יום הולדת ספורטיבי מוצלח

בתי הדין הצליחו, אני מבטיח לא להתפרץ יותר לכר הדשא, לא לנקוט באלימות, ולא לקרוא קריאות גזעניות.

נפרדנו אתמול בדמעות מהאצטדיון ה"ביתי" שלנו בנתניה. טוב אולי אני לא ממש אתגעגע לנסיעה בת שעתיים למגרש הביתי, אך לפחות מכבי סיפקה אתמול תצוגה מוצלחת במיוחד כאקט הסיום לעונש המגוחך על ההסתדרות לכדורגל בישראל. מה שכן עונש הרדיוס השיג את מטרתו, אני בטוח שאני אישית לא אפרוץ יותר למגרש, לא אקרא קריאות גזעניות, ולמען האמת גם לא אקלל את אמו של השופט. ההרתעה הושגה, כל הכבוד לבית הדין.

*

אתמול חל יום הולדתי ה45 אותו חגגתי עם בני באצטדיון בנתניה. אספנו איתנו בדרך את התולעת על מנת שתעדכן אותנו באמצעות הטלפון הנייד על העיכובים בדרך, ועל האיחור במשחק. אני בהחלט מודה למכבי על כך שוויתרה על המנהג הקבוע של לתת פור לקבוצה היריבה בחמש הדקות הראשונות. למרות שאני נוטה לייחס זאת ליום ההולדת שלי, סביר שהסיבה אינה קשורה לכך בהכרח. פשוט התחיל הסיבוב השני, ובהתאמה מכבי אכן נראית טוב בכל הפאזות במגרש. משחק ההגנה של הקבוצה לא איפשר למכבי פתח תקווה להריח את הרחבה. המסירות והתנועה בהתקפה נראו מצויין. בקיצור, בהחלט רואים שלמאמנים זרים אין מושג, איך אדון פאקו לא מבין שזהבי הוא לא חלוץ? תארו לעצמכם שמכבי היתה משחקת עם ההרכב הנכון, היא בטח היתה מבקיע לפחות שני גולים למשחק, והחלוץ היה מבקיע כמעט כל משחק.

*

היתרון באצטדיון בנתניה נעוץ באפשרות לעבור מקום ישיבה במהלך המחצית. כך ישבנו בצד שאליו מכבי התקיפה בכל מחצית, וטוב שכך, החלקים המעניינים של המשחק שוחקו אך ורק בקרבת השער עליו שמר שוער מכבי פתח תקווה. ההתקפה שפתחה את המחצית השנייה היתה נפלאה, עושה רושם שנוסא מתחיל למצוא את מקומו במערך בצד שמאל, ולמרות השגותי גם מיטרוביץ על חשבון ראדי בצד ימין נראה במקומו. אנחנו מאמני היציע בהחלט מכירים טוב יותר את הקבוצה מהחובבן שמסתובב על הקווים, אך מסתבר שיש הגיון בשגעון.

*

כשחזרנו הביתה הגענו בדיוק בזמן כדי לראות את סנט לואיס ראמס מוציאים חוזה על אודל בקהאם ג'וניור מתנת יום ההולדת היפה ביותר שקיבלתי השנה, אך ללא הצלחה. מול קבוצת הגנה לא רעה, איליי נתן 391 יארד ב25-32 ושלושה ט"ד, אחד מהם מסירה של 80 יארד לאודל. בקיצור גם הכחולים סיפקו משחק ידידות נחמד, ויום ההולדת סוכם בהצלחה.

*

ראיתי את הציטוט של ערן זהבי לגבי ההרכב של שרף. אותי אישית כל ההשוואות ההיסטוריות ממש לא מעניינות. כמו שלא הייתי מחליף את איליי בג'איינטס בשום קווטרבק אחר, גם אין שום שחקן בהיסטוריה הישראלית אותו הייתי מעדיף על זהבי במכבי. מאוד ייתכן שהיו שחקנים רבים טובים ממנו בהיסטוריית הכדורגל הישראלי, אך התרומה של זהבי לנצחונות ולתארים של מכבי היא תרומה ייחודית, ובלתי ניתנת להחלפה. כמובן שאני רגוע לגמרי במקרה שזהבי יחליט לעבור לשחק באנגליה, שכן במקרה זה אולי לא נמצא מחליף הולם, אך בהחלט אני מצפה שהקבוצה תהיה חזקה מספיק כדי לקחת אליפות גם כך. אבל, מאז 1977, העונה הראשונה בה התחלתי לראות משחקי כדורגל בישראל, אני לא זוכר עונה כה דומיננטית של שחקן כדורגל ישראלי. היכולת להבקיע מדי משחק, היכולת להרים את הקבוצה על הכתפיים ולהתמודד עם הציפיות, היא יכולת מרשימה במיוחד, גם אם הכדורגל הישראלי אינו מהבולטים באירופה. אני בטוח שגם אוהדי חיפה המתאמצים למצוא השוואות ששמות את זהבי במקומו ה"נכון", היו שמחים מאוד לקבל אותו לקבוצתם.

 

מי תצטרף לבורוסיה דורטמונד?
החופשה המחוברת

53 Comments

אריק האדום 22 בדצמבר 2014

שכחת לציין את המעצרים הנוספים של פעילי להב"ה… בהחלט היום שלך אתמול.
ואף פעםזה לא מאוחר,אז מזל טוב.

ניב 22 בדצמבר 2014

יפה גיל,
מכבי אכן נראתה טוב אתמול.
ליאני לא- כרגיל (לא התאפקתי).
עלה לי רעיון לא קשור- מכבי סל צריכה להרים קמפיין "חמישי בערב", להראות משפחה שמחה בצהוב, אוכלים, שותים בירה, מדברים ונהנים ולעומתם משפחה באפור, יושבים בנפרד, אוכלים קורנפלקס ובוכים על מר גורלם.

אחד שקורא 22 בדצמבר 2014

האבסורד הוא שהעונש שנותנים בתי הדין הוא אך ורק על האוהדים. אני, מנוי בשער 13, עשיתי פרסה אתמול במחלף הכפר הירוק, לשם הגעתי אחרי 40 דקות נסיעה (אני גר באזור שוק הכרמל). נאלצתי לוותר על משחק עליו שילמתי ממיטב כספי, שלא לדבר על שאר ההוצאות שנאלצתי להוציא בשביל להגיע לשני משחקי "הבית" האחרים שהיו לנו, בעוד שלקבוצה עצמה, למעשה לא נגרם נזק כלכלי אחרי שהעבירו את הרדיוס השני לסמי עופר.

שיטת הרדיוסים היא ארכאית ומיושנת וצריכה להיעלם מהעולם. רק קנסות לקבוצות (גבוהים כמה שניתן) והפחתת נקודות (במקרים חמורים במיוחד). את הדין צריכים למצות עם האוהדים המתפרעים באופן פרטני, ולהפסיק לאלתר את הענישה הקולקטיבית, במיוחד בעונה כזו בה נשברים כל שיאי הצפייה במגרשים.

ran 22 בדצמבר 2014

אל מה ולמה הקבוצה אשמה
מכבי הרחיקה אוהדים מרצונה החופשי בכדי למגר את הגזענות ביציעים שללה מנויים לאוהדים מתפרעים, אז בגלל ש 4 בבונים ערסים הרגישו שפואד השפיל אותם (לא את ערן זהבי אותם) הקבוצה צריכה להיענש???
יציע שלם שזורק מצתים צריך לגרור ענישה על הקבוצה (קנסות רדיוסים סדירת שער אבל באמת לא העברת המנויים משער 5 לשער 8) אלימות פרטנית – פגיעה חזקה בכיס של האוהדים, עד שלא נראה עוד אנשים כמו קורנפיין שהביא את הבבון היאושלמי שלו להתחנן שיסלחו לו זה לא ייגמר
דרך אגב לא הייתי שןלל גם עבודות שירות במרכזים ערביים על קריאות גזעניות

אחד שקורא 22 בדצמבר 2014

אני טוען שלפני שאוהד לא מעורב נענש, צריכים להפעיל סנקציות יותר חמורות על הקבוצה עצמה. לי, כאוהד, חד משמעית אין שליטה על אותם 4 ערסים בבונים ואני נענשתי בחומרה רבה יותר (אם מנטרלים את הפחתת הנקודות) מהקבוצה.

ran 22 בדצמבר 2014

מסכים איתך שעונש רדיוס במקרה זה הוא מחותר ולא משיג את התוצאה
לעומת זאת במקרה של שירי גזענות אפשר לראות את כל בלומפילד חוץ מהקומץ שורקים בוז. וזה אומר שהנאס להם לרבל עונשים (ואולי שהם גם קצת יותר נאורים)
מצד שני הקבוצה לא אשמה ולא יכולה למנוע התפרצות של בודדים. ולכן העונש צריך להיות
1. במידה ונתפסים הגורמים להפרעה (4 הבבונים להלן) עונש כספי כבד לכל אחד מהם
2. במידב ובקבוצה לא מספקת את השמות עונשי רדיוס וקנסות לקבוצה

זה מה שיגרום לאוהדים ולקבוצה להוקיע מהם את מפירי הסדר
נ.בץ 2 חוויות הכדורגל הכי גרועות שהיו לי היו בסמי עופר ואתמול הדרך פשוט הוציאה כל חשק

גיסנו 22 בדצמבר 2014

כבר קרה למכבי שהעבירו שמות והפרקליטות/בית הדין הקלו בעונש שלהם עד כדי ביטלו אותו לחלוטין. ואז אוהדים אלו פועלים בכוונה כדי לפגוע בקבוצה בתור סוג של "נקמה", כי מה אכפת להם אם זה יעלה למיץ' עוד 50 אלף דולר…ואז מכבי שוב נענשת כאילו היא לא עושה כלום, והמעגל חוזר חלילה.

הענישה במקרים כאלה חייבת להיות פרטנית נגד אוהדים מתפרעים.
לעומת זאת בתוך כל הבלגאן של הדרבי שכחו שאצטדיון שלם משער 13 דרך שער 5 עד שער 7 זרק חפצים על ערן זהבי בדרכו לרדת מהמגרש. זה בפני עצמו מצדיק עונש כגון רדיוס שמעניש קהל שלם. על הפריצה של פואד צריך להעניש את פואד. על הפריצה של 3-4 מטומטמים צריך להעניש 3-4 מטומטמים, ולא 11000 אחרים.

ran 22 בדצמבר 2014

גיסנו 100% מסכים איתך
ולכן קראתי לענישה כזו, לשמחתי את הגזענים שקיללו את ראדי (שחקן בית של מכבי ושחקן שמייצג את נבחרת ישראל למי ששכח) הרחיקו לכמה שנים

יוסי 22 בדצמבר 2014

מסכים עם רן ! בפעולות אלימות שנעשות ע"י אנשים בודדים, שידוע מי הם – יש להעניש בחומרה את האוהד בלבד. לא הקבוצה ולא האוהדים האחרים !
הדוגמא של קורנפיין נהדרת, חבל שוויתר לו… הייתי רוצה לראות את כל לה-פלימייה משתתפים כספית בכדי לעזור לסמרטוט שיודע לנפח חזה ביציע ואז להשפיל מבט ולהושיט יד לצדקה

שגיא 23 בדצמבר 2014

מסכים גם כן, אבל יש לסייג.
צריך להעניש גם את הקבוצות במקרה של "מפגע" בודד, אם הן לא מראות שעשו את מירב המאמצים להעניש מצידן את אותו אוהד. כלומר, אם הקבוצה לא הוכיחה שהיא תפסה את אותו אוהד, הרחיקה אותו לתקופה משמעותית ואף תבעה אותו תביעה אזרחית, אז יש להעניש את הקבוצה במלוא חומרת הדין.
אותו כלל צריך לפעול גם אם מדובר בקבוצת אוהדים שניתן לזהות אותה כארגון. כלומר, אם האולטרס של הפועל שמים שלט "יודנרט" על כל היציע, הקבוצה צריכה להיענש בחומרה אלא אם כן הראתה שהיא פועלת כנגד אותו ארגון אוהדים – מרחיקה אותם ממשחקים, מפסיקה לתמוך בהם בכל צורה ואוסרת עליהם להכניס אביזרי עידוד שמזוהים עם הארגון.
העונשים על הקבוצות צריכים להיות חמורים פי כמה ממה שהם היום כדי שהקבוצות יפחדו פי כמה להסתבך עם בית הדין מאשר להסתבך עם האוהדים שלהן.

דניאל 22 בדצמבר 2014

מזל טוב !!!

משחק טוב מאוד של מכבי במיוחד החצי השני,אם אני לא טועה זו פעם ראשונה העונה שמכבי עולים למחצית השניה עם אש ברגלים מזכיר את התקופה של סוזה.
לגבי עונש הרדיוס אין מה להוסיף על עונש מטופש רק שאתמול רמי וייץ בשידור העלה נקודה מעניינת איך זה שכל הנתונים מהדרבי נמחקו (אין שערים אין נקודות) אבל את האדום של זהבי לא ביטלו ?

לגבי זהבי אין מה להוסיף האיש פשוט לא ייאומן ואני ממש לא רוצה לראות אותו עוזב אני מרגיש שהוא חייב לנו הופעה בצ'מפיונס ואני דווקא אהבתי את העקיצה שלו לאלון מזרחי זה מראה שהאיש חי את ההשגיות ואת השיאים המטורפים שלו וזה רק גורם לו לרצות עוד

גיסנו 22 בדצמבר 2014

מה שקרה על הדשא עשו הקבוצות, שאותן יש להעניש כמובן בכל הכוח על מעשים של כמה חוליגנים.
את האדום ההזוי הוציא השופט, שהוא כידוע אתרוג שאין לגעת בו ולעולם לא טועה – ולכן האדום נשאר בתוקף.

עכשיו שוב בא לי להקיא.

ועוד קצת בחילה – עופר עיני עדיין לא אמר מילה אחת מאז שמונה ליו"ר ההתאחדות.

ניב 22 בדצמבר 2014

השתגעת? מתי יש לו זמן לדבר עם התקשורת?
ועוד על מה? ההתאחדות לכדורגל? זה ג'וב צדדי בשביל שיכתבו עליו בעיתון.
לניהול השוטף יש את החלובאים והלוזונים.
עיני אדם עסוק, אין לו זמן להתעסק עם הדבר הזה שנקרא כדורגל ישראלי.
(בנקים זה חשוב, אישה חדשה זה חשוב, אספירציות פוליטיות משוערות זה חשוב).

גיסנו 22 בדצמבר 2014

הוא לא בחופשה בחו"ל כבר איזה חצי שנה?

אבישי 22 בדצמבר 2014

מה שגורם לי לתהות האם גם צהוב שקיבל שחקן בדרבי (ואני לא זוכר מי קיבל, אם בכלל), נחשב במניין ספירת הכרטיסים הצהובים?

תולעת 22 בדצמבר 2014

הכרטיסים נספרים (בגלל זה זהבי הורחק אוטומטית מהמשחק מול נתניה).

דניאל 22 בדצמבר 2014

אז זהו שההיגיון פה לא מובן למה כרטיסים כן ושערים לא ?

תולעת 23 בדצמבר 2014

אוהד תקף שחקן והשחקן הורחק ואתה מחפש היגיון בזה

אזי 22 בדצמבר 2014

מזל טוב גיל.

מכבי נראתה מצויין ואכן פאקו הוכיח שהוא יודע מה הוא עושה כשערן זהבי כבש בפעם הראשונה העונה מעמדת החלוץ.
כמו כן הוא הוכיח שהשיטה שלו מושלמת כשבמשחק הכי טוב שלנו העונה שיחקנו סוף סוף עם שחקן בצד ימין ושחקן בצד שמאל.

אז אני חושב שהציניות שלך בפוסט הזה מוגזמת.
כן, פאקו הוא מאמן מצויין.
כן, אני חושב שמכבי מנצחת הרבה בגלל שהיא קבוצה מגובשת עם שחקנים מדהימים ולא תמיד בגלל המערך של פאקו.
כן, קבוצה שמשחקת חצי עונה באותו מערך, מוזר ככל שיהיה, תשתפר בעבודה במערך הזה (כמובן שצריך מאמן טוב כדי שקבוצה תשתפר, ופאקו הוא מאמן טוב)

והכי חשוב – כן, נוסא נתן אתמול משחק טוב. עדיין לא הבנתי מה התפקיד שלו על המגרש.

אזי 22 בדצמבר 2014

לגבי המשחק בלי קשר לפוסט –

– טל בן חיים נתן משחק מעולה, כשהפעם פחות שרף את הקו אבל הראה ורסטיליות בפריצות למרכז, דאבל פאסים ובעיטות חדות לשער.
– ברק לוי חייב להשאר השוער הראשון של מכבי למשך כל העונה. לא יכול להגיד חד משמעית שהוא יותר טוב מחואן פאבלו, הוא בטח לא פחות טוב ממנו.
– עד שמכבי עולה ליתרון והיריבה משחקת בונקר, גל אלברמן יכול לעלות עם כוס קפה למגרש.
– כשמיטרוביץ' דופק משחק – הוא דופק משחק!
– ואני לא מבין בשביל מה יושבי שער 11 הטריחו את עצמם עד לנתניה בשביל לעודד את עצמם, הם יכלו לעשות את זה בגינה הציבורית הקרובה לביתם. חבורה של אפסים.

ארז 22 בדצמבר 2014

לא הייתי במגרש אבל ההתרשמות שלי מצפייה בטלוויזיה שהאולטראס לא עודדו ב-25 הדקות הראשונות. חזרנו לתקופת החרמות או שסתם היה להם קצת קר..?

אזי 22 בדצמבר 2014

הם המציאו איזה שיר חדש. לא הבנתי את כל המילים אבל התרשמתי שהוא על עצמם.
הם שרו אותו החל מרבע שעה לפני שריקת הפתיחה ועד הדקה ה30 רצוף (למעט הפסקה אחת בדקה ה12, בשיר של מני לוי).
זה נשמע לך שהם לא עודדו כי אולי 50 אנשים הכירו את השיר ורק הם שרו אותו.
בערך בסביבות הגול של ערן זהבי זה נפסק

גיל שלי 22 בדצמבר 2014

הם המציאו איזה שיר חדש אתמול על כמה הם נפלאים, ולא ויתרו לנו לשנייה, פשוט אוהדים את עצמם.

גיסנו 22 בדצמבר 2014

אז קודם כל מזל טוב!! דרך ראויה לחגוג.

משחק מצויין, אפילו נוסא שבד"כ מחרפן אותי היה טוב מאוד.
אני עדיין פחות אוהב את המערך שבו זהבי חלוץ מרכזי. לי זה נראה שזה תוקע את מכבי יותר דקות ממה שזה עובד. אולי אם הייתה לנו אירופה השנה זה היה מועיל לתרגל מערך כזה, כרגע נראה לי שהמשחק זורם יותר כשזהבי מגיע מהקישור ויש חלוץ 9 אמיתי בין טב"ח (מצויין) לדור מיכה (גם כן מצויין).
אהבתי לראות שהפאקו-פרס חזר, היו דקות שהיה לחץ מעולה על ההגנה של פ"ת שפשוט לא ידעו מה לעשות עם עצמם.

אולי זה כי אני משוחד, אבל יש לי הרגשה שברק לוי משרה יותר בטחון על ההגנה מאשר חואן פאבלו. אני באמת חושב שהגיע הזמן, בעונה כזו בלי אירופה, לתת לו לרוץ בהרכב עד סוף העונה ולהפוך אותו לשוער ראשון אמיתי.
וכמה חבל לי על בן בסט. שחקן שאני מאוד אוהב וחבל לי שזה לא מסתדר במכבי, לא יודע אם זה המאמן או השחקן או שילוב של שניהם ביחד. היית רוצה שישאילו אותו לחצי העונה הזו ושיחזור בכוחות מחודשים לאירופה בתחילת העונה הבאה – במיוחד כשפריצה ככל הנראה יחזור למשפחה שלו בשבדיה ולא בטוח שחוזיהם של בדש ויצחקי יחודשו.

עכשיו רק לקוות שישמרו על היכולת והמומנטום האלה, אני מת שנדרוס את ב"ש בבלומפילד (לאור המשחק הקודם זה לא מרגיש לי בשמיים) ונשתיק כבר את כולם.

דניאל 22 בדצמבר 2014

לגבי נוסא אני עדיין לא התרשמתי,

לגבי טב"ח ומיכה אם אני לא טועה באחד הפודקאסטים של טב"י יובל דיבר על זה שבשביל לפרוץ הגנות של שלושה בלמים צריך תנועה של הקיצוניים למרכז (כמו שטב"ח עשה בשני השערים שלו) ככה שאם יש שיפור אז הוא רק מהכיוון של התנועה שהיתה חסרה במשחקים הקודמים.

לדעתי בן בסט לא מתאים ,בכל הקבוצות שהוא הצליח היו קבוצות נחותות ככה שהוא שיחק בעיקר על מתפרצות עם הרבה שטח במכבי של היום אין שטחים ולכן הוא לא יכול לבוא לידי ביטוי.

לגבי ב"ש לא יודע אבל יש לי הרגשה שהעונה הזו שום דבר לא הולך בקלות

גיסנו 22 בדצמבר 2014

חשבתי שבן בסט ישחק קצת כמו שאלירן עטר שיחק בעונה של אוסקר, אבל גם מייעדים אותו לשחק כחלוץ שפיץ (וזה הוא לא) וגם ככה פתאום זהבי משחק שם ומשאיר 4 חלוצים קלאסיים על הספסל. בנוסף בן חיים מצויין בשמאל מפתיחת העונה ותפס את המקום באופן די קבוע.

בן בסט היה יכול להיות אידיאלי לדעתי בסגנון ה 3-5-2 שסוזה הנחיל שנה שעברה, לצד זהבי כמו שיצחקי היה. גם בנבחרת הוא היה מעולה בעיקר כשתומר חמד שיחק לפניו. אני חושב ששילוב נסיבות בעייתי מוביל לזה שהוא לא רואה הרבה דשא, עדיף לדעתי שיושאל לחו"ל ויראה קצת דשא ואז יחזור בתחילת העונה הבאה עם הכנה כמו שצריך וכחלק אינטגרלי ומרכזי יותר בקבוצה. לא בטוח שאני מסכים לגבי עניין השטחים – אמנם למכבי אין שטחים אבל טב"ח צריך אפילו יותר שטחים מבן בסט והעונה בינתיים הוא פורח – זה יותר עניין של בטחון ושל הרגלים. אם בן בסט היה משחק תמיד אני מאמין שהוא היה מוצא את האיזון בהרכב ומתחיל לכבוש כמו שהוא יודע.

ולגבי ב"ש – אין לדעת, אני מאוד מקווה….בבלומפילד הסיפור יהיה שונה לגמרי, ומאזן הזדמנויות באזור ה 27-6 לא ייגמר בתוצאה של 3-2 לטובת הצד שהגיע ל 6 הזדמנויות.

ניב 22 בדצמבר 2014

נראה לי שהם התחזקו מאז המשחק האחרון.

יוסי 22 בדצמבר 2014

פוסט נפלא, כרגיל…

1. עונשים מטופשים שלא תורמים מאומה לשיפור הענף, עד מתי?
2. מזל טוב עד 120 אליפויות! מכבי משחקת את הכדורגל הכי מרגש שקבוצה שיחקה פה בשנים האחרונות, כל מאמן מביא איתו פילוסופיה שונה… תענוג של מועדון – הכל דופק "לפי הספר"… פאקו – היחיד שאמר שהוא מעדיף 5:2 על 1:0 ובאמת משחק בצורה שתומכת באמירה
3. נוסא בעל פוטנציאל שישראלי לא יכול להגיע אליו (פיזיות, אתלטיות וכו'), מתחיל למצוא את מקומו… הרי גם את מיטרוביץ רצו לזרוק ועכשיו ניתן לומר שהוא הקשר 50/50 הטוב בארץ by far. אני הייתי מנסה את נוסא/מיטרו/ראדי יחד (מאמן יציע מספר 1) ע"ח אלברמן…
4. חבל שלא מכירים בארץ פוטבול – משחק אדיר !
5. לא היה שחקן שהפגין כזו דומיננטיות בעקביות… ערן זהבי משחק את הכדורגל הכי טוב ששיחק ישראלי בליגה (לפחות ממה שאני ראיתי… מאז 1986 בערך). שחקן מרגש, בעיטה פצצה, קבוצתי, צנוע (כןֱֱ! לא שחצן כמו ברקוביץ', אווירון, רביבו וכו'), יעיל בצורה מפחידה, קילר אינסטינקט, שליטה בכדור, משחק בנגיעה, וירטואוז, אפילו כובש בראש – והוא בכלל קשר, לא חלוץ!
לוקח אותו במקום כל אחד אחר בנבחרת ההיא !

סימנטוב 22 בדצמבר 2014

אני לא כל כך עוקב אחרי הליגה (צרותיו של אוהד הפועל פ"ת) אבל פוסט נהדר

טל בן יהודה 22 בדצמבר 2014

קריאה מהנה.

עידוקוליס ליפשיץ 22 בדצמבר 2014

אודל בקהאם !!! איזה תצוגה.

לגבי "כמובן שאני רגוע לגמרי במקרה שזהבי יחליט לעבור לשחק באנגליה…." – מזכיר לך את 2002/03. אז חיפה פתחה את העונה עם 9 או 10 נצחונות רצופים ונראתה 2 רמות מעל הליגה. בינואר יעקובו עזב, ז'וטאוטאס נפצע והעייפות מהעונה הארוכה באירופה גבתה מחיר. הסוף הוכרע בהפרש שערים.
היו מקרים, בקיצור.

קורא 22 בדצמבר 2014

אני אוהד מכבי חיפה ובהחלט מעריך את התרומה האדירה של זהבי שסביר להניח שתוביל לעוד אליפות צהובה. עם זאת, לא הייתי רוצה לראות אותו בקבוצה שלי מאחר והוא אדם קטן, ובעיניי האישיות חשובה יותר מהכל.

זה לא אומר שאני לא מפרגן לו על ההישגים, פשוט לא מת על האישיות, ממש כמו שלא מתתי על האישיות של רפאלוב למרות שהוא שחקן גדול.

דניאל 22 בדצמבר 2014

זה בסדר, נראה לי שהמועדון שלך מיישר איתך קו וגם הם בוחרים שחקנים לפי אישיות ולא לפי התרומה שלהם על הדשא.

מעבר לזה אני לא רואה שום בעיה באישיות שלו חוץ מהפיו פיו שהוא עשה לאוהדי הפועל שזה דבר לא כ"כ מתאים (וגם זה קשה להבין מה הוא סובל מהנבלות האלו שגרם לו להחזיר כך)

להשוות בין זהבי לרפאלוב ??? נו באמת

הא וראיוס אחלה אישיות

גיסנו 22 בדצמבר 2014

אתה מכיר את זהבי אישית?
ישבת איתו לקפה פעם?
מה אתה יודע על האופי שלו? על איך הוא באמת עם החברים לקבוצה ולא רק מה הוא אומר לתקשורת כשבד"כ שואלים אותו שאלות מפגרות?

זהבי תמיד מושך תגובות קיצוניות. מעבר לזה שבניגוד למשל לברקוביץ' בעל האופי המושלם, הוא תמיד קודם כל מפרגן לחברים שלו ורק אחר כך מדבר על עצמו – אז לפחות הוא מנסה להראות שאכפת לו ממה שקורה סביבו ולא רק מעצמו.

אוהבים לומר ש"רק הכסף מעניין אותו" – הוא קיבל הצעה מבאזל לפי דיווחים על סך מליון יורו לעונה. שדרוג של כ 50% לשכר שלו במכבי אחרי שדרוג חוזה. וליגת אלופות מובטחת. והוא לא הלך. אז אולי בכל זאת מעניין אותו משהו חוץ מכסף?

כל הזמן מוצאים איך לבקר אותו מקצועית לא משנה מה הוא עושה – אז הוא קודם כל עונה על המגרש ורק אח"כ עוקץ בראיונות (ע"ע "אז עכשיו יש לי מקום בסגל של שלמה שרף?). וכשהוא מתראיין הוא אגב אחד המרואיינים היותר חריפים, אינטליגנטים ורהוטים שיש בכדורגל שלנו.

אז אני לא מכיר את זהבי אישית, וחוץ מזה שהוא גדל בהפועל ועבר אחרי שנה וחצי בחו"ל למכבי (נדמה לי שהוא לא הראשון והוא אפילו לא עשה מעבר ישיר אבל מה זה משנה?) מה שהתברר כהחלטה מקצועית מעולה – אני לא רואה שום סיבה להכריז עליו כעל "אדם קטן" או אפילו "חרא בנאדם"…

קורא 23 בדצמבר 2014

שתי התגובות שלכןםזורקות מיד את עניין האופי חזרה למכבי חיפה, וזו תגובה לא חכמה, מאחר ולא אמרתי ששחקני מכבי חיפה מושלמים, רק אמרתי איזה שחקנים אני אוהב, ולעתים גם במכבי חיפה יש שחקנים שאני לא מת על האופי שלהם, כבר אמרתי, ליאור רפאלוב כמשל ראשוני בלבד, וגם על האופי של ברקוביץ' לא מתתי.

אני יודע ששחקן שבכל מסיבת עיתונאים פולט איזו שטות אחרת שכולה אגו, החל מ"יש לי מקום בנבחרת של שרף" וכלה ב-"איפה אלי גוטמן היה כשהתקיפו אותי" הוא שחקן עם אופי שאני לא מת עליו. נכון, שיפוט שטחי, אבל זה כל מה שיש לנו לעבוד איתו, והדימוי שהוא יצר לעצמו הוא לא חיובי. האם זה הופך אותו לשחקן פחות גדול? לא. האם זה הופך אותו לאדם פחות גדול? בהחלט כן.

גיסנו 23 בדצמבר 2014

לא ציינתי את ברקוביץ' כי הוא מחיפה, ציינתי אותו כי הוא השחצן הכי גדול שזכור לי בכדורגל הישראלי.

זהבי נשאל על גוטמן במסיבת עיתונאים. אולי זה היה מעט מוגזם, אבל אני חושב שיש בסיס בזה שמאמן לאומי לא מגיב לאירוע כזה שקורה בליגה המקומית שלו. ככה נהוג בהרבה מקומות.
את ה"נו, אז עכשיו יש לי מקום בנבחרת של שרף?" הוא אמר אחרי שבכל הכתבות לקראת ואחרי ישראל-בוסניה, וההשוואות לנצחון ההוא על אוסטריה, אלון מזרחי ואולי גם שרף עצמו אמרו שלזהבי אין מקום בנבחרת ההיא ושהוא בכלל לא שחקן כזה טוב. אז אחרי שהוא כבש משחק ליגה 17 ברציפות – משהו שגם האווירון הגדול לא עשה – הוא עוקץ בחזרה אחרי שקודם כל ענה על המגרש.

מצטער, אני לא מבין מה אדם קטן בזה. אין הרבה הבדל ממה שבוזגלו אומר אחרי משחקים, ואותו לא מפסיקים להלל על "צניעות".

שגיא 23 בדצמבר 2014

שיהיה בהצלחה עם תואם נמני שהחזרתם מאנגליה. מיום ליום רואים את האישיות הנהדרת המתפרצת ממנו…

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2014

גיל, מזל טוב (בהחלט מתנות נאות ליום-ההולדת).
זהבי באמת מאוד דומיננטי, ומקווה שיצליח באחת המליגות הגדולות של אירופה וכמובן גם בנבחרת. חושב שהיו שחקנים ישראלים מאוד משמעותיים (קשה לקבוע אם יותר או פחות, עניין סובייקטיבי, בכל זאת) גם בעונות בהן צפיתי בכדורגל ישראלי (מ-1994): אלון מזרחי וברקוביץ' באליפות של 93-94, נמני בשתי האליפויות בעונות הבאות, רביבו בחיפה בעונות המקבילות לאליפות של מכבי, בניון בתחילת שנות האלפיים בחיפה…

שלו 22 בדצמבר 2014

אז ראיתי את המשחק.
וכבר זמן מה אני חש שאני לא ממש תופס מה קורה כאן.
אנחנו לא מבינים כמה פאולו סוזה היה גדול.
אנחנו לא מבינים כמה המאמנים האירופאים גדולים עלינו.
יש הרבה מידע על הקבוצה שאנחנו לא יודעים,
למשל שפריצה פצוע די הרבה זמן, למשל כמה הוא משפיע על הצעירים במקצוענות שלו.
על כך שברק לוי פישל במשחק שניים הראשונים, כי הוא חלוד ולאט לאט הוא צובר ניסיון,
תפקידו של חואן פאבלו הוא להיות שם עבורו, לתת לו ביטחון.
לשחקנים לוקח זמן להיכנס לכושר ועונה זה דבר ארוך.
הנה מגיע יומו של ראדי להשתלב ולתת את שלו (ובמקביל אלברמן יורד קצת בדקות)
ויהיו ימים שבן בסט או בדש או יצחקי יהיו אלו שמביאים את הנקודות.
ואולי רק אולי כאשר דור פרץ יבשיל אפשר יהיה להביא מגנים זרים.
אבל עד אז השדרה המרכזית חייבת להיות יציבה.

אנחנו מסתכלים על דור מיכה וטל בן חיים,
אבל כמה זמן הם עוד ישחקו כאן.
אולי עוד עונה.
ואם מכבי תתייצב כתחנה בדרך לאירופה (לישראלים ולזרים) מצד אחד.
ותחנה אחרונה לאירופאים בינוניים בדרך לפרישה, לשחק בבמה הבין לאומית.
יורדי עשה את שלו.

מעניין עוד כמה זמן ב"ש וק"ש יחזיקו מעמד.
לי זה נראה כמו עניין של 4-5 מחזורים.

אלכס דוקורסקי 22 בדצמבר 2014

שלו, ב"ש וק"ש יהיו בצמרת הרבה יותר מחמישה מחזורים, לטעמי. עד סוף העונה, אם לדייק. כמובן, שזוהי השערתי בלבד, שמבוססת על משחק או שניים (לא יותר) שצפיתי בהן ובמכבי העונה. ישנו יתרון קל לאחרונה עליהן (בעיקר מבחינת הנסיון ואולי הערך המוסף של זהבי) אבל באר שבע וקרית שמונה מאוד יציבות, ולא רואה מדוע אינן יכולות להמשיך כך עד אמצע מאי.
מעבר לזה, מסכים איתך שהמאמן והצוות, ג'ורדי ופאקו במקרה הזה, רואים את הדברים מזוית שונה מאיתנו, הצופים והאוהדים מול המרקעים ובמגרשים. הם מתכננים לטווח ארוך, והשחקנים שאינם משחקים קבוע בהרכב – פעמים רבות תורמים בצורה שונה מחוץ למגרש (חברתית ומקצועית).

גיסנו 23 בדצמבר 2014

אפשר יהיה להעריך את יכולתן של ק"ש וב"ש לרוץ באמת לאליפות רק אחרי המשחקים מול מכבי בבלומפילד.
בשני המשחקים שמכבי הפסידה להן זה לאו דווקא היה בגלל יכולת עליונה, בטח שלא במקרה של ב"ש.

אם הן יצליחו לא להפסיד, או לפחות להציג משחקי כדורגל ראויים (מה שב"ש כשלה לעשות בבלומפילד שנה שעברה למשל) יהיה על מה לדבר.

מה גם שלק"ש אין שחקני מאני טיים אמיתיים, ומאור בוזגלו עוד לא הוכיח שהוא מסוגל לא להיעלם כשבאמת צריך אותו במשחקים המכריעים.

ובעיקר – ככל שק"ש וב"ש מתייצבות במשולש הצמרת יחד עם מכבי – גם הם הופכות להיות ה team to beat, גם נגדן קבוצות קטנות יותר פתאום מתחילות להתאמץ ובאות עם גישה דומה יותר למשחקים נגד מכבי – בואו נסתגר ונקווה לעקוץ. ולמרות הנצחון היפה אתמול בטדי ב 10 שחקנים – אני לא בטוח שלב"ש וק"ש יש את מה שצריך כדי לעמוד באתגרים האלה עד סוף העונה.

גיסנו 23 בדצמבר 2014

אפשר יהיה להעריך את יכולתן של ק"ש וב"ש לרוץ באמת לאליפות רק אחרי המשחקים מול מכבי בבלומפילד.
בשני המשחקים שמכבי הפסידה להן זה לאו דווקא היה בגלל יכולת עליונה, בטח שלא במקרה של ב"ש.

אם הן יצליחו לא להפסיד, או לפחות להציג משחקי כדורגל ראויים (מה שב"ש כשלה לעשות בבלומפילד שנה שעברה למשל) יהיה על מה לדבר.

מה גם שלק"ש אין שחקני מאני טיים אמיתיים, ומאור בוזגלו עוד לא הוכיח שהוא מסוגל לא להיעלם כשבאמת צריך אותו במשחקים המכריעים.

ובעיקר – ככל שק"ש וב"ש מתייצבות במשולש הצמרת יחד עם מכבי – גם הם הופכות להיות ה team to beat, גם נגדן קבוצות קטנות יותר פתאום מתחילות להתאמץ ובאות עם גישה דומה יותר למשחקים נגד מכבי – בואו נסתגר ונקווה לעקוץ. ולמרות הנצחון היפה אתמול בטדי ב 10 שחקנים – אני לא בטוח שלב"ש וק"ש יש את מה שצריך כדי לעמוד באתגרים האלה עד סוף העונה.

תומאס נוימן 22 בדצמבר 2014

להסתכל רק על זהבי על המשחק ולהבין מה הסוד: לאן רצים ומתי. ושמירת מרחק סביר כל הזמן משחקני ההגנה. אין שום סיבה שרק הוא יעשה את זה – כולם יודעים לרוץ (והוא אפילו לא כל כך מהיר). פשוט עניין של תזמון ואינטליגנציית משחק. אפשר ללמד את זה. אפשר לתרגל את זה. בקיצור – אפשר לגדל עוד זהבים (לגבי קילנר אינסטינקט ו-ווינריות – זה כבר עניין מולד, ולכן הוא תמיד יהיה יחיד במינו)

שגיא 23 בדצמבר 2014

לאן רצים ומתי, שמירת מרחק סביר משחקני ההגנה = מיקום. זה חוש. אי אפשר ללמד את זה. זה כמו תזמון אצל קומיקאים.
יש מעט מאד שחקנים שיש להם את זה. כשזה מתלבש עם יכולות טכניות טובות אז מקבלים שחקן ישראלי מהטופ 5 בהיסטוריה.

יואב 22 בדצמבר 2014

וגם פה, מזל טוב גיל.
יצאתי מראשון בשש ועשרים. נכנסתי למשחק בדקה ה35. פשוט עלבון. תוך רבע שעה נגמר לי המשחק. כשיצאתי לאוטו אמרתי לחבר שלא הרגשתי שחוויתי משחק של מכבי היום.
מכבי היתה טובה וזורמת ואני חושב שזה קשור להתקדמות של נוסא.
גיל, כל מילה על ערן. לא ניתן להחלפה גם על ידי שחקנים של שלוש מיליון יורו בעונה.
הוא פשוט 8 בהכל(חוץ מהתנועה ללא כדור ששם הוא 10).
אני רואה כדורגל ישראלי מ76 ולא זכור לי כדורגלן ישראלי כל כך שלם. אין לו את ראיית המשחק של איל, את האחד על אחד של נמני או את להטוטי האגף של רביבו, אבל יש לו הכל. וכשצריך, הוא מעמיד אנשים מול שוער בעיניים עצומות, הוא כובש את כל סוגי השערים, והוא משתחרר משני שומרים כמו הודיני.

MOBY 22 בדצמבר 2014

מזל טוב

D! פה 22 בדצמבר 2014

מזל טוב גיל.
פוסט משובח

מאיר 22 בדצמבר 2014

ראיתי אתמול את המשחק בטלוויזיה (למרות המנוי, לצערי), וכמו שלא אהבתי את העליהום שעשו כולם על הקבוצה בשבועות האחרונים שהיו בינוניים, לא אהבתי את ההתלהבות מאתמול. במחצית הראשונה היו מעט פרקים של הנעת כדור מהירה מסביב להגנה שבפועל ממש הביאו לגול של זהבי שהזכיר מאוד מאוד בכל ההתפתחות שלו את שער היתרון בבלומפילד נגד חיפה. במחצית השניה יותר פרקי הנעת כדור, אבל לא יודע אם זה היה המשחק הטוב ביותר ובוודאי יכולים יותר טוב, אבל ככה זה בתקשורת מהללים אותך כדי שאחר כך יוכלו לרדת עליך.
מה שכן, רואים אווירה בריאה בין השחקנים וזה נובע מבחירה נכונה של שחקנים בהתאם לאופיים, בהיררכיה ברורה לפיה זהבי הוא הכוכב הראשי ועובדים בשבילו, אך במקביל הוא תמיד-תמיד מפרגן לחברים ובכלל יש להניח שהשחקנים לא עד כדי כך טיפשים בשביל לחשוב שהתנהלות לא נכונה שווה להם, כי יש מי שרואה והם מבינים שכדאי ונכון להיות ילדים טובים ספסל במכבי מאשר כוכבים בקבוצות אחרות שם הבלגן הניהולי והחוסר הכספי חוגג.
ולבסוף, הקבוצה מאומנת נקודה. רואים איך בצד ימין מיכה מחכה לכדור ומיד ייני מגיע לעזרה ואם לא הולך עוברים צד וכו׳. מיכה בכלל מתפתח מצויין- שמונה בישולים (ולא מהרמות של עונשין או קרנות אלא אמיתיים) זה המון ואם ימשיך כך וימשיך לשפר את הבעיטה, הוא יהיה כוכב מתחת לחלוץ כשחקן חופשי.
אה, מזל טוב!

אריק האחר 22 בדצמבר 2014

גיל מזל טוב .
פוסט מעולה
ראיתי את המשחק מהכורסה .
מה שבלט לי מתחילת השידור היה שמכבי
נראתה כקבוצת כדורגל בליגת בוגרים ושחקני
פ״ת כקבוצת נוער.
בעליה למגרש ממתחם הקבוצות הפער החזותי היה מדהים שחקני מכבי נראו פשוט גדולים בגוף
בשלוש מידות מהיריבה.
מכבי עשתה לאורך המשחק לחץ מעולה בחלק העליון וחטפה אין ספור כדורים.
המבחן האמיתי יהיה במשחק נגד באר שבע בקרוב.
אם מכבי מנצחת בו באר שבע יוצאת מהמירוץ.

ירוק 23 בדצמבר 2014

מזל טוב גיל!

שגיא 23 בדצמבר 2014

שיהיה בהצלחה עם תואם נמני שהחזרתם מאנגליה. מיום ליום רואים את האישיות הנהדרת המתפרצת ממנו…

שגיא 23 בדצמבר 2014

כמובן שהתגובה הקודמת שלי לא קשורה לכאן….

מעיין אוהד מכבי 26 בדצמבר 2014

מזל טוב ומצטרף לכל מה שיואב כתב (חוץ מההבדל הזניח שאני צופה במכבי החל מעונת האליפות הראשונה של גרנט).

Comments closed