צעד גאוני של הציונות

הנה חלופה אמיתית, לא עוד מנהיג, עייפנו מהם

קראתי טרוניות על יכולת ניהול המו"מ של הרצוג, איך הוא וויתר על הרוטציה לטובת לבני, שאין לה כח כלל, או כפי שסיכם זאת כה יפה מר אלקין, איזה חנון.

*

יש פה צעד ענק של גאונים. זה המשך ישיר וחכם של הקמפיין רק לא ביבי, זה למעשה הרחבת הקמפיין, תבחרו נגד כל מה שהיה פה בעשורים האחרונים. ראיתם לבד מה ביבי, ברק, שרון, לפיד, בנט, ליברמן, אולמרט, מה כל המנהיגים הנפוחים מחשיבות עצמית הביאו לכם. אני הרצוג לא חשוב, אני לא מחזיק מעצמי שום חשיבות, הנה אני מתחלק באחריות עם לבני בלי שום בעיה.

אנחנו בעבודה מזמינים אתכם להצביע הפעם לא לעבודה בראשות X אלא מזמינים אתכם להציל את הציונות, מזמינים אתכם להצביע עבורכם, לא עבורי. אנחנו בעיקר מזמינים אתכם להצביע לשינוי אמיתי, הפעם אל תבחרו אגו, תבחרו באנטי אגו, תבחרו באנטי כל מה שהיה פה.

*

מדהים איך הניתוחים שקראתי עד עכשיו פספסו את הנקודה הפשוטה והכה חכמה הזאת.

תשקיעו בפנאי שלכם, תשקיעו בדה באזר

ככה. בנו כאן חומות
סיכום שבוע 14 (ודירוג עוצמה)

217 Comments

יוסי מהאבטיחים 11 בדצמבר 2014

עם כל הכבוד לאצילות של הרצוג, מה הם למעשה מציעים? איזו משילות יכולה להתקיים בשנתיים? האם הם הגיעו להבנות בנושאים מדיניים, כלכליים או חברתיים? או אולי נקבל שורת החלטות שיתהפכו או לא יקוימו שנתיים אחר כך?
בימינו אלה הרבה יותר חשוב לדאוג שההוא לא ימשול עוד הרבה לפני שאנחנו יודעים מה אנחנו יכולים לקדם ביחד, אם בכלל.
קיצר, עוד ברית אחים סטייל בנט-לפיד לטווח קצרצר שנועדה להבטיח אינטרס אישי הרבה לפני שנועדה להבטיח משילות יציבה.
ובשתי מילים- מה חדש?

צור שפי 11 בדצמבר 2014

יוסי, כולנו ציניים ולמודי אכזבות ולא נולדנו אתמול. ובכל זאת, אחרי שש השנים האחרונות והמשילות שהביאה אותנו לאן שהביאה – בבטחון, בכלכלה, בפערים החברתיים, ביוקר המחיה, בשירותי הבריאות, בהזנחת הקשישים ועוד ועוד – מבחינתי, כמו שגיל כתב בפוסט – הצעד נטול האגו של הרצוג הוא משהו אחר וראוי לצ׳אנס. אם אתה חושב שנתניהו היה ראש ממשלה טוב, אין בעיה – תמשיך להצביע עבורו, אבל אם אתה חושב ששש שנותיו היו רעות לנו – חפש לעצמך ולנו חלופה.

עומר 11 בדצמבר 2014

+1

יוסי מהאבטיחים 11 בדצמבר 2014

איפה ראית שרשמתי שביבי היה טוב, או שחלילה הוא צריך להמשיך?
דווקא במקרה תפקיד ראש ממשלה אין צורך לפרגן ולהתחלק ומיד להחליט על רוטציה. זה מיותר ומחליש את שניהם לדעתי, משום שברור שיקום כאן יצור דו ראשי עם בעיית משילות כפולה.

בכלל, טיקט של "רק לא ההוא" בלי להגיד מה כן אני הוא סופר בעייתי. תשבו, תחלקו דעות כלכליות,מדיניות וחברתיות, תגיעו להבנות ואז תודיעו על רוטציה. איך אפשר להצביע למשהו דו ראשי בלי לדעת עם הגוף קיבל את השתל או לא?

סימנטוב 12 בדצמבר 2014

+1

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

זה בעיקר "אנחנו מזמינים אותכם להצביע בשביל האשכנזים". זה אכן צעד גאוני, שני אשכנזים של לבני-בוז'י זה יותר מאשר האשכנזי הבודד של לפיד.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

תשווה כמה מזרחיים יש ברשימה הנוכחית של העבודה, בעיקר אם תוסיף לרשימה את מופז ופרץ, וכמה בליכוד, זה פשוט בדיחה העניין האשכנזי בהקשר הזה

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

מה הקשר כמות המזרחים ברשימה? מה, בגין היה מזרחי? ביבי הוא מזרחי? לא דיברתי על האישים שבראש הרשימה אלא על הקונספט שלהם.

עודד 12 בדצמבר 2014

אתה מתכוון להצביע לש"ס?
אם לא, מי לדעתך מבין המפלגות היהודיות-חילוניות תתרום הכי הרבה לצמצום פערים?

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

אריאל,
מהתגובות הפאבלויות שלך אני מתחיל לחשוב שגרייזס זה עיברות של אטיאס. גם עם קורצקי הלכת לשם. אתה באמת חושב שיש פה קונספירציה אשכנזית ? זה נשמע כמו טיעון של יריב לוין, אלקין ואקוניס עם עלה התאנה מירי רגב. מעבר לכך המותג "אשכנזי" הוא פחות שווה היום במקומות שבהם הלבנים צריכים לקחת קולות מעבר למשוכנעים.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

קונספירציה? מה פתאום. פשוט התכנסות שבטית.

גלן 11 בדצמבר 2014

דיי ברור שכל ניתוח של המהלך יואשם מייד באינטרסנטיות מימין לשמאל. למרות שלא הייתי מצביע להם , גם אם יכולתי, אני מסכים איתך . אבל שוב כל הפוליטיקאים במשך השנים, גרמו לנו להיות ציניים . אז מהלך אחד לא מספיק לנו בשביל לראות את האור.

עידן. 11 בדצמבר 2014

לצער כולנו, מרבית האנשים מושפעים בעיקר מהניתוחים שהם שומעים ברדיו, טלוויזה ועיתונות.

מקום שאתה מספר ש"הניתוחים שקראתי עד עכשיו פספסו את הנקודה הפשוטה והכה חכמה הזאת", הרי שיש סיכוי ממשי שהמהלך הזה יתפספס וישאיר את הציבור בעיקר סקפטי לעניין היכולות של הרצוג.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

לפנינו שלושה חודשים של קמפיין, תהיה בטוח שהתנועה לשמירת הציונות תדפוק בראש עם התזה הזאת. למשל את המצע יציגו אנשים שונים, דוגמה – אראל מרגלית את הצד הכלכלי, עמיר פרץ את החברתי, ציפי לבני – מדיני

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

איזה קשר יש בין המצע החברתי של פרץ לזה של ליבני? ומה זה המצע המדיני של ליבני – לשבת בממשלה ולא לעשות כלום במשך שנתיים?

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

אין יותר מצע מדיני של אדם, יהיה מצע מדיני של תנועת העבודה שלבני רק תציג, זה הבדל עצום.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

בבחירות הקודמות ירדנו על הליכוד שהם רצים בלי מצע. ברכות למפלגת העבודה, אתם עכשיו כמו הליכוד. מפלגה בלי מצע.
גם אני בעד להעיף את ביבי קיבינימאט, אבל אסור שזה יעוור אותנו לכך שהאיחוד הזה הוא פרקטי-פוליטי בלי שום בשורה חברתית. כלום. כל האג'נדה היא להעיף את ביבי.
בעיניי זה מגוחך

משה 11 בדצמבר 2014

הם ביחד עשר דקות וכבר החלטת שאין להם מצע. נראה לי קצת חסר סבלנות.

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

אריאל,
עלית על המזימה של ליבני ובוז'י – הרקע לאיחוד הוא פוליטי. מבחינתי האיחוד הזה בא לשלב כוחות כנגד ההידרדרות המדינית של ישראל ועצירת המתווה של שתי מדינות לעם אחד.
כל דבר שיכול למנוע את הממשלה הבאה שתורכב מבנט שר בביטחון, ליברמן שר החוץ, אלקין או אריאל שר השיכון, יריב לוין שר המשפטים, מירי רגב שרת הרווחה ואיילת שקד שרת ביטחון פנים הרי הוא מבורך.
אגב אני רואה שאתה ממשיך עם העניין של אשכנזים מזרחיים. אתה יכול להסביר מאיפה זה בא ? למה הרמטכ"ל מרוקני ? למה המפכ"ל גם מרוקני ?
אני כבר מחכה לפוסט העתידי שידון על כך שכל מאמני נבחרת ישראל היו אשכנזים או ארופאיים (כולל ג'רי בית הלוי שחשוד כמזרחי אבל נולד בלודז') בעולם בו הנתינים רובם ככולם מזרחיים.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

הבעיה שלי היא שאיחוד פוליטי לצורך ניצחון בבחירות (שלא יגיע, דרך אגב) כשאין שום דרך אמיתית מאחוריו, שום מצע משותף, הוא לא בדיוק מה שהייתי רוצה לראות בפוליטיקה שלי.

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

אבל יש דרך כל כך ברורה. להציל את ישראל מקריסה מדינית. אין מטרה נעלה מזו.
ברור לי שהסיכוי נמוך שהם ינצחו אבל זו הזדמנות אחרונה לדעתי לפני שנשובץ במקודמות הגביע העולמי עם סודן, צפון קוריאה ואירן.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אה, לבני והרצוג התאחדו כדי להציל אותנו ולא כי הם רוצים להיות ראש ממשלה? סליחה, טעות שלי

אר 11 בדצמבר 2014

זה תמיד גם גם. תמיד. אל תהיה ילד. הם רוצים כח אבל דרך אינטרסים מסויימים, או שזה מתאים לך או שלא.

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

לא יודע לגבי הרצוג. ליבני הוכיחה לכולנו ב2008 וב2009 שהיא רואה בראשות הממשלה אמצעי ולא מטרה.
אם אתה חושב שכל מתמודד עושה זאת רק בשביל הכבוד והתפקיד וללא שמץ של שליחות אז באמת שאבדה התקווה.

Matipool 11 בדצמבר 2014

גדי – כל מילה בסלע . בהזדמנות , תן הסבר לכינוי המשתנה שלך .
אריאל – יש סיכוי שהמצב של ליברפול משפיע עליך ? תתעורר . יש לנו מדינה להציל .

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

מנסה לרמוז שאני אוהד הפועל באר-שבע.

אביאל 11 בדצמבר 2014

גדי – ממשלות השמאל האחרונות, קרי אולמרט ולפניו ברק עשו הרבה יותר גרוע מאשר ממשלות הימין – ברק הביא לנו את האינתיפדה השניה ואולמרט מלחמה כושלת ועוד בממשלות קצרות, שלא נדבר על זה שיש איזה ספין על זה שהליכוד בשש השנים האחרונות בשלטון לא עשה כלום למדינה – כולם שוכחים את התקצוב לגנים במילארדים, את נקודות הזיכוי במס לאימהות עובדות, טיפולי שיניים חינם עד גיל 18, משכורות גבוהות יותר לחיילים, מהפכה בתקשורת שחסכה לבית אב ממוצע בין 400 ל500 שקל, עוד כסף לניצולי השואה ואני יכול להמשיך אם רק תרצה.

לבני הלכה לבחירות אחרי שירשה את אולמרט כי היא היתה בטוחה שהיא הולכת להרכיב את הממשלה הבאה בלי החרדים ולא משום סיבה אחרת, אגב עוד ספין שהתפוצץ לתקשורת בפנים הוא העובדה שהחרדים בחוץ שנתיים ולא ראיתי את המדינה שלו משגשת בגלל ה600 מיליון שקל שהולכים אליהם בשנה.

עוד קמפיין מתוזמר היטב של התקשורת הוא רק לא ביבי הנוכחי, אפילו את הרצוג, בעלים של משרד העורכי דין השני בגודלו בארץ, זה שמשמן כל הפרטה, כל עסקה גדולה ואת כל תהליכי ההון-שלטון הם אוהבים להריץ כאילו יש לו איזה אלטרנטיבה חברתית, שלא נדבר על לבני שכשלה כבר פעמיים במשא ומתן עם הפלסטינים, מספיק לקרוא את המסמכים ששל וויקיליקס כדי לראות כמה היא אוהבת להתקפל במשא ומתן וכמה מחמוד עבאס בורח פעם אחרי פעם.

גדי מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

אביאל – אני קורא את מה שאתה כותב ואני מבין שאפשר לפרש דברים לכאן ולכאן. אני רואה את הדברים אחרת. זה באמת שאלה של בחירה למי להאמין כי להגיד שלבני הלכה לבחירות כי היא הייתה בטוחה שתנצח זה פרשנות. לא אתחיל למנות את מה שאני רואה ככישלונות של ממשלות נתניהו כי מול זה תעמיד בפני או כישלונות של המחנה "שלי" או הישגים של ביבי וחבריו.
לדעתי ביבי רע לישראל אבל בפרספקטיבה של בוחר בפעם התשיעית אני חייב להודות שלא תמיד בחרתי "נכון".
בהצלחה לנו.

עודד 12 בדצמבר 2014

ברק הביא לנו את האינתפיאדה השנייה? אני חשבתי שזה היה עראפת..

נולי 14 בדצמבר 2014

עכשיו אולמרט זה שמאל? לאן הגענו?

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

אריאל, עם מי הרצוג היה יכול להתחלק? אולי באמת היה עדיף להציע את זה לאורלי לוי אבוקסיס, אבל תן לי שם של מועמד אחר. בכל מקרה, לא מדובר פה בשום צעד אצילי, מדובר פה במהלך עסקי ציני פרופר, וכך צריך להיות.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

הבעיה שלי היא לא עם הרצוג באופן עקרוני, הבעיה שלי היא עם כל ההגדרות האלו של "להצביע לציונות". יותר כמו להצביע לציונות כמו שהאשכנזי מעמד ביניים רואה אותה. מין משהו ליברלי-רוצה הפרדה מהפלסטינאים-הנחה בנסיעה לחו"ל רואה אותה.
מה מקשר בכלל בין מפלגת העבודה, זאת שרק לפני שנתיים עמדה בראשה סוציאליסטית כמו שלי יחימוביץ', לבין ציפי לבני, בשר מבשרו של הליכוד, קפיטליסטית מפריטה לכל דבר?
הדבר היחיד שמקשר בינהם זה שהם אשכנזים שמדברים למעמד הביניים האשכנזי.
ומה שהכי מצחיק זה האשליות של השמאל האשכנזי שזה מה שצריך כדי להפיל את נתניהו. היחידה שניסתה לשכנע את המעמד הנמוך (כן, בעיקר יוצאי עדות המזרח) שכדאי להם ללכת עם השמאל היא יחימוביץ', והיא נכשלה, כי מישהו כזה יעדיף לתקוע לעצמו כדור בראש לפני שישים "אמת" בקלפי. אז השמאל האשכנזי עכשיו מוותר בעצם. כל מה שהוא רוצה זה לדאוג לעצמו. בדיוק כמו אלו שהצביעו ליאיר לפיד.
פוליטיקה עדתית מגוחכת. כולם מתכנסים בגטאות שלהם

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

לא מסכים לגמרי. בכל מקום בעולם מצביעים או בעד המשך של אותו דבר, או לשינוי כי נמאס ממה שהיה פה. הרצוג ולבני הלכו על מהלך שידגיש את הנמאס. אני בטוח שיש הרבה מחשבה מאחורי זה, והם יפנו לכל השכבות, יהיה מצע רציני שיציע מהלכים שיגבירו את השוויון למשל. אתה קופץ למסקנות מהר מדי, אנחנו בהתחלת הקמפיין לא בסופו

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

זאת עוד טעות שהם עשו, שהם הכריזו על האיחוד הזה הרבה יותר מדי מוקדם. עד שנגיע ליום הבחירות, המומנטום הזה של האיחוד ילך לאיבוד.
אני מוכן להתערב איתך שלא רק שבוז'י או לבני לא יהיו ראש הממשלה הבא, אלא שגם סביר להניח שנראה אותם יושבים בממשלה של ביבי.
מה שעשו באיחוד הזה, שמבחינה פוליטית הוא כנראה נכון, זה בעצם מוות סופי של מה שהיה מפלגת העבודה. לא שגדלתי מפאייניק, אבל זאת מפלגה שהביאה אג'נדה מסוימת לשולחן. אג'נדה חברתית סוציאליסטית. באיחוד עם לבני הם בעצם אמרו ש:
א. אנחנו רוצים שלטון, לא משנה מה
ב. מעניין אותנו רק הקטע המדיני. כי אין ולא יכולה להיות להם אג'נדה חברתית אמיתית. עוד יאיר לפיד.
אותי זה מאכזב.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

אין פה מומנטום של איחוד לדעתי, יש כאן משהו אחר. אני אישית לא מכיר הרבה מצביעי ליכוד סוציאליסטים שהיו מצביעים עכשיו עבודה, לא משנה מוצאם ואין לי מושג על מה אתה מדבר. סוציאליזם זה משהו שכבר לא קיים, וטוב שכך, שלי יחימוביץ נטועה חזק בעולם האתמול. אתה מכיר את הדעות שלי בכלכלה ואת הדעות החברתיות שלי, אין בינן ובין סוציאליזם כלום ושום דבר

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

תקרא לזה איך שאתה רוצה. מדיניות חברתית שרוצה לצמצם פערים במקום קפיטליזם חברתי.

בלאנקו 11 בדצמבר 2014

אריאל, אתה קצת מתרפק על העבר בו היו שתי מפלגות עם אג'נדות מדיניות וחברתיות ברורות (יחסית).

גם לפני האיחוד הזה, אין אף חפלגה היום שיש לו קו קונסיסטנטי בנושאים המדיניים והכלכליים למעט מפלגות נישה של החרדים, מרצ וכו'.

כל מה שהאיחוד הזה עושה זה ליצור בקרב מצביעים מתנדנדים את התחושה שבאמת יכולה להיות אלטרנטיבה לביבי ולכן אין שום סיבה להצביע ליש עתיד/מרצ/אולי אפילו הבית היהודי. לכן, לדעתי זה איחוד חכם מאוד שאם יצרפו אליו גם את יש עתיד בקונסטלציה מסוימת יכול להיות פה מ-ה-פ-ך…

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אתה צודק, צריך לאחד את השבט האשכנזי תחת מטריה אחת, חבל לפצל את הקולות.
לא, באמת, מה הקשר בין יאיר לפיד לבין מפלגת העבודה? מה הקשר בין יאיר לפיד, שהצביע בעד חוק המסתננים, להומינזם שהוא הבסיס לשמאל? מה הקשר בין חוקי המשילות שהוא העביר והדרת הערבים ("זועביז") לבין מה שאני רואה כשמאל?
אתה צודק, מדובר במפלגה חסרת כל קו עקבי בנושאים חברתיים-כלכליים וגם בעניינים מדיניים לא ברור לי מה בדיוק הם רוצים לעשות. כל מה שנשאר זה שבטיות נטו. שימותו האידיאולוגיות!

גיסנו 11 בדצמבר 2014

שמע אריאל, אני די בטוח שז'בוטינסקי מתהפך בקברו בכל פעם שאיזה דני דנון/אקוניס/מירי רגב/לימור לבנת שולף את השם שלו ושל אגודת בית"ר המיתולוגית בשם הליכוד. הליכוד איבד את צלמו וערכו לא פחות מהמערך/אמת/העבודה (איך שתרצה לקרוא להם). על האידיאולוגיות הקבועות שומרות המפלגות הקטנות/סקטוריאליות (החרדים, הערבים ומרץ פחות או יותר).
שרון, שעדיין מדברים עליו קצת כמו "הליכודניק האמיתי האחרון", ברח מהמפלגה הזו כי היא איבדה את הדרך. העבודה מאז רצח רבין פחות או יותר לא באמת מצאה דרך, ואני חושב שלמרות התקופה הקצרה בשלטון יעדיפו לשכוח את אפיזודת ברק…

אין כמעט פוליטיקאי שהוא לא "זונת קולות", אחרת הוא לא היה פוליטיקאי. כרגע יותר אכפת לי שיהיה מישהו בשלטון שלפחות יש סיכוי שאשכרה אכפת לו מהאזרחים ומעתיד המדינה – ובמקרה של ביבי/בנט וחבר מרעיו כבר די ברור שזה הדבר האחרון שעומד להם מול העיניים, אז לפחות עם הרצוג ולבני יש סיכוי כזה. גם ללפיד אני אומר שמגיע צ'אנס לכפר על הטעויות מהממשלה הקודמת – מניח שהוא איבד קולות ואם ייכנס לקואליציה כלשהי יקבל עכשיו תיק שיותר יתאים למידותיו מאשר האוצר שפשוט גדול עליו.

כבר מזמן אין במפה הפוליטית רק שחור ולבן, יש המון אפור וההגדרות הישנות של המפלגות כבר לא ממש רלוונטיות בימינו.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אין בעיה, שלא יהיו ההגדרות הישנות, אבל שיהיו הגדרות כלשהן. תגיד מה שתרצה על הליכוד, אבל ההגדרה שלהם מאוד ברורה – מפלגת ימין שנגד חלוקה לשתי מדינות (לא משנה מה ביבי אומר, זה המצע האמיתי של המפלגה) והמשך הסטטוס קוו, כמו גם מדיניות כלכלית קפיטליסטית ברורה מאוד. מי שמצביע להם יודע למה הוא מצביע.
עכשיו בוא תגיד לי מה ההגדרה של המפלגה החדשה הזאת. הם תומכים בצמצום פערים או בהפרטה? איזה פתרון מדיני הם בדיוק מחפשים? עם מי הם מוכנים ולא מוכנים לשבת בממשלה? ליברמן זה בסדר? ביבי? בנט?

איציק 11 בדצמבר 2014

המצא של המפלגה החדשה: רק לא ביבי + רוטציה לציפי
קצת יותר ברצינות. מצא כלכלי לא ברור אך מדיני די ברור, שתי מדינות לשני עמים על בסיס 67 עם החלפת שטחים.

גיסנו 11 בדצמבר 2014

אני מניח שיש ביניהם כל מיני הסכמות על לא מעט נושאים אם הם איחדו כך את הכוחות. ואני מניח שהיות ועוד לא עברו 24 שעות ממסיבת העיתונאים, אז נשמע על זה בזמן הקרוב. לפחות ב 3 חודשים שעד הבחירות.

הליכוד לא פרסם מצע רשמי. כמו שהוא מוציא למלחמה בלי מטרות, הוא הולך על בחרות בלי מצע – אם לא תציע כלום, אי אפשר לומר שנכשלת במילוי ההבטחות שלך. חוץ מזה זו הפכה למפלגת קריקטורות.

אני אישית גם חושב שלמדיניות חוץ יש הרבה פחות חשיבות מאשר למדיניות פנים – כ"כ הרבה מדינות כבר דחפו את האף לבלגאן פה, שאף אחד לא יכול לעשות החלטה מדינית משמעותית בלי הסכמה של ארה"ב בוודאות וכנראה גם חלק מאירופה, ולאחרונה גם תיאום עם המצרים ומה לא…..לעומת זאת במדיניות כלכלת פנים רק אנחנו קבועים. ובזה אנחנו יודעים בדיוק מה האדם הממוצע והלא בהכרח מקושר מקבל מהליכוד – 3 אותיות, מתחיל ב ז' נגמר ב ן' ואין לו קשר לשיער פנים גברי.

אביאל 11 בדצמבר 2014

גיסנו – הטרנד התקשורת להזכיר את ז׳בוטינסקי ובגין כאיזה אנשים נחמדים שכולם מחאו להם כפיים מראה בדיוק איך מפא״י של פעם חיה ובועטת אצל לבני ועכשיו גם אצל הרצוג – המשנה של ז׳בוטינסקי ובגין כמנהיג הימין היו מוקצים אז הרבה יותר מאשר נתניהו ובנט היום, הרבה יותר ועל ידי כל המערכת הפוליטית והתקשורת, אז אפשר לחסוך את ההתרפקות הנוסטלגית של השמאל על מנהיגי הימין, לא חסכתם את הדברים שלך על הליכוד של פעם אז אל תנסו להציג את זה אחרת, גם את ממשלת נתניהו הקודמת – עם בגין, מרידור, ריבלין ואיתן הציגו כימיני קיצוני בבחירות.

shohat 11 בדצמבר 2014

יש קשר בכך שבתוך מערך של נושאים חשובים ומטרות, יש סדר עדיפות, והמכנה המשותף הוא בראיית קידוש הקפאון המדיני כבעיה מספר אחת (שיש לה גרורות והשלכות רבות מספור) – בעיה חשובה מספיק כדי להתאחד סביבה ולשתף פעולה.

אז יש כאן דווקא חידוד של המחלוקת האידיאולוגית. (כמובן שזה עלול להתמוטט אחרי הבחירות, כפי שקרה בפעמים האחרונות, אני מקוה שלא הפעם).

לגבי טיעון ה"חולשה במשא ומתן" שגיל מתייחס אליו (בביקורת צודקת) בפוסט – אני חושב שגם זו המחשה טובה להבדל בסיסי בהשקפה. נכונות לוותר ולשתף פעולה (תוך הגדרת מטרות מרכזיות וחיוניות) חשובה להצלחה במשא ומתן ולפתרון בעיות. גישת ה"מי יכופף את מי" לא בהכרח מובילה לתוצאות טובות יותר (או לתוצאות בכלל).

איציק 11 בדצמבר 2014

אני לא מסכים עם התאור של הפסקה האחרונה. "מי יקופף את מי" לא רצוי, אך נכונות לשתף פעולה מניח בחובו את ההנחה שכל הצדדים רוצים לתף פעולה. איזה שיתוף פעולה היה מצד ציפי ליבני. היה שם ניצול ציני של מוכנותו של הרצוג להתכופף כדי להשאר על הגלגל ואף לשריין לעצמה רוטאציה. חוסר הראיה של הרצוג או חמור מכך ראיתו זאת ובכול הסכמה להתכופף זו בעייה חמורה כיוון שלא היתה שום מוכנות של הצד השני לפשרה כלשהי, אלה סחיטה בלבד.

shohat 11 בדצמבר 2014

איציק, הכל שאלה של הגדרת המטרה שלך – מה המטרה הראשית ומהי מטרה משנית שעליה אתה מוכן להתפשר. האקסיומה הפוליטית היא שהמטרה של הרצוג (כפוליטיקאי) אמורה להיות ראשות הממשלה והעצמת כוחו כשלשם כך דרושות פשרות ביחס למדיניות . אבל אם הנחת המוצא הזו משתנה, והכח האישי/מפלגתי מהוה מטרה משנית ביחס למטרה רחבה יותר של שינוי מדיניות שניתן להשיג רק בשילוב כוחות – אז גם הניתוח משתנה. בעיניי שינוי האקסיומה הזו הוא צעד מעורר כבוד, ואני מניח שהוא גם מציב איום כלפי פוליטיקאים אחרים. אין שום ערובה שהנסיון הזה יצליח אבל אפשר לכבד אותו.

איציק 11 בדצמבר 2014

אני מוכן ללכת איתך בעינין שינוי האקסיומות (ללא קשר לאם אני מסכים או לא). גם כאשר האקסיומות משתנות עדיין צריך שכל ישר, ואותו אני לא רואה בפעולתו של הרצוג. אני לא רואה שום רווח לעוד שלושה חודשים מהמהלך. מצד אחד אני לא רואה הוספת מנדטים ( סקרים מיד אחרי הצהרות כאלו נוטים לאוברשוט רציני), ומצד שני אם יכשל אז הוא גם חתם הסכם מביש מבחינת חברי מפלגתו וגם נכשל במשימה. אני יכול לכבד מטרות, אך מה הטעם בהן אם אין מחשבה בדרך השגתן?

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

לציפי לבני תמיד נמאס .
בהתחלה מהליכוד ,אח"כ מקדימה לאחר מכן מהתנועה ועכשיו היא בעבודה סליחה במפלגה הצי(ו)נית

באבא ימים 11 בדצמבר 2014

אתה מתאר את הציונות האשכנזית כמין ״משהו ליברלי-רוצה הפרדה מהפלסטינאים-הנחה בנסיעה לחו"ל רואה אותה.״

מהי ההגדרה שלך לציונות?

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

ההגדרה של הרצוג וציפי לציונות " ציניות "

ניינר 11 בדצמבר 2014

מה זה משנה, מצידי שיעשה רוטציה עם קוף, רק לא ביבי!

סימנטוב 12 בדצמבר 2014

אבל אתה מציע שיעשה עם ביבי רוטציה ;)

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

אריאל אני לא כלכך מבין את הכעס הגדול.
קודם כל הרעיון של "נשים מזרחי כדי שהמזרחים יצביעו לנו" – לא עובד. הליכוד הוא המפלגה האשכנזית ביותר בכנסת לדעתי וזה לא מפריע למזרחים רבים להצביע לביבי. בעבודה יש מזרחים רבים, מופז יכול להצטרף, ועדיין היא תחשב מפלגה של אשכנזים. מה בדיוק אתה רוצה שהעבודה יעשו? יחזירו את פרץ לראשות המפלגה כי הוא מזרחי? יחפשו מזרחי מחמד שיחבור לבוז'י – בעייני זאת ראייה יותר מתנשאת ואשכנזית מאשר לעשות מה שאנשים כמו שסתיו שפיר, אראל מרגלית ושלי יחימוביץ' האשכנזים ניסו לעשות – והוא לדאוג לתקציב, לשכבות החלשות ולשקיפות.
יש איזה נטייה בשמאל לראות רע בכל דבר ועוד כמובן לעשות את זה בזמן שמנסים להלחם (בקלפי) בימין.
הרי אין היום הבדל לא מדיני (ולא ממש כלכלי) בין הרצוג ללבני, ובכל מקרה לבני יותר מתרכזת בתחום המדיני ככה שהיא לא זאת שתפריע לסוציאל דמוקרטיה של העבודה, אם וכאשר זה יהיה רלוונטי. מצד שני יש לא מעט דברים טובים באיחוד הזה:
1. אם ציפי לבני היתה חוברת ללפיד הסיכוי שהמנדטים שלה היו רלוונטים לממשלת ליכוד היה גבוה יותר, משמעותית
2. בסוף היא עוד היתה נשארת לבד וכל המנדטים שלה (שנוטים טבעית לגוש השמאל) היו נזרקים לפח כי היא אולי לא היתה עוברת את אחוז החסימה
3. יש פה פוטנציאל להעברת מנדטים מאנשים שלא מסוגלים לשים עבודה ("בסוף היד רועדת ומצביעה ליכוד" – בלה בלה)

נראה שסוף סוף יש פה נסיון אמיתי להפסיק להתנצל, להתבדל יחד מהליכוד והימין ולהפסיק להתכופף מולם (כמו שיאיר ושלי עשו בחירות קודמות מול המתנחלים) ולהציב אלטרנטיבה אמיתית, שמבוססת על מיאוס מכל מה שהליכוד וממשלותיו האחרונות מייצג (פחד, פלגנות ואיומים בלי סוף). אני לא יודע אם זה יעבוד או לא (ואני בכל מקרה מצביע למרצ), אבל אני חושב שזה כיוון מאוד חיובי

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אין לי כעס על לבני או הרצוג, יש לי כעס על אנשים שמדברים במילים גבוהות על "שובה של הציונות" כשבעצם מדובר במותה של אידיאולוגיה. אין פה שום ניסיון לעשות כלום חוץ מאשר להוריד את ביבי. כבר לא מוכרים לאנשים אידיאולוגיה או מצע מסודר, מוכרים להם אנשים.
וגם פה הם יפסידו.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

אני לא מסכים. יש פה דיבור מובהק על הסדר מדיני, בניגוד ל "זה לא כלכך דחוף" של שלי יחימוביץ' ויאיר לפיד. אני דווקא רואה פה נסיון לחזרה לדיבור על אידאולוגיה (ימין מול שמאל – בנושא המדיני, בנושא הדמוקרטי/צביון המדינה, ואפילו במידה מסוימת, אך פחותה, בנושא הכלכלי – לפחות בעניין סדרי העדיפויות). דווקא מפלגות כמו התנועה (לבד), יש עתיד וכחלון חסרות כל אידאולוגיה, לא חושב שאתה יכול להגיד את זה על החיבור הזה.

הדבר הבעייתי היחידי פה בעייני זה העובדה שגברת ציפי מדלגת לה בין מפלגות כמו איזה גולדיגרית, וזה גם מה שמעט מפחיד אותי להמשך הדרך…למרות שאפשר לומר שמבחינה מדינית היא עקבית בשנים האחרונות.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

אבל אני מסכים שמן הסתם הם יפסידו. אבל זה סתם מהסיבה הפשוטה שהעם ימני :)

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

גם פה השמאל משקר לעצמו עם כל הסיפורים על הסדר מדיני. אני יושב עמוק בשמאל ולא רואה שום סיכוי להסדר מדיני בשנים הקרובות. דגלים חברתיים הרבה יותר חשובים לטעמי כרגע מאשר שאיפה לעוד הסדר מדיני ערטילאי שלא ניתן להגיע אליו.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

אל תקרא לזה הסדר – תקרא לזה אלטרנטיבה לתיזת הסטטוס קוו של הימין:
נסיון להסדר, הסדר מול מדינות ערב מתונות ואם לא אז הקפאה, נסיגה, וואטאבר. הרעיון שאפשר להתעלם ממה שקורה בשטחים (או להמשיך להשקיע בהם), ושיהיה סטטוס קוו שיאפשר להתעסק לעומק בדברים אחרים הוא מופרך. גם יאיר לפיד וגם שלי יחימוביץ' ניסו להתעלם מזה – היא כבר הודתה בטעות והוא יצר קואליציה שלא יכולה להחזיק מים

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

העניין הוא שגם השמאל המתון שלבני והרצוג נמצאים בו לא השלימו עם הפשרות שהסדר מהסוג הזה מצריך. הם רוצים גם וגם. דווקא לפיד מייצג מצוין את המצב של מרבית הישראלים – המשך המצב כמו שהוא ותעזבו אותנו בשקט. העובדה היא שלבני המשיכה לשבת בממשלה גם שנה אחרי שהמשא ומתן יתפוצץ.
הם, בדיוק כמו בנט, לא באמת מעוניינים בהסדר. הם בעיקר מעוניינים בשקט.
והאמת היא שזה לא משנה מה הם רוצים, לא תהיה להם שום הזדמנות לאכוף את זה

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

נסכים לא להסכים.
ציפי באמת רוצה הסדר היא פשוט אגו מניאקית שחושבת שהמדינה תקרוס אם היא לא תהיה בממשלה. יאיר לפיד מציין את המצב כמו שרוב הישראלים רוצים אותו – זה נכון, אבל אין בו טיפה אומץ מנהיגותי או יושר אינטלקטואלי להודות שהמצב הזה לא יכול להמשך.

אני דווקא חושב שהלב של בוז'י במקום הנכון. מה שכן לא יהיה לו רוב להרכיב ממשלה, בטח לא ממשלת שמאל, ואפילו אם כן – מה שהימין יעשה פה ברחובות ייראה כמו קרנבל לעומת ימי 95 העליזיים

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

יהיה לו רוב, ורק מצביעי הבית היהודי יהיו ברחובות

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

"רק " מצביעי הבית היהודי יקבלו יותר קולות מהרצוג

דניאל 11 בדצמבר 2014

אני אפילו לא מדבר על הסכם, גם לדעתי אנחנו עוד לא שם. אבל אם נתחיל לעשות מהלכים רק טיפה בכיוון של, ואולי נצליח לתקן לפחות חלק מהנזק המטורף שנגרם לנו בעולם בזמן קהונתו של ביבי, אז זה יהיה שווה את זה.
אני מסכים שיש פה בעיה של קונפליקטים אידאולוגיים, אבל אני באמת מרגיש שאנחנו על המסלול לאבדון כרגע. אני מוכן להתפשר בהשקפותי בתחומים אחרים אם זה אומר שיהיה שינוי בתחום המדיני. כי כרגע אני מתקשה לראות את עצמי ממשיך לחיות פה.

באבא ימים 11 בדצמבר 2014

גם אני אבל זה לא אומר שאין מה לעשות. כמינימום ניתן להפסיק לקדם את פרוייקט ההתנחלות לפני (בהנחה שכבר לא מאוחר מדי) שיקיץ הקץ על פתרון שתי המדינות. אפילו זה יהיה שינוי מבורך. מהלכים שאפתניים יותר (שאני הססן לגביהם) יכולים להיות מהלכים חד צדדים, עידוד ההתיישבות במקומות אחרים בישראל – דברים שההמשלה הנוכחית לא חולמת לעשות.

אביאל 11 בדצמבר 2014

באבא – אשמח שתסביר לי איך יעשה המעבר למדינה דו לאומית שהתקשורת אוהבת להציג – בוא בבקשה תסביר לי איך זה יקרה, מהי הנקודה שבה זה יתרחש ? ואיך התהליך יתרחש ?

באבא ימים 12 בדצמבר 2014

דרום אפריקה

אביאל 12 בדצמבר 2014

באבא – זאת תשובה רצינית ? האם לשחורים היצה אוטונומיה כמו שיש לפלסטינים ? האם היו להם מוסדות ? האם הם זכו להכרה באו״ם ? האם אנחנו מתנהגים כנו הלבנים ?

ובקיצור, סיפוח של השטחים חזרה ומדינה דו לאומית היא רעיון סתמי שחוץ מאשר להוות איום אין בו תוכן ממשי והוא לא ייתכן, לא מבחינת העולם (עולם ששוחט את ישראל על מלחמה מוצדקת בעזה לא יתן לנו לספח שום שטח) ולא מבחינה פנימית (אני לא רואה שום ראש ממשלה לא מימין ולא משמאל שמספח את השטחים כולם לישראל, מה גם שלא תיהיה למהלך שום תמיכה ציבורית בשום אופן, אף ישראלי עם מעט שכל בראש לא רוצה לקבל את רמאללה וג׳נין ייד עם כל האוכלוסיה).

באבא ימים 12 בדצמבר 2014

רצינית לגמרי. ישראל לא תספח- ההסדר הזה יכפה עליה אחרי שנים של חרם בינלאומי. שני דברים צריכים לקרות בשביל זה. האחד- שהערבים יאמרו שהם רוצים בזה והם מתקרבים לכך יותר ויותר והאחר שארה״ב לא תתנגד. הנה מבזק- דור המנהיגים הבא של ארה״ב יהיה מורכב מאנשים שהשכלתם האקדמית והאני מאמין הפוליטי שלהם יורכבו בעיקר מכתבי נועם חומסקי ואדוארד סעיד. האנשים האלה סיימו את הקולג׳ ומתברגים בכלי התקשורת ובממסד הפוליטי. זה יקח 10-20 שנה אבל זה יקרה מתי שהוא. היום בו יהיה בארה״ב ממשל שיגרום לאובאמה להראות כמו רונאלד רייגן הוא רק שאלה של זמן במיוחד לאור המגמות הדמוגרפיות בארה״ב. ההשפעה של הלובי היהודי בארה״ב הולכת ופוחתת משתי סיבות- ראשית, התחזקותן של קבוצות אנטי ישראליות שמסמנות את הלובי היהודי כגיס חמישי (הספר של מירשהיימר על הלובי היהודי לא יכול היה להכתב לפני עשרים שנה) ושנית, פיחות בתמיכה בישראל בקרב האוכלוסיה היהודית עצמה יחד עם פילוג בקרב תומכי ישראל בקהילה היהודית. המגמה ככל שהדבר נוגע לתמיכת ארה״ב בישראל אינה פועלת לטובתנו. אם לא יקרה דבר לעצור את המגמות האלה יתחיל תהליך של חרם שיוריד את ישראל על ברכיה מכיוון שישראל לא תוכל להתקיים ללא שוק בינלאומי. ארה״ב היא אבן הדומינו האחרונה בתהליך הזה. אתה יכול לספר לעולם ולעצמך שאנחנו לא הלבנים בדרום אפריקה אבל יש לי חדשות בשבילך- רוב העולם מאמין שאנחנו כן ואין לו יותר מדי סבלנות להקשיב לך. ברוך הבא למציאות.

אביאל 12 בדצמבר 2014

באבא – אובמה הוא היוצא דופן המוחלט, מצד הרפובליקנים להזכירך רבים בעיקר מי לטובת ישראל, בטח ובטח כאשר אדלסון הוא איש הכספים הראשי של המפלגה.

כל המועמדים ל2-3 קנדציות הבאות מצד הדמוקרטים הם תומכי ישראל מובהקים, החל מקלינטון שאחד הקרובים אליה ביותר הוא סבן ועד למושל ניו ג׳רזי שמספיק לשמוע את הדברים שלו על הפלסטינים בזמן עופרת יצוקה.

אני מניח שאתה מדבר על ההיספנים כעל משני הדמוגרפיה בארה״ב, אז הדור הראשון של ההיספנים מטבעם הולכים עם הדמוקרטים, הדורות הבאים שמיושבים יותר ויותר הרבה יותר קרובים לרפובליקנים, החל מתפקידה של המדינה ועד נושא ההפלות ומבנה התא המשפחתי.

אני חושב שאתה קצת מגזים לגבי דור ההשכלה המושפעים מהשמאל הרדיקלי של חומסקי, הם לעולם יתפסו באמריקה כליברלים יתר על מידה והם מוקצים הן בתקשורת והן בדעת הקהל ממש כמו שרה פייגלין ושאר חובבי התה.

אתה שוכח אלמנט יהודי נוסף, כמו שאחד העם הראה בחכמה רבה, מדינת ישראל היא לא רק ביתם הפיזי של היהודים, אלא המקור הרוחני והחברתי לכל יהודי העולם – האם נראה לך שיהדות ארה״ב שכוללת בתוכה את מנכ״ל פייסבוק, מייסדי גוגל, הבעלים של אורקל, אחד מהמייסדים של מיקרוסופט, בלומברג, CNN, ניוס קורפ, דיויד גפן, משקיעים כמו ג׳ורג׳ סורס, ג׳ון פולסון, סטיב כהן או קרל אייקן, אנשים כמו מייקל דל ואני יכול להמשיך עם מאות אנשים כאלה יתנו למדינת ישראל ליפול בטווח הארוך ? למרות שלחלקם יש בההחלט ביקורת על ישראל, אני לא רואה שהם נותנים לישראל ליפול כי הם יודעים שבמידה מסוימת מדינת ישראל היא מקום מבטח, שים לב לשמות ברשימה, החל מאנשי העתיד (היי-טק), עם הפיננסיריים הגדולים ביותר בוול סטרייט ועד אנשי התקשורת המשפיעים בעולם. קח לדוגמא את כל נגידי הבנק הפדרלי בארה״ב שכולם יהודים, שלא נדבר על מנכ״ל גולדמן זאקס או על המייסד של בלקרוק.

שלא נדבר על תמיכה מסיבית בימין הקלאסי האמריקאי, החל מהניאו-ליברלים ועד האנגווליסטים המשפיעים ועם תמיכה מסיבית של האחים קוך ודומיהם שמחויבים לישראל והראו את זה לא פעם.

שוב, אני מבקש לדעת את התהליך המדויק שבו ארה״ב והעולם יכריחו אותנו לספח את רמאללה וג׳נין, על בניה בגבעת המטוס ובגילה (מקומות שבכל הסכם, מתריני ככל שיהיה נשאר בריבונות ישראל) עושים רעש אדיר, אתה רואה מישהו מכריח אותנו לספח את רמאללה ? איך זה בכלל מתחבר עם ההכרה של פרלמנטים ברחבי אירופה במדינה פלסטינית ? לא רואה בשום סיטואציה מישהו דוחף אותנו להשתלט על השטחים.

עניין נוסף שאנשים אוהבים לא לקחת בחשבון הוא הישיבה על הברז ובקיצור האליטות הפלסטיניות, האם כל המשפחות המורחבות החל ממחמוד עבאס ושני בניו הקבלנים ועד למשפחות של יתר ההנהגה שנהנות מהכסף והכוח ברשות יוותרו על הכוח ועל הכסף שלהם לטובת ישראל ? האם אתה רואה אותם הופכים לאזרחים מהשורה תחת משטר ישראלי ? לי לא זכור מקרה בהיסטוריה בו אנשים מוותרים מרצונם על כוח, השפעה ובעיקר כסף כדי להפוך לאזרחים מופלים במדינה אחרת.

בקיצור תסריט האימה שהצגת למעלה הגיוני כמו שמחר יגיעו חייזרים וישמידו את כולנו.

אביאל 12 בדצמבר 2014

נקודה נוספת, העולם בכל סיטואציה מתעב אותנו, גם לפני 67, היחידים שמאפשרים לנו להתקיים הם האמריקאים, בסיס התמיכה בישראל שם חוצה מגזרים, קהלים ובעיקר אליטות וזו הנקודה החשובה, את הסכין בגב מאירופה קיבלנו ביום כיפור ולגבי שאר העולם אף פעם לא היינו כוס התה השלהם בכל מקרה.

אביאל 12 בדצמבר 2014

ועוד נקודה, סליחה על הבלאגן – בוא נבחן את כלי המדידה המדויקים ביותר לגבי ישראל הנוכחית, מדינות לא יודעות להעריך בצורה הטובה ביותר. המדינה כמוסד נחשבת לאיטית, מסורבלת ומגושמת. המוסדות החדשים – כלומר התאגידים הגדולים הן הסממן המרכזי לאיך מדינה נתפסת כיום בעיני האליטות, קבלת ההחלטות שלהן מרוכזת, גמישה ומהירה, כך שאם המרכזים שהולכים ונבנים בארץ, החל מגוגל, פייסבוק, מיקרוסופט, סיסקו, אפל (המדינה היחידה בעולם בהם נעשת פעילות פיתוח של החברה מחוץ לארה״ב) ואני יכול להמשיך בדיוק כמו היהודים המשפיעים מלמעלה – התאגידים האלה ופעילותם בישראל בשני העשורים האחרונים הם סממן מובהק לכך שאין איום על ישראל בטווח הקצר-בינוני ואצל חלקן (אינטל לדוגמא) לטווח הארוך – המדדים העסקיים הם המנבאים הטובים ביותר של התנהגויות מודרניות, מספיק לראות את יציאת הכסף הנוכחי מרוסיה ועד למשבר האיראני בעקבות הסנקציות (ולהפך, הנהירה ההמונית של תאגידי ענק לאיראן בעקבות המשא ומתן והאפשרות לפשרה עתידית), כך שגם כלי האבחון הזה מבשר טובות לישראל בטווח הבינוני.

באבא ימים 13 בדצמבר 2014

תסריט האימה הזה כבר קרה בעבר הלא רחוק לדרום אפריקה מדינה שב-1986 נדמה לי רייגן עוד הגדיר אותה כבעלת ברית חשובה במאבק נגד ציר הרשע. הנה הטעויות בהנחות היסוד שלך:

א. הסיבה שאנחנו לא יכולים לספח את השטחים היא ההתנגדות של הפלסטינים. אני מתאר בפניך מצב בו הפלסטינים ידרשו סיפוח. לעולם לא תהיה שום בעיה עם זה.

ב. זה לא יקרה מחר ולכן:
1. האליטות של היום לא תהיינה האליטות של מחרתיים ולאורך זמן לא תהיה להם ברירה. זה יבוא מלמטה. כשהפלסטינים יבינו שאין להם סיכוי לקבל מדינה לא תוותר להם אופציה אחרת. חלק לא מבוטל מן הדור הצעיר של הפלסטינים רוצה את זה כבר עכשיו. ככל שהכח עובר לידיים שלהם הדרישה לכך תגבר.
2. העובדה שישראל עדיין פופולרית ויש לא מעט יהודים בעמדות כח לא תמשך לנצח. הבעיה בניתוח שלך הוא שאתה מצלם את המצב נכון להיום ומפספס את המגמה. כוחו של הלובי היהודי הולך ונחלש גם אם הוא נראה חזק. ג׳יי סטריט נוגס בו מבפנים וארגונים פרו ערביים ופרו איסלאמיים כמו CAIR נוגסים בו מבחוץ. העמדה כלפי ישראל באקדמיה היא מפחידה. מה לעשות– באמריקה אדם נבחן קודם כל לפי הקולג׳ ממנו הגיע. אני חווה את זה יום יום. מי שלא מבין את זה לא מבין את אמריקה. פעם להיות ישראלי בקמפוס בארה״ב היתה גאווה. היום זה משהו שמסתירים. הנהגת העתיד של אמריקה תגיע משם. אל תתן לתמונה הנוכחית להטעות אותך.

האקדמיה היא נקודת הקיצון אבל מגמות כאלה קיימות גם בציבור הרחב. כשהכלכלה האמריקאית בקשיים ומספרים לאמריקאים שוב ושוב שהם עוד מממנים את הכיבוש ואת דיכוי הפלסטינים זה משפיע עליהם. בגדול את יכול לחלק את אמריקה לשלוש קבוצות: תומכי ישראל, מתנגדי ישראל ואלה שלא מבינים למה זה אמור לעניין אותם. עיקר המאבק הוא על הקבוצה האחרונה וכאן אנחנו בעמדת נחיתות כי אדישות לישראל מתחלפת בעוינות לישראל ככל שהקבוצה הזו מבינה שהיא צריכה לסחוב את ישראל על גבה ושהיא משלמת מחיר עבור התמיכה בה.
3. הטיעון שלך לגבי התאגידים הבינלאומיים הנוהרים לישראל כאינדיקטור למצבה לא מחזיק מים. אף תאגיד לא חושב כל כך הרבה זמן קדימה. אף מועצת מנהלים לא תאשר השקעה מן הסוג הזה אם ההשקעה לא תחזיר את עצמה תוך פחות מעשר שנים. הסיבה לכך היא פשוטה– הבורד קרוב אצל עצמו. אף חבר בורד לא רואה את עצמו בחברה עשרים שנה קדימה. אם רק אז ההשקעה תהיה רווחית מנין יבוא הבונוס?

ג. נקודה נוספת שאתה מתעלם ממנה היא שהנחת המוצא לתסריט הזה הוא שמדינה פלסטינית איננה אופציה יותר. במצב כזה– גם אם מדינה דו לאומית היא אופציה גרועה. אין שום אופציה אחרת. תאמר– הסטאטוס קוו הוא האופציה האחרת– יש באמירה הזו כשל לוגי כי הסטטוס קוו הינו מה שהוא כי עדיין קיים הסיכוי למדינה פלסטינית. ברגע שזה יעבור מן העולם, כאשר יהיה ברור שמדינה פלסטינית לא יכולה לקרות ושהכיבוש, ארוך ככל שלא יהיה, איננו מצב זמני אלא מצב קבוע, הסטאטוס קוו יפסיק להיות מה שהוא. במקרה כזה אני לא יכול לחשוב על פתרון אחר. אתה יכול?

אביאל 13 בדצמבר 2014

באבא –

הסיפור בדרום אפריקה כל כך רחוק ומנותק מהסיפור הישראלי-פלסטיני, אכן אם תיהיה מדינה דו לאומית עם רוב פלסטיני ללא זכויות אז אכן המצב יהפוך בפועל לאפרטהייד, מכאן – החל מהרקע ההיסטורי הכולל, המעשים בפועל והמרחק לכך שאכן הדברים יקרו הוא רחוק הרבה יותר מדי כדי לקחת אותו ברצינות, זה לא שאני אומר את זה, אלא המומחים הגדולים בעולם לכל העניין של האפרטהייד, אלה שיודעים את הנתונים והעובדות.

-אליטות, בטח ובטח בחברות נכשלות ובמדינות עולם שלישי לא מתחלפות במהירות, מספיק לראות שכל ההנהגה המקורית של הפת״ח עדיין אוחזת בכוח, כולם כולל כולם ומעט מאוד הצטרפו.

בקשר לארה״ב, ברור שבראש ובראשונה תעודת הביטוח הראשית של ישראל היא ארה״ב, כמו שאמרתי קודם, גם מנהיגי העבר הכלכליים וגם כפי שמסתמן מנהיגי העתיד כוללים בתוכם יהודים רבים, זה לא הולך להשתנות בצורה גורפת בעשורים הקרובים, נמשיך בזה שבמוסדות החזקים והמשפיעים ביותר באקדמיה האמריקאית (אולי למעט בארקלי) ישראל נתפסת באור חיובי ביותר, הלובי היהודי על אף שנחלש במעט עדיין חזק, דומיננטי, בעל השפעה ויותר חשוב מהכל תמיד עם היד על הדופק בכל הנוגע לישראל. גם ג׳יי סטריט למרות התנגדותו למדיניות הישראלית בשטחים בסופו של יום רוצה מדינה יהודית וידאג שזו אכן תתקיים. אתה שוכח את הצד השני, אנשי תנועת התה הם פרו ישראלים מובהקים, הרוב בקרב הדמוקרטים הוא פרו ישראלי מובהק במשך עשרות שנים וכולל מספר נכבד מאוד של אנשי קונגרס וסנאט בעלי השפעה רבה.
תוסיף למאזן גם את אנשי המשפט האמריקאים, כולל שני שופטים (אם אני לא טועה) בבית המשפט העליון שהם ידועים ובפירמות עריכת הדין והלובי בארה״ב יהודים רבים תומכי ישראל עושים את עבודתם נאמנה, שלא נדבר על הפנטגון, הCIA והלובי החזק ביותר בארה״ב של יצרני הנשק שהוא פרו ישראלי לחלוטין.

בקיצור תסריט האימה של נשיא אנטי ישראלי הוא תרחיש מנותק מהמציאות, אם שרדנו נשיא לעומתי כמו אובמה אני בטוח שיהיה בסדר.

-אכן כמו שכתבתי תאגידים פועלים בטווח הבינוני, למרות שהשקעות כמו של אינטל הן לטווח הארוך בהחלט, מספיק לראות שהרכישות והכניסה של התאגידים (בייחוד בכל מה שקשור להיי-טק ובמיוחד היום הסייבר) הן סממן נוכחי טוב, אכן לא תעודת ביטוח לטווח הארוך אבל לחברות האלה יש כוח ורצון לשמור על היתרון שישראל מספקת להם בהרבה מאוד תחומים.

בקשר לסעיף ג׳, שלא תטעה לרגע, אני בהחלט בעד רעיון של שתי מדינות לשני עמים ובעד חילופי שטחים על מנת לאפשר לפלסטיני תושב המשולש הרואה עצמו כפלסטיני לממש את הזהות הלאומית שלו במדינתו, אני פשוט רואה את המשא ומתן כמשא ומתן בו הנתונים הם כאלה: הישראלי הממוצע חי ברמת חיים מערבית טובה (על אף הבעיות ועל אף העובדה שאפשר וצריך לשפר כמעט כל תחום), הפלסטיני הממוצע (יהודה, שומרון ועזה) חיי חיים גרועים מאוד, האינטרס להסדרה שתביא בעיקר לשגשוג שלהם הוא בראש ובראשונה שלהם ולכן אין שום סיבה שעמדת הכוח תגיע מהם, הם אלה שידם על התחתונה וכמו כל מפסיד אחד בהיסטוריה הם צריכים להבין שהמעשים שלהם הובילו למצב הנוכחי, כי הרי לכל אדם ברור שהאמרה של בן גוריון לפיה אם הערבים יורידו את הנשק יהיה שלום ואם היהודים יורידו את הנשק הם לא יהיו תקפה בהחלט לימנו. מה גם שפעמיים הם קיבלו הכל מברק ומאולמרט-לבני ופעמיים הם אלה שסירבו, לכן עם כל הכבוד שיאכלו את הארוחה שהם בישלו לעצמם בחכמה ואני לא צריך לשמוע את אזהרות המדינה הדו לאומית שהומצאה על ידם מפומפת בתקשורת הישראלית כאיזה אמת מוחלטת.

שוב, איך העולם יכריח אותנו לספח את השטחים ? האמריקאים והאירופים ישלחו חיילים לעשות את זה ? זה הרי מתנגש עם כל מהלכי ההכרה בפרלמנטים באירופה, עם הרצון של הפלסטינים להכרה באו״ם ויתר הצעדים שלהם.

באבא ימים 14 בדצמבר 2014

אתה חוזר על זה שזה מנותק ורחוק אבל לא מסביר למה.

אני גם לא מבין כיצד טענת האליטות ששומרות על כוחן תומכת בעמדה שלך. היו אליטות ויהיו אליטות. העובדה שאליטות מנסות לשמור על כוחן לא מונע חילופי אליטות. ההוכחה המובהקת לכך בחברה הפלסטינית היא תופעת החמאס- כח פוליטי אלטרנטיבי של ממש שרחוק מלהיות מזוהה עם אצולת אש״ף. הציבור הפלסטיני בעט לאצולת אש״ף בתחת בעבר ואם היו יבין שמה שעומד בינו לבין היכולת לגור בחיפה ביפו ובעכו זה האינטרסים של אצולת אש״ף וילדיהם (או אצולת חמאס וילדיהם) לא תהיה לו בעיה לעשות את זה שוב. אם אתה סומך על זה אתה בבעיה.

תסתכל על הקישור הזה (החל מהדקה התשיעית בערך):

https://www.youtube.com/watch?v=Zhfn2zgFFJ8

אילוסטרציה נהדרת להווה מול העתיד. מייקל בלומברג (האליטה הפרו ישראלית הישנה) ומה שהוא אומר על מה שקורה עכשיו בהארוורד (96% מהסגל תומכים באובאמה) – אתה תראה בדיוק את ההווה בו ישראל זוכה לתמיכה והעתיד אותו בלומברג עמו מתאר – צנזורה שמאלנית נגד רעיונות ליברליים. הדור הבא של הסטודנטים לא רק יעריץ את חומסקי ואדוארד סעיד. הוא לא יכיר שום דבר אחר. פרופסורים לא יקבלו קידום אם הם לא מחזיקים בדיעות הפוליטיות ה״נכונות״ ואלו אינן לטובתנו.

זה גם מראה כמה הטענה שלך שזה מעט אוניברסיטאות רחוקה מן המציאות. זה ברקלי וקולומביה (אתה זוכר מי פרש שטיח אדום לאחמדיניג׳אד?) הם רק המקרים הבולטים אבל זה מחלחל לאוניברסיטאות היוקרתיות האחרות – הארווראד, קורנל (שבלמה הצעת חרם אקדמי לאחרונה – הצעה שאיש לא היה חושב להעלות לפני חמש שנים), ייל (שהכומר שלה אמר לאחרונה שמדינת ישראל אשמה בעליה באנטישמיות). על פי דוחו״ת הליגה נגד השמצה יש עליה של 114% בפעילות אנטי ישראלית בקמפוסים. המגמה היא לרעתנו -מאוד לרעתנו.

ומשם יבואו האליטות החדשות – אין באמת מקור אחר לכך. אלה האנשים שיאכלסו את התקשורת ואת הפוליטיקה. יהיה גם מי שיממן את מסעות הבחירות שלהם. צריך להיות עיוור כדי לא להבין שאי אפשר לבנות על זה שארה״ב תהיה בכיס שלנו לאורך זמן. אנחנו הופכים יותר ויותר לליאביליטי עבור ארה״ב. ועם הזמן מערכת היחסים המיוחדת שיש לנו איתם תתפס בעיניהם כאבן ריחיים.

אתה שואל איך העולם יכריח אותנו לספח שטחים? בדיוק כמו שהוא הכריח את דרא״פ לקיים בחירות בלי לשלוח שום חייל- ע״י חרם שיוריד את ישראל על ברכיה.

אל תתבלבל מן המהלכים להכרה במדינה פלסטינית. אני לא מאמין שאבו מאזן רוצה בה. הוא רוצה בהרס מדינת ישראל. הסיבה שהוא דוחף את זה היא שהוא יודע ישראל תתנגד. אם ישראל היתה אומרת בתגובה ״אנחנו בעד מדינה פלסטינית אנחנו מוכנים להכיר בה עקרונית ואז להכנס למו״מ על גבולות הקבע שלה.״ אבו מאזן היה עושה אחד משתיים: או מושך את ההצעה או שהיה מתעקש שההחלטה באו״ם תגדיר גבולות הקבע של המדינה הזו על מנת שישראל תהיה חייבת להתנגד וארה״ב תהיה חייבת להטיל וטו במועצת הבטחון. אני חושב שהוא רוצה למצות את המהלך הזה על מנת להכין את הקרקע לתביעה לזכות בחירה.

שימור האופציה למדינה פלסטינית היא אינטרס שלנו. אם האופציה הזו לא קיימת הרי שלאורך זמן לא יכולה להיות אפשרות אחרת חוץ ממדינת כל אזרחיה עם זכות בחירה לפלסטינים- זה פתרון נורא, פתרון שיוביל למלחמת אזרחים – אבל אם מדינה פלסטינית איננה אופציה אין פתרון אחר.

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

+1

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

ה +1 נחת בטעות מתחת לבאבא ימים הוא מיועד לתגובתו הראשונה של אריאל גרייזס .

the bird 11 בדצמבר 2014

כרגיל במה שקשור לפוליטיקה
הפוסטים שלך מנותקים מהמציאות…
לא נורא במה שקשור לספורט אתה מבין יותר (:

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

ככל שאני מתבגר יותר, אני יודע שאני מבין פחות, כנראה שגם אם בספורט זה טיפה יותר זה לא הרבה

צרפתי 11 בדצמבר 2014

יפה, גיל

איציק 11 בדצמבר 2014

יש ציור יפה שמתאר את כלל הידע כמישור אין סופי והידע של כל אחד כעיגול בתוך המישור.
לטיפש, העיגול קטן ושפת העיגול שממנה רואים את כל מה שלא יודעים קטן מאוד ולכן הוא חושב שהוא די חכם.
לאדם חכם העיגול גדול ושפת העיגול גדול כלומר ההשקה עם שאר הידע שחסר לו גדול ולכן הוא רואה כמה הוא לא יודע וחש עצמו די טיפש.
עכשיו שכל אחד יחליט מה גודל העיגול שלו ;)

כסיפוביץ 11 בדצמבר 2014

כשמרוויחים כבוד בעבודה קשה, מעריכים גם את הכבוד של אחרים ;-)

סימנטוב 12 בדצמבר 2014

+1

אלעד 11 בדצמבר 2014

שורה תחתונה, לצערי, היא שבמאבק הבינ-גושי, הימין הולך לנצח. לבני כבר עמדה בעבר בראש המפלגה הגדולה יותר והלכה לאופוזיציה. רוב העם יושב בימין וזו גם הממשלה שתקום, וכן- באופן דמוקרטי.
מזמן אני אומר שאם מישהו רוצה להשפיע באמת על זהות ראש הממשלה, הוא צריך להתפקד לליכוד. משה פייגלין כבר מזמן הבין את זה. וכנראה שביום שאחרי ביבי לא נקבל את בוז'י – ליבני – לפיד, אלא את פייגלין – דנון – אלקין.

רוג'רס אהרון 11 בדצמבר 2014

rak lo b b

איציק 11 בדצמבר 2014

ה שאני רואה זה שבמשא ומתן הראשון הרצוג גילה שאין לו מנהיגות, שהוא לחיץ, שהוא מתקפל מול מישהי ללא שום כח אלקטוראלי אחריה (בין אפס מנדטים במקרה הריאלי למעבר בפוקס את אחוז החסימה). כדי לקבל 4 מנדטים פוטנציאליים הוא מוכן לתת לה רוטאציה. אין פה מנהיגות; אין פה חוכמה במשא ומתן; אוין פה שום דבר חדש מלבב; מע"מ אפס פתאום נראה מאוד הגיוני על רקע ההחלטה של בוז'י. הליכוד יעשה מזה מטעמים וימסמס את הכל תחת בוז'י הרבה יותר לחיץ מביבי. ליבני השיגה הרבה יותר ממה שציפתה. היא הלכה היביתה המומה, כי אפילו היא לא האמינה שתקבל זאת כי היה לה בכיס אקדח לא טעון, בוז'י ידע זאת ועדין נבהל והתקפל. אין סיכוי שאדם שפוי יצביע למנהיג כזה. ועדין יהיו כמה שיצביעו לו.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

בקיצור – הפכנו רשמית את "לא לצאת פראייר", או "לצאת גבר" – לקריטריון מספר אחד למנהיגות. מצבנו כמדינה לא ממש מעניין – רק אם המנהיג יצא גבר. האמת שכנראה שאתה צודק וזה הקריטריון

איציק 11 בדצמבר 2014

ממש לא, אבל אנחנו צריכים מנהיג שיודע לנהל משא ומתן, מול הפלסטינאים, מול ההסתדרות מול משרד הביטחון שכל שנה עושה שביתות אימונים. אם מול כלום הוא מתקפל, אני מפחד לחשוב מה יעשה מול משהו או מישהו. היחיד שהיה מוכן לתת רוטציה לליבני פרט לבוז'י זה מופז על אפס המנדטים שלו. עכשיו בוז'י הולך לרדוף אחריו, אז מה מופז יקבל? הוא יהיה פראייר אם לא ידרוש רוטציה, שליש שליש שליש.
קשקשן, זה לא שאלה של פראייר, זה שאלה של מידתיות. הוא בהחלט יכל להיות לארג' איתה, אך לא להיות סמרטוט. הוא יכל לתת לה מראש את שרת החוץ וממלאת מקום ראש הממשלה פלוס עוד תפקיד לשר בכיר. היא היתה לוקחת את זה בגדול. עם 4 מנדטים במקרה האופטימי זה הישג ענק כי במקרה הריאלי 2 תפקידים בכירים זה יותר ממספר המנדטים הריאלי שלה.
אחת הטענות הגדולות שלי לביבי (ולעו כמה) זה בהיותו לחיץ כאשר צריך לקבל החלטות חשובות. בוז'י נלחץ הרבה לפני איזו החלטה גורלית. למה לי להחליף לחיץ אחד בלחיץ שני. אני רוצה מישהו שקול, שיתכופף כשצריך ושיעמוד על עקרונות כשצריך. בוז'י בפעולה הראשונה שלו הוכיח את ההפך, מש"ל.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

הנה, ביבי לא התקפל מול אף אחד, גם לא מול אובמה. זה הביא אותנו רחוק מאוד

איציק 11 בדצמבר 2014

זו בידיוק הנקודה. צריך לדעת מול מי להתקפל (או עם מי להתפשר) ועל מה. שניהם, ביבי ובוז'י, הוכיחו שהם לוקים בחסר במובן זה. לכן אני לא רוצה אף אחד מהם. אין לי מושג את מי אני רוצה כי אני לא רואה באופק אחד כזה.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

איציק השאלה היחידה היא מה הוא ניסה להשיג במשא ומתן.
יכול להיות שבוז'י חושב שרעיון הרוטציה עצמו יעזור להביא יותר בוחרים למפלגה המאוחדת מאשר רק חבירה של ציפי, מה שאומר שסך הכל יהיו יותר מנדטים מאשר חבירה רגילה. יכול להיות גם שהוא מוכן "להפסיד בשביל הקבוצה", אם הוא חושב שהיא עלולה לפוצץ הכל או ללכת עם לפיד בלעדיו – מה שעלול להוביל את כל המנדטים לליכוד. יכול להיות שמה שהכי חשוב לו לא היה "לנצח" את ציפי במו"מ?
הרעיון של משחק סכום אפס שבו כל מה שהוא מפסיד היא מרוויחה, או להיפך, הוא מעט פשטני בעיני. מעבר לזה שיש פה מסר חדש ומרענן (גם חשוב במערכת בחירות) של שיתוף וויתור על אגו. אולי הם נזכרו שהם בסוף פה כדי לשרת אותנו? רק אולי.

אבל, לא סתם כתבתי מה שכתבתי – זה בדיוק מה שקורה אצלנו. ביבי הרי לא ייצא פראייר לאבו-מאזן, כי הוא "לא חייב", כי אבו מאזן לא שם לו אקדח לרקה. הוא לא חושב מה כולם יכולים להרוויח, הוא חושב איך הוא לא יוותר, ויותר גרוע מזה – זה המסר שלו. אין מסר של תקווה או של חזון, יש מסר של "לא להפסיד". אז במקום זה הוא מנופף בקשיחות שלו, אבל כשיש באמת zero sum game ויש לו אקדח מכוון לרקה (מול החמאס) – הוא מתקפל, ובשקט.

איציק 11 בדצמבר 2014

אני מסכים אם רוב הכתוב, רק אני טוען שלבוז'י היה ליקוי גדול בשיקול דעת. ציפי לא תביא לו שום דבר ששווה בשוילו לעשות ויתור גדול. בגין עשה ויתור הרבה יותר גדול מבוז'י, אבל הוא הביא שלום עם מיצרים. בוז'י ויתר בישביל כלום. לפיד ציפי זה אקדח לא טעון, יש לשניהם אגו שלא יאפשר ויתורים שיספקו את ציפי. אחרי שביבי ניצח אתמול במרכז, לפיד לא ילך עם ביבי, כאשר ביבי הוא ראש הממשלה, אז גם זו אינה סכנה (אולי היה כדאי לבוז'י להמתין עוד יום ולראות את התוצאות בליכוד). אני רוצה ראש ממשלה שלא רק יהייה מוכן לותר כי אם גם שיהיה שקול. הבעיה שלי במיוחד עם החלק השני.

קשקשן בקומקום 11 בדצמבר 2014

אם כך הוויכוח הוא על הערכת המצב שלו, לא על כבוד ולא על ניהול משא ומתן.
הוא חושב שכולם ייצאו מורווחים מהמהלך כי זה מקרב אותו לאפשרות להחליף את ביבי, ולהקים קואליציית שמאל מרכז.
אתה חושב שציפי סוס מת ושהשילוב לא יחזק אותם משמעותית, ושלעובדה שהוא מציעה רוטציה לא תהיה משמעות אלקטורלית.
אני נוטה להסכים איתך שהוא לא ינצח, מצד שני אני חושב שזה יחזק אותו, ובאופן כללי אני לא חושב שזה מעיד על יכולות המשא ומתן שלו. אגב בוא נזכור שביבי אולי לא מוותר – מצד שני המו"מ מתפוצץ, גם לא איזה הצלחה גדולה

איציק 11 בדצמבר 2014

קשקשן, לא תמצא אצלי הערכה לביבי, לכן הוא לא בסיס להשוואה. לכן אני שופט את בוז'י בלי יחוס למישהו אחר, ופה הוא נכשל בגדול לדעתי. זו הבעיה שלי, ביבי גרוע, בוז'י הוכיח את עצמו ככישלון, והכל ריק אחד גדול…

דניאל 11 בדצמבר 2014

מה הקשר לבגין, איך אפשר בכלל להשוות? בוז'י ויתר על משהו שלו, לא על משהו של העם. לדעתי המהלך מצוין וקירב אותי להצביע לעבודה מאוד, במיוחד יחסית לשנים האחרונות.

איציק 11 בדצמבר 2014

זו הנקודה, בגין ויתר בגדול כדי להרויח בגדול, בוז'י ויתר בקטן כדי להרויח את דניאל ולהפסיד שנים אחרים בתמורה.

דניאל 11 בדצמבר 2014

לפי הסקרים האחרונים הוא הרוויח את רשות הממשלה, או לפחות את המפלגה הגדולה בכנסת.

איציק 11 בדצמבר 2014

תמתין שבועיים שלוש ואז נדבר. אני כמובן לא נביא, אך ממה שאני חושב ורואה מהסביבה הקרובה אלי, עכשיו הם בשיא ורק ירדו.

דניאל 11 בדצמבר 2014

בסדר גמור, אבל היה והוא לא יזכה, אז הוא גם לא הפסיד כלום.

איציק 11 בדצמבר 2014

אולי כן ואולי לא. ההרגשה שלי שבגלל הסלידה מליבני, ואי קבלת הסכם כפי שהוא, במשקל הסופי משקלם המשותף עלול לקטון.

דניאל 11 בדצמבר 2014

אני לא מסכים, ובינתיים גם הסקרים מראים את זה.
לדעתי דוקא הרוטציה נותנת יותר פוש לאיחוד, גם מהבחינה שהרצוג מצטייר כמי שמוכן לוותר על טובתו שלו לטובת הכלל וגם כי לדעתי כוחה האלקטוריאלי של ליבני הוא דוקא ברשות ממשלה. הציבור כבר בחר בה פעם לרשות ממשלה ולא קיבל את מבוקשו בסוף. אין לי הסבר ממש רציונלי לזה, אבל היא אייטם של מובילה, לא של מספר 3 ברשימה.

איציק 11 בדצמבר 2014

בסדר, בערב ליגת האלופות (כפי שהזכירה מאשקה) נקבל תשובה ברורה יותר.

אר 11 בדצמבר 2014

האם לנהל מו'מ זה לא לנהל מו'מ אז תבחר ביבי. גם צוקרברג חנון. תנו לנו מנהיג חנון

איציק 11 בדצמבר 2014

צוקרברג לא חנון, הוא זאב בעור של כבש.
אם קראת את התגובות שלי אז אתה כבר יודע שביבי לא יקבל את קולי, וכך גם בוז'י. בוז'י, כי אני לא בצד הפוליטי שלו, וגם ההנגה שם לא משהו. ביבי, כי מאסתי בו ובאנשיו. אין לי מישהו שאני יכול להזדהות איתו אך אני יודע במי לא אבחר. אני גם יודע שבטוח אבחר, כי רואה בזה חובה אזרחית עליונה. לכן בסוף אחליט מבין אלו שיש במי שיראה לי הרע במיעוטו.

אלעד 11 בדצמבר 2014

איציק, אולי זה נכון, ואולי פשוט היה פה מהלך לשים את האגו בצד. בדרך כלל כשמעלים את האפשרות השנייה אז אנשים מגלגלים עיניים ואומרים לי שאני תמים.
בשנה וחצי האחרונות כל מה שראינו היה ראשי מפלגות אסרטיביים עושים הורדות ידיים על כל צעד ושעל. כל אחד רוצה להראות שהוא הבוס, שהוא לא "לחיץ" וכיו"ב. "טובת הציבור" הפך לקלישאה שאומרים אותה רק כדי לצאת ידי חובה ותו לא. ואז כשבא מישהו ושם את האגו בצד לועגים לו כי הוא "פראייר". ראינו לאן הגענו עם חבורת הלא-פראיירים שמנהיגים אותנו.

איציק 11 בדצמבר 2014

אלעד, לשים את האגו בצד יכול רק אחד שיש לו אגו. לבוז'י אין מה לשים בצד. אני לא רוצה אחד כמוהו. ראה את תגובתי לקשקשן. זה עדין לא אומר שאני רוצה את ביבי.

איציק 11 בדצמבר 2014

אני אתקן, עזוב אגו, אין לו כבוד עצמי (וכבוד למפלגתו). מי שאין לו כבוד עצמי, שלא יצפה שיכבדו אותו ויסמכו עליו (בטח לא בתפקיד של ראש הממשלה).

אלעד 11 בדצמבר 2014

ייתכן ואתה צודק, אבל הרוח שעולה מכל התגובות למהלך הזה היא שעם ישראל התחמן לא ראוי למנהיג שהוא כזה פראייר. מה, הוא יכל להוריד אותה על הברכיים ולהשפיל אותה, ובמקום זה רוטציה?

איציק 11 בדצמבר 2014

אם היתה קורא את התגובות שלי מעל, היתה רואה שזה לא נכון. אני חושב שהוא יכל להיות לארג' איתה, ולא מדובר על להוריד אותה על בירכיה. פשוט הוא לא היה צריך לרדת על בירכיו. תן לה הרבה, תראה רוחב לב, אך אל תשפיל את עצמך. זה צריך להיות נכון גם עם הפלסטינים, גם עם ארה"ב. אם הוא יורד על בירכיו מול ליבני, מה יהיה מול אחרים. רוחב לב, כן, להיות סמרטות (ראה ערך קרקר נגד קרקר) לא.

אלעד 11 בדצמבר 2014

קראתי את תגובותיך. וככה פירשתי אותן. מעניין אותי לדעת, אגב, מה חשבת על המהלך של ביבי עם ליברמן לפני שנה וחצי? (לדעתי הרבה בליכוד לא היו מרוצים מהמהלך שהשאיר רבים מהם מחוץ לכנסת)

אלעד 11 בדצמבר 2014

חוץ מזה, שככל שאני חושב על זה זה מהלך פשוט מתבקש מצד הרצוג. הרי בלעדיו הוא בהכרח הולך לאופוזיציה, ואולי אפילו עם רשימה עוד יותר קטנה מהקודמת.

איציק 11 בדצמבר 2014

המהלך של ביבי היה הרבה יותר הגיוני כי היה בין מפלגות הרבה יותר שווי כוחות וכל מה שהובטח לליברמן זה שרות החוץ. לדעתי עכשיו הסיכוי של בוז'י ללכת לאופוזיציה גדל. יש מירמור במפלגתו, מליבני הוא יקבל אפסילון, וכשהעשן מהזיקוקים יתפזר, הם יחזרו לגודל הקודם, רק הפעם עם ציפי בפנים. לדעתי ציפי היתה סוס מת, המזוקן והמשופם היו חוזרים לעבודה בכול מקרה, ולכן בוז'י לא ירויח כלום ומהצד השני הליכוד יעשה מטעמים מההסכם הזה, ובצדק או שלא בצדק, העם יקנה את זה.

גלעד 11 בדצמבר 2014

איציק סלח לי אך לדעתי אתה לא מפרש את המהלך בכלים הנכונים. יש כאן נסיון לייצר משחק חדש, באזז, איך שלא קוראים לזה. זה לא 1+1=2. זה דיבור שממצב את הצמד הזה בשורה אחת עם ביבי כמועמדים לשלטון. הסיפור של הרוטציה גאוני. עד לפני שבוע אף אחד לא התייחס ברצינות לשאיפות של בוזי להיות רוהמ, היום אתה כבר טוחן אותו על זה שוויתר על שנתיים בתפקיד. יועצי האסטרטגיה שלהם מלקקים אצבעות היום, ויכוח כמו שיש כאן בבלוג זו התגשמות התחזית האופטימית ביותר שלהם.
עכשיו בדיוק סער מודיע שלא יתמודד בבחירות. מי שמסתכל מהצד רואה עבודה שהתחדשה והביאה ספין, מול ליכוד שנשאר עם המנהיג המיוזע ורק הולך ומאבד כל יום אידאולוגים שפוים [סער, לבנת יחד עם כל הגווארדיה הקודמת שפרשה].

איציק 11 בדצמבר 2014

זו בדיוק הנקודה… אני טוען שבמקרה הנוכחי, לשבועים הקרובים מקסימום 1+1>2, ובעוד חודש ומעלה 1+1<2. הטענה שלי שבוז'י במקרה הריאלי לא הפסיד שנתיים כי לא יהיה לו כלום ביד, ולכן הפסיד את הכבוד שלו וא אנשי המפלגה הממורמרים שלו, שיאכלו אותו חי אם לא יבחר לראשות הממשלה. במקרה הלא ריאלי, אם הוא יבחר, זה יהיה בגלל המיאוס ממפלגתו של ביבי והגועל שיוצא ממנה ולא בגלל האיחוד ההזוי/בזוי אם ליבני ואז הוא הפסיד שנתיים לחינם. אני חושב הרבה דברים לא כל-כך טובים על בוז'י במובן הפוליטי, אך אני לא חושב שהוא אדם מגעיל ויפרק ממשלה אחרי שנתים רק כדי שליבני לא תהייה ראש ממשלה והוא יקיים את ההסכם עד תומו. כלומר נתן לליבני שנתיים אפילו לא בשביל נזיד עדשים. כשאני חושב על המהלך, אני אומר, לא היתי רוצה מישהו עם הגיון כזה שינהיג אותי. מצד שני אני לא היתי בוחר בו בכול מקרה, אז ממני לא תבוא לו הישואה עם ציפי או בלי ליבני.

משה 11 בדצמבר 2014

הבחירות הן שאלה של חלופות, בניתוח שלי יש שתיים, אחת מהן מוכחת כגרועה, לגבי השניה יש לי ספקות. זה מסתכם בזה.

איציק 11 בדצמבר 2014

גם השנייה אתמול הוכיחה שאין ספקות. בעייה גדולה…

משה 11 בדצמבר 2014

אני חושב שלקחת את ההליכה המשותפת לקיצון כדי להוכיח נקודה שהייתה לך בנושא הרצוג. יכול להיות שזה מסמל לך מיהו האיש, אני לא בחרתי לפרש זאת בצורה שונה.

איציק 11 בדצמבר 2014

בדיוק כמו שאתה הלכת עם הכישלון של ביבי לקיצון. למשל אסף חושב אחרת ממך.

רועי 11 בדצמבר 2014

אנטי אגו. הגברת שלא עוברת את אחוז החסימה אם היא רצה לבד, היא תהיה ראש ממשלה.
אכן "שומרת הסף של הדמוקרטיה".
בדיחה, פשוט בדיחה.

rami 11 בדצמבר 2014

מדויק

holden 11 בדצמבר 2014

הרצוג עשה טעות של " בית-סוהר"
נלחץ ונחפז הזובי הזה, הופס.. הבוז'י הזה.
תגיד הרצוג, ירדת מהפסים?
להעניק רוטציה לאחת שלא חצתה את רף אחוז החסימה?
הוא כרה לעצמו בור עמוק אמש, הסיכוי היחיד של הרצוג היה אם היה מבטיח רוטציה ליברמן,
ליברמן לאחרונה השמיע קולות של שמאלני ורמז שהוא מוכן לעשות הכל על מנת להגשים את משאלת חייו:להיות ראש ממשלת ישראל,
אם בוזי היה מציע לו רוטציה הם היו מנצחים בגדול,
כעת הכל פתוח, שוב נטרפו כל הקלפים בחפיסה, המפסיד הראשי :יאיר לפיד,
לליברמן ולכחלון יהיה כעת עוד יותר משקל בתור לשון המאזניים,
הגברת לבני ומר הרצוג נתלו אמש זה על זו כטובעים שנאחזים בפתק הצבעה מקומט,
מהלך פוליטי שגוי של אדון הרצוג,
הוא שיחק אמש לידיים של נתניהו,
אם ביבי ינצח שוב זה יהיה אך ורק בגלל האיחווד המוזר של לבני והרצוג

ניתאי 12 בדצמבר 2014

מה לליברמן ולעבודה?

יניר 11 בדצמבר 2014

צעד גאוני שלקוח מתורת המשחקים:

1. לפני החיבור- מפלגת העבודה צפויה להיות מפלגה בינונית והרצוג שר עם תפקיד בינוני + או ראש אופוזיציה העומד בראש מפלגה בינונית
2. אחרי הצעד- מועמד לראש ממשלה ( לחצי קדנציה) או לשר בכיר מאד או לראש אופוזיציה עם מפלגה גדולה מאחוריו

וגם יש באזז, יש תחילת מומנטום, יש סיפור טוב על צוות מוביל, יש קריצה לנשים מצביעות ואין שום נזק רק השלם גדול מחלקיו

איתמר 11 בדצמבר 2014

גם אם הרצוג יצליח להרכיב קואליציה זו תהיה ממשלת שיתוק.
ליברמן ימנע התקדמות מדינית (בעיקר את הצורך בהקפאת מצב מוחלטת בגדה המערבית בהעדר היתכנות להסדר שמחייב את שיתוף חמאס) והחרדים ימנעו שינויים אזרחיים מחויבי המציאות.
יתכן שבכמה סוגיות כלכליות חברתיות ממשלה בראשות הרצוג תצליח לחולל שינוי מסוים.
אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה – הרצוג, לבני ולפיד יישבו בממשלתו.
כניסה לממשלת נתניהו עשויה להציל את הרצוג מהדחה וללבני ולפיד אין ברירה אחרת.

אביאל 11 בדצמבר 2014

איתמר – דווקא לפי הסקרים הנוכחיים – ממשלה של ליכוד-בנט-ליברמן-כחלון-חרדים תיהיה עם פלוס מינוס 70 מנדטים.

מצד שני הרצוג יכול להיות ראש ממשלה אם כחלון וליברמן יחליטו ללכת בממשלה איתו ועם לפיד, מרצ – אבל תלוי איך יתחלקו המנדטים, כי אני לא רואה את לפיד עם החרדים, או לחלופין תמיכה חיצונית של הערבים (כמו אצל רבין) תמנע ישיבה עם ליברמן בכל מצב ולא ברור גם איך הוא יסתדר עם מרצ.

איציק 11 בדצמבר 2014

אל תהייה בטוח שליברמן ילך עם חרדים. יש לו תומכים שדורשים מאיתו חוקים כמו ברית הזוגיות וגיור שהחרדים לא יכולים להכיל ואצלו זה בנשמה. מקווה שגם הפעם וגם בפעם הבאה וגם בהבאה הבאה החרדים ישבו באופוזיציה. לצערי אני יודע שזה לא מעשי, החרדים ידאגו להשתחל לקואליציה (הם לא יכולים שתי קדנציות רצוף להיות בחוץ) כדי להמשיך להרוס מה שניתן כדי להמשיך לא לתת כלום ולקחת כל מה שניתן, והכי חמור להנציח את הבורות.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

זאב אלקין: "תגידו לי דבר מאוד מאוד פשוט, לחנון שעם 15 מנדטים מוכן ללכת לרוטציה עם ציפי לבני, שהיתה בקושי סביב אזור אחוז החסימה, הייתם נותנים לנהל מו"מ על משהו?".

רק בגלל התגובה המכוערת הזו, שמנסה להזנות את הדיון.
רק בגלל התגובה הזו, שטוענת שמו"מ אפשר לנהל רק עם דפיקות על השולחן וצעקות.
רק בגלל התגובה הזו, שבטוחה שאנחנו מטומטמים ונצביע לראש ממשלה "גבר-גבר".
רק בגלל התגובה הזו, שהיא נבובה ומעידה יותר על מי שאמר אותה מאשר על מי שהיא נאמרה.
רק בגלל התגובה הזו, אני הולך להצביע לבוז'י-ליבני.
אתמול החלטתי. תודה לך מר אלקין.
גם אני חנון. וככה גם רוב המנהלים הבכירים. בעצם גם מר אלקין חנון (בעל תואר ראשון במתמטיקה, חובב שחמט וספרות של ימי הביניים -YNET)
אז מה הבעיה עם חנון? נכון… אין בעיה. מצביע לבוז'י-ליבני.
אתמול הסיסמה החולפה:
במקום "רק לא ביבי" אימרו "רק חנון"

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

גם אני חנון

אשר 11 בדצמבר 2014

פעם אחרונה הצבעתי ירוקים.
הפעם הירהרתי ברצינות להצביע חד״שׁ אחרי שהתעמקתי במצע שלהם.
ועכשיו יכול להיות שאחזור לאמצע.

לכל הפחות זהו מהלך שגורם לי לחשוב…
אולי גם לאחרים.

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

זה לא אותו אחד שברח מהליכוד לקדימה ב2005 בכדי להציל את התחת שלו וב2009 ניסה עם מופז להתפלג חזרה לליכוד ?
ממש אידיאולוגי.
אגב – יהיה שר בכיר בממשלה הבאה.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

בוא נקווה שלא, ואם כן בוא נקווה שלא ייתנו לו את משרד החינוך. אנחנו עשויים לגלות שניתן להחריב את המשרד הזה עוד קצת.
וזה בכלל אל משנה אם הוא עשה את זה, הוא בונה על זכרון קצר של הציבור. הוא מסתכל לנו בפרצוף ומגחך לעצמו "טיפשים"…

אסף THE KOP 11 בדצמבר 2014

יפה אריק,
אז תהיה אתה.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

ראש ממשלה? אני מוותר. יש לי שני ילדים ובקושי מסתדר איתם. אז אני צריך 7-8 מיליון?

משה 11 בדצמבר 2014

אלקין הוא לא חנון, סתם אידיוט שהגיע רחוק מדי.
אתה יכול לצרף את מלכת המודעות העצמית, גברת רגב שהכינוי היחיד שמצאה לאיחוד הזה הוא "מבחיל". לזה רק נותר להשתמש בזוג המילים הילדותי "לא את…".

אריק 11 בדצמבר 2014

כולם בובות על חוט. גם מפה וגם מפה.

אזי 11 בדצמבר 2014

מצחיק שאתה כותב "ראיתם לבד מה ביבי, ברק, שרון, לפיד, בנט, ליברמן, אולמרט, מה כל המנהיגים הנפוחים מחשיבות עצמית הביאו לכם" ואתה לא מכליל ברשימה הזאת את מלכת החשיבות העצמית – ציפי לבני – שכל פעם שהיא לא נבחרת למקום הראשון במפלגה שלה, היא עוברת למפלגה הבאה.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

אף אחד לא מתייחס לליבני כמנהיגת תנועת העבודה, אפילו היא לא מתייחסת לעצמה כך. מה שכן אתה צודק, אכן גם לבני נפוחה מחשיבות עצמית

אזי 11 בדצמבר 2014

אתה רוצה שהיא תהיה ראש ממשלה!
מה זה אף אחד לא מתיחס אליה כמנהיגת תנועת העבודה?

רועי 11 בדצמבר 2014

גיל, הניתוח שלך עקום, שלא לומר גונב דעת.
נקודת ההנחה של מה שכתבת היא שכביכול בוז'י יכול להיות ראש ממשלה לבד, וברוב נחמדותו ודאגתו למדינה הוא מחליט לוותר על כיסא ראש הממשלה (למשך שנתיים) לטובת מישהו אחר.
כאשר המציאות היא שלבד אין לו שום סיכוי להיות ראש ממשלה (אני לא יודע כמה המהלך הזה מעלה את הסיכוי, אבל זה לפחות מה שהוא חושב).
ועל הגברת ציפורה אני בכלל לא מדבר. מגלומניה בהתגלמותה.
המהלך הזה הוא הכל חוץ מאנטי אגו.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

ייתכן והניתוח שלי עקום, אשמח אם לא תוסיף לכך את הגונב דעת, מבחינתי אין פגיעה גדולה יותר מאשר להאשים אדם בגניבת דעת. בכל מקרה, אתה מנתח בצורה עקומה את מה שכתבתי. אני לא כתבתי שהרצוג הוא אציל נפש, לא כתבתי שהוא וויתר על משהו, כתבתי שהוא עשה צעד שיווקי חכם. בעיני זו המחמאה הגדולה ביותר שאפשר לתת לו, הוא לא חשב במונחים של מה יגידו על הרצוג, הוא חושב במונחים של – מה הדרך הטובה ביותר להגיע לנקודה. כל מנהל צריך לחשוב בדרך הזאת

גדי (אליניב מאור, שלומי, ג'ון, סטפן,מאור) מרקוביץ 11 בדצמבר 2014

אני מאוד כועס על ליבני, גם לאחר התפטרות אולמרט וגם לאחר בחירות 2009 (ביבי הציע רוטציה של שני שליש – שליש) היא בחרה ללכת לבחירות ואחריהן לאופוזיציה בגלל עקרונות מדיניים. מה זו השטות הזו ? עקרונות ? קווים אדומים ?
על זה לוותר על ראשות ממשלה ?
זה לא היפה והחנון, זה החנון והפראיירית.
אנחנו רוצים מנהיג"
1. חזק נגד החמאס שמגיב בשקט תמורת שקט ומשחרר אלפי מחבלים.
2. לא מעלה מיסים.
3. עקבי נגד מע"מ אפס לדירות ובעד מע"מ אפס לאיזה שקר כלשהוא

אלעד 11 בדצמבר 2014

אתה צודק ולא מדברים על זה מספיק. לבני היא היחידה לפחות בזיכרון שלי שהסכימה לוותר על כסא על פני להיכנע לסחטנות פוליטית. מצד שני היא כמובן מיד "תוגמלה" בישיבה באופוזיציה. ככה כנראה עובדת הפוליטיקה

ניר 11 בדצמבר 2014

לטעמי באמת עשה טעות קשה:

1. הוא למעשה סגר את האפשרות להגדיל עוד את הגוש שלו – אם לבני קבלה רוטציה על מפלגה שבקושי עוברת את אחוז החסימה, מה אפשר להציע ללפיד או כחלון?

2. היתה לציבור האפשרות לבחור בלבני בבחירות קודמות, הוא לא בחר בה (לדעתי בצדק, היא לא הרשימה בשום תפקיד שמלאה עד היום). יש סכנה שהפוטנציאל שתהיה רה״מ יידחה מספר גדול יותר של מצביעים משיביא.

3. כושר ניהול המו״מ של בוז׳י באמת מפתיע לרעה כאן. כזכור הוא גם כנראה לא ממש ישר (זכות השתיקה). עד מרץ הגל של ״רק לא ביבי״ שמחריש כרגע את כל הביקורת ייחלש, ומצביעים יקלטו שיש פה מישהו שפשוט לא מהווה אלטרנטיבה מבטיחה.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

אתם לא מבינים שהוא לא ניהל מו"מ שבו הוא נכנע והסכים לתת לה רוטציה? הוא רצה לתת רוטציה כדי להמחיש את הנקודה. ואם יצטרכו רוטציה עם כחלון, אני מבטיח לך שלבני תוותר תמורת תפקיד שרת החוץ וניהול המו"מ מול הפלסטינים

איציק 11 בדצמבר 2014

הצחקת אותי "אני מבטיח לך שלבני תוותר…" ליבני תוותר :-) :-) :-)

יוסי מהאבטיחים 11 בדצמבר 2014

תגיד, אתה אמיתי?
ממתי נותנים למישהו תפקיד ראש ממשלה לשנתיים כדי להמחיש נקודה? ממתי משתמשים בתפקיד כזה כקלף "בוא תצטרף למדורה" ככה על הדרך?

אנונימוס 11 בדצמבר 2014

קצת מצחיק התגובות. אפשר לחשוב על מה בוז'י ויתר. הוא עומד בראש מפלגה של 13-15 מנדטים עם אפס סיכוי להיות ראש ממשלה. במקום זה הוא עכשיו יעמוד בראש מפלגה של 22-23 מנדטים, במקרה הטוב עם סיכוי ריאלי להיות ראש ממשלה לשנתיים, ובמקרה הרע הוא ישב באופוזיציה וויתר רק על מקומות 2-8-16 ברשימה (כלומר הרוויח במינימום 4 מנדטים).
וכל זה כשהוא גם נתפס כאדם בלי אגו שמוכן לעשות "הכל" כדי להחליף את השלטון. מהלך מצוין. כ"כ רגילים אצלנו לאגו-מניאקים שכבר שכחו מה זה יצר חיים פוליטי בריא של פוליטיקאי נורמלי

גלעד 11 בדצמבר 2014

+++++++

סימנטוב 12 בדצמבר 2014

+1

שלו 12 בדצמבר 2014

זה נכון.

איציק 11 בדצמבר 2014

אני מזכיר לכולם שאנחנו מגיבים בפוסט של גיל שלי, הווה אומר שצריך לדון בעיסקה כמו בכול עיסקה ומה הרווח וההפסד של כל צד (אנחנו, העם, לא צד בעיניין זה, אנחנו לא מעניינים אף אחד).
מה המטרה של בוז'י: להגדיל את הסיכוים להחליף את ביבי בתפקיד ראש הממשלה.
מה המטרה של ציפי: להפיל את ביבי, אך גם להשאר על הגלגל.
נתחיל מהמטרה השניה של ציפי. היא השיגה את מטרתה ובגדול. לא רק שהיא נשארת על הגלגל (דבר לא בטוח כלל וכלל אם היתה רצה לבד), היא גם מועמדת לראשת הממשלה אם בוז'י יצליח.
המטרה השנהראשונה של ציפי תושג אוטומאטית אם בוז'י יצליח.
נשאר לבדוק האם העיסקה הזו באמת עוזרת לבוז'י להשיג את מטרתו. צריך לשקול מספר דברים:
הראשון, מה הסיכוי של ליבני לעבור את אחוז החסימה. אם היא עוברת, אז הוא שיריין את ארבעת המנדטים שלה אליו (תחת ההנחה שכל אותם האנשים עדיין יצביעו עבורה והמצביעים שלו יצבעו עבורן). זהו הישג חביב אך לא גדול, כי הסיכוי שהיתה הולכת איתו בכול מקרה אם היה לו סיכוי להיות ראש ממשלה גדול, ולו כדי להתנקם בביבי. יותר מעניין לבדוק מה הוא מרויח/מפסיד אם ציפי לא עוברת את אחוז החסימה. במקרה זה הוא מרויח את כל הקולות שלה, ואם מעגלים שאריות אז אולי מרויח עוד קול. מצד שני, אם ציפי היתה רצה לבד ולא עוברת אז הקולות שלה היו מתפזרים בין קולם וחלק לא קטן היה מגיע לשמאל מרכז. כך שהרווח לגוש הוא נחמד אך לא מאוד מהותי (כמובן שיכול להיות קריטי במקרי קצה).
השני, האם האיחוד מגדיל את המשקל הכללי של שתי המפלגות או לא. לדעתי בסופו של דבר הם יפסידו. לכך מספר סיבות. לדעתי מתוך שמיעת פרץ ומיצנע, הם היו חוזרים לעבודה בכול מקרה והקולות האלקטורליים שלהם היו נשארים בעבודה עם ובלי הסכם. ליבני יוצרת אנטאגוניזם, מישהי שלא מקפידה על מרות (אצמעית עד זילזול באחרים), מגלומנית. כל הדברים האלו עכשיו יהיו מזוהים עם הרשימה המאוחדת. יש כמובן ההתנהגות של בוז'י הרצוג, שיצטייר כלחיץ, מתקופף, חסר כבוד עצמי. לא משנה אם זה נכון או לא, אבל זו התמונה שמצטיירת, ורוב העם לא אוהב מנהיגים כאלו, ולכן יברחו ממנו. תוסיפו את המטעמים שהליכוד יעשה מהתקפלות זו ותקבלו איזה נבך או ילד קפות שהציבור יראה. האופן בו העבודה תציג את ביבי לא חשוב, כי הם היו מציגים אותו ככה בכול מקרה.
לכן, אם מסתכלים על רווח והפסד מהעסקה הזו: ציפי הרויחה בענק. בוז'י במקרה הכי טוב, לא הפסיד כלום בהשוואה למצב בוא לא היה עושה שום הסכם. איחוד של ליבני עם לפיד לא מעשי (שני אגו שאין להם מקום תחת גג אחד). איחוד של ליבני עם ליברמן גם לא (ליברמן לא צריך אותה). ואיחוד בין ליבני למופז… נו שויין.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

בוזי' הרוויח:
-קולות של נשים (ויש לא מעט כאלו שיציבעו לאישה חזקה – ליבני ממתוגת ככזו)
-קולות של אנשים ימין עם נטיות למרכז ואף שמאלה מכך. כאלו שקשה להם לשלשל פתק של "אמת" לקלפי. עכשיו יש להם לגיטימציה להצביע ל"נסיכת" ליכוד אמיתית.
-תיוג כאיש חסר אגו, שחושב על המדינה, לא נפוח מחשיבות עצמית, לא מגלומן. כמו שאמרת זה לא משנה אם הוא כזה זה משנה איך זה ייתפס (או איך יגרמו לזה להיתפס).

לא יודע כמה זה מהותי אבל עושה רושם שבחירות האלו יהיו קרב איגרוף שיוכרע בנקודות והחלטת שופטים (ריבלין?? זוכר מה ביבי עשה לו? זוכר…)
אז יש מצב שזה יעשה את העבודה. תרתי משמע.

איציק 11 בדצמבר 2014

אני לא מסכים עם שום דבר ממה שכתבת (ואולי בגלל זה אני טועה ;) ) פרט למה שכתבת בסוגריים.
היתי רוצה להיות זבוב על הקיר בלשכת הנשיא כדי לראות ולשמוע את ההתפטלויות של ביבי ואנשיו בביקורם אצל הנשיא כדי לשכנעו להפקיד בידם את הרכבת הגועליציה העתידית. מותנה כמובן במצב של שיווי מישקל עדין. אם יהיה יתרון משמעותי לאחד הצדדים, אעדיף לותר על תפקיד הזבוב :-)

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

ריבלין הולך להיות ה-מכשול. הלוואי ואתבדה

איציק 11 בדצמבר 2014

המכשול למי? לימין או לשמאל?
לשמאל בטוח שלא כי הוא דמוקרט מוחלט.
לימין כנראה גם לא בגלל אותה הסיבה, אך בגלל המשקעים עם ביבי וכנופייתו הוא יתכן ויגרום להם להתפתל.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

חוות דעתי האישית, לא מהכרות עם אחד מהם. מה שנקרא תחושת בטן… ריבלין יודע מי זה ביבי, ריבלין ירגיש אחראי. הוא לא ירצה אותו על ההגה לא מטעמי אגו, אלא מתוך השקפה רציונלית שביבי הוא כשלון ומנהיג גרוע.
ביבי יצטרך רוב מובהק כדי לכופף את ידו.
מאבק צמוד, ואפילו יתרון קל של ביבי יהיו מאוד בעייתים לרוה"מ היוצא.
ההחלטה היא של ריבלין. הוא לא חייב להקשיב למה שה"רוב" אומר.

איציק 11 בדצמבר 2014

ריבלין מחוייב להטיל את האחריות הרכבת הקואליציה על המועמד בעל הסיכוי הגבוה יותר להרכבתה ללא קשר לדעותיו הפוליטיות או הפרסונאליות. נראה לי שריבלין הוא אדם ישר שכך ינהג גם אם יצטרך לבלוע צפרדע מאוד גדולה.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

כמו שאמרתי, תלוי כמה צמוד (אם בכלל) זה יהיה.
בוז'י יקבל מנדט במידה ויוביל או ממש צמוד, וכמו שאומרים המהמרים הוא מקבל גם פור. יתרון קל של ביבי וריבלין ייתן לבוז'י גם.
רק יתרון משמעותי של ביבי יאפשר לריבלין לבלוע את הצפרדע, ואז היא כבר לא ממש צפרדע.
רק שלא יביא לו לשם את שרה…(-:

איציק 11 בדצמבר 2014

ואם שרה, אז רק יחפה ליתר ביטחון…

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

בעצם אם הוא יביא את שרה ריבלין ייתן לו. רק שיילך

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

חוק יסוד הממשלה סעיף 7 (א):
משיש לכונן ממשלה חדשה יטיל נשיא המדינה, לאחר שהתייעץ עם נציגי הסיעות בכנסת, את התפקיד להרכיב ממשלה על אחד מחברי הכנסת שהסכים לכך; הנשיא יטיל את התפקיד כאמור בתוך שבעה ימים מיום פרסום תוצאות הבחירות או מיום היווצרות העילה לכינון ממשלה חדשה, ובמקרה של פטירת ראש הממשלה – בתוך 14 ימים מיום הפטירה

IN YOUR FACE BIBI

איציק 11 בדצמבר 2014

כתבת את החוק, אני כתבתי את רוח החוק, עד כמה שאני מבין אותו.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

אז מזל שלא אתה הנשיא (-:

איציק 11 בדצמבר 2014

רק תחשוב, אני נשיא ואני לא מציק לכם אם התגובות שלי… איזה רווח נקי לדה-באזר

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

אתה לא יודע שהם מרוויחים כאן באתר פר-תגובה?

איציק 11 בדצמבר 2014

:-)

אביאל 11 בדצמבר 2014

אריק – אם פרס נתן לנתניהו מול לבני, קשה מאוד לראות את ריבלין נותן להרצוג.

juliano 11 בדצמבר 2014

גיל,
כל מה שכתבת יפה מאוד לגבי הרצוג (נניח). אבל יש שניים בטנגו הזה. וכאן הטענה שלך נופלת.
לבני לא נכנסת לקטוגריית הפוליטיקאים הנפוחים מחשיבות עצמית? נו, באמת. האישה הזו עברה 4 מפלגות תוך פחות מעשור, על סמך אני אמור להאמין שהיא שואפת בכל ליבה לשינוי אמיתי ותיקון מהותי? ברור שיש כאן היצמדות לכיסא ותו לא. שאיפות השלטון שלה ירמסו כל ערך שהוא, ויותר מזה- להזכירך, מדובר בזו שהציגה עצמה כ'אלטרנטיבה' לביבי ושימשה כפודל שלו בשנה וחצי האחרונות. חוץ מזה שהיא הייתה חברה במרבית הקואליציות האחרונות כך שטענה לפיה היא תביא לשינוי אמיתי היא שטחית וחסרת אחיזה במציאות. חבל שיחצ"נים מעולים וקשרים בתקשורת כמו שיש לה יכולים לגרום לאדם אינטליגנט כמוך אשכרה לבוא ולהפיץ את ה'בשורה' הזו.

juliano 11 בדצמבר 2014

כמו כן, הניסיון לנכס את הציונות לצד אחד של המפה בצורה כ"כ גסה הוא פטרוני ומתנשא בעיניי, ובכך גרייזס, אם אני מבין אותו נכון, צודק באופן עקרוני (ובאופן הקונקרטי אני לא בטוח שהחלוקה העדתית היא חלוקת המפתח כאן, אבל ייתכן וזה המצב).

דניאל 11 בדצמבר 2014

בזה אני מסכים.
בכלל, הגיע הזמן להיפטר מהמושג הזה "ציונות" שגם ככה אף אחד כבר לא יודע מה הוא בדיוק אומר וכל אחד מנכס אותו לעצמו, כאילו הוא הוא "הציוני" האמיתי וכל השאר אנטישמים, או משהו.
מספיק, אנחנו לא בגלות, יש מדינה יהודית, היא חלק ממדינות העולם, והיא לא הולכת להיעלם בקרוב. אפשר להתחיל להתקדם.

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

לא הולכת??

דניאל 11 בדצמבר 2014

למה, תכננת להשמידה?

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

היא מסתדרת לבד, לא צריכה את העזרה שלי

ניר 12 בדצמבר 2014

הייתי מודאג אם לא היה מדובר באדם שצופה גם שלבני תביא את קולות הנשים והימין למפלגת העבודה..

דרור 12 בדצמבר 2014

מה זה ציונות?

אסף THE KOP 11 בדצמבר 2014

עם כל הכבוד למפלגת בו"ץ (בוזי' וציפורה), ואין כבוד, הם לא אלטרנטיבה לכלום.
הם לא מצילי הציונות, רחוק מזה…
הם בסה"כ המאפ"יניקים של פעם.

אנשים ממש לא פספסו את הנקודה הפשוטה והכה טיפשה הזאת.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

הם אלטרנטיבה לביבי, זה מה שהם. זה מה שהם מנסים לשווק את עצמם. לגבי כל השאר, אני מסכים במאה אחוז

שלו 12 בדצמבר 2014

מצחיק, כי למרות הסתייגותי ממפא"י ההיסטורית.
יש תחושה כאילו משכתבים "קצת" את ההיסטוריה של הציונות.
כאילו זרם אחדות העבודה או פועלי ארץ ישראל היה זרם שולי בציונות,
משל היה סרח עודף של התנועה הציונית והישוב בארץ.

אז נכון שהוא הסתאב, ומקומו בספרי ההיסטוריה ולא בחיי ההווה של הפוליטיקה הישראלית.
מכאן ועד הפיכתו לשולי הציונות המודרנית בעוד שהזרם המרכזי הם צאצאי מרכז הרב,
שבמאמר מוסגר אזכיר שהגיע לקיבוץ מרחביה (עוד בגלגולה כקאופורציה) על מנת ללמוד מאנשי השומר הצעיר שם, מה היא ציונות.

עם כניסתם לחדר האוכל השתררה דממה וננעצו בהם מבטים חשדניים. אחד המתיישבים קם על רגליו וצעק "חבל על העבודה והדיבורים שלכם כאן לא תשפיעו על אף אחד", המבוכה שהשתררה הייתה רבה. הרב קוק פנה אליו בשלווה ואמר בקול רך: "לא באנו להשפיע, באנו להיות מושפעים".
מתוך – http://www.kab.co.il/kabbalah/%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%9C-%D7%A2%D7%9C-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9D

כדאי שנזכור.

גלעד 11 בדצמבר 2014

הצליח.
איך יודעים שהצליח?
1. מספר התגובות לפוסט הזה.
2. מספר הפעמים שהצירופים "בוז'י" "לבני" ו"ראש הממשלה" מופיע כאן ובתקשורת.
3. מספר התגובות המיוזעות של בכירי הליכוד מאתמול בערב [אלקין, שטייניץ].

כל המפקפקים ביכולת המו"מ של בוז'י רק מוכיחים את הצלחת המהלך. לפני שבוע הוא בכלל לא נספר כאופציה שלטונית. היום מלגלגים עליו שהסכים לחלק את השלטון עם ליבני.

גיל שלי 11 בדצמבר 2014

טל שניידר כתבה פוסט ברוח דומה לסלונה, שם עדין אין תגובות. כאן היא הימרה שיהיו 180 תגובות, נראה לי שהיא מפספסת כלפי מטה

איציק 11 בדצמבר 2014

הבנתי, עם עשית משהו שמעורר הרבה גלים וכולם חושבים שזה זבל ==> זה מעולה.
הגיון חזק.

גלעד 11 בדצמבר 2014

כולם? עברתי כאן על התגובות וזה לא מדויק.
תנסה לחשוב מחוץ לקופסא ובטח לא מפוזיציה. עבודה זה פגר מאז שברק התעלל בה. לא היתה תקומה לגוף הזה שחי בסקרים על 15 מקסימום. הפעם האחרונה שמשהו זז שם היתה ב-99 כשהסתימה קדנציה כושלת של ביבי והיתה חבירה של ברק לדוד לוי. לבוזי אין מה לעשות עם 15 מנדטים. הוא לא לשון מאזניים כמו כחלון או ליברמן שיכולים לשבת בכל ממשלה, הוא חייב לייצר אלטרנטיבה תודעתית ושיווקית ולקבוע תנאי משחק אחרים. השאלה כאן היא לא על הרוויח-הפסיד שני מנדטים אלא האם יצר אלטרנטיבה שהמערכת מתייחסת אליה כאיום או תקווה לשלטון. כרגע התחושה היא של מומנטום מול ביבי, זה עסוק בתעלולים מנגנוניים שנועדו לחסום התמודדויות פנימיות, בורחים לו מתמודדים שמדברים על "הליכוד שאינו אותו דבר", יש אווירה של לחץ, מול איזה מפץ מפתיע מהצד השני.
הכל כמובן יכול לקרוס בתוך דקות, אבל אסור לשפוט מראש מהלכים כאלה.תרגיל נחמד – לחפש איך הפרשנים הפוליטים שקרעו את המהלךם היום בבוקר היללו את החיבור עם ליברמן [שקיזז+- 10 מנדטים] לפני שנתיים.

איציק 11 בדצמבר 2014

התייחסתי למשפט "כל המפקפקים ביכולת המו"מ של בוז'י רק מוכיחים את הצלחת המהלך" שהוא ממש מופרך.
בוז'י צריך קודם לשקם את המפלגה שלו, כלומר להביא נבחרת ראויה של אנשים, צעירים וצעירים פחות. מה שאני טוען שבטווח של שלושה חודשים זה יתמסס והוא רק יפסיד מהמהלך.
הסיבה היחידה שיכולה לגרום לבוז'י לנצח זה הגועל של הצד השני. אין לזה שום קשר להסכם עם ציפי.

Amir A 11 בדצמבר 2014

אני היחיד שתגובות שלו לפעמים עולות ולפעמים לא? בתבנית שנראית שרירותית?

אריק האדום 11 בדצמבר 2014

אם אתה גם אוהד הפועל וגם ימני בדעותייך יש מצב שגיל שלי חוסם אותך. אתה צריך להיות או סמולני או מכביסט. רצוי גם וגם.

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

בוא נגיד ככה אם אתה רוצה להיות באופוזיציה אז הצעד הוא גאוני
גם אם אתה רוצה תפקידים בממשלה ייתכן ומדובר בצעד חכם
אבל אם אתה רוצה ראשות ממשלה זהו גול עצמי במספרת מהחצי .
הסברים..
לבני לא עוברת את אחוז החסימה הרצוג מדדה מאד.
איני מאמין שהם יתקרבו ל 23 מנדטים בסקרים של היום.
אבל הם יצליחו ביחד לגרד את ה20 מלמטה ..ועדיין השלם גדול מסכום חלקיו.
לכן אם הם באופוזיציה הם הרוויחו עוד כמה מנדטים (כולל עוד מנדט ע"ח מרץ מכיוון שמו את ציפי בפוקוס).
גם שיפור אסטרטגי לקראת מו"מ קואליציוני עתידי יהיה כאן כנראה (בהסתייגות הדם הרע של ביבי /ציפי …בכל זאת בפוליטיקה שוכחים מהר…).
אבל רה"מ אין כאן היות ואם עד אתמול הרצוג יכול היה להציע רוטציה לאיווט /כחלון /לפיד (החזק מביניהם ).
הרי שהצעה זו נמוגה .
בקיצור ניקח את איווט כמשל …עד אתמול נראה היה שהוא בשל לעבור מחנה ובתנאי שיוכל להחזיק בתפקיד רה"מ …הרצוג די הרס סיכוי זה
לכן ביבי במקרה הגרוע מבחינתו יציע לאיווט רוטציה של שנה רביעית (אם הממשלה תחזיר מעמד עד אז).
הרצוג התגלה כעו"ד גרוע מאד וליבני הוכיחה בפעם המי יודע כמה את האופורטוניסטיות שלה.

איציק 11 בדצמבר 2014

הרצוג יכול הציע לאיוט רוטציה במפלגות חצי חצי. הוא בתוך החצי שלו חצי חצי עם ציפי. יהיה לנו חידוש במדינה, רוטציה חצי, רבע, רבע :-)

היסטוריון של ספורט 11 בדצמבר 2014

אם כך הם טועים בכתובת …שיעברו לאיחוד האירופאי ויהיו נשיאה תורנית…

Amir A 11 בדצמבר 2014

בשבילי הבעיה הגדולה ביותר כאן היא האמירה של אלקין. כבר טענתי בעבר שאחד הסימנים הבולטים להתדרדרות בישראל היתה ההתרסה של דוד לפי כלפי מישה ארנס כ-"הפרופסורים האלו". אבל בעוד שאצל דוד לוי אפשר לטעון שמדובר על תחושת קיפוח אותנטית, מוצדקת או לא, מצד אליטה אינטלקטואלית, אצל אלקין אי אפשר לטעון את זה. אחרי הכל מדובר על חובב שחמט בעל תואר שני בהיסטוריה יהודית שכמעט והשלים דוקטורט בתחום. הוא שייך לאותו צד של הרצוג במשוואה של מי "חנון" ומי לא. האמירה של אלקין מצביעה על כך שבישראל 2014 אפילו האינטלקטואלים הפנימו שהשכלה ואינטלגנציה כבר אינם יתרון אלא אבן ריחיים כשאתה בא לבקש את קולו של האזרח. והאזרח שמתמוגג מדבריו של אלקין לא מבין בכלל שאלקין למעשה בז לו.

D! פה 11 בדצמבר 2014

+ מצויין אמיר

ניר 12 בדצמבר 2014

כתושב ארה״ב אתה אולי יודע שבוש האב סבל מהכינוי ״wimp" שהפריע לו מאד בחייו הפוליטיים. אולי ישראל 2014 הדביקה את אמריקה של 1988.

אביאל 11 בדצמבר 2014

גיל שלי – אתה יודע מה הכי מצחיק בכל הסיטואציה, שהרגע בחדשות דיווחו (רשת ב׳) שלבני סיפרה שבמשא ומתן שלה עם לפיד היא אפילו לא העלתה את נושא הרוטציה והמילה הזאת לא היתה בלקסיקון שלה לדבריה, זה מסביר בדיוק את האיחוד הזה.

אריאל – אבחנה מדויקת, המושג שהייתי משתמש בו הוא לא אשכנזים אלא השבט הלבן וזו בהחלט נראת כמו אחת הפעולות האחרונות, הנואשות והביזריות שלו.

אביאל 11 בדצמבר 2014

נקודה נוספת – כמו שזה נראה האיחוד הזה לא לוקח קולות מהימין אלא מכווץ קצת את מרצ, את לפיד ואולי קצת את כחלון, חשוב לזכור שלא המפלגה עם הכי הרבה מנדטים מקבלת את הזכות להקים את הממשלה אלא מי שמומלץ הכי הרבה לנשיא, ראינו את זה בבחירות בהן קדימה קיבלה 28 מנדטים והליכוד 27.

ד״ר א. 12 בדצמבר 2014

לגבי שאלת המשילות בשנתיים – יש פה צעירים שלא זוכרים את הרוטציא מאמצע שנות ה-80.
פרס קיבל את השנתיים הראשונות, והצליח במו ידיו לבלום את האינפלציא המטורפת שהליכוד ארגן פה מיד כשעלה לשלטון.

MOBY 12 בדצמבר 2014

נכון,
רק תיזכר כמה זמן לקח להגיע להסכם הרוטציה הזה.
עכשיו בתסריט הטוב ביותר נראה לך שלפיד וכחלון לא ירצו גם רוטציה? מה נעשה? ראש ממשלה לשנה?

גיסנו 13 בדצמבר 2014

גם ככה ראש משלה מחזיק פה בערך שנה בממוצע, אולי זה לא רעיון כזה רע

MOBY 12 בדצמבר 2014

ניתוח מעניין, אין ספק כשהסתכלנו על המגעים להרכבת ממשלה לפני המון המון המון זמן לא הובנה החוסר חזית אחידה של מפלגות המרכז.שנכשלה בעיקר על המוטיב של ״אני אוביל״.
השבט המפא״יניקי מתרכז למלחמת מאסף אחרונה (בהחלט?טוב זה די תלוי בזמני הממשלות…).
אני, תמיד דיברתי על בחירות ברשימות בו נראה מה ירכיבו מפלגת העבודה, כחלון ומה יהיו השינויים בלפידיאדה.
אין ספק שלליכוד, יש בעיה כרגע, אם דנון ורגב הם נותני הטון ברשימה כמות המנדטים לדעתי, תבצע צניחה חופשית. כץ וביבי לא יספיקו ליותר מ11-15 מנדטים. חלק יעברו לכחלון חלק יעברו לבנט.

MOBY 12 בדצמבר 2014

גיל, משום מה הפעם הניתוח שלך הוא קצר רואי ללא הבנת תהליכים.
המנצח הגדול מהשידוך הזה הוא בכלל…… אמיר פרץ. אחרי שהכניס לרשימות את מיכאלי וכבל, עכשיו הוריד את יחימוביץ והטיקט הנשי. הוא מוכן לכבוש מחדש את המערך אחרי שחשבו ששרף את כל הגשרים הוא מופיע מהדלת הראשית ולמנצח שיר מזמור.

איציק 12 בדצמבר 2014

ואיזה נצחון זה בדיוק. פרץ זה מישהו שאחריו פחות או יותר ילכו כלום ושום דבר. יקח 10 מנדטים וירגיש גיבור.

MOBY 12 בדצמבר 2014

כי ממחסור עבודה הוא הופך להיות מספר שתיים בעבודה ומספר שלוש בחיבור שנרקם. עם פזילה להמשך של שליטה מחודשת במנגנוני המפלגה.
לא רע בשביל אחד שהתפטר מעבודתו חודש לפני ועדת החקירה שהיתה בחיקו (אבל זה מזל צרוף) והיה אמור להיות פרשן פוליטי בערוץ 20.

MOBY 12 בדצמבר 2014

מחוסר עבודה

איציק 12 בדצמבר 2014

כלומר אתה מדבר על ניצחון של האגו שלו ולו של משהו טוב למדינה או לפחות לגוש בו הוא נמצא. בסדר…

איציק 12 בדצמבר 2014

ולו ==> ולא

MOBY 12 בדצמבר 2014

נכון מאוד איכשהו הוא מצליח שידברו על מהפכת הניילון שלא יצאה לפועל ולא על הזיגזוגים והמשחקים הפוליטיים שלו.
אמן בובות

שלו 12 בדצמבר 2014

מצחיק שמתייחסים ברצינות לרוטציה,
כאילו היה כאן לאחרונה ראש ממשלה בקדנציה ארוכה משנתיים,
כאילו מפלגת העבודה הייתה רלוונטית בעשר שנים האחרונות.

כנראה משהו בליכוד חש איום, כנראה הזיזו למשהו את הגבינה.
כנראה יש דיל מאחורי הBB, של מפלגות שמוכנות להתאחד רק כדי להעיף אותו.
וזה שאתה פרנואיד (BB), לא אומר שלא רודפים אחריך.

בין ישראל ביתנו לעבודה יש 73 מנדטים שירכיבו כנראה את הממשלה הבאה.
רובם אנשי מרכז עם אוריינטציה חילונית.
אם לוקחים בחשבון ששלום לא יהיה כאן בקרוב,
אבל צריך לחזק את הישוב היהודי בתוך הקו הירוק.
כנראה שאלו יספיקו על מנת להקים ממשלה נטולת BB כראש ממשלה.

כחלון לפיד העבודה וליברמן סגרו לדעתי רעיונית שBB לא יהיה ראש הממשלה הבא.
בנט בטוח לא מתנגד, וגם החרדים לא ישכבו עבורו על הגדר.
הייתי אומר שיש לא מעט חברי ליכוד שהיו שמחים לתוצאות בחירות נוטות ימינה,
עם ראש ממשלה אחר.

פתאום רעיון הקדמת הבחירות מבחינת BB לא נראה כמו הברקה.
אבל הי, הבן אדם החזיר את חברון עיר האבות ועדיין חושב שפרס יחלק את ירושלים,
העיר שאין בה אינתיפאדה, וכל אזרח נע בה בחופשיות בכל השכונות.

איציק 12 בדצמבר 2014

התאור לך בעייתי רק בנקודה אחת… הם לא יצליחו להחליט על ראש ממשלה מוסכם. אולי 7 חודשים בוז'י, 7 חודשים ליברמן, 6 חודשים כחלון, 6 חודשים לפיד 7 חודשים ויומים ציפי, ושלושה ימים מופז.

שלו 12 בדצמבר 2014

הכל עדיף על BB.

איציק 12 בדצמבר 2014

השאלה היא, האם זה ריאלי?
אני בעד קואליציה עם ביבי, אבל ראש הממשלה ממפלגה אחרת. שהוא יהיה שר האוצר.
אפשרות אחרת, ממשלה עם העבודה אבל ראש הממשלה ממפלגה אחרת.
כלומר, העבודה ו/או הליכוד יכולים להיות בקואליציה אך לא כשותפה הבכירה.
השאלה היא, האם זה ריאלי?

שלו 12 בדצמבר 2014

בגלל שזה לא ראלי,
המשמעות של האיחוד הוא שכנראה המפלגה המאוחדת תהיה קצת יותר גדולה וקצת יותר רלוונטית.
בניתוח קר זה מזיז אותם פוליטית לכיוון המרכז.
אולי ייקחו מספר מנדטים מיש עתיד,
גם כחלון כנראה ייקח קצת מיש עתיד ומהליכוד.
לדעתי הליכוד יאבד מכוחו, בעיקר בגלל כחלון וליברמן.
אבל האמת אין הרבה הבדל בין המפלגות ומשהו יצטרך למשול.
ביחד הם יכולים לעשות טוב עם הליכוד בתור שותף לא הכי בכיר בעידן אחרי ביבי.
יכול להיות שחלקים בליכוד ייפרדו (דנון, פייגלין, רגב, אלקין ושות') אבל אז יוכל לחזור למקורותיו.
אני מניח שחלק מהמפלגות גם יכולות להתאגד חזרה (למשל כחלון והליכוד וליברמן).
הכי חשוב שיהיה לקח שילמד מהבחירות האלה.
לא להקדים בחירות, כי אז אתה לא יודע מה יהיו התוצאות וכנראה תפסיד.
מצחיק שלאורך היסטוריה זה עובד ככה,
ואף אחד מהפוליטיקאים לא מבין את זה.

איציק 12 בדצמבר 2014

חוץ מזה, ביבי המלך לא כל כך רע, במיוחד כשהוא עם הגיטרה ומנגן (או שר, ואז לא מנגן) בלוז ;)

אביאל 12 בדצמבר 2014

שלו – נתניהו החזיק ארבע שנים בממשלה הקודמת לא ?

שטיפת המוח של התקשורת עובדת שעות נוספות, קמפיין רק לא ביבי עובד במלוא העוצמה והעדויות הן לאורך הפוסט, בדיוק כמו מול ברק ב99 (יש טור של קלמן ליבסקינד עם עדויות של בכירי התקשורת כמו אילנה דיין ומתי גולן – אז קיבלנו אדם מבטיח (אין כזה היום), תהליך שלום בו ויתרנו על הכל ו1000 הרוגים ישראלים ואז כולם נהרו שוב לנתניהו, ראש הממשלה שלמרות חצי השנה האחרונה הוא עדיין ראש הממשלה שנהרגו הכי מעט אזרחים וחיילים בממוצע לשנה תחת שנת שלטונו.

ועם יתר המועמדים כנראה ששוב יתגעגעו לנתניהו.

שלו 12 בדצמבר 2014

עד כמה שאני זוכר הרכב הממשלה השתנה במהלך הכהונה.
המתמטיקה של ההרוגים היא בעייתית ( מבלי לבדוק האם הטענה בכלל נכונה)
שאזכיר את צוק איתן?
מבצע צבאי שהצלחנו לשחוק בו את שארית יחסנו עם ארה"ב.
או את חברון כסוג של ויתור שעשה נתניהו,
מנהרת הכותל ומהומותיה…

אביאל 12 בדצמבר 2014

תמיד היו שינויים בתוך הממשלה, גם השינוי היה מינורי מאוד מבחינת השרים – בכל מקרה אתה כתבת ״כאילו היה כאן לאחרונה ראש ממשלה בקדנציה ארוכה משנתיים״ אז נתניהו היה ראש ממשלה ארבע שנים ברצף תחת הממשלה הקודמת ועוד פחות משנתיים בנוכחית זה רצף וזה קדנציה.

צוק איתן, כמו שכתבתי חצי השנה האחרונה היא יוצאת הדופן לאורך שנות כהונתו הארוכה של נתניהו. אני חושב שהמצב עם ארה״ב סביר ביחס לזה שאדם כמו אובמה נמצא בשלטון, אדם שהלך והתחנף לעולם המוסלמי בקהיר וקיבל כתף קרה, אדם שתמך באחים המוסלמים במצרים רק משום שהם נבחרו בבחירות דמוקרטיות (גם היטלר עלה לשלטון ככה) על פני הרוב השפוי והחילוני במצרים של סיסי, אדם שנותן תחת המשמרת שלו למלחמה בסוריה שגבתה מאתיים אלף בני אדם, שתחת המשמרת שלו צמח ארגון טרור רצחני ביותר, שנתן למנהיג להפעיל נשק לא קובנציונאלי במזרח התיכון, לרוסיה לחזור לעוצמה שלה ולהפיל מטוס נוסעים מעל המדינה סתם כי בא לה ואפשר להמשיך ולהמשיך – ככה שאם לוקחים את הדברים האלה בחשבון אז מצבנו עם ארה״ב הוא בסדר יחסית, יותר מזה, לא נרשמה בציבוריות האמריקאית איזה ירידה משמעותית בכל הנוגע לישראל והנשיא הבא (לא משנה מאיזה צד יגיע) הוא אם פנים הרבה יותר ידידותיות לישראל מאלה של אובמה.

חברון נכפתה על נתניהו – ובאיזה סיטואציה זה פתאום הופך לויתור ? האם אתה כולל בפרדיגמת הויתור שלך גם את סיני של בגין ? את רצועת עזה של שרון ? או את יהודה ושומרון (שטחי A) באוסלו של רבין ? גם אז אתה מתייחס לזה כעל ויתור ? או ששוב החד צדדיות נוגעת לנתניהו בלבד ?

ואני שמח שנתת את מנהרת הכותל כדוגמא, זו בדיוק מהות הסכסוך שלנו וזו בדיוק חוסר ההבנה והצביעות – השטח הוא שטח ריבוני שלנו, טבעי שנפתח אותו, בטח ובטח ובטח ובטח שמדובר על מייצגים היסטוריים שהם הקשר הישיר לכך שאני וגם אתה (גם אם לא בחרת בזה) נמצאים כאן. עובדה שמנהרות הכותל עובדות, קיימות ומתויירות והאיסלם לא התפורר. בדיוק כמו המהומה על כלום שמחמוד עבאס והפלסטינים עושים כיום בנושא הר הבית – אין ולא היה שום שינוי בשנה האחרונה במה שיהודים עושים בהר הבית, יהודה גליק ומשה פייגלין עולים להר הבית ומתפללים שם (אם אפשר לקרוא לאיזה מלמול תפילה) 15 שנה לפחות – מה שכן השתנה זו פרופגנדה מוסלמית שכל מטרתה למכור למוסלמי הממוצע כאילו היהודים באים למחוק את אל אקצא והכי מצחיק שהתקשורת הישראלית והשמאל הישראלי משתף עם זה פעולה, כי אני לא שמעתי מאף דובר מה בדיוק השתנה במה שיהודים עושים בהר הבית בשנה האחרונה לעומת 20-30 השנים האחרונות.

בדיוק כמו הנושא של מדינה דו לאומית כך נושא ההשתלטות היהודית על הר הבית – שני נושאים מצוצים מהאצבע בחסות הפלסטינים שמאומצים בחיבוק רחב ע״י התקשורת והשמאל הישראלי והם אלה שמביאים בסופו של דבר להשחרת פרצופה של מדינת ישראל. אין גבול למה שהשבט הלבן מוכן לעשות כדי להחזיר מעט ממה שהיה לו פעם.

ירוק 13 בדצמבר 2014

אביאל – כתבת תגובה ארוכה (שחוזרת על לא מעט טענות שכבר העלית קודם) ואפשר להתדיין עליה הרבה, אבל אם יורשה לי כמה הערות/שאלות בודדות:

– אתה באמת חושב שההתדרדרות ביחסים עם ארה"ב (אגב, אני מסכים איתך שהמצב עדיין סביר. לא צריך להגזים. אבל המגמה לא מעודדת. ועם כל הכבוד לחמאס, חיזבאללה, אירן וכו' – פיצוץ ביחסים עם ארה"ב הוא איום קיומי הרבה יותר על מדינת ישראל לדעתי) הוא רק בגלל אובמה הרשע וחובב המוסלמים? אני חושב שזו עמדה נאיבית משהו.

– אתה באמת חושב שנתניהו הוא ראש ממשלה טוב? איכותי? מצליח? באמת באמת? (אני נוטה להסכים שהחלופות לא נראית מלהיבות, בלשון המעטה. אבל זה לא קשור לשאלה)

אביאל 13 בדצמבר 2014

ירוק – בהחלט, ראשית תמיד היו חיכוכים עם האמריקאיים, מקום המדינה ועד ימנו, אבל אף פעם לא היה נשיא אמריקאי כל כך נאיבי שבכל נקודה של יחסי החוץ האמריקאים עשה פשלה אחרי פשלה, אגב זה לא ניסוח שלי אלא של פרשנים אמריקאיים – לא רק בפוקס אלא גם בניו יורק טיימס. הדוגמא הבולטת ביותר היא מראשית הקנדציה שלו, שבה הוא הכריח את ישראל להקפיא את הבניה בשטחים כמעט שנה בעוד שהפלסטינים בורחים פעם אחרי פעם באותה עת ממשא ומתן, מה קיבלנו ? שעכשיו כל ניסיון למשא ומתן מותנה בהקפאה של הבניה מצד הפלסטינים, צעד שהוא פגיעה פוליטית בכל ראש ממשלה ימני, אז מה אובמה עשה כאן ? פשוט הוסיף בעיה נוספת למשא ומתן.

בקשר לנתניהו, בתור אחד שמצביע לו יש לי הרבה מאוד ביקורת עליו, אבל אני חושב שאם לנתניהו ינתן חופש, כלומר לא ישבו אנשים כמו יאיר לפיד שמתכנן על כיסא ראש הממשלה לאורך כל הקנדציה וכל פעולה ופעולה שלו היא תכנון ליום שאחרי ובנוסף תיהיה לו מפלגה גדולה (30-40 מנדטים) אני חושב שנראה ראש ממשלה מצוין. אני מקווה שנתניהו יבחר ישלים קנדציה מוצלחת של ארבע שנים ויפרוש.
יותר מזה, מה באמת החלופות ? הרצוג את לבני ? הרי כל ממשלה שם תצטרך להושיב את ליברמן עם מרצ או את החרדים עם לפיד – ומה נקבל ? ממשלה שהממשלה היוצאת סופר יציבה לעומתה, נקבל עוד ממשלה בסגנון ממשלת ברק.
הרי ההיסטוריה חוזרת על עצמה כאן, שוב אנטי חזק לנתניהו בכל כלי התקשורת, בדיוק כמו ב99 – רוצה דוגמא ? ערוץ 10 הביזיוני יוצא בכותרות לפיהן אחוזי התמיכה במועמד לראשות הממשלה הם: נתניהו עם 24 אחוזים, הרצוג עם 23 – אכן מפתיע, מה לא מפתיע ומעורר שאלות ? איך גדעון סער נמצא באותו סקר עם 13 אחוזים שהוא בכלל לא מועמד ריאלי באותו הזמן להיות ראש ממשלה וגם אם כן, הוא ונתניהו לא יכולים להיות באותו סקר, אולי הם היו מוסיפים גם את כץ, שטייניץ׳, ארדן ואת כל חברי הליכוד והיו מראים שהרצוג במקום הראשון – זו אחת מעשרות דוגמאות רק מהימים האחרונים של הקמפיין הביזיוני, שבו השמאל מוכיח שוב ושוב ושוב שהוא ליברלי ונוח רק איפה שנוח לו.

קובי (מכביסט) 12 בדצמבר 2014

"אין שני מלכים שולטים בממלכה אחת" שכח מזה!

שלו 12 בדצמבר 2014

בכל מקום שבו שטייניץ' מלגלג על מישהו או משהו אני חושד.
אזכיר את הלגלוג המשותף שלו ושל ביבי לפני הבחירות הקודמות:
http://www.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000815357

אח"כ התבררה האמת העירומה.
והוא עוד מעביר ביקורת על שרי אוצר…

ג'וש 18 בדצמבר 2014

טקסט מטומטם.
בוז'י לא ראוי להיות ח"כ – זכות השתיקה בפרשת העמותות.
אנטי ביבי זה לא מדיניות.
ואני לתומי חשבתי שנכנסתי לבלוג ספורט/כלכלה….

Comments closed