אימפריות נופלות, אימפריות עולות

אורי אלון מסביר את כל סיפור האלטרנטיבה בשני משפטים, מאמן עם פוביה משמפניות ושחקנים עם סימני שאלה. סיכום אליפות ירושלמית, בליגה שצריכה לחשוב לאן היא הולכת.

 

טוב שיש ליגה ישראלית לקחת בה אליפות. אמארה.
טוב שיש ליגה ישראלית לקחת בה אליפות. אמארה.

1. "אנשים מתבלבלים, כשהם חושבים שצריך להשקיע בפברואר מרץ" אמר אורי אלון, מבלי להתבלבל, כשהוא יושב ליד פיני גרשון מיד עם תום משחק האליפות, בדיוק אותו גרשון ש"התבלבל" אי שם בפברואר מרץ וביקר את אמירותיו של אלון על הליגה. "השיטה לא טובה, ואנחנו ניצלנו את זה. אנשים צריכים להבין שאנחנו כבר לא ב-2006, המצב השתנה, מה שהתאים לאז לא מתאים להיום"
או במילים אחרות: פעם היינו עניים כמו כולם (חוץ מאחת) ולא יכולנו לקחת אליפות בסדרות אז פיינל פור היתה שיטה טובה (לנו), היום שאנחנו עשירים, וסדרות יותר מתאים (לנו), אז השיטה לא טובה.
רבות כבר דובר על נק' אחת של הצברים בירושלים. לא שבחיפה ה-5 המשותפות של בלייזר ושמחון עושות שמח. אבל מספיק לשמוע את הבעלים של ירושלים כדי להבין את כל הסיפור. מדובר בסך הכל בניצול הזדמנויות, אופרטוניסט, שטובת הכדורסל הישראלי היא לא בדיוק מה שלנגד עיניו, יותר טובת הניצחון של הקבוצה שלו. לא שונה מכל אימפריה אחרת שהיתה פה ב-40 שנה האחרונות.

2. אם לשפוט לפי מה ששומעים מסביב, נראה שגם לרוב האוהדים זה בכלל לא מפריע. כל עוד מנצחים. ודווקא זה מה שקצת מפתיע אותי באופן אישי. אוהדים שפעם דיברו על אלטרנטיבה, היום יכולים כבר רק להגיב בציניות והתקפה (שהיא כידוע ההגנה הטובה ביותר) כנגד כל מי שמעז להשמיע ביקורת ולא "לפרגן". שימותו הקנאים. "עוד עוד עוד". נראה לי שטלב"י יכול עוד ללמד אותם כמה דברים. אם הם רוצים.
כנראה שאין מה להיות מפותע, בסופו של דבר כשמפסידים אז יש המון זמן פנוי לדבר על אידיאולוגיה. כשמנצחים, הכי חשוב זה להמשיך להרגיש את תחושת הניצחון המשכרת.

3. המהלך המנצח של ירושלים קרה אי שם באפריל, כשהצליחו להביא את האוול הישראלי ובכך לאפשר לשלושת הגארדים הזרים, דייסון, ג'ראלס וקינזי לשחק ביחד על אף החוק הרוסי. ההרכב שלהם עם האוול ואליהו היה אתמול על הפרקט כ-35 דק', והם היחידים בירושלים עם מדד +/- חיובי. אז מסתבר שמאמן העונה שלהם הוא בכלל רמי הדר שלא הסתדר עם האוול בהפועל ת"א, זאת רק אחרי שלא הסתדר עם כל מכבי ת"א.

 

4. למסיבת העיתונאים לאחר המשחק סימונה פיאניג'אני הגיע במצב רוח קרבי ולא שכח לסגור חשבון עם העיתונאים שביקרו אותו במהלך העונה רק כדי לתפוס כותרות כדבריו. המצב רוח הקרבי גבר עוד יותר, כשאפילו שחקניו לא הצליחו לעמוד בנאומיו הארוכים ופרצו לחדר, ולמרות תחינותיו החלו בחגיגות תוך הרטבת החליפה במים, בעודו מנסה להסתתר מפניהם באחד המראות ההזויים שיצא לי לראות:

הסיטואציה הגרוטאסקית לא שחכה כשמאמן ירושלים הסתגר ארוכות עצבני בחדר השופטים, ורק לאחר שעה ארוכה והחלפת בגדים הסכים לצאת ולחגוג עם שחקניו.

5. עופר רחימי וג'ון דיברתלומיאו הם אולי הסמלים של הפלייאוף הזה עם משיכת הקב' שלהם מהמקום השמיני בליגה עד לגמר, אבל שנייהם לא ישמחו כשיביטו על ההופעה שלהם במשחק האחרון. רחימי העביר את כל הרבע השלישי שנגמר 24:11 וכלל ריצת 8:0 ללא אף פסק זמן. דיברתלומיאו נתן פלייאוף פשוט אדיר ובלתי נתפס הרגיש איך זה לקבל טיפול של כוכב ולא של שחקן משלים. טרנס קינזי, משומרי האחד על אחד הטובים שזכורים לי בארץ פשוט מרר את חייו, ולא שכח לקנח בציוץ מקניט בסיום המשחק.

 

6. מעניין יהיה לראות לאן יתפתחו האנשים שפרצו להם בפלייאוף ונכנסו ישירות ללב. עופר רחימי ימשיך לאמן בחיפה. האם עד סבב פיטורי המאמנים הבא, או בדרך לתקיעת יתד בצמרת המאמנים בארץ? ווילי וורקמן נתן שידרוג אדיר והפך לרול פלייר אנרגטי. ימשיך להיות ישראלי לגיטימי בקבוצות צמרת בליגה? דיברתלומיאו יעבור כנראה בקרוב לאחת "הגדולות". מעניין אם יהפוך לדרק שארפ הבא או שהשיא הרגעי יהפוך לדימדומים בספרדית. ואיך יתמודדו שמחון ובלייזר עם הסיום המאכזב לפלייאוף?

7. דיברתלומיאו נבחר בתחילת המשחק למצטיין העונה. עם 11נק' ו-3 אס' במהלך העונה, בקבוצה שסיימה במקום השמיני עם מאזן שלילי, קשה להבין את הבחירה, ומעניין לדעת אם אי פעם נבחר מצטיין עונה שאפילו לא היה שחקן חמשייה ברובה. במיוחד קשה להבין אותה לאור העובדה ש(אולי מישהו כן אבל) אני לא יודע על איזו תקופה נבחרים ובכלל מה הקריטריונים.
ואם את זה קשה להבין, ההכרזה על מאמן העונה, סימונה פיאניג'יאני מיד עם סיום משחק האליפות היתה כבר עלבון לאינטילגנציה. נזכיר, מאמן של קב' עם תקציב הרבה מעל הליגה שסיימה במקום השלישי עם מאזן 19:14 והייתה רק לפני שבועיים וחצי בפיגור 2:0 מול נהריה. אם הקריטריונים למאמן העונה הם המאמן הטוב ביותר בשבועיים וחצי האחרונים של העונה אז כן, פיאניג'יאני מועמד בכיר. עדיין רחימי לפניו לדעתי.
למה אין הכרזה על מצטייני העונה במועד אחיד, תוך קבלת פרסים ומחיאת כף כמו בכל ליגה שהכרנו?

מאמן העונה עצבני
מאמן העונה עצבני

8. אולי זה בגלל שאת הליגה הזו כבר קשה להכיר. יכול להיות שיבואו אנשים עם נתונים על רייטינג עולה או כמות שיא של צופים בעונה, אבל אני לא זוכר שנה בה הליגה חסרה כל עניין כמו השנה. מסביבי הרבה אנשים שרואים ואוהבים כדורסל – NBA, יורוליג, מה שתרצו, ועדיין הליגה בארץ מדורגת אצלם נמוך, נמוך מדי.
אולי זה סיבוב שני ואז שלישי, המשחקים הפרוסים על כל השבוע ללא יום מרוכז ומוכרז, אלופה שמכריזה בפה מלא שהליגה לא ממש מעניינת אותה ברוב שלבי העונה, חוסר חיבור לשחקנים הישראלים שלא משפיעים, או מה שתרצו – אבל האנשים הטובים שמשקיעים והכדורסל הישראלי חשוב להם, ויש הרבה כאלה, צריכים לחשוב מה אפשר לעשות כדי ששנה הבאה המקום של הכדורסל הישראלי בתודעה יהיה שונה.

9. שנה שמתחילה בפיטורי המאמן הלאומי אחרי חמישה משחקים, ומסתיימת ב-6 נקודות צבריות במשחק הגמר, תלווה באירוח אליפות אירופה כאן בארץ אוטוטו. למה לצפות מהנבחרת אני באמת לא יודע, אבל דבר אחד אני כן יודע – אני אהיה שם לראות ולעודד. כי עם כל הקיטורים, הדבר העיקרי שאני חושב עליו עכשיו זה מה לעזאזל אעשה בלי כדורסל עד ספטמבר?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

תוגת המפסידים
תוגת המפסידים

 

כל הפחדים כולם (סיפור לשבת)
פרשת שלח-לך - מנטליות של עבדים

91 Comments

MOBY 17 ביוני 2017

ברור לכל מי שעקב אחרי הליגה שמאמן העונה הוא שמיר ואחריו קטש שחקן העונה כנראה משעור, לדעתי. דיברתלמיאו אפילו לא השחקן החשוב בחיפה.
וארגאס נתן הצגה מדהימה, גם אתמול.

שיר 17 ביוני 2017

אגב, דיברתולומיאו לא יקשקש בספרדית כי אביו איטלקי-אמריקאי ואמו רוסיה-יהודיה.

איציק 18 ביוני 2017

זה עדיין לא אומר שהוא לא יודע ספרדית.

שמעון 17 ביוני 2017

וויאט מילבורן, הופסון, משעור, גייטס-זו חמישיית העונה שלי. האמויפי שלי הוא וויאט למרות ששיחק רק 18 משחקים. אם לא הייתי נותן למילבורן.

מסכים איתך שהבחירה בדיברתולמיאו הזויה.

אורי 17 ביוני 2017

בהנחה שדיברתולמאו עובר למכבי השאלה היא האם הוא יהפוך לדרק שארפ או לסילבן לנדסברג
לנדסברג בחיפה גם נתן "מספרי מייקל ג'ורדן" למיטב זכרוני ואיכשהו מכבי הפכו אותו (או הוא את עצמו, לא ברור) לבדיחה עצובה

שמעון 17 ביוני 2017

בניגוד להרבה שחקנים סילבן קיבל אינספור הזדמנויות במכבי ובכל המסגרות במשך שנים. היו לו את כל האפשרויות להפוך לשחקן מוביל, זה לא קרה באשמתו.

אורן השני 17 ביוני 2017

מה? אינספור הזדמנויות??

אנונימוס 17 ביוני 2017

לנדסברג בחיפה עשה מספרים כי הייתה שם קובצה מזעזעת שהיתה בתחתית כל הזמן

שמעון 17 ביוני 2017

מכבי חייבים סקורר שיודע לשים שלשות ובמחיר שלו הוא אחלה החתמה. יעלה מהספסל יכול לתת שלשות זה חשוב לאור יכולת החושך של פניני וסילבן מהטווח הזה העונה.

יניב פרנקו 17 ביוני 2017

הימור שלי – לנדסברג ישחק במכבי שנה הבאה

שמעון 17 ביוני 2017

בניגוד למקל ללנדסברג יש משחקים שהוא יכול להתפוצץ לכן די הגיוני להשאיר אותו אבל אם לא הייתי משאיל אותו לקבוצה אחרת שהיא לא הפועל י-ם. את מקל וואלה הייתי נותן לכם בחינם ואמרתי את זה שהפועל י-ם ניצלה בנס בשנייה שמקל חתם במכבי אחרת הייתם מסכנים. לא יאמן שהציעו לו סכומים של פאקן 700 אלף דולר שעוד הקריירה שלו הייתה בשפל אחרי עונה נוראית בפרטיזן.

משה 17 ביוני 2017

בניגוד לבאר שבע שתרמה נרטיב אחר לסיפור האליפות ממכבי ההפיכה המהירה של ירושלים למכביסטית פשוט מדהימה. לא פחות מדהים המכביזם של אוהדיה שעוד מתחבאים מאחורי גבו של עדי גורדון וזורקים מילים גבוהות כמו ערכים ואידיאולוגיה. השלב האחרון במהפך יהיה כשיצליחו לקבל חוזה יורוליג. חבל שזו הבשורה הכי גדולה שהצליח להביא איתו אורי אלון.
לגבי פיאניג׳אני, האיש מגוחך. הוא רשאי וצריך לחגוג, מכאן ועד ההאשמות שלו כלפי כולם שלא העריכו אותו הדרך ארוכה. האיש עשה עבודת אימון בינונית במקרה הטוב, הכדורסל של הקבוצה הסופר עשירה שלו בחלקים רבים של העונה היה מביך.

שמעון 17 ביוני 2017

הוא מאמן בינוני מאד ואפילו חלש. י-ם השנה לא הייתה טובה יותר מידי, השאר פשוט היו גרועות. אבל זה שהוא זילזל בליגה במהלך העונה זה מהלך נכון כולם זילזלו כי זה לא נותן כלום. בסוף יש פיינל פור וצריך לנצח רק 2 משחקים ולא משנה אם סיימת מקום 1 או 8.

יורם 17 ביוני 2017

הטענה של אורי אלון לגבי "השיטה" היא פשוט גניבת דעת.
תוצאות האליפות (הפעם) לא הוכרעו בגלל שיטת הפיינל פור, אלא בגלל שיטת הפלייאוף, והמומנטום בו הגיעו הקבוצות.

בשנה שעברה ירושלים הגיעה לסוף העונה ללא אוויר. בקושי עברה סדרה ברבע הגמר נגד הפועל תל אביב הפצועה, ובנס את חצי הגמר.
הפעם הם הגיעו במומנטום חיובי, וסביר שהיו זוכים גם בסדרות.
ברור, שלולא הבאתו של האוול הם לא היו זוכים באליפות לא בסדרות ולא בפיינל פור.
סביר גם שמכבי חיפה, אחרי שניצחה את חולון בקלות רבה בסדרה, הייתה עוברת את מכבי תל אביב בסדרה.

dmc 17 ביוני 2017

חייב לציין שמאז שאני מודע לכדורסל הישראלי (20 שנה בערך) כולם מאוכזבים ורוצים לשנות אותו

עמית זילברבוש 17 ביוני 2017

אני מסכים, חשבתי על התחושה הזאת כשכתבתי את זה.
אבל לפחות מאיך שאני חווה ומרגיש את הדברים, זה היה יותר טוב, וכעת הולך ונהיה קיצוני יותר.

אלון3131 17 ביוני 2017

זה הרבה יותר קיצוני. יש לך מאגר של איזה 30-35שחקנים ישראלים ואיזה 8-10 מאמנים שאתה מרגיש שהם ערימת קלפים שכל שנה חלקים מחדש לקבוצות אחרות.

הפיינל פור / סדרות זה הבעיה הקטנה כי במהלך העונה מרגיש שאין חשיבות למשחקים.

הפיזור ימים זה מה שהכי ניתק אותי מהליגה זה והרכבות זרים עד אפריל.

dmc 17 ביוני 2017

לגמרי. ואני מוסיף שבתור סאקר של פוטנציאל, הניתוק מהמפעלים האירופאיים (שדי משעממים בפני עצמם) הורס לי. כמה כיף היה הקמפיין של באר שבע באופא? או גיחה חד פעמית ומרגשת של קבוצה ישראלית בצ'מפיונס? ירושלים ביולב? מוסיף המון לליגה לדעתי

שמעון 17 ביוני 2017

נו ובאןביאיי יש חשיבות למשחקים בעונה הסדירה?

הפיזור ימים דווקא זה טוב לדעתי, זה בעיקר בגלל זכויות שידור אבל בגלל זה אתה יכול לראות יותר קבוצות ולהיחשף ליותר שחקנים. אי אפשר לשדר רק מכבי וי-ם. והליגה נהיית מאד טובה ותחרותית בשנים האחרונות (הרבה בזכות ההיחלשות של מכבי והתחזקות שאר הקבוצות), יש הרבה משחקים צמודים. הליגה הרבה יותר מעניינת למשל מהליגה בכדורגל.

אורן השני 17 ביוני 2017

רק למי אכפת מהאוהדים שרוצים לבוא למגרש אבל כל פעם מחליטים להם על משחק ביום אחר בשבוע. כבר כתבו על זה כאן

שמעון 17 ביוני 2017

נו ואוהדי בארסה וריאל לא באים בימים שבת, ראשון, שני ורביעי? אם המשחקים היו באותה שעה כולם אולי היו רואים 20 איש+האוהדים במגרש במקרה הטוב. חלק מהקטע שבאים יותר אוהדים זה כי קיבלו חשיפה בטלוויזיה וראו את הקבוצה.

Ollie Williams 17 ביוני 2017

שבת וראשון זה סוף השבוע והרבה פחות קשה לתמרן. זה כמו אם משחקים פה היו בשישי בערב ובמוצ"ש.
למשחק שנוסף בשני (לרוב בצהריים לטובת השוק האסייתי) באים הרבה הרבה הרבה פחות אוהדים.
המשחק של שלישי/רביעי זה הצ'מפיונס או גביע וזה מסגרת אחרת, כמו שהיורוליג בימי חמישי.
ולא, זה שיש פעם בכמה חודשים מחזור אמצע שבוע לא הופך את הכל לבסדר.

שמעון 17 ביוני 2017

נו גם פה רוב המשחקים בעונה סדירה זה ימי ראשון ושני כדי שלא יתנגש עם הכדורגל, אחרת לא היו באים נראה לי אוהדים.
שאר הימים זה מידי פעם גם. איזה יום היית עושה את המשחקים?

יאיר אלון 17 ביוני 2017

מזל שהגיעה הנקודה השמינית כי להסכים פה אחד גם עם זילבר וגם עם גיל שלי בשבוע אחד… יותר מדי בשבילי :-)

ישרון 17 ביוני 2017

מה הבעיה בנקודה 8 אתה לא חושב שצריך לשנות את הכדורסל הישראלי?

יאיר אלון 17 ביוני 2017

חשבתי שהייתה עונה טובה מאוד

איתמר 17 ביוני 2017

כל מי שעקב בשנים האחרונות אחרי ההצבעות במנהלת יודע שטענת האלטרנטיבה שבה התהדרה ירושלים התגלתה כשקר מוחלט לנוכח שיתוף הפעולה ההדוק בין מכבי וירושלים בהחלטות שנועדו לשרת את האינטרסים שלהן בלבד (כאשר ירושלים הולכת יד ביד עם גחמותיו של מזרחי מתוך תקווה שהנאמנות הזו תקרב אותה ליורוליג).
מבחינתי השיא היה כאשר הוחלט להוציא את אחד מאירועי הגמר (פיינל פור או גביע המדינה) מיד אליהו לאולם בחיפה (לפני שנבנתה הארנה).
במשך שנים הרי זו היתה הטענה של ירושלים ואוהדיה והנה, כאשר עלתה ההצעה הזו במנהלת (בהובלה של רמי כהן יו״ר הפועל), נציג ירושלים התנגד לה ודרש לקיים את שני אירועי הגמר ביד אליהו.
מנגד (ולמען ההגינות), גם בהפועל התברר בעונה שחלפה כמה קל לוותר על ערכים ועקרונות בשם הסיכוי להצלחה מיידית (כמאמר המשפט שדיקלמו בחודשים האחרונים פרשנים ואוהדי כדורסל ישראלי – ״האליפות מונחת על הרצפה״).

שמעון 17 ביוני 2017

זה היה ברור תמיד מה האמנתם לשטויות הסולידריות? איפה אתם חיים? גם הפועל ת"א אותו דבר רק תן להם בעלים עשיר. עד אז ידברו איתך על ישראלים וסולידריות.

אח שלו 17 ביוני 2017

האוול עושה טובה שהוא על המגרש בתקופתו בהפועל תל אביב. רמי הדר לא יכל לסבול את זה במיוחד אחרי עונת הבולדוגים הראשונה בחיפה (זו לא המצאה של רחימי).
אם נסתכל על המאזנים, רמי הדר היה המאמן המצליח ביותר של מכבי השנה. ברגע שהבין שהוא לא יכול לגרום לסמרטוטים שמקבלים מאות אלפי דולרים גם להצדיק את המשכורות שלהם הוא התפטר.

יוסי מהאבטיחים 17 ביוני 2017

אחלה טור. תודה,שיימס.
ירושלים ממש לא הפכה למכבי ב' עם הגיעו של אלון.
דני קליין היה שם הרבה לפני עם דרכונים צ'כים, נסיונות שריון לאירופה ושאר מרעין בישין.

מה שכן, לא ברורה לי הפסקה הבאה:
"מדובר בסך הכל בניצול הזדמנויות, אופרטוניסט, שטובת הכדורסל הישראלי היא לא בדיוק מה שלנגד עיניו, יותר טובת הניצחון של הקבוצה שלו. לא שונה מכל אימפריה אחרת שהיתה פה ב-40 שנה האחרונות".

בעל קבוצה צריך לחפש רק אחר הצלחה של קבוצתו. זה נכון לא רק לאימפריות אלא גם לקבוצות קטנות.
זה הספורט, וזה לא הגיוני לבקש מבעל אינטרס פרטי להגן על אינטרס הכלל .

אדם 17 ביוני 2017

זו ראייה כל כך צרה על העולם. לפעמים האינטרס של הכלל עדיף על האינטרס האישי בטווח הארוך. הבעיה שאף אחד לא רוצה להסתכל רחוק אלא רק להתבשם בהצלחה רגעית. סתם בתור דוגמה, אם כל שאר הקבוצות יגוועו ולא יהיה קהל אז ירושלים ומכבי ת״א יאבדו כסף מכרטיסים, זכויות שידור וספונסרים

שמעון 17 ביוני 2017

הפוך לדעתי היום לקבוצות שהן לא מכבי וי-ם יש יותר קהל ממה שהיה להן פעם והרבה מזה זה בגלל החשיפה בטלוויזיה ושידורי המשחקים של קבוצות אלו. בעלים באים לקבוצה להביא הישגים אישיים, מה אכפת להם משאר הקבוצות? זה ככה בכל העולם או שלבארסה וריאל אכפת ממלאגה?

אדם 17 ביוני 2017

בארסה וריאל בהחלט פוגעות בעצמן בגלל שלא איכפת להן ממלאגה, ראה את הבדל בזכויות השידור בין הפרמייר ליג ללה ליגה. בטווח הרחוק זה בהחלט יפגע בהן.

שמעון 17 ביוני 2017

לא חושב שזה מזיז להן בכלל.

אדם 17 ביוני 2017

היום לא. חכה עוד עשור.

שמעון 17 ביוני 2017

עוד 10 שנים יהיה להן יותר כסף. הן יהיו באותו מעמד (אולי לא עם אותן הצלחות כי מסי ורונלדו לא יהיו), הן לא יעלמו מהמפה, אל תדאג להם.

יוסי מהאבטיחים 17 ביוני 2017

זו ראייה של ביזנס, כי זה מה שזה.
רוצה שיתוף ודאגה לאחר? תגור בקיבוץ בשבדיה.
תפקידו של אורי אלון הוא למקסם הצלחה של ירושלים.
כך גם תפקידו של מזרחי,ג'ף רוזן והבעלים של נס ציונה ואליצור יבנה.

מסכים שצריך מישהו שיסתכל על הכלל ולעתיד , אבל זה בטח לא צריך להיות בעלים של קבוצה חזקה בהווה.

ריאל ובארסה לא משנות הסכמי שידור כדי לעזור ללגאנס וחטאפה.
באיירן לא מפסיקה לשדוד שחקנים מדורטמונד רק כדי להציל את העניין.
קליבלנד לא מפסיקה לשלם מס מותרות רק כי לבעלים של דטרויט אין.

עמית זילברבוש 18 ביוני 2017

הכוונה שלי במשפט הזה היא לאו דווקא שבעלים של קבוצה יתעניין במשהו מעבר לטובת קבוצתו, אני מבין שזו לא ציפייה הגיונית.
יותר שבעקבות "אופי" של קבוצה, ורצון של אוהדים, שבעלים יצטרך להכתיב צעדים שהם לפעמים לא מאה אחוז מקדשים ניצחון אלא משקפים את רוח המועדון כפי שהיתה לפני שהגיע אליו.

יוסי מהאבטיחים 18 ביוני 2017

זה נכון מאד.
אגב, רובם עושים את זה כל עוד זה נוח להם ועולה בקנה אחד עם שאיפות המועדון.
ברגע שיש התנגשות והבוס צריך לבחור בין שמירה על ערכים לבין הצלחה מקצועית/יציבות כלכלית, ברור במה יבחר.
סיפור האוול או מספר הזרים בהפועל ת"א הם דוגמא מצויינת לכך.
חבל שזה המצב, ובגלל זה קשה לי מאד להזדהות עם ירושלים הנוכחית, שלא דומה בכלל לזו עליה גדלתי.

אמיתי 18 ביוני 2017

לפי גיל שלי וגם לדעתי ריאל ובארסה וגם באיירן מפסידות בטווח הארוך. העוגה לא גדלה אבל הנתח שלהם נישאר זהה במקום הפוך

יוסי מהאבטיחים 18 ביוני 2017

לא יודע מה זה "בטווח הארוך", אבל אתה יכול לראות שהשליטה של אלו רק גדלה ורק מתעצמת.

אמיתי 18 ביוני 2017

השליטה שלהן בליגה מתחזקת (נתח) אבל סך ההכנסות לא עולה (עוגה). טווח ארוך זה מעבר להסכם שידורים אחד. משו כמו 3 שנים. אז יוצא שארסנל מרוויחה מטלוויזיה כמעט כמו בארסה

אמיתי 18 ביוני 2017

במילים אחרות ירושלים ומכבי מנסרות וניסרו את הענף שעליו הן יושבות.

יוסי מהאבטיחים 18 ביוני 2017

לא מבין בזה מספיק, ובכל מקרה נוטה לא להאמין בשיט לכלכלן שמדבר על הטווח הארוך (נו אופנס, גיל שלי) .
מה שכן בטוח הוא שעל כל גיל ואמיתי יש ארבע מאות כלכלנים ספרדים שאומרים לריאל ובארסה בדיוק מה צריך לעשות כדי למקסם את עצמם.

חוצמזה, הענף שמכבי וירושלים יושבות עליו הוא היורוx (ליג,קאפ) והן כבר מזמן לא סופרות את מה שקורה בביצה.

אמיתי 18 ביוני 2017

בקטנה. בקשר למכבי וירושלים
אתה צודק וככה זה גם נראה. מכל הכיוונים

שמעון 17 ביוני 2017

מה אתם בוכים? שאוהדי י-ם דיברו על ישראלים לפני כמה שנים זה היה ברור שזה חרטא והם מקנאים במכבי, גם אם יהיו 12 זרים זה לא יהיה אכפת לאיש אם הקבוצה מצליחה. גם לי זה לא אכפת האמת. אני רוצה לראות שחקנים טובים ולא פחים שמשחקים רק כי יש להם ת.ז כחולה.
אמרתי כבר שאורי אלון הגיע שהוא מנהל ענק והבחור יודע מה הוא עושה, ב-3 שנים 3 גמרים ו-2 אליפויות, שאפו.
במקביל להצלחת י-ם חלה התרסקות של מכבי שלא קשורה אליה (מכבי 3 שנים רצוף לא הגיע לגמר אפילו!!!!!) וההתרסקות של מכבי החלה שפדרמנים החלו לנהל את העניינים ודחקו את רענן כץ ושמעון מזרחי החוצה ובמשפט שפדרמן אז שלא נורא להפסיד לפעמים.
היום שום מאמן נורמלי לא מוכן להגיע למכבי כי הוא יודע שפדרמנים ינהלו את העיניינים לכן מחפשים כל מיני פחים שיוכלו לשלוט בהם מלמעלה.
לגבי בלאט היה ברור שהכל זה ספין אחד גדול שלא אתפלא גם אם שילמו לבלאט שישתף פעולה עם הספין. גם ספאחיה שהוא מאמן נפלא לדעתי לא יגיע זה גם ספין, הוא יכול להיות מאמן ראשי באןביאיי מדוע שיגיע למכבי?
כבר מחתימים שחקנים עוד לפני שיש מאמן?
מכבי צריכים להביא רכז/סקורר תותח עם יכולת אחד על אחד ולשים עליו הרבה הרבה כסף. גאודלוק חייב להישאר (בקבוצה טובה הוא השובר שיוויון וחייב קלעי כמוהו שהמשחק תקוע), אוחיון, אלכסנדר, שגב ואייברסון הייתי משאיר גם, ראד לדעתי בסיטואציה מסויימת יכול להצליח גם במכבי תלוי בקבוצה שתיבנה. מקל חייב לעוף. נגיד שמשעור ודיברתלומאו יגיעו הם החתמות טובות לליגה ואחלה מחליפים ליורוליג אז יש 9 שחקנים בסגל. 3 הזרים שיביאו צריכים להיות פגיעות בול ושחקנים מעולים שקולעים שלשות, היום הכדורסל עבר לסגנון הזה. פניני וסילבן לדעתי מיצו את עצמם במכבי, הייתי מחפש להשאיל אותם כדי שלא יגיעו לי-ם שהיא המתחרה העיקרית.

זינק 17 ביוני 2017

למה אתה חושב שמאמן נורמלי לא ירצה להגיע למכבי? אולי לפני תגדיר מי זה מאמן נורמלי…
לפני חודש מאמן נבחרת לשעבר ומאמן האלופה לשעבר, הסכים להגיע לכמה משחקים, כשעל הגדר עוד ישבו כמה וחיכו.
קח את כל הישראלים שנחשבים בכירים ותגיד מי לא מוכן להגיע. פיני? צביקה? גודס מוכן לחזור אפילו בתור עוזר…
מכבי עוד רחוקה מהמצב הזה שנות אור.
לבלאט יש את הסיבות שלו למה לא להגיע. נבא, אולי חוזה מובטח בקבוצת טופ יורוליג אחרת (לא אופתע אם הוא קיבל הצעה מאחת מהטופ 3), מס או השד יודע מה.

אני חולק עליך גם בנושא גאודלוק.
זה נכון שהאיש הוא קלעי בחסד עליון, אבל הוא כזה שתוקע את ההתקפה.
הוא לא קלעי שעושה תנועה בלתי פוסקת וככה מצליח לייצר גם שחרור של שחקנים נוספים.
רק תראה את כמות התנועה והמהירות שעושה ג׳ייסי קרול בהתקפה ותבין למה לא גאודלוק.
מעבר לכך שאני לא בטוח שברמה האישית, הוא לא היה אחד מהגורמים לחדר ההלבשה החולה העונה.

שמעון 17 ביוני 2017

לא כל שחקן עם אישיות חרא צריך להעיף, יש כאלו שצריך להתמודד איתם ולהוציא מהם את המיטב. גם לברון עם אישיות חרא, גם מייקל, גם קובי, גם איזייה תומאס, גם שאק, אז מה נעיף את כולם כי הם מקללים בחדר הלבשה ויורדים על שחקנים? לא כולם טים דאנקן.
גאודלוק שחקן שבודדים השחקנים באירופה ברמתו. בקבוצה יותר טובה שיותר מגובשת אני חושב שהוא יכול להוציא יותר.
הוא לא חייב לעשות הרבה תנועה היום כדי להצליח בגדול אתה צריך בקבוצה 2-3 שחקנים שהם סקוררים עם יכולת אחד על אחד לשבור הגנות חזקות כמו של פנר, צסקא וכו' כי במשחק מסירות של נגרים ההגנות האלו לא ישברו. גאודלוק מתאים לטייפ הזה. צריך להביא עוד רכז סקורר טוב שיודע לשים נק ועם קליעה מחצי מרחק ומה-3. בשביל ליצור קו אחורי חזק.
סנטרים באירופה היום כמעט כולם נגרים ומי שלא נגר אין סיכוי להביאו למכבי. יותר קל למצוא רכז במחנות הקיץ שעונה לדרישות האלו.

שמעון 17 ביוני 2017

פיני וצביקה שרופים שם. עובדה שעד עכשיו אין להם מאמן. פעם מאמנים היו עומדים בתור. אני מהמר שהם יחתימו איזה זר סטייל בגצקיס וילכלכו עליו אחרי ההפסד הראשון.

אסף כלשהו 17 ביוני 2017

רק נקודה אחת: לא מתיימר לדבר בשם כלל אוהדי הפועל אלא רק בשמי, אבל ה"תלונות" כלפי חוסר שיתוף הישראלים של מכבי לא היו מתוך מחשבה על השחקן הישראלי ורצון לראות חמישה צברים בהרכב של כל קבוצה ויהי מה- הם היו בגלל שמכבי ניסתה (והצליחה) למתג את עצמה כ"קבוצה של המדינה" וכנבחרת ישראל האמיתית, והדיסוננס בין ההצהרות האלו לבין חוסר האכפתיות שלהם ממעמד השחקן הישראלי צרם מאוד. אני זוכר שחבר אוהד מכבי ת"א שאל אותי בזמן אמת אם להפועל היו חמישה אמריקאים בחמישייה האם הייתי מפסיק לעודד אותה- אז עניתי לו שברור שלא אבל גם לא הייתי מצפה מכל ישראלי לתמוך בה באירופה.

גם היום אגב אם אוהדי מכבי ת"א רוצים בכשלוננו ביורוקאפ אני מקבל את זה ואפילו בשמחה. אני אישית תמיד נגד מכבי ת"א באירופה כי היא יריבה שלי ואני לא רוצה שהיא תצליח וזה לא משנה אם יש לה בהרכב חמישה ישראלים, חמישה אמריקאים או חמישה צ'כים, אבל אם אתם כבר מתייפייפים וחושבים שכולם צריכים לאהוב אתכם באירופה כי אתם כה ישראלים, אז לפחות תקדמו שחקנים ישראלים… אנחנו אולי לא שיתפנו הרבה ישראלים באירופה (אגב מצב מבאס מבחינתי כאוהד שכן מתחבר יותר לישראלים שבקבוצה שלי) אבל לפחות לא הצהרנו על עצמנו כקבוצה של המדינה…

שמעון 17 ביוני 2017

זה לא היה בגלל זה, זה היה בגלל קינאה עד שהבינו שזה הנשק ואימצו אותו גם. אם היו ישראלים טובים לרמות יורוליג הם היו משחקים, תאמין לי, קטש, שפר, גמצי, מיקי הם כולם שיחקו. היום בקרב התקשורת הישראלי הכי טוב חוץ מכספי זה גל מקל אלוהים ישמור, אתה רוצה שיתנו להם לשחק?. במכבי והפועל ובכל קבוצה בארץ הישראלים הם שוליים כי הם לא מספיק טובים לצערי הרב, הלוואי שהיו הרבה קטשים.

אנונימוס 17 ביוני 2017

אסף, לא יודע לגביך – האנשים ששרקו בוז וקראו "אל אל ישראל" עד לפני כמה שנים במשחקי הפועל ירושלים כשלא היו מספיק ישראלים על המגרש לא עשו את זה כמחאה נגד מכבי. ועכשיו הם נעלמו משום מה.
מה שנקרא "היו לי פעם עקרונות מכרתי את כולם". רוצים להיות "מקצועניים" ו"לחשוב רק על עצמנו" וכל הסיסמאות היפות שמצדיקות למה הפועל ירושלים מתנהגת באופרטוניזם וציניות? לפחות אל תמכרו סיפורים על "סולידריות" ו"נצחון האהבה". זו סתם וריאציה, ואפילו לא מוצלחת במיוחד, לסיפורי הסבתא שמכבי ת"א מכרה פה לאנשים 50 שנה

חנן 17 ביוני 2017

"הפועל".

אולי מכבי ירושלים, גם זה במקרה הטוב.

אסף כלשהו 17 ביוני 2017

אנונימוס, אני מסכים איתך בגדול. זה לא ניצחון של אהבה או כל ערך אוניברסלי אחר, אלא חגיגות ניצחון של קהל שאוהב את הקבוצה שלו וגם מהווה את הקהל הטוב והעקבי בליגה כבר למעלה משני עשורים (כן אני מעיד כאן על עיסתי…). אני חושב שאם תשאל את רוב אוהדי הפועל הם יגידו לך כמוני- יש כאן קהל גדול שתומך בקבוצה שלו זמן רב וחזה בהתפתחות שלה ובהפיכתה למספר שתיים בואכה אחת בארץ נכון להיום, ומהנקודה הזו הוא מאושר למרות שברור שיש דברים שהיינו שמחים אם היו נעשים אחרת.

כתבתי במקום אחר כאן שדעתי אינה נוחה מכל מיני דברים שהפועל עשתה בשנים האחרונות, ובראשם השריון המתועב ליורוקאפ (אם כי עד כה בשנתיים מתוך השלוש שאנחנו משוריינים היינו בכלל צריכים להיות ביורוליג לפי ההישגים שלנו… לא שזה מצדיק את זה אבל סתם אנקדוטה…). העניין הוא שיש אוהדי קבוצות אחרות, בעיקר אלו של האחות הקטנה מתל אביב, שחושבים שהם אוחזים בעליונות מוסרית למרות שגרסת הכדורגל של המועדון שלהם הוכיחה לא פעם ולא פעמיים שגם הם מעדיפים הצלחה על כל דבר אחר.

שמעון- גם איתך אני מסכים, ובגלל זה אין לי הרבה ביקורת מקצועית (רק באסה על כך שזה המצב) על פיאנג'יאני שהלך על האמריקאים במסע באירופה. מצד שני, אני חושב שבדיוק בגלל זה יש לחוק הרוסי ערך, כי אין מה לעשות- צריך להכריח את הקבוצות לקדם את השחקן הישראלי כי ברור שאחרת רובן היו משחקות עם חמישה זרים…

שמעון 17 ביוני 2017

אני מבין אותך, שהחוק הרוסי נכנס הייתי לחלוטין נגדו והוא היה גם ספציפית להחליש את מכבי בזמנו אבל זה לא כ"כ נורא. אני נגדו גם היום אבל אני מבין את החשיבות שלו כי ייתכן שמאמנים היו מפחדים לקדם שחקנים עם פוטנציאל אבל מצד שני החוק מאפשר לשחקנים מאד חלשים לקבל מקום בחמישייה ולדרוש רמות שכר שהם שווים. האמת היא איפשהו באמצע ושוב, אפשר לחיות עם החוק הזה בהחלט. עדיין לצערי עם החוק הזה אני לא רואה ישועה לנבחרת ישראל שנראה לי באליפות הזאת תעמיד את אחת הנבחרות הכי חלשות שלה אי פעם.

אנונימוס 17 ביוני 2017

יפה לקינזי. יש לו הרבה אהבה והיא תנצח.

ובאמת כבר נמאס לשמוע כמה הליגה מידרדרת, ואם רק נעשה סדרות הכל יהיה מדהים. שימכרו את פתפותי הביצים האלה לפראיירים שלא זוכרים איך נראתה הליגה בעשור שלפני הפיינל פור.
מתחיל להזכיר את הבדיחה על מהלך היים של פולניה, חולה, חולה מאד, גוססת, אלמנה. בינתיים למרות שקואליצית ירושלים-מכבי עם מלחך הפינכה פרנקל מנסה להרוס הליגה חיה, קיימת, יש אולמות חדשים, נתוני הקהל של הפועל ת"א, חולון וחיפה זה משהו שאפשר היה רק לחלום עליו לפני 10-12 שנה, כל שנה אלופה חדשה. אם לירושלים ומכבי נמאס, שילכו לאדריאטית ויהנו להן שם לבד בחושך

שמעון 17 ביוני 2017

אני בעקרון גם בעד סדרות אבל לגבי השאר מסכים איתך. הפיינל פור גם לא כזה נורא בעיני שמתרגלים אליו והוא נותן סיכוי ליותר קבוצות להפתיע.

אדם 17 ביוני 2017

צריך סדרות וצריך שמכבי לא תהיה בליגה כל עוד יש לה שריון. אף אחד משני אלה לא הולכים לקרות בקרוב.

שמעון 17 ביוני 2017

השריון לא קשור לליגת העל. זה קשור לאירופה ושם רוצים קבוצות עם קהל גדול, גדולות והיסטוריות ומכבי שם. אגב בכדורגל ברלוסקוני ניסה לדחוף לליגה כזאת של הקמת סופרליג שהגדולות מאירופה יצאו מהליגות המקומיות שלהן, אני אישית חושב שזה רק עניין של זמן עד שזה יקרה גם בכדורגל.
ליורוליג יש אינטרס שבארסה, ריאל, מכבי, פנא, אולימפיאקוס, אפס, צסקא יהיו שם, אני לא מבין מספיק אז לדעתי יש 10 משוריינות אז אפשר להגדיל את הליגה ל-20 קבוצות ושם יוכלו גם האלופות להשתתף.
מה לעשות גם בכדורגל יש שריון לליגות הבכירות.

אדם 17 ביוני 2017

בכדורגל אין שריון, יש מדרג. ולי בתור אוהד ממש לא איכפת מה טוב ליורוליג אבל אני יודע שלקבוצה שלי אין סיכוי להתמודד בגלל השריון הזה. עקב כך אני חושב שכל עוד קבוצה מוכנה לקבל את השריון היא לא צריכה להיות בליגה שלנו, היא מחוץ לתחרות. הבעיה שמשחר ההיסטוריה המועדון המתועב הזה רוצה לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה בזמן שאת מה שהוא עיכל מהעוגה הוא מוציא על כל האחרים.

יואב 17 ביוני 2017

כמו כל שאר המועדונים הגדולים ביבשת. הם גם שמים זין על הפועל גיחון. ובצדק לדעתי.
כך היה וכך יהיה עד שהפועל גיחון תואיל בטובה להיות תחרותית.

יואב 17 ביוני 2017

ולא לוותר על השאיפות שלה באמצע העונה כי קברניטה(עוד שקרן שחזר מהדלת האחורית) רוצה את מאה חמישים אלף הדולר שלו.
גם בהפועל גנואה זה ככה.

אסף כלשהו 17 ביוני 2017

יואב זו התחמקות. השריון הורס את עתיד הליגה כי הוא לא מתגמל אף קבוצה על הצלחה, והוא גם לא מעניש את מכבי (ובמידה פחותה גם את הפועל- לנו יש אמנם שריון ליורוקאפ אבל זה לא מה שאנחנו רוצים). אתה לא יכול לבוא ולהגיד לאוהד הפועל ת"א שהקבוצה שלו תחליט להיות תחרותית כי היא לא יכולה ליצור המשכיות גם אם היא תהיה תחרותית. עיין ערך חולון, ראשל"צ ושאר האלופות המזדמנות שהיו כאן בשנים האחרונות… בתור אוהד הפועל ירושלים, אני חושב שאם יציבו אולטימטום לקבוצות המשוריינות זה יהיה צעד לגיטימי.

יואב 17 ביוני 2017

אדם,
שיפטפטו. לכולם מפריע משהו. זאת מדינת היהודים(:
לא יוותרו על השיריון ובצדק ולא יפרשו מהליגה.
מה שכן, כל עוד השיריון קיים, אין להם קייס מוסרי לביטול הסדרות. אבל לפרוש מהליגה? למה בדיוק? כי הם מעקמים את האף? שיעקמו.

yaron 17 ביוני 2017

הסברת הסברת אבל סיימת עם ההבדל המשמעותי ביותר, בכדורגל השריונים הם לליגות, לא לקבוצות.

שמעון 17 ביוני 2017

נו אז תראה את זה בתור שיריון לליגה, אני גם בעד שלהפועל ישריינו.

מי הליגות החזקות באירופה? ספרד, יוון, טורקיה, רוסיה, איטליה, צרפת, סרביה וישראל בהחלט ברשימה אח"כ, אני לא רואה ליגה יותר חזקה מישראל בשאר המדינות, אז פחות או יותר אנחנו ברמה של הליגה ההולנדית בכדורגל או הפורטוגלית ולמדינות האלו יש 2-3 נציגות לפעמים באלופות. חוץ מי-ם ומכבי מי עוד יכולה להשתתף שם מבחינת הרמה? ראשל"צ עם אולם של 100 איש?

אדם 17 ביוני 2017

אולם זו הבעיה? ישחקו בת"א או בירושלים כמו שמכבי חיפה ות"א שיחקו בר"ג.
מבחינת רמה – אם לקבוצה אין שום סיכוי לשחק ביורוליג למה ששחקן טוב יישאר שם. לדוגמה הקבוצה של ראשון שלקחה אליפות – היו משאירים את מונרו ומביאים כמה שחקנים אחרים בקצת יותר כסף כי יש יורוליג ובכל זאת אפשר לגור בת"א והנה פתאום יש סיכוי להמשכיות. הטענה שלך זה טיעון קש – לא ניתן לאחרות הזדמנות כי הן יתבזו אבל אז אתה לא נותן להם סיכוי אי פעם לא להתבזות וממצב מעמד של מועדון אחד (או שניים, זה חסר משמעות) אם זה מה שאתה רוצה אז תתכבד ותוציא אותם מהליגה לה הם לא נותנים סיכוי שווה.

yaron 17 ביוני 2017

לא שמעון, שיריון למדינה אומר שבשנה הבאה משחקות ירושלים וחיפה…
שמת לב שבכדורגל מנצ'סטר שיחקו השנה באירופאית? לזה אני מתכוון.
ברגע ששריינו קבוצות הודו למעשה שהכדורסל האירופאי גמור ושגם אי אפשר להציל אותו.
איזה השלכות יש כרגע לזכייה של ירושלים חוץ מכמה אוהדים ועיתונאים שמבסוטים לכמה ימים?
איזה השלכות יש לכשלון של מכבי בליגה?
הליגות הפכו למשחקי אימון ומקור הכנסה צדדי למועדון המשוריינות.

אדם 17 ביוני 2017

בדיוק ירון, וזו הסיבה שצריך לנשל אותן מהליגה המקומית. הבעיה שזה גם גורר פחות כסף לכל השאר ולכן אין שום סיכוי שצעד מתבקש שכזה יתרחש.

שמעון 17 ביוני 2017

שאני רואה יורוליג, אני רוצה שם קבוצות איכותיות והכי חזקות ולא כל מיני חיפה וראשל"צ. גם בליגת האלופות אני לא רוצה כל מיני מאריבור וקבוצות בולגריות אלא מעדיף לראות את רומא או סיטי או ארסנל (לאו דווקא האלופות או מקום 2 בליגות שלהן).
וכן מכבי היא עדיין קבוצה מהטופ האירופאי ובהחלט צריכה לשחק שם. לצאת מהליגה? אתה חושב שזה אכפת למישהו? הם יכולים לצאת מהליגה בשנייה אבל זה לא יקרה כי כולם מרוויחים. השריון הוא לא הוגן, זה נכון אבל זה הכרחי כדי שבמפעל הזה ישחקו קבוצות עם תקציב ענק ומועדונים גדולים. ראשון היו משאירים את מונרו? סבבה ומה היה התקציב שלהם ואיזה מקום היו מסיימים שם? הכדורסל האירופאי זה עדיין לא ליגת האלופות כמו בכדורגל.
אני בתור אוהד רוצה לראות איכות ואם יורוליג זה הטופ האירופאי אז לראשון וחיפה אין שם מקום. שהן קודם ישחקו ביול"ב ויוכיחו את עצמן שם. מכבי הוכיחה את עצמה מספיק.

אדם 17 ביוני 2017

או, הנה עוד טיעון שאוהבים להשתמש בו בהקשר של ספורט בלי קשר למציאות. מה זה הוכיחה את עצמה מספיק? גם יובנטוס הוכיחו את עצמם מספיק אז כשהורידו אותם ליגה המקום שלהם בצ'מפיונס היה צריך להישאר? ומה עם ליון?
בספורט העבר מספק תפקיד רק במעמד וביוקרה, לא ביכולת העתידית והוא לא מדד.
אתה מבין שעדיין ברוב הפעמים זו תהיה מכבי ת"א או הפועל י-ם שתייצג את ישראל (כי אני מניח שהעברת השריון לליגה יגרום לחזרה לסדרות) ואז לא באמת איבדת איכות (כי במקרה שירושלים תהיה אלופה היא בוודאות תעמיד תקציב מכובד ותוכל להביא שחקנים אחרים).
והשאלה שלך האם איכפת למישהו? כן, איכפת. לי ולעוד אוהדים שרוצים קצת, אבל ממש קצת, הגינות. שיהיו יותר עשירים, ויותר מלוכלכים ויותר מקושרים אבל שיתנו צ'אנס הוגן, לפחות למראית עין.

שמעון 17 ביוני 2017

אדם אני חושב שלא הבנת אותי. אמרתי שהשריון לא הוגן אבל מבחינתי זה גם לא כזה נורא. גם אם יבטלו אותו זה יהיה סבבה מבחינתי כי עד השנים האחרונות לא היה שריון והכל היה בסדר. אין לי ספק שיגיע היום שגם הפועל ישחקו ביורוליג (אורי אלון דוהר לשם במלוא כוחו) ואולי עוד 10 שנים גם לכם יהיה שריון ביורוליג.

yaron 17 ביוני 2017

שמעון, זה ממש לא עניין של "לכם או לנו", אני לא אוהד של אף קבוצה.
העניין הוא שריון לקבוצות מול שיריון לליגה. ברגע שקבוצות משורינות הליגה מאבדת עניין. זה קורה/יקרה בכל הכדורסל האירופי ואין מה לעשות נגד זה חוץ מלחזור להגיון הבריא ולשריין ליגות במקום קבוצות.

יואב 17 ביוני 2017

ירון,
זה כבר קורה. כל הגדולות של אירופה(בערך) – משוריינות.
זאת לא בעיה ישראלית והדרישה ממכבי לפרוש מהליגה(פחחח) אמורה להתחלף בדרישה כוללת של כל הליגות הרלוונטיות.
האם קיימת דרישה כזאת? לא יודע.

אדם 17 ביוני 2017

יואב, ממש לא איכפת לי מה קורה בליגות אחרות, זה לא ענייני ולא ממקומי לדרוש מהם משהו. אני לא דורש ממכבי לפרוש מהליגה, אני גם לא מצפה ממנה לשום דבר כי הם הוכיחו לאורך השנים שהדבר האחרון שאפשר זה לצפות מהם ליחס שפוי כלשהו. אני טוען שאחת משתי האפשרויות צריכה לקרות בשביל שיהיה טעם אמיתי לליגה פה, או שמכבי תוותר על השריון או שתתכבד ותצא מהליגה. בינתיים הם רק מתלוננים על הפיינל פור כי כמו שאמרתי, הם רוצים הכל ולהפריש את השאריות על השאר.

מבקר המדינה 17 ביוני 2017

אי אפשר להגיב למטה אז אני מגיב כאן-מי אמר שהקבוצות ה"אלטרנטיביות" צריכות להצליח באירופה במפעלים המשניים קודם בשביל שהן יהיו ראויות למפעל הראשי? זה מה שקרה בדרך כלל בכדורסל האירופי לאורך ההיסטוריה, גם עם מכבי, אבל גם יש לא מעט מקרים של קבוצות שעשו את זה בלי, גם בעידן השריון. כרגע יש לפחות קבוצת יורוליג אחת בליגה אירופית מכובדת למדי שללא שום הצלחה קודמת במפעל אירופי אחר הצליחה בעונות הראשונות שלה ביורוליג. כיום הקבוצה הזו שולטת בצורה מוחלטת בליגה שלה.
זה מאוד נחמד שמבחינתך השריונים זה לא נורא, באמת תודה שאתה מרגיע את אוהדי ירושלים שעוד עשר שנים יהיה להם שריון, באמת תודה רבה לך.. זה בסדר, אתה כנראה אוהד מכבי תל אביב, לא אניקם ליבורנו או אורל גרייט.

שמעון 17 ביוני 2017

זה או זה או שבא בעלים ממש עשיר. אם מחר יקנה רומן אברמוביץ את ראשל"צ ויחליט שמסינה מאמן שם ומביא את יול וכו' אז כן מגיע להם מקום ביורוליג. זה מה שהיה עם פנר. או הצלחה או תקציב אמרתי את זה בבירור. וברור שאני אוהב מכבי.

מבקר המדינה 17 ביוני 2017

תגובה לשמעון:
אתה קצת מצחיק.
תגיד לי, מי האברמוביץ' של במברג, ז'לגיריס או אפילו הכוכב האדום ואיך שלושתן מצליחות להישאר ביורוליג ללא הצלחה קודמת במפעל משני במקרה של במברג\הכוכב או ללא הצלחה יוצאת דופן שנה אחרי שנה במקרה של ז'לגיריס? התשובה היא ליגה שנותנת מקום לאלופה\שריון, מה שלא קיים בישראל.

אסף כלשהו 17 ביוני 2017

בתור אוהד הפועל עוד מימי עדי גורדון העליזים, אין לי ספק שההפיכה שלנו לקבוצה השנייה, ולמעשה הראשונה בישראל בשנים האחרונות, לוותה בכל מיני תהליכים שאפשר במידת צדק לא מבוטלת לכנות אותם מכביסטים. אני מודה שדעתי מאוד לא נוחה גם מהשריון ליורוקאפ וגם מההחתמה המאוד מאוד מאוחרת של ריצ'ארד האוול (למרות שבמקרה השני אלו הם חוקי הליגה. חוקים מעוותים מאוד, יש לומר…). העניין הוא שהצעדים הללו הם חלק מתכנית גדולה להפיכתה של הפועל לקבוצה מספר 1 בישראל, ולצערי אני לא בטוח שאפשר לעשות זאת בדרך אחרת. הרי גם את העמדה של הקבוצה השנייה בישראל (עמדה שאנחנו מחזיקים בה כבר שני עשורים ומתבטאת בכך שגם כאשר לא סיימנו במקום השני בליגה, והיו לא מעט עונות כאלו, עדיין ראו בנו כמועמדת העיקרית לדגדג את מכבי) השגנו אחרי שבאו נגדנו בטענות על שיטות מכביסטיות כמו רכישת שחקנים מובילים מקבוצות אחרות והדרכון הצ'כי של קני וויליאמס. אני מודה שאישית אני לא אוהב את הדרך הזו, אבל יכול להבין שהפועל רצתה לבצע קפיצה תודעתית והיא לא היתה יכולה לבצע אותה ללא הכסף הגדול של אורי אלון וצעדים כמו זה של רכישת האוול. ועובדה שזה עובד- אף קבוצה חוץ ממכבי ת"א לא זכתה בשתי אליפויות בשלוש שנים מעולם (או לפחות מאז שהאחות הקטנה מת"א היתה פקטור בליגה, אי שם בשנות השישים), ואם על אליפות אחת אפשר להגיד שהיא מקרה, שתי אליפויות הן כבר הצהרת כוונות ברורה. אנחנו עדיין לא הקבוצה מספר 1 בארץ תודעתית, אבל אני חושב שבפעם הראשונה בהיסטוריה יש קבוצה שמציבה איום רציני על המעמד הזה של מכבי.

מה שכן, רוב אוהדי הפועל שאני מכיר, ואני מכיר לא מעט כאלו, היו נגד הפיינל פור מההתחלה, וגם היום בלי קשר לשאלה האם השיטה עזרה לנו או לא השנה (לדעתי לא והיינו לוקחים בכל מקרה)- דעתי ודעת עוד לא מעט אוהדים היא שהפיינל פור הורס את הליגה ואת התחרותיות, ובטח שאי אפשר להאשים את הפועל (או כל קבוצה אחרת) ששיחקה בהתאם לשיטה- דהיינו נחה רוב העונה ועשתה את המינימום ההכרחי כדי להגיע לפלייאוף (במקרה שלנו זה הספיק גם ליתרון ביתיות כשלמעשה אין כזה הבדל בין מקום ראשון לרביעי).

חנן 17 ביוני 2017

חמודי, לאחות "הקטנה" מתל אביב עדיין יש פי 2 יותר אליפויות משלכם והרבה יותר אוהדים. ממליץ לך על מעט צניעות, לא יזיק.

אסף כלשהו 17 ביוני 2017

אז אתה אומר שלא משנה שכל האליפויות של הפועל תל אביב הושגו כשבן גוריון עדיין היה בחיים… מעניין…
האם אתה גם גורס שנוטינגהאם פורסט היא אימפריה אירופית גדולה יותר מ, נניח, צ'לסי, כי יש לה שני תארי אליפות אירופה (ושניהם הושגו כעשור אחרי האליפות האחרונה של הפועל תל אביב) לעומת אחד של הכחולים?

בקשר לקהל, אני מניח שאתה צודק ולהפועל ת"א יש יותר אוהדים מאשר להפועל- אבל אני די בטוח שהפער הזה הולך ומצטמצם במהירות הבזק. כבר עכשיו ניתן לראות הרבה מאוד אוהדים של הפועל שלא מירושלים, והיא צוברת עוד ועוד כאלו. הפועל ת"א, לעומת זאת, בעיקר נשענת על גרעין ותיק ועל קבוצת כדורגל שהיתה רלוונטית יותר בעשורים האחרונים, ככה שאם המצב ימשיך כמו שהוא אני חוזה שעוד מספר שנים לא גדול גם באספקט הזה נעקוף אתכם.

אתה יודע מה? תבחר אתה אם אתם האחות הקטנה או האחות הממש ממש זקנה שנשענת על תהילה מזמנים שכבר לא רלוונטים להיום בשום צורה…

שמעון 17 ביוני 2017

אני די בטוח שלי-ם יש הרבה יותר אוהדים מהפועל ת"א.

אדם 17 ביוני 2017

אני חושב שאתה צודק.

אורן השני 17 ביוני 2017

האם האוול הוא בעצם "דוראנט הישראלי"? :)

אגב, מעניין שמכבי ת"א מודחת כל פעם מול קבוצות שאינן ירושלים, ומול ירושלים במשחק חשוב היא מנצחת.

אמיר 17 ביוני 2017

לגבי הנקודה השנייה שהעלית, אני אוהד ירושלים ולא התרגשתי בכלל מהאליפות (למרות שקפצתי בשלשות של דייסון) וממה שראיתי מסביב התרגשות האוהדים בכלל לא הייתה קרובה לחצי או רבע ממה שעשו לנו עדי פפי או הטבעה של קני, מקארתי או אוואג'ובי.

אז כן לי זה מאוד מפריע (גם שמנצחים) והייתי מעדיף בלי המכביזציה הזו.

שמעון 17 ביוני 2017

ברור כי לא ניצחתם את מכבי ועוד מכבי חזקה מאד. אם היית מנצח מכבי חזקה היית נהנה הרבה יותר מאשר חיפה אילת או ראשלצ. זה לא אותו היי. בעבר הייתם אנדרדוג מובהק ולכן כל ניצחון על מכבי היה אש.

Ollie Williams 17 ביוני 2017

רוקנו את הכדורסל הישראלי מתוכן כדי שאפשר יהיה להציג עטיפה יפה של תחרותיות ושוויון למראית עין. כמו כל דבר פה, העיקר מראית עין.

אבל כל עוד כל הכדורסל האירופי גוסס – מה שהוביל לשיטת השריונים לקבוצות שיש להם המון כסף ו/או קהל – לליגות המקומיות תהיה חשיבות פוחתת ופוחתת גם ככה.

שמעון 17 ביוני 2017

הכדורסל באירופה הוא מוצר שקשה למכור אותו כי הטופ נמצא באןביאיי בניגוד לכדורגל שהטופ הוא פה באירופה.
איפה אתה רואה מלא אוהדים מפוצצים אולמות? יוון, סרביה וכל מדינות יוגסלביה לשעבר, ליטא, ספרד, רוסיה, ישראל כי אלו מדינות כדורסל גם.
איטליה,גרמניה,טורקיה,צרפת ושאר המדינות מאד קשה לשווק להם כדורסל כי אין להן גם קבוצות מאד מצליחות לאורך זמן לבנות מסורת.
בכל המדינות שאוהבים כדורסל היו הצלחות בענף הזה ברמה גלובלית לאורך זמן.
אף אחד גם לא ישקיע בכדורסל האירופאי כמו שסטרן דאג למתג את האןביאיי בסין למשל.
זה כמו לנסות למכור לך עכשיו את הליגה הגרמנית או ההולנדית, כמה אתה רואה את הכדורגל שלהם בטלוויזיה?

רומן 17 ביוני 2017

ליגה גרמנית? ברור שרואה, אחלה אחלה ליגה

רומן 17 ביוני 2017

פשוט טמטום מוחלט כל הדבר הזה.
משחקים איזה מיליארד משחקים כל השנה, מחליפים את כל הקבוצה חודש לפני סיום העונה ובסוף מכריעים אליפות ב חצי גמר יגמר, גם בתור בדיחה זה אבסורד.
חבל, כי אוהבים כדורסל בארץ, חבל שזה נראה ככה, חבל שבכל קבוצה יש 1756 אמריקאים שבאים הולכים.
אם היתה ליגה של ישראלים(עם גג 2 אמריקאים בסגל), שמוכרעת בסדרות פלייאוף עד הסוף, היה בזה הרבה יותר עניין, ובאמת לעזאזל עם הרמה, למי אכפת מירוליג, יורוקאפ או לא יודע מה, אם מכבי רוצים שיקנו 18 אמריקאים וישחקו שם.
מגיע לישראלים ליגת כדורסל איכותית ומרתקת שאפשר להתחבר אליה.

איציק 18 ביוני 2017

טוב, אמרו כבר כמעט את הכל, גם דברים נכונים וגם שטויות, אז החלטתי שלא כדאי להוסיף לא מזה ולא מזה. רק אציין שאם נבחרת ישראל רוצה סיכוי להצליח בקייץ היא חייבת קודם כל לשחק הרבה עם הליגיונרים שלה, כי הליגה היא לא אינדיקציה לשום דבר.

Comments closed