עונת המלפפונים 42: חתיכת עונת מלפפונים!

אמנם עונת המלפפונים בספורט הייתה סוערת, אבל זה עוד כלום לעומת מה שקרה בעונת המלפפונים של התקשורת.

צילום: שילוב תמונות של עדי אבישי וערוץ הספורט.
צילום: שילוב תמונות של עדי אבישי וערוץ הספורט.

בזמן שעונת המלפפונים של עולם הספורט הולכת ומסתיימת עם קיץ של מהלכים גדולים כמו די מאריה ופלקאו, לצד מהלכים גדולים עוד יותר כמו לברון, קווין לאב ודיוויד בלאט, נראה כאילו קיץ סוער בסביבת תקשורת הספורט הישראלי לא היה כבר זמן רב. אז מה היה לנו הקיץ?

רענון שורות בערוץ 1?

אחרי שהרגיל אותנו להאמין שלכל תהום יש תחתית עמוקה יותר אליה עוד ניתן להתדרדר, ולאחר שכבר התרגלנו לשמוע את ערוץ 1 בצירוף דיונים על רמת שידור של שנות ה-80 ופרסונות מקצועיות ברמת החבובות, הפתיעו השבוע ברשות השידור כשהודיעו כי השדרן של המשחק הראשי בליגת הכדורגל יהיה עמיחי שפיגלר. שפיגלר יחליף את יורם ארבל ולצידו יפרשן מוטי איווניר שכבר התבשרנו כי יעלה בהרכב במקומו של מיודעינו, דני נוימן.

לגבי איווניר הדיעות אולי חלוקות בין מקצועיות הפרשנות שלו בדרך כלל לבין האופי הקצת יבש של דבריו, אבל לגבי דבר אחד אין עוררין – בעולם בו "הכל יחסי", זהו רווח גדול לצופים.

שפיגלר הוא קונצנזוס רחב עוד יותר. האיש, בנו של מוט'לה שפיגלר שהתחיל כמנחה מחליף של חדשות הספורט ושדרן בעיקר בליגה הצרפתית, שידרג לאחרונה את מעמדו גם בערוץ הספורט והשבוע קיבל גושפנקה למקומו עמוק ב"mainstream" של תקשורת הספורט בארץ.

באופן אישי אני חושב שזהו מינוי מאד ראוי לאדם שלפני הכל נדמה שהוא ממש אוהב ספורט וכדורגל, כשלצד זה מציג גם ידע וקול טוב. אחרי שלאחרונה נשמע שהשדרנים יותר מקטרים על המשחקים אותם הם משדרים וקצת שוכחים את מקומם, אני חושב שזה שינוי מרענן. בנוסף, זהו אור כלשהו במנהרה הארוכה של התקשורת האינטרסנטית, כשסופסוף ניתן לראות מינוי שהוא לטובת הצופים גרידא.

מעניין יהיה לראות לכמה דקות של חסד יזכו הצמד שפיגלר ואיווניר לפני שתתחיל להישמע הביקורת, שככל הנראה תבוא גם תבוא. הרי ראשית, כאשר מגיעים לבמה המרכזית, חיצי הביקורת מופנים באופן טבעי ותמיד יש מי שלא מתחבר. מעבר לכך, כפי שהתרגלנו, הביקורת היא לא תמיד מקצועית והרי בעלי אינטרסים לא חסרים.

1

מהטלויזיה למגרש

שתי דמויות מהמרכזיות שיש בנוף תקשורת הספורט שלנו, כל אחד בתחומו, עשו את המעבר מהאולפן למגרש. אייל ברקוביץ' עורר סערה גדולה כשהפך למנג'ר הפועל תל אביב ונטש את מקומו ביציע העיתונות של ערוץ 5 ותכנית הרדיו המקושרת לאתר "One", ברדיו 102. במקביל, מהומה לא פחות גדולה עורר המעבר המוזר של פיני גרשון מעמדת הפרשן הראשי לעמדת עוזר מאמן מכבי תל אביב.

המעברים הגדולים שעשו השניים יהיו משמעותיים לא רק על המגרש עצמו אלא כמובן גם מחוצה לו, בתחום סיקור קבוצותיהם. שני ה"תמנונים" שידם בכל ויד כל בם הם בעלי השפעה גדולה בתקשורת בארץ. הדברים בולטים כמובן במיוחד אצל ברקוביץ' שטיפח קשרים קרובים בשני אתרי הספורט הגדולים בארץ שאת אותותיהם ניתן לראות עדו טרם התחילה העונה.
כששלמה שרף, ידידו של ה"קוסם" וקולגה ב"יציע" מרעיף מחמאות ללא הרף על קבוצתו בזמן משחק כדאי אולי להתייחס לפרשנותו, מי שעדיין עושה זאת כלומר, בערבון מוגבל.
כשאתר "One" בוחר למנף כל הצלחה בהפועל כ"ברקוביץ' הצליח למלא את בלומפילד" מחד, אך אייטמים בולטים כמו הריב של השוער דני עמוס עם המנג'ר החדש אפילו לא מוזכרים ככותרת באתר, הדבר מעלה תהייה. אפילו שתיים. יהיה מעניין.

4

הוקפצו להרכב

אם היה לכם טיפה שקט מדי לאחרונה, אם התחילו להגמר לכם מטבעות הלשון בתחום השליליות הדמגוגיה והחאפריות, עונת המלפפונים הזאת החזירה לנו דמות מאד בולטת בתחום. אני מדבר כמובן על רון קופמן שהוקפץ חזרה להרכב "יציע העיתונות". לאחר הריב המתוקשר בין ה"כוכב החדש", אייל ברקוביץ', לבין ה"טאלנט המזדקן", קופמן נופה מהתכנית שהוא היה בעצם אחד האחראים העיקריים להפיכתה לפופולארית, והווה גורם משמעותי בעיצוב אופייה הצעקני. בעקבות המעבר של ברקוביץ' חזרה למגרשים, התפנה המכשול מהדרך של קופמן והוא חזר להופיע בתכנית.

הסטוריונים טוענים כי בעבר היה קופמן עיתונאי רציני ומקצוען. האם תקופת הצינון הביאה לשינוי ויש סיכוי שנקבל את התכנית שהיתה פעם "יציע העיתונות" – נושכת אך רצינית, עולה לטורים גבוהים אך מקצועית? את זה נצטרך לשפוט בהמשך השנה.

הסגל שעוד לא הושלם

פוזיציה אחת משמעותית שטרם אוישה זהו תפקיד "הפרשן הלאומי". לאחר שפיני גרשון פינה את מקומו בעמדה המרכזית ישנם מספר מועמדים שלוטשים עינם לתפקיד. בנוסף, כפי שפורסם בגלובס, נראה שערוץ 10 לא יוכל לעמוד בהמשך התקשרות עם מכבי תל אביב ביורוליג, והשידור יעבור לערוץ הספורט.

אז מיהו הצוות הפוטנציאלי של שידורי הכדורסל בעונה הקרובה?
לעמדת השדרן יחזור,יש להניח, ניב רסקין. רסקין נושל מהתפקיד המבוקש על ידי יורם ארבל שקשריו עם רפי גינת, מנכ"ל ערוץ 10 בזמנו בטח לא הזיקו לו בתחום.
בעמדת הפרשן, לאחר עזיבתו של גרשון, שוב נפער חלל. גרשון וודאי לא היה בקונצנזוס אבל העיר את שידור, אם זה על ידי ניתוח מקצועי מעניין, אם זה באמירות גסות וחסרות טאקט או בעזרת מטבעות הלשון שכנראה כבר ישארו איתנו כמו "מבוא ל-" ו"בוא נרוץ/נשמור/נעשה פאול". השלימו את החסר.
בכל מקרה, המועמדים להחליפו לא גורמים לשבת על קצה הכיסא בציפייה לשידור הכדורסל הראשון. אם זה גור שלף הישנוני, אלי סהר הטרחן או מליניאק החפרן.

אני הייתי שמח לראות בעמדת הפרשן מאמן פלפלי שיביא ידע מקצועי לצד שידור צבעוני. אפי בירנבוים הוא שם שיכול לדעתי לעמוד במשימות האלו, ואם כבר ממילא להפליג בפנטזיות, אז יש מאמן ראשי שעשה רק לא מזמן עבודה מצוינת עם קבוצה שדי קרובה לליבי. יש סיכוי להביא את הג'ינג'י הלאומי?

אז את מי אתם הייתם רוצים לראות בתפקיד הפרשן?

*

לעידכונים, ציוצים ועוד פעלים מוזרים הקשורים לתקשורת הספורט ועוד, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג גם בדף הפייסבוק או בטוויטר.

*

יומן ההפסד בסופרבול של הבילס - אור דוד מלאכי
סוף סוף - מאיר והבה

70 Comments

אורן 4 בספטמבר 2014

אחלה פוסט,עמית.
לגבי קופמן,הוא אכן היה עתונאי רציני ומקצועי פעם.ולא,אין סיכוי שזה יחזור ביציע העיתונות.השליליות והאלימות המילולית ימשיכו לשלוט בערוץ הספורט.

עמית זילברבוש 4 בספטמבר 2014

א. תודה.
ב.חשבתי שהפאסימיות זה התחום שלי. דווקא לאחרונה התחילו להנחות ביציע שפיגלר ומאיה רונן שגם היא חביבה, ומתארחים אנשים יותר מקצועיים. אולי בכל זאת יש סיכוי?

אורן 5 בספטמבר 2014

מאיה רונן? אותה צדקנית שמטיפה לכל קללה של האוהדים ומחייכת לכל אמירה גסה של גרשון,היא אחת הסיבות שהערוץ הפך להיות למה שהוא עכשיו.
ואגב,יציע העתונות של אתמול היא דוגמא טובה למה אין לצפות מקופמן לשינוי.העיקר שהערוץ יודע להטיף נגד אלימות אוהדים.

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

להבנתי מדובר ביותר חיוך של מבוכה וחוסר אונים מאשר כל דבר אחר.
בכל מקרה, היא נראית לי דמות חיובית סה"כ שאוהבת ספורט ולא מחפשת צעקות.

אורן 5 בספטמבר 2014

לטעמי אחת הצבועות והמעצבנות ביותר.

אורן 5 בספטמבר 2014

מצד שני ,מלה טובה לערוץ הספורט על הפוטבולרוס-אחלה תכנית.

קובי 4 בספטמבר 2014

אדלשטיין יהיה מצויין כפרשן,אני זוכר פרשנות שלו מלפני די הרבה שנים על מכבי בערוץ הספורט,לפי דעתי זה הפרשן היחידי ששמעתי בחיי שאומר יותר מ"צריך לשמור יותר חזק,אסור לתת ליריבה כל כך הרבה ריבאונד התקפה" וכו…אלא ממש מסביר מהלכים,לצערי זה לא יקרה.
לגביי השדר המרכזי בכדורגל,שינוי מבורך למרות שאני לא צופה כבר שנים רבות בכדורגל ישראלי,וגם לא מתכוון להתחיל.

קובי (מכביסט) 4 בספטמבר 2014

עופר שלח היה פרשן הכדורסל הטוב ביותר. חבל שהוא הלך לטחון מים בפוליטיקה!

עומר 4 בספטמבר 2014

אני בעד גילי מוסינזון! זאת תהיה יציאה מצויינת. שידור מצחיק קולח ומהנה

עומר 5 בספטמבר 2014

אופס.. לא זכרתי את הפוסט ההוא. בכל מקרה אנח בעד

קובי 4 בספטמבר 2014

פוסט יפה.1- עמיחי שפיגלר שדר מצוין ,ברמה טובה מאד.איווניר יבש,אבל הוא פרשן ענייני,לא מדבר יותר מדי(עדיף בהרבה על שקיא כהן הקשקשן או בוני -הפרשנים בדיעבד)שיהיה להם בהצלחה!
2-יציע העיתונות עם קופמן מגעיל אותי,והפסקתי לצפות בה לצערי. הוא לא נותן לאיש להתבטא,וסך הכל נמאס ממנו.מה שהיה טוב פעם(אולי),מגעיל היום.הסיגנון דיבור שלו וההתנהגות-דוחים!
3-שלמה שרף הוא אינטרסנט מובהק,פטאתי ודוחה.ברקוביץ וגרשון ,טובים יותר כשהם שקטים ,ועוסקים במה שהם באמת טובים בו.
4- רסקין שדר מצוין לכדוסל(גם מנחה מצוין).הלוואי שאדלשטיין התותח יוכל לפרשן-זו תהיה חוויה.אם לא הוא,אז עופר שלח(אם אפשרי)או "רק רשת"(לפחות נצחק).

אורן 5 בספטמבר 2014

קובי,
מסכים עם כל מלה חוץ מפרט קטן.איווניר דווקא כן מדבר המון בשידור-אם כי הוא באמת אחלה פרשן.

ינון 4 בספטמבר 2014

פוסט על הכיפאק על נושא שהוא בהחלט כואב מאד לאוהדי הספורט בארץ.
רק דבר אחד אני לא מסכים וזהו אפי בירנבוים. אני חושב שהוא פרשן מאד לא מעניין.
שלשום הוא ביצע עבודתו כפרשן באחד ממשחקי גביע העולם בכדורסל,לא זוכר איזה (באמת שאני לא זוכר איזה משחק זה היה… נרדמתי ממש מהר). הוא נתן עבודת פרשנות משעממת מאד, מונוטונית ובאופן כללי לא אומר דברים מעניינים במיוחד.

עמית זילברבוש 4 בספטמבר 2014

ינון,
לא יודע לגבי המשחק הספציפי שהזכרת, אבל אפי הוא בגדול איש מקצוע טוב וגם דמות צבעונית ככה שאני חושב שיש שם פוטציאל.
קח בחשבון שגם אם הוא לא טוב כיום, עם נסיון זה יכול להשתפר.
ומעבר לזה, אני פשוט לא רואה הרבה אופציות מעניינות יותר. יש לך?

ינון 4 בספטמבר 2014

אין לי ספק לגבי הידע של אפי אבל הוא לא איש טלויזיה לטעמי.

לגבי אופציה אחרת חוץ מארז אדלשטיין, אין לי.
מי יודע, אולי יצליחו למצוא מישהו לא מוכר. עפר שלח לא היה מאמן כדורסל והוא היה פרשן לא רע בכלל. שמישהו יעשה קצת סקאוטינג :)

אלון רייכמן 7 בספטמבר 2014

כאחד שצפה בלא מעט משחקי כדורסל בהם אפי פירשן – אני די מסכים עם ינון. הוא אולי מאמן (ואדם) צבעוני ומעניין, אבל כפרשן הוא בנאלי, מציין את הברור מאליו ובעיקר מפרשן בצורה מיושנת, שמזכירה קצת שידור משנות ה-80.

מתן גילור 4 בספטמבר 2014

תמוהה בעיני שלא מזכירים את אביב לביא. קולח, משעשע ומבין כדורסל. אהה, כן, וגם חסר אינטרסים מובהקים בעבר או בעתיד.
הוא ורסקים יכולים להיות מצוינים ביחד. מהשידורים של היורוליג לא אכפת לי, אבל לפחות שיעשו את המשחק המרכזי בליגת העל.

עמית זילברבוש 4 בספטמבר 2014

מתן,
צודק לגמרי – האיש כל כך הרבה זמן כבר לא בעניינים (לפחות לא ראיתי) שהוא כבר לא בתודעה שלי.
בכל מקרה, אני מסכים -הוא היה באמת מצוין. אחחח, איפה הימים היפים של חמישיות איתו ועם שלח, או יותר מזה, איתו ועם רונן גורביץ'.

אודי 4 בספטמבר 2014

הוא לא בקטע של "ירוק" ולעזור לאנשים מול מס הכנסה וכאלה?

Matipool 5 בספטמבר 2014

אודי – נכון .

איציק 5 בספטמבר 2014

מתן, אתה צודק בקשר לאיכויות של אביב לביא, אך למיטב זיכרוני הוא מרצונו עזב את העיסוק בכדורסל, אבל אולי יצרצה ויחזור… מי יודע…

MOBY 5 בספטמבר 2014

קופמן גם היה אדם חביב כשהיה בבירא עמיקתא לפני ששתן היציע וערוץ הספורט עלה לראש.
יכול לחזור? כן! יחזור? כנראה שלא הוא נראה מאוהב בפוזיציה.
לגבי הפרשן: גילי מוסינזון מצוין, הג'ינג׳י ? מעניין אבל לא נראה לי שזו צפרדע שהדון יכול לבלוע ויש בעיה אתית קלה. הייתי יוצא מהביצה ומביא את אמסלם שטיינאוהר או עדי גורדון, היום במרחק הזמן יכולים לטבל זמן מסך בסיפורי עבר. כדורסל הם מבינים.

אזי 5 בספטמבר 2014

רמת השדרים והפרשנים בארץ היא לא מאוד גבוהה, ואני לא מצליח להבין את זה.
מדינה של אנשים שכל כך אוהבים ספורט וכל כך אוהבים לדבר ואין אף אחד שמצליח לשלב בין השניים.
למעשה חוץ מאיינשטיין ורמי וויץ בכדורגל (שדי מיצו את עצמם) וניב רסקין בכדורסל, אין אף שדר ספורט באמת טוב.
וחוץ מעופר שלח בכדורסל, לא עולה לי בראש אף פרשן ספורט טוב.
(אביב לביא היה פרשן מעולה אבל פירשן סיכומי משחקים ולא תוך כדי משחק)

אבל כן – שפיגלר ואיווניר הם כנראה הציוות הכי טוב שיש לטלווזיה להציע היום.

מתן גילור 5 בספטמבר 2014

פירשן ליגת העל לנשים (ונציגות ישראליות באירופה) תוך כדי משחק ועשה זאת מצוין.

אסף .ג. 5 בספטמבר 2014

אפשר "לייבא" את ג'ף ואן גנדי לעמדת הפרשן הלאומי?????

D! in der Schwarzwald 5 בספטמבר 2014

אישית אני מעדיף את השם הפחות מוכר של
קרמר. לא יודע איך הוא מחזיק שידור טלוויזיוני חי
לנתח הוא יודע, את המשחק הוא אוהב והוא בא בקלילות ועם אינטיגריטי.
לא רחוק מפה כלל, האמת. תפנה אליו?

פאקו 5 בספטמבר 2014

+1000

איציק 5 בספטמבר 2014

פוסט יפה,
1. ניב רסקין שדרן טוב שדי התקלקל תחת פיני גרשון והתחיל להשתמש בשפה קלישאתית של גרשון של בוא נקלע ועוד. ממש מציק.
2. שמעתי שנוימן פנוי, אולי בכדורסל הוא יהיה טוב יותר… צריך לתת צ'אנס נוסף לאנשים ;)

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

לגבי רסקין – אני נוטה להסכים, אבל לא רציתי להרחיב כי גם ככה יצא לי ארוך. וחוץ מזה הוא עדיין האלטרנטיבה הדי יחידה כרגע.
השילוב עם פיני עשה לו די רע וגם באופן כללי נדמה שמיץ צהוב על לו לפדחת. באסה.

ניינר 5 בספטמבר 2014

שפיגלר הוא לא שדר טבעי אבל הוא אופציה טובה בהרבה יל רוב האופציות האחרות. על איווניר אני מת במיוחד על ההומור שלו ולכן אחלה ציוות.
לגבי ביב השופכין הקרוי היציע, כל עוד אותו ברזי עורך את התכנית אין לה תקומה

הראל 5 בספטמבר 2014

עודד קטש הוא פרשן מצוין אבל לא נראה לי שיקח סיכון שיצטרך להגיד מילים טובות על מכבי :)

עודד 5 בספטמבר 2014

וגם זה שהוא קצת מאמן כרגע קבוצה בליגה..

זיו 5 בספטמבר 2014

אמנם התייחסת לטלויזיה אבל מישהו צריך לומר לקופמן וגם לאיינשטיין שהצורה שבה הם מתייחסים לדבורין בתוכנית הרדיו לא ראויה.
נכון שהשאלות שלו קצת חופרות אבל אני מודה שאני חש לא פעם ממש אי נוחות.

Dan 5 בספטמבר 2014

אתה צודק-קופמן ממש משפיל את דבורין בתכנית וזה פשוט ביזיון. לא נעים כבר לשמוע את התוכנית ככה

עירן 6 בספטמבר 2014

וואלה, מתי שהוא זה כן היה נעים (לא ניסיתי אף פעם) ?

קירון בטון 5 בספטמבר 2014

אני מאוד מקווה שרסקין לא ישוב לשדר, אני כבר מעדיף את הורסקי.
פרשנים?
אפשר למצוא לא מעט. ערן סלע פרשן מצוין, אביב לביא סביר בהחלט,
דנשמיר מצויין, ואפילו.. עידו קיר בטון.

וזמן לתת צ'אנס לדור ה"צעיר"- סורוקה, וויסברג, וכו'.

אסף רביץ 5 בספטמבר 2014

אין מצב להעביר את הקבוצה של המדינה לאחריות ועדת חוץ ובטחון? מצידי שמירי רגב תשדר

איציק 5 בספטמבר 2014

רק אם דני דנון יפרשן!!!

עומר 5 בספטמבר 2014

עמית, קצת לא קשור, אבל בכל זאת: כמה מלפפונים היית נותן לשלמה שרף על המופע שלו בדרבי בגביע הטוטו? נראה לי שאין מספיק. למה זה מגיע לנו? אני בטוח שגם אוהדי הפועל חשו אי נוחות. לא זוכר פרשנות פחות אובייקטיבית.

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

בשביל זה אצטרך כנראה להגדיל את הסולם למעל השבעה מלפפונים.
בכל מקרה, לנושא הספציפי הזה התייחסו כבר יפה לפני, למשל כאן:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4567388,00.html

אין הרבה מה להוסיף, וכמו שציינתי, זו כנראה רק ההתחלה יחסית למה שעוד מצפה לנו העונה.

חדש בשכונה 5 בספטמבר 2014

בסך הכל שלמה שרף הוא אדם מסכן שלא מבחין בשטויות שהוא מדבר, נהנה להיות רע ומגעיל.

בני תבורי 5 בספטמבר 2014

שפיגלר כשדר משחקים זו בחירה מוטעית. אין לי מושג מה עומד מאחוריה, אבל כמי שמבין דבר או שניים בשידור – אמנם ברדיו, לא טלוויזיה, אני חושב שהבחירה שגויה. שדר מוביל את השידור וכאן אין מה לעשות, הוא חייב להיות מצויד בקול סמכותי וברור שבולט מעל קול סאונד אחר ברקע. ארבל הסנילי, איינשטין השחצן הצעקן וויץ ההיסטרי טובים ממנו בהרבה. נדב יעקובי מצויד בקול המתאים והיה יכול להיות בחירה נפלאה. לשפיגלר יש המון ידע ואישיות חביבה מאוד אבל אין לו את מה שצריך שדרן מוביל: קול סמכותי, אינטונציה מתאימה ודיקציה ראויה.

edgecator 5 בספטמבר 2014

קטונתי אמנם, אבל אני בהחלט מסכים. הקול של שפיגלר הוא הנקודה החלשה שלו. אגדיל ואומר שלפחות לאוזניי, ההתלהבות שלו נשמעת די מלאכותית בשל כך (אם כי אני לא חושב שהיא כזו), מה שמפריע מאוד לחוויית הצפייה – במקום להכניס אותך למשחק, הוא מרחיק אותך.

אלון רייכמן 7 בספטמבר 2014

נקודה מאוד מעניינת – ואין ספק שקולו של שדר הוא אולי הסממן הכי חשוב ובולט אצלו.
אבל…וכאן מגיע אבל חשוב – השאלה היא (ואני באמת חושב כאן בקול רם) האם אני מעדיף לצפות בשידור של ארבל עם הקול הסמכותי והנעים (ואכן, יש לו קול נהדר לשדר) אבל רווי הטעויות, הבלבולים והניואנסים המיושנים, או לצפות בשידור של עמיחי שפיגלר, שקולו דומה לקולו של ההדיוט מן הרחוב, אך ידענותו, שנינותו, קלילות השידור שלו והאלגנטיות בה הוא משלב עובדות מעניינות ומחכימות או סתם ניואנסים משעשעים, אהובים עליי מאוד.
כנראה שאני במיעוט, אבל במקרה הספציפי הנ"ל אני דווקא מעדיף את שפיגלר.

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

בני,
דעה מעניינת, ועוד ממישהו בעל נסיון – אני מניח שנצטרך לחכות ולראות. נדבר שוב עוד כמה משחקים ונשפוט שוב.

יתכן מאד שאתה צודק, אבל מה שאני כרגע יודע שאת כל השאר שציינת (חוץ מיעקובי שאני גם חושב שהוא מצוין) – אני כבר לא יכול לשמוע. לכן מרגיש לי שאי אפשר להפסיד מלתת נסיון למישהו צעיר.

אגב, שמעתי את שפיגלר משדר ליגה צרפתית וחשבתי שהיה בסדר גמור.

יניב פרנקו 5 בספטמבר 2014

לדעתי אלי אילדיס יכול להיות שדר כדורגל אדיר – גם מודי בר און .

גיסנו 7 בספטמבר 2014

מסכים עם בני.
שפיגלר מחזיק בידע מרשים ואהבה למשחק אבל עם קול מזעזע. הרגע בו הוא ״יצא מכליו״ וניסה לעשות איזה גרסה משלו ל״מאיר תרגע״ בדרמה הגדולה של דורטמונד-מלאגה בצ׳מפיונס לפני שנה וחצי אם אני לא טועה (כותב מהטלפון אז אם מישהו ימצא לינק זה יהיה נהדר, אם לא אחפש מאוחר יותר) הייתה פשוט כאב אזניים.

הייתי שמח לקבל את שפיגלר כפרשן ולצידו מישהו כמו שהוצע כאן בעבר (לא זוכר אם אצלך בבלוג או אצל מישהו אחר) – אדם שבא יותר מרקע של רדיו או עולם הבידור, מישהו שיש לו את הקול והאהבה למשחק (אז דיברו על שלום מיכאלשוילי שהנחה בהצלחה את אולפן היורו אם אני לא טועה) אבל לא בהכרח בא מרקע של עיתונות ספורט.

ועדיין בשורה התחתונה זה שינוי מבורך.

עמית – אני עוד מחכה לתשבץ ההגיון הבא…;)

אלון רייכמן 7 בספטמבר 2014

מסכים לגבי נדב יעקובי. יכול להיות שיש לו קול מתאים – אבל אני כבר לא מסוגל לשמוע אותו משדר. צעקן בלתי נלאה. כל מהלך באזור עיגול האמצע נשמע כמו טיל שנבעט לחיבורים שהשוער הציל בקצות אצבעותיו. מעדיף אותו כפרשן באולפן.

איציק 5 בספטמבר 2014

לדעתי העובדה שאין לו קול רדיופוני לא כל-כך מפריע. זה רצוי אך לא הכרחי. אני לא זוכר לכמה שדרים אנגלים או ספרדים יש קול רדיופוני.
אמיחי הוא אוהב כדורגל, מבין כדורגל, ודי מעניין. יש לו דרך-ארץ וחן. מה שחר לי אצלו זו ההתלהבות בשידור. כיוון שקשה לדרוש את כל התכונות מאדם אחד אז לדעתי הוא אופציה לא רעה בכלל. מה שכן, היתי מוסיף אדם שלישי שיכניס את ההתלהבות במקרה של שער. שיצעק איזה גווווללללל ראוי לשמו. לדעתי אין ראוי מרפי גינת לתפקיד זה.

קורא 5 בספטמבר 2014

גם אני עם בני, הקול של שפיגלר פשוט נוראי. אני אגב, חושב שגם יעקובי לא מתאים, גם בגלל האישיות וגם בגלל הקול המעצבן. מבין הקיימים, שכנר הוא הכי נסבל.

איציק 5 בספטמבר 2014

אתה נגדו בגלל שהוא באר-שבעי… לא יפה ;)

edgecator 5 בספטמבר 2014

אחלה טור!

לדעתי, כל עוד יושבים להם שם צנציפרים, פרימואים ונמנים למיניהם, כשעל כולם מנצח אבי ברזילי – יציע העיתונות תישאר ערימת אשפה. וזה לא ששאר הפאנל להיט, גם כעת משהורחב. ההיפך, אם כבר, הוא הנכון.

ולברקוביץ' מגיע ארגז מלפפונים.

יניב פרנקו 5 בספטמבר 2014

אדלשטיין כל עוד הוא מאמן יהיה פרשן נוראי – הוא מתראיין רע והוא מחפש את הדרך לחזור למגרש ומדובר על אדם שלא מסוגל לעבוד עם פילטרים – אבל ברגע שיחליט שהוא רוצה לעבוד בזה במאה אחוז מדובר על פוטנציאל עופר שלח ברמת הידע והכיף .

מוסינזון זה לא רציני בעיני.

יניב פרנקו 5 בספטמבר 2014

כשדר כדורסל הייתי בודק גם את עידו רוזנבלום – מסוג האנשים שיכולים להחזיק שידורים ולהתפתח מאוד

Matipool 5 בספטמבר 2014

זה עלול להיות דומה מדי לקיציס בטניס ..

edgecator 5 בספטמבר 2014

קיציס זה עוד טוב לעומת דני רופ.

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

אני כנראה די מסכים לגבי אדלשטיין – כל עוד הוא מאמן נבחרת זה עשוי להיות לא מספיק טוב, פשוט בגלל שאין לו פילטרים. מעבר לכך שיש בזה גם טעם לפגם אם יפרשן שחקנים שמשחקים תחתיו.
אבל אחרי כל זה, הוא עדיין אלטרנטיבה שהייתי רוצה לראות.

זורק מילה 5 בספטמבר 2014

כל שדר או פרשן שהיו באים במקום ארבל + נוימן זו בשורה מצויינת לצופים

את נוימן הציבור הישראלי לא יצטרך לשמוע יותר לעולם,הבעיה שאת ארבל כנראה נאלץ לסבול עוד בהרבה שידורים בערוץ 5 בכדורגל אירופי,רוצה לומר הסבל עוד לא הסתיים.

לדעתי השדר הכי טוב בישראל זה רמי וייץ.הפרשן הכי טוב זה משה מאירי (מפרשן בונדסליגה בצ'רלטון) – אבל למאירי אין סיכוי להשתלב בשידורים מרכזיים עם רייטינג גבוה בגלל הקול הכבד שלו והמבטא שלו..

לא צופה בכדורסל ישראלי בכלל ובמכבי בפרט,אז אין לי דעה בעניין הנ"ל.

שחר ד. 5 בספטמבר 2014

לגבי שפיגלר – אין לי בעיה איתו ספציפית והוא לחלוטין שדרוג על ארבל. אבל, לדעתי לא הגיוני מצב בו הערוץ נמצא בקיצוצים ובמקום לקחת שדר מבית שכבר מקבל משכורת, (הורסקי, המצוין לדעתי) הם לוקחים עובד חוץ שיעלה לנו כאזרחים עוד כסף (וכמובן שאין להקביל את זה לנוימן שלא נמצא שם מסיבות מקצועיות).

לגבי פרשן הכדורסל – פיני גרשון היה מה שערוץ הספורט היה צריך כדי לרענן את תפישות השידור שלהם לאחר עזיבת שלח (בלעדיו היינו נתקעים לעד עם סהר). לראשונה היה על תקן הפרשן מאמן שרואה את הדברים בצורה שונה מאיתנו הצופים ונותן ערך מוסף.
לאחר שאמרתי את זה, הדבר שהכי שמחתי בו כשפיני מונה לעוזר במכבי היא לכתו מעל מרקע הטלוויזיה. התנהגות כמו שלו היא הסממן השולט היום בערוץ הספורט וטוב שעזבה (לפחות בצורה גלויה).

הבעיה הגדולה שלי עם הערוץ בשנים האחרונות היא שהם נוטים ללכת על המוכר במקום לנסות להפתיע עם שיבוצים מרעננים (סהר, שלף לאחר שהתחיל לעבוד בערוץ 1 וקופמן בחמישיות הם הדוגמאות הבולטות מאז עזיבתו של שלח).
בדיוק כמו שבעבר הערוץ הצמיח מתוכו את שלח, לביא, גורביץ' וכו', אין סיבה להאמין שאין הם יכולים לעשות את זה שוב. בתחום נמצאים אנשים מוכשרים ואיכותיים יותר מהמצאי הנוכחי, חבל שלא ניתנת להם הזדמנות.
שמות:
אביב לביא – הצהיר שראיון לפני כמה שנים שהוא לא מוכן לעבוד בערוץ בהנהלתו הנוכחית ועל כן לא יחזור.
ערן סלע – גם הוא עזב את התחום ובשידורי המכללות שלו בערוץ וואן נראה שכבר אינו בקיא בחומר. היה יכול לרענן קצת את השורות בתכנית כמו חמישיות שכעת אין בה עיתונאים מהתחום.
שי האוזמן – הוכיח עד עתה שהוא פרשן מצוין. לדעתי מתאים יותר לשידורים אירופים, אבל יכול להיות מצוין כפרשן משני גם לליגה בארץ.
דורון קרמר – חייב לקבל הזדמנות בטלוויזיה! איך לעזאזל זה עוד לא קרה??
אדלשטיין – אני חושב שהוא פרשן מצוין. אם זאת, לא ראוי בעיני שמאמן לאומי יפרשן את השחקנים שהוא אמור לאמן לאחר מכן.

מאמן עבר/ללא קבוצה – בשנים האחרונים הרבה מאד מאמנים צעירים תפשו את מקומם של הותיקים. זוהי יכולה להיות הזדמנות מצוינת להפוך אחד מהם לפרשן לעתיד הנראה לעין. כי כמו שהוכיח גרשון (כשמתעלמים מההערות מסביב) קשה להחליף את נק' המבט של מאמן.

עמית זילברבוש 5 בספטמבר 2014

שחר,
אני מסכים כמעט עם כל נקודה שהעלת – במיוחד לגבי פיני גרשון.
לגבי השמות שהעלת – אני חושב שמדובר בפוטנציאלים, אבל לא כל מי שמבין טוב כדורסל או עושה זאת טוב בניתוח במילה הכתובה יהיה גם איש טלויזיה טוב.
אני לא טוען שהוא בהכרח יהיה איש טלויזיה רע, אני רק מנסה לחשוב האם לא קל לנו מדי להציע אנשים שאף פעם לא ראינו –
א. פשוט כי עוד לא ראינו אותם עושים עבודה רעה.
ב. כי אנחנו מניחים שזה תפקיד קל שכל אחד שהוא מבין ושנון יכול לעשות. אני לא בטוח שזה המצב.

שחר ד. 6 בספטמבר 2014

אני מסכים איתך ברמה העקרונית. עם זאת, אני חושב שיש אנשים שמגיע להם (ולנו) שיתנו להם הזדמנות בשידורים נידחים (ולא חסרים כאלה).
רוב אנשי הטלוויזיה לא נולדו כאלה ולקח להם זמן להפוך למה שהם היום (לדוגמה: גור שלף, שאני אישית לא אוהב כפרשן, השתפר עשרות מונים מאז תחילת העונה), אני בטוח שנהיה סבלניים לאורך חבלי הלידה.

לגבי השמות – כשחשבתי על שמות העיתונאים שאני חושב שהם מתאימים לשידור טלוויזיוני גיליתי שכבר אין רבים כאלה בעיתונות הישראלית. לדעתי, לאלה שכן, מגיעה ההזדמנות.
(ד"א, כשחושבים על זה, הרבה יותר קל לחשוב על שמות של עיתונאי NBA ישראלים שיכולים להצליח בטלוויזיה…)

חנן 6 בספטמבר 2014

השבוע היה יציע העיתונות עם שפיגלר כמנחה, נדב יעקובי, פרימו, סהר ומליניאק. היה נורא רגוע. הם אפילו נתנו אחד לשני לדבר בלי להפריע.

wazza 6 בספטמבר 2014

אני מדמיין לעצמי פוסט דומה רק מלפני כמה שנים שכמו פה המגיבים מציעים מועמדים שונים: "יש אחד רון קופמן הוא עיתונאי מצוין ואדם מנומס ותרבותי" "יורם ארבל שרוף על כדורגל ובעל אבחנה מצוינת" "שלמה שרף איש כדורגל בכל רמ"ח איבריו ואדם נטול פניות" וכו' וכו'

השני סנט שלי: שפיגלר אחלה שדר אוהב ומבין כדורגל אבל כמו שבני כתב יש לו קול בעייתי והתלהבות מעט מזויפת, לטעמי רמי וייץ הוא מספר אחת בארץ אבל גם שכנר והורסקי בסדר גמור ובגזרת הפרשנים החבר'ה של צ'רלטון עושים בית ספר לשאר הערוצים – זלצר מאירי וכו'

MIKE 6 בספטמבר 2014

שיביאו את דיויד בלאט בתור פרשן!

משה אהרון 6 בספטמבר 2014

אביב לביא!!!!

חסוי 7 בספטמבר 2014

המעבר של קופמן ליציע עשה לה רק טוב וחזרתי לראות אותה אחרי שנה שהוא היה בחוץ, נכון שהוא מתלהם וצועק וממש מגזים לפעמים אבל זה כל כך עדיף על חבורת האינטרסנטים חסרי מושג בכל ספורט כלשהו וצבועים שיושבים לצידו והוא הבן אדם היחיד שאומר את האמת ומוציא את הצביעות של שאר הקולגות שלו החוצה.
ואולי זה קשור לכך שהוא חולק איתי השנאה לברקוביץ' ולכדורגל ישראליולכן כל דבר שהוא אומר בנושא גם אם צעקני מדי גורם לי לרצות למחוא לו כפיים

בני 9 בספטמבר 2014

דן שמיר!!!
שמעתי אותו בגל"צ כששידרו שם את מכבי הוא מפרשן ברמה מקצועית נדירה. לפעמים זה נשמע רבע קורס מאמנים ואולי בעצם לציבור הממוצע זה מוגזם אבל הוא לפחות צריך להיות אופציה טובה שראוי להזכיר

Comments closed