*

מבלי להרגיש (באמת, כמה מהר זה עובר), ואחרי עונה שהשאירה אותנו חבולים, מחר בערב הוא מתחיל – פלייאוף 2018, לטס גו!
הלכתי על פורמט פתוח של מחשבות שעוברות לי לפני הפלייאוף, הבחירות שלי לשחקני העונה ואז ההימורים הגרועים שלי. מוזמנים להתווכח על הכל.

*

1.עבורי זה נראה כמו פלייאוף שהולך להיות מהקשים לחיזוי אי פעם. גורם הפציעות, שלא ברור איך ישפיעו ומתי בדיוק שחקנים יחזרו ובאיזה כושר (קרי, אמביד), קבוצות שלא תיפקדו "אבל פלייאוף" (קליבלנד, OKC), קבוצות שכן תיפקדו "אבל פלייאוף" (טורונטו, אינדי), קבוצות צעירות עמוסות כשרון (פילי, מינסוטה), קבוצות מנוסות יחסית חסרות כשרון (בוסטון, מיאמי).
אם נעבור סיבוב ראשון ללא אף מטאטא אני בכלל לא אהיה מופתע.

2. OKC – צל"ש או טר"ש. זאת קבוצה שהיא פשוט תעלומה. התחילה רע, המשיכה טוב, סיימה ככה ככה. קבוצה שלא נראתה ממש מחוברת בשום שלב, אבל מצד שני מדגדג לי לחשוב שקבוצה שמורכבת מכוכבים שיש להם כ"כ הרבה להוכיח, והראתה שכשהם באמת רוצים הם יכולים לנצח ממש כל קבוצה – תפתיע.
הלכתי איתה בתחילת העונה, וכפי שתראו בהימורים אני ממשיך ללכת איתה. אבל זה לגמרי יכול להיות כמו אכילת כובע לדורות.

3. התחושה שלי שאחרי כל העניין בסוף העונה הסדירה, קבלנו סדרות יחסית פחות מעניינות במערב. חוץ מOKC – יוטה, האחרות לא מדי מותחות ולא רוויות סיפורים כמו שיכולנו לבקש. מצד שני במזרח אני מרגיש שהכל יכול לקרות. מבין פילי, מיאמי, בוסטון ומילווקי – אני יכול להאמין לכל תסריט אפשרי. מבוסטון בגמר האיזור ועד מיאמי שם.לכן במזרח הלכתי על הפתעות מרובות.

4.אני לא יודע מתי ואיך אמביד יחזור. ספולסטרה מאמן מצויין שידע לנצל את הבעיות בהתקפה העומדת שחוסר הקליעה של סימונס עלול ליצור, ובפלייאוף הקלעים פחות קולעים, ההתקפות יותר "עומדות". והנסיון מדבר. מיאמי – פילי יכולה ללכת ממש לכל כיוון. הפציעה של אמביד מכריעה את הכף עבורי לכיוון מיאמי.

5. וושינגטון עמוסת בעיות מול טורונטו שסופסוף נראית מוכנה, ועדיין, מרגיש לי שם ש-וול וביל, אחרי כל הדיבורים, יגיעו לפלייאוף עם המון להוכיח. ואין כמו טורונטו במקום הראשון בשביל לנחש כזה אפסט.

6.  קאווי, היווארד, קיירי, סמארט, קאזינס, פורזינגיס, אמביד, קארי (באטלר, גובר) – אם היינו בונים קבוצה מהשחקנים שלא יתחילו את הפלייאוף הזה בגלל פציעה (ונוסיף לספסל את אלה שחוו פציעות ארוכות העונה), נקבל קבוצה שלוקחת אליפות בהליכה.
ורק לברון בגיל 33 השלים 82 משחקים עם מספרי קריירה. תופעה. מאחל לו (מכל הלב) עוד הרבה שנים כאלה.

7. בווידאו המצורף – הפרק החדש של game of Zones. איך עוד לא נתנו להם אוסקר,איך?

8. ובסוף, אני חושב שנגיע לגמר הקבוע בפעם הרביעית. כלומר, אחרי כל הדיבורים "עולם כמנהגו נוהג". אבל השנה יותר מתמיד אני חושב שזה הימור הרבה פחות וודאי משהיה בעבר, ובטח ממה שחשבנו בתחילת העונה.
בכל מקרה, איזה כייף יהיה עד אז. יאללה שיתחיל!

********
בחירות
* כמו תמיד, אקדים ואומר, שמכיוון שאין בקריטריונים ברורים הכל ניתן לוויכוח הקלות. נמנעתי מהלכנס עמוק למס' ופשוט העלתי נקודות עיקריות בקשר לבחירות שלי.
********

MVP

1. אין לי משהו מעניין לחדש כאן.
2.אנטוני דיוויס. אני לא לגמרי מבין למה יש קונצנזוס לגבי לברון במקום השני. עד הפציעה של קאזינס הפליקנס היו 27-21, 56%. אחריה הם 21-13 – 62%. אמנם הביאו את מירוטיץ אבל לא הרבה מעבר. דיוויס סחב אותם לעונה של 48 במערב הזה, קליבלנד ניצחו 50 במזרח.דיוויס שני בליגה בנק' ובצד השני של המגרש שהוא די חשוב, הוא גם טופ 5. בשונה מ..

3. לברון.
מצד שני כמו תמיד בנושא הזה, יש מספיק טיעונים גם לסדר הפוך.

שחקן ההגנה

1. רודי גובר.
אני עדיין חושב שהשומר הכי טוב (ששיחק השנה) הוא דריימונד גרין אבל מכייון שכמו כל הווריירס הוא שיחק בהילוך (מינוס) שני, הוא לא יהיה בדיון.
2. ג'ימי באטלר.
3. פול ג'ורג', אולדיפו, אנטוני דיוויס.

משתפר

1. אולדיפו. השיפור שלו העונה היה אחד הסיפורים המדהימים. אני חושב שהוא בעיקר שם זרקור נוסף על דיוני ראסל ווסטברוק (והצוות מסייע שהיה או לא היה לMVP של שנה שעברה).
2.ג'מאל מארי – אמנם בדר"כ לא בוחרים בקטגוריה הזאת שחקן שנה שנייה אבל הקפיצה שלו, מבחינתי, בלתי ניתנת להתעלמות.

רוקי

1. סימונס. נראה שאחרי פתיחת העונה המדהימה שלו התחלנו "להתרגל" ולקראת הסוף כבר חשבנו שאולי זה לא מספיק לתואר. הפציעה של אמביד והריצה בסוף הורידה כל ספק.
2.מיטשל.

שישי

1. לו המתוק.
2.אריק גורדון.

מאמן

אולי הקטגוריה הקשה ביותר. אני לא זוכר עונה שיש בה כל כך הרבה מועמדים "ממש רלווטיים" (סטיבנס, קייסי, סניידר, מקמילן, בראון, סטוטס) ועוד לא מעט שהם סתם רק "רלוונטיים (דאנטוני(!), פופוביץ). מבחינתי:
1. סטיבנס/מקמילן. אני פשוט לא יודע איך להחליט. שנייהם עשו פשוט זהב מממש מעט. אינדי סיימה עם משהו כמו 17 ניצחונות מעל הערכות תחילת העונה. לגבי בוסטון, השיגו המון ביחס למה שנשאר להם אחרי הפציעות. ממש מעניין איך יראו בפלייאוף.
2. סניידר – ההתמודדות שלו במשך העונה עם כל מה שעבר על יוטה, ולסיים ממש אחרי ג"ס ויוסטון (עם כל חבורת הקבוצות) זה לא פחות ממדהים.

קייסי לא בטופ 3 מבחינתי. דובר רבות על השינויים שעברו הראפטורס השנה. אני עדיין סקפטי לגביכמה זה אמיתי, ואיך זה יראה באמת בפלייאוף. ראו גם ההימורים שלי למטה. כבר בהיכון לאכילת כובע רצינית בנושא הזה.

 

********
ההימורים שלי*. מה שלכם?
* ההנחה בהימורים היא שאמביד לא ישחק לפחות במשחק מס' 1, ושסטף חוזר לכל המאוחר בסיבוב השני עם לפחות 80% תקינות.
********

*

אם תרצו לשמוע עוד מהבלוג אפשר לעקוב בדף הפייסבוק של "שיימס ברשת" וכן בטוויטר.

*

 

קליבלנד - סיקסרס; מחשבות NBA.