חוויה חד פעמית באצטדיון העירוני בחיפה על שם מזהם העיר

סיומת לא משהו לערב ארוך יותר מדי, בהחלט אשמח לחזור לבלומפילד.

אספתי את בני בשעה 1800 בערב. נסענו לתחנת הרכבת באוניברסיטה. ב1900 כבר ירדנו בתחנת חיפה חוף כרמל. הרכבת היתה עמוסה באוהדים צהובים, חלק טרחו לשיר, הרוב היו עסוקים בסלולרי. היו גם כמה מוספי ספורט זרוקים על הרצפה, אף אחד לא טרח לקרוא אותם. היציאה מהתחנה הפצפונת היתה חלקה, עשר דקות הליכה לקניון, פיצה, עוד חמש דקות ואנחנו באצטדיון.

*

האצטדיון הזה באמת מרשים, מבפנים הוא הזכיר לי קצת את האצטדיון בבאזל (רק במימדים, האצטדיון החיפאי מרשים בהרבה גם מבפנים), אך מבחוץ הוא בכלל זועק לתשומת לב מיוחדת. משהו כמו חללית שעומדת להמריא ולהפרד מהקרקע המזרח תיכונית עליה הוא בנוי. הכניסות נהדרות, אך בניגוד לאצטדיונים מסוגו בעולם, אין מקום נורמלי לקנות בירה. אני אוהב להגיע שעה לפני המשחק. כאשר המשחקים נערכים בימי שני בבלומפילד אני יוצא מהבית בסביבות 1900, הפעם יצאנו ב1800 והתמקמנו על קו האמצע (בזכות גיסי שאפילו הקדים אותי) כבר ב1945. המגרש פשוט פרוס לפניך, זוויות הראייה נהדרות, למרות המוסיקה הנוראית ברקע, החוויה עדין מצדיקה את השעה הנוספת.

*

האצטדיון מתמלא לאט, הקהל של בית"ר שר משהו על הקבוצה והמדינה, הקהל של מכבי עונה משהו (במקום הקבוצה הזבל, קריאות כמו למה לא סיימתם בית ספר וכדומה), אין קללות גזעניות (אלא אם ציון מקצועה של האמא של הקבוצה נכלל בכך), ושי סידי מרים את אוהדי מכבי בהצגת השחקנים. חמש דקות אחרי שהמשחק התחיל, אין יותר קרחות באצטדיון. פעם בעשר דקות יש שירים של הקהל, האקוסטיקה נהדרת, מחכים כבר לגול שירים את החללית הזאת לשמים.

המשחק בשלושים הדקות הראשונות רדום למדי. הופתעתי לטובה שמכבי החליטו לא לתת את הפור הקבוע בתוך חמש הדקות הראשונות. ייתכן ולהצבה של יואב זיו במקום עמרי בן הרוש היה חלק בכך. פתאום יש קו נבדל אחיד, ויש מגן שמאלי שממש סוגר את הצד שלו, חידושים מעניינים במכבי של העונה. החסרון של אלברמן במרכז השדה ממש לא מורגש, אך גם הרכב החלומות של אוהדי מכבי לא מורגש בצד ההתקפי. זהבי נראה כמי שלא מסתדר עם הדשא, המון איבודי כדור.

בדקה השלושים מכבי עברו לשחק סטנגה (אני באמת לא מבין למה לא נותנים שלוש נקודות על משקוף, זה פשוט הרבה יותר הגיוני), שלוש התקפות טובות מראות לנו את מה שקיווינו לראות מתחילת המשחק.

*

הפסקה, תור ענק במזנון, אני מייבש את בני ולא מצליח לקנות שתייה, שטויות בטח בסוף המשחק יהיה (ברור שלא).

*

מחצית שנייה, עדן בן בסט מחליף את פריצה שלא עשה הרבה, אך בן בסט עשה פחות. מיטרוביץ מבשל לזהבי, ואכן החללית ממריאה לשמים. זעקת הזהבי לאחר הערן של סידי, פשוט מפוצצת את האצטדיון. חבל שמכבי לא שמרו על המנהג של שלושה גולים במשחק, שכן בהחלט רציתי להרגיש את האנרגיות האלה שוב באצטדיון. באופן כללי הודיתי לפאקו על כך שהוא קורא דה באזר ואכן העלה את ההרכב שאזי ביקש, וגם החילוף של בן חיים בראדי היה הגיוני לאחר השער.

מכבי פשוט הניעה כדור מצויין אם כי ללא אתגור רציני מצד הבית"רים מדקה 70 ועד לחילוף שבו אלברמן נכנס במקום מיטרוביץ.

מאז שאלברמן נכנס למגרש, משהו כבה במכבי, ובית"ר מצאו עצמם עם הכדור בהתקפות רציפות, אם כי ללא הזדמנויות. ראדי עוד נותן כדור זהב לזהבי, אך זה לא משתלט טוב על הכדור, וכאשר הגיע מול בוריס קליינמן (זה שלקח חמש דקות לפני כל בעיטת שוער, עד השער שספג, ובתורו זכה לשיר זאת עם הירוק ז..), כבר היה בזווית קשה מדי והחטיא. לא נרשמות סיבות אמיתיות לדאגה.

או אז נוסא משלם על המאמץ העצום שהוא משקיע במשחק, ונתפסת לו הרגל במרכז המגרש, המסירה הופכת בעקבות כך לאיבוד (עדן בן בסט לא ממש מנסה להוכיח לפאקו שהוא מוכן לטרוף את הכדור, ומשקיף באדישות על הכדור המתגלגל במרחק לא רב ממנו), ואיכשהוא מכבי שוב סופגת שער בראש השנה. כמו במשחק מול קריית שמונה, גם הפעם דור מיכה לא נמצא שם באגף הימני למטה כדי לכסות את מרים הכדור, ואצילי מגיע בתנופה, מתרומם מעל יואב זיו לשוויון דרמטי. אני נזכר במשחק מול מכבי פתח תקווה מהעונה שעברה, זה שהובלנו בו 2:0 וסיימנו בתיקו 2. לא סוף העולם, אבל באמת קיוויתי שמכבי יוכיחו לי שהם מסוגלים לנצח 1:0 השנה, עוד לא קבלנו את ההוכחה הזאת.

*

הדרך חזרה מזכירה לי שאכן החללית מנותקת מהסביבה שלה. כאשר יוצאים מאצדיונים גדולים בעולם, מגיעים לתחנות רכבת גדולות שבולעות את הכמויות האדירות של האנשים בקלות מרובה. כאן לעומת זאת, היינו מחוצים בסנדוויץ' באורגיה המסריחה ביותר בעולם. אנשים במצב צבירה לא אידיאלי נמחצו זה לזה בכניסה לתחנת הרכבת הפצפונת. לא סוף העולם, אבל כאשר מוסיפים לכך את העובדה שהגענו הביתה ב1:30, אפשר להגיע למסקנה שזו אכן חוויה, אך בהחלט חד פעמית.

*

בסוף בלומפילד זה הבית שלנו, לא משהו אבל שלנו.

 

יומן הערב המבוזבז של הג'איינטס
אין לנו זמן לבזבז - בר חפץ

85 Comments

גיסנו 9 בדצמבר 2014

*מצטער אם יש קצת קללות בתגובה, זה פשוט הלך הרוח שלי כשאני נזכר באירועי אתמול

אחרי החוויה הנפלאה שהייתה לי במשחק הנבחרת מכל בחינה אפשרית, המשחק הזה הוציא לי את החשק מאי פעם לחזור לאצטדיון הזה (ולעיר הזאת בכלל).

בשל אילוצים כאלו ואחרים לקחנו רכב. שעתיים וחצי נסיעה לכוון זה לא לגיטימי בשום צורה אם כשהכביש פנוי הנסיעה הזו לוקחת שעה בקושי. זוועה. כשהגענו באזור הדקה ה 25, עדיין היו אלפי אוהדים בחוץ. כנראה הגג הסתיר את הקרחות. שלא לדבר על זה שלמרות שלמיטב הבנתי מהפרסומים לפני המשחק המקומות היו אמורים להיות מסומנים, מה שכמובן לא קורה בפועל בשום צורה.
המשחק היה מגעיל. מכבי הייתה כבויה, התקפות אדישות ולא מדויקות, וניהול משחק נוראי של פאקו. אני לא מסכים עם החילוף של ראדי (לא חושב שבן חיים היה צריך לצאת), נוסא היה נוראי מלבד אולי 3 חילוצי כדור – כדרור מגושם, מסירות איומות (או לא מדויקות או פשוט חלשות שמוציאות את העוקץ מכל התקפה) ואיכשהו נראה שתמיד הוא במיקום הכי גרוע שהוא יכול להיות בו ברגע נתון, בעיקר בהתקפה אבל גם בהגנה. וחואן פאבלו.
לא מאמין ששני הליצנים האלה תופסים לנו משבצות של זרים ועוד בכאלה סכומים.

פאקו עושה למכבי את מה שבניטז עשה לליברפול – מצא איזון טוב והרכבים מעולים שנתנו תצוגות נהדרות, ואז התחיל לשנות הכל ולהכניס באנקרים לא קשורים להרכב וחירבן את כל מה שהוא יצר. איגייבור הוא הלוקאס של מכבי – נהיה באנקר בהרכב ואין אוהד אחד שיודע להסביר למה.

אז אתמול כשרצתי מהחניה למגרש בנסיון להבין מרעשי הקהל מה קורה בפנים כי כבר אין קליטה, וראיתי עוד אלפים כמוני, וחשבתי לעצמי שבטח בהתאחדות ממש מרוצים עכשיו מאיך שעונש הרדיוס שלהם עובד, כשאלפי אנשים שלא יכלו לעשות מנוי וסוף סוף יכולים ללכת למשחק ליגה של הקבוצה שלהם נתקעים בחוץ וסובלים כבר 3 שעות בנסיון להגיע למשחק כדורגל מחורבן, ואלה שגרמו לכל הבלגאן בטח יושבים כבר מזמן ביציע כי האכיפה להרחקה שלהם בטח שווה לתחת.

אנחנו ממשיכים לשלם על אירועי הדרבי, מאז הקבוצה נראית לא מספיק טוב ומתדרדרת ממשחק למשחק. בן חיים חזר לסורו כאילו החודשיים האחרונים לא קרו בכלל, אלברמן ירד בהיררכיה אלוהים יודע למה, קרלוס עדיין בתחושה שסתם ניסו להפיל עליו הכל ונראה שהראש שלו בכל מקום חוץ מעל הדשא. והרדיוסים המחורבנים האלה, לא אתפלא אם עכשיו בגלל ש 5 מניאקים נהמו לאיגייבור והוא שלף לעברם אצבע נקבל עוד רדיוסים על החשבון. אבל משהו צריך להתעורר ומהר.

אז תודה למשטרת ישראל, חברת האבטחה, מעצ ולא יודע מי עוד אחראי לכל הפארסה של אתמול. לרדיוס הבא בסמי עופר אני כבר לא אגיע.

ירושלמי 9 בדצמבר 2014

אני מבין שפחות התחברת

רועי 9 בדצמבר 2014

האפקטיביות של בן חיים יורדת כשהמשחק מתנהל עם 21 שחקנים על 25 מטר.
אנחנו לא ברצלונה, השחקנים לא מספיק טובים בשביל לשחק במהירות המתבקשת מול הבונקרים האלה.
וחואן פבלו. בהרגשה שלי, אחוז ניצול המצבים נגדנו הוא אסטרונומי.

גיסנו 9 בדצמבר 2014

אבל בן חיים פותח את המשחק. לפעמים חותך לאמצע ולפעמים לקו. מושך אליו 2-3 שחקנים. אלי דסה עשה עליו לפחות 3 עבירות של צהוב ברור כשמש (וזה החל מהדקה ה 25 לא יודע מה קרה לפני) ומשום מה פפיר שלף לו רק אחד וריחם עליו פעם אחר פעם, בדקה ה 46 זה היה בוטה במיוחד.
מכבי עיבתה את הקישור ורק שלטה בכדור פחות. ניהול המתפרצות היה מזעזע. ובמיוחד תמיד נראה לי שכשמוצאים חלוץ ומכניסים קשר זה משדר לכל הקבוצה יותר מדי חשש, במיוחד כשלדעתי זה לא באמת היה הכרחי ושלכולם חוץ מפאקו ברור שאיגייבור הוא האופציה הכי גרועה שיש למכבי בקישור, גם מול איינבינדר ורייכרט ובטח שמול ראדי ואלברמן.

רועי 9 בדצמבר 2014

לא היתה יציאה למתפרצות. בפעמים הבודדות שביתר ניסו לתקוף במחצית הראשונה, והכדור עבר אלינו, היה נראה כאילו אנחנו מחכים שכולם יסתדרו שוב ונחזור לשחק מול הבונקר.
לא יודע מה מצבו של אייבינדר לאחר הפציעה, את רייכרט אפשר לנסות, אבל ראדי לא בעניינים כבר יותר מחצי שנה, גם נגד סכנין כשעלה לשחק הוא היה חושך, גם אתמול שום תרומה.

כח הגברה 9 בדצמבר 2014

לפחות הספקת לחזות מקרוב בעוד גול שמכבי ת"א קיבלה בנגיחה ממרחק 6-7 מטרים. די, אני יודע שאני מנדנד לך בנקודה הזו.

הייתי בשבת עם שני הבנים הגדולים שלי במשחק של מכבי חיפה נגד ק"ש (הבכור אוהד מכבי חיפה). ישבנו ביציע הצפוני העליון (אנחנו לא מנויים, משחק שלישי שלנו השנה).
במשך כל המשחק, עמדו אוהדים בשורות הראשונות של היציע שלנו (אולי כהזדהות עם הקופים הירוקים שמתחתם), מה שגרם לאנשים אחרים לעמוד על המדרגות, ולהסתיר לנו ולאחרים חלקים מהמגרש. היתה לי גם הרגשה שביציע שלנו היו יותר צופים ממקומות ישיבה, אבל אני לא בטוח.
ניסיתי לפנות למאבטחים שעמדו מחוץ ליציע שלנו, אבל זה לא עניין אותם. סדרנים, או נציג של מכבי חיפה אין בנמצא.
קשה לבוא עם ילדים כשאתה יודע שיסתירו להם כל המשחק.
באופן כללי, יש לי הרגשה שאחרי ההתלהבות הראשונית, הארגון באצטדיון הזה מיישר קו עם ההתנהלות הרגילה בכדורגל הישראלי. גם הכניסה והארגון במגרש החניה (הדרומי, מהצד של טירת הכרמל) היו צולעים, והיציעה מהחניה לקחה המון זמן.

ירוק גאה 9 בדצמבר 2014

אני עומד בצפוני למטה ושם מותרת העמידה האם כך גם בצפוני העליון?
בכל מקרה, במקום להתלונן (כמו ישראלי אמיתי מה שלא מונע ממך להתלונן על הישראליות) תשב במזרחי או במערבי או אפילו בדרומי……

כח הגברה 9 בדצמבר 2014

למיטב ידיעתי, בצפוני העליון אסור לעמוד. זה לא יציע מנויים, באות לשם הרבה משפחות.
במשחקים הראשונים שהיינו הכרוז הודיע לפני המשחק שאסור לעמוד. במשחק האחרון זה באמת לא קרה.
במזרחי או במערבי אין כרטיסים. אתה יודע להגיד לי שבדרומי לא עומדים?
וכאמור, נראה לי שהבעיה התחילה מכך שהיו ביציע יותר צופים ממושבים. אנשים גם עמדו במדרגות וחסמו אותן, לא רק לפני המושבים שלהם.
למה לא להתלונן? לא התלוננתי על הישראליות, אלא על ההתנהלות סביב הכדורגל הישראלי.
אני בסך הכל רוצה לבוא עם ילדים למשחק, ושהם יוכלו לראות את כל המגרש.

ירוק גאה 9 בדצמבר 2014

אז כן בדרומי זה ישיבה בלבד, כנ"ל כך בכל האיצטדיון פרט לצפוני (לא יודע להגיד לך לגבי עליון).
בלי קשר, כדורגל זה לא תיאטרון. אין חיה כזאת לשבת בלבד או שכולם יהיו נופת צופים.
כדורגל הוא מלא רגש ויש בו עוצמות שאין בשום מקום אחר.
אז נכון שיש הבדל בין אלימות או סתם לעמוד ולקלל אך מצד שני לא לצפות לתיאטרון שמוחאים כפיים רק בהדרן

כח הגברה 9 בדצמבר 2014

אני מודה לך שהסברת לי מה זה כדורגל.
ביציע הצפוני העליון, כאמור, יושבות הרבה משפחות. עם ילדים. שנמוכים מהמבוגר שעומד לפניהם.
לפני רגש ועוצמות – מותר להם לראות את המגרש. אחרת לא יבואו.
במשחק נגד רעננה, אף אחד לא עמד ביציע הזה (שלא היה מלא).
בשבת, כאמור, היו ביציע הזה יותר צופים ממקומות ישיבה (חוויה שמתארת גם תולעת בתגובה 10).
וגם בדרומי, כמו שמסביר מתן גילור בתגובה 11, עומדים (ברשות) בצד המזרחי התחתון. אין לי מושג לגבי שאר היציע הדרומי, כאשר הוא מלא.
אני חושב שזו גם ציפיה סבירה שבכל יציע-שניים יהיה לפחות סדרן אחד, לא רק מאבטח שעומד מחוץ ליציע ולא מעניין אותו כלום.
כי להסתמך על הרצון הטוב של הצופים עבד לא רע, כנראה, במשחקים הראשונים. בשבת – לא כל כך.

ירוק גאה 9 בדצמבר 2014

פרט לאיזור של האינפרנו (דרום – מזרח למטה) שאר היציעים הינם יציעי ישיבה כולל מקומות מסומנים.
זה שתולעת או כל צהוב אחר נתקע בפקקים, נכנס מאוחר או חווה תקלות זה בעיה שלהם.
במשחקים של מכבי (אני מנוי) נכנסים בזמן ללא דוחק ובאווירה חיובית (שוב, אתה מוזמן לעשות סקר קטן כולל חמי אוהד הפועל ומתעב אותנו ועדיין נהנה מאוד מול עכו).
בכל המשחקים עד עכשיו לקח לי לצאת מהחנייה (מחנה בנטוויז'ן) והגעה הביתה לא יותר מ-25 דקות.
אז בחייאת את התלונות ושאר הסיפורים תספר כאן לתל אביבים שמי ייתן וזה אכן היה המשחק האחרון שלהם כאן.

תולעת 9 בדצמבר 2014

אמן. לאן שחר וכץ יעבירו את המשחקים מולנו בסיבוב השני? מבחינתי לוינטר או לשכונה זה יהיה מצוין

מאיר 9 בדצמבר 2014

נסתפק בשנת העדרות מהאיצטדיון הזה בעונת 2015-2016 עקב ירידתכם ללאומית…..סתם משאלת לב אתם לא עד כדי כך גרועים

ירוק גאה 10 בדצמבר 2014

בניגוד אליכם אנחנו לא מנפנפים בטיטולים או באים בחולצות שחורות.
אנחנו מכבי! ואנחנו אוהבים את הקבוצה!
לכו תספרו בתקשורת על האקוסטיקה הגרועה של האיצטדיון……

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

תל אביבי?

גיסנו 9 בדצמבר 2014

כמו אחוז נכבד מאוד מאוהדי מכבי ת"א, שגרים בגוש דן

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

סתם לא הבנתי למה יצאת על חיפה…

אביעד 9 בדצמבר 2014

הייתי במשחק, אצטדיון שהוא חוויה לכל דבר. באמת רמה גבוהה שלא מזכירה את ישראל.
למזלי אני יושב בבלומפילד במקום מספיק טוב וכך לא המתנתי להיכנס. אבל, מערכת הכבישים והרבות לא בנויות לזה, אנחנו לא לונדון בשום צורה… גרם לי לקחת החלטה מושכלת שאולי לא הייתי הכי מרוצה ממנה אבל לצאת מיד אחרי הגול של זהבי ולקחת רכבת בלי לחץ ובלי ריח של זיעה סביבי…. אולי הפסדתי חצי שעה(אולי יותר, אולי פחות, אין שעון עם זמן) אבל הגעתי רגוע הביתה ולא בהיריון.
ושום מילה על המשחק.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2014

מבחינתך בכלל מכבי ניצחה, הא?

אביעד 9 בדצמבר 2014

הלוואי… יכולתי לסכם כך ערב מושלם.
אבל הוספתי חטא על פשע והמשכתי לראות את המשחק בפלאפון ברכבת.

פנדה 9 בדצמבר 2014

דווקא הפעם היחידה שהתנסתי בעניין של תחבורה ציבורית אל ומאצטדיון גדול באירופה היתה (כמה נדוש) בברצלונה, שם בשני הכיוונים נדחסו אנשים לרכבות במה שהלוואי והיה "כמו סרדינים". וזה היה במשחק ליגה "רגיל" והאצטדיון לא היה מלא.

אריאל גרייזס 9 בדצמבר 2014

נכון, אם כי צריך לומר ששם זה איצטדיון של 70 אלף כשהוא לא מלא. גם במארקנה באליפות העולם, דרך אגב, עברתי חווית סרדינים לא קטנה.
ההבדל בין אלו לבין המשחק בחיפה כמובן זה שמדובר שם ברכבת תחתית, שלוקחת חצי שעה מקסימום.

חז 9 בדצמבר 2014

סה"כ טרפת ברכבת לא רק בישראל בסוף משחקים.
חזור מסטמפורד ברידג' אתה נמחץ בטיוב גם מול קבוצת ליגה שניה בגביע עם אצטדיון לא מלא כשחצי מהנוסעים מחכים לרכבות הבאות. מאולד טראפורד בסוף משחק לוקח לצאת עם רכב משהו כמו חצי שעה רצועה של חצי קילומטר עד הכביש הראשי דרומה (ושם מחכה לך פקק אחר. סה"כ תוספת של שעה וחצי לדרך הלוך). בוומבלי (פי 3 מסמי עופר, אבל בכל זאת ליין רכבות שלא נגמר ומשטרה שמכוונת את האוהדים) אתה נמחץ בטיוב כמו סרדין כדי להגיע הביתה.

אגב, זה לא רק בכדורגל, זה בכל מקום שיש הרבה אנשים לאותו מקום. נסו לעלות שתי תחנות אחרי קוסטה בראבה בדרך לברצלונה בשבת בערב- וזו נסיעה של שעה וקצת.

אני אישית חושב שצריך להתחשב בזה כשמתכננים שעה להתחיל את המשחק ולתכנן שיגמר עד 10 גג. מצד שני, אז מתרעמים אלה שאומרים שמוקדם מדי וצריך לברוח מהעבודה וחוזר חלילה.

גיסנו 9 בדצמבר 2014

אני אישית חושב שכל המשחקים צריכים להיות בסופ"ש בכיף כשרוב האנשים לא עובדים/לומדים. מצד שני ברוב המקומות ביום המנוחה יש תחבורה ציבורית.
והבעיה העיקרית ברכבת פה זה לא רק כמות האנשים אלא העם שאותם אנשים מרכיבים.

ובאמת שאני לא מבין מבחינת תחבורה איך לסגור את היציאה מהאצטדיון על כביש 4 דרומה תרמה למשהו.

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

בפאב שסמוך לאיצטדיון שעה לפני המשחק תמיד יש מקום [בכל אנגליה]
וגם חסכנו!

אבל פאב ליד אצטדיון כאן מישהו מכיר?
יש את הפיצוציה של אריכא לא רחוק מהמגרש בכפ"ס

Pooli 9 בדצמבר 2014

פאב הפרלה בפלורנטין פינת ויטל כבר מארח במשך שלוש שנים מאות אוהדי מכבי לפני משחקים, ואפילו נותן דילים על שתייה. מומלץ לחוויה אנגלית רווית שירה…

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

ומי שלא מתל אביב, לא רוצה להיכנס אל העיר ולא אוהד אף אחד.
וגם הפאב הזה, הוא כנראה באופן אקראי קיבל אחלה לוקיישן.

בעולם לא היה חור שלא מצאתי שם פאב שכונתי מאופין למשעי

חוק:
הקמת איצטדיון תהיה מחויבת בפאב מקומי ברוח הספורט.

אוףטופיק:
השמועות אומרות שגם בתל אביב לוקח למצוא 40 דקות חניה כל ערב. וזה עוד כדי להגיע הביתה.

ירוק גאה 9 בדצמבר 2014

יש פאב חדש במרחק 10 דקות הליכה מהאיצטדיון (ליד מרכז הקונגרסים)
חצי ליטר בירה ב-20 ש"ח .
תבואו יהיה כיף :-)
נ.ב.
כל מה שמריח מצהוב או אדום נא להשאיר בחוץ תודה

אדם 9 בדצמבר 2014

גם לאדומים יש מקום לשתות בירה ליד בלומפילד

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

בום!
עוד סיבה להגיע לכרמל. אויר צח ובירה

no propaganda 9 בדצמבר 2014

יש פאב ליד המושבה בפ"ת.

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

האם אתה מדבר על ג'יימס? המבשלה המקומית?

משיח 9 בדצמבר 2014

סטלמך באצטדיון עצמו

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

עכשיו רק נשאר לאהוד את פתח תקוה.
אז בנתיים נשארנו עם תל אביב [טפו טפו חמסה חמסה], פתח תקוה ובקרוב חיפה.

נהדר

עידוקוליס ליפשיץ 9 בדצמבר 2014

למה בקרוב? תסתכל על התאריך בפוסט. הפאב כבר פעיל ואירח מאות אנשים לפני המשחק מול הפועל תל אביב.

כסיפוביץ 9 בדצמבר 2014

אני מגיע. לשימחתי חברים טובים גרים בכפר גלים אז פתרנו את כל בעיית החניה

יואב דובינסקי 9 בדצמבר 2014

הבעיה לא היתה ברכבת עצמה. ברגע שנכנסת לקרונות היה מקום. בנסיעה היה צפוף אבל סביר. הבעיה היתה בדרך מהאצטדיון לרכבת ובכניסה לתחנת הרכבת. שם היה נורא.

אדם 9 בדצמבר 2014

רכבת זה מקום צפוף. בכל העולם. גם אחרי משחק של qpr לא היה אפשר לזוז ברכבת, גם אחרי הופעה בוומבלי, כל משחק במונדיאל.
ככה זה, מוציאים כמה עשרות אלפי אנשים ממקום אחד כשרובם הולכים לרכבת, היא לא יכולה להיות לא צפופה.

אזי 9 בדצמבר 2014

האצטדיון מדהים.
אבל אין ספק שהדבר המרכזי שהוא גרם לי לחשוב זה שאני כבר לא בטוח שאני רוצה מגרש של 30,000 מושבים בתל אביב.
מצד שני, אם נזכרים באצטדיון רמת גן הי"ד, אני לא זוכר אי פעם שלקח לי יותר מ10 דקות להמלט מהעומס, לא משנה אם חניתי בקניון או בחניונים מרוחקים יותר.
שעה אחרי שריקת הסיום עוד היינו תקועים בפקק בכביש החוף ביציאה מחיפה.
10,000 מכוניות סתמו את כל היציאות מחיפה.
להגיע שעתיים לפני המשחק ולחזור הביתה שעתיים אחריו לא שווה שום חווית צפיה שבעולם.

בנוגע למשחק עצמו.
ברמה התיאורטית – אני מאוד מרוצה מניהול המשחק של פאקו.
פתח התקפי מול הבונקר וברגע שבית"ר התחילה לתקוף, הכניס עוד קשר וחזר למערך שהוא כל כך אוהב, שאמור לעבוד הרבה יותר טוב מול קבוצות תוקפות.
ברמה הפרקטית – זה לא משנה עם כמה קשרים וכמה קוונים תשחק כששום פס לא מגיע לרגל שהוא אמור להגיע. כל המסירות היו או קצרות מדי, או אחורה מדי במקום קדימה לשטח פנוי. אלו היו 95 דקות עם אף מסירה לא מספיק טובה.
(אפילו הגול הגיע ממספרת. אף אחד לא מבשל למספרת. אפשר לבשל לא טוב ואז השחקן צריך לעשות סלטה כדי להגיע לכדור)

על השוער אני אפילו לא מתכוון בכלל לדבר.

חן הצהוב 9 בדצמבר 2014

פעם ראשונה שלי במשחק ליגה.
הלכנו כל 5 האחים. חשבנו לנצל את העובדה שהוא בצפון, וכולנו גם, ושאפשר סוף סוף לקנות כרטיסים למשחק בית.
הגענו 50 דקות לפני המשחק, אבל הצלחנו להיכנס רק בדקה העשירית, משום מה. לחץ אדיר על הכניסה, ולא מובן למה …
כמובן שהמקומות מסומנים, אבל יושבים לנו עליהם, ולך תקים אותם. הסדרן אומר שזו לא העבודה שלו.
מכבי משחקים הצידה ואחורה, ונראה שמפריעים זה לזה.
אנרגיה אדירה שמשתחררת בגול, אחרי שהצטברה במשקופים במחצית הראשונה.
אכזבה אדירה שמשתררת בשיוויון, גם מממכבי, גם מהשופט.
ובסוף, אכזבה אדירה מהרכבת.
לפחות הרווחנו עוד מפגש משפחתי.

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

הצפיפות היתה בכניסה לתחנה, לא ברכבת. ולא מדובר בצפיפות אלא בדחיפות והצעקות ייחודיות לנו, ומלחמה על דרכי אוויר פתוחות לבני

שלמה 9 בדצמבר 2014

האם הצפיפות היתה בתוך הרכבת עצמה או רק בתחנה?

מהניסיון שלי במשחקים של חיפה, נמחצים כמו סרדינים בתחנת חוף הכרמל, אבל הרכבת עצמה שמגיעה היא רכבת מיוחדת עם הרבה מאוד קרונות (יותר מהרגיל) כך שאין בעיה של מקום ברכבת.

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

ברכבת היה מאוד נח, רק בתחנה

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

אין לי מושג מה אתם רוצים מחואן פאבלו. למעט טעות אחת במסירה, הוא היה בסדר גמור אתמול, והמסירות שלו ברגל היו טובות בעשרות מונים מהמסירות של מחליפו

רועי 9 בדצמבר 2014

כשכל השחקנים בחצי של בית"ר אז המסירות אחלה, ברגע שבית"ר הפעילו קצת לחץ, הכדורים שלו הלכו לשום מקום.

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

הרשה לי לחלוק עליך, המסירות שלו מעל שחקני בית"ר למגנים היו מעולות

אזי 9 בדצמבר 2014

יש סיבה שהוא לא קופץ לכדורים ופשוט מניח שהם לא יכנסו לשער?
כי אני אגיד לך מה שקורה זה שהם נכנסים.

עידו 9 בדצמבר 2014

פאבלו היה פאבלו אתמול. כמה עצירות קלות וכל היתר היסטריה. עושה שטויות בסיטונאות. מסירה מכדור שוער לחצי חלוץ של ביתר על קו הרחבה, יציאה והשמטה של כדור גובה ולאחריו הזינוק היחידי שהוא עשה העונה.
ברגע שהוא ראה שחקן של ביתר במחצית שלו – כדורי הרגל הלכו מיד החוצה.
מעניין שכל אחד רואה את זה אחרת, אבל לטעמי ברק לוי עולה עליו בכל פרמטר, בעיקר במסירות הרגל. אצל פאבלו כל מסירה היא 70% מחוץ למגרש על קו האמצע. ברק תמיד מוסר לאמצע. זה אולי לא יעיל, אבל לפחות המשחק נמשך.

הכי גרוע – ההגנה איתו היסטרית. עם ברק לא.

נוסא לדעתי היה ממש בסדר אתמול, עבד קשה ולחץ טוב על הקשרים של ביתר. לצערו הוא עושה את זה עם מיטרו שמאז שני המשחקים הטובים בתחילת העונה נעלם. הבעיות של הקהל איתו היו מהרגע הראשון. ברגע שהוא שם רגל על הדשא שמעתי ביציע נהמות וקולות קופיפיים אחרים. גועל נפש.

מופתע שאין אף מילה על הנעליים הלבנות של זהבי שאשמות בכל מה שקרה אתמול…

אזי 9 בדצמבר 2014

אני לא יודע אם ברק לוי יותר טוב
אבל בטח שחואן פאבלו לא נותן ערך מוסף של שחקן זר.
הם לפחות שווים.

תולעת 9 בדצמבר 2014

אם ההגנה הייתה "היסטרית" כשח"פ בשער, הוא לא היה כ"כ מעורב בהנעת הכדור. כנראה שטיבי וקרלוס פחות מרגישים "היסטריה" כשהם צריכים למסור לח"פ, כי לברק הם מוסרים משמעותית פחות כשהוא בשער, וכתוצאה גם עולים פחות למעלה. גם ברק קיבל שער מנגיחה קשתית בקרית שמונה וגם בעונה שעברה בקרית אליעזר, כך שלא השתכנעתי שהוא עדיף מהבחינה הזו.

עידו 9 בדצמבר 2014

את מומחית הסטטיסטיקה כאן, אבל אולי זה גם עובד הפוך. אולי לוחצים את הבלמים יותר כשח"פ בשער – כי יודעים שזה יביא למסירה אחורה ואיבוד ודאי. דגש רציני על ה-אולי. אולי זה גם מקרי ולגמרי נובע מהיריבות.
לתחושתי ברק לא נופל מח"פ.

תולעת 9 בדצמבר 2014

דווקא בסטטיסטיקת שוערים אנחנו די חלשים לדעתי. בכל מקרה ברור שזה לא מספר את כל הסיפור (כי אנחנו לא בודקים איכות רק כמות), אבל הנעת הכדור של מכבי עם ח"פ או ברק שונה באופן משמעותי לדעתי, גם אם זה "עולה" בכמה מצבים מסוכנים.
הבעיה היא לא במשחק הרגל ולקיחת סיכונים, אלא בקטע הזה של שוערים לעצור כדורים שעפים לשער. בזה הוא לא הכי מוצלח שיש + כישרון שטראוברי לחטוף שערים מרהיבים.

D! פה 9 בדצמבר 2014

אני איתך גיל

תולעת 9 בדצמבר 2014

עוד לא ראיתי את המשחק בפעם השנייה ויכול להיות שדעתי תשתנה, אבל משהו במשחק ההתקפה של מכבי, עם כל הכישרון הרב לא עובד. אולי עניין של תיאום ואולי עניין של התאמה, אבל אין שום סיבה בעולם שלא ניתן לבית"ר שניים לפחות, בטח אחרי כשכבר נפתח הבונקר (סליחה – "תכנית משחק", "נוקאאוט טקטי", לא סגורה על איך קוראים לזה כיום) וכשמכבי פשוט משתעשעת בדקות שאחרי הגול.
הקישור שלנו כבד מאד וכשנוסא משחק מאחור אין הצטרפות לרחבה, והמתפרצות שלנו – 3 שיכלו לגמור את המשחק – פשוט ביזיון. הקרוס של זהבי התחנן שמישהו ידחוק אותו אבל מיכה, ראדי ובן-בסט לא היו בכיוון בכלל.
גם המזל בינתיים לא כ"כ הולך איתנו – מתחילת העונה 12 משקופים וקורות זה גם קצת נאחס ולא רק חוסר דיוק או בעיה באיכות. גם גול אחד מבעיטה אחת למסגרת זה קצת עניין של מזל והרבה עניין של סגירה לא טובה ולא אגרסיבית בכדורי גובה וגם זה לא חדש וגם לא נראה במגמת שיפור.
לגבי נוסא – הטענות אליו מוזרות בעיני. משחק הראש שלו אדיר ומשמעותי מאד ללחץ של מכבי, הוא מחלץ יותר כדורים ממיטרוביץ'. עושה תנועה לעומק (פחות מעמדת הקשר האחורי מן הסתם). ורסטילי מאד. לא מבינה את ההיטפלות אליו. מיטרוביץ' חלש כבר שני משחקים אבל אחרי שעשו לו את המוות בעונה הקודמת ביציעים, פתאום הבינו שהוא יודע לשחק כדורגל. מקווה שזה יקרה גם עם איגייבור ולא בעונה הבאה.
האיצטדיון נחמד, כניסות טובות והכל סבבה. אין שום אווירה מסביב (שזה מה שהופך איצטדיון ל"אירופה" בעיני) ועל ההגעה והיציאה המסויטות אין מה להרחיב. מישהו במכבי צריך גם לבדוק את נושא מכירת הכרטיסים או הסדרנות – היציע היה עמוס מאד ולא היו כיסאות פנויים, עמדנו רבים מאד על המדרגות ובמעברים בזמן שביציע הצפוני היו כסאות ריקים.

מתן גילור 9 בדצמבר 2014

אני מניח שזה נובע מכך שחלק מההסכם עם זכיין המזנונים היה שלא תהיה לו תחרות. אחרת אין שום הסבר איך מסביב לקרית אליעזר היו עשרות רוכלים וברדיוס של מאות מטרים מאבי רן לא ניתן למצוא מוכר בייגלה או טרופית בודד. יש לזה מילה, אבל לא אשתמש בה כי לא מתחש לי לחשוף עצמי לתביעת דיבה.

תולעת 9 בדצמבר 2014

היו הרבה רוכלים בחוץ. מהחוויות הספורות שלי ב"אירופה" מה שזכור לי במיוחד זו התגודדות ליד דוכנים עם מסכי טלוויזיה ואנשים שמדברים על המשחק ולקראתו ופוגשים חברי כדורגל. בבלומפילד יש כאלה גם ליד שער 11 וגם ליד שער 5. ליד האיצטדיון בחיפה יש קניון.

הארי הולה 9 בדצמבר 2014

נושא המזנונים באיצטדיון הוא בהחלט מוזר, מעבר לשירות הגרוע שניתן לאוהדים ההיגיון אומר שבמקום שעוברים בו עשרות אלפי אנשים ניתן היה למקסם בהרבה את הרווחים ממכירת אוכל שתיה ומרצ'נדייז. אני לא מכיר שום מפיק ארועים שיוותר על פוטנצניאל ההכנסה הזה. היה לי בהחלט מוזר כשראיתי את זה במשחק הפתיחה ולפי התגובות כאן דבר לא השתנה. בהחלט מריח לא טוב.

גיל שלי 9 בדצמבר 2014

בכלל מכבי צריכה לבדוק את נושא הסדרנים. בבלומפילד ישבנו והיה אדם אחד שהתעקש לעמוד כל המשחק. יציע שלם ביקש ממנו לשבת בלי הצלחה. ניסיתי לפנות ל"סדרנים" לפני שמישהו פשוט ישתמש בכח פיסי לא מתון על מנת להושיבו אך האנשים האלה שלחו אותי לחפש מי ….
בקשר לנוסא, כל מילה.
( דרך אגב כמובן שבסוף מישהו כבר הושיב את האידיוט, איומים חריפים ביחסי מין כפריים עשו את העבודה, בדיוק מה שרציתי לחסוך מהבן שלי)

גיסנו 9 בדצמבר 2014

מה אחוז הדיוק של נוסא במסירות? לדעתי נמוך מאוד יחסית לקשר. שלא לדבר על זה שגם מסירות מדויקות שלו המון פעמים פשוט חלשות ותוקעות מומנטום של התקפה. והתחושה שלי היא שאלברמן מספק הרבה יותר נוכחות הגנתית וחילוצים מאיגייבור, ושאחת הסיבות שמיטרוביץ' שיחק ממש טוב בחודשיים הראשונים של העונה היא שאלברמן היה לצידו והתעסק בגירות ההגנתיות, מה שפינה את מיטרוביץ' לנהל את המשחק בלי הרבה דאגה לפן ההגנתי בקישור. סוג של גאטוסו ופירלו לעניים. לי נראה פשוט שנוסא תוקע את השטף של מכבי, המיקום והתנועה ללא כדור שלו לוקים מאוד בחסר ושחקנים יוצאים המון מהעמדות שלהם כדי לתקן את זה, מה שגורם לתקיעה בהתקפה ולחורים בהגנה.
בהתקפה יש כנראה בעיות תיאום בגלל שינויי הרכב תכופים מדי. לא אתפלא אם מחזור הבא פתאום מיכה יחזור לספסל ואולי גם טב"ח. לא יודע מי יעלו במקומם כי נראה שפאקו היה רוצה לספסל את כל שחקני ההתקפה שלו ביחד. בנוסף, נראה שמתפתחת סוג של אדישות אצל השחקנים שמשוכנעים שבסוף זהבי כבר ידאג להכל.

תולעת 9 בדצמבר 2014

התנועה שלו מצוינת בעיני, ומול סכנין, מרגע שאיווניר טען שהוא לא "עושה תנועה לעומק" הוא עשה בממוצע כניסה לרחבה בכל שלושה פוזשנים, וזה המון.
אלברמן עושה הרבה פעולות שרואים כי הן פעולות ישירות מול שחקן – זה לא בהכרח פעולות יותר טובות. ההרפתקנות שלו היא חלק מזה שאנחנו סופגים כל משחק, מול ב"ש היה אחראי ישיר לשני שערים בעיני. מעבר לזה אין לו כמעט תרומה התקפית. זה לא מפליא אותי שפאקו מעדיף את נוסא על פניו.
אחוזי מסירה (בלי המשחק אתמול) + יצירת מצבים לאחרים:
נוסא: 95%, 5 (בישול אחד)
אלברמן: 96%, 0 (0 בישולים)
מיטרוביץ': 94%, 17 (2 בישולים)

אזי 9 בדצמבר 2014

ספציפית בקשר לנוסא, אני חושב שהוא קורבן של הנסיבות.
נוסא נכנס להרכב כשפאקו התחיל לשחק עם שלושה קשרים אחוריים וזהבי כחלק מהשלשיה הקדמית.
אז אנשים מיחסים לנוסא את הירידה ביכולת של מכבי / המשחק ההגנתי / העובדה שבחצי מהמשחקים הוא ואלברמן דרכו אחד על הרגלים של השני.

אם פאקו היה ממשיך עם ה 4-2-3-1 שהוא שיחק עד לפני חודש, והיה מעלה את נוסא במקום מיטרוביץ', אני לא בטוח שהיו כל כך הרבה אוהדים נגדו.

תולעת 9 בדצמבר 2014

מסכימה איתך. לדעתי הבעיה היא שאין לנו חלוץ משמעותי מספיק לשחק בשפיץ של מערך כזה. ראדה לא הגיע עדיין לעונה הזו למרות המספרים הסבירים, בדש לא יציב מספיק. בן-בסט לא יושב בול על העמדה הזו וטוב יותר כחלוץ שני מהאגף. כתוצאה, זהבי משחק בעצם כחלוץ, לא משנה מה עמדת המוצא שלו, ומכבי "מפסידה" שחקן באמצע.

D! פה 9 בדצמבר 2014

ראדה לא הגיע לעונה כי פאקו מסרב להשתמש בו. שוב מאמן חדש שבוחן את כל השלל שלו לפני שהו אנותן לזה שנראה כמו חלוץ וזז כמו חלוץ לשחק. בינתיים הוא החילוף הראשון (החדש – אחרי אלברמן) של פאקו. יסלח לי בן בסט, את העוצמה שפריצה מפעיל על ההגנה שמולו אין לו, וגם לא את התנועה הנהדרת. נכון שהוא בכושר פחות טוב מעונות קודמות הוא עדיין תורם להתקפה יותר מן בסט או בדש.

תולעת 9 בדצמבר 2014

מבחינה סטטיסטית אני לא בטוחה שהמשפט האחרון מדויק. פריצה לא יוצר מצבים לשחקנים אחרים כמו בעבר. נדמה לי שבשיטת המשחק של פאקו קשה לחלוץ מסוגו של פריצה להשתלב בפוזשנים של הנעת כדור שדורשים גם יכולת מסוימת של ניהול משחק, כמו שזהבי ובן-בסט עושים בעמדה הזו.
מניחה שיעשו חושבים לגבי פריצה בינואר ויבחנו האם הוא יכול לתת עוד חצי עונה טובה או שזה כבר לא יקרה, ויגיע חלוץ מרכזי אחר.

D! פה 9 בדצמבר 2014

אני לא מבין בסטטיסטיקה. היא גם מראה ששליברפול טובה יותר עם לוקאס מאשר בלעדיו (וגם שיחס הפאולים/תיקולים שלו לא גרוע כלכך). גם אם זה אני לא מסכים.
מצד שני ברור שמה שאני אומר מתבסס על הראייה שלי ומה שאני מצפה לראות בקבוצה.
לטעמי פריצה בשפיץ מאפשר לזהבי לבוא מאחורה בצורה הרבה יותר טובה, ונותן לשחקני אגף יותר שטח ומטרה טובה יותר לכדורים שלהם. מה גם שאני עדיין לא רואה בלמים שמסתדרים איתו באמת. בק"ש המשחק שלנו השתנה לא כי בדש נכנס אלא כי פתאום היה לנו גם אגף. גם אתמול אני חושב שהיינו יותר טובים איתו ולא בלעדין. אבל בוודאי שלפאקו מותר להעדיף ולחשוב אחרץ. גם לכולכם.

תולעת 9 בדצמבר 2014

אין הרבה מה להבין. פריצה יצר עד היום רק 2 מצבים לשחקנים אחרים ובדש יצר 7, הפער בדקות המשחק לא מצדיק את הפער בנתון הזה. אם הבעיה היא בשיטת המשחק או בכושר השחקנים זה נתון פרשנות (ועוד כל מיני פרמטרים שלפאקו יש גישה אליהם ולנו לא). מה שאני ראיתי אתמול זה פריצה הולך לאיבוד ולא משפיע על המשחק בשום צורה, כולל הצורה התיאורטית שבה הוא מאפשר לזהבי לעשות תנועה.

D! פה 10 בדצמבר 2014

אני אקבל ואעזוב.
בפעם אחרת נכנס למה מוגדר כמצב ומה לא מוגדר כמצב.
כמו שאמרתי הסטטיסטיקה של לוקאס מספרת סיפור שונה מאד ממה שאנחנו רואים ממנו על הדשא. (ושוב, אני לא אומר שהסטטיסטיקה לא צודקת. הלוואי ויכולתי לנתק את הרגש מהניתוח. בעצם – אני שמח שאני לא יכול).

נץים 9 בדצמבר 2014

לא חושב שראינו אותו משחק אתמול (או בחודש האחרון). נוסא מאבד המון כדורים, אם זה במסירות חלשות (כשהוא מוסר קדימה, השחקן שמקבל את הכדור צריך לעצור ולזוז אחורה כדי שהכדור גם יגיע אליו), או שחוטפים לו את הכדור דיי בקלות (וברוב הפעמים הוא לא נלחם עליו חזרה). בהתקפה הוא משוטט להנאתו ללא מטרה ברורה ונתקע ליד שחקנים אחרים. הפעם – ולשם שינוי – מאמני היציע צודקים בהחלט.

תולעת 9 בדצמבר 2014

הבאתי את הנתונים לגבי המסירות. מבחינת איבודים – נוסא איבד בכל המשחקים (כולל מסירות, כדרורים וניסיונות אחד על אחד) בערך חצי מהאיבודים של טב"ח, פחות מחצי מהאיבודים של מיטרוביץ' ושליש מהאיבודים של זהבי, ובסך הכל שני איבודים יותר מאלברמן.
אני לא בודקת איכות אלא רק מחלקת לקטגוריות וסופרת אז זה בהחלט נתון לפרשנות מהבחינה הזו.
לא מסכימה איתך לגבי השיטוט או היתקעות בשחקנים. השיטה של פאקו בנויה על הרבה חילופי עמדות בין נוסא לבין שחקן האגף (מה שלא קורה בצד השני בגלל אופי השחקנים – לאחרונה מיטרוביץ' ומיכה). כמו שכתבתי, יש עדיין בעיה של תיאום והתאמה בהתקפה וזה לא זורם טוב כרגע, אבל נוסא הוא בטח לא הבעיה הבלעדית בסיפור הזה.
מאמני היציע טענו בעונה שעברה שצריך לזרוק את מיטרוביץ' מכל המדרגות ושטב"ח "טיפש", ובעבר סברו שייני לא מתאים למכבי ושזהבי "בינוני" (כמאמנת מהיציע כתבתי כאן כשחתם שברמה המקצועית הוא אולי מתאים לנו אבל לא הייתי רוצה לראות אותו אצלנו. ועל זה נאמר: חחחח). נראה לי שלפחות בשנתיים האחרונות יש מאמנים אמיתיים שמבינים 'קצת' יותר מאיתנו ומבססים את ההחלטות שלהם על פרמטרים מקצועיים ולא על תחושות.

נץים 9 בדצמבר 2014

כמובן שאי אפשר להתווכח עם עובדות, אבל אתמול זה הרגיש ממש שונה.
הצורה שבה הוא מאבד את הכדור, לא בנסיון לעבור שחקן או בפעולה התקפית שלא הצליחה, אלא פשוט סתם הכדור בורח לו, הוא מוסר לשום מקום או דברים דומים.
מסכים גם עם גיסנו, המסירות החלשות שלו אמנם מגיעות ליעדן, אבל עוצרות מומנטום.
ככה לפחות אני הרגשתי.

מתן גילור 9 בדצמבר 2014

האצטדיון נועד לשרת קבוצות חיפאיות (נניח לרגע שיש יותר מאחד או שהאצטדיון נבנה עבור יותר מאחת). כשמתוך 30,000 אוהדים גג שליש (ולרוב פחות) מגיעים מדרום, עוד כ-10,000 מתפנים באמצעות עשרות מטרוניות בזו אחר זו והשאר נעים צפונה, אז אין בעיה. היציאה מהחניון לוקחת 10-15 דק' ועוד 5-10 דק' פקק בדרך. ממש לא נורא. כאשר מדובר על רוב האוהדים, אז אין ספק שהחניות והדרישה דרומה לא ערוכים לזה.
זה ההסבר למי שתהה איך זה שאוהדי מכבי חיפה מאד מרוצים מהאצטדיון ואוהדי מכבי ת"א יצאו ממורמרים. חוויה שונה, כי הנסיבות שונות.
ולמי ששאל, זול החלק המזרחי-תחתון של היציע הדרומי, כולם שם בישיבה.

חן הצהוב 9 בדצמבר 2014

מתן, איך הכניסה לאיצטדיון במשחקים שלכם?
אני והאחים שלי הגענו 50 דק' לפני השריקה, ובכ"ז לא ראינו את עשר הדקות הראשונות בגלל לחץ בכניסה, שאישית, כשהגעתי סוף סוף לשער, לא הבנתי ממה הוא נבע.
אצלכם פשוט כולם מגיעים יותר מוקדם ולכן אין לחץ?

מתן גילור 9 בדצמבר 2014

משחק ראשון – 45 דק'. משחק שני – 30 דק'. החל מהמשחק השלישי ואילך – 3 דק'. לומדים תוך כדי תנועה. חבל שהסקוטי שלכם לא נתן צלצול לצ'יזיק ושאל אותו מה הבעיות בהן נתקלו ואיך פתרו אותן. טוב נו, צ'יזיק גם ככה בטח לא היה יודע…אוי כמה שהוא מנותק :(

כח הגברה 9 בדצמבר 2014

החוויה שאתה מתאר (10-15 דקות ביציאה מהחניון וכו') היתה נכונה במשחקים הראשונים, לא בשבת האחרונה (לפחות לגבי החניון הדרומי ליד הבסיס בגבול טירת הכרמל).

מתן גילור 9 בדצמבר 2014

אנחנו חונים תמיד ב-P6 (חניון העפר עליו אתה מדבר) וגג תוך רבע שעה היינו בחוץ. שים לב שיש יותר מיציאה אחת. היציאה הצפונית מבין השתיים הרבה יותר פנויה כשרוצים לפנות בה דרומה.

גיסנו 10 בדצמבר 2014

בגלל הפקקים המשוגעים למרות שהגענו מכוון טירת הכרמל נאלצנו לחנות צפונית לקניון. לא יודע מה קרה בסוף בפועל אבל במהלך המשחק נכתב על המסכים שהיציאה דרומה בכביש 4 תחסם ושניתן לצאת דרומה רק דרך כביש 2 (כשבכביש 2 קצת צפונית לחדרה היו עבודות בכביש והוא צומצם לנתיב אחד, מה שגרם לכך שלמרות שחיכינו כ 40 דקות עד שבכלל ניסינו לצאת מהחניון עדיין לקח לנו שעה ורבע של נסיעה כדי להגיע מדרום חיפה לחדרה).

גל ד 9 בדצמבר 2014

בתור אדם שלא אוהד את אף אחת מהקבוצות, אבל כן נוסע ברכבת כל יום בשעות האלה, אני מקווה שלא לקבל מכם עוד עונשי רדיוס כאלה. וזו לא הצפיפות, אלה האנשים.

רן 9 בדצמבר 2014

איכככססס
במילה אחת
אצטדיון חדש ויפה אין ספק\
אני חיכיתי 45 דקות בכניסה
כמובן שלא היה לי מקום הביציע שיועד לי כי כל מיני תיירים וטרמפיסטים שהיו אמורים להיכנס לעליון העדיפו להיכנס לתחתון ולא היה אף שומר שבדק שזה לא יקרה.
מערך הרכבות היה נוראי איך יכול להיות שהגעתי הביתה רק ב 1:30 ושילמתי על זה 75 ש"ח
עוד חבר אחד וכבר יותר זול ליסוע באוטו.
אבל השיא היה שהשומרים שמשלמים להם כל כך הרבה כסף לא ניסו בכלל לעשות את העבודה שלהם בלסד'ר (הם נקראים סדרנים לא?) את האנשים ובעיקר עשו יותר בלאגן בזה שהתעקשו לפנות את הקצוות של הקצוות שלהמדרגות שחס וחלילה הכתף שלי לא תעבור את הקו הדמיוני שלהם.

בנוגע לזיו כנראה ראינו משחק אחר לגמרי. או יותר נכון ברור שהוא לא שבר את קו הנבדל הוא היה על תקן נפקד בהגנה ולכן לא יכל היה לשבור כלוםץ לשחקן הזה אין טיפת ראיה קדימה

יואב דובינסקי 9 בדצמבר 2014

החזרה מהאצטדיון לרכבת היתה איומה. דחס ודוחק ואנשים נמחצים בזמן שאיזה שוטר קורא במקרופון "תתאזרו בסבלנות, יש רכבות לכל היעדים". כאילו האוהדים כבשים. צריך שיקרה משהו מאוד מיוחד (הולנד בפלייאוף, איאקס בצ'מפיונס, משהו כזה) כדי שאחזור.

D! פה 9 בדצמבר 2014

הכל כבר נאמר. האצטדיון יפייפה ומרשים. האקוסטיקה מוזרה מאד בעיני, אולי בגלל הרוח שהייתה אתמול.

דווקא ביציע A הכניסה הייתה מהירה וטובה ומקומות היו. השירותים לא בוניים חכם בכלל ועל הבעיות במזנונים כבר דיברו. זה אין איפה לאכול לפני או לשתות בירה קלה זה פגיעה אדירה בחוויה בדיוק כמו שתכנון גרוע של חניות ודרכי גישה (בכל האצטדיונים חדשים) פוגם בחוויה ברמה שלא בטוח שלא היה שווה לוותר במקומות מסויימים באצטדיון עצמו ולהשקיע בתשתית מסביב. אבל כמו שמתן אומר, די בטוח שזה שונה במשחקי בית של חיפה.

אני מסרב להצטרף לבעיה החמורה שעושים מפאבלו, גם אם הוא לא שוער מדהים. כנ"ל לגבי נוסא. כמו שאמרו פה ברגע שיש יותר ספייס הוא עושה עבודה טובה מאד בלחץ. היה נורא לראות אותו אתמול שכוב על הרצפה ולא קם כשברור שאנחנו הולכים לחטוף גול. יכול להיות שהוא היה חצי מת, מבחינתי באותו רגע רציתי שיהיה מת שלם.
המשחק אתמול היה חד ולא תקוע, אנחנו לא מספיק טובים בלפרוץ את המשחק הסגור הזה. מצד שני שלושה משקופים בחמש דקות היו מאד קרובים לעשות את זה והיינו רואים משחק שונה. אנחנו בעיקר איטיים, לא ברור למה. זהבי, תכלס חוץ מהגול לא היה כלכך טוב אתמול. מזל שהוא זהבי. ואת דעתי על פריצה והחילוף שלו כתבתי כבר למעלה לתולעת.

אנחנו לא סוגרים משחקים שאנחנו צריכים, לא דורסים. אבל אם לשפוט לפי העונות הקודמות יש סיכוי שזה יתחיל לקרות תוך חודש חודש וחצי. עדיף שנפסיק לאבד כדורים עד אז.

Eyal 9 בדצמבר 2014

לי את האמת הפריע אתמול דבר אחר לגמרי, אני התחלתי לאהוד את מכבי ב95 שהייתי צעיר. אני לא פוקד את המגרשים באופן קבוע ובשנים האחרונות בכלל אבל אחרי החוויה אתמול אני חייב להגיד שאני מתגעגע לתקופת לוני.אתמול הייתה הרגשה ביציעים (והייתי בכמה כי תפסו לנו את המקומות והסדרנים הזיזו אותנו ככה שחיפשנו מקומות בכל פינה) של אוהדי שמנת. באופן טבעי כאשר קבוצה מצליחה המון אוהדים מתחילים להתקרב אליה אבל יותר מזה התחושה היא פנימית, שכל זה לא באמת משנה. מכבי היא הקבוצה הכי טובה בליגה עם פער גדול והיא צריכה להפסיד את האליפות, עד כדי כך שזה מקהה את התחושות במגרש. בימים של לוני היה כעס, היה עצבים, כל הזמן היה את הרצון הזה להרוג מישהו, את נימני, את קלינגר, את איווניר, את לוני אבל היום הכל פשוט קהה. מכבי היא מועדון מצויין שמנוהל כמה רמות מעל הליגה, גולדאר הוא בעלים יציב, חכם ושקול שמנצח על קבוצת פאר ולא פחות. אבל, הסתובבתי ביציעים ולא ראיתי את האוהדים ההזויים של מכבי שתמיד נמצאו בכל פינה, לא היה כאב אחרי גול בסוף זמן ולא היה כעס על רמת כדורגל ירודה, פשוט פרווה.

שלומי 9 בדצמבר 2014

אני לא יודע על מה אתה מדבר. אנחנו ישבנו ביציע הצפוני העליון והיו אצלנו עשרות מאמני יציע (אותם האנשים שאתה מדבר עליהם).
וגם זעם, לצערי, לא חסר. הוא לא מופנה כלפי ההנהלה, אלא כלפי השחקנים (עונה שעברה כלפי מיטרוביץ', העונה כלפי איגייבור וחואן פאבלו).

ואם אתה מרגיש ירידה בתחום הזה, אז מה טוב! אוהדים לא צריכים לכעוס על ההנהלה של הקבוצה שלהם, אלא על היריבה ותוך כדי לדחוף את הקבוצה שלהם כלפי מעלה בעידוד.

Eyal 9 בדצמבר 2014

מסכים עם כל מילה שאמרת. מה שאני אומר זה שמכבי שונה לחלוטין מזאת שהתחלתי לאהוד לפני קצת פחות מעשרים שנה. היא הופכת להיות יותר ויותר כמו מכבי בכדורסל וגם הליגות כאילו הופכות להיות זהות כאשר יש מספר קטן של קבוצות שיכולות להפריע וכול השאר זה עשן ומראות. זה כאילו גולדאר לקח את כל הכאב, הציפייה, האכזבה והפך אותו למכונת הצלחות משומנת (ושוב כל הכבוד לו על זה) אבל כל מה שאני אומר זה שהמועדון פשוט מרגיש שונה מאוד, כמו מכבי חיפה של עד 2010 או הפועל של גוטמן, קבוצה שנוח לאהוד אותה.

ערן (המקורי) 9 בדצמבר 2014

כל מילה, גיל. היתה ציפיה עצומה, הפקה מורכבת להגיע עם ילד קטן, למאת מאד מוקדם ולהגיע בקושי בזמן.
רק בלומפילד. מסתבר.

Comments closed