דז'ה וו

spursheat

הנה זה מגיע, אחרי עונה ארוכה ומייגעת, ופלייאוף שהתחיל הכי מהר ולאט לאט נרגע ואחרי ששוב נכשלתי בהימור שלי על אוקלהומה, מחר תתחיל סדרת הגמר שמאיימת להיות מהגדולות שראינו. לא יכלו לחסוך לנו את כל הבלאגן, לתת להן חודש לנוח ופשוט להתחיל ישר שוב סדרת הטוב משבעה?
סן אנטוניו ספרס ומיאמי היט חוזרות, ואיזו סדרה זו יכולה להיות.

הסדרה החוזרת הזו, לראשונה מאז המפגש הכפול בין הבולס לג'אז ב97 ו-98 היא בעצם חלומו של כל אוהד שסיים את השנה הקודמת בתחושה של תסכול אחרי משחק 7 והמכות של דאנקן על הפרקט ויותר מזה, כמובן משחק 6 שכבר נכנס לאגדות. דיוני ה"כן דאנקן/לא דאנקן" וה"כן עבירה/ לא עבירה" שאפשרו לריי אלן להשוות את המשחק עוד טרם שככו והנה השחזור כבר בפתח.

דאנקן מתוסכל במשחק 7. האם השנה זה יגמר אחרת?
דאנקן מתוסכל במשחק 7. האם השנה זה יגמר אחרת?

כשמסתכלים על מצבן של שתי הקבוצות יחסית לאותה תקופה, בשנה שעברה, נדמה שהספרס התחזקו מעט וההיט במצב קצת פחות טוב.
מעבר לעובדה ששלושת הכוכבים, דאנקן פארקר ומאנו התבגרו בעוד שנה, נראה ששחקני המשנה, שגם ככה תפקידם לעיתים הוא עיקרי לא פחות משל השלישייה המובילה התחזקו. קאווי לאנרד כבר בדרך להיות סופרסטאר בליגה, שיפר את הקליעה מבחוץ וגם את החדירה. ההגנה תמיד הייתה שם. מעל הכל, נראה שלנארד בעיקר שיפר את האסרטיביות עם הבנה שהוא כבר שחקן מוכח בקבוצה גדולה. דני גרין ממשיך להיות יציב מחוץ לקשת, בעיקר במשחקי הבית ומילס נהיה מחליף משמעותי שביחד עם אלוף השלשות מארקו בלינאלי מהווים קו אחורי חלופי לא פחות טוב מזה של שנה שעברה. את השינוי המשמעותי ביותר לדעתי מכניס בוריס דיאו ששידרג את משחקו ונהיה פקטור משמעותי, כשהוא מאפשר לספרס גם לתקוף חמישיות נמוכות עם משחק פוסט מצוין וגם לרווח מול שומר גבוה כשהוא מציג יד יציבה מבחוץ.

מנגד, אצל מיאמי שחקני המשנה כמו מריו צ'למרס ונוריס קול נראים פחות חדים ומשמעותיים מבעבר. ריי אלן יתן את מה שהוא תמיד נתן, וכריס בוש שיפר את הקליעה משלוש, אבל עדיין, לא נראה שמישהו בהיט הרים את הרמה שלו ביחס לעונה שעברה. מייק מילר שהיה חלק משמעותי בפאזל אשתקד עזב ונראה שספולסטרה שלף שפן בדמותו של רשארד לואיס למלא את מקומו. סימן השאלה העיקרי, מצבו הבריאותי של ווייד תמיד קצת לוטה בערפל, אבל אחרי עונה בה החמיץ כל כך הרבה משחקים נדמה שהוא עוד פחות יציב מבעבר.

בקרב המאמנים יש לנו מאץ' אפ מעניין במיוחד. מצד אחד אריק ספולסטרה, האיש שהוריד את כל הגבות שהורמו בעת מינויו, וצחק על ההימורים שהיו אם בכלל יסיים שם עונה אחת. לאט לאט המאמן הפך לאחד החלקים החזקים בקבוצה, עם מנהיגות שקטה, ניהול טוב של השחקנים ובעיקר חשיבה יצירתית, גם בהתקפה וגם בהגנה.
מולו ניצב הנסיך של הליגה, האיש שכל הכתרים כבר נקשרו לראשו, גם בגלל האופן בו הוא מחזיק את המועדון האדיר הזה כבר 18 שנים, ולא פחות בשל הדמות המיוחדת שהוא, שבאה לידי ביטוי הן ביחס השחקנים כלפיו והן במערכת היחסים שלו עם אנשי התקשורת – מאמן העונה. מאמן העשור.
פופוביץ' מודע היטב לקולות שעלו בסוף העונה שעברה על כך שיתכן וטעויות שלו עלו לקבוצתו באליפות, וכמו כולם בקבוצה הוא בא במטרה להשיג תיקון. העניין הוא שלעיתים התשוקה העזה לנקמה ו"אובר המוטיבציה" עומדים דווקא לרועץ.

עם העובדה שגם ככה הספרס היו כל כך קרובים לאליפות כבר בשנה שעברה המסקנה המתבקשת היא שהשנה היא השנה שלהם. העניין הוא שלמיאמי יש את לברון.
ה"מלך" שהיהירות שלו לפעמים יכולה לשגע והפלופים המוגזמים כבר הפכו לסימן ההיכר ממשיך להיות השליט הבלעדי בכל מה שקשור לכדורסל על המגרש. אחרי שהוריד את כל הקופים מהגב בשנתיים האחרונות, הוא משחק ברמה הכי גבוהה בקרירה שלו. השחקן הכי טוב בעולם.

*

ישנם הרבה שחקנים, מאצ' אפים ונקודות שיהיה שווה לשים לב אליהם בסדרה הזאת – מצבו הבריאותי של טוני פארקר, איך ישפיע מבנה הפיינלס החדש, שעבר השנה לראשונה לשיטה של 1-1-1-2-2 בניגוד ל– 2-3-2 המרגיזה שהייתה עד השנה ועד כמה קריטי יהיה יתרון הביתיות של הספרס השנה בניגוד לשנה שעברה.

מבין כל השחקנים על המגרש אני בוחר לשים זרקור מיוחד דווקא על בוריס דיאו. מיאמי שהציגה לעולם את המונח שהיום כל ילד מדקלם – שיטת הסמול בול, תשאף לשחק בחמישייה נמוכה עם כמה שיותר קלעים המקיפים את בוש, וכמה שפחות עם כריס אנדרסון או יודניס האסלם. כך תוכל לנצל את יכולת האחד על אחד של לברון מבלי לאפשר להגנה להביא עזרות. ככל שהספרס יוכלו להעניש בהתקפה ולהתמודד הגנתית עם השיטה זה יקשה על מיאמי. וכאן דיאו נכנס לתמונה.

מצד אחד, הצרפתי הוכיח משחק פנים יעיל על שומרים נמוכים וחלשים לאורך הפלייאוף השנה (תשאלו את סקוט ברוקס ודרק פישר) בנוסף ליד יציבה מבחוץ לשם ריווח המשחק. מצד שני, זכורה לטובה היכולת ההגנתית היחסית מוצלחת שלו על לברון בגמר בשנה שעברה. דיאו יכול להיות שובר השוויון במאבק בין השיטה של מיאמי לזו של הספרס.

*

ו..לתחזית

אז על פניו, השנה זה הולך לספרס?

הכל נראה מוכן לסיום סיפור הסינדרלה הזה עם נקמה של הספרס והחזרה של מה שהיה שלהם לפני השלשה ההיא של אלן במשחק 6. כך תוכל השושלת דאנקן – מאנו – פארקר לצעוד לעבר השקיעה עם אליפות, ולכן זה רק טבעי שאגדה כמו אגדה אמורה להסתיים באפי-אנד.

אז זהו, שלא כל כך מהר. הבעיה היא שנראה שלהיט תמיד יש את מה שדרוש כדי לנצח, והתחושה היא שעד עכשיו הם עשו בדיוק את מה שהיו צריכים כדי להשיג את הניצחון הבא בלי לבזבז גרגר של מאמץ מיותר. למען אמת הם גם לא היו צריכים מאמץ מיוחד בדרכם לגמר השנה כשהמזרח החלש אפשר להם לשייט בצורה די נינוחה עד לגמר. לכן, קשה מאד להבין באמת עד כמה הם חזקים. והם חזקים מאד. יש להם את הניסיון, את הביטחון ואת רביעיית השחקנים המפחידים ביותר.

ההימורים של רבים על הספרס נראים לי הרבה פעמים כמו ההימורים של "מתנגדי מכבי", שמושפעים מרחשי ליבם ומהמרים תמיד שמכבי הולכת להפסיד את האליפות, למרות שהם יודעים את כוחה הבלתי נגמר – רק כדי לטעות ברוב הפעמים.

לכן, הפעם אלך עם הראש ולא עם הלב, ועם כל הצער שבדבר, הניחוש שלי הוא מיאמי בשישה.
אז מה ההימורים שלכם?

יאללה, שיתחיל כבר!

*

אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג לעדכונים על כל מה שחשוב וחשוב עוד יותר, גם בדף הפייסבוק או בטוויטר.

*

שחקני ה-NBA שמחקים את כדורסלני הליגה שלנו
גאולה

58 Comments

Sp 5 ביוני 2014

יהיה כיף!
אגב מייק מילר.

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

תודה, תוקן.

גיא 5 ביוני 2014

ספולסטרה לקח פרק מה"מדריך לשימור כוכבים ע"ש דאנקן" שכתב פופוביץ, מתח אותו לאקסטרים ויישם אותו על וויד. רוב המשחקים שוויד החמיץ השנה נבעו מאסטרטגיה שמטרתה לאפשר לוויד להגיע בכושר אופטימלי לפלייאוף ולסדרת הגמר. בניגוד לשנה שעברה בה וויד נזקק לניקוז נוזלים מהברך לפני משחק 7, שנה שבה לראשונה וויד הציג +/- שלילי בפלייאוף, השנה וויד משחק יעיל מתמיד, סיים עונת שיא באחוזי קליעה מהשדה וקולע 39% מה-3 בפלייאוף.
התוספת של וויד בריא עם איום סביר לקליעה מבחוץ ועם ברך (יחסית) תקינה שמאפשרת את החיתוך המהיר לסל לסיים עם ה"פלוטרים" המדהימים, נותנת למיאמי ייתרון שהיה חסר מאוד בסדרת הגמר של שנה שעברה.
נקודה נוספת היא ההתפתחות של כריס בוש כקלע יציב מ-3. השנה בפלייאוף בוש קולע 41% מ-3 נק' ב-4 זריקות במשחק, בסדרת הגמר של שנה שעברה ב-7 משחקים בוש זרק 6 פעמים מ-3 ופגע -0. התוספת של בוש עם קליעה יציבה מאפשרת למיאמי לשחק עם לברון בעמדה 4 כאשר הוא מוקף ב-4 שחקנים עם קליעה אמינה מחוץ לקשת.
הניחוש שלי: מיאמי ב-6

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

לגבי ווייד אני מסכים שהייתה פה אסטרסגיה ברורה לאפשר לו מנוחה במהלך העונה, אפילו על חשבון יתרון הביתיות.
אני חושב שהספסול נבע גם מבעיות רפואיות כאלה ואחרות שצצו מדי פעם. כמו שכתבתי, קשה לי לדעת בדיוק מה הולך שם (בכלל בשנים האחרונות נראה שמה שהולך עם הגוף של ווייד הוא תעלומה, או משהו אחר…) – אבל לי הוא נראה יותר שביר ופחות יציב משנה שעברה – אפילו עם כל המנוחה.
לגבי בוש – לגמרי. הוא שיפר מאד את אלמנט השלשות. מה שכן, לדעתי זה בא על חשבון האגרסיביות בצבע (בוש? אגרסיביות??).

גיא 5 ביוני 2014

היום פורסם בבליצ'ר ריפורט ראיון עם טים גרובר, המאמן האישי של דווין וויד, שבנה את תוכנית המנוחה של וויד במהלך העונה. לפיו וויד מגיע לפיינלס בכושר יותר טוב השנה מאשר שנה שעברה.

אני ממש לא זוכר מתי לאחרונה בוש היה אגרסיבי בצבע, אבל לזכותו הוא לקח את ריבאונד ההתקפה הכי חשוב, ברגע הכי חשוב, שבלעדיו אנחנו מדברים על ההיט שמנסים לנקום בספרס ועל חוסר היכולת של לברון לנצח את פופוביץ.

אודי 5 ביוני 2014

בוש אמר לפני שבועיים שהוא קיבל החלטה, ביחד עם צוות האימון, להפסיק לשחק ולקלוע מהצבע, דבר שהוא היה עושה די הרבה בטורונטו, כשהוא הבין שלקלוע שלשה מביא נקודה אחת יותר. זה אולי אובר-סימפליפיקציה של השינוי, אבל הוא היה פעם שחקן פוסט לא רע בכלל. מיאמי צריכים אותו כאחד שמרווח את המגרש.

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

לקחו לו די הרבה שנים של כדורסל בשביל להבין את החוק היחסית פשוט הזה בהקשר של מספר הנקודות שמקבלים אחרי קליעה מאחורי הקשת ;)

אודי 5 ביוני 2014

אולי אם הוא היה נשאר יותר משנה במכללה היה לוקח לו פחות זמן להבין את זה.

איציק 5 ביוני 2014

1. האם אתה בטוח שעכשיו הוא מבין, או שפשוט עושה מה שאומרים לו.
2. אם כולם יבינו זאת, תכיף נראה את ההילברטים, והג'ורדנים (ד'אנדרה, למען הסר ספק) רצים להטיח שלשות בקרש, במקרה הטוב, ובקהל במקרה היותר היגיוני.

Yavor 7 ביוני 2014

היברט. הילברט זה מבדיחה אחרת…

duncan 5 ביוני 2014

דיאו מגיע בכושר נפלא אבל דווקא השאר היו גרועים בסדרה:
ספליטר ירד לספסל. מילס היה טוב מאד מול פורטלנד והרבה פחות מול אוקלהומה. בלינלי חלש בכל התקופה האחרונה. נקווה שיתעוררו.
דווקא ההיט קיבלו את לואיס מהארכיון. שחקנים מתבגרים ומאבדים אתלטיות אבל אין סיבה לאבד את היד ואכן לואיס עדיין שחקן עם ידית שיכולה תדפוק שש שלות בערב.

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

אני חושב שספליטר ירד לספסל לאו דווקא בגלל היותו גרוע אלא יותר בשל התאמות שהיו דרושות. הוא עדיין נותן יחד עם דאנקן את ההרכב ההגנתי הטוב ביותר של הספרס.
אני חשב שמילס היה בסר כששיחק (פשוט לא הרבה כמו במשך העונה) ובלינלי אכן היה מאכזב. בסה"כ של הספרס – יש להם צוות מסייע טוב יותר מבעונה שעברה.
מסכים לגבי לואיס – אבל אני לא מאמין שהוא ייתן יותר ממה שמילר נתן שנה שעברה.

גיל שלי 5 ביוני 2014

ראשארד לואיס נתן משחק אחד טוב. לא יודע אם סה אומר הרבה לקראת הסדרה שבה הוא יידרש להרבה יותר.

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

נתן שניים וחצי והצדיק את כניסתו לחמישייה.
לדעתי זה אומר מספיק והוא ידרש לעשות בערך מה שעשה מילר שנה שעברה – להיות גארד גבוה (את זה הוא יצליח לתת) ולקלוע את השלשות החופשיות ובכך למנוע אפשרות של עזרות בצבע.

אייל הצפון 5 ביוני 2014

פורמט 232 נתן יתרון גדול לקבוצה בעלת המאזן הטוב, כי נדיר לנצח 3 משחקי בית רצוף בסדרה, גם אם הפסדת משחק בבית יש סיכוי סביר למשחק שישי. בשיטה של 22111 היתרון מקוזז.
אבל כל זה דיבורים ריקים.
הגורם המשמעותי ביותר זה הראש של ג'יימס. נראה לי שחוץ מהאוהדים שלו, כולם רוצים שס-א תנצח, בגלל פופ, בגלל שטימי כבר בן 38, בגלל שאווה לונגוריה התעללה בגמד ולא שילמה על זה. אז זהו שבספורט אין מגיע. וברמות האלו מי שרוצה יותר ינצח.
מיאמי ב-6. כי אני רוצה שהם יפסידו (השנה)

guss 5 ביוני 2014

"דיוני ה"כן דאנקן/לא דאנקן" וה"כן עבירה/ לא עבירה" שאפשרו לריי אלן להשוות את המשחק עוד טרם שכחו והנה השחזור כבר בפתח"
מצטער על נאציות ההגהה- או שהתכוונת לשככו (נרגעו) או שהתכוונת לנשכחו. כרגע זה לא הגיוני

עמית זילברבוש 5 ביוני 2014

התכוונתי ל"שככו". תוקן, תודה. עזרה בהגהה תמיד מתקבלת בברכה.

guss 5 ביוני 2014

+1

ואגב, מיאמי ב-7. שלושת הנצחונות הראשונים (לא לפי סדר המשחקים, מן הסתם) של מיאמי יהיו באיזור ה-10 הפרש, הספרס ינצחו שלושה יותר צמודים. המשחק האחרון יהיה צמוד, ולצערי לברון יקח אותו

גורביץ ' 5 ביוני 2014

אחלה ניתוח. מסכים שבוריס דיאו יכול להיות האקס פקטור, רק שהוא לא שחקן מספיק טוב בשביל להכריע סדרת גמר. מצד שני דאנקן יספק את הסחורה ואם פארקר יהיה טוב כמו שנה שעברה, לנארד יכול להיות האקס פקטור, והוא שחקן שכן יכול להכריע סדרה.
בקיצור.. מיאמי ב-6

pipo 5 ביוני 2014

שתי נקודות מאוד קריטיות שלא התייחסת אליהן:
1. ג'ינובילי בפלייאוף ובסדרת הגמר בעונה שעברה היה שחקן גמור, במיוחד בגמר שאם אני זוכר נכון הוא לא היה פקטור באף אחד מהמשחקים בו. העונה הוא בא בתור כוכב אמיתי ולדעתי השחקן הכי משמעותי בין השלישייה של ס"א.

2. אפילו בעונה שעברה, האליפות הייתה כבר של ס"א, ותרשה לי לא להאמין שמיאמי שמרו כוחות כדי שריי אלן יוכל לצלוף שלשה בנס במשחק 6.

בקיצור, הלב אומר סאן אנטוניו, הראש אומר סאן אנטוניו, יאללה בלאגן

גיל 5 ביוני 2014

ג'ינובילי היה ענק במשחק 5 שפתח אבל אחרי זה חלש.

ניינר 5 ביוני 2014

אם מיאמי ימ"ש שוב פעם לוקחים אני לוקח הפסקה מהאן בי איי עד שלברון פורש

משה 5 ביוני 2014

און שדוראנט מגדל ביצים, מה שיבוא קודם.
אני לא אעמוד שוב במצב בו השחצן הנחנק הסדרתי הזה חוגג.

יוני (המקורי, מפעם) 5 ביוני 2014

או שהוא פשוט לא נחנק סדרתי… (ברור שהוא שחצן)

גורביץ' 5 ביוני 2014

+1

שי ס. 5 ביוני 2014

עדיין נחנק המנובל, אפילו במשחק 6 האגדי שלו כביכול, אחרי שהוא החזיר את ההיט למשחק, שזה כבר היה צמוד הוא עשה כל שביכולתו להפסיד את המשחק, איבודים אירבולים, ורק ווינריות לא אופיינית של כריס בוש והשלשה של אלן הצילו לו תאליפות.

שי ס. 5 ביוני 2014

העליתי את הקישור של המשחק למטה, אם הדקה וחצי האחרונות של המשחק זה לא היחנקות אז אני לא יודע היחנקות מה היא, אגב מי שלא נחנק זה טוני פארקר. לברון מנגד מאבד 2 התקפות רצופות (בין לבין אלן מבצע עבירה בלתי ספורטיבית על ג'ינובלי שמשום מה לא נשרקה), ואז עוד איירבול, שלשה של ג'יימס בין לבין החטאות מהקו נוראיות של ג'ינו ולנאורד, עוד החטאה של מר ג'יימס ולבסוף השלשה של אלן.

גיא 5 ביוני 2014

משחק 7 מול הספרס לא נחשב?

נ 5 ביוני 2014

התעלמות אלגנטית מהג'אמפר המכריע של לברון חצי דקה לסוף במשחק 7.
כששונאים מישהו אז אין בעיה לעוות את המציאות.

איציק 5 ביוני 2014

ראיתי את הדקה וחצי האחרונות שוב ואני לא כל-כך מבין על מה אתה מדבר. לברון היה נהדר ועשה כמעט כל מה שיכל כדי לעזור ל-SA לנצח. אם לא הלוזרים ג'ינובילי ולאונרד שפספסו מהעונשין, הם היו האלופים, ללא קשל לרי אלן.

שי ס. 5 ביוני 2014

טוב ננסה להגיב מסודר,
א. אומנם אני מאוד לא אוהב את לברון ועדיין אני חושב שהוא שחקן היסטורי, וכיום ללא ספק הכי טוב בעולם ועדיין:
איציק- נכון ג'ינובלי ולאנורד יצאו ממש לוזרים בדקות האלו, אבל אם לברון לא היה נחנק אז באמת מיאמי לא היו צריכים את השלשה של אלן.
בדקה וחצי האחרונות האלה מיאמי היו בפלוס 3, לברון מקבל שלשה בפרצוף מפארקר (האמת שמר טוב וסל גדול של פארקר), במהלך הבא לברון מאבד את הכדור ופאר קר קולע עוד 2. מהלך הבא שוב לברון מאבד את הכדור ואלן עוצר את ג'ינובלי בעבירה ממש מכוערת וגי'נו עם 2 מהקו, עד כאן 2 טעויות שלו מובילות לפלוס 4 של הספרס, אגב בדקות האלה מהלחץ הכדור כמעט בורך לו לחצי, ואחד מהאיבודים האלה קרו כשהוא ניסה לעשות פוסט אפ על פארקר, שוב פארקר!! בכלל כל שפת הגוף שלו נראית כמו עזבו אותי באמאשלכם. אחר כך הוא עולה ל3 אפילו לא פוגע בטבעת, מייק מיל מצליח במהלך גדול מצליח להחזיר לו את הכדור והוא קולע שלשה גדולה (באמת). אחר כך עוד התקפה במינוס שלוש מחטיא עוד שלשה ואז קרה מה שקרה.
בקשר למשחק 7 הוא באמת היה מדהים אבל הסדרה הזאת כבר היית גמורה אחרי מה שקרה במשחק 6 הספרס היו שבורים.

ובלי קשר לכל זה כמובן שלספרס יש רק את עצמם להאשים (ג'ינובלי ולאנרד).

אבל שוב באמת תסתכלו בדקה וחצי האחרונות האלה ותגידו לי שבלי ההיחנקות הזאת של לברון הספרס בכלל מגעים למצב של פלוס 5 חצי דקה לסיום.

דיזידין 5 ביוני 2014

איזה ערך יש לניתוח של הדקות האלה?
הרי הבנאדם מחזיק קבוצה של נגרים על הגב אליפות אחרי אליפות (ויסלח לי ווייד, אלילי והשחקן האחרון בעולם שראוי להיקרא "נגר", אבל הוא בעצם כבר רק חצי שחקן).

איציק 5 ביוני 2014

שי ס.,
קרא שוב את תגובתי ותבין את הציניות במשפט…

איציק 5 ביוני 2014

דיזידין,
אלן כבר עשה דבר או שניים ובמו ידיו הביא אליפויות. אולי זקן, אבל נגר…
וויד, בלי רגלים יותר טוב משלושת רבעי ליגה והוא היה בכול זאת לפחות על רגל אחת, אז הוא בטח לא נגר.
בוש, לא מחזיק ממנו כשחק סופרסטאר, אך נגר הוא לא.
גם אנדרסון, צ'אלמרס, מילר (השנה הוא הוחף בזקן אחר שיודע את העבודה) ובאטייה רחוקים ממקצוע הנגרות.
אז נכון שאנחנו לא מגזימים, אבל קצת סוחפים למקומות שנוחים לנו כדי להאדיר מה שנוח לנו (ולברון שחקן ענק גם ללא הנגרייה).

שי ס. 5 ביוני 2014

ואווו ממש הייתי בתוך הסחף ופספסתי את כל החלק של המשפט.

א. איציק אתה אלוף.

ב. פעם הבאה מבטיח לקחת שלוש נשימות ארוכות לפני שאני קורא תגובות.

פאקו 5 ביוני 2014

שיימס – נחמד לראות מישהו שלא הולך עם הבון טון של פופ וסן אנטוניו. ניסחת את זה היטב בפסקות האחרונות שלך. גם לי זה נראה כמו מיאמי ב-6 (בסגנון דומה למה שהיה עם אינדיאנה).

Rondi 5 ביוני 2014

לדעתי מיאמי מגיעים לסדרה הזו במצב יותר טוב מאשר בשנה שעברה.
הם בטוח יותר דרוכים ומוכנים מאשר איך שהם הגיעו לסדרת הגמר בשנה שעברה. (לדעתי אותה הסדרה הסתבכה בגלל חוסר הערכה מספיק של ההיט למרות שיש להם יתרון גדול במאצ' אפ).
צ'אלמרס עוד לא הגיע לפלייאוף הזה והוא נשמר לסדרת הגמר. אנשים שוכחים שיש לו ביטחון עצמי ענק והוא בעונת חוזה. אני בטוח שהוא הולך להיות שחקן מפתח בסדרה.
דווין וויד במצב פיזי הרבה! יותר טוב ממה שהיה בשני הפלייאופים האחרונים. בשלב הזה בשנתיים האחרונות הוא היה צמוד לשקיות קרח בכל שנייה שהוא לא על המגרש. אתה יודע שוויד ישאיר על המגרש את כל מה שיש לו והשנה יש לו קצת יותר. מה שעדיין אין לו דרך אגב זה MVP של סדרת הגמר בשושלת הנוכחית…

מיאמי ב-6.

ג'וש 5 ביוני 2014

ספרס ב-5 משחקים

איציק 5 ביוני 2014

הערה, הפופ הוא לא הנסיך של הליגה כי אם המלך בכבודו ובעצמו.
לגבי הכשר של הקבוצות, קשה לדעת. שתיהן עשו ניהול דקות משחק של השחקנים שלהם, ובצדק מבחינתם. מצד שני, יש פה חוסר הוגנות. יתכן שקבוצה עלתה לפלאי-אוף כי שיחקה מול מיאמי ללא וויד ו-SA ללא פרקר, וניצחה פעמים. קבוצה אחרת קיבלה את שניהם. אני לא אוהב את ההטיות הללו. אם היתה פציעה, אין מה לעשות, בכל מקרה אחר, זה חוקי, נכון מבחינת הקבוצות, אך פחות כשר מבחינת הליגה.

דיזידין 5 ביוני 2014

איזה דיכאון, אחרי שקראתי את כל התגובות פתאום הבנתי שמיאמי תובס בסדרה הזו. 4:1 במקרה הטוב.

ההשוואה ברורה, מצד אחד יש את השחצן הנחנק, הנכה והגבוה הרכיכה. ומנגד יש לנו את מספר 4 הטוב בהיסטוריה, את הרכז האנדרייטד שהוא בעצם אחד מחמשת השחקנים הטובים בליגה, ואת הכוכב האמיתי והשחקן הכי משמעותי בין השלישייה שגם נמצא בכושר שיא.

בשחקנים המשלימים אין בכלל השוואה: איפה האקס פקטור דיאו, גרין ולנארד ואיפה צ'למרס, אנדרסון ואלן. זו ליגה אחרת.

והמצב רק מחמיר כשמשווים מאמנים: מצד אחד הגאון, המקורי והמאמן הכי טוב בעשור האחרון אם לא אי פעם, ומצד שני מאמן שמצליח רק בזכות השחקנים שלו.

בקיצור הלך עלינו.

אדם 5 ביוני 2014

ניחוס כהילכתו. לא יעזור לך

נתן 5 ביוני 2014

אני רוצה שספרס ינצחו אבל יש לי תחושה לסוויפ של מיאמי

הרמן וולף 5 ביוני 2014

סן אנטוניו בסוויפ.
כי חייבים להמשיך את המומנטום של העונה הזאת בקשר ל"אין הוגן בספורט" א-לה ליברפול ואתלטיקו

גיל 5 ביוני 2014

לדעתי הדיבורים על מוטיבציה וכל הפסיכולוגיות הללו מוגזמים ולא רלוונטיים. בכדורסל נטו, הספרס עולים על מיאמי. שמרו כוחות או לא, מיאמי לא הרשימו כל העונה ואני לא רואה איך הם פתאום משחקים משחק כמעט מושלם שידרש נגד הספרס. גם במחשבה לגבי מה יכריע את הסדרה, כולם מדברים על החשודים הרגילים אבל שוכחים שתמיד מגיע איזה שחקן לא צפוי. אף אחד לא שמע על גרין שנה שעברה ואם היו מנצחים במשחק השישי יש סיכוי טוב שהיה זוכה בMVP. אני מהמר על ספליטר שיפתיע בהגנה טובה ובטרור מתחת לסל.

איציק 5 ביוני 2014

אני די מסכים איתך, אבל רק להזכיר, גם מכבי תל-אביב לא הרשימו כל העונה, וכולנו יודעים איך זה נגמר באירופה (לליגה עוד צריך להמתין, אך לפחות המקום השני מובטח :-) ).

גיל 5 ביוני 2014

ההבדל הוא ששם היה מדובר במשחק בודד. אין ספק שבמשחק אחד מיאמי יכולה להתפוצץ, אבל בסדרה שלמה הם לא מספיק טובים השנה לדעתי.

איציק 5 ביוני 2014

זה לא מדויק, מכבי ניצחה חמישה משחקים מתוך שישה מול קבוצות עדיפות על הנייר. שלושה משחקים מול מילאנו (סידרה), חצי גמר וגמר. כל אחד משחק בפני עצמו, אבל בהפרש של יומים מול קבוצות עדיפות בהרבה (על הנייר וכנראה בפועל) מציין משהו על הכושר בו היגיע הקבוצה. אני לא אומר שבסידרה מכבי היתה זוכה (סביר להניח שלא), אני רק אומר שלמרות עונה לא כל-כך מוצלחת ויציבה, לרגעי האמת היא הגיע בכושר הכי טוב. אותו דבר יתכן שקורה למיאמי, שהכל מתחבר לה טוב. וכשהכל מחובר, הכישרון שלהם שווה מאבק שווה מול SA.

גיל 5 ביוני 2014

אני מדבר על הגמר והחצי זה כל ההבדל. כמו שאמרת, מכבי התעלתה במשחקים בודדים אבל בסדרה ארוכה מול הכי טובות כנראה לא הייתה שורדת. ואנחנו לא יודעים אם הכל מחובר במיאמי. המזרח הוא לא דוגמא לכלום.

איציק 5 ביוני 2014

זו בדיוק הטענה שלי, אנחנו לא יודעים. ואם יתברר שהם התחברו בזמן, אז SA יכולה להיות בבעייה. זה לא אומר שהיא לא תיקח. אני מאמין ש-SA תיקח בכול מקרה, אך העסק הופך להרבה יותר מסובך.

גיא 5 ביוני 2014

ועדיין ההיט האלופים של השנתיים האחרונות. הסטטיסטיקה של מיאמי בפלייאוף ומול צמרת הליגה במהלך העונה (למרות ששיחקו 1/3 עונה ללא וויד) כמעט זהה לזו של הספרס (ייתרון קל להיט ב-Offensive Efficiency, ייתרון קל לספרס ב-Defensive Efficiency).כך שהטענה ש"בכדורסל נטו, הספרס עולים על מיאמי" לא עומדת במבחן המציאות.
אבל את הסדרה יכריעו המאצ' אפס' השונים והיכולת של המאמנים לבצע שינויים והתאמות לאורך הסדרה. הייתרון הגדול של מיאמי, שהשנה יהיה לפופוביץ קשה יותר להפתיע אחרי 9 משחקים בשנה האחרונה.

גיל 5 ביוני 2014

לאליפות שלהם בשנתיים האחרונות אין משמעות פה זו סתם מיסטיקה. לפני כמה שנים הלייקרס היו אלופים שנתיים והרי ידוע שפיל ג'קסון זוכה באליפויות בשלשות.

המאזן נגד קבוצות בעונה הרגילה לא אומר הרבה אבל המאזן הכללי כן, ובעיקר מבחן העין. מיאמי לא שיחקו טוב השנה בעוד הספרס שיחקו לפרקים כדורסל עילאי. זה נכון שזה עניין של מאצ'אפים וכאן דווקא לספרס יש יתרון. ופופוביץ' לא צריך להפתיע אלא פשוט לשחק על היתרונות של הקבוצה שלו.

היסטוריון של ספורט 5 ביוני 2014

הפעם ס.א בשבע עם ר׳ התקפה של דאנקן שקולע שוויון וסוחט עבירה ב 0.1 טיקים על השעון וקולע את קליעת הפאוול ומביא אליפות מתוקה למלך פופוביץ שאומר בקול טעיתי כשלא סמכתי על קליעות העונשין של דאנקן !!!!!

צור שפי 5 ביוני 2014

אין לי מושג בכדורסל. מיאמי בחמש.

איתן 5 ביוני 2014

מת שסן אנטוניו תיקח אבל מיאמי מפחידים, במיוחד כשהם עוברים למוד הרצחני בהגנה. ודווין ווייד ווינר ענק ושחקן שלא טועה ואי אפשר לשמור עליו. אולי הפחד משתק לי את המוח אבל אם מישהו באמת יצטרך להתעלות זה סן אנטוניו.

Rocky1 6 ביוני 2014

לצערי הרב, מיאמי ב-6

Just Ran 6 ביוני 2014

שתי הקבוצות נראות רעבות במידה זהה, שזה עוד ט'אמבס אפ לספולסטרה (וכנראה גם ללברון) שמצליחים לשמר את רמת התחרותיות של אלופה בריפיט.
למרות זאת, ס-א השנה היא רמת כדורסל בפני עצמה וזה לא הימור נבון להגיד שהקבוצה האינטליגנטית בליגה לא עשתה את ההתאמות משנה שעברה.
אה והגיע הזמן לשבור את מחסום ה-6 משחקים – סן-אנטוניו ב-5.

Comments closed