אריק שיבק – כתב הגנה

שיבק1

היום, כשאנחנו נמצאים אחרי יומיים מאד קשים עם נבחרת ישראל, שהביכה, דיכאה לנו את החג ובעיקר שברה לנו את הלב, ניסיתי לקחת זוית קצת יותר מפוקחת בכל הנוגע לביקורת המוטחת במאמן הנבחרת אריק שיבק.
שמעתי וקראתי הרבה דברים ביומיים האחרונים, מה לעשות אני מכור, מזוכיסט. וכמה לא הופתעתי לקרוא בתקשורת שלנו מאמרים קשים על הנבחרת בכלל, והמאמן בפרט. ביקורת היא חשובה, וחייבת להאמר. בטח אחרי התצוגות המביכות שראינו. אבל מה שכל כך חורה לי היא ביקורת לא עניינית ופופוליסטית. כזאת שמחפשת קודם כל דם. כמה שיותר מהר וכמה שיותר הרבה.

חלק גדול מהביקורות שנשמעו כלפי שיבק היו לגבי הראיונות שנתן אחרי המשחקים. למשל צלבו אותו על האמירה הקשורה בחסרונם של בלותנטאל וטיוס. כמה קל להיתפס על האמירה הזו מבלי להקשיב לקונטקסט בה נאמרה. אז בואו נבדוק שנייה באמת מה נאמר שם. שיבק נשאל למה נבחרת שכל כך דומה לנבחרת של האליפות הקודמת נראית עכשיו כל כך רע. בפרספקטיבה הזאת, וזאת בלבד, ענה שיבק שאז היו לנו את טיוס ולפני כן את בלותנטאל, וזה הבדל משמעותי.

אז מה בדיוק מקומם כאן? האם יש מישהו שחושב שזו אמירה לא נכונה? האם מישהו חושב שחיזוק בשתי הנקודות הכי חלשות שלנו – קליעה מבחוץ, והקו הקדמי הוא לא הבדל משמעותי ביותר? אז ברור שאפשר להגיב בציניות ולהגיד שגם עודד קטש ולברון ג'יימס קצת חסרים לנו, אבל אפשר גם להתייחס לאמירה הזאת בהקשר בה נאמרה – וככזו, היא פשוט…נכונה.

בנוסף, כל העולם זועק איך יתכן ששיבק עומד בראיון אחרי בזיון שני ברציפות ולא מסכים להגיד לניב רסקין ש"קרתה כאן רעידת אדמה", "נפל דבר בכדורסל הישראלי". מגוחך מזה, קראתי כתבים תמהים "איך יתכן ששדר המשחק לוקח את המפלה קשה יותר מהמאמן".

התשובה לכך היא מאד פשוטה – כי זהו תפקידו של שדר, להיות סנסציוני, לעשות סיפור גדול. זה מוציא אותו טוב, זה מביא רייטינג, זה מעניין. מצד שני, תפקידו של המאמן זה לקחת דברים בפרופורציות. באמת ציפיתם שיעמוד שיבק בראיון דקה אחרי המשחק ויגיד שהנבחרת היא בזיון? שהשחקנים לא עושים מה שצריך והם בושה למדינה? ואז מה היה קורה?

אז אני אגיד בדיוק מה היה קורה. היו צולבים את שיבק שהוא מוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה. שהוא לא מגן על השחקנים שלו. יותר מזה, היו יורדים לחייו על כך שהוא נראה תבוסתן כשעוד יש על מה לשחק. וזה בדיוק מה ששיבק לא עשה. שיבק מבין שזה ספורט, וכל עוד זה לא נגמר נאבקים עד הסוף, גם אם הסיכוי קלוש.

רק לא מזמן, לפני כמה חודשים, אחרי עוד הפסד של מכבי תל אביב באירופה, כולם ניסו לסגור את הגולל על העונה האירופית של מכבי. כל התקשורת ניסתה להוציא הצהרה ש"זה נגמר" מדיויד בלאט, והתקוממו כשבלאט התעקש להמשיך לטעון שזה עוד לא גמור. האשימו אותו שהוא מוליך את כולם שולל. עד שבסוף לא נשארו כמעט כובעים לא נגוסים בארץ. אבל עזבו, למה להפנים אם אפשר לשלוף סכינים בחצי שנייה.

הכי קל לצעוק "חמאס" ולשבור את הכלים. הכי פשוט לצעוק מהאולפן כמו קופמן שאפשר לארוז ולחזור. אבל קופמן יכול לחזור מחר לאולפן ולהמשיך לצעוק. שיבק צריך לחזור מחר ולאמן את הנבחרת מול צרפת. ואחר כך מול בלגיה וגרמניה. והוא יודע שאם היום הוא מתייצב לראיון, כמו שהאתיקה שלו מחייבת אותו לעשות, ואומר בו ש"הנבחרת בושה" הוא עושה הרבה רעש. הוא אולי יוצא יותר טוב כלפי חוץ, אבל כלפי פנים הוא עושה עוד קצת בלאגן חברתי בנבחרת שגם ככה מצבה החברתי, איך לומר, לא בשיא. הסיכוי לסיים את הטורניר הזה עם קצת כבוד אחרי אמירות כאלה, יורד לטמיון. אז אמנם לנו מהבית נראה שאין שום דבר שאפשר לעשות כדי להחזיר את הכבוד של הכדורסל הישראלי בטורניר הזה, אבל שיבק מחויב לחשוב אחרת. כמו ספורטאי. שכל עוד אפשר, חייבים להמשיך לנסות.

אני רחוק מלהיות מחסידיו של שיבק. אמרתי את זה לא פעם. ובכוונה לא התעכבתי כאן על אף אלמנט מקצועי, על אף שגם שם יש לשיבק תירוצים לא מבוטלים. אני לא יודע כמה הוא אשם בכך שהוא אומר לאוחיון ללכת לסל והאחרון מכדרר עד השנייה האחרונה ואז זורק מבחוץ. לא יודע כמה הוא אשם ששחקן לא נוגע בטבעת בזריקת עונשין מכריעה. שהכוכב שאמור לעשות קריירה על הקליעות שלו משלוש לא מצליח לשים את הכדור בטבעת. בטח ובטח אני לא יודע כמה הוא אשם כשהקפטן לא מתייצב למשימה הקשה הזאת של ראיון אחרי משחק מביש. אני לא מזכיר את כל זה כי ברור לי שגם אם הדברים נכונים בחלקם, שיבק עדיין אשם. הנבחרת היתה חייבת להראות אחרת, והוא, שעומד בראש המערכת חייב לקחת אחריות בסוף האליפות, אם וכאשר יחזרו הביתה אדומים מבושה.

אבל זה לא עצם העניין. אני מבקש לצאת היום ולעמוד עם אריק שיבק, מאמן סימפטי, שיש לו אשמה לא מבוטלת כחלק מהנבחרת הזאת. אבל אם לשפוט לפי הלך הרוח "ברחוב הישראלי", נדמה שהאשמה העיקרית שלו היום, היא העובדה שהוא אדם סולידי שלא שובר לוחות על ראשם של השחקנים, לא משתולל בפסקי זמן ובעיקר – לא מספק לתקשורת את הדם שהיא רוצה.
אז רבאק, אולי תרגיעו קצת עם הסכינים כלפי האיש, ותפסיקו להרוג את השליח? הוא לא אשם שאין כאן כדורסל. אי אפשר להאשים את הבובה בחלון הראווה על כך שכל הבגדים בחנות מכוערים. ובמיוחד אי אפשר להאשים מאמן כדורסל על כך שלא נתן לתקשורת את האמירות הסנסציוניות שהיא מחפשת.

הקרב על הבית - יוחאי שטנצלר
הקאמבק - קווים לדמותו

24 Comments

יואב מ 6 בספטמבר 2013

פוסט נהדר.

אני דווקא כן חושב ששיבק אשם במידה מסוימת בזה שיוגב לקח את הזריקה האחרונה נגד בריטניה מבחוץ ולא חדר – פשוט כי שיבק החליט שהכדור האחרון הולך ליוגב.

זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה עם יוגב (במכבי זה קרה לפחות פעמיים אם אני זוכר נכון).

בכלל יוגב משדר שהוא חושב שהוא הרבה יותר גדול ממה שהוא באמת.

אני חושב שהוא צריך ריאליטי-צ'ק (ולא במובן של צ'ק על סך מליון שקל שניתן לזוכה בריאליטי)

MOBY 6 בספטמבר 2013

אתה צודק! הוא נחמד, ואכן על התשובה עשו מסיבת יתר.
אבל….. זוכר…. יבזורי רוט צוברביץ את השאלות הללו לא שאלו. ואלה השאלות הנכונות
שיבק לא לקח סיכון הלך על בטוח ובגלל חוסר מזל וחוסר אופי (כאילו שלא ניחשנו לפני) בגלל ההימור שלו נכשלנו.
נכון אי אפשר היה לצפות לאפטיות כזו של כספי אבל גם להפוך אותו לנוביצקי הישראלי זה קצת חצוף. מנהיג הוא מנהיג הוא מנהיג. כספי בכיין, מוכשר אבל בכיין.

עמית זילברבוש 6 בספטמבר 2013

יש המון שאלות לשאול בדיעבד – ציוות שחקנים, וויתור על אימוני קליעות, חוסר גיוון בהרכבים, חוסר יכולת להדביק את הנבחרת בהתלהבות ועוד ועוד ועוד.
וכמו שאמרתי ואני חוזר ומדגיש – אני חושב ששיבק צריך לקחת אחריות.

1. בסוף הטורניר. לא בראיון דקה אחרי משחק.
2. על דברים מקצועיים – לא על זה שהוא אמר ככה או אחרת, במיוחד שה"ככה או אחרת" זה בדיוק דברים הגיוניים להגיד.

MOBY 6 בספטמבר 2013

אנחנו מסכימים.
לגבי השחקנים לפחות אני אמרתי את שלי.
עדיין דובק בעמדתך לגבי הלפרין? שוב לא לגבי הכשרון אלה מיצוי הפוטנציאל במר רב של משחקים.

אייל 6 בספטמבר 2013

אולי זה "תפקידו של שדר", אבל הראיון של רסקין עם שיבק אחרי המשחק עם אוקראינה הוא עדיין אחת ההופעות היותר פופוליסטיות ומבחילות של שדר ספורט שיצא לי לראות – שילוב של יבבנות היסטרית עם אותה שחצנות מטומטמת ומנותקת מהמציאות, על פיה גם אחרי כל מה שראינו מנבחרת ישראל בזמן האחרון, עדיין אמור להיות מובן מאליו שתנצח את אוקראינה (""מה?? אוקראינה נבחרת טובה??!"). וזה בלי קשר לכל הדברים עליהם אכן ניתן לבקר את שיבק באופן ענייני.

ליאור קלאץ׳ 6 בספטמבר 2013

פשוט פוסט מעולה (שוב).
אני אתרכז בצוות הפרשנות של ערוץ הספורט. בחירת הדמויות ה״מקצועיות״ היא פשוט מזעזעת הפעם – מפיני, שאולי הוא מר כדורסל תארים, אבל האגו כל כך נפוח עד שאי אפשר שלא לפספס את השמחה לאיד בכישלונות הנבחרת (מישהו חיפש אובייקטיביות עיתונאית??), דרך מליניאק, שכמו שחבר טוב שלי אמר, פשוט מגיע עם משפטים מהבית ללא שום קשר למציאות מול עיניו, ועד לקוף… טוב, הקוף תמיד מעניין אבל רק משום התבטאויותיו שלוחות הרסן.
אני צופה מושבע של הערוץ – לדעתי תורם רבות כבר שנים לתרבות הספורט בארץ, אבל הפעם – כישלון חרוץ. קשה לצפייה, אבל לא רק בגלל הנבחרת.
שלח!!!! מתגעגעים אליך!

Dovik 7 בספטמבר 2013

Kol mila ba sela

משה אחר 6 בספטמבר 2013

האשמה של שיבק היא מנורית, זה הסגנון שלו לטוב או לרע. מי שלקח אותו ידע שזה מה שהוא מקבל. האשמה שלו היא שולית משום שכל מאמן אחר היה נכשל. בדיוק כמו בכדורגל הסגנון הפולני של גוטמן לא היה נותן תוצאות אחרות מאשר המאמן הצרפתי הצעקני והסנסציוני שהיה לנבחרת. הכשלון של הכדורסל בארץ הוא הרבה יותר חמור, כי בכדורסל יש מסורת, ישנם שחקנים עם ניסיון אירופאי משמעותי, הרמה באירופה יחסית נמוכה במיוחד עכשיו,ובעיקר יש כאן בארץ את אוסף המאמנים הטוב ביותר באירופה. אבל כל אחד מהם דואג לביתו ואף אחד לא ממש דואג ליצור כאן חממה אמתית לטיפוח שחקנים. מחומר המאמנים שיש בארץ שהוא תשתית אדירה לכדורסל, יותר מכל ענף אחר בארץ, היה אפשר להוציא תוצרת הרבה יותר טובה. אי אפשר לבוא בטענות לגרין ולהלפרין זה הרמה שלהם, כספי מסתבר בזבז את הכישרון שלו לאורך הספסלים של nba. אם המאמנים הישראלים עסוקים כל אחד בתחת הפרטי שלו ולא אכפת להם בגרם מהכדורסלן הישראלי אז מה מצפים מהשחקנים שזה החינוך שספגו, תראו שחקן אחד של מכבי ת"א שהיה משחק בכזו רמה של חוסר אכפתיות התחת שלו היה אף באוויר. הפטריוטיזם מת מזמן. הוא כביכול נורמה אבל רק של אנשי תקשורת, בארץ הוא בעיקר מס שפתים ודאווין שאפילו ברקוביץ מאמין בו עד לגבול שנוגע לתהילה האישית שלו. השחקן הישראלי עסוק בשאלה איפה הוא אוסף את הערמה הבאה בדיוק כמו המאמנים, ולכן לא נשארה בהם טיפה אנרגיה למשהו שהוא לא קשור להישרדות שלהם,ובואו נודה על האמת זה המצב הנפשי של כולנו. הנבחרת כואבת לנו כי היא מראה למה שנהיה מאיתנו, אוסף של עבדים. הנוסטלגיה כואבת, וזה כמה פרשנים שלרגע ויתרו להם על העבדות לא הופך אותם לאדונים ובטח שלא למורי הדרך.

המאמן 6 בספטמבר 2013

פוסט מדויק. התקשורת חיה על כישלונות – ככה יש מה יותר להגיד, לכתוב וכו'.
מאמנים ברמות האלה צריכים להיות מחוסנים כלפי התקשורת – כי רובה לא מקצועית.
כל אדם בר-דעת מבין את השטחיות של התקשורת (רובה).
וזו הבעיה האישית שלי עמה – לא מדברים על הבעיות האמתיות, ולא מציעים פתרונות.

באופן אישי, אני לא מאמין במאמנים שמשתוללים על הקווים. הקלישאה אומרת כי מי שלא צועק באימונים, צועק במשחקים.
צעקה היא כלי שיש למאמן, וצריך להשתמש בה בתבונה ובתדירות נמוכה, כיוון שאחרי הצעקה השלישית השחקנים לא מתייחסים לצעקות יותר.

אריה מליניאק אמר שמאמן נבחרת לא צריך לעבוד על קליעות עונשין. בולשיט. אם יש בעיה כזו בנבחרת – צריך לעבוד עליה (ועדיף אחרי מאמץ).

פעמים רבות במשחקי ההכנה הנבחרת הגיעה למשחקים צמודים בכלל ולהתקפות מכריעות בפרט.
מה שאותי מקומם (ואף אחד שאני שמעתי או קראתי לא התייחס לזה) זה שאין 2-3 תרגילים ספציפיים להתקפות האלה. זה לא אפקטיבי לשרטט תרגיל על הלוח 20 שניות לסיום.

הבעיות של הנבחרת הן בסיסיות, והן צריכות להילמד מהגילאים הצעירים. לצערי, אין שיטת אימון אחידה לכלל הקבוצות. התוצאה ששחקנים פשוט לא יודעים איך, מה ומתי לשחק. ולכן האשם העיקרי הוא איגוד הכדורסל והיושבים בראשו.

איציק 6 בספטמבר 2013

אני חושב שאתה מקל מאוד עם שיבק כיוון שאחרים צועקים כשנותנים להם מיקרופון ושיבק עונה להם בשקט. התשובות השקטות שלו הם ביזיון לאינטליגנציה. כאשר הוא עונה שאין נוסחא ויש כאלו שאוכלים המבורגרים בחדר ההלבשה, ושהיה לו שחקן כזה בבלגיה, הוא מבזה את עצמו ואותנו בכך שיש לנו מאמן כזה. אם הוא חושב שההמבורגר הזה שיפר את יכולת השחקן שיעבור לסומו.
אחרי ביזיון האפטיות של השחקנים (עזבו רמה ויכולת שגם עליה יש מה לומר) היתי מצפה לתגובה דומה לזו של אובראדוביץ' אחרי ששחקניו חירבנו על מדי הנבחרת בצורה בה שיחקו. לתת גיבוי בתקשורת זה הדבר האחרון שהיה צריך. היה צריך לפוצץ אותם בתקשורת לא על הרמה כי אם על הגישה. שידעו מה המאמן חושב ושכך גם כל העם חושב. היתם רואים מה היה קורה מול צרפת. אם היה להם טיפת כבוד הם היו אוכלים את פארקר עם באטום גדול עוד לפני ההקפצה, ואם לא, אז יותר מביש ממה שהיה לא יהיה. גיבוי אפשר לתת אחרי מאמץ וכישלון אך לא אחרי הזלזול שראינו. אבל שיבק כמו שיבק, מיסטר קלין, בשביל זה אפשר היה להביא לראיון משהו מהמכבסה, היה יוצא נקי לא פחות. אני נגד מאמן כמו שלמה שרף שמעיף שחקנים בראיון אבל גם טפלון זה לא מה שצריך. לכן מי שפושט לשיבק את העור על הצורה בה התראין צודק במידה רבה, כיוון שבכך הזיק לנבחרת. תפקידו של שיבק להועיל לנבחרת ולא להשאר נקי כשכולם מתלכלכים. לפעמים גם הוא צריך להתלכלך למען הנבחרת. אם אני לא טועה, משלמים לו גם בשביל זה.

קירון בטון 6 בספטמבר 2013

מסכים לגמרי. לפחות במשחק הראשון, ההפסד נבע מכשלון מנטאלי בסוף.
אז או ששיבק קם ואומר- אני אחראי , או שהוא מפוצץ את הכלים, כדי שהחבורה הלא עליזה שלו תבין שככה זה לא עובד.

וחוץ מזה-
הבעיה העיקרית שלי עם שיבק היא מקצועית.
מעבר לבחירת הסגל (רכז שני? לקחת בכל מחיר שחקן פצוע?)
כשקבוצה -נבחרת מגיעה למשחקים בכושר קבוצתי מחפיר, ושני ה"כוכבים" נותנים תצוגות איומות-
זוהי אשמח המאמן. כנראה, שמשהו בהכנה היה לא תקין.

ורסקין ושות' אכן חבורת מתלהמים,
אבל ההפסד מול בריטניה +הצ'ופר האוקראיני היו יותר, הרבה יותר, מעוד הפסד.
לשם שינוי, היה מקום ששיבק בצורה כזאת או אחרת יהפוך שולחנות.

oded 7 בספטמבר 2013

מסכים
שיבק הוא העונש של הכדורסל הישראלי על מקרה בלאט והתעודה
מישהו מדמיין קבוצה של בלאט נראית ככה?

אורן 6 בספטמבר 2013

שיבק אשם בזה שהוא מאמן פוליטי.הוא הולך על שמות ולא על יכולת.אם היה הולך על יכולת-לימונד וניסים היו זוכים לשחק פעם אחת ביחד,ולא להיות מוחלפים על ידי אוחיון שמקבל קרדיט בלי הגבלה.

איתן 6 בספטמבר 2013

מדהים לראות את שיבק בפסק זמן חצי דקה לסוף אחרי שהנבחרת מאבדת יתרון של 9 נקודות ונמצאת על סף הפסד. מדבר בשקט, משרטט תרגיל, שיא הרוגע, כאילו שאנחנו מובילים ב 20 הפרש. כשאתה פיל ג'קסון וג'ורדן או קובי תיכף יקבלו את הכדור זה הגיוני ומעורר הערכה, לאזן את הטירוף והאדדרנלין עם הרוגע שלך. עם החומר האנושי שיש בנבחרת צריך משהו אחר לגמרי.

אסף .ג. 6 בספטמבר 2013

עמית כמה שזה הרגיז לראות את שיבק בראיון ישר אחרי המשחק בגלל התסכול מהאנמיות של הנבחרת כצופה כהתנהלות של מאמן שעוד יש לו משחקים לפניו באליפות אני מסכים שהיא הייתה נכונה מה גם ששיבק אף פעם לא היה נראה לי כצופה מהצד כטיפוס אמציונלי מדי אלא ככזה שהראש עובד לפני הרגש.
בנוגע לצד המקצועי הוא מאמן הנבחרת, נכון הוא לא אחראי על תחלואי הענף לדורותיו אבל הוא היה אחראי על הכנת הנבחרת לטורניר והקניית שיטת משחק ברורה וכאן הכישלון שלו מבחינתי…
אעסוק רק בנקודה אחת חשובה ומייצגת לטעמי:
סגנון משחק-לא יכול להיות שבכל ראיון הצוות המקצועי של הנבחרת מדבר על כך שהיתרון שלנו הוא במשחק הריצה והמעבר כי מה לעשות אין לנו אף גבוה שיכול ליצור התקפית מלבד אליהו(ויסלחו לי גרין,כדיר וקוז'יקרו שאני מאוד אוהב ומעריך) ובשני משחקים עושה בערך 2 סלים בהתקפה מתפרצת/משחק מעבר, לא עבדו על זה בהכנה שנמשכה חודש פלוס? לא מיישמים מה שמתרגלים?

Yavor 6 בספטמבר 2013

The first step in the absurd scenario according to which Israel WILL QUALIFY for the next round was completed.
Ukraine just won Germany, and that's good.
Now we need that Belgium will beat England, and we will of course lose to France

In the next game, We have to beat Belgium and Germany to beat England – not unlikely. France and Ukraine can do whatever they want

In the last game – we have to beat Germany and Belgium has to lose to France. It will also help if Ukraine will beat England, otherwise we have to look at point-differences

If all these results will happen, and they are not unlikely, then Israel, Germany and Belgium will all have two wins and three losses, and we will qualify since we won both of them

Goodluck!!

איתן 6 בספטמבר 2013

תרחיש הגיוני וממחיש כמה הטורניר הזה שווה.

Yavor 6 בספטמבר 2013

Thanks. The weakest chain in thtis scenario is Israel winning two games

חדש בשכונה 7 בספטמבר 2013

חוליה חלשה בשרשרת זה האנדרסטייטמנט של האנדרסטייטמנט…

מכביסט ותיק 6 בספטמבר 2013

רסקין אדיוט ושיבק היה עסק יותר מידי בראיונות טרם המשחקים

ירושלמי 6 בספטמבר 2013

שיבק אשם בכך שכדי לנצח את בריטניה הנבחרת צריכה להגיע למצב בו היא תלויה בזריקות עונשין או בהצלחתה של מהלך אחרון שבו יוגב ביצע/לא ביצע את ההוראה של המאמן, ועצם העלאת השאלה האם יוגב אשם בהפסד ולא המאמן והדיון במהלך בזה הם מגוכחים.
לשיבק היה המון זמן לגסש שיטת משחק ולתת את טביעת האצבע שלו כמאמן.
כנראה שלאמן בליגות סוג ז זה לא כמו לאמן אפילו בליגה הישראלית הבעייתית ושמקבלי ההחלטות שמינו אותו הסתנוורו מגביע או אליפות בליגה ההולנדית הזניחה.
אז כן. שיבק הוא האשם העיקרי וכל הצוות שסובב אותו מרמת השחקן דרך העוזר ועד לראשי האיגוד גם הם אשמים.

מצדי שישבור לוח או שיסתום את הפה זה לא מעניין אותי. אם הנבחרת נראית כמו קבוצת כדורסל רחוב אז שיקח אחריות.

אייל 7 בספטמבר 2013

שיימס, פוסט מעולה! מסכים עם כל מלה.

roei034 7 בספטמבר 2013

אם ידעו שטיוס פצוע לא היה הגיוני להביא את לנדסברג???

נביא בעירו 8 בספטמבר 2013

1. מסכים עם רוב מה שנאמר. אלא שכן חסר לי השורה התחתונה המקצועית: זו הנבחרת שבה הפער בין השלם לסכום החלקים הוא אחד הגדולים שראיתי, ככה שבאליפות שבה יש באמת סיכוי לעשות משהו גדול (כמה נבחרות באמת טובות יש בטורניר הזה? ספרד, צרפת, אולי יוון ומי עוד?), יש גם 90% שלא נעלה שלב.

2. לא התייחסת לזה ישירות בפוסט שלך, ובטח זה בכלל האנטי-מכביזם האוטומטי שלי, אבל בכל זאת: בכל פרשת הפציעה של טיוס (נתן ראיון די אגרסיבי בONE)יש לי הרגשה שמי שזרקה את השחקן לכלבים היא דווקא מכבי. לי נראה שבמועדון, שככל הנראה יראה הרבה דקות בשנה הבאה של 5 זרים ואולי אפילו חמישייה פותחת בלי ישראלים, נתנו לטיוס לסכן את הבריאות שלו כדי לא להצטייר כמי שמחתימים "ישראלים" שלא באמת מחויבים לנבחרת.

3. לא זועקים "חמאס" אלא חמס…

Comments closed