עונת המלפפונים 26: גארבג' טיים בערוץ הספורט

מכבי בגארבג' טיים או משחק בהארכה. ההחלטות המוזרות של ערוץ הספורט.

מרקו

יש ערבים שאחריהם תחושת תסכול אוחזת ולא מרפה, כשכל שנותר לעשות הוא לחלוק ולכתוב על זה. ערב רבעי הגמר היה פוטנציאל לערב כדורסל מהנה ועשיר עם חזרתו של צביקה שרף לכדורסל הישראלי, אפי נגד מכבי וקרב האדומים בהדר יוסף. אבל מה שבעיקר נחרת בזכרוני אחרי הערב הזה הוא המשחק שהתנהל ברמת השרון בין רמת המקומית להפועל אילת. למעשה פחות משהמשחק נחרת, היה זה היחס של ערוץ הספורט ששידר אותו.

אחרי שרמת השרון פיגרה ברוב דקות המשחק בהפרש שנע סביב 20 נקודות היא הצליחה לבצע קאמבק מרשים עד לשיוויון בתום הזמן החוקי. מרשים אמרתי? טוב, לא אם תשאלו את אנשי ערוץ הספורט. במקום לשדר את הארכת המשחק המותח, הם דווקא העדיפו לשדר את סיום המשחק בין מכבי תל אביב לבני הרצליה, סיום מורט עצבים בו עד השנייה האחרונה לא ידענו אם יסתיים ב-20 הפרש או 18 לטובת מכבי.

הגדילו ועשו עורכי השידור, לתת לנו גם ראיון עם דיוויד בלאט בשידור חי שלאחר המשחק, שלא נפספס חלילה אף ביצוע ממהלך הראיון ברגעי אמת. נדגיש, כל זאת, בעת שבזמן אמת משוחקת הארכת המשחק שאיים להוות את אחת ההפתעות הגדולות בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות.

אבל כאן לא הסתיים התסכול, ואני אפילו לא "רמת שרוני". עם סיום הראיון המותח עם בלאט, הואילו בטובם בערוץ הספורט לחזור לשידור הדקה וחצי האחרונות של הארכה. שם, הספקנו לראות במצב של נקודה לזכות אילת, שניות לסוף התקפה מכרעת, שריקה לעבירה של שלוש זריקות לטובתה. שריקה שעל פניו נראתה פשוט כהמצאה גמורה. חיכיתי לשמוע את התרעמות השדר על מה שנראה כמו עוול, אולי לפחות לראות הילוך חוזר של המהלך השנוי במחלוקת ולהבין שאולי טעיתי בהבחנה שלי. יוק! אפילו בתקציר המשחק, לא היתה שום התייחסות למהלך, שבמבט ראשון נראה כמו טעות חמורה שפשוט מנעה מהסנסציה להתקיים.

כשטעות שיפוט חמורה מביאה להכרעתו הבלתי ספורטיבית של משחק בו מעורבת מכבי תל אביב או אפילו הפועל, התקשורת לא מפסיקה לדבר על זה שבוע. מדהים להיווכח כל פעם מחדש כמה כל הסיקור הוא rating driven, מבלי שום היסוס לחטוא לאמת כשמדובר בקבוצות היותר קטנות.

ניסיתי בכל כוחי להבין איך מקרה כזה קורה. האם יתכן שערוץ הספורט מבין הרבה יותר טוב ממה שאני מתאר לעצמי מה מביא רייטינג ויודע שרוב הציבור מעדיף לראות את מכבי תל אביב, אפילו בגארבג' טיים מאשר את אילת ורמת השרון בהארכה? האם יתכן שהבעלים המשותפים לערוץ ולקבוצה המשחקת מכתיב מלמעלה סיומו של איזה משחק ישודר? אני רוצה להאמין שלא.
יש שיגידו, שאירוע יחסית שולי מהמשחק הכביכול הכי פחות מעניין של הערב לא אמור לטלטל את מחשבותיי עד כדי כך. מצד שני, למה להיות מופתע? הרי היחס המזלזל הזה נמשך כבר זמן מה ועובדה שאני עדיין ממשיך לצפות בשידורים ולפתח ציפיות שמשהו ישתנה. אז אם אני קהל שבוי, מה האינטרס לתת שידור יותר איכותי?

ישנם ערבים שתחושת תסכול אוחזת ולא מרפה, כשכל שנותר הוא לחלוק ולכתוב על זה. ולתהות למה יש רק שבעה מלפפונים בסולם.

7

*

אם עוד לא ביקרתם בדף הפייסבוק של הבלוג, אין זמן טוב יותר מההווה. בדף אני מעלה אנקדוטות, סרטונים וכל מה שנראה לי מעניין ומצחיק בתחום הספורט והתקשורת המכסה אותו בארץ.

מחזור חג המולד - גיא ביאליק
בכל זאת היו כמה רגעים חיוביים השנה

28 Comments

MOBY 27 בדצמבר 2013

צודק.
איזה משחק נתנו הישראלים מליגה לאומית. האמת שלבחור את תל אביב הרצליה כמשחק המרכזי בגביע קצת מוזר לי. ואיזו תצוגת עידוד היתה בירושלים הפועל. כמה רציתי להיות שם 30שנה ו15 ק"ג פחות. כבוד.
ואף מילה על השתנקויות.

עמית זילברבוש 27 בדצמבר 2013

תראה מה זה, אני מתאפק על בסיס שבועי עם ה"אמרתי לכם" כדי לדבר רק בסוף העונה, ואתה רק מחכה למשחק חלש כדי לזרוק איזו מילה.
מזל ששמתי "סנו-די" אז אני לא נעקץ ;)

איציק 27 בדצמבר 2013

בנתיים הסטטיסטיקה איתו, אחד מאחד :-)
מאשקה, לטיפולך…

MOBY 27 בדצמבר 2013

ועכשיו אני בפרצוף של החתול במגפיים משרק עם העיניים העגולות והגדולות.
מה? על מה אתה מדבר?
אני התעוונתי בכלל ל…. אליהו :)

MOBY 27 בדצמבר 2013

התכוונתי

ניר 27 בדצמבר 2013

בקשר למשחק המרכזי אם ערוץ 1 לא היה משדר את הפועל נגד ירושלים אז זה הי המרכזי

אלון רייכמן 27 בדצמבר 2013

עמית, צודק. מה גם שהמשחק הכי מעניין אתמול היה דווקא בהדר יוסף ושודר ברבע לשבע.
מ שכן – חייב להגיד לך שפורמט ערב הכדורסל של ישראל, עם הקפיצה ממגרש למגרש, לא עובד עבורי. בעיקר מעצבן אותי. אתה מתחיל לראות משחק, נכנס לעניינים, לסיפור שלו, למי תופס יום טוב ומי לא, להוויה שלו – ואז הופ – קופצים לנגרש אחר. נשארים שם כמה דקות, אתה מתאפס על הזמן והתוצאה, מה הולך, נכנס למשחק והופ – קופצים לעוד מגרש וככה הלאה.
סורי, אני לא יכול לראות ככה כדורסל. זה טוב למי שסתם רוצה להתעדכן בתוצאות מכל המגרשים, אבל בשביל זה יש אינטרנט. כשהייתי שומע פעם את "צעד וחצי" בגל"צ – ה"שירים ושערים" של הכדורסל – אז ברור שאתה רוצה לעבור ממגרש למגרש ולהתעדכן בדרמה. אבל בטלוויזיה – תנו לי לראות משחק אחד שלם – ואם תם רוצים – שדרו את האחרים בערוצים האחרים – כמו שעושים בליגת האלופות עם שידור שלושה משחקים בשלושה ערוצים נפרדים + ערוץ הקיבוץ.
ואגב, כן – יותר אנשים מעדיפים לראות את מכבי ת"א, או הפועל ירושלים, או הפועל ת"א – מאשר רמה"ש נגד אילת.

עמית זילברבוש 27 בדצמבר 2013

אלון,
עד השנה שעברה היה לנו את המשחק המרכזי בערוץ אחד ואת הקפיצות (ערב הכדורסל) בערוץ אחר.
מה אני אגיד לך, אין לי אלא להסיק שהמוצר הזה, שאנחנו כל כך אוהבים, פשוט לא מוכר מספיק בשביל לתפוס שני ערוצים במקביל, אפילו כשהליגה צמודה ופתוחה כמו השנה. אחרת, ושוב זו הנחה סבירה אבל אני לא בטוח בה, אני הטלויזיה וערוץ הספורט בפרט היו משמרים את הפורמט של שנים עברו.
כל זה רק שוב ושוב גורם לי לחשוב שאנחנו יכולים לזעוק עד מחרתיים – אם הרוב עדיין מעדיף לראות היפה והחנון ויציע העיתונות (וסליחה על ההקבלה אם זה פוגע במישהו) אז זה מה שימשיכו לשדר לנו ברוב הזמן. וזה שאנחנו, אני ואתה, הם מיעוט שמקבלים בחילה מהדברים האלו זה כבר לגמרי בעיה שלנו. וזה בדיוק מה שגורם לי להרגיש קצת מיואש ולכתוב פוסטים כדוגמת זה מדי פעם…
לגבי ההערה האחרונה שלך, ברור לי לחלוטין שזו העדפה הרווחת, אבל אני חושב שאפילו הרוב הנ"ל, יעדיף לראות הארכה עם ריח של הפתעה על גארבג' טיים + ראיון סוף משחק.

איתן מסוארי 27 בדצמבר 2013

כמו שאמר אלון, הרוב רוצה לראות את מכבי תל אביב, הפועל ירושלים והפועל תל אביב. סינדרלות זה נחמד אבל לא במקביל לקבוצה שלך. אם יש קיפוח הוא לאילתים. לא יודע כמה אוהדים יש לרמת השרון שהם לא בני משפחה של אנשים הקשורים למועדון – אבל נראה לי שזה לא הרבה.

מה שהקפיץ את תנוך אוזני, היא העובדה שיש בעלים משותף לערוץ הספורט ולמכבי. תוכל לפרט (משפט או שניים של עובדות)?

עמית זילברבוש 27 בדצמבר 2013

איתן,
ברור לי שאפריורית מיעוט מוחלט רוצה לראות משחק של סינדרלות על פני משחקים של הגדולות. אם השתמע מהכתוב שאני מתרעם על כך שזה לא היה המשחק המרכזי – זו לא הכוונה.
ההתרעמות היא על כך שבמשחק אחד אנחנו בהארכה לעומת משחק אחד בגארבג' טיים – ועדיין הבחירה להראות את הדקות האחרונות של המשחק המגורבאג'.

בקשר למשפט האחרון – הרשה לי להפנות אותך לפוסט מפת האינטרסים שכתבתי לפני כמה שבועות, שעשוי להקפיץ אץ תנוך אוזניך לגבי עוד כמה פרטים…
http://debuzzer.sport5.co.il/shaymes/2013/10/20/%D7%A2%D7%95%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A4%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-22-%D7%9E%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA/

איתן מסוארי 27 בדצמבר 2013

מקבל את ההבהרה. ואתה צודק. הארכה בלתי צפויה אל מול סוף משחק שכבר הוכרע – ברור שאת ההארכה. כנראה שהצוותים ה"חזקים" וה"מקובלים" של הערוץ היו במשחק של מכבי ובהפקה לא רצו "להתעמת" איתם בהעברת הפוקוס לצוותים ה"פחות מקובלים". חבל.

הפוסט שקישרת…. ואו! צריך להעביר לאקסל או לממש את זה ברשת נוירונים! אני עושה קישור בפייסוש.

איציק 27 בדצמבר 2013

מה רשת נוירונים תתן לך? איזה מידע חדש תרצה ללמוד? קשרים בין בעלי אינטרסים? בהינתן פרשן לא מוכר לרשת שישערך מה מפת האינטרסים שלו :-)

איתן מסוארי 27 בדצמבר 2013

לא יכול לשתף… זה סטארטאפ lol

פאקו 27 בדצמבר 2013

צודק צודק שיימס. בדיוק מה שהרגשתי אתמול.
שלא לדבר על זה שלא מראים במשחק הזה את שעוני המשחק, והקריין צריך להגיד כל פעם כמה זמן נשאר להתקפה או למשחק.

גיא זהר 27 בדצמבר 2013

הבעיה מתחילה בזלזול במשחקים המשניים שמצולמים במצלמה אחת מטעמי חסכון כספי. לכאורה היה פוטנציאל למשחק מכבי הרצליה אבל הרצליה הפתיעה בחולשתה. ברור שהיה שיקול עריכה הזוי בסוף.

איציק 27 בדצמבר 2013

אני חושב שאתה מיתמם ומשליך רמיזות של אינטרסים שלא במקום. הרי אם נסתכל אובייקטיבית אז מכבי-הרצליה נבחר למשחק מרכזי ולשם נשלחו השדרים הבכירים והמצלמות האיכותיות ובערוץ לא רצו שהצופים יסבלו מתמונה באיכות גרועה ושדרנים עילגים. בנוסף, בלאט הגיע מסודר, מסורק רהוט ושלב, ולא מזיע ורץ מצד לצד ולכן לא היה צורך לרדוף אחריו עם המצלמה ולתת לצופים תמונה חדה וברורה להבדיל מהתזזיתיות במשחק הזה עם הארכה ל=מלאת העצבים והלחץ. למה להלחיץ צופים, מספיק יש להם מהחומר הזה עם ברקוביץ', אוחנה, שרף ואינשטיין. עד שיש שידור שלו, אתה רוצה להרס זאת עם הארכה.

עמית זילברבוש 27 בדצמבר 2013

קראתי שוב את הפוסט שלי, ואני באמת לא יודע מה חשבתי לעצמי…

אנונימוס 27 בדצמבר 2013

אני ממש לא מסכים שזה rating-driven. עזוב את סוף המשחק של מכבי. בוא נלך על משהו עוד יותר מובהק – כמה מצופי הכדורסל, אפילו אוהדי מכבי השרופים שהתיישבו לראות את המשחק אתמול, באמת מעדיפים לראות ראיון משמים עם בלאט אחרי משחק גארבג קליל מול הרצליה, מאשר לראות עוד 2 דקות מאולי-סנסציה במשחק מותח בהארכה?

פשוט בושה. בערוץ שמכבד את עצמו, מי שחתום על המשדר הזה היה מושעה או מפוטר.

משה 27 בדצמבר 2013

אני שואל את עצמי מתי מישהו בערוץ ישטוף את בוני שכנראה לא מכיר עדיין את הכללים ומקפיד להגיד כל הזמן שהליגה האנגלית מדהימה ומרתקת כשזכויות השידור שלה שייכות לצ'רלטון…

מבקר המדינה 27 בדצמבר 2013

הפוסט הזה גרם לי להיזכר בפוסט המופתי (טוב לא כולו, רק הפסקה האחרונה רלוונטית לענייננו) של דורפן:
http://debuzzer.sport5.co.il/dorfan/14927
"חוקרים באוניברסיטת פודגוריצה גילו שאוהד הכדורגל הממוצע מעדיף לראות משחק מההתחלה עד הסוף ולא מקפיצים לו את השידור ממשחק למשחק. והדבר אפילו יושם במדינה הנידחת הזו!"
צחקתי בקול רם שקראתי זאת לראשונה, מייד חשבתי על הדבר הבזוי הזה שנקרא ערב הכדורסל של ישראל. נמאס נמאס נמאס מהקשקוש הזה. נפל להם מהשמיים ערוץ 1 שחוסך להם שידור, שישה ערוצים יש להם לא כולל אתר אינטרנט והם משדרים את השירים ושערים הזה, "זמן תוצאה". חלאס עם הביזיון הזה!

MOBY 27 בדצמבר 2013

מה זה הנהי הזה על ערב הכדורסל?
תבואו להיכל ההנאה מובטחת.

ש. בן ד. 27 בדצמבר 2013

הכל מתחיל מזה שלא מחייבים אותם במכרז לעשות את זה. השנה שינו קצת את המכרז כי ערוץ 1 משלמים המון (באופן יחסי לערוץ הספורט) כסף והוא יכול לבחור את המשחק המרכזי ולכן יש לערוץ הספורט יותר חופש בחירה איך לשדר.

המכרזים של השנים הקודמות חייבו שידור מלא (כמה מצלמות, שדר+פרשן, ניידת ושידור חוזר של המשחקים שלא שודרו במלואם) השנה לא וזה נראה רע…

לגבי המעבר, יש בארה"ב את ערוץ הרד זון של ה-NFL שמתחיל לקחת צופים מהמגרשים עצמם. הפורמט יכול לעבוד רק צריך לדעת לעשות אותו נכון…

רועי 28 בדצמבר 2013

הי, יכול להיות שביקרו את האתר שלך (ביקורת שלילית או חיובית), אבל עדיף שקודם כל יבקרו בו ולא אותו (בקיצור, בקרו באתר ולא בקרו את האתר)…

עמית זילברבוש 28 בדצמבר 2013

שיבקרו אותו, שיבקרו בו, עזוב אותך עברית, העיקר שיעשו "לייק" ;)
תודה, תוקן.

אנטואן, אוהד ראיו וייקאנו 29 בדצמבר 2013

זה היה בזיון מטורף.

א. להקים עמדת שידור של חוג תקשורת בתיכון דל אמצעים.
ב. להשתמש בזה בתור תירוץ למעבר למשחק שכבר נגמר.

אילת היא אחת מהקבוצות החזקות בליגת העל, ואחת מהסיבות לכך שהפלייאוף העליון יכלול השנה רק 4 קבוצות (מתוך תקווה שאלו יהיו חיפה, י-ם, אילת ומכבי, ואז יהיה סיבוב שני חסר גארבג' טיים). אין מצב בעולם שחובב כדורסל שהוא לא מעריץ שרוף ברמה ששמעון מזרחי היה מוצא כמטרידה, מעדיף לשמוע את דייויד בלאט על פני הדרמה הנ"ל.

אני לא חושב שיש קשר לבעלות הצולבת, אלא פשוט חוסר מקצועיות בסיסי. רוב הקהל (למשל אני) צורך רק את מוצרי הפרימיום (חמישיות וליגת האלופות), וכך נוצר הרושם שמדובר ב-ESPN מקומי, כשבפועל יש הרבה מבוגרים שצועקים, וקצת (מאוד קצת) שידורים איכותיים

Avnas 29 בדצמבר 2013

כל מלה בסלע

Comments closed