מה אפשר ללמוד מסיפורי ההחתמה של גל מקל

ככל שהיו יותר הדלפות, כך היה לי ברור, אם מקל ישחק השנה בישראל, זה יהיה במדי הפועל ירושלים

כבר כמעט חודשיים אנחנו קוראים ידיעות של דוברי הצהובים בוואלה ובספורט 5, שגל מקל יוחתם במכבי. בשבוע האחרון תכיפות הידיעות עלתה, והדוברת של אחד המנהלים כבר למעשה טענה שמדובר בעניין סגור פרט לפערים כספיים קטנים. הדובר של המנהל השני מיד דאג להבהרה בספורט 5, שמדובר בפערים כספיים משמעותיים, ואז גם נחשפנו לכך שסוכנו של מקל דורש 2.5 מליון דולר לעונה, בעוד המנהל שמדליף לספורט 5 מוכן לשלם רק חצי.

*

מעולם לא הייתי כתב בעיתון. אך כמדומני, כתב אמיתי לא מקבל הדלפה ממקור אחד ומיד מפרסם, אלא תחילה מצליב מקורות ובודק. נסיון עסקי יש לי, ברור לי לגמרי שכאשר אני מתכוון לרכוש עסק, אין לי שום אינטרס שיתפרסמו ידיעות על כוונתי לרכוש את העסק, זה מעלה את מחיר הרכישה באופן אוטומטי. כאן יש מקרה מוזר, דווקא הקונים הפוטנציאליים הם המדליפים, ולא הסחורה, קרי לא מדובר בהדלפות של סוכנו של מקל המנסה להעלות את מחיר הסחורה, אלא דווקא הדלפות של הקונים, מה ההגיון העומד מאחורי זה?

*

התשובה האמיתית היא שאין הגיון. אך ברור דבר אחד, ככל שהיו יותר הדלפות בנושא, כך היה ברור שמכבי לא תחתים את גל. אם כך, מדוע היו ההדלפות? מה ניתן ללמוד מכך?

ראשית ניתן ללמוד שיש מאבק כוחות בין שי רקנאטי ובין דני פדרמן. משום מה הם מנהלים את המאבק על גבי אתרי האינטרנט, משום שכנראה יש בינהם תחרות עזה על אהדת הקהל. זו התנהגות פוליטית קלאסית, אך התנהגות שפחות מקובלת בקרב מנהלי עסק אשר אינם מקום עבודתם אינו קשור בהצבעה ציבורית. בקיצור הגיון אין כאן.

מה הם השיגו בהדלפות? למשל האם הבטחון של יוגב אוחיון השתפר כתוצאה מכך שהתברר שמכבי היו רוצים להחתים את גל מקל בקבוצה? האם בוזבז זמן יקר שאותו ניתן היה להשקיע בהבאת שחקנים אחרים לקבוצה? האם המדליפים חשבו שבאמצעות ההדלפות שלהם, הם יצליחו להפעיל לחץ על גל מקל לחתום בתנאים משופרים עבורם, כלומר הם עדין חיים בעידן בו שחקנים מוכנים לשלם פרמיה עבור הזכות לשחק בצהוב?

*

בכל מקרה, מי שמדליף לא מחתים, לעומת זאת שימו לב מי לא עסק בהדלפות. אני מהמר שאם גל מקל ישחק השנה בישראל, זה יהיה בהפועל ירושלים, ולדעתי זה יהיה עוד צעד בהשגת המטרה של אורי אלון, המטרה היא להפוך לקבוצת הכדורסל הבכירה בישראל.

הלאה הדטרמיניזם! (או למה מכבי חיפה באמת נכשלת)
סיכום מחזור 16 - הבלתי עצירים

90 Comments

אריאל גרייזס 25 בדצמבר 2014

בלי קשר לנושא גל מקל, ירושלים היא מלכוד 22 קלאסי – כל עוד המטרה שלה תהיה להיות קבוצת הכדורסל הבכירה בישראל (AKA – מכבי תל אביב) – היא לא תגיע להיות קבוצת הכדורסל הבכירה בישראל.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

הדרך של ירושלים בכדורסל מאוד דומה לדרך של מכבי בכדורגל. תחילה צריך להשתלט על הליגה בישראל. הדרך הנכונה היא ללכת בכל הכח קודם על השחקנים הישראליים הטובים. אין למכבי שום יתרון שהוא בהחתמת זרים על הפועל ירושלים, חוץ מהיתרון שקיים בעיקר בראש של מכבי, השם הצהוב. ראינו כבר במקרה דונטה סמית' שאין מדובר בפרמיה גבוהה במיוחד. לכן אני חולק על הקביעה שלך, אני לא מצליח לראות שום סיבה שהפועל ירושלים לא תהיה קבוצת הכדורסל הבכירה בישראל בתוך מספר שנים מועט

רועי 25 בדצמבר 2014

כשאתה כותב ללכת בכל הכח על הישראלים הכי בכירים אתה מתכוון לאחרי שהם רצו מאוד להיות במכבי ומכבי לא היו מעוניינים כן ?

איציק 25 בדצמבר 2014

אני חושב שמכבי לא הלכה ברצינות על דונטה סמית' ורואים למה. לא מספיק קישורי כדורסל, כי אם זה היה רק כדורסל הוא כנראה היה ב-NBA.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

אני מאמין לשי האוזמן, הוא כותב מתוך ידיעה שמכבי רצו להחתים את דונטה סמית', אין לי סיבה לפקפק בו. אריאל – למשקיעים של ירושלים יש לא פחות כסף מלבעלי מכבי תל אביב, למען האמת כנראה הרבה יותר

איציק 25 בדצמבר 2014

אני לא מבין כלום בעסקים, אך הדרך בה נוהל המשא ומתן והיותו קצר ביותר מצביע אחרת… אבל שוב, אני לא מבין בעסקים, כך שסביר ואני טועה.

קורא 25 בדצמבר 2014

אני חושב שאתה טועה, למכבי יש יתרון בולט אחד – ההשתתפות שלה ביורוליג, שזה מה ששחקני כדורסל רוצים מעבר לכסף. יש גם שחקנים שהיורוליג לא מעניין אותם והם הולכים לשחק ברוסיה, אבל על הפער הזה מפצה כסף. אם ירושלים תהיה מוכנה לתת פרמייה מסויימת מעבר למה שמכבי מוכנה, בגלל עניין היורוליג, לא תהיה לה שום בעיה עם זרים.

אני גם חולק על המסקנה שלך בנוגע לכדורגל, זו היתה הדרך של מכבי תל אביב לתפוס דומיננטיות, אבל הדומיננטיות של מכבי חיפה בעשור הקודם נבנתה דווקא על הזרים האיכותיים ולא על הישראליים, נראה אותך מביא חלוץ כמו יעקובו שוב או שחקנים כמו ז'וטאוטאס או פראליה, או אפילו ויקטור צ'אנוב בתקופה מסויימת.

גם את מכבי תל אביב הנוכחית אפשר בקלות לנצח, כל מה שצריך זה ארנק תפוח וחמישה זרים טובים, הישראליים מסביב יכולים להיות בינוניים. הבעיה היא שזרים טובים היום לא קל למצוא, והמחיר מאוד יקר, והם גם לא רוצים לבוא לפה כרגע.

אהד 25 בדצמבר 2014

קורא, לא מסכים לחלק הראשון. מסכים לחלק השני.
שחקני כדורסל אמריקאים שהחלום שלהם היה להיות בנבא, אבל בפועל מצאו את עצמם משחקים באירופה, לא מעריכים את היורוליג מדי לדעתי. רוב השחקנים היום ילכו קודם כל אחרי הכסף ואחרי זה אחרי המקומות השווים (החופים של ישראל מול רוסיה למשל). ואם הפועל מבטיחה להם שאוטוטו היא ביורוליג (בין אם זה נכון ובין אם לאו), אזי ההחלטה בכלל יותר קלה.

עודד 25 בדצמבר 2014

קורא, מכבי חיפה בהחלט נהנתה בזמנו מהישראלים הכי טובים שהיה לשוק להציע. ב5-6 שנים שיחקו בקבוצה הזאת בנאדו, חרזי, קייסי, בניון, עידן טל, מיכאל זנדברג, יוסי בניון, יניב קטן ועוד..קצת מוזרה לי הקביעה שלך.

קורא 25 בדצמבר 2014

לא אמרתי שלא היו שחקנים ישראליים טובים במכבי חיפה – רק אמרתי שהדומיננטיות נבנתה דווקא על הזרים. בסיטואציה הנוכחית, בה מכבי תל אביב רכשה את כל הישראלים האיכותיים, הדרך לנצח אותה היא לא לחקות אותה אלא לנסות משהו אחר – לקנות זרים טובים.

אריק האדום 26 בדצמבר 2014

שמכבי תקנה שנה אחרי במחיר שאי אפשר לסרב לו…אחלה רעיון

Lord Anthony 25 בדצמבר 2014

אני בספק אם מכבי באמת רצו להחתים את דונטה סמית', כלומר הם בטח רצוי, כי נחמד שיש שחקן כזה על הספסל, אבל לא רצו ברמה של לבנות סביבו את השחקן.
מכבי בטח ראו את מה שכל שאר קבוצות היורוליג ראו ובגלל זה הוא משחק בירושלים. לדעתי זה יותר מקרה ליאור אליהו. מכבי רצו אותו אבל בטח לא בסכומים שהוא ביקש ולא עד כדי כך שהם יכנסו איתו למו"מ רציני.

אריאל גרייזס 25 בדצמבר 2014

אין שום קשר בין הליגה הישראלית בכדורגל לזו של הכדורסל. אין שום דומה בעולם לדומיננטיות של מכבי תל אביב כדורסל בליגה מקומית. לנסות להלחם במכבי בכלים שלה נדון לכשלון. ראינו הרבה דומים לאורי אלון נכשלים. היתרון של מכבי בכדורסל בכל החתמה הוא עצום. המפעל שבו הם משחקים, הטראק רקורד שלהם, הכסף שיש להם לטווח ארוך וכמויות האוהדים זה משהו שאף קבוצה בארץ לא יכולה להתחרות בו.

רועי 25 בדצמבר 2014

פשוט להדלפות של ההנהלה המבריקה, המופלאה, האדירה, אתה עוצם עיניים.
איבדת את זה.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

אתה צודק, איבדתי לגמרי. השנה מכבי פשוט לא מעניינת אותי כקבוצת כדורסל

רועי 25 בדצמבר 2014

אז למה אתה ממשיך לכתוב עליה ?
(כמובן שאתה חופשי ולכתוב על מה שבא לך, סתם תהייה שחוזרת אצלי)

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

כתבתי על מה שעניין אותי, חוסר הגיון עסקי. חוסר אותנטיות עושה אותי חולה, וכנראה אני אובססיבי בעניין. קבוצה שמנוהלת כמפלגה פוליטית היא חסרת אותנטיות, זה נושא שמרתק אותי, וברשותך כמובן אני אכתוב על נושאים שמרתקים אותי. הכדורסל של מכבי כבר ממש לא מעניין אותי.

רועי 25 בדצמבר 2014

אוקיי.
מחכה בקוצר רוח לפוסט על ההיגיון העסקי שמאחורי ההחתמה של פופס מנסה בונסו ושיחרורו אחרי חודש.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

זה דווקא לא מעניין, סתם נסיון כושל בעיני. כל מי שמנהל עושה טעויות, למען האמת כולם עושים יותר טעויות מדברים נכונים, מה שחשוב זה שלדברים הנכונים יהיה משקל גדול יותר בסיכום. לעומת זאת אני לא מכיר מנהלים שמתעסקים במה הציבור יחשוב עליהם, במקום בלנהל. זה מוכר לי רק מתחום הפוליטיקה.

תגיד, יכול להיות שאתה בעצם דני פדרמן ורק משתמש בשם רועי?

רועי 25 בדצמבר 2014

סתם ניסיון כושל שתרשה לי לנחש שאם היה קורה במכבי כן היה מעניין אותך.
זה מדהים איך אתה לא שם לב לאיפה ואיפה ביחס שלך לשתי ההנהלות.
כל דבר שקורה בירושלים – "טעות קטנה, אני בטוח שידעו להתגבר, הנהלה מבריקה" במכבי – "הכל רקוב".

ולשאלתך – לא.
הבעתי את דעתי על הפדרמנים אין ספור פעמים. אבל מצד שני להציג אותם כהתגלמות הרוע בעולם נראה לי קצת מוגזם.
קצת מזכיר לי את איך שכל שונאי מכבי דיברו ומדברים על שמעון במשך עשרות שנים.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

אולי יש לך משהו קונקרטי על משהו שכתוב בפוסט עצמו, במקום לדוש בשאלה משעממת כל כך, כמו למה הפוסט נכתב?

רועי 25 בדצמבר 2014

אין לי מה להתייחס קונקרטית למה שכתוב, כי מבחינתי ה"למה הוא נכתב" פוסל את מה שכתוב בו.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

אם זה פוסל, אז אשמח שתפסיק להציק לי עם תגובות מיותרות בפוסט לא ראוי מבחינתך

רועי 25 בדצמבר 2014

בדיוק בגלל זה הן לא מיותרות.

ירוק 25 בדצמבר 2014

רועי – לגופו של עניין, יכול להיות שגיל מגזים עם הביקורת שלו על הנהלת מכבי ת"א (אני נוטה להסכים איתו ברוב במקרים, אבל חושב שהוא גם לפעמים מגזים).

עם זאת – זה מעט משעשע לראות שאתה הוא זה שמבקר אותו על חוסר ענייניות ומגמתיות. מי שבמשך מאות תגובות בכל נושא בערך, תמיד ייקח את הצד של הצהובים. אף פעם אין ביקורת על מכבי ת"א, הם תמיד מושלמים, תמיד זה מישהו אחר אשם (אם אפשר אז אוהדי הפועל). הייתי אומר על זה "טול קורה".

רועי 25 בדצמבר 2014

זה שאתה בוחר להתעלם מהביקורת שיש לי ומושמעת פה ושם, לא אומר שהיא לא קיימת.

ירוק 25 בדצמבר 2014

קודם כל אני מקווה שאני לא מעליב או פוגע או משהו, זו לא הכוונה. התגובות שלך מעניינות אותי בדרך כלל, גם אם אני לחלוטין לא מסכים איתן.

בהחלט יכול להיות שמתישהו בשנה שעברה ביקרת את האופן שבו שמעון מזרחי אוהב להכין את החביתה שלו. לא זוכר. אבל בגדול – תרשה לי להגיב על זה ב״נו באמת״. אני זוכר לא מעט פעמים שאפילו ניסיתי להרים לך להנחתה לטיפה ביקורת, אבל מה ששמעתי ממך זה ״הפועל מגעילים יותר״ או משהו כזה.

מותר לך להיות צהוב פנאט ועיוור, רק תדע שאתה כזה :)

רועי 25 בדצמבר 2014

האם קראת את הביקורת שלי משבוע שעבר על האולטראס של מכבי בפוסט של גיל שלי ?

ירוק 25 בדצמבר 2014

קראתי ושמחתי לקרוא. ואפילו בלי אזכור של אוהדי קבוצות אחרות! כל הכבוד (בלי ציניות)

רועי 25 בדצמבר 2014

אז למה סתם ללכלך…

ירוק 25 בדצמבר 2014

ממש לא מתכוון ללכלך. אתה פשוט תוקף את גיל על זה שהוא מבקר no matter what ועיוור לליקויים של אחרים, ובפרט ירושלים. אז קודם כל אפשר להגיד את זה בצורה עניינית יותר – זו ביקורת לגיטימית אם גם מתייחסים עניינית ולא פוסלים אותו אישית (אבל זו כבר בעיה של גיל). דבר שני – אתה, לדעתי, חטאת בזה הרבה פעמים. לא מאה אחוז מהפעמים, סבבה. אז הרגשתי צורך לציין.

בכל מקרה כמובן שזכותך לכתוב מה שבא לך וזכותך גם להתעלם ממה שאני אומר.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

רועי – אגדיר זאת כך. אני מעולם לא פוסל את הכותב, תמיד מתייחס לגופו של עניין. אתה משום מה היום מתעקש לפסול רק את הכותב, ועושה רושם שאפילו לא טרחת לקרוא את הפוסט. אם לא הייתי מכיר אותך מפוסטים קודמים, הייתי מאוד מתפתה פשוט למחוק את כל התגובות שלך בפוסט זה, הדרך שבה אתה נוקט פשוט לא מקובלת

רועי 25 בדצמבר 2014

קודם כל קראתי את כל הפוסט.
דבר שני, אם אתה לא חפץ לעצור לרגע, לקחת אוויר, לקרוא שוב את הדברים שאתה כותב, ולראות שהסלידה שלך מהנהלת מכבי הגיעה לרמה כזו שאתה מחפש את הרע והרקוב גם במקומות שהוא לא קיים בהם, ואתה לא יכול להתמודד עם הביקורת הזו שאני משמיע בנושא, אתה מוזמן למחוק את התגובות שלי, אין בהן שם טעם.

עירן 25 בדצמבר 2014

רועי, האמת, לא הבנתי בדיוק מה אתה רוצה מגיל. גיל כותב על התנהלות הנהלת מכבי ת"א כשהו שמעניין לבחון אותו כמות שהוא, התנהלותית, להבדיל לגמרי מעניין ה"כדורסל", העסק בראשו הם עומדים.
אני מודה שגם אותי ההתנהלות הזו מעניינת כשלעצמה (בעיקר יוצרת אצלי אנטגוניזם, כמו אצל גיל, שטיפס ועלה בשנה הקודמת לגבהים חדשים עקב היחס לבלאט). בעיקר אלו ההדלפות לדוברת מוואלה ספורט ע"י דני פדרמן, להבנתי, ולגלדסטון מערוץ הספורט ע"י רקאנטי, להבנתי.
לכן, להבדיל לגמרי מענייני כדורסל, זו תופעה מעניינת לעסוק בה ולא מבין לגמרי למה זה כל-כך מפריע לך.
זה גם לא קשור להתנהלות הפועל י-ם. אפשר להתרכז רק במכבי ת"א ובהתנהלות הנהלתה מבלי לפזול כל העת לכיוון דרום-מזרח.

רועי 25 בדצמבר 2014

לא אני זה שפוזל. גיל הוא זה שעל כל ביקורת על התנהלות של מכבי מביא לדוגמא כקונטרה (לא ברורה בעליל) את ההתנהלות של אורי אלון ומציג אותה כמופתית ומבריקה.
כפי שכבר כתבתי בפוסט אחר לפני כשבוע, הדלפות לכתבים יש בכל מקום בעולם, מכבי לא המציאה כאן שום דבר.
אותה ורד כהן, שכולם הפכו אותה כאן לעושה דברו של פדרמן, פירסמה שבוע שעבר כתבה על "בכירים בהפועל ירושלים שאומרים על דונטה סמית כך וכך וכך…", אז ? גם אורי אלון לוחש על אוזנה ?
מזה אדון גיל שלי בוחר להתעלם בבוטות, זה לא מסתדר עם התאוריות שנבנו בראשו.

עירן 25 בדצמבר 2014

רועי, ברור, למיטב הבנתי, שגם אורי אלון לוחש על אוזנה. התנהלות כזו מצד הנהלת י-ם לא עושה את התנהלות מנהלי מכבי ת"א צודקת או טובה.

אני בד"כ לא אוהד מכבי ת"א מבסיסי, אבל יכול לספר לך שההתנהלות שלהם כלפי בלאט בשנה שעברה (הבאתי דוגמאות קצת יותר למטה בתגובה לאיציק – תגובה 5) גרמה לי ממש לרצות בהצלחתו והצלחת הקבוצה כדי שבלאט יגבור על החבר'ה האלה, שבטוחים שיודעים טוב ממנו. נזכרתי בעוד דוגמה: פדרמן טען באחד ה"ראיונות" שלו לורד כהן שהם "מפרים את המאמן במידע"…..
נדמה לי שלשם גיל מכוון.
כי הבעיה היא שהקהל, לאוזניו וליבו מכוונות ההדלפות, לא קונה אותן (הנה, גם אתה). הקהל של מכבי ת"א לא שינה, להבנתי, את תפיסתו לגבי דני פדרמן והתנהלותו לטובה בגלל ההדלפות. הקהל מבין שהם מתערבים בשטח לא להם.
לכן הרצון הזה להיות פופולריים באמצעות ההדלפות הוא מיוחד ושונה, למשל, מי-ם.

רועי 25 בדצמבר 2014

אתה ממציאים משהו ואז מנהלים דיון שלם ומתייחסים לדבר הזה שהמצאתם כעובדה.
על סמך מה החלטת שהנהלת מכבי מחפשת פופולריות באמצעות הדלפות ?

אלעד 25 בדצמבר 2014

רועי, אבל במכבי יש מסורת מדי שנה של להביא באמצע השנה גבוה שלא תורם כלום ומשוחרר בסוף השנה או לפני כן. לא זכור לי שגיל כתב על זה.
אז דווקא הדוגמא של מנסה בונסו לא תורמת לאג'נדה שלך

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

דווקא מתוך הכבוד שלי אליך לא כתבתי בכלל על מכבי סל השנה, לאור הבטחתי אליך, ולאור זה שלקחתי לתשומת לבי את הערותיך בעניין. אני חושב שהפוסט הזה מאוד מאוזן, לי אישית אין שום תחושה שהוא נובע מאובססיה לאדונים הנכבדים, מהסיבה הפשוטה שהם פשוט גרמו לי להפסיק להתעניין באופן כללי במכבי, ואז יחד עם זה איבדתי עניין בהם. היה פה מקרה ספציפי בו השתמשתי כדי להראות את הנזקים שנגרמים בניהול כדי לרצות דעת קהל

רועי 25 בדצמבר 2014

אז לגופו של עניין,
לא ברור לי איך הבאה של גל מקל, או ניסיון הבאה שלו נתפס כפעולה לשם ריצוי הקהל. בוא לא נשכח דבר חשוב, עם כל הכבוד
, מדובר פה בגל מקל.
אני חושב שנקודת הבסיס שלך לכל הפוסט הזה היא לא נכונה, ולדעתי האישית, נקודת הבסיס נובעת מהסלידה שלך להנהלה.
זה הכל.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

לגופו של עניין עירן הסביר לך בדיוק. הבעיה לא היתה עם עצם הנסיון להביא את מקל, זה היה הכרחי ולו כדי למנוע את החתמתו בירושלים. הבעיה היא עם ההתנהלות סביב זה. אני ממש לא מוצא סיבה הגיונית שמכבי תתדלק את הסיפור באתרים, אין ולא יכולה להיות סיבה כזאת. בזמן שמזרחי ניהול, הוא היה בשליטה מלאה על מה יוצא לעיתונות ומה לא, הוא יודע למה

רועי 25 בדצמבר 2014

ושוב, לא רואה מה ההדלפות שהיו או לא היו במקרה הזה שונות מחודשיים פרסומים על כך שג'ורדי מעוניין בתומר חמד ועדן בן בסט.
באמת שאין כאן שום דבר חדש או חריג שמצריך פוסט.
ואני אצטט את מה שאזי כתב לך בהמשך ומשום מה לא התייחסת, דברים מאוד נכונים:
אזי: "אבל האמת שהכי הפריעה לי ההכרזה שלך שאם הוא יחזור לארץ – הוא ישחק בהפועל ירושלים. כאילו שלא ידענו שאלון טס לדבר איתו. כאילו לא ידענו שהפועל רוצים להחתים אותו. כאילו שהם לא מתנהלים בפייסבוק ודרך ורד כהן. "

תומר (הוותיק) 25 בדצמבר 2014

יש אפשרות שהיא דווקא הגיונית עסקית (הגם שדי נבזית), להעלות את המחיר שירושלים תצטרך לשלם עליו…
זה יכול להסביר למה להם להדליף את זה ולהעלות את מחירו.

אזי 25 בדצמבר 2014

את הכותרת שיש באתר הראשי (הבנתי שאם הוא יחזור לארץ הוא יחתום בירושלים) יכלת לכתוב על לברון ג'יימס או מייקל ג'ורדן גם. זה יהיה מבוסס על כלום באותה המידה.
העובדה שאתה חושב שכתבי ספורט מצליבים מקורות מראה שלא רק שלא עבדת אף פעם ככתב ספורט, אלא גם לא נכנסת אף פעם לאתר ספורט בארץ. הם כותבים מה שבא להם.
ואחרי שאתה כותב שהם מצליבים מידע, אתה מנחש מי הדליף את המידע על חשבון מי, בלי לחשוב למשל שאולי זה בלדוצ'י מדליף את זה כדי לקדם את העיסקה שעומדת להתפוצץ לו בפנים.

יש לך אינסטינקט לצאת נגד ההנהלה של מכבי בעיניים עצמות. ולעוות את כל העולם שיתאים לתפיסה שלך.
מה גל מקל עשה בחיים שהוא שווה מיליון שקל נטו בעונה?
לקח אליפות?
גם בהפועל ירושלים יש איזה שחקן שלקח עם מקל אליפות ואנחנו רואים מה הוא שווה.
הסיבה היחידה שמכבי צריכה את גל מקל היא כי הוא ישראלי. החוק הרוסי במיטבו.
בואו נזכור משהו – גל מקל ישראלי טוב – אבל בנתיים הוכיח שהוא לא שחקן NBA. רק ישראלי טוב.

אזי 25 בדצמבר 2014

*מיליון דולר

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

גל מקל קיבל מליון דולר לעונה בארצות הברית, זה המחיר שהוא דורש, ואם הוא יקבל אז הוא שווה את זה. לפי ההיסטוריה של הכתבים, ברור לגמרי מי המדליף זה ממש לא ניחוש, זו השערה מבוססת מאוד. מאחר ומי שפרסם את הסכומים הוא גלדסטון, אתה יכול להיות בטוח שלא האינטרס של בלדוצ'י עמד בראש מעייניו.

איציק 25 בדצמבר 2014

רק שם זה מיליון דולר ברוטו וכאן ביקש נטו… יחי ההבדל הקטן.

אזי 25 בדצמבר 2014

קיבל. בלשון עבר.
כרגע השכר שלי גבוה מהשכר של גל מקל.

וכמו שאחרים כבר כתבו.
אם באמת מכבי היו אלה שהדליפו – ההגיון מאחורי ההדלפה ברור מאוד.
אנחנו ניסינו – המחיר שהוא דורש לא פרופורציונאלי לכלום.

אבל האמת שהכי הפריעה לי ההכרזה שאם הוא יחזור לארץ – הוא ישחק בהפועל ירושלים. כאילו שלא ידענו שאלון טס לדבר איתו. כאילו לא ידענו שהפועל רוצים להחתים אותו. כאילו שהם לא מתנהלים בפייסבוק ודרך ורד כהן.
יצאת לאיזה מסע צלב נגד מכבי תל אביב.
כל עוד רק ביקרת את מכבי, זה עוד היה הגיוני.
ברגע שאתה חותך את מכבי ומשבח את הפועל על אותה התנהלות בדיוק, אתה מאבד את הטיעונים שלך.

רועי 25 בדצמבר 2014

אגב,
מקל יגיע לירושלים באותה צורה שליאור אליהו הגיע לשם.
דרישות שכר מופרזות ממכבי (800 אלף דולר), הצעה של מכבי על חצי מיליון דולר, העלבות של השחקן, חתימה בירושלים בשביל 300 אלף דולר.
ההתנהלות העסקית (רגשית ?) של השחקנים היא הדבר ההזוי כאן.

Lord Anthony 25 בדצמבר 2014

רק תיקון קטן. אליהו חתם בירושלים אחרי חודש וקצת שהוא ישב בחוץ, כל הקבוצות באירופה (כולל מכבי) סגרו את הסגל והוא הבין שאם הוא לא מתפשר משמעותית על נושא השכר הוא עשוי למצוא את עצמו עוד הרבה זמן בלי קבוצה.

רועי 25 בדצמבר 2014

שזה לא ממש שונה ממצבו של גל מקל.

יואב 25 בדצמבר 2014

מסכים לגמרי.

יואב 25 בדצמבר 2014

אז שיקבל את המיליון דולר שלו במקום אחר.
משום מה, אין תחרות גדולה.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

דרך אגב, לא כתבתי בכלל על השאלה האם נכון או לא נכון להחתים אותו על מליון דולר חוזה. כתבתי על התנהלות עקומה.

איציק 25 בדצמבר 2014

אני דווקא חושב שמכבי עושה מהלך מבריק אם היא זו שמדליפה (גם אם ההברקה מיקרית). היא לא צריכה את מקל כי הוא יכול להרוס את הביטחון של כל שלושת הגארדים, פארגו, היינס ובימיוחד יוגב כישראלי בכיר. הרי מקל אמור היה לבוא על תקן הישראלי המושיע שישחק בחמישיה, לא כגארד נוסף שילחם על דקות. מצד שני, מכבי חייבת להראות שהיא עושה מאמץ להביא אותו, גם אם רק כלפי האוהדים, כי הם הרי רוצים לראות מאמץ גם של ההנהלה. אני מניח שהמשא ומתן עם מקל זה יותר תרגיל שיווקי שעל הדרך אם הוא היה מוכן לבוא במחיר נמוך אז זה שווה את הבאתו. אני לא חושב שגל מקל הוא שחקן לא טוב, בטח לא כישראלי נוסף. אני חושב שהוא לא מתאים למרקם שנוצר ולהביאו באמצע עונה יכול להיות בעייתי.

עירן 25 בדצמבר 2014

איציק, הפעם לא מסכים איתך. ההדלפה הזו היא המשך התנהלות כושלת שמנסה להרות לאוהדים שההנהלה עושה הכל כדי להתחזק ולא מצליחה כי השחקנים רוצים יותר מדי כסף. להזכירך, הדלפות עבר בעניין פארגו והנסיון של דני פדרמן להחתימו, אף שהיה שמוכן לשלם לו הרבה מעבר למה שמקובל במכבי ת"א והנסיון לא צלח. כל זה ב"ראיון" לורד כהן. היה גם נסיון להחתים את מאריץ בשיאו שהודלף באותה מטרה.
הבעיה – באותו זמן בדיוק אותם מנהלים תוקעים כל מקל אפשרי בגלגלי הצוות המקצועי שלהם והדוגמה הכי טובה היא העונה שעברה. שם גם היו הדלפות על "בכירים" במכבי ת"א ש"כבר לא יכולים לראות את הפרצוף של בלאט" וכי ,השחקנים צועקים הצילו" בגלל בלאט.
מה שמביא לבעיה השניה – האוהדים לא טפשים וראו את כל זה בעצמם ואתה יכול לראות גם תגובות לפעמים ל"ידיעות" על מכבי ת"א.
מה שמביא לסיבה, להבנתי, של כתיבת הפוסט – הפתטיות של ההתנהלות הזו, שבאמת חושבת שאם נדליף ככה האוהדים יאמינו ויכבדו אותנו יותר כמנהלים.

רועי 25 בדצמבר 2014

לנסות להחתים את גל מקל זה ניסיון לרצות את קהל האוהדים של מכבי ? נראה לי קצת התבלבלו כאן אנשים…
גל מקל שחקן טוב, הוא ישראלי, דבר שמוסיף לו מניות, אבל לא מכיר אף אוהד של מכבי שהיה "מתאבד" על לראות אותו בקבוצה.
אם הוא היה מגיע זה היה נייס טו הב. מכבי צריכה קלעי הרבה יותר משהיא צריכה את מקל. דגן יבזורי בחמישית עלות של מקל נראה לי תהיה החתמה עדיפה.
לא חושב שהמו"מ מוריד משהו מההנהלה של מכבי בעיני האוהדים, לפחות אלה שלא משוחדים כבר בנוגע אליה.
היה צ'אנס להביא אותו, הסכומים שהוא רוצה לא בכיוון, נגמר הסיפור, שלום על ישראל. לפעמים הדברים הם בדיוק כפי שהם נראים, לא צריך לחפש דברים שלא קיימים.
לא מבין איך זה הפך לכזה סיפור.

עירן 25 בדצמבר 2014

לא הבנת, ההדלפה היא הרצון לרצות. היה ברור, לאור השכר שלו, שלא יחתימו.

רועי 25 בדצמבר 2014

ואתה חושב שמישהו בהנהלה של מכבי מאמין שלהראות לקהל שרוצים להחתים את מקל זה משהו שירצה אותם ?

איציק 25 בדצמבר 2014

לגבי המשפט הראשון שלך :-(
לגבי כל השאר… ראשית ראה את הסוגרים אחרי המשפט הראשון שלי. יתכן שמה שכתבתי לא היה במודע. שנית, אני חושב שלהרבה אוהדי מכבי, חשוב הציביון הישראל, ובנוסף עדיין רואים במקל כבן האובד שצריך לחזור למכבי. אני לא חושב שזה משפיע על כולם, ועל חלקם אפילו להפך. אני כן חושב שעבור רבים זה ספין טוב.
לגבי בלאט היתי איתך. כל-כך רציתי שיצליח ההנהלה תוכאל ת'כובע ותיחנק איתו על הדרך.

אהד 25 בדצמבר 2014

אני חושב שההדלפות דווקא נובעות מצעד חכם של מכבי. אם (וזה אם גדול) מקל אכן דורש 2.5 מיליון דולר לשנתיים וחצי, הרי שנראה לי שמשהו השתבש בחיווטים בראש שלו. אני לא חושב שקיים אוהד שפוי שמאמין שהוא שווה את הסכום הזה. לכן, ההדלפות נועדו לאחד מהשניים: או שמקל ישמע את קולות האוהדים, יבין שהוא דרש יותר מדי ויתגמש, או שההדלפות בנוגע לדרישות שלו נועדו להסביר לאוהדי מכבי מדוע מקל לא ילבש צהוב השנה (אפשר בהחלט שמדובר בשתי הסיבות).

ירושלמי 25 בדצמבר 2014

גיל אני איתך.
תמשיך לכתוב על מכבי.

ואם תרשה לי לשאול משהו לגבי הפן המקצועי שבעסקה, האם ההחתמה של מקל במכבי או בהפועל (ומנגד אי ההחתמה שלו) זה בעצם שובר השוויון בליגה?
לגבי אירופה אני כמעט בטוח שזה לא יעזור. בטח לא להפועל. ולגבי מכבי, גם ככה הם לא צפויים להגיע לפיינל פור השנה, אפילו עם מקל (ואין מה לצפות לנס שנתיים ברציפות).
לכן הנגזרת היא רק לגבי שנה הבאה באירופה.
לגבי הליגה כמובן שיש פה יתרון, אבל הבאה של שחקן באמצע העונה מגדילה את הסיכון ואת הנעלם משני הצדדים. מילא להביא שחקן משלים לעמדה מסויימת, ולתפקיד מאוד ספציפי, כמו סלוטר, אבל זה מאוד בעייתי בכדורסל האירופאי להביא רכז באמצע העונה (ושלא יהיה ספק, מקל לא יבוא להיות רכז שני) מה שיסיט את פארגו לעמדת הסקנד ושינה לחלוטין את כל הרית'ם של הקבוצה, שרק לאחרונה נראה שדברים התחילו להתחבר שם.
לכן השאלה היא האם שווה לקחת את הסיכון.

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

לדעתי האישית, החתמה של גל מקל בירושלים שווה לאליפות של הפועל ירושלים בסוף השנה

איציק 25 בדצמבר 2014

על מה מבוססת אמירה זו?
1. התרומה האיכותית שלו היא שובר שיוויון.
2. אמונה בכוחות המאגיים שלו, כיוו שכבר לקח שתי אליפויות למכבי אז בטח יקח גם את השלישית.
3. אחר, פרט…

איציק 25 בדצמבר 2014

:-)
שנינו לא מאמינים לכך. כלומר, זה יתכן, אך הצהרה חד משמעית כמו שלך היא קצת מרחיקת לכת.
אם נחזור לפוסט של גרייזיס, אז יש כל-כך הרבה משתנים אקראיים שאין לנו שליטה עליהם שלבודד פרמטר אחד בלבד אינו הגיוני ;)
אוי… שוב קללת הדטרמיניזם… (שתי השורות האחרונות הן תגובה צינית ואין להיתיחס אליהן כאל אמת מוחלטת).

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

איציק – רק כדי להיות ברור, אני סבור שהסיכויים של ירושלים לזכות באליפות טובים יותר מאלו של מכבי עוד לפני החתמת גל מקל

איציק 25 בדצמבר 2014

ציפיתי לתגובה זו, וכן, אם דעה זו, אני לא יודע אם אני מסכים, אבל אני רואה בה הרבה הגיון.

אהד 25 בדצמבר 2014

אני מסכים עם גיל וחושב שהחתמה של מקל בהפועל תשפר משמעותית את סיכוייה לקחת אליפות. הייתי חושב שצריך להחתים אותו, לו הוא היה מוותר על חלום הנבא. אבל הוא רוצה באפשרות לצאת מהחוזה בינואר (כנראה) ולכל המאוחר בסוף השנה. וזה חתיכת TURNOFF מבחינתי.

יוני ק 25 בדצמבר 2014

אהד מסכים עם כל מילה. וזו הסיבה שירושלים ירדה ממנו כ"כ מהר. אלון לא יכול להרדות לעצמו ששחקן יבוא וילך ברגע שיתאפשר לו. אפילו אם זה יהיה רק בסוף העונה, ההמשכיות היא קריטת וגם ההתרכזות בקבוצה. על אחת כמה וכמה כשזו קבוצה כמו ירושלים שהקונספט שלה הוא כ7 שחקנים מובילים והשאר בשתי רמות מתחת.

ירושלמי 25 בדצמבר 2014

האם החתמה של מקל במכבי גם היא שווה אליפות?

איציק 25 בדצמבר 2014

לא, כי יש הבדל בין הבאת שחקן ספסל (מכבי), לשחקן שובר שיוויון (י-ם)…

אלעד 25 בדצמבר 2014

בפעם האחרונה שמקל הגיע באמצע העונה לקבוצה של דונטה סמית', זה נגמר באליפות.

יניב פרנקו 25 בדצמבר 2014

מצד שני בפעם האחרונה שהוא , פארגו ורנדל שיחקו באותה קבוצה – קטש היה אלוף!
יש!!!!!

אלעד 25 בדצמבר 2014

זה כבר טריגונומטריה למתקדמים…. אבל שכנעת אותי

שי ס. 25 בדצמבר 2014

פרנקו אתה גאון! אבל כך או כך ירושלים אלופים השנה!

שי ס. 25 בדצמבר 2014

ואגב גם לגלבוע הוא הגיע באמצע העונה

אהד 25 בדצמבר 2014

גיל, אתה אוהד מכבי ת"א בכדורסל?

גיל שלי 25 בדצמבר 2014

הייתי

כסיפוביץ 25 בדצמבר 2014

גל מקל כבר יחתום בערוץ 5 כפרשן.
ייבקר את המאמן הלאומי שמפרשן אותו על כך שהוא פרשן.
יתחבר עם פחצסקי ושות' שיפרשנו את חיוניותו בצבע X.

בסוף יבוא איש גדול ויצעק עלינו כמה דברים, בזמן שהפרשן המקומי יושב לו במשרדי הערוץ הראשי ישותה אספרסו עם בעלי הערוץ שהוא גם בעלי הקבוצה ששולטת בערוץ.

עריצות לפנינו…

ירושלמי 25 בדצמבר 2014

שטויות.
גל מקל כבר חתם בסיעת עוז וישמש כממלא מקום היו"ר.

כסיפוביץ 25 בדצמבר 2014

חתיכת מלפפון ;-ׂׂ)

יניב פרנקו 25 בדצמבר 2014

גיל אתה מפספס את המהות.
החוק הרוסי בדרך להיכחד.
ירושלים ומכבי באותה סירה- הם נאלצות לשלם יותר מדי על ישראלי טוב – כל עוד זו היתה מכבי לבד אז מילא- עד העונה הבאה להערכתי החוק יבוטל.

אין שום סיבה שערן זהבי ירוויח בארץ פחות ממה שהוא שווה באירופה ובאותה נשימה גל מקל ירוויח יותר (וגם בכדורגל הייתי פותח את זה ל7 זרים מזמן).

רועי 25 בדצמבר 2014

רגע נדיר, אנחנו מסכימים לחלוטין.

החוק הרוסי, שנועד בבסיסו לקידום השחקן הישראלי (כך טוענים), אכן קידם את השחקן הישראלי – כלכלית.
הקבוצות נתונות לסחטנות של ישראלים בינוניים, לא כולל עלות שכר שמגדילה את ההוצאה עליהם עוד יותר.
לא חל שום קידום מקצועי של השחקן הישראלי, לא צמחו צעירים, להפך, לשחקן ישראלי בינוני אין שום סיבה להשקיע יותר על מנת להיות טוב יותר, החוזה שלו מובטח.

רועי 25 בדצמבר 2014

"היו"ר שמעון מזרחי אישר גם הוא את סיום המו"מ עם גל מקל, ללא תוצאות. "סוכנו של השחקן הגיע לארץ והיו איתו מגעים. הוא חיכה לתשובות ממקל, ולפי התשובות נראה שהעניין לא ייצא לפועל, ורק בגלל פערים כספיים. בשלב כזה אין לנו שום כיוון אחר. גל מקל הוא רכז ברמה גבוהה, מה עוד שהוא ישראלי. סיימנו את המו"מ בידיים נקיות. זה לא צלח, ובשלב זה לא נאייש את העמדה. כמו שזה עומד כרגע, הפער לא ניתן לגישור. אנחנו במו"מ עם שחקן בעמדה 4, ג'ו אלכסנדר. גם האופציה של סלוטר לא ירדה מהפרק"."

לא בכירים, לא הדלפות, לא ספינים של כתבי חצר ולא פוסטים בפייסבוק. עו"ד שמעון מזרחי בקולו המונוטוני מסביר את הנושא הפשוט הזה שמשום מה בחרת לסבך.

כסיפוביץ 25 בדצמבר 2014

ואכן עו"ד שימעון מזרחי הוא יחצ"ן מצוין של אותם בכירים מדליפים וכתבי חצר שעובדים אצל אחד מהבעלים בקבוצה ההיא.

ינקה אקהויז המזויף 25 בדצמבר 2014

גל מקל הזה מקבל יופי של משכורת מדלאס מייבריקס, ואללה אם יש לו שכל שיסע לשנה בהודו או באיזה חור,יעשה לו רק טוב. ירושלים ומכבי ת״א זה אירגונים שאדם בעל הכרה לא ירצה לעבוד בהם.

קובי (מכביסט) 25 בדצמבר 2014

למען האמת לא היה שום הגיון בהחתמת מקל במכבי לשני הצדדים לא למקל ולא למכבי. למכבי לא השתלם בגלל שיש לה כבר רכז בסגנון של מקל (אוחיון). וגם אם הוא קצת פחות טוב ממנו הפער הזה בוודאי לא שווה תשלום של מיליון דולר ברוטו. ולמקל לא השתלם בעיקר כלכלית כי חזרה לישראל תעלה לו מיליון שקל מס (260 אלף דולר בערך). כך שלמעשה עד סוף השנה הנוכחית הוא היה משחק בחינם!

האופציות הכי טובות לשני הצדדים הם :
למקל – חתימה בפנרבחצ'ה שאין לה רכז ומצד שני תוכל לשלם הרבה יותר ממכבי. לדעתי חלום הנ.ב.א של מקל כבר רחוק. אין לו שום סיכוי להוכיח את עצמו ב-10 ימים וגם לא בחודש. רק בתקופה ממושכת שאף קבוצה כרגע לא מוכנה להתחייב לה,

למכבי – גם מבחינת הסכומים שהיא יכולה לשלם וגם מבחינה מקצועית. היא צריכה יותר את דגן יבזורי כישראלי בכיר לעמדה שתיים ולפעמים כרכז מחליף. אגב ג'ו אלכסנדר עדיף על סלוטר במקום לינהארט כי הוא מביא משהו שאין למכבי בסגל. ואם רוצים ממש לחזק את הסגל אז פישר כסנטר שלישי זה חתיכת עומק!

יוספיהו 25 בדצמבר 2014

בכל חלון העברות אותו סיפור.
הנהלת מכבי מדליפה לכתבי החצר שלה שמות אטרקטיביים שמלכתחילה לא בכסף של מכבי, רק כדי להראות לאוהדים ש"ניסינו,אבל לא הלך"

בדר"כ זה נגמר בדזמונט מאלטים וזיזיצ'ים למינהם.

מוטב לדני פדרמן להשקיע את האנרגיות בקבוצה עצמה,ולא ביחסי ציבור בשקל.

גיא זהר 26 בדצמבר 2014

שני השקל שלי על עניין מקל. למקל שהוא על הבלטה של אוחיון ( טוב ממנו לטעמי) אין מה לחפש במכבי בסכומים שהציעו לו בגלל ענייני המס. ואין למכבי שמנסה בשני האחרונות לעשות סוג של מאני בול בגלל שהבעלים לא רוצים להוציא כסף מכיסם, אין יכולת כלכלית וסיבה מקצועית להחתים את מקל. לגביה מפנטזים על יבזורי, למכבי יש שחקן טוב ממנו באותה עמדה העונה לשם סטיבן לנדסברג. למכבי יש בעיה בעמדה שלוש (מחליף לסמית) בגלל הנפילה עם לינהרט והפציעה של פניני, והיה לה נחמד עם עוד ארבע פיזי שיתחלק עם רנדל וסמית שם. לגבי ירושלים, היא מכוונת, בצדק, לאירופה כפי שהצהיר המנכ״ל שלה אתמול ולא לליגה כי אליפות כאן תיתן לה מעט מאוד

Comments closed