זו עונת המבחן של לברון, לא של בלאט

יש מי שממהרים לספר לנו שבלאט ייכשל בקליבלנד, ייתכן שכן ייתכן שלא, אך ההגדרה בכל מקרה לא נכונה, הצלחה וכשלון יהיו רשומים תחילה על שם אחר לחלוטין, על שמו של קינג ג'יימס

הבחירה של הקליבלנד בראונס (קאבלירס בחנתי אם אתם ערים) בבלאט היתה נועזת. מי שבחר בבלאט לקח הימור בהתאם למגמה המפתחת בליגה. לא מדובר במגמה של אירופאיות בNBA, חלילה וחס. מדובר בתהליך אחר לחלוטין. מאז הזכייה הראשונה של מייקל בטבעת, התבססה תיאוריה לפיה הקבוצה שזוכה בשחקן הטוב ביותר בליגה, תזכה בליגה במידה ותקיף אותו בשני כוכבי משנה חזקים.

תיאוריה זו לא שובשה בעקבות האליפות של דטרויט פיסטונס בהנהגת צ'ונסי בילאפס, מאחר ואליפות זו נחשבה ליוצא מהכלל המוכיח את הכלל. אך כאשר הליגה נהייתה דומה מדי למשחק טניס, התהליך התהפך. תחילה הליגה הפסיקה לאסור את ההגנה האזורית. ולאחר מכן הגיעו ההגנות אשר מצאו דרך לפצח את שיטות המשחק הפשטניות של בידודים ופיק אנד רולס ללא הסוואה. המטוטלת הגיעה לצד השני עם הזכייה של סן אנטוניו ספרס בטבעת, אך הסימנים שהכל השתנה הגיעו כבר בסדרות השקולות של אינדיאנה מול מיאמי.

הנהלת קליבלנד החליטה להביא מאמן אשר אינו חי את תרבות הכוכב בNBA מתוך הכרת התהליך, ולא בעקבות תהליך מכירתי מבריק של סוכן מכירות אשר שיפץ את קורות חייו של בלאט.

*

לאחר הבחירה בבלאט, לברון ג'יימס נפל לידי קליבלד על פי בחירתו. קליבלנד ידעה שזו אפשרות כבר כשהחתימה את בלאט, אך לא יכולה היתה לבנות אסטרטגיה מתאימה הנסמכת על לברון, מאחר והבחירה היתה בידיו, ואף אחד מחוץ למחנה המצומצם של מקורביו לא ידע איך יבחר. כמובן שלאחר הבחירה של לברון, האסטרטגיה השתנתה לחלוטין ונראה כי לברון הוא זה שדאג להביא את קווין לאב, וכך קליבלנד חזרה למבנה המוכר של השלושה הגדולים. כמובן, מאחר ובלאט היה חתום כבר על חוזה ארוך טווח, עמדת המאמן נותרה מאוישת במאמן אשר נבחר לצורך אסטרטגיה שונה, ולברון קיבל את הבחירה בבלאט כנתונה, ואף שמח עליה שכן לברון הוא מהשחקנים החכמים בליגה ומבין את הכיוון של התהליך.

*

בכל מקרה המבחן הגדול השנה הוא מבחנו של לברון, וכל מי שחושב כי לברון עושה סבוטאז' לבלאט, או עשוי לדרוש את החלפתו לאחר שמינית עונה, פשוט לא מבין את ההסיטוריה של הליגה כפי שלברון מבין אותה. אם היה כתם אחד על הקריירה של מג'יק ג'ונסון הרי הכתם היה פיטורי ווסטהד על פי בחירתו. על אף שבדומה לפיטורי קולינס בשיקאגו, המהלך הצליח מעבר לכל התחזיות, עדין היו מי שטרחו לשוב ולהדגיש זאת שוב ושוב, שכן קולינס קיבל הרבה שנים עד ששיקאגו ומייקל החליטו שצריך משהו אחר כדי לעבור את דטרויט הגדולה.

לברון כבר זכה בשתי טבעות, אך הוא זכה בהן בקבוצה של ווייד. ברור שלברון היה השחקן המוביל, אך המנהיג, לפחות בשנים הראשונות היה דוויין ווייד, והקבוצה היתה שלו כאשר לברון הגיע. לברון בחר בקליבלנד, מאחר וברור היה לו שווייד כבר לא יחזור לכושר בו היה לפני ארבע שנים, והבין שמשום כך מיאמי לא תוכל לבנות קבוצה חזקה סביב השלד הקיים. כאשר לברון בחר בקליבלנד הוא בחר בקבוצה שברור לכולם שהיא שלו בטאבו. אף אחד לא שואל למי הקבוצה הזאת שייכת. זה כנראה היה קורה בכל קבוצה, אך בחירה בקליפרס או בשיקאגו לדוגמה, לא היתה הופכת אותם לקבוצות של לברון באותה מידה.

לברון מבין לחלוטין את המשקל ההיסטורי הרובץ על כתפיו בקליבלנד. אם יש משהו שמעניין את לברון יותר מהכל, הרי זה הלגסי שלו. ברור לו לחלוטין שכשלון של קליבלנד העונה לא ירשם על שמו של בלאט, אלא על שמו של הבעלים האמיתייים של הקבלירס, לברון ג'יימס. המחשבה שלברון יעשה ברוגז, יפגע בסיכויים של הקבוצה להצליח, כדי להחליף את בלאט היא לא פחות ממגוחכת. הנטייה בישראל להדגיש את הדיווחים על סימני השאלה הסובבים את בלאט בארצות הברית, היא הטיית המשקל למקום הלא נכון.

אחרי הנצחון של קליבלנד על אורלנדו, בלאט היה צריך לאמר את המובן מאליו, האמריקאים לא באמת התעניינו בו, הם התעניינו בסימני השאלה שהוצבו על המנהיגות של לברון. בלאט הזדעק להגן עליו, כי ברור לחלוטין שזאת השאלה שמעסיקה את האמריקאים. ברור שמוצבים גם סימני שאלה סביב בלאט. הבחירה בו ערערה את הבטחון של אנשי הליגה הותיקים, בעליונות המובנית שלהם. אנשים כמו ג'ורג' קארל, אייברי ג'ונסון, מאוד ישמחו להבליט את סמני השאלה סביב בלאט, בעיקר מאחר והצלחה של לברון תזיק לתזה הישנה, שמאמן שלא גדל בתוך הליגה, לא יצליח בה. אין לדעת כיום האם בלאט מתאים או לא מתאים לאימון בליגה הזאת, כל מי שמנסה לאחר 12 משחקים לאמר אחרת, פשוט משקר לעצמו על מנת לייצר עוד כותרות.

בכל מקרה בלאט הוא לא הסיפור.

 

אבק פיות (4) - עידו גילרי
סבלנות, סבלנות, סבלנות

40 Comments

אתה כנראה צודק 26 בנובמבר 2014

אם מסתכלים מהצד האמריקאי ברור שאם קליבלנד לא זוכה זה רק על לברון בטווח הארוך,
אבל בטווח הקצר זה אשמתו של המאמן(לפחות בעיני מקבלי ההחלטות והתקשורת),
לכן אם קליבלנד לא מגיעה השנה לפחות לגמר המזרח בלאט כבר לא יהיה שם כדאי להוכיח משהו אחר בעונה הבאה.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

לי שום דבר לא ברור ולמען האמת נראה לי שזו תהיה החלטה של לברון. אישית אני מאוד מתקשה לקרוא החלטות שמגיעות מתוך האגו של אנשים

rami 26 בנובמבר 2014

במבנה הנוכחי של המזרח, אי הגעה לגמר בו משולה לכשלון ברמה היסטורית ממש. אם בלאט לא מגיע לשם בזכות עצמו, בזכות לברון, בזכות מזל, בזכות שופטים, הוא לא יישאר מעבר לעונה הזו – וזה יהיה עליו, כי הוא צריך להיות שם גם תוך כדי נמנום.

אריק האדום 26 בנובמבר 2014

אז רגע? כל מה שרשום בוואלה? לא מסתמך על עובדות ותחקיר רציני?

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

לא ראית הבוקר, זה אנחנו אלה שקופצים להגנת בלאט בגלל שנפלנו ברשת, הנה גם ג'ורג' קארל אמר משהו

אריק האדום 26 בנובמבר 2014

אני ממש שוקל להחרים גם אותם וגם את ספורט 5 (one כבר חסום אצלי)

oded 26 בנובמבר 2014

שוקל?

עסק שחור 26 בנובמבר 2014

הבלוג של אסף רביץ בוואלה מצוין. הכתבה האחרונה של אודי הירש הייתה מביכה אבל בסך הכל הסיקור נבא בוואלה טוב מאוד.

Dan 26 בנובמבר 2014

Maybe George Karl and Avery Johnson said something because both of them are unemplyed at the moment?

בלאנקו 26 בנובמבר 2014

מסכים לגמרי שהאינטרסים של בלאט ולברון זהים לחלוטין.

אבל האמת היא שהמשחקים של קליבלנד נגד קבוצות שהן לא נמושות הליגה זה מחזה קשה לצפייה. הגנה מחפירה והתקפה מאוד לא מתוחכמת. לכן, עם כל החיבה לבלאט אי אפשר לנקות אותו כרגע מאחריות גם אם שוחקו רק 12 משחקים.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

מי מנקה מאחריות, ועל איזה אחריות מדובר? מי שציפה שקבוצה חדשה לגמרי תראה טוב בחודשיים הראשונים של העונה, יש לו ציפיות מעניינות. אין אף קבוצה בNBA שתפטר מאמן בדצמבר, והמבחן יהיה בסוף העונה, לא בשבוע השלישי שלה

גיל 26 בנובמבר 2014

הם דווקא משתפרים ומשחקים לא רע במשך מחצית אבל לא מסוגלים לסחוב משחק שלם. צריך לתת להם זמן. בלאט רגיל להתאמן הרבה ואין לו את הלוקסוס הזה בנבא.

אבישי 26 בנובמבר 2014

אסור לשכוח שבניגוד למה שהולך באירופה, ב-NBA במשך רוב הקיץ אסור אפילו קיים אימונים רשמיים, ומשחקי הראווה לא באמת תורמים שום דבר ליכולת הקבוצתית. הקבוצות היחידות שבאמת מרשימות בינתיים ב-NBA (גולדן סטייט, ממפיס, פורטלנד) הן קבוצות שלא עברו שינויים משמעותיים בקיץ ולא צריכות להתרגל לשחק יחד בצורה מסויימת מאפס. וזה לא שעכשיו יש לקליבלנד את ההזדמנות להתאמן באופן אופטימלי כדי ליישם משהו. לומדים תוך כדי תנועה ומתאמנים תוך כדי משחק ומתמודדים עם האגו של שחקנים בין מסיבות עיתונאים ומה גם שכל הקבוצות מתייחסות אליך כאל ה-team to beat.

גיל 26 בנובמבר 2014

אני מקווה שההנהלה של קליבלנד תהיה עם חוט שדרה חזק ותחזיק בבלאט כמה שיותר. אתה צודק שהכל פה צריך ליפול על לברון וכרגע הוא פשוט לא טוב כל כך. הוא גם מדבר יותר מדי ובאמת עסוק בניהול הקבוצה במקום בלשחק. כל הביקורות על זה שהוא משחק יותר מדי דקות וכו' לא עושות טוב ללגאסי שלו וגם ההבאה של לאב היא כולו עליו ואם הם יכשלו זה יהיה כתם על הקריירה שלו. הם צריכים להיות סבלניים כי מיאמי גם התחילו ככה לאט וזה היה עוד עם שחקנים מוכחים ועם הרבה ניסיון פלייאוף כולל אליפות כך שהמצב בו שונה לגמרי.

גיל 26 בנובמבר 2014

אגב, בלי קשר, יופי של עונה עד עכשיו לכספי.

עסק שחור 26 בנובמבר 2014

תענוג לראות אותו. סוף סוף הוא למד לכדרר. הוא גם נראה הרבה יותר אתלטי השנה. מדהים איך הוא שינה את סגנון המשחק שלו – מי ידע שהוא מסיים כל כך טוב ליד הסל. אני יותר אופטימי השנה כי הוא לא מסתמך על השלשות בכלל אבל כל העונות של כספי מתחילות טוב ולאט לאט דואכות. אני מקווה שהוא ישמור על יציבות השנה.

גיל 26 בנובמבר 2014

זה נכון, אם הוא יהיה עקבי הוא יהיה שחקן מחליף מצוין עם קריירה ארוכה. עקביות זה הדבר הכי חשוב והיום נראה שהוא יפתח שוב.

איציק 26 בנובמבר 2014

אני דווקא חושב שהרבה יקום או יפול על איך בלאט/לברון/משהו יצליחו להשטלת על ארווינג. הוא סוס פרא שלא סופר אף אחד. כבר בראיונות טרום עונה ראו איך הוא מתבטא. הוא עושה המון בלגן בהתקפה עומדת; מחזיק כדור 20 שניות כשכל העולם מסתובב סביבו והוא רק מחפש זריקה (לברון פנוי, לאב פנוי, למי אכפאת). בהגנה הוא בור יותר גדול משחורציאניטיס. חשבו שצריך יהיה להסתיר את לאב בהגנה. בינתים נראה שלאב מנסה לכסות על חוסר השמירה של ארווינג (וללא הצלחה יתרה). ברגעים בהם ארווינג נותן לכדור לרוץ, קליבלנד לרוב עושה עבודה לא רעה בהתקפה.
בנוסף לכך, קליבלנד צריכה ספסל שיתרום. לא יודע אם זה השחקנים הקיימים או טריידים אבל משהו מהספסל צריך לתת תפוקה גם בהגנה וגם לשים כדורים בסל. בלי ספסל הם לא יגיעו רחוק.

אלון 26 בנובמבר 2014

חצי מהניצחונות שלהם השנה זה כי אירווינג השתולל ברבע האחרון ולא הפסיק לקלוע.
לקבוצה יש 3 כוכבים שלוקח להם זמן ללמוד לשחק ביחד, ברגע שזה יקרה הם יהיו בלתי עצירים.

איציק 26 בנובמבר 2014

השאלה לא רק כמה הוא ניצח כי אם גם כמה הוא הפסיד. גם צורת הדיבור שלו מאוד מסמלת שהוא לא סופר את בלאט (לפחות כמה ראיונות בטרום עונה). תוסיף לזה גם שמירה מאוד בעייתית. נכון, לא הכל עליו, אבל נראה לי שהוא האגוז הכי קשה לפיצוח עבור בלאט.

אלון 26 בנובמבר 2014

הוא ניצח כי הוא התפרע ברבע הרביעי שזה לא תמיד דבר רע.
נכון לעכשיו הוא שלישי באחריות אחרי לברון ולאב אבל זה לא חשוב כי הם בסוף יתחברו וזה ידוע שכדורסל בנבא מתחיל להיות חשוב רק באפריל. ביוני הקרוב (או הבא אחריו) נקבל פוסט קצר של דורפן שיסביר לנו את הגדולה של קליבלנד וכל הויכוחים ישכחו.

איציק 26 בנובמבר 2014

יתכן שבסוף זה אכן יסתדר, אבל הוא פרא כל המשחק ולא רק ברביעי. אתה גם לא מתייחס להגנה שלו. לדעתי יש לו את היכולות אך לא את המוטיבציה. בלאט דווקא אוהב נמוכים לוחצים על הכדור, והוא הכל פרט ללחץ על הכדור. אם הוא יתיישר, ויתפרע רק כשצריך זו יכולה להיות חתיכת עונה. אם לא, גם חתיכת עונה, רק בכיוון ההפוך.

גיל 26 בנובמבר 2014

המזל שלהם הוא שהם במזרח. תראה את אוקלהומה בפתיחה זוועתית ובלי דוראנט ווסטברוק ולא בטוח שהם יגיעו לפלייאוף.

יוספיהו 26 בנובמבר 2014

נהדר גיל.
אני זוכר גם שלפני הזכייה הראשונה של הבולס היתה תיאוריה שכדי לזכות באליפות חייבים רכז מהשורה הראשונה,וגם היא הלכה לפח

MOBY 26 בנובמבר 2014

מעניין מי כבר כותב את התסריט לסרט/מחזה/מיוזיקל על חייו של בלאט.
פשוט סרט של הולמרק/ברודווי (אם ישמיטו בעריכה את הראשונים שזיהו והתחנה המשמעותית הראשונה של קאוץ בלאט הרי הם הענקים הירוקים, זו תהיה שערוריה….).
אבל כפי שכתבתי בעבר, לדעתי בלאט התפלל בלילות שלברון יבחר כל בחירה אחרת חוץ מקליבלנד. המשקל שיש עליו וכמות המצלמות העוקבות אחריו (והביקורת) הם פשוט בקינג סייז (ומי שחשב שהתקשורת התל אביבית/ישראלית היא נושכנית….). אני מקווה שההפי אנד האמריקני יתרחש (הרי בישראל/אירופה הוא השיג הכל).

גיל 26 בנובמבר 2014

אני ממש לא חושב ככה. בלי לברון הייתה לו קבוצה נחמדה אבל שלא הייתה מגיעה לכל מקום. נכון שיש יותר לחץ אבל גם האפשרויות הרבה יותר גדולות. אם בלאט למשל יזכה באליפות עם קליבלנד אז הוא יכנס להיכל התהילה ללא שום ספק.

MOBY 26 בנובמבר 2014

בלאט הראה שהוא יודע לבנות קבוצות ולהביא אותם לשיא בזמן.
להיות המאמן הראשון ללא עבר בנבא ש"מוצנח" לעמדת מאמן ראשי בנבא זה סיפור ענק, מי שחי בארה"ב יכול להבין את הממדים של הסיפור. להיות מאמן "מוצנח" למועמדת מרכזית לגמר הנבא (בלי ששיחקה משחק אחד יחד..). זה מגה סיפור. אם הוא יזכה בעונה הראשונה להגיע לגמר ו/או לזכות זה כבר אגדה של האחים גרים.
עוד מאות שנים יספרו על הילד דיויד שבעזרת הענקים טובי הלב לברון וקווין (והשדון קיירי) הלכו לכבוש את העולם ולהציל את גביע לארי אובריאן.

גיל 26 בנובמבר 2014

אין שום ספק שהסיפור שלו ייחודי. הוא היה מגיע להיות מאמן בכל מקרה אבל דילג על המסלול של להיות קודם עוזר. רק לחשוב על כל אותם מאמנים שדחו את משרת האימון בקליבלנד. אני חושב שבאמת רק אחרי שנה ניתן יהיה לבחון מה קורה.

גלן 26 בנובמבר 2014

אני מכבד את הבחירה בבלאט ומבחינתי האישית בחירה לגיטימית. מאחר ובשער ג' ברוממה ביליתי לא מעט אז הפרגון עוד גדל.

אבל בוא נאמר אמת. אם לא היות דן גילברט ,יותר פרו ציוני מרובנו (לצ'ה"ל, ל איכילוב ועוד. יותר מרוב הטייקונים היושבים בציון) היה היום בקבלירס מישהו, אולי פחות מוכשר, אבל כזה שהלך את ההליכה בארה"ב.

גיל שלי 26 בנובמבר 2014

אני לא בטוח. כבר כשרוסיה לקחה מדליית ארד באולימפיאדה הימרתי שבלאט ימצא משרת אימון בNBA, המשחק הצמוד מול נבחרת אמריקאית חזקה שם את הפלומבה על יכולות האימון בעינים אמריקאיות

איציק 26 בנובמבר 2014

אז זה אתה בוחש מאז כדי לסדר לו משרה ב-NBA :-)
האמת שבלאט מזמן ברשימות של אנשי ה-NBA וזו הפתעה (כמו שהבחירה של כספי היתה הפתעה למרות שזה היה באויר), אך צפויה במידת מה.

גיל 26 בנובמבר 2014

שוב פעם הטענה שמוריניו הוא היחיד שמתאים לתפקיד?

גלן 26 בנובמבר 2014

אני חושב שיש תהליכים. גם דנטוני קודם קיבל תפקיד ניהולי לפני שנזרק לים ו…נכשל בדנבר. זה לא רוסיה ולא מכבי. זה טיסות בלי סוף, המון דברים שאין באירופא ו עכשיו גם מגה סטאר אם כי זה לא היה מן הסתם בתכנון המוקדם.

עידו ג. 26 בנובמבר 2014

הדינמיקה של לברון עם בלאט שהתקשורת מציירת כרגע מאד מזכירה את זאת שהייתה עם ספולסטרה בתחילת הדרך במיאמי (מי בכלל זוכר עכשיו את מקרה הדחיפה בירידה לטיים אאוט). הדינמיקה של קליבלנד כקבוצה מאד מזכירה את מכבי של בלאט בתחילת כל שנה. בשני המקרים הדברים התיישרו בהמשך הדרך ואני מאמין שגם כאן זה מה שיהיה.
המבחן האמיתי יהיה בפלייאוף כשהתוצאות שלו יקבעו האם הקאבס צריכים למצוא שעיר לעזאזל. אם התשובה תהיה חיובית נראה לי שבלאט יהיה המטרה הכי קלה.

אסף 27 בנובמבר 2014

החל מעונת האליפות הראשונה, מיאמי היתה לגמרי הקבוצה של לברון.
התפקיד של ווייד היה אולי גדול רק בקצת מזה של פיפן בשיקאגו.

ניצן נ. 27 בנובמבר 2014

לא קשור לפוסט אבל די, הסיקסרס שברו אותי כאוהד. לא זוכר מתי קבוצה אכזבה אותי כמו פילי.

עירן 27 בנובמבר 2014

אחד הטורים ההזויים בתולדות וואלה ספורט – תכף נדבר על התוכן, אבל ראוי לפני הכל להסתכל על העטיפה, עטיפת המלל. כבר כשהירש כותב שמכבי ת"א קבוצה "אסייתית" (למיטב זכרוני ככה זה נכתב במקור ושונה מאוחר יותר מ"אסייתית" ל"ישראלית") וממנה קפץ בלאט לקבוצה מועמדת לאליפות הנ.ב.א הבנתי הכל. זו לא באמת הבעת דעה מבוססת אלא בעיקר התרשמות אישית של בעל הטור. כלומר, אפשר לבקר את בלאט והכל, אבל מי שמתחיל כך את הטור שלו, מאבד מייד את הרלבנטיות וכל מידה של רצינות לדבריו. אפשר היה לכתוב את הביקורת בלי לנסות להלעיג את בלאט ועבודתו והישגיו – זהו תפקידו, להבנתי, של העורך. לגבי התוכן – קליבלנד לא היתה מועמדת לאליפות כשמונה בלאט, הוא לא השיג את הישגיו רק מצעקות וניג'וס לחניכיו (איזו חוסר מקצועיות לכתוב כך), הוא השיג הישגים מעולים גם עם נבחרת רוסיה. מי שמחליט לכתוב חד צדדית ומנותק מהעובדות – ברור שיתעלם מכך. היה ראוי, להבנתי, לכתוב סייג של "לדעתי" או משהו כזה כשאתה מונה את המאמנים הגדולים באירופה. היה כדאי לא לזלזל ולהתנשא כל כך באמריקנים ומידת הבנתם. זהו עסק של בעל הקבוצה לכל דבר ועניין והוא מינה אנשי מקצוע מטעמו שאינם רוצים להכשל. למה הירש חושב שהוא יודע יותר מהם, או, יותר נכון, שהם לא מבינים ולא חוקרים דבר לפני החלטה ? הלוואי שוואלה ספורט ינהלו את האתר שלהם והירש את הטורים שלו כמו שהם מנהלים את עסקיהם. ולמה ההתעלמות מההערכה שהוא מקבל מאנשי המקצוע ? פופוביץ, "אחד מהאנשים הכריזמטיים והאינטליגנטיים על הגלובוס" ציין שעקב אחריו הרבה זמן והוא מאמן מעולה. דעתו פחות נחשבת מזו של אדון הירש ? או שהוא מתחת לו בדרגת הבנה ואין צורך לציין דברים כאלו ? ובסוף – בלאט לא שיווק עצמו כגאון התקפי ולא אמר שלקח 25 אליפויות אלא שהיה לו חלק בהן. מסקנה – טור מביש שהוא כל כך הזוי, עד שעולה התהיה היכן היה העורך של האתר בעת פרסום הטור.

אלעד כץ 27 בנובמבר 2014

ניחוש שלי – עורך האתר ביקש ממנו לכתוב כזה.

BARUCH SHMILOVICH 27 בנובמבר 2014

בלאט חתם לארבע עונות. זה 328 משחקים לא דבר פלייאוף. מי שחושב ש"מעמדו מתערער" אחרי 12 משחקים וארבעה הפסדים רצופים, לוקה בראייה לטווח של מנהל קבוצה בליגת העל. וגיל צודק בכל מילה

גיל 27 בנובמבר 2014

מעמדו לא מתערער אלא רק בקרב עיתונאים ואוהדים צמאי דם. בלאט צריך להראות אחרי עונה אחת שיפור ומשחק טוב, גם אם זה לא נגמר באליפות או אפילו גמר המזרח. אחרי העונה השנייה כבר ירצו ממנו לפחות גמר המזרח אם לא יותר ובהחלט יכולים לפטר אותו אם הקבוצה תראה רע.

Comments closed