עונת המלפפונים 31: השאלה שלא הייתה

ורד כהן"מראיינת" את דני פדרמן אחרי הזכיה בגביע המדינה. ונחשו איזה שם לא עלה שם בכלל.

צילום:יובל חן
צילום:יובל חן

"דני פדרמן שובר שתיקה" בישרה לנו הכותרת ב"וואלה". אחרי הזכייה של מכבי תל אביב בגביע אמש, התעוררנו לבוקר של ראיון עם דני פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב. ונחשו איזה שם לא הוזכר בראיון?

תחילה הוכתי בשוק גדול. פדרמן בחר לתת את הראיון "דווקא" לכתבת "וואלה" ורד כהן. על הקשר המיוחד בינה לבין כתבות המשקפות במדויק את הלך רוחו ודעתו של האיש כבר נכתב לא מעט בעבר, במיוחד בהקשר של מעמד המאמן בקבוצה.

מעבר לכך, ניסיתי להיזכר ומצאתי ראיון של פדרמן, לאותה ורד כהן, רק לפני 4 חודשים, ב-7 לאוקטובר. אני לא זוכר בעלי קבוצה אחרים שמדברים כל ארבעה חודשים, אבל כנראה עבור פדרמן מדובר ב"שבירת שתיקה". העיקר שיש כותרת מפוצצת.

הראיון כצפוי נע בין קלישאות חבוטות ("ביום שיפסיקו לבקר אותנו אז כנראה היום שנפסיק להיות מכבי..") לבין אמירות מעלות גיחוך כמו "..אנחנו מאמינים בסגל הזה מתחילת הדרך..". כן, זו כנראה הסיבה שהשאלתם את ג'ק כהן לראשון, שחררתם את נעימי לאילת ושקלתם בזמנים שונים להחליף את רייס, טיוס ומי יודע מי עוד.

בהמשך נשאלה שאלה "תמימה" בנוגע לצוות המקצועי. לא, היא לא הייתה קשורה למאמן דיוויד בלאט, ואפילו לא לעוזר המאמן גיא גודס. היא הייתה קשורה דווקא לחבר החדש בצוות המקצועי, ניקולה וויצ'יץ'. "קשה למצוא את המילים להסביר את מה שניקולה עושה ועד כמה הוא תורם…". "נו טוב" חשבתי לעצמי, אין פסול בפירגון לחלק מהצוות המקצועי.

ואז הגיע השאלה האחרונה: "בהנחה שתשיגו את כל המטרות השנה, גביע, אליפות ופיינל פור אירופאי, האם דיוויד בלאט יחתום על חווזה חדש וארוך טווח?"
אה, רגע, לא? השאלה הזו לא נשאלה? טוב, אתר וואלה כנראה לא מרבה להתייחס לסוגיית המאמן במכבי תל אביב. מה זה? אתם אומרים שהאתר דווקא מתייחס למאמן באופן מאד תדיר? אם כך, כנראה שסוגיית המאמן לא ממש מעניינת את הקוראים כרגע. אחרת, איזו סיבה יש לראיון עיתונאי שאמור להביא את כל השאלות המעניינות, לא להתעסק בסוגיה כל כך מעניינת. כנראה זה מעניין רק אותי.

הקשר בין אתר "וואלה" ו-ורד כהן, לבעלי מכבי תל אביב דני פדרמן נידון כבר רבות בעבר. אני מתקשה להאמין שיש עוד רבים שלוקחים את העבודה העיתונאית שנעשית במקרים האלו ברצינות. ובכל זאת, מדהים למצוא ראיון שטחי כל כך, שבא להבליט את האג'נדה של המרואיין. הוא נוגע באנשים שהבעלים חפץ ביקרם ומתעלם באופן בוטה בסוגיה בוערת שמעניינת את הציבור.

אז רק בגלל שאנחנו כבר רגילים לורד כהן, "וואלה" ו"העיתונאי" דני פדרמן, נסתפק בחמישה מלפפונים.

5

בהמשך ליחס לכוכבי עבר כמו דורון ג'מצ'י ונדב הנפלד שהיו חלק ממשפחת מכבי ונפרדו בטונים צורמים, אני משתוקק לראות את בלאט משיג, בנוסף לגביע, גם אליפות ופיינל פור אירופאי. למעשה אפילו רבע גמר צריך להספיק. מרתק יהיה לשמוע, מה עשויים להיות הנימוקים ההזויים של הנהלת מכבי כשינסו להסביר את הניתוק מהמאמן שהביא אותם לכל המטרות בסיום העונה. אולי לניקולה וויצ'ץ' ההסברים.

מי בכלל רוצה להיות הצבא המוסרי ביותר בעולם?
סוצ'י 2014 (3) - הוקי / משה יחזקאל

42 Comments

טל בן יהודה 7 בפברואר 2014

רציתי בפייסבוק, אבל לא הספקתי…
לדעתי, אם בלאט יביא אליפות ופיינל פור אירופאי, לא יהיה להנהלה מנדט לא להמשיך איתו הלאה.
כל דבר אחר, יביא לצערי לפרידה.

גיא זהר 7 בפברואר 2014

לא מתאים לך להיות נאיבי. בלאט ימשיך אם לו ולהנהלה יהיה אינטרס משותף. מכיוון שאינטרס כזה לא קיים מצד שני הצדדים, הסיכוי שימשיך אפסי. בלאט יקבל חבילה ברוסיה או ינסה מזלו באן.בי.איי בתור עוזר ומכבי תתרסק עם גודס.

עופר...עופר פליישר 7 בפברואר 2014

אז זהו…שיש אינטרס לשניהם
גברת בלאט לא ממש רוצה לחזור לנידודים ברחבי אירופה.
לדיוויד יהיה קשה להיות כינור שלישי/ רביעי גם בליגה הטובה..
ואיפה מכבי תמצא מאמו בקליבר הזה,בסכומים האלה? סכומים יפים,אבל אף אחד מהגדולים( ודיוויד מהגדולים) באירופה לא יבוא בסכומים האלו…

איציק 7 בפברואר 2014

השם הזה הוא התחזות לא ראויה, קודם אתה צריך לזרוק הרבה עונשין לפני שתקבל את הזכות לשם מיתולוגי זה… אלה אם אתה זוכר מול מי שיחקת צוללות בשולחן האחרון בשיעורי תנ"ך בכיתה י' :-)

גיא זהר 7 בפברואר 2014

רק כברירת מחדל. הם לא סובלים אחד את השני. קשה לי להאמין שיצליחו לסבול עוד עונה תחת אותה מטריה.

אלעד 7 בפברואר 2014

הסיבה שאני לא רוצה לראות את בלאט עם עוד תואר, זה כדי לא לשמוע את גיא פניני עונה למבקרים שלו "שימשיכו לדבר והוא ימשיך להביא תארים", כאילו הוא דיוויד בלו או יוגב אוחיון ולא שחקן ששיחק 8 דקות בלי לקלוע נקודה.

המלוח 7 בפברואר 2014

לנסות להציג אותו כשחקן לא משמעותי זה לא מדויק בתקופה הזו.

אלעד 7 בפברואר 2014

תבדוק מה הוא עשה בדיוק באותו משחק עליו הוא דיבר. זה שהוא זה שמניף רת הגביע לא אומר שהוא זה שהביא אותו.

איציק 7 בפברואר 2014

מה שאתה אומר זה שקפטן לא ראוי להניף גביע אם לא היה משמעותי באותו משחק. להזכירך, קפטן זה לא תואר למשחק בודד כי אם תפקיד שהוא בדרך כלל ארוך טווח.
בו נודה על האמת, לא זו הסיבה שמפריעה לך לגבי הנפת הגביע של פניני והיותו קפטן ככלל. אין לי מושג למה אתה לא מחבב את פניני, אבל… אני יכול לנסות לנחש…

אלעד 8 בפברואר 2014

זה לא מה שאמרתי. התייחסתי לאמירה מאוד מסויימת שלו.

איציק 8 בפברואר 2014

וגם בה אתה לא בידיוק צודק, כיוון שנכון שהיה מעט על המגרש ולא קלע, אבל היו לו מספר חטיפות ומשחק הגנה לא רע. אז הוא לא היה הכוככב של המשחק, אך מצד שני הוא לא היה נפל, והוא היה די אחראי להגעה לגמר, כך שמותר לו להרגיש שותף מלא.

אלעד 8 בפברואר 2014

איציק, האמירה שלו מנופחת מחוסר רלבנטיות. "שימשיכו להעביר ביקורת ואני אמשיך להביא גביעים". אם הוא לא היה קפטן היינו דנים בכלל בתרומה שלו? איפה באה הקפטניות שלו לידי ביטוי? הוא סחף את חבריו ביציאה מחדרי ההלבשה? דירבן אותם ללא הפסקה בדקות הגרועות? העביר מגבונים לחים על היד של בלו? אם אני הייתי במקום פניני מכבי עדיין הייתה זוכה בגביע הזה…
אגב, אני שחקן לא רע…

איציק 8 בפברואר 2014

גם אני שחקן לא רע, ואתמול הלך לי ממש טוב, אבל מסיבות שאינן ברורות לי מכבי החתימה את פניני ולא אותי או אותך. גועליים…

אלעד 8 בפברואר 2014

הסיבות מאוד ברורות: אני שמאלני אוהד הפועל, ואתה מזרחי…

איציק 8 בפברואר 2014

אני מזרחי, רק אם מזרח אירופה נחשב מזרחי :-)

מכביסט ותיק 8 בפברואר 2014

תסבלו תסבלו פניני עוד יניף הרבה גביעים..זאת רק ההתחלה הוא עוד לא בן 30

יניב 8 בפברואר 2014

עוד לא בן 30 אז הוא רק מכביסט צעיר -אם ככה נראה הטראש טוק שלו כשהוא מכביסט צעיר אז אנחנו רק יכולים להניח לאן זה עוד יגיע .

Wayne10 7 בפברואר 2014

עמית תודה.
קראתי את הכתבה המדוברת ממש לפני חצי שעה, ולא הפסקתי לצחוק כל הדרך.
שמח שיש אנשים שלא אוכלים את הלוקשים שמספקת לנו ההנהלה הצעירה של מכבי תל-אביב וחברת הכבוד בה ורד כהן.

עירן 8 בפברואר 2014

ווין, תקרא את התגובות ל"ראיון" ותשמח אפילו יותר. כמעט כולם שם מבינים שורד כהן היא יחצנית של פדרמן וכועסים על השקט לגבי בלאט בראיון.

זה כל כך פתטי, שהדברים מאד שקופים.

אגב, אני לא אוהד מכבי ת"א, אבל רק בגלל דני פדרמן ודרך ההתנהלות שלו, גם ע"י ורד כהן כשופר מטעמו, גורמים לי לרצות שינצחו. כזו היא השפעתו של דני פדרמן על העונה.

גיל שלי 7 בפברואר 2014

אם הוא שובר שתיקה רק עכשיו, מעניין מי הגורם הבכיר בהנהלה שורד כהן ציטטה בהקשר לחוסר היכולת לראות את בלאט

יואב הצהוב 7 בפברואר 2014

אני אפילו לא טורח להכנס ולקרוא את הכתבה. (כמו שאני לא טורח לראות את יציע העיתונות, שער השבת וכו').
הלוואי שייכנס קצת הגיון לראש של פדרמן והוא יחתים את בלאט לא רק לעונה אחת, אלא ל10 שנים הקרובות.

מושון 8 בפברואר 2014

+1

אסף 7 בפברואר 2014

היחס לבלאט מצד הנהלת מכבי איום ונורא, כל הזמן יש תחושה שהוא על תנאי, אפילו מצד גורמים מחוץ למכבי הוא זוכה להרבה יותר כבוד…אני ממש לא מבין מדוע פיינל-פור הוא תנאי להישארות לטעמי מבחינת הסגל שלו ברגע שהוא מגיע להצלבה הוא עשה את שלו, יש לטעמי לפחות 4 קבוצות טובות יותר (ריאל,ברצלונה,צסק"א,אולימפיאקוס) המקום הריאלי של מכבי ביורוליג הוא 5-8 מעבר לזה לטעמי זו הצלחה עצומה, משום מה כבר הקולות הכביכול שקולים במכבי כמו מזרחי או פדרמן האבא נעלמו לחלוטין,אני לא אוהד מכבי אבל לא הייתי זה קצת היה מטריד אותי שאחד כמו דני פדרמן שעושה רושם שמכבי בשבילו זה צעצוע נחמד שהגיע בירושה מאבא מסתמן כהולך להוביל את דרכו בשנים הקרובות.

עמית זילברבוש 7 בפברואר 2014

מסכים איתך, לכן סייגתי ואמרתי "…למעשה אפילו רבע גמר…"

סתמאחד 7 בפברואר 2014

אי אפשר שלא לחזור לרגע המכונן הזה ביחסי השלישיה ורד כהן,דני פדרמן,דיוויד בלאט
http://sports.walla.co.il/?w=/151/2696968
בחדר ההלבשה ראשי המועדון נראו זועמים. לכולם ברור שהמשחקים הבאים קריטיים לעתידו של המאמן, אך נראה שבהנהלה ישנן חילוקי דעות וישנם גורמים שרוצים לראות אותו מפוטר כבר עכשיו. אחד מהם אמר על בלאט אחרי המשחק הערב: "אני לא יכול לראות אותו יותר". חשוב לציין שבין המאמן לבין חלק מחברי ההנהלה קיימים יחסים בעייתיים.

דני פדרמן ירד רותח לחדר ההלבשה של מכבי תל אביב, ולאחר כשתי דקות עזב את המקום נסער.

אפילו מלחך פנכה כמו רפאל נאה לא היה מדלג על השאלה אודות עתידו של בלאט.

shadow 7 בפברואר 2014

מצחיק אותי שבכלל צריך איזה שהוא תנאי להמשך של בלאט במכבי.

מה שמשנה הוא האם יש לו אלטרנטיבה בשוק.

מי בדיוק אמור להחליף אותו אם הוא הולך? גיא גודס?

לא שאני לא מכבד את גודס אבל מכבי הוא בדיוק המקום שלא נותנים למאמנים להתפתח (אם הם צעירים) או זמן להתאקלם (אם הם ותיקים)

תשאלו את קטש, אפי, ספחיה, ילובץ ועוד.

הרי זה בדיוק מה שקרה לבלאט שהיה צריך לעבור בקבוצות אחרות כדי לחזור בדלת הראשית (ועדיין עושים לו את המוות).

אני חושב שאם הנהלת מכבי רוצה לשמור על חוסנה של מכבי לשנים הבאות טוב יעשו אם יחתימו את בלאט לעוד הרבה שנים.

דווקא הוא הוכיח מעבר לכל מאמן במכבי שעם תקציב קטן (שזה מה שהבעלים ממש אוהבים) הוא מסוגל להצליח ולהביא את הקבוצה רחוק.

הקבוצות של בלאט באופן מסורתי מתחילות בגמגום ומסיימות בכל הכוח, כי לשחקנים חדשים לוקח זמן להבין את השיטה ולהשתלב (בטח במועדון לחוץ כמו מכבי).
עצם זה שבסופו של דבר הקבוצה נראית כמו מכונה משומנת גם אם היו חריקות בהתחלה, מעידה על עבודה טובה של צוות האימון.

בלאט אינו חף מטעויות כמו כל מאמן וכל אדם באשר הוא, אבל בהסתכלות אובייקטיבית (כמה שאפשר) אין שום דבר יותר טוב בשוק. כל מאמן אחר הוא בגדר הימור והימור מסוכן, כי הנזק עלול להיות גדול מהתועלת. כלומר, הסיכוי שמכבי תחלש ממצבה היום לעומת הסיכוי שיקחו אליפות אירופה הוא גדול יותר.

oded 8 בפברואר 2014

אתה מדבר בהגיון
זה לא הולך טוב עם אגו…

אהד 7 בפברואר 2014

רגע, חשבתי שאתה בכלל מתייחס בטור שלך לעיתונאים? אז מה הקשר ורד כהן פתאום?!

איציק 7 בפברואר 2014

1+
:-)

משיח 7 בפברואר 2014

השיר הנפלא הזה צריך להיות ברירת המחדל במלפפונים של גרייזס ובכללי מתאים להרבה פוסטים בדהבאזר

איציק 7 בפברואר 2014

רבותי וגבירותי, וכל מנדהו, זה בכלל לא קשור לאלטרנטיבה, כמו שחושב shadow, וזה גם לא קשור לביצועים. גם אם מכבי שזכתה בגבוע, תזכה באליפות ולא סתם תגיע לגמר היורוליד כי אם תחזור עם הגביע, ובנוסף לכך לא יהיה אף מאמן זמין בקנה, בלאט לא יאמן בשנה הבאה את מכבי!!! למה? כי הכל אישי רבותי וגבירותי. פשוט כך, הכל אישי, דנילה לא אוהב את בלאט, אז בלאט לא יהיה. מי יהיה? לא יודע, וכרגע זה לא משנה. יש בהנהלה תינוק מגודל עם ביצים גדולות וראש בחול, וכך תתקבל ההחלטה. הוא לא רוצה משהו בעל דעה עצמאית וכח מולו, הוא רוצה לקבל את ההחלטות. אם תשאלו ומה עם דויד או שמעון? הם רק תפאורה, הם נותנים את הקשרים באירופה, אך בפועל נראה שכבר אין להם כח. רק כשממש צריך להציל את המערכת הם עושים משהו כמו לעלות לשידור. אם הם לא יחליטו על שירת הברבור עם כמה טונים שיהיו מאוד ברורים לדנילה והילדים האחרים, בלאט לא יהיה במכבי גם אם יביא את כל התארים ויבקש לעבוד בחינם בתור עוזר מאמן שלישי וסקאוט.

shadow 8 בפברואר 2014

אני לא בטוח בקשר לביצים הגדולות.

דווקא התנהגות כזו מעידה בדרך כלל על איברי רביה זיכריים קטנים מהממוצע.

shadow 8 בפברואר 2014

איברי = אברי

איציק 8 בפברואר 2014

האמת, צודק, אולי סתם ניפח אותן למראית עיין.

עדידס 8 בפברואר 2014

לי דווקא נראה כמו strap on

oded 8 בפברואר 2014

מסכים עם הכל חוץ ממספר המלפפונים
חבל שאנחנו מוכנים להתרגל לדבר כזה
עבודה עיתונאית ברמה כל כך נמוכה שווה 7 מלפפונים. אין לאן לרדת מכאן (אני נדון)

oded 8 בפברואר 2014

(אני מקווה) ככה זה כשכותבים מהנייד

איציק 8 בפברואר 2014

על זה נאמר, ירדנו למקסימום ;)

oded 9 בפברואר 2014

אולי ניתן לה שמן ברקס…

מכביסט ותיק 8 בפברואר 2014

פדרמן ורקאנטי הקטנים עשו ואמרו הרבה דברים מבישים עלובים ורדודים העונה אבל שיא השיאים היה לאחר ההפסד בבית לקבוצה ספרדית שורד כהן הכתבת לעניני כלום ושום דבר ציטטה כך "אחד מבעלי מכבי ת"א אמר אני לא יכול כבר לראות את הפרצוף שלו ". ברור לכולם מי אמר את זה וברור שהיא לא שמעה את זה במקרה. הכל נועד לצאת לתקשורת. בעקבות הציטוט הזה דף הפייסבוק של מכבי הוצף גם על ידי וגם אחרים בדברי "שבח" לפדרמן. וגם טוקבקים במקומות אחרים. וכמו שאבא פדרמן אמר "אני שומע את הקולות" ובכן אני חושב שהם שמעו את הקולות. זה הצטרף לאלי סהר ואילן השועל שניסו לחסל את בלאט. מאותו אירוע פדרמן שתק. מרגע ששתק מכבי התחילה לנצח. הילד הקטן המפונק שקיבל מתנה לבר מצווה מנסה להרוס את פרוייקט הפאר של שמעון מזרחי. אומנם הוא מחזיק בבעלות קנינית של מכבי אבל "אנחנו" הבעלים האמיתיים. ולאחר ש"אנחנו" נמות יבואו אחרים. פדרמן לא יהרוס לנו את מכבי ת"א בשביל כתבות תדמית שלו ושל אלי דריקס. על מנת לקלוט מי זה פדרמן פשוט צריך לראות מי הם אמצעי התקשורת שמלקקים לו בלי להתבייש והם שניים – אופירע אסייאג וורד כהן מוואלה. אין מה להוסיף על זה. לדעתי בלאט ישאר במכבי אך ורק אם יקח את האליפות ויעלה לגמר היורוליג. פיינל פור לא יספיק. הם ימצאו תירוץ. שלא יהיה ספק- אני מקלל את בלאט על הרבה דברים טפשיים ועקשנים שהוא עושה למרות שאיני מומחה בכדורסל. אבל בלאט מגיע לנצח בכל משחק וזה מה שאני אוהב אצלו. הוא אוהב לקחת תארים. והעיקר – שמעון מזרחי תומך בו. אני חושש שבמכבי רוצים את גודס כמאמן לא רק בגלל שהם חושבים שהוא מאמן טוב אלא בגלל שעם גודס כמאמן הילדים המפונקים יוכלו להגשים את הפנטזיה שלהם – לקבוע מי ישחק איך ישחקו וכמה ישחקן השחקנים.

קובי (מכביסט) 8 בפברואר 2014

לדעתי המשחק של מכבי מול ריאל בכלל לא משקף. ואם היא לא תתחזק בפאוור וסנטר היא תעוף כבר בהצלבה!! הדרך היחידה של מכבי לעבור יריבה חזקה בלי חיזוק כזה היא לקבל את הבייתיות. העניין הוא שכדי לקבל את הבייתיות בהצלבה היא תצטרך לנצח את ריאל או צסק"א. ועם הסגל הנוכחי זה בילתי אפשרי. תמיד זה יהיה גג באיזור הכמעט ולא יותר מזה….

קשקשן בקומקום 12 בפברואר 2014

מה כלכך נורא בלעוף בהצלבה? זה מה שהם שווים, אם הם יגיעו עם יתרון ביתיות זה יהיה הישג מדהים. ואם לא הם אכן יודחו בהצלבה. זה בסדר גמור

Comments closed