7 הערות ולא רק באדום – אריאל בר חיים

לאחרונה גזרתי על עצמי שתיקה בפייסבוק, לא פרסמתי פוסט כמעט חודש (27 יום אבל מי סופר?) השתיקה נשברה רגע אחרי הבאזר ביד-אליהו. לא יכלתי לעבור על זה בשקט.

אבל יש לי הרבה מה לומר על דברים שקרו כאן לאחרונה, חלקם אפילו חורגים ממסגרת 27 ימי השתיקה שלי, אבל החלטתי לנצל את הבמה ולדבר גם עליהם.

ותודה רבה לגיל שלי שמראה ששיתוף פעולה אדום-צהוב זו לא המצאה חדשה.

אז… שבע הערות על כל מיני דברים שקרו בזמן האחרון…ומכאן גם הקישור לתמונה. מספר שבע האדום הגדול ביותר בכל הזמנים (משה סיני מסיים שני, רק בגלל השנים הרעות).

  1. דרבי סל – או – הקטישה ביד אליהו

20 הפרש בדרבי, לא סתם דרבי. דרבי ביד-אליהו. שם, אצלם. על הפרצוף של העו"ד. מול הרולקסים. 21 שנים חיכינו לזה. הייתי בן 13, זה בר מצווה, עם מפל שמפניה, דרשה, גורמט, שפם פלומתי וקול מתחלף. היום אני אבא לשניים. 21 שנה זה דור. חיכינו דור לניצחון. וכשזה בא זה בא. עם כל החבילה.

לך תסביר את זה לאלו שחוגגים 12 אליפויות ב-10 שנים. אני יכול לרשום על זה את כל תשעת ההערות הנוספות, אבל גם זה לא יספיק.

אז נסיים בזה שהדרבי הבא יהיה בדרייב אין, אני חושב שלראשונה אני אשכרה מייחל לדרבי בכדורסל.

 

  1. אינתיפאדה – או – התחנה הבאה

מי שמכיר אותי יודע שאני לא חשוד בדעות ימניות. אבל זה קורה. אלו לא אירועים "בודדים" במזרח ירושלים. הקרקע מתחילה לבעור לנו מתחת לרגלים. ועושה רושם שיהיה בעייתי לעצור את זה.

לדעתי האופי של הפיגועים, דריסה ו/או דקירה, מעיד על אירועים ספונטניים, כאלו שלא ניתן לדעת עליהם מראש בקלות. הבעיה היא שזה כמו אש בשדה קוצים, וגם אם חלק מהאירועים מתוכננים זה יכול לגרום ל"מגפה" של אירועים ספונטניים.

אהוד ברק, בכנות מפתיעה, אמר שאם הוא היה פלשתינאי הוא היה מחבל. ואני חושב שזה נכון, הייאוש מביא עמו מעשים קיצוניים. עשו את זה כבר לפני הפלשתינאים.

אולי זה מה שצריך כאן, מעשים קיצוניים שנובעים מייאוש, כדי שסוף סוף יקרה כאן משהו (וזה נכון לגבי יותר מידי דברים, לאו דווקא בהקשר הביטחוני/פוליטי).

אני עולה ויורד בתחנת ההגנה כל יום. כשאמרתי בעבודה, בחצי קריצה, שצריך תוספת סיכון אז הבוס אמר לי "אז תרד בעזריאלי"… האמת? אולי כדאי שכולנו נרד בתחנה הבאה.

 

  1. דרבי רגל – או – אלכוהוליזם

בערב של הדרבי יצאתי עם חברים, ניסיתי להימנע. התחזית הייתה שאנחנו עומדים בפני תבוסה היסטורית. יצאתי מהבית אחרי שזהבי (יבדל"א – חתום על אחד מחמשת הרגעים המאושרים בחיי) הבקיע את הפנדל וניגש "לירות" ב-4-5.

דווקא חמוד הפיו פיו הזה, מדהים אותי שדווקא הקהל שלנו שנחשב לאחד המתוחכמים (והמרושעים) לא מצא דרך יצירתית להתמודד עם זה.

בכל אופן, כל האירועים מאותו נקודה חשפו, וחושפים, את רוב הרעות והחולות בחברה שלנו. למשל, חבר מכביסט שלי שקפץ על עגלת השנאה כשפורסם שמו של האוהד התוקף. "רק ערבי מסריח אוהד הפועל יכול לעשות את זה".

כי היהודים מגיעים למגרשים חנוטים בחליפה עם עוגת נפוליאון ותה קמומיל.

אבל כמעט ולא דיברו על זה שפואד היה שיכור. זה היה הברור לפי איך שהוא התנדנד,  וזה לפני שזהבי הנחית לו סנוקרת. האיש פשוט נכנס שיכור למגרש. מעניין אם יצליח לי להיכנס לבימה או לקאמרי שיכור.

או למשל לנסות להיכנס שיכור לכנסת (למרות שאני יכול להישבע שיש כמה שעושים את זה על בסיס יומי).

בעולם דווקא שותים לפני משחקים ואפילו מוכרים בירה, במגרש עצמו. אבל אנחנו לא בנויים לזה.

חושב שאפשר לפתור את זה עם כמה "ינשופים" בכניסה ליציעים ה"קשים" לפחות. לא כזה מסובך, ואת זה המשטרה תדע לעשות.

 

  1. יאיר לפיד – או – פוליטיקה חדשה, עם זקן. או בלי.

הפוליטיקה הישנה זה רעל. אבל זה רעל מוכר. הפוליטיקה החדשה זה גם רעל, אבל רעל מסוכן.

מעבר לספינים ולתרגילים (שזה מאוד ישן אגב) הפוליטיקה החדשה הביאה איתה את הפוליטיקאי החדש. כזה שעסוק בעיקר עצמו.

עושה רושם שהפוליטיקאי החדש עסוק כל כך בעצמו, שזה בכלל לא משנה שהכול פה בוער מסביב. אני אגדל זקן? אצבע שיער? ורגע… מע"מ 0%… זה קליט. אז מה אם אין לי מושג מה זה עושה, או שבעצם יש לי אבל לא אכפת לי. אז נגדל זקן?

הפוליטיקאי החדש מרדד את השיח שכבר מזמן נמצא בביבים. הוא הופך אותו לנמוך ושטחי יותר. אני מעדיף את הפוליטיקאים שלי מזיעים מלחץ מול מצלמות. לפחות אני יודע שהם נלחצים מהמעמד. הפוליטיקאי החדש? נראה לי שהוא עושה חיים. וזה על חשבוננו.

 

  1. קורצקי – או – הכל עניין של מיתוג

עם מנהלת חזקה, או אפילו התאחדות שאכפת לה – קורצקי הולך הביתה.

עם קוד-אתי, כזה שחתימה עליו היא בעלת משמעות – קורצקי הולך הביתה (מיוזמתו).

אם היה אכפת מהמותג והצרכנים– קורצקי הולך הביתה.

בעצם במקרה כזה קורצקי לא היה מרשה לעצמו לעשות את זה.

אבל זה לא המקרה. רוב הכסף לא מגיע מספונסרים או קהל (רק בגדולות). רובו מגיע מגופים ציבוריים ששופכים את הכסף שלנו בלי לבקש דין וחשבון מספק.

אז קורצקי מאמן לא רע, במחיר מצוין. ויס-מן, כמו שטביב אוהב. וטביב גם ככה עושה מה שהוא רוצה במשך שנים בכדורגל (ובינינו בליגה כמו שתיארתי הוא מזמן כבר לא היה בעלים) אז למה שמישהו יבקש מקורצקי ללכת הביתה?

השוואה הלעוסה היא ל-NBA. אם שלחו שם בעלים הביתה, אז את קורצקי הם היו שולחים לגוואטאנמו.

אבל שם גם משעים שחקן ל-73 משחקים על קטטה עם אוהד.

 

  1. ערסים ופרחות האליטות החדשות – או – אני דפוק ויש לי תירוץ

אני מזרחי. משכונת מצוקה. מתאים לפרופיל של ערס, אבל אני לא. ואין לי בעיה עם זה.

ונכון, ערס זה סרסור ופרחה זה שמחה. אבל קורה שמילים מאבדות מהמשמעות המקורית שלהן ומקבלות הקשר חדש. ה"ערס" וה"פרחה" הנוכחיים הם לא בהכרח מזרחיים.

ונכון, היה פעם קיפוח קשה. דפקו את המזרחים. וחלק מהקיפוח הזה עדיין קיים. אבל זה נכון גם לגבי נשים, בני מיעוטים, עולים חדשים ותושבי פריפריה.

אבל מה אתם יודעים. יש מזרחים שהצליחו, ויש נשים ואפילו תושבי פריפריה. ורחמנא לצלן אפילו ערבים! ויש אפילו מקרים של קיפוח משולב, לדוגמה נגיד אישה מזרחית מקרית גת.

אז לצעוק "דפקו אותי"? זה עובד, כי דפוק כאן. אבל זה לא פותר אתכם מהכישלון של עצמכם.

אחותי תגיד שאני מפנים את הדיכוי. אבל אני לא מרגיש מדוכא. חושב שהצלחתי, טוב לי עם מי שאני. יכל להיות יותר טוב? כן, אבל ספק אם זה קשור לעובדה שאני מזרחי.

כל השיח סביב הזהות והתרבות המזרחית צריך להתקיים, אבל כחלק מהשתלבות בתוך זהות ישראלית כללית ומכילה. לא רוצה שהתרבות המזרחית תחליף את התרבות הקיימת. לא רוצה דיקטטורה תרבותית. רוצה שתהיה לי בחירה. רוצה לבחור בין אריק איינשטיין לאייל גולן.

ולגבי אליטות חדשות? זה תמיד היה תלוי כסף. אם יש לך אתה אליטה. אם לא אז נדפקת, ואם אתה מזרחי יש לך גם אחלה של תרוץ.

 

  1. בית"ר נורדיה – או – פרויקט לאומי

אני אדום מבטן ולידה. בית"ר ירושלים מייצגת את כל מה שאני עומד נגדו.

והנה באו אנשים, אוהדי בית"ר, שמונעים מאהבה לקבוצה שלהם. ואת זה אני מכיר טוב, ויכול להזדהות. ואותם אנשים עושים את המעשה שלא עושים. הם החליפו קבוצה.

אבל במקרה הזה הם עשו את הדבר ההכרחי. הקבוצה שלהם, כפי שהם הכירו אותה כאשר בחרו בה בצעירותם, כבר חדלה להתקיים. וגם לזה אני יכול להתחבר.

אז עשו , בכל זאת, והקימו קבוצה חדשה. שבאה מאהבה. שמשאירה מאחוריה את כל הרע. והדרך שלהם לא תהיה קלה. ויחכו להם בפינה. והם עדין לא מנותקים לגמרי מהאהבה הישנה שלהם.

אז חושב שבית"ר נורדיה זה לא רק פרויקט של כמה ח'ברה שרוצים את האהבה שלהם בחזרה.

זה פרויקט לאומי של חברה שרוצה שאת השפיות שלה בחזרה, שרוצה שכדורגל יהיה רק כדורגל ובלי כל הגועל נפש שנכנס פנימה.

אז נכון, אסור לתת להם הנחות. אני מאמין שהם גם לא ירצו, יש להם ערכים אני מניח. הם בטח ירצו להשיג את הכול בדרך חוקית וישרה.

אבל כן אפשר לעודד אותם. וכן אפשר לתמוך בהם.

אפשר לתרום כסף. אפשר לכתוב עליהם בכל מקום. לשתף חברים. להציף את זה.

מצפה מכל אירגוני האוהדים, גם שלנו, לתת יד איפה שאפשר (אם יקבלו אותה).

מצפה מכל מיני פילנתרופים (ארגונים/אנשים פרטים) להעמיד את עצמם לעזרה, לא חייב להיות בכסף. אפשר גם בציוד, בארגון מחנה אימונים וכדומה.

נורדיה חשובה מאוד להבראה של הכדורגל. חשובה גם להבראה של החברה שלנו, לחזרה לשפיות.

אני מחזיק אצבעות. מקווה שיגיע היו בו תזכו בשם "בית"ר ירושלים" ותמחקו את הקודמת מהמפה, בדיוק כמו שאנחנו מחקנו את הקבוצה המסואבת של שאול אייזנברג.

ואז כשתגיעו לבלומפילד ותתנו לנו 3:0 בראש אני מבטיח ללכת לישון עם חיוך, זה יהיה שווה את זה.

אני לא מאמין שאני רושם את זה אבל… יאללה בית"ר!!!

קרלסן-אנאנד II, משחקים 4-3: אנאנד מכה בחזרה
הפתעה!

42 Comments

איציק 14 בנובמבר 2014

שתי התיחסויות:
2. "אהוד ברק, בכנות מפתיעה, אמר שאם הוא היה פלשתינאי הוא היה מחבל." אני רוצה לספר לך משהו, גם בלי להיות פלסטינאי הוא חיבל די ויותר. הוא היה שותף בכיר בהזנייה של הפוליטיקה. יתכן ולקח שוחד של מיליונים. הרס את מפלגת העבודה (יש כאלו שיגידו שזו מצווה) לא פעם, כי אם פעמים, ושאף פעם לא יגידו לי שוב שהברק לא מכה באותו מקום פעמיים.
3. לדיינים היתה הזדמנות בלתי חוזרת לעשות מעשה. מילא הורידו שתי נקודות. מילא, הקבוצות קיבלו אפס נקודות על הדרבי. אבל שמישהו יסביר לי למה התוצאה של המשחק נקבע לתקו 0-0. היתה להם הזדמנות בילתי חוזרת לקבוע תיקו רב שערים, משהו כמו 5-5, שנרגיש שהיו אירועים, שהיה עיניין. מטומטמים כבר אמרנו…

גורביץ' 14 בנובמבר 2014

איציק, אהוד ברק אחראי גם לכשל המודיעיני ב 73, לרצח רבין, למחדלי לבנון 2, ולאסון המכבייה, לא?
חלאס כמה אפשר להעליל על הבנאדם? מה בדיוק הוא הרס במפלגה הרקובה הזאת שלא היה הרוס לפני?? תן לי לנחש, מבחינתך היה צריך להישאר עוד 20 שנה בלבנון, לספור עשרות עד מאות חיילים הרוגים העיקר לצאת כמו " גברים ".
איש חזון, מבריק, ואחד היחידים שיכולים לעשות מט במהלך צבאי לכל מצביא שעומד בצד השני.
נכון, הוא עשה טעויות והוא לא נקי מאשמה, וכנראה הוא לא מתאים להיות ראש ממשלה, אבל מספיק עם ההתקפות חסרות הבסיס האלה.

איציק 14 בנובמבר 2014

גורביץ', מפלגת העבודה היתה רקובה, אך הוא בא להציל אותה והתנהג לאנשים אני ואפסי. הוא בז לאנשים, הוא לא סופר אותם. הוא היה לוחם גדול ואף אחד לא יקח זאת ממנו, אך חיי האדם כנראה מורכבים מאוד כמה דברים. היציאה מלבנון היתה בזויה ופגע במדינה לא בגלל עצם היציאה (שגם על זה יש ויקוח) כי אם בדרך. גם הדרך חשובה, אך רבים שוכחים את זה. מחוץ לחיי הצבא, ברק הראה בכול מקום איך השחיטות והמניפולציות עובדות קודם כל לטובתו האישית. איך מזלזלים בדעות הקולגות ורומסים כל שיח ציבורי. הוא לא היחיד ובדרקו הבזויה הולכים יותר ויותר היום. כל מקום שהוא עזב הוא השעיר טעם מר, ולא מי יודע מה עשייה. אז נזכור לו את תקופתו בצבא, אך גם את כל השאר. נראה לי שאם תשים את הצבא בכף זכות ואת מה שנשאר בחובה, יש לו עוד הרבה מה לשלם. ואני עוד לא מדבר על מה שיכול להתפתח מההקלטות של גברת זקן (הלוואי ויצא נקי, אך נראה לי שבמקרה הטוב יצא לא אשם אך מזה מסריח). אם אלו המנהיגים שאתה רוצה, אז אנחנו רוצים מנהיגים מסוגים שונים.

גורביץ' 14 בנובמבר 2014

איציק, אתה ממשיך לדבר בסיסמאות ולא מביא מקרים פרטניים לכל הביקורת הארסית הזאת, שלמען האמת נשמעת יותר אישית מאשר מבוססת, אבל בוא נעצור פה, כי כנראה שלא נגיע להסכמה.
מה שכן, העולם של הפוליטיקה זה עולם כוחני שדורש אנשים כוחניים, אם אתה רוצה אימפוט**ים, אתה תגמור עם בוז'י בתור ראש מפלגה.
אבל אתה יודע, מי שלא סובל אותו ימשיך לא לסבול אותו, וימשיך לחכות לשקר הבא עליו כמו אלצהיימר / פרקינסון / שולה זקן / אשם בעליית הנאציזם בגרמניה של שנות ה-30 וכו'..

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 14 בנובמבר 2014

גורביץ', במיוחד בשבילך:
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=575233

גורביץ' 14 בנובמבר 2014

ומה לא בסדר עם מה שדליה פריאל עושה? היא לקחה שוחד? היא גנבה ממישהו? היא לקחה מהעניים כדי להתעשר?
היא מציעה שירותים בתשלום למי שרוצה לקנות, לא רואה שום בעיה עם זה

אהד 14 בנובמבר 2014

אנשים מתבלבלים חדשות לבקרים בין שחיתות משפטית-פלילית לבין שחיתות מוסרית. גם אם אין פן פלילי במה שהיא עושה (ואני ממש לא בטוח בכך), אתה באמת חושב שזה תקין שהיא מנצלת את מעמדו של בעלה כדי לקדם את עסקיה. ומדוע אתה חושב שהיחצנים משלמים לה עשרות אלפי דולרים? כדי להסתחבק עם ברק או אולי כדי לקדם את האג'נדות שלהם על חשבונך? אתה לא חושב שניגוד העניינים זועק פה לשמיים?

נ.ב
ביבי הוא גם טריפה. נו אז מה..

איציק 14 בנובמבר 2014

אתה מדבר בסיסמאות לא פחות ממני. רק יש הבדל בין כוחני לפין אופורטוניסט שלא שם על אנשים. תיזכר לפני שלושים עד ארבעים שנה אחורה ותראה מנהיגים אחרים. הם לא היו מושלמים, הם היו בני אדם עם פגמים, אך הם היו מנהיגים מזן אחר. היה אחד שאפילו התפטר בגלל חשבון בנק בחו"ל של אישתו. היום זה נראה חלום רחוק. היום ברק או אולמרט הם הקנה מידה כי אם לא הם נקבל אימפוטנטים דמוי בוז'י. כמה חבל. ולא, אני לא שונא את ברק אישית, אולי הוא אדם שכייף להעביר איתו ערב ולשמוע את נגינתו בפסנתר, אני שונא את העובדה שהוא הפך להיות הרף של הבסדר, שהוא הנורמה. אני מתגעגע לזמנים אחרים, שלא היו הכל טוב, אך לסיעוב היתה בושה ולא גאווה.

גורביץ' 14 בנובמבר 2014

אני מבין שאתה תומך בביבי, לפי זה שציינת את אולמרט (מבוסס), וברק (לא הואשם אף פעם), כדוגמא לשחיתות. אין עם זה שום בעיה כי ביבי הוא איש צנוע, לא אופורטוניסט, שדואג למדינה ולא לביתו (כל עוד הוא טס בעלויות של מיליון דולר לטיסה). דרך אגב אין לי בעיה עם זה, הוא ראש הממשלה והוא רשאי לקבל את כל התנאים הכי טובים שאפשר, בלי ציניות.
כל מה שאני אומר, העולם השתנה, כולם אופורטוניסטים, וזה בסדר כל עוד הם מתפקדים ראוי.

איציק 14 בנובמבר 2014

טעות, אני לא בחרתי בביבי, ואין לי הרבה דברים טובים לומר עליו כראש ממשלה (באולמרט דווקא כן בחרתי בזמנו וזה לא מפריע לי לומר עליו דברים לא נחמדים). לדעתי, זה תפקיד אחד מעבר למידותיו. הוא הגיע לתפקיד שבו הוא גרוע. אני בהחלט חושב שתנאי ראש ממשלה צריכים להיות טובים מאוד כדי שיעשוק רק בעינייני המדינה, אבל ברק ואולמרט לקחו את זה רחוק מידי. אולי יתברר שגם ביבי, אבל עד עומדת לו הזכות.
אני מסכים איתך שהעולם השתנה, ולדעתי בחלק מהדברים לרעה. אתה לא רואה את זה כך, וזה גם בסדר.

רועי 14 בנובמבר 2014

מי זה הישעיהו לייבוביץ׳ דה-לה-שמעטע הזה, עם קלישאה בכל נושא? הגעתי עד סעיף 2, עם ״הייאוש״ שמוביל לטרור. יקירי, הטרור לא צריך שתדברר ותנמק אותו. האם גם בין לאדן היה מיואש? וגם 13 מלאכי הגיהנום מהמעמד הבינוני שהוא שלח להתרסק על אמריקה? האם הצעירים מבתים מבוססים בלונדון ובריסל שיוצאים בחדווה לערוף ראשים בעיראק מיוטשים מהכיבוש? צא ולמד, טרור איסלמי הוא טרור איסלמי וגם אם תרד ארבעים תחנות קדימה, בטרפלגר סקוור לא תברח ממנו

אריק האדום 14 בנובמבר 2014

זה אני. נעים מאוד, דה-לה-שמעטא.
לא זוכר שקיים קשר חד-חד ערכי בין טרור למוסלמים. אבל עושה רושם שאתה מכיר את הנושא יותר טוב ממני.
ולדרבי יש חוקים משלו, שעוברים משבת לשבת.

ירושלמי 14 בנובמבר 2014

אריק, שאלה פשוטה, האם לדעתך הטרור הערבי בישראל החל בעקבות ה"כיבוש"?

אריק האדום 15 בנובמבר 2014

כיבוש, יאוש, אבל מה זה משנה?

איציק 15 בנובמבר 2014

אתה יודע כמה מיואשים יש במדינה… אני לא רואה אותם יוצאים להתפוצץ אחד אחרי השני. גם לכיבוש או לשחרור (כל אחד עם נקודת המבט שלו) לא היתי מייחס התנהגות זו. בחלק מהסיבות אנחנו בכלל פיונים, כוחות הרבה יותר גדולים גורמים לזה.

ירושלמי 15 בנובמבר 2014

אריק, האם הערבים שבצעו את פרעות תר"פ תרפ"א תרפ"ט והרציחות שבוצעו גדודי חאג' אמין אל חוסיני במימון הנאצים בשנות השלושים, האם גם אותם ניתן להכניס תחת הגדרת כיבוש/יאוש/מה זה משנה?

the bird 16 בנובמבר 2014

ירושלמי
למה לערב עובדות עם "הכיבוש"
זה לא מסתדר עם התזה "השלטת"
נא למחוק את תגובתך בהקדם !

אלכס 14 בנובמבר 2014

לפני שכל הנושא הזה טובע בברברת פולטית מרובת קצף ואטימות, אני רוצה להגיד – תודה. הבעת את דעתך (לא מתייחס לסעיף הפוליטי), לדעתי זו דרך ישרה, כנה ולא מתלהמת להסתכל על דברים, גם אם אני לא מסכים עם חלק.

עם הדרבי סל (1) אני אכול קנאה… אני בצד של חיפה, אבל אפילו אם ננצח את הצהובים פעם או פעמיים, אני עדיין לא יחכה לפעם הבאה או לעונה הבאה. לזה צריך עמוד שדרה של ארגון – כסף יש לנו, את זה אין.

מנהלה (3-6): בחברה מתוקנת, ואפילו בחברה שלנו אין מקום לטביבים למיניהם. הוא עובר על כל תקנוני ההתאחדות, החוקים (עבודה ופלילי), ההבטחות… והרי הכדורגל הוא רק מראה לכל השאר (רק ששם יש פחות תירוצים כמו אלכוהוליזם) – המוסדות משתינים על כולם בקשת כי אף אחד לא ילחם קרב שמישהו אחר יכול. אז עזוב אותך שטויות – טביב (ודומיו) סחבק של העסקנים שמזהמים לנו את החיים, אז הם יחליקו את זה כמו שהם תמיד עושים. אנחנו, כרגיל, ניתן את המפתחות למישהו ונקווה לטוב. החלק העצוב שמספיקים כמה ספינולוגים ומסכי עשן כדי לשכנע אותנו לתת את המפתחות לשטן.

נורדיה – חזק ואמץ. הגישה הזו יצרה אצלי מערך שלם של קבוצות משנה שאני אוהב.

D! פה 14 בנובמבר 2014

כמו שאלכס אמר, לפני שכל זה ייעלם בים השיח הפוליטי הקוצף והאטום –

3. בחייך. אתה נופל פה שוב לאותו הבור ואותה הטעות. רוצה לחזור לעמוד מאחורי גדרות? אנחנו אוהדים, חלקנו אינטליגנטים. יכולים להתמודד עם פיו פיו, עם יד לאוזן ואצבע לפה. עם פרובוקציה ספורטיבית. אתה יודע מה, עוד קצת ויכולנו לעמוד גם בנהמות לשחקנים. לא שחורים דווקא. אני זוכר משחק אחד בטדי שבו זוהר "זכה" מהקהל של מכבי לנהמות בכל נגיעה בכדור וכמעט איבד שפיות. זה עובד נהדר. בעצם אולי זה בכל זאת היה אבוקסיס?

תן לשתות בשקט. זו אותו הרעיון המצויין להעלות מס על אלכוהול כדי שיהיה יותר יקר לדפוק את הראש וילדים ופרחחים וסתם ברנשים מחוסרי מזומנים ישתו סחורה בזויה. כנ"ל לגבי איסור מכירת אלכוהול אחרי 23:00. מי שרוצה לדפוק את הראש יעשה את זה או כמו באנגליה, מהר מהר מהר (וזה עולה עולה עולה לראש מהר) או פשוט ייקנה מספיק לפני. בקיצור – לא!

D! פה 14 בנובמבר 2014

וטוב, אני חייב להוסיף. אם כבר איציק זוהר אז אני מצרף לפה את סוף פסקת הפתיחה על איציק זוהר מויקיפדיה באנגלית

He is widely regarded as having been one of the best free kick takers in Israeli football, and presumably in European football in general.[3]

המקור, למי שממש תוהה,

איציק 14 בנובמבר 2014

על ספרד לא כתוב שום דבר?

אריק האדום 14 בנובמבר 2014

האמת שכואב להודות בזה אבל הוא היה עילוי בתחום. לא אישית זכור המשחק שלנו בקופסא,תוך 3 דקות הוא נתן אחד בבעיטה חופשית ואת השני בקרן. מבחינתי יש רק ישראלי אחד שניצב לפניו בתחום. 7 לב אדום מיפו.

D! פה 14 בנובמבר 2014

אני מסכים לגבי ישראל. ולגבי העילוי. בתחום. מפה ועד לאחד מגדולי אירופה – מערכת יחסי ציבור שאפילו לא ברור לי מדוע טרחה לציין זאת.

אריק האדום 14 בנובמבר 2014

בדיוק בגלל זה לא התייחסתי (-;

גיסנו 14 בנובמבר 2014

בתכלס בעיטות חופשיות זה אחד המדדים היחידים שהוא מאוד אינדיבידואלי וכמעט ולא תלוי במה שקורה במגרש (במיוחד לא בדברים שכדורגלנינו בד"כ לוקים בהם כמו תנועה בלי כדור, כושר גופני, יכולת עצירת כדור ומשחק בנגיעה וכו').

לא נעשתה מדידה או השוואה שכזו באופן ישיר, אבל אני חושב שאיציק זוהר בהחלט היה יכול להיות אחד הבועטים הטובים באירופה בתקופתו, וזה לא קשור לאיך הוא התנהל כשחקן במשחק השוטף.

D! פה 15 בנובמבר 2014

בגדול אתה צודק
אבל בתכלס אני לא חושב שיש אספקט שאפשר לנתק אותו. לכן איציק סיים כמו שסיים בפאלאס. שישה משחקים! אם הוא היה אחד הטובים הוא היה מוצא איפשהו איזושהיא קבוצה שתחזיק לו את הרגל רק בשביל זה.

גיסנו 15 בנובמבר 2014

לא בטוח, גם באנטוורפן הוא לא ממש הצליח למרות שכן זכורים לי גול או שניים שלו בבעיטות חופשיות שם.

כדורגל לצערנו זה לא פוטבול אמריקאי שאפשר להכניס מומחה לבעיטות רק בשביל הבעיטה, וצריך לסבול את כל שאר התכונות של השחקן כשהוא על המגרש. כנראה שהחליטו שהחסרונות שלו עולים על היתרונות כבועט. למיטב זכרוני גם אחרי אותה אפיזודה הוא נדד בין המון קבוצות שרובן היו מרכז/תחתית הטבלה.

גורביץ' 14 בנובמבר 2014

חחח גדול, מדהים שלא צומחים יותר בארץ שחקנים עם יכולת כזאת בבעיטות חופשיות או בכלל מחוץ לרחבה – רק בשנות ה-90 חוץ מאיציק זוהר היו בעיטות תותח מדויקות לטל בנין, ראובן עטר, רן בן שמעון, גדי ברומר, אייל בגלייבטר, סתם..
אבל באמת, כל פעם ששמעתי את ארבל אומר שלמהראן ראדי יש בעיטה אדירה, אחרי עוד בעיטה שלו ליציע, התעורר בי דחף עז להעביר ערוץ

D! פה 14 בנובמבר 2014

מה שנכון… לא חשבתי על זה…

איציק 14 בנובמבר 2014

אם רוצים בעיטה באמת אדירה, לכו לשלום אביטן. לא שחקן גדול, אבל מה שיצא לו מהרגל זה היה טיל רציני. אם הלך לשער, מסכן השוער, אם לעצים, אז לא לציפור.

גיסנו 14 בנובמבר 2014

גדי חזות, הרוברטו קרלוס של ישראל

איציק 14 בנובמבר 2014

אתה צעיר :-)
אני זוכר שער של טורק מ-40 מטר בטיל שהיה מוריד לחזות את הרגל, ועדיין לא זוכר מישהו שהתקרב לאביטן, והוא עשה זאת כמעט מהמקום בלי הרצה. טוב, לרוץ הוא אף פעם לא אהב. היה סוג של גרד מולר לעניים מאוד.

גיסנו 15 בנובמבר 2014

גם לחזות היה גול כזה, שאני זוכר שב"דקה ה 91" אחרי הגול הזה הראו גם את ה"ריפעטיל" והשוו ביניהם.

מודה שאת שלום אביטן לא ראיתי.

מצד שני, קשה מאוד להשוות מול מי שאין יותר מדי עדויות מצולמות של היכולות שלו, ונוסטלגיה ומיתוסים בד"כ מאדירים את העבר אפילו יותר ממה שהוא היה מוצלח.

גיסנו 15 בנובמבר 2014

אותו דבר מספרים גם על דני נוימן ואורי מלמיליאן שהיו מהבועטים הטובים אי פעם בכדורגל הישראלי. לא ראיתי המון דוגמאות מכורח הנסיבות אז אני לא באמת יכול להשוות באופן מלא.

ירושלמי 14 בנובמבר 2014

באמת שניסתי להתאפק.

1. הנצחון על מכבי בדרבי – תפאדל, תהנו מגיע לכם.

2. אינתיפאדה – "מי שמכיר אותי יודע שאני לא חשוד בדעות ימניות".
מי שמתחיל ככה משפט צפוי שבסופו תובא דיעה ימנית, אבל לא אמרת שום דבר ימני בפסקה, להפך, אתה מסיר אחריות מידיהם של המנהיגים הערבים וזורק אותה כלפי בודדים והתארגנויות של אנשים ספונטנים כדברך.
מה גם שההסכמה אם האמירה "אם הייתי פלשתינאי הייתי מבצע פיגועים" מאוד לא מקובלת עליי, אני מאמין שאדם הגיוני והגון יודע שמצוקה שלו אינה מצדיקה רצח חפים מפשע. ע"ע אנשים שעזרו ליהודים בשואה למרות הסיכון.

3. דרבי אלכוהוליזם.
"אבל כמעט ולא דיברו על זה שפואד היה שיכור" הנה שוב אתה מסיר אחריות מהבנאדם עצמו וזורק אותה כלפי הגורמים ש"הם נתנו לו להיכנס שיכור". טענה מגוכחת בעיניי.
אגב אלכוהול, בעיניי הוא לא תירוץ לכלום. אם בנאדם אונס רוצח שודד או פורץ למגרש להכות שחקן זה לא בגלל האלכוהול, זה בגלל שהוא חרא בנאדם.

5. קורצקי.
טול קורה מבין עיניך. אם קורצקי צריך ללכת הביתה, רמון צריך להיות מנודה מהחברה.
אם קורצקי על שפה מגעילה צריך ללכת לגואנטנמו, רמון צריך לעמוד בפני כיתת יורים.
ומעניין אם הNBA היה נותן לו לרמון לרכוש קבוצה.
אבל משום מה אדוני הצדקנות חיים עם זה בשלום.

7. ביתר.
לא יודע איפה אתה חי, אבל ביתר של היום לא רחוקה מהפועל של היום, בייחוד מבחינת קיצוניות האוהדים.
אני לא מסכים עם כל מה שקורה בביתר, כמו שאתה (אני מניח) לא מסכים עם כל מה שקורה בהפועל, אבל אני לא אאחל להפועל שתמחק מזירת הכדורגל כי אני יודע עד כמה היא חשובה לענף, מה שכן אני מאחל לך שלא תזכה לראות את היום בו ביתר תמחק מהמפה.

שבת שלום אדון אריאל בר חיים.

אריק האדום 15 בנובמבר 2014

אני אתאפק. נראה לי. בינתיים. שבת שלום.

אדם בן דוד 14 בנובמבר 2014

1. חבל שהורידו את הרגל מהגז בסוף. ועדיין- לא ריגש אותי כמו הסל של טפירו, הדאנק של גילי או הגביע של שמעון. כנראה שאני מזדקן.
2. אתה תמים. יש פה ממשל שמחזיק את הלהבות בידיו- ברצונו שקט, ברצונו "מבצע" וברצונו מיני אינתיפאדה שסוללת את הדרך למדינה הפלסטינית שאוטוטו קמה כאן. (ובנוגע לויכוח בוז'י\ברק- בוז'י הוא מושחת בן מושחת. )
3. אתה זורק את העגלה עם התינוק. שיכלאו את פואד. שיעצרו אנשים כמו הקקי הזה שניסה לדרוס אותי במעבר חציה תוך כדי קללת "יא אשכנזי, סמולני אני אאנוס את אחותך" אחרי משחק מול בית"ר ומול עיניו האדישות של השוטר שעמד לידי.
4. יאיר לא המציא משהו חדש ואני חושש שהוא באמת מנסה לעשות משהו טוב.
5. בארצות הברית ניקסון הלך הביתה. פה ווטרגייט היה מוסיף לו מנדטים. קורצקי מייצג שמונים אחוז מהעוסקים בענף בארץ.
6. לקחתם לנו את המדינה עם הגורמטים והקריוקי שלכם. אנחנו מיעוט נרדף פה.
7. גם אני בעד נורדיה – לא מאמין שיחליפו את בית"ר- אבל יכולים לשרוד ולהיות מראה למה יכל להיות
8. סחתיין על הטור.
9. 7 אדום – קודם כל ג'ורג'י בסט (ולו רק בגלל ה"הכל הלך על אלכוהול ונשים, את השאר ביזבזתי"). אחריו רובסון שנדפק בתזמון אבל היה מגדלור. אחריו משה הגדול ורק אחריו אריק הונדליסט.

אדם בן דוד 14 בנובמבר 2014

אלוהים שישמור. שופך את המים עם התינוק. מי שופך עגלה? מה נהיה לי?

אריק האדום 15 בנובמבר 2014

אוהדי בית"ר?

אריק האדום 15 בנובמבר 2014

אריק היה הגדול מכולם. בסט המשיך מסורת, רובסון לא עשה כלום. סיני עזב כשירדנו ליגה. אריק בא מלידס, עשה אותנו למועדון גדול. הוא האב-טיפוס של זלאטן. הוא המלך. היחידי. מספר שבע הגדול מכולם. שינה את ה-DNA של היונייטד (החזיר אותו לימי קדם).
שינה את הכדורגל האנגלי לנצח, לא יודע מה היה קורה אילולא פרש בגיל מוקדם.
לא יודע אם פרגוסון היה ממשיך אם לא אריק, עד כדי כך.
יש רק שחקן אחד שלבש אדום שמתקרב למה שאני רוחש כלפי הגדול מכולם, והוא היה ונדליסט באמת. קפטן רוי.
איזו קבוצה!!!

אהד 15 בנובמבר 2014

6. לא הבנתי.. מי לקח את המדינה?

אדם בן דוד 15 בנובמבר 2014

מי שלקח את המדינה זה הערסים והפרחות

Comments closed