אחרי שני משחקים ראשונים עולה השאלה – מי עשה את הכוחות?

אחרי 2 משחקים - כצפוי זה לא כוחות. שלא כצפוי - כוכבי ההצגה.

דריימונד

 

שני משחקים בסדרת הגמר מאחורינו. בינתיים צריך לפטר את מי שעשה את הכוחות. זמן לסיכומי ביניים.

 

48 דקות
לפעמים בפלייאוף, בסדרות שהלכו בכל משחק צמוד עד הרבע הרביעי, הייתי חושב לעצמי "בשביל מה צריך 3 רבעים, בואו נתחיל ישר מ-5 דקות אחרונות".
בסדרה הזאת, ברור למה לפחות קבוצה אחת, חייבת לשחק מצוין מההתחלה ועד הסוף, ולנצל לחלוטין דקות בהן האחרת קצת נרדמת. גם במשחק הראשון, ובעיקר במשחק השני, גולדן סטייט התחילו לאט עם הרבה החטאות (1 מ-8 לשלוש), אבל קליבלנד ניצלו את זה רק כדי להשאר במשחק או להוביל בהפרשים מינוריים. אם הקאבס רוצים לעשות משהו בסדרה הזאת הם יהיו חייבים לנצל את הדקות החלשות של ג"ס כדי לפתוח הפרש משמעותי. בשביל זה הם יאלצו להיות מפוקסים 48 דקות.

לברון
זה לא שלברון רע עד עכשיו. הוא באמת מנסה לעשות הכל. אבל יש לו כמה בעיות רציניות:
א. ההגנה של ג"ס על הצוות המסייע – אם מעיפים מבט על השלשות שהמטירו הקאבס בסדרה נגד אטלנטה אפשר לראות איך הגנת ההוקס קרסה פעם אחר פעם לחדירות של לברון.
לעומת זאת, בסדרה הזאת המצב קצת שונה:

נשארים עם הקלעים3
נשארים עם הקלעים. לא קורסים לחדירה של לברון.

נשארים עם הקלעים2

דוגמא נוספת, הפעם על הפוסט של קווין לאב:

נשארים עם הקלעים1

לא מדובר פה רק בכך שלווריירס יש אופציות הרבה יותר טובות לשמירה אחד על אחד את לברון אלא האסטרטגיה שלא לעזוב את הקלעים, גם במחיר של צבע קצת יותר פרוץ.

זה לפעמים עולה להם במהלכים כאלה, אבל הם לא מתרגשים מזה יותר מדי

ב. השנה הוא כבר לא סומך על הקליעה שלו מבחוץ, ובצדק. עד עכשיו בסדרה הוא 3 מ-9 משלוש, כולל איירבול במשחק 2. הדבר מאלץ אותו ללכת בכח עד הטבעת, מה שהוא מצליח בהרבה מהפעמים אבל סוחט ממנו אנרגיות בתחילת המשחק ולא מאפשר לו לשמור על האגרסיביות עד לסיום.

וסתם הערה שקפצה לי במשחק – לברון אוהב לדבר על ה- Hiigh Basketball IQ שלו. אני תוהה אם בחדר הלבשה טיירון לו לא הדגיש בפני הקבוצה שלו שסטף עם 3 עבירות ויהיה נחמד להוציא ממנו את הרביעית מוקדם ברבע השלישי, או מה בעצם עבר בראש של לברון, דקה בתוך הרבע השלישי כשבא מול סטף ב1 על 1 במגרש הפתוח ועשה את הדבר הזה:

 

הצוות המסייע

האסטרטגיה של הווריירס להשאר עם הקלעים, ביחד עם הסמול בול שמאפשר חילופים אוטומאטיים וגמישות הגנתית מעקרים את המשחק הקבוצתי והשלשות של קליבלנד. הקאבס, שעלו לגדולה לפלייאוף בזכות השלשות עם ממוצע של 14 שלשות למשחק ב-43%, קלעו בשני המשחקים הראשונים 12 מ-44, 27%.

החמישייה חורכת הרשתות של קליבלנד עם צ'אנינג פריי לא מצליחה להמריא. כל הדיבורים על סטרץ' 4, גבוה שיודע גם לקלוע, השכיחו מאיתנו קצת את העובדה שהוא צריך להיות לא רק "סטרץ'". אלא גם "פור". וכשפריי לא יכול לנצל את יתרון הגובה שלו וגם לא מצליח להגיע למצבי קליעה – אין בו הרבה תועלת.

מה שהיה לי מוזר במיוחד במשחק 2 הוא הנסיון להכניס את קיירי למשחק מוקדם עם 2 מהלכים זהים של חסימה בינו לבין תומפסון והשארתו לקליעה קלה מול בוגוט.

אחרי שהקאבס פתחו עם שני מהלכים רצופים כאלה בפתיחה, הם לא הלכו לזה יותר בכלל. אין לי הסבר לזה.

דריימונד

אחרי שני משחקים ראשונים, כשסטף וקליי פחות בולטים המצופה, יש מספר מועמדים לקחת את ה-MVP של הסדרה אבל אחרי משחק 2 של 28 נק', 7 ריב', 5 אס', 5 שלשות ב-62.5%, כל זה בפחות מ-34 דק' הוא כנראה המועמד העיקרי. גרין נהנה בסדרה מתשומת הלב שמושכים "האחים", כשהקאבס מהמרים עליו ומשאירים אותו יחסית פתוח על קו השלוש. רוב השלשות שלו היו בעצם מחדירה והוצאה של קליי, כשלברון השומר שלו עוזר עמוק מאד.

 

 

 

 

כבר אחרי המשחק הראשון דריימונד אמר שהוא שם לב שקליבלנד משאירים אותו פתוח, ואחרי שבמשחק הראשון קלע 2 מ-6, והבטיח לקלוע טוב יותר, וכך עשה עם 5 מ-8. מצד שני, אמנם גרין קלע 38.8% די סולידים במהלך השנה, אבל היו לו גם רצפי משחקים מאד חלשים, 0 מ-12 בארבעה משחקים, או 4 מ-27 ברצף של 7 משחקים. לדעתי מדובר בהימור הגיוני של הקאבס שיכול לעבוד במשחקים הבאים ולהטות אותם לכיוונם.

ורסאטיליות

הימים האלה שדריימונד גרין מוביל את הקבוצה באסיסטים ובשלשות, בזמן שסטף קארי מוביל אותה בריבאונדים. אשרי הקבוצה שיכולה להציג נתונים כאלה.

שיפוט

אני חושב שבגמר הזה אפשר לראות שיפוט שמאפשר כדורסל הרבה יותר אגרסיבי, מיעוט שריקות. לפעמים נדמה ששחקן צריך להמרח על הריצפה לפני שיקבל שריקה כלשהי. אני מברך על שיפוט הזה וחושב שמגיע לנו קצת כדורסל אגרסיבי של פלייאוף. אבל ברור שזה מקשה יותר על הקאבס שבנויים יותר על חדירות לצבע מאשר גולדן סטייט והזריקות מבחוץ. בדרך כלל במשחקי בית השופטים נוטים ללכת קצת יותר לכיוון הקבוצה הביתית מה שמביא אותנו לנקודה הבאה…

משחק 3
אפשר לצפות שמשחק 3 יהיה שונה. ראשית, ציינתי את השופטים. מעבר לכך, שחקנים מנוסים בליגה מדברים הרבה פעמים על כך שבדר"כ במשחקי בית הצוות המסייע יותר טוב. אני מאמין שג'יי אר, פריי והחבר'ה יבואו להראות שיש להם מה לתת. קליבלנד יודעים שזו ההזדמנות האחרונה שלהם ויבואו לתת את הכל. במשחקים כאלה צריך את ההתעלות של סטף וקליי.

השאלה העיקרית שלי היא האם הקאבס יצליחו לקחת את משחק 3 ולעשות כאילו יש לנו סדרה עד שיפסידו את משחק 4, או שיפסידו כבר את השלישי והסדרה תהיה חתומה כבר בעוד יומיים.

פרשנות – דבר אחד ממנו אני מבסוט כבר עכשיו. שלפחות הנבואה של שימי ריגר (ומנחם לס) לסדרה קצרה לא תתקיים וגולדן סטייט הצליחו לגנוב שני ניצחונות כך שלא ינגפו 4:1 כפי שניבאו הווטרנים.

 

*

בסרטון – דריימונד גרין, בחירה מס' 35 בדראפט 2012,  זוכר בעל פה את כל 34 הבחירות שקדמו לו.

*

בהזדמנות זו רציתי להודות לכל מי שהגיע לאירוע לפני משחק מספר 1. ההענות היתה מעבר לכל ציפייה. היה מעניין וכייף.
לאור ההצלחה, כרגע מתוכננות הקרנות גם למשחקים 3 ו-4. לגבי פאנל מקדים אני עוד לא בטוח מה יהיה התכנון. פרטים בהמשך.
קיום האירוע בנוהל, מותנה בלפחות 50 נרשמים.

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תמכו בדה באזר

*

מוכר הנעליים - דני אייל
משׂחק 3

83 Comments

karim the dream 7 ביוני 2016

אני גם מופתע עד כמה איגודאלה יכול לשמור על לברון, ממש לא ציפיתי שיגרום לו לכל כך הרבה בעיות. בוגוט אמר בראיון לאחר המשחק השני שהמטרה שלהם היא להרחיק את הגלעים של קליבלנד מקו השלוש ולהכריח אותם לזרוק משתיים, עד עכשיו זה עובד מצוין.
הבעיה הכי גדולה של קליבלנד היא בהגנה, יש להם מצ' אפ רע מאוד מול גולדן סטייט, ואין להם את האתלטיות של אוקלוהומה שהקשו על דריימונד גרין ועל שאר השחקנים המשלימים. זה נראה שכל פעם שהם מכסים על חור אחד צץ חור אחר, ואין שום דבר שהם יכולים לעשות כדי למנוע מהם להשיג את הזריקה שהם רוצים.
עוד בעיה גדולה מאוד של הסגל של קליבלנד היא שאם קיירי ולאב (בהנחה שישחק) לא קולעים מעל עשרים נקודות הם מזיקים יותר ממועילים. ההגנה שלהם פשוט שערוריתית, וגולדן סטייט יחד עם סאן אנטוניו הכי טובים בניצול הפרצות והמצ' אפ שמועילים להם באותו רגע.
שאר שחקני הסגל של קליבלנד הם שחקנים של צד אחד בלבד, או הגנה או התקפה, אין להם דבר שמזכיר אין הגיוון של גולדן סטייט, שכל אחד יכול למסור, לכדרר ולשמור ברמה גבוהה. אני באמת מרגיש רע בשביל לברון. לדעתי הוא הגדול לדורו, אבל יש סיכוי גדול שיזכרו אותו בתור לוזר שניצל את המזרח החלש בשביל להאדיר את עצמו, מבלי לשים לב לסגלים שאיתם שיחק (חוץ ממיאמי, ואז הוא זכה ב2).

אדם בן דוד 7 ביוני 2016

די כבר עם ההמצאה הזאת על לברון העילוי שהכל קורה לרעתו.
אני מת על לברון וחושב שהוא ה-שחקן בליגה בלי תחרות בעשר שנים האחרונות. ובאמת הוא הגיע כבחירה ראשונה לקליבלנד המפורקת וסחב נגרים לגמר.
למיאמי הוא הגיע לקבוצה טובה.
כשחזר לקליבלנד היו לה ביד שלוש בחירות ראשונות. אז נכון שאחד מהם הוא נון פאקטור. אבל וויגנס הוא הצלחה (שעוד תגדל) והטרייד על לאב רשום על לברון.
לברון גם בנה את הקבוצה (וויגנס+ וויטרס+ בנט היו שווים יותר מלאב שהיה ברור שההגנה שלו היא חלשה באנדרסטייטמנט)
לברון הוא שחקן שמשתלט על קבוצה. צריך להיות כוכב מוכח ובעל בטחון וחבר כמו וויד כדי לפרוח לידו.
לברון הוא חלק מהסיבה שבגללה החבורה שלידו נראית כמו שהיא נראית. הכל עליו- ההצלחה והכשלון.
הגמר של שנה שעברה הראה שלברון הוא עד כדי כך גדול שהוא מסוגל להריץ קבוצה מוגבלת התקפית אבל נבזית הגנתית עד הסוף.
אם הג'נרל מנג'ר לברון היה פועל נכון, היום הוא היה בגמר עם לברון ואירווינג ככוח התקפי (שהוא התקפית שווה פחות או יותר לראסל ודוראנט) ועוד שלוש חיות רעות על המגרש- כאלה אתלטים שירביצו וינשכו. היה לקליבלנד מספיק נכסים ומספיק אפיל לבנות סגל כזה.

karim the dream 7 ביוני 2016

הנקודה שלי היא כזו- אם תיקח בדראפט את הסגלים של גולדן סטייט וקליבלנד, תראה עד כמה הסגל של קליבלנד נחות משל גולדן סטייט, במיוחד על הספסלים.

שמעון 8 ביוני 2016

בחייאת מה אתה באמת מאמין במה שאתה אומר? לברון ב2007 עם פאקן נגרים שעבר למיאמי היא מיד הייתה הקבוצה הטובה בליגה בפער ענק ובגמר הראשון שלו בהיט הוא עשה את השלשול הגדול בהיסטוריית הספורט לשחקן ברמתו ומעמדו שנעלם לחלוטין מסדרת הגמר ולא הצליח לעשות סלים על גייסון קיד בשלהי נקריירה

שמעון 8 ביוני 2016

לאחר מכן לקח 2 אליפויות ברצף שהם הקבוצה הטובה בליגה בפעם השלישית הוא שוב הפסיד שהוא פייבוריט ואז שנה שעברה זה באמת היה חסר סיכוי. כלומר הוא לא לקח אף גמר כאנדרדוג והפסיד 2 גמרים כפייבוריט שבראשון זה היה מביך לחלוטין. עכשיו תראה איזה סגל אדיר יש לקאבס ורק בגלל המאמן לברון הם נראים כך יש לו פאקן 2 אולסטארים בשיא הקריירה וקיירי זה שחקן שיכול להגיע כמעט לרמה של ראסל אבל לא מנוצל בלאט היה עושה ממנו רוצח. לאב שחקן מעולהנכמספר 3 פשוט הקינג לא יודע מה לעשות איתו שאמפרט סמית מוזגוב פריי דלי תומפסון לא פחות טובים מליוינגסטון ספייטס אזילי איגי וברבוסה ממש לא. שים את המחליפים של גולגן בקאבס והם יראו כמו שחקני הקאבס. גם בחמישיות ההבדלים זעומים לקאבס חסר מאמן ברמה של בלאט ווינר כמו קרי בניגוד למלך המשלשל אני מוכן להתערב שאם קרי וקליי עכשיו בקאבס ולברון וקיירי בגולדן עם לברון כמאמן הקאבס נותנים להם סוויפ. די עם הבדיחה שאין לקינג המגוחך עם מי לשחק הוא עם קבוצת חלומות בסגל שלו שעל בנייר יותר טוב גם מאוק והספרס

אלון 7 ביוני 2016

תמיד אהבתי את לברון. לדעתי בטופ 10 בכל הזמנים. אבל צריך להגיד את האמת שהשנה אם כל הכבוד ליכולת מסירה ולקלעי שלוש והמשחק היפה במזרח. זה פשוט לא זה.
שאתה חושב על לברון של מיאמי וה45 נק מול בוסטון או ההצגות מול הספרס במשחקים 6-7 או אפילו לברון של הגמר הקודם(בעיקר משחקים 2 3 5) אתה מבין שלברון פשוט צל של עצמו. הגיל כנראה עושה את שלו

שמעון 8 ביוני 2016

ללברון אף פעם לא היה קליעה טובה וזה היה ברור שהוא יזדקן הקריירה שלו תראה ככה אין לו את הקליעה של מייקל קובי בירד דוראנט קרי ולכן הדעיכההשלו תבלוט יותר ויותר משנה לשנה

Lord Anthony 7 ביוני 2016

צריך להפסיק עם האגדה שלברון היה לאורך הקריירה שלו השחקן כדורסל היחיד בקבוצה של נגרים.
לאורך הקריירה שלו לברון התמחה בלהבות את כל השחקנים שמסביבו לפחות טובים, ולא במקרה רק במיאמי שהייתה מערכת שידעה להשתלב עליו הוא זכה באליפויות.
גם בקליבלנד הנוכחית יש לו סגל מעולה, ורק ההתקשרות שלו שכל יעבור דרכו גורמת להם להראות כמו חבורת נגרים.
וגם העובדה שאין מאמן רציני על הקווים לא עוזרת.

אלון 7 ביוני 2016

ללברון יש אחוזים גבוהים בבניית קליבלנד הנוכחית. ואכן במיאמי הייתה לו קבוצה נהדרת.
אבל בצעירותו בעיקר עד 2008 הוא שיחק עם נגרים(ה"כוכבים" היו לארי יוז דלונטה ווסט דרו גודן ואילקוסקס)
ב2009 ו10 היה שיפור קל אבל אתה לא יכול להשוות את מי שהיה לו לעומת אלופות של התקופה כמו הלייקרס סלטיקס והספרס(אם כל הכבוד למו ווליאמס ורז'ו גיימסון והגופותהש שאקיל ובן וואלס)

גיל 7 ביוני 2016

אותם נגרים השיגו את המאזן הטוב בליגה פעמיים כך שאי אפשר לומר שהם ממש נגרים. ואם לברון הוא זה שאחראי בלבדית לרקורד המעולה בעונה הרגילה, אז הוא גם נושא בחלק גדול מהאחריות שהם היו אנדראצ'יברים. היו לו כמה משחקים בולטים שהוא פשוט שיחק בלא איכפתיות.

בקבוצה הנוכחית אין לו הרבה נגרים אבל הם בברור לא מנצלים את כל הפוטנציאל שלהם והקבוצה השנייה פשוט טובה יותר.

אלון 7 ביוני 2016

שמע, קשה להגיד שהוא היה אנדר אצ'יבר ב2009 נגיד, אפילו שהיה להם את המאזן הכי טוב בליגה הם הגיעו לסדרה מול אורלנדו היו לו ממוצעים דומים לשנה שעברה מול גולדן.

אני לא אומר שהוא אחראי על ההצלחות והנגרים על הכשלונות, אבל מצד שני אם מבודדים את את 2006-2010 הוא היה פנומן עם קבוצה מאוד בינונית סביבו.

אני אגב לא לא חושב שהקבוצה שלו היום כזה כישלון הגנתי וכזה בנויה לא נכון, הם פשוט נתקלו במשוכה הכי גבוהה שאפשר, הקבוצה הכי טובה מאז שיקאגו של ג'ורדן. נכון שציפינו מהם לקצת יותר מאבק, ולברון לא משחק מספיק טוב, אבל מכן ועד לקבור את כל הבנייה ואת כל הפלייאוף של קליבלנד זה לא נכון.

גיל 7 ביוני 2016

היו לו נפילות גדולות לצד משחקים גדולים. המשחק שהוא עשה שביתה נגד בוסטון זכור עדיין. בכל מקרה, הם היו לא רחוקים בסך הכל מאליפות אבל במקום להוסיף את החלקים החסרים ועם מאמן חדש הוא בחר בדרך הקלה.

הקבוצה שלו כישלון כי הם לא משחקים קבוצתי. הם נהנים מיכולת אישית גבוהה של שלושה שחקנים שמספיקה למזרח. זה לא רק שהם מפסידים לגולדן סטייט (ליתר דיוק מובסים) כאילו הם המשוכה היחידה שלהם. אם היו נפגשים נגד הספרס, אוקלהומה ואולי גם קליפרס ופורטלנד כנראה שהתוצאה הייתה דומה. אני לא חושב שלמישהו הייתה בעייה אם היו נלחמים כמו שנה שעברה ומפסידים משחקים צמודים. אבל הם פשווט מתפרקים ואין שום קבוצתיות במשחק שלהם.

אלון 7 ביוני 2016

אומנם זה תיאורטי אבל אני ממש לא חושב שזה היה קורה מול אוקלוהמה ובטח לא פורטלנד והקליפרס.

קליבלנד שיחקו קבוצתי ונפלא במהלך הפלייאוף נכון שזה רק מול טורנטו אבל אסור לקחת את זה מהם.
נכון כרגע הם קורסים וזה חבל וזה מכתים את העונה.. אבל אני מעדיף לא לשים הגדרות על קבוצות רק לפי משחקים בודדים בטח שהם מול אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה כנראה.

גיל 7 ביוני 2016

זה לא רלוונטי כשהם ככה מושפלים בגמר. אם גולדן סטייט בקושי עברו את אוקלהומה והם ככה משחקים נגד קליבלנד שניצחה בקלילות את כל היריבות שלה, המסקנה היא שהמזרח חלש להחריד.

כל שנה יש סיבה אחרת אבל בהנחה שיפסידו את הסדרה הזו אז לברון יהיה 2-5 בגמרים של הנבא, לא משהו להתגאות בו.

Lord Anthony 8 ביוני 2016

המסקנה היא שקליבלנד מתפרקת בגמר.
לברון ניכנס לפאניקה, והם משחקים הפוך מאיך שהם שיחקו כל הפלייאוף.
זה נכון שמראש לקליבלנד אין מצ'אפ כזה טוב מול ג"ס אבל בוודאי שיש להם כלים להראות יותר טוב.

גיל 8 ביוני 2016

הם לא יכולים לשחק כמו שהם שיחקו במזרח כי גולדן סטייט לא נותנת להם. ואם קליבלנד מתפרקים, אז כל קבוצה אחרת מהמזרח הייתה חוטפת 40 הפרש כל משחק.

Lord Anthony 8 ביוני 2016

זה לא שגולדן סטייט לא נותנת להם, זה שלברון לא נותן להם.
אחרי המשחק הראשון שאק ניתח בצורה יפה למה ההתקפה של הקאבס, לא מתפקדת כמו שצריך, ובקצרה ניתן להגיד שזה יותר בגלל שהם שיחקו לא מספיק חכם ולא בגלל שלג"ס היתה כזאת הגנה יוצאת דופן.
גם העובדה שצ'אנינג פריי לא מקבל כמעט דקות בגמר לא קשורה לג"ס כמו חוסר הניצול המחפיר של הספסל של הקאבס.
בקליבלנד כל כך נבהלו מג"ס שהם החליטו שרק לברון, יכול להתמודד עם האיום הזה, ובמקום לנסות לשחק כדורסל יותר קבוצתי ויותר יעיל, הם עוברים לשחק 1 מול 5.

גיל 8 ביוני 2016

אבל הם לא שיחקו חכם גם במזרח רק ששם שלושה שחקני על (או דמויי על) מספיק כישרוניים כדי לפרק כל קבוצה. זה פשוט לא סוג של משחק שעובד נגד גולדן סטייט. אני מסכים שהם לא משחקים קבוצתי אבל זה לא חדש. מה גורם לך לחשוב שהם יכולים לשחק כזה עכשיו?

Lord Anthony 8 ביוני 2016

שום דבר, אני חשבתי שיהיה סוויפ עוד לפני שהתחילה הסדרה.
אני רק חושב שהם נראים בסדרה הזאת הרבה יותר גרוע ממה שהם היו צריכים ויכולים להראות,
אם הם היו משחקים ככה נגד טורונטו אז גם אותם הם לא היו עוברים, אבל בגלל שהם לא פחדו מטורונטו הם לא הרשו לפאניקה הזאת להשתלט עליהם והם נראו הרבה יותר טוב.

גיל 8 ביוני 2016

הם פשוט פחות טובים ועם מאמן פחות מנוסה. נראה הלילה אם יהיה שיפור.

שמעון 8 ביוני 2016

זה נכון עד שמאמן למיאמי שיחק עם נגרי על לא סתם נגרים

אמוץ כהן-פז 7 ביוני 2016

שאלה, כיצד פסק זמן של 20 שניות נמשך 2 דקות?

עמית זילברבוש 7 ביוני 2016

אני מיד מארגן Vine של זה להדגמה… :)

ק. 7 ביוני 2016

כיף לקרוא פה את הניתוחים המקצועיים וההדגמות של הפרטים הקטנים.
הפוסטים שלך נותנים פה מימד נוסף לשאר הניתוחים של הפלייאוף באתר

אמיתי 7 ביוני 2016

מצטרף. אחלה פוסטים והוידאו מוסיף ומחדד את הנקודות שלך. תודה

עמית זילברבוש 7 ביוני 2016

תודה. כייף לשמוע.

הגאון מקלדרון 8 ביוני 2016

+1

אופיר 8 ביוני 2016

+++
מאלף. וגרין פשוט ענק.

סימנטוב 8 ביוני 2016

מצטרף

אריק י. 8 ביוני 2016

מסכים +1

יניב 7 ביוני 2016

אחלה ניתוח,וגם אני חושב שאת השלישי קליבלנד יקחו זה יהיה שילוב של התחושה הקשה שיש כרגע לקליבלנד+זחיחות קלה אצל הלוחמים

איציק 7 ביוני 2016

פוסט יפה.
עד כמה שאני זוכר חזרו לשיטת 2-3-2 ועכשיו GS נסעו ל-3 משחקים במגרש של קליבלנד. מה שאני עוד זוכר זה שאף קבוצה ביתית לא ניצחה שלושה משחקי בית ברצף. זה אומר שאם לא יגמר הכל שם, סביר להניח ש-GS תחזור עם יתרון 3-2 למגרשה. המצב של קליבלנד קשה אחרי הניתוח שלי ;)
הבעיה הגדולה של קליבלנד היא ה-Hiigh Basketball IQ. מי אומר דבר כזה על עצמו??? רק מישהו שיש לו בעיה עם זה. הבעיה הזו פורצת כל הזמן. הדוגמא שהבאת היא רק אחת, אבל איפה הפוסט אפ שלו כשיש לו יתרון פיזי על כל שחקן ב-GS. נכון שגריין, איגודאלה ואפילו בארנס יכולים להקשות עליו, אבל משוך עברות. מה קורה כאשר סטפ, קליי או ליוינגסטון עליו? גם אותם הוא לא טוחן. נראה לי שהוא שומר את ה-Hiigh Basketball IQ למסיבות העיתונאים לאחר המשחק. שם הוא גם לוקח אחריות וברגוע בא בתלונות לעצמו ודורש מעצמו להשתפר.
לגבי הצוות המסייע של קליבלנד:…

מתן גילור 7 ביוני 2016

אם אתה מתבדח אז לא הבנתי את הקטע, אבל לא חזרו ל-2-3-2 וכן היו קבוצות לנצח 3 ביתיים ברציפות.

איציק 7 ביוני 2016

לא, לא התבדחתי. משום מה זכרתי שחזרו לצורה זו כדי להוריד עומס. עכשיו בדקתי ואתה צודק.

7even 7 ביוני 2016

ואגב איציק …מיאמי ב 06 וב 2012 ניצחו את כל ה 3 בבית

ג. סמסא 7 ביוני 2016

גם דטריוט ב2004

אורן השני 7 ביוני 2016

עד שאתה לא מתבדח, כבר אף אחד לא מאמין לך. כמו הילד שצעק זאב זאב

איציק 7 ביוני 2016

עדיף ככה ;)
זאביק זאביק

7even 7 ביוני 2016

אהבתי מאד את הניתוח.
הקאבס מזכירים לי את מיאמי של 2006.
ניגפו ב 2 הראשונים בדאלאס כדי לנצח את ה 4 הבאים.
מעניין…

יוסי 7 ביוני 2016

וגולדן סטייט באמת קבוצה שתפסיד 4 משחקים ברצף.

איציק 7 ביוני 2016

אני מניח שהם יגנבו משחק אחד.

אריק 7 ביוני 2016

אתה טועה, זה 2-2-1-1-1

איציק 7 ביוני 2016

אני מניח שהתגובה אלי, וגם אתה צודק.

סימנטוב 7 ביוני 2016

הפעם אני לא מצליח להבין את הציניות שלך…

איציק 7 ביוני 2016

אין ציניות, אני טעיתי בתגובה שלי וכתבתי שהמשחקים הם 2-3-2, ואני מניח שאריק תיקן אותי ל-2-2-1-1-1. אחרי שראיתי את ההערה של מתן לגבי זה, הלכתי ובדקתי ואכן אריק ומתן צודקים. טעות שלי, פגם בזיכרון.

סימנטוב 7 ביוני 2016

אני לא מכיר אותך מהיום… אין מצב שאתה לא ציני

איציק 7 ביוני 2016

לא רק שאתה לא מכיר אותך מהיום… אתה לא מכיר אותי בכלל, תעבור מולי ברחוב לא תזהה אותי.
אני לא סתם ציני, אני ציני עם כינור גדול, אבל הם צודקים.
תבדוק אותי, האם אני טועה ;)

סימנטוב 7 ביוני 2016

חזרת! (נושם לרווחה)

איציק 7 ביוני 2016

והם בכול זאת צודקים :-(

Amir A 7 ביוני 2016

זה לא שהם צודקים. זה שאתה טועה.

גיל 7 ביוני 2016

לברון הופך יותר ויותר לדמות טרגית. כל השנה הוא מתבכיין שלא שמים לב אליו ושהוא הכי טוב ופתאום מתברר שהוא פשוט לא רלוונטי והליגה מתקדמת ממנו. איפה הימים שהיה משתלט על משחקים ונותן ערבים ענקיים? כל מה שמקבלים ממנו היום זה חדירות לא יעילות או קליעות מרחוק שלא נכנסות. קצת קשה לומר על שחקן כל כך הישגי אבל אם לא יגמור עם עוד אליפות הקריירה שלו בהחלט תראה מפוספסת.

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

טראגי – קומית

גיל 7 ביוני 2016

זה קומי בגלל ששונאים אותו ובצדק. אישיות דוחה וכל הזמן אני ואני ואני. אבל מבחינה כדורסלנית יש כאן פספוס לא קטן. הוא באמת היחיד מאז מייקל שיכל להגיע הכי קרוב אליו וזה לא קרה.

ניינר / ווריור 7 ביוני 2016

סיכמת את זה יפה. אני ממש מתמוגג מלראות אותו מפשל או מתרסק

שמעון 8 ביוני 2016

אין פספוס הוא עשה כל מה שיכל מה שדפק אותו יותר מכל זה הקליעה שלו שמעולם לא הייתה ברמה גבוהה וזה גם הפך אותו לקלאצר גרוע כי שסגרו לו את הצבע הוא התקשה לתת הצגות מבחוץ באופן קבוע בסדרות גמר בלבד. במזרח משום מה הוא גם נתן הצגות קלאץ ענקיות. היום כדי לקחת אליפויות אתה חייב להיות קלעי ענק אם זה קובי דירק סטף לכולם היה קליעה אדירה וגם שלברון היה העי טוב בעולם עדיין יכלת למצוא בליגה 15 שחקנים לפחות עם קליעה טובה משלו. זה הדבר היחיד שמנע ממנו להפוך למייקל. זה גם מנע ממנו להיות שחקן דאתה מתמוגג מהמשחק שלו בניגוד לאייברסון קובי דוראנט ראסל קרי הם כולם היו קלעים גדולים הכוכב היחיד שהיה עם קליעה חלשה ברמה של לברון זה מגיק שהיה עם קליעה חלשה יותר משל לברון בהרבה הוא פשוט שיחק עם אולסטארים. אני כמובן לא מרחיב על האישיות שלו כי גם מייקל קובי שאק היו עם אישיות חרא רצח פשוט לברון הגיע בזמן האינטרנט היוטיוב והפרסום אז אצלו כל פיפס מתועד והיי עוד יותר עולה לראש לברון הוא בדיוק כמו כריסטיאנו רונלדו אותה אישיות רק שלדעתי רונלדו הרבה יותר נרקיסיסט

שמעון 8 ביוני 2016

עד שנה שעברה הוא הכי טוב בליגה בערך מ2010 שקובי סיים את האליפויות שלו היו לו גם שנים לפני זה שהוא היה טוב בעולם למרות שמעולם לא הרגשת שהוא קלאצר וווינר במאני טיים למרות שהיו לו משחקי קלאץ גדולים בפלייאוף במזרח. אבל השנה קרי ודוראנט עברו אותו ולדעתי גם ראסל בוודאי בשנה הבאה. הזמן של לברון כבר עבר זה ברור שהוא מסרב להאמין בזה גם קובי סירב להאמין שזמנו עבר זה בדרך כלל קורה לכוכבים הגדולים. היום הפנים של הליגה זה סטף קרי וזה כנראה ישאר ככה בשנתיים שלוש הקרובות עד שהגיל יכניע גם אותו כי קרי מבחינת מבנה הגוף מתבסס על מהירות וריצה אינסופית וקליעה אבסולוטית לאנשים קטני גוף קשה להמשיך ביכולות כאלו אחרי שנות ה30 שלהם זה אומר שהוא עדיין יהיה קלעי מפחיד אבל לא יהיה טוב כמו היום. הכוכב הגדול הבא שאמור להצטרף לקרי דוראנט וראסל זה אנתוני דיויס ואולי עוד כמה שנים גם אנדרו וויגינס שאני ממש תופס ממנו לדעתי הוא העונה יהפוך לכוכב על תחת תיבודו אבל עידן לברון תם הוא לא הקינג של איש למעט נייקי והייתה לו קריירה מספיק גדולה לברון בטופ 10 שלי של כל הזמנים כבר היום.

yaron 7 ביוני 2016

לדעתי ה-MVP האמיתי של הסדרה (ובכלל של הפלייאוף) הוא קר.
הבית ספר שהוא עושה ללו זה משהו יוצא דופן (בינתיים).

טל 12 7 ביוני 2016

1+

יוסי 7 ביוני 2016

מסכים, שנה שעברה בגמר לפחות הייתה תחרות בין המאמנים. אמנם קר ניצח, אבל נתנו לו פייט הגון בצד השני (באנלוגיה לשחמט: קר ניצח אבל בשביל זה היה חייב לאבד את המלכה – בוגוט)
השנה אין לקר תחרות בכלל, משחק ב-NBA הוא 48 דקות ולו מבזבז את כולן כמעט על דברים שראה שלא הולכים כבר במחצית הראשונה במשחק 1.

שמעון 8 ביוני 2016

התכוונת שהוא שקר עושה בהיס ללברון כי המאמן זה לברון בפועל לו זה רק בובה. לברון זה הבעלים המנגר המאמן והקבוצה הוא מחליט על כל מהלך מקצועי הוא אפילו הודיע לגילברט שהוא מגיע לקאבס לא שאל יותר מידי הכל בקאבס נעשה על מנת לספק את המלך וכמובן החוזים לשנה שהוא חתם איתם מראה עד כמה המלך מחזיק שם את כולם בביצים. כמו שאם היה הצלחה היו אומרים לברון עשה הכל אז האבא של הכישלון הוא לברון. הוא לא שואל אף אחד בקאבס כולם נתיניו.

ד"ר רזי הופמן 7 ביוני 2016

עמית יופי של פוסט. שאפו על ההשקעה וההבנה בכדורסל. התמונות מראות שמונעים מלברון את המסירה. במיוחד ללאב. זה גורם עיקרי לנפילות של הקבס. לברון גם לא חזק מהקו ואפשר לשלוח אותו לשם לעיתים יותר קרובות בתנאי שלא מדובר בסל וקליעה.
גרין הוא ההוכחה שלמספר הבחירה בדראפט לא תמיד יש משמעות. יש עוד לא מעט דוגמאות כאלה.

אבו צ'יצ"ריטה 7 ביוני 2016

התשובה לשאלה בכותרת פשוטה: לברון

צביקה 8 ביוני 2016

nice

סימנטוב 7 ביוני 2016

נהדר (לא ציינתי כי חשבתי שזה ברור…)

Amir A 7 ביוני 2016

כמו כולם, מצטרף למחמאות על הטור.

גיל שלי 7 ביוני 2016

גם אני במצטרפים

MOBY 7 ביוני 2016

אז אני בנגררים

פאקו 7 ביוני 2016

פוסט מעולה לגמרי.
לא ממש הבנתי את ההתלהבות מפריי עד הסדרה. מדובר למעשה בקווין לאב משונמך.

עמית זילברבוש 7 ביוני 2016

תודה.
האיש קלע בפלייאוף איזה58% משלוש בפלייאוף הזה. אני מאמין שההתלהבות קשורה בעיקר בזה :)

גיל שלי 7 ביוני 2016

אגב, לכל אלה שמתלוננים על הסגל של קליבלנד השנה – קיירי וטריסטאן נבחרו באותו דראפט עם קליי, הם נבחרו לפניו. קווין לאב, באיזה מקום נבחר בדראפט? לברון? אולי הבעיה היא לא רק בסגל, אלא גם בזה שהסגל הזה משחק עם לברון?

רועי 7 ביוני 2016

גיל, אתה יודע שמקום הבחירה בדראפט הוא אינדיקציה לכלום.
אהמ אהמ מיליצ'יץ'.

גיל 7 ביוני 2016

המיקום הוא אינדיקציה מצוינת. זה שיש חריגים לא אומר שהמגמה הכללית היא מאוד חזקה.

Ljos 7 ביוני 2016

הוא אינדיקציה מצוינת לרגע נתון מאוד (עבור השחקן והקבוצות הבוחרות). זה כמו להסתכל ברגע נתון על תנועה של חץ, לראות שהוא לא זז באותו רגע ולקבוע שככה זה ואין דבר כזה תנועה.

שמעון 8 ביוני 2016

הדראפט אומר המון והוא בדכ לא טועה הכוכבים הם בדכ בחירות לוטרי. כמובן שהרבה סקאוטים הם מפגרים והדראפט לא לוקח בחשבון מוסר עבודה לאחר שעשו כבר מיליונים כי הרוב אחרי מיליונים הולכים לנוח כל הקטע זה לחזות כמה דרייב יהיה לשחקן אחרי שיהיה מיליונר ופה הרבה נופלים. הייתי אומר שלאוק יש סקאוט על הביא את דוראנט ראסל הארדן איבאקה אדמס בבחירות דראפט

גיל 8 ביוני 2016

למה רק לרגע נתון? תבדוק אלו שחקנים היו אולסטארים ב30 שנה האחרונות ואיפה הם נבחרו. יש קורלציה מאוד ברורה למיקום.

איציק 7 ביוני 2016

גיל, אתה סתם מנסה לבנות אליבי ל-GS כאשר ברור לקליבלנד יתעוררו, יממשו את הפוטנציאל ויביסו את היריב בדרך לאליפות היסטרית.

טל 12 7 ביוני 2016

מעולה

גודלן סטייט קבוצת הגנה טובה.הם הציגו אסטרטגיה טובה בהגנה,המחשת את זה יפה. באופן כללי אני חושב שזה בעיקר המאמן -סטיב קר.וההכנה שלו.מעבר לזה שהוא בנה קבוצה נהדרת בהתאמה לסגל,קבוצה הקולעת מהשלוש ללא הרף,קבוצה שלא מפסיקה לנצח בעונה הרגילה.ומספיק לראות את הקבוצה בעונה הרגילה כדי להבין שקר מאמן מעולה,אבל ברגעים החשובים בסדרת הגמר אפשר היה לראות את זה אפילו יותר אני חושב,כבר בעונה שעברה בסדרת הגמר הוא הגיב יפה עם התאמות,ועד עכשיו בסדרה הזו נראה שהוא פשוט כבר הגיע מוכן מההתחלה,מוכן הרבה יותר טוב מהמאמן מולו.קר כנראה מאמן הרבה יותר טוב, כך נדמה לי.אבל עדיין מוקם,לו יכול למצוא את הדרך להחזיר את הקבוצה שלו לעיניינים.גם קר היה מאמן רוקי פעם מזמן.

בסדרת הגמר הראשונה שלו כמאמן רוקי היה מול קר מאמן מנוסה,אחד שצבר ניסיון רב בהכנה למשחקים חושבים,אחד שהיה בהרבה רגעים מכריעים בקרירה שלו וגם הצליח לתפקד בהם לא רע בכלל.אף על פי כן, קר והצוות שלו הצליחו בספו של דבר עם התאמות שלהם וניצחו את הסדרה.נכון היה להם יתרון איכותי הם הגיעו אחרי עונה נהדרת ושיחקו מול קבוצה פצועה ועייפה ממול… ועדיין,אני חושב שהוא הראה יכולות מרשימות כבר אז בסדרת הגמר הראשונה שלו כמאמן רוקי.נראה מה לו יעשה עכשיו במשחקים הבאים.

פאןפאן 7 ביוני 2016

פוסט נהדר – מצטרף למפרגנות :)

קר אכן מוכיח שלא רק על המגרש יש יתרון ללוחמים.

לברון שחקן ענק והוא ייקח את הקליבלנד לנצחון או שניים אבל זה גדול עליהם.

אם החברים שלו לא יתפוצצו אז גם יש לי ספק אם הקאבס לוקחים יותר ממשחק אחד – בלי שום קשר לתור של מי מהמוזהבים לנצוץ…

yaron 7 ביוני 2016

קר לקח את ה- Run & Gun לרמה אחרת.
ראשית, הקבוצה שלו יודעת ל ה ג ן !
שנית, הקבוצה יודעת גם להניע כדור בסבלנות אם ההתקפה קצת נתקעת.
לקח את כל מה שלמד מפיל ג'קסון, ערבב עם Run & Gun ויצא גולדן סטייט :-)

אורי 7 ביוני 2016

ניתוח מרשים לכל הדעות. אני רוצה להוסיף שתי נקודות:
1. הרחבה בנוגע לקיירי – התחושה שלי בשני המשחקים היתה שקליבלנד לא רק שלא הולכת למהלכי פיק אנד רול עם קיירי אלא בכלל בכלל לא משחקת עבורו, כלומר שאין כמעט נסיונות של הקבוצה לפנות אותו לזריקות או לשחק דרכו, ושפילוסופיית השימוש בקיירי היא משהו בסגנון 'הוא כבר יסתדר' כך שהוא משחק כאופציה 'חיצונית' בהתקפה ושרוב המהלכים עוברים דרך לברון שכפי שהמחשת במיומנות גם לא עובד מול ההגנה החכמה של גולדן וגם מביא אותו מותש לרבע הרביעי. לטעמי הם צריכים -לפחות- בחצי הראשון לשחק דרך קיירי ועבור קיירי, כמו שגולדן משחקים דרך ועבור הספלאשים. החסימות שהם עושים כל המשחק לסטף מפרקת את ההתקפה ויוצרת מלא חורים שהשחקנים המשלימים ממלאים בשמחה לאורך כל המשחק, בעוד קיירי פועל בעיקר בבידודי אחד על אחד בסוף ה24 מה שמוביל אותו לזרוק בעיקר מלא זריקות קשות באחוזים נמוכים. לקליבלנד יש נשק מסוכן מאוד שהם לא יודעים איך להשתמש בו…

2. אני רוצה להזכיר את הסדרה של קליבלנד מול טורונטו שהיא כמו תמונת ראי של הסדרה הנוכחית – קליבלנד הובילה 2-0 בדומיננטיות מוחלטת וזה היה נראה כמו סוויפ קל, ואז טורונטו לקחו בגבורה את שני המשחקים שלהם בבית ועשו משהו שנראה באותו זמן כמו סדרה. כמובן שבסוף זה באמת לא היה כוחות ולא היתה סדרה, אבל קליבלנד היא לא טורונטו ואם הם משווים ל2-2 הסדרה הזאת כנראה תהיה הרבה יותר צמודה מהמצופה.

Sp 7 ביוני 2016

ניתוח מצויין. גם אני ראיתי בשידור חי את העניין שלברון לא תקף את סטף מיד בפתיחת המחצית. מן חוסר ביטחון מוזר.
בעד גולדן, עם זאת ממש חבל שזה כזה חד צדדי.
משחק האליפות היה משחק 6 באוקלוהומה.

פורד פרפקט 8 ביוני 2016

אפשר להתחיל מהחמש דקות הראשונות ולסגור את המשחק… וככה זה נראה כשלברון עושה כוחות נראה איך יהיו הכוחות שהוא יעשה בשנה הבאה ואם הוא יעיז לעבור למערב (-:

שמעון 8 ביוני 2016

אני גם מצטרף לכך שהפוסט נהדר וניתוח המהלכים בהחלט במקום. הלילה לשם שינוי יהיה משחק צמוד ואולי זה המשחק היחיד שהקינג המגוחך ינצח אבל יש לי הרגשה שקרי עושה 3 0 היום במאני טיים והקינג יזרוק סלעים בקלאץ.

Comments closed