יופי של הפסד

"You say great win for the Spurs, I say great loss for the Warriors"

boris-diaw-spurs (1)

 

"You say great win for the Spurs, I say great loss for the Warriors"

כמו תמיד, ג'ף ואן גאנדי, הפרשן המעולה של ESPN אומר את זה בצורה הכי קצרה וקולעת.

*

– אם במשחק נגד קבוצת הבית מהטובות בהיסטוריה.
– אם במשחק שהוא באק – טו באק אחרי ניצחון בדאלאס.
– אם במשחק ללא שחקן חמישייה (בוגוט), והשחקן המשלים לחמישיית הסמול בול הידועה (איגי).
– אם במשחק שסטף קולע ב-8% מהשלוש.
– אם במשחק שמאנו ג'ינובילי קולע יותר שלשות מסטף וקליי, ביחד.
– אם במשחק שהם קולעים 4 נקודות במתפרצות.
– אם במשחק שבסוף הרבע השלישי הסקור הוא 65- 65, כשלילה קודם גולדן סטייט מגיעה למספר הזה 2 דקות לסיום המחצית.
-אם במשחק שיש לה בו 87 פוזשיינים, לעומת הממוצע העונתי שעומד על כמעט 102 – בדיוק הקצב המתאים לספארס.

גולדן סטייט מובילה 7 דקות לסיום, ונמצאת רק בפיגור נקודה, 4 דקות לסוף – אז נראה שלא פחות מכל העונה הזאת, זו עוד הוכחה כמה היא פיבוריטית כל כך גדולה.

*

ובכל זאת, יש גם מנצחת גדולה מהלילה, שראויה לכל המחמאות שירעיפו עלייה. התצוגה הזאת של סטף, קליי ושאר החבורה הזהובה היא בטח לא מקרית ונגרמה בראש ובראשונה בעקבות תכנית המשחק המדהימה והוצאתה לפועל. אני עדיין חושב שמשקל לא מבוטל נתון גם לעייפות הבאק-טו-באק, פציעות וסתם יום פחות טוב.

נדמה שאחרי התבוסה הקשה במשחק הראשון בינייהן פופוביץ' חשף לא מעט מהשפנים בהם ישתמש כשהדבר האמיתי יתחיל. רק פני שנתיים, בוריס דיאו היה הקלף המכריע בהרכב של הספארס נגד מיאמי של לברון כשפופוביץ' משתמש ביד הרכה וביכולת ניהול המשחק מהפוסט לריווחים והתקפה וורסטילית. פופ מראה שגם השנה דיאו הולך להיות פקטור משמעותי בהכרעת האלופה. הפעם, יותר בניצול משחק הפוסט שלו מול הסמול בול של גולדן. ראינו הלילה הרבה יותר פוסט אפ לדיאו ואולדריג' מאשר לקאווי כמו שהיה במשחק הראשון.
בנוסף השימוש בהגנה של קוואי על דריימונד גרין כדי לאפשר את החילוף שלו לקארי מיד אחרי החסימה בין דריימונד לסטף יהיה חלק מהפתרון של הספארס. והרבה חילופים אוטומאטיים, עוד סיבה לסיפסול של דאנקן. אם ראינו כמה אולדריג' ודיאו מתקשים להשאר מול סטף אחרי החילוף, לטימי זה כנראה יהיה עוד הרבה יותר קשה.

*

מה שמעניין אותי במיוחד, הוא למה פופוביץ' , שידוע כאחד שלא מופרע מדי מהפסדים בעונה הרגילה, החליט  לחשוף הרבה מהקלפים שלו בשלב יחסית מוקדם על משחק עונה רגילה שולי יחסית.
הנה כמה השערות:

א. הוא מאמין שיש לספארס עוד סיכוי לסיים ראשונים ולזכות ביתרון הביתיות ולכן כל ניצחון חשוב. אמנם יש עוד 13 משחקים ביניהם שניים בין הספארס לוורירס, אבל לא נראה לי שאפילו פופ מאמין שגולדן סטייט יסיימו שניים את העונה הזאת.

ב. מוראל – אחרי ההפסד ב-30 הפרש במפגש הראשון היה לו חשוב "להוכיח" לשחקנים שלו שהם יכולים להתמודד מול הקבוצה ההיסטורית מאוקלנד.

ג. ללמד – גולדן סטייט יאלצו להתמודד בפלייאוף מול 2 קבוצות לפני המפגש המיוחל מול הספארס. אולי פופוביץ' ניסה לתת טיפים למאמני היריבות האחרות כדי שיאמצו את השיטות ויתישו את הוורירס טרם גמר המערב.

ד. עוד לא ראינו כלום.

*

בסרטון הווידאו – קם מתחרה רציני לפופוביץ' בתחום הראיונות – תגובת שחקנה של ביילור לשאלה איך קבוצת ייל גברה עלייהם בריבאונד.

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

 

הניצחון של סן אנטוניו על הווריורס
חידון מספר 495. על שיקגו של 1995-1996

20 Comments

עומר ה 20 במרץ 2016

אני חושב שאופציה ב' היא הסיבה האמיתית.
א'- סיכוי נמוך שהספרס יעברו את ג"ס. אפילו אם הם ינצחו את 2 המשחקים שנותרו. אגב, אני מהמר שבמשחק הבא בינהן, פופ נותן לחלק מהכוכבים שלו לנוח. כאילו להגיד- ג"ס לא מעניינים אותי עכשיו.
ג'- פופ לא מלמד אף אחד. האחרים לא מעניינים אותו. גם איזה עוד קבוצה יכולה לשים את השומר הכי טוב שלה על גרין ועוד שומר טוב על קארי (ועל כל השאר). שאר הקבוצות במערב פשוט לא יכולות לעשות את זה. אין להם שחקנים מספיק טובים
ד'- נקווה שלא יהיו פשלות ונוכל לראות בסדרת הגמר האמיתית של השנה

גיל 20 במרץ 2016

נכון מאוד. אני גם חושב שהוא יתן להם לנוח אם הפער עד אז ישאר 3-4 ניצחונות כי זה כבר סוף העונה. אבל אם הפער הוא שני משחקים ומטה אני חושב שהוא ינסה בכל הכוח לנצח ואז אם יפסידו הוא יעלה עם המחליפים למשחק האחרון ביניהם גם אם זה ידפוק עונה מושלמת בבית.

דמוסתנס 20 במרץ 2016

*Great loss for the warriors

אם דבר אחד בטוח, זה שאפילו בשביל עצלן כמוני שווה לקום בלילה בשביל סידרה כזו.

עמית זילברבוש 20 במרץ 2016

תודה, תוקן.

גיל 20 במרץ 2016

אם במשחק שדאנקן בקושי משחק, שבו פרקר חלש מאוד, שגרין ומילס לא מוצאים את השלוש ושהספרס מאבדים 17 כדורים וקולעים באחוזים נמוכים הם עדיין ניצחו אז חכה חכה מה יהיה כשהם יהיו בשיא הכוח. אתה ואחרים מניחים שהספרס נתנו משחק שיא והם לא ישנו כלום אבל זה בפרוש לא נכון. הם מהקבוצות הכי טובות אי פעם בלעשות התאמות ליריב וראינו את זה בסדרות הגמר נגד קליבלנד למשל כג'ינובילי פתח פתאום.

בפועל, כל קבוצה ובטח הספרס, משחקת על היתרונות שלה וכרגע הספרס נראים טוב מאוד וכולם בריאים ומחוברים. הווריורס נראים יותר מותשים בלי קשר לבק טו בק, והמירוץ לשיא אולי מתחיל לתת את אותותיו. קשה לצפות מה יקרה עוד חודשיים אבל במידה והן תפגשנה בגמר זו תהיה סדרה ארוכה וקשה מאוד.

עמית זילברבוש 20 במרץ 2016

דאנקן לא שיחק מתוך בחירה כחלק מתכנית המשחק. פרקר חלש התקפית כבר תקופה ארוכה, בטח לא מהיום. כנל גרין מהשלוש העונה.
אני חושב שהתכנית של הספארס עבדה היום והכלים שלה תפקדו הרבה יותר טוב מאלו של גולדן – הרבה בזכות מה שהם כפו על הווריריס – אבל לא רק.
לגבי התחזית שלך – הלוואי. ימים יגידו.

גיל 20 במרץ 2016

בדיוק, מתוך בחירה, שזה אומר שבהרכב שבו איגודאלה ובוגוט משחקים הוא ישחק יותר.

לגבי פרקר, הוא לא יציב השנה אבל היו לו משחקים טובים מאוד. גרין באמת לא ברור מה עובד עליו אבל בשביל זה הביאו את מרטין שאתמול בקושי שיחק אבל קולע טוב מהשלוש.

ברור שהתוכנית שלה עבדה טוב יותר אבל זה חלק מהעניין. במשחק הראשון הייתה תוכנית שלא עבדה ואילו עכשיו היא עבדה וכפתה את צורת המשחק. גולדן סטייט נותנים 104 נקודות במשחק בממוצע שזה מקום 21 בליגה ו12 נקודות יותר מהספרס. הספרס קלעו אתמול 17 נקודות פחות מהממוצע כך שאם הם ישחקו טוב התקפית גולדן סטייט יהיו צריכים להיות בשיאם לנצח אותם.

גיל 20 במרץ 2016

ואני מכניס כאן קישור מSI שמראה יפה מאוד את הסכימות ההגנתיות של הספרס ואיך הם יודעים לתת לקארי לחדור אבל אז הוא נתקל בחומה.

http://www.si.com/nba/2016/03/19/san-antonio-spurs-golden-state-warriors-stephen-curry-struggles-video

גיל 20 במרץ 2016

ולגבי השפנים, אנשים חושבים שיש איזה סט של טריקים שאם יחשפו אותם אז א. הם היחידים שעובדים כאילו אין התאמות ודינמיות בין משחק למשחק. ב. כאילו אפשר בהכרח להתגונן מפניהם מפני שהיריב ראה אותם. לפי ההגיון הזה, לא טוב שקארי זורק מחצי מגרש כי אז הוא חושף נשק שאף אחד לא יודע עליו.

ומה הקשר למה פופ מאמין? הוא צריך לתת לווריורס את המקום הראשון בלי מאבק? אתה שולט רק על הגורל של הקבוצה שלך ואם אתה יכול להפעיל לחץ על אחרים אז מה טוב. יש עוד שני משחקים ביניהם שיכולים להקטין את ההפרש למשחק אחד וקצת עייפות או פציעות מצד הווריורס והם יכולים להחליק. זה אולי לא תסריט הכי סביר אבל בהחלט אפשרי ולא מופרך.

ארז 20 במרץ 2016

עמית,
כמו תמיד כיף לקרוא.
יש משהו מאוד "נקי" בפוסטים שלך ואי אפשר לפספס את האהבה העצומה שלך למשחק.
תודה לך.

עמית זילברבוש 20 במרץ 2016

תודה רבה, כייף לשמוע.

איציק 20 במרץ 2016

סתם שאלה… מי הקבוצה שעליה GS הולכת להוציא את העצבים?
מסכנים.

miranda veracruz de la hoya cardinal 20 במרץ 2016

מינסוטה בחוץ

איציק 20 במרץ 2016

מסכנים :-(

the bird 20 במרץ 2016

אני חושב שהוא הסביר ביותר מדיי מילים לעומת פופ
גדול (:

Oded 21 במרץ 2016

הראיון ענק

Duncan 21 במרץ 2016

פופ בהחלט חשף קלפים אבל כנראה העדיף לא להגיע לפלייאוף עם 0-4 מולם.

גיל 21 במרץ 2016

מה זה משנה שהוא חשף? הם יכולים לעשות משהו נגד זה? גם קארי חשף את הקלפים שלו כשהוא קלע מהחצי, הלך עליו.

duncan 21 במרץ 2016

ברור שהם יכולים.
בסדרות פלייאוף עושים התאמות. תוך כדי משחק קבוצה מתקשה לעשות התאמות. יותר קל לקבוצה לשבת ולנתח את השינויים שהם צריכים לעשות.

לדוגמא – דיאו הרג אותם. כעת בסדרת גמר המערב (בהנחה שSAS מגיעים), קר יתכונן לזה. הם יעבדו על זה באימון. הוא ינחה אותם מה יש לעשות במצב שדיאו מקבל את הכדור.

הבנת?

גיל 21 במרץ 2016

אתה חושב שקר לא מכיר את היכולות של דיאו הוא הופתע? הוא יכול להתאמן כמה שירצה אבל לא בטוח שזה יעבוד, מה עוד שסביר שבמשחק הבא ביניהם הוא לא יפתח. יותר מזה, הספרס היו צריכים לנסות משהו שונה כדי לראות אם הוא בכלל עובד. מה אם היו שומרים את זה לפלייאוף ואז מתרסקים ומפסידים בהפרש גדול כי זה לא עובד? בקיצור, זה לא עניין של טריק זה או אחר אלא בעיקר ידיעת המאצ'אפים והתאמות אליהם.

Comments closed