עונת המלפפונים 37: מכבי בפיינל-פור

מכבי תל אביב עלתה לפיינל פור. ולתקשורת היה הרבה מה להגיד בנושא.

צילום: אינסטגרם מכבי תל אביב
צילום: אינסטגרם מכבי תל אביב

1. אפתח בווידוי. אחרי המשחק הראשון והניצחון ההרואי מתובל בהמון מזל ועוד יותר טיפשות (או חוסר ניסיון אם תרצו) של מילאנו, חשבתי שהסדרה הזאת תגמר ב-3:2 למילאנו. כשפיני גרשון אמר אחרי המשחק השני ש"הוא לא רואה איך מילאנו מנצחת משחק בתל אביב" הרמתי גבה. הרי אחרי ש"מילאנו מובילה ב 78 דקות מתוך 85, ביתרון דו ספרתי" (אהלן טלב"י), היה הגיוני לצפות שהפרשן המדופלם לפחות יקח בחשבון אופציה כזו, לא?

פיני גרשון לא נראה לי כמו בחור כל כך נחמד, היחס שלו לנשים מעלה הרבה תהיות והיציאות הגזעניות שלו גורמות לי לחשוב שאיש כזה לא אמור להיות פרשן בטלוויזיה, אבל דבר אחד אי אפשר לקחת ממנו. האיש מבין כדורסל. על בוריו. מבין בטקטיקה של המשחק, בקיא בהיבטים הפסיכולוגים, מבין בהתנהלות השופטים ויודע לזהות קבוצה רכה כשהוא רואה אחת כזאת. אז זה המקום להגיד שאני מסיר בפניו את הכובע, שוב. צדקת. מילאנו לא יכולה לקחת משחק ממכבי בתל אביב. אפילו לא כמעט.

2. אבל יש מישהו אחד שפיני גרשון לא ממש חפץ ביקרו. אחרי לא מעט ביקורת ששפך על שון ג'יימס בזמן שהיה פצוע תוך העברת ביקורת על התנהלותו היה די ברור שהוא לא ממש מאמין לו. גם השבוע פיני לא שכח "להכניס" לג'יימס כשביקר אותו בטורו באתר ערוץ הספורט ואמר שמקפטן מכבי מצופה להיות נוכח במשחקים, גם אם הוא פצוע.

אלא שהפעם ג'יימס לא נשאר חייב והחזיר תשובה כשצייץ בטוויטר את הציוץ הבא:

התשובה של שון ג'יימס
התשובה של שון ג'יימס

לא לגמרי ברור מה יש לפיני נגד שון ג'יימס אבל דעתו על השחקן ברורה. ניתן להניח שפיני שומר על קשר עם אנשים במועדון, ומקבל דיווחים. מעניין אם כך, מיהו האיש במועדון שדעתו משתקפת מהדברים של גרשון.

3. אתר "וואלה!" הוא לדעתי אחד מהאתרי ה- mainstream היותר טובים, במיוחד כשמדובר בכתבות המגזין שלהם. אבל בנושא אחד הם נותנים תחרות רצינית אפילו לאתר One. אני מדבר כמובן על סיקור מכבי-סל. כתבתי על כך בעבר לא אחת, אבל השבוע, כשמכבי עלתה ליתרון 2:1 בסדרה והגעה סנסציונית לפיינל פור הפכה לעניין רלוונטי מתמיד הם יצאו בכתבה שמטרתה "להכניס לפרופורציות". להסביר למה העפלה כזו לא תחשב בעצם לכזה הישג. הם עשו זאת תוך שימוש בהשוואה לקבוצת עבר, בטיעונים הקשורים לחוויה שהקבוצה העניקה לשחקנים ולעוד שלל טיעונים מוזרים.

אפשר לסתור לוגית את הטיעונים המופרכים, אפשר להתרעם על הצורה בה גוף תקשורת ילך עד הסוף עם האג'נדה שלו גם אם היא נוגדת כל קשר למציאות. אבל אם לומר את האמת, כשראיתי את הכתבה הזאת הבנתי שפשוט אין שום טעם. מכבי תל אביב נותנת למבקריה חומר לגיטימי לניגוח כמעט כמו מיילי סיירוס, אבל כשאתר מקדש את המטרה שלו להטריף את הטוקבקיסטים על מנת לקבל כמה שיותר כניסות, ללא שום קשר למציאות הסבירה, כנראה שהם את החשבון נפש שלהם כבר לא יעשו.

4. ואם כבר ב"וואלה!" עסקינן, אי אפשר שלא להתעכב על הראיון הכל כך מפתיע ולא צפוי שפורסם עם הבעלים הצעיר של מכבי, דני פדרמן על ידי…חכו לזה…אתם בטוח במתח…מי זה כבר יכול להיות…ורד כהן.
אחרי שנושא יחסי וואלה – ורד כהן – דני פדרמן כבר נידון פה מספר פעמים כדאי אולי רק להזכיר ביטויים נבחרים כמו " אנחנו המשכנו להאמין בסגל והמשכנו להאמין בצוות המקצועי. נתנו בהם אמון לאורך כל הדרך".
טוב נו, מי זוכר שרק בנובמבר האחרון, בעוד אחת מהתקופות בהן כל האתרים בארץ התחרו ביניהם מי יכריז ראשון על פיטוריו של בלאט, פרסמה אותה ורד כהן ציטוט של "בכיר בהנהלת מכבי" בנוגע לבלאט: "אני לא יכול לראות אותו יותר".
מעניין מי היה אותו בכיר שסיפק את הציטוט לורד כהן בכתבה ההיא. כנראה שלציניות לצביעות מצד אחד, ולחוסר האתיקה העיתונאית מצד שני, אין שום גבולות.

5. ועכשיו, רגע לפני סיום העונה, כש-מרפי מכה בו הכי חזק שאפשר וכל מה שיכול להשתבש משתבש, כמו גביע ועליה לפיינל פור – אנא, בואו ננסה לעזור לדני פדרמן למצוא סיבות לפטר את דיוויד בלאט בסיום העונה. הנה כמה הצעות:

א. הוא צועק על השחקנים והם נורא נעלבים.
ב. הוא (כנראה) לא יביא את גביע אירופה.
ג. הוא הפסיד לנס ציונה, ולצסק"א, ובקיץ יהיו משחקים נגד קבוצות NBA – בטח הוא יפסיד גם שם, הלוזר.
ד. הוא לא מנקה נעליים לפני שעולה לפרקט.

אתם מוזמנים להציע רעיונות נוספים לבעלים אובד העצות.

4

*

ועוד שתי מחשבות שעלו לי בעקבות הימים האחרונים:

6. כשאני נזכר באליפות אירופה האחרונה של הנבחרת והכישלון הכואב, אני רק מנסה לחשוב מה היה קורה לו אוחיון והלפרין היו יכולים לעשות פיק אנד רול בתחילת כל התקפה עם אלכס טיוס ולא עם נגיד…יניב גרין.
לפעמים צריך להיות קצת יותר הוגנים. על טום טיבודו אף אחד לא ירד כשאחרי הפציעה של רוז הקבוצה שלו נהייתה לא רלוונטית, כבר שנתיים.

7. אם אנסה לעשות ספירת מלאי של מכבי הנוכחית נמצא את הממצאים הבאים:

סנטר פותח שסיים אתה עונה.
סנטר מחליף/פותח שלא מסוגל להשלים יותר מ-13 דקות על הפרקט, זאת במידה שהוא לא נפצע או דוחף ידיים לפאולים מיותרים ב – "help and recover".
סנטר מחליף שעד לפני שנה וחצי שיחק באשדוד.
כוכב צ'ואקר שלא מגיע לרוב המשחקים החשובים.
שני רכזים שהיו השחקנים הכי מושמצים בקבוצה במשך עונה שלמה.
קלעי אדיר שחזר מפרישה של שנה מהענף ומתכוון לחזור אליה מיד עם סיום העונה.
שני צברים שהם במקרה הטוב שחקנים משלימים סבירים ובמקרה המציאותי משתדלים לא להפריע.

אז בין כל התשבוחות, ולא בקטע של להרוס, אבל אם אפשר לשאול, ממש בלחש: האם זוהי הקבוצה החלשה אי פעם שעולה לפיינל-פור?

אה, שכחתי, ויש לה את אחד המאמנים הגדולים באירופה.

*

מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג גם בדף הפייסבוק או בטוויטר.

*

מלחמת העולמות של האומה הצהובה
מגרארד לג'רארד

51 Comments

גיל שלי 24 באפריל 2014

הנקודה שמסקרנת אותי היא מערך הכוחות במכבי. ברור שלמשפחת פדרמן כבר אין את האמצעים הכלכליים שהיו להם, ולכן הם כבר לא אנשי המאה, בשביל זה התחברו עם משקיעים אמריקאיים. זו כנראה הסיבה שמר דני פדרמן (אך אסור לשכוח את שי רקנאטי והשופר שלו בערוץ הספורט שעושים דברים דומים לדני וורד) הוא הבעלים היחיד בעולם שמדליף ידיעות בעילום שם לכתב, למרות שכל העולם יודע מי הוא.
דני כנראה נלחם על מקומו בארגון, ולכן הוא נוהג כמו פוליטיקאי ולא כמו מנהל.
בלאט השנה עשה את מה שאני לא האמנתי שאפשר לעשות. הוא לקח שחקנים שלא הוא בחר, עם כשרון שמתאים לרמת פיזור גדולה (ככה זה כשמפזרים ברמה כמעט שווה את הכסף על 12 שחקנים), בלי כוכב מוביל, ובעיקר תוך מלחמה פנימית אדירה (המנהלים שידרו לשחקנים שאין מה להתאמץ בשביל בלאט, הוא במילא תיכף לא שם), עשה מהם קבוצה מגובשת שמתפקדת לפי ההוראות שלו, ובעיקר הצליח לשכנע את השחקנים שהם והוא בסירה אחת במלחמה נגד כל העולם, כולל אנשים בתוך המועדון.
בקיץ השאלות המעניינות יקבלו תשובות. מאוד קשה יהיה לנמק לאמריקאים שמביאים את הכסף, למה צריך להעיף את בלאט. בלאט כבר הבהיר שהוא לא יישאר בכל מחיר. הוא ידרוש לקבל סביבת עבודה נורמלית, ותנאי עבודה נורמליים (זה כנראה כולל את זה שדני לא יסתובב לו בין הרגליים).
זו גם הסיבה שניקולה וויציץ צריך לאמץ את הגב. קופצים עליו, כאילו הוא זה שהביא את מכבי לפיינל פור. לא זכור לי שקפצו על גור שלף ב2011, וגם לא על מוני פאנן, מילא.

גיל שלי 24 באפריל 2014

מצטער שאני טרחן, אבל אני חייב עוד משהו קטן. בעברי אני הייתי אוהד מכבי סל בסדר גודל של טלב"י ההתנהלות המגעילה של הדור החדש היא שהרחיקה אותי מהקבוצה.
אפשר להגיד על שמעון מזרחי המון דברים, אבל הוא היה נאמן לשחקנים שלו ולמאמנים שלו בזמן שעבדו אצלו.
הנקודה הכי מגעילה היתה הפעלת אילן השועל. תמיד היו אוהדים מקורבים להנהלה, ולא פלא שהטענות שלו נשמעו מאוד דומות למה שפדרמן תיאר היום בגל"צ כמוקדי המחלוקת עם בלאט

גיא זהר 24 באפריל 2014

לפדרמנים יש אחוזי בעלות אבל כמה כסף הם בפועל מכניסים לארגון? לפי מה שאני מבין התקציב של מכבי מאוזן ולכן הבעלים מכניסים ( אם בכלל, הרי אחוזי הבעלות של מזרחי הם סמליים ולמיטב ידיעתי לאורך השנים לא הכניס אגורה ישירות) מעט מאוד. תשאלו את רענן כץ. לכן אין סיבה שהפדרמנים יוותרו על הכוח. ואפרופו מזרחי, לא הזוי שמ״מ האיגוד יושב כנציג הקבוצה בבית הדין המשמעתי של אותו איגוד?

איציק 24 באפריל 2014

רק על התנועה של סופו עם ההתעיות וההוק גם בימין וגם בשמאל מגיע לוויצ'יץ' שיקפצו עליו שלא לדבר על הוצאת הכדור החוצה שסופו שידרג.

ישיק 24 באפריל 2014

לא לגמרי הבנתי מה התשובה של שון ג'יימס. אני שמעתי שפיני ביקר אותו על כך שהוא לא מלווה את הקבוצה ברגעי ההכרעה של העונה.

עמית זילברבוש 25 באפריל 2014

התשובה שלו היא שהוא מבריא מניתוח ולכן לא בא – והתקשורת לא צריכה להתעסק בזה. ולדעתי הוא צודק.

ירושלמי 25 באפריל 2014

תסלח לי אבל אתה בעצם עושה בעצמך את הדבר בו אתה מאשים את פיני, ביקורת לא עניינית.
ונניח שג'יימס באמת מחלים מניתוח, האם לא לגיטימי לבקר אותו על אי הימצאותו עם הקבוצה ברגעים הכי חשובים שלה העונה? הרי את הניתוח הוא כבר עבר, לנוח ולעשות פיזיותרפיה אפשר גם בארץ. אז נניח שמכבי מצאה לנכון לאפשר לו שלא לנסוע עם הקבוצה למסע באיטליה. אבל גם בצמד המשחקים בארץ אתה לא נוכח? אתה הפאקינג קפטן של הקבוצה, לפחות בתחילת העונה, לא יכלת לבוא לשלושה ימים בארץ ולעודד את החברים שלך מהספסל?
אפילו פניני אחרי המשחק ברביעי במהלך החגיגות בחדר ההלבשה קיבל לידיו טלפון עם שון ג'יימס על הקו בשיחת וידאו, ולא יכל להתאפק וסינן חצי בצחוק חצי ברצינות 'מניאק' ומיד העביר את הטלפון לבא בתור.
אז תסלח לי אבל הביקורת על ג'יימס, גם אם אתה לא מסכים איתה, היא בהחלט לגיטימית.
אז יכול להיות שגרשון פשוט אמר את דעתו בלי שיש לו מניע נסתר? אם אין לך דרך להוכיח את מה שאתה אומר תן לו להנות מהספק כי יש טעם במה שהוא אומר.

פאקו 25 באפריל 2014

כל מה שאתה אומר היה יכול להיות נכון, אם לא היה נראה שפיני מחפש את ג'יימס כבר מתחילת העונה. זכור במיוחד הלגלוג על העובדה שג'יימס כביכול לא מתאמץ להשתתף במשחקים, לפני מה שהתברר כפריצת הדיסק אצלו.

עמית זילברבוש 25 באפריל 2014

א. בפוסט אפילו לא הבעתי ביקורת – הצגתי את שני הצדדים כפי שהתרחשו.
ב. כפי שכתבתי למטה, אני לא חושב שפיני מכיר הייטב את מצבו הנוכחי של ג'יימס, קצב החלמתו, המלצות הרופאים. כמו שאמרת טיסה למילאנו, וגם סתם טיסה מארה"ב לארץ לאדם 2.08 המחלים מניתוח גב – ספק אם זה הדבר המומלץ ביותר.
ג. מה שהזכרת לגבי פניני – לדעתי זו פרשנות שלך לגמרי. אני לא ראיתי את זה ככה.
ד. מה שפאקו אמר, ומה שכתבתי בפוסט הזה:
http://debuzzer.com/shaymes/%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%A1/
יכול להיות שהביקורת לגיטימית, יכול להיות שאין מניע נסתר ויתכן שזוהי ביקורת לגיטימית – אני לא חושב ככה. אתה כמובן יכול לחשוב אחרת.

עכו"ם 24 באפריל 2014

אם דני פדרמן היה דובר רוסית הוא כנראה היה אומר בלאט בלאט…
כמה שאני מקווה שהוא ימשיך.

קורא 24 באפריל 2014

כל מי שבקיא במצבו העסקי של דיוויד פדרמן מבין שזמנו במכבי שאול מאוד, הבן אדם בחובות אדירים ואין לו שקל, ככה שלא הייתי מוטרד מדי ממה שיש לילד שלו להגיד, גם זמנו קצוב.

מעבר לזה, הלוואי ופרשני הכדורגל היו מבינים את המשחק חצי ממה שגרשון מבין אותו. אני עדיין לא מצליח להבין למה לא נמצא מאמן כדורגל אחד שמצליח להסביר מה קורה במגרש ולהאיר נקודות שהצופה הפשוט לא מבין כמו שגרשון מצליח, עם כל חוסר החיבה לארוגנטיות שלו.

איציק 24 באפריל 2014

מה אתה אומר… ומה עם דני נוימן…

ירושלמי 25 באפריל 2014

כי בניגוד לפיני כל יושבי היציע ופרשני הכדורגל הגיעו לתחום הפרשנות מכיוון שהם פשוט טיפשים או לא טובים מספיק כדי לאמן ואף בעלים לא מוכן לשלם להם מספיק או לתת להם לאמן קבוצה. ובצדק. המאמן הישראלי בכדורגל הוא פח, ואלה שהם עוד בסדר כרגע מאמנים קבוצה ולא מתעסקים בפרשנות.

בניגוד אליהם פיני מפרשן אך ורק כי הוא רוצה.
אין ספק שמדובר באחד מגדולי המאמנים באירופה בכל הזמנים. הוא הרגיש שמיצה את עצמו באימון נכון לעכשיו ונוח לו לפרשן, והאמת אנחנו זכינו לקבל פיגורת אימון שתמתיק מעט את הגלולה של יורם ארבל, גם אם זה בא ביחד עם חוצפה ובוטות. ברגע שיימאס לו תאמין לי שחצי מהקבוצות הבכירות באירופה ירדפו אחריו.

חיים הצהוב 25 באפריל 2014

יש פרשן אחד סביר בארץ והוא ניר לוין

טל בן יהודה 24 באפריל 2014

אהלן!
נהניתי לקרוא… מאד.

גיא זהר 24 באפריל 2014

ההתפתלויות של דניאלה באשר לבלאט לא מחמיאות לו. לפעמים עדיף לשתוק.לא מכובד.

MOBY 24 באפריל 2014

1. מקווה שאנחנו נפתור את הבעיות של פדרמן
2.לא מכיר את הפעלת השועל אפשר הפניה?
3. כתבי חצר זה לא עיתונות זה יחסי ציבור

Yavor 24 באפריל 2014

איך הם בוחרים אותם שם ב-וואללה? זה ממש לא יאומן. יש דור המשך, במידה וגרינוולד מחליט לפרוש:
http://sports.walla.co.il/?w=//2740079

משיח 24 באפריל 2014

אנחנו חיים בעולם ציני אבל הטור בוואלה, וואלה

איציק 24 באפריל 2014

פוסט טוב אך לגבי שון ג'ימס אני דווקא בצד של פיני. אז הוא צייץ, גם אני היתי יכול לצייץ אם הייה לי ציצן. הוא היה אמור לבוא ולתמוך, מתוך הרגשת שייכות ומחוייבות, בכול זאת הוא קפטן בנבצרות. הוא לא נראה כאחד שלא מסוגל לזוז, או אסור לא לזוז. יש מקרים שגם אי נוחות קלה לא אמורה למנוע מעשה.

עמית זילברבוש 25 באפריל 2014

איציק,
יכול להיות שאתה צודק, אבל לא אני, אני מנחש שגם לא אתה, ועוד ניחוש – גם לא פיני גרשון, יודעים באמת מה מצבו של ג'יימס כרגע.
הבחור עבר ניתוח בגב ולי נשמע די סביר שישיבה במטוס 12 שעות זה לא בדיוק מה שהרופאים ממליצים.
בכל מקרה, אני לא מבין מה זה עניינו של גרשון ובטח איך זה רלוונטי להזכיר את זה בטור על המשחק של מכבי.
אלא אם יש כאן יותר מזה, איזשהו עניין אישי – לי זה מרגיש ככה, בעקבות ההתבטאויות של גרשון בעבר, בזמן שג'יימס רק נפצע וטרם הובהר מצבו.

איציק 25 באפריל 2014

האמת, יש שני דברים. האחד, התגובות של פיני מייד אחרי הפציעה, שהיו מגעילות ולא לעיניין. גם אני הגבתי שזו חוצפה. מה שקורה עכשיו, אני מוכן לקבל את טענתך שאולי יש בעייה עם הטיסה, אך לא בטוח. מצד שני, אני חושה שפיני מדבר גם כמאמן. בזמן כזה רגיש, הוא היה רוצה שהקפטן שלו, גם אם פצוע (וגם אם תגיד קפטן לשעבר) יהיה בעל מחוייבות ויהיה על אזרחי עם הקבוצה ויתן תמיכה מוראלית. אם זה אסור, אז ברור שהוא לא יכול לטוס, אם זו אי נוחות, אז מצופה שיתגבר על אי-הנוחות ויופיע.

איתמר 24 באפריל 2014

אגב דני נוימן, השבוע בתוכנית ספורט לקראת המונדיאל בערוץ 1,
הוא שבר שיאים כשדיבר על ״בית המוות״ עם אנגליה אורוגוואי ואיטליה,
כשאמר שהפיקטנריה היא המפגש של קאפלו המאמן של הנבחרת האנגלית
מול איטליה מולדתו…

קפטן קוקי 25 באפריל 2014

ואו…. לא באמת…?

אלעד ב.א. 24 באפריל 2014

טור מעולה…פשוט נהניתי לקרוא!

עמית זילברבוש 25 באפריל 2014

תודה – כייף לשמוע.

אד הורטון 24 באפריל 2014

1. גרינוולד למרבה הצער הפך לבדיחה. וואלה היבאו בחור חדש (לפחות

ald3 25 באפריל 2014

בדרך כלל אני לא מגיב כי אני טיפוס רגוע ונעים מטבעי והטוקבקטיסטים כאן בדהבאזר הם כאלה נעימים…
אבל הפעם לא יכלתי להפליג –
לשמוע את המשחקים של מכבי עם ארבל ופיני גרשון זה היה סיוט שלא יתואר. איך לעזאזל דמות שנראה כמו דוד זקן מהחבובות, איש נרגן, טרחן, מאוהב בעצמו עם עילגות ומשקפיים לא מתאימות (אחרת אי אפשר להסביר את הקושי שלו בקריאת סטטיסטיקה) זכה באליפויות אירופה? למה הוא נותן את ההרגשה שהוא התכונן למשחק בדיוק 5 דקות לפני השידור?
למה התרומה היחידה שלו לפרשנויות היא בסגנון של – "עבירה, נו, זריקות. אה, רקע, לא רק 3 עבירות." "איזה שחקן טיפש"… ?
השילוב שלו עם הסיניליות של הדוד הטרחן ארבל היתה בלתי נסבלות וצורמת ושוב ושוב מעלה את השאלה – למה…..? למה…. למה הלכת לפוליטיקה עופר שלח?

קובי (מכביסט) 25 באפריל 2014

בגלל זה יש את השידור המצוין (כמעט) של רסקין & סהר בספורט 5. שמכניס אחלה אנרגיות לפני במהלך ואחרי המשחק אני תמיד צופה משם…

קובי (מכביסט) 25 באפריל 2014

אהה ועוד משהו…
שם יש פחות פרסומות. ובמחצית אתה רואה חדשות ספורט מעניינות ולא עוד…פרסומות!

אד הורטון 25 באפריל 2014

לחיצה מוטעית. כותב מחדש
1. גרינוולד למרבה הצער הפך לבדיחה. וואלה היבאו בחור חדש (לפחות עבורי) בשם יהונתן אליהו שנותן סטטיסטיקות מעניינות וכותב לעניין. יחד עם האוזמן המוצלח גרינוולד נשאר רק לצרוך ניתוחים פסיכולוגיים בשקל (פיתח השנה איזה תיאוריה הזויה על פסיכולוגיה חברתית שהתחרתה בנזיר והפרארי) וכתבות טינוף מזדמנות (השבוע טען שנוקיה כבר אינו ביתי. לנגפורד ביקש למסור ד"ש ושהוא עדיין על קו העונשין). בקצב הזה ימצא את עצמו בהארץ שהחד ממדיות הזו בכל עניין הפכה לסמלו המסחרי בשנים האחרונות.
2. הפדרמנים- שימו לב שוואלה התעלו על עצמם היום. ורד כהן המשיכה במנהגה הקלוקל לתאר את דני פדרמן כ"בעלים" (מתי הוא קנה מניות והשקיע כסף?) והוסיפה חטא על פשע כשבכתבה אחרת אבא פדרמן הפך במחי מקלדת ל"חבר ההנהלה". עולם הפוך ראיתי.
מהרבה שיחות עם חברים אוהדי מכבי השנאה כלפי דני פדרמן היא עצומה. ובקצב הנוכחי כשיגיע המשבר הגדול (והוא בהחלט בדרך) הקהל לא יאשים את המאמן (בלאט / גודס או מי שזה לא יהיה) אלא ילך למי שלא עשה בחייו דבר ועכשיו חושב שהוא כשיר לנהל את אחד מהמועדונים המפוארים ביבשת.

עידו 25 באפריל 2014

גרינוולד מאבד את זה לגמרי. כל שבוע הוא מצליח להפיק טור ארוך וטרחני שמתאר מציאות שונה לחלוטין מהטור שקדם לו. אם היו אומרים לי שכל שבוע הוא כותב על קבוצה שונה – לא הייתי חושד.
השבוע הוא החליט שלמרות ניצחון מרשים בסדרה מכבי היא היא הקבוצה הפחות טובה. זאת ועוד, זה בכלל נס שהיא ניצחה, לא מגיעה לה להיות בפיינל פור, ואם היא לא גונבת ניצחון ראשון – אין לה בכלל סיכוי לעבור.
זו תמצית הפסקה הראשונה שאחריה הפסקתי לקרוא. עולם הפוך. ביזארו.

קסיוס קליי 25 באפריל 2014

אין שום סיכוי בעולם שמישהו יצליח לשכנע אותי שפדרמן רוצה שמכבי תצליח. הסיוט הכי גדול שלו שבלאט לוקח אליפות אירופה.

הראיון האחרון שלו בוואלה103 היה של בן אדם מסכן.
אין מספיק מילים לתאר את הגועל שיוצא לו מהפה, בושה שככה מנהל מדבר.

יניב פרנקו 25 באפריל 2014

הראיון היה של האבא – משפחת פדרמן הולכת לשנים קשות בעסקים -בתוך מכבי אחוזי הבעלות מפוצלים בין מספר גדול בעלי שליטה – חלקם חזקים כלכלית מהפרדרמנים של המחר . זה מחליש את הפדרמנים . זה מחליש את היכולת שלהם להזרים בעתיד כספים . זה מחליש את המעמד של דני פדרמן .
הראיונות של בלאט אחרי הניצחון אתמול היו ראיונות שבאו ממעמד של כוח – כוח ציבורי וכוח שיודע שהיריב המרכזי שלו בהנהלה חלש מאי פעם .
הראיון של דיוויד פדרמן היה ראיון של אבא – שמבין את הסיטואציה ומנסה להגן – ברמה הכי אנושית אפשר להבין אותו.

גיא זהר 25 באפריל 2014

אני אחזור על כך שוב. הבעלים של מכבי למיטב ידיעתי מכניסים סכום זעום למערכת בשנים רגילות מכיוון שהתקציב של הקבוצה מאוזן. לפיכך, הכוח לא נובע מהעוצמה הכלכלית אלא מאחוזי הבעלות. ברור שיש חילוקי דעות עמוקים בין הפדרמנים לבלאט. לא ברור לי איפה עומדים הרקאנטים היום והאם האבא והבן רואים שם באותה עין. ברור שבלאט כרגע חזק תדמיתית כשגם הכסף על ביטול האופציה משחק תפקיד.

יניב פרנקו 25 באפריל 2014

לדעתי מפספסים לגמרי את קרב הכוחות במכבי – העימות הוא בין הצעירים למזרחי וכל השאר .
אם בלאט הולך והצעירים ממנים מאמן ״שלהם״ – הם שולטים במועדון – לכן מזרחי תומך בבלאט (למרות שהם מאמינים בתפישות שונות).
בלאט חייב ללכת מבחינת הצעירים ובלאט חייב להישאר מבחינת מזרחי .

גיא זהר 25 באפריל 2014

לפי מיטב ידיעתי וגם היה כתוב על כך, מזרחי כבר מזמן לא שולט במכבי, אם כי מקבל כבוד מעצם גילו ומעמדו. ואפרופו מזרחי, לעניות דעתי הוא לא השקיע מכספו שקל במועדון. מעניין איך כל העניין הזה עובר לכם ולאולטרה מחוץ לרדאר. תראו מה עושים לטביב.

יניב פרנקו 25 באפריל 2014

מה עושים לטביב ? לא הבנתי את ההקשר .
וגם לא הבנתי למה דחוף להשוות כל דבר להפועל – דווקא ביחס הנהלה למאמן אנחנו יוצאים בסדר במקרה הזה.

מזרחי לא שולט במכבי כמו בעבר – אבל הוא לא רוצה לתת לדני פדרמן לשלוט – זה עד כדי כך פשוט .
זה קרב ביניהם ובלאט נמצא באמצע – הרי מכבי אם כל הכבוד לא באמת נמצאת במצב שכל מה שמחזיק אותה זה בלאט בימים אלה כמו חלק מהאמירות .
מזרחי אולי אריה זקן – אבל אריה זה אריה .

ירושלמי 25 באפריל 2014

לגבי בלאט והמשך דרכו בעונה הבאה.
כשמנהל ועובד לא מסתדרים, גם אם התוצאות בסופו של דבר טובות, עזיבה היא משהו מקובל.
יש מספיק דוגמאות לשחקנים בלא מעט ענפים שלא הסתדרו עם המאמן ומצאו את הדרך החוצה במהלך העונה או בסיומה גם אם החוזה עוד לא יסתיים.
אני לא מוצא סיבה למה אצל מאמן שלא מסתדר עם ההנהלה זה יהיה שונה.

יניב פרנקו 25 באפריל 2014

מנכ״ל חזק יכול לנצח בעל אחוז שליטה מוגבל – בלאט היום חזק יותר מלפני שנה – פדרמן הצעיר חלש יותר .

גיא זהר 25 באפריל 2014

יניב, לא ירדת לסוף דעתי. טביב היה רק דוגמא לבעלים קמצן שחוטף על הראש על כך, ובצדק, בעוד שבעלי מכבי הקמצנים ממנו נישאים על כפיים. אין שום קשר להפועל.

גיא זהר 25 באפריל 2014

אחרי סדרת הראיונות ביומיים האחרונים אפשר לראות בגלוי את מפת האינטרסים מאחורי גוף תקשורתי שבעיקר משקפים את יחסי הכוחות בתוך הקבוצה. מרתק.

לא משנה 25 באפריל 2014

פיני גרשון מבין כדורסל – בגלל זה כ"כ חבל ש- 99.9% מזמן השידור שלו הוא מבזבז על דחקות, עקיצות ושכונה כללית שהוא עושה בשידור. וביחד עם יורם ארבל זה ממש נורא

ג'וני 25 באפריל 2014

חבל רק שבלאט לא ווינר כמו קליין ז"ל פיני גרשון צביקה שרף בלאט מאמן קטן עם אגו לשמיים ל הזמן מתעסק בפרובוקציה להוכיח לכולם כולל לתקשורת כמה שהוא טוב אבל תכלס בשורה התחתונה עד עכשיו לא הביא שום הישג רציני למכבי ת"א באירופה ובכלל לכדורסל הישראלי ולכן אי אפשר להגיד עליו שהוא אחד המאמנים הגדולים בכדורסל הישראלי שהוא גם לא אימן מחוץ למכבי ת"אץ
ושאף אחד לא יבלבל את המח שהוא הצליח עם רוסיה שיש לך שחקן חיזוק אמריקאי מהרמות הגבוהות כמו הולדן ואת קירילנקו אחד הגדולים בכדורסל העולמי ועוד שחקני טופ יורוליג אתה לא יכול שלא לזכות עם נבחרת כזו אדירה באליפות אירופה..רק ספרד יכלה לתת לה פייט וזהו.שבלאט יצליח עם נבחרת בסדר גודל של ישראל כמו רלף קליין ז"ל , צביקה שרף או מולי קצורין אז אולי אפשר להוסיף אותו לרשימה של הגדולים.
על גרינברג כבר אפשר להגיד שהוא אחד הגדולים שהיו פה למרות שמאמן פה בסה"כ רק 2 עונות.

איציק 25 באפריל 2014

סוף סוף תגובה שקולה, רצינית ומנומקת.
תלמדו כולם איך צריך לכתוב, ואתם מבלבלים את המח עם התגובות והפוסטים ההזוים שלכם.
שאפו גדול ג'וני!!!

פיני 25 באפריל 2014

מסכים לגבי צביקה שרף. אני רואה את הנבחרת כבר 40 שנה, כולל 1979, ואף נבחרת לא ריגשה ונתנה את הלב כמו שתי הנבחרות של 2005 ו- 2007. הראשונה ניצחה את ספרד והפסידה ליוון ובעיקר לשופטים אחרי קרב ענק, והשנייה גברה על סרביה וקרואטיה וכמה חבל על שהפישול נגד פורטוגל מנע רבע גמר ומעלה. ההישגים האלו הרבה יותר מרשימים מההצלחות של פעם לאור התפרקות יוגוסלביה וברה"מ

49ers 25 באפריל 2014

רק חבל שאתה שוכח להשתמש בסימני פיסוק מעת לעת. קח אויר, חביבי… יאזינו לך בקשב רב יותר אם תהיה קצת פחות מתלהם.

49ers 25 באפריל 2014

בהתייחס לג'וני כמובן.

trailblazer 26 באפריל 2014

ג'וני,אתה אמיתי? לרוסיה 2007 היה כוכב NBA אחד(קירילנקו),שחקן טופ יורוליג(הולדן) ועוד שחקן יורוליג מצוין אך לא כוכב(סברסנקו) וחריאפה שהיה כוכב NBA בערך כמו שפאבל פודקולזין היה כוכב NBA,וזהו בערך. רוסיה של בלאט גברה בגמר על אלופת העולם דאז בביתה,עם דור הזהב(גאסול,נבארו,קלדרון וכו')בשיאו,ובדרך עברה את צרפת של פארקר ודיאו ואת ליטא של שאראס,קלייזה והתאומים. את מדליית הארד מלונדון בלאט לקח בלי הולדן,ואני לא מזכיר אפילו לאילו תוצאות הגיעה רוסיה לפני ואחרי בלאט, וכל זה במרחק הקשה בגוגל ממך,אז סייג לחכמה שתיקה.

ג'וני 26 באפריל 2014

trailblazer

זה בדיוק מה שכתבתי.
שעם שחקנים כמו שהיו לו בנבחרת רוסיה אי אפשר שלא לזכות באליפות אירופה ולהצליח באלימפיאדה.

נראה את בלאט מוביל את בולגריה לאליפות אירופה כמו שפיני גרשון עשה.
נראה את בלאט זוכה בגביע עם הפועל ירושלים ובאליפות עם הגליל וזוכה ב3 גביעי אירופה כמו גרשון

אתה שוכח שבלאט זכה אליפות עם מעצמת כדורסל רוסיה ולא עם נבחרת פולין או בלגיה .

אפילו מולי קצורין לא רואה ממטר את בלאט שגם זכה באליפויות עם מכבי ת"א ואף הוביל את הנבחרת שלנו לרבע גמר אליפות אירופה ואפילו הצליח להשאיר העונה ליגה את הרצליה.
בלאט מסוגל להצליח וגם לא תמיד רק אם יתנו לו תקציב גדול עם סגל רחב של שחקנים עדיפות לכמה שיותר אמריקאים.

אז סייג לחכמה שתיקה !

קובי (מכביסט) 25 באפריל 2014

לעמית :
שכחת להוסיף לכתבה את מה שאמר בלאט לעיתונאים "יש לכם אובססיה לבקר את מכבי. בסוף לא ישאר לכם על מה לכתוב ותעברו לגאוגרפיה",

Comments closed