרי שגיא לוי פצח בשירו "לאבא שלי יש קבוצה" בשבת שעברה, כמובן שלכולם היה מה להגיד ולבקר.
כזכור, גם אני דיברתי על זה כאן וחשבתי שלסיפור הרבה צדדים, חיובים ושליליים כאחד.
מי שכמובן עט על הטרף הקל היה עמיר פלג בטורו ביום ראשון ה-2.3, שהמזמור של לוי היה שיר לאוזניו הביקורתיות.

"…הבעיה היא לא ביצירה של הילד המגודל וגם לא בשיר המטורלל. הבעיה היא בערוץ שנתן לו במה לסגור חשבונות אישיים. עכשיו, כשהוא מובטל מכדורגל, לוי יוכל לנצל את הפינה "היי, רק רגע", כדי להכניס גם לשכן שעיצבן אותו, לפקיד הדואר שנתן לו להמתין בתור ולנהג שחתך אותו ברמזור. אין גבול להפקרות…"

פלג ידוע ביכולת הזיכרון הפנומנאלית שלו, כאשר מדי חמישי ולפעמים גם בראשון, הוא מעלה מהאוב ציטוטים של קורבנותיו כדי לאמת אותם עם אמירות הפוכות בהווה.

נדמה שהזיכרון הזה לא הועיל לו במיוחד בטורו מיום חמישי ה-6.3. אמנם הטור נכתב ארבעה ימים שלמים אחרי הטור של יום ראשון, אבל כבר שם הוכיח פלג שמה שראוי לביקורת בראשון, דווקא נחמד לביצוע בחמישי – זאת כמובן כל עוד זה פועל לטובתו האישית. וכך כתב כשסיכם את התנהלות מד"א ואיכילוב בזמן המרתון בתל אביב:

"התמונה האחרונה, ובמיוחד הטפיחה העצמית על השכם של מנהל המיון באיכילוב, החזירו אותי כחודש אחורה, כשהגעתי לשם בשעת לילה מאוחרת עם אמי. במשך שעות היא שכבה במסדרון, אישה לא צעירה, מבלי שאיש ייגש אליה. כשהבאתי לאבי בן ה-86 כיסא, שיישב קצת, אחות נרגנת ואנטיפתית נזפה בנו שאסור להכניס כיסאות למיון. בקיצור, פרופ' הלפרין, כשאין מצלמות ותקשורת, חדר המיון באיכילוב עושה את זה בצורה מגעילה ומבזה, והחולים מאוד לא מרוצים מהתוצאה."

ואת זה כנראה אצטרך להתלות באילנות גבוהים על מנת לסכם:
הבעיה היא לא ביצירה של הילד המגודל. הבעיה היא באתר שנתן לו במה לסגור חשבונות אישיים. כעת, פלג יוכל לנצל את הטור השבועי בעיתון, כדי להכניס גם לשכן שעיצבן אותו, לפקיד הדואר שנתן לו להמתין בתור ולנהג שחתך אותו ברמזור. אין גבול להפקרות…

העלמת ראיות

בעידן האינטרנט נדמה שכל דבר שנאמר על ידי כותב, ישמר לעולמי עד, מוכן ומזומן לשליפה כאשר הדובר יתהפך או סתם יציג עמדה קצת שונה. דווקא עמיר פלג שכותב דברי טעם בדרך כלל לא צריך לדאוג יתר על המידה כאשר הוא עושה פאדיחות.

כאשר האשים בטורו לפני כמה חודשים את אלכס גלעדי האשמות שווא ואפילו לא ממש התנצל, הטור שלו פשוט נעלם מאתר "וואי נט".

במקרה נוסף שצויין לאחרונה, תקף כתב העין השביעית שלמה מן את הגמל שלא רואה את דבשתו, כשגיחך על הביקורת של פלג בהקשר של הפרסומות הסמויות בערוץ הספורט. זאת בזמן שב"ידיעות אחרונות", העיתון של פלג עצמו, נעשים דברים דומים. את אותו הטור של פלג (מה- 31.1), לא תוכלו למצוא ב"וואי – נט" ולמעשה גם לא בשום מקום אחר. נעלם. נגוז.

כמה נח לעמיר פלג להתקטנן עם ציטוטים של אנשים שנופלים בלשונם, כשהנפילות שלו עצמו מועלמות אחר כבוד.

ברוכים הבאים לחידון הספורט

שמתם לב לטרנד החדש באתרי החדשות המובילים? קחו את הכותרת למטה מאתר "וואי – נט" המבשרת על החלפת המאמנים בהרצליה.

Untitled

אז ברור לחלוטין שאפי בירנבוים התפטר מהקבוצה. מי החליף אותו? זו כבר חידה.

אחרי כותרות מטעות, כותרות מגזימות ושאר טריקים, עכשיו יש לנו את כותרות החידות. ברור שכל האתרים שואפים לזה שהגולשים יכנסו לתוך גוף הכתבות. מילא באתרי הרכילות כשרואים "ועם מי נצפתה נינט?", אבל כשמדובר בחדשות, תמיד לימדו אותי שהכותרת אמורה לתת את המידע בצורה הכי מתומצתת. כנראה שהתבלבלתי בין אתר חדשות לחידון הספורט הארצי.

אז אנסה כותרת משל עצמי: "וואי נט" לא נותנים מידע רלוונטי בכותרות. אז מה הם כן נותנים?

ו….פינת הרדיו שלי

גם השבוע אזמין אתכם לשמוע את תכנית הרדיו רחבת ה- 5, שאגיש בה את פינת הנושאים המעניינים של השבוע בתקשורת הספורט, כולל כתבת השבוע שלי, ציוצים מצחיקים של אנשי תקשורת ועוד.

לשמיעת התכנית מחמישי האחרון לחצו כאן.
החלק שלי בדקה ה-86 בערך.

עוד בתכנית – על ליגת העל עם ליאב נחמני (דקה 5), ראיון עם איתמר ניצן, שוער רמת השרון (14), סקירת כנס האוהדים עם יונתן כהן (דקה 32), כדורסל עם מאיה רונן (דקה 61), NBA עם ערן סורוקה (69) ועוד.

*

אתם מוזמנים להיכנס לעמוד הפייסבוק של הבלוג שם אני מעדכן בכל אשר נקרה בדרכי ונשמע לי מעניין בהקשר של ספורט והסובב לו.

*

איך זה עובד - אמיר אשכנזי
ליגת שוקי ההון - הפוך ממאני בול

17 Comments

ג'וני 8 במרץ 2014

אין שום קשר בן עמיר פלג לספורטץ

איש רדוד, פופוליסט וכתב חצר זול במיוחד שמתאים לאתר הצהוב והחובבני ONE.
רואים שיש לו מניעים כנגד אנשים בערוץ הספורט כמעט בכל טור שלו יוצא על מישהו מערוץ הספורט אז אני מתחיל להאמין שבאמת ערוץ הספורט לא רצו אותו אז הוא משתלח בהם בכל הזדמנות אפשרית ולדעתי במקום כל הזמן לבקר גם מילה טובה לא תזיק למרות שיש בערוץ הספורט באמת כמה טמבלים טיפשים ועילגים כגון פשכצקי ההוא שמירי נבו מכנה אותו פשכה ,שלמה שרף, אייל ברקוביץ ,יונתן כהן ועוד שמשדרים חובבנות עם המון רוע ורעל בערוץ הספורט.

זה כל כך שקוף שפלג רוצה ג'וב בספורט5/ספורט1/ספורט2 וכד'. כל מושאי לעגו אוחזים במיקרופון כזה או אחר.

נראה שפלג משום מה נהנה מזה. אפילו על הספדים לאחר מות אריק איינשטיין הוא מצא להעביר ביקורת.

עד לפני כמה חודשים לעמיר פלג היתה פינה בערוץ הספורט. לפי דעתי הוא עזב פינה זאת בשל סכסוך או משהו כי מאז שהוא עזב שימו לב בכל הטורים הקודמים גם הוא נותן עקיצות לערוץ הספורט.

עמיר פלג ניסה כבר כמה פעמים להתקבל לערוץ הספורט , התחנן זחל השתחווה וזה
עדיין לא עזר הוא בחוץ ,ערוץ הספורט לא רוצה אותו ובצדק ,האיש מביא דם רע וסכסכנות.

רביד לימונדה 8 במרץ 2014

הטור של עמיר פלג, על כל הביקורת הנכונה והצודקת שלך, הוא עדין אחד מהטורים הכי טובים בתשקורת הספורט. היחידי שמבין את נפש האוהד, שלא כבול לעריכה מגמתית בוואן או בערוץ הספורט, וגם די מבין ענין בפוליטיקות שמאחורי הספורט.

עמית זילברבוש 9 במרץ 2014

כמו שאמרתי בעבר, אני בהחלט מסכים שהטור של פלג בהרבה המקרים נוגע בדברים חשובים ונכונים.
מצד שני, במקרים מסוימים הוא קטנוני ומחפש רעות במקומות שאין בהם דבר.
ובעיקר, הוא לא יכול להרשות לעצמו לחטוא בדיוק במקומות בהם הוא נכנס באחרים – וזה, על המילימטר, מה שהוא עשה בטורו האחרון.
ויותר מזה, בתור אחד שמטיף לכל העולם ואשתו, כשהוא טועה – עליו להודות ולהתנצל, ולא "להעלים ראיות".

רביד לימונדה 12 במרץ 2014

לך תקרא את הטור שלו היום על התאחדות הסקי (יש כזה דבר) ותבין מה זו עיתונות נושכת. אז, כאמור, הוא לא מושלם, אבל זה הכי טוב שיש פה.

duncan 8 במרץ 2014

מה זה משנה אם הוא סוגר חשבון עם ערוץ הספורט כל עוד מה שהוא כותב נכון?

ג'וני 8 במרץ 2014

כי עמיר פלג לא מתעסק בעיתונות ספורט אלא רק ברכילות .מלכלך ומשתלח בכל אחד ואת זה כל אדם ברחוב יכול לעשות.
ברור שלא כל דבר שהוא כותב הוא נכון
ממתי אימן, ניהל או שיחק באופן מקצועני?
לא כל מי שאכל במסעדה יכול לבקר אותה בעין מקצועית.
כך גם כאן.

בשם חופש הביטוי והכוח המוקנה לעיתונאי מתאפשר למר פלג להשתלח לכל עבר וכלפי כל אחד אבל את התגובות מגבילים: "אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של ynet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב" סגנונו של מר פלג בוטה, גס רוח ותוכן כתביו נגוע בחוסר הוגנות והגינות. מקווה שכמוני גם רבים אחרים יפסיקו לקרוא את רשימותיו אשר נועדו לרייטינג זול ולא לתרום לשיפורים הכל כך נדרשים בספורט הישראלי.

אין לי בעייה עם הכניסה שלו בעסקונה או באנשי מקצוע כושלים שרוכבים על גבם של עסקנים, אדרבא ואדרבא (הוא לא היחיד. מליניאק עושה את זה גם כן. בשפה פחות בוטה אבל באותה יעילות לפחות, וזה לזכותו ייאמר). הבעייה שלי עם פלג היא הירידה דווקא על ספורטאים, שגם כשהם מצליחים הוא לעולם לא יודה בטעותו. תשאלו את אריק זאבי או רם וארליך. ובזה הוא מקלקל לעצמו ברמות גדולות. וזה לפני שהגענו למקרים שהוא פשוט טעה, כמו במקרה אלכס גלעדי וכרטיסי הקורטסייד למשחקי מכבי. התנצלות? הודאה בטעות? מה פתאום.

wazza 8 במרץ 2014

היום, השמיני לחודש מרץ לראשונה בחיי הסכמתי עם ג'וני.

אדם 8 במרץ 2014

שום סיכוי שזה אותו ג'וני, אז אתה יכול למחוק את התאריך

duncan 8 במרץ 2014

אולי הוא טועה בכניסה על ספורטאים אבל יש עתונאי שמבקר את כל הרבי נמנים והשרפים?

גל ד 9 במרץ 2014

סוגר חשבונות עם מנהל המיון באיכילוב. ואת זה לא מקומו לעשות מעל דפי העיתון, בטח כשלמושא הביקורת שלו אין יכולת להביא את גרסתו.

red sox 8 במרץ 2014

רגע, אתה משתמש בטור השבועי שלך בדה-באזר כדי לקדם את תכנית הרדיו שלך?

עמית זילברבוש 9 במרץ 2014

זאת ועוד, את דף הפייסבוק שלי!

גיסנו 8 במרץ 2014

מהטור של עמיר פלג (וגם פעם שראיתי אותו בכתבת וידאו של וואינט) עולה רק מרמור, מרמור, שנאה ולכלוך.

גם אם לפעמים הוא צודק, הוא פשוט כותב מגעיל, וכמו קופמן בעבר הלא רחוק (כשעוד עשה קולות של עיתונאי) רק מחפש לתקוף גם כשאין על מה.

והצביעות? ממנו והלאה.

מעבר לזה – כל מה שג'וני כתב.

לא יודע להגדיר אותו כעיתונאי, אבל הוא עושה רושם של אחד האנשים הכי מגעילים בארץ.

משה 9 במרץ 2014

ג'וני שולט.
עמיר פלג הוא עיתונאי קטן ממורמר ועלוב. הטורים שלו נלעגים במקרה הטוב.

שי 10 במרץ 2014

עמית כל שבוע בטור הזה אני כותב את זה, אז מה זה עוד פעם אחת?
אני מת על הטורים שלך ולכן ממש אשמח לשמוע פעם אחת ביקורת אמתית על מר פנחס גרשון.
כל שבוע אני חושב די הבנאדם לא יכול להיות גל כך הזוי ואז בא שבוע אחר כך והוא מתעלה, הוא כל כך מגעיל וקטנוני שלפעמים הוא אפילו מצליח לגרום ליורם ארבל להישמע נורמלי.
השבוע למשל הצמד חמד החליטו להתפל לריקי היקמן, וכולנו יודעים מה קורה שהם נתפסים לשחקן, לא מרפים לא משנה מה. עכשיו לא ראיתי את החצי הראשון של המשחק מול קובאן אבל בפירוש בחצי השני היקמן היה השחקן הכי טוב של מכבי. אבל שיא השיאים היה שהוא החטיא זריקה מהקו, עכשיו נכון אני לא אוהד מכבי ולא רואה את כל המשחקים שלהם אבל איכשהו תמיד שהולכים לשלוח שחקן של מכבי לקו, הקבוצה משתדלת שזה יהיה היקמן. להבנתי הבחור כנירה קלעי עונשין לא רע. אז תגיד מילא אולי הם נתפלים אליו היום סתם כי יש ל יום קליעות רע, אבל הוא סיים את המשחק לדעתי עם 6/8 לא רעים בכלל מהקו, האם תשמע התנצלות מהם? חס וחלילה מר גרשון עסוק בלהגיד מאמרתי לך על כל דבר שקורה במשחק, שהוא מעולם לא אמר לפני, אבל הכי חשוב זה להגיד אני אמרתי. וזה עוד לפני כל הצעקות בוא נרוץ בו נקלע, בו נמסור, הכל דברים שגם אחיין שלי בן ה8 יודע להגיד. וכל הזמן אני חושב די הבחור היה מאמן דיי מצליח הוא חייב להבין משהו בכדורסל, ואני באמת לא יודע להגיד מה הוא מבין, הוא פשוט לא תורם כלום לשידור חץ ממרמור, אווירה ראה, והמון כעס וגועל נפש כללי.
וכל מה שנשאר לי להגיד אחחח הגעגועים לעפר שלח.

שי 10 במרץ 2014

מצטער עם יצא קצת ארוך ולא ברור, פשוט הייתי חייב לפרוק את זה, וזה ניראלי המקום הכי מתאים.
וגם אני מודה לעובדה שאני קצת מתנהג כמו מה שאני מבקר אותו עליו אבל זה מה יש :)

עמית זילברבוש 10 במרץ 2014

שי,
לגבי כתיבה אודות הבחור הנחמד מר פנחס גרשון – בהחלט יש מקום ונעשה לא פעם, לדוגמא כאן:
http://debuzzer.com/shaymes/%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A4%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-20-%D7%92%D7%A2%D7%92%D7%95%D7%A2%D7%99-%D7%9C%D7%A6%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%A8%D7%A3/

ובדף הפייסבוק של הבלוג,
למשל כשכתבתי:
"פשוט כואב באוזניים – פיני גרשון, המאמן "מר מאמין בישראלים" שלא נתן לגל מקל ועוד המוני שכמותו לשחק, מר "בחיים לא הביא לפה זר רע" – מזדעק שוב ושוב על למה לא נותנים לילדים לשחק.
אוי הצביעות הצביעות…"

Comments closed