noSplashing

 

1. שני האתרים הגדולים בארץ התחילו את הסיקור שלהם עם אותה מילה הבוקר. "וואו". עם כזאת הסכמה, כנראה שהם צודקים.
אחרי המשחק הראשון אני חשבתי שמפה זה יכול רק להשתפר עבור גולדן סטייט: אחרי חלודה של שבוע שמזיקה לשטף הקבוצתי, עם חוסר הניסיון של משחק ראשון בפיינלס, כשמוזגוב אדיר ולברון הירואי – ועדיין מנצחים.
כרגיל טעיתי – כנראה שמדובר פחות ב"חלודה" ויותר בהגנה של קליבלנד, כנראה שלא צריך קיירי בהתקפה כי מספיק לברון, ואם ככה, עדיף כבר "דלי" בהגנה. וכנראה שסטף יכול להיות יותר חלש מהראשון, ולברון עוד יותר הירואי.

2. קליבלנד מצליחה בכמה דברים מאד מעניינים – שאמפרט, דלבדובה (והאמת שגם קיירי כשעוד היה) עושים עבודה מצוינת ברדיפה אחרי הקלעים ובכך בעצם מוציאים את העוקץ מהתרגילים האלה.
אחרי סל הם שולחים תמיד מישהו שיפריע בהוצאת הכדור וישהה אותה קצת וכך מאטים את הקצב של ג"ס.
בעיקר, על ידי מהלכים חכמים, מיעוט איבודים והרבה ריב' התקפה הם לא מאפשרים לג"ס לפתח מומנטום ממשחק מעבר ולהכניס את הקהל למשחק ליותר מכמה שניות.
בהתקפה בלאט למד לקח מהמשחק הראשון והבין שלברון מגיע מותש לדקות האחרונות ולכן התחיל עם הבידודים על איגודלה בפוסט בשלב יותר מאוחר במשחק. הבידודים נראים כמהלך ההתקפי היעיל ביותר עבור קליבלנד, אבל דורשים הכי הרבה מאמץ מלברון ומוציאים את האחרים מהשטף ההתקפי שגם ככה לא ממש קיים. לכן, במשחק 2 הקאבס בהתחלה ניסו יותר פיק אנד רולס שגם משתפים שחקנים נוספים ומכניסים אותם למשחק, וגם פחות מתישים את לברון.
לברון עדיין סיים את המשחק מותש וכרגיל בדקות האחרונות היה פחות טוב – מעניין אם לדיוויד יש עוד רעיונות איך לשפר את זה, כי לטעמי זו השאלה המרכזית להמשך הסדרה – לאורך כמה זמן לברון יוכל לעשות הכל עבור הקאבס.

3. ובכל זאת זה עדיין נראה שזה תלוי בווריירס. כל מה שהם צריכים לעשות זה…ובכן, לשחק יותר טוב.
דריימונד גרין חייב לעשות מהלכים יותר טובים ממרכז ההתקפה כשהוא מקבל את הכדור אחרי הטראפ על קרי. במהלך העונה זה התבטא בהליכה אגרסיבית לטבעת, מסירות טובות לבארנס בפינה או "לובים" להליאופס של בוגוט. הלילה הוא קלע סל השדה הראשון שלו רק בהארכה.
כדאי שבארנס יחזור לקלוע את הזריקות החופשיות – במהלך העונה הוא היה עם מעל 40%. הלילה החטיא את כל 4 הזריקות.
המחליפים- ליווינגסטון, ספייטס ובכלל – במשחק הראשון עשו את ההבדל. הלילה שבקו. אה כן, וסטפ צריך להתגבר על שחקן הרוגבי האוסטרלי ההוא.
וגולדן סטייט צריכה לחפש את השטף שאפיין אותה עם תרגילי התקפה מגוונים של הרצת קלעים ותרגילי "דלת אחורית". בינתיים הם מתפשרים כמעט  אך ורק על פיק אנד רולס.

4. כל העונה חשבנו שזה לא כוחות בין המזרח למערב וצריך לעשות כבר שינוי. יכול להיות שאולי מה שלא הבנו זה שבעצם זהו המערב בו לא משחקים כדורסל אמיתי כשנותנים להתקפה לשחק נגד שומרים כמו ג'יימס הארדן או מונטה אליס, ולכן כל הקבוצות שם עם מאזן כל כך טוב?

5. במהלך הפלייאוף נשמעות הרבה השוואת של קליבלנד 2015 למודל ההוא שהיה בגמר ב-2007. גיל שלי כתב שהסיטואציה מזכירה לו קצת את הלייקרס של 91. לי הקאבס האלה מזכירים מישהו אחר. אתמול חגגנו לו 40 ועוזר המאמן של בלאט, טירון לו, מכיר אותו היטב שכן רק שלשום חגגנו 14 שנים ל"step over". הניצחון הזה של קליבלנד מזכיר לי את פילדלפיה של איברסון, בניצחון הבודד רגע לפני שהלייקרס חזרו לשטוף את הגמר ההוא בדרך ל-4:1. ולכן זה נדמה שהם לא יכולים להמשיך לנצח ככה, ועוד רגע הכל ישתנה והסכר יפרץ.

אז אני עדיין חושב שזה הולך להגמר 4:2 לגולדן סטייט כמו ההימור המקורי שלי.

6. אבל………אני לא יכול שלא לחשוב שאולי הגיע הזמן כבר להתחיל ללמוד מהעבר ולהסיק מסקנות לעתיד, שהרי:

א. ההגנה של קליבלנד טובה מדי.

ב. ההתקפה של לברון בלתי עצירה.

ג. אלוהים נגע במאמן של קליבלנד – הוא לא יכול שלא להצליח.

אז אולי הם בעצם הפיסטונס של 2004? או מכבי תל אביב של 2014??

7. ונראה שכתבי ה-NBA בארה"ב גם כן לא יודעים ללמוד מטעויות העבר. אחרת איך תסבירו את הלעג שהם מפגינים כלפי מיטב בנינו שנשלחו לסקר את הגמר, דניאל זילברשטיין ועידו גור. כנראה שלא הספיק להם לאכול את הכובע שבלאט שלח אלייהם.

הנה תגובה לשאלה של זילברשטיין מהלילה:

ציוץזילברשטיין

 

והנה אחת לשאלה של גור ממשחק מספר 1:

ציוץגור

 

אבל אנחנו לא מתרגשים מהאמריקאים עוכרי ישראל ונחזק ידייהם של עידו ודניאל שימשיכו לעשות חיים ולהביא לנו את דיוויד בלאט בעברית אחרי משחק.

8. ובספירה אחרת לגמרי, מתנהלות להן סדרות חצי גמר הפלייאוף הישראלי. פשוט מדהים איך אפילו עכברי כדורסל לא מצליחים להתעניין בסיפור הזה. אולי זה העניין בדיוויד בלאט, אולי חוסר העניין בסדרות שרובן לא צמודות, אולי העובדה שהליגה נמתחה עם סיבוב שלישי או אולי הרמה, אבל אני לא זוכר כזו חוסר התעניינות כללית סביב השלבים המאוחרים בארץ.
נדמה שכרגע ההתנצחויות של ג'רמי פארגו מול מנהלת הליגה על לו"ז הפלייאוף מושכים יותר עניין ממה שקורה על המגרש. נקווה שאולי בגמר הרייטינג יצליח לעלות מעל ה-3%.

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

יוסטון, איך את עושה את זה?
The Smash Brothers