לואיס אנריקה = טים קוק?

רבים התלוננו שקבוצת הפלא של פפ שעממה בסגנון המשחק שלה, אני לא מאמין שקיים ולו אדם אחד שיטען שהשתעמם אתמול במשחק של ברצלונה מול מנצ'סטר סיטי

אתמול בערב ביליתי עם בני שעתיים קסומות וצפינו בקוסם אמיתי. האמת, אני מרגיש קצת פושע שעדין לא נהגתי את מנהג ישראל, ולא הבאתי את בני אל יציעי הקמפ נואו כדי שנחווה יחד את הגדולה של מסי על כר הדשא. אני עדיין אוכל את עצמי על כך שלא ראיתי את מייקל בגודל טבעי, את מסי לא אפספס.

*

ברצלונה של פפ עלתה לגדולה פחות או יותר במקביל לעלייתה של אפל לעמדת החברה הארטיסטית. גם הדעיכה של ברצלונה קרתה במקביל לדעיכת מניית אפל. האייפון של ג'ובס המציא מכשיר חדש, אך לאחר שנפטר, שוק הסמרטפון נהיה שוק פתוח, ומתחרות כמו סמסונג ומערכת ההפעלה אנדרויד התחרו בה כשווים. טים קוק עלה לעמדת המנכ"ל כאשר למעשה יכול היה רק לאכזב. הוא החליף אגדה, הוא בא ללא כל תווית של קוסם, איש עבודה.

לואיס אנריקה לא החליף את פפ ישירות, אך גם לואיס אנריקה הגיע לקבוצה שהייחוד ניטל ממנה. ברצלונה לא ירדה לחלוטין מהעמדה בה היתה, בדיוק כמו אפל, אך היא ירדה מעמדת הקסם אל עבר שורה של מתחרות, קבוצה שווה בין שווים. לואיס אנריקה בדומה לטים קוק, מתעלה מעל לציפיות, לאחר התחלה קשה, הוא משתלט על הספינה ומצליח לנווט את הספינה בתוך הים הגועש.

*

האייפון של אפל הוא מסי של ברצלונה, התפקיד של טים קוק ושל לואיס אנריקה מבחינה זו דומה למדי, הם צריכים לצור את הסביבה שתאפשר לכוכב למשוך את הספינה קדימה. הם לא יהיו לעולם המנהיגים כמו קודמיהם, אך התפקיד שלהם קשה לא פחות.

*

איך כתב גארי ליניקר, מסי כל כך גדול עד שלואיס סוארס נראה לידו כמו עוד שחקן, לואיס אנריקה מצליח לייצר את המסגרת שבה הגדולה של מסי תפרח, ולא תגרום לנבילת האחרים. הרבה דברים אפשר לכתוב על ברצלונה של אתמול, אך אני מתקשה להאמין שמישהו יגיד שהוא השתעמם אתמול מהמשחק.

שלטון הפחד
#מכביבול – פודקאסט 033

17 Comments

בילבו באגינס 19 במרץ 2015

מסכים לחלוטין. היה לפני איזה חודשיים דיבור על פיצוץ בין אנריקה למאמן על זה שהוא העז להעניש את מסי על איחור או לספסל אותו . בסוף התברר שגם הקוסם צריך רב חובל חזק

אנדר 19 במרץ 2015

'פיצוץ בין אנריקה למאמן' זו הטעות הפרוידיאנית הטובה ביותר שנתקלתי בה מזה זמן רב :)

מנחם 19 במרץ 2015

הערה לעניין סוארס. למרות שההעמדה שלהם במסגרת אותה קבוצה מבהירה שבאמת קיימים בינהם הבדלי איכות דרמטיים (מה שכמובן מלמד על הגדולה של מסי), יחסי הגודל האמיתיים שונים מאוד מאלה שנחזים כעת. זאת מכיוון שעל אף השיפור בחודשים האחרונים סוארס עדיין רחוק מהתאקלמות גמורה בליגה ובקבוצה.

אדם 19 במרץ 2015

אל תעשה כמנהג הישראלים, כך אותו לראות את מסי באיצטדיון ששווה את זה, אולי בצמיג של באיירן אם ייצא או בויסנטה קלדרון.
אני ראיתי את מסי פעם אחת וממש סבלתי, זה היה מדכא, כנראה שנבחרת ארגנטינה זו לא פלטפורמה טובה בשביל לראות את הגאון הזה.

ניק 19 במרץ 2015

אמת.. אם כל ההתלהבות מברסה של פפ, אותי היא די שיעממה, כי היא הייתה צפויה עם הטיקי-טקה שלה ולא זזה ממנו מילימטר.
ברסה של אנריקה הרבה יותר מגוונת ומעניינת

עוד מתן אחד 20 במרץ 2015

+1000

ניינר 19 במרץ 2015

פוסט נהדר והשוואה מרתקת. אני יודע שיש משהו קצת דוחה בנסיעה הזו לברצלונה אבל לא תסלח לעצמך אם לא תסע עם בנך לראות את הקוסם בגודל טבעי. וחוץ מזה זו עיר נהדרת

סימנטוב 19 במרץ 2015

מסכים עם הכל רק לגבי סוארס אני חושב שמוקדם לעמוד את ההיפרש בניהם (וברור שיש) כמה חודשים הוא שם?
אם אנריקה שווה קוק אז סטיב קר שווה יותר ממפלצת הספגטי המעופפת.

austaldo 19 במרץ 2015

גיל, בתור אחד שפגש את טים קוק ואפילו החליף איתו כמה מילים אני יכול להגיד לך שאתה מפספס בענק את מה שהוא עושה. ההשוואה שלך לא בכיוון בכלל.
טים קוק לקח את החזון של ג'ובס לפחות 3 צעדים קדימה.

גיל שלי 19 במרץ 2015

אתה טוען לואיס אנריקה לא עושה כלום? לקחתי את טים קוק כדוגמה מאחר וברור שאף אחד לא יכול להיות ג'ובס בקטע של הראשוניות, אך טים קוק הצליח מאוד בניהול החברה. נדמה לי שזה קורה גם בצמוד המאמנים שמתוארים בפוסט

austaldo 19 במרץ 2015

תקן אותי אם אני טועה – הטענה שלך היא שג'ובס עשה מוצר מנצח (אייפון) וטים קוק מנהל, מוביל ודואג שלמוצר המנצח הזה תהיה סביבה תומכת כמו שאנריקה דואג שלמסי תהיה סביבה מתאימה. אם זאת הטענה שלך, אז זה מאוד רחוק מהמציאות.

גיל שלי 19 במרץ 2015

טענתי את זה לשם פישוט הטענה. הטענה היותר מורכבת היא הקפיצה של אפל התבססה על האייפון והאייטיונס. זה מה שהכניס אותם כמתמודדים על עולם התוכן. ג'ובס היה משה שהביא אותם, טים קוק הוא יהושוע בן נון

אביאל 20 במרץ 2015

austaldo – אשמח את תרחיב, בתור מקיסט מגיל 14, יש לי מעט ספקות לאן אפל הולכת – את היתרון היחסי שלה יצר ג׳ובס, בינתיים טים קוק עושה הרחבות של קורסי שיווק עם הגדלות המסך (על חשבון נוחות האחיזה), שיפור המצלמה (על חשבון בליטה – משהו שג׳ובס מעולה לא הסכים), שעונים מוזרים וטלפונים בצבעים – לטעמי הקסם של ג׳ובס הלך איתו לקבר לצערי, מה שאני לפחות רואה הוא הרחבה והרחבה והרבה פחות פריצות דרך חדשות מאשר בתקופה של ג׳ובס.

עצבני 19 במרץ 2015

אני השתעממתי מה תעשה לי? אם אתה גבר תרשום איפה אתה גר

ישי 19 במרץ 2015

איפה בורו?

ערן (המקורי) 19 במרץ 2015

כמנהג ישראל, חגגנו יומולדת 10 לילד לפני חודש בברצלונה.
החוויה הכי גדולה שלו עד היום. לא ראיתי את מרדונה משחק, לשמחתי ראיתי את מסי.
לספר לנכדים.

אריק האדום 20 במרץ 2015

גיל תסע. לנסוע לשם זה כמו לנשק קמעות. זה חלק מהישראליות שהשמאל צריך לאמץ.
וגם להבין שאנשי הימין לא כאלו מסכנים ושאסור לרחם עליהם אלא לתת להם תחושת שייכות כמו שקינג ביבי עושה.
בקיצור, אל תהייה גרבוז. תטוס!

Comments closed