And The Oscar Goes To…

יותם או יוגב, סמית' או סמית', מכבי או ירושלים? בשולי גמר הגביע הערב יתקיים הלילה גם טקס פרסי האוסקר. זה הזמן להמר מי הולך לקחת בכל קטגוריה.

צילום מסך:פרומו ערוץ הספורט
צילום מסך:פרומו ערוץ הספורט

 

בצילו של גמר גביע המדינה בכדורסל הסופר יוקרתי שיערך הערב בארנה בירושלים, יערך הלילה גם טקס האוסקר היותר שולי אי שם בהוליווד. אז רגע לפני שהכל מתחיל, זה הזמן להמר על הזוכים העיקריים הלילה.

 

הסרט הקומי הטוב ביותר

"לראשונה אחרי המון שנים, מכבי מגיעה כאנדר-דוג לגמר גביע. הפועל ירושלים, באולמה הביתי היא הפייבוריטית".

סרט הקומדיה ללא מתחרים. לא הפסקתי לצחוק לכל אורכו.

זה לא יאמן כמה רחוק ילכו בתקשורת כדי להעצים אירוע ספורט ולגרום לו לאטרקטיביות.
גם בלי סופו, גם עם רנדל חולה, גם אם זה בארנה ואפילו בלי שי סידי שיהיה שם כדי לעוף על עצמו – שיקום מי שהיה שם את הבית שלו הערב על הפועל ירושלים אם היה צריך לבחור בין שתי האפשרויות.

הפערים הצטמצמו, הכל פתוח במשחק אחד, אבל לדעתי יקח עוד קצת זמן עד שקבוצה באמת תהיה פייבוריטית בארץ נגד מכבי.

שחקן המשנה הטוב ביותר

ארז אדלשטיין ימשיך לפמפם לנו שהישראלים יהיו אלה שיכריעו את ההתמודדות, אבל אנחנו לא נאיביים ולא ניפול למלכודת הזאת, ביודעינו כמה הזרים משמעותיים בקבוצות האלה.
בכל זאת, הנרטיב המרכזי של המשחק הזה מוכתב על ידי הישראלים שבו. מצד אחד אוחיון, הנחשב לישראלי הטוב בארץ, אחרי תצוגת אול-אראונד של 13 נק' 9 ריב' ו-7 אס' בחצי גמר. מצד שני, הלפרין, עם 22 נק' בשלושה רבעים נגד אילת, האיש עם הקוף התמידי על הגב. ואולי בעצם יהיה זה תסריט קלאסי של "שניים רבים שלישי לוקח" ואליהו יחטוף להם את האוסקר עם נקמה מתוקה במלכת היופי שזרקה אותו רגע לפני שלוקחת את אירופה?

מבחינה מקצועית ובאופן לא מפתיע אדלשטיין צודק. בצד של מכבי, עם החוק הרוסי השימוש באוחיון הופך קריטי. בחצי הגמר חיפה ניסתה ללכת עליו בעיקר בהתקפה כדי להוציא עבירות ועייפות. למכבי אין תחליף טוב במשחקים בארץ לאוחיון. לחיפה זה כמעט עבד, האם פרנקו ינסה שיטה דומה?
בצד של ירושלים, אמנם יש בקבוצה שחקנים יותר משמעותיים מיותם, אבל איכשהו הוא הברומטר שלהם. כשהוא טוב הם עפים קדימה. כשהוא רע, הם רעים לתפארת. אין צורך להרחיב את היריעה על הסטיגמה על יותם בהקשר של משחקים קובעים. אתמול במסיבת העיתונאים, יותם אוריד חצי בקבוק מיץ אחרי כל תשובה. הוא כבר יודע שאסור שהגרון יהיה יבש הערב.

עיצוב תלבושות

כאן אין תחרות של ממש. הפרומו המצחיק והחמוד של ערוץ הספורט למשחקי חצי גמר וגמר הגביע בכיכובם של הלפרין ואוחיון לוקח בגדול. ותודה ליותם – באמת היו חסרות עד היום סיבות להתבדח על חשבונו עם ההטיות השונות של "בלרינה" "קוקיות" ו"פונפונים".

הסרט הזר הטוב ביותר

אחרי תמונת האינסטגרם המפורסמת עם אורי אלון, אחרי הבלאגנים, אחרי האצבע המשולשת לקהל  – בשביל הרגע הזה, הביאו לבירה את דונטה סמית'. בין אם אנחנו שייכים לאסקולת "דונטה גאון" או לאסקולת ה"אוברייטד", נראה שעליו יקום ויפול דבר הערב.
מצד שני, עם ההיעדרות של סופו והמחלה של רנדל, הנה ההזדמנות של אלכס טיוס להצדיק את החוזה של שנה הבאה.*

*כן, אני יודע, טיוס הוא לא זר.

אז איזה בדיחות ישלטו הלילה בסביבות 11 ברשת – ההם בסגנון של "דונטה חשב שצריך לשמור על ההפרש" או אלה שידברו על "כאבים בעצם החשק" של טיוס?

הבמאי הטוב ביותר

הפועל ירושלים טיילה לה מול אילת שלא רצתה להפריע לתסריט שכולם ציפו לו. מכבי חיפה דווקא עשתה קולות אבל גם היא הבינה למה כולם מחכים.
חיפה כבר הובילה בחמש הפרש עם כדור ביד פחות מדקה לסיום, רק כדאי להציג את כל הטכניקות המתקדמות לבעיטות בדלי ולתת למכבי להשתמש בנשמה הנוספת שלה. כל זה כדי שנקבל את הגמר הקלאסי (לא, אני לא אפול בשימוש יתר במונח ה -"קלאסיקו" )
השאלה אם זו היתה הנשמה התשיעית של מכבי, או השמינית כשהאחרונה שמורה לגמר.

השלג הפשיר, הארנה החדש מוכן ומזומן לארח את אירוע הבכורה האמיתי שלו, ובתוך תוכו הוא רק מקווה לא לעשות פאדיחות לעיני כל העולם, ולא להחליק ברגע האמת במדרגות עקב עקבים גבוהים מדי או גג דולף.

תסריט מקורי

וכמובן שאי אפשר בלי ההימור. אז הנה הפתעת הערב, אני לא הולך לזכות בפרס התסריט המקורי. לדעתי יגמר במכבי ב-8. אוהדי הפועל ירושלים יכולים להיות מרוצים. כולנו כבר יודעים כמה טוב אני בהימורים.

ומה ההימורים שלכם לגבי זוכי האוסקר הערב?

איזה כייף, הערב גמר גביע!

*

אם תרצו לשמוע עוד מהקשקושים שלי אפשר לעקוב אחרי בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

אם אהבתם את הרעיון ובכלל את את דה-באזר, מוזמנים להשתתף ולעזור לנו להמשיך את המסורת.

 

ליגת שוקי ההון - וול מארט, יוון ועוד
בחיים לא תהיי מכבי

19 Comments

ויקטור מורוז 22 בפברואר 2015

שם את הבית שאין לי על הפועל. גם לו היה לי בית, הייתי שם על הפועל. מכבי נראית רע מאוד לאחרונה, והפועל נראית משוחררת.
בסופו של יום, במשחק אחד, הכל עניין של ביטחון.

אדם 22 בפברואר 2015

נכון, אבל ביטחון יכול להסתובב 180 מעלות אחרי 5 דקות משחק

ויקטור מורוז 23 בפברואר 2015

מזל שאני לא מהמר בקזינו…

ויקטור מורוז 22 בפברואר 2015

עם כמו שמכבי נראית בשבועיים האחרונים, אני בספק אם זה יכול לקרות.

ויקטור מורוז 22 בפברואר 2015

זה היה בתגובה לאדם.

אוהד 22 בפברואר 2015

מכבי ב-3 או פחות

MOBY 22 בפברואר 2015

מה שנקרא עם אקדח לרקה, כולנו נהמר על תל אביב.
ביחסי הימורים אחרים, בעניין של רווח והפסד, ההימור שלי הולך לירושלים (כל עוד זה לא התחתונים…)יותר wish for thinking

דמוסתנס 22 בפברואר 2015

*Wishfull thinking

MOBY 22 בפברואר 2015

תודה

D! פה 22 בפברואר 2015

fish for thinking?

צור שפי 22 בפברואר 2015

Wish fool thinking?

נולי 22 בפברואר 2015

אין למשחק הזה פייבוריטית. הכל יכול לקרות. זה הכיף כשיש תחרות אמתית.
קדימה מכבי!

יונתן 22 בפברואר 2015

נכתב כל כך הרבה בכל כך הרבה מקומות על המשחק, אבל לצערי הרב רוב מה שנכתב הוא בסגנון "כדורגל" – על מי להמר, מי רוצה יותר וכו וכו.

מבחינת הפועל המשחק תלוי בכמה דברים:
קודם כל השלשות. בחצי הגמר כל מטאטא פגע, וזה נכון לגבי כמה נצחונות לאחרונה. מצד שני, היו השנה משחקים שהפועל פשוט לא קלעה מחוץ לקשת. הלפרין – אם הוא מחטיא את שתי הזריקות הראשונות, אלו כנראה יהיו גם הזריקות האחרונות שלו. גם דונטה מאוד לא יציב. התותח הכבד של הפועל מחוץ לקשת הוא ברייסי רייט, אבל הוכח כבר במשחק הקודם בין הקבוצות שכשמכבי ישר שולחת אליו שומר עם הפיקנרול ולא נותנת לו לנשום, הוא יקלע באחוזים נמוכים (או שפשוט לא יקלע). בגלל זה יש חשיבות עצומה לשלשות של מקי במשחק – הוא ממש יכול להיות האקס פקטור.
התקפות מעבר מהירות – פעם היה ידוע שנגד מכבי אסור לשחק מהר, אסור לרוץ, כי מכבי פשוט שוחטת את מי שמעזה לשחק נגדה ככה. ב30 הפרש בתחילת העונה הפועל פשוט רצה – כל ריבאונד הגנה הפך תוך כמה שניות לסל קל, עוד לפני שמכבי הסתדרה בהגנה. גם במשחק הזה, כשכל התנאים מסביב מאפשרים, הפועל צריכה לשאוף לרוץ כמה שיותר.

את מכבי לא ראיתי יותר מדי העונה בשביל לדעת באמת במה היא תלויה, אבל ממה שאני כן יודע אני די בטח שהמון מונח על הכתפיים של פארגו. אם הוא ייכנס ליום כזה שכל זריקה נכנסת אז אפשר לסגור את הבאסטה. חוץ מזה מכבי תיתקל במשוכות לא נוראיות בצבע: אליהו לצד השמן והרזה/אריק ובנץ, אלה שחקנים שרנדל יכול לעשות עליהם נקודות בקלות יחסית.

עמית זילברבוש 22 בפברואר 2015

מסכים איתך לגבי כמה נקודות.
המפתחות שלי למשחק הזה:
1. שלשות לפני הכל – בעיקר אצל ירושלים כשהמפתחות הם ברייסי ויותם. אם זה יכנס באחוזים טובים לירושלים, מכבי יהיו בבעיה.
2. האחוזים של פארגו – לדעתי ירושלים צריכה לקוות שהזריקות הראשונות שלו יכנסו כי אז הוא יותר לא רואה בעיניים, וזה לא לטובת מכבי. אם יצליחו לגרום לו להשתולל, לקחת הכל על עצמו, ולהוריד לו את האחוזים, ירושלים יהיו בכיוון טוב. אם הוא יבוא מפוקס וקבוצתי, לא כופה את המשחק, הוא רמה מעל כל מה שיש לירושלים לשים מולו.
3. כמו שציינתי – דונטה מול טיוס – מי יבוא למשחק הזה. האליאופים מעל הראש או קרב חפירות.
4. פרנקו – זה מבחן גדול עבורו. הוא יצטרך להראות שהוא יכול לשלוט בשחקנים ברגעים קריטיים ולהביא אותם לאקסקיושן טוב בזמן החשוב. ולא פחות חשוב, יצטרך לדעת להתמודד עם הלחץ שמכבי מפעילים על השופטים לאורך המשחק ולאזן עפ הפעלת לחץ מהצד השני.

לגבי הקצב אני לא בטוח – חיפה ואלבה ברלין הראו שמכבי לא מסתדרת עם קצב איטי. מצד שני זה לא קצב שמתאים לירושלים. הם יצרכו להגיע לאיזשהו איזון אבל במיוחד יצטרכו לשמור על הכדור כדי לא לאפשר למכבי את הריצות שלהם שישתיקו את הקהל.

היסטוריון של ספורט 22 בפברואר 2015

אם היו מצמידים לי אקדח לרקה הייתי שם את ההימור על הפועל …דגש על היום מכיוון שמכבי בכושר רע מאד ללא סופו
והמשחק בארנה …הפועל כבר התעלתה על עצמה בגמרי גביע והיום היא עדיפה.
(בזכות…מכבי ובכל זאת ).

Asaf 22 בפברואר 2015

אם אנחנו כבר בעניין של אוסקר,הרי ידוע שבסוף מנצח קיטש דביק עם תסריט מופרך אז בוא נתפרע עד הסוף: י-ם בשתיים עם סל ניצחון של הלפרין….

עמית זילברבוש 22 בפברואר 2015

"מדע בדיוני זה למעלה", לא?
:)

D! פה 22 בפברואר 2015

הלפרין התקשר לשאול אם מישהו יודע איפה קונים חיתולים?

Comments closed