נו, כרגיל, אנחנו יודעים הכי טוב

פיני חוזר כעוזר מאמן:יש יתרונות ויש חסרונות - אבל כרגיל, אנחנו יודעים יותר טוב מכולם

צילום: אתר ערוץ הספורט
צילום: אתר ערוץ הספורט

"תרגיל מסריח של הנהלת מכבי", "אם לגודס יש כבוד שיקום וילך עכשיו", "אז מתי פיני מחליף את גודס, בנובמבר או בפברואר?"

זה התחיל כידיעה שארהל'ה ויסברג היה צריך ספציפית לגבות באישור ש"לא מדובר באחד באפריל", המשיך בלגלוג מצד הקולגות אבל מאז אתמול בערב הפך לאחד המהלכים המפתיעים, מוזרים והזויים שנראו כאן בשנים האחרונות.

הפרסום הראשון: עמוד הפייסבוק של אהרל'ה ויסברג
הפרסום הראשון: עמוד הפייסבוק של אהרל'ה ויסברג

הרי לכולם כבר ברור שהחוזה של גודס לשנתיים (במקום לשנה עם אופציה), וההבטחה של פיני שאם גיא עוזב, הוא עוזב איתו לא שווים את הנייר עלייהם נרשמו. הרי נשמע שלאף אחד אין ספק, שמכבי הביאה את פיני רק בגלל שהיא לא סומכת על גודס, משדרת בו אי אמון ומכינה את הקרקע ליום שאחרי. חוץ מזה, מה יעשה פיני גרשון בתור עוזר מאמן? הרי היתרונות המשמעותיים שלו הם בקבלת החלטות בזמן אמת והיותו חיית משחק בעלת אינטינקטים שאיתם נולדים ולא לומדים. פיני מעולם לא היה ידוע דווקא ביסודיות שלו, בסקאוטינג, ביכולות העברת האימונים שלו בצורה סיזיפית יום אחרי יום. את זה כידוע (למי?), הוא השאיר לעוזריו.

אבל אולי זה לא עד כדי כך הזוי? אולי האנשים שחיים את המועדון הזה יום יום דקה דקה יודעים גם משהו על קבלת החלטות ועשו בעבר כבר דבר או שניים נכון?

מכבי ידועה כבר שנים בגישה שמאמינה במאמן חזק אבל בעוזר מאמן מאד בכיר איתו. דיוויד בלאט עשה את זה אחרי שכבר היה מאמן במכבי, וגודס היה שם עם בלאט בשנים האחרונות אחרי שכבר היה מאמן ראשי בהפועל ירושלים. כבר בתחילת הקיץ התחילו המחשבות לגבי איזה מאמן בכיר יש בשוק, שיכול להיכנס לנעליים של עוזר מאמן במכבי.
מעבר לזה, ואחרי הכל, פיני גרשון הוא דמות מקצועית גדולה. פה גדול? בטח. אגו מנופח? ללא ספק. אבל גם ידע מקצועי אדיר ויכולת התנהלות תקשורתית מהטובות שנראו כאן. מי כמוהו יכול לעזור למאמן צעיר עמוס ציפיות ולהוריד ממנו קצת את הלחץ?

"ומה יקרה אחרי שניים שלושה הפסדים", כולם שואלים? איך יתמודד גודס עם סיר הלחץ התקשורתי סביב הדיבורים על החלפתו? על זה אני פשוט חושב:"הצחקתם אותי".
כאילו שאם פיני לא היה עוזר המאמן של גודס, התקשורת לא היתה שותה את דמו, בדיוק כפי שעשתה לבלאט ברגע שהעניינים התחילו לקרטע. אם כבר, העובדה שפיני שם, והאחריות לכישלון היא גם קצת עליו, בשילוב עם העובדה שהצהיר בפה מלא שהוא לא יחליף את גודס – אולי דווקא זה יוריד את הלחץ ברגעי משבר?
במאמר מוסגר, אני אסתכן ואקח את ההימור, שפיני גרשון, עם כל סלידתי מאופיו היהיר והמתנשא, דווקא יעמוד במילתו ואכן יעזוב איתו במידה שגודס לא יסיים את חוזהו.

בשבועות האחרונים, אי אפשר היה להימנע מלשמוע הררי דעות נחרצות לגבי מה שצריך לעשות עם המצב בארצנו. נשמע שכל אחד, גם אנשים שאני מעריך, בטוחים שעל אף שמעולם לא היו בדרג גבוה בצבא, על אף שמעולם לא נכחו בישיבות מדיניות מכריעות, הם בטוחים במאה אחוז מה הוא הדבר הנכון לעשותו ואין להם ספק שלמנהיגים אין שמץ של מושג.

אז אני לא אומר שלא צריך לפקפק בהחלטות של אנשים, גם אם הם כביכול, מקצוענים. אני בטח לא חושב שהנהלת מכבי, במיוחד הדור הצעיר שבה, לא ראוי להמון (המון) ביקורת. אבל יתכן שכדאי לעצור לרגע, ולחשוב שאולי, רק אולי, אנחנו לא תמיד יודעים הכל? שאנחנו לא מעורבים בכל הפרטים, ולהביע דעה מוחלטת וחד משמעית מחוסר ידע ובורות זה גם כן לא תמיד הדרך הכי נכונה?

*

לפי דעתי, ראשי מכבי תל אביב אכן לא סומכים מספיק על גיא גודס. בהתחשב בכך שמדובר במועדון שנמצא אחרי שנה שממנה אפשר רק לרדת, ובעובדה שזהו מועדון שרואה רק את הניצחון לנגד עיניו, אלו היו חששות מובנות. אם נוסיף לכך את העובדה שבמכבי באופן קבוע מציבים מטרות שהן מעבר לתקציב היחסי באירופה, והעובדה שגודס נכנס לנעליים כל כך גדולות זו הייתה תחזית רק טבעית שהעונה תסתיים בחוסר הצלחה.
עם זאת, במכבי חיפשו עוזר מאמן בכיר, ומצאו אחד כזה. לדעתי, הסיכוי שגיא גודס ישלים את חוזהו ויסיים שתי עונות במכבי הוא עכשיו גבוה יותר, ואיתו הסיכוי שהסבלנות תשתלם והוא יצליח במועדון, על אף המצב ההתחלתי הבעייתי אליו נכנס כמחליפו של דיוויד בלאט,עוד לפני ההגעה של גרשון.

*

לעידכונים, ציוצים ועוד פעלים מוזרים אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג גם בדף הפייסבוק או בטוויטר.

*

צוק איתן שלי - אריאל בר חיים
בכותרות מהסיבה הלא נכונה...

63 Comments

גל 12 באוגוסט 2014

גיל שלי,זה בשבילך!טור גדול

עמית זילברבוש 12 באוגוסט 2014

הלו הלו, לא לסכסך :)
זה לא בשביל אף אחד. זה בשביל כולנו.

*ותודה

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

זה לא לסכסך, מותר למיטב ידיעתי שנחשוב אחרת

גל 12 באוגוסט 2014

הבעיה איתך שיש לך ביקורת תמידית על ההנהלה לא משנה מה יקרה..

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

אתה מוזמן לבקר אותי בפוסטים שלי. אבל עדיף שתתייחס לבעיה בעמדה שלי במקום בבעיה שלי, אין לי שום דבר אישי בעד או נגד האדונים פדרמן רקנאטי, וכתבתי בפוסט שלי בדיוק עם מה כן היה לי בעיה.

גל 12 באוגוסט 2014

אבל תסכים איתי שבקשר למינוי של פיני לא היו הדלפות לתקשורת ומכבי שמרה על זה בסוד חודש שלם!

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

הצחקת אותי אם אתה באמת מאמין שזה סיפור של חודש שלם שנשמר בסוד. התגובה של מכבי בפייסבוק שלה אתמול נותנת לך את כל המידע שאתה צריך

גל 12 באוגוסט 2014

התגובה הייתה בגלל הפרסומים בתקשורת על זה שפיני עשוי להיות העוזר..

רועי 12 באוגוסט 2014

גיל,
כהרגלך, בכל מה שקשור להנהלת מכבי, הכל שחור ולבן.
על סמך מה אתה כותב "הצחקת אותי אם אתה באמת מאמין שזה סיפור של חודש שנשמר בסוד" ? יש לך מקורבים בהנהלה ? אתה נוכח בישיבות הנהלה ? מה זה הזלזול המוחלט הזה.
נקודת המוצא שלך היא שכל מילה שיוצאת מכיוון ההנהלה של מכבי היא שקרית וחסרת אמינות. צר לי להגיד לך, אבל לאורך זמן, מה שמאבד מהאמינות זו הביקורת שלך.

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

מבין את מה ששניכם כותבים. מבטיח לא לכתוב יותר על הנהלת מכבי השנה, גם כשיפטרו את גודס (ובעצם יודיעו שהוא ביקש להתפטר). הביקורת מגיעה ממקום כואב, אני נגעל ממה שקורה בקבוצה שלי. היום למען האמת אני מרגיש שזו כבר קבוצה שלא ממש אכפת לי ממנה, לכן גם לא אכתוב עליה יותר

רועי 12 באוגוסט 2014

זכותך המלאה.
אני רק לא מבין מה קרה עכשיו, מה השינוי לעומת נניח 10 שנים אחורה ?
כל מי שתשאל יגיד לך שאין חדש תחת השמש, ככה מכבי מתנהלת כבר כמה וכמה עשורים.

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

נשאיר את זה בכך שאנחנו מאוד חלוקים בסוגיה זו, אז כנראה זה לא כל מי שתשאל

גל 12 באוגוסט 2014

ולמה לקטול את המינוי הזה לפני שהעונה התחילה?

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

לתחילת העונה אין שום קשר להחלטה. מה לא ברור בביקורת שלי. לגיטימי לגמרי לחשוב שגיא גודס לא מספיק טוב או מנוסה כדי להיות מאמן מכבי. לגיטימי לגמרי למנות את גרשון למאמן מכבי. מנהלים צריכים לדעת לקחת החלטות. הדיסה שבושלה פה מגיעה מהמקום של להיות בסדר עם כולם, לא לקחת החלטה. ממנים את גודס כי הבטיחו לו, אחר כך מחפשים איך לברוח מההחלטה הזאת. מוצאים את הדרך הכי עקומה שיש. כבר כתבתי אצלי בפוסט, גם אם מכבי יקחו גביע יורוליג, זה לא יהפוך את זה להחלטה טובה, מהסיבה הפשוטה שזה בדיוק ההיפך מלהחליט. יש לי אלרגיה לפחדנים, וזה בדיוק מה שקרה פה, פחדנות

גל 12 באוגוסט 2014

לדעתי אם היה בא עוזר מאמן "סטנדרטי" גם אז הייתה לך ביקורת על ההנהלה

גיל שלי 12 באוגוסט 2014

אז דעתך שגויה

ערן (המקורי) 12 באוגוסט 2014

גל,
גיל לא צריך עזרה אבל אי אפשר להתעלם מזה שגיל עונה נקודתית על הסוגיה שמפריעה לו עתה(הקומבינה הנוכחית, המעוררת חשד אצל רבים) המשקפת לדעתו התנהלות לקויה שיטתית של הנהלת מכבי.
אתה, לעומת זאת, עונה לגופו של גיל עצמו ("הבעיה איתך") וקובע גם מה גיל היה טוען בסיטואציה היפותטית אחרת. זה גם מוזר וגם לא לעניין.

ירושלמי 12 באוגוסט 2014

גם אני עם גיל.
מינוי פחדני מארץ הפחדנים.
לא מתאים לכם גודס? שלמו לו את הפיצוי שמגיע לו ותמנו את גרשון.

עירן 12 באוגוסט 2014

גל, חבל שאתה מנדנד במקום להתעסק עם הדברים (שלטעמי נכונים) של גיל לגופו של עניין. למה אתה מחליט מה גיל יטען או יכתוב ? אם תקרא – ואני מניח שקראת – הביקורת על התנהלות הדור הצעיר בהנהלת מכבי ת"א, בעיקר כלפי בלאט, היתה רוחבית לאורך כל השנה, חוץ מהדוברת ורד כהן בוואלה והדובר גלדסטון בספורט 5. אז מה אתה רוצה מגיל ?
אגב, גם מכביסט כמו טל בן יהודה כתב כאן דברים דומים לאורך העונה שעברה.

איציק 12 באוגוסט 2014

אם זה יצליח אז ההחלטה היתה טובה. הדרך לקבלת ההחלטה יכולה להיות עקומה וההחלטה עצמה עדיין יכולה להיות טובה, מכל הסיבות הלא נכונות. על-פניו נראה שאתה צודק, אבל יש סיכוי קטן שלא.

היסטוריון של ספורט 12 באוגוסט 2014

אני מניח שאני דעת מיעוט אך אני בהחלט מסכים עם רוח הדברים שכתבת.
אבקש לפרט.
1. הנהלה : הרבו לרדת עליה אבל בסופו של יום היא מביאה הצלחות…נכון רוב ההצלחה מיוחסת לבלאט ובצדק ובכל זאת ההנהלה הביאה אותו …לא זו בלבד אלא שההנהלה לא פיטרה אותו במהלך שהיה בהחלט מובן אחרי אבדן האליפות (היה המאמן היחידי בהיסטוריה של מכבי שנשאר אחרי אליפות) וגם כשהקבוצה גמגמה במהלך העונה שעברה הוא עדיין נשאר…עימותים היו גם מציצת דם אך בכל זאת הוא נשאר.
בנוסף גם בלי בלאט הקבוצה של מכבי הביאה הישג אחד או שתיים גם כשלא הייתה בעלת התקציב הגבוה באירופה וזה מיוחס אצלי בכל זאת להנהלה ובראש ובראשונה לשמעון מזרחי.

2. גודס : עוד לפני מינוי פיני אני חשבתי כמה דברים
א. ההנהלה תגלה סבלנות (יחסית) כלפיו .
ב. אם תהיה קטסטרופה ורק אם תהיה קטסטרופה מי שיחליף אותו הוא ניקולה וויציץ.

לכן בין אם פיני אכן יחליף אותו ובין אם לאו מצבו של גודס לא הורע לכל היותר נשאר כשהיה …כשחושבים שאוטוריטה כמו פיני לא תשב בכסא הפרשן ולא תלגלג על גודס כבר מבינים שייתכן וגודס מרוויח טיפה פחות לגלוג ואפשרות לקקבלת החלטות בזמן אמת יחד עם אחד המאמנים החכמים ביבשת.

בכל זאת יש כאן כמה שאלות קשות.
1.האם לגודס תהיה את הסמכות מול פיני
זה לא פשוט תחשבו מדען נותן הוראות לאיינשטיין.
2. פיני גרשון : לעזאזל קשה לי להבין אותו .
אני באמת מתרשם שאולי לא בא לו כבר על תפקיד המאמן הראשי .
אך פיני זה לא אחד שמעביר אימונים .שים אותו מנהל מקצועי ,נציג הבעלים ,מנהל מחלקה ופיתוח הכל מובן אבל עוזר ? ניחא של בלאט בקליבלנד אך של גודס ???????????
איני מקבל את זה שפיני גרשון פייה טובה עד כדי כך.
בנוסף אם הוא היה רוצה תפקיד מעניין שבו הוא יוכל לתרום אך לא בלחץ שכזה הוא היה יכול לקבל על מגש של כסף את תפקיד מאמן נבחרת ישראל …ככה הוא היה תורם והרבה לכל הכדורסל הישראלי (גם היום כישלון של אדלשטיין שלצערי זה לא עניין מופרך היה יכול למצב את פיני כמושיע החדש של הכדורסל הישראלי ).

גם פרנסה לא נראית לי חסרה לו לא נראה לי כי כפרשן הוא הרוויח פחות מגרשון.
לכן זו בכל זאת חידה לפחות מהצד שלו.
אני אמנם השתכנעתי כי הוא לא מעוניין בתפקיד המנהל הראשי ובלחצים שמופעלים בתפקיד זה…אך לא הייתי פוסל שרצונו של גרשון הוא תפקיד ג'נרל מנג'ר וזה יקרה בקלות יותר במידה וגודס ייכשל …אז ניקולה יוזז לעמדת המאמן הראשי (לדעתי יהיה מאמן מבריק) ופיני יישאר במערכת אך לא כמאמן ראשי …ככה הוא גם לא יפר את ההבטחה לגודס.
ימים יגידו .

מתכנת 13 באוגוסט 2014

פיני אמר בחדשות הספורט במפורש שהוא לא קיבל הצעות מעניינות באירופה ושהוא היה הולך לאמן במי שהוא רואה כיריבות של מכבי לצמרת, אבל הוא לא אהוב ורצוי שם כלשונו (הפועל ירושלים ואני מניח שגם הפועל ת"א, אבל אני לא יודע כמה אפשר להתייחס אליה כקבוצת צמרת מובהקת, אבל אולי הכוונה שלו לקבוצה עם קהל שמעוררת עניין). בקבוצת אמצע טבלה הוא אמר שאין לו עניין לאמן והוא מעדיף להיות עוזר במכבי.

אלעד 12 באוגוסט 2014

אין ל בעיה עם הצעד של מכבי, ואני בעד שהוא יגרום לכמה שיותר הפסדים. אני לא אהיה מופתע אם לא. ייתכן ואפילו יעבוד.התנאי שזה יעבוד זה שפיני יהיה יותר דומיננטי מגודס, וגודס יקבל את זה בהכנעה.
יש לי בעיה עם מה שעשו לגודס, שניכר בהחלט שלא היה מרוצה מהמהלך. אין ספק שאם אתמול לגודס היה איזשהו מושג לגבי איך תיראה השנה הקרובה, הרי שהחל מהיום הראייה שלו השתנתה ב-180 אחוז. ראו את זה גם בשפת הגוף במסיבת העיתונאים. גם כל ראיון שעשו מאז עם פיני גרשון (כמו הבוקר בגל"צ) רואים שהוא בורר בקפידה כל מילה, אבל מדי פעם נפלט לו ה"פיני". אני לא רואה איך הם עובדים יחד בלי שפיני ייקח, לא באופן רשמי, את עמדת המאמן הראשי.
צר לי על גודס, פשוט כך.

גלעד בלום 12 באוגוסט 2014

סתם שאלה של אוהד הפועל שלא ממש איכפת לו אבל תוהה-מי מרוויח יותר? פיני או גודס?

אלעד 12 באוגוסט 2014

שאלה רטורית.הרי איך היו משכנעים את פיני לבוא – מבטיחים לו קידום בקריירה?

תומאס נוימן 12 באוגוסט 2014

גודס ירוויח לשנה כ-50 אלף דולר נטו יותר מפיני

גלעד בלום 12 באוגוסט 2014

מבחינת משכורת התכוונתי

יניב פרנקו 12 באוגוסט 2014

לדעתי פיני מרוויח מעט יותר ממה שהיה מרוויח כפרשן.

גל ד 12 באוגוסט 2014

אוי, עמית.

אנחנו גם לא יודעים מה קורה במגעים בקהיר, או בחמ"לים של החמאס. יכול להיות שההבנות המסתמנות באמת יספיקו כדי למנוע סבב נוסף של רקטות.

אי אפשר לדעת.

עמית זילברבוש 12 באוגוסט 2014

אוי, גל ד.

אני מבין במרומז שאתה לא מסכים עם מה שכתבתי, אבל בגלל מחסור בנימוקים אני אתקשה לענות.
בניגוד לאפשרות שהדיונים יספיקו למנוע הסלמה נוספת, אני הסברתי למה אני חושב שיש סיכוי סביר שזו החלטה טובה למכבי תל אביב, בטח בהתחשב במצבה לקראת העונה.

גל ד 12 באוגוסט 2014

יש נימוק, הנימוק ברור, ואתה גם מכיר בו בגוף הטור.

יש לנו ניסיון עם הנפשות הפועלות. השאלה היא (אם יורשה לי משחק מילים קטן) היהפוך כושי עורו?

זה לא באמת משנה, אגב, מאמן הוא לא קוסם. לאורך זמן לקבוצה בלי גבוהים יש תקרה מאוד נמוכה.

עמית זילברבוש 12 באוגוסט 2014

אוקי, הנימוק ברור, אבל אני חושב אחרת.
אגב, מאמן הוא לפעמים קוסם – ראה שנה שעברה…
לדעתי יביאו עוד גבוה.

*אהבתי את משחק המילים.

קירון בטון 12 באוגוסט 2014

ציטוט של גרשון בראיון בערוץ הספורט, כשנשאל איך יתמודד עם העבודה הצפויה לו כעוזר, משמע סקאוטינג של שעות וכו' :

"מה שאחרים רואים בשש שעות, אני רואה בשש דקות "

שיהיה להם בהצלחה (NOT, היידה דונטה!)

Zofo 12 באוגוסט 2014

התרגיל השנתי של מכבי למכירת מנויים.
שום דבר מעבר לכך.

הציבור מטומטם והציבור יישלם.

נ.ב

ששששש…עוד לא דיברנו על כך שנציג מכבי תל אביב הוא גם גזען לא קטן, קורא לבנות ערוץ הספורט בכינויים סקסיסטיים ועוד שאר ירקות כנגד הבעלים.

ירושלמי 12 באוגוסט 2014

התייחסת לכל הייתרונוצ של המינוי, אבל מה לגבי החסרון המרכזי?
גרשון מגיע עם מטען אשיותי כבד ואגו שלדעתי ולדעת רבים מאפילים על כל הייתרונות ולא ייאפשר לגרשון לחסות בצילו של גודס או לקבל ממנו הוראות.
אתה חושב שעכשיו גדל הסיכוי של גודל לסיים שנתיים במכבי גדל?
אני חושב שהזיווג הזה לא ישרוד חודשיים שלאחריהם או גודס או פיני או שניהם עוזבים.

עמית זילברבוש 12 באוגוסט 2014

אני חושב שהתייחסתי גם לחסרונות:
שנראה כאילו מכבי הביאה את פיני רק בגלל שהיא לא סומכת על גודס, והמינוי משדר אי אמון.
שהיתרונות של פיני בעבר הן בעיקר ביכולות ניהול המשחק וקבלת החלטות בזמן אמת.
שהוא אגו נפוח ואיש יהיר.

אני חושב שהסיכוי גדל יחסית לסיכוי שהיה לפני הגעתו של פיני. אני בהחלט מסכים שהמצב נפיץ ויכול גם לא להחזיק חודשיים.

יוספיהו 12 באוגוסט 2014

פיני לעולם לא היה, ולא יהיה סייד קיק של אף אחד.

גם בתכנית הראיונות שלו, כל שאלה שניה הוא לוקח לכיוון של "זוכר שכשהייתי המאמן שלך, אז…"

עמית, אני מזכיר לך שההנהלה הזאת רצתה לפטר את בלאט בחורף האחרון, כך שלדעתי יש לפדרמנים יותר מזל משכל בגלל שהיו כבולים לחוזה הגדול של בלאט.

הבעיה היותר גדולה היא שההנהלה חושבת שהאוהדים מטומטמים, ולצערי רוב האוהדים מוכיחים שההנהלה צודקת בהערכתה(לפחות לפי המעשים שלהם).

לא יכול להיות שהאוהדים אוכלים את התרגילים השיווקיים האלו, אוכלים את האמרות המעליבות ש"גיא העלה את הרעיון", וממשיכים לחדש מנויים כאילו אנו בימי פארקר ושאראס.

האוהדים האלו בעצם נותנים לגיטימציה להנהלה להמשיך להתייחס אליהם כמובן מאליו וכארנק אנושי.

מישהו מאוהדי מכבי בכלל זוכר שפיני ב2009 הפך את מכבי לקבוצה שכל אוהד נייטרלי מייחל להפסדה?

את השחצנות, את ההתנהגות הברברית והלא-קולגיאלית כשלא הסכים לשבת במסיבת עיתונאים לצד אריק אלפסי מנתניה?

לפעמים אני נדהם איזה זכרון קצר יש לאנשים.

עמית זילברבוש 12 באוגוסט 2014

פיני לעולם לא היה. לגבי מה הוא לא יהיה, זה עוד טעון בדיקה.

ההנהלה הזאת עשתה הרבה שטויות, שלא יובן לא נכון והדגשתי את זה גם בפוסט. אבל, עשתה גם הרבה דברים טובים.

מבחינת ההנהלה והאוהדים – כמו בדר"כ אוהדים, ברוב המקומות, הם "קהל שבוי", אבל אני לא חושב שההנהלה משחקת בהם עכשיו יותר מבכל זמן אחר. אם כבר, היא מוסיפה עניין שזה אמור להיות לטובתם. וכמו שאמרתי, לדעתי מעלה את הסיכוי שגודס יצליח.

לגבי השטויות של "גיא העלה את הרעיון" – הרשה לי לא להתייחס. זה באמת מביך. כמו הרבה מההתנהלות של שמעון מזרחי והחבר'ה שם, אז מה חדש.

ולגבי פיני גרשון לגופו של אדם – אני בטח האחרון שיגן עליו.

רועי 12 באוגוסט 2014

לא בפעם הראשונה אני שומע את הקשקוש הזה שמנסים להיכנס לראש של אוהדי מכבי.
את אוהדי מכבי (בגדול, כן), לא מעניין לא ציביון ישראלי, ולא אם הם מסכימים עם התנהלות ההנהלה או לא.
אוהדי מכבי רוצים קבוצה מנצחת, וכל עוד הם מרוצים ממה שהם רואים על הפרקט בימי חמישי, הם ימשיכו למלא את ההיכל הזה ב 11 אלף איש.
צאו מהסרט של "חרם מנויים" או דברים כאלה עקב החלטות של ההנהלה, פשוט לא יהיה.
אם עשינו 11 אלף מנויים כשמינו לנו את אפי כמאמן, אנחנו יכולים לשרוד כל דבר.

סליחה מראש אם דיברתי בשם אוהדים שלא מסיכימים עם דעתי, זה בגדול מה שאני חושב.

אזי 12 באוגוסט 2014

אם ישבת לראות את דרור חג'ג' מכדרר ביורוליג, שמעון מזרחי צריך לממן לך פרווה ורולקס לכל החיים.

יוספיהו 12 באוגוסט 2014

אני לא מחפש צביון ישראלי. גם אני רוצה קבוצה מנצחת.
אני מחפש שקיפות של ההנהלה ואת המינימום כבוד שבעלי המנויים היקרים באירופה צריכים לקבל.
אני רוצה לדעת כשתקציב השחקנים יורד, כשבמקביל אני משלם מחיר מופקע למנוי (ועד לפני שנה היה לי מנוי במשך 15 שנה)

יש עוד דרכים למחות מלבד חרם מנויים, אפשר למשל למחות עם כרזות ועם שירים בנוקיה.
אפשר להתחיל את משחק היורוליג ה1 ללא עידוד ברבע ה1.

כמו שפדרמן "שמע את הקולות" ב2003 כשהקהל לא רצה את בלאט, אפשר להשמיע לו את הקולות כנגד ההתנהלות הבזיונית הזאת.

בחישוב גס:
עזבו:

אינגלס (800K)
ג'יימס (600K)
היקמן (500K)
בלו (250K)
רייס (400K)
בלאט (700K)
+ 300K פיצוי מרייס

הגיעו:

פארגו(950K)
היינס(500K)
לינהארט(170K)
רנדל (270K)
גודס (300K)

סה"כ 3.55 מליון ירדו מהפיירול, והתווספו 2.17 מליון.

מה שאומר שבחישוב גס, תקציב השחקנים צומצם בכ1.4 מליון ש"ח

רועי 12 באוגוסט 2014

לא הבנתי מה הקשר בין מה שכתבת קודם למה שאתה כותב עכשיו.
אין שום קשר בין הרצון שלך (שהוא גם שלי), לדעת איך בנוי התקציב, לבין ההתנהלות בנושא גודס/פיני גרשון.
כפי שאמרתי, גם אני הייתי רוצה לדעת את הנתונים המספריים, אבל אין למכבי שום חובת שקיפות (לא מכיר קבוצה בעולם, שהיא לא קבוצה שהבעלים שלה הם האוהדים שחושפת את הנתונים האלה), וכל אוהד עושה לעצמו את החישוב אם הוא מוכן "להקריב" את חוסר השקיפות הזו עבור התמורה שהוא מקבל.
אני החלטתי שכן, וכנראה שעוד הרבה כמוני.

יואב 12 באוגוסט 2014

לגמרי רועי.
שקיפות זאת המצאה של הנכשלים הסדרתיים. ורודפי השקיפות מקבלים רק קומבינות גדולות יותר על גבם.
אהדתי והכסף שאני מוכן לשלם, לא תלויות בתקציב, רכש, שקיפות ושאר ירקות והמצאות.
וגם אם אני בוחר להיות תועלתן-זאת פאקינג אלופת אירופה. שקיפות אני צריך? הכל מאד שקוף לי פה.
שכל אחד יתנהג לפי הדנא שלו. בלי לערבב!

ניינר 12 באוגוסט 2014

גיל שלי, הולכת להיות עונה סופר מעניינת במכבי, חבל לי שלא תכתוב על כך (ולא מתוך שמחה לאיד על ההתרסקות הצפוייה).

תסריט אידאלי- מכבי מתרסקת עם פתיחת העונה, ההפסדים נערמים, ה"ה פדרמן ורקנאטי מפטרים את גודס ולמרבה הפליאה פיני עומד במילתו ועוזב איתו. מכבי מתרסקת בכל החזיתות .ה"ה פרדמן ורקנאטי נשארים עם התחתונים למטה ובלי מאמן.

תסריט חלומי – מכבי מתרסקת עם פתיחת העונה, ההפסדים נערמים, ה"ה פדרמן ורקנאטי מפטרים את גודס ולמרבה הפליאה פיני לא עומד במילתו ולא עוזב איתו אלא נשאר מאמן ראשי. מכבי עם פיני כמאמן מתרסקת בכל החזיתות. ה"ה פדרמן ורקנאטי נשארים עם התחתונים למטה ועם מאמן שאבד עליו הכלח

רועי 12 באוגוסט 2014

כן, כמו שמכבי התרסקה שנה שעברה אחרי שההפסדים בליגה נערמו, וסיימה את העונה הזו מרוסקת עם טרבל היסטורי.

היסטוריון של ספורט 13 באוגוסט 2014

+ 1000

יניב פרנקו 12 באוגוסט 2014

הנה הפרשנות שלי.
הפדרמנים רוצים את וויציץ כמאמן או כמנהל מקצועי.

ביום שזה יקרה מזרחי איבד לגמרי את המועדון.

פיני שם כדי לעצור את וויציץ ולא את גודס.

מזרחי ששנה שעברה עשה להם ביה"ס עם התמיכה החד משמעית בבלאט והסרטונים – הוא יעשה להם את זה גם השנה – פיני ומזרחי זה שילוב חזק מדי של רוח המועדון והמכביזם הישן והטוב (בעיניהם).

גודס הפסיד עוזר מאמן אבל הרוויח דובר ופרזנטור נהדר – זו גרסת יאיר לפיד של הכדורסל.

מזרחי צריך גודס חזק כדי להרוויח זמן עד שמשהו ישתנה – לדעתי הוא מבשל להם תרגיל דרך כניסת משקיע נוסף.

יואב 12 באוגוסט 2014

המון ספקולציות יניב.
לא הבנתי איך מינוי ניקולה הוא הסוף!!? של מזרחי במכבי ולא הבנתי איך הוא עשה להם בית ספר בעונה שעברה אם הוא כזה חלש.

פאןפאן 12 באוגוסט 2014

פששששששש
אפילו בשביל אדום שכמוך התרשמתי עמוקות מעומק הקונספירציה שאתה הוזה במוחך :)
פיני הוא איש כדורסל ענק, ולא רק במונחים מקומיים. פיני האדם הוא המיץ של הזבל, גזען על, מגה שחצן ואולטרה נקסיסט. הסיכוי שהוא ישתנה מתוקף התפקיד והנסיבות משול לסיכוי שנראה את חנין זועבי חוגגת עם לה פמיליה את האליפות של ביתר העונה.
מבחינת האוהדים , התקשורת והעניין – הולך להיות אש
יש כאן מפסיד אחד ויחיד והוא גיא גודס.

יניב פרנקו 12 באוגוסט 2014

גודס לא הפסיד כאן

ערן (המקורי) 12 באוגוסט 2014

פאן פאן, +1 על הכל

יניב פרנקו 12 באוגוסט 2014

עד אתמול גודס היה מויס – מהיום הוא קדוש מעונה עם חוזה מובטח לשנתיים – המפסיד הבלעדי הוא בטוח לא .

פאןפאן 12 באוגוסט 2014

כלכלית אני בטוח שגודס לא מפסיד וידאגו לרפד אותו בכל מקרה
מכל שאר הבחינות – היחידי שנפגע

יניב פרנקו 12 באוגוסט 2014

אני לא מדבר כלכלית – בעונה הזו הפסד אליפות בדו קרב והצלבה זה ריאלי – היום יש לו יופי של סיפור ואת מי להאשים – את הפדרמנים.
ומצד שני זו מכבי והכל יכול לקרות .
בלאט עבר זובור גדול יותר שלוש פעמים (גם בקדנציה הראשונה ,גם בהורדה לעוזר וגם בשנה שעברה) ותראו אותו היום.
זו מכבי ואפשר להתמודד עם זה – אני כן חושב שזה מראה כמה מורכבת הסיטואציה שם ועד כמה פוליטיקה רצה במסדרונות שם.
י

אילן 13 באוגוסט 2014

ממש משחקי הכס.

טרוצקי 12 באוגוסט 2014

למרות שזה מהלך שאף אחד לא יכל לצפות אותו כשחושבים על זה שום דבר פה לא מפתיע
1-קונספציית עוזר המאמן ש"הבטיחו לו" "מכיר את המערכת" ושאר ביטויים שלא מחזיקים שני הפסדי ליגה נכשלה במכבי באופן מהדהד ואפילו טראומטי בעונת הדובדבנים (ע"פ האגדה,עד היום שימון לא מוכן לשמוע בחתונות את "משיח משיח")יורם חרוש כבר הספיק להיות קורבן של הפוסט טראומה הזו כשנבעט באופן מביש אחרי שהיה עוזר מאמן וקיבל תמפתחות.בניגוד למה שמעלים כתבי החצר, המינוי של גרשון לא נועד לעזור לגודס בקרבות מול אוברדוביץ`(ר. גלדסטון שם,שם)אלא דווקא מול פרנקו, שמיר וקטש מאמנים מנוסים מגודס בזירה המקומית.
מכבי ת"א הישנה,זו עם הפחד הקמאי מהפסד,היא זו שלא יכולה להכיל מצב שאין לה יתרון ברור בעמדת המאמן בליגה המקומית.
2-מסכים עם שלי,גם עם זה יצליח בענק זה מהלך פחדני שמסרס מאמן שהרגע מונה.כשונא מכבי ואוהד כדורסל ישראלי, ברור לי שאף קבוצה ישראלית אחרת לא תפיל אותה מההגמוניה..נותר לי רק לצפות שהיא תפיל את עצמה מפעם לפעם וליהנות מרגעים קטנים של אושר…

קובי (מכביסט) 12 באוגוסט 2014

האמת שלמרות הקושי הגדול של תפקוד לצד פיני. כשחושבים על זה לעומק זה פוליסת הביטוח הכי גדולה לגודס. כי בדרך כלל כשכל מאמן נכשל במכבי. כל "החכמים" קופצים ואומרים "להחזיר את פיני".

אז עכשיו אי אפשר להגיד תחזירו את פיני. אי אפשר להגיד תחזירו את בלאט. וכל שאר המאמנים נתפשים כחלשים או לא מספיק בשלים. לעומת זאת מי שיפסיד מהמהלך הזה בוודאות יהיה הנהלת מכבי. אם גודס יכשל יאשימו אותה בזה. ופיני בכל הזדמנות ידרוש את חיזוק הסגל. ואם הנהלת מכבי לא תסכים היא שוב תצא אשמה. לסיכום אני מאוד מרוצה מהמהלך הזה!!!

איציק 12 באוגוסט 2014

אין לי מושג האם המהלך יצליח או לא, אך כמו גיל שלי אני בטוח שההליך עקום. שתי טעויות לפעמים מביאות לתוצאה נכונה. אז במקרה זה יש המון טעויות, עדיין לא ברור האם הן יקזזו אחת את השנייה או דווקא יגדילו את הטעות.
אין ספק שפיני איש כדורסל מבריק (או לפחות מבריק לשעבר). בזמנו טענתי שהוא יכול להיות פרשן אך לא מאמן כיוון שמבחינת התנהגות הוא פסול לאימון, אך לא צריך לפסול בן-אדם מכול פרנסה. גם בתור פרשן הוא היה מעניין לעיתים קרובות אך יחד עם זאת הפה והאופי שלו לא תמיד החזיקו אותו בצד הטוב.
עוזר מאמן זה משהו בינים, בין משהו שלא ראוי להיות מאמן כבן-אדם, לבין היותו בכול זאת להיות בתוך מערכת בה הוא יוכל לתרום מהידע שלו. אם יצליח להיות לויאלי ומאחורי הקלעים, אולי בכול זאת יהיה רווח גדול מהסיפור. מצד שני לרסן את פיני האדם יתכן ויגרום לריסון פיני המאמן, ואז מי צריך אותו.
אין לי מסקנות ממה שכתבתי, סתם רשימה של מחשבות ברכבת…

סוס זקן 12 באוגוסט 2014

קראתי את הפוסט חזור וקרוא. אודה ולא אבוש – הדברים אתגרו את הדרך שבה נטיתי לראות את המהלך. ולאחר רפלקציה ממושכת, להלן תגובתי המלומדת:

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

עמית זילברבוש 13 באוגוסט 2014

תודה על ההשקעה הכפולה. לא עובר לידי.

moshe 13 באוגוסט 2014

חששות מובנים

Comments closed