1. אחרי כל דיווח נוסף על פציעה שמגיע, ובמיוחד אחרי הדיווחים על הפציעה של סטף. ואז אמביד. ואז  קיירי. עולות בי תחושות שאני כבר לא אצליח להתרגש ממה שיקרה בליגה כי הפציעות האלה מדכאות יותר מדי.
  ואז אני רואה קליבלנד – סיקסרס וזה כל כך כייף. שכל מה שעולה לי בראש זה "תביאו כבר ת'פלייאוף, ישחק מי שישחק!"
 2. אני חושב שפילי היא אחת הקבוצות שראיתי הכי הרבה השנה אבל אני מרגיש שרק לאחרונה נפל לי האסימון כמה שההתקפה שלהם זורמת, יפה ומבוססת מסירות וחיתוכים. הם מובילים את הליגה במס' מסירות ושניים רק לג"ס באסיסטים למשחק.
  הם מובילים את הליגה גם באיבודים אבל זה כבר נושא אחר.
 3. דווקא לאור העובדה הזאת, בולט כמה קשה לסימונס (בטח כשאמביד בחוץ) לייצר נקודות יש מאין .
  בשנתיים האחרונות הייתי בתהליך התאהבות בשני שחקנים שמאמצע העונה הלך ונחלש להפתעתי: יאניס וסימונס. יש משהו שמקשה אלי לאהוב עד הסוף שחקנים שהמשחק שלהם מתבסס בעיקר ולפני הכל באורך ובכח. כמובן שהשילוב בין גוף כזה למה שעושים איתו, איך ששולטים בו, ומביאים את היתרון הזה לידי ביטוי ראוי להערצה, ועדיין.
  סימונס מדהים, ואני חושב שהסיפור בינינו רק בתחילתו (מה שאני לא בטוח לגבי יאניס). מרתק לראות לאן הוא עוד יתפתח. לחשוב שהאיש בן 21! אבל ניכר שהוא חייב את הקלעים לידו בכושר מעולה ואת משחק החיתוכים לעבוד כדי באמת לשלוט בהתקפה. וזה בולט במיוחד כשהוא משחק נגד…
 4. לברון (לא שזה פייר להשוות בינייהם בשלב זה של הקריירה). מדהים כמה מעט כשרון עוטף אותו כרגע, ועדיין כמה מעט הוא צריך בשביל לשלוט במזרח. למען השם, עולה איתו בחמישיה סדי עוסמן שקלע שנה שעברה 7 נק' למשחק באנדולו אפס  (פילזן).
  מי שעוקב אחרי הבלוג בטח כבר יודע שאני לא יושב ראש מועדון המעריצים של לברון. יש שמועות שקריאות "הייטר" אף נזרקו לאוויר. אני כמובן הודף במרץ את הקריאות האלה. ברצינות. אין ספק שאני לא יכול לסבול את הדמות שלו, את השריקות שהוא מקבל (או לא מקבל לצעדים ועבירות תוקף) וגם לא את האמירות המעצבנות לגבי מקומו בהיסטוריה שלעיתים עולות. אבל, אני הראשון שיקפוץ מהספה אחרי עוד מסירה מצד לצד לקלעי חצי פתוח בפינה או סיומת ביד שמאל אחרי שחטף את הבומבה. אם השנה הוא לוקח את החבורה הזאת לגמר זה יהיה בשבילי אחד מהישגיו הגדולים.
 5. ולחשוב ששתי אלה הקבוצות הכי טובות במזרח (עם טורונטו). עם כל ההתרגשות סביב התחרותיות, ההתקפה החדשה של טורנטו, ההתחדשות של בוסטון, the proces בפילי, הפריק והלברון בקליבלנד – עצוב איך המעבר של קיירי והפציעה שלו גרמה למזרח להראות עוד יותר בינוני מאי פעם.
 6. איזה ילד כאפות זה לברון (כמעט, כמעט הצלחתי לעבור פוסט בלי להתעצבן ממנו).באמת.
  אני לא יכול לסבול את איך ששנייה אחרי שהחטיא עונשין מכריע (היה ספק שיחטיא אחת?), הוא מיד הולך ומחייך עם כולם ומתחבק בכייף "עם היורש" ברצף ליקוקים הדדיים. איזה איש שכולו יח"צ. מעניין איך ההם מההשוואות היו מגיבים אחרי הפסד כזה.
 7. עוד מעט הבחירות. כבר חשבתם מי מקום שני ב-MVP שלכם?
  מי הרוקי שלכם? שחקן ההגנה? המאמן? הולך להיות מאד צפוף השנה שם.
 8. ונעבור מהארצית לליגת העל, הלילה יש:
  דנבר – קליפרס, פליקנס – ווריירס, ספרס- בלייזרס, OKC – רוקטס.
  אם כל הקב' שמדורגות גבוה ינצחו יהיה מצב שמקום 5 עד 9 (יחד עם מינסוטה שלא משחקת הלילה) כולן עם מאזן זהה – 45-35. מצ'עמם…
  את מי הייתם רוצים לראות בפנים ואת מי מחוץ לפליאוף?

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

אחרי מפגש שתי המובילות ב-NBA
פלייאוף!