שנתחיל להעריך?

אז אמנם הוא עומד להרוס לי את ההימור על ה"קבוצה שלי" לפלייאוף הזה, אבל כשמגיע אז מגיע. שיימס קורא להתחיל לתת כבוד לאיש שעושה את זה כבר שנים.

parkerBig

טוני פארקר הוא by far , השחקן הכי לא מוערך (underestimated) שמשחק כיום כדורסל.
בואו נעשה רגע תרגיל מחשבתי. כשניגשתם לחשוב על הרכז בחמישיית העונה שלכם ב-NBA, מה הייתה המחשבה הראשונה שלכם? כריס פול? אולי ראסל ווסטברוק? עזבו. כשניגשתם לחשוב על החמישייה השנייה, מי השמות שעלו לכם לראש בעמדת הרכז? סטפן קארי? אולי אפילו דרון וויליאמס? I rest my case!

כששואלים מאמני כדורסל בכירים מהו הדבר האחד שמבדיל בין שחקנים טובים לספורסטארים התשובה הרווחת היא מילה אחת : יציבות.
טוני פארקר משחק בסן אנטוניו ספרס 12 שנים ברציפות, מאז שהגיע לליגה. המאמן שלו בכל השנים האלו הוא גרג פופוביץ ( 17 שנים בקבוצה), והשחקנים המרכזיים לידו הם טים דנקן (16 שנים) ומנו ג'ינובילי (11 שנים).
ב-8 השנים האחרונות רק פעמיים ירד ממוצע הפלייאוף של פארקר מ-20 נקודות ובשנים אלו חילק מעל 5.6 אסיסטים למשחק. האחוזים של פארקר מהשדה נעים בין 49% ל-51%, ובואו נזכור – מדובר כאן בגארד. לשם השוואה האחוזים של פול הם סביב ה-47%. של ווסטברוק יורדים כבר ל43%.
בכל אחת מ-12 השנים האלו קבוצתו של פארקר הגיעה לפלייאוף, ובמהלכם זכתה ב-3 אליפויות.

אז איך זה נשמע לכם בשביל "יציבות"?

הנתונים הסטטיסטיים של פארקר מדברים בעד עצמם אבל זה לא רק זה. התחושה היא שפארקר יהיה כאן תמיד. ויעשה את המהלך הנכון בזמן הנכון כדי להוציא ליריבה את הרוח מהמפרשים. הוא מוביל ארגון שהוא הסמל העיקרי של ה-NBA לקבוצתיות וביחד. והוא הרכז שלהם. האיש שאחראי מעל הכל על ה"קבוצתיות" במגרש. הוא מניע התקפה מאורגנת שמבצעת תרגילים בצורה מרשימה ובעיקר מגיעה להישגים שנה אחר שנה.
אז יש שטוענים שפארקר משחק רק בצד אחד של המגרש והגנה זה לא משהו שממש מטריד אותו. אני חושב שלכשעצמה, המחשבה שמאמן כמו פופוביץ' יצא לקרב 12 שנים ברציפות עם שחקן שלדעתו לא משחק הגנה היא לא סבירה. אבל מעבר לזה, בפלייאוף הנוכחי, ובעיקר בסדרה מול גולדן סטייט ובעקבות השמירה המצוינת של פארקר על סטפן קארי במשחקים האחרונים טענה זו הופרכה סופית. אז נכון שההגנה על קארי היא מאמץ קבוצתי, ונכון שהשומר העיקרי והטוב ביותר של הספרס על הכוכב של גולדן סטייט הוא בכלל דני גרין, ועדיין – אני חושב שהעבודה שפארקר עושה על קארי היא מאד מרשימה.

אז למה בכל זאת פארקר אף פעם לא נכלל ברשימת ה- top players של המשחק? לדעתי לפני הכל בגלל שהוא משחק בקבוצה שנחשבת לאפורה. קבוצה שמשחקת בסגנון דומה שנים על גבי שנים, שמנצחת בערך אותו מספר של משחקים מדי עונה ואתה יודע בערך מה תקבל ממנה בכל פלייאוף. לעזאזל, אפילו המדים שלה אפורים!
אבל מה כל זה ולטוני פארקר? האיש, היה נשוי לאווה לונגוריה, שחקנית ידוענית, "עקרת בית נואשת". וכחלק מהצמד הלוהט היה חבר קבוע בחדשות הצהובונים ברחבי העולם. מעבר ליכולותיו על המגרש, הוא מככב גם באופן קבוע בכל שנה ברשימה כלשהי של האנשים היפים בעולם. זה אפור זה?
ובכל זאת, למה פארקר תמיד נשכח? הרבה פעמים הקונספט של קבוצה משעממת מתבלבל קצת עם הקונספט של קבוצה יעילה. לדעתי סן אנטוניו היא קבוצה אדירה שהקבוצתיות והיציבות שלה הם לא פחות ממרשימים. וחוץ מזה, משחקים בה שניים, מנו ג'נובילי וטים דנקן – אז איך אפשר לקרוא לקבוצה כזו משעממת? אז אולי זו הסיבה הנוספת. פארקר תמיד נחשב לחלק משלישייה. ומה הפלא – כחבורה שמשחקת יחד מאז המצאת הלחם הפרוס? ולכן קל מדי לשכוח את החלק האינדיבידואלי שלו בהצלחת הספרס. אבל אם בשנים הראשונות עוד היה ספק, לאחרונה כבר דיי ברור למי הקבוצה הזאת שייכת. אמנם מנו הוא מנו וכשצריך הוא יהיה שם כדי לתת את שלשת הניצחון. ואמנם דאנקן נתן השנה קפיצה מפתיעה ורגע לפני שהוא מסיים את דרכו העלה את המשחק שוב לדרגת סופרסטאר. אבל השנה הספרס יגיעו לאן שהקבוצתיות תיקח אותם. אבל בפלייאוף, ואת זה כל שועל קרבות ותיק יגיד, אתה צריך גם go – to – guy. ובשביל סן אנטוניו ברור מי הוא האיש. טוני פארקר.

אז אחרי כ"כ הרבה שנים של התעלמות אולי סופסוף הגיע הזמן לתת לרכז המצוין הזה את הקרדיט המגיע לו? אולי סופסוף צריך להכליל אותו ברשימת חמישיית העונה שלכם?
אם זה בגלל הסטטיסטיקות האדירות שלו, אם זה בגלל היציבות המרשימה ואם זה סתם בשביל לנסות לנחס אותו לפני המשחקים המכריעים בסדרה מול הווריורס – אצלי הוא כבר בפנים.

לתגובות הערות, או סתם "חיבוב" – אתם מוזמנים להציץ בעמוד הפייסבוק של הבלוג

חג שמח!

סיפור כיסוי
טיפ של אלופים לפלייאוף

תגובות

 • IDO

  הכל טוב ויפה. אבל שיא השיאים של טוני פרקר היה משחק בסרט המצויין אסטריקס לצד זינדין זידאן עם ג'רר דפרדייה בתפקיד משנה (של אובליקס). לכן הוא לצד יחידים כמו מייקל ג'רדון שיכול להיקרא:
  "שחקן שחקן".

 • ג'וני

  פארקר שחקן גדול אבל צריך לזכור שהוא משחק בN.B.A בליגה הטובה בספורט העולמי ומתמודד מול השחקנים הטובים בעולם שהם לא פחות טובים ממנו. יש המון שחקנים בN.B,A שנראה על פניו שהם נשכחים ככה זה שיש רמה גבוהה ואיכות בליגה אחת.

  זה לא מוצר פגום כמו הכדורגל למשל שמה שיש לתקשורת בראש זה רק ההשוואה בן מסי ורונאלדו שהם בכלל לא הוכיחו את עצמם במונדיאל.

  בכדורסל יש המון שחקנים גדולים ולכן מנסים לחלק זמן מסך בן כמה שיותר שחקנים
  ברור ששחקנים כמו לברון ובראיינט יקבלו את מירב הפוקוס מפני שהם נחשבים לספורטאים הטובים בעולם שזה כבר מעבר לכדורסל.

  חוץ מזה פארקר הוא גם לא היה כוכב ענק כזה באירופה ועד היום הוא לא עשה דברים מיוחדים בנבחרת .

  • עמית זילברבוש

   וזאת סיבה שלא לשקול אותו אפילו, שנה אחרי שנה לחמישיית העונה ב-NBA?

   • ירושלמי

    כן כי אמנם הוא יציב אבל בעיקר בלהיות הרכז הרביעי-חמישי בכל שנה ושנה. אולי פרט לשנתיים-שלוש בכל הקריירה שלו תמיד היו טובים ממנו בכל פרק זמן נתון.
    מה שכן היציבות הזו היא אכן מגלמת את הגדולה שלו כשחקן.
    אם אתה שואל אותי מה עדיף, שחקן שמתפרץ לשלוש ארבע או אפילו שבע שנים ובהם נחשב לטופ חמש בליגה (מקגריידי?) אבל דועך בפתאומיות, או אחד שעושה קריירה שלמה בירכתיי רמת האולסטאר? שאלה טובה.

 • c web

  לכל דבר יש סיבה
  פופוביץ' הוא אפור בהתנהלות שלו(רק תחשבו על פיל ג'קסון, פאט ריילי או אפילו דוק ריברס)
  דאנקן הוא ילד טוב איי הבתולה ומאוד אפור וזו החוזקה והחולשה של הקבוצה ואפילו העיר של סן אנטוניו - יש בה משהו מעניין אבל היא לא מרכזית. ככה נתפס פארקר בעיניי רוב הציבור.
  גם ברגע שאין לך אף שחקן שיכול מתישהו להשתתף בתחרות ההטבעות אז ישר הקבוצה יורדת בדירוג האטרקטיביות :)
  בסופו של דבר פארקר קשור לשאר השלישיה. לפעמים זה פוגע בו אבל לפעמים הוא גם מרוויח שיש 2 שחקנים שתמיד שם לחפות עליו. זה אף פעם לא תלוי רק בו ובגלל זה נוטים להעדיף שחקנים אחרים שאולי לא יציבים כמוהו בסטטיסטיקה אבל מצד שני הם גם לא תלויים לגמרי במי שמסביבם

  • מישו

   אין לך מושג בנאדם. פופוביץ' נחשב לאחד המאמנים הכי מצחיקים והומוריסטים ב-NBA. בכלל, בסאן אנטוניו רצות מתיחות ושטויות אחרות מאחורי הקלעים כבר שנים. הסיבה שזה לא יוצא החוצה היא העובדה שהחבורה המלוכדת הזו צריכה רק אחד את השני, ולא את הכותרות בצהובונים.
   ומילא פיל ג'קסון, אבל פאט ריילי השחצן המשעמם? דוק ריברס הממלכתי?!
   באופן כללי, אני לא חושב שלהיות רכז השנה זו מחשבה שמטרידה את פארקר יותר מידי. הוא בהחלט אנדרייטד, אבל נראה לי שזה מטריד אותנו הרבה יותר משזה מטריד אותו.

  • עמית זילברבוש

   כמה נקודות:
   1. פופוביץ' אפור? http://www.youtube.com/watch?v=UmtJdd5xdE8
   2. כששופטים רכז ומדרגים אותו חייבים לקחת בחשבון גם פרמטרים כמו ניהול הקבוצה. ואם הקבוצה שלו נראית ככה שנה אחר שנה זה חייב להוסיף לו נקודות, לא?
   3.פופוביץ' אפור?? http://www.youtube.com/watch?v=Fl_I9s1cN3Q
   4. אני לא מסכים שזה אף פעם לא תלוי בו. לדעתי הוא סוחב את הקבוצה הזאת כיום והיא תגיע לאן שיקח אותה. והקבוצה מאד תלויה בו. גם אוקלוהומה לא "תלויה" בווסטברוק אבל עדיין הוא תמיד שם בדיון על הרכזים הטובים ב-NBA. לדעתי, כש"מקצוענים" באים לבחור את הרכז בחמישיית העונה לדעתי הם חייבים לדעת להתעלם מפרמטרים כמו "אפרוריות"
   5. פופוביץ אפור??? http://www.youtube.com/watch?v=AcegYF_Ti78

   • דניאל

    אפור, אפור...

    http://www.youtube.com/watch?v=z2LRDO4jiBo

   • איציק

    למרות כל המתחרים כמו פול ווסטברוק, פארקר הינו החודר לרחבה הטוב ביותר מבין כל הרכזים (לא אני אמרתי זאת, פול אמר זאת וציין שהוא לא מבין איך אפשר בקלות כזו להגיע לסל כמו שפארקר עושה). פארקר גם שחקן שיוצר לעצמו מצבים וקלאץ' לא רע ביכלל. הוא יציב, אבל גם קורט רמביס היה יציב , כך שזה לא תמיד פרמטר טוב מספיק. פארקר לא שומר אישי טוב, והעזרה שלו במאמץ ה"מילחמתי" מבורכת אבל לא עושה אותו לשומר גדול. פופוביץ' מעדיף להחביא את ההגנה שלו לטובת היתרונות שלו (מישהו אמר שארס). השאלה היא האם אתה יכול להצביע על שחקנים ששיפרו ביצועים ביגללו. כרכז זה מה שאני מצפה ממנו בראש ובראשונה. מאז שסטוקטון עזב, נראה לי שבפרמטר זה. ברמות הגבוהות, רק נאש נשאר וגם הוא לא מתפקד מי יודע מה העונה.

    • איציק

     רונדו עושה לא רע את העבודה של שיפור האחרים, אבל הוא מושבט.

     • matipool

      הלוואי שרונדו היה משובט .. (-:
      בינתיים הוא מושבת לצערנו .

    • c web

     אז אחרי המבול אני אחזור על מה שכתבתי ועל מה שבחרתם לא להתייחס אליו -
     בהתנהלות שלו פופוביץ' רוב הקריירה שלו הוא אפור. ככה זה אנשי צבא. מי לא צוחק על התלבושות של איך קוראים לו? לא אמרתי שאין לו אישיות בכלל אלא שהוא משדר אפרוריות לרוב האמריקאים ועליהם אנחנו מדברים פה. הם בסופו של דבר אלו שיוצרים באז סביב שחקן וככה הם(אבל גם עוד רבים ברחבי העולם) רואים את סן אנטוניו כקבוצה אפורה(נקודה שלא התייחסתם אליה) או את טים דאנקן ככוכב אפור(עוד נקודה שלא התייחסתם אליה)
     מישו - בחדר ההלבשה רצות מתיחות אבל זה לא יוצא החוצה כי הקבוצה מלוכדת? באמת? האם מישו זה בעצם ברוס בואן? לכבוד הוא לנו שאתה מגיב כאן ב"דה באזר". אני אוהב את עניבות הפרפר שלך.
     זילברבוש - שנה מאוד יציבה בהחלט מעיד על הרמה שלך כשחקן. זה קצת בעייתי כאשר הקבוצה הזו לא מוגדרת שלך אלא של טים דאנקן. גם אם החלק של פארקר כבר יותר חשוב משל טימי בעיניי דעת הקהל הספרס הם קודם כל הקבוצה של דאנקן.
     חוצמזה לא אמרתי שזה אף פעם לא תלוי בו אלא שיש לו עוד 2 כוכבים ליפול עליהם ועוד יותר מזה יש לו את אחד מהמאמנים הגדולים שהיו ב NBA. לווסטברוק אין מאמן כזה מאחוריו. גם לא לפול

     • ירושלמי

      הוא אמנם לא צבעוני כמו קרייג סייגר אבל לא הייתי קורא לו אפור.
      זה הקלפים שחילקו לו ואיתם הוא משיג את המקסימום שהוא יכול.
      וקוואי לנארד בהחלט מועמד לגיטימי לתחרות ההטבעות.

   • אסף

    וזה רק מקבץ קטן,אחד המאמנים בעלי החוש ההומור הכי מפותח בליגה...
    ולעניין פארקר הדבר הכי מרשים אצלו זו היציבות כנראה שזה לא מספיק בשביל לשנות תדמית,עם נישואים וגירושים מאווה לונגריה לא עזרו לעניין כנראה שהתדמית האפרורית שלו התקבעה קשות..

 • ג'וני

  פארקר שחקן גדול אבל צריך לזכור שהוא משחק בN.B.A בליגה הטובה בספורט העולמי ומתמודד מול השחקנים הטובים בעולם שהם לא פחות טובים ממנו. יש המון שחקנים בN.B,A שנראה על פניו שהם נשכחים אבל ככה זה שיש רמה גבוהה ואיכות בן מאות שחקנים בליגה אחת.

  זה לא עוד מוצר פגום כמו הכדורגל למשל שמה שיש לתקשורת בראש זה רק ההשוואה בן מסי ורונאלדו שהם בכלל לא הוכיחו את עצמם במונדיאל.

  בכדורסל יש המון שחקנים גדולים ולכן מנסים לחלק זמן מסך בן כמה שיותר שחקנים.
  ברור ששחקנים כמו לברון ובראיינט יקבלו את מירב הפוקוס מפני שהם נחשבים לספורטאים הטובים בעולם שזה כבר מעבר לכדורסל.

  חוץ מזה פארקר הוא גם לא היה כוכב ענק כזה באירופה ועד היום הוא לא עשה דברים ממש מיוחדים בנבחרת .

  • איציק

   מזה עונש?
   ג'וני כותב 100 פעמים את אותה התגובה.
   די, הבנו, פארקר שחקן כדורסל טוב יותר גם ממסי וגם מרונאלדו אשר לא עשו עדין כלום ב-NBA.

   • עמית זילברבוש

    :)

 • משה

  אומר זאת כך:
  1.הכוכב היחיד והנחשב באמת בסן אנטוניו ספר'ס נקרא בשם המקורי והמיוחד גרג פופוביץ'. קצת דומה למה שהיה סר אלכס פרגוסון ביונייטד.
  2.בנ.ב.א אני אוהד בוסטון סלטיקס . שנים שסן אנטוניו מזכירה לי את הקבוצה הפנטסטית של בוסטון בשנות ה80 . קבוצה של עבודה קשה
  עם יסודות בריאים שמביאים לה תארים בקצב גבוה.

 • אלעד (האחר)

  פופוביץ' אמר העונה שפארקר הוא הרכז הטוב ביותר בליגה. אני חוזר - ה ט ו ב ב י ו ת ר - לא חמישיה שניה ולא בטיח. הסיבה העיקרית שהוא לא מוכר ככזה קשורה להתניה תת-מודעת של הקולקטיב האמריקאי, שאפשר לכנות אותה "סינדרום השושלת". ההתניה אומרת שאם קבוצה מסוימת לוקחת אליפות ב-נ.ב.א, מצופה ממנה לקחת לפחות עוד אליפות עוקבת כדי להחשב ל"גדולה", "שושלת" ועוד שלל מושגים מטופשים. משום-מה, ציפיה כזו אינה קיימת באופן גורף בפוטבול, בבייסבול או בהוקי.
  עבור האמריקאי הממוצע אליפות-נ.ב.א כל שנה שניה או שלישית פשוט "לא-נחשב גדול", ואל תבלבל אותו עם ממוצע נצחונות עונתי או סגנון-משחק.
  לשם השוואה, פאנאתנייקוס של אובראדוביץ' ודיאמאנטידיס לקחה אליפות יורוליג בערך כל שנה שניה, ובשנים שלא לקחה לעיתים לא הגיעה לפיינל-פור. האם מישהו מטיל ספק בגדולתם של השניים?

  ויש עוד דבר קטן...כל-כך מודחק לשולי התודעה שאף-אחד לא מדבר עליו, אבל מה לעשות שהוא אמיתי... - טוני פארקר לא אמריקאי...ולצערו הוא משחק בליגה הפועלת במדינה לאומנית וגזענית.
  כאשר מגיע הרגע בסוף-העונה להצביע עבור דירוג, הרי זה כמו אותו רפובליקני שפשוט לא-מסוגל להצביע למועמד דמוקרטי למרות שברור לו מעל-לכל-ספק שמפלגתו דפקה אותו עד העצם ב-8 השנים האחרונות.
  לסיכום - מדובר בהול-אוף-פיימר ולדעתי ללא-ספק באחד מחמשת הרכזים הגדולים בעשרים השנים האחרונות. אם זה ימשיך ככה העונה, הטבעת הרביעית בדרך.

 • PG4

  מזכיר את היחס לסקולס

 • shohat

  פוסט יפה. גם אני חושב שפארקר נשפט בזיקה חזקה לפופוביץ' ודאנקן, סמלים ליעילות. הוא נתפס כשחקן שמתאים באופן קלאסי לסכימה ולתפקיד, ומעולה בתור שכזה, אבל לא כמי שהביא את הבשורה בעצמו. אם זה נכון או לא - זה נתון לויכוח. בכל מקרה רוב הטיעונים שלך נכונים ומדובר בשחקן מעולה. בנימה אופטימית: נצחון של הספרס על ההיט והבעיה תפתר!

 • סתיו

  חמישיית העונה?
  זאת שנה שנייה ברציפות שלולא לברון ג'יימס הוא היה MVP, לפחות בשבילי.
  כל כך שמחתי לראות את הכותרת הזאת, נכנסתי לכתבה ולא התאכזבתי. אלו שיגידו שהספרס אפורים ומשעממים אני אגיד להם שלא ראו אותם משחקים כבר 3 שנים. הקבוצה שאני הכי אוהב לצפות בה (יחד עם הסלטיקס, ראג'ון) בשנים האחרונות ובעיקר בשנה הזאת היא הספרס, הכדורסל שלהם כל כך קבוצתי, וחכם... אבל מה חכם?.. גאוני! כמות האייקיו של הקבוצה הזאת גבוה פי 3 מכל קבוצה ממוצעת בNBA וגם מחלק מקבוצות הפלייאוף.
  טוני, סוחב את הקבוצה הזאת על הגב עוד מהזכייה השלישית שלו שם ב2007 והוא האחראי המוביל למשחק הקבוצתי והיעיל!! של הספרס שמנצחת באזור ה60 ניצחונות בעונה בעונות שחלפו.
  קליעה מצוינת, משחק פנים הכי טוב של גארד בעשור האחרון, משחק פיק-אנד-רול קטלני וווינר גדול.

 • אסף לב

  מדויק לחלוטין.

  יכל היה להיכתב כבר לפני 5 שנים בעונות שלדאנקן עוד היה כוח ברגליים - ברכיים. מעבר להכל, פארקר נוכח אצלי ברשימה האיכותית, של הטובים ביותר, כיוון שיכולת קבלת ההחלטות שלו ברגעי ההכרעה הינה פנומנלית, זאת, במקביל ליכולת אתלטית על גבול הוירטואוז, כן, רק כאשר הוא זקוק לה. כל עוד, הכול מתנהל כשורה ייקח זריקה מחצי מגרש....משמעותי ביותר בהיבט של שימור אנרגיה וכמובן, הימנעות מפציעות מיותרות.

  אסף לב,
  מאמן מנטאלי לספורטאים

 • גיל

  טוני פארקר הוא השחקן המוביל בסן אנטוניו. וואו, איזה יופי !תודה על העדכון !
  דרך אגב, יש לך פרטים מי ניצח במירוץ לנשיאות ארצות הברית, אובמה או ג'ון מקיין ?

  ובלי קשר, מי לעזאזל בחר בו לאחד מהיפים בעולם ? בהקשר הזה, במץ' אפ מול סטפן קארי הוא בחתיכת חיסרון.

  • עמית זילברבוש

   רגע, סופר עד עשר...

   • אלעד

    סטפן קארי נחשב יפה? אני צריך עזרת מומחה פה...

   • תני

    עוד לא סיימת לספור עמית ?

  • גיל

   הי,
   מצטער על הטון המזלזל, לא התכוונתי לפגוע.
   אבל בנאדם, פארקר הוא הגו טו גאי והלידינג סקורר של סן אנטוניו כבר 5 שנים ( אתה מוזמן לבדוק).
   מעבר לכך שהיה השחקן המרכזי בסדרת הגמר האחרונה שלקחו.
   והטענה שלך על חוסר הכרה היא קצת מופרכת כשפרשן הכדורסל האהוב ביותר באמריקה היום, בארקלי, טען לאורך ינואר - פברואר, (עד הפציעה) שפארקר הוא הmvp של הליגה ( הטענה שלו היתה שהמשוואה היא - השחקו הטוב ביותר של הקבוצה הטובה ביותר, מה שהיה פחות או יותר נכון אז, לפני הרצף המטורף של מיאמי) לאחר מכן הבנאדם נבחר לאולסטאר למרות ביקורת שלא הכניסו את קרי.
   בקיצור, לא מסכים איתך ולא הייתי צריך להתנסח כך.

   • עמית זילברבוש

    גיל,
    א. תודה על התגובה - אני מעריך את זה.
    ב. התגובה שלך הייתה לא לעניין לדעתי, מעבר לטון, כי החלק המרכזי בפוסט הוא לא להגיד שפארקר הוא השחקן המרכזי של הספרס. למעשה זה אפילו לא היה החלק השולי של הפוסט. ואם זה מה שבחרת להתייחס אליו (בתגובה הראשונה) זה פשוט לא לעניין. כי מה שאני רציתי להגיד זה שעל אף העובדה שהוא האיש המרכזי בקבוצה כ"כ מצליחה כבר מספר שנים (כפי שהסכמנו), הוא (אצל רוב האנשים) לא עולה כשם לחמישיית העונה, או כרכז הטוב בליגה (הנה רק דוגמא: http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=2795&docID=141153&lang=HE)
    וגם אם צ'ארלס בארקלי טען שהוא המועמד המוביל עד הפציעה, זה לא סותר את העובדה הפשוטה ש(שוב, לעניות דעתי), האיש לא מספיק מוערך אצל רוב האנשים.
    וזו הייתה הנקודה העיקרית בפוסט שלי.ואתה לא רק שלא התייחסת אליה בכלל בתגובה הראשונה שלך, אלא גם עשית את זה בדרך, איך לומר, לא משהו.
    ג. באופן כללי - אין לי שום בעיה עם זה שלא יסכימו איתי. ויתפתח וויכוח. בשביל זה התחלתי לכתוב בלוג. כי רציתי לדבר עם אנשים שמבינים כמוני או יותר ממני בנושאים שמעניינים אותי.

    שבת שלום!

 • אלון

  התשובה פשוטה, הוא צרפתי ולא אמריקאי.

 • עסק שחור

  בהשוואה לרכזים הטובים בליגה לפארקר כמות אסיסטים נמוכה. שחקן כל כך זריז כמו פארקר, שיכול לעבור את השומר שלו בקלות (יחסית), חייב למסור יותר אסיסטים.

  אפשר גם להוסיף את הקליעה משלוש שלא קיימת אבל אני אוהד מושבע של רונדו אז אני לא אזכיר את זה...

  האם אוקלהומה תהיה קבוצה יותר טובה אם פארקר במקום ווסטברוק?
  מה אם שיקגו ודריק רוז? בוסטון ורונדו? לוס אנג'לס ופול?
  אני אפילו לא בטוח שלקליבלנד עדיף את פארקר מאשר אירווינג.

  • אלעד

   אתה עושה עוול לפארקר אם אתה מודד אותו על פי מספר האסיסטים. סאן אנטוניו היא לא קבוצה שמנפחת סטטיסטיקות. היא משחקת בסגנון יותר אירופאי (שים לב שבאירופה כשאתה מסתכל על הבוקס-סקור, בדרך כלל אין סטטיסטיקה של שחקן שקופצת לעין באופן מיוחד). יש הנעת כדור, הרכז הוא לא בהכרח זה שמוסר את המסירה האחרונה, גם אם הוא מתחיל את המהלך. כדורסל, נו...

   • עסק שחור

    אלעד,
    אם נתעלם מהסטטסטיקה אז נישאר לי רק להביע את דעתי האישית ודעתי היא שפארקר מוסר בינוני. אני לא זוכר מסירות גדולות של פארקר (אולי יש לי זיכרון סלקטיבי?) אבל לעומת זאת מסירות גדולות של ג'ינובילי אני כן זוכר. וחוץ מזה שסאן-אנטוניו עושים המון פיק אן רול כשפארקר עם הכדור אז אני כן חושב שהוא צריך למסור יותר אסיסטים.

    אני גם רק מסכים חלקית שטוני פארקר אנדררייטד. באתר של הנבא דירגו את המועמדים לmvp כל שבוע ופארקר באופן קבוע היה בטופ חמש עד הפציעה.

    • אלעד

     מה זה מסירות גדולות? מסירה עם העקב בין שני שחקנים תוך כדי פליק-פלאק לאחור? אל תקרא סטטיסטיקות - תסתכל על המשחקים. ס"א הם קבוצה עם התקפה מהטובות בליגה, שמריצה מספר תרגילים יעילים שמפרקים את ההגנה היריבה, ופארקר הוא המנוע של ההתקפה הזו, עושה המשחק. זה התפקיד שלו, לא להיות זה שמוסר את המסירה האחרונה לסל.

     • עסק שחור

      LOL!

      אני רואה את המשחקים שלהם אבל לא בגללם - גולדן-סטייט קבוצה מחשמלת.יש לי המון הערכה לסן-אנטוניו אבל אני די מתאב אותם מאז התיגרה עם פיניקס. למרות שמאז שבואן פרש השנאה שלי לאט לאט נעלמת.
      ובלי קשר הייתי במשחק בין סן-אנטוניו וגולדן סטייט בפברואר (גולדן סטייט ניצחו בהארכה) וזה היה ללא ספק המשחק הכי טוב שהייתי בו. הקהל באוקלנד בא לעודד ולא רק לאכול נקניקיות ולשתות בירה ב-10 דולר.

     • אלעד

      מסכים איתך כאן. יש להם את הקהל הטוב בליגה. למרות שהטרנד הזה של חולצות בצבע אחיד הוא נוראי (באוקלהומה הכי גרוע - יציע כחול יציע לבן לסירוגין). אגב, אני גם שנאתי פעם את ס"א, בין השאר כי אהדתי את פיניקס, אבל אם להיות ריאליים, לא נראה לי שהסאנס היו עוברים אותם בכל מקרה, ובטווח הארוך הם מייצגים את מה שטוב בכדורסל, ואיך הוא אמור להיראות.

 • ניינר

  יובי בראון טוען שהוא השחקן עם הפיק אן רול הקטלני ביותר

 • martzianno

  פארקר הוא לטעמי הרכז הטוב בליגה.
  לא כריס פול, לא וויליאמס, לא רונדו (למרות שהוא בדרך).
  ווסטברוק עולה על פארקר כמעט בכל פרמטר אבל אני לא מחשיב אותו לרכז. יותר לפזרן.
  רכז הוא המאמן על המגרש ומי שהקבוצה נראית בצלמו וכאן פארקר - בטח עם רשימת התארים ברזומה - עולה על כל השמות שהוזכרו לעיל.
  וכפי הנראה גם השנה הוא עדיין ישחק, כשהאחרים כבר מזמן הלכו לדוג.

  • שמעון רצאבי

   פזרן lol

 • Yavor

  האמת, גם נמאס מהשקר הזה לגבי נבחרת צרפת.
  כבר כמה שנים שגם באירופה וגם באליפויות עולם היא נתקלת בתקרת הזכוכית שלה וזו - ספרד.

  • אלעד

   לא נכון. היא כשלה גם נגד נבחרות אחרות. ומבחינת איכות שחקנים מותר לצפות מהם לנצח לפחות פעם אחת גם את תקרת הזכוכית שלה.

 • Louella Knowles

  האם היכולת של רובינסון, בנוסף לג'ואקים נואה הנהדר, קרלוס בוזר המיומן, ג'ימי באטלר המבטיח כל כך, מרקו בלינלי החם ויתר הבולס הלוחמים, תספיק לשיקגו כדי להמם את העולם ולזכות בסדרה מול מיאמי? לא נראה לי. אפילו לא אופתע אם הסדרה תיגמר ב-4- 1 להיט (או מקסימום 4- 2). מנגד, יש בשיקגו של השנים האחרונות משהו. יש הגנה, יש קשיחות, יש עומק, לקבוצה הזו גם יש מומנטום, ובעיקר יש תחושה שאפשר לעשות דברים מאוד יפים גם בלי הסופרסטאר דריק רוז והכוכב לואל דנג (אתמול הם גם ניצחו בלי קירק היינריך). אז אולי לא צריך לסתום את הגולל. בכל מקרה, אני מקווה שתהיה סדרה שתהיה שווה את המעמד (חצי גמר מזרח).

 • בועז בקר

  טוני פארקר אכן לא מוערך מספיק.
  וזה לא משנה אם הוא שומר טוב או לא...בסופו של דבר הוא מחזיק בקבוצת NBA כבר שנים ועושה שם דברים נפלאים.
  בכל השנים שהוא שם, זו קבוצה מלוכדת, מגובשת ומאוחדת. וקבוצה לא יכולה להיות כזו אם אין לה רכז כזה. לא סתם אומרים שהרכז הוא המאמן על המגרש.
  הייתי קורא לכל מי שלא חושב שפארקר נמנה בין שלושת הרכזים הטובים היום ב- NBA עיוור. אבל בתור אחד שבתמימותו האמין שהאופי של הקליפרס והניקס ישתנה ואף ניבא להם מיקומים בגמר....מי אני שאדבר על עיוורים.
  בכל הנוגע לפארקר.... אין ספק שהוא בין שלושת הרכזים הטובים היום, והעונה הטוב ביותר.
  לדעתי, בדומה למסי, אחד הדברים שממשיכים לפגוע בו הוא הכשלונות במסגרת הנבחרת. בס"א הוא עושה פלאים ועם הנבחרת עמוסת הכוכבים (בסטאנדרטים אירופאים) הוא לא מגיע לשום דבר.
  ואולי זה בגלל סגנון המשחק המאד לא אירופאי שלו ואולי בגלל שאין לידו את דאנקן. אבל הנבחרת היא הקללה של פארקר.
  ב- NBA הוא לא ספק רכז השנה!

  • עמית זילברבוש

   בועז,
   אם כולם היו חושבים כמוך (וכמוני) כנראה הפוסט הזה לא היה נכתב.
   אבל העובדה היא שבשום דרוג שנתי לא מצאתי מישהו ששם את פארקר בחמישיית העונה שלו. פול, ווסטברוק, קארי - כולם רלוונטיים, רק לא פארקר.
   כשאמרתי לאנשים שהוא בחמישייה שלי צחקו עלי :)
   יכול להסכים איתך לגבי עניין הנבחרת, לא לצימוד המילים "בדומה למסי". אמנם מסי לא מצליח בנבחרת, אבל אם פארקר היה מקבל 10% מההכרה שמקבל מסי על ההצלחה שלו במפעלים האירופים (ולא שחלילה אני חושב שפארקר מקביל למסי של הכדורגל, שלא תהייה אי הבנה) הייתי אומר דיינו.

Comments are closed.