פתק לבן

במצב שאי אפשר להזדהות עם אף צד, הברדק עוד ידרדר אותנו לבחירות הזויות.

Petek1

אין עם מי להזדהות 1

מצד אחד כוחות הרשע. הערסיאדה בהתאחדות (אוי, רגע, זו עילה לתביעה? ערסיאדה לכאורה, זה בסדר?). בראשה עומד האיש שכבר אמר לנו בפנים שהוא לא סופר אותנו, ושעשה בערך כל פעולה אפשרית בשביל להראות שהוא אכן מתכוון לזה.
ומצד שני – כוחות האופל בראשה של השרה שלא עשתה כאן כלום כבר כמעט עשר שנים אבל פתאום נזכרה שיש "ניגוד אינטרסים". האישה שעל אף היותה פוליטיקאית לא יכולה להתייחס באופן ענייני לטענות של כתב מבלי לתקוף אותו אישית. מי שבמקום משפט פשוט כמו: "הטענות שלך אינן קשורות לדיון כרגע ולכן לא אענה עליהן" יוצא לה גמגום מביך שנשמע כמו טייפ מקולקל. כמה סימבולי שהמשפט שנזכור הכי טוב מהדיון אתמול הוא "ברדוגו, תוציא אותו החוצה".

אין עם מי להזדהות 2

ואז עברנו לדיון התקשורתי שהתעורר סביב הנושא. בחזית האחת עמדו משה בוקר, ה"עיתונאי" שלא מהסס לנסות להסיט את הדיון לאן שמתחשק לו, גם אם אינו קשור לנושא, העיקר שהדיון לא יגיע ל"מקורבו". ואיתו, ראש המערכת שלו (לשעבר), שלומי ברזל, שחודש אחרי סיום תפקידו כעורך ספורט "הארץ" כבר מצא את עצמו בתפקיד דובר ההתאחדות. ממש סמל לסיקור עיתונאי נטול פניות.
ובצד האחר של החזית, יושב שגיא כהן, עם המבט הזחוח שלו, חצי החיוך המתנשא ויורה קיתונות ציניות מעוררי אנטגוניזם כלפי המעורבים בדיון. וחצי שעה אחריו, אייל ברקוביץ ושלמה שרף, מתנפלים על הכתב בצעקות כשהוא מעז להגיד שגם להם יש אינטרסים. ובדרך, שום אמירה עניינית. הכל אישי. "יא חתיכת חוצפן", "אין לך בושה", "פישר".
מילא אצל שרף, שנראה שהשטויות יוצאות מהבטן. אבל אצל ברקוביץ זה אפילו לא זה. כשהמצלמה מתמקדת בו רגע אחרי הצעקות רואים את הגנבת החיוך – הכל משחק, הכל הצגה. זה אפילו לא בא ממקום של להיטות ואכפתיות. "יצחק שום הוא מלח הארץ"! למה? כי הוא היה שחקן עבר מדהים בנבחרת ישראל. באמת טיעון משכנע. כל מי שהיה כדורגלן מדהים הוא מלח הארץ. עובדה.
אז מה הפלא שאנחנו לא יודעים איזה צד לקחת?, מה הפלא שכל מה שנשאר כאן זה כאוס ויאוש?

אז מה יהיה הסוף?

במצבים כאלה של ברדק ודיכאון פעמים רבות הבחירות שלנו נעשות חסרות הגיון. העיקר למצוא משהו שישנה את המציאות. בבחירות של מדינת ישראל לפני 4 שנים, אחוז הפתקים הלבנים היה גבוה מאי פעם. הציבור איבד אימון, ומבין כל האופציות הגרועות בחר פשוט שלא לבחור. בבחירות 2013 קמה אופציה חדשה, שונה. מרוב יאוש, אמרו שיותר גרוע כבר לא יהיה, לפחות אולי משהו ישתנה כאן. וכך זכה יאיר לפיד ב-19 מנדטים.
לדעתי, אחת המראות לכדורגל הישראלי היא הנבחרת הלאומית. עם רמת היאוש שהציבור מגיע בכדורגל הישראלי, לא אתפלא אם בקרוב, מאמן הנבחרת יהיה מי שאולי הוא הכי מצחיק, הכי דוגרי, וזה שמביא שינוי. כי הרי יותר גרוע כבר לא יכול להיות.
אל תתפלאו אם מאמן הנבחרת הבא יהיה ההוא מיציע העיתונות.

עונת המלפפונים 18: פרסום ראשון? פרסום מטעה/מתן גילור
שירים ושערים - פסקול הספורט שלנו

תגובות

 • wazza

  אם ברקוביץ' יהיה מאמן הנבחרת אז כנראה שזה מגיע לנו

 • אזי

  צודק לחלוטין.
  אנחנו תקועים בין הפטיש לפטיש יותר גדול. זה נבלה וזה טרפה ועוד כהנה וכהנה ביטויים שמובילים אותנו לשום מקום.
  באותו ערב של הדו"ח עלה משה דמאיו בתוכנית הרדיו של קופמן. בחיים לא שמעתי את קופמן כל כך מפוייס, כל כך מקשיב, ועוד אומר בסוף הראיון "תשמע, הסכמתי עם כל מה שאמרת".

  אז הנה לקט ממה שדמאיו אמר ומה שקופמן הסכים:
  דמאיו: "לבנת אומרת שצריך להקים מנהלת. אבל יש כבר מנהלת!!"
  קופמן: "המנהלת כבר הוקמה וקיימת?"
  דמאיו: "כן!"
  קופמן: "אז מה השרה רוצה בעצם?"
  כששגיא כהן בחדשות הספורט הוסיף שאלה אחת קטנה פתאום סיפור שונה התברר
  כהן: "מה אתם? עמותה? גוף מסחרי? מלכ"ר?"
  דמאיו: "עוד אין לנו תוקף משפטי, המנהלת לא הוקמה באופן רשמי"
  מעניין שקופמן, שמאוהב בפרטים הטכניים, לא ידע לשאול את השאלה הזאת.

  עוד דבר שדמאיו עשה גם בתוכנית הרדיו וגם בחדשות הספורט זה לדבר בגוף ראשון.
  לדבר בגוף ראשון על ההתאחדות ולדבר בגוף ראשון על המנהלת.
  "אנחנו לא גוף רקוב!" (על ההתאחדות)
  "אנחנו קיימים ופעילים!" (על המנהלת)
  מזה אני מסיק שהמנהלת וההתאחדות הם אותו גוף. אז בשביל מה להקים מנהלת?
  לא קופמן ולא שגיא כהן, שישבו כל אחד בנפרד מול אותם ציטוטים, לא חשבו לשאול אותו את השאלה.

  הכל פה רקוב. מהיסוד. הכל כולל הכל.
  ויוסף בלאטר אחד מלמעלה לא נותן לנו אפילו תקווה שמישהו יכול לשנות משהו.

  • איציק

   למה שיתן, בלאטר לא רקוב, אצלו הכל נקי והכל בסדר?

 • אלי ד

  ראיתי אתמול את התוכנית בשידור חוזר, ועד כמה שאני לא מסמפת את ברקוביץ ושרף, הפעם אני חושב שהם צודקים לחלוטין בכל טענותיהם. "העיתונאי" הזה בחר לתקוף את חברי הפאנל במקום להתייחס לנושא שבשבילו הביאו אותו. אני לא יודע אם שלמה שרף אכן רצה לקבל תפקיד בהתאחדות בעבר, אבל עצם ההתקפה עליו ללא הבאת הוכחות היא שערורייה. גם היציאה שלו נגד ברקוביץ' על כך שהוא מזוהה עם מכבי חיפה כי הוא שיחק שם נראית מאוד תמוהה בעיני לאחר שברקוביץ מתח ביקורת נוקבת על הקבוצה בתקופת האימון הקצרה של עטר ואפילו בתקופת האימון של בנאדו. בכלל, עצם זה שהוא קובע מי כשיר ומי לא סותרת את העובדה שהעורך שלו הוא היום דובר ההתאחדות, ובשלב הזה מאוד שמחתי על שאלתו של רסקין בעניין ועוד יותר מתגובתו הצבועה של בוקר.

  באשר לטור שלך, אני לא חושב שצריך להתייאש. אפשר לומר שלפיד נבחר מתוך ייאוש, אבל מצד שני אפשר גם לומר שהוא נבחר כי רצינו לראות משהו חדש, משהו אחר שאולי ייקח אותנו בדרך חדשה. בינתיים, ולמרות כל הגזירות (למרות שמצבי הכלכלי הוא לא מי יודע מה) אני שלם עם הבחירה בו, מכיוון שלעניות דעתי, כעת יש תזוזה רבה יותר של כל מיני דברים שרצו לעשות אבל לא יכלו קודם בגלל סיבות פוליטיות.
  נכון, גם השרה לא עשתה דבר במהלך עשר השנים, אבל זה לא אומר שהיא צריכה להמשיך בכך וטוב עשתה שהקימה את הועדה ותעשה טוב יותר אם תדאג שההתאחדות הכדורגל באמת תהיה נטולת אינטרסים אישיים ותפעל נטו למען הכדורגל.

  • עמית זילברבוש

   אלי,
   אני מסכים עם חלק גדול מהנקודות שהעלת ולא מסכים עם חלק אחר.
   על אף שברור שמעצם ההשוואה של לפיד לאפשרות המאמן הבא של הנבחרת עלולה להתפרש דעתי על לפיד אך לא כך הוא המצב. אני מסכים שכרגע לא ניתן לקבוע אם לפיד הוא בחירה רעה או טובה, צריך זמן ולא זו הנקודה שהתכוננתי להעלות.
   מסכים גם לגבי השרה - העובדה שלא עשתה דבר עשר שנים לא אומרת שכך צריך להמשך וכמובן שלא על זה עצם הביקורת. העיתוי והמקום אליו מכוונת השרה את האש הוא התמוה כאן וגורם לי לתהות לגבי נקיות כוונותיה. זאת, וכמובן דרך התבטאותה באותה מסיבת עיתונאים.
   לגבי התכנית, לא הייתי רוצה להרחיב יתר על המידה כי אני חושב שזמננו יקר מזה אבל רק אגיד בשתי מילים - בוקר התייחס בחלק גדול מהזמן בנקודות ענייניות ולא הרגשתי שתקף את הפאנל. זכותו הגיד להם שלדעתו גם הם פסולים כי יש להם אינטרסים. זו דעתו. התגובות לזה של ברקוביץ' ("מי אתה", ו-"פישר") ושל שרף ("אתה חתיכת חוצפן") הן הן לא ממש תגובות ענייניות. אבל אנחנו כמובן לא מופתעים.

   • ירושלמי

    אתה מבין מה הבעיה כאן?
    כשמביאים אדם מבחוץ, פרופסור שכבר חקר וניתח סוגיות יותר מורכבות מאשר פרשת שחיתותניהול רע, ושיבחן את המצב ויציג מסקנות, וכשהוא נותן את חוות דעתו, אז מי הוא בכלל שיגיד? מה הוא קשור לכדורגל? המוח שלו רקוב וכו'.
    וכשמעלים את הטענות ביציע, מקום עם אנשים קצת פחות משכילים, אבל בין כל הרעש אפשר לשמוע שוב את אותן טענות, אבל הפעם מתעלמים מהם בטוענה שהדיון וולגרי.
    אבל עוד לא ראיתי מקום אחד שבאמת מישהו ענה על אותם שאלות והפריך אותם או ענה על השאלות בצורה הגיונית. הם כל דוברי ההתאחדות שיושבים בהתאחדות ודוברי ההתאחדות שיושבים בעיתון הארץ עסוקים כל הזמן בלהסיט את הדיון למקומות אחרים כדי לא להתמודד איתם ולענות לגופו של עניין.
    אבל הנה פלאטיני אמר לפני כמה שבועות שלוזון הוא יו"ר מצויין.
    ועכשיו בלאטר חוזר על אותם הדברים ומגן עליו.

    אי אפשר לבחור גם את השופט, גם את חבר המושבעים וגם את העדים.

   • אלי ד

    כמוך אני חושב שההתבטאות של השרה לא היה במקום והיא גם לא הייתה צריכה להוציא את העיתונאי אלא להגיב בדיוק כפי שאמר שגיא כהן: "אין תגובה". עם זאת, הועדה לא הוקמה היום, אלא לפני זמן מה (לא זוכר בדיוק מתי) ואדם שאינו קשור לכדורגל פרסם את ממצאיו. ייתכן והוא הגזים כשהשתמש בשורש ר.ק.ב, אבל אולי הגיע הזמן שמישהו יגיד כאן את האמת, ובמקרה הזה טוב שהאחד הזה לא היה עיתונאי או מישהו מתחום הכדורגל שהוא מקורב או אנטי לוזון.
    אני אומנם לא מכיר את כוונותיה של השרה, וכל עוד אין ראיות לכך שכוונותיה אינן נקיות, הרי שאין לפקפק בה, ושאין לה אינטרסים מלבד שיפור תדמית הכדורגל (לפחות כך אני מקווה).

   • טימו

    מסכים שבאמת אי אפשר לשפוט את לפיד על פי הזמן הקצר בו הוא נמצא כשר אוצר. אבל, בינתיים הלך לנו הגז וזו תהיה בכייה לדורות. השאלה שצריכה להישאל היא למה החליטו כל כך מהר. מה החיפזון?

  • דימה

   צודק ב 100%

 • דון נאפולי

  סליחה על הקטנוניות אבל "מלח הארץ" לא נאמר על יצחק שום אלא על אלי דריקס.

  • עמית זילברבוש

   אני חושב שזה נאמר גם בפעם השנייה על שום. אבדוק שוב :)

  • wazza

   עכשיו ראיתי שידור חוזר ואני מאשר אבל גם שום מבחינתו באותו מקום בגלל שהוא היה קפטן נבחרת ישראל, ברקוביץ' הוא סוג של בדיחה על חשבוננו.
   אגב מעניין איך הוא הרגיש כשדיברו על העלמות כספים.
   גילוי נאות: אני אוהד מכבי חיפה ומאוד אהבתי את ברקוביץ' כשחקן אז אני כנראה פסול מלמתוח עליו ביקורת

  • ערן לוי

   like, אכן נאמר על אלי דריקס.

 • אריאל גרייזס

  אתה טועה, מאמן הנבחרת הבא הוא האחיין של יו"ר ההתאחדות

  • איציק

   יש לו שני אחיינים?
   הרי אחד הוא שלח לבלגיה והוא מאוד מצליח שם, איזו סיבה יש לו לחזור :-)

   • matipool

    היורו הבא - 24 נבחרות .
    עם הגרלה טובה - סיכוי לא רע בכלל להשתחל לשם .
    משפחת לוזון מחזיקה אצבעות לכישלון של אלי גוטמן במוקדמות למונדיאל בברזיל .
    אי עלייה למונדיאל תוצג ככישלון של גוטמן והדרך של לוזון ג'וניור לאימון הנבחרת פתוחה . כאמור , עם קצת מזל והגרלה טובה - מגיעים ליורו וגיא לוזון מוצג כמאמן הכי גדול כאן מאז שפר .
    הבעיה היחידה בתסריט הנ"ל היא מה שמתחיל להתגלגל עכשיו ולצאת החוצה מהפרוטוקלים של ועדת זליכה . אולי זה מה שיעצור את לה פימיליה לוזון .

 • שני

  אנטישמיות בעיתונות זה לא חדש
  אבל תמיד חצוף
  היום כל חולה נפש עיתונאי

 • אבי

  אייל ברקוביץ ,שלמה שרף ואבי לוזון לא אשמים.
  רק התקשורת המזוכיסטית והמתלהמת אשמה שנותנת במה לעילגים רודפי פרסום האלה .

 • כריסטי ברטו

  דווקא במקרה הנוכחי, בניגוד לנמלים ולחברת החשמל ולשיויון בנטל, יש למדינה הזדמנות אמיתית לעשות רפורמה. למדינה יש יכולת להשפיע על הטוטו, ועל תמיכות שקבוצות מקבלות מכספי משלם המסים במועצות אזוריות ובערים. אם יסגרו את כספי ההקצבות האלו מרבית המועדונים בארץ יפשטו רגל ויעלמו, ובצדק. במרבית משטחי החול והאבק שבהם ביקרנו עם קטמון בליגות הנמוכות היו בממוצע מאה אוהדים מקומיים ומטה. הקבוצות הללו תמיד חיות מאיזו קומבינה מונציפאלית- הבן של ראש העיר מאמן, או שהשחקנים משתייכים ברובם לחמולה החזקה של הכפר, או שהקבוצה זה בכלל פרונט למשפחת פשע שמלבינה בכיף באמצעות ההפסדים של המועדון הלא רווחי. אין למועדונים הללו זכות קיום, לא מוסרית ולא כלכלית.

  קבוצות כדורגל צריכות להיות קהילות אוהדים שמתכנסות יחד כל שבת עבור אהבה משותפת. קהילה שאיננה יכולה להחזיק במועדון כדורגל בזכות עצמה, צריכה להעלם או שתתאחד עם כמה קהילות קטנות יותר. נכון שזה לא רומנטי, נכון שזה רומס קבוצות שחלקן קיימות כבר עשרות שנים, אבל הברירה האחרת מובילה בהכרח לשחיתות ולעליבות התהומית שאנחנו רואים כיום ב-90% ממועדוני הארץ.

 • איציק

  בכול הדיון הזה אנחנו עוסקים רוב הזמן ברעש הרקע ולא במהות. הסיבה העיקרית לכך היא בעובדה שרעש הרקע מאוד חזק ואת העיקר לא רואים או שומעים. הכדורגל זה הפרט הפחות חשוב בדיון והשרה פספסה הזדמנות לעשות משהו חשוב בהרבה, ואליו אתייחס בסוף.
  לגבי הכדורגל, השרה השתפנה כשאמרה שלא יעשה כלום בניגוד לדעתה של פיב"א פיפ"א ושאר המושחטים. היא היתה צריכה לומר לבלאטר בפנים, אנחנו מדינה מתוקנת ולא נאפשר לאף גוף להתנהל באופן לא תקין. אם זה לא מוצה חן בעינך, תאיף את ההתאחדות לכל הרוחות. זה היה מבהיר גם להתאחדות שעדיף לה להתישר מרצון והיה מבהיר גם להתאחדויות האחרות שכדאי להן לבצע תיקון בהקדם האפשרי. אבל כבוד השרה, כמו ערפת, לא פספסה הזדמנות לפספס הזדמנות.
  לגבי הכדורגל, הוא שולי בסיפור. עכשיו ביחד עם יעוץ ותמיכה מצד רוזבוזוב ושלח, היה אפשר לחוקק חבילת חוקים תחת מעטפת חוק הספורט, אשר יסדירו את החובה החוקית של הספורט המיקצועני והספורט החובבני. היה אפשר להעביר בחוק את נושא המנהלת, נושא השקיפות, תנאים להקצבות ציבוריות, חובת מחלקות נוער ועוד. מי שלא רוצה, לא חייב, אך לא יוכל להתנהל כגוף רישמי של המדינה, לקבל הקצבות או לייצג את המדינה. כמובן שיש עוד דברים שצריך יהיה לטפל במסגרת החוקים אך אין כאן מקום לכל הדיון.

 • פראליה

  אם ראית את התכנית ובכלל ואתה חושב שאייל לא דיבר מאכפתיות ועשה הצגה, הייתי יורד מהעניין של לנסות לנתח שפת-גוף, יותר שקוף מזה אין.

  • עמית זילברבוש

   לא מדובר על ניתוח מתוחכם מדי של שפת גוף. כל מה שצריך לראות זה איך שנייה אחרי שהוא כמעט מעלה אדים מרוב "כעס", צורח על בוקר כאילו עוד רגע הוא מקבל התקף לב - הוא מסתכל לכיוון השני ומחייך.
   אז אני לא חושב שזה שקוף כל כך.

   • פראליה

    ההתנהגות שלו שקופה במובן שתמיד אתה רואה את שעל ליבו, אין משחקים ואין גניבות דעת, גם הכעס הכביכול אימפולסיבי מתוכנן היטב, אתה יכול להיות בטוח שמה שמניע אותו זה טובת הכדורגל, הוא לא מסוגל לשתוק על העוולות והשחיתותיו כאן ובכלל, גם במחיר של ביטול הדיל השקט בהתאחדות, הוא לא פודל קטן כמו הברזל הזה שבמחיר של ג'וב משנה דיעותיו מהקצה לקצה, הבמאי מכיר כבר את התהליך ופעמים רבות הוא ממשיך איתו שניה אחרי שהוא מסיים נאום.

    • wazza

     להזכירך שגם נגד הקוסם יש האשמה על כספים שהוא העלים

     • פראליה

      אתה באמת חושב שהוא ניסה להעלים בכוונה תחילה 20,000$ ?

 • צור שפי

  זה פתק לבן? זה פתק שחור!
  בנוסף להרבה דברים נכונים שנכתבו פה צריך לגנות גם את ההתבטאות של זליכה. הוא היה צריך לדעת שהיא תקבור כל סיכוי לדיון ענייני ותדרדר את העיסוק למה שיש לנו עכשיו - קרקס פרעושים תקשורתי.

  • עמית זילברבוש

   פתק לבן במובן שאין למי להצביע, אין אחרי מי ללכת.
   מסכים לגבי ההערה על זליכה - הוא היה צריך להיות יותר חכם מזה.

 • אסף THE KOP

  אם פיפ"א תעיף את נבחרת ישראל בגין מעורבות ממשלתית, מה זה אומר, שלא נשחק במונדיאל ?

  אכן דילמה קשה.

 • משיח

  לא מבין איך נתקענו עם הגברת לבנת לעוד 4 שנים. כלכך רציתי (חושב שרצינו גם נכון) לראות את שלח ורזבוזוב ממלאים את התפקיד החשוב הזה
  שום שינוי לא יבוא כל עוד היא שרת הספורט.

  חוצמזה זה רק אני או שהאיום של בלאטר שנסולק מהשתתפות במפעלי כדורגל בינלאומי לא כלכך מפחיד לאור "ההישגים" של הנבחרות והקבוצות.

  • אסף THE KOP

   ואתה באמת חושב ששלח היה עושה משהו ? או רזבוזוב ?

  • אלי ד

   עד כמה שאני יודע שלח סירב לכהן בתפקיד שר בממשלה הנוכחית.

 • תומר חרוב

  עמית,
  במה בדיוק אתה שונה אם אתה אומר ערסיאדה? עזוב את הקונטציות העדתיות שהמילה הזו מעלה, אבל הנושאים הרלוונטים הם התנהלות, כספים וניגודי אינטרסים ולא ניתוח תרבותי.
  בלאטר ופלאטיני הם לא ערסיאדה, הידיים שלהם נקיות מעסקנות ושחיתות?

  • עמית זילברבוש

   תומר,
   א. אני לא חושב שאני מסכים איתך - אני חושב שמדובר בין השאר הרבה גם בוויכוח תרבותי.
   ב. אבי לוזון, וחלקים מבני משפחתו הראו כבר לא אחת התנהגות ערסית. אני לא חושב שצריך אפילו להביא דוגמאות. למה לציין את זה נראה לך כמו משהו פסול (בהנחה שאין פה כוונה גזענית, ואני רוצה מאד להאמין שאין).
   ג. בלאטר - בהחלט ערסיאדה. בהחלט. התמונות מהישיבה אתמול, בהן הוא מחזיק ללוזון את היד ואומר מה שהוא צריך להגיד כדי לשמור על החבר שלו על כס המלכות היו פשוט מעליבות.

   • תומר חרוב

    א. אפשר להגיד שזה דיון תרבותי בספקטרום הרחב, כלומר האם יש תרבות ספורט בישראל או לא ואיך זה משפיע. אבל אם מתרכזים בעניין הועדה בלבד, ההתייחסות צריכה להיות להתנהלות.
    ב. למילה ערס יש קונוטציה של ייצוג שלילי מזרחי, נכון שזה לא גורף אבל זה קיים. בכלל, ההתייחסות ללוזון הרבה פעמים נגועה בדבר הזה. אתה תשמע אנשים אומרים ש"קפץ לו הלוזון" אבל לעולם לא תשמע "קפץ לו ההברפלד".
    ג. זה המשך של ב, בלאטר הוא לא ערסיאדה(אולי לא לפי הגדרתך אבל לפי ההגדרה החברתית), הוא חלק מהשחיתות האריסטוקרטית הישנה. אפשר לדבר עד מחר על ערסים, שכונה וחולצה בחוץ אבל מנהלי העולם הם בדרך כלל גברים לבנים בחליפות.

 • The catch3

  אם כבר קרקס תנו לליצן לנהל את ההצגה.

 • גיסנו

  הבעיה עם משה בוקר הייתה שמסיבת העיתונאים הזאת התנהלה באותה רמת דיון של כל מליאה בכנסת. כלומר תת רמה.

  אם לבנת הבהמה לא צועקת על משה בוקר, אז הוא ממשיך לצעוק עליה כמו בהמה ולא נותן לאף אחד להמשיך לדבר. תרבות דיון צעקנית כוחנית ומגעילה, ואפס כבוד הדדי מינימלי. הרי בתרבות דיון מינימלית, הועדה מציגה מסקנות, השרה אומרת את דברה, ואז מציגים שאלות. בתרבות השוק, השרה אומרת שתי מילים ומיד מתחילים לצעוק עליה ואליה, והיא צועקת חזרה כי לזה היא רגילה מהבית, וככה כל דבר רציני בדו"ח הזה מתמסמס.
  בתרבות נורמלית יו"ר ההתאחדות לפחות יגיד שההתאחדות תקרא את הדו"ח ותגיב עניינית למסקנותיו, גם אם היא לא מסכימה עם הביקורת. בתרבות נורמלית אנשים בתפקיד ציבורי שעומד נגדם חשד לשחיתות מתפטרים מיידית ולא רק זוכים לעוד כבוד ועוד זמן מסך.

  מה שחווינו כאן זה פשוט תרבות הספין שרווחת בארצנו כבר שנים. יש מסקנות רציניות שמאיימות על השלטון? נמצא משהו יותר מפחיד/נעשה הצגה גדולה, וכולם ישכחו שהיה שם גם תכל'ס ויתרכזו רק בכל הטררם שמסביב.

 • אייל הצפון

  בסופו של הבוטום ליין זו תמונת ראי של המציאות הישראלית.
  יש פוליטיקאים ישראלים שמתבטאים כמו שפוליטיקאים ישראלים מתבטאים. ומה לעשות שמי שבוחר את הפוליטיקאים הישראלים הוא הציבור הישראלי, והציבור הישראלי (ללא הבדל גזע, עדה ונטיות פוליטיות או אחרות), לא אוהב אנשים כמו פרופסורים, ויש כסף. הרבה מאוד כסף. מאות מיליוני שקלים בשנה אם לא מיליארדים. ולפעמים (כמו שקורה במשפחות הכי טובות), אבא ואמא רבים מי יחלק את הכסף (לעצמו ולמקורבים כמובן, הציבור הוא רק נטל). ואז מקימים ועדה בראשות איזה פרופסור, כדי שימליץ המלצות ויכנס מסיבת עיתונאים, ואז הפוליטיקאים יריבו בפומבי אבל את הסקס של הפיוס הם יעשו בדלתיים סגורות, כדי שהציבור לא ידע שבעצם הוא זה שנדפק.
  בדוגמא שלפנינו הכסף הגדול בא מהטוטו, וכל הוויכוח הגדול הוא בשאלה מי יהיה אחראי על חלוקת הכספים: הפוליטיקאים שבכנסת (דרך השרה לבנת שהמשרד שלה אחראי על הטוטו), או הפוליטיקאים מהתאגדות הכדורגל בישראל.
  הפוליטיקאים בכנסת לא אוהבים שפוליטיקאים מקומיים יחלקו כספים ללא פיקוח, כי שלטון מקומי עם סמכויות מאתגר את המונופול שיש להם על כספי הציבור, ולכן הם ממנים פרופסור שיצביע רק על הכשלים הניהוליים בפוליטיקה הלא ממשלתית. הפרופסור מוצא כשלים ניהוליים, כי אין ארגון שמתנהל 100% בסדר, מה שהדו"ח שלו לא כולל זה מה מתרחש במקומות אחרים, הרקב בהתאגדות הכדורגל אינו חמור מהרקב שבפיפ"א או בהתאגדויות אחרות ובטח שלא מזה שבפוליטיקה הישראלית, כי זה לא חלק מהמנדט שלו.
  בעקבות הדו"ח מנסים הפוליטיקאים הישראלים להעביר אליהם את הסמכויות לחלוקת הכספים, והפוליטיקאים בהתאגדות לכדורגל מאיימים עליהם שאם יקחו להם סמכויות, הליגה לא תפתח בזמן וללא ליגה ישראלית בכדורגל, ההכנסות מהטוטו ירדו בעשרות אחוזים.
  בסופו של דבר הפוליטיקאים ימצאו דרך לישב את הסכסוך ולהמשיך לדפוק את הציבור.
  מה שכן, לי אישית נראה שלוזון עשה הרבה יותר למען הספורט בישראל (הקמת אצטדיונים, פעילות בינלאומית), ממה שעשתה שרת הספורט. ובאופן כללי אני בעד הפרטה של השחיתות, כי ככל שהשחיתות נעשית ברמה יותר נמוכה, קשה יותר להסתיר את הסכומים שהפעילים מכניסים לכיסים שלהם במקום לחהעביר למטרות שאליהם נועדו..

  נ.ב.: נכון שהבלי הטוטו לא היו כספים לספורט בישראל, וללא כדורגל ישראלי לא היו כספים לטוטו, אבל זה שנבחרת ישראל סיימה במקום שישי באליפות אירופה בשנה שעברה, מה שהקנה לה מקום באליפות העולם אבל הם נאלצו לוותר על הנסיעה כי האליפות נערכת באינדונזיה ולמרות שהם קיבלו את כל האישורים והויזות, אף גוף שלטוני במדינת ישראל לא היה מוכן לממן את האבטחה לנבחרת, רק על זה צריך לפטר את השרה לבנת.

 • משה

  הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
  מילא השיירה רקובה, מושחתת ומסואבת אם זה אני יכול לחיות. נכון שהכדורגל בעיניים הוא עניין שולי העיקר הכוח השררה והפרסום. מה חדש בזה כמעט כלום. אפשר לומר שכדורגל בארץ הוא לא ספורט, גם בעיניי השחקנים זו עסקנות לשמה. אבל מה שנורא הוא שהכלבים חולים, נגועים, עלובים ובעיקר איבדו את התום. כולם פוליטיקאים, עסקנים וסוכנים. אנשים שהם עבדים במחיר נזיד עדשים.

 • אייל

  מביש שיו"ר ההתאחדות מתבטא בצורה "המוח שלו רקוב" ולא קורה עם זה כלום, פשוט דוגמא למופת. גועל נפש.

Comments are closed.