היה יופי

סיום עונה כמו שסיום צריך להיות. על רוט, העונשין ועוד שחקנים בעיתיים.

סמיתמולסמית

1. לא היה יכול להירשם סוף יותר משוגע לעונה המשוגעת הזאת. אחרי עונה מלאת הפסדי ליגה לכל הבא ליד, בסיומה הוכתרה כאלופת אירופה, מכבי תל אביב מפסידה את משחק האליפות וחוגגת טראבל. סליחה בלאט, קוודרדאבל – בל נשכח את גביע ווינר. לא לפני שהשעון מחליט שהוא לא משחק עם החוקים האלה, וההארכה מתחילה כשהשעון מראה 4 דקות. אז השיטה ההזויה הזאת לשמחתנו לא תמשיך איתנו הלאה, אבל לפחות קבלנו סדרה של שלושה משחקים. חבל רק שהמשחק השלישי ערך 5 דקות.

2. אחד החוקים הפחות ברורים ומוחלטים בכדורסל לדעתי, הוא חוק עבירת התוקף, מה שמשאיר הרבה פעמים החלטות מאד גבוליות לפרשנות השופטים. בכניסה האחרונה של דונטה סמית' לסל אתמול, רגע לפני שחטף גג אדיר מטיוס, הוא התנגש בדווין סמית' שניסה להתייצב לתוקף. לדעתי דווין לא הצליח להתייצב בזמן, כשרגל ימין שלו נראית בתזוזה. בכל מקרה, אני לא חושב שמצב כזה יכול להסתכם ב-no call. אז אמנם אין שופט בארץ שמעז לשרוק במצב הזה, אבל לדעתי המהלך הזה שווה לפחות דיון ותהייה.

3. מדברים הרבה על העונשין של מכבי אתמול עם ה- 14 מ-30, 47%, והעובדה שאם רק היו קולעים בצורה סבירה המשחק היה גמור הרבה קודם. אמנם שני האייסמנים שבמו קור רוחם הביאו את מכבי לאליפות אירופה לא תפקדו אתמול מהקו. היקמן, שחקן של 85% בעונה קלע אתמול ב-60% וטייריס רייס סיים עם 3 מ-7 מסכנים. אבל חשוב גם לזכור שהדברים הם אינם בדיוק יד המקרה. ראשית, זה לא מאד מפתיע שאחרי תצוגות גדולות של קור רוח באירופה מכבי כנראה נלחצים הרבה יותר במעמד הגמר הישראלי. אולי ככה זה כשאתה כבר לא אנדרדוג. ושנית, את רוב ההחטאות סיפקו טיוס עם 2 מ-5 וסופו עם 2 מ-6. ככה זה שבצד השני יש מאמן שעושה שעורי בית ושולח את האנשים הנכונים לקו.

4. אבל מה שהכריע את המשחק אתמול לדעתי, הוא החוק הרוסי, ולמרבה האירוניה, דווקא לטובת מכבי. במשך העונה אוהבים לספר לנו על התרומה של הישראלים במשחקים של מכבי, אבל אתמול הישראלים של חיפה הם אלו שעל המספרים שלהם צריך לספר. מורן רוט עם 2 מ-12 וחמש נקודות ודגן יבזורי עם 1 מ-6 ושלוש נקודות. פרנקו נאלץ לעמוד חסר אונים מול הישראלים שלו שלא מספקים את הסחורה והחוק הרוסי שלא מותיר לו הרבה ברירות.
אפשר להגיד הרבה דברים על פיני גרשון. אפשר בהחלט לא לאהוב את הסגנון שלו. אבל את הדרך בה הוא אומר את הדברים בכנות אני מעריך. גם אתמול עם סיום המשחק, פיני דבק במשנה שלו כי מרבית הישראלים לא מתאימים לרמה אליה מכבי שואפת. או כמו שהוא אומר, לא יכולים להשלים עשירייה באימון. הישראלים של חיפה הוכיחו את הנקודה שלו בצמד המשחקים האלו.

5. ואם נוגעים בנקודה הזו, אי אפשר שלא להתעכב על מורן רוט, הדמות הטראגית של הגמר הזה. אחרי שהרגיש שנעשה לו עוול במכבי, רוט הגיע נחוש להוכיח, ולא היה ספק מיהו האיש בעל מוטיבציית השיא על המגרש. אם ספורט היה לקוח מהאגדות, הכדור האחרון בהארכה אתמול היה הולך אליו לשלשת ניצחון. אבל לפעמים אובר מוטיבציה גם מפריעה. מורן לא הצליח להוות פקטור ולמעשה גם כשלא הלך לו המשיך לנסות באגרסיביות מוגזמת במקום לשחק על האנשים החמים.
אני מת על רוט. איך אפשר שלא. שחקן נשמה שחפר את דרכו לצמרת הכדורסל הישראלי ותמיד הגיע רחוק יותר ממה שהנתונים הפיזיים שלו רומזים שהוא יכול – בשל התכונות שגורמות לנו לאהוב ספורטאים. ובכל זאת, אני לא חושב שרוט הוא ברמת יורורליג, וגם אם כן, רק בתפקיד "משנה המומנטום" מקצה הספסל. הריטואל הזה של שחקנים שלא מצליחים במכבי ואז עוזבים ומאשימים את כל העולם בחוסר הצלחתם לא יושב עליו טוב. כבר כשהתחיל לדבר על כך שהמפגש עם מכבי בגמר הוא סגירת מעגל "וסימן משמיים" הייתה לי תחושה שזה הולך להיגמר באסון. אם רוצים "להחזיר" למכבי, צריך קודם לבצע ורק אחר כך לדבר. שישאל את גל מקל.

6. ועוד נקודה אחת שהציקה לי כבר כמה שבועות. כשטרנס רודריק סיים את המשחק הקודם עם 1 מ-6 מהשדה אחרי שהחריב לחיפה את ההתקפה בהרבה דקות הייתי מרוצה. אתמול, על אף משחק טוב, כשהוא יצא בחמש עבירות חשבתי שנעשה צדק. העובדה שחיפה צרפה לשורותיה את השחקן, מספר ימים אחרי שנחתך מאילת, אחרי שביצע עבירות משמעת רבות כולל בילוי עד השעות הקטנות ערב גמר הגביע – מאד צרמה לי. ברור שאילת לא חתכה אותו עקב היותו שחקן כדורסל לא טוב, אלא על מנת להבהיר שבקבוצת ספורט יש מעבר ליכולות הטכניות. והעובדה שחיפה "קפצה על ההזדמנות" ונתנה לשחקן "פרס", לדעתי לא ראויה.
אז אמנם דווקא אני שמספר הגופייה שלי בדה באזר הוא 91, מספרו של איש מאד בעייתי שאם מאמן אגדי לא היה נותן לו צ'אנס נוסף, לא הייתי זוכה לראות כך את אחד השחקנים האהובים עלי, צריך להיות יותר סלחן. ונכון שהיו בהיסטוריה לא מעט שחקנים בעייתיים שעם טיפול נכון הוכיחו שיש מקום בספורט לכולם. אבל יש דברים שלדעתי הם מעבר לאופי האינדיבידואלי של האדם. ויש דברים שקבוצות ספורט צריכות להצהיר שהן לא מסכימות לקבל אצלן. חוסר מקצוענות וזלזול הם חלק מהם.

*

אז זהו, הסתיימה לנו עונה גדולה, מעניינת עם הרבה סיפורים הפתעות ועניין. נאחל לעצמינו שבשנה הבאה יהיה לפחות אותו דבר. עכשיו נתקענו עם מה שנותר, סדרה שולית בארה"ב. אה, וגם איזה טורניר שמשחקים על מגרש ירוק. איזה כייף!

*

אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג לעדכונים על כל מה שחשוב וחשוב עוד יותר, גם בדף הפייסבוק או בטוויטר.

*

עונת קסם
או אנדרדוג - או יוהאנס: רשמים, ברזיל-קרואטיה

37 Comments

רועי 12 ביוני 2014

כשהתחלתי לקרוא את סעיף 2 על עבירות תוקף, חשבתי שאתה הולך לכתוב על התוקף על היקמן בפוסט אפ שלא נשרק, ועל המרפק שלו לחזה של דווין סמית' שגם לא נשרק, ואף נשרק פאול (וסל) לזכותו של דונטה.

עמית זילברבוש 12 ביוני 2014

היו לא מעט מקרים, כמו בכל משחק.
המקרים שציינת מחזקים את הטענה הכללית שהשריקה מאד "נתונה לפרשנות".
המקרה שהזכרתי הוא המכריע מכולם.

רועי 12 ביוני 2014

אני חושב שדווקא במקרה שציינת אין שום חילוקי דעות, לא היתה עבירה, לא תוקף ולא מגן.

עמית זילברבוש 12 ביוני 2014

איך תסביר מקרה בו יש התנגשות חזיתית בין שני שחקנים, כשהאחד מנסה להתייצב בדרכו של האחר לקבל עבירת תוקף?
או שהוא הצליח ואז זה תוקף, או שהוא לא הגיע בזמן ואז זה עבירת מגן. איך זה יכול להיות no call?

רועי 12 ביוני 2014

עמית, אתה לא ילד, ואתה לא חדש בכדורסל, היה מגע שלא השפיע על המהלך, יש כאלה אין ספור במשחק.

גיל שלי 12 ביוני 2014

מסכים עם רועי. בעיקר במהלך אחרון, צריך להיות מגע שממש משבש את המהלך כדי להצדיק שריקה כלשהי, זה לא מה שאני ראיתי

עירן 12 ביוני 2014

אני ממש שונא את השיפוט בישראל.

אוברקולינג מטורף ורצון בלתי נשלט לקחת את ההצגה (בנקודה אחת לפחות אני מסכים עם בורוביץ).

אבל השיפוט בגמר היה מצויין.

יוסי 12 ביוני 2014

קל להסביר, גם בלי תירוץ ההתקפה האחרונה:

א. פלייאוף, אגרסיביות ידועה (לא שבליגה אכפת לשופטים מזה, אבל שיהיה).

ב. לא הייתה עבירת תוקף- דונטה נכנס בדווין בלי רגליים, בלי ידיים ובלי אגרסיביות מוגזמת, לדעתי.

ג. לא הייתה עבירת מגן- דווין, לפי מה שראיתי, עצר בזמן.

ויקטור מורוז 12 ביוני 2014

+1

טל בן יהודה 12 ביוני 2014

מסכים עם כמעט הכל, כשנקודה 6 שלך מצוינת!
אבל… נשאר לי טעם טיפה חמצמץ מנקודה 3.

די חולק על הטענה שזה לא יד המקרה.
אני לא חושב שהייתה כאן הכוונה של פרנקו לבצע עבירות על הגבוהים. ה-2 מ-5 של טיוס הם משהו די צפוי שאתה לוקח בחשבון. מסופו אתה אולי רוצה עוד 1 או 2 מתוך ה-6. אבל ה-6 מ-12 של רייס והיקמן הם לחלוטין לא צפויים, ואתה מצפה ל-10-12 קליעות מתוך ה-12 זריקות שלהם.

בנוסף, המשפט "ככה זה כשאתה לא אנדרדוג" הוא קרוב, אבל לא מדויק. זה יותר "ככה זה כשהפסד שלך הוא בגדר קטסטרופה". אם ניקח את אתמול כדוגמא, חיפה הפסידה את התואר, וקשה היום למצוא ביקורות עליה. כולם מחמיאים וחולקים לה כבוד. עכשיו נחשוב איך התגובות היו נראות כלפי מכבי ת"א אם היא לא הייתה אלופה היום.

שחקני מכבי משחקים את המשחקים הללו עם משקולת על הכתפיים, משהו שקורה הרבה פחות ביורוליג. מאמין שזו אחת הסיבות לתפוקה המחפירה מהעונשין אתמול.

עמית זילברבוש 12 ביוני 2014

לגבי החלק הראשון – ההחטאות של היקמן + רייס אכן פחות צפויות. לדעתי תשומת לב, שליחה אל הקו, אפשור של 0 אליהופס לטיוס הם דברים שפרנקו בהחלט שם עליהם דגש בהכנות.

לגבי החלק השני – נקרא לזה כך או כך, על השורה התחתונה אנחנו מסכימים.

יוסי 12 ביוני 2014

אל תשכח גם את האוהדים של חיפה, שלמרות שיצא כבר לטייריקי להיתקל באוהדים דומים, הם לדעתי היו אחראים לפחות ל- 2-3 החטאות.
תראה מה קרה לשחקני מילאנו כשהם הגיעו למשחק מכריע בנוקיה (41% במש' 4) ותבין שהמצב סביר יחסית.

עודד 13 ביוני 2014

+1

no propaganda 12 ביוני 2014

אהבתי את הדו משמעות במשפט האחרון :)

אלעד ב.א. 12 ביוני 2014

אני לא חושב שהוא התכוון לווימבלדון…

אלעד ב.א. 12 ביוני 2014

לא נראה לי שהוא התכוון לווימבלדון…

Yavor 12 ביוני 2014

I think "no propaganda" confused the "green field" with the "green table", implying that football is tainted with corruption. Correct me if I'm wrong

גיא זהר 12 ביוני 2014

1. היקמן לא ישאר במכבי כי כמאמר פדרמן אצלנו לא מכפילים לשחקן שכר. לגבי טיוס וריס הכוונה לשדרג ולהאריך חוזה. במקרה של רייס יצטרכו לדעתי כן להכפיל שכר כדי לשכנע אותו.
2. ליד סמית היה אחד ראנדל, צריך להזכיר אותו.
3. לגבי עניין האקט החינוכי וואלה חיפה גם השאירו את סמית אחרי שקרא להם בני זונות. לא מפריע לי. הטעות היתה שלא הביאו רכז זר מחליף או לחילופין הציעו לברקוביץ להגיע אליהם כשנעימי הונחת על קטש.

עמית זילברבוש 12 ביוני 2014

לדעתי, זה דבר אחד לטפל משמעתית בשחקן בתוך המועדון מבלי לקשקש על זה לתקשורת.
זה דבר אחר לצרף שחקן שנייה אחרי שנחתך על ידי קבוצה בגלל סדרה של הפרות משמעת.
רנדל שחקן ענק. אם הוא מצליח להישאר בריא.

גיא זהר 12 ביוני 2014

רק להזכירך שאחרי עבירת המשמעת האחרונה באילת הוא שיחק בגמר הגביע ( והיה מזעזע). לדעתי השחרור נבע מעניינים אחרים ועבירות המשמעת הן תירוץ. אפרופו, אני מת לשמוע את הגירסה האמיתית של קטש לגבי נעימי.

אלון רייכמן 12 ביוני 2014

מסכים עם נקודה 4.
יש הרבה ישראלים שעברו במכבי למרות שלא באמת התאימו לרמה (יניב גרין למשל) ואחר כך התלוננו על הזדמנות שקיבלו או לא קיבלו.
במכבי לא מקבלים הזדמנות, לוקחים אותה. תשאלו את טייריס רייס. אפילו את פניני.
קצת נמאס לי מההתבכיינויות – בטח ובטח של שחקנים שפשוט לא מספיק טובים כדי לשחק ביורוליג. וכרגע, לצערי, אני לא רואה אפילו אחד כזה בליגה שלנו, מחוץ למכבי.

אנונימוס 12 ביוני 2014

ממתי מועדון ספורט זה רס"ר בצבא שלא נותן לחיילים להסתובב בלילה מחוץ לאוהל? כל עוד שחקן מתפקד כמו שצריך מצדי שילך לישון ב6 בבוקר.
בינתיים בשורה התחתונה משמרות ההבילויים של אילת עפו בחצי הגמר, והקייטנה של דאנטה סמית ורודריק הגיעה לגמר והייתה רחוקה סל אחד מאליפות.
אני מעדיף את הקייטנה.

גיא ג 12 ביוני 2014

אתה לא באמת מצפה מקבוצה שנותנת לגיטימציה לחוזים כפולים, שתחשוב פעמיים לפני שהיא לוקחת שחקן שנזרק מקבוצה אחרת בגלל עבירות משמעת.

עודד 13 ביוני 2014

"נותנת לגיטימציה". קרה פעם אחת, כנראה בגלל ההבדל בין החקיקה האמריקאית לישראלית. באותה מידה אני לא חושב שהנהלת מכבי תל אביב נותנת לגיטימציה לניהול בנק פרטי ע"י אחד מחברי ההנהלה.

פראליה 13 ביוני 2014

צודק, מכבי חיפה והניהול הרקוב שלה. ג'ף רוזן חייב לקחת כמה שיעורים בניהול תקין אצל דון שימון, מועדון כדורסל לא נבנה בחמש שנים

MOBY 13 ביוני 2014

נדרשת ועדת חקירה על אי הכאה על חטא של כותבים בבלוגים של ספורט בנושא שחקנים מסוימים וחסרון בחוליות עמוד שדרה של חלקם.
רוט ויבזורי הראו גמר נוראי הם ״חייבים״ לי אליפות.
בפעם השניה מזה שנים אני יוצא מיד אליהו בתחושת הפראיר התורן (טולברט….עדיין מופיע לי בסיוטים) עכשיו נוספו להם ההתקפה לפני אחרונה ובן רייס בזמן החוקי. והקפצה עד מוות של דונטה בסיום הארכה.
השופטים חירבו לנו את המשחק ברבע השלישי. לקחו החלטה אמיצה בסיום (עוד הוכחה לכך שהדון מזדקן). ויחד עם המזכירות הרסו הרבה מההנאה.

עמית זילברבוש 13 ביוני 2014

בשל ההיסטוריה, אנא פרט לגבי המשפט הראשון, על מנת שאוכל להגיב בידיעה שאנחנו מדברים על אותו דבר :)

MOBY 13 ביוני 2014

אתה הבנת.
השאלה היא מה המסקנה שלך לגבי״התכשיט״ להזכירך את הויכוח בין יבזורי לבין ….. בא נגיד…. גראד אחר ….. משחק באדום….. יש בו את האות ״ל״ ו ״י״ וזה לא לימונד.
איך מסכמים את העונה הזו תצוגות נפלאות מול מעשה דני דין.

עמית זילברבוש 13 ביוני 2014

אני חושב שפחות או יותר כבר סכמתי את זה בפוסט באמצע העונה:
http://debuzzer.com/shaymes/%D7%94%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9F-%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%9E%D7%A9/
ואני לגמרי עומד מאחורי כל מה שאמרתי.
לדעתי הוא שחקן מצוין, להיות שחקן משלים ליד זרים דומיננטיים, בטח ובטח בהשוואה לאלטרנטיביות הישראליות שיש לנו בארץ, גם במכבי. כי פניני עשה יותר ביורוליג? ויוגב?
הוא שחקן יורוליג לגיטימי לפחות כמוהם. ויש לו את החסרונות שלו. המדוברים כל כך. במיוחד אצלנו בארץ בו כל ספורטאי גדול חייב להיות גם אלפא דוג גדול.

יבזורי – יופי של שחקן. איזה ידית. עשה גם התקדמות נהדרת השנה גם בהגנה וגם בפיתוח כלים התקפיים נוספים. מת עליו.
אבל…ראינו מה הוא עשה כשנפגש בקבוצת יורוליג. אז גם את זה צריך לקחת בפרופורציות.

מקווה ששניהם יהיו בנבחרת בקיץ, לצד שחקני אלפא דוגס כמו כספי ומקל – אולי עוד נראה מהנבחרת הזו דברים יפים.

ומה דעתך? איך אתה מסכם?

MOBY 13 ביוני 2014

הסיכום שלי הוא שהלפרין הוא אחד השחקנים הטובים שיש לנו אולם הוא לא צריך להיות קפטן הנבחרת. ולדעתי גם לא בחמישיה.
הקבעון של מאמני הנבחרת על הלפרין וגרין עלו לנו בקמפיין שעבר.
אני לא מבין אף מאמן שמעדיף את גרין על צוברוביץ (גם הג'ינג'י נשטף כנראה בסיפור) . זה פשוט לא אותה רמה ואותם יכולות. כשאתה רואה את קיצן מפחד לחדור עד הסוף כי צוברה שם (ועוד כמה גארדים כמותו) לעומת העמידה הגמלונית של גרין זה מגוחך (גם מה שצוברה עשה לגרין במשחקים מולו היה לפנתאון והיה רחוק מהמצלמה). לצוברה יש בעיה לשמור אחד על אחד שחקנים אמריקנים גבוהים חזקים וזריזים, בנבחרת הוא יפגוש אותם רק בגמר של אליפות העולם לכן זה לא האישיו פה.
לשמור אזורית עם צוברה במרכז כשמקל כספי יבזורי ואליהו בחמישייה יהיה שמח. (אם טיוס נמצא כמובן שצוברה מגיע מהספסל) אם טיוס בלימודים אז לנדסברג יתפוס את מקומו של הלפרין בנבחרת…
ככה אני מסכם את הדברים.
הלפרין- הלוואי על כל הגארדים בישראל את היכולות שלו (קליעה והבנת המשחק, כדרור וגובה) אם רק היה משחק כמה שנים עם טפירו שהיה מלמד אותו (ולא רק את ארז כץ) מה זה לקחת אחריות ברגעים הקשים.

רועי 13 ביוני 2014

השופטים חירבו לכם את המשחק ? אין גבול לבושה.
אם לא השיפוט ב"סדרה" הזו, היינו יכולים להתכונן למונדיאל בשקט אחרי 20 הפרש במשחק הראשון, ולשייט במשחק השני ל 20 הפרש נוסף.
הכבוד שדונטה סמית מקבל מהשופטים, סופו ורייס יכולים לחלום עליו.
החלטה אמיצה – רוצה לומר החלטה שגויה שדופקת את מכבי בבית שלה ? כזו אמיצה ?

פראליה 13 ביוני 2014

ראית את המשחק הראשון?

רועי 13 ביוני 2014

הצורה שבה יקירכם קוז'י "שמר" על סופו, נחשבת לאונס במדינות מסויימות שדינו תלייה.

MOBY 13 ביוני 2014

רועי אין בושה. הבכיינות הצהובה פשוט נפלאה ממש הקוזאק הנגזל.
אם ברוממה היתה הצגת מזכירות כזו הרי לא הייתם מפסיקים לחלק כוכביות.
תירגע , תנשום עמוק, תשתה מים (עדיף קרים) ושב עם דף ונייר ותסתכל על הרבע השלישי (אפשר רק על החלק השני שלו) כשחיפה רצה אז ה״אנס״ לטענתך (אין לך מסננת?בושה? כבוד למילה הכתובה?) מקבל כמה שריקות שלא היו לעומת זאת החסימות של סופו וסמית (עם הידיים…. )ועוד עוברות ללא תגובה. היה שם שינוי מומנטום חלקו בגללנו חלקו בגללכם וחלקו בגלל אנשי המשרוקית.
בכל מקרה אנחנו הפסדנו את האליפות שלנו. אתם הייתם שם לקחת. יש לכם אחלה מאמן אבל הוא עזב. והתחרות נפתחה.
בשנה הבאה נפגש עם חוקים חדשים מעניין מה הם יהיו. נקווה שחיפה תשכיל לשמור את השלד הישראלי והזרים. עם חיזוק מהמחנות במיאמי של עוד גניבה (לנדסברג….) נהיה רק יותר חזקים. אפילו פרנקו, שלי אישית היו השגות עליו התגלה כפגיעה בול. יחד עם הנדבן מיאמי רענן כץ הפרויקט ימשיך.
לא נמאס לכם להתחזק על חשבוננו? פרקינס לנדסברג ודונטה? אין לכם מערך ״סקאוטינג״?

רועי 13 ביוני 2014

כל ה"ריצות" של חיפה, גם במשחק הראשון וגם במשחק השני הגיעו כשהשופטים בלעו את המשרוקית, ונתנו לשחקני חיפה לפוצץ כל שחקן של מכבי שהעז לחדור לכיוון הטבעת, לא סתם רייס הפסיק ללכת עד הטבעת לקרש-סל, ונעצר בחצי הדרך לזרוק טיר-דרופ, הוא הבין שתבוצע עליו הורדת זקיף בלי שום התייחססות של השופטים.
בעוד שבצד השני, דונטה ודנדל רק צריכים להסתכל על הטבעת והם מקבלים את השריקה לפאול (ולרוב גם סל, כי לא באמת מישהו נגע בהם).
כל צמצום ההפרש הגיע עם עבירות תוקף של דונטה, אחת על היקמן ועוד מרפק ברור ומכוער לחזה של דווין סמית, שבמקרה הזו הוא דונטה קיבל פאול וזכותו וסל. אז אל תדבר איתי על חירבו לכם את המשחק. השופטים בשני המשחקים היו מכונת ההנשמה שלכם.

ולשאלתך, לא, לא נמאס.

קובי (מכביסט) 13 ביוני 2014

כשמדברים על צברים למכבי ת"א. חייבים לעצור רגע ולראות את המצב!!

יש את הצברים המנוסים כמו הלפרין ניסים רוט יבזורי לימונד נעימי אליהו וכדיר,
יש את הצברים שעוד לא הבשילו מספיק כמו דאוסון רייס בלייזר,
ויש את הצברים שעוד לא הוכיחו את עצמם מספיק כמו חנוכי ברקוביץ' זליקוביץ' אריאל מנקו וטל דן,
ויש את מקל וכספי שכרגע לא רלוונטים!

זהו!!!

עכשיו מכיון שרוב השחקנים נמצאים בעמדות הגארד. זה אומר שבשביל להביא אחד כזה צריך לוותר או על זר (היקמן או המחליף שלו). או על לנדסברג שמחכה כבר שנתיים לקבל הזדמנות. קלעי חודר ושומר בסגנון של היקמן אין בארץ. מה שנשאר זה לוותר על לנדסברג. אז השאלה מי מתאים במקום לנדסברג? היחידים שאולי יתאימו הם הלפרין ולימונד בגלל הניסיון. ואולי דאוסון או בן רייס בעוד שנתיים!!! אבל בתכלס' אני לא מאמין ששווה לוותר על שחקן צעיר כמו לנדסברג בשביל להביא שחקן מבוגר כמוהם…

בעמדות הפנים – טל דן (3-4) כדיר (4-5) אליהו (4). דן הוא תואם פניני אז הוא מיותר. כדיר כבר היה ונכשל אבל גם אם כן הוא תואם טיוס וגם הוא מיותר. אליהו כאחד שלא קולע שלשות וחלש בהגנה הוא לא שווה את הכסף שדורש. והוא סתם ישאיר חור בעמדה הזאת למכבי,

אז מה שנשאר זה ללכת על מתאזרחים טובים כמו פארמר (אם יתאפשר) רוזפלט ואולי גם פישר (אם יקבל אזרחות). לקחת תארים ולחכות 2-3 שנים עד שנגלה כמה צברים מצויינים!!!

ד״ר א 14 ביוני 2014

הכי כיף לשמוע את שׂחקני חיפה מתלוננים על השיטה הדפוקה שגנבה להם אליפות.
ומה שלדונטה סמית היה לאמר על שיטת ההכרעה היה פשוט שירה צרופה.

די לדפוק את חיפה!
הקץ למאפיונריות של מכבי!
חזרה לסדרות של 5 משׂחקים מיד!

Comments closed