עונת המלפפונים 53: פעמיים בוסקילה. או דומינגז.

 

פעמיים דומינגז. מתי ב-HD?
פעמיים דומינגז. מתי ב-HD?

הקדמונת

אמנם עונת המלפפונים כבר לקראת סיומה אבל מה לעשות שזה גם השם שנתתי לטור ביקורת תקשורת הספורט שלי, ואחרי זמן מה שהעדפתי להתעלם מהנושא המרגיז הזה (כי כמה כבר אפשר לכתוב על זה שלהקליק על כתבה של פרימו זו יריה ברגל של עצמנו וצפייה בצעקות של קופמן כנ"ל ), לאחרונה עלה נושא שהרגשתי שמחייב התייחסות. אז הנה היא. ולכן הכותרת.

**

כבר זמן רב שהשכם בכל בוקר, והיה ובמקרה יצא לי לפתוח את הטלוויזיה, יכולתי למצוא בערוץ 55, הלא הוא ערוץ הספורט בחבילה הבסיסית, את תכנית הבוקר של ערוץ הספורט עם סלוצקי ודומינגז. בצר לי, ובחפשי נתיב בריחה הייתי מזפזפ לערוץ 56, הלא הוא 5+ ומגלה שגם שם מתנגנת אותה תכנית.

כמה קל בשלב זה של הפוסט היה ליפול במכשול שהנחתי לעצמי ולבקר את התכנית שאפילו בערוץ עצמו, בתכנית "בובה של לילה" העלו חיקויים קבועים המלעגים על אופי האורחים הזוטרים שמבקרים בתכנית. אך ביקורות כאלה נשמעו כבר רבות בעבר וכאן הרי באתי (לנסות) לחדש.
אז לא, התהייה שמפריעה לי כבר זמן מה אינה קשורה בטיב התכנית. הנקודה שבוערת לי היא דווקא העניין הפשוט והוא שידור תוכן זהה בשני ערוצים במקביל, ולא באופן חד פעמי כי אם כדרך קבע.

ולא שחס וחלילה צרה עיני בצופי החבילה הבסיסית, וכמובן שלא הייתי רוצה למנוע מהם את תכנית הדגל של הערוץ. ובכל זאת, בתור מי שרכש במיוחד את ערוץ 5+, איך יתכן שאני משלם אקסטרה אך מקבל על בסיס קבוע בין השעות 8 ל-11 בדיוק את מה שמקבל מי שרכש חבילה בסיסית? הלא היה מתבקש, ולו למראית עין, לשדר בערוץ בתשלום תוכן שונה, למשל שידור חוזר נוסף, ה57 במספר, של המשחק הספקטקולרי בין הפועל רעננה למכבי פתח תקווה?

בעבר כבר פעמים רבות נתקלנו בתופעה, אז זו בעיקר בזמן שידורים ישירים (למשל בווימבלדון, כמכסה לבלת"ם, כשיש גשם ומשוחק רק משחק אחד ולא רבים במקביל כפי שציפו), אבל שידור תכנית זהה על בסיסי יומי? משהו כאן בעייתי, לא?

בלת"ם מווימבלדון. עוד מילא.
בלת"ם מווימבלדון. עוד מילא.

 

אז כמובן, לא אם תשאלו את ערוץ הספורט. הם הרי יודעים שאין להם מספיק תוכן אמיתי כדי להחזיק כ"כ הרבה ערוצים, וינצלו כל פירצה בחוק שמאפשרת איזה שעה – שעתיים של שידור שאינו שידור חוזר ממשחק זוטר בליגת העל ששוחק שבוע שעבר ( ואם כבר אנחנו שם – כמה שידורים חוזרים היו השבוע למשחק ה0:0 של הפועל באר שבע נגד הפועל תל אביב? הייתי מת לדעת יום אחד מה הרייטינג של זה. האם יש בן אדם אחד ביקום, אחד, שאומר לעצמו: "אה, שידור של 0:0 מלפני שבוע, אני חייב לצפות בזה!").

אך הפעם אל לנו להאשים את ערוץ הספורט. קברניטי הערוץ הרי הוכיחו כבר מזמן כי איכות תוכן השידורים הם לא מה שבראש מענייניהם, ואם כבר יש תוכן איכותי, עדיף בכלל לשדרו בערוצי הפרימיום. אבל זהו נושא ל"מועצת הכבלים והלוויין". ובכן, לפני מס' שבועות פניתי אליהם בכתב כדי לקבל תשובה פשוטה איך איך הגנה בחוק מפני מקרים כאלה. עד עצם היום הזה תשובתם טרם נתקבלה. אעדכן כשכזו תגיע למערכת (כלומר לג'י מייל שלי).

עד אז, וכמיטב המסורת, נדרג את הערוץ והמועצה לכבלים ולוויין בסולם המלפפונים, ונצ'פרם בחמישה מלפפונים.

5

 

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

 

עזרו לקיום דה באזר

Share on FacebookTweet about this on Twitter

25 תגובות ל “עונת המלפפונים 53: פעמיים בוסקילה. או דומינגז.”

 1. ניב (פורסם: 4-9-2016 בשעה 09:29)

  מעולה עמית, הלוואי שמלבד ההנאה שבקריאה (וההתעצבנות שמלווה אותה) זה היה יכול גם לשנות משהו.

 2. אזי (פורסם: 4-9-2016 בשעה 09:35)

  צייצתי את זה במהלך האולימפיאדה
  https://twitter.com/Azi__/status/763806221551955969

  בזמן שיש אירוע של עשרות תחרויות ספורט במקביל, שני ערוצים שידרו את משחק אלוף האלופים בין מכבי חיפה להפועל באר שבע ושני ערוצים שידרו את אותו משחק כדורסל מהאולימפיאדה.
  אני אפילו לא מדבר על לשדר משהו בשידור חוזר. אני מדבר על תוכן חי שערוץ הספורט כבר רכש, ובכל זאת הקדיש שני ערוצים כדי לשדר משהו שכבר משדרים בערוצים אחרים.

  • עומרי (ירוק) (פורסם: 5-9-2016 בשעה 03:15)

   לא יודע אם זה יותר עצוב או יותר מצחיק

 3. yaron (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:20)

  שאני אבין, רכשת במיוחד את ערוץ 5+ ???

  • עמית זילברבוש (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:25)

   מה זה "במיוחד"?
   כשבאים לבחור חבילות אקסטרה בין בידור, סרטים, היסטוריה וכאלה – אתה רשאי לבחור X חבילות. אני בחרתי את זאת של הספורט, שזה אומר 5+ ועוד כמה שטויות.

   • yaron (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:59)

    זה בדיוק מה שלא הבנתי, אתה כתבת "בכל זאת, בתור מי שרכש במיוחד את ערוץ 5+"
    הדאגת אותי לרגע ;-)

 4. ארז (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:52)

  עמית, ברוך השב.
  חסרת.

 5. עדי אבני (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:58)

  לא שאני מתנגד לכתוב, ולא שרכשתי איזשהו ערוץ מיס או הוט בשלוש השנים האחרונות, אבל למיטב ידיעתי ערוץ 5 פלוס, כמו ערוץ 5 וכמו ערוצי וואן ויורוספורט הם חלק מחבילת הבסיס, והחלוקה לחבילות שהיתה נכונה לפני מספר שנים כבר איננה בתוקף

  • ר.בקצה (פורסם: 4-9-2016 בשעה 11:54)

   חבילת הבסיס של יס לא כוללת את 5+, רק את שאר הערוצים שציינת.

 6. Yavor (פורסם: 4-9-2016 בשעה 10:59)

  צודק בהחלט.
  ושאלה למבינים במיוחד (אולי נעשה סקר):
  כמה פה יודעים מי זה סלוצקי ומי זה דומינגז? גם עם אקדח לרקה אין לי מושג מי זה מי. זה מסוג הדברים שתמיד באים בזוגות, כמו מברשות שיניים בסופרפארם או גלילי נייר אלומיניום בשופרסל.

  • אלעד כ (פורסם: 4-9-2016 בשעה 11:20)

   סלוצקי זה ההוא עם הכובע (מעריץ לשעבר מימיהם ברדיו תל אביב, עד שהתפכחתי והבנתי שהם משעממים תחת).

   • ארז (פורסם: 4-9-2016 בשעה 11:57)

    וחמור אף יותר – אוהדי מכבי.

    • אלעד כ (פורסם: 4-9-2016 בשעה 12:01)

     את זה לא ידעתי, ואם הייתי יודע הייתי מפסיק להאזין אחרי התכנית הראשונה

     • Yavor (פורסם: 4-9-2016 בשעה 14:45)

      אלעד תודה על ההבדלה. לא מאמין שאזכור אבל לא נורא.
      יהיה נחמד אם יום אחד השני יתחיל ללכת עם כובע גם כן, ואז נהיה כולנו בבעיה…
      (כמו הבדיחה על היהודי עם שני הסוסים הזהים, שכדי להבדיל ביניהם חתך לאחד אוזן ושבוע אח"כ גם לשני נחתכה בתאונה…וכך הלאה עם עוד מומים שהטיל באחד ואח"כ קרו גם לשני…עד ששם לב שהסוס הלבן גבוה מהשחור בחצי ס"מ)

    • בלייק (פורסם: 4-9-2016 בשעה 12:56)

     אחד מהם אוהד של מכבי תל אביב, והשני של מכבי חיפה. גם אני לא ממש ידעתי להבדיל ביניהם עד אלעד.

     • ארז (פורסם: 4-9-2016 בשעה 13:59)

      האמת שבעוונותיי ראיתי פרק וחצי של גולסטאר, וזה שבלי הכובע יצא שם ממש גבר.

      • בלייק (פורסם: 4-9-2016 בשעה 14:17)

       לא ראיתי גולסטאר, את תכנית הבוקר ראיתי פחות משעה במצטבר (תוך כדי דברים אחרים), אבל שמעתי אותם קצת ברדיו בזמנו. לא משהו שכתבתי עליו הביתה….

       "זה שבלי הכובע"…
       זה כבר החליף את "ההוא עם השפם"?

      • ארז (פורסם: 4-9-2016 בשעה 14:31)

       :)
       עם יד על הלב, "זה בלי הכובע" נראה לי יותר מכובד מ"זה עם החטטים". שזה התיאור הראשון שעלה לי.

     • סחבק (פורסם: 4-9-2016 בשעה 22:39)

      שניהם אוהדי מת"א למיטב ידיעתי.

      • בלייק (פורסם: 5-9-2016 בשעה 09:52)

       מצאתי את זה:
       http://www.mako.co.il/weekend-articles/Article-bfcc4113000c041006.htm
       ההוא עם הכובע מצהיר אומר שהם מאוד שונים, בין היתר הוא אוהד את מכבי ת"א והשני את חיפה.

       יכול להיות ששוב בלבלתי בין ההוא עם הכובע לזה שבלי הכובע.

      • אלעד כ (פורסם: 5-9-2016 בשעה 09:53)

       ההוא עם הכובע תמיד עם כובע, וההוא שבלי תמיד בלי

 7. בלייק (פורסם: 4-9-2016 בשעה 11:19)

  אהבתי את המלעגים.
  בטעות או שחיברת מלהגים עם לועגים?

 8. סחבק (פורסם: 4-9-2016 בשעה 22:42)

  אגב, בעוונותי יוצא לי להתחיל לעבוד מאוחר לפעמים, והטלויזיה פתוחה ברקע כשאני מתארגן.
  פעם או פעמיים בשבוע הם מארחים תזונאית/מאמנת כושר, שפרט להיותה תזונאית/מאמנת כושר, היא גם יפייפיה אמיתית.
  האמפטי ודמפטי האלה לא מסוגלים שלא לרייר עליה בפניה, והבחורה מחייכת וסופגת הכל כי מה לא עושים בשביל פרנסה, אבל באמת שזה מביך.

 9. ניר (פורסם: 4-9-2016 בשעה 23:59)

  התוכן הכפול הרגיז במיוחד באולימפיאדה, לפעמים הם הפכו את זה לתוכן משולש כשגם בערוץ 55 גם 56 וגם 26 שודר אותו דבר בזמן שיש לפחות עוד 5 אירועים מעניינים באותו זמן, פשוט חלם, זה אפילו לא יריקה בפרצוף כי הם קנו כבר את התוכן, זאת פשוט עצלנות וחלמאות ברמה של 7 מלפפונים רקובים.

  לגבי הכובע והחטטים, בהתחלה היה שם איזה משב רוח מרענן, אחרי זה היה רק משב ועכשיו זה נהיה מושב ליצים חסר משמעות שכזה.

 10. איתן (פורסם: 5-9-2016 בשעה 05:49)

  טוב נו אנחנו במדינת ישראל,כאן לא יודעים מה זה פיקוח ואכיפה, אין בדיוק תחרות שמטיבה עם הצרכנים ,ויש לא מעט בוחשים ובעלי תפקידים הקרובים לשרים ולבעלי עניין שמאוד שמחים מהמצב.

  בושה גם שלא שודרה האולימפיאדה כמיטב המסורת בערוץ 1,אמנם שהוא ערוץ HD גמלוני עם שדרים עתיקים,אבל אם אתה רואה בחינם בתור משלם מיסים\אגרה למשך שנים זה פחות מזיז לך.(ומה עשו במקום אגרת רשות השידור,הוסיפו אותה לאגרת הרכב\רדיו-גאונים ממש,ממש תורם נגד יוקר המחייה)-וכיאה למדינתנו שלא יודעת לעשות רפורמות ופתרונות טובים ,נשארנו עם ערוץ 1 שיגסוס עוד במשך שנה וחצי עד שיוקם תאגיד השידור הציבורי או איך שלא יקראו לזה–היידה ביבי שר התקשורת

  זליגת תכנים אפשרית וכפל תכנים אפשרי כי מאפשרים לזה לקרות והצרכן הישראלי פראייר ולא מתמרד, כמו גם לא ברור לי ,למה על ערוץ שגם ככה אני משלם עליו יש לי גם תכנים פרסומיים שבעבר הרחוק לא היו בערוץ…אין לי כבלים זה בערך 8-9 שנים וכמעט כל שידור אפשר למצוא באינטרנט אם אתה לא מכור קיצוני לספורט,ולא אכפת לך לשמוע שידור במיוט במקום שדר אוזבקי\או גנב דעת ישראלי.
  אז ככה זה שמוכרים לך ערוצים בטלויזיה כמו ירקות\פירות לפני שאלה מתקלקלים 5 ב10(זה לא רקוב זה דבש)…זה למה בחבילת הערוצים הבסיסית מכניסים לך ערוצים שרוב האוכלוסיה לא רואה: מצרים,ירדן,טורקיה וצרות אחרות

  וכמות הספורט שמשדרים במיליון ערוצי ספורט5 גם בזיונית-בעיקר פרשנויות ואנשים בז'קטים שמפרשנים תחרות לחיטוט באף ויריקה אל מול מאוורר …זה מה שמגיע לנו אם לא נדרוש תמורה בעבור כספינו

  ולמי שבוכה על פרימו ,תגידו תודה שעדיין לא הנחיתו עליכם את הפסאודו עיתונאי -לכאורה- אבי רצון ותוכנית הטריבונה שבה הקהל מפוצץ את השידור -השיא עוד לפנינו

לא ניתן להגיב.