פעמיים דומינגז. מתי ב-HD?

פעמיים דומינגז. מתי ב-HD?

הקדמונת

אמנם עונת המלפפונים כבר לקראת סיומה אבל מה לעשות שזה גם השם שנתתי לטור ביקורת תקשורת הספורט שלי, ואחרי זמן מה שהעדפתי להתעלם מהנושא המרגיז הזה (כי כמה כבר אפשר לכתוב על זה שלהקליק על כתבה של פרימו זו יריה ברגל של עצמנו וצפייה בצעקות של קופמן כנ"ל ), לאחרונה עלה נושא שהרגשתי שמחייב התייחסות. אז הנה היא. ולכן הכותרת.

**

כבר זמן רב שהשכם בכל בוקר, והיה ובמקרה יצא לי לפתוח את הטלוויזיה, יכולתי למצוא בערוץ 55, הלא הוא ערוץ הספורט בחבילה הבסיסית, את תכנית הבוקר של ערוץ הספורט עם סלוצקי ודומינגז. בצר לי, ובחפשי נתיב בריחה הייתי מזפזפ לערוץ 56, הלא הוא 5+ ומגלה שגם שם מתנגנת אותה תכנית.

כמה קל בשלב זה של הפוסט היה ליפול במכשול שהנחתי לעצמי ולבקר את התכנית שאפילו בערוץ עצמו, בתכנית "בובה של לילה" העלו חיקויים קבועים המלעגים על אופי האורחים הזוטרים שמבקרים בתכנית. אך ביקורות כאלה נשמעו כבר רבות בעבר וכאן הרי באתי (לנסות) לחדש.
אז לא, התהייה שמפריעה לי כבר זמן מה אינה קשורה בטיב התכנית. הנקודה שבוערת לי היא דווקא העניין הפשוט והוא שידור תוכן זהה בשני ערוצים במקביל, ולא באופן חד פעמי כי אם כדרך קבע.

ולא שחס וחלילה צרה עיני בצופי החבילה הבסיסית, וכמובן שלא הייתי רוצה למנוע מהם את תכנית הדגל של הערוץ. ובכל זאת, בתור מי שרכש במיוחד את ערוץ 5+, איך יתכן שאני משלם אקסטרה אך מקבל על בסיס קבוע בין השעות 8 ל-11 בדיוק את מה שמקבל מי שרכש חבילה בסיסית? הלא היה מתבקש, ולו למראית עין, לשדר בערוץ בתשלום תוכן שונה, למשל שידור חוזר נוסף, ה57 במספר, של המשחק הספקטקולרי בין הפועל רעננה למכבי פתח תקווה?

בעבר כבר פעמים רבות נתקלנו בתופעה, אז זו בעיקר בזמן שידורים ישירים (למשל בווימבלדון, כמכסה לבלת"ם, כשיש גשם ומשוחק רק משחק אחד ולא רבים במקביל כפי שציפו), אבל שידור תכנית זהה על בסיסי יומי? משהו כאן בעייתי, לא?

בלת"ם מווימבלדון. עוד מילא.

בלת"ם מווימבלדון. עוד מילא.

 

אז כמובן, לא אם תשאלו את ערוץ הספורט. הם הרי יודעים שאין להם מספיק תוכן אמיתי כדי להחזיק כ"כ הרבה ערוצים, וינצלו כל פירצה בחוק שמאפשרת איזה שעה – שעתיים של שידור שאינו שידור חוזר ממשחק זוטר בליגת העל ששוחק שבוע שעבר ( ואם כבר אנחנו שם – כמה שידורים חוזרים היו השבוע למשחק ה0:0 של הפועל באר שבע נגד הפועל תל אביב? הייתי מת לדעת יום אחד מה הרייטינג של זה. האם יש בן אדם אחד ביקום, אחד, שאומר לעצמו: "אה, שידור של 0:0 מלפני שבוע, אני חייב לצפות בזה!").

אך הפעם אל לנו להאשים את ערוץ הספורט. קברניטי הערוץ הרי הוכיחו כבר מזמן כי איכות תוכן השידורים הם לא מה שבראש מענייניהם, ואם כבר יש תוכן איכותי, עדיף בכלל לשדרו בערוצי הפרימיום. אבל זהו נושא ל"מועצת הכבלים והלוויין". ובכן, לפני מס' שבועות פניתי אליהם בכתב כדי לקבל תשובה פשוטה איך איך הגנה בחוק מפני מקרים כאלה. עד עצם היום הזה תשובתם טרם נתקבלה. אעדכן כשכזו תגיע למערכת (כלומר לג'י מייל שלי).

עד אז, וכמיטב המסורת, נדרג את הערוץ והמועצה לכבלים ולוויין בסולם המלפפונים, ונצ'פרם בחמישה מלפפונים.

5

 

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

 

עזרו לקיום דה באזר

עונת המלפפונים 52: יום חגם