כשההנהלה מחורבנת מחליפים אותה

הממשלה המחורבנת ביותר בהיסטוריה הקצרה שלנו מגיעה לסוף דרכה, ומשום מה אנשים מתרכזים בבזבוז הכסף שינבע מבחירות חדשות, תסבירו לי את זה בבקשה

אני קורא את הכותרות ומגרד קצת בראש. טוב שלא נשאר לי שיער. בחירות מיותרות, איזה בזבוז של כסף, ולמה? במילא הכל יישאר אותו דבר.

*

אולי זה רק אני, אבל אני לא זוכר אף גאון שניבא שיש עתיד (השם הכי מופרך אי פעם למפלגה חסרת כל עתיד) תהיה המפלגה הגדולה בכנסת. עכשיו בואו ננסה לתאר מצב אחר. יש לנו חברה שכבר שבשנתיים האחרונות הדוחות שלה מצביעים על מעבר להפסדים כבדים, הקמפיין השיווקי המבריק שנקרא צוק איתן כשל בצורה מחפירה, ולקוחותיה קמים כל בוקר למקרא חדשות על המכשירים המתפוצצים שביצורה. נראה לכם שהדירקטוריון לא היה בוחן את חילופי המנהלים בחברה? נראה לכם שבאסיפת בעלי המניות הכל היה עובר בנעימים ללא מהפיכה בדירקטוריון? למה אנשים חושבים שזה יהיה אחרת בבחירות הבאות בכנסת?

ישנה הנחה סמויה שאנשים לא משתמשים בשכל כאשר הם מצביעים, רק ברגש. זו הנחה מתנשאית ודפוקה. למען האמת כמעט בכל מדינה, כאשר ממשלה מכהנת בתקופה מחורבנת, היא מוחלפת בבחירות. רק תסתכלו מה קרה ברחבי העולם בכל מערכות הבחירות שנערכו בשנים 2008, 2009. דרך אגב, גם בישראל, רבין החליף את שמיר, ביבי את פרס, ברק את ביבי ועוד ועוד.

*

אני אישית מתקשה לזכור ממשלה כה מחורבנת. היתה לנו פה מלחמה שהממשלה יצאה אליה ללא כל מטרות מוגדרות, וללא כל הישגים (כנראה יש קשר בין השניים, לא תסכימו?). מצב הבטחון האישי של אזרחי המדינה הדרדר מאוד בתקופה של הממשלה המכהנת. המצב הכלכלי של המדינה הדרדר ללא כל תגובה שהיא מצד משרד האוצר. הפירוק לגורמים של החברה הגיע לשיאים חדשים. בין אם אתם שמאלנים, ובין אם אתם מצביעי ימין, אתם כנראה תסכימו איתי שהיתה לנו ממשלה מחורבנת באופן יוצא דופן.

אם זה המצב, למה אנשים כועסים שהדירקטוריון מתפטר, ומבקש מאסיפת בעלי המניות לבחור דירקטוריון חדש? ממש נשגב מבינתי

הניצחון על סטוק
בינתיים בכוכב הלכת ניקס (או על מודעות עצמית)

184 Comments

ניר חכים 2 בדצמבר 2014

כי עם כמה שהמצב גרוע, לפחות החרדים לא בממשלה, מה שלא יחזור על עצמו בבחירות הבאות…
תזכור, המצב אולי גרוע, אבל יכול להיות גרוע יותר.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

זה הקו המנחה של כל הממשלות האחרונות (לפחות אלו שאני זוכר, נניח מאז אמצע שנות ה-90)

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

לי החרדים ממש לא מפריעים, הלוואי ויהיו חלק מהממשלה הבאה.
לדעתי הרבה יותר הגיוני לבטל את גיוס חובה לכולם, מאשר לגייס את כולם

rami 2 בדצמבר 2014

הבעיה עם החרדים זה ממש לא עניין הגיוס. כל מי ששירת בעבר בצבא, וזה לא משנה בכלל איפה, יודע שיש בו יותר מדי אנשים ולא מעט מדי.
הבעיה היא כל התקציבים ההזויים שהם מקבלים כאשר הם בממשלה.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

התקציבים שלהם הם פינאטס. פינאטס. 100 מיליון לפה, 200 מיליון לשם. זה גרושים. תשווה את זה למיליארדים שנזרקים כל שנה על מערכת הביטחון, למשל, ותבין איפה הבעיה. ובזה אף אחד לא נוגע.

rami 2 בדצמבר 2014

לא אמרתי שאין בעיה במערכת הביטחון והתקציב המנופח שלה. ציינתי שהבעיה עם החרדים זה לא עניין הגיוס.
לעניין תקציב הביטחון. הסיכוי שמישהו ישנה שם משהו הוא קרוב לסיכוי שביבי לא יבחר עכשיו שוב לקדנציה כושלת נוספת, ואחכ לעוד אחת ואז לעוד אחת.
לפני פחות משנתיים הלכנו לבחירות ולכאורה היה בהם עניין, איזשהו סיכוי קטן לשינוי, לדרך אחרת. עכשיו הולכים שוב, ואני אישית, וכל מי שאני מכיר, פשוט מיואש מהמצב. אף אחד לא יודע למה הולכים לבחירות, איך הגענו אליהם, מי צודק ומי לא, מי עשה תרגיל פוליטי ומי הולך להרוויח מהבחירות האלו. מה שכן, לאף אחד אין עניין בבחירות האלו, נדמה לי שגם לא לממשלה עצמה, ועדין זה מה שקורה.

ניר 3 בדצמבר 2014

תגובה מופרכת אפילו בסטנדרטים של גרייזס.

1. התמיכה בכוללים לבדה היתה יותר מחצי מליארד שקל ב 2014, כשהחרדים אפילו לא בקואליציה:
http://www.obudget.org/?srch-term=#budget/203804/2014/main

2. נדמה לי שמערכת הביטחון גם מספקת איזשהו שירות עבור הכסף שהיא מקבלת – למשל להשאיר את כולנו בחיים, או להשאיר הרבה יותר פלשתינאים בחיים ממה שהיה לו היינו מנהלים את המלחמה בתותחים במקום f15 עם חימוש מדויק. יכול להיות שאפשר לעשות את זה יותר בזול, אבל ההשוואה לחרדים מגוחכת לגמרי.

אסף ב 4 בדצמבר 2014

1. חצי מיליארד ש"ח מתוך – אני מזכיר – 438 מיליארד. זה קצת יותר מפרומיל. ומה זה אומר? כמה "מגיע להם"? למה אתה משווה את זה? האם אתה חושב שהתקציב צריך להיות 0? אתה חושב גם שלא צריך לתקצב אוניברסיטאות (כ-9 מיליארד ש"ח)? חינוך באופן כללי?
2. מה מערכת הבטחון עושה עם הכסף שהיא מקבלת? אשמח אם תתן לינק לאתר שמפרק את 60 מיליארד השקלים הללו לתתי סעיפים. כמובן שאתה לא יכול לתת כזה לינק (אלא אם אתה במקרה גורם בכיר במשרד הבטחון), כי מערכת הבטחון לא מוכנה לפרט. עבדת פעם עם קבלן? כשאתה מקבל פירוט של העבודות שהוא מבצע, יש לך אפשרות להגיב, לנסות להבין מה אתה צריך ומה לא. כשהוא נותן לך רק את הסכום הכללי, אין לך את הכוח הזה, וכל מה שאתה יכול לעשות זה להאמין שהכסף כוחו נחוץ וחשוב…

והנה לינק נוסף: http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/2013/02/10_11.html

לא, אני לא חרדי, אפילו לא קרוב לזה. אבל ההטפלות לתקציבי החרדים היא שקר שאנחנו חיים כבר לא מעט שנים (ושלא במקרה השקר הזה פומפם ומפומפם ע"י מספר גורמים שיש להם אינטרס גדול שנמשיך לחשוב כך), בשעה שהחגיגות הגדולות יותר נחשבות "חשובות" ו"לגיטימיות", או שהן סתם מושתקות היטב.

ניר 4 בדצמבר 2014

זה רק על קצה המזלג להדגים כמה מופרכת הקביעה שזה ״פינאטס״. שלפתי אקראית את סעיף הכוללים, העלות הסופית גבוהה פי כמה וכמה. מה שנכון, אם אנחנו משווים הכל ל 348 מיליארד, אז באמת בקטנה – למה לא לעשות מע״מ אפס, שזה כולה 2 מיליארד, או בחירות שאומרים שזה גם סכום דומה. נעשה שתיים.

ההשוואה לאוניברסיטאות כמובן מופרכת לגמרי. האוניברסיטאות מכשירות אנשים לקריירה מסוימת שבה ישפרו את רמת החיים שלהם ויתרמו לחברה (חוץ מאלה שלמדו משפטים). הכולל מכשיר לקריירה של לימוד בכולל וקבלת ביטוח לאומי.

נהיה טרנד להגיד שהחרדים זה לא ענין (שמתחבר לטרנד של ״מה צה״ל עשה בשבילי לאחרונה״. אתה לא-מוסלמי שחי במזרח התיכון ונושם עצמונית, זה מה שעשה בשבילך). מישהו ברצינות חושב שזה בר קיימא שהסקטור הכי צומח בחברה חי על קיצבאות מדינה? כמה זמן לדעתך זה יכול להחזיק?

אני אגב יודע שחלק מהחרדים עצמם לא חושבים שזו דרך חיים נכונה, ויש תנועה שלהם לשוק העבודה – שלפיד ו״יש עתיד״ עיכבו מאד עם חוק הגיוס האדיוטי שלהם.

Lord Anthony 2 בדצמבר 2014

הבעיה עם החרדים היא לא שהם לא משרתים בצבא, אלא שהם לא עובדים. חלק מהמטרה של הגיוס שלהם זה שאחרי השיחרור הם יתחילו לעבוד ולשלם מיסים כמו כל אדם במדינה. אני לא יודע אם הכספים שנזרקים עליהם הם משמעותיים בראייה כוללת על התקציב, אבל ללא כל ספק העובדה שציבור בגודל כזה לא עובד ולא משלם מיסים היא בוודאי משמעותית.

no propaganda 2 בדצמבר 2014

אין פה שום קשר לגיוס. הגיוס הוא סתם גימיק כדי למשוך מצביעים.
חרדים אבממשלה אומר תקציבים לפרזיטים, אומר עוד חוקים דתיים כמו חוק הלאום והכי חשוב עוד סטגנציה.
הרי חרדים זה אידיאלי לביבי לא רוצים לשנות שום דבר, רוצים רק כסף. האנשים שמרוויחים את הכסף שביבי נותן לחרדים בכל מקרה לא מצביעים לביבי(למעט חלק מהעולים מבריה"מ) אז מה אכפת לו?

אני לא בא לאמר שלפיד ובנט זה טוב אבל הם לפחות ניסו לשנות משהו. ביבי? תן לו להשאר באותו המקום ולהבחר שוב.

לגבי ההקבלה לדירקטוריון, תא שוכח שהרב המוחלט בדיקקטוריון ישאר בדיוק אותו הדבר, יוחלפו כמה דירקטורים חסרי השפעה אבל כל מקבלי ההחלטות יהיו אותם הדירקטורים. רק יחליפו את לפיד באריה דרעי או אלי ישי.

אנדר 2 בדצמבר 2014

ידידי, לכתוב שחוק הלאום הוא חוק דתי הקשור לחרדים הוא בורות/דמגוגיה משוועת. הוגי החוק וכמה מתומכיו הגדולים הם יהודים ציונים שאינם שומרי תורה ומצוות.
ובקשר לשפה המלוכלכת בה השתמשת – האם מאות אלפי החיילים המיותרים להם משולמת אבטלה סמויה הם פרזיטים?
האם מאות אלפי הסטודנטים הלומדים מקצועות לא רווחיים, לא יצרניים ולא מועילים למשק בשום צורה הם פרזיטים?
גילוי נאות – אינני חרדי, אינני לומד בכולל, ברוך ה׳ אני עובד למחייתי ושירתתי שירות מלא בצה״ל.

no propaganda 2 בדצמבר 2014

1. לא אמרתי שחוק הלאום הוא חוק חרדי אלא דתי. אדם ישראלי שעשה צבא, משלם מיסים וכו' אבל לא שפר גורלו ואמו לא יהודיה פתאום נהפך לאזרח סוג ב' לפי החוק. זה כנראה לא יגרע מזכויותיו בשלב הראשון( חוץ מאלה שכבר נגרעו ממנו כמו להתחתן ) אבל יגיע היום ומישהו כבר ימצא דרך לנצל זאת.

2. לגבי השאלות שלך. התשובה לראשונה היא כן בבירור. לגבי הסטודנטים, אני לא לגמרי מבין איפה הפרזיטיות פה אלא אם כן אתה מתכוון לזה שהמדינה מספסדת לימודים למקצועות שהיא לא צריכה, אם זאת כוונתך אז אני מסכים איתך שזה בזבוז תקציבי שהמדינה צריכה לתקן. אבל צריך לזכור שהסטודנטים האלה בדר"כ עובדים בעבודות שהמדינה כן צריכה ומשלמים מסים . אז אמנם יש פה כשל של המדינה לאחד הכוונים( או שצריך לייצר עבודה למקצועות האלה או שצריך להפסיק לסבסד את התקנים ) אבל אני לא רואה פרזיטיות. מה גם שהסטודנטים האלה לא שולחים נציגים לכנסת כדי להוציא מהממשלה עוד כסף עבורם.

אנדר 2 בדצמבר 2014

או.קיי – יש פה בעיה בהגדרה של הרעיון הלאומי וצריך להיות ברור לך שרבים מאוד (מאוד) החילונים בארץ שלא יסכימו איתך. החוק מגדיר זהות לאומית. לא דתית. חוקרים רבים מבחינים בכך שהלאום הישראלי אכן מתייחד בזה שהוא מכיל גם את הזהות היהודית הדתית, או להפך. ועדיין, בהגדרה, זה לא חוק דתי (במובן הצר).

לגבי החרדים – כל חברה או קבוצה שואפת לשמר את הקיים ולמקסם את ניצול המשאבים הזמינים לה. זה שהסטודנטים לא שולחים לכנסת לא פוטר אותנו מלהרהר בבזבוז המשווע (הרבה מעבר לכוללניק הממוצע) שבהשקעה ותקצוב מחלקות חסרות משמעות כלכלית. (הן בטח בעלי משמעות אחרת כל שהיא, ואולי חשובה לרבים..אתה מתחיל לראות את הדמיון?) לגבי צה״ל הוא זולל התקציב הראשי, הרבה מעבר לחרדים ללא יחסיות בכלל. ועדיין כשאתה רואה אותם יוצאים ב12:30 לעשות קניות בעזריאלי, אתה לא ישר חושב ״פרזיטים״.
האמת – אני בעד גם בעד השתלבות החרדים בשוק העבודה ובכלל שילוב ידיים כל ישראלי, לפחות ברמת השיח וההדדיות בזכות לכבוד. אבל זה דורש השקעה של שני הצדדים (או יותר)

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

מסכים עם כל מילה של אנדר, ויודע שהרבה מאוד חרדים מחפשים להשתלב בשוק העבודה גם כך, יש בעיה שאין נכונות גדולה מדי לקלוט אותם בהרבה מקומות

no propaganda 2 בדצמבר 2014

עדיין חרדים רבים מאוד לא מוכנים לעבוד. כן יש שיפור אבל לטעמי הוא יעלם ברגע שתגדיל את הקצבאות.

צריך לזכור שהתקציבים שהולכים לחרדים הם הרבה יותר מממון הישיבות. יש גם קצבאות ילדים, יש קריטריונים להנחות שונות מהמדינה שכוללים את מספר הילדים, יש תקצוב מונופולים חרדים על נישואים, והלוויוית.

לגבי הסטודנטים. ללא כל ספק זה לא פותר אותנו מלהרהר ואף לפעול לכך שהמדינה לא תסבסד תארים שהיא לא יכולה לממש כלכלית, העניין הוא שאין מפלגה שקונה את התקנים האלה בקולות בקואליציה.

לגבי בחיילים, אתה צודק בהחלט. זאת בעיה שידועה לכולם אבל כנראה בגלל הקונטקסט הבטחוני שמדי מפעם מתודלק בעוד מלחמות ומבצעים, אנשים(כולל אותי) לא מתייחסים אליה ברצינות מספקת.

לגבי החוק הלאומי שלדעתך אינו דתי. אני בטוח שכשנחקק חוק הקבורה בארץ אף אחד לא חשב שתהיה אוכלוסיה שלמה שלא תוכל להקבר ברב בתי הקברות בארץ. הבעיה עם ההגדרות האלה שבסוף בא מישהו ומעוות אותן לכוון הדתי גם אם במקור רבים מהתומכים לא התכוונו לכך.

אביאל 2 בדצמבר 2014

תגיד לי, אתה רציני ? למה אתה לא כותב שקצבאות ילדים הולכות גם לערבים ? או לסתם חילוני שבא לו להביא חמישה ילדים ? כי הם חרדים לא מגיע להם קצבת ילדים ?

ובכלל התפיסה ההזויה שלך, מעניין אותי למי אתה מצביע, כי מאיך שאתה מדבר את ימין כלכלי קיצוני שבוחן כל הוצאה של המדינה תמורת מה המדינה מקבלת חזרה, אז תתעורר, התיאוריות הללו נכחדו כי המדינה מוציאה כסף גם על תאטרון וגם על מדעי הרוח באוניברסיטה (ותתפלא ככל שהמדינות יותר מפותחות כלכלית ומצליחות הן מוציאות יותר כסף על התחומים האלה) כי לטווח הארוך זה עושה את האנשים שפויים יותר ולא כאלה שבוחנים את העולם דרך כסף והכי הזוי זה שדווקא אני בתור איש ימין כלכלי צריך להסביר לך את זה.

בקשר לחרדים, הם שנתיים מחוץ לממשלה, קצבאות הילדים והרווחה ירדו, התקצוב לישיבות ולשאר המוסדות שלהם קוצצו – כמה נחסך ? אריאל ציין מספרים למעלה, ממה שקראתי פעם זה היה קצת יותר, סביב ה300-400 מיליון – אבל לעומת זאת לא ראיתי שלמדינה שלנו יש עודף בכסף פתאום ושמתחילים לסלול כבישים מזהב, מה שכן ראיתי הוא עצירה של המגמה החרדית בהשתלבות בעבודה, בגיוס לצבא ובפתיחות לעולם המודרני ובקיצור הסתגרות חזרה ותירוץ מצוין למנהיגות שלהם לספר להם על כמה החילונים רעים.

אתה יכול להגיד הרבה על החרדים, אבל אצלהם המחיר נקוב והם נותנים יציבות, מה שלא ראינו למשל אצל לבני ולפיד – ואם אתה בוחן את הזוית הכלכלית של יציבות אז היא משתלמת גם לטווח הקצר – עלות הבחירות הן 2 מיליארד שקלים והן בטווח הארוך – כניסה של ממשלה חדשה, שרים חדשים, תקציב 2015 לא יתחיל וזה אומר שהתקציב מתנהל כמו בשנה שעברה חלקי 12 ועוד הרבה אלמנטים שלילים – רוצה דוגמא ליציבות ? קח את כץ כשר תחבורה, אפשר להגיד הרבה על האדם, אבל כבישים נסללו, פסי רכבות הוקמו ומאות אלפי אנשים מרוויחים באופן ישיר ועקיף מפיתוח התשתיות של התחבורה – למה זה עבד ? כי הוא יושב בערך שש שנים באותו משרד, לא צריך להתאים את עצמו כל פעם מחדש ויש המשכיות, אז אם המחיר הוא כמה מאות מיליונים לחרדים ובטח אם אתה בוחן הכל דרך כסף כסף וכסף אז העלות דווקא שווה את הכסף.

דניאל 2 בדצמבר 2014

אני מסכים שבעיית החרדים היא קצת מנופחת. אם כי, היא גם ממש רצינית. חוסר השתתפותם בצבא הוא רק קצה בקרחון. זה שהם לא עובדים(מובן שאני מכליל) וכיוצ"ב גם לא מבזבזים(מה שלעומת דעת הרוב דוקא רע לכלכלה) היא בעיה לא קטנה בהתחשב בזה שאחוזם באוכלוסייה גדל באופן כמעט אקספוננציאלי.
לי אין בעיה לזרום עם האנאלוגיה שלך לתקצב אחד אחד את כמות לומדי הגיאוגרפיה ככמות האברכים בכולל. כל השאר, שיממנו את עצמם, בדיוק כמו שהם עושים בחו"ל.
אגב, אני לא נמנע על מתביעי לפיד או מעריציו, אבל יש לתת לו קרדיט שהוא דוקא ניסה להוריד את תקציב הבטחון הבלתי שפוי בעליל, מה שהביא לדעתי לפטוריו הרבה יותר מחוק הלאום או מע"מ אפס.

אביאל 3 בדצמבר 2014

דניאל – אני מסכים בהחלט בקשר לחרדים, זה מצער אותי שדווקא אני צריך להיות הפרקליט שלהם כאן, אבל צריך גם להיות הוגן.

יש שינוי בחברה החרדית, בעיקר בתפיסת החיים – פעם הביאו כאן לינק עם מלא נתונים שמראים את זה, מספר הטיסות שלהם לחו״ל, יציאות לחופשות, מחזיקי הרכב, שירות צבאי, עבודה, ירידה בילודה ועוד הרבה נתונים – אז מה עשו ? עצרו את המגמה עם הפופליזם של לפיד שרכב (כמו אבא שלו) על השנאה שהתקשורת פיתחה כלפי החרדים בקרב הציבור, החזירו את הגלגל אחורה וכמו שכתבתי נתנו תירוצים לכל אלה שהתנגדו לפתיחות אצל החרדים, מילא הישיבה של החרדים באופוזציה באמת היתה מביאה לשינוי, אבל בפועל לא אני ולא אתה נהנים מזה שהם כבר לא מקבלים את אותן קצבאות.

בקשר לגידול של החרדים, נכון ל2013 הם מונים 9 אחוז מהאוכלוסיה, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פירסמה שב2059 החרדים צפויים להיות 27% – אבל כמובן שהם לקחו משתנים שאינם ניתנים למדידה או כאלה שלא עולים בדמיון בכלל (כמו נפילת ברה״מ שלא נלקח בזמנו בחשבון והביאה לעליה של כמעט מיליון עולים או שינויים באורחות החיים, אקלים וכו׳) – מחקרים של יעקב פיטלסון הראו שלאורך העשור האחרון קצב הילודה אצל יהודי-חילוני עולה, אצל חרדי יורדת קצת ואצל הערבי יורד עוד יותר – בקיצור לא צריך לראות שחורות בנושא.

דניאל 3 בדצמבר 2014

המספרים של כמות האנשים החרדים גרידא אינם מספרים את מלוא התמונה. בגלל כמות הילודה המטורפת, ממוצע האוכלוסייה החרדית הוא צעיר מאוד. כבר כיום כ-27% מהתלמידים היהודים בכיתות א' הם חרדים. תסכים איתי שרבע זה כבר מספר רציני. רבע שלא מתגייסים, רבע שלא עובדים, רבע בעד מדינת הלכה(ברור שמדובר בהכללות, אך הן אינן רחוקות מהמציאות).
אני פשוט לא מוכן לטאטא את זה מתחת לשטיח יותר ולהתעלם, כי אני יודע שאני לא אוכל לחיות במדינה שבה ראש הממשלה והמפלגה הכי גדולה, חרדים.
ספק אם מדינה כזו תוכל בכלל להתקיים.

Amir A 3 בדצמבר 2014

זו בדיוק הבעיה הגדולה ביותר של מדינת ישראל. התפלגות תלמידי כיתה א. לפי נתוני הלמ"ס שפוסרמו בשנת 2012, בשנת 2017 44% מהתלמידים במערכת החינוך יהיו חרדים וערבים. מכאן אפשר להניח שבכיתה א' האחוז גבוה אף יותר ונניח לרגע שהוא נושק ל-50%. זה אומר שתוך 18 שנה ישתחרר לשוק מחזור ש-50% ממנו לא יזכו לחינוך שמתאים לשוק העבודה במאה ה-21. לא אנגלית, לא מדע, לא טכנולוגיה. כלום. שממה. האיום האירני זה משחק ילדים לעומת הקטסטרופה הזו.

no propaganda 3 בדצמבר 2014

1. בבחירות האחרונות הצבעתי ליאיר לפיד.
2. לא יודע למה החלטת שאני נגד ללמד מדעי הרוח באוניברסיטאות. מה שאני אומר זה שאם המדינה מסבסדת לימודים של מדעי הרוח אז שתטרח גם לייצר עבודה עבור מי שלומד את אותם המדעים. למדינה כן יכול צורך בפילוסופים, פחות במי שלמד פילוסופיה ועובד בתור מוכר בחנות. לא מבין איך בכנסת את נושא התרבות כאן, אין שום בעיה לסבסד תרבות שהיא חיונית מאוד אבל אם יש צורך בנניח 50 שחקני תיאטרון בשנה כדי שלא יהיה מחסור בשחקנים עבור מצאי התרבות הקיים אז לא צריך להוציא 200 בוגרים של בית הספר למשחק כל שנה, מספיק להוציא 70.
3.קצבאות הילדים לערבים לא פחות גרועות מאשר לחרדים, מבחינתי החל מילד החמישי הייתי ממסה ולא מתגמל,.
4. מאיפה הבאת שמאז שהורידו את הקצבאות החרדים רוצים לעבוד פחות? לפי מה שאני ראיתי הם דווקא רוצים לעבוד יותר. אבל בכל מקרה שנתיים זה כלום, צריך דור שיגדל בלי קצבאות וירצה חיים שונים וטובים יותר.
5. אני בעד יציבות אבל לא כל כך מסכים איתך לגבי מי אחראי על אי היציבות. ברגע שביבי אמר ללפיד תקפיא את המע"מ 0, הוא לא השאיר שום סיכוי לממשלה, זה לא קשור לחוק הלאום או שום דבר אחר אלא לרצון של ביבי לפרק את הממשלה. הרי מה זה מע"מ 0? זה לקחת את הכסף שהולך לחרדים ולתת אותו למצביעים של לפיד. גםאם זה חוק גרוע כמכלול, הוא מצויין עבור המצביעים של לפיד וזה היה מביא לפופולריות שלו, מה שביבי לא היה יכול לחיות איתו.
6. זאת תשובה לתגובה שלך למעטה. בוא נתחיל ונראה איזה חוקים יש עכשיו: עולה מבריה"מ שאימו אינה יהודיה לפי הלכה, לא יכול להקבר ברב המוחלט של בתי הקברות בארץ. אותו העולה לא יכול להנשא הארץ. מעוניין בחוקים אפשריים? שינוי חוק השבות כך שרק מי שיהודי לפי הלכה יכול לעלות לארץ. אם הוא עולה עם אשתו.\היא עולה עם בעלה שאינם יהודים לפי הלכה, חייבים לעבור גיור.

אנדר 3 בדצמבר 2014

NO PROPAGANDA

כמובן שאין לי טענה ספציפית נגדך, אבל השיח שאתה מייצג, בדרך בה אתה מציג אותו בו כל דעה שונה משלך היא מפחידה, ואתה כבר יכול לראות מה יהיה בסופו של המדרון התלול אם אכן דעה (או חוק) כזו תצא לפועל היא כניראה הסיבה בגללה השמאל (ואפילו המתון) המאיס עצמו על חלקים גדולים בעם.

זכורים לך דבריו של יצחק בן אהרן : ""אם זה רצון העם אז צריך להחליף את העם" ?

אני עד לתחילתה או לאמצעה של תסיסה גדולה בקרב צעירים-משכילים-חילוניים-פעילים פוליטית באוניברסיטאות (העברית, תל אביב ועוד). הם רוצים להרגיש שכשהם שרים "להיות עם חופשי בארצנו" הם לא עושים צחוק מעצמם. מה לעשות שהמציאות הביאה אותנו להזדקק לחוק הזה (וגם אם הוא לא יעבור – להתעוררות מחודשת של התודעה הלאומית). אי אפשר להתעלם מכך.

משה ו 6 בדצמבר 2014

אנדר, רק תיקון קטן.
יצחק בן אהרון מעולם לא אמר את מה שכתבת.
ב 1977, מיד כשהתפרסמו תוצאות המדגם אמר בן אהרון בכעס: "אם זו הכרעת העם, אז אני לא מוכן לכבד אותה".
עם השנים זה הפך לטרנד להדביק לו את האמירה המופרכת על החלפת העם…

דור 2 בדצמבר 2014

אם אתה לא מבין במשהו אל תברבר עליו למוות. חוק הלאום לדעתי הוא חוק שטותי שמקודם ומותקף בשל שיקולים פוליטיים. באופן מעשי מדובר בעיגון בחוק יסוד של מגילת העצמאות, לא קשור לדת ובטח שאינו הופך אף אחד לאזרח סוג ב. אתה קורא יותר מדי עיתונות יומית, והיותר גרוע זה שאתה באמת מאמין למה שכתוב בה.

no propaganda 2 בדצמבר 2014

לא קראתי עיתונות יומית שאניה ספורט כבר שנים רבות.
אם תכנס לאתר משרד המשפטים תוכל למצוא את הצעת החוק שבה בסעיף 1ב כתוב:
"הזכות למימוש ההגדרה העצמית הלאומית במדינת ישראל ייחודית לעם היהודי", לפי הגדרה דתית אדם שאימו אינה יהודיה אינו חלק מהעם היהודי. על כן זה חוק דתי במסווה שיום אחד יתפוצץ לאנשים בפנים.

דור 2 בדצמבר 2014

וההבדל בין ההגדרה בס׳1 לחוק למגילת העצמאות הוא? הויכוח הוא סביב מה יקדים את מה-יהודית או דמוקרטית. סומך על ביהמש שבכל מקרה לא ייתן להבדלים לשוניים כאלה ליצור שינוי. הבעיה עם חוק הלאום שהוא בא לפתור בעיה שאינה קיימת, וכל הדיון סביבו פופוליסטי ברמה מעצבנת.

no propaganda 2 בדצמבר 2014

אני מסכים עם המשפט השני שלך.
לגבי מגילת העצמאות לא ראיתי שם שום דבר על "ייחודית לעם היהודי".
בכל הקשור לבית המשפט, אפשר לסמוך עליו במתכונתו הנוכחית, אבל אי אפשר לדעת מה יהיה עוד 20 או 30 שנה.
ולכן חובה להזהר בלשון החוק ממתן לו כל קונוטציה דתית.

אביאל 2 בדצמבר 2014

"על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל."
״מדינת ישראל תהא פתוחה לעליה יהודית ולקיבוץ גלויות״
״אנו קוראים לאומות המאוחדות לתת יד לעם היהודי בבנין מדינתו״
״אנו קוראים אל העם היהודי בכל התפוצות להתלכד סביב הישוב בעליה ובבנין״

אם זו לא יחודיות לעם היהודי אני לא יודע מה כן.

וכמו שהסבירו לך הכוונה כאן היא לא דתית, זה אפילו אבסורד כי יהדות התורה למשל לא יכולה להתחבר לחוק הזה בשום צורה כי כמעט לא ציונית – היהודי כאן הוא עניין לאומי, מדינת הלאום של העם היהודי.

אני חייב להבין משהו, נניח ואכן יש בעיה עם הנוסח – איזה חוקים יחוקקו כאן ? מניעת חתונות של מוסלמים ויהודים ? איסורים על עסקים של לא יהודים ? אנשים חושבים שבקלות רבה מדי אפשר להפוך לנאצים ושאין כאן הגיון-ציבור-בתי משפט-משטרה וכו׳ שיתנו לחוקים כאלה לצאת אל הפועל.

שלו 3 בדצמבר 2014

חזונם של נביאי ישראל….

דניאל 2 בדצמבר 2014

ההבדל המהותי הוא שמגילת העצמאות חוזרת ומדגישה שמעל הכל מדינת ישראל תהיה מדינה השויונית אשר אינה מפלה בין כל סוגי אזרחיה "מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין."
האפליה לטובת האוכלוסייה היהודית תמיד הייתה קיימת במובן מסוים בישראל, פשוט חוק זה רק דוחף אותנו עוד צעד מכיוון דמוקרטיה שיויונית למדינת לאום לאומנית.

אי אפשר לנתק את משמעות הביטוי "אופי יהודי" מהפאן הדתי. כאשר בית משפט יצטרך לשקול את שיווין המשקל שבין דמוקרטיה לבין הלכה-יהדות, החוק אולי לא מחייב, אבל תוקע עוד סכין בדמוקרטיה הגם ככה הולכת ונחלשת של ישראל. לדוגמא, חוק סגירת החנויות בשבת בתל אביב או חוק המאסר על חתונה מחוץ לרבנות.

אביאל 3 בדצמבר 2014

דניאל – ההבדל הוא כזה, בעוד ש״"מדינת ישראל תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין." מעוגנים בחוקי היסוד כמו כבוד האדם וחירותו, חופש העיסוק, השפיטה, מקרקעי ישראל, משק המדינה, הכנסת, הממשלה ועוד שהם למעשה תחליף טכני מסוים לחוקה – העיגון של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי אינה מעוגנת בחוקי יסוד (למעט בחוק יסוד הכנסת אם אני לא טועה) ובשל כך אינה נלקחת בחשבון לעיתים במשפט – אגב החוק לא נועד ספציפי למיעוטים אלא באופן כללי – והיה יוצא לפועל בחוקים הנוגעים למסתננים בלתי חוקיים ומקרים אחרים גם כן.

עניין נוסף, נתניהו רמז באופן ברור שיעשו שינויים בחוק שהוצע, גם בישיבת הממשלה ואם אני לא טועה גם בנאום בכנסת – נתניהו למרות כל הסחף עצר לא פעם ניסיונות לפגוע בהפרדת הרשויות (בנוגע לרשות השופטת) – דוגמא שעלתה לי בראש היא היוזמה לחלוקה של תפקידי היועץ המשפטי לממשלה, כמו גם התנגדות לשינוי הרכב הועדה למינוי שופטים.

יוני ק 3 בדצמבר 2014

כדאי שתבדוק דברים לפני שאתה כותב. החרדים מתנגדים לחוק הלאום ובצורה די נחרצת.
מה שזה לא נאמר בקול זה משיקולים פוליטיים כאלה ואחרים.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

הדירקטוריון בדוגמה שלך… היה מוכן לשמוע בכלל מהמנכ"ל על עוד תקופה?

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

לא. נראה לי שאף דירקטוריון לא יסכים לחזרה של המנכ"ל הכושל הזה

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

כאן קבור החמור. אם ביבי היה אומר, כשלתי. לא מצליח לעשות כלום (שיאשים את מי שהוא רוצה) לכו לבחירות ותסדרו בלעדיי הייתי אומר לך שזה לא מיותר.
אבל הוא יאשר הראש, ב-95% (הנה, שום דבר לא וודאי ואף אחד לא באמת יודע) ושכהוא יהיה על ההגה (95% כאמור) שום דבר לא ישתנה.
4 קדנציות, 0 עשייה.

ערן (המקורי) 2 בדצמבר 2014

הלואי והיה אפס עשייה. יש עשייה, אל שלילית כולה. חקיקה לאומנית וגזענית, פגיעה בעניים ובמעמד הביניים.
ברוך השם, לא חסרה לביבי עשייה (שלילית כולה).

איציק 2 בדצמבר 2014

יש לי בעיה אחת עם הכתוב. אני מסכים עם הרוב, רק כאשר הדריקטוריון מפטר, בדרך-כלל יש לו אלטרנטיבות טובות יותר לבחירה. הבעיה שלי היא שהממשלה הזו סופר-מחורבנת ואין במי להחליף. כל מה שיש במבחר הוא באותה רמה או פחות. מדברים על כוכבים חדשים בשמי ארצינו שאולי יביאו את השינוי, הראשון כחלון בראש מפלגה חדשה, והשני, סהר שינצח את ביבי בליכוד ויצעיד את הליכוד לבוקר יום חדש. משום מה ההרגשה שלי ששני התסריטים הם חלומות באספמיה. זה מה שמדאיג בבחירות החדשות, שנמשיך לרוץ מהר מאוד אחורה, אחרי שנבזבז מיליארדים על מערכת בחירות מלוכלכת מאין כמותה.
אני לא אומר שאין צורך בבחירות, אני רק אומר שגם אחר-כך יהיה עצוב. כנראה שצריך שיהיה ממש חשוך כדי שיתחיל ניצוץ של אור חדש.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

קודם כל זורקים את מי שכשל. אחר כך מחפשים לו מחליף ראוי, במדינה של 7 מליון אנשים בקירוב, אולי ימצאו מישהו?

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

לא

איציק 2 בדצמבר 2014

+ מספר גדול כרצונך :-(

אביאל 2 בדצמבר 2014

הזכרת לי עכשיו את המרצה לחדו״א, שהיה אומר כל הזמן ״אפסילון קטן כרצונך״ :)

איציק 3 בדצמבר 2014

כנראה שלא היתה סטודנט יותר מידי פדנט "אפסילון קטן כרצונך גדול מאפס" ;)

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – הייתי בטוח שאפסילון הוא תמיד גדול מאפס, לא ?

איציק 3 בדצמבר 2014

עד שלא כותבים את זה במפורש, זה לא בטוח. אפסילון זו בסך-הכל אות ביוונית ועד שלא תגדיר אותה היא יכולה להיות כל דבר, בדיוק כמו הדלתא.

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

איך אמרו כוורת – אמרתי לו שיכול להיות הרבה יותר גרוע, ואכן המצב נהיה הרבה יותר גרוע. אתה חושב שזאת ממשלה מחורבנת, חכה לממשלה הבאה. או לזאת שאחריה, בראשות בנט. אנחנו בדרך לגיהנום

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

מצידי שליצמן ימונה לראש ממשלה, נראה לי שיהיה יותר טוב לכולנו

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

אולי ליצמן יהיה יותר טוב, אבל בנט לא. כל ההקצנה הזאת ימינה רעה מאוד למדינה. עוד כסף למערכת הביטחון, עוד מלחמות בעזה בלי מטרה ברורה, עוד ניתוק עם ארה"ב.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

בנט הגיע ל12 מנדטים בבחירות הקודמות תוך נסיון להסוות את עצמו כמין יאיר לפיד עם עבר בסיירת מטכ"ל, ולא פנאט ימני. למה כולם חושבים שעכשיו כשנפלה לו המסיכה, הוא יקבל יותר מנדטים? אני ממש לא בטוח בזה, אפילו להיפך, לדעתי הוא יקבל פחות מנדטים. אני מכיר הרבה שהתלבטו עד הדקה האחרונה אם לבחור בלפיד או בבנט, לדעתי בבחירות הקרובות הם יצביעו למשהו אחר לגמרי

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

למי?

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

רוצה להתערב? המפלגה של בנט תעבור את ה-15 מנדטים בקלות. אתה לא מזהה מה שהולך באמת בארץ

אורליוס 2 בדצמבר 2014

ואיך עדיין לא התפרסם סקר מנדטים ב24 שעות האחרונות?

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

אני לא מזהה, ואף אחד אחר לא מזהה. אני לא מתערב יותר (הג'איינטס אכלו לי את התקציב), אבל נחיה ונראה

ניתאי 2 בדצמבר 2014

אתה כה אופטימי שזה מגרה.
החלפת הראש, ירידה לבנט – היום אני מוכן לקחת רק אחד מהם.

אלעד 2 בדצמבר 2014

ממדגם מייצג שעשיתי במילואים, שכלל הרבה אנשים מכל רמות הדתיות האפשרית, בנט הולך לאבד גם ממצביעיו החילוניים, אבל יותר מכך – ממצביעיו הדתיים.

יוני ק 3 בדצמבר 2014

אגב ליצמן.
יצא לי לדבר לאחרונה עם כמה אנשים ממערכת הבריאות (רופאים, מתמחים, סטודנטים לרפואה וחברי הנהלת בית חולים) פשוט לא יאומן איך הם שיבחו את איש הזה. דיברו עליו ממש בערגה. משפטים כמו שר הבריאות הכי טוב שהיה לנו לא היה בכלל שר (הוא היה סגן שר) ועוד כהנה על זו הדרך.הדרך הייתי די בהלם גם מתוכן הדברים וגם מהכנות של הדוברים.
פגשתי גם כתבת שהייתה כתבת הבריאות של קול ישראל באותה תקופה והייתה בידידות מסוימת איתו (גם זה די מפתיע..) שאלתי מה סודו של האיש. היא אמרה לי נכנסתי איליו פעם הוא אמר לי בעילגות אופיינית- אני אין לי פרייזמריז אין לי תקשורת לתדרך אני הרבנים שלחו אותי לעשות מה שטוב לעם ישראל וממש לא מעניין לי מה יחשבו עלי אני פשוט עושה מה שהכי טוב ולא אכפת לי איך זה נראה…
אז אם שיקולי הנהלת החברה העכשוית והבאה הם רק איך זה נראה ומה יחשבו עלי אז אולי באמת אין מה לשנות בסופו של דבר המה יגידו ומה יחשבו יוביל כנראה לאותה תוצאה…

יוסי 2 בדצמבר 2014

האחרונה בארצנו, והאם זה כנקמה על מה שביבי עשה לפני שנתיים, והכי מעניין האם BB ילמד לנתק את יחסי ישראל מיחסיו האישיים עם הנשיא ששם ושפה שכידוע הוא לא מחבב באופן הדדי

יוסי 2 בדצמבר 2014

מעניין עד כמה הייתה הבחישה של הממשל האמריקאי בתקופה האחרונה בארצנו, והאם זה כנקמה על מה שביבי עשה לפני שנתיים, והכי מעניין האם BB ילמד לנתק את יחסי ישראל מיחסיו האישיים עם הנשיא ששם ושפה

אורליוס 2 בדצמבר 2014

אני רק שאלה, יש עתיד תעבור את אחוז החסימה?

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

הפעם כן, בבחירות הבאות כבר לא. בדיוק כמו המפלגה של אבא שלו

no propaganda 2 בדצמבר 2014

המפלגה של אבא שלו הייתה עוברת פעם נוספת לו רק אבא שלו לא היה פורש.
יש עתיד תהיה מפלגה עם מעל 10 מנדטים אלא אם כן יגיע כוכב חדש שלא נראה כרגע באופק.

גיא 2 בדצמבר 2014

כל עוד נמשיך להצביע בגלל מי שאנחנו שונאים במקום להצביע עבור מי שיוכל לעזור לנו, נמשיך בדרכנו רוויית ההתלהמות, מהפח אל הפחת.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

בכל העולם מצביעים נגד ולא בעד. העניין הוא שאנשים לא שמים לב, מצביעים נגד מי שהיה ודפק את העסק, זה גם מה שיקרה פה לדעתי

גיא 2 בדצמבר 2014

יש הבדל מהותי בין להצביע נגד לבין הצבעה מונחית שינאה.

גל ד 2 בדצמבר 2014

כי בחירות כל שנה זו לא דרך לנהל מדינה. ומה שקרה פה זה לא שהדירקטוריון החליט להתפטר בעקבות ביצועים כושלים, הקואליציה התפרקה בעקבות מלחמות אגו. שזה פשוט עוד ביצועים כושלים.

ואחרי הבחירות יהיה לנו דירקטוריון זהה כמעט לחלוטין לדירקטוריון הכושל הנוכחי, כי החברים בו לא באמת רוצים להתפטר, אלא לשמר את משרותיהם תוך פיטור שאר היושבים סביב השולחן.

ואלה היו 20 שניות על המובן מאליו.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

אף אחד לא יודע מה יקרה פה בבחירות, אף אחד. ודרך אגב, כמעט תמיד הכל מתחיל ממלחמות אגו

אריאל גרייזס 2 בדצמבר 2014

כולם יודעים מה יקרה פה בבחירות. זה שיש עתיד הביאו 18 מנדטים במקום 12 לא שינה שום דבר עקרוני.

אריק האדום 2 בדצמבר 2014

אפילו ההנהלות (הרבות) של הפועל תל אביב כדורגל יותר טובות מהממשלות שמתחלפות פה כמו גרביים (רק בלי לכבס באמת)

איציק 2 בדצמבר 2014

אל תגזים!!!

יניב פרנקו 2 בדצמבר 2014

בתסריט הנכון רמון עוד יהיה פה שר ספורט…

Amir A 2 בדצמבר 2014

באמת הולכים לבחירות בישראל? על מה בדיוק?

איציק 2 בדצמבר 2014

על כלום.
כרגיל, ביבי רק רוצה לשרוד ולא לעשות כלום. כנראה הוא מזהה שעכשיו זה הזמן ללכת לבחירות כדי לשרוד.
אחת הספקולציות היא שהחרדים אמרו לו בחירות עכשיו ואנחנו נתמוך בך, או לא נתמוך בך אחר-כך. לא יודע האם נכון או לא.
בכול מקרה הממשלה הזו גרועה, והבאה גרועה יותר.

אלעד כץ 2 בדצמבר 2014

הוא (ולפיד) צריכים בחירות מהר, לפני שכחלון צובר כוח וגדעון סער חוזר.

איציק 2 בדצמבר 2014

לפיד ממש לא צריך בחירות, הוא היה מעדיף שכחלון ישחק, יעשה שגיאות. עכשיו הוא כוכב זוהר ונקי אשר לוקח לו את כל הקופה. לפיד צריך שכחלון יספיק להתלכלך קצת והוא יוכל לשפר את התדמית קצת. הבחירות האלו הכי לא בזמן ללפיד. לגבי ביבי אתה צודק.

אביאל 2 בדצמבר 2014

איציק – למה להסתכל על פוליטיקה כל איזה משחק עם אנשים תמימים ? איילת שקד הסבירה בצורה הטובה ביותר איך המשחק הפוליטי עובד – לפיד רצה את מע״מ אפס למרות שזה כנראה יהיה כשלון (ויותר כי יהיה לו מה למכור בבחירות) – הימין רוצה את חוק הלאום (מאותן סיבות בדיוק) ואז לפיד ולבני פיצצו את הכל – מצד שני אם הם לא היו עושים כולם היו גם כן באים בטענות אליהם.

נמשיך בניסיון הפוטש לנתניהו ועוד לפיד עם החרדים !

נמשיך עם זה שנתניהו הבין שפשרה הפעם תביא רק לכמה חודשים של רגיעה, אבל ללפיד לא יהיה אכפת ללכת לבחירות כי יהיה לו את מבחר החוקים שהוא רוצה להעביר לטובתו ואז הוא יפוצץ הכל באיזה טענה מדינית או משהו בסגנון.

אז תסביר לי למה נתניהו יוצא פעם לא טוב ולעומתו לפיד בסדר ?

איציק 3 בדצמבר 2014

ראשית איפה כתוב שלפיד יוצא בסדר? כתבתי שללפיד לא מתאים בחירות ולנתניהו כן.
מע"מ אפס זה סיפור שנתניהו והליכוד דוחפים פתאום. בולשיט!!! לא יודע האם החוק טוב או לא וזה לא משנה לעצם הדיון. כאשר לפיד היה טוב לנתניהו אז הוא הצביע בעד החוק, פתאום הוא מספר שהחוק גרוע. או שהוא גרוע כל הזמן ואז למה לתמוך בו או שהוא לא כל-כך גרוע ואז למה להפיל על זה ממשלה.
אני לא מאמין שלפיד גישש אצל החרדים, אני יותר מאמין ללפיד מאשר לליצמן שרוצה לסכסך כי זה כדאי לו והוא לא סובל את לפיד. אבל גם אם כן, ריח הפיצוץ מזמן באויר, אז למה כאשר לפיד מגשש זה פוטש וכאשר נתניהו מגשש (כל הזמן, מהרגע הראשון של הקמת הקואליציה) זה בסדר? זה המשחק הפוליטי. מגעיל או נקי, זה לא משנה, כל עוד זה ככה אז כולם עושים זאת.
ספר לי מה מתוך הדרישות של לפיד ומפלגתו עברו בקריאה שניה ושלישית? פחות או יותר, כלום. כלומר לפיד ובנט דאגו לטרפד כמעט כל דבר שלפיד דרש, אז למה שלא יהיה ממורמר? כאשר אתה במפלגה הגדולה בקואליציה ולא נותנים לך להשפיע במילימטר, אז שלא יצפו ממך להיות שותף נאמן. נתניהו דחק אותו לפינה. שום דבר חשוב ללפיד לא איפשרו, ובדלת האחורית דוחפים חוקים הזוים, אם במהותם ואם בעיתוי שלהם.
נתניהו הוא מלך ההשרדות, אין לו שום אג'נדב של עשיה (לא משנה אם מסכימים איתו או לא) רק של השרדות. הוא בחודש אחד יכול ללכת שמאלה, לשבור ימינה ושוב שמאלה. מה שנוח באותו רגע. כנ"ל עם עיניינים כלכליים, למרות שבזה הוא מבין יותר. אז השרדות זה בערוץ 2, לא ב-99.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – האשמת את נתניהו, אז רציתי להראות שיש עוד אשמים.

נתחיל בזה שנתניהו לוקח סיכון, כמו כל מערכת בחירות יש סיכוי שהוא לא יהיה ראש ממשלה בפעם הבאה וזה אומר כנראה פרישה מהחיים הפוליטיים.

כמו שכתבתי, איילת שקד הסבירה מצוין, הקואלציה קיבלה את תוכנית שר האוצר, למרות ההתנגדויות המקצועיות כחלק מזה שזו פוליטיקה קואלציונית, כלומר פשרות, בטח בממשלה כזאת – אז לפיד שהסכים (יחד עם לבני) על חוק הלאום כחלק מהסכמי הקואלציה מתחרט, זו לו התקיעה בגלגלים שהובילה להתחלה של כל המשבר הנוכחי ? אנשים שוכחים שההצעה הזאת היתה אמורה לעלות לפני חצי שנה, אבל לבני ביקשה וקיבלה היתר לועדה ברשות גביזון (מומחית שמעבירה קורס על הנושא של יהודית ודמוקרטית באוניברסיטה העברית) ליצירת חוק הלאום, אבל לבני תקעה את זה (כמו הרבה מאוד יוזמות אחרות) בתוקף תפקידה כשרת המשפטים (לכל אלה ששאלו מה לבני עושה בממשלה הזו), אז טבעי שגם הצד הימני יותר בממשלה הזו ירצה להביא פעולות לבוחרים שלו.

בקשר ללפיד, לא תקעו לו את כל היוזמות, הוא לא העביר כבר תקציב ? הוא לא נתן מיליארד שקל לניצולי השואה (בניגוד לשרי האוצר הקודמים שבעיקר הבטיחו) ? הוא לא הריץ את חוק גיוס חובה ? וזה רק מה שעולה לי בראש, אתה תשמע הרבה על העשייה של לפיד במערכת הבחירות הבאה.

ועכשיו לעשיית נתניהו, זה שנתניהו מחליט שלא להחליט בנושא המדיני (ויש לו סיבות מצוינות לכך), לא אומר שזה תקף לגבי יתר הדברים, יש המון עשייה בתחום הכלכלי, החל מנושא התשתיות, רפורמות שונות בחינוך, במשרד הכלכלה, הפנים ואפילו הספורט !, חוק הגיוס (מלחץ אבל בכל זאת) – בקיצור אין צורך להגזים, בממשלה הקודמת שנהנתה מיציבות עשו עבודה, תמיד יכולים לעשות יותר טוב כמובן, אבל גם היא זכתה להשמצות בתקשורת, מסיבה אחת, הסיבה המדינית – אם נתניהו היה הולך למהלך מדיני היית שומע את אברמוביץ׳ ואת רביב דרוקר מהללים אותו, בדיוק כמו שהם עשו לשרון בזמן ההתנתקות, במילים של אברמוביץ׳ – ״הפכו אותו לאתרוג״.

איציק 3 בדצמבר 2014

אביאל, אם איילת שקד הסבירה, אז זו סיבה מאוד טובה לפקפק בהסבר. לא כדאי להיתלות באילנות כל כך נמוכים.

יוני ק 3 בדצמבר 2014

קבל רשימה קצרה מהשרוול שלפיד כופף בה את נתניהו:
חוק הגיוס
חוק הגיור
חוק המשילות
מספר שרי הממשלה
אי צירוף חרדים לממשלה
קיצוץ קצבאות ילדים
קיצוץ מלגות כוללים ובני ישיבות
התניית תקצוב בני ישיבות תושבי חול בביקור בכנסת
ועוד…

איציק 3 בדצמבר 2014

ראשית, זה לא לקופף זה הכל בהסכם הקואליציוני. היו חייבים לקיים זאת על-פי ההסכם.
שנית, מה שעשו מחוק הגיוס זה פחות או יותר צחוק מהעבודה, וכנ"ל מה שקורה עם חוק הגיור שעוד לא עבר. קיצוץ מלגות כוללים ובני הישיבות זה אפילו לא קצה של מה שצריך היה לקצץ, כי היה צריך לבטל כמעט לחלוטין, אין לזה כל הצדקה פרט לברכה לבטלה. אי צרוף החרדים זה משא ומתן קואליציוני, ביבי יכל לבחור בחרדים. מספר השרים עוד נראה באיזה מהירות ישנו זאת בקדנציה הבאה.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – תעשה לי טובה, גם חוק הלאום הוא בהסכם הקוליאציוני.

למה לקצץ לישיבות הכל ? אתה בעד גם לסגור את מדעי הרוח ? למדת פעם שיעור גמרא או תלמוד שאתה יודע על המעלות שלהם ? בן גוריון בכבודו ובעצמו נתן פטור ל400 בני ישיבות (וקיים שיעור תנ״ך שבועי) כדי להמשיך את המסורת היהודית המפוארת (מסורת שלפי מחקרים רבים מסבירה את ההצלחה של היהודים באופן לא פרופרציונאלי בפרסי נובל) – וגם אם אתה חושב שצריך לבטל את המסורת הזאת, אנחנו לא חיים במדינה דמוקרטית ? אם כן, אני חושב שהרוב דווקא כן בעד לשלב את האלמנטים היהודים המסורתיים בחיי היום יום שלו (וזה מוכח פעם אחרי פעם בקלפי), גם במחיר של תקציב המדינה, בדיוק כמו שנתונים לתרבות, לרוח, לספורט וכו׳ נותנים גם למוסדות הדת והמסורת.

איציק 3 בדצמבר 2014

אני בעד לחזק את מדעי הרוח והחברה ולסגור את כל הישיבות!!!
את כל מה שמלמדים בישיבות אפשר וצריך ללמוחד במוסדות האקדמיים אצל אנשים עם השכלה אקדמית. הם המוסמכים ולא כל מיני אנשים שאין להם כמעט כלום עם השכלה. גם הלמידה צריכה להיבחן במדדים אקדמים ולא מה נראה לאיזה רב חשוך יותר או פחות (אם יש מזל). במוסדות אקדמים ניתן ללמד תלמוד וגמרא לדתיים, חילוניים, נוצרים מוסלמים ולכל מי שרוצה להעמיק, וזאת מתוך הסתכלות רחבה ולא רק ממבט צר שמלמדים בישיבות ויוצאים משם אותם האנשים ששיכים לש"ס, אגודה או יהדות התורה. אנשים שיותר קל להם להאמין בכוכבים מאשר למדע ולשכל הישר.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – זכותך לחשוב כך אבל כמו שאמרתי אני די בטוח שיש רוב בציבוריות הישראלית להמשיך במתכונת הנוכחית.

כנראה שמעולם לא ביקרת בישיבות האמיתיות והותיקות – לא באלה שמופיעות בחדשות ערוץ 2, אלא באלה שתלמידים לומדים בצורה שאין לה בכלל מתחרים באקדמיה מבחינת כמות החומר, השעות ביום והדרישות הפיזיות. אכן רבים משתמשים בישיבות כדי לחמוק מהחובות האזרחיות שלהם אבל אתה עושה פגיעה גדולה אם אתה מכליל את כולם.

אתה צריך גם לצאת מעט מהתפיסה האגוצנטרית המערבית ולהבין שיש גם דרכים אחרים לחינוך, דרכים עם ניסיון ארוך יותר ומוכח לא פחות – בזמן שבימי הביניים 90 ומשהו אחוזים מתושבי אירופה לא ידעו קרוא וכתוב, מרבית היהודים דווקא כן ידעו, למה ? מהלימוד, הם הקימו כמה ממוסדות הלימוד הותיקים והמפוארים בעולם כמו אלה בעיראק, באלכסנדריה ובהמשך במזרח אירופה.

החרדים שאתה רואה בטלווזיה הם ממש לא מדגם מייצג של לומדי התורה האמיתיים, לאלה אין פייסבוק, אין טלפון סלולרי כמעט ואין זמן פנוי, כל כולם בלימוד ובשקידה, רבים מהם בעלי IQ גבוה, מספיק לראות מבחני סיכות בדפי גמרא כדי להבין את זה.

הגישה המערבית-אקדמית היא אכן הגישה השולטת בעולם ואכן היא הצעידה את העולם קדימה, אבל מכאן ועד לפסול שיטות אחרות ? זה בדיוק ההפך מנאורות.

איציק 3 בדצמבר 2014

אביאל,
כמות החומר, הזמן המושקע והדרישות הפיזיות לא מענינות. מעניין איכות החומר והיעילות. במקום בו דארוין לא ניכנס והמץ הגדול על 14 מיליארד השנים מוקצה לא יכול להיות מקום טוב. לפני מאות שנים הרבנים התווקחו עם הכמרים, הכירו את העולם הגדול של אז. איפה כל זה היום. אם רוצים להיות בטוחים שאלוהים יצר את האדם ביום החמישי או השישי שיתמודדו עם דארוין, יחלקו עליו ולא יפסלו את הלימוד שלו. כל עוד יש את הסגירות הזו לא תתכן למידה ראויה.
מה שהתאים לימי הבינים לאו דוקא מתאים למאה ה-21, ואפילו בסבירות גבוהה מאוד אינו מתאים יותר.
אין שום קשר בין מה שאני חושב על העולם החרדי לבין העובדה שיש שם המון אנשים מוכשרים. ודאי שיש וחבל "לבזבז" אותם על כלום ושום דבר. אבל הסגירות שלהם בקהילה מביאה גם להמון בעיות, אחוז האנשים עם מומים, בעיות שמיעה ובעיות ראיה גדול מאשר בשאר האוכלוסיה. כך שאם אתה חושב שיש רק צד אחד, יש גם צד עצוב בסיפור.
אני לא פוסל שיטת למידה אחרת, אני פוסל את מניעת הלמידה של משהו. ברגע שאתה מונע למידה זה בהכרח לא יכול להיות טוב.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – אתה קצת מתבלבל עם התפיסות הנוצריות החשוכות, ליהודים אין בעיה עם דרווין או עם המפץ הגדול, בדיוק להפך, הרבה מאוד מחכמי ההלכה הראו לאורך השנים איך זה מסתדר עם התפיסות הדתיות.

שוב, זה שאתה חושב שהמדד הוא תועלת ציבורית זו כבר הבעיה, הנה התפיסה שלי – אני נולדתי כאן ואני תופס עצמי כחלק משרשרת ארוכה (גם נניח לא באופן טכני) של העם היהודי, כחלק מזה אני מרגיש צורך לשמר את מסורת אבותיי, החל ממלכת לבית כנסת פה ושם, לצום ביום כיפור ולאכול כשר, אבל גם לשמור על מוסדות כמו החדר, הישיבה, לימודי גמרא, תלמוד ותנ״ך שאבות אבותיי עשו והדבקות בהם הביאו אותי לפה והם חלק גדול ממה שאני, זכותך המלאה להתנתק מכך אבל אתה לא יכול לשלול את זה מאחרים.

אני בהחלט מסכים שהעולם החרדי לא מוכן להיפתח במקומות מסוימים ושעליו לתת אפשרות לבחור מה טוב לכל אדם, לצערי בקרב החרדים המזרחיים (או ש״ס בקיצור) הולכת ונתפסת הגישה האשכנזית כלפי לימודי הדת (והסיבות לכך לא חשובות) של הסתגרות והתרסה נגד פתיחות, בעוד שגדולי ההלכה והפוסקים המזרחיים, החל מהרמב״ם ואפילו עד עובדיה יוסף חינכו לפתיחות, לשילוב ולתפיסה נוחה יותר של הדת בתוך הלאום היהודי בכלל.

אני בהחלט בעד לימודי ליבה לצד לימודי הקודש השונים ובעיקר בעד בחירה, אבל שוב מכאן ועד לבוא ולפסול על סף עולם ומלואו שכפי הנראה אתה לא מכיר בכלל זה דבר לא מקובל, בטח לא בחברה דמוקרטית וליברלית.

איציק 3 בדצמבר 2014

תראה לי ישיבה חרדית אחת שבה מלמדים דארוין, מדברים על מפץ גדול, קוראים ביאליק שלא לדבר על דוסטיבסקי או מופאסן. אפילו במערכת החינוך החילונית אסור ללמד אבולוציה כדי לא לפגוע ברגשות הדתיים היותר שומרים. אז מספיק אם הסיפור של אין בעייה. יש בעייה ועוד איך. אין לזה שום קשר לשימור המסורת, יש קשר לכך שביחד עם שימור המסורת ניתן לשלב קידמה, ויש לי חברים חובשי כיפה שעושים זאת יוצא מין הכלל.

אביאל 4 בדצמבר 2014

איציק – ממה שהבנתי אתה מדען, אני מציע לך לקחת כמה קורסים בפילוסופיה של המדעים, כדי לפתוח קצת את הנוקשות, העמדות האגוצנטריות שאתה מציג ובאופן כללי את היכולת לקחת בעלות על האמת ועוד לקבוע לאנשים גם לאיזה סוג של שירה להתחבר, כי ברגע שאתה מתנהג בעמדה דורסנית כזאת אתה סותר כל עקרון של נאורות ודמוקרטיה.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – בדיוק בתגובה הזאת אתה מייצג נאמנה הרבה מקוראי דה-באזר כאן שבטוחים שהנאורות, הרציונאליות והדרך הנכונה נחה עליהם ועליהם בלבד – אלה שבוכים על האבדון ההולך וקרב, אותם אלה שניבאו את סופה של מדינת ישראל עם עליית בגין הפשיסט (שפתאום נתפס היום כסופר ליברל, נעים הליכות שמוותר על מיטה בטיסה לארה״ב), על שמיר, על שרון ושוכחים מאוד את מנהיגי השמאל הליברלים, הנאורים, החרוצים ויפי הבלורית והתואר שהביאו עלינו את הסכמי אוסלו המצוינים – שתרמו לבטחונה, לכלכלתה ולחיים טובים יותר לישראלי הממוצע.

איציק 3 בדצמבר 2014

אביאל, אתה טועה בגדול. אני הצבעתי לבגין שמיר ושרון. אני מתנגד להסכמי אוסלו ואני איש ימין במהותי. אני מרגיש שהדנונים, רגבים והשקדים גנבו ממני את האופציה לתמוך במה שאני מאמין כי הם מזנים זאת, מעותים את כל מה שבגין האמין בו, זורקים מהמפלגה כל מי שרוצה שלטון חוק וליברליות יחד עם אמונה בדרך של הימין כמו מיקי איתן או בני בגין. אני מבכה את המצב בו אין לי מפלגה לבחור כיוון שעשבים שוטים (עד להחריד) שולטים בה, ובראשה עומד לוליין שכל מה שמעניין אותו זה להרויח עוד קדנציה בתור ראש ממשלה ושום דבר פרט לזה.

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – ברורה לי ההשקפה שלך ולא רק מהדיון היום/ פשוט ההערה על איילת שקד מזכירה לי הרבה דיונים אחרים וגם כאן, בהם הרבה מאוד משתמשים בטוחים שהם פסגת השכל הישר והצודק, בעוד הם נכנעים לתקשורת שמעוותת להם את התפיסה לגבי כל איש ימין\מתנחל\חרדי – כאילו העולם הוא ארץ נהדרת. הם יקראו לאורי אריאל ולבנט משיחיים בעוד שהורוביץ׳ וגלאון משיחיים לא פחות מהם. הם ילעגו לדרעי ולאלי ישי ויספרו על הקומבינות אבל לא יגידו מילה על חוסר בתעודת בגרות של יאיר לפיד או על השירות הסוער שלו במחנה או על הקומבינות של איש מעמד הביניים יעקב פרי. הם יקראו לדנון ורגב פשיסטיים ולא יזכירו את זועבי או עזמי בשארה. הם ילגלגו על ליצמן וגפני הכוחניים אבל דב חנין תמיד יראה להם הנאור – אותו אחד שמלמד אותנו מוסר בעוד שילדיו מציירים צלבי קרס ומפעילים אלימות פיזית מחוץ לבית משפט – ובקיצור אוכלים בתאווה ובשקיקה את דבריהם של יונית לוי וחבריה.

איציק 3 בדצמבר 2014

אני חושב שאתה ציירת יפה מאוד את שני הצדדים ואני קונה כמעט כל מילה שכתבת. אבל יש רק עיניין אחד. אני קודם כל מודאג מהצד הקרוב לליבי ורק אחר-כך על אחרים. זועבי או חנין הם ביכלל לא אישיו מבחינה זו.

no propaganda 3 בדצמבר 2014

אביאל, אני מאוד מסכים עם התגובה הזאת. אנשים לא רוצים לראות את החסרונות של הצד הפוליטי שלהם. אבל חייבים לראות את זה משני הצדדים, גם בימין וגם בשמאל יושבים אנשים נוראיים, מהגרועים שיש בעם ואנחנו עדיין בוחרים בהם כל פעם מחדש.

אלעד 2 בדצמבר 2014

גיל,
ההבנה הכללית שמשהו פה לא עובד.
זה שהממשלה מחורבנת זה ברור. זה שהבאה תהיה מחורבנת באותה מידה זה גם די ברור. וכן, אני יודע שהנבואה ניתנה לשוטים.
יותר מכך צורמת השיטה. כבר פעמיים רצוף שהולכים לבחירות מתי שראש הממשלה מתזמן אותן, משל היה איזה דיקטטור. שכחו שפעם קבעו, במידה מסויימת של הגיון, שבחירות עושים פעם ב-4 שנים. בשנה וחצי אי אפשר להשיג הרבה. אם היה מדובר בחברה כמו שאתה מתאר, וכל שנתיים היו מחליפים מנכ"ל, כנראה שהחברה לא הייתה מתקיימת לאורך זמן.

אז עוד פעם יישפך כסף על מערכת בחירות. ושוב הרבה תהליכים ייעצרו עד אחרי הבחירות. ושוב נתניהו יהיה רה"מ עם ממשלה ימנית בהרכב קצת שונה. וכל הרפורמות שהתחילו בהן יסובבו אותן לאחור. ו-20 שרים שיחליפו 20 שרים אחרים יעצרו את כל מה שקודמיהם התחילו כדי לנסות ליצור משהו חדש, שגם הוא ייעצר בבחירות הבאות – עוד שנתיים.

ואין אחריות לאומית, ואין אחריות ציבורית. ואין הנהגה שאפשר ללכת אחריה. אתה מסתכל על המנהיגים והם נראים כמו ילדים המשחקים בארגז החול. ובינתיים בכל סקטור אפשרי המצב רק מתדרדר. תחתום לי שישתפר אחרי הבחירות?

Amir A 2 בדצמבר 2014

מכל רשימת ה"אחראים" למצב אני לא רואה את האזרח הפשוט. אם כולם מבינים שהמצב כל כך רע ושנתניהו מנכ"ל כל כך רע, אז למה פשוט לא מצביעים למישהו אחר? אני מכיר את כל התשובות של "אין מישהו אחר", "ביום הבחירות מצביעים מהבטן ולא מהראש" וכדומה. המכנה המשותף לכל ההסברים הללו הוא שהמצביעים פשוט מטומטמים וממשיכים להצביע למי שדופק אותם, וזה בפני עצמו אומר שהאזרחים עצמם הם האחראים הראשיים למה שקורה כרגע.

איציק 2 בדצמבר 2014

העיניין הוא שביבי הוא מנהיג, גרוע אבל מנהיג. יש מאחוריו גם מפלגה גדולה יחסית. בראשות שאר המפלגות אין אף אחד שהוא מנהיג. היחיד שיש לו איזה צורה של מנהיג הוא ליברמן (ואולי ליצמן אם אתה רוצה להיות ממש ציני). עכשיו תחליט מה אתה מעדיף, ביבי או ליברמן. בוז'י, ליבני, בנט, גלאון, לפיד, טיבי, דרעי, אף אחד מהם לא קרוב למשהו שנראה כמו ראש ממשלה. אז אפשר לבחור במפלגה אחרת כדי להוות משקל נגד אבל בסופו של דבר אין אף אחד שיש לו משהו שהיתה אומר הוא יכול להיות ראש ממשלה. אני לא בוחר בביבי כי אני סולד מהתנהגותו ועוד יותר מהאנשים שבאים איתו, אך מודע לכך שאין מישהו אחר באמת.
צריך להחזיק מעמד עד שיגדל מישהו ראוי, אומרים שיש כבר מישהו בקנה, אם יצליח ימצא ביצית מתאימה :-(

אלעד 2 בדצמבר 2014

הכל סבבה, איציק. אז למה לעשות בחירות כל שנתיים?

חוץ מזה, להיות מנהיג שגולת הכותרת של הכהונות שלו היא "לא היה מישהו יותר טוב"….

איציק 2 בדצמבר 2014

אין לי תשובה טובה מנקודת מבט של המדינה לשאלה שלך.
התשובה המעשית לשאלתך, ביבי חושב שזה הזמן הכי מתאים לשרידות שלו. אני חושב שאין סיבה אחרת לבחירות אלו.

אלעד 2 בדצמבר 2014

אבל זאת הבעיה. איך יכול להיות שבמדינה מתוקנת ודמוקרטית כביכול, הולכים לבחירות מתי שמתאים ומתחשק לראש הממשלה? לפני הכל צריך להחליף את השיטה. אחרי זה לדבר על משילות.

איציק 2 בדצמבר 2014

אני מסכים, אבל מה אני יכול לעשות…

נדב ליטבק 2 בדצמבר 2014

אולי הבעיה בהגדרת העם את המונח "מנהיגות".

Gil - Zimbabwe 2 בדצמבר 2014

איזה ייאוש…

GAZA 2 בדצמבר 2014

הדבר היחיד הטוב שיכול לצאת מהבחירות האלו הוא שעופר שלח יחזור לערוץ הספורט. חוץ מזה אפשר פשוט להוציא את יש עתיד וציפי לבני מהממשלה, להכניס את החרדים ולחסוך חצי שנה וכמה מליארדים

משיח 2 בדצמבר 2014

חזק,
כנ"ל אם לימור לבנת לא תהיה שרת הספורט

איציק 2 בדצמבר 2014

גם אותה אתה רוצה בערוץ הספורט אם לא תהייה שרת הספורט?

אזי 2 בדצמבר 2014

העניין הוא אחד. לא בנט ולא רגש ולא יש עתיד.
העניין הוא שביבי נתניהו הוא היחיד שנתפס מנהיג.
אפשר להתווכח למה, אבל זאת העובדה.
וכל עוד נתניהו יעמוד בראש הליכוד, אני לא רואה אותו מוחלף.
בשביל שהוא יוחלף צריך לקרות לפחות אחד משני דברים:
1. הליכוד יחליף את נתניהו מראש הליכוד – ואז יהיה מרוץ פתוח בין אנשים שהם לא נתפסים מנהיגים.
2. בראשות העבודה יעמוד מישהו שנתפס כמנהיג (מהראש עולה לי גנץ, למרות שאין לי מושג מה הדעה הפוליטית שלו ושיש חוק צינון) – ואז יהיה מירוץ בין שני מנהיגים.

כרגע הבחירות הקרובות הן רק על מי יהיו המפלגות הנוספות בקואליציה החדשה של ביבי נתניהו.

כל האמור לעיל נכון לא משנה מה הדעה הפוליטית של הכותב או הקורא ולא מציין מה טוב או לא טוב.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

הקמפיין יהיה רק לא עוד כהונה של ביבי, בכלל לא חשוב מי יעמוד בראש האלטרנטיבות

אלעד 2 בדצמבר 2014

צריך להסתנן למרכז הליכוד ולהמליך עליהם את דני דנון. נראה את הרוב במדינה מצביע בשבילו.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

לפייגלין יש יותר סיכוי, אני איתו

אלעד 2 בדצמבר 2014

אני לא, כי פייגלין אשכרה יכול להביא יותר קולות מביבי.

אזי 2 בדצמבר 2014

מועמד ימני קיצוני בראשות הליכוד יגנוב קולות מישראל ביתנו והבית היהודי ויעביר את הליכודניקים המתונים שמאלה יותר.
לליכוד לא יהיו יותר מנדטים ממה שעכשיו, אבל סה"כ הקולות בכנסת יהיו יותר מרכז/שמאל.

אזי 2 בדצמבר 2014

אז זאת בדיוק הבעיה שלך.
40% יצביעו לביבי
ן 60% יצביעו 10% לבנט, 10% לליברמן, 10%ללפיד, 10% לבוז'י, 10% למרץ/חדש ו10% למפלגה הערבית המאוחדת.

ביבי עדיין ראש ממשלה.
כי אין לו אלטרנטיבה, יש לו רק "עדיף כל אחד אחר".

no propaganda 2 בדצמבר 2014

אני דווקא חשבתי על "ביבי מכר את הבית שלך לטייקונים"

קשקשן בקומקום 2 בדצמבר 2014

בשביל שביבי לא יהיה ראש ממשלה צריך שתהיה אופוזיצה. כל עוד בכל ממשלת ימין יהיה השמאלן (או "מרכז") התורן שיחשוב שהוא משפיע מבפנים ועל הדרך כדי להצדיק את עצמו יסביר כמה ביבי/הממשלה בסהכ בסדר ועדיף ככה (עד שיישבר/יושפל/יאבד את כל המנדטים שלו), לא יופל הביבי הכושל

וכאן הבעיה עם הציבור (שעליה תהית), ולצערי זאת הבעיה עם השמאל ולכן הבחירות לא ישנו כלום (הלוואי ואני טועה): הוא כל פעם נופל למשיח שקר אחר. אני מכיר עשרות מצביעי יש עתיד, כולם בדעות של מרצ בערך, אבל "זהבה מעצבנת אותם", או "בוז'י חננה", וכמובן "הוא לא מתכוון להכנס עם ביבי, אחרי הבחירות הוא ישבור שמאלה". מצביעים לפי דימויים ורגשות מטופשים ולא לפי מי שבאמת מאמין באותם דברים כמוהם, וגם פועל לאורם לאורך זמן. ואין סבלנות כמובן. "לשבת באופוזיציה עם 12 מנדטים כמו שביבי עשה? אנחנו?", "המדינה תיפול בלעדינו!!!", "מי שבאופוזיציה לא משפיע" ועוד שלל ססמאות שמעידות על חוסר הבנה מינימלי בדמוקרטיה ועל תפקיד האופוזיציה. ואז הם מקבלים את ביבי, ואפילו לא מבינים שבעצם הישיבה איתו הם מכחידים את האופציה להחליף אותו בעתיד

פעם זה פרס, פעם פואד, פעם ברק, פעם מופז, פעם הגמלאים, פעם ציפי + יאיר. תמיד אותו סיפור. על הדרך גם הרגו את הדבר הזה שנקרא מפלגת העבודה שהיווה אלטרנטיבה אמיתית. בפעמיים היחידות שהשמאל באמת נשאר באופוזיציה הוא החליף את הליכוד (רבין וברק).

במילותיו של המשורר הדגול: "מי שנדפק פעם אחת כבר לא יכול להגמל"

no propaganda 2 בדצמבר 2014

לגבי יש עתיד. היו להם גם הרבה מצביעים שעברו מהליכוד ואף מבנט. מה גם שיאיר לפיד הודיע מראש שהוא לא שולל ישיבה עם ביבי. אז הכל היה על השולחן.

לגבי כל השאר אתה צודק, מי שרוצה להחליף את ביבי צריך לשבת באופוזיציה, אחרת אין סיכוי.

קשקשן בקומקום 2 בדצמבר 2014

כפי שכתבתי לאזי אני חושב, עדיין, שהרוב המוחלט של מצביעיהם הם שמאל-מרכז. אני מנסיוני יכול להגיד שרבים מחברי שהצביעו עבודה/מרצ מסורתית רצו אחרי לפיד ב 2013.
לא טענתי, אגב, שהוא שיקר, הוא אכן אמר שהוא ייכנס פנימה. באתי בתלונות למצביעים שלא לומדים לקח וחושבים שישנו מבפנים

גיל 2 בדצמבר 2014

אתה צודק 100%. כל מפלגות המרכז חושבות רק על הכסא שלהן ולא על עתיד המדינה. הן בטוחות שבלעדיהן בממשלה המדינה תתמוטט כשבפועל אין ממש שינוי מהותי אם הן בפנים או לא. רק כשמפלגה תכיר בזה שהיא יכולה להיות אופוזיציה לוחמת, רק ככה תיווצר אלטרנטיבה אמיתית, אחרת אנשים פשוט רואים בהם אופורטוניסטיים או משיחים לרגע ואז עדיף ללכת על משהו בטוח. אגב, חלק מהרעות החולות נעוצות בזה שמפלגות מחליפות את המנהיג אם הוא באופוזיציה וככה אי אפשר לבנות אלטרנטיבה.

אזי 2 בדצמבר 2014

מצביעי יש עתיד לא בדעות של מרץ אבל זהבה מעצבנת אותם ובוז'י חננה.
זהבה "אולי הם לא שמעו על הפסקת האש" גלאון מחזיקה בדעות של אבו מאזן ולא של עופר שלח (הסמן השמאלי ביש עתיד)
ושלי יחימוביץ', היא זאת שעמדה בראש מפלגת העבודה, והיא היתה עסוקה בלהוציא שניצלים מהמקפיא ולהבטיח לנו שלטון קומוניסטי.

יש תופעה מעניינת של אנשים שאומרים "כל אחד רק לא ביבי" אבל בפועל הם מתכוונים "כל אחד רק לא ביבי, בנט, ליברמן, לפיד, לבני, מופץ, פרץ, כחלון ואלי ישי".
אולי במקום להגיד רק לא מי, תגידו מי כן ולמה?

קשקשן בקומקום 2 בדצמבר 2014

אזי אין לי ספק שדעותי ודעותיך שונות על זהבה וכו אבל זאת לא הנקודה. לא מדובר על ויכוח פוליטי אלא על פרשנות על המפה.
לא טענתי ש "מצביעי יש עתיד" הם בעלי דעות העבודה ומרץ אלא שכל אלא שאני מכיר, והם רבים.
ובכל זאת אני משוכנע שיש עתיד יושבת על בלוק שהוא מרכז-שמאל, ולא ימין. אלא אותם מנדטים שהלכו לאולמרט קודם, ולפני כן לגימלאים. נכון שהם עשו עבודה וגנבו כמה לליכוד/בנט אבל זה בשוליים

טרוצקי 2 בדצמבר 2014

הבעיה עם החרדים היא שהם לובשי שחורים, נמנעים מצריכה של מוצרי מותרות ובעלי תרבות שונה. אך בחוצפתם מרשים לעצמם להתרבות (!!!) ואפילו לבחור לעצמם נציגות במדינה דמוקרטית שתדאג לאינטרסים שלהם כמיעוט.

גיל שלי 2 בדצמבר 2014

ראית את חליפות הארמני של אלי ישי? לא בטוח שהם לא קונים מותרות

אביאל 2 בדצמבר 2014

גיל – חברי הכנסת של ש״ס הם לא מדגם מייצג, הם לרוב עשו צבא וגם יש להם תעודת בגרות – טרוצקי העלה נקודה והיא נקודת ייחוס לליברליזם של השמאל (בניגוד לליברליזם המקורי, שהוא ימני – של מיל ובנתם) – מצד אחד הליברליזם של השמאל יבין כל מנהג תרבותי או צורת חיים נניח של ערביי ישראל שהעקרון המנחה הוא רב תרבותיות. אבל שהוא מגיע לחרדים, אז נעשה השינוי – זה שאנשים בוחרים את דרכם כדרך לא מערבית, כלומר אינם צורכים באופן שיטתי (מלבד מזון ותשמישי קדושה) ומעדיפים לחיות ברמה נמוכה יותר ולהביא יותר ילדים לדוגמא (מבחירה !) אז עקרון הרב תרבותיות אינו מתקבל ועליהם מופעל העקרון הנגדי של כור ההיתוך, העקרון שרוצה לעקר אותם מהדרך שהם בחרו ולהכניס אותם אל אותה קדמה עמומה – אתה מבין את הצביעות ?

אהד 4 בדצמבר 2014

לאף אחד אין בעיה עם כך שהם לא צורכים וויסקי, קוויאר וקוטג'. הבעיה היא (לפחות בשבילי) היא גם פחות שהם לא עובדים או מתגייסים. הבעיה היא שהתרבות שלהם היא תרבות לא סובלנית להרבה גורמים. להומואים, לנשים שרוצות לשיר, לגוים, לכאלו שרוצים לטייל בגולן בשבת.
הסובלנות שלנו לתרבויות אחרות אמורה להיעצר כשאותה תרבות מנסה לפגוע באחרים.

ניר 4 בדצמבר 2014

אביאל זה לא לגמרי נכון, הדרך שהם בוחרים בה ממומנת ע״י ביטוח לאומי, קצבאות וכל מיני הקלות על חשבון משלם המסים. אם הם היו רוצים פשוט להרוויח מעט ולחיות בעוני לא היה להם צורך כל כך גדול להיות חלק מהקואליציה.

ערן (המקורי) 2 בדצמבר 2014

+ 1
אכן, הממשלה (וגם הכנסת) המחורבנת ביותר בתולדות המדינה.
ויש סיכוי שהממשלה הבאה, על טהרת ימין וחרדים בלבד, תהיה עוד יותר מחורבנת (עד כמה שקשה לתאר ממשלה גרועה יותר מהנוכחית).

צרפתי 2 בדצמבר 2014

נסיון חיי הצנוע, בארץ הקודש בארץ הקרואסון לימד אותי שהמצביע זו חיה מוזרה (לא אמרתי טי**ה כדי לא להעליב).

Amir A 2 בדצמבר 2014

טיפשה, טיפשה. זה בסדר לומר.

צור שפי 2 בדצמבר 2014

אדוננו מורנו ורבנו שלום חנוך, כבר סיכם – בקיצור ובדיוק נמרץ – הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם. כל פעם שמראים בטלוויזיה מישהו שמתלונן על שאיבד את פרנסת הדחק שלו ב-30 השנים האחרונות כי המפעל נסגר אני מת שפעם אחת הכתב ישאל אותו – אדוני מה הצבעת? ואם התשובה תהיה הליכוד יאמר לו הכתב – ובכן – מגיע לך.

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

בהישרדות של "אתא" ו"כור" תנוחם.

צור שפי 2 בדצמבר 2014

נדמה לי שעברו איזה יומיים מאז. טוב שלא הלכת אחורה עד לשנות הצנע. האמת זה רעיון לא רע, כל כשלונות הביביזיונר זה בגלל מפא״י ובן גוריון. כדברי האדמו״ר חנוך – יש בציבור מספיק מטומטמים שיאכלו את הסחורה המקולקלת הזו.  

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

חכה.
אני רק מתחיל לחמם מנועים.

צור שפי 2 בדצמבר 2014

I can't wait

אביאל 2 בדצמבר 2014

צור – התלונה היא בעיקר לתקשורת שמשטיחה הכל, מעדיפה תמיד את הקיצוני על פני המתון, מוכרת את העקרונות שלה לטובת המפרסמים וכו׳ – אבל אל תשכח איזה צד של המפה שלט ושולט בתקשורת, כך שהאשמה ברורה במקרה הזה.

צור שפי 3 בדצמבר 2014

אביאל – נגיד שמה שכתבת על התקשורת נכון, מה הקשר? גיליון ההשגים של ראש הממשלה הזה מוצא חן בעיניך? כלכלה, יוקר מחיה, דיור, בטחון אישי- תבדוק משבצת משבצת ותחליט – מתאים לך? תצביע בשבילו. אני חושב שהוא כשלון מהדהד. והדיון הוא על הביצועים שלו ולא על התקשורת.

matipool 3 בדצמבר 2014

צור – כל מילה ומה שהכי מייאש אותי זה שמה שהיה הוא שיהיה וביביהו ימשיך לשלוט עלינו עוד לא מעט זמן .
לדעתי , הבעיה העיקרית היא שלציבור הגדול של המתלבטים / מתנדנדים נדרשת דמות שנתפסת כסמכותית / אוטוריטה בתחום הביטחון ואת זה אין כרגע לאף נציג בולט מהצד השמאלי של המרכז ( לא שביבי הוא כזה אבל הוא נתפס ככזה ) . מי שכן היה יכול להפיל את ביבי אם היה מתייצב בראש גוש מרכז ומעט שמאלה זה גבי אשכנזי לולא פרשת מסמך הרפז עם התדמית של משקם הצבא אחרי מלחמת לבנון ולכן גם דאגו לו לחוק הצינון .
כמו שכתב כאן מישהו לפני , אולי גנץ הוא התקווה לבחירות הבאות אחרי הקדנציה הרביעית של ביבי .

אביאל 4 בדצמבר 2014

צור – קודם כל מפעלים נסגרו אצל כל ראשי הממשלות, דבר שני – אתה נופל למלכודת המוכרת שעניים אמורים להצביע לשמאל – אז למה בדיוק שעניי הפריפריה יצביעו לשמאל ? מה השמאל עשה למענם ? ריסס אותם בחומרי הדברה, הפך אותם לפריפריה בלי בושה, ניסה למחוק את הזהות שלהם ופעל בעיקר בשביל אלה שדומים לו לפי צבע העור והשיוך המפלגתי. הימין מאז בגין, גם אם לא הוציא את הפריפריה מהבוץ נתן להם לפחות את האפשרות המנטלית להצליח ולרבים מהם זה עבד ועוד יעבוד.

גם לאיזה שמאל בדיוק יצביעו ? להרצוג ? אחד שנמצא בפוליטיקה כי הוא הבן של, אחד שהוא בעלים של אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים והמשפיעים ביותר במדינה.

שלו 2 בדצמבר 2014

איך לעזאזל אחרי הבחירות הקודמות אנשים עדיין מתנבאים?
כמשקיף מהצד אני לא מבין את ביבי, מהיכן הביטחון המוחלט שינצח את הבחירות.
מימין יש לו מפלגות שלא סובלות אותו,
משמאל זה ברור.
ובתוך מפלגתו יש נבחרת של עילגים ואו קיצוניים שאלוהים יודע איך יאגד אותם לנבחרת.
יש את החרדים שמוש מה הוא חושב שהם בכיס שלו, למה? שוב אלוהים יודע…

איציק 2 בדצמבר 2014

שלו, כמורה אתה יודע שלפעמים התשובה בגוף השאלה. ביבי בטוח בניצחונו כי "ובתוך מפלגתו יש נבחרת של עילגים ואו קיצוניים." הם מדברים בשפה של העמך ולכן בוחרים בו. לכן הוא מנצח. רוב העם אלו אנשים שאוהבים שמדברים איתם בשפה זו ובמסרים כאלו.

איתמר 2 בדצמבר 2014

לפיד ולבני מסרבים להצהיר שהם לא יישבו בממשלת נתניהו הבאה ומונעים בכך את האפשרות להקמת גוש מרכז שמאל יציב ואמין שיוכל לבנות באופוזיציה אלטרנטיבה ראויה לממשלת בבל (ביבי, בנט, ליברמן) שתקום לאחר הבחירות.

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

ערב טוב לכולם.
אני אצביע מח"ל.

כרגיל, אני בספק שנראה אתכם, אלה שמשמאלה לליכוד, במאני טיים.

איציק 2 בדצמבר 2014

רק שאלה, האם אתה מצביע מח"ל (מעבר להזדהות האידיאולוגית) זה בגלל שאתה מתלהב מהנבחרת של הליכוד או כי זה הרע במיעוטו מבחינתך?

אורן השני 2 בדצמבר 2014

איזו סיבה יש לא להתלהב? הרי ביבי והרשימה המרשימה שלו מובילים אותנו להישגים כל קדנציה מחדש!

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

בעיקר השניה.
מעבר לכך, ההבנה שאם ניתן לטיפוסים שאורן השני מעדיף את ההנהגה, אזי שעוד נתגעגע לאסון אוסלו.

אורן השני 2 בדצמבר 2014

כן, כי עדיף לחמם את הכיסא 4 קדנציות בתוספת כמה קפיצות לחו"ל למלונות מפנקים, סעודות יוקרה ושופינג לשרה.

אני לא יודע כבר מי יותר מושחת (עזוב חסר יכולות ודעה), ביבי או חברי המרכז שלו.

זה בדיוק הפרצוף שראשי המדינות הזרות רואים כשהם מנסים לקדם משהו בשיתוף עם ישראל.

אולי ספר לנו, אסף היקר, מה הולך להשתנות לאחר הבחירות הקרובות?

אורן השני 2 בדצמבר 2014

שכחתי לציין שכל מה שנעשה בשורה הראשונה של תגובתי – נעשה על חשבוננו, ובצורה בוטה.

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

כלום.
העיקר שלא תהיה ממשלת שמאל.

אלעד 2 בדצמבר 2014

אסף אתה לא מעודכן. עבור רבים ממצביעי הימין ממשלות ביבי הן ממשלות שמאל. כך גם ממשלות שרון, אולמרט ונשיאות רובי ריבלין. כך לפחות הבנתי משיחות עם כמה מחבריי הימניים. מסתבר ששלטון השמאל מעולם לא הוחלף. חבל שלא סיפרו לי…

אסף THE KOP 2 בדצמבר 2014

שרון ואולמרט בגדו בבוחרים שלהם.
הם ימין כמו שדעאש ארגון הומניטרי.

אביאל 2 בדצמבר 2014

אורן – כנראה שכחת, את השחיתות, טובות ההנאה והמינויים הפוליטיים, אה וגם את הטיסות מפא״י המציאה, שיכללה והגישה לכל הבאים בתור, השמאל מושחת לא פחות מהימין.

איציק 3 בדצמבר 2014

אביאל, מפא"י המציאה המון דברים רעים, זו לא סיבה לשמר אותם, לשכלל אותם ולהמשיך 200 שנה לומר אבל הם… הם כבר מזמן לא קיימים וחלקית בדיוק בגלל זה. אני כאיש ימין (מתון) לא רוצה את הצד שלי שיחזור על השחיתות של מפא"י, אני רוצה משהו נקי יותר. כל פעם שאתה אומר שהם התחילו ואנחנו ממשיכים אתה אומר אנחנו מושחתים כמוהם אז צריך להעיף גם אותנו (והאמת, זה נכון, צריך להעיף את כל החונטה של דנון, רגב ודומיהם).

אביאל 3 בדצמבר 2014

מסכים, אבל כל מה שאמרתי שמחלת השחיתות היא אינה מחלה ימנית אלא גם של השמאל, ראה פואד בן אליעזר ומעלליו והסיפורים האחרונים על ברק מקלטות זקן-אולמרט.

איציק 3 בדצמבר 2014

בודאי, רק שזה לא מנחם אותי.

דניאל 3 בדצמבר 2014

באמת שאני לא מבין את העדריות הזו. הרי גם אם זהבה גלאון תבחר להיות ראש ממשלה לא יהיה פה שלום ושום דבר לא באמת ישתנה בפאן הבטחוני. שמאל, ימין, ברור שיהיה פה עוד מבצע של צה"ל, עוד הרוגים, עוד פיגועים. אז לא עדיף פעם אחת להצביע למפלגות שאשכרה יש להן מצע כלכלי-פנימי ולא ללכת לפי מי מבטיח להיכנס בהם חזק יותר?
רבאק, לליכוד לא היה אפילו מצע בבחירות האחרונות! זה כאילו הבן אדם משתין עליכם בקשת ואתם מודים על ההקרבה.

אהד 4 בדצמבר 2014

בדיוק מה שאני חושב

Amir A 2 בדצמבר 2014

רק עכשיו שמתי לב שבלוגו של מפלגת הליכוד כתוב "הליכוד – מפלגה לאומית ליברלית"…

אביאל 3 בדצמבר 2014

היו ימים, אני חושב שריבלין, מרידור, בגין ואיתן הראו מה זה ליברליזם אמיתי (ורבלין מוכיח את זה עד היום) וגם אז תקפו את הליכוד בלי סוף על אותן טענות, גם בימי בגין וגם בימי שמיר.
ההבדל הוא שכביכול ממשיכי דרכם הליברלים מהשמאל הם ליברלים חד צדדים – כאלה שיפנו מתנחלים עם כיפות אבל אם המפונים היו בני לאום אחר היו קוראים לזה טרנספר, כאלה שמתחשבים בזכויות המיעוט כל עוד הם ערבים אבל לא מתחשבים במיעוט החרדי ובאורך חיו – ובקיצור ממשיכי הצביעות של השמאל האדום – אז הקומניזים\מרקסיזם נמחק ? בואו נשתלט על הליברליות בהתאם לדרכנו.

Amir A 3 בדצמבר 2014

לא הבנתי. הליכוד לשיטתך כיום היא מפלגה ליברלית?

אביאל 3 בדצמבר 2014

לא כמו פעם, אבל יש לה (לליברליות) עדיין אחיזה אצל סער-ארדן-שייטניץ׳-אקוניס, אצל הנשיא רבלין שהוא חירותניק ומשפיע ועוד אנקטודה – התא בליברלי בקרב צעירי הליכוד הולך וצובר כוח בתוך מוסדות המפלגה – כך שגם אם הליברליזם נחלש, עדיין עדיף ליבריליזם ימני מוחלש מליברליזם צבוע של השמאל – ואת הסיבות תמצא בתגובה הקודמת.

Amir A 3 בדצמבר 2014

להזכירך, סער כבר לא בליכוד. ושטייניץ? אותו אתה מביא לי בתור מייצג של הליכוד?
רבלין הוא בדיוק הליברליות של הליכוד שהייתה ואיננה. לגבי צעירי הליכוד אין לי מושג, רק שהדור הבא של הליכוד מבין חברי הכנסת הוא צעיר בפני עצמו (ארדן, ודנון, אלקין, רגב וחוטובלי ועוד), כך שאלו שהיום הם צעירי הליכוד יצטרכו לחכות עוד הרבה מאוד שנים עד שתינתן להם דריסת רגל כלשהו. ואגב, מה זה ליברליזם מוחלש? אני לא בטוח שאני מכיר את המושג.

אביאל 4 בדצמבר 2014

אמיר – סער לכאורה לא בליכוד, אם נתניהו איכשהו פורש מחר מהחיים הפוליטיים תראה את סער חוזר בסערה, הוא פרש בדיוק כמו שכחלון פרש.

מה הבעיה בשטייניץ בתור מייצג של הליכוד ?

בקשר לליברליזם מוחלש – הכוונה היא לזה שגם אם בליכוד אותה ליברליות שפיעמה בו בדורות הקודמים לא פועמת באותה העוצמה היא לפחות לא צבועה ולא חד צדדית כמו זו של השמאל וכמובן תמשיך עם תעלולי השאלות והתמימות שלך במקום לענות באופן ענייני לדברים.

Amir A 4 בדצמבר 2014

לענות באופן ענייני למה? בסך הכל ציינתי שבלוגו של הליכוד יש את המילה ליברליזם, שלא כל כך תואמת את המפלגה היום. איזו שאלה יש כאן?

ud 4 בדצמבר 2014

זה כמו וירוס מוחלש – משמש לחיסון מפני ליברליזם

Amir A 4 בדצמבר 2014

(-: touché

אביאל 3 בדצמבר 2014

הנבואה שלי, בהתאם לנתונים ולמצב כיום ואשמח לא לצאת שוטה.

שתי אפשרויות:

1.ליכוד-ליברמן-חרדים-בנט-כחלון – 70-75 חכי״ם, בסגנון הממשלה הקודמת, שהיתה מושמצת לחלוטין אבל עדיין סיימה כמעט קנדציה מלאה עם צמיחה כלכלית בריאה, המשכיות וסטטוס קוו בתחום המדיני (עם תירוצים שהוכיחו את עצמם – עזה, דעא״ש, מצרים, סוריה, לוב, אובמה, אירופה וכו׳).

2.פוטש של ליברמן-כחלון – המטרה ? להעיף את נתניהו, איך ? חבירה לעבודה-לפיד-מרצ-לבני-תמיכה חיצונית של הערביות – למה ? נתניהו לא נבחר לראשות הממשלה ופורש (בסבירות גבוה) מהחיים הפוליטיים, הקרב על הירושה מימין מתחיל, מועמדים: ליברמן, בנט, כחלון, כץ-סער-ארדן-יעלון (ליכוד)-דמות שתגיע מבחוץ, יתנו לממשלת שמאל-מרכז לשלוט שנתיים גג וברגע שיש מהלך מדיני מפילים את הממשלה והולכים לבחירות, הפעם ללא נתניהו ועם סיכוי גבוה לכל אחד ממנהיגי הימין הנ״ל להפוך לראש ממשלה.

הייתי מהמר (בכל זאת בלוג ספורט) – על סיכוי של 65% לאפשרות הראשונה.

איציק 3 בדצמבר 2014

חרדים פוסל את אפשרות הצמיחה לחלוטין!!!
ליברמן וכחלון ממש לא בטוח שילכו עם ביבי, בטח לא כשהחרדים בפנים וגם בנט לא עושה להם טוב.
השימוש במושג פוטש הוא נלוז. מזה, השילטון שייך בטאבו לביבי וכל מי שלא רוצה אותו אז זה פוטש. זו דמוקרטיה ומותר לא לרצות אותו. מספיק אם הדמוניזציה, אחרת באו נכריז על ביבי מבית דויד ונמשוח אותו למלך.

אביאל 3 בדצמבר 2014

חרדים פוסל את אפשרות הצמיחה לחלוטין!!! – לא הבנתי.

האפשרות השניה מראה בדיוק שליברמן-כחלון לא ילכו עם נתניהו – ליברמן ישב במספיק ממשלות עם החרדים והם יודעים להסתדר היטב, בקשר לבנט – לא זכור לי ויכוח אחד בממשלה הנוכחית בין ליברמן לבנט.

פוטש לבוחר – כי מי שבוחר כחלון רוצה שמאל כלכלי וימין פוליטי ואת זה הוא לא יקבל אצל הרצוג-לפיד-לבני ובוחרי ליברמן גם כן מאותה סיבה לא רוצים ראש ממשלה מהשמאל.

איציק 3 בדצמבר 2014

חרדים לפי ראות עיני הורסים כל חלקה טוב, ולכן לא רוצה אותם בשום קונסטלציה!!!
נכון, אני מקווה שהאפשרות השנייה תהייה מספיק ריאלית אך ללא עבודה ומרץ. ליברמן ישב מספיק זמן עם החרדים ולכן הוא מכיר את הסחורה ולא רצה אותם בקואליציה לא עם לפיד ולא בלעדיו.
זה לא פוטש, זו דמוקרטיה. מי שבוחר בכחלון יודע שיתכן ולא יקבל את ביבי ולוקח את הסיכון שיקבל רק חלק ממה שהוא רוצה. גם אם יקבל את ביבי לא יקבל את כל מה שרצה כיוון שלא יקבל שמאל כלכלי. כל עוד שיטת הממשל כמו שהי, אין מנוס מקואליזיות וגואליציות למיניהם ותמיד מקבלים חלק כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני (וגם זה רק במקרה הטוב).

אביאל 3 בדצמבר 2014

איציק – מעניין מה היית אומר אם חרדי היה אומר שכל איש אקדמיה משוקץ מערבי הורס כל חלקה טובה וכל חוק מוסרי ביהודי הפשוט.

קשה לי לראות את לפיד-ליברמן-כחלון-לבני מקבלים יחד 61 מנדטים בכל אפשרות, הם דורכים יותר מדי אחד על השני, הראו שמרבית הקולות של כחלון מגיעים ממצביעי יש עתיד והתנועה.

אני חושב שזה פוטש, כי מי שבוחר בכחלון או בליברמן לא מצפה לראות את הרצוג כראש ממשלה ולפי הסקרים לא נראה שלפיד או לבני יכולים להיות ראש\ת הממשלה הבא\ה.

בקשר לשיטת הממשל, אם ניקח את כל הדיון כאן וננסה לכוון איפה שורש הבעיה זה בדיוק עניין שיטת הממשל – אבל הישועה לא תגיע מתוך פרלמנט נבחר כי ניסיון מהפכני מדי עלול לגרום ליושבי הכסאות לרדת מהם וגם הניסיון הקודם משמש ובצדק כתירוץ טוב מאוד – אולי רק כחלק ממחאה חברתית נרחבת או ניסיון למשאל עם.

איציק 3 בדצמבר 2014

ראשית חרדים רבים אומרים זאת, אך אומר כמו גלילאו גלילי "ובכול זאת היא מסתובבת" (בתקווה שהציטוט מדוייק). רוצה לומר שזה שהחרדים יוצרו זאת לא ישנה את העובדה שאני צודק, אולי אפילו מוכיח את צידקתי.
לגבי הערכה שלך, אתה צודק שקשה לראות קואליציה בלי ביבי-בנט מצד אחד ובלי בןז'י-זהבה מצד שני, אבל לחלום מותר.
אין לזה קשר לפוטש. פוטש זה משהו ממדינות הרבה יותר חשוכות וחבל להכניס את זה. זה כמו לומר שישראל אפרטהייד, או מישהו כאן נאצי. יש מושגים שרצוי להוציא מהשיח ופוטשה זו אחת המילים.

Eyal 3 בדצמבר 2014

הבעיה בהחלפה היא שלא רואים אופק בשום מקום והיום ההרגשה היא שהשחקנים אפילו לא רוצים לעשות יותר בכאילו. אין כרגע אף דמות ראויה להנהיג את ישראל. בנט נורא אוהב לדבר על המצב אבל בתור שר שמרוב תיקים תחת אחריותו הוא יקבל את השר לעינייני שמש או חקר החלל ועדיין יתנהג כאילו הוא שר הביטחון. לבני שלא מבינה ששרת המשפטים זה תפקיד מכובד בפני עצמו ותעדיף לעשות מה שהיא רוצה כדי שתראה מעט יותר חזקה. ליברמן שאולי מזכיר את שרון וישראל הישנה אבל יש נגדו חשדות מכאן ועד בלארוס. לפיד שלא רק שלא עשה את אחד התפקידים הכי חשובים במדינה (שאותו הוא רצה) אלא ברוב חוצפתו עוד נלחם על הגב שלנו עם ראש הממשלה כמו ילד בגן. בוז׳י לפי דעתי לא פקטור בכלל וכחלון יצטרך להתעורר מהר מאוד כדי לבסס עצמו ותלוי מאוד ברשימה שאף אחד עדיין לא יודע. אבל מעל הכל עומד ביבי שהיום בנאום שנתן לא האמנתי כמה הוא הזכיר את קווין ספייסי בבית הקלפים, אשכרה חיכיתי שהוא יסתכל למצלמה ויגיד לי בפנים שהרי אנחנו יודעים שהכל חארטה, מדהים

דניאל 3 בדצמבר 2014

נו, הנה התחלנו שוב עם ה"אין תחליף" המשמים. כאילו שנתניהו הוא איזה מנהיג דגול( אני בכלל גם לא מבין את הקונספט הזה).
לדעתי אנשים מפריזים בפרעות בניתוח של מה דרוש כדי להיות ראש ממשלה. כל אחד מהמגיבים היה יכול להיות ראש ממשלה, זאת עבודה שלא דורשת כמעט שום ידע מקצועי, רק צריך לבחור בין כמה אפשרויות שהיועצים והפקידים מציעים לך. להיות ראש ממשלה טוב, זה כבר סיפור אחר. אבל נתניהו הוא האנטיטזה לראש ממשלה טוב, האיש הביא אותנו לשפל ביחסים הבינלאומיים שלא היה דומה לו בהיסטוריה של המדינה הזאת. מספיק.

אביאל 3 בדצמבר 2014

דניאל – העניין לא היכולת בפועל אלא התפיסה הציבורית, הסקרים מראים את זה נהדר, כוחו של נתניהו כמעט גדול פי 3 מהבא אחריו, אכן מנהיגות היא במקום מסוים גם תכונה מולדת אבל היא מושפעת מהסיטואציה הקיימת וכרגע התפיסה הכללית בעם היא שרק נתניהו יכול להיות מנהיג המדינה והנתונים האוביקטיביים לא באמת משנים את הצורה בה הציבור תופס אותו ואת המתחרים שלו.

מספיק להסתכל אחורה על לוי אשכול (שבדיחה מספרת שמרוב שהוא לא היה החלטי, שהמזכירה שאלה אותו קפה או תה הוא היה אומר חצי-חצי) אבל הוכיח במלחמת ששת הימים בדיוק את ההפך.

דניאל 3 בדצמבר 2014

בזה אני מסכים, אבל זה בדיוק גם מה שיצאתי נגדו בתגובתי. ה"תחושה" הזאת היא לא הגיונית וטיפשית, שלא לומר, אנטי-דמוקרטית.
ולכן, כאשר אני שומע אנשים חוזרים על המנטרה הטיפשית הזאת אני מנסה לתקנם. זה כמו אגדה שאנחנו סיפרנו לעצמינו כבר כל הרבה פעמים ששכחנו שהיא בלוף.

שלו 3 בדצמבר 2014

ביבי במקום להילחם על קולות המרכז, מציג עמדות סופר ימניות, שם הוא נלחם בבנט וליברמן.
ויפסיד להם.
יגיע בסוף הבחירות שוב למצב בו הליכוד קטן וכוח ההשפעה שלו זניח.
השאלה איך יתחלקו קולות הימין מתון והמרכז.
אם יבוא כחלון וינגוס עוד מעט מהימין ליברלי יכולה להיות ממשלה ללא ביבי,
שהליכוד חבר בה, אולי אפילו חבר בכיר, אבל לא ראש ממשלה.
ממשלה מליברמן עד העבודה יכולה להיות עם 65 מנדטים ואפילו עם מפלגה חרדית.
לגבי לפיד,
אני לא רואה מדוע מי שהצביע לו צריך להיות מאוכזב (ואני לא הצבעתי לו ),
הוא עשה בדיוק מה שהוא, לא שום דבר אחר…
כמו שמצביעי בנט אני מניח מרוצים או מצביעי ליברמן.
לגבי אלו של הליכוד אני לא יודע.
גם לא אלו של העבודה.
אני מניח ששתי המפלגות יאבדו מנדטים למפלגות הלווין שלהן ( בנט ומרץ )
מפץ פוליטי לא יהיה כאן.

MOBY 3 בדצמבר 2014

כי בסוף, הרכב הדירקטוריון, בגדול לא ישתנה.
עניין של אופי ומצאי

אופיר 3 בדצמבר 2014

כיף לא להיות יותר חלק מכל זה.

כסיפוביץ 3 בדצמבר 2014

מה זה משנה?
גם אם מחר עושים כאן בחירות , אז המדינה תוגדר סופית כימנית דתית קיצונית.

זה הקהל הישראלי ברובו, וזה לא הולך להשתנות.
בטח לא בגלל אושייה טלויזיונית שצליחה לסחוף אחריה רבים ומגניבים.

אנדר 3 בדצמבר 2014

אני רוצה להגיב ברמת המקרו של הדיון ולא המיקרו, ביחס למגיבים כמו איציק, אמיר A, כסיפוביץ', נו פרופוגנדה. יותר נכון ביחס לדעה שהם מייצגים

כמובן שאין לי טענה ספציפית נגדכם כבני אדם, אבל השיח שאתם מייצגים, בדרך בה אתה מייצגים אותו, בו כל דעה שונה משלכם היא מפחידה, ואתם כבר יכול לראות מה יהיה בסופו של המדרון התלול אם אכן דעה כזו תצא לפועל (אם זה החרדים, אם זה חוק הלאום, אם זה בנט. אגב – לא מצביע לשניהם). היא כניראה הסיבה בגללה השמאל (ואפילו המתון) המאיס עצמו על חלקים גדולים בעם.

אני רואה פה אמרות כנף כמו "כבר רבע מתלמידי כיתה א' הם חרדים ואני פשוט לא מוכן לחיות במדינה בה הרוב הם חרדים". או "גדלים פה אזרחים שלא עובדים, לא משרתים, לא יוכלו להיות יצרניים". מעבר לכך שאני לא יודע למה התכוון הכותב של המשפט הראשון, אבל פן אחד שלו יכול להתפרש בצורה אלימה להבעית, והמשפט השני הוא שטות אפילו בתור הכללה (וחבל שלא כתבנו על השתמטות של 50 אחוז במגזר החילוני), מעבר לכך – זכורים לכם דבריו של יצחק בן אהרן : ""אם זה רצון העם אז צריך להחליף את העם" ?

אני עד לתחילתה או לאמצעה של תסיסה גדולה בקרב צעירים-משכילים-חילוניים-פעילים פוליטית באוניברסיטאות (העברית, תל אביב ועוד). הם רוצים להרגיש שכשהם שרים "להיות עם חופשי בארצנו" הם לא עושים צחוק מעצמם. מה לעשות שהמציאות הביאה אותנו להזדקק לחוק הלאום למשל, לתחושה יהודית אותנטית למשל, (וגם אם הוא לא יעבור – להתעוררות מחודשת של התודעה הלאומית). אי אפשר להתעלם מכך. להתבכיין ולנבא שחורות ודאי לא יעזור.

ניראה לי שהכי נכון יהיה לכתוב כפראפרזה על דברים של איציק פה למעלה : אני מוכן לנסות להקשיב לך / להכיל אותך, בתנאי! שתלמד את הילדים שלך על תורת האבולוציה.

טוב. מטצער. דברים לא עובדים ככה.

רן הנרגן 3 בדצמבר 2014

הבל הבלים אמר הנרגן, הבל הבלים הכול הבל. מה-יתרון, לשמאל: בכל-עמלו–שיעמול, תחת השמש. דור הולך ודור בא, והארץ לעולם מצביעה ימין. וזרח השמש, ובא השמש; ואל-הימין–שואף זורח הוא, שם. הולך, אל-דרום, וסובב, אל-צפון; סובב סובב הולך הנרגן, ועל-סביבותיו שב ההנרגן. כל-המכרים הולכים אל-השמאל, והשמאל איננו מלא; אל-מקום, שהשמאלים הולכים–שם הם שבים, ללכת. כל-הדברים יגעים, לא-יוכל איש לדבר; לא-תשבע עין לראות, ולא-תימלא אוזן משמוע. מה-שהיה, הוא שיהיה, ומה-שנעשה, הוא שייעשה; ואין כל-חדש, תחת השמש. יש דבר שיאמר ראה-זה דש/לפיד/גמלאים/לפיד/כחלון, חדש הוא: כבר היה לעולמים, אשר היה מלפנינו. אין זכרון, לראשונים; וגם לאחרונים שיהיו, לא-יהיה להם זיכרון–עם שיהיו, לאחרונה.

כסיפוביץ 3 בדצמבר 2014

ענק

יוני ק 3 בדצמבר 2014

גדול

מאשקה 3 בדצמבר 2014

על הפוסט הזה – ואומר אמן !

יוסי מזרחי 3 בדצמבר 2014

לא קראתי את מרבית התגובות.
. הדבר היחיד שיצא טוב מהבחירות האלה הוא, שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבאה.
יתכן ויווצר מצב שבו מישהו אחר מהליכוד ירכיב ממשלה וזאת על רקע התיעוב והשנאה לנתניהו לרוחב כל הסרט.
ואם כך יהיה, אזי הוא יקבל את העונש האולטימטיבי : הוא יצטרך להיות עם וליד המשוגעת כל הזמן ובלי משרתים, והכי גרוע, הוא יצטרך להתחיל לשלם מכיסו ,וזה יוציא אותו מדעתו.

אביאל 4 בדצמבר 2014

יוסי – על סמך מה אתה אומר שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא ? כי לפי הסקרים הסיכוי לכך נמוך מאוד והוא ידרוש מליברמן לשבת עם מרצ כנראה.

יוסי מזרחי 7 בדצמבר 2014

אביאל.
אין כאן ידיעה אלא הערכה.
תוצאות הבחירות יהיו כאלה שיצריכו קואליציה של כמה מפלגות.
המיאוס מנתניהו וההכרה לרוחב כל הסרט שהוא מהווה גורם מכשיל,איש חסר אמינות שאף אחד לא מאמין לו ובו, יביאו את סופו הפוליטי מתוך המחנה שלו יותר מאשר מבחוץ.
נחיה ונראה.

Comments closed