אין מקום לפאניקה צהובה

האם באמת אוהדי מכבי צריכים להיות מודאגים אתמול? אוהדי מכבי חיפה בוודאות כן, אוהדי מכבי תל אביב, לא ממש

אתמול בחרתי לצפות בקבוצה הצהובה שלי, אך למזלי הספקתי לראות את דז בראיינט גומר את המשחק לקאובויס בניסיון אגואיסטי להיות האיש שמבקיע את הט"ד. זה הגיע בדיוק בזמן, שכן במחצית השנייה טל בן חיים עשה הרבה בראיינט אתמול. בכל מקרה, משחק משמים נגד קבוצה שלא מתיימרת לשחק כדוגל, או כל דבר אחר הדומה לכדורגל בעצם, ומכבי נדמה שהתאימה עצמה לרמה הנמוכה..

*

גם המשחק מול באר שבע לא היה מבריק, אך סימני הפאניקה בקרב האוהדים הצהובים ממש לא מובנים לי. שני המשחקים האחרונים הגיעו דווקא לאחר משחקים טובים נגד רעננה ומכבי פתח תקווה. ברור שזה נחמד לראות כדורגל מבריק, אבל אני מתעניין רק בשאלה אחת, האם הקבוצה הולכת בדרך שתביא לאליפות. נדמה לי שהתשובה לכך היא חד משמעית, כן.

נכון, גם לי יש השגות. אני למשל לא מצליח להבין את המשך עלייתו של מיטרוביץ לפני ראדי בהרכב, בעיקר מאחר ומיטרוביץ מאוד נחלש אחרי פתיחת עונה חזקה. אני גם לא מבין למה איגבור לא משחק בתפקיד של אלברמן, ואז צריך להחליט אם זהבי בשלישייה האמצעית, או לשים שם את איינבינדר או רייכרט. אבל מה זה משנה מה אני חושב. ברור שייתכן ופאקו נעול בתוך תבניות מסויימות, קונספציות שהגיע איתן ולכן קשה לו להשתחרר. ייתכן ובזה פאקו דומה הרבה יותר לאוסקר ולא מפגין את הגמישות של סוזה. אבל, אם נסתכל בעיניים פקוחות על העונה עד עכשיו, וניקח בחשבון שמכבי כנראה היתה מנצחת בדרבי, אם זה היה משוחק בתנאים נורמליים, הרי שנמצא שמכבי של השנה צוברת נקודות באותו קצב כמו בשנתיים הקודמות, מבקיעה מעט יותר שערים, ולאחרונה פתרה את הסוגייה של המסננת שהתירה לכל קבוצה שמשחקת נגדנו גול אחד לפחות.

*

בצד השני ראינו קבוצה מפורקת לחלוטין. בתחילת השנה צחקתי בעדינות על חברי הירוקים. ציינתי רבות את ההערכה לכך שקבוצה ללא כל יומרות בצמרת, מצליחה למכור כל כך הרבה מנויים. אך מה שראינו אתמול היה יותר גרוע מקבוצה ללא יומרות בצמרת. מכבי חיפה של הסיבוב הראשון לפחות הגיעה למשחק נגדנו על מנת לנצח אותו. מכבי חיפה של אתמול הגיעה למשחק על מנת להראות נורמלי, לא שיש לי מושג מה זה הדבר הזה.

*

הקבוצה הצהובה שלנו הולכת בדרכה, גם אם כרגע נראה שצריך להחליף נעלים. קריית שמונה נפגשה סוף סוף במגבלות שלה, ובאר שבע נמצאית נכנסת חזק בתוך קיר דמיוני שנמצא בדיוק במקום בו התקוות למלחמה אמיתית על אליפות נמצאות. אני בהחלט אשמח לצפות בתצוגות כדורגל מרשימות יותר בהמשך העונה, ונראה לי שכך יהיה, בכל מקרה הדרמה שעושים ממצבה של קבוצתנו הצהובה ממש לא במקומה. השנה בדומה לשנה שעברה, פערי הרמות ברורים גם כשמכבי משחקת חלש. מרגע שמכבי חיפה ויתרה, למעשה מכבי שלנו היא היחידה שבכל משחק מוצאת מולה קבוצה שמנסה קודם כל להרוס לה. זה נכון גם לקריית שמונה וגם לבאר שבע. מה שראינו בעונה עד כה, הוא שגם גולים מיותרים שסופגים בקלות מרגיזה, וגם משתנים אחרים, לא מובילים להריסות משמעותיות.

*

אין מקום לדאגה, יומן הדאבל של טל בן יהודה יהיה מוצדק, ושנה הבאה תהיה מוצלחת יותר, בכל זאת ביבי לא יהיה ראש ממשלה, אז כנראה שלא נצטרך לארח שוב משחקים בקפריסין.

 

Slipstream (בהשראת מרתון טבריה)
הדבר הגדול הבא

72 Comments

גורביץ' 12 בינואר 2015

כל עוד מכבי ממשיכים לשחק 12 נגד 11, או 12 נגד 10, או 12 נגד 9, אין לכם מה לדאוג. האליפות בכיס שלכם

גיסנו 12 בינואר 2015

אני מניח שהטעות המחפירה (נכתב עם אפס ציניות) של פפיר, כשלא הרחיק את גארסיה, הובילה ישירות להפסד הביתי של ב"ש נגד קבוצה שלא ניצחה 9 מחזורים לפני כן?

אשמח אגב להסבר איפה בן נתן טעה אתמול.

תני 12 בינואר 2015

כמה כיף בלה לה לנד.

שגיא 12 בינואר 2015

אני כל הזמן חשבתי שחיפה הופכת להיות מכבי של לוני. מסתבר שהיא הופכת להיות הפועל של הפועל. בכיינים.

ירוק 12 בינואר 2015

גורביץ' – אני מאד מקווה שאתה לא עיוור כמו שהתגובה שלך מרמזת.
ההרחקה של דקל לדעתי היתה שגויה, וכמובן שמאז לא היה למשחק יותר מידי ערך. אבל – וזה אבל גדול (ענק) – אם אתה חושב שמצבנו טוב (עזוב טוב, סביר) ורק השופטים הם הבעיה… אתה, בלשון המעטה, לצערי חי בסרט.

אזי 12 בינואר 2015

גיל
אתה לא יכול בפוסט אחד להגיד שאנשים שלא טוב להם לא יהיו מרוצים מצמיחה יחסית.
ובפוסט הזה להגיד שמכבי בצמיחה יחסית לשאר הליגה ואפשר להיות מרוצים.

וברצינות…
אני לא מרוויח כסף מאליפות של מכבי תל אביב. אני רואה כדורגל בשביל להנות.
זה לא נותן לי כלום שקבוצה נמצאת במקום השני, נקודה מהמקום הראשון, ואני רק סובל במשחקים שלה.
השנתיים האחרונות הוכיחו שמכבי יכולה לשחק כדרוגל הרבה יותר טוב והשנה האחרונה הוכיחה שהיא גם יכולה להצליח עם הכדורגל הזה באירופה.

עכשיו בא פאקו ומשחק כדורגל שלא רק שלא יכול לנצח את שתי הקבוצות הטובות היחידות בליגה, הוא גם מתקשה מול כל קבוצה עם טיפה יומרות של כדורגל כמו חיפה ובית"ר.
אני פוחד לחשוב מה יהיה שנה הבאה באירופה.

עברנו את השלב שאני מרוצה מלקחת אליפות רק כי אף אחד אחר לא לוקח אותה.

רפאל 12 בינואר 2015

סליחה מראש על שנכנסתי ככה בשיחה שלך וגיל.
רק רציתי לומר שאני מזדהה עם מה שכתבת, אזי.
זה כבר נהיה משעמם לקחת אליפות נגד ליגה שאחרי אמצע הדרך, אף אחד כמעט כבר לא נשאר מועמד
ומשחק בעיקר בשביל להשאר בליגה.
לכן שינוי הפורמט לשיטת פלייאוף יהיה טוב למועדונים הגדולים לא פחות מאשר לקטנים.
האליפות אף פעם לא תהיה בכיס בנובמבר/דצמבר וגם לפני שיתחילו הסדרות כל משחק יתקיים מול קבוצה
עם כבוד שתלויה בעצמה באשר לשאיפות שלהם להתחרות על האליפות, שהרי התחרות תהיה ראש בראש ולא באמצעות המאזן הגבוה בליגה לאורך זמן.

איך מכבי ת"א ירוויחו מכך?

– תחרות יותר קשה ומאתגרת במשחקי הליגה.
– משחקים גדולים ומומנטום נבנה לקראת משחקי ההכרעה הגדולים.
– אפשרות לסדרות משחקים מול יריבות גדולות, גם אם אחת מהן בעונה פחות טובה.
– אם הקבוצה באירופה, הפסד נקודות פה ושם לא ישפיע על הסיכויים להתחרות על האליפות ולהיות תלוי בעצמך.
– מכיוון שכך, יש יותר מקום לנסות הרכבים ולתת זמן ובטחון לשחקנים צעירים.
– להמשיך להיות המובילים בליגה הנמצאת בתהליך של שיפור מתמיד מהבחינה התחרותית והמקצועית.
– הכי חשוב, סיפוק שמתקדם ככל שהעונה מתפתחת והרגשה אמיתית של עוצמה תחרותית וספורטיבית.

נכון, מכבי ת"א, באיירן מינכן, פאריס סן ז'רמן וריאל מדריד לא צריכים לשנות את השיטה בשביל שכל משחק שלהם יהיה משמעותי בעונה הרגילה. הרי התחרות היום שאסור לאבד נקודות ודין שתיים שהשארת ברעננה הוא כדין אלו שהשארת בחיפה או טדי.
השאלה אם אוהדי מכבי ת"א יוכלו להמשיך להתלהב לאורך זמן מהליגה חלשה כזו ללא חזון.
פעם הייתי רואה ליגה ספרדית כל הזמן, היום אם זה לא המשחק האחרון של העונה או אל קלאסיקו אין לי מושג שזה בכלל שם. על אחת כמה וכמה לגבי הליגה בישראל.

יוסי 12 בינואר 2015

היי אזי, לגבי המשפט הבא: "עברנו את השלב שאני מרוצה מלקחת אליפות רק כי אף אחד אחר לא לוקח אותה" – באמת?

קח עוד כמה אליפויות ברצף (מעל 5-6) לפני ההרגשה הזאת…

בראייה לטווח בינוני-ארוך, הכי חשוב זה לקחת כמה שיותר אליפויות !
א. בראייה לאחור האליפויות נזכרות כ-הרבה יותר טובות ומהנות (גם על סוזה התלוננו שגומר משחקים מוקדם ואז מנמנמים עד הסיום)
ב. לאחר השגת האליפות מגיעים למשחקים באירופה (ניסיון לצ'מפיונס ואז יורופה-ליג) – ישנה חשיבות אדירה למשחקים באירופה!
מבחינת הכנסות, כמה שנים ברצף והתקציב של מכבי עוד יגדל וללא השקעה ממיץ'. כמובן שזה אומר שחקנים טובים יותר (ומשחק מהנה יותר).
כמו כן חשיפה של שחקני מכבי על הבמה המרכזית של הכדורגל העולמי – יביא למכירת שחקנים (הכנסות), הגברת המעמד של הכדורגל הישראלי והכדורגלן הישראלי
ג. אם אף קבוצה אחרת לא תגיע לצ'מפיונס הרי שאתה מגדיל את הפער בין מכבי לשאר (בטוח שתקציבית אבל גם מבחינת קצב משחק וכו')
ד. בסופו של דבר, בספורט במיוחד, "סופרים את הכסף במדרגות" – כלומר, קיבוע מכבי כקבוצה הטובה במדינה… דמיין עשור שלם של אליפויות צהובות – 10 אליפויות ברצף! הייתכן ?

אני אהיה "שמח עד הגג" לקחת אליפות אחר אליפות. שיהיו משעממות מאוד מבחינתי. אתרגש בליגת האלופות : )

רועי 12 בינואר 2015

יש תקרת זכוכית מאוד ברורה בליגה הזו. הפער יכול לגדול עד גבול מסוים בלי קשר לכמות הכסף.
מספר הישראלים הטובים מאוד מצומצם, וגם אם נניח שיש תקציב בלתי מוגבל, זה לא אומר שבאמת אפשר להביא זרים ששווים את הכסף הזה.

אזי 12 בינואר 2015

אני מסכים איתך שהכל נראה יותר טוב בדיעבד וגם על סוזה היתה לי ביקורת בשלבים מסויימים (שאני לא זוכר אותה בכלל – כזה הוא המוח האנושי)
אבל כמו שהקבוצה נראית עכשיו, אני לא רואה לאיזה שלב בתים אירופאי תצליח להגיע אם אתה לא יכול לנצח את ב"ש וק"ש ובקושי מנצח את חיפה ב9 שחקנים.

מצד שני, אם המאמן הזה ישאר גם שנה הבאה זה כבר הישג שמכבי של קרוייף עוד לא השיגה. המשכיות.

יוסי 12 בינואר 2015

דווקא במקרה של משחקים באירופה נראה שהמערך של פאקו מתאים יותר (שלושה קשרים אחוריים)… כנראה שבליגה אירופית לא התבנקרו נגד מכבי (בטח במשחקי בית) כמו שעושים בארץ

גיסנו 12 בינואר 2015

אין ספק.
אבל השנה אין אירופה, ועדיף לנצל את מה שיש כדי להבטיח שנקבל צ'אנס להגיע למפעל הבכיר…

גיסנו 12 בינואר 2015

יוסי אני לא בטוח שהבנת לגמרי…
אף אחד לא יתבאס אם מכבי תיקח אליפות בכדורגל לא מרשים. כולנו נשמח באליפות כי זה עדיין חשוב יותר מהכל.
אבל בניגוד לשנה של אוסקר וגם לשנה של סוזה עם הריצה במקביל באירופה – שבהן קיבלנו כדורגל פחות מרשים כחלק מתהליך הגדילה – אני חושב גם כן שמכבי הגיעה לנקודה בתהליך שלה שבה העליונות על הליגה צריכה להתבטא גם ביכולת במגרש. לא נצעק "אליפות בלי מאמן" ולא נפסיק לשמוח בנצחונות, אבל הגענו לשלב שמותר לבקש כדורגל יפה בלי להתבייש.

יוסי 12 בינואר 2015

לבקש כדורגל יפה – בהחלט!

עברנו את השלב שאני מרוצה מלקחת אליפות… – זה לא !

אבל אני מניח שזאת הייתה מעט הגזמה מצד אזי בכדי להעביר את המסר שחשוב לנו גם "ז'וגו בוניטו", בדר"כ אני בהסכמה מלאה עם אזי : )

גיסנו 12 בינואר 2015

אני לא באמת חושב שיש מישהו שעבר את השלב של להיות מרוצה מלקחת אליפות :)

תורג'י 13 בינואר 2015

איכזבת אזי. אתה נשמע כמו אוהדי חיפה בימים הגדולים שלהם.
השלב הבא זה לזרוק דברים על פאקו.

גיסנו 12 בינואר 2015

אתמול פאקו לשם שינוי עשה חילופים מצויינים אם כי החילוף של ראדי היה קצת מאוחר מדי. ההשגות הרגילות על ההרכב וכולי תקווה שפאקו ישחרר כבר את הרסן. דווקא לאיגיבור אין לי טענות – היה טוב הגנתית ועשה אפילו כמה פעולות התקפיות לא רעות. נותן פחות מסירות גרועות – אבל הוא פשוט מוצב כל פעם בעמדה שמדגישה את החסרונות במקום להבליט את היתרונות.

מה שמרגיז אותי במכבי של השנה, זה שביתרון 1-0 משליטה מוחלטת במגרש הקבוצה עוברת מיידית להסתגרות הגנתית והנעת כדור חסרת תכלית. זה קרה נגד בית"ר שהייתה די פתאטית עד שפאקו הוציא את כל החלוצים לטובת קשרים וספגנו שווין. אתמול אחרי הפנדל, מול 9 שחקנים וקבוצה מפורקת, במקום לתקוף בחמת זעם ולשים לפחות עוד אחד – החלה הנעת כדור עקרה ובאזור ההגנה שהזמינה את חיפה ללחוץ ואפילו להגיע להזדמנות או שתיים. זה כמעט קרה גם נגד רעננה עד שסוף סוף השחילו את השני וגם זה קצת במקריות.

מקווה גם שזה שזהבי חזר לכבוש ישחרר קצת לחץ מהקבוצה, הסיומת בשני המשחקים האחרונים הייתה נוראית. מה שמוביל לשאלה אחרונה – אם ברק לוי נשמר כשוער שני, מה הסיכוי להביא את סטויקוביץ'? שוער ענק.

רועי 12 בינואר 2015

הסיומת היא נוראית כי אין בהרכבים שמשחקים אף סקורר מלבד ערן זהבי.
מיכה אמנם עשה התקדמות במספר הניסיונות להבקעה (לפי תחושה לא בדקתי סטטיסטית), אבל הוא פשוט לא יודע.
טל בן חיים גם לא ממש סקורר.
ועל בן בסט עדיף לא לדבר. לא מבין איך בדש לא פותח לפניו.
מחכה בקוצר רוח לשובם של פריצה ויצחקי.

שגיא 12 בינואר 2015

לא נפלתי מסטויקוביץ. במקום לקלוט כדורים הוא הודף אותם ועוד למקומות מסוכנים. אני לוקח את חיימוב ואת מרציאנו לפניו.

קפטן קוקי 12 בינואר 2015

יש במכבי של השנה משהו loose. אזי הזכיר את בית"ר כקבוצה שבאה לשחק נגדנו ואני חושב שזה שגוי לראות את זה ככה.
פתיחת העונה של מכבי, שבה חטפנו גול כמעט כל משחק והשיטה הזאת שבה היה יחסית קל להביך את ההגנה הגבוהה יצרה איזשהו חוסר בטחון.
בכל המשחקים העונה קבוצות רק מנסות לשבש למכבי את משחק ההתקפה ולהעמיד חלוץ מהיר ככל האפשר גבוה ככל האפשר ולקוות לטוב. יש פעמים שזה עבד. זה יצר חוסר בטחון אצל הקבוצה ביכולת שלה לא לספוג שער.
במשחק מול בית"ר ראינו את זה בצורה הכי בולטת. החסרון של בלומפילד והדחיפה שהוא נותן לקבוצה בשילוב עם החוסר בטחון הזה מביא למצב שפתאום הקבוצה מאבדת את השליטה במשחק ועושה הרבה שטויות כמו מסירות לא מדויקות והיפטרות מהירה מהכדור.

רפאל 12 בינואר 2015

זה עוד אחד מהדברים שמעצבנים בפורמט הליגה הקיים.
מי שיש לו הכי הרבה כסף ושחקנים אפילו לא חושב על האפשרות שאפשר לדגדג אותם, למרות שבהרבה מאוד משחקים התוצאה הייתה קרובה לתיקו או בכל מקרה- לא לכיוון של תבוסה. אם היה כאן סוג של פלייאוף עם סדרות, אף קבוצה לא הייתה מזלזלת באחרות וכבר מתכננת את העונה הבאה.
בקיצור, שיעמום גורר שיעמום.

מזל שיש את הווינר

גיסנו 12 בינואר 2015

אתה ממש מסיונר של פלייאוף סדרות הא?

בלייק 12 בינואר 2015

פלייאוף בליגת העל? הולכים על שבירת שיאי 0:0 למרחק, אני מבין?

רפאל 12 בינואר 2015

סתם מעביר את הזמן עד שאמצא עבודה חדשה שתעביר לי את הזמן
ויגידו לי לנשק להם ת'אחוריים על זה שבזכות העסקתי אני בכלל נושם ויש לי קורת גג
ואיך שאני בר מזל שבכלל היו מוכנים להתייחס אלי וכמובן שאם לא אגיד את הברכה הזו יום אחד
לא יהיה להם ברירה אלא להאשים אותי במחדלי כל החברה ולסיים את ההתקשרות : ) .
כן, החיים יפים.

ניב 12 בינואר 2015

אני מבין שאתה מצביע ביבי…

רפאל 12 בינואר 2015

not that it's any of your business
אבל אני מצביע למי שיסיע אותי לקלפי ויזמין אותי לאיזה משקה חם : )

ניב 12 בינואר 2015

והפחד מדגדוגים הוא ערך עליון כמובן..

תולעת 12 בינואר 2015

ראדי פתח מול רעננה ונראה לא טוב. שיחק לאט מדי בהתקפה וכבד בהגנה.
כמו שכתבתי בשבוע שעבר, אין לי כמעט טענות לפאקו, השיטה שלו עובדת בסדר גמור. מכבי מגיעה להמון מצבים, וחסרה חלוץ בכושר טוב וחד. לאוסקר היה את עטר ודאבור, לסוזה את פריצה ויצחקי. לפאקו כרגע אין חלוצים בכושר ובאיכות הזאת. סטויקוביץ' היה מעולה אתמול אבל שתי הדיפות שלו לכיוון מרכז הרחבה היו חייבות להסתיים בשערים של זהבי ובן-בסט. גם מול ב"ש הגענו למספיק מצבים טובים כדי להכריע את המשחק ופשוט אין מי שיכבוש אם לא זהבי – זאת לא היה בעיה כשזהבי מפוקס וחד, אבל כרגע הוא לא.

הדיסוננס בחיפה בין האיצטדיון, כמות הקהל ותחושת ה"מועדון הגדול" ובין הסגל הגרוע שלהם והמשחק ההגנתי מועצם במשחקים מהסוג הזה. הרעיון של בלבול לשים את דגני קשר אחורי/בלם שלישי היה בסדר גמור מול האמצע של מכבי, אבל אם בוקולי עדיין בחירה לגיטימית להרכב זה אומר הכל.

גיסנו 12 בינואר 2015

לי זה נראה קצת כאילו בחודשיים הראשונים ההתקפה עבדה נהדר וההגנה הייתה מחוררת, ועכשיו ההגנה די התייצבה (גם אם לא מושלמת) אבל ההתקפה חורקת, ופאקו לא מצליח למצוא איזון.

אני חושב שאין חלוצים בכושר הבקעה טוב בעיקר בגלל שהרוטציה היחידה היא בהתקפה וזהבי לוקח מקום של חלוץ. אני אגב חושב שאיגייבור נכנס לעניינים ומשחק טוב בעיקר הגנתית, אבל לא מוצב בעמדה נכונה. אני באמת חושב שאם בן בסט היה משחק קבוע לצד בן חיים ומיכה, או מדי פעם כחלוץ שני לצד בדש/פריצה – הוא היה מתחיל לספק את המספרים שמצפים ממנו.

אם היינו משחקים באירופה מערך כמו שפאקו עולה איתו היה נראה לי הרבה יותר הגיוני. כרגע בליגה, כשבערך כל הקבוצות, כולל היריבות הישירות במירוץ לתואר, מוותרות מראש על האמצע מול מכבי ומשחקות על כדורים ארוכים – זה עדיין מרגיש לי בזבוז לעלות עם 3 קשרי אמצע הגנתיים יחסית.

ניב 12 בינואר 2015

אומנם זה בסה"כ הרושם שלי אבל נראה שלבן בסט הייתה בעיית מיקום קשה, כל פעם רץ לצד ההפוך מהכדור, עמד שני מטר מאיפה שהוא נפל וכו'.. בן הרוש בועט מרחוק וזה טוב, אבל לפעמים הוא היה צריך לוותר על הניסיון..

ניב 12 בינואר 2015

מיכה עושה רושם שלא מסוגל לעשות מהלך בלי להסתובב סביב עצמו מתישהו ובן חיים יעדיף לבעוט לשער גם אם הוא יהיה בזווית אפס, מול שוער ושלושה שחקנים של מכבי עומדים פנויים באלכסון אליו.

מאיר 12 בינואר 2015

תלונות על מיכה? זה הבן יקיר לי של האוהדים ובצדק. הסיבובים האלה על המקום כפי שכתבת, הם גם בגלל שמהירות או יציאה מהמקום אינם התכונות הטובות שלו וגם בגלל שתוך כדי הוא מחפש תנועה של חברים, ומוצא אני בדרך! כלל מסירה פשוטה כאין אפשרות למתוחכמת, או מתוחכמת כשיש אפשרות. אחוז איבודי הכדורים אצלו הוא נמוך ביותר לעמדה בה הוא משחק והוא היצירתי ביותר במערך. כשיצחקי יחזור לכושר, נוכל לראות הברקות של שניהם יחד ולחוד.

Lord Anthony 12 בינואר 2015

זה בגלל שבן בסט לא ממוקם בעמדה שהוא רגיל לשחק בה. פאקו מציב אותו בתור חלוץ באגף והוא כל הזמן חותך למרכז, אבל כשהוא חותך למרכז באופן מפתיע אין אף אחד באגף שיספק לו כדורים.

תולעת 12 בינואר 2015

הוא וזהבי כל הזמן מחליפים מקומות, הוא ממש לא משחק רק באגף. ומיכה שכן משחק רק באגף הוא אחד המוסרים הטובים בליגה. בקיצור – אין מה להאשים את כל העולם, בן-בסט פשוט בתקופה לא מזהירה בקריירה שלו ויצטרך להתרומם מזה.

תולעת 12 בינואר 2015

קשה להעריך מה חלקה של הרוטציה בכושר של בן-בסט, אבל אם אתה צודק אז אולי הוא לא מתאים לקבוצה שרצה לאליפות וצריכה תפוקה מיידית משחקנים. פריצה יצא ונכנס מההרכב של סוזה ובכל זאת סיים עם 12 שערים והשפעה משמעותית על המשחק של מכבי. יצחקי גם "סבל" מהרוטציה וידע להיות משמעותי עבור מכבי ברגעים חשובים. זה מה שמצופה גם מבן-בסט, בפרט כשפריצה עצמו פצוע ולא משחק.

זהבי הבקיע 17 שערים. להרחיק אותו מאיזור הרחבה תהיה פשוט טיפשות, והשיטה של פאקו שמבוססת על לחץ והחזקת כדור (מבלי להתייחס לשיטה בשיפוטיות כרגע) בהכרח תרחיק אותו מהשער ותעסיק אותו בעבודות הגנה, כי זה מה שפאקו מצפה משלישיית הקישור שלו.

גיסנו 12 בינואר 2015

לגבי זהבי – זה נכון מצד אחד, מצד שני אני חושב שהכניסות שלו מ"הקו השני" יעילות לא פחות מאשר לשים אותו כחלוץ שפיץ. בצורה שבה רוב המשחקים של מכבי מתפתחים – שהיריבה מוותרת על הקישור ומשחקת על כדורים ארוכים ומתפרצות – אני לא חושב שזה ירחיק אותו בצורה כזו שבה יפסיק לאיים על השער.

היכולת של פריצה להשתלב בשטף של מכבי מהרגע הראשון בו נחת בארץ היא מדהימה ובעיקר מצביעה על הנסיון והגדולה שלו, בטח שביחס לליגה שלנו. יצחקי גם לא הכי מצא את עצמו בהתחלה עד שסוזה השתמש בו יותר ויותר בשיטת שלושת הבלמים כשחקן יחסית חופשי, ולא כשחקן אגף כפי שניסה בהתחלה.

במכבי נתנו גם בשנתיים האחרונות סבלנות וזמן לשחקנים שלא נתנו תפוקה מיידית וזה השתלם. אני מאמין שגם עם בן בסט זה עוד יכול לעבוד עם קצת יותר יציבות.

Lord Anthony 12 בינואר 2015

לאוסקר ולסוזה גם היה קישור יותר התקפי. פאקו מקפיד לעלות עם שלישיית קשרים בעלי אוריינטציה הגנתית ולהם הוא מוסיף את ערן זהבי על תקן חלוץ מדומה.
לאוסקר היה את ראדי וזהבי (החל מינואר) ומאחוריהם אלברמן שדחפו את ההתקפה, לסוזה היה את זהבי כשמאחוריו מיטרוביץ ואלברמן, ופאקו מחזיק שלישיית קשרית שהכי התקפי מבינהן הוא מיטרוביץ'. זה לא רק שחסר לו מישהו שיסיים אלא גם שהמערך שלו בניגוד לסוזה ולאוסקר בנוי על קישור הגנתי יותר שפחות תומך בהתקפה ויותר על לחץ קבוצתי של הרבה שחקנים במחצית המגרש של היריבה.
בתחילת העונה גם ייני וגם בן הרוש עלו הרבה יותר והפעילו לחץ בחלק של היריב, דבר שהוריד את הלחץ גם מהשחקנים באגף וגם מהשלישייה בקישור. המינוס של זה היה שההגנה של מכבי נעשתה הרבה יותר חדירה. כאשר ייני ובן הרוש נשארים יותר מאחור מופעל יותר עומס על שלישיית הקשרים, מה שמדגיש את החוסר בקשר התקפי שידע לבנות התקפות. הבעיה המרכזית היא שבמערך הנוכחי של פאקו אין ממש מקום לחלוץ אמיתי, ואם תסתמך על בן חיים ומיכה שיבקיעו את השערים שלך לא תגיע רחוק.

ד"א,
אני בדעה שלמכבי חיפה יש סגל מצויין, בטח הרבה יותר טוב מהמקום שלהם בטבלה, אבל הם מסרבים לנצל אותו. כל שנה מובאים שחקני רכש על מנת לחזק את הקבוצה ועדיין ממשיכים לשחק עם אותו הרכב של לפני שלוש וארבע שנים. גבאי הגיע ולא ראה מגרש, גם אוחיון ושיימן לא ממש קיבלו הזדמנות, כמו גם כאליבת בהתקפה. זה מצטרף לאבוקרט בעונה שעברה, לסאגות של עמשה שנה שעברה ושל ידין השנה ולגדיר, ריאן וגוזלן שמעמידים מאור אחר את "בעיית החלוצים" של חיפה.

נולי 13 בינואר 2015

מסכימה עם התולעת. להזכירכם, גם על סוזה הפרשנים והאוהדים כל הזמן קיטרו (בעיקר על הרוטציה כמדומני). האוהדים של מכבי הפכו למפונקים. שכחו את הכשלונות של טרום עידן קרויף, בראשות כבוד הפרשנים איווניר ונמני, שלא מתביישים עכשיו למתוח ביקורת על מאמנים, שבניגוד אליהם מצעידים את הקבוצה להישגים… קצת צניעות ופרופורציות לא יזיקו לאף אחד

holden 12 בינואר 2015

השחקן הכי טוב של מכבי זה מהרן ראדי, אני לא מבין איך פאקו לא רואה את זה?
ערן -זהבי?
הוא רק עומד על הרציף שהרכבת מגיעה,
מהרן ראדי השחקן הכי טוב בישראל

שגיא 12 בינואר 2015

הוא לא רואה את זה כי זה לא נכון. ראדי בשנתיים האחרונות לא יציב בעליל. נותן משחק אחד טוב ושני משחקים אחר כך רק מאבד כדורים כל הזמן. בעונה של אוסקר הוא היה אדיר והשחקן הכי טוב בליגה ללא ספק אבל מאז הוא ירד מאד.
בכל זאת, אני תמיד ארצה לראות אותו בהרכב, בטח שלפני אלברמן שלא תורם כלום להתקפה והעונה גם מאבד המון כדורים קריטיים.

כסיפוביץ 12 בינואר 2015

הסיפור אצל חיפה יותר הזוי ממה שקרה ביונייטד בתחילת השנה.
כלום ושום דבר בתיאטרון הכי יפה בארץ.

יענקלה שחר בדרך מלהיות קבוצת העשור הקודם לפלופ של העשור הנוכחי.

והאופטימיות הזו לגבי ביבי בסוף בכלל שברה אותי.

יניב פרנקו 12 בינואר 2015

אף מילה על מה שהיה אתמול ביציעים ?

ניב 12 בינואר 2015

היה גועל נפש, שירחיקו את המעורבים (והמעורבים בלבד).

בלייק 12 בינואר 2015

זה הזכיר את הדרבי ההוא… שוב שני מורחקים, שוב נפדל ניצחון למכבי, שוב זריקת מוטות מאסיבית.
יש תחושה שאצל כל הקהלים (אני מתכוון לקבוצות עם קהל גדול באופן יחסי) ההתנהגות, גם כשהיא טובה היא על תנאי. אם הקהל מרגיש שדפקו אותו (טעות שיפוט או מצב גבולי, התחזות של שחקן, חילוף הגנתי של המאמן וכו) אז הכל מותר. התכוננתי, הגעתי, עודדתי ובסוף דופקים את הקבוצה שלי? אז אני אראה לכם מה זה ואעשה את מה שאסור כדי להראות לכם. מנטליות של ילדים, אבל רואים את זה בכל הקהלים הגדולים (בתגובות כמובן משתנות בהתאם למסורת, ליצירתיות ולהזדמנות).
לגבי העונש, כרגיל התקשורת כבר סימנה מטרה (הפעלת שני רדיוסים ע"ת + קנס כספי של 50,000 ש"ח) והדיון עצמו כבר מיותר. התגובות בחיפה כבר מזכירות את התגובות אחרי הדרבי (או במילותיו הפמניסטיות של כבוד הרב: הם יודעים שהם עומדים לחטוף, רק לא יודעים כמה), ואלה תגובות של אנשים שלא באמת עשו רע אבל עומדים להיענש כי "ככה זה".
ועוד שאלה, איך האירועים האלה חזרו במהלך המשחק בכל כמה רגעים? המשטרה (או סדרנים) לא הבינה כבר שיש בעיות, במיוחד באזור הקרן? לא יכלו להשאיר שם קצת כוח שיחצוץ ויהווה איום מרומז? לא יכלו לזהות חלק מהאנשים ולהוציא אותם לפני תום המשחק? היום, ראיתי שמתגאים (המשטרה והמועדון) שנעצרו 3 חשודים בלילה. נזרקו עשרות ואולי מאות חפצים, כל כיסא באיצטדיון מצולם, והם מתגאים שהם עצרו 3 משליכים לכאורה? רק אני מריח את הטיפול הביזיוני? אני יודע שהריח מסריח, אני רק לא יודע כמה.

ניתאי 12 בינואר 2015

יש! שובה של הטבלה האלטרנטיבית! כבר שלוש שנים אין אותה.

ניתאי 12 בינואר 2015

אגב לגבי דז, אני לא חושב שהיה כאן מהלך אגואיסטי. בניגוד לחבר בצהוב שבאמת ניסה להבקיע לבד ובכח.
לדעתי בראיינט עשה את המהלך המתבקש כמעט משחקן שרוצה לנצח את המשחק לקבוצה שלו ולהוציא את המקסימום מהמהלך. יכול להיות שהוא לא חשב על הסיכונים עד הסוף באותו שבריר שנייה, יכול להיות שהוא היה בטוח מדי, אבל אני לא רואה אגואיזם בניסיון הזה.

גיל שלי 12 בינואר 2015

ברור שאתה צודק בקשר לדז, פשוט היה כל כך נפלא לעבור ערוץ אחרי סוף המשחק של מכבי, ולזכות בפסילת התפיסה הזאת, הייתי חייב למצוא דרך לציין זאת באופן שייזכר

משה 12 בינואר 2015

אני לא מבין כל כך גדול בפוטבול, למה הפסילה הייתה באשמתו ? המסירה לא נפסלה כי הוא לא ממש השתלט על הכדור ?

oded 12 בינואר 2015

המסירה נפסלה כי בנסיון להגיע לט"ד הכדור פגע ברצפה
אם הוא היה פשוט תופס את הכדור בשתי ידיים לא היה ט"ד אבל היה להם את הכדור בקו ה- 2 יארד בערך לדאון ראשון

שלו 12 בינואר 2015

אני דווקא נהנתי מהמשחק.
ברור שבהרכב דאני מעדיף יש את זהבי מאחורי החלוץ בן חיים ומיכה באגפים וגם ראדי.
אבל התפקיד שלי להיות אוהד ושל פאקו לקחת אליפות.
ונראה לי שהוא ממש רוצה, ורואה את השחקנים כל השבוע ויודע לתכנן את הסגל עד סוף העונה ויש לו גביע ומחזור בזמן המיידי.
ואי אפשר שכולם ישחקו כל הזמן.
ובעונה שעברה היה 2-2 מול פתח תקווה כמו המשחק מול ביתר השנה.
והיה תיקו מול חיפה ב 10 שחקנים נדמה לי לפני שתי עונות (הזכור מהפרסום של מתן גילור על קריית אליעזר והעכברים שחוזרים לחורים…)

גיסנו 12 בינואר 2015

התיקו מול חיפה ב 10 שחקנים היה בגארבג' של הגארבג' טיים

שלו 12 בינואר 2015

נכון,
אבל מול חיפה כמו מול הפועל אין כזה דבר גארבג' טיים.
זו יריבות מכובדת, וככזאת כל משחק קובע.

גיסנו 13 בינואר 2015

אני חושב שהדרבי האחרון של שנה שעברה מראה אחרת

יואב 12 בינואר 2015

כל כך שמח לכתוב אחרי ניצחון. הרבה אוויר השתחרר אבל גם לא מעט מחשבות…
אגף שמאל של מכבי הוא אולי האגף עם האיקיו כדורגל הנמוך ביותר שניתן למצוא. מה שווה האתלטיות והמהירות של טל ועומרי(שהגן טוב היום) אם קבלת ההחלטות שלהם מבישה? לעומתו, אגף ימין זה רק איקיו כדורגל אבל רך….
וכשראדי נכנס ליצור משולש בימין עם שרן ודור, זה מיד עשה הבדל.

אני ידוע כאחד שנותן קרדיט כמעט אינסופי לצוות של מכבי, בטח מאז שיורדי הגיע. אבל גם לי יש את הגבולות שלי(:
לא כל בעיה פותרים במערך. אני אוהב לשלוט ולהיות דומיננטי אבל נראה שפאקו התאהב בעניין(ועצר את הספיגות) בצורה חסרת פרופורציה. חכמת ההמון היא לא דבר שצריך לזלזל בה בכדורגל. כולם רואים כדורגל בעצירות וכולם יודעים למה. רק פאקו לא.
אני סבור שגם עם שני קשרים וערן מלפניהם, מכבי תשלוט בנעשה. את ההתאמות פאקו צריך למצוא. אפשר גם לשים שש בקישור ולהתמסר על החצי כל המשחק. סוזה היה גאון בזה והתכונן ספציפית לכל יריב.
פאקו מניח שקישור מעובה פשוט יספיק. הוא לא רע במבחן התוצאה
אבל אם אני חששתי משוויון מול תשעה שחקנים של חיפה כבויה לגמרי, משהו בהילה שלנו קצת נסדק.

יותר מידי שחקנים בכושר לא טוב. כולל המוזהב. מכבי חייבת ניצוץ שידליק אותה. זה יכול להיות רכש או משחק התפוצצות של ארבעה שערים. קצת שכחנו איך מבקיעים, עושים את המינימום הנדרש.

ראדי. אולי עדיין המוסר הטוב ביותר שלנו ובטח איום מרחוק. חייב לקבל דקות, בטח על רקע האנמיות בקישור.

רציתי ארבע נקודות מבש וחיפה. כיף שהמוזהב חזר מהר לנקודה הלבנה. הוא בעט כמו שירר. לא מדובר בכדורגלן רגיל. ממש לא.

בראי ההיסטוריה חשוב לזכור-זאת הפעם השניה בתולדותיה שמכבי נלחמת על אליפות שלישית ברציפות. הפעם הקודמת היתה עם שייע, אי שם בשנות החמישים.

ואם מרגיש שאני קצת לא מסופק-היי, ניצחון בחיפה הוא תמיד מיוחד.שנים חיכינו לרגעים האלה. וכן, אני רוצה לקחת אליפות שאף אחת אחרת לא מסוגלת לקחת.
רק חושב שניתן לשחרר קצת את הסוסים. מכבי מספיק חזקה ומתודית כדי לקחת סיכונים במשחק. אליפות היא מאסט להמשך התוכנית הגדולה….

מאיר 12 בינואר 2015

כמעט אחד לאחד מה שאני חושב. נתחיל מהסוף, אליפות היא מאסט, פשוטו כמשמעו. נגזר מכך שאם פאקו חושב שכדורגל של שלושה קשרים הגנתיים יחסית יביא את התוצאה, אני הולך איתו. בעובדה, כשמחזיקים בכדור מעל ששים וחמישה אחוז מהזמן, זה מתסכל את היריב, גורם לו לעייפות פיזית ומנטלית ולטעויות (לשאלות אנא פנה לבוקולי וקינן). רבים טוענים שעם עוד שחקן התקפי במקום אחד מהשלושה בקישור, גם נשלוט. יכול להיות, אבל לא נדע עד שלא ננסה וכל עוד המצב הוא כזה שמנצחים ושולטים מול כל קבוצה אני הולך עם פאקו.
החשש משוויון של חיפה אתמול לא היה רציני. נדמה לי שמזמן לא היה משחק כה חד צדדי בין הקבוצות לאורך השנים כשקבוצה אחת באה לנצח והשנייה בבית להתבנקר (וההרחבה היתה רק עלה תאנה שבו התכסתה חיפה, הם לרגע לא היו במשחק).

הרצל 12 בינואר 2015

א, למגיב שנמאס לו לקחת אליפויות, לא יודע בן כמה הוא, אולי הוא בן שנתיים וזו השנה השלישית לחייו, אבל מי שכבר אכל חרא כל ימי חייו – לא יימאס לו אף פעם מצלחות. אף פעם!
ב׳, גם אם יש תחושה של בינוניות ממכבי, אי אפשר לקחת עובדה אחת: רק העונה שלושה ניצחונות על הירוקים הבכיינים, שלושה ניצחונות רצופים, מתוקים, מהנים. אחרי שנים שאכלנו מהם חרה, כיף לראות אותם משתוללים וזורקים מוטות ומקללים את זהבי כמו פרובינציאלים, כיף לשמוע אותם מדברים על שיפוט וקונספירציה, פשוט כיף. כיף. ברגעי כיף, הביקורת על פאקו תחכה.
ג׳, ראיתי אתמול בטוויטר אצל אחד שקוראים לו ״דגש״ (מישהו מכיר? מי זה?) שאומר שלפאקו יש כרגע אחוזי הצלחה יותר גבוהים משל סוזה ואוסקר!! וזו קבוצה שבלי אירועי הדרבי במקום הראשון עכשיו, מעל קרית שמונה שהפסידה השבת לראשונה, עם הכי פחות ספיגות והכי הרבה כיבושים. אז אולי נירגע?
ד׳, עד השבת אמרו שזו אחלה ליגה, איכותית צמודה, עכשיו שוב אומרים שזו ליגה פח כי בש וקש הפסידו… בקיצור, ששונאי מכבי יגידו מה שבא להם, אנחנו נהנים. ומי שלא נהנה מפסיד. כי את אוסקר רצו לגרש (לא רק פרימו), ואת סוזה קיללו בעצבנות, ועגשיו שניהם מאמנים מיתולוגיים ומתגעגעים אליהם, ומי יודע, אם פאקו במקרה בשנה ימונה למאמן סלטה ויגו, עוד נתגעגע למכבי של פאקו.
ה׳, היו רגעים מביכים מול חיפה, קצת מרגיזים, אבל לא לשכוח שגם לפני ההרחקה היה 30:70 אחוזי החזקה בכדור, והגענו להזדמנויות, וסטויקוביץ (האוברייטד) הציל מלא מלא גולים, וכאילו אנשים לוקחים מאליו שליטה מוחלטת במשחק חוץ מול מכבי חיפה, ולוקחים כמובן מאליו שלושה ניצחונות רצופים מול מכבי חיפה, ולוקחים כמובן מאליו שליטה עירונית, ושתי אליפויות, ופתאום כבר לא מספיק להם אליפות, הם רוצים בסטייל, והם רוצים דאבל ומעניין אותם רק אירופה והם מקללים ונרגנים כשהקבוצה לא דורסת! מה הצעד הבא? אולי תקנו רולקס ותצאו רבע שעה לפני הסיום כדי לא לעמוד בפקקים ותקנו מנוי משולב באלפי שקלים אבל תלכו רק למשחקים באירופה, תיסעו עשרת אלפים איש למשחק חוץ במילאנו אבל תביאו ארבעתאלפים למשחק בית מול אשדוד? אה? זה מה שאתם רוצים?! סרבאק.

יואב 12 בינואר 2015

אולי אזי(המגיב) מתגעגע לימים שהיינו בפיגור 2 כבר בכפר שמריהו. זה לא היה כל כך מזמן. אני לא מתגעגע!

מאיר 12 בינואר 2015

כל מילה בסלע אם כי הייתי מוותר על האחרונה (:
וואלה נהיינו מפונקים. תן לי אליפות השנה וזה יהיה הישג נהדר, ואז נרצה עוד אחת ועוד אחת כאמירות של שמעון, ״אם זה עשר תעשו את זה עשרים ומ זה עשרים, תעשו את זה שלושים וכן הלאה״.
כל עוד יש אווירה בריאה בקבוצה, יש לשאוף להישגיות ואם ניתן לשפר רמה אז נהדר, אבל קודם כל הישגים!

דניאל 12 בינואר 2015

אהבתי

רן 13 בינואר 2015

להזכיר את הביקורות על סוזה שהקבוצה שמה 2 גולים בעשר דקות ראדונות ונרדמת????
בונקריסט לא יודע לגמור משחק
פתאום הוא מאמן התקפי יותר מפאקו
הזיכרון של אנשים לא משהו

נולי 13 בינואר 2015

בדיוק

אזי 13 בינואר 2015

ימים טובים – הפכתי מפונק.
חשוב לי להזכיר מישהו לכולכם:
מכבי תל אביב במקום השני בליגה.
מהמקום השני בליגה לא לוקחים אליפות.
אז לפני שאתם כולם שמחים מאליפות שלישית ברציפות (ומסתבר שאני לא שמח מאליפות שלישית), תגיעו קודם למקום הראשון.
אם הייתם מנצחים את ב"ש באחת מהפעמיים, הייתם במקום הראשון. אם הייתם מנצחים את ק"ש, הייתם במקום הראשון. אם הייתם מנצחים את בית"ר, הייתם במקום הראשון.
אתם לא.
כי מכבי מתקשה מול קבוצות חזקות.

מכבי הקבוצה עם תקציב השחקנים הכי גדול בליגה, צוות האימון הכי טוב בליגה, השחקנים הכי טובים בליגה, הנוער הכי טוב בליגה, הארגון הכי טוב בליגה, הניהול הכי טוב בליגה והקהל הכי טובה בליגה (בקשר לאחרון אני משוחד).
הייתי מצפה ממנה להיות לפחות במקום הראשון, אם לא לשטוף את הליגה הסערה.

ספורט תחרתותי משמעותו לנצח. גם את עצמך.
כן. אני מצפה מהקבוצה שלי כל הזמן להשתפר – קודם כל ביחס לעצמה!

תולעת כתבה באחת התגובות שלאוסקר היה את עטר ולסוזה היה את דאבור ולפאקו אין חלוצים מספיק טובים.
אז לא.
אוסקר יצר את עטר וסוזה יצר את דאבור.
פאקו יצר את בן חיים שמאז הולך אחורה ופאקו שיכלל את זהבי לדרגת אומנות בלי לשים לב שהוא מוותר על כל שאר ההרכב שלו בשביל להתאים את זהבי למערך המוזר שלו.
ערן זהבי לא יכול לשחק בשום עמדה ב4-3-3. שום עמדה.
בגלל זה החלוץ לא מתפקד ובגלל זה שחקני האגף לא מתפקדים.
כי כשיש לך שחקן כמו ערן זהבי אתה משחק עליו, וכשאתה שם אותו בעמדה שלא מתאימה לו אתה גומר את שלושת השחקנים שנמצאים מסביבו ומנסים להבין איפה הפעם יש חור.

ערן זהבי יכול לשחק מאחורי החלוץ ומאחורי החלוץ בלבד.
אני רוצה לראות בנבחרת שגוטמן ישים את זהבי בתור שחקן אגף ולראות אז איך תגיבו.
חצי מכם תגידו שאין לגוטמן מושג.

תולעת 13 בינואר 2015

לזהבי אין עמדה ב 4-3-3? באיזה מובן? הוא יכול ושיחק גם אצל סוזה וגם אצל פאקו בכל אחת מהעמדות הקדמיות (למעשה ההחלטה המשמעותית ביותר במערך של סוזה מול חיפה בקריה בעונה הקודמת, היה לשים את זהבי בצד ימין, כשבאמצע שיחקו ראדי, אלברמן ומיטרו).
בכל מקרה, אם במערך שהוא לא מסוגל לשחק בו ב"שום עמדה" (!) הוא מבקיע 17 שערים אז מסקרן לראות מה קורה כשהוא משחק במערך שיש לו בו עמדה…

אוסקר יצר את עטר… נו באמת. עטר סחב את אוסקר רבע עונה כשנראינו די רע (להזכיר לך את הביקורות על היכולת הגרועה במשחקי החוץ?) ואח"כ אוסקר הפך אותו מחלוץ באמצע לחלוץ בשמאל ובסוף לקיצוני בצד ימין שם איבד אותו לגמרי ועטר לא עשה כלום בפלייאוף בעמדה הזו. ומה בדיוק סוזה "יצר" בדאבור? קיבל ממנו בדיוק אותה תפוקה כמו שקיבל ממנו אוסקר.
וכן, מה לעשות – לאוסקר וסוזה היה את פריצה ועטר ויצחקי שהם שלושתם סקוררים שלא היו צריכים זמן התאקלמות במועדון (ולא בזכות המאמנים), ולפאקו יש את בן-בסט שעוד מחפש את עצמו.

אזי 13 בינואר 2015

לזהבי אין עמדה ב4-3-3 במובן שהוא יכול לשחק רק מאחורי החלוץ ואם תחזרי למשחקים שסוזה שם את זהבי באגף תראי שבמשחקים האלה זהבי היה פחות אפקטיבי.
אז פאקו עושה משהו אחר – הוא שם את זהבי לכאורה באגף אבל בפועל כל המשחק זהבי בורח לאמצע ואז או שהחלוץ מחפה עליו באגף או שנוסא מחפה עליו באגף או שבן הרוש מחפה עליו באגף.
עד עכשיו ספרתי באותו אגף ארבעה שחקנים שאף אחד מהם הוא לא שחקן אגף.
אז זהבי נותן את המספרים שלו כי בפועל הוא משחק בעמדה הטבעית שלו (מאחורי החלוץ) אבל את מאבדת את הקיצוני השמאלי או את השחקן שמחפה על הקיצוני בצד שמאל.
אז אם כבר זהבי משחק בכל מקרה מאחורי החלוץ ומישהו מחפה עליו בצד שמאל, לא עדיף שזהבי כבר יעלה במערך נורמאלי עם שחקן בכל אגף ושאף אחד לא יצטרך להמציא לעצמו עמדה?

ועטר בודאי שלא היה אותו עטר לפני שסוזה בא. הוא היה הרבה יותר מפוזר. הרבה יותר.
ויצחקי בטח שלא היה אותו יצחקי לפני שסוזה בא. עד כדי כך ששלחו אותו לקפריסין.
בדיוק כמו שטל בן חיים של תחילת העונה הוא לא אותו טל בן חיים של עונה שעברה.
מאמנים עושים שחקנים.

תולעת 13 בינואר 2015

אתחיל מהסוף – אין ספק שאוסקר שיפר את עטר והפך אותו מפוטנציאל לחלוץ מעולה. יצחקי היה שחקן אדיר הרבה לפני סוזה. אם כבר, קרדיט לסוזה על מיכה וזהבי שהשתפרו משמעותית תחתיו. בכל מקרה, הם לא "יצרו" את השחקנים האלה, כולם הגיעו כרכש יקר-יקר מאד ומימשו את הפוטנציאל שלהם בשנה השנייה/שלישית במועדון. בקיצור, חלוצים צריכים זמן להסתגל למועדון ולייצר תיאום עם שאר השחקנים. גם זהבי הפך ביום אחד ל"זהבי", רק בעונה השנייה שלו. לפאקו אין חלוץ כזה, מבושל ומוכן ובינתיים מה שיש זה בן-בסט לא חד מספיק.

לגבי העמדה של זהבי, אני לא מסכימה איתך. גם מתחת לחלוץ הוא בסוף מוצא את עצמו בתוך הרחבה ובלי היתרון של פינוי שטח לשחקנים אחרים – כי ככה זה, כששחקן יודע להבקיע אז הוא יחפש את הכניסות לרחבה מכל עמדה שבה הוא יהיה. אם הוא יהיה מתחת לחלוץ, אז הפסדת שחקן אחר (ראדי/נוסא/מיטרו) שעושה פעולות אחרות ולוקח שחקנים איתו.
את הטענה לגבי החיפוי והבריחה בכלל לא הבנתי, מה שאתה מתאר זאת תנועה נורמלית שקורית במהלך משחק, והיא זאת שמייצרת שטח ומהירות. בן-חיים בתיאוריה זה רעיון טוב באגף שמאל אבל בפועל הוא לא יציב לאורך משחק שלם והכניסות האפקטיביות שלו לרחבה (כדי להבקיע, לא להעביר רוחב) קורות מעט מדי ובטח אי אפשר להסתמך עליהן. בן-בסט באגף זה גם רעיון יפה בתיאוריה אבל בפועל מאז גביע הטוטו בן-בסט לא עבר מגן אחד בפעולה אישית.

רועי 13 בינואר 2015

אני חושב שהטענה של אזי היא פשוטה מאוד, יש במכבי שני שחקני אגף בלבד, מיכה ובן חיים. כל ציוות של זהבי באחד האגפים מביא לכך שבסופו של דבר כשזהבי מושך לאמצע, באגף של זהבי יש שחקן שלא יודע מה לעשות שם (איגיבור/בן הרוש/בן בסט).
בן בסט לא יכול להיות באגף, רק בחוד, ובכושרו הנוכחי הוא לא צריך להיות בכלל על המגרש.
את טוענת ובצדק שכרגע אין לפאקו במכבי סקוררים מלבד זהבי. אז על אחת כמה וכמה שאפשר לוותר על אחד הקשרים (מיטרוביץ/נוסא) שלא מאיימים על השער (איומים אמיתיים הכוונה), ולעלות עם השחקן הנוסף היחיד שיש לו יכולת הבקעה – בדש (בהינתן שפריצה ויצחקי לא כשירים).

רועי 13 בינואר 2015

כשאני אומר שזהבי מושך למרכז, הכוונה היא לא לתנועה רגילה של שחקן אגף טבעי כמו מיכה ובן חיים, הכוונה היא לכך שהוא פשוט לא נמצא איפה שהוא צריך להיות כשחקן אגף (לשיטתי כמובן) ובאופן טבעי עובר לשחקן במקומות המוכרים והנוחים לו

קורא 13 בינואר 2015

אתה רואה קצת את המשחקים בעיניים צהובות גיל. כן, מכבי תל אביב טובה, אבל באר שבע הוכיחה שהיא קבוצה טובה ממנה במשחק בין שתי הקבוצות. הבעיה של באר שבע היא לא מול הגדולות אלא דווקא מול הקטנות, ואליפות לוקחים מהקטנות. כאוהד של חיפה הייתי לגמרי אדיש למשחק הזה, אבל הכדורגל של באר שבע פשוט יותר טוב משל מכבי. טל בן חיים הוכיח שוב שהוא ממהר ליפול וגרם לי לתעב אותו עוד יותר ממה שתיעבתי קודם, וזהבי פשוט נראה עצבני, מה זו היתה הדחיפה הזו שם?

האם העובדה שבאר שבע היתה טובה ממכבי תספיק לאליפות? לא בטוח, אבל האם באר שבע קבוצה טובה ממכבי תל אביב? לדעתי כן, וזה הוכח בתוצאות במפגשים הישירים בין שתי הקבוצות.

רביד 13 בינואר 2015

אכן, אין ספק שהתיקו ההירואי שהצליחה ב"ש להשיג בקושי (תוך כדי שהיא מושכת זמן ונתונה לחסדי אלת המזל) במשחק הקודם שלה מול מכבי, מוכיח שהיא טובה ממכבי.

אני אנסה לענות לך בצורה הכי עניינת שרק אפשר:
פחחחחחח.

קורא 14 בינואר 2015

רביד, אתה יכול להחזיק את הדעה שלך, זו מדינה חופשית. לי בוודאי לא היה צד במשחק הזה וישבתי לראות אותו להנאה. לי באר שבע נראתה יותר טובה. במשחק בבאר שבע היא ניצחה. אלה העובדות.

Comments closed