עונת המלפפונים 19: עצות מהקואצ'ר

אם מקל היה שומע בעצות מליניאק, לא בטוח שהיום הוא היה ב-NBA. למליניאק זה לא מפריע.

יחד

אתמול שמעתי את אריה מליניאק מספר את דעתו בחדשות הספורט על החלטתו של גל מקל שלא להגיע לשחק עם נבחרת ישראל באליפות אירופה השנה. הדעה, כהרגלו של מליניאק, הייתה נחרצת ושלא משתמעת לשני פנים. "מקל טועה פעמיים!". שמעתי ותהיתי – מאיפה לעזאזל החוצפה?

כשגל מקל הגיע באמצע העונה שעברה לארץ וחיפש קבוצה שתאפשר לו סעיף יציאה לאירופה היו לא מעטים שביקרו אותו קשות. מליניאק בעצמו לא חסך ביקורת: . "…לדעתי הוא עושה טעות אחר טעות.. שחקנים נוודים דופקים לעצמם את הקריירה…הדרך הנכונה להתקדם היא להישאר כמה שנים אצל אותו מאמן באותה קבוצה"

היום, כשאנחנו כמה חודשים אחרי כן, עם אליפות שהביא מקל לחיפה במו ידיו, וניצול סעיפי היציאה לחתימה היסטורית ב-NBA כולם כבר שכחו את כל הביקורות. גם מליניאק: "…מעבר לסופרלטיבים לגל מקל, הכי חשוב ששחקנים צעירים ישאלו את עצמם: האם יש נוסחה להצלחה?…"
מגדיל מליניאק ומנתח את מהלכיו של מקל לאורך השנים תוך מתן ציונים:
"…הלימודים של מקל במכללת וויצ'יטה סטייט היו מהלך נכון. החתימה במכבי ת"א אחרי החזרה לישראל הייתה טעות. ההשאלה לגלבוע/גליל הייתה תיקון. המעבר לבנטון טרוויזו היה מהלך נכון. ההשתהות בסגירה עם קבוצה בתחילת העונה הייתה טעות, שתוקנה ברגע האחרון במכבי חיפה."

לנתח החלטות בדיעבד זו חכמה קטנה. לנתח אותם בצורה כזו עקומה זה כבר קשה לעיכול. מקל חזר למכבי תל אביב כי חשב שיוכל להיות בורג מרכזי בקבוצה גדולה. כשראה שזה לא הולך לכיוון אליו התכוון הוא חיפש אלטרנטיבה חדשה. כשחזר מאירופה לארץ הוא התעקש על סעיפי יציאה כי האמין שיוכל לקדם את הקריירה שלו כך. ולראיה, היום הוא ב-NBA. טעות? מי קבע, מליניאק?

אתמול מליניאק הסביר למקל בהחלטיות שלשחק באליפות אירופה זו הכנה לא פחות טובה מאשר לנוח ולהתחיל מחנה אימון עם דאלאס בזמן. ואני שואל – מאין לך?? מאיפה הביטחון הזה? במשך עונה של 82 משחקים לפעמים קשה לשנות את מעמדך. אני חושב שלהגיע למחנה, להתחבר עם השחקנים, ולהתחיל להוכיח את עצמו באימונים חשובים הרבה יותר מעוד כמה משחקים בנבחרת, זאת מבלי להיכנס לדיון הערכי שבנושא. יכול להיות שאני טועה. יתכן שמליניאק אכן צודק. אבל לא מגיע למקל קצת קרדיט על ההחלטות שלקח לגבי הקריירה שלו עד היום?
נגיד את זה ככה, אם מקל היה שומע בעצותיו של מליניאק בשנה האחרונה, אני לא כל כך בטוח שהיום הוא היה שחקן NBA.

תראו, אני מבין לגמרי שבמקצוע של מליניאק חלק מהעניין הוא לנתח את מה שיקרה. ומובן מאליו שככזה, לעיתים גם טועים. מי שמצוין טועה מעט, ומי שפחות מצוין בדרך כלל מקשקש. במקרה הזה, אני חושב שחמישה מלפפונים מבהירים את עמדתי.

5

מר מליניאק, אמנם אתה הקואצ'ר המקצועי כאן, אבל קבל עצה אחת קטנה ממני, בחינם: בין אם אתה בקבוצת המצוינים או מאלה שמעיפים ספקולציות לאוויר – בחייאת, קצת ענווה.

לתגובות הערות, או סתם "חיבוב" – אתם מוזמנים להציץ גם בעמוד הפייסבוק של הבלוג.

תחזיק מעמד לואיס
מו"מ מול פרז, מו"מ עם פרס, ביבי ואחרים

50 Comments

אלעד 2 באוגוסט 2013

מעולה

אזי 2 באוגוסט 2013

עם או בלי קשר למנליאק. אני חושב שהחתימה של מקל במכבי היתה טעות בגלל הגישה שבה הוא בא.
כל ישראלי צריך לדעת שהוא לא מגיע למכבי תל אביב ככוכב. הוא מגיע כדי לעבוד קשה מאוד כדי לקבל איזשהו מעמד.
מקל הגיע בצפיה להיות שחקן מוביל ולא היה מוכן להוכיח את זה. לשחקן בכזאת גישה עדיף שלא להגיע למכבי.
וזה נכון כמובן גם לגבי שחקנים שישקלו בעתיד להגיע למכבי תל אביב.

את מליניאק עצמו אני לא מנתח כי הבנאדם קשקשן מדרגה ראשונה.
הוא מזכיר לי סיפור על הבן של הרב שבא ואמר לו יום אחד שהוא רעב. הרב אמר לו "אז תלך לאכול" אתה מבין מה אני אומר? :)

אלעד 2 באוגוסט 2013

אזי, אני לא מכיר הרבה סיפורים מהתקופה של מקל במכבי, אבל נראה לי שיש איזשהו קונצנזוס שהוא כן שחקן שמוכן לעבוד קשה, בעיקר כשהוא הציב לעצמו מטרה מול העיניים (מכבי => אירופה => נ.ב.א). כלומר, מאיפה לנו שהכישלון שלו הוא תוצר של חוסר רצון לעבוד ולא תוצר של זה שלא נתנו לו צ'אנס?

גיסנו 2 באוגוסט 2013

מוסר העבודה של מקל לא מוטל פה בספק.
אבל כשאתה מגיע במחשבה שאתה הכוכב וזה לא קורה, מוסר העבודה הוא לא פקטור בכלל.
במכבי של השנים האחרונות, כל ישראלי שמגיע צריך לצאת מנקודת ההנחה שלא משנה מה הוא עשה קודם, חובת ההוכחה היא עליו.

אם מקל חשב שהקבוצה נבנית סביבו ואז מגלה שרוב הזמן הוא על הספסל, טוב לא יצא מזה. אני בטוח שאם מקל היה מגיע בידיעה שבמכבי כישראלי (לטוב או לרע זה לא העניין) אתה צריך כמעט להתחיל מאפס, הוא היה בסוף מפלס את דרכו למעלה. כמו שאוחיון עשה.

גל דגון 3 באוגוסט 2013

אני לא מבין מאיפה הטענה שמקל חשב שהקבוצה נבנית סביבו. אם הוא היה מתמרמר על זה שהוא שחקן ספסל, ניחא, אבל הוא לא קיבל מפיני שום הזדמנויות להוכיח את עצמו על הפרקט, ובסוף החליט שזה חסר טעם.

אלעד 3 באוגוסט 2013

מה לא הבנת, גל? אם אתה שחקן זר – אז הקבוצה נבנית בצלמך. ואם אתה ישראלי – אתה צריך להגיד תודה שאתה במכבי ולשתוק.
תפיסת העולם המכביסטית על רגל אחת

יוסי 2 באוגוסט 2013

+1

נדב 2 באוגוסט 2013

לא הבנתי

ניר 2 באוגוסט 2013

מליניאק קשקשן בלתי נלאה, אני מאד אתפלא לגלות שמאחורי בליל המנטרות הנבובות שהוא כותב עומדת איזו שהיא בדיקה רצינית או הבנה מעמיקה, אבל ברוח הפוסט לא אהיה חד משמעי רק אומר שאני מניח שהוא לא בודק את הדברים כמו שצריך.
לקבל החלטות בזמן אמת זה קשה, לעומת זאת לקשקש בדיעבד זה קל, אבל מדהים שאפילו כשהוא מפרשן בדיעבד הוא מצליח לטעות כמו מיודענו שגיא כהן.

ירושלמי 2 באוגוסט 2013

הגזמת.
מליניאק פרשן ודרכם של פרשנים לטעות לא מעט פעמים.
העובדה היא שהוא אומר דברי טעם ולא סתם זורק שטויות מהפה כמו לא מעט פרשנים באותו הפאנל לכן גם כשהוא טועה (והגיוני שיטעה) אין סיבה לצאת עליו בצורה מוגזמת.
הרי אם הוא היה אומר את הברור מאליו הוא היה משעמם.
ואם הוא היה נותן פרשנות מוגזמת ומומצאת גם אז היה מגיע לו לקבל ביקורת קשה.

לכן קשה לי להבין אותך ואת שיימס, במקרה הזה הוא אכן טעה. אז מה? הסיטואציה הייתה יכולה להתפתח לכאן או לכן והוא הימר (על סמך נתונים הגיוניי) וטעה. אז מה?

עמית זילברבוש 2 באוגוסט 2013

לגבי המשפט הראשון שלך – אני מסכים ואף ציינתי זאת. פרשנים טועים. זה בסדר גמור ומובן.
לגבי העובדה שיחסית לשאר היושבים לידו בתכנית הספציפית הזאת, הוא בוהק כמו כוכב – אני גם מסכים, אבל אם הייתי צריך ללכת לעשות מבחן של כתה א' כדי להראות שאני יודע קצת חשבון לא הייתי חושב שמצבי בהכרח כל כך טוב.
לפי דעתי האישית, הוא בדרך כלל לא אומר כלום, לפעמים אומר דברי טעם ופעמים רבות מקשקש – ותמיד בהחלטיות כאילו אין עוד מלבדו. בכל מקרה, זו פחות הנקודה כאן.
הנקודה המרכזית שלי היא שאתה לא יכול פעם אחת לטעון שבן אדם עושה את כל הטעויות האפשרויות ופעם אחרת להגיד שצריך ללמוד ממנו איך להתנהל. ואז לקבוע לו גם באופן חד משמעי שהוא עושה טעות על טעות בכך שלא בא לנבחרת וגו'.
כלומר, אתה יכול , אבל אז אתה פשוט יוצא ממש לא טוב, כמו רוב היושבים לידך…

ירושלמי 2 באוגוסט 2013

הוא יכול, כל עוד הוא מגבה את דעתו בסיבות הגיוניות או נתונים.
אל תשכח שלבנאדם שמורה הזכות לשנות את דעתו.

עמית זילברבוש 2 באוגוסט 2013

נכון מאד!
ולכן, אם היה אומר משהו כמו "בעבר אמרתי ש…אבל מקל הוכיח אחרת, ולכן אני מבין היום שטעיתי. מסיפורו של מקל אפשר להבין שיש יותר מדרך אחת לעשות דברים…" הייתי מעריך אותו הרבה יותר.
במקום זה הוא ממשיך לקבוע בהחלטיות מה נכון ומה לא נכון כאילו שאין אפשרות לדרכי פעולה אחרות, וכאילו מעולם לא טעה. וזה רק במקרה הזה. בעבר נתקלתי כבר בלא מעט קשקושים דומים שמפאת הרצון לא להצטייר כקטנוני, דילגתי עליהם.

ניר 2 באוגוסט 2013

זאת בדיוק הנקודה, שבדרך כלל הוא לא מגבה את דעתו במידע כלשהו, עושה רושם שאין לו ידיעה וחצי ידיעה על דרך קבלת ההחלטות של גל מקל ועל הסיבות שהביאו אותו לקבל את ההחלטות (גל מקל הוא רק מקרה מייצג במקרה זה), הבעיה היא שהוא משנה את דעתו באופן פופוליסטי לפי כיוון הרוח ותמיד עושה זאת בנחרצות מרגיזה.
מדי פעם גם תרנגול עיוור תופס גרגר אבל אותי הוא לא מרשים בכלל.

c web 2 באוגוסט 2013

מצוין
יש לי הרגשה שמליניאק כבר כל כך "מחויב" לגישה שהוא בחר ואשר איתה הוא התחיל מסע צלב נגד עומרי כספי שהוא לא מוכן לקבל שום טיעון הגיוני כנגד זה
מבחינתו הדבר הכי חשוב זו נבחרת ישראל בכדורסל כרגע
גם אם הוא צודק אז שיאשים את קיובן, קרלייל, סטרן ושאר החבר'ה ב NBA שמבהירים בצורה ברורה מאוד ששחקן שלא ייקח חלק בכל התהליך יפסיד הרבה. אולי אפילו את ההזדמנות היחידה שתהיה לו בעולם ושאף אחד לא חשב שתהיה לו
אבל העיקר שמליניאק יודע מה נכון

מתן גילור 2 באוגוסט 2013

עמית שלום,
אני לא רוצה להתייחס כלל לסוגיה של מליניאק או מקל.
לי מפריעה דו הפרצופיות בהבדלים בין כדורגל לכדורסל.
בכדורגל, מצפים משחקנים הלגיע לנבחרת פצועים ולעיתים אף לסכן את המשל הקריירה שלהם. היו כבר שחקנים ישראלים ש"נמחקו" אצל מאמן מסוים בעקבות כזה אירוע. היה גם מאמן של נבחרת הנוער שהתבטא נגד שחקן שלא היה מוכן להפסיד את חתונת דודו (לי משום מה זה נראה לא פחות חשוב מעבודה חדשה) – לא קמפיין הוא פיספס, אלא משחק. לא אליפות אירופה, אלא משחק אימון (אאל"ט) חסר חשיבות.
האם מישהו שמע פעם משחקן כדורגל שמתחיל עונה באירופה שהוא מענויין לוותר על צמד המשחקים בתחילת ספטמבר (בקמפיינים רבים של מוקדמות, יש בתקופה זו צמד משחקים)? בתקשורת ובדעת הקהל היו שוחטים אותו.
אבל בכדורסל? הסיפור שונה לחלוטין. מתחננים לכל מיני מתאזרחים שיבואו, קמפיין אחרי קמפיין, ומדיחים מתאזרחים שהיו עד אז ברגע שהראשונים מוכנים לבוא.
זכותו של כל שחקן להחליט האם הוא מעוניין להשתתף בנבחרת או לאו, אבל אני לא חושב שה-NBA יותר קדושה מהליגה הישראלית או מקבוצה אירופאית חדשה. להיפך, ההצלחה של הקבוצות הישראליות ושל שחקניהן באירופה חשובה לי עשרות מונים על פני הצלחה של שחקן בודד ב-NBA.
שבת שלום.

איציק 2 באוגוסט 2013

מתן,
כאמדע עקרונית אתה צודק, אבל יש אנומליוה שאתה חייב להתחשב בה, גם אם לא מרצון:
1. FIFA היא התאחדות כדורגל עולמית שכל העולם כפוף לה, ומתוקף זה יש חוקים המחייבים לשחרר שחקנים למשחקי נבחרת. נכון שניתן לרמוז יותר או פחות, אך זה פחות מקובל כיוון שהיום אתה לא תשחרר, מחר אתה יכול להיות בבעיה. לעומת FIFA, FIBA הוא אירגון כלל עולמי פרט ל-NBA אשר אינם כפופים להוראות שלהם (אולי גם ליגת הכדורגל של ארה"ב לא כפופה ל-FIFA אבל הם ליגה זניחה יחסית להרבה לליגות אחרות בעולם).
2. ה-NBA הוא רמה בפני עצמה ביי פאר, ושחקנים לא יוותרו על הזדמנות, אולי חד פעמית, כדי להגיע לשם. מי שימרה את פיהם פעם אחת לא יקבל הזדמנות שנייה. בכדורגל, אם אתה מתאים לבלגיה ותפספס, סיכוי טוב שתתאים לליגה פולנית; אם פספסת ספרד כנראה שיש לך סיכוי למצוא קבוצה באנגליה או איטליה. בכדורגל האפשרויות רבות יותר מבחינה זו.
לכן, שחקן קדורסל שלא היה מותר על ליגה ספרדית לטובת הנבחרת, הייחס אליו צריך להיות כמו לכדורגלן, אבל NBA היא אנומליה ולכן צריך להתייחס אליה בהתאם. אולי כשאירופה תתדביק את ה-NBA (לך תדע מתי), ומתי ש-NBA יהיה כפוף ל=FIBA, המצב יהיה שונה. עד אז לא ניתן לשפוט את מקל/כספי באותו סרגל לש כדורסלנים אחרים או כדורגלנים.

מתן גילור 2 באוגוסט 2013

זה פשוט לא נכון – קבוצות ה-NBA מחוייבות לשחרר שחקנים לבנבחרת מתוקף הסכם עם FIBA. אם לא יעשו זאת, הנבחרת שלהם לא ישתתפו באף טורניר בינ"ל ואף שחקן ממדינות FIBA לא יורשה לשחק שם.
מעבר לזה, הטיעון שלך מתבסס על בספקולציות. מאיפה לך שאם בניון לא היה בליברפול, כאשר הם היו בליגת האלופות (נניח המקבילה ל-NBA), מינכן, מדריד או מילאן היו חוטפים אותו? בכל זאת, גם כאשר היה פצוע, לא פיספס הזדמנות לבוא לנבחרת.
מי שימרה את פיהם? כמו למשל…נוביצקי!!! שמהתחלה הבהיר שהנבחרת בשבילו מעל הכל (אעפ"י שגם הוא נאלץ לוותר עליה מדי פעם). תזכיר לי – באיזו קבוצה הוא משחק?
שוב, שכל אחד יעשה מה שטוב לא, אבל לתרץ את הדו פרצופיות בקוטביות הענף, לא מחזיק מים וכנראה גם לא ג'לי.

איציק 2 באוגוסט 2013

ל-NBA לא מזיז מהאיום של FIBA, FIBA מאוד רוצה שנבחרת ארה"ב תשחק. אם משהו מעלה לה את הריטינג זו נבחרת ארה"ב המורכבת משחקני NBA, אחרת זו היתה אליפות ללא צופים (גם כך המצב שם בעייתי). ב-FIFA המצב שונה לחלוטין. אפילו אם ברזיל, ארגנטינה או ספרד לא ישחקו, עדיין יהיו מספיק קבוצות מעניינות מאוד. זה לא שלא חבל לותר על ברזיל, אבל זה לא קריטי כמו ב-FIBA.
לגבי מה שקראת ספקולציות, זו לא ספקולצה, זה ניחוש מוסכל. כשבניון הגיע לליברפול הוא היה שחקן מוכר ומוערך, ובהסתברות גבוה מאוד היה קבוצה מאותו דרג פלוס/מינוס. כאשר מעמדו של מקל יהיה כמו של בניון (או של נוביצקי) הוא לא יצטרך לבקש אישור הוא פשוט יודיע (הלואי שיגיע למעמד זה). אפילו כספי כבר במעמד של אחד שלא צריך לבקש, ברור שאם הוא רוצה הוא בא.
לגבי נוביצקי, הוא נבחר במקום תשעי בדאפט (שוב חוזר תשעי) על-ידי מילוקי והועבר לדלאס בעיסקה. כמה עוד שחקנים של 2.13 עם יכולות של סמול פורוורד אתה מכיר, עזוב אירופאים, בכלל… אם אתה שם את מקל ונוויצקי של אז (בטח שלא היום) באותה מדרגה, אתה עושה לו כבוד גדול. מקווה שהוא ראוי לכך.
אין פה עיניין של דו-פרצופיות כי אם של שכל ישר ושיקול דעת. אם יהיה שחקן ישראלי שבגלל הופעה בנבחרת יפסיד הזדמנות להגיע לברצלונה, ריאל, או מנצ'סטר, אני חושב שזה יהיה פשע להרוס לו את הקריירה, אלה אם זה יהיה בגלל משחק עליה למונדיאל או אליפות אירופה, וגם אז היתי חושב פעמיים. עם כל הכבוד לכדורגל או הכדורסל, העתיד של מדינת ישראל לא יתערער בגלל זה. כמובן שאני רוצה בהצלחה של שניהם, אך צריך קצת פרופורציות.

מתן גילור 2 באוגוסט 2013

הזכרת לי בדיחה על העניין של דיוק ועל הקשר בין ספקולציה לניחוש מושכל.

כימאי, פיסיקאי ומתמטיקאי נוסעים ביער. לפתע הם רואים כבשה שחורה.
הכימאי: "ביער הזה יש כבשים שחורות."
הפיסיקאי: "ביער הזה יש לפחות כבשה אחת שחורה."
המתמטיקאי: "ביער הזה יש לפחות כבשה אחת, שלפחות צד אחד שלה שחור."

איציק 2 באוגוסט 2013

אני מכיר את אותה הבדיחה רק עם פיזיקאי, מתמטיקאי ולוגיקאי :-)
אבל אם קצת ברצינות אז ספקולציות זה בבורסה, וכפי שידוע לך, אין לי שום מושג בזה, לכן אין לי תיק השקעות לנהל, ולכן לפי גיל שלי, אני לא יכול להיות הנגיד הבא (אני מניח שזו הסיבה היחידה שפוסלת אותי ;))
ואם בבדיחות עסקינן, ביולוג, פיזיקאי ומתמטיקאי עוסים מעקב אחרי בית. רואים נכנס אחד ואחרי שעה יוצאים שתים.
אומר הביולוג: דוגמא יפה של התרבות
אומר הפיזיקאי: דוגמא לשגיאה במדידה.
אומר המתמטיקאי: אם עוד אחד יכנס לבית, הוא יהיה ריק.

שבת שלום

עמית זילברבוש 2 באוגוסט 2013

זה כנראה מתאים לט'רד אחר אבל כבר התחלתם ואני מאד אוהב את זאת:

נתנו לאנשים שונים להוכיח שכל מספר אי זוגי גדול מ-1 הוא ראשוני:
מתמטיקאי: 3 ראשוני, 5 ראשוני, נמשיך באינדוקציה…
פיזיקאי: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 9 טעות ניסוי, 11 ראשוני…
מתכנת: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 7 ראשוני, 7 ראשוני…
משווק תוכנה: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 9 יהיה ראשוני בגירסא הבאה…
פרסומאי: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 11 ראשוני…
איש מכירות: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 9 ראשוני, 11 ראשוני…
פסיכולוג: 3 ראשוני, 5 ראשוני, 7 ראשוני, 9 ראשוני אבל מתכחש לזה..
ובטח יש עוד.

איציק 2 באוגוסט 2013

תוספת:
לגבי איש תוכנה אני מכיר בגרסה: 0 ראשוני, 1 ראשוני, 0 ראשוני, 1 ראשוני…
ביולוג: מזה ראשוני?

ואם כבר, ישר שלוש שיטות להוכיח משהו במתמטיקה:
1. משפט האינדוקציה.
אם לא הצלחת:
2. על דרך השלילה.
אם לא הצלחת:
3. קל להראות ש…

D! בארץ הקודש 3 באוגוסט 2013

מתן, הטיעונים שלך מעניינים וטובים אבל ה"פציעות" של בניון זה סתם מסע תדמיתי מטורף שלו. יותר טוב היה עושה אם לא היה מגיע פצוע. אני בטוח שזה רק היה עוזר, גם לו גם לקבוצה שלו וגם לנבחרת.

עמית זילברבוש 2 באוגוסט 2013

מתן, אני נוטה להסכים איתך – אין מקום לדו פרצופיות. אבל יש משהו גם בטיעונים של איציק. דין הצלחה ב-NBA קצת שונה מדין הצלחה בקבוצה חדשה בבלגיה.
אבל מכיוון שקשה להגיע ככה לסטנדרטיזציה אני אשאר עם האמירה היפה של דן שמיר בתכנית על אחד אחד עם פיני גרשון (בכלל, כל הראיון הזה מצוין, אני ממליץ בחום לראות, דן שמיר אדיר). הוא אמר שכמו שמישהו רוצה אז מעיפים מאמן נבחרת או שחקן,אז זה גם לא מובן מאילו שמאמן או שחקן חייבים להתייצב בכל מצב.

זיק 3 באוגוסט 2013

היה אחלה ראיון כמו שכל ראיון שלו נראה.
פשוט כיף לשמוע איך הוא מתנסח.
המון חוכמת כדורסל ובצניעות מופלאה.
דן שמיר הוא ליגה בפני עצמו.

זיו 2 באוגוסט 2013

מה אתה מתייחס למליניאק בכלל? זה ידוע שהוא קשקשן גדול ושאין לו הרבה מושג…(כמו לרוב ה"קואוצ'רים")

איציק 2 באוגוסט 2013

גם אני שמעתי את מליניאק אתמול. הנאום שלו לאומה היה זכוח, מלא חשיבות עצמית והכרה בצידקת דעתו באופן מוחלט. מליניאק לא אדם טיפח, אך הזכיחות שלו שמה לו רגל. הוא מתאים יציעה העתןנות למרות שהוא חכם בהרבה משאר אנשי הפאנל. אני לא יודע מה תפקידו דל קוצ'ר, אך אם התוצאה היא שיש רק דרך אחת ללכת בה ואין ספקות, כנראה שהגעת לקוצ'ר הלא נכון. נראה שמליניאק מייצג סוג זה של קוצ'רים.

גיסנו 2 באוגוסט 2013

לא שמעתי את מליניאק, אני קורא אותו מדי פעם ומזדעדע (כמו מרוב העיתונאים). הוא סוג של אייל ברקוביץ' פלוס 20 שנה.

אני מופתע שהסתפקת רק ב 5 מלפפונים כשמקרה הזה הם מהווים מדד קשקשנות מובהק.

איציק 2 באוגוסט 2013

אתה צריך להתייחס לא רק לכמות כי אם גם לגודל של כל אחד מהם :-)

ירושלמי 2 באוגוסט 2013

אבל הרי ידוע ש…

איציק 2 באוגוסט 2013

;)

MOBY 2 באוגוסט 2013

צודק

ג'וני 2 באוגוסט 2013

תגידו השתגעתם?
למי אכפת מה מליניאק אמר או לא אמר

מקל חייב לשחק בנבחרת נקודה

הצלחה של הנבחרת מביאה הרבה יותר כבוד וגאווה למדינה מאשר עוד סתם עוד משחק של מקל בN.B.A .
לא כל יום הנבחרת משחקת באליפות אירופה ולכן אי אפשר לפספס כזה טורניר גדול וחשוב.
עם כל הכבוד למקל הוא לא הולך להיות כבר בעונתו הראשונה כוכב בN.B.A ככה שלא יהיה עליו יותר מדי עומס.
דווקא המשחקים באליפות אירופה יכולים להביא אותו בכושר שיא לפתיחת הליגה עם המון ביטחון עצמי.
אני בטוח שהנהלת דאלאס היו מעריכים את מקל עוד יותר אם הוא היה אומר להם שהוא לא מוכן לוותר על אליפות אירופה.

דאלאס לא יכולים למנוע מאף שחקן לשחק בנבחרת. מה כבר יכול לקרות? מה לא יתנו לו לשחק? זה לא יכול לקרות

אני בטוח שאם דורון ג'מצי' היה משחק בN.B.A הוא לא היה מוותר על אף משחק של הנבחרת ולכן הוא היה כזה כוכב גדול במדינה ובכדורסל האירופי.

איציק 3 באוגוסט 2013

אני חושב שנתת תגובה ציונית הולמת, במיוחד בפסקה האחרונה. מחזק את ידיך. זאת ועוד, לדעתי זו חוצפה שגם סטודומאייר הוא בושה עם ההתחמקות מהנבחרת, בגלל טענה שעדין לא אזרח ישראל. לדורון ג'מצ'י זה אף פעם לא היה קורה, הוא כבר היה דואג להסדיר את עיניין האזרחות כמו שצריך ובזמן.

D! בארץ הקודש 3 באוגוסט 2013

איציק, ומה עם ג'ורדן הפרחח? איך הוא במקום להתגייר הלך ושיחק עבור האמריקאים האלו? זו בושה! והוא שיחק ! בN.B.A וויתר על כל משחקי הנבחרת!!!

איציק 3 באוגוסט 2013

טוב, זו לא בעייה בכלל!!! באותה תקופה היה לנו את ג'מצ'י.

אוהד 3 באוגוסט 2013

עלית על הבעיה!!!! יש אליפות אירופה כל שנה תכלס: קיץ מוקדמות וקיץ אליפות פשוט שכונה וכמו שאמר המגיש שאת שמו אני לא זוכר האשמה היא בפיבא באופן מלא שהובילו לזילות הטורניר והמותג ובכל אליפות רואים יותר ויותר שחקני nba שפורשים מהנבחרת בגלל העומס
מקל עשה מה שטוב לו אין מה לעשות הוא צודק וכל המתייפייפים אני בטוח שאם השבוע הראשון שלכם בעבודות החלומות שלכם ששכר משתלם בצידה היה נופל על מילואים הייתם הופכים עולמות כדי להשתחרר

יואב 3 באוגוסט 2013

אף מילה על הטרח הזקן – שלמה שרף – שקודם כל הוציא לנו את החשק לחיות במשחק של הפועל מול הרומנים, הוא כל-כך מוכשר שהיה צריך לרוץ לאולפן חדשות הספורט ולפרשן גם שם והוא פשוט עילוי עצום לענף התקשורת שבתוכנית אחר-כך, גם שם הוא מופיע ומפרשן.

אורן 3 באוגוסט 2013

לא מאמין שיש מישהו מעורכי ערוץ הספורט שנהנה מהפרשנות של שרף.כלומר כן מאמין-כי הוא עדיין שם.אבל כנראה הם לא טורחים להקשיב לו.דני נוימן עדיף עליו(וזה קשה עד בלתי סביר).

זיק 3 באוגוסט 2013

אם אריה מילניאק יצליח להשתחרר לזמן קצר מפוזת ה"אני יודע הכל ואין עוד מלבדי" וישב שעה קלה על ספת פסיכולוג – הוא עלול לגלות כמה דברים מבהילים על עצמו.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

אסור לשכוח שבכדורגל חותכים שחקנים במקרים די נדירים, ובNBA לא יהססו לשלוח את מקל לליגת הפיתוח או חזרה לאירופה. לא מדובר פה בעילוי כדורסל שיכול להרשות לעצמו לחפף ולפספס אימונים חשובים.
מקל צריך לעבוד בקיץ כדי לשפר אספקטים מסויימים במשחק שלו, אני לא רואה איך ארבעה משחקים עם הנבחרת תעזור לקלוע טוב יותר בשנה הבאה. אחרי זה מליניאק, כמו כולם, יטען ששחקני נוער בישראל לא מתפתחים כי הם משחקים יותר מדי ומתאמנים פחות מדי.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

ועוד נקודה קטנה. בזמן משחקי נבחרות רשמיים בכדורגל הקבוצות משותקות כמעט לגמריי. מקל יחמיץ חודש ויצטרך להגיע לקבוצה של דאלאס שבה כולם כבר מתאמנים ומשחקים ביחד.

ג'וני 3 באוגוסט 2013

אז שישלחו אותו לליגת פיתוח או לאירופה .אז מה קרה?
מיקי ברקוביץ דורון ג'מצי ועודד קטש היו שחקנים גדולים גם בלי הN.B.A .

למה זה 4 משחקים של הנבחרת? זה יכול להגיע להרבה יותר משחקים אם הנבחרת תעפיל לשלבים המכרעים.
זה לא שהוא משחק איזה משחק אימון או ידידות של נבחרת
מדובר באליפות אירופה שבה יכול להיכנס לרשימה של הכדורסלנים הגדולים במדינה אם הנבחרת תעפיל לפחות לרבע -חצי גמר.

מה יתן לו אם ישחק 4 או 20 משחקים בN.B.A?
כספי כבר 3 שנים בN.B.A ולא תגיד שהוא התפתח למשהו מטורף שלא ראינו מעולם.

תהיה בטוח שגם אחרי שנתיים בN.B.A מקל לא יהיה יותר טוב מנעימי מהלפרין לימונד ניסים או אוחיון

גיסנו 3 באוגוסט 2013

בפעם האחרונה שכספי שיחק בנבחרת, כל דקה שלו על המגרש העלתה את המשחק של הנבחרת ב 2 דרגות לפחות. וזה משחקן רוטציה יחסית שולי.

אם מקל משתלב טוב ב NBA הנבחרת יכולה להרוויח רכז ברמה שעוד לא נראתה פה, ויסלחו לי עודד קטש דורון שפר ושות'.

"יכול להעפיל לרשימה של כדורסלנים גדולים"…אם הוא נותן 2 עונות טובות ב NBA הוא נכנס לרשימה הזו הרבה לפני כל אחד אחר. וההבדל בין הכדורסל האירופאי ל NBA כ"כ גדול (בעיקר מבחינת סגנון ואינטנסיביות) שלפספס מחנה אימונים בשביל אליפות אירופה שגם ככה יש כל שנתיים ולנבחרת אין סיכוי להגיע בה רחוק מדי (די לחיות בסרט) יכול להיות קריטי להמשך העונה, בטח לרוקי בעונתו הראשונה שם.

זה מזכיר לי, עם כל ההבדל, את כל הדיונים שהיו בזמנו על גולסה שחתם בלאציו לפני השירות הצבאי, ולפתע כל הפטריוטים בשקל צצו והתרעמו איך יכול להיות שהוא יתחמק ככה משירות צבאי משמעותי של קפה עם הרס"ר פעם בחודש.

כשיבינו בארץ שלפעמים כדאי לוותר על טורניר שניים שבהם גם ככה אין לנו סיכוי להישגים לטובת הישגים עתידיים אולי נתקדם לאנשהו.

איציק 3 באוגוסט 2013

עזוב את כל זה. יש לי רק שאלה אחת, מי אנחנו שנחליט שלא נורא שמקל לא יגיע ל-NBA? זה החיים שלו והחלום שלו ובשבילו זה נורא. איזו זכות יש לנו לקחת את החלום שלו, גם אם יכשל לבסוף, ולומר לו בוא לנבחרת, ואם בגלל זה לא תגיע ל-NBA תמיד יש איטליה או בלגיה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

לא הכל זה כמה ג'וני יהיה מרוצה. אולי זה יפתיע אותך אבל למקל יש חלומות משלו. אם לשחק בנבחרת כרגע אומר שהוא יצטרך לוותר על הNBA, אין שום סיבה שהוא יעשה את זה.

ג'וני 3 באוגוסט 2013

לה שהוא יצטרך לוותר על N.B.A?
נוביצקי וגאסול מעולם לא וויתרו על הנבחרת וזה לא מנע מהם להיות כוכבים בN.B.A .

הבעיה שמקל חושב שלנבחרת הוא תמיד יכול לחזור ולכן שיבק היה חייב להגיד לו שאם הוא לא רוצה לשחק בנבחרת אז שלא יצפה יותר לקבל זימון ואז אני בטוח שמקל היה שוקל שוב את העניין ואף מחליט אחרת
לשחק בנבחרת זאת זכות שהמון שחקנים חולמים ולא מקבלים ומקל כן קיבל הזדמנות .

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

מקל הוא לא נוביצקי ולא גאסול, ואני לא בטוח בכלל שהם השתתפו באליפות שנפלה על תקופת האימונים שלפני העונה הראשונה.

אורי 3 באוגוסט 2013

מסכים לכל מילה. עם כל החיבה רבת השנים שלי למלאניק…. :)

Comments closed