צרות בכותרות

נדב זילברשטיין, תתחיל ללמוד מאלישע לוי!

אלישע

1. "לא רציני לדבר על אליפות בשלב כזה של העונה"
"אליפות עושים לא מדברים"
"אנחנו מסתכלים על עצמנו, לא על מכבי"
"אנחנו מאמינים בלבוא צנועים"

אם רק אלישע לוי היה יכול לענות כל שבוע בראיון "עזבו אותי באמאשכ'ם, אני לא רוצה להגיד 'אליפות'!"

אולי מישהו יסביר מתי הוחלט שלהוציא את המילה "אליפות" מכל מרואיין הפך להישג העיתונאי של השנה? כמה עוד נצטרך לשמוע את המראיין והמרואיין משחקים "כן, לא, שחור, אליפות"? אני אומר, בואו נעבור למשחק אחר, אולי כזה בו ממש שואלים שאלות מעניינות על מה שקרה במשחק.

2. אבל כיוון שמובן ששום דבר לא ישתנה כאן בקרוב, נדב זילברשטיין, מאמן נס ציונה, קח כמה טיפים בחינם – המשפטים כאן למעלה. אתה כנראה תצטרף אותם בשבוע הקרוב.

3. ומה לגבי מכבי תל אביב כדורגל – האם עכשיו אחרי שאיבדו 5 נקודות בשבועיים נשמע את סוזה אומר "השאיפה שלנו זה להיות בצמרת הגבוהה, לא יהיה חכם מבחינתנו להסתכל על הפועל באר שבע בשלב הזה של העונה…"?

4. "רעידת אדמה בכדורסל הישראלי: מכבי תל אביב הפסידה לעולה החדשה מנס ציונה"!
אה, אתם אומרים שגם הפועל הפסידה להם? אופס, ירושלים חטפה שם 30 הפרש? מה לגבי "מכבי תל אביב הפסידה בחוץ לקבוצת ליגה טובה"?

5. אז נס ציונה היא המרענן הרישמי של ליגת הכדורסל. שוב מוכח כי בליגה שלנו, פגיעה בול בזרים הנכונים שווה יותר מכל דבר אחר – נסיון, מסורת, והרבה פעמים גם תקציב. חייבים לתת להם קרדיט גם על ניהול שפוי, כשגם אחרי הניצחונות על מכבי הפועל וירושלים, לא נראה שהחבר'ה שם יוצאים מגידרם. טל דן אחלה שחקן, ותמיד כייף לראות ישראלי "חדש" בנוף, אבל כדי להבין האם הוא באמת כאן להשאר יציבות תהיה שם המשחק. להיות יציב בליגות נמוכות, כפי שהצליח עד היום זה לא אותו סיפור כמו בליגה הראשונה. אה, ויש גם טפירו אחד – לך תמחק 20 הפרש בקבוצה שטפירו הוא הפויינט שלה…

6. ועדיין, סיקור המשחק אתמול והקבוצה בכלל, לא נמצא בכותרת הראשית של אף אחד מהאתרים המרכזיים. טוב נו, שתי קבוצות מרכז/תחתית טבלה נפגשו אתמול בכדורגל. הרבה יותר מעניין.

7. "בשביל ההצעה הזאת אליהו ויתר על מכבי?" – כמו במקרים רבים עם שחקני עבר, ניכר אצל מכבי הרגישות ויחסי האנוש המצוינים.
עוד לא ברור איך העניין הזה יסגר, אבל אם אליהו אכן יחתום בירושלים אני חושב שצריך לכבד אותו על זה. אני מניח שמכבי יכלו לשלם לו יותר, אבל זה מראה שיש עוד כמה דברים חשובים חוץ מכסף.

כמו תמיד, אתם מוזמנים לדף הפייסבוק של הבלוג שם אני משתדל לעדכן בציטוטים, בדיחות, עידכונים או כל דבר אחר ברומו של עולם הקשור לספורט והתקשורת הסובבת אותו.

המקרה המוזר שקרה אתמול בבלומפילד
יש עתיד עם שחר - יניב פרנקו

26 Comments

פנדה 12 בנובמבר 2013

נראה לי שהגישה מאחורי "בשביל ההצעה הזאת אליהו ויתר על מכבי?" היא שסה"כ מכבי ת"א נתנו לו הצעות הרבה יותר נדיבות והוא סרב.

וגם אם הוא ניסה לעשות פרנציפ כי עשו לו תרגיל עם החוזה אליהו צריך להודות שהוא לא נתן הספק ואיכות של שחקן של 800 יורו בשנה.
הרי אם זה היה נטו עניין של היעלבות ממכבי ולא עניין של דרישות כספיות – הוא כנראה היה מוצא קבוצה באירופה. אבל הוא לא מצא, ועכשיו קצת מאוחר והוא התחיל לקבל ביקורת על זה שהוא נשאר בלי קבוצה.

עמית זילברבוש 12 בנובמבר 2013

זה בדיוק בדיוק העניין – במכבי לא מצליחים להבין שיש לאדם עוד מאשר כיסו. לא הרבה, אבל יש.
עסקים נטו, זו הגישה. לא אוהב, לא בספורט.

והעובדה אם הוא שווה או לא את הסכום – לדעתי, זה לא העניין. יש חוזה. יש סעיף יציאה. הוא לא נועד בשביל מה שבמכבי רצו לעשות איתו.

ולגבי הביקורת – אנחנו אוהבים לבקר. זה נורא קל. גם את גל מקל ביקרו בסיטואציה דומה לפני שנה.

פנדה 12 בנובמבר 2013

קודם כל ניקח בחשבון שכלפי חוץ מדובר כנראה בעיקר בעניין של הדרישות הכספיות של אליהו. לא רק אני חושב ככה, כיוון שדי להסתובב פה בבלוגים אחרים כדי לראות שזו הנחת עבודה די נפוצה.
שוב – כמו שאמרתי, אם זה היה רק עניין של "לא רוצה מכבי" כי נפגע מההתנהלות של מכבי ולא דרישות כספיות גבוהות מדי – היה מוצא קבוצה די מהר.

על הרקע הזה – לשבת בבית, לדחות הצעות ובסופו של דבר לקבל הצעה יותר נמוכה (לפי השמועות על מה שהציעו לו במכבי). אז התגובה הטבעית (אפילו שלי) היא "בשביל זה עשה את כל הבלגאן?"

עמית זילברבוש 12 בנובמבר 2013

אני רוצה לוודא שאני מבין אותך – אתה אומר שהנחת העבודה היא שמכבי התירו את החוזה בגלל הדרישות הגבוהות של אליהו? או שאתה מדבר באופן כללי שקבוצות בכלל, ולא רק מכבי לא לקחו אותו בגלל שהוא לא שווה את הכסף שהוא מבקש?

לגבי ה"שוב.." – יכול להיות (דיי בטוח) שאליהו לא שווה היום את הכסף שהוא דרש ממכבי כשהחוזה נחתם, ולכן היה לו קשה למצוא חוזה דומה באותם תנאים בקבוצה אחרת.
אבל – בזמנו הם חשבו שהוא שווה את הכסף, וסעיף התרת החוזה לא נועד בשביל להתיר את החוזה הנוכחי וחתום על חוזה נמוך יותר.
על זה אליהו מתרעם, ולדעתי, זו הסיבה שהוא לא רוצה לחתום שם – ולא בגלל הכסף. ולכן הוא עשה "את כל הבלאגן" – וזה מה שמכבי לא מבינים. לא הכל כסף.

פנדה 12 בנובמבר 2013

אין בעיה עם זה שהוא מתרעם. זכותו לגמרי, גם עשו לו תרגיל שגם אם הוא כשר, הוא עדיין קצת מסריח.
אבל זה לא שהוא אמר "לא מוכן מכבי". עובדה שהוא היה במו"מ זמן רב עם מכבי ולא פסל הצעות על הסף, נכון?

אני מדבר על זה שכנראה הסיבה שאליהו לא חתום עדיין באף קבוצה היא שהדרישות שלו היו גבוהות מדי ולא רק עבור מכבי. וכנראה היו עוד כמה קבוצות שהתעניינו. מכולן אליהו נפגע? על כולן הוא התקומם? כנראה שלא. מה שאני אומר זה שהמכנה המשותף של כל הצעות שהיו לו בקיץ (כי סביר להניח שלא רק מכבי ת"א היתה בתמונה) הוא שאליהו דרש יותר.

אז בסופו של דבר לחתום על הצעה שהיא יותר נמוכה מהצעות שסרבת להן (ושוב, כנראה לא רק מת"א) – זו הפואנטה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 12 בנובמבר 2013

ההיסטוריה בכדורסל הישראלי מוכיחה די בבירור שדווקא זה מה שיש לכדורסלן בליגה שלנו. לא זוכר עוד שחקן שסירב למכבי.

דגש 12 בנובמבר 2013

אהבתי את 3-
האם עכשיו אחרי שאיבדו 5 נקודות בשבועיים נשמע את סוזה אומר "השאיפה שלנו זה להיות בצמרת הגבוהה, לא יהיה חכם מבחינתנו להסתכל על הפועל באר שבע בשלב הזה של העונה…"?

אולי העונה אף קבוצה לא תנסה לקחת אליפות, ואם במקרה אחת הקבוצות תמצא את עצמה במקום הראשון בסוף העונה היא תופתע משמחה.

מצד שני, מכבי עשתה את זה בעונה שעברה…

ירושלמי 12 בנובמבר 2013

אני מסכים עם פנדה.
עמית, מכבי הכניסו סעיף כזה לחוזה כ-ד-י שאם יצטרכו יוכלו לחתוך את השחקן או לבטל חוזה ולהציע חוז חדש.
לא היה מתאים לאליהו? שלא היה חותם על זה מראש.
הכל חוקי והכל כתוב.
ומה שמכבי עושה לשחקנים ככה הם גם עושים לה בחזרה. ע"ע אוחיון.
כנראה שהביקוש לאליהו נמצא בירידה. אם אף קבוצה לא הציע לך את הסכום שאתה דורש כנראה שזה מה שאתה שווה באמת.

וכל זה מצביע על חוסר מקצועיות טוטאלי של אליהו. כנראה הוא עשה לעצמו שם באירופה של שחקן כשרוני אבל חסר מקצועיות והשקעה וגם אורח החיים שלו כספורטאי נתון לביקורת.
אני יכול להגיד שמהכרות חצי אישית יש כבר 2 אחים במשפחה שאיבדו קריירה מקצועית בגלל חוסר ביכולת לתת 100% (אחד מהאחים אפילו עם פוטנציאל טוב משהיה לאליהו בגילו) וכנראה שגם אליהו הוא כזה.

עוד נקודה מעניינת ותלמדו מה מה שאתם רוצים.
בזמן ההכנה לעונה לפני ואחרי קמפיין הנבחרת יצא לי לראות לא מעט פעמים את כספי ואליהו באוטו באבן גבירול.
כל פעם שכספי היה שם אליהו היה איתו. בכל זאת חברים טובים.
עכשיו קחו את זה ותכפילו ב3. וזה מספר הפעמים שאליהו היה שם בלי כספי.
יחי ההבדל הקטן.
ואני עדיין מעריך אותו כשחקן ומקווה שלא יחתום בהפועל.

עמית זילברבוש 12 בנובמבר 2013

אני חושב שהדיון כאן מתפזר לשני כיוונים לא קשורים:
כיוון ראשון שהוזכר – אין לי וויכוח שאליהו בירידה ויותר מכך מניותיו. אם היו קבוצות שהיו מסכימות לשלם לו את הסכומים האלו הוא היה הולך על זה, אבל כנראה שאין.

אבל, הדיון לגבי יכולותיו כשחקן או אופן ההשקעה שלו וכו', עד כמה שהם מעניינים ושווים, לדעתי, לא רלוונטיים לנושא כאן.

ולכן, הכיוון השני – מכבי עשו לאליהו תרגיל מסריח שאחרי שהבינו שהוא לא שווה את הכסף, ניצלו סעיף בחוזה בצורה עקומה (לפחות לדעת אליהו, ואני מסכים איתו – גם על זה אפשר להתווכח).
נכון, אם לא מתאים לו, יכל לא לחתום מלכתחילה, אבל כאמור, לדעתי הוא לא חשב שהשימוש בסעיף יעשה על מנת לנצל את המצב לשנמך את החוזה שלו.
ולכן, בגלל שהרגיש שעשו לו "תרגיל" הוא חשב שהוא לא רוצה לשחק במועדון הזה. ואת העובדה הזו, אנשי מכבי לא מבינים, אם הם אומרים "על זה הוא עשה את כל הבלאגן". וזו הנקודה שניסיתי להעלות כאן.

העובדה שגם אוחיון ניסה לעשות תרגיל עקום למכבי לא הופכת את זה לבסדר.

משה 12 בנובמבר 2013

אוחיון גם היה צריך להתנצל בפני האוהדים ולקבל מהם יחס קר בגלל שהעז לנסות ולהרוויח יותר. בעולם שמכבי עושה לאליהו צעד כזה שלא תתפלא על ההתנהלות של אוחיון. כנראה שלא בכדי היא נותרה קבוצה חסרת סמלים.

קסיוס קליי 12 בנובמבר 2013

תגיד עמית,

סליחה שאני כזה בוטה אבל למה אתה מתעקש להתבלבל על העובדות וליצור תוכן שלא קיים?

הסיבה היחידה שמכבי נתנו לאליהו חוזה כזה הזוי גם בשביל היכולת של תחילת החוזה היא היכולת שלהם להתיר אותו בנקודת זמן הזאת !
היחידה !!

אין פה שום דבר עקום.
הוא קיבל ה-ר-ב-ה יותר מדי כסף ממה שהוא שווה. זה שווה ערך לסטיב נאש מקבל חוזה מקסימום.( אתה יכול להתווכח איתי על מיליון פה לשם)

אליהו לא שווה אפילו רבע מהחוזה שלו ועובדה שאף אחד לא התקרב אליו.

עמית זילברבוש 13 בנובמבר 2013

א. כשמישהו אומר "סליחה שאני כזה בוטה" זה כמו שאומרים "עם כל הכבוד"?

ב.כשאתה קובע "להתבלבל על העובדות" ושזו "הסיבה היחידה" – זה כי אתה פדרמן או הבן שלו?

איציק 13 בנובמבר 2013

פדרמנים בדה-באזר… כבוד… ;)

קסיוס קליי 13 בנובמבר 2013

זה כי לא צריך להיות גאון מתמטי כדי להבין ש 1+1=2 . אבל אני מבין גם את אלה שמנסים להתחכם. אני פשוט לא מסכים.

איציק 12 בנובמבר 2013

אז ככה:
1. נא לא לדבר על הפועל באר-שבע. רצוי להיות בשקט, אולי בסוף יהיה טוב. אסביר את המושג טוב: בסוף שנה לא נילחם נגד הירידה. גם שנה שעברה ניצחנו (הבסנו) את מכבי תל-אביב בוסרמיל וההמשך ידוע. לא מאמין באמונות טפלות אבל… ;)
2. אם כספי היה מנצל סעיף אחרי עונה חלומית כולם היו אומרים שזה בסדר, מנצל את ההצלחה לשם שידרוג כלכלי. למה המצב ההפוך לא תקין? גם לי העיניין קצת מסריח, אבל חומר למחשבה. שחקנים בארץ, באירופה וכנראה גם בספרד עושים זאת, אז למה לקבוצה אסור אם השחקן הסריח את המגרש. אם אלו כללי המשחק לצד אחד אז זה פחות מסריח גם לצד השני.
3. נס ציונה – מישהו אמר מנהל מיקצועי… בנוסף למזל וכול השאר. אני חושב שהניסיון והידע של עופר ברקוביץ' מכניסים הרבה שקט והגיון למערכת, בלי להוריד מערכם של אחרים.
4. מוזר שלא נאמרה אף מילה שהפועל ירושלים מנסה לקמבן עם היורוליג. איכס, חוזה מסחרי במקום להאבק על המקום. הרי הסיכוי שלהם לאליפות הליגה בארץ לא גבוה בהרבה מזה של מכבי תל-אביב…

קסיוס קליי 13 בנובמבר 2013

מה זה להיאבק על מקום?
מכבי חיפה לא רצתה, הפועל חולון לא רצתה.

אם הליגה הזו רוצה להתקדם לאנשהו זה חייב להיות דרך היורוליג.

וברגע שעוד קבוצה חוץ ממכבי תהיה שם זה יפתח את התיאבון לשאר ואולי יפסיקו לבנות פה אולמות מתנסים.

תסתכל על התמונה הגדולה לטווח של 10 שנים לא רק מה יוצא להפועל ירושלים מזה. סבבה, עשו את זה בצורה מסחרית.

קדימה גם השאר יכולות, בלי תירוצים.

איציק 13 בנובמבר 2013

קסיוס, זה היה ציני, על כל אלו שצעקו וצועקים שמכבי ביורולי בצורה לא הוגנת ולא שיוויונית, כולל אוהדי הפועל ירושלים (ואולי במיוחד הם). פתאום עכשיו שקט, לא אומרים מילה.
מבחינתי שיסגרו עיסקה, ישחקו, ואני אפילו מאחל להם בהצלחה. אני רק אומר, די עם הצביעות… יש לכם אפשרות, קחו אותה, רק לא צריך צרות עין כשאחרים עושים זאת ולפעמים אפילו טוב מכם.

קסיוס קליי 13 בנובמבר 2013

אה אוקיי איציק, אז קבל את סליחתי.. (:

איציק 13 בנובמבר 2013

:-)

אלון רייכמן 13 בנובמבר 2013

בנוגע לנסיונות להוציא את המילה אליפות מהמרואיינים – אני חושב שזה בעיקר מראה על תקשורת ספורט ילדותית מעט, אופירה אסייג סטייל. כמעט ולא תראה את זה בארצות הברית. שם מבינים מתי הזמן לשאול על כך ומתי זה סתם מוקדם מדי בעונה ולא רציני לבלבל את המוח על העניין.
ובנוגע לאליהו – דווקא במקרה שלו אני חושב שזה די סובב סביב הכסף. אחרת הוא לא היה מסרב להצעה של מכבי בקיץ. או לכמה הצעות אחרות שקיבל מאירופה בחודשיים האחרונים. הוא פשוט חושב שמגיע לו יותר.

עמית זילברבוש 13 בנובמבר 2013

אם כך, איך אפשר להסביר ש(לפי פרסומים קיים סיכוי סביר) שהוא יחתום עם ירושלים על חוזה הרבה יותר נמוך, אפילו ממה שמכבי הייתה מציעה לו היום?

משיח 13 בנובמבר 2013

טור אליפות.

סליחה תיקון – טור צנוע שמתפרסם משבת לשבת ומקווה בסוף השנה להיות בצמרת הגבוהה של דה בזר.

פנדה 13 בנובמבר 2013

והנה היום ב-Ynet פורסמה הוכחה נוספת לטענה שלי לגבי סאגת אליהו:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4453004,00.html

אליהו במקביל למו"מ עם ירושלים ניסה לגשש גם מול מכבי ת"א. זה לא שחקן שפגוע ולא רוצה להגיע למכבי. לדעתי אם היה עושה פניה דומה לפני שבלו חזר, אולי עוד היה סיכוי.

עמית זילברבוש 13 בנובמבר 2013

אני לא לגמרי משוכנע שאפשר להתייחס לפרסומים האלה כאל עובדות מוגמרות.
כמו שב-וואלה מפרסמים שאליהו נפגש עם מכבי (אולי, לכאורה, כי אליהו ומקוריביו מנסים ללחוץ על ראשי ירושלים לשפר את החוזה), כך יתכן שבוואי נט ה"מקורות" מעדיפים שיקרה אחרת.

או שאולי אני סתם חובב קונספירציות יותר מדי…

באד בוי 13 בנובמבר 2013

עמית. ממש הוצאת לי את המילים מהפה!
לגבי סעיף 1 ועניין ה "אליפות". תקשורת הספורט החליטה כבר שנים שיש משהו סקסי בלשאול במשך כל השנה. נו… מה עם אליפות?..
זה כל כך רדוד ומרגיז שאני לא מצליח להבין מי נותן את ההוראה לשאלות המטופשות האלה כל שנה.
זה קורה באופן קונסיססטנטי בזה שמסקר את באר שבע (לא נזכיר שמות) וזה שמסקר את מכבי חיפה (לא נזכיר שמות)
הייתי מת להיות מרואין ששומע את השאלה הזו ולהכניס להם פעם אחת חזק כדי שיבינו שנמאס כבר ולא, זה לא חמוד לשאול את זה כל שנה (כל השנה)

תנו קצת שאלות עיניניות ומקצועיות (חס וחלילה) ותבינו כבר שזה לא הופך אותכם לעיתונאים טובים יותר אם אתם כ א י ל ו הבאד גאיז ששואלים את השאלות הקשות.

ועוד הערה פחות או יותר באותו עניין, לחלק מהמראיינים: אוי האנגלית.. אנגלית ברמה כל כך נחותה (שמעתי השבוע את ההיא מחיפה..) זה זועק לשמיים. אוי לבינוניות

ABC 14 בנובמבר 2013

יאללה מי פותח בטור "יומן האליפות של הפועל באר שבע"?

Comments closed