ליגת שוקי ההון – גולדן סטייט כמועמדת, והקשר לשינוי המסלול בכלכלה

אנחנו מעדיפים לחשוב בתבניות שאנו רגילים אליהן, ולהתעלם ממה שקורה מול העיניים

גולדן סטייט סיימה השנה ראשונה במערב, במאזן של 67 נצחונות ו15 הפסדים (כאשר מאז הבטיחה את המקום הראשון בפליאוף, הלוחמים אפשרו מנוחה לכוכבים הראשיים). בנוסף, גולדן סטייט ניצחה בפער ממוצע דו סיפרתי, באזור המערבי התחרותי ביותר מזה שנים. קבוצות אחרות שזכו במספר משחקים דומה ובפער דו סיפרתי, זכו באליפות. אם כך, מדוע אנו לא קוראים על גולדן סטייט כמועמדת הבכירה לאליפות? מדוע הסיכויים של גולדן סטייט לזכות באליפות עמדו על 27% בווגאס בתחילת הפליאוף, לעומת סיכויים של 48% באתר הסטטיסטיקה של נייט סילבר 538?

*

אחת הסיבות לכך היא שגולדן סטייט היא חלק מהמגמה החדשה בNBA. שנים הקונבנציה בNBA היתה פשוטה, תקיף את השחקן הטוב ביותר בליגה, בעוד שחקן משנה שיהיה שייך ל15 הגדולים, ועוד כוכב אחד, ותזכה באליפות. זה מה שהמומחים למדו משיקאגו של מייקל, השליכו על הלייקרס של שאק וקובי (כמה פעמים צריך לכתוב שזה הסדר הנכון?), עבור במיאמי של לברון ודוויין ווייד.

אך כבר כמה שנים שהליגה שונה. אינדיאנה ללא כוכבי על מוכרים לקחו את מיאמי הגדולה למשחק 7, סן אנטוניו זכתה באליפות במשחק קבוצתי אשר לא נסמך על יכולות אישיות, אטלנטה וגולדן סטייט הן אך סימול של המשך והתחזקות השינוי. בקליבלנד הבינו את השינוי (גם מי שבאמת מחליט שם, לברון), ומנסים לבנות קבוצה סביב היכולות של הכוכבים הגדולים. הניקס למשל לא הטמיעו את השינוי, וכך הקבוצה סביב כרמלו נמסה לחלוטין. חבל שאי אפשר לדעת מה היה קורה עם אוקלהומה בהרכב מלא, שכן אוקלהומה היא הדוגמה הטובה ביותר לסדר הישן.

העניין הוא שבאינטואיציה כולם רגילים שיבוא הפליאוף, ואז החוקים משתנים. כולם מחכים לכך שגולדן סטייט פשוט יתפרקו מול הקבוצות החזקות, אולי כי סטף נראה כמו ילד, אולי כי אין לה שחקן בגודל של לברון. העניין הוא שהמספרים היבשים, המגמה, כל אלה אומרים לנו שהסיכויים שצריך לתת לגולדן סטייט הם גבוהים יותר מהתחושה. כלומר, אין וודאות שגולדן סטייט תזכה, אך כל מי שמהמר על קבוצה אחרת, עושה זאת מתוך ההרגל, מתוך הסתמכות על העבר, ולא מתוך התבוננות בנתונים היבשים.

*

זו תופעה מוכרת במיוחד לנביאים הכלכליים. דוגמה לכך אפשר לראות בפד האמריקאי

 

צמיחה בארה"ב

2011 2012 2013 2014
תחזיות 3.9%-3.4% 4.2%-3.5% 2.5% 3.5%
בפועל 1.6% 2.5% 1.8% 2.8%*

 

רק השנה הפד הפסיק לתת תחזיות של אינפלציה שתתחזק בשנים הקרובות, וצמיחה שתגיע ל3% בשנה, כלומר לקח לפד האמריקאי כשש שנים להתאים את התחזיות שלו למסלול החדש שבה הכלכלה נוסעת.

*

אפשר לראות את זה גם בבדיחה האחרונה מסוף השבוע. המחלקה המשפטית של ממשלת ארצות הברית האחראית על המסחר בנגזרים, דרשה את הסגרתו של הפושע הנודע מר נווינד סראו, באשמה כבדה. הטענה היא שהאיש שסחר באופציות ממרתף בית הוריו השוכן ליד שדה התעופה הית'רו, היטה את המסחר בסחורות ובאופציות, בצורה אשר הובילה לקריסת הדאו הנודעת בשם הפלאש קראש (הדאו ירד ב6.10.2010 בשש מאות נקודות תוך 20 דקות, כלומר ירידה של 8% בתוך עשרים דקות). הטענה היא שהאיש השתמש בתכנה אשר שלחה עשרות אלפי הצעות לעסקה, הצעות שנמשכו בתוך מילישניות לפני שנענו, על מנת לדעת את כיוון השוק. האיש הרוויח באותו יום נודע כ900 אלף דולר.

עכשיו תשאלו מה הבדיחה. ובכן, הטכניקה הזאת נמצאת בשימוש קרנות גידור המסתמכות על אלגו טריידינג מזה שנים רבות. מדובר בקרנות אשר סוחרות בהיקפים גדולים פי אלפים ממליון דולר ביום. הטענה העומדת לזכות המסחר הזה היא שהאלגו טריידינג תורם לנזילות, ובכך להפחתת הסיכון. העניין הוא שכיום האלגו טריידינג מהווה יותר מ80% מהמסחר בבורסות.

עכשיו אני שואל, אם יש אדם שסוחר ממרף בית ליד הית'רו שמסוגל לגרום או לתרום לזעזוע כה רציני במסחר, כיצד ניתן לטעון ברצינות שהאלגו טריידינג מפחית את הסיכון? אולי העובדה שמאז השתלטות האלגו טריידינג על המסחר, אנו חווים מסחר שנע על מי מנוחות, ללא תנודות גדולות. השאלה הגדולה היא פשוטה, האם אנו נקבל תנועה אחת אדירה כמו זו שהיתה ב2010, במקום הרבה תנועות קטנות יותר? האם האחראים על הבורסות תומכים באלגוטריידינג כל עוד הבורסות עולות ביציבות, אך כאשר תגיע שוב התנועה הגדולה פתאום כל התזות על הנזילות (זו שתעלם עם בוא התנועה הגדולה) יפוגו?

ככה זה כאשר העולם נטוע בקונבנציות הישנות. מתשואות האג"ח הממשלתיות בעולם, היינו אמורים לדעת שאין באמת בעיה של נזילות, יש המון כסף שמחפש אחר מעט מדי הזדמנויות השקעה ולא הפוך. אך לכולם נח לחיות ולחזות לפי העולם שהיה מוכר, ולא לפי הנתונים והמגמות החדשות.

*

בקיצור, יש מגמה אחת שלא תשתנה כנראה לעולם. בארצות הברית תמיד יעדיפו לתפוס איזה סראו (בדרך כלל ממוצא פקיסטני משום מה) כשעיר לעזאזל, המוסדות הפיננסיים המשמעותיים לעומת זאת ימשיכו לזכות בחסינות, הם וראשיהם. אולי גם זה ישתנה בלי שנרגיש.

תמכו בדה באזר 

 

גבירותיי ורבותיי - אליהוד קיפצ'וגה!
גדולי הכדורגל 2.0 (ישראל רוזנבלט)

91 Comments

יריב 27 באפריל 2015

אם אינני טועה, מה שמעניין את סוכני ההימורים הוא בכלל לא הסיכוי שקבוצה תזכה, מה שמעניין אותם הוא התפלגות ההימורים. המטרה היא להרוויח בכל מקרה (לכל זוכה). כלומר, ה 27% פירושו הערכה ש 27% מהמהמרים יהמרו על גולדן סטייט (ביחסים האלו), לא שזה הסיכוי שלהם לזכות באליפות.

גיל שלי 27 באפריל 2015

זה בדיוק העניין, ההשוואה בין הסטטיסטיקה על בסיס נתונים לעומת תחושות ההמון

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

תחושות ההמון זה לא משהו שכדאי לזלזל בו בדרך כלל

omer 27 באפריל 2015

אבל זה גם לא משהו שכדאי להסתמך עליו

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

תלוי איפה. יש הרבה מחקרים שמראים שלחוכמת ההמון יש ערך. כמובן, במקרה הנוכחי קשה יהיה להגיד האם ההמון או סילבר צדק – ואם גולדן סטייט יקחו אליפות, מי צדק?
אני רוצה להזכיר כמה דברים – סילבר, לפני המונדיאל, נתן לברזיל סיכוי של 50% לקחת אותו. אני משוכנע שהמספרים של ההמון היו נמוכים יותר וכנראה גם נמוכים יותר.
במהלך העונה, סילבר היה משנה כל הזמן את האחוזים של סיכויי קבוצה להגיע לפלייאוף. בשבועיים שלפני סוף העונה, הסיכוי של בוסטון להגיע לפלייאוף השתנה מ-20% ל-80% בהבדל של שני משחקים. כך שאני לא הייתי מתרשם במקרה הזה מהמודלים שלו

omer 27 באפריל 2015

אינני מכיר את סילבר וניתוחיו הסטטיסטיים.

מה שאני כן מכיר זה את הNBA. ג"ס הייתה העונה הקבוצה הכי טובה בליגה by far. גם בסיבוב הראשון היא הקבוצה המרשימה by far. היא נהדרת בהגנה ופנטסטית בהתקפה. אני לא זוכר מתי לאחרונה הייתה בליגה קבוצה שהייתה הכי טובה גם בהגנה וכם בהתקפה. עם כל זאת, אם תתמודד עם סן אנטוניו בגמר המערב אני מעריך שרוב הציבור יבחר בסן אנטוניו למנצחת הסדרה.

למה? לא יודע בדיוק. אולי כי נוח יותר ללכת על משהו מוכר שהוכח בעבר ולהתעלם מהשינויים

יריב 27 באפריל 2015

הסיכוי השתנה באופן דרמטי לקבוצות שהצליחו הרבה יותר או הרבה פחות מהצפוי בשבוע מסוים (בלי שינוי דרמטי בהערכה של המודל לרמת הקבוצה), םשוט בגלל שהיו להם יותר (או פחות) נצחונות מהצפוי. זה סימן טוב והגיוני. למה הדבר דומה? עכשיו לסן אנטוניו ולקליפרס יש סיכוי של בערך 50% כל אחת להגיע לסיבוב הבא בפלייאוף, אבל אחרי משחק אחד זה יהיה משהו כמו 75-25 (השינויים הדרמטיים היו סמוך לסוף העונה, או בעקבות פציעות).

גיל שלי 27 באפריל 2015

אני לא מזלזל, אני מנסה לנתח מה גורם להמון לחשוב אחרת מהנתונים.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

ההמון יכול להסתמך על מה שהוא מכיר. אני בכלל לא בטוח שהסיבה שהוא לא בוטח בגולדן סטייט היא בגלל מה שאתה אומר אלא יותר כי היא נעלם מבחינתו, בעוד סן אנטוניו כבר הוכיחה שהיא יודעת לקחת אליפות וכך גם לברון ג'יימס. והאמת, שאם רוצים, אפשר להחיל את מודל הסופרסטאר על גולדן סטייט די בקלות. מכיוון שסטף קארי הוא ה-MVP, אין סיבה לראות את גולדן סטייט כשונה מהותית ממיאמי של לברון, למשל

גיל שלי 27 באפריל 2015

סטף קארי עד השנה לא נחשב לאחד מעשרת השחקנים הגדולים בליגה, בטוח שהקבוצה לא נבנתה בקונספט המקובל

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

היא נבנתה איך שאפשר היה לבנות אותה. מה לעשות, בתוך עשרת השחקנים הטובים בליגה יש רק עשרה שחקנים, לעומת 30 קבוצות. לא כולם יכולים לקבל אחד. גולדן סטייט בחרו את השחקנים הכי טובים שיכלו לצאת להם וקרי התפתח למה שהתפתח. לא כולם אוקלוהומה סיטי עם 3 בחירות בטופ 5 בשנתיים או קליבלנד של השלוש שנים האחרונות וכו'.
כרגע, הם מתאימים בול למודל המדובר. אם כבר, הציבור היה אמור להעדיף אותם על סן אנטוניו בהרבה, שמתאימים למודל שאתה מדבר עליו של סופרסטאר הרבה פחות.

גיל שלי 27 באפריל 2015

לא מסכים. גם אם סטף היה הMVP של העונה (אין ספק בעיני שהוא הMVP) אני לא בטוח שהוא היה נבחר בדראפט דמיוני שנותן לקבוצה לבחור מבין כל שחקני הליגה, בין עשרת הראשונים. בכל מקרה אתה קצת מתעקש פה. גולדן סטייט לא בנויה בקונבנציה המוכרת, היא לא משחקת בקונבנציה הזאת, ואני לא רואה שום הבדל בינה לבין סן אנטוניו (להיפך סן אנטוניו עם קוואי וטימי קרובה יותר)

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

אין לי ספק שהוא היה נבחר בין עשרת הראשונים, אולי אפילו בין החמישה הראשונים. לברון, דוראנט, הארדן, קרי ואחר כך כל השאר. אני מסכים שאני עקשן, אבל אני חושב שהנתונים תומכים בזה. לסן אנטוניו אין אף שחקן שעובר את ה-20 נקודות למשחק. למעשה, אין להם אף שחקן שעובר את ה-17 נקודות למשחק. גולדן סטייט, לעומת זאת, עם שני שחקנים מעל 20 נקודות למשחק וכל השאר עם 11 ומטה. וזה הרבה יותר מזכיר את קליבלנד של לברון, עם שני שחקנים מעל 20.
דרך אגב, גם לגבי קליבלנד התפיסה היא של קבוצה של סופרסטאר אחד ומסביבו פועלים, אבל אני לא בטוח כמה התפיסה הזאת באמת עומדת במבחן המציאות. מבין שלושת הקבוצות המדוברות, דווקא קליבלנד היא זאת שמחזיקה בהכי הרבה שחקנים (שישה כאלו) בדאבל פיגרס פר משחק (ועוד אחד ממש על הגבול). אני מודה שגם אותי הנתון הזה הפתיע.

גיל שלי 27 באפריל 2015

אני מסכים שקליבלנד עשתה התאמות למצב, כלומר בחרה שלושה שחקנים מובילים לפי הקונספט הישן, אך משחקים בהתאם להתפתחות שהיתה בליגה, בניגוד לאוקלהומה למשל. עכשיו, תגיד אתה רציני? היית בוחר את הארדן לפני קוואי? אתה חושב שיבחרו את סטף לפני ראסל ווסטברוק? לפני בלייק גריפין? בהחלט משחק פה גם הקרבה היחסית בתפקיד בין סטף לבא אחריו, למשל לעומת ההבדל בעמדת הסנטר. אני לא משוכנע שסטף היה נבחר חמישי, למרות שאצלי הוא בהחלט היה נבחר בתוך החמישייה

omer 27 באפריל 2015

שכחת את הוד גבתו שהיה נבחר לפני כולם…

גיל שלי 27 באפריל 2015

מסכים, הגבה היה נבחר אחרי לברון אם היה מדובר לשנה אחת

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

דייוויס כמובן אתה צודק. כל השאר זה מאוד תלוי בקבוצה ובמנהל שלה. אבל אני לא חושב שאפשר לטעון שקרי לא נמצא שם בינהם. אני לא זוכר בדיוק מי עוד היה בדראפט עם קרי, אבל יש ספק בכלל שהוא היה הולך טופ 2 באותו דראפט? זאת הגדרה של סופרסטאר. ומה לעשות, גולדן סטייט היא היום סופר סטאר, אול סטאר וצוות מסייע

יריב 27 באפריל 2015

איתו בדראפט היו גריפין והארדן, אני לא בטוח שהוא היה נבחר בשניים הראשונים, גם עם יותר מידע (הוא נבחר שביעי).

אלעד 27 באפריל 2015

אריאל, לא משנה איפה סטף מבחינת סופרסטאריות כרגע.
אתמול היו שני משחקים בערוץ הספורט – קליבלנד ואח"כ ספרס-קליפרס.
מי שראה את קליבלנד ראה את הסדר הישן – קבוצה של 2 סופרסטארים שבנויה על בידודים והברקות אישיות. כדורסל כואב לעין (עבורי) אבל שלאורך השנים הוכח ככזה שמנצח ב-נ.ב.א.
מי שראה אח"כ את הספרס (על אף ההפסד) ראה את הסדר החדש. ג"ס משחקת באותו אופן. על אף הכוכבות של סטף (גם בספרס, רואים יותר ויותר בידודים של קוואי לאונרד. אבל זה לא עיקר המשחק שלהם).
מה שמשותף לשתיהן, זה שגם בימים שהעסק הקבוצתי יחרוק, יש להם מספיק כישרון כדי לנצח גם בכדורסל של בידודים. לכן הן פייבוריטיות כבדות. מה שאי אפשר להגיד על אטלנטה, למשל, שיכולה לנצח רק מתוך כדורסל קבוצתי.

asaf 27 באפריל 2015

קודם כל גיל ההקבלה והקישור בין ספורט לשוק ההון מרתקת (לפחות אותי) כל פעם מחדש בפוסטים שלך כאן.
אריאל לגבי סטף קארי לא בדקתי את זה לעומק אבל לדעתי הוא אחד המועמדים לזכות בתואר ה-MVP של העונה הסדירה עם הכי פחות דק' משחק ב-15 שנה האחרונות לערך, הוא מאוד דומיננטי אבל לא מתקרב לרמה שלברון היה במיאמי מבחינת ההשתלטות על הקבוצה תוך כדי משחק וממש לא חייב כל התקפה לגעת בכדור….
גיל לגבי סיכויי הזכייה של גולדן סטייט לא יודע על סמך מה נקבעים היחסים בתחומי ההימורים אבל לפחות לי יש תחושה אישית שהם צריכים עוד עונה או שתיים של ניסיון בפלייאוף (גם בעמדת המאמן ושלא יובן לא נכון קר מאמן נהדר) בשביל להיות מועמדים ללכת עד הסוף…גם אטלנטה מבחינתי נמצאת בקטגוריה הזו על אף העונה המדהימה שלה שמבחינה קב' אפילו יותר מרשימה מהספרס של העונה שעברה ושכחת גם להזכיר את ממפיס שאף אחד לא סופר למרות שממש אין לה שחקן שתפס ככוכב מעל כולם.
כמו-כן אחרי כל מה שכתבתי כאן צפה לגמר אטלנטה-גולדן סטייט שיגרום לי שוב להצטיין בספורט הידוע של אכילת כובעים .

omer 27 באפריל 2015

זה בדיוק העניין.

סוכנויות ההימורים מנבאות/מבטאות מה הציבור יחשוב/חושב. השאלה הנשאלת היא מדוע רוב האנשים עדיין מאמינים יותר בקליבלנד/סן אנטוניו למרות שג"ס במהלכה של שנה היסטורית ויותר מרשימה מהשתיים הנ"ל בסיבוב הראשון של הפלייאוף?

אני רואה את ג"ס כמועמדת הכמעט ודאית לתואר ולכן אין לי תשובה לשאלה הזאת.

גל ד 27 באפריל 2015

תשובה אפשרית – כי ס"א פתחה את העונה עם הרבה פציעות וסיימה אותה עם מאזן מרשים מאוד בחודש – חודשיים האחרונים כולל ניצחון על ג"ס.

וגם הפסד לניו יורק, אבל אני חושב שכמעט כולם רואים בזה סטיית תקן, בעוד שהניצחון על ג"ס אינו סטיית תקן באופן כ"כ ודאי.

omer 27 באפריל 2015

בוא נניח והמצב היה הפוך- סן אנטוניו דורסת את הליגה בדרך ל67 ניצחונות. ג"ס מקרטעת בתחילת העונה בגלל פציעות ובחודשיים האחרונים מציגה יכולת פנטסטית בדרך למאזן הכי טוב במערב מאז מרץ. במקרה כזה- לג"ס היה רוב בציבור?

אני חושב שלא.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

לגבי וגאס, חשוב לזכור שהם קובעים את הליין לפי מה שאנשים יהמרו, לא לפי מי שהם חושבים שיזכה באליפות או לפי חישוב סטטיסטי כלשהו. הם צריכים to break even ולכן, אם 27% מהציבור מהמר על זה שגולדן סטייט יקחו אליפות, אז זה מה שוגאס ישימו בתור הליין.
מה שמצחיק זה שוגאס שמו את הליין על 50% זכיה של קנטקי באליפות לפני חודש וכולם ירדו עליהם אז, והנה סילבר טוען שלגולדן סטייט יש סיכוי של בערך 50% לקחת אותה. לטעמי, מדובר בטעות של סילבר. עכשיו, נכון שבמכללות מדובר במשחק אחד ולא בסדרות, שבהן בדרך כלל הקבוצה הטובה מנצחת, אבל יש לזכור שגולדן סטייט משחקים באיזור קשה מאוד יחסית ושיש מיליון גורמים שיכולים להשפיע על ההצלחה בפלייאוף. פציעה אחת (הממ, קווין לאב, הממ) יכולה לשנות הכל.
בקיצור, לי נראה שה-27% של וגאס זה דווקא מספר טוב יותר מאשר זה של סילבר.

omer 27 באפריל 2015

פציעה של לאב לא בהכרח תזיק לקליבלנד. בעיניי הוא פחות חשוב מלברון, אירווינג, סמית, שאמפרט ומוזגוב.

אריאל גרייזס 27 באפריל 2015

האמת שכשרשמתי את זה לא התכוונתי בהכרח שזה יזיק לקליבלנד..

אלון 27 באפריל 2015

תזיק מאוד. לא כי לאב כזה חשוב. פשוט קליבלנד מאוד קצרים ויש להם 7 וחצי שחקנין ברוטציה. תוציא אחד הם לא מסוגלים כבר להתמודד בפלייאוף ארוך.

איציק 27 באפריל 2015

קודם כל, המטריקס ומילר יכולים לתת בפלאי-אוף גם אם ישנו כל השנה. הניסיון שיש להם שווה הרבה.
שנית, שמעתי שקליבלנד פונה לרוברט הורי, זה זמן הפלאי-אוף ;)

גל ד 27 באפריל 2015

14 נק' ו 7 ריבאונדים למשחק בפלייאוף, עם ORTG של 119לעומת DRTG של 103. באמת זניח.

נבות 27 באפריל 2015

הליין הראשוני הוא לפי מה שאנשים יהמרו, אבל העדכונים הם לפי מה שאנשים הימרו. ברקע יש להם חישובים סטטסיטים לסיכויי הזכייה באליפות, אבל את זה הם לא מפרסמים.

עומרי 27 באפריל 2015

התשובה לפער בין הנתונים של ג"ס ליחס עליהם בווגאס שונה לדעתי. שיטת הפלייאוף אחראית לזה. במערב הקונטנדריות מבטלות אחת את השנייה כי רק אחת תהיה בגמר.
לכן כסף חכם יעדיף, ובגדול, להמר על קליבלנד לאליפות ולא על ג"ס, באותו היחס.

לגבי השינויים הטקטוניים שעובר המשחק – מחד, זה ברור ואי אפשר להתעלם מזה.
מאידך, הייתה רק אלופה אחת כזו עד עתה והיא נהנתה מסיטואציה מושלמת ביותר. וגם היא הייתה בסיכון להפסיד לאוקלהומה ללא הפציעה של איבקה.
כפי שאמרת, אוק' הם סמל המודל הישן, אבל הם סבלו מאנדרקואצ'ינג משמעותי בשנים האחרונות ומפציעות, כאשר כמעט מעולם לא היה מצב של יותר משתי קבוצות עם השילוב הזה של שחקן טופ-2 פלוס שחקן טופ 15.
זה היה תורה ההיסטורי של אוק' אך הנסיבות הכריעו אותה.

עומרי 27 באפריל 2015

טוב, לא בטוח לגבי עצם ההימור ג"ס או קאבס, אבל לא ניתן להתעלם מהחלוקה לקונפרנסים בבחינת המגמות בווגאס.

מתן גילור 27 באפריל 2015

"כאשר כמעט מעולם לא היה מצב של יותר משתי קבוצות עם השילוב הזה של שחקן טופ-2 פלוס שחקן טופ 15."
אני די משוכנע שהמילה "כמעט" מיותרת, שכן מקסימום 2 קבוצות יכולות להחזיק בשחקן טופ 2 :)

עומרי 27 באפריל 2015

:) עלית פה על משהו.
זה קצת כמו שיש 15 שחקנים שהם טופ-10 בכל הזמנים.

איציק 27 באפריל 2015

אני לא מסכים לחלוטין. לדעתי הרבה יותר משתי קבוצות יכולות להחזיק שחקן בטופ 2 ;)
כל אחד חושב שדווקא אצלו נמצא השחקן הזה של הטופ 2. אתה יותר מידי מושפע מהגשש החיוור, כלומר: בין שלושת הראשונים יכולים להיות רק שלושת הראשונים…

אהד 27 באפריל 2015

בדיוק מה שחשבתי איציק.

יריב 27 באפריל 2015

גם המודל של 538 לוקח את שיטת הפלייאוף בחשבון, לא זו הסיבה להבדל.

no propaganda 27 באפריל 2015

קליבלנד אמורה להיות פיבוריטית וזה נכון גם אם בגמר גולדן סטייט תהיה פייבוריטית מולה. הסיבה היא שקליבלנד תשחק בגמר בודאות הרבה יותר גבוהה מגולדן סטייט. זה לא מיוחד לנבא. גרמניה הייתה פייבוריטית לזכות ביורו 2008 אחקי הגרלת הבתים אבל בגמר ספרד הייתה פייבוריטית כבדה. ארגנטינה קפצה מלהיות מקום 5\4 למקום השני במונדיאל האחרון מיד אחרי ההגרלה של הבתים וההצלבה.
גולדן סטייט היא אולי הקבוצה הכי חזקה אבל בהנחה(סתמית ןמאוד מופשטת) שהיא 60\40 מול סן אנטיניו ו60\40 מול קליבלנד וקליבלנד 90\10 מול אטלנטה אז יש להן את אותו הסיכוי לזכייה. בהתחשב בעוד סיבוב קשה יותר לגולדן סטייט 27 אחוז נשמע סביר.

לגבי כלכלה, נראה לי שעם כל אי הודאות בספורט, בכלכלה היא גבוהה בהרבה, כשמחברים את זה עם אנשים מקובעים שעובדים על התחזיות, יוצא שטועים שנה אחרי שנה.

לגבי האלגוטריידינג, נראה מה יהיה אם זה יגרום לקריסת הבורסה, לדעתי יעיפו אותם מכל המדרגות ומהר.

דיזידין 27 באפריל 2015

הדור הצעיר אצלי בבית טוען שקליבלנד לא עוברת את שיקגו.
תהיה סדרה גדולה.

איציק 27 באפריל 2015

קודם ששיקאגו תעבור את מילווקי. אבל אם זה יגיע לשיקאגו-קליבלנד, אני בהחלט רואה מצב שקליבלנד לא עוברת גם עם כולם שם בריאים ולא מושעים.

no propaganda 27 באפריל 2015

אני לא מבין גדול מספיק בנבא, אבל אני אופתע מאוד אם זה יקרה. אם כי אני אשמח.

איציק 27 באפריל 2015

1. כשאת התחרות מתחילות 16 קבוצות, 27% זה הרבה מאוד. בהתלת מטבע היה להם 6.25%.
2. הרבה שמים על SA לא בגלל שהם יותר טובים כי אם בגלל שהם יותר מנוסים. קבוצות טובות זה לא אומר שהן מוכנות לאליפות. לדטרוית לקח זמן לעשות זאת למרות שמבחינת יכולת כבר שנתים קודם היו בנוים לאליפות. זה נכון גם עם קבוצות אחרות (ראו את הכתבה שרונן צירף לפוסט על ד"ר ג'יי). יש הבדל בין יכולת למימוש בפלאי-אוף. SA יודעת מה לעשות ואיך גם אם על הנייר היא פחות טובה. GS צריכה ללמוד את חוקי הפלאי-אוף. ועדיין יש להם 27%.

גיל שלי 27 באפריל 2015

זה הרבה, אבל פחות מ48%

איציק 27 באפריל 2015

רק ב-21% ;)
לפי האחוזים שנזרקים פה, האם מישהו בדק וזה באמת מסתכם ל-100%?

אורן השני 27 באפריל 2015

גיל, רק רציתי לומר שאתה עושה עבודה יפה בהקבלה שלך בין ספורט לכלכלה והטורים שלך מעניינים, במיוחד בצד הכלכלי.

לפעמים זה נראה כאילו אתה קצת force it בחלק של הספורט שיתאים לחלק היותר מעניין של הכלכלה (אני לא טוען שאתה מבין פחות אבל לפעמים ההקבלה לא הכי מתאימה). אני מעדיף להתרכז בחלק הכלכלי למרות שתמיד יגיבו לך 90% על החלק הספורטיבי. בכל מקרה תמשיך כך.

אהד 27 באפריל 2015

אם הפציעה של לאב תמנע ממנו לשחק בפליאוף, המרוויח העיקרי יהיה בלאט. אמנם הקבוצה תיחלש, אבל אז יהיו לו נסיבות מקלות שיעזרו לו אולי לשמור על מקומו במידה והוא לא ייקח את האליפות.

גיל 27 באפריל 2015

מאיפה הבאת את זה שהוא לא היה ממשיך אם לא יקחו אליפות? גם אם יפסידו לשיקגו אני לא רואה אותו מפוטר, קל וחומר גמר הנבא.

אהד 27 באפריל 2015

זו אפשרות סבירה. זה גם תלוי באיזה שלב הוא יפסיד ואיך.

גיל שלי 27 באפריל 2015

אלא אם אודי הירש ימונה פתאומית למשרת הג'נרל מנג'ר של קליבלנד, קשה לי מאוד לראות תסריט שבו בלאט מפוטר בסוף העונה

גיל 27 באפריל 2015

סבירה בעיניי מי? אף אחד לא מזכיר את זה.

אהד 27 באפריל 2015

מי שיחליט יהיה לברון. לא אתם, לא אני וכנראה שגם לא אודי הירש. ולא נראה לי שמישהו מאיתנו יודע באמת מה לברון חושב.

גיל 27 באפריל 2015

לברון לא יחליט. הGM והבעלים עומדים מאחורי בלאט. אם לברון יפטר את בלאט זה יהיה כתם ענק על הקריירה שלו.

אהד 28 באפריל 2015

לא חושב שזה יהיה כתם גדול עליו. למה שחקן לא יכול לדרוש להביא מאמן טוב יותר או כזה שמחובר אליו יותר מבחינה מקצועית?

גיל 28 באפריל 2015

שחקן לא יכול לדרוש כלום כי הוא לא הGM. לפטר מאמן אחרי שנה אחת שהייתה מאוד מורכבת זה לא רציני ויעיד על הגחמנות שלו יותר מכל דבר אחר. אם במקום להאבק בו הוא ישמע למה שבלאט יש להציע אז אולי הקבוצה תראה יותר טוב (אני לא אומר שהוא לא עושה את זה כיום).

אהד 28 באפריל 2015

שחקן לא יכול לדרוש כלום כי הוא לא הGM. באמת?
זה יכול להצביע על גחמנות. ויכול שלא. ואם יביאו מאמן מוכח במקום בלאט (שהוא מאמן נהדר לדעתי), באמת יכעסו על לברון? ואם הוא ייקח אליפות עם אותו מאמן, האם הביקורות לא תדעכנה?

גיל 28 באפריל 2015

יכעסו עליו כי הוא יפטר מאמן מצליח בלי שום סיבה נראית לעין והוא יתפס כקפריזי. וזה עוד מעבר לעובדה ששום מאמן רציני לא ירצה לבוא לעבוד שם אחרי פיאסקו כזה כי מי יודע אם מחר לברון לא יקום על צד שמאל וירצה בפיטוריו.

בקיצור, לא יקרה.

אהד 28 באפריל 2015

מה זה מאמן מצליח? אם בלאט מפסיד לבולס הוא בוודאי לא יוגדר כמצליח. גם אם יפסיד להוקס זה ייחשב כהצלחה. כל הרעיון הוא שג'יימס יפטר מאמן שלא הצליח (גם אם אולי לא נכשל) ויביא מאמן אחר, טוב יותר. גם לגבי המאמנים הרציניים אני חושב שאתה טועה. יש ברחבי העולם ובענפי הס]ורט השונים עשרות מאמנים שפוטרו בשל גחמות (גם אם של הבעלים). ועדיין, אלפי מאמנים לוטשים עיניים לאותן משרות ולמרות כל הסיכונים. למשל, מוריניו חזר לצ'לסי למרות הפיטורין המוזרים שלו. למה? כי הכסף מדבר. בנקודה הזו אין הבדל בין כוכב לבין GM.

גיל 28 באפריל 2015

הוא לא יוגדר כמצליח אבל גם לא ככישלון בהתחשב בכל מה שעבר עליהם כל השנה ועכשיו עם לאב וג'יי אר סמית'. יותר מזה, כישלון יהיה רשום בעיקר על לברון כי הרושם הוא זה שהוא שולט בקבוצה. הרבה מאמנים ירצו את הג'וב בקליבלנד אבל לא בהכרח מאמנים בכירים או כאלו שיתנו להם לעבוד. למה שמאמן רציני יבוא לקבוצה שבה הוא יודע שהוא רק בובה?

אהד 28 באפריל 2015

אבל גיל, אתה אומר את מה שאני אומר. הוא לא יוגדר ככישלון רק בגלל הפציעה של לאב. עם סגל מלא ולא פחות מהגמר, הוא בוודאי לא יוגדר כהצלחה. עכשיו, כשלאב נפצע הסיכונים פחתו דראסטית מבחינתו.
אוקיי, אז הקבוצה תפסיד לבולס (לא יקרה לדעתי) או להוקס ובלאט ולברון יוגדרו שניהם ככישלונות. מי לדעתך יפוטר קודם?
זה לא עניין של בובה אלא של ביטחון תעסוקתי. זה שאתה עלול להיות מפוטר מקבוצה לא בהכרח אומר שאתה תהיה עכשיו הבובה. שוב, ע"ע מוריניו.

גיל 28 באפריל 2015

זו הנקודה. שבלאט לא יכול להיות מוגדר ככישלון כי כל הנסיבות פעלו לרעתו. לעומת זאת סדרה גרועה של לברון והפסד תיפול עליו. בארה"ב אין חכמות, לא יפילו הפסד על מאמן רוקי בנבא. ואם הוא יוביל לפיטורין נגדו אז תהיה עליו ביקורת אינסופית וזה משהו שפשוט לא יקרה.

שים לב אלו מאמנים עבדו עד עכשיו עם לברון. כולם מאמנים שלא השיגו כלום בלעדיו בליגה (בלאט הצליח במקום אחר). לא רואה מצב שמאמן בכיר יבוא לעבוד איתו בתנאים כאלו.

אהד 29 באפריל 2015

אבל גיל, זה בדיוק מה שכתבתי. שבאיזשהו מקום הפציעה של לאב משחקת לטובת בלאט. שבגלל הנסיבות הוא לא יוכל להיות מפוטר.
לא מכיר מאמן שלא ירצה את לברון אצלו בקבוצה.

אהד 27 באפריל 2015

גיל, לדעתי ג"ס היא האסכולה הישנה כרגע – סופרסטאר עם כוכב נוסף וכו'. אטלנטה, הבאקס וס"א (ובמידה מסויימת גם הוויזארדס) הן האסכולה החדשה.

אורן השני 27 באפריל 2015

אפשר לומר שג"ס היא בבסיס באסכולה הישנה אבל משחקת קבוצתי ועם ספסל עמוק, שזה אולי הכי טוב שאפשר.

Yavor 27 באפריל 2015

כל מי שטוען שבלאט למעשה הרוויח מהפציעה של לאב צריך לעבור מתחום הספורט ולעסוק בפוליטיקה.
אם יש לך קבוצה שיכולה לזכות באליפות, אתה בוודאי לא צריך לשמוח אם נפצע לך בורג חשוב שיקשה או ימנע ממך להמשיך הלאה. זו מחשבה נפסדת ועלובה, שמכוונת נמוך (והפלא ופלא – גם פוגעת לא פעם).
כל הטעם בספורט הוא לנסות לנצח, בטח כשיש לך סיכוי ממשי ולא תאורטי – ולכן בלאט צריך לברך על הגעתו של לברון לקבוצתו, ולקלל על רגע הפציעה של לאב. הוא בטח לא "המרוויח העיקרי" מהפציעה, ובוודאי ובוודאי שאסור לו לחשוב כך (למען הסר ספק – אני לא חושב שהוא מרגיש "מורווח" כתוצאה מהפציעה).

אהד 27 באפריל 2015

קווין לאב מסתבר כאוברייטד, לפחות עד שיוכיח אחרת. הבעיה של בלאט היא שעדיין זוכרים את לאב של מינסוטה. הסיכויים של בלאט לזכות באליפות פחתו עקב הפציעה, אבל לא משמעותית לדעתי. מצד שני, הסיכונים שלו פחתו מאוד. אז אולי קואץ' בלאט היה מעדיף לאב בריא, אבל אני די בטוח שבלאט כפרשן היה מסכים. ואם הוא לא ייקח אליפות השנה "בגלל" הפציעה, יתנו לו אפשרות להמשיך לעונה נוספת בה הוא יהיה בשל יותר, מוגן יותר (התקשורת שתתה לו את הדם העונה) ומאמן של קבוצה טובה יותר (קליבלנד תתחזק אני מאמין לקראת העונה הבאה.

Yavor 27 באפריל 2015

לא רשמתי שום דבר על הטרייד של לאב, שבזמנו התנגדתי לו אך עתה איני בטוח (עתה=לפני הפציעה).
אתה עדיין כותב כפוליטיקאי – בלאט אוהב את לאב וצריך אותו, בטח מול סוללת הגבוהים של שיקגו והסוג-של-לברון-סטופר בדמותו של ג'ימי באטלר. הוא לא שמח, ולא צריך להיות שמח על כך שסיכוייו לאליפות פחתו – הוא משחק (או יותר נכון מאמן) בשביל לזכות בתארים – לא בשביל להאריך את החוזה שלו או לשמוע מילים יפות מעיתונאים – זו בדיוק הגישה הנפסדת שדיברתי עליה: לא צריך להיות לו איכפת מה אתה (או אני, או עיתונאים אלו ואחרים) כותבים. צריך להיות לו איכפת לנצח משחקים ולזכות בתארים – ולכן הוא צריך להיות עצוב ומודאג מהפציעה.

אהד 27 באפריל 2015

זה לא רק פוליטיקה כי אם גם פרנסה. ואם אתה חושב שדברים כאלו לא מכתיבים לשחקנים בחיי היום יום החלטות אתה פשוט נאיבי. ההחלטה של לברון לחבור לוייד ואחרי זה לחזור לקאבס הייתה לגמרי של לברון השחקן? אתה רוצה להגיד לי שאיש העסקים ג'יימס לא חשב על זה? כשישראלים הגיעו לספסל של מכבי סל שנה אחר שנה זו גם הייתה החלטה שלהם כשחקנים או שלהם גם כמפרנסים? וכשקבוצה עושה טנקינג ומשחררת שחקנים טובים כדי לקבל בטווח הארוך שחקנים מאוד טובים זה גם נלוז?
נגדיר את זה כך: בלאט כמקצוען אולי רוצה את לאב פצוע. הסוכן שלו, פחות. אם בלאט לוקח אליפות השנה, היא קודם כל של לברון, אחרי זה של קיירי ובסוף של גילברט. אם הוא מפסיד לבולס (שלא מרשימים כל כך מול הבאקס), אני חושב שהוא לא ימשיך בקבוצה. מצד שני, אם "בזכות" הפציעה הוא יוכל להמשיך ולהטביע באמת חותם על הקבוצה, הסיפור לדעתי יהיה שונה וזה יעזור לו לטווח הארוך. ובאטלר לא מצליח לעצור את היווני של הבאקס. למה אתה חושב שהוא יצליח לעצור את לברון?

גיל 27 באפריל 2015

הסיבה המרכזית היא חוסר ניסיון בפלייאוף. שנה שעברה הם עפו בסיבוב הראשון לקליפרס והם לא הראו עדיין שהם מסוגלים בסדרה ארוכה לנצח יריבות חזקות. ברור שאם זו הייתה סן אנטוניו אז הסיכויים היו גבוהים יותר כי הם כבר היו שם. יש להם הזדמנות להשתיק את כל המבקרים בזכייה.

סיבה נוספת היא התפיסה שעם קלעים מעולים בלבד לא תזכה באליפות. יהיו ימים שהם יהיו קרים, ההגנה בקבוצה השנייה תגביל אותם ואז הקבוצה תפסיד. גולדן סטייט נותנים את האתגר הרציני ביותר לתפיסה הזו ויהיה מעניין לראות את תוצאות הניסוי.

יריב 27 באפריל 2015

אוקלהומה נראו כמאתגרים את התפיסה הזו ב2012, וזה עבד להם מול כמה קבוצות טובות מאוד (בפרט, סן אנטוניו), אם כי הם לא זכו באליפות. אני מזכיר מה דורפן כתב לקראת הגמר ההוא (כולם טועים לפעמים):
http://debuzzer.com/dorfan/13915/

גיל שלי 27 באפריל 2015

אז זהו, דברים השתנו מ2012. מאוד השתנו

גיל 27 באפריל 2015

הם נראו אבל לא עשו את זה. זה רק מוכיח את הטענה שקשה לנצח בלי ניסיון משמעותי בפלייאוף. היחידים שאולי קרובים לזה היו דטרויט אבל גם הם זכו באליפות אחרי שהיו בגמר המזרח שנה קודם.

עומרי 27 באפריל 2015

באוקלהומה 2012 פתחו בחמישייה שלושה מחמשת הטובים בעולם כיום, שהיו כבר בשולי הכניסה לפריים שלהם. אם היה שם מאמן HOF ששחקנים לא עוזבים ובעלים קצת יותר גמיש הם היו שורפים את הליגה.

גיל 27 באפריל 2015

הם לא היו שורפים את הליגה זו אשלייה. עזוב אפילו את דוראנט, אתה רואה את ווסטברוק והארדן של העונה האחרונה מסוגלים לשחק ביחד? זה מסוג ההחלטות שהיו טובות לכולם.

עומרי 27 באפריל 2015

אני רואה שני שחקנים אנדרקואצ'ד. לקבל מאמן טוב זה הרבה מזל.

גיל 27 באפריל 2015

זה לא עניין של מאמן אלא סגנון משחק. לא רק שהם לא רוצים לשחק אחרת אלא גם אם היו מכריחים אותם אז התפוקה של כל אחד הייתה יורדת דרסטית. הם פשוט לא מתאימים לשחק שלושתם ביחד.

עומרי 27 באפריל 2015

הם התאימו לא רע בכלל ב-2012 כזכור לי.

גיל 27 באפריל 2015

עובדה שלא. הארדן נעלם לגמרי בגמר והם שיחקו מאוד לא קבוצתי. כאינדיבידואלים כולם נפלאים אבל יצטרכו 3 כדורים כדי שישחקו ביחד. לכל אחד מהם יש פוטנציאל לMVP אבל הם משחקים קרוב מדי אחד לשני.

עומרי 27 באפריל 2015

אז הם לא היו מספיק טובים בגמר ולא לקחו אליפות, אבל הם הרגו את הספרס בגמר המערב והגמר באותה שנה היה הישג נפלא עבורם.

גיל 27 באפריל 2015

מהגעה לגמר עד לשריפת הליגה רחוקה הדרך.

שמעון 27 באפריל 2015

תראו חברים. מצד אחד כולם מתרעמים.
אבל כל האנשים שאני פגשתי מוכנים לשים כסף רק על הקאבס ועל הספרס (וגם הם מתלוננים שלא סופרים את הווריורס)

לדבר זה קל. מישו פה שם את הדולרים שלו בכיוון גולדן סטייט?!? אגב אני חושב שלברון הוא השקעה נושאת פירות עד ליום שיפרוש אם עוסקים בהימורים

גיל שלי 27 באפריל 2015

כבר הוכתרתי כמהמר הספורט הגרוע ביותר בעולם, אך אם אפילו בווגאס נותנים לגולדן סטייט 27% סיכוי לזכות, כנראה שמקרב המהמרים לא מעט שמים עליהם את הכסף

גיל 27 באפריל 2015

הספרס יכולים לעוף כבר השבוע ואז מי נשאר?

shadow 27 באפריל 2015

עוד פעם האגדה האורבנית על לברון.

או שאתה מתעלם מנתונים או שאתה לא מודע עליהם.

לברון הפסיד ביותר גמרים מאשר זכה בהם ככה שלא ברור לי על איזה פירות ואיזה השקעה אתה מדבר.

זה עוד בהתחשב שהוא 12 עונות משחק במזרח שנותן לו יתרון בהגעה לגמר הכללי.

no propaganda 28 באפריל 2015

זה שהוא משחק במזרח זה פקטור לטובתו בכל מה שקשור להימורים.

עומרי 28 באפריל 2015

נחמד שאתה מחשיב את גמר 2007 אליו הגיע עם קבוצת יורוליג, כשהוא בן 23 בסה"כ ומול הספרס בשיאם.

בנוסף, המזרח לא תמיד היה חלש יותר בתקופתו של לברון. 5 מ-11 האלופות בתקופתו הן מהמזרח. שתי קבוצות מאוד חזקות פעלו באזור בתקופתו (דטרויט ובוסטון). רק בעונה שעברה התחלנו את העונה כששתי המועמדות המובילות לתואר מגיעות מהמזרח.

גיל 28 באפריל 2015

זה שהאלופות מתחלקות חצי חצי לא מעיד על חוזק המזרח. ב5 מ6 השנים האחרונות המערב הרבה יותר מהמזרח ורואים את זה במשחקים הישירים ביניהם בעונה הרגילה. דטרויט ובוסטון אכן היו חזקות אבל הן יחידות וגם זה היה די מזמן. תראה מה קורה עכשיו. שיקגו היא בדיחה ואטלנטה נראה כאילו הם עוד מעט מתפרקים. לא קרוב למה שקורה במערב.

עופר ג. 27 באפריל 2015

אני חושב שהשינוי הגדול בליגה הוא לא ביחס לכוכבים אלא בחשיבות הקליעה משלוש. זה נכתב גם באתר הזה בעבר – כבר לא מנצחים היום משחקים מתחת לסל, אלא מהשלוש. השאלה הגדולה היא האם זה יהיה נכון גם בפלייאוף, שם הגנות מתהדקות והלחץ עולה ומקשה על הדיוק משלוש. גולדן סטייט זורקת לדעתי הכי הרבה משלוש ומקום רביעי באחוזי הקליעה משלוש. כמובן שזה לבד לא מספיק וצריך להשתלב עם שאר האספקטים של המשחק. כמעט לכל קבוצות הפלייאוף יש היום סופר סטארים באותה מידה. חלקם אמיתיים וחלקם מנופחים.
אני הימרתי על הווריירס. מקווה שאצליח. מגיע להם ולקהל המדהים שלהם.

פורד פרפקט 27 באפריל 2015

אני אשמח אם גולדן סטייט יקחו אליפות רק שתהיה קבוצה חדשה שלא לקחה אליפות הרבה זמן ושיהיה עניין חדש בליגה.יהיה לה קשה מאוד מול יוסטון במידה ויפגשו .חוצמיזה שכחת את דטרויט של 2004 שהייתה קבוצה ועשתה את זה ללא כוכבים . ובפלייאוף הזה בהחלט חסרה לי אוקלהומה וחסרה לי אינדיאנה שאם פול ג'ורג' היה משחק כל העונה אז הייתה מדברת מאוד חזק בפלייאוף הזה. בהחלט לא מתאים לי שקבוצות במאזן שלילי בכלל נמצאות ומקבלות אופציה להיכנס למאבק על האליפות.

Comments closed