עונת המלפפונים 43: חידון תקשורת הספורט לכבוד השנה החדשה

בחן את עצמך: חידון תקשורת הספורט לשנה החולפת

שנהטובהמבוניוניב

לכבוד סיום שנת הספורט תשע"ד וכניסתה של השנה החדשה, קבלו את חידון תקשורת הספורט של ישראל. בסוף החידון תמצאו את התשובות הנכונות והכמעט נכונות ותוכלו לדרג את עצמכם: עד כמה אתם מעורים בתקשורת הספורט בישראל בסולם מ"נהנה מפרשנות של איציק זהר" ועד "לא מבין למה החבר'ה מ"נבדל" לא מביאים קצת יותר נתונים מספריים".

כפי שתוכלו להבחין, החידון הוא בחלקו היתולי, בחלקו רציני לעיתים ביקורתי ולעיתים מחמיא. אני משאיר לכם את הפרשנות במה הכוונה בכל שאלה.

*

1. נכנסתם להתעדכן באחד מאתרי החדשות הגדולים בישראל, ובמדור הספורט נתקלתם בכותרת מסוג: "מאמן חדש להפועל. מיהו?" או "ברצלונה שיחקה אתמול. לא תאמינו כמה נגמר". מיהו האתר שבימים כתיקונם מעדיף את תפקיד "חד החידות"?

2. נכנסתם לדף הראשי של אחד מאתרי הספורט המובילים בארץ, אתר ששנים נאבק באתר גדול אחר והצטייר כמקצועי מביניהם. כזה שלא יורד נמוך, בטח לא ל"גליצ'ים". התמונה בעמוד הראשי היא זו:

דקה אחר דקה

או אולי בעצם זו:

דקה אחר דקה2
מיהו האתר?

א. אתר ערוץ הספורט.
ב. One.
ג. אתר ערוץ הספורט.
ד. One

3. נקרתה דרככם בתוכן המביא ניתוח מקצועי בתחום הכדורגל. התעמקתם עוד ונדהמתם לגלות כי מדובר בתוכן בעברית המביא תובנות מעניינות על מערכים וטקטיקות של קבוצות. על מה ככל הנראה נפלה עיניכם?

א. "המהלך החד של הערב" עם בוני גינצבורג ומסך המגע.
ב. התכנית "קורע את הרשת" בערוץ One, עם הפרשנים לירן "חולצה אפורה" ו-קותי.
ג. המדור "הכל מקצועי" של אורי קופר.
ד. אלי יצפאן מחקה את פיני גרשון ב"בובה של לילה".

4. דקה וחצי אחרי הישג של מכבי תל אביב כדורסל נכנסתם לאתר הספורט וראיתם ראיון בלעדי עם אחד מבעלי הקבוצה. בראיון מודגש חלקו של בעל הקבוצה בהישג מחד, ומגומד חלקם של אנשים שוליים אחרים, נניח, המאמן.
במקרה אחר נכנסתם לאותו אתר אחרי כישלון של מכבי, וגיליתם כותרת גדולה הרומזת על חוסר שביעות רצון של גורמים בכירים במכבי מתפקוד המאמן.
באיזה אתר אתם?
שאלת בונוס: מה הוא השם החתום על הכתבה?

5. היה היה מגיש ופרשן ספורט שהתחיל את הקריירה בערוץ המושמץ ודגל בתרבות דיון ושפה גבוה ורגועה. אחרי שידרוג בקריירה ומעבר לקבוצה גדולה, הוא הצהיר ש"אם כך נראה הדיון, אני מחוץ למשחק".
והיום, רק כמה חודשים אחרי, גם כשהוא מקריא את ההרכב או מנתח מהלך של משחק הוא נראה צועק וכעסני, שלא לדבר על דבריו כשהוא ביציע.
אז מי זה שלא יכל לגבור עלייהם אז הפך לחלק מראשי הצועקים?

א. רון קופמן
ב. מאיר אינשטיין
ג. בוני גינצבורג
ד. נתן זהבי.

6. התיישבתם לקרוא להנאתכם את מדור הספורט של ידיעות אחרונות ביום חמישי, או במהדורה האינטרנטית שלו ב-Ynet, ומצאתם טור נשכני במיוחד ומפולפל במשחקי מילים מליציות.
הטור התרכז בהורסי הספורט בישראל למיניהם כמו יוסי בניון, שחר פאר, אנדי רם, דיוויד בלאט או שגיא כהן.
מצד שני כבר מעל שנתיים לא נראתה שם ביקורת על אושיית הספורט ואשת התרבות אופירה אסייג, או אנשים אחרים מאתר One ותכנית הרדיו הקשורה אליו.
טור של מי אתם קוראים?

א. אבי מלר.
ב. רפאל נאה.
ג. דן חמיצר
ד. עמיר פלג.

7. אתם נהנים להתעדכן בכדורסל, מהידיעות הכי חמות, דרך נתונים מספריים שאף אחד לא שם לב אליהם ועד הכתבות הכי מקצועיות שרצות ברשת, בארץ או בחו"ל.
אם כך, כנראה שאתם מקבלים עידכונים "נון סטופ" מדף הפייסבוק:

א. הכדור הכתום
ב. אהרל'ה ויסברג | מאחורי הקַלָּעים
ג. ערן סורוקה – Eran Soroka – NBA
ד. כל התשובות נכונות.

8. אחרי שבוע בו הפועל תל אביב מובסת 3:0 בשבת, ומודחת מגביע הטוטו על ידי אשדוד ביום שלישי, הוא מנצל את הבמה בתכנית הספורט לבחור בהפועל ל"כלי החכם של השבוע".
חוש האופנה המפותח שלו הביא אותו על תכנית הדרקונים של ההיא מגיא פינס, וכאשר מדסקסים בתכניות על עוד אירוע אלים בספורט הישראלי אין מזועזע ממנו. זאת על אף ששמו נקשר לא אחת עם פרשיות שלא כולם כצפיחית בדבש.
מיהו הפרשן?

א. בוני גינצבורג
ב. יעקוב אלפרון
ג. איציק זוהר
ד. אייל ברקוביץ'

9. התיישבתם ברכבכם בנוחיות, הדלקתם רדיו וכיוונתם לתחנה המציעה תכנית ספורט. את מי מהבאים לא תמצאו כאחד מהמגישים הראשיים בתכנית:

א. נהג אוטובוס לשעבר המקבל סקופים ב-SMS ומפיץ אותם ללא כל בדיקה נוספת.
ב. זמר מפורסם שרק השנה שמו נקשר בפרשית מין עם קטינות.
ג. קואוצ'ר מדופלם.
ד. איש מקצוע הבקיא במספר ענפי ספורט שונים ובעל יכולת התבטאות גבוהה.

10. בבואכם לצפות בשידור של משחק כדורסל, התמזל מזלכם "ליפול" על הצמד הנחשב כמוביל בשידורי הכדורסל בארץ. החלטתם לספור מהם הביטויים שנשמעים הכי הרבה פעמים במהלך המשחק. הביטוי שנספר הכי הרבה פעמים הוא:

א. "ווינר שוט של…"
ב. "דווין סמית' כל הדרך" (בסל ניצחון של טייריס רייס).
ג. "לא מאמין לך!"
ד. "לא יודיייייע"

ולשאלה הנוספת, שאלת הבונוס –

אחרי כל זה דווקא נחמד להזכר, במיוחד לקראת השנה החדשה, שגם בתקשורת הספורט יש הרבה אנשים שעושים את תפקידם באהבה, הגינות וכבוד לצופים. אז מה היה הרגע המשמח של השנה בתקשורת הספורט?

א. עמיחי שפיגלר מחליף את ארבל, מוטי איווניר מחליף את נוימן.
ב. ערוץ הספורט בקמפיין מגניב לליגת האלופות.
ג. גבריאל היידו חוגג לליברפול באולפן "מגרש פתוח".
ד. כל רגע אחר לבחירתכם.

*

התשובות הנכונות

1. מאז שבאתרי החדשות הבינו שהקלקות שווה כסף, אנחנו נאלצים להיכנס ממש עד הכתבה ואף יותר כדי להבין שהכותרת הסנסציונית ריקה מתוכן.
ב-ynet לקחו את זה הכי רחוק. 10 נק'.

2. אתר ערוץ הספורט – 10 נק'. תשובה חצי נכונה: One – 5 נק'. כי בכל זאת, מתחיל להיות כבר קשה להבחין בין השניים.

3. "הכל מקצועי" של אורי קופר הוא אחד מעלי התאנה הבודדים, שמביא ניתוח רציני ומעניין בכדורגל. אמנם לא קל להתחרות בניתוחים של בוני על גולים מהרמות של מסי לנגיחות של פיקה, אבל עדיין, רק זו התשובה הנכונה – 10 נק'.
(מי שענה בתשובה את הבלוג "נבדל", יכול לזכות עצמו גם בניקוד מלא אבל לשם האוביקטיביות לא אפשרתי זאת כתשובה אפשרית).

4. אתר וואלה", והכתבת ורד כהן – 10 נק' על תשובה חלקית, 20 על מלאה.

5. אחרי שכבר כל הערוצים הבינו את הפואנטה שצעקות זה מוכר, יש בתקשורת לא מעט צועקים. אבל נדמה לי שאת השינוי המשמעותי ביותר הביא לנו בוני גינצבורג, שעבר תוך מספר חודשים מהאיש הרגוע והשקט שמנסה להשליט תרבות דיון קצת שונה, לזה שלא מפספס הזדמנות להרים את קולו, להתווכח ולהתנצח.

6. עמיר פלג – 10 נק'
בעל הטור הפופולארי ב"ידיעות" יודע לירות לכל כיוון, ולהיטפל במיוחד למספר אנשים קבועים.
משום מה לא יצא לי לקרוא אותו כותב הרבה על אתר One והאנשים החזקים בו. יתכן שזה קשור לכך שבערוץ הספורט הוא לא מופיע אבל בערוץ הטלויזיה של One דווקא יש לו חלק? או שכנראה ב-One הכל מושלם.

7. כל התשובות נכונות – 10 נק'. מדובר בשלושה דפי פייסבוק שכל אחד בדרכו נותן המון אינפורמציה מעניינת על הליגות בארץ, באירופה וב-NBA. אני מאד ממליץ לעקוב.

8. איציק זוהר – רבים יכולים להתחרות על תפקיד "האינטרסנט שלא יכול לבקר את ברקוביץ'" בתקשורת שלנו, אבל כיום זוהר עושה זאת טוב מכולם. והוא גם מתלבש נורא יפה.

9. תשובה ד' כמובן, "איש מקצוע הבקיא במספר ענפי ספורט שונים ובעל יכולת התבטאות גבוהה".
למה שידרש אדם כזה בתכנית על ספורט? – 10 נק'.

10. "לא מאמין לך" – 10 נק'. המשפט שניב רסקין אימץ בהנאה מהמנטור פיני גרשון נשאר איתנו גם אחרי עזיבתו של גרשון, ואף אומץ על ידי הפרשן אלי סהר. נראה שנצטרך לשמוע אותו עוד הרבה זמן.
תשובה חצי נכונה: ה- "לא יודייייע" של גיל ברק חוזר (ודי מטריד) לא פחות, אבל בכל זאת במדרג השדרים הבכירים בארץ הוא עדיין לא מתקרב לרסקין – 5 נק'.

שאלת הבונוס – הקמפיין של ערוץ הספורט היה כייפי ומשמח, אבל מבחינתי אחד האנשים שעושים עבודה נהדרת בכתבות צבע ועוד המון, אך נמצא בעיקר מאחורי הקלעים, זהו גבריאל היידו. הרגע בו פרץ לאולפן וחגג (מוקדם מדי) את האליפות הקרובה של ליברפול, היה הזדמנות לראות מישהו שבא מאהבה ומקצועיות לספורט.

ומה הרגע השמח שאתם תזכרו מהתקשורת השנה?

*

בחן את עצמך

ציון 0 עד 40 – או שהגעת לחידון הזה במקרה כשחיפשת את החידון התנ"כי או שאת/ה נאיבי/ת לחלוטין – בכל מקרה, ובכל הרצינות, אני ממליץ להיות הרבה יותר ביקורתי לגבי מה שמציעים לך בתקשורת הספורט הישראלית.
בינתיים, זכית בשישה מלפפונים.

6

ציון 45 עד 80 – יש לך מושג כלשהו לגבי מה שקורה מסביב בתקשורת הספורט אבל זה עדיין "ליד". ממליץ להתמיד בקריאת "עונת המלפפונים", כולל לעקוב אחרי דף הפייסבוק והטוויטר.

ציון 85 עד 100 – יפה מאד. יש לך ראיה ביקורתית ונכונה לגבי התקשורת הסובבת אותנו וניכר שאת/ה מתמיד בחומר הנלמד. זכית במלפפון בודד במדרג המלפפונים.

1

100 ומעלה- את/ה כנראה שלמה מן היגרמייסטר, או שיכול/ה להיות ממלא/ת מקומי ב"עונת המלפפונים". בכל מקרה, מברוק!

*

מקווה שנהנתם, שתהיה לנו שנת ספורט טובה ומהנה,
שנה טובה!

סיכום שבוע 4
יומן דאבל פרק ג' – פאקינג וסרמיל

49 Comments

אריאל גרייזס 1 באוקטובר 2014

נחמד מאוד. צדקתי בהכל חוץ מאשר השאלה הראשונה, שם בחרתי את וואלה שהיום לא נופלים לדעתי מטמקא בניסיונות להביא אותך ללחוץ על כתבות.
לגבי שאלת הבונוס – מת על היידו אבל ההחלפה של ארבל היא בלא ספק החדשה הגדולה של העונה כי היא מראה שבכל זאת לדעת הקהל יש השפעה ויש גבול לכמה אפשר להשתין על הציבור

אודי 1 באוקטובר 2014

גם אני הייתי בטוח וואלה

מעיין אוהד מכבי 1 באוקטובר 2014

+ 1 על המחמאות, הצחוק והבחירה בוואלה בראשון.

סניור 2 באוקטובר 2014

גם אני הימרתי וואלה

פנדה 2 באוקטובר 2014

גם אני הייתי בטוח שוואללה.
.
אני במקום גינצבורג גם הלכתי על איינשטיין, שכנראה נתתי לו יותר מדי קרדיט על התקופה האחרונה.

D! Mobile 4 באוקטובר 2014

בדיוק כמוך אריאל. מוואלנ ועד ארבלנוימן.

ואת כל הידע שלי אני שואב מדה באזר. לא שומע רדיו, לא רואה אף ערוץ. לא קורא כמעט בעיתון. מסתכל בוואלה כל יום. – קשה לי להאמין שטמק"א יותר גרוע

עידוקוליס ליפשיץ 1 באוקטובר 2014

עמית, קבל ממני שי לשנה החדשה : 100 נקודות נוצצות וחדשות (ברובן זכיתי בחידון שלך).
המטלה שלך לשנה הקרובה : להגמל מיציע העיתונות, תכניות רדיו נמוכות וטורים שאין בהם תועלת.
לפני שאתה עונה לי "אני יכול להפסיק בכל רגע" – זכור מי משתמש במשפט הזה.

עמית זילברבוש 1 באוקטובר 2014

אם נהיה לרגע רציניים, אני התחלתי לכתוב את הבלוג "עונת המלפפונים" מהסיבה שגרייזס הזכיר מעלינו – כי חשבתי שכל קול שנשמע הוא חשוב, ושבסופו של דבר יש תקווה לשפר כאן את תרבות תקשורת הספורט.
דווקא העובדה שנראה שהקולות האלו כן משפיעים, אפילו קצת, וגם אם רק לפעמים, אני חושב שצריך להמשיך לדבר על החולות (והבריאות) בתקשורת ובספורט שלנו.

שחר ד. 1 באוקטובר 2014

מעולה!
נפלתי בראשון (אתה באמת מצליח לזהות הבדל?…)

לגבי בוני – היה דיון מעניין מאד בכנס לשלום הילד בספורט שם נרמז שמחייבים אותו לנהוג ככה. מצ"ב הקישור:
https://www.youtube.com/watch?v=nTQyhU4bFlg

גורדיטו 1 באוקטובר 2014

מסכים עם גרייזס שגם אם היידו היה פורץ לאולפן עם דור הופמן רכוב על כתפיו, מנפנפים בדגלים ועושים חיקוי של סוארז, זה לא משתווה לבעיטה שקיבל יורם ארבל, בעיטה ששלחה אותו למקום אליו הוא שייך: תהום הנשייה.
חוץ מזה, אני כנראה צריך למנן את הצריכה שלי… לא היה לי אפילו ספק קל שבקלים בנוגע לאף אחת מהתשובות בדרך לניפוץ ה100 באדישות.

ינון 1 באוקטובר 2014

צדקתי בהכל למעט שאלה וחצי.
החידון הזה מראה כמה תקשורת הספורט בארץ במצב נוראי.

לגבי שאלת הבונוס אני הולך על הקמפיין של ערוץ הספורט לליגת האלופות. כל פעם שאני רואה את הקטע או שומע אותו ברקע מעלה לי חיוך על הפנים, בדרך כלל אני גם מצטרף אליהם :)

יוספיהו 1 באוקטובר 2014

מעולה עמית!

ה"לא יודיייע" של גיל ברק הוא ללא ספק הביטוי הכי בלתי נסבל בתקשורת הספורט מאז תחילת המילניום.

בכלל, לדעתי גיל ברק באמת לא מבין כדורסל ברמה גבוהה, והוא משדר מין זחיחות שאין לה בסיס.
אמנם יש לו את חיידק הספורט האמריקאי (מהתקופה שהוא שיחק באיזה תיכון עלום שם) אבל לראות שידור שלו ושל שימי ריגר ביחד זה פשוט זוועה.

נדמה שהם עושים ביניהם תחרות לגבי מי אומר יותר מהר מאיזה קולג' הגיע שחקן X, רק כדי להישאר ערים באמצע הלילה

יוספיהו 1 באוקטובר 2014

שכחתי לציין שהרגע שזכור לי במיוחד השנה (עמית- מציע לקרוא לפרס הזה בשנה הבאה "רגע הWTF של השנה בתקשורת הספורט")

זה ערוץ הספורט שמעביר שידור ישיר(!!!!!) של טקס האשכבה של טיטו וילאנובה.

גידי 13 באוקטובר 2014

יוספיהו שלום,
לדעתי הביטוי "נדמה לי" של אביב לביא הוא עוד יותר בלתי נסבל.
גידי

חן הצהוב 1 באוקטובר 2014

גם אני הצלחתי לעמוד באתגר, הכל בעזרתך ובעזרת שלמה מן כמובן.
הייתי מוסיף את הרגע המלחיץ של השנה החדשה – 24 השעות שבהן לא הצלחתי להיכנס ל"דה באזר" ….
שתהייה לנו שנה שבה תקשרות הספורט תתעסק בספורט ….

חן הצהוב 1 באוקטובר 2014

כמובן – תקשורת ולא תקשרות.

אורן 1 באוקטובר 2014

100 עגול, יכול היה להיות יותר אם היית מזכה ב-5 נקודות את מי שענה "וואלה ספורט" לשאלה הראשונה ;)

וברצינות – מסכים עם גרייזס, מה אני צריך לנחש מי או מה יופיע בכתבה? זה זלזול בקהל הספורט הישראלי ה"סקרן". למזלי אני לא מבקר ב-ynet אבל לגבי וואלה ספורט זה בושה וחרפה.

תומר חרוב 1 באוקטובר 2014

טעיתי רק בשאלה על מכבי כדורסל כי הלכתי על ערוץ הספורט וגרינוולד ואני עדיין טוען שמגיעות לי לפחות חצי מהנקודות.

דבר אחד שמפריע לי בהתייחסות למשה פרימו זו העובדה שהוא היה נהג אוטובוס. היקום והביקורת שיש לי על פרימו היא אינסופית אבל נהגי אוטובוס הם אנשים חביבים בדרך כלל שעושים עבודה קשה מאוד ולא זוכים לתגמול ראוי. למה לזלזל בפרימו דווקא על בסיס זה? פשכצקי שבטח היה לפרקון בעברו טוב יותר?

בקשר לבונוס אני נוטה להסכים עם מה שאמרו על ארבל, באמת רגע מכונן שנקווה שישפיע הלאה. צריך גם להוסיף את יונתן כהן שכל דקה שלו על המסך ממלאת אותי אושר. כמה כיף לראות אדם שמשדר כדורגל ישראלי, בא עם המון אהבה וריספקט למשחק ובעיקר מבין את נפש האוהד. אחד השדרים הבודדים שטורח כמעט בכל משחק שהוא משדר לבקש שקט מהפרשן שלצידו כדי שאפשר יהיה לשמוע את הקהל כשהוא שר.

עמית זילברבוש 1 באוקטובר 2014

א. תגיש ערעור מסודר והוועדה תידון בנושא :)
ב. מסכים לגבי עניין האוטובוס – זו סתם התפסות לעבר משעשע, זה בהחלט לא עצם העניין אלא רמת ה"פרשנות" שלו.
ג. ביום שהערוץ הראשון יעשה איחוד ויביא את יונתן כהן לנהל את האולפן שלפני ואחרי המשחק המרכזי נדע שבא לציון גואל.

JOSH 2 באוקטובר 2014

יונתן כהן שדר מעולה ובאמת אוהב כדורגל באופן טהור, אבל כמגיש האופן בו הוא מכניס את כל עניין קבוצות האוהדים דיי בלתי נסבל.
החלום הוא מודי בר און בפאנל שכזה, בפורמט של אולפן ליגת האלופות של פעם. יונתן כהן יכול להיות אחלה פאנליסט, או בעל פינת צבע משמעותית.

אלון רייכמן 2 באוקטובר 2014

יונתן כהן נהדר, באמת אחד הטובים.
ובכל זאת, העובדה שכל מחווה של חלוץ נס ציונה היא "מקסימה" וכל אוהד של אום אל פאחם הוא "מקסים" וכל רגע יוצא דופן במשחק של הכח ר"ג הוא "קסום" קצת מזנה את המושג ומציגה במשקפיים אוטופיות ורודות כדורגל בינוני במיוחד.

גל ד 1 באוקטובר 2014

הרבה תשובות שלא ידעתי פשוט כי אני לא נכנס לאתרים המדוברים.

מעולם לא היה ציון נמוך במבחן שמילא אותי בכ"כ הרבה גאווה. למרות שגם אני נכנס לשניים מהאתרים האלה באופן תדיר, סתם כי משעמם מחד וחייבים להתעדכן מאידך.

יוסי מהאבטיחים 1 באוקטובר 2014

יונתן כהן ישא לנצח על כתפיו את הראיון המכוער עם טביב ותמוז.
תמצית הסחלע של התקשורת והספורט שלנו-בעלים מגעיל, שחקן בושה וגם שדר וערוץ שמחככים ידיים בהנאה למראה הסנאף המתרחש לנגד עיניהם

אורן 1 באוקטובר 2014

נהדר,
והיית צריך להוסיף גם מי הוא הזה שצועק על כל אחד אבל לא כשהוא מדבר עם שימון מזרחי הוא נשמע כמו מאיה רונן בעוד פרץ של התלהבות.

אורן 1 באוקטובר 2014

ולגבי שאלת הבונוס -ברור ש-א,
למרות שאיווניר במשחק האחרון היה נשמע לרגע כמו נוימן עם החוסר האובייקטיביות(פנדל ברור על זהבי וכו).

נץים 1 באוקטובר 2014

שאלה כללית לאוהדי הפועל ת"א:
אתם מסוגלים להגיב/לכתוב/לסתת באבן תגובה שאין בה אזכור למשהו/מישהו שקשור למכבי?

איציק 1 באוקטובר 2014

לא יצא לי טוב :-(
היו לי תשובות כמו:
ניסים קיויתי,
יורם שימרון,
גדעון הוד,
עמי פס-גול
שום דבר לא התאים… שיט…
:-(

edgecator 2 באוקטובר 2014

הצלחתי הכל, אבל אני דווקא לא כ"כ בטוח שזה משהו להיות גאה בו…

יוני ג 2 באוקטובר 2014

בתגובה לשאלה 6:

להגנתו של עמיר פלג אני אגיד שהוא כנראה העיתונאי היחיד שלא מהסס לבעוט בפרות הכי קדושות של עיתונות הספורט בישראל (בדיוק הרשימה שציינת: בניון, פאר, אנדי רם, בלאט ועוד) וזאת כשהוא חף מכל אינטרס (להערכתי).

דווקא בגלל זה אני מניח שההתעסקות באתיקה העיתונאית הבלתי-קיימת של אתר one בכלל לא מאתגרת בשבילו. הדבר משול לבעיטה בגוש שווארמה שכבר מסתובב על הגריל.

יוסי מהאבטיחים 2 באוקטובר 2014

אתה מסתלבט נכון? איך הוא חף מכל אינטרס וגם מופיע בערוץ הטלויזיה של one?

יוני ג 2 באוקטובר 2014

פשוט מאד, פלג אמנם לא יוצא ישירות כנגד one, אבל אין לו בעיה לצאת כנגד בעלי האינטרסים של one (חג'ג', ברקוביץ'וכד')

הוא לא נהג לבקר את one גם לפני שהוקם הערוץ, כך שלא הייתי תולה את זה בהשתתפותו באיזה פאנל פטפטת שקר כלשהו.
אולי זה בגלל שעיתונים וגם אתרים לא נוהגים לבקר זה את זה בגלוי אלא לעתים נדירות. אני לא חושב שתמצא סתם כתב ספורט שיבקר את one מעל דפי עיתון אלא אם הוא עוסק ישירות בביקורת התקשורת.

יוספיהו 2 באוקטובר 2014

מציע לך לקרוא קצת את הטורים של שלמה מן בעין השביעית,

תיחשף להמון צביעויות מצד עמיר פלג שיורד על כלי תקשורת אחרים שעושים בדיוק את אותם דברים כמו ynet בו מפורסם הטור שלו.

הוא בהחלט לא מהעיתונאים הנוראיים ביותר,
אבל הוא לא חף מאינטרסים ואילוצים.

בנוסף, יש לו תכונה של רשעות שגורמת לעיתים קרובות למשפט אחד ניבזי להרוס את כל שאר הדברים העניניים שהוא כתב באותו טור.

לדוגמא: לא אשכח איך ירד בטור שלו על שגיאות הכתיב של מאיר לוי בדוח השיפוט. כ"כ דוחה ולא קשור לנושא עליו כתב.

יוני ג 2 באוקטובר 2014

אני מדבר איתך כקורא קבוע של שלמה מן.

אפשר להתווכח עניינית אם כל ביקורת של פלג מוצדקת או לא.
מה שבטוח, אין על שלמה מן!

אלון 2 באוקטובר 2014

פאר פרה קדושה? חוץ מלקרוא לה פרה בטלוויזיה אמרו עליה כל דבר רע אפשרי.

יוסי מהאבטיחים 2 באוקטובר 2014

הפרות הקדושות של אתמול הן שק החבטות של היום

חיים הצהוב 7 באוקטובר 2014

פלג הוא סך הכל אדם מסכן, כל הביקורת שלו נובעת מהרבה מרירות ותסכול.
משהו אחד אי אפשר לומר עליו שהוא חף מאינטרסים, לא אשכח אחרי שביטלו תכנית בערוץ הספורט שהוא היה אמור להשתתף הוא יצא בסדרות כתבות על ערוץ הספורט וכל מי ומה שקשור אליו.
פלג הוא לא יותר מבריון שיודע לכתוב ברמה גבוה וחוץ מלהשמיץ אנשים שלרוב לא היו משמיצים אותם הוא לא כתב שום דבר חכם/ מעניין/ משכיל כבר כמה שנים

Zofo 2 באוקטובר 2014

בדיוק כמו עניין מחירי הכרטיסים.
כולם מקליקים, מזרימים אחלה כסף לרכלנים שם במשרדי ההנהלה, ובוכים ובוכים ובוכים…

הידע הנרחב שאנשים מפגינים כאן בלקרוא כתבות ברמה של גן ילדים הוא מדהים.

תבלו…

הרמן וולף 5 באוקטובר 2014

בשביל זה יש חוסמי פרסומות אישי היקר.

הקורא המתמיד 2 באוקטובר 2014

לא יודע אם לשמוח שקיבלתי 100 או להיות עצוב שאלו פני הספורט שלנו.
בכל מקרה, לגבי השאלה האחרונה, החלפת צוות השידור של ערוץ 1 היה ההיי לייט שלי השנה.

שתהיה שנה טובה!

אלון 2 באוקטובר 2014

לדעתי המהלך החד של בוני זה ה5 דקות הכי מבדרות בטלוויזיה כיום.

חז 2 באוקטובר 2014

*המהלך החד של ברצלונה

אלון רייכמן 2 באוקטובר 2014

טוב, לא רק שיצאתי עם ציון 100 (בקלות…) גם ידעתי לגבי כל ביטוי בשאלה 10 לאיזה שדר/פרשן הוא שייך.
אבל אני כנראה לא דוגמא, כי אני גם מכיר ביטויים של פרשנים נדירים יותר כמו אלעד חסין ("יאאאאאאלה") אפי בירנבוים ושי האוזמן.
מה שבטוח, יהיה קשה כנראה להיפטר מכל הפרימואים והאיציק זוהרים האלה בזמן הקרוב.

יוספיהו 2 באוקטובר 2014

מסתמן שהביטוי המעיק הבא יהיה:

"בליגה הישראלית יש Over calling של השופטים" (דניאל זילברשטיין)

מעבר לעובדה שהוא צודק, הוא אשכרה טוחן את זה בערך 10 פעמים בכל שידור ומבצע Over broadcasting

yoni 2 באוקטובר 2014

הלא יודייע הגיע למעשה מעופר שלח. ולפי דעתי זה שרסקין צועק על כל סל שני ברבע הרביעי "ווינר שוט" זה יותר מעצבן. לצערי נשאר להתרפק על מקצועיות כמו של ירון טלפז ועופר שלח בשידורי כדורסל

הראל 2 באוקטובר 2014

מסכים עם כל מילה
אבל הבעיה היא לא בעיתונות אלא בקוראים, זה מה שהם מחפשים לכן כולם מיישרים קו.

ובכל זאת צריך לומר מילה לערוץ הספורט שלפחות מודע לאן שהגיע ובובה של לילה יורדת על כל הטלאנטים שלו בלי למצמץ ( רק בשביל ההשוואה בארץ נהדרת מעולם לא עשו חיקוי של ארז טל או צביקה הדר!)

היילה 3 באוקטובר 2014

האור היחיד באפילה הגבוה שנקראית תקשורת הספורט בארץ , השילוב הכי זוועתי הוא של טימטום וצביעות יחד ע"ע איציק זוהר , זה מדהים איך ערוץ הספורט הדביק עצמו בכל תחולאות one שזהו בכלל לא אתר ספורט , ערוץ הספורט היה פעם איכותי ולפי מדד המודי ( החמיצות הכבושה בפניו ) אתה מבין את מצב הערוץ .

שרון 3 באוקטובר 2014

עמית אני רוצה להגיד שני דברים בשבילך:
1.לפני שבוע בערך עלתה כתבה אם ניסיון להסביר באמצעות מספרים באתר one!! {הכתבה פה בקישור-http://www.one.co.il/Article/239674.html}.
2.ב-one עלתה תכנית חדשה , המנהלת , שאמנם היא נראית כמו חיקוי זול אבל אני לא חושב שיהיו בה את רמת הקללות והגועל נפש שיש שם.
נגיד אתמול , ישב שם באולפן אלון מזרחי , שהוא פרשן לא רע בכלל.
עמיר פלג אמנם מרבה לנשוך {ישב באולפן בשבוע שעבר} אך יש לו את האינטליגנצייה להיות פרשן לא רע בכלל {צריך לזכור שגם קופמן בתחילת דרכו היה נשכן מקצועי אך הוא עבר להיות נשכן בהמתי}.
מה דעתך על התכנית?

חיים הצהוב 7 באוקטובר 2014

אני מסרב להכיר בערוץ ONE

Comments closed