אני יהודי אל תירה – אז מי השקרנים?

תקראו בתגובותיכם לפוסט הקודם בנושא, תלמדו על עצמכם משהו

זה יהיה פוסט קצר.

קראתם לי הזוי, הסברתם לי שאין שום דמיון בין יחס השוטרים לערביי ישראל, ויחס השוטרים לשחורים בארצות הברית, או נכון יותר אתם סבורים שאין להשוות בין שתי האוכלוסיות.

אני מזכיר לכם את שהתעצלתם לקרוא אז. אביו של סמי אלג'אער, האיש שהשוטרים שירו בבנו בצורה לא חוקית לפי חקירת מח"ש, הוא אח שכול. כשפתחתי צירים בלבנון, הגשש היה בדואי מרהט, אך עדין אתם סבורים שהערבים הם אויבים, והשחורים בארצות הברית הם אזרחים לכל דבר. גם שירות בצה"ל לא ישנה את גישתכם.

רבים מכם שאלו, למה שנאמין להם? השוטרים הותקפו במוטות ברזל, למרות שאביו של סמי טען שבנו כלל לא היה מעורב בעסקת הסמים, למרות שלא נמצאו שום מוטות ברזל, עדין בחרתם להאמין לשוטרים, אלה ששיקרו כמובן, ולא בפעם הראשונה.

מעניין שרבים יותר בחרו להאמין לגרסת עופר צברי כאשר נורה בצורה הזויה על ידי השוטרים במקרה ההוא.

*

אז כן, מסתבר שהיה טוב אם שחקני הכדורגל שלנו היו עולים עם חולצות הזדהות עם אזרחים שנורו ללא כל סיבה. מסתבר מה שידענו כל הזמן, היד חופשית יותר על ההדק אם אתה ערבי. לצערי אני גם סבור, שללא כל המהומות שהיו לאחר מכן ברהט, אלה שבהן נהרג עוד אזרח ערבי, לא בטוח שמח"ש היתה חוקרת, פשוט בגלל שבדרך כלל מקרי ירי בערבים לא נחקרים בצורה עמוקה מדי.

טלו קורה מבין עיניכם, אולי לא אני ההזוי?

http://debuzzer.com/shely/51239/

אברטון: פוסט חי
מוריניו בארץ הממים

116 Comments

איציק 12 בפברואר 2015

כיוון שכתב אשמה מעל ראשי, לא נותר לי אלה לחזור לפוסט הקודם ולהעתיק את תגובתי:
אני לא בטוח איך אני רוצה לכתוב, למרות שאני בטוח מה אני רוצה לכתוב.
אני חושב שהצורה שהצגת את המקרה צר מידי ומוטה מידי לכיוון הלא נכון. אתה לוקח מקרה שבו יתכן והמשטרה צודקת, וכותב לה כתב אישום. לכן אני היתי ממתין מספר ימים לראות האם היא צודקת או לא, או מעלה את הנושא לדיות בילתי תלוי במקרה זה. באופן כללי, הפשע במגזר הערבי והבדוי גבוה יותר מאשר במגזר היהודי; סביבת העבודה של המשטרה לחוצה יותר; כל הרוג ערבי תמיד מועלה כאצבע קלה על ההדק כלפי ערבים, בלי קשר לנכונות האמירה. ואחרי כל זאת, תפקידה של המשטרה לפעול כנדרש בסביבה לחוצה, בשביל זה הם מאומנים ומתודרכים, ולא רק להעביר זקנה כביש כאשר היא רוצה להשאר בצד בו היא נמצאת. השאלה החשובה היא למה מצב הערבים והבדואים במדינה כמו שהוא. מדוע יש פשיעה כל-כך גבוהה; למה החינוך ירוד; למה אין מערכת ביוב או תאורה נורמאלית; למה יש חופש של בנייה בלתי חוקית; מדוע אפשר לא לשלם מיסים (ובפרט מסי עיריה). נכון שלערבים ולבדואים יש אשמה בעניין, ולא אשמה קטנה, אבל האשמה של המדינה גדולה בהרבה. המדינה שנים מתייחסת לערבים כמו החצר האחורית. טענת הנאמנות לא מחזיקה מים. אם משהו אמור להשפט, להאסר או כל פעולה אחרת, אז שרשויות החוק יטפלו בכך. כל עוד הם אזרחים, הם זכאים ומחויבים במה שכל אזרח מחויב (אם ההתאמות הנדרשות). המקרה שקרה אינו (רק) תוצאה ישירה של פעולת המשטרה (אם בצדק ואם לא), כי אם של עצימת עיניים. כאשר המצב מגיע לכזה שלא ניתן לעצום עיניים, המשטרה נאלצת להתערב, ולפעמים התוצאות מצערות. אז החולצה צריכה להיות לא לכיוון המישטרה כי אם לכיוון כל הממשלות על-כך שלא עושות כלום, ומאלצות את המשטרה (שעובדת בתנאים מאוד לא נוחים לא רק במקרה זה) להות עלה התאנה שלה.

איציק 12 בפברואר 2015

ןעכשיו למקרה הספציפי: המשטרה חייבת תמיד לחקור את עצמה גם אם היא צודקת וגם אם לא. יש מספיק מקרים עם היהודים שהיא מטייחת דברים ונמצא אחרי בלגן שעשתה זאת; יש מספיק מקרים שהיא מעוותת דברים ואז הנאשם משוחרר, ללא קשר לאשמתו (די להזכר במשפט של "דורס" הרצות לאתיופיות ומה כתב השופט על עבודת המשטרה). ודי לראות איך ניצב לכל ניצב כדי להבין את תפקוד המשטרה. המשטרה חולה כלפי יהודים, ערבים, וכל השאר. בוודאי שיש במשטרה גם גזענים כמו בכל אוכלוסיה. ועדיין, צריך לטפל במקרה הספציפי כמקרה ספציפי, אך במבט כללי, האצבע המאשימה צריכה להיות לכל הממשלות הקודמות ולא למשטרה בנושא המגזר הערבי והבדואי.

אלון 12 בפברואר 2015

או שיכלת לכתוב פשוט טעיתי
הרבה יותר הגיוני

איציק 12 בפברואר 2015

אתה יכול להצביע היכן טעיתי. סתם לכתוב כל אחד יכול.
היכן הגזענות של המשטרה? האם היא היתה גזענית במקרה צוברי? האם במקרה הרצות האתיופיות? אם כן אז היא גזענית באופן גורף כלפי כולם? היכן הגזענות שלי? האם כתב האישום כלפי כל הממשלות? האם הדרישה לחק'ור כל ארוע שבו יש נפגעים של אזרחים (ולא רק בהם)?

גיל שלי 12 בפברואר 2015

הנתונים נמצאים בפוסט הקודם, היו הרבה מאוד מקרים של ירי בערבים, וכמעט ולא מקרים של ירי על פושעים יהודים.

איציק 12 בפברואר 2015

נכון, ואז צריך לעשות זאת לא אבסולוטית כי אם בייחס לכמות הפשיעה הערבית לעומת הפשיה היהודית וסוג הפשיעה. כאשר מבריחי סמים מתחילים להשתולל ולהוציא נשק זה לא שקול לפריצה לבית בו הפורץ מנסה לברוח (וזה לא משנה מי מבריח הסמים ומי הפורץ רק הסיטואציות שונות והתגובות שונות). המספרים בלבד הם לא כל הסיפור וצריך גם פילוח. יתכן ואחרי זה אתה עדיין תהייה צודק. אני רק אומר שמה שנאמר לא מספיק.

אהד 12 בפברואר 2015

כי ערבים, מה לעשות, מעורבים ביותר מקרי פשיעה חמורה.
הלוואי וזה לא היה כך, אבל זה המצב.

גיל שלי 12 בפברואר 2015

זה ככה גם בארצות הברית, השחורים מעורבים יותר במקרי ירי על שוטרים, ובפשיעה בכלל, ועדין שם אנשים חושבים שמדובר בגזענות, ופה יש הספק עובד משום מה לטובת השוטרים

איציק 12 בפברואר 2015

אז אולי האמריקאים טועים, ואולי יש להם נתונים נוספים שתומכים בכך וזה לא רק סטטיסטיקה יבשה?

גיל שלי 12 בפברואר 2015

איציק – אולי, ואולי יש הטיה פנימית, בערבים קל יותר לירות ולצאת מזה בשלום, אני לא יודע, אבל לאור ההטייה הסטטיסטית הברורה במקרי ירי של שוטרים בערבים, לעומת מקרי ירי של שוטרים ביהודים, החשד שלי לא הזוי אלא סביר

איציק 12 בפברואר 2015

אני לא טוען שהוא הזוי, אבל הוא לא מבוסס פרט לתחושת בטן, ולי יש תחושה אחרת. אני רק טוען שזה ראוי בדיקה מעמיקה ולא משהו גורף ללא סימוכין מוצקים.
נקח אותך לעולם אחר לחלוטין: אני לא זוכר עונה שבה כל-כך הרבה שחקנים שונים קלעו יותר מ-40 נקודות ב-NBA, ונניח לזכרון הקצר שלי. אילו מהטענות נכונות:
1. השנה יש הרבה יותר קלעים טובים (תחושת בטן, לא בדיקת אחוזי קליעה או סטטיסטיקות אחרות),
2. ההגנות השנה חלשות,
3. המשחק מהיר יותר, לכן יש יותר פוזשנים ולכן יש סיכוי לקלוע יותר,
4. יש פחות כישרון פר קבוצה לכן הטובים יותר לוקחים יותר זריקות וקולעים יותר.
5. אחר,
6. כל התשובות נכונות.
האם אתה יכול להצביע בודאות על תשובה נכונה בלי לבצע ניתוח ולקבוע רק לפי העובדה הסטטיסטית הפשוטה (נניח שהיא נכונה) שיש ריבוי שחקנים שקולעים מעל 40. לי קשה לקבל החלטה כזו…

גיל שלי 12 בפברואר 2015

איציק – אני לא חוקר, לא מתיימר להיות אפילו עיתונאי חוקר, גם לא קבעתי שום דבר כתוצאה של מחקר. השוויתי בין הגישות באמריקה ובישראל למקרים שהיו דומים בעיני. לא מוצא טעות בפוסט ההוא, וגם לא בזה, תקרא טוב את התגובות לפוסט הקודם בנושא, ותגיד לי אם אין לך חשד מבוסס שחלק מהמגיבים פוטרים בקלות יחסית ירי בערבים, כן גם בערבים שמשרתים כגששים בצה"ל

איציק 12 בפברואר 2015

ודאי שיש (את האמת, אני לא מופתע, ומצפה שמחוץ לדה-באזר תמצא הרבה יותר כאלו), ויש כאלו שמראש מאשימים את המשטרה בגזענות כמשהו גורף. לא אוהב לא את הראשון ולא את השני.

אהד 12 בפברואר 2015

לא יודע. מעדיף מחקרים ונתונים על פני תחושות בטן.
וזה שהשוטרים (חלקם) שקרנים זה ידוע. וזה ממש לא רק כשמדובר בפעולות מול ערבים, כי אם מול כל הציבור.

גיל שלי 12 בפברואר 2015

אהד – תראה לאיזו תגובה הצטרפת בפוסט הקודם, תקרא שוב את הפוסט הזה, ודבר איתי על העדפותיך. אני לא עיתונאי חוקר, לא כתבתי מחקר, כתבתי על מקרים שנראים לי דומים למדי. אני מבטיח לך שהמהומות בפרגוסון מיזורי לדוגמה לא היו לאחר מחקר של שום דוקטור

אהד 15 בפברואר 2015

קראתי ולא הבנתי מה הבעיה.

אלון 12 בפברואר 2015

הרגו את צוברי? ירו עליו?

איציק 12 בפברואר 2015

אתה לא זוכר את הסיפור עם ירי השוטרים. זה שלא הרגו אותו יתכן ומקרה ויתכן ולא, אך היתה הפעלת נשק. תחזור לפוסט של בני (אם אני לא טועה), היה שם דיון מרתק.

גיל שלי 12 בפברואר 2015

איציק
ממש לא אליך כיוונתי, אתה מאלה שכתבו תגובות ראויות ומנומקות, למרות שאני חייב להדגיש, אתה לא מצליח להבין את כוונתי. אני לא כתבתי אז ולא כותב היום על הירי בעקבות ההלוויה, אני מדבר על הירי בסמי אלג'עבר אשר הדליק את רהט. אני כתבתי בפוסט המקורי, סטטיסטית גם בארצות הברית וגם בישראל, זה נכון שאחוז גדול יותר של מעורבים בירי על שוטרים בארצות הברית הם שחורים, בטח ביחס לחלקם באוכלוסיה אך גם באופן אבסולוטי, עדין היתה הזדהות של לבנים עם השחורים גם בעקבות הירי בפרגוסון, באדם שחור שאולי תקף שוטר ואולי לא. כאן לא הרגשתי הזדהות של יהודים, אלא מחאה של ערבים בלבד, זה מה שהפריע לי אז, וגם היום.
דרך אגב תקרא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4625778,00.html

איציק 12 בפברואר 2015

אתה צודק, לא היתה מחאה. אני גם לא חושב שצריכה להיות מחאה נגד זה. הבעייה היא לא: מחאה או לא מחאה, כי אם שני דברים אחרים לגמרי:
1. המשטרה חולה, לכל כיוון שתפנה, כלפי בדואים, התנהגות פנים משטרתית, כלפי אלימות בפארקים, והרשימה ארוכה. המשטרה מחוייבת בניעור רציני, כולל בנושא הבדואים ולא רק (אני לא יודע אם כך המצב גם בארה"ב). אחרי הניעור, אם ימשך המצב הספציפי שאתה מכוון אליו, אז תהייה מבחינתי צודק לחלוטין. כרגע הבעייה קשה בהרבה.
2. התלונות העיקריות בנושא זה צריכות להיות לממשלות הקודמות, אבל זה מים מתחת לגשר. הדרישות צריכות להיות לגבי הממשלה העתידית. אני מבטיח לך שכאשר תהייה להם מערכת ביוב ראויה, תאורה ברחובות, ניקיון ברחובות, מקומות תעסוקה, גביית מיסים ראויה, מלחמה בבנייה בלתי חוקית (כלומר המקל והגזר), רבות מהבעיות שאתה מתאר (אך בטח לא כולן) יקטנו משמעותית.

אריאל גרייזס 12 בפברואר 2015

המשטרה חולה לכל כיוון, אבל במקרה שלי ושלך המקסימום שיקרה לנו זה שיגנבו לנו את האוטו והמשטרה לא תעשה כלום לתפוס את הגנב. אם במקרה נולדת בישוב ערבי, יש סיכוי שהמשטרה תהרוג אותך. יחי ההבדל

אריאל גרייזס 12 בפברואר 2015

ושיהיה ברור – אני מסכים איתך שהבעיה היא לא במשטרה, המשטרה זה רק הסמפטום. מדובר בהזנחה פושעת של מגדר שלם במשך עשרות שנים – ממשלת ימין, ממשלת שמאל, זה ממש לא משנה – שגידל פה אזרחים סוג ז', שמקבלים פרומיל מההשקעה שהמדינה נותנת לאזרחים היהודים שלה, שאין להם שירותים ממשלתיים הולמים (משטרה בכלל זה) שאחר כך הופכים לעבריינים בלית ברירה ובסופו של דבר גם נהרגים יותר כתוצאה מזה על ידי המשטרה אבל אז כולם יכולים להגיד – הא, אבל הם פושעים.

אדם 12 בפברואר 2015

הלוואי וזה היה המקסימום. כמות האנשים שהמשטרה נטפלת להם, אוסרת אותם ללא הצדקה ומתייחסת אליהם כאחרון הפושעים (חפש עמוס סילבר) היא מקוממת. אנשים נלקחים למגרש הרוסים ושוברים להם רגליים רק אין למי להגיש תלונה. מספיק שתבוא לא טוב לשור בעין בשביל שתלקח למעצר ואם בטעות איבדת קצת את עשתונותך (ע״ע אמרת מילה לא במקום) אתה גם יכול להיות זמן לא מועט שם.

איציק 12 בפברואר 2015

נכון, אבל במקרה שלי ושלך לא תבוא ישר חמולה להגן עלינו ולצעוק. גם עם הוא לא אשם, זה יוצר אוירה לוחצת, והשוטרים שיודעים את זה באים לחוצים מראש. אם המשטרה היתה יודעת שהם יבואו ולא תהיה התקהלות אז הכל היה יותר שקט. לא מצדקי, מסביר. וכפי שאמרנו. המשטרה במקרה הזה היא רק ה-ש.ג.

omer 12 בפברואר 2015

גיל,
ברצוני להתייחס אך ורק למשפט האחרון שלך (בתגובה).

יהודים וערבים הורגים אחד את השני כבר מס' עשורים ברצף. מרבית היהודים ישראלים שונאים ערבים (וזה לא משנה אם מדובר בפלשתינאים, מצרים או קטארים), או לפחות בעלי דיעה קדומה שלילית עליהם. מרבית הישראלים היהודים רואים בערבים כאיום. מרבית הישראלים היהודים מתנהגים בחשדנות יתר ליד ערבים.

מבלי להתעסק בשאלה האם השנאה מוצדקת או לא (רמז: שנאה עיוורת לעולם אינה מוצדקת) ולאור היחסים העכורים הציפייה שלך שיהודים ישראלים יצטרפו לערבים ישראלים למען מחאה/מטרה משותפת היא הזויה.
למען האמת, גם אם היה מוכח עובדתית וללא כל ספק ששוטר יהודי רצח ערבי ללא כל הצדקה, אין לי ספק שזה לא היה מזיז לרובנו ובטוקבקים היית רואה הרבה יותר תגובות גזעניות ותומכות ברצח מאשר מגנות.

זאת המציאות בה אנו חיים.

רוג'רס אהרון 12 בפברואר 2015

לפחות בדרא"פ המשטרה לא התביישה והייתה גאה בעצמה.
המשטרה הינה זרוע של השלטון ופועלת על פי גחמותיו.
היא איננה גוף עצמאי ובלתי תלוי אשר אמון על שמירת החוק הכתוב.
כרוח המאלף כך רוחו של הכלב.
תוסיפו לזה את החומר האנושי הרדוד שמתקבל לשירות במשטרה,את נטייתם הפוליטית של רוב לובשי המים ואת מקורות ההשראה שלהם,
אני ראיתי במו עיניי מפקד תחנה שבמשרדו תלוי פוסטר של טוני מונטנה כאחרון הפיצוציות.
משטרת ישראל הינה הגוף הגזעני ביותר בישראל ללא כל תחרות.טוב אולי חוץ מהמפלגות החרדיות.
אני גדלתי ביפו ,עג'מי יותר נכון של לפני שלושים שנה, את מה שראיתי וחוויתי על בשרי אף תגובת תמיכה אשר מוקאת אוטמטית תשנה.
המשטרה בישראל מושחתת גזענית עבריינית ומסתבר שגם מטומטמת.

יהודה 12 בפברואר 2015

+1

רוג'רס אהרון 12 בפברואר 2015

הלוואי על ערביי ישראל יחס כמו של המשטרה בארהב כלפי הקהילה השחורה.

רועי מ 12 בפברואר 2015

יש הבדל בין ישראל לארה"ב.
אני לא טוען שהאוכלסיה הערבית על מגזריה השונים היא כזאת, אבל כידוע יש לנו קונפליקט עם הלאום הערבי כבר שנים רבות. ברור שזה משפיע על צורת החשיבה והתגובות של המשטרה או שלנו האזרחים למקרה של תקרית בין ערבים אזרחי המדינה למשטרת ישראל.
לא יודע מה היה בתקרית הזאת. אבל אין ספק שהגנבים הבדויים ונתקלנו בזה באיזור שלנו אין להם פחד. ובעת מרדפים הם יסכנו את כול העולם ואחותו.
בלי קשר המשטרה משקרת לא מעט לדעתי גם בתקריות עם "יהודים כשרים".

רוג'רס אהרון 12 בפברואר 2015

די כבר עם השקר הזה.
אין הבדל שמדובר על ערבי מיפו וכושי מברוקלין.
או דרוזי שמשרת בצהל וחוטף מכות כי הוא מדבר ערבית.
הערבים אויבים בדיוק כמו השחורים בארהב.
אם כל הערבים בארץ היו אוייבים אז כבר מזמן לא היו פה יהודים.
האסלם הקיצוני הוא אוייב של היהודים המתונים והמוסלמים המתונים.
מפחידים אותנו עם ססמאות גבלסיות והציבור פה אוכל את זה .
את הרוב הערבי בארץ מעניין לעשות כסף להיות בריא ושהילדים שלהם יצליחו קצת יותר מההורים.
בדיוק כמו היהודים.
כל השאר זה שקרים ועלילות דם.

כסיפוביץ 12 בפברואר 2015

+ על הכל

סימנטוב 12 בפברואר 2015

+1

ניר 13 בפברואר 2015

נחמד חבורת המתחנפים פה, אבל במציאות אין כמעט שום דבר משותף בין היחס של השחורים בארה״ב למדינה והערבים בארץ. ״ססמאות גבלסיות״ – כן, כשהטיעון חלש תכניס את הנאצים.

שמעון 13 בפברואר 2015

גזענות? יחס כלפי מיעוטים? סטטיסטיקה שמצביעה על אפליה? תיעוד של הפעלת כוח מוגזם מצד הרשות המבצעת? מעמד סוציו-אקונומי נמוך?

עידוקוליס ליפשיץ 12 בפברואר 2015

אחח איזה מעצבנים השמאלנים היפי נפש האלה.
במיוחד כשהם חושבים שהם צודקים. והתקשורת השמאלנית שחורצת דין לפני שיש כתב אישום בכלל

גיסנו 12 בפברואר 2015

המשטרה חארות.
וגם הבדווים רחוקים מלהיות שה תמים.
כמו כל דבר בחיים, זה לא שחור ולבן.
יש הזנחה של המגזרים הללו. אבל גם יש סיבה לזה שבמקרים רבים השוטרים לא נכנסים בכלל לישובים האלה וזה לא רק הזנחה אלא פחד.
רמת השוטרים והאמינות של המשטרה מדרדרים מרגע לרגע, לכל אורך ורוחב המשטרה.
אבל גם מהצד השני אי אפשר רק להאשים ולא לקחת אחריות אף פעם.
גם אחמד טיבי אמר ממש לא מזמן שרמת הפשיעה והנשק הלא חוקי במגזר יצאו מכלל שליטה. למדינה יש חלק בזה, וחלק משמעותי. אבל כנראה שגם לציבור הערבי יש חלק בזה.
ואגב, לראות עיני, כמו שש"ס דואגים לחרדים ובנט למתנחלים ושאר מפלגות הסקטור דואגות לתחת של בוחריהן בלבד – בשביל זה יש רשימות ערביות וח"כים בדווים. אבל תמיד נראה לי שאת רוב מרצם ופועלם הם משקיעים לטובת מי שגר רק מהצד השני של הקו הירוק ומזניחים את מי שהביא אותם לכנסת.

איציק 12 בפברואר 2015

לגבי חברי הכנסת: רובם לא משרתים את מי שהצביע עבורם כי אם את מי ש"משמן" אותם. לכן הח"כ-ים הערבים עוסדים בישביל מי שהם עובדים.

דיזידין 12 בפברואר 2015

איציק, גם התגובה שלך מעידה על היחס לערבים.
אתה יכול לגבות את מה שאמרת בעובדות?
אתה יכול להביא תימוכין לכך שח"כ יהודים מנסים לשרת יותר מהערבים את מי שבחר בהם?
ואל תשכח שהח"כים הערבים נמצאים במצב הנחות ביותר – כי הם תמיד באופוזיציה וכי הם ערבים.

ואתן לך דוגמא איך מגבים אמירות חמורות כשלך בעובדות:
צא ובדוק מי הח"כים שתמכו בהקלות לתשובה בעניין תמלוגי הגז.
אלה הח"כים המשומנים.

thomas 12 בפברואר 2015

דיזידין, איציק דיבר על כלל חברי הכנסת כשציין את מושא שירותם והכניס את חברי הכנסת הערבים לאותו כלל, ללא השוואה כמותית.

איציק 12 בפברואר 2015

לא, אני לא יכול, כי לא זה מה שכתבתי. לא כתבתי ח"כ-ים ערבים כי אם ח"כ-ים ובכוונה. אני חושב שגם הח"כ-ים היהודים משמנים את מי שמשמן אותם. רק את הח"כ-ים מש"ס משמנים האדמו"רים מש"ס ואת אלו מהשטחים כל מיני שרוצים בטובת השטחים. כלומר חפש מי "שימן" את הח"כ ותבין למה הוא עושה את מה שעושה. ערבי, יהודי, סגול, או צהוב מנוקד. לא מאמין כמעט לאף אחד מהם.

אריאל גרייזס 12 בפברואר 2015

זאת אמירה רווחת בציבור הישראלי שהיא פשוט קשקוש. החכ"ים הערבים, רובם, עובדים קשה מאוד בשביל המגזר שלהם. הבעיה היא שבניגוד לש"ס או אפילו יאיר לפיד אין להם שום סיכוי להכנס לממשלה ולשנות באמת מבפנים

איציק 12 בפברואר 2015

משום מה הם לא הופכים עולמות ועושים רעש לטובת ערביי ישראל (רק כשמתחילות מהומות, הם מלבים אותם), אך כל הזמן הם מצליחים לעשות המון רעש בקשר לרשות. ויש כאלו שאפילו נוסעים לשם להיות יועצים בזמן שהם ח"כ-ים בפרלמנט של מדינת ישראל. כשאני אשמע אותם באותה מידה לפחות בנושאים שקשורים לערביי ישראל אז אוכל לומר שיש ולו משהו בדבריך.

שי 12 בפברואר 2015

איציק,
אתה טועה. הבעיה היא לא מה עושים הח"כים הערבים לטובת הציבור שלהם אלא על מה מדווחים. אני משמיט מקרי קיצון כמו ח"כ זועבי (כמו שהייתי משמיט מקרים של קיצוניים מהצד השני). רוב גדול של הח"כים הערבים דווקא מעורבים עמוקות בחקיקה המיטיבה עם הציבור שלהם, העניין הוא שזה לא משהו שיש למישהו רצון לדווח עליו.
לעומת זאת – כל אמריה שלהם לגבי הסכסוך תופסת כותרות.
המציאות היא שהם עושים הרבה יותר לטובת הציבור שלהם ומקבלים מעט כותרות על זה.
אל תשכח שאין להם יכולת "להפוך עולמות" – מדובר במיעוט שגם כך נמצא מבחינת רוב הציבור על התפר, ציבור שלא ניתפס כלגיטימי שייקח חלק בשלטון (חלילה שתהיה סיעה ערבית בממשלה).

איציק 12 בפברואר 2015

הם עושים הרבה יותר למען החקיקה הכללית בנושאי בריאות ונושאי מעמד האישה (ואתה יכול לשאול את הח"כ טיבי על שיתוף הפעולה שהיה לו בהרבה נושאים עם הח"כ גנדי ז"ל, למרות שפוליטית הם היו רחוקים לחלוטין). אז אני נגד החקיקה הכללית כמובן, אבל הם עושים הרבה פחות למען הקהילה שלהם, שזה גם לפעמים לצאת נגד מה שהקהילה עושה. כמה זמן יש את ההרוגים הערבים מירי בשמחות, אבל רק עכשיו הם התחילו לדבר על זה. מוטב כך, אך איפה הם כבר שנים בעיניין? האמת, איפה גם היהודים בהקשר זה, אבל זה נושא אחר.

גיסנו 12 בפברואר 2015

אולי אם אלו שנתפסים כמנהיגי המפלגות – כגון טיבי, זועבי, בארכה וזחאלקה – היו עושים בנושא הזנחת הפשיעה הפלילית/הזנחת התשתיות (למרות שזה כבר נושא אחר) עשירית מהרעש שהם עושים נגד הכיבוש ונגד המדינה ובעד הפלסטינים – זו לא הייתה הדעה הרווחת, ולא התגובה האוטומטית לחסום כל הצעה שלהם גם אם היא נועדה רק להיטיב את השתלבות הציבור הערבי בחיים הנורמטיביים במדינה.

בלייק 12 בפברואר 2015

כמו כל (רוב?) הפוליטיקאים הם ז***ת של תקשורת ותשומת לב. נסיעה לרמאללה (או אפילו דמשק) תגרור סיקור נרחב, שיגרור תגובות מתלהמות מצד נבחרי ציבור וחלקים בציבור עצמו, שיגרור סיקור נוסף. המתלהמים ממילא לא מצביעים להם, אבל הם מכוונים לאוכלוסיה הערבית שתראה כמה הם "גברים".
כשח"כ ערבי משיג כביש/כיכר/בית ספר חדש/מערכת ביוב לאיזה כפר בצפון, אולי תשמע על זה באל ג'זירה. אני מניח, אם כי אני לא יודע כי, שוב, לא מסקרים את זה (לפחות לא בתקשורת שאני נחשף אליה) שעם הזמן גם הם הבינו ש"עדיף" להם ללכת למקומות המתלהמים, צעקניים ואלימים כדי לזכות בסיקור.
כולם משחקים את המשחק, פונים למצלמות עם פנים רושפות וטונים זועמים, ושניה אחרי שהמצלמות כבות הם מתלוצצים עם השונאים הכי גדולים שלהם, כביכול. כולם משחקים (ואני לא מתכוון רק לחברי הכנסת הערבים) וכרגיל, הציבור משלם.
,
או במילים קצת יותר אלמותיות של ל. כוהן:
Everybody knows that the dice are loaded
Everybody rolls with their fingers crossed
Everybody knows that the war is over
Everybody knows the good guys lost
Everybody knows the fight was fixed
The poor stay poor, the rich get rich
That's how it goes
Everybody knows
Everybody knows that the boat is leaking
Everybody knows that the captain lied
Everybody got this broken feeling
Like their father or their dog just died

And everybody knows that you're in trouble
Everybody knows what you've been through
From the bloody cross on top of Calvary
To the beach of Malibu
Everybody knows it's coming apart
Take one last look at this Sacred Heart
Before it blows
And everybody knows

(השמטתי 2-3 בתים לצרכי נוחות, שגם הם אגב מבריקים ביותר, רק יותר אישיים).

איציק 12 בפברואר 2015

לא מסכים משתי סיבות:
1. שינסו להוציא את המגזר הערבי לרחובות בנושאי בריאות, חינוך, שירותים מוניציפליים, מקומות עבודה. אני בטוח שיהיו הפגנות ענק ויהיה לזה באז עולמי לא רק באל-ג'אזירה כי אם מהערוצים שלנו ולכל שאר העולם.
2. זאת אני אומר מידיע שיש לי מערבים שאיתם דיברתי. רובם טוענים שהמפלגות הערביות עושים למענם פחות אפילו מאלו היהודיות,. אז למה שיכתבו אצלנו על כיכר חדשה. אם בנו, כנראה זה לא בגלל הח"כ-ים במפלגות הערביות.
מעניין מתי הם ינסו לפעול באותה תקיפות למען האזרחים אותם הם כאילו מייצגים.

איציק 12 בפברואר 2015

נ.ב.: את ל. כהן אתה מוזמן לצטט לא קשר לנושא, תמיד טוב.

בלייק 12 בפברואר 2015

אוקיי, מתי ראית חברי כנסת יהודים* מוציאים הפגנות זעם ומעוררים קהלים בנושאים של חברה? תשתית? מיסים? חינוך?

ראינו את היחס למחאה החברתית (או כל מחאה אחרת בנושאי בריאות, קוטג', מילקי, גני ילדים וכו). במקרה ה"טוב" הח"כים מגיעים אחרי שהמסיבה כבר נגמרה כדי לחלץ קצת הון פוליטי.

* מחוץ למגזר החרדי

בלייק 12 בפברואר 2015

ואולי לא כתבתי את דעתי באופן מספיק ברור, אבל הכוונה היתה שהם לא שונים משאר הח"כים, או בכלל פוליטיקאים. כולם משחקים את המשחק הזה שבו לכל ח"כ יש תפקיד (כמעט כמו שחקנים. בעצם לא כמעט). התפקיד של טיבי, למשל, הוא לנסוע לרמאללה, להיפגש עם מנהיגים ערביים (שלחלקם יש אג'נדה קטנה של השמדת העם היהודי או לפחות גירושו לתפוצות) ואחר כך לצרוח בפאנלים על ח"כים יהודים שהם גזענים.

כולם משחקים כאן משחקים, כולם יודעים שיש כאן לא מעט מערכות רקובות ומסואבות, כולם יודעים שהעניים של היום יישארו העניים של מחר והעשירים של היום יהיו עשירים יותר מחר. כולם יודעים שהמנהיגים שלנו גרועים עד מושחתים.
וכולנו יודעים ששום דבר לא ישתנה.

איציק 12 בפברואר 2015

העיניין הוא שמצבם של היהודים הוא טוב בהרבה. הערבים צריכים לצעוק על קיפוח בהשוואה לאזרחים האחרים (שיהיו מקופחים כמו היהודים ולא יותר מקופחים), הערבים גם צריכים לדרוש כלפי החברה שלהם פנימה, שלא ירו בשמחות, לא ישאירו שקיות זבל ברחוב כי אם יגיעו עד לפחים, אולי אפילו שישלמו מיסים (לאלו שהשכר מספיק גבוהה). אז אולי כאשר הם יגיעו למצב של היהודים המקופחים (לא, הכוונה לא לרוב החרדים, כי אם לעובדים מכל השכבות, לסטודנטים…) הם ילמדו אותנו איך לצאת לרחובות כדי שכל האוכלוסיה לא תהיה מקופחת.

בלייק 12 בפברואר 2015

לדעתי:
מצב בעלי מוגבלויות בישראל, למשל, לא טוב יותר משל הערבים (יותר טוב משל ערבים בעלי מוגבלויות אני מניח), אולי אפילו גרוע יותר.
מצבם של החולים לא טוב יותר משל הערבים.
מצבם של ההומלסים לא טוב יותר משל הערבים.

סתם דוגמאות שקפצו לי לראש כרגע. אז נכון, כנראה שאין עדיין מספיק הומלסים, אבל זאת בדיוק הנקודה: אין בזה רווח פוליטי, אז למה לטפל בזה?
אבל קח את נושא הבריאות, אחד הנושאים החשובים ביותר בחיים של כולנו ובאג'נדה של כל מדינה מתוקנת (הפתרונות טובים יותר או פחות, אבל זה חלק מהאג'נדה). מה הבעיה להרים הפגנה כזאת? בשנים האחרונות היו מחאות של רופאים, אחיות וחולים. המערכת בקריסה מוחלטת. אנשים מתים כל יום בגלל ההזנחה הזאת (בלי הגזמות ובלי ציניות). אז אולי זה לא יביא סיקור מטורף ב- CNN, פוקס ניוז או בלומברג, אבל בארץ זה יתפוס מספיק כותרות כדי לייצר הון פוליטי. איפה הח"כ היהודי שירימו את הכפפה הזאת??
חקיקה? תקצוב? שיפור תשתיות? אין, אין ואין.
אני מחכה לחברי הכנסת שיוציאו את המדינה (או לפחות מגזרים שתומכים בהם, כדי לשפר את האנלוגיה לח"כ הערבי) לרחוב. חבל על הזמן.
נכון שיש הבדלים, אבל תחליף את סוחרי הסמים בגנבי מכוניות או מתכות או משהו אחר ערביים, וקיבלת את "הסמויה" הישראלית. אחד לאחד.

בלייק 12 בפברואר 2015

לפי זה שאי אפשר כבר להגיב לתגובה (הקודמת ) שלי – זה סימן שאני צודק??

איציק 12 בפברואר 2015

לא, זה רק סימן שהתוכחת איתי יותר מיד… לך להתוכח אם מישהו אחר ;)

בלייק 12 בפברואר 2015

חופרים, המגיבים האלה בדה-באזר

אהד 12 בפברואר 2015

אי אפשר לרקוד על שתי החתונות. אף קואליציה לא תתקרב לערבים כי הם חולקים על הדברים הבסיסיים ביותר שבמדינה. זכותם כמובן לחשוב מה שהם רוצים ולהאמין במה שהם רוצים, אבל אי אפשר לצפות שלמרות זאת הם יתקבלו בברכה בממשלה ויוכלו להשפיע באמת.

גיל שלי 12 בפברואר 2015

אתה מדבר על אנשים שפותחים צירים בלבנון בשבילך במקרה זה, לא שזה חשוב, שום דבר לא משנה כנראה

איציק 12 בפברואר 2015

אני לא חושב שאלו שפותחים צירים בלבנון ואלו שישבים בכנסת מטעם המפלגות הערביות שייכים לאותו פלח באוכלוסיה. יותר סביר שהנציגים שלהם בכנסת הם הח"כ-ים ממרץ, עבודה, אפילו הליכוד. אבל כמוך, גם אני לא עשיתי מחקר וזו רק תחושת בטן. ולא, שום דבר לא מצדיק לירות בו רק בגלל שהוא ערבי.

אהד 15 בפברואר 2015

לא הבנתי מי פותח בשבילי צירים בלבנון.

שי 12 בפברואר 2015

אהד, הרי יהדות התורה הינה מפלגה לא ציונית במופגן ועדיין נמצאה דרך לשלבה בשלטון (מינוי סגן שר ולא שר).

אהד 15 בפברואר 2015

א. הם בקואליציה כי הם נכונים להיכנס אליה, בניגוד לח"כים הערבים.
ב. בכל קואליציה יש צורך בקווים בסיסיים שמוסכמים על כולם. בצוק איתן למשל כל המפלגות היהודיות התאחדו מאחורי השלטון (הגם שבשלב מסוים מרצ הפסיקה עם זה). לא שמעתי במהלך המלחמה תמיכה בחיילי צה"ל מצד חברי הכנסת הערבים.
ג. או במלים מאוד פשוטות: יש לך אפשרות אחת, להציל לוחם צה"ל או להציל מחבל חמאס. ברור לכולנו את מי היה מציל ליצמן (מיהדות התורה). האם ברור לך את מי הייתה מצילה זועבי?

אלון 12 בפברואר 2015

ובגלל זה בסדר לראות בסמי
הבנתי

דיזידין 12 בפברואר 2015

אני מתנצל, התפרצתי לדלת פתוחה.
לא קראתי נכון את דבריך.

איציק 12 בפברואר 2015

:-)

Amir A 12 בפברואר 2015

גיל, אתה מתפלא מהסיפור הזה כי? לא ברור לי מדוע אתה מנסה לשכנע אנשים שהמשטרה פועלת בהתלהבות כנגד אוכלוסיות מסויימות יותר מאשר אוכלוסיות אחרות, כאילו מדובר על חדשה שאדם נשך כלב. אני רק יכול להניח שזה המצב בכל העולם, והמחאה בארה"ב כנגד הרג שחורים על ידי לובשי מדים היא יותר היוצא מן הכלל מאשר הכלל. יש בכתיבה שלך מעין כמיהה שהחברה הישראלית תהיה טובה והומנית יותר ממה שבדרך כלל מוצאים בעולם אבל אני לא רואה שום הגיון בכמיהה הזו. זה כמו לקוות שהחל ממחר נוכל כולנו לעוף ובעיית הפקקים תיפתר.

Amir A 12 בפברואר 2015

http://news.walla.co.il/item/2829081
הזקנים כאן בטח זוכרים את הימים שבהם היו מספרים בשיחות סלון איך באמריקה אתה יכול ליפול ברחוב ואף אחד לא יגש אליך גם אם תמות. כאמור, הציפיות (גם שלך גיל) מוגזמות. ומשלה את עצמו גם מי שחושב שבמידה ויתפרסמו צילומי וידאו המונים יצאו לרחובות. בארה"ב היציאה לרחובות מתאפשרת מכיוון שאחרי מאות שנים של מאבק, כולל מלחמת אזרחים אכזרית, אצל הרוב הלבן נטמעו רגשות אשמה עקב האופן שבו הוא נהג בשחורים. רגשות האשמה האלו הן שנותנות את הלגיטימציה למחאה ההמונית, הן אלו שמזינות את הצטרפות הלבנים למחאה, והן אלו ששומרות את הנושא בחדשות ליותר מ-32 שניות. מישהו מסוגל לדמיין מצעד המוני של ערבים במרכז ירושלים כנגד הרג אזרחים ערבים על ידי המשטרה, כשחלק ניכר מהאוכלוסיה היהודית תומכת באופן אקטיבי במחאה הזו?

אביאל 13 בפברואר 2015

אמיר – אכן השוואה מוצלחת, כי אנחנו פה היהודים, בדיוק כמו הלבנים בארה״ב – חטפנו את הערבים מבתיהם, הפכנו אותם לעבדים ובעצם לרכוש שלנו, רצחנו לשם הנאה, למען כסף וסתם כי היה צריך מישהו שיתחזק את אחוזות הדרום שלנו ושיקטוף את המטעים שלנו, בנינו תורת גזע שלמה על יהודים מול מוסלמים, על עליונות היהודים וגם חוקקנו את זה, יצאנו למלחמת אזרחים על מה שעשינו למוסלמים וכו׳ וכו׳.

אכן השוואה במקום.

אתה מוציא מהמשוואה עניין פעוט אחד והוא הטרור הערבי ומשתפי הפעולה שלו מקרב ערביי ישראל.

Amir A 13 בפברואר 2015

אני לא מבין אביאל, אתה מנסה לספק צידוק מראש לחוסר המעורבות של האזרחים בישראל במקרה שהמשטרה תהרוג ללא הצדקה אזרח ערבי?

rami 13 בפברואר 2015

חוסר המעורבות של אזרחים ישראלים נמצא בהכל, ולא רק במקרה ספציפי של המשטרה והרוג ערבי, כך שלא צריך למצוא לזה צידוק.
ההבדל בין "הכל" לבין המקרה הספציפי הזה הוסבר באופן מדויק מאוד בתגובה של omer.

אביאל 13 בפברואר 2015

אמיר – ממש לא, אבל אני גם לא עושה השוואות אווילות כאילו הערבים כאן הם עבדים שהבאנו מיבשת אחרת, אנסנו, חיסלנו, השתעשנו בהם לכיף ושאר הדברים שהלבנים עשו לשחורים במשך כ250 שנה, השוואה חסרת בסיס כזו אינה מספקת כדי לדרוש מקבוצות ספורט פרטיות לעלות עם חולצות נגד הרג לא מוצדק או בכלל לערוך השוואה בין המצב של הערבים לשחורים בארה״ב.
בשורה התחתונה השוטר ההוא נעצר אחרי חקירה, הוא יועמד לדין ואם יש מספיק הוכחות הוא גם כנראה בישב בכלא די הרבה זמן, לא משהו שראינו במקרים האמריקאיים לאחרונה – מה לעשות גם אצלנו יש אידיוטים, רוצחים ושאר הדפוקים – אצלנו באים איתם בחשבון. לא ראיתי את החברה הפלסטינית פולטת מתוכה את רוצחי שלושת הנערים, אלא דווקא הופכת אותם לגיבורים (עם פוסטרים, מענקים וכו׳), לעומת זאת ראיתי את החברה החרדית מוקיעה בצורה חסרת תקדים את הרוצחים השפלים של אבו-חדיר, הם הטילו עליהם את אחת הקללות החברתיות הקשות ביותר שהיהדות כדת מאפשרת, אם לא הגרועה שבהם – למה המוסר הכפול שזה נוגע לערבים ? למה אתה מצפה מאזרח ישראלי-יהודי ליותר מאזרח ישראלי-מוסלמי-ערבי ?

אתה רואה הפגנה ערבית נגד יחס המשטרה אליהם במרכז ירושלים כמשהו לא אפשרי, נתחיל קודם כל בכך שנראה ערבים מפגינים נגד פעילות טרור נגד אזרחים חפים מפשע, שאני אפסיק לשמוע ולראות זיקוקים מחלון הבית שלי (מכיוון בית צפפה) אחרי כל הרוג מפיגוע או חייל שנהרג.

Amir A 13 בפברואר 2015

אביאל, אני לא חושב שמחאה כנגד עוולה צריכה להיות מותנית במשהו.

אביאל 13 בפברואר 2015

אמיר – מחאה צריכה לקבל הקשר, זה תמים מאוד להגיד שמחאה עומדת בפני עצמה, היא חלק מתנועה מסוימת או מאיזה משבר חברתי.

Amir A 13 בפברואר 2015

אביאל, אי אפשר לומר שעוולה היא בעצם לא עוולה כי ההקשר מטהר אותה. ברגע שאתה עושה את זה אז אתה מנקה בעצם כל עוולה כי אני תמיד אוכל לקבוע קונטקסט שיטהר אותה.

באבא ימים 13 בפברואר 2015

אמיר,

עוולה היא עוולה. אביאל לא טען שאין מדובר בעוולה. הקשר לא מטהר אותה. עם זאת, זו לא סיבה להדביק לה הקשר שאיננו קיים ולגזור ממנה מסקנות מופרכות על החברה בא בור חי שזה מה שאתה עשית ועל זה אביאל התקומם.

באבא ימים 13 בפברואר 2015

בור = הוא

Amir A 14 בפברואר 2015

באבא, הוויכוח הוא מדוע אנשים לא יוצאים לרחובות כדי למחות על העוולה. לפי אביאל, מה שעוצר אנשים מלצאת לרחובות זו העובדה שערבים/פלשתינאים מעורבים בפעולות טרור כנגד ישראל. לדעתי אנשים לא יוצאים לרחובות פשוט כי לא מעניין אנשים לצאת לרחובות. לא יצאו אם המשטרה תפגע בערבי חף מפשע, בסודני חף מפשע או ביהודי חף מפשע. על מנת להוציא המונים לרחובות צריך להתקיים אחד משני תנאים לדעתי: (1) פגיעה רצינית ומתמשכת בקבוצה גדולה של אנשים – כמו שהיה בהפגנה וחצי שכונו המחאה החברתית; (2) רגשות אשם של החברה – כמו שמתקיים בארה"ב בנושא של פגיעת הממסד בשחורים. מהבחינה הזו על מנת שיצאו בישראל לרחובות בעקבות ירי משטרתי לא מוצדק צריך או שכל אחד ירגיש שגם הוא מטרה לגיטימית למשטרה – וזה לא יקרה כאן כי מי שנורה כאן הוא "האחר", או שלחברה יהיו רגשות אשם על היחס שהמיעוט הערבי מקבל שנים על שנים. והרשה לי לפקפק שזה יקרה. לדעתי האישית, כל הצידוקים מהסוג שאביאל מביא הינם פשוט נסיון לרציונליזציה לעובדה שכולנו (כולל עבדך הנאמן) אדישים מדי/עצלנים מדי מכדי לצאת ולהפגין למען הזולת.

אביאל 14 בפברואר 2015

אמיר – ראשית, הדבר שמונע מאנשים לצאת לרחובות בישראל הוא בהחלט סוג של עצלנות\חוסר אכפתיות\אפתיות שמאפיינת את החברה שלנו, אז תזכור שאמרו את כל הדברים האלה גם לפני המחאה החברתית והכל התיאוריות הללו התפוגגו.

אכן, אני מוסיף כדרך רציונאליות להקשר הספציפי הזה – בו הנושא הערבי הוא חלק מהותי ממנו, לכן קודם כל ההשוואה בין המצב בישראל לזה האמריקאי הוא משולל כל יסוד ומעבר לכך יש להוסיף את יחסי יהודים-ערבים על כל הצדדים שבהם למשוואה.

יהודה 12 בפברואר 2015

זה שהמשטרה לא תמיד צודקת זה ברור מאליו וזה שצריך להעמיד שוטרים שקרנים ואלימים לדין זה גם ברור מאליו ואף אחד אם אני זוכר נכון לא טען אחרת הנקודה שהעלת בפוסט הקודם היא ההשוואה למשו אחר – להפגנות של כל האוכלוסיה נגד השוטרים.
ושוב – דבר כזה לא יקרה עד שלא יהיה סרטון וידאו ויראלי כמו שהיה בארצות הברית – אני לא יודע אם ראית את הסרטון אם תראה אותו אתה תבין שיכולים לכתוב בעיתון מהיום עד מחר שהשוטרים הרביצו גנבו אנסו ולא משנה מה יקרה עד שזה לא יהיה לאנשים בעיניים זה לא יתפוס –
דווקא ממך גיל הייתי מצפה להבין דבר כזה תראה את דאעש ואת הפרסום והכוח שיש להם וזה לא בגלל שהם אכזריים יש לא מעט רצח עם באפריקה זה בגלל הוידאו והסרטונים.

ביום שבו יתפרסם סרטון או כמה סרטונים מחליאים כמו שהיה בארצות הברית היה סמוך ובטוח שהעם פה יצא להפגנות מטורפות. – בסופו של דבר למעט קומץ שמאלנים וימנים הזויים הרוב המכריע נגד דברים כאלה

fred the red 12 בפברואר 2015

http://news.walla.co.il/item/2803379
לא ראיתי אף אחד מהעם יוצא ל"הפגנה מטורפת"

צביקה 12 בפברואר 2015

בתור אחד ש"בילה" מס שנים בארגון, המשטרה היא ארגון חולה שחלק מאנשיו גם סובל מאי אמינות כרונית. לא אחת הייתי עד לדו"חות פעולה של בלשים או סיירים שהפעילו אלימות שהיה ברור שמדובר בגרסאות מתואמות.
והרי חובבי ספורט אנחנו וכולנו מכירים את אותם מקרים בהם הופעלה אלימות מיותרת במגרשים…
לעניין הירי על מיעוטים, המשטרה לא שונה מהחברה בה היא פועלת, עיין ערך המכות שחטפו לאחרונה חיילים דרוזים רק כי דיברו ערבית, או פועלי הניקיון בקניון מלחה שחטפו מאוהדי ביתר. אבל למה להרחיק עד לשם, נסו להתקבל לעבודה בתור ערבים או להיכנס למועדון ביום ששי…

ישי 12 בפברואר 2015

-שוטר ירה למוות בסדווי במסגרת פעילות נגד מבריחי סמים בנגב
-כולם, כאן גזענים. יותר גרוע מארה"ב שם לפחות מודעים לבעיה.
-כן, אבל כאן בדקו את המקרה, וכיוון שבאמת לא הייתה סיבה לירי העמידו אותו לדין
-אתה רואה, סתם הרגו אותו אמרתי לך

(לא שאני חושב שבאמת בודקים כאן כל מקרה. השוטרים כאן הם זוועה, אבל רק רציתי להזדהות על ההלקאה העצמית הכיפית שלא צריכה להיות קשורה לנתונים כלשהם. פשוט כיף תמיד להרגיש שאנחנו רעים – כמובן כל עוד האנחנו הזה הוא בעצם מישהו אחר)

אלון 12 בפברואר 2015

העמידו אותו לדין, נראה מה יקבל

אהד 15 בפברואר 2015

ז"א שאם הוא מורשע, הוא רוצח ושירקב בכלא,
אבל אם הוא מזוכה, הוא רוצח ואחחח, איזו חברה גזענית אנחנו.

אביאל 12 בפברואר 2015

גיל שלי – אתה קצת מגזים, למרות מעצרו של השוטר ולמרות שהסיפור עכשיו ברור יותר (אגב עדיף פשוט להמליץ למה בית המשפט אומר) ועדיין למרות כל זה, אין מה להשוות בין יהודים נגד מוסלמים ולבנים נגד שחורים בארה״ב, שוב מנקודת מבט היסטורית הסיפורים שונים לחלוטין, תוסיף לזה את העדר שלטון החוק מחלקים נרחבים באזורים בהם גרים מוסלמים (החל מכפרים דרוזיים בצפון, יישובי בדואים ואפילו בכמה שכונות של החרדים לצורך העניין), כמו בכל אזור מוכה פשיעה – הסיכוי לאלימות מוגברת של המשטרה עולה וגם הסיכוי למצוא שוטרים דפוקים עולה בהתאם, למרות שעם איך שהמשטרה נראת בזמן האחרון יש כנראה בעיה יסודית הרבה יותר.

ארנון 12 בפברואר 2015

הנושא העיקרי כאן בעיני הוא ההצדקה האוטומטית של (כמעט) כל הרג של ערבי בידי כוחות הביטחון. אם זה ברהט ואם בחווארה. כמו שכתבתי בתגובה האחרונה בפוסט המדובר. ממש השבוע ראינו איך בנט נהנה לרכוב על הגל הזה בדרך לבחירות.
בנוגע לחברי הכנסת הערביים – כרגיל, כולם כאן עם הסטיגמות. 97% מהצעות החוק שהגישו הח"כים הערבים בכנסת הקודמת (והם מגישים 10% יותר הצעות חוק מח"כים יהודים, בממוצע) לא קשורות בכלל לפלסטינים בשטחים או לשאר נושאים "לאומיים" אלא רק לנושאים אזרחיים שקשורים לדברים שקורים בתוך הקו הירוק (תני גולדשטיין).

אהד 15 בפברואר 2015

זה ממש לא שטויות.
כדי להעביר חוק מהאופוזיציה אתה צריך לגייס במיומנות רבה תמיכה משאר הסיעות.
לכמה חברי כנסת לדעתך יכולה לפנות ח"כית כמו זועבי? או טיבי? ברגע שאתה הופך למוקצה בשל ברבורים בנוגע לשיח המדיני – ביטחוני בנושא הפלסטיני (ואני בכוונה אומר ברבורים, כי זה לא שזה משכנע מישהו), אתה מועל בתפקידך לקדם את הערבים בישראל.

רפאל 12 בפברואר 2015

אני חושב שעולים כאן יותר תגובות רועמות ונזעמות על הירי הפזיז באזרח הבדואי-ישראלי מאשר
מה שעלה בכל העולם המוסלמי על מעשי הטרור של אל קעידה, חמאס ודאע"ש שמופנים כלפי אנשים שהם לא משלהם.
חקרו, עצרו אותו, יעמידו אותו לדין בהאשמה חמורה ובטח יהרסו לו את החיים.
זו עבודה סופר קשה להיות שוטר במגזרים האלה.
אולי המקרה הספציפי הזה לא התנהל כמו שצריך וגרם למוות שהיה יכול להימנע, אולם נאיבי לחשוב שהמציאות שם לא מורכבת ומסוכנת מאוד, לא רק לפרקים אלא כל הזמן.
הערבי הישראלי הממוצע בטוח שהמדינה המציאה את הסיפור של שלושת החטופים ע"מ לייצר עילה למבצע בעזה ולעשות הפגנת כח של כיפת ברזל ובינתיים להרוג אנשים שם, הכל בשביל לספק את היצר הרצחני של היהודים הכובשים והשקרנים.
שמעתי כבר כמה סיפורים של אנשים שדיברו עם תושבים ערבים שהיו ביחסי ידידות עימם ושסיפרו זאת בגלוי לב.
הבעיה של האנשים המשתייכים ללאום הערבי היא לא הסכנה להיות אזרחים פחות משמעותיים בישראל הקטנה.
הבעייה שלהם היא שהם לא יודעים להשיג את זה ב 22 המדינות שלהם!!!!
אתה לא תוציא אותי לרחוב נגד שוטרים שמסכנים את חייהם במערב הפרוע הזה בנגב.
מי ששגה ופשע, ייתן את הדין, כמו כל אחד מאיתנו.
אנשים חיים בפחד מה'פזורה' הבדואית הזאת… עושים מה שבא להם.
גם במשטרה יש שעושים מה שבא להם. כמו אצל הבדואים, לפעמים משלמים על זה… לפעמים לא.

תומר ש 12 בפברואר 2015

+100

ארנון 13 בפברואר 2015

מ.ש.ל.

ארנון 13 בפברואר 2015

מילימטר אחד קטן. או אולי כמה שנים בגיל ויכולת ניסוח טובה יותר.
זה כל מה שמפריד בין גישת ה"מה אתם מתרגשים? כולה ערבי אחד פחות" של רפאל ל"אנחנו צריכים כאן מדינה יהודית טהורה מערבים. למה לנו אסור לעשות מה שעשו לנו (לפני שבעים שנה)?".של תלמיד שלי, השבוע.
מפחיד.

אביאל 13 בפברואר 2015

ארנון – איך הבנת מתוך הדברים של רפאל ״כולה ערבי אחד פחות״ ? אני באמת באמת אשמח להסבר שינתח את התגובה ויבין את זה משם.

ארנון 13 בפברואר 2015

שתי השורות הראשונות מבטלות את הביקורת.
כל שאר התגובה הוא הצדקה לתפארת – "לא בסדר, אבל…"

ותחזור לפוסט הראשון. ולאלפי תגובות ברשת בכל מקרה של ערבי מת. בטוח שתבין למה התכוונתי.

אביאל 13 בפברואר 2015

ארנון – אני חושב שרפאל הביא עובדות שקצת קשה להתווכח עליהן, החל מזה שבהחלט מדובר במערב פרוע, נמשיך בכך שהקיצוניים בעולם המוסלמי מקבלים הרבה יותר תמיכה מאשר קיצוניים בכל מקום אחר.

ובשורה תחתונה גם תכלס, זה יפה לשבת על המקלדות, לקרוא את העיתונים ולדבר בערב שבת על כל הבלאגן שהולך, בפועל גם האנשים שחיים שם וגם האנשים שאחראים לסדר במקרים כאלה (שוב, כתבתי למעלה, יש בעיה של שלטון החוק בישראל, החל בכפרים דרוזיים בצפון, באזורים מסוימים של בדווים בדרום, בשכונות של חרדים ועוד) הם אלה שאוכלים יום יום את האבק של המצב הזה.

מכאן ועד להסיק את המסקנות של גיל שלי ועוד תוך השוואה קצת מפורכת למקרה של שחורים-לבנים בארה״ב ועד לאיזה קונספירציה לחיסולם של ערבים המרחק רב וגדול – שלא נדבר על פליאה על כך שספורטאים לא מביעים תמיכה בעניין הוא בכלל עניין תמוה.

בנוגע לפוסט הראשון או לשאר תגובות ברשת – זה הטבע של תגובות ברשת, קל מאוד לכתוב מאחורי המקלדת וקצת יותר קשה בחיים האמיתיים, זה לא מדד לכולם וזה המחיר של הדמוקרטיזציה של הרשת. גם האזכור של ״תראה״ ו״הם״ ו״שם״ לא נוגע לדברים שרפאל כתב כי אחרי הכל הוא נתן תיאור די מדויק של המצב ולא של עולם התיאוריה ועדיין לא ראיתי איפה כתוב ״כולה ערבי אחד פחות״ בדברים שלו או בהסברים שלך, לכתוב ״כולה ערבי אחד״ שווה בעיני לגזענות או לחלופין לזילות של חיי אדם, אני אשמח שוב אם תראה לי איפה רפאל כתב את הדברים הללו.

ארנון 13 בפברואר 2015

קוראים לזה רוח הדברים. אנשים חכמים יודעים לכתוב באופן מרומז את מה שהטוקבקיסטים כותבים הישר מנהמת ליבם.

אביאל 13 בפברואר 2015

ארנון – כן, רוח הדברים, הסתה ושאר הסיסמאות של השמאל שהדברים דורשים קצת הוכחה, אני חושב שיותר רצית לראות שרפאל כותב ״כולה ערבי אחד״ מאשר שזה נעשה בפועל, קודם מסמנים את המטרה ואז זורקים את החץ, קלאסי מאוד, כאשר אין הוכחות בורחים למושגים עלומים.

אסף THE KOP 13 בפברואר 2015

אביאל.
סמולנים הם בוחני כליות ולב.
מה, אתה לא יודע ?

אלכס המקורי 13 בפברואר 2015

אביאל חבל על המאמץ, לא תחסום שוורי שנאה עצמית בדישם.

גיל שלי 13 בפברואר 2015

אביאל – אשמח שתספר לי מה המסקנות שלי. לא הבנתי את הקשר בין ערבים ישראליים אשר מקבלים יחס שונה מהמשטרה על שום היותם ערבים, אף אם הם משרתים בצהל, ובין 22 מדינות ערב. חשבתי שמה שקרה ברהט צריך להפריע לכל האזרחים ולא רק לאזרחים הערבים ולמען האמת לא חשבתי שזה עניין של ימין ושמאל

אביאל 13 בפברואר 2015

גיל – קודם כל, מהדברים שלך, גם עכשיו ובעיקר בפוסט הקודם עולה השוואה בין האצבע הקלה על ההדק כלפי שחורים (ע״י לבנים) בארה״ב לבין האצבע הקלה על ההדק כלפי ערבים (ע״י יהודים) בישראל – כמו שכבר כתבתי אז וכתבתי גם פה – אין בכלל מה להשוות – לא מהעובדות ההיסטוריות, לא באיך שכל אחת מהאוכלוסיות תופסת את המדינה בה היא חיה ובעוד הרבה מאוד פרמטרים שכבר כתבתי קודם.

בהחלט אמור להפריע לכל אזרח נורמלי שיש יד קלה על ההדק, העובדות מראות וזאת בניגוד למקרים האחרונים בארה״ב, שהמעורבים הישראלים משלמים מחיר, הם נעצרים, עומדים למשפט וגם יושבים בכלא, בעוד שאצל האמריקאים צילמו אדם נחנק למוות והמושבעים לא ראו לנכון להעמיד את החונק לדין. ועוד לדרוש מקבוצות פרטיות לעלות עם שלטי מחאה זה בכלל מופרך בטח ובטח שערביי ישראל הם לא צדיקים גדולים בכל הקשור לפשיעה, שלא נדבר על אלמנט נוסף והוא הטרור הערבי המופנה כלפי היהודים רק משום שהם יהודים וככזה שנתמך לאורך השנים ע״י לא מעט מערביי ישראל – קודם כל הייתי שמח לראות איזה קבוצה מהמגזר מעלה את המודעות לנושאים קצת יותר חשובים כמו רצח על כבוד המשפחה, פגיעה בהומואים מהמגזר הערבי, זכויות נשים וכו׳, אבל כרגיל אצל השמאל – הדרישה מהערבים מופחתת (ואחרי זה אומרים שהימנים גזעניים).

גיל שלי 13 בפברואר 2015

איפה ראית אצלי דרישות מופחתות? למה בכל פעם שאתה עונה לי אתה משרבב כרגיל אצל השמאל? איפה דיברתי על ימין גזעני? אתה עונה הרבה יותר טוב כשאתה עונה לעניין

אביאל 13 בפברואר 2015

גיל – ראשית אני לא מדבר באופן אישי כלפיך, אתה יודע את מידת ההערכה שלי לדברים שלך, אני מדבר באופן כללי – למה דורשים מקבוצות פרטיות יהודיות לצאת נגד כביכול אצבע קלה על ההדק בתוך מערכת מסובכת ? אתה מסתמך על יחסי השחורים-לבנים בארה״ב ומשליך על ישראל, אז המצב כאן שונה בתכלית וזו הנקודה, בנוסף העליתי שאלה פשוטה – למה לעולם לא שומעים למה קבוצה ערבית לא תצא נגד הרגלים לא חוקיים ולא מוסריים של החברה שלהם ? למה הציפיה היא תמיד חד צדדית ?

אנונימוס 13 בפברואר 2015

מעניין שליהודים ישראלים כ"כ קל להיתלות תמיד ב22 מדינות ערב כהוכחה לצביעות של ערביי ישראל (כאילו תגובות התימנים לדעאש קשורות איכשהו לכך שיד המשטרה קלה על ההדר כשמדובר בערבים-ישראלים), אבל במקביל להתעלם מהביקורת ותחושת הניתוק של של מרבית יהודי העולם ממדינת ישראל.
קבוצת התייחסות זה חשוב רק כשזה נוח.

אביאל 13 בפברואר 2015

אנונימוס – על מה לעזאזאל אתה מדבר שאתה אומר שמרבית יהודי העולם מנותקים ומבקרים את ישראל ? על סמך מה ? בדיוק להפך, אחרוני הציונים האמיתיים הם יהודי הגולה – תערוך השוואה בין מספר החברים ורמת ההשפעה של אייפק לעומת ג׳יי סטריט לדוגמא כדי להבין את ההבדל העצום בתמיכה בין שני הגופים, אמירה הזויה שכזו לא ראיתי הרבה מאוד זמן.

סימנטוב 12 בפברואר 2015

היר היר!

MOBY 12 בפברואר 2015

טוב אז אולי התכוונת אלי.
ואני עדיין חושב שסט החולצות שלי לא פחות הולמות את המצב.

גיא זהר 13 בפברואר 2015

רק הערה קטנה. מאז האירועים ברהט המשטרה אסרה על הקבוצות המקומיות לארח בנימוק של סכנה לציבור והן נאלצות לארח מחוץ לביתן.

דוני דארקו 13 בפברואר 2015

אחרוני הציונים האמיתיים בעולם הם ב"גולה" .זה כמו שהקפיטלסיטים האמיתיים מרכיבים למעשה את ה"פוליטבירו" של הרפובליקה העממית של צפון קוריאה .
ללא ספק הגדרת השנה לאיך לא מוגדרת ציונות . – המלצה חמה ..תשאל את סבא או סבתא אם זה אפשרי מה זה להיות ציוני ,ואיך הם הגשימו את העניין . ואם הם גרים בארה"ב (כנראה שלא) אז כנראה שזה איכשהו קשור לחיים בארץ ישראל .
כל משהו אחר זה הכל חוץ מציונות .. אולי חובב או תומך או תורם או יומם … יהודי טוב ,אפילו נפלא .
ועדיין …
כמו שכל מדינה יכולה להתקיים ללא טייקונים או בעלי הון ,אבל בלי אזרחים ,עובדים פשוטים ,חיילים במדים שמרוויחים כמה מאות שקלים היא למעשה לא תתקיים .
כך גם עם אותם תורמים ציונים …תן לי מאות מהם ,אלפים ,,מאות מליוני דולרים והמון סימפטיה ,אך תקח מכאן את העלובים שמרוויחים פרוטות אבל מחזיקים בכספם את הבן או הבת שהולכים לשרות צבאי או לאומי .
את המנקה הרוסיה ,ואת עובד הבנין הערבי ,את אלפי נותני השרותים שמשלמים הון למדינה ולבנקים עבור הזכות לנייר שממשכן את נשמתם על אדמה שהוריהם שחררו בגופם לארבעים השנה הקרובות .
יש מדינות עשירות ויש עניות ,אבל אין מדינות ללא אזרחים .אמנם יש עוד הרבה מה לכתוב אבל …שבת שלום :)

איציק 13 בפברואר 2015

מה עם מיקרונזיה?
מדינה יש… אזרחים קצת פחות ;)

אביאל 13 בפברואר 2015

דוני דארקו – ראשית, ההגדרה הרחבה לציונות היא ביסוסה של מדינה יהודית בארץ ישראל, כל ראשי הציונות החל בהרצל, נורדאו ועד לצד השני של המפה אצל אחד העם ידעו שהרבה מאוד יהודים ישארו בגולה ויספקו למדינה היהודית מטריה בטחונית מצד אחד וגם יקבלו כזאת חזרה.
עכשיו לנקודה המרכזית – יהודי הגולה עדיין רואים בצורה מובהקת את ישראל כבית לעם היהודי, זאת בניגוד להלך הרוח שנמצא בחלקים מסוימים של השמאל הישראלי, זה שרוצה לראות את ישראל כעוד מדינה בין העמים, מדינת כל אזרחיה – הגדרה ששוללת למעשה את הרעיון הציוני וזו היתה הנקודה שלי. התמיכה חסרת הפשרות שנמצאת אצל מרבית יהודי הגולה בנוגע להגדרה היסודית של מדינת ישראל ומעבר לכך לרעיון הציוני בכלל וכן אדם יכול להיות ציוני גם אם הוא אינו מתגורר בישראל, יש מספיק אנשים שאינם יהודים, אינם חיים בישראל והם ציונים מעצם העובדה שהם תומכים ברעיון הציוני שהוא כאמור הקמת בית יהודי בארץ ישראל.
דווקא במקרה שלי סבתא וסבא מצד אחד עלו לארץ מלוב בסוף שנות ה40 והצד השני עדיין חיים במרוקו, אלה שחיים במרוקו הם ציונים נלהבים לא פחות מהסבתא וסבא שעלו לארץ, זה בא לידי ביטוי בתמיכה בפוליטיקה המקומית במרוקו, בתרומות ובתמיכה (גם אם מרחוק) ברעיון שמדינת ישראל היא ארצם של היהודים, אני אישית לא רואה שום סתירה בין זה שאדם הוא ציוני וארץ ישראל אינה מקום מושבו.

ראשית סתם למען הדיוק, אין מדינה ללא אנשים עשירים, גם במדינות הסוציאליות ביותר ישנה שכבה של סופר עשירים (גם במדינות המפותחות וגם במדינות המתפתחות), יש צורך באנשים עם כסף על מנת להפעיל את המנגון הקפיטלסטי לטוב ולרע. גם בארגונים ובמדינות הסוציאליסטיות והשיוויניות ביותר מתקיים כלל הברזל של האולגירכיה של מיכלס שהוכיח את עצמו היטב במספיק נקודות היסטוריות כולל זו של צפון קוריאה, הקיבוצים או ברית המועצות.
לגבי שאר הדברים לא כל כך הבנתי את ההקשר.

שבת שלום.

דוני דארקו 13 בפברואר 2015

האם מדינת כל אזרחיה שולל את הרעיון של בית לאומי לעם היהודי ? כי אם כן ,צריך בהחלט לשכתב את מגילת העצמאות .
ולא רק, מנחם בגין כרויזיוניסט גאה וזאב ז'בוטינסקי כהוגה דעות לא ראו את כל שלילה ברעיון של מדינת כל אזרחיה .שינוי הכיוון החל אצל התלמידים שלהם (לכאורה כמובן ) שביקשו גם לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה .גם לספח אדמה ולקיים סוג של אימפריה קטנה – תעצרו לרגע עם ה אנחנו מדינה קטנה וכו .. הרי כולנו מדקלמים את ה"ממלכה" שהתקיימה פה בערך כמה דקות (בפרספקטיבה הסטורית) ולא הייתה גדולה במיוחד ,משהו כמו חמישית מ"אימפרית(מדינת) מינסוטה האימתנית " אם נעגל קצת פינות .
אז אימפריה גם אם היא מיניאטורית מגיעה עם נתינים ,שחלק מהם לא מתלהב מהרעיון של מדינה יהודית ,ואיכשהו אפשר להבין אותם .
אני מניח שיש איזו שהיא הנחה מוטעית שאנשים מבוגרים אמורים לדעת לבחור באופציות קשות וכואבות .אבל כלא רוצים לבחור אז אכן האופציה הראשונה היא ראש ממשלה "חזק" שלא חזק בהחלטות כואבות ,אלא יותר בהשרדות ונהנתנות .
לכן כמובן קשה לבוא בטענות למי שנבחר על מנת לספק אשליה שהכל יסתדר בסוף מעצמו ,זה לא יקרה מן הסתם .
אין צורך באנשים עם כסף על מנת להפעיל מנגנון קפיטליסטי .זו שטות .תקרא מעט על ההסטוריה שלא לומדים באף בית ספר –
על מאבק הפועלים והארגונים שלהם בתחילת המאה ה-20 בארה"ב הקפיטליסטית ותגלה כמה אנשים שילמו בחייהם על מנת שאתה תוכל לצאת לאיזה 20 ימי חופש בשנה ..שתהיה זכאי לימי מחלה .שיהיו לך זכויות סוציאליות בסיסיות .שתעבוד 8 ,10 או 12 שעות ביום ולא 18 שעות בעמידה וכמובן תשכח מיום מנוחה …
שאשתך תהיה זכאית לימי חופש ולחופשת לידה ,שלא תצטרך להגיע עם תינוק בן יומיים איתה לעבודה .שהילדים שלך יקבלו חיסונים בסיסיים וחינוך בסיסי ..שלא נדבר על תנאים סוציאליים מעט יותר מתקדמים .זה רק הבסיס ,והוא כמובן לא מובן מאילו בכלכלה קפיטלסטית שמדברת על הון פרטי ועל הזכות לכל אדם להיות בעל הון ,גם אם מזערי .
קפיטליזם הוא כמו צד שלם באותה קוביה הונגרית מפורסמת ,צד חשוב אבל עדיין צד אחד .על מנת לקיים חברה צודקת ובריאה לכלל האזרחים ,כזאת שתמקסם את הפוטנציאל של הפרטים שבה אתה צריך להרכיב את שאר החלקים בפאזל ,אחרת תקבל קובייה מאוד לא מאוזנת ,אם כי מיטיבה מן הסתם לאלו שבחרו את הצד הנכון . – אתה יכול לצורך הדוגמה למצוא שם את הקומפלקס הצבאי ,את המונופולים הציבוריים בתחום החשמל והנמלים ,את הטייקונים ואת אנשי הפיננסים .את חלקם הגדול של "נבחרי" הציבור ,ברשויות הציבוריות ובכנסת .את חברות הביטוח הגדולות ואת המונופולים בתחום התקשורת עד לא מזמן .שם הכסף "הקפיטליסטי" זורם בששון ובלי רגולציה .
כל השאר ,מן הסתם כמו שהמנצחים בוחרים לספר את הצד שלהם של ההסטוריה ,אף אחד לא יספר לך מרצונו את האמת .צריך פשוט ללכת לחפש ,ותאמין לי אם תחפש באמת ,אתה תמצא .מה שכן ,לא הייתי ממליץ על זה לכולם ,כיוון שאחד הדברים שמגינים עלינו הוא תפיסת העולם שלנו ,שכמובן ברובה היא גיבוב של שטויות שדחפו לנו במשך שנים ..קצת כמו הדחף לסיגריה או לקולה .
דחף לא רציונאלי שמוזן על ידי התת מודע ודי קשה אם לא כמעט בלתי אפשרי להיאבק בו .
צר לי שוב לציין שאני כמוך ,בעל חיים לא מאוד מפותח ,אבל כזה שחושב שהוא יודע הרבה יותר ממה שהוא יודע באמת .
רק שיש גיל שכזה ,שבו המסכות נופלות ואתה לומד לפקפק באתוסים שגדלת לתוכם .וכבר לא אכפת לך מאותם שטופי מוח ,שאין להם יכולת לפתח חשיבה עצמאית מלבד הבוז לכל מה שהוא שונה מהם .
אחרון חביב ,לגבי חיות .אנחנו מאוד נפגעים כאשר קוראים לנו חיות .האמת היא שאנחנו בלא תחרות אפילו קרובה ,החיות האכזריות ביותר על פני הכדור העגול הזה .כך שזו בעצם סוג של מחמאה .
לאור ניתוח של המין האנושי לאורך ההסטוריה ,אין הרבה אנשים שישמחו לשייך את עצמם למין כל כך אכזר וחסר שכל .כזה שאפילו בוחר להשמיד באיטיות את המקום שסיפק ומספק לו עדיין את האפשרות לחיים .
כן ,זה מה שאנחנו עושים …מקסימים שכמונו :)
נ.ב : היום אי אפשר כבר להסתיר את המידע …פשוט תגלשו להנאתכם ותהנו מיכולת ההרס של המין ה"נבחר" .

אביאל 13 בפברואר 2015

דוני – אתה צריך לחזור ליסודות, גם מדינת לאום יכולה להיות מדינה דמוקרטית לגמרי (אגב כמו רוב המדינות במערב שמגדירות עצמן כמדינות לאום). מה הקשר למגילת העצמאות ? אם אתה חושב שישראל צריכה להיות מדינת כל אזרחיה אז צריך לשכתב את מגילת העצמאות, בה רשום בצורה מובהקת למדי שמדובר על הקמת בית יהודי בארץ ישראל (יותר מדינת לאום מזה לא תקבל).
אתה עושה סלט אחד גדול של חופש וזכויות עם מדינת כל אזרחיה, במגילת העצמאות מובטחת גם זכותם המלאה של קבוצות מיעוט לחיי שיווין וחופש תחת מדינת הלאום.

בקשר לבגין וז׳בוטינסקי, זה קצת מצחיק לקרוא לאנשים שבמשך חמישים שנה קראו להם פשיסטים ימנים כאנשים שתומכים במדינת כל אזרחיה, הם בהחלט לא בעד מדינת כל אזרחיה, הם רואים במדינה מדינת העם היהודי שמקבלת לתוכה בשיווין מלא את כל בני המיעוטים.

אגב, להזכירך השמאל כבש את השטחים והשמאל יישב בהם אנשים לראשונה, אז תדייק בעובדות ההיסטוריות.

בנוגע לקפיטליזם, כמו כל שיטה יש לה בהחלט את המינוסים שלה, אגב שום שיטה אחרת לא הצליחה להביא מדינה ולהפוך אותה למדינה מפותחת וזה כבר מספיק להוכיח את עליונות השיטה, גם במדינות סקנדיבניה הסוציאליסטיות השיטה המרכזית היא קפיטליזם והיא קוד ההתנהגות החברתי-כלכלי, לא כל קפיטליזם הוא קפיטליזם חזירי – קפיטליסט אמיתי יודע שהאויב הגדול של הקפיטליזם הוא לא הסוציאליזם אלא הקפיטליזם החזירי (אבל לאדם סמית זה היה ברור).

בנוגע לדיון לגבי בני אדם, היתרון הגדול של בני האדם ביחס לשאר המינים הוא בזה שהם המין היחידי שיכול לראות בהשמדתו העצמית עניין חיובי וזו נקודת זכות גדולה, מישל וולבק שם על זה את האצבע בספר החלקיקים האלמנטריים.

MOBY 14 בפברואר 2015

גיל רק רגע.
האם יכול להיות שבית המשפט נזף במצ"ח. האם יכול להיות שעדיין לא יצא הדוח כיצד נהרג אותו אזרח מסכן?
האם לא נרתמו הסוסים עדיין לפני העגלה?
האם לא שוחרר ה"יורה" ???? למעצר בית (לאחר שבית המשפט נעתר לערעור לגבי השחרור)?
או שאני מתבלבל בסיפורים.

גיל שלי 14 בפברואר 2015

בית המשפט מכיר בכך שהשוטרים שיקרו, לא ברור מי השוטר שירה

MOBY 15 בפברואר 2015

אני קראתי (ואינני יודע מאיפה המקור) כי אין דוח שאומר שהאזרח ההרוג מת כתוצאה מירי. אבל שוב אולי אני מבלבל בסיפורים.

גיל שלי 15 בפברואר 2015

הדוח שאתה מדבר עליו מתייחס להרוג בלוויה, לא סמי אלג'אער, הוא נהרג מירי שוטרים (הוא היה הגופה בלוויה)

Comments closed