כריס פול מציג – זכרונות מאיזייה

פשוט חוויה אדירה

ראשית ברכה כפולה לדיוויד סטרן. הוא האיש ששינה את הסידרה מהטוב מ5 לטוב מ7. במקרה זה הטוב מ5 היה נגמר אחרת, והסדרה עצמה היתה לא יותר מנחמדה. בזכות ההארכה לטוב מ7 זכינו לסדרת פליאוף מושלמת. תהפוכות, משחקים שמוכרעים בפוזשן האחרון, התעלות של הכוכבים (וגם קריסה יחסית של מי שכנראה עדין לא בשל), ובעיקר דרמה. כריס פול הצליח לגמור משחק עם מתיחה בשריר הירך האחורי, וכמו איזייה במשחק 6 (מי שצריך פירוט נוסף מתבקש לבחון את עצמו אם הוא באמת אוהב כדורסל), דומה שדווקא הצורך לשחק בשליטה עזר לכריס פול להוציא מעצמו משחק 7 לפנתיאון. כדאי לא להסחף, מדובר באומץ דומה, אך זה לא בדיוק שחזור של אחד ממשחקי הפליאוף האלמותיים בכל הזמנים (לדעתי המשחק של איזייה עולה על זה של מייקל הקודח מחום), אך עדין מדובר במופע מרשים ומרגש במיוחד.

*

כריס פול צריך להודות לסטרן שהוא בקליפרס ולא בלייקרס, במקום להקבר בקבוצה של הגוויה (או קובי בראיינט כפי שהוא מכונה בפי אחרים), הוא בחמישייה עם אחד מהשחקנים הטובים ביותר בליגה, שחקן שמתקדם משנה לשנה, אחד שלא נסמך על יכולת אתלטית מהסרטים אלא מקדם את משחקו משנה לשנה, בקיצור הנגטיב (או נכון יותר הפוזיטיב) של דוויט הווארד. בלייק גריפין נתן סדרה נפלאה, ואכן הקליפרס היו צריכים להוציא מעצמם עוד טיפה כדי לנצח קבוצה ענקית, הספרס מסן אנטוניו. אם טים דנקן עדין מסוגל לנצח סדרות בגילו, והוא התקרב לכך מאוד מול קבוצה חזקה במיוחד, נדמה שהוא יכול להמשיך להנות עוד קצת בליגה הזאת.

*

לבעלי הזכרון, אחרי משחק 6 של איזייה הגיע משחק 7, איזייה שם איבד את כנפי המלאך, עדין שיחק טוב אך לא מושלם, והפיסטונס הפסידו ללייקרס. אני חושש שהפציעה של כריס פול תחריב את הסדרה עבור הקליפרס מול הרוקטס, הלוואי ואתבדה.

*

הקליפרס מאוד קצרים, אך כל שחקן בשביעייה שמשחקת נותן תפוקה מלאה. ג'יי ג'יי רדיק שחזר את ימיו בדיוק. דיאנדרה גו'רדן נתן שתי תצוגות מדהימות של שליטה בגוף ושיווי משקל, ומדובר בענק. התרומה שלו בקרשים ובהגנה לא תסולא בפז, אפשר להבין למה דוק ריברס מנסה להתעקש עליו למרות האק א דיאנדרה. מאט ברנס יודע מה הוא צריך לתת, ולא מנסה לתת את מה שהוא לא יכול. ג'מאל קרופורד הוא הדבר הדומה ביותר למיקרו וייב של הפיסטונס ההם. גלן דייוויס נותן את מה שיש לו גם כשהוא פצוע. בקיצור, יש להם מצ' אפ מושלם מול הרוקטס, אך הבעיה היא שללא פול ב100% הסיכויים שלהם לא טובים. פול בכשירות מלאה היה מקשה על הארדן, דיאנדרה נותן מצ' אפ טוב לדווייט הווארד, היכולת של שניהם בעונשין מנטרלת את הסיכוי לטקטיקות פופ. נראה מה יהיה עם השריר האחורי, פציעות כאלה בדרך כלל מתמשכות לפחות שבועיים, וגם זה במנוחה.

*

בקיצור, רק להודות לשתי הקבוצות על חוויה אדירה של כדורסל, אני לא בטוח שנהנה מחוויה דומה בסיבוב השני, אולי בסדרה של הקאבס מול הבולס, אך גם אם כן, זה לא יתקרב לרמה שראינו.

מייוות׳ר לא הופתע
שחקני משנה

105 Comments

גל ד 3 במאי 2015

נראה לי שהבולס ישחטו את הקאבס. בלי לאב הם פשוט ידפקו את מצבת הגבוהים הקצרה של בלאט בצבע, ובלי סמית' למשחקי הבית הראשונים גם הקו האחורי שלהם מדולדל.

דווקא לוושינגטון נגד אטלנטה יש פוטנציאל לסדרה איכותית.

אריאל גרייזס 3 במאי 2015

העניין עם סדרות של סיבוב ראשון זה שאנשים שוכחים אותן אחרי יומיים. פלייאוף הnba כל כך ארוך שהסדרות האלו סתם מכבידות עליו ומוסיפות עומס ופציעות. מעט מאוד אנשים ידברו איתך על סדרות הירואיות של סיבוב ראשון, למרות שהיו לא מעט כאלו (בולס-סלטיקס לפני כמה שנים עולה לראש) . דווקא לסדרה קצרה יש יתרון לדעתי,בטח בפלייאוף שנמשך חודשיים.
בלי קשר, אני לא מבין את חוסר הסימפטיה (הכללי, לאו דווקא של בעל הבלוג) ליוסטון. אף אחד לא סופר אותם למרות שהם סיימו שניים במערב החזק, הם גם העיפו את דאלאס די בקלות ויש להם מועמד mvp לגיטימי לגמרי.

omer 3 במאי 2015

אני לא יודע מה איתך, אבל עבורי הסיבוב הראשון בעונה שעברה במערב היה השיא של הפלייאוף. 3 סדרות שהגיעו למשחק 7 (והרביעית שהגיעה ל6 עם 2 סלי ניצחון על הבאזר). תענוג

יוספיהו 3 במאי 2015

חוסר הסימפטיה (שלי אישית) כלפי יוסטון הוא בגלל סיבה מאד פשוטה:
הכדורסל שלהם מגעיל לצפייה.
נכון שההגנה השתפרה משמעותית ביחס לשנה שעברה, אבל ההתקפה שלה כ"כ לא אינטיליגנטית ונסמכת באופן כמעט מוחלט על יכולת אישית (לא רק של הארדן, גם של ג'וש סמית וקורי ברואר) – זה די צפוי כשמובילי הכדור שלך הם הארדן,טרי ופריג'יוני.

טרי והארדן הם לא רכזים מנהלי משחק(גם בברלי לא מנהל משחק), אלא מובילי כדור.
פריג'יוני הוא מנהל משחק ,אבל לא נשאר לו הרבה מה לתת – במיוחד כשהמערב מפוצץ ברכזים בעלי יכולת הגנתית טובה מאד.

ואחרי כל זה- תוסיף את האישיות הלא ממש סימפטית של הארדן והווארד ותקבל מתכון לחוסר סימפטיה.

No ONE 3 במאי 2015

איך אתה יודע שלהארדן יש אישיות לא סימפטית? לא זוכר את הארדן אומר כלום על שום דבר ומעולם לא היו לו תקריות מחוץ למגרש
לאורך הקריירה הוא שחקן שעובד ומתאמן קשה ,זה שאתה לא אוהב את המשחק שלו זה משהו אחד אבל זה לא קשור לאישיות שלו

אולי זה בגלל הזקן

משה 3 במאי 2015

שיחקתי ספורט קבוצתי הרבה שנים, אני שנאתי כששיחקתי ואני שונא גם היום שחקנים שמשחקים רק בצד אחד של המגרש. אי לכך, לא אוהב את הארדן ואני לא רואה סיבה שיהיה mvp.

אלעד 3 במאי 2015

אני מבין את מה שאתה אומר, אבל תרשה לי להגיד משהו.

אני זוכר את ג'ייסון קיד אומר פעם, אחרי שהיה לו תצוגה התקפית נדירה (להזכירך קיד לא נהג לקלוע בכמויות, הוא היה יותר עושה משחק) שהוא מעריך עכשיו הרבה יותר את מייקל ג'ורדן על כך שהוא קולע כל משחק 35 נקודות ועדיין משחק את ההגנה הכי טובה על המגרש.
הנקודה שלי – זה מאוד מאוד קשה להיות בורג מרכזי בהתקפה ועדיין לתת את כל כולך בהגנה. פיזית זה קשה. שחקנים כמו ג'ורדן או לברון מצליחים, ולא טענתי שהארדן ברמתם. וזה נכון שמותר לו להתאמץ יותר בהגנה ולפעמים מעצבן לראות את חוסר המאמץ שלו.
אבל הניחוש שלי – הוא פשוט נח. ובסופו של יום, המאמן, הג'נרל-מנג'ר, הקבוצה, עושים את השיקולים שלהם, האם מה שהוא נותן לי בהתקפה שווה את החיסרון שלו בהגנה? לדעתי, במקרה של הארדן, אין ספק (להבדיל, למשל, מדמיאן לילארד). הוא מייצר כל כך הרבה בהתקפה שאפשר לתת לו לנוח בהגנה, בעיקר כשמאחוריו עומדים כל מיני דוויט האוורדים למיניהם.
ובשבילי תענוג לראות אותו בהתקפה. מכונה משוכללת של איש אחד.

משה 3 במאי 2015

מכבי תל אביב ניצחה פעם את לימוז׳ בחוץ. ג׳מצ׳י קלע באותו משחק רק 6 נקודות (למיטב זכרוני ). לשאלה למה לא הוא לא קלע הוא ענה "התרכזתי בשמירה על רישאר דקורי"…
יש שמירה חלשה ויש את ג׳יימס הארדן. אין תסכול יותר גדול בספורט ממאמץ קבוצתי בהגנה שיורד לטמיון בגלל שחקן הגנה אחד. אצל הארדן זה נראה כמו זלזול ובעיני מעבר למנוחה או העצלות שלו זה זלזול בחברים שלו.

אלעד 3 במאי 2015

אני לא חושב שזה מחזיק מים מה שאתה אומר, כי אני לא מזהה שום אנטגוניזם מצד החברים שלו. מאיפה לך שזה לא מאמץ קבוצתי מתוכנן? הארדן "נח" בהגנה והחברים מחפים, ומודעים לזה שהוא מחפה על זה בהתקפה. חוץ מזה שהשנה הוא לא כזה קטסטרופלי בהגנה. בשנה שעברה באמת היו כמה קליפים קורעים שלו ביו-טיוב.

לאותו עניין – מדהים שסטן ואן-גנדי זיהה כבר לפני איזה 10 שנים שהאוורד הוא הרול-פלייר הכי אפקטיבי בליגה. הוא הקיף אותו בקלעים ודרש מהאוורד לעשות הגנה וריבאונד בשביל כ-ו-ל-ם. וזה עבד מצויין והם הגיעו לגמר עד שהאוורד נזכר שהוא הכוכב! וצריך לקבל את הכדור בהתקפה! מאז הקריירה שלו התדרדרה עד שהוא חזר לאותה נקודה ביוסטון, רק שעכשיו הוא מבין שזה תפקידו. לחפות על הארדן בהגנה וללקט פירורים בהתקפה. וזה עובד.

גיל 3 במאי 2015

יש דרך אחת לבדוק את זה והיא הפלוס מינוס של השחקן. אם הוא קולע הרבה אבל גם חור בהגנה אז זה יתקזז. במציאות המדד שלו הוא ה22 בליגה שזה סביר אבל לא מה שאתה מצפה מMVP. לקארי שהוא ראשון יש כמעט פי 3 במדד הזה.

dmc 3 במאי 2015

אבל קארי חולק דקות עם חמישייה מעולה, ביניהם מקום שני בשחקן ההגנה של השנה. הארדן נאלץ להסתדר כמעט חצי עונה עם ג'ואי דורסי. ויש גם את עניין ההמשכיות. לדעתי לשניהם מגיע, אני בסדר עם כל בחירה שהיא.

גיל 3 במאי 2015

כן, אבל זה לא רלוונטי לפלוס מינוס. זה מראה לך את ההשפעה הספציפית של השחקן כשכל שאר המשתנים קבועים. אם הארדן מעולה בהתקפה וקולע כל התקפה שנייה אבל גם בגללו הקבוצה סופגת כל התקפה שנייה, בעוד שבלעדיו קולעים כל התקפה שלישית אבל סופגים כל התקפה רביעית נניח אז התרומה שלו שלילית.

יריב 3 במאי 2015

המדד שגיל מדבר עליו הוא מה שמכונה (לפחות לעתים) "On Off Plus-Minus" (ראיתי גם "Relative Plus-Minus"). ההפרש בין הפלוס-מינוס של הקבוצה כשהוא על המגרש (פר פוזשן, לרוב), לזה שמתקבל כשהוא לא על המגרש. הבעיה העיקרית עם המדד הזה היא השוואה בין שחקנים בעלי מעמד שונה בקבוצתם, כי שחקנים מחליפים משחקים נגד יריבים חלשים יותר משחקנים פותחים (בממוצע).

גיל 3 במאי 2015

נכון, ולמרות שהמדד הזה פחות יציב בכדורסל, צריך להתייחס אליו לשחקנים בכירים כי באמת שחקנים מחליפים יכולים להיות עם מדד גבוה שלא מייצג.

omer 3 במאי 2015

בreal plus minus ג'יימס הארדן שני בליגה אחרי טרי. בכמות הניצחונות שהארדן מוסיף לקבוצה הוא ראשון לפני קארי, פול, לברון ודייויס. כך שמה שאתה אומר לחלוטין לא מדוייק.

הנתונים נלקחו מESPN

omer 3 במאי 2015

טרי=קרי

גיל 3 במאי 2015

אני לא יודע על מה המדד הזה מבוסס כך שקשה לשפוט אותו.

יוספיהו 3 במאי 2015

פפפפפ כמה צדקנות…הרי זה די ברור למה אני מתכוון.
אז תוסיף למשפט שלי על האישיות הלא סימפטית של הארדן "כפי שדמותו מצטיירת לטעמי במדיה"…
יש אנשים שהם Likable ויש כאלה שלא.

כשמישהו עומד כמו גולם בהגנה ברמה מכעיסה (לא כל שכן בזמן שהוא יודע שהפוקוס עליו) כמעט ולא מפרגן לחברים שלו בתקשורת, פלופר,זוכה ליחס הכי מפרגן מהשופטים אבל בכל זאת עוד לא נולדה העבירה שנשרקה לחובתו והיתה מוצדקת – הוא מצטייר באופן לא סימפטי.

וזה רק על המגרש.
בחייו הפרטיים הוא נוהג להעביר את לילותיו ביוסטון במועדוני חשפנות סליזיים, ועובר כל כמה חודשים מבחורת טראש אחת לבחורת טראש אחרת.

מצטער, אבל זה מעורר בי חוסר סימפטיה.

דרך אגב, גם לי יש זקן אז לא נראה לי שזאת אחת מהסיבות.

אלון 3 במאי 2015

כל אחד מאיתנו היה רוצה להעביר את הלילות במועדוני חשפנות בוסטון ולעבור בין בחורות טראש. אם רק הייתי יותר אתלט…

No ONE 3 במאי 2015

עד לפני כמה שנים גם אני הייתי מעביר את לילותי במועדני חשפנות סליזיים ועובר כל כמה שבועות מבחורת טראש אחת לאחרת
אני לא מבין מה רע בזה , זה היה תענוג לא נורמלי

יוספיהו 4 במאי 2015

אתה שמעת אותי אומר שזה רע? אין לי בעיה עם סגנון החיים שלו.

אבל לי זה גורם לחוסר סימפטיה כלפיו.

צרפתי 3 במאי 2015

סביר שזה, בעיקר, בגלל הזקן.

אלעד 3 במאי 2015

יש לי וידוי – אני חולה על גיימס הארדן ומתענג על לראות אותו בהתקפה.

איציק 3 במאי 2015

יש דברים שלא אומרים בכול רם ;)

omer 3 במאי 2015

+1

יואב בורוביץ' 3 במאי 2015

ברור. המשחק ההתקפי של הארדן הוא עונג עוד מימי או קיי סי.

shadow 4 במאי 2015

עוד נקודה לרעתו זה שהוא פלופר לא נורמלי. כמעט ברמה של לברון.
זו תכונה מעוררת גועל אצל ספורטאי.
זו הסיבה שכדורגל הוא נחות כי הוא מלא בפלופרים ומתחזים שמורדים את הערך הספורטיבי.
היום בעידן המצולם זה פשוט מגוחך לראות שחקנים עדיין עושים את הדברים האלו.
מעבר לזה שזו נקודה שחורה לספורטאי שמשתמש בשיטות אלו זה גם נקודה שחורה לאדם שבוחר בדרך זו.

כשזה בא משחקנים שמנסים לשווק לנו אותם כגדולים ביותר זה צורם שבעתיים.

dmc 3 במאי 2015

אף מילה על קאווי?

גיל שלי 3 במאי 2015

קריסה יחסית של מי שלא בשל, ראה פסקה ראשונה

dmc 3 במאי 2015

פספסתי, תודה

איציק 3 במאי 2015

לדעתי יש דווקא רמז אליו בסוגרים.

Rondi 3 במאי 2015

לדעתי הסדרה הכי טובה של הסיבוב השני הולכת להיות ווריירס-גריזליס

גיל שלי 3 במאי 2015

אני מהמר הספורט הגרוע בהיסטוריה, אך בגרנטלנד למשל מתלבטים אם ייגמר 4:0 או 4:1 לגולדן סטייט

Asaf 3 במאי 2015

לא הייתי מבטל את ממפיס כל כך מהר, לקליפרס יש עכשיו מומנטום אדיר ,ריברס חייב למצוא פתרון לרוטציה הקצרה שלו כדי שפיזית הכוכבים שלו לא יקרסו מול יוסטון ולשאלת הסדרה:
מי יסיים עם אחוזי עונשין טובים יותר דיאנדרה ג׳ורדן או דווייט הווארד?

נ.ב- האם זכינו לראות היום את משחקו האחרון של ״הביג פונדמנטל״?

Rondi 3 במאי 2015

לא יודע איפה אני ממוקם בהיסטוריה של המהמרים, אבל אני חושב שזו סדרה של מינ' 6 משחקים ויכולה ללכת לכל כיוון

גל ד 3 במאי 2015

בלי קונלי קשה לי להאמין.

Rondi 3 במאי 2015

בלי קונלי נכון. אבל אני מניח שהוא יפספס מקס' שני משחקים…

כסיפוביץ 3 במאי 2015

עם כל הכבוד לאגרוף, מה שזוכרים מהערב ההזוי הזה, זה את הטיזינג של ביונסה.

אך אפילו ביונסה לא מסוגלת לטימי דאנקן
אחת הסדרות המשובחות שאני זוכר.
כדורסל ברמה גבוהה ביותר

כסיפוביץ 3 במאי 2015

ועוד לא דיברנו על סבליה נגד ריאל כמ השעות לפני…

גיל שלי 3 במאי 2015

וואו, סביליה פשוט סרבו להכנע, היה משחק ענק. עוד כמה ערבים כאלה וזוגתי תזרוק אותי מהבית

כסיפוביץ 3 במאי 2015

את שלי שלחתי לעבוד משמרת לילה :-)
עזבה אותי במתח סביב 23:00
חזרה למצוא אותי עדין במתח על הספה ב-6:00

ניינר 3 במאי 2015

תמיד תוכל לבוא אלי :)

No ONE 3 במאי 2015

מי שמנע את הטרייד של כריס פול ל-לייקרס זה לא היה דיוויד סטרן, אלא הבעלים של ניו אורלינס שבאותו זמן היו בעלי שאר הקבוצות במשותף והם אלה שהחליטו , סטרן רק הודיע את זה לתקשורת
אז כריס פול צריך להודות לדן גילברט,מארק קיובן ופול אלן

ניק 3 במאי 2015

לא חושב שהוא צריך להודות לאף אחד…
בזמן הטרייד בריינט היה השחקן הטוב בליגה ורחוק מלהיות ה"גווייה" שהוא היום (מונח מעצבן קצת אבל נניח).
יש יותר סיכוי שהוא היה כבר עם טבעת מאשר שהוא יקח אליפות עם הקליפרס בעתיד.

איציק 3 במאי 2015

בריינט אף פעם, ואחזור שוב על צמד המילים, אף פעם, לא היה השחקן הכי טוב בליגה!!!

גיל 3 במאי 2015

הוא היה שנתיים וזה בMVP אחד אז כנראה שהרוב חולקים עליך.

ניק 3 במאי 2015

נו איציק זה עיניין של דעה.. לטעמי הוא הכי טוב מאז ג'ורדן..
כמכונת כדורסל שבסופו של יום באה לקלוע לא היה טוב ממנו..
על אקספטים אחרים אפשר להתווכח כמובן

איציק 3 במאי 2015

אם תעקוב אחרי אז אני טוען שהוא שחקן אחד על אחד אלוי הכי טוב שהיה אי פעם (כולל ג'ורדן), אבל במשחק חמש על חמש הוא אף פעם לא היה כזה ולא התקרב להיות הטוב ביותר. העיניין הוא שב-NBA, וב-NBA בלבד משחקים חמש על חמש ולא אחד על אחד.

איציק 3 במאי 2015

הרבה פעמים הרוב חולקים עלי, זה עוד לא עושה אותי טועה. בדיוק כמו במיקרים שהרוב איתי לא עושה אותי צודק.
ואנחנו יודעים שה-MVP לא תמיד הולך באמת למי שמגיע.

גיל 3 במאי 2015

נכון, כמו זה שניתן לנאש כשקובי קלע 35 נקודות למשחק. ובמקרה הזה הרוב צודק.

איציק 3 במאי 2015

אתה לא קראת אצלי שהרוב תמיד טועה. כתבתי רק שהרוב לא תמיד צודק.

גיל 3 במאי 2015

לא כתבתי שאמרת שהרוב תמיד טועה אלא שבמקרה הזה הרוב צודק. בריאנט היה השחקן הטוב בליגה לתקופה של 3-4 שנים שבין התפר בין העזיבה של שאקיל לעלייה של לברון.

איציק 3 במאי 2015

אני לא מסכים, אם מדובר בשחקן קבוצתי. כשחקן של אחד על אחד, אני חושב שעד לפציעות שלו הוא היה טוב מלברון, אך את מי זה מעניין.

גיל 3 במאי 2015

אתה לא נותן שום נימוק כך שאי אפשר לקחת את הדברים שלך ברצינות, מה עוד שהוא היה חלק מהתקפת המשולש אז לבטל את החלק הקבוצתי במשחק שלו פשוט מגוחך.

איציק 3 במאי 2015

רק כדוגמא, בשנים שנאש לקח את ה-MVP, אני מסכים עם הבחירה. לדעתי אם היו מחליפים קבוצות, LA היתה קבוצה טובה יותר ולעומתה פיניקס הרבה יותר גרועה. כמובן שאי אפשר להוכיח זאת, אבל זו דעתי. 35 נקודות למשחק של קובי לא מרגשים אותי בדיוק כמו שה-80+ שקלע לא מרגשים (כמו שה-70+ של דויד רובינסון שנקלעו בקומבינה לא מרגשים). קובי דואג לסטטיסטיקה של קובי, ועושה זאת נפלא, גם כשזה על חשבון הקבוצה שלו. כיבן שאני מאמין שראיתה מספיק משחקים שלו, אז מספיק שתראה כמה זריקות מאוד קשות הוא לוקח ואת רובם מפספס כאשר סביבו שחקנים פנוים.

גיל 3 במאי 2015

אף אחד לא דיבר על השחקן הכי יעיל אלא פשוט על השחקן הכי טוב בליגה וזה היה ברייאנט ולא נאש.

ריגוש זה עניין אישי שלא קשור לעניין. הוא זכה בשתי אליפויות כשהוא הMVP אז זה כבר מפריך את הטענה שלך שלא היה קבוצתי, וגם מספר האסיסטים שלו למשחק לא רחוק מזה של ג'ורדן.

איציק 3 במאי 2015

ראשית נעשו אפילו בדה-באזר השוואות בין ביצועי שחקנים שונים בפלאי-אוף ואף אחד לא התקרב לג'ורדן, אבל זו לא הנקודה. אתה הולך למספרים וזה לא הפרמטר היחיד, ולפעמים אפילו לא הראשי. תעקוב אחרי המשחקים של קובי ותראה כמה פעמים הוא אונס זריקה קשה כשמסביבו שחקנים בעמדות מעולות. אז הוא מסר 7 אסיסטים מתוך 13 שיכל לתת בגלל המיקוד שיש עליו (או 8 במקום 4) ו-7 נראה יפה. כשבוחנים מה הוא עשה באמת אזרואים שזה לא יפה, כי קבלת ההחלטות שלו מאוד אגואיסטית. הוא יכל לזרוק 6-7 זריקות פחות, להשיג ממוצע של 3 נקודות פחות, לשפר את אחוזי הקליעה של עצמו ולהועיל על קבוצתו. הוא לא היה עושה זאת כי זה לא באופי שלו.
אני אגיד לך עוד דבר, קובי רדף כל הקריירה שלו אחרי הסטטיסטיקה של ג'ורדן במקום בלגאסי שלו, יתכן ובמידה רבה זה מה שדפק אותו, ואני משוכנע שזה גם מה שדפק לו את הטבעת השישית.

גיל 3 במאי 2015

לא השוויתי אותו לג'ורדן כשחקן אז זה לא קשור. לא טענתי גם שהוא השחקן הכי קבוצתי אי פעם אז לא מבין מה הטענה.

המספרים לא מספרים את כל הסיפור אבל הם בהחלט חלק מהסיפור. הוא היה אגואיסט אבל גם ידע למסור. שחקן שזוכה לשתי אליפויות בהכרח הוא שחקן קבוצתי כי אם היה מצטיין רק באחד על אחד הוא לא היה מגיע להישג הזה. זה מפריך את הטענה שלך.

איציק 3 במאי 2015

זה לא מפריך שום טענה. ואת ההשוואה לג'ורדן אתה עשית כשכתבת "וגם מספר האסיסטים שלו למשחק לא רחוק מזה של ג'ורדן." בשום מקום לא כתבתי שהוא לא יודע למסור. כתבתי שהוא לא מוסר בהרבה מקרים. בחירתו כמצטיין לא מצביעה על קבוצתיות יתר כי אם על בחירתו לשחקן הכי יעיל. האם אני כתבתי באיזה מקום שהוא שחקן גרוע? לא. אני רק כתבתי שאני לא מסכים עם הקביעה שהוא הכי טוב, בטח בעונות הסדירות.

גיל 4 במאי 2015

זה מפריך את הטענה שלך שהוא לא שחקן קבוצתי בכלל אלא רק אגואיסט. וההשוואה לג'ורדן הייתה במספרי האסיסטים בלבד לא המכלול כשחקנים כדי להראת שבאלמנט קבוצתי חשוב הוא היה דווקא לא רע. ואני לא טוען כלום לגבי כמה הוא קבוצתי או לא אלא הפרכתי את הטענה שלך שהוא לא היה הכי טוב בליגה. אתה זה שהכנסת את העניין של קבוצתיות. איך שהוא שיחק היה מספיק טוב כדי לזכות בMVP אחד ולהיות השחקן שהוא די בקונצנזוס הכי טוב לכמה שנים. לא הבאת שום מידע שסותר את זה מלבד שזו דעתך.

shadow 4 במאי 2015

מצטער איציק אבל אתה טועה בגדול.
כנראה שהזמן שעבר + העונות האחרונות השפיעו לרעה על הזיכרון שלך.

אני מציע לך לחזור ולצפות במשחקים של קובי מהפליאוף עוד בתקופת שאקיל.
אנשים נותנים לשאקיל הרבה קרדיט, אבל לפעמים מגזמים.
תראה את המשחקים קודם ונחזור לדיון.

אתה תתפלא לראות כמה קובי היה דומיננטי וסופרסטאר בתקופה של שאקיל.

אני בכוונה מכוון לתקופה של שאקיל שאותה כביכול זוכרים לרעתו, כי בתקופה של פאו בכלל לא היה עוררין.

וכן הוא היה תקופה לא קצרה השחקן הטוב בליגה ביי פאר.

נ.ב

לגבי נאש, אין ספק שאם נאש היה טוב ממנו היה לוקח אליפות. הוא לא היה אפילו קרוב לרמה שלו.
אם אתה גם רוצה הסבר זה מכיוון שהוא היה שומר פח, אחד הגרועים שראיתי, לעומת קובי שהיה שומר מעולה.
אגב, זה רק מעצים את היכולות שלו בצד ההתקפי, מכיוון שהוא לא נח בצד אחד של המגרש.

גם הMVP כמו שאמרתי זו בחירה שרירותית שלא ברור מה הקריטריונים שלה ודווקא הבחירה ההזויה בנאש באותה שנה מוכיחה את הטענה.

בלייק 3 במאי 2015

אני לא בטוח למה אתה מתכוון כשאתה קובע שבעלי הקבוצות מנעו את המעבר של פול ללייקרס ולא הקומישינר אז דייויד סטרן.
אם אתה מתכוון שבעלי קבוצות (ואולי חלק מהם, בעלי קבוצות השווקים הקטנים?) לחצו על סטרן – אז זה כמובן נכון, אבל ההחלטה נלקחה על ידי סטרן עצמו. אגב, לטענתו, ללא קשר לדעות של בעלי הקבוצות. כמובן שעל הטענה הזאת אפשר לחלוק.

לעצם "הצורך" של פול להודות למישהו על מניעת המעבר ללייקרס, זאת טענה שכמובן אי אפשר לבדוק באופן ודאי (התסריט המקביל בו פול מגיע לליקרס לא התרחש). פול משחק היום באחת הקבוצות הלוזריות הגדולות בתולדות הליגה. ההישג נגד ס"א (שזה סיבוב ראשון, כן?) הוא הגדול בתולדותיה. אם הוא היה בלייקרס, יכול להיות שכבר היתה לא אליפות היום. אם יישאר כל הקריירה בקליפרס לא בטוח שתהיה לו אליפות.
אבל אפשר להסתכל אחורה ולראות איך המועדונים התנהגו לאורך ההיסטוריה כשהיתה להם הזדמנות לבנות קבוצה טובה. נראה לי שהלייקרס הצליחו קצת יותר, לא? אפשר גם להסתכל על השחקן הבעייתי (מדהים, בכל העולם הוא, אם כבר, אובררייטד, בדה באזר הוא השחקן הכי אנדררייטד. ever) ולבדוק את הרקורד שלו. אפשר להגיד שהוא תרם פה ושם לזכיה בתואר. מי עשה את זה בקליפרס??

No ONE 3 במאי 2015

סטרן ולא בפעם הראשונה משקר כדי לקחת את האחריות ואת התקשורת הרעה , זה מה שמשלמים לו לעשות_(בדיוק כמו רוג'ר גודל)
בפועל מבחינה חוקית שאר בעלי הקבוצות היו במשותף הבעלים של ניו אורלינס והוא לא לקח שום החלטה בלי לשאול אותם מה הם רוצים לעשות

בלייק 3 במאי 2015

כתבתי מהזיכרון שלי, לא חותם על זה.
אתה בעצם מתכוון שבעלי הקבוצות החליטו וסטרן לקח את זה עליו (כדי לשמור על כבודו או כדי להצניע את המעורבות של קבוצות בעלות אינטרס, פחות חשוב)? אתה כותב מתוך ידיעות מבוססות או שזאת תיאוריה (קונספירציה?) שהתפתחה אך לא הוכחה?

אסף 3 במאי 2015

בלייק, אתה צודק. הטרייד ההוא נפסל ע״י הנהלת הליגה, כלומר סטרן, בלי קשר לבעלות על היו אורלינס באותם ימים.

איתמר המנומר 3 במאי 2015

אתם כולכם על כך תמימים….
מה שקרה זה שסטרלינג זיהה הזדמנות היסטורית – ההגעה של פול לקליפרס והשילוב שלו עם הכוכבים הצעירים הפך את הקליפרס למצרך מבוקש. הדיל גם החליש ופגע מאוד בלייקרס וכך עוד שידרג את מחיר המניה של הקליפרס.
כל מה שהיה צריך אחר כך זה התבטאות גזענית או שתיים וליגה ש״מכריחה״ אותו למכור. ממש, מכריחה, תובעת ממנו, דורשת… ולא סתם למכור את הקליפרס הישנים אלה הקבוצה החדשה והנוצצת, הקבוצה הטובה בל.א.!!! לפחות שני מליארד דולר! פחות הוא מוכר בהפסד!
זה אגב היה מאמץ משותף, אפילו הלייקרס לא הוציאו פיפס, אע״פ שנדפקו ושאר הבעל בתים של ניו אורלינס (ז״א כל שאר הבעלים) העבירו את הנכס היקר בלי להניד עפעף. ככה נסללה הדרך לעזיבתו של היהודי המגעיל והגאון הזה.
אני בטח האחרון שעוד כותב בבלוג הזה אבל אם איזה שמוק עדיין קורא – אנא זכור איפה קראת את זה בפעם הראשונה.

אדם בן דוד 3 במאי 2015

אני השמוק
אתה ממש לא הראשון
היהודונים האלה- חוש ריח לכסף יש להם

ניינר 3 במאי 2015

סדרה נפלאה עם תצוגה הירואית של סיפי3. אני מבסוט בסופו של דבר כי נראה לי שלווריורס יהיה עדיף להיתקל בקליפרס מאשר בספרס.
לתחושתי הבולס גונבים משחק אחד מהשניים הראשונים במיסטייק ביי דה לייק וסוגרים את הסדרה עם 4-2 גדול.

גיל 3 במאי 2015

אם רק היה שחקן אחד נוסף מלבד דאנקן שמתייצב בקביעות לסדרה הזו היא לא הייתה מגיעה ל7 משחקים. זו סדרה שהספרס פספסו ואם היו עוברים אותה היו בעלי סיכויים טובים להגיע לגמר הנבא כי המאצ'אפ שלהם נגד הווריורס היה טוב יותר. לא נורא, שנה הבאה דאנקן יחזור כמו חדש ואני רק מקווה שאלו שסביבו ישתפרו.

היסטוריון של ספורט 3 במאי 2015

הכל היה נהדר וכמובן גם הסיפור של פול.
אבל צורם לי שכל הדרמה הזו הסתיימה בהחלטת שיפוט הזויה ששרק לדאנקן פאוול שלא היה ולא נברא ואף משל לא היה .
השריקה הגיעה אחרי החטאה של פול 17 שניות לסוף שאת הר' לקחה ס.א.
במילים אחרות אלמלא אותה שריקה הכדור האחרון היה הולך לדאנקן והיה לנו גיבור אחר לערב הנהדר הזה.
חבל שככה דאנקן יסיים קריירה (אולי ).
בכל אופן זו סדרה לפנתאון …יהיה מעניין לראות אם הקליפרס תתגבר על המנחוס של חצי הגמר מול יוסטון .
גם כאן אני צופה 6-7 משחקים.
תענוג גדול .

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 במאי 2015

נשרקה גם עבירה של בארנס על דאנקן שלא נבראה.ומה עם השלוש זריקות של ג'ינובילי?

היסטוריון של ספורט 4 במאי 2015

3 הזריקות של ג'ינובלי גם היה מפוקפק אבל שונה
1. כי השריקה של גינובילי הייתה בסוף רבע שלישי (ואפחלו ל.א הספיקה לתקוע שלשה מטורפת ) בקיצור היא לא הייתה קריטית כל כך …לא מהלך אחרון של משחק.

2. אני חייב לומר שבהתחלה הזדעזעתי מהשופט בעניין ג'ינובילי וגם היום לא הייתי שורק 3 זריקות.
אבל הסתכלתי כמה וכמה פעמים בהילוכים חוזרים והמדהים שטכנית השופט צדק.
גינובילי ראה שהולכים לעשות עליו עבירה ושרק לסל משלושת רבעי מגרש מה לעשות שלפי החוקה השופט צודק ?
אם אתה זורק לסל גם ממגרש שלם ועושים עלייך עבירה זה פאוול ו 3 זריקות.
בקצור כל הכבוד לממזר ג'ינובילי שידע שיעשו עליו עבירה וזרק לסל משני שליש מגרש.

גיל 3 במאי 2015

דאנקן לא יפרוש.

דווידקה 3 במאי 2015

בנוגע לדיוויד סטרן- אומנם מגיעות לו ברכות על שתי הנק' שרשמת אך אחרי דרה כזאת בסיבוב הראשון אי אפשר שלא להעלות בפניו גם טענה שהיה חייב לעשות יותר בזמנו בכדי לשנות את שיטת הפילאוף כפי שהיא כיום. הרי לא באמת ייתכן ששתיים מהקבוצות הטובות בפליאוף נפגשות כבר בסיבוב הראשון. ואני כבר לא מדבר על הצורך של שינוי כל השיטה (ההפרדה הלא הגיונית בין המזרח החלש למערב החזק), אלא לפחות עם הבדיחה שהמקום הרביעי שמור למוליכת בית אזורי- פורטלנד. יש לי הרבה כבוד למועדון הזה אך היה ברור שבהתאם למאזן שלהם הם היו הקבוצה שהייתה צריכה לסיים במקום השישי.

מבלי להיכנס לאישיותו של הארדן אני מאד אוהב את העונה שלו ביוסטון וכבר הרבה זמן שאני בעדם, הוא שיפר את משחק ההגנה שלו, עושה הכל במגרש, סוחב קבוצה על הגב, גם כששחקנים בכירים בסגל שלו לא מפסיקים להיפצע (עוד מעט נוכל לראות איך קליבלנד תתמודד עם פציעות דומות בסגל), בכלל יוסטון זאת קבוצה של לוחמים השנה ואני בטוח יהנה מהסדרה שלהם עם הקליפרס (רק שפול יהיה בריא כי לקליפרס באמת אין עוד מלבדו) שהתאהבתי בהם בעיקר בסדרה האחרונה..

ועוד פלוס אחד בסידרה הזאת- כנראה שלא ניחשף להאק הג'ורדן/הווארד/מי לא המכעור, מהסיבה ששתי הקבוצות הן מהסובלות העיקריות של השיטה..

יריב 3 במאי 2015

ההשפעה של השינוי המוגבל שאתה מציע היתה שבמקום הסדרה הזו היינו רואים את ממפיס נגד סן אנטוניו (והקליפרס היו משחקים נגד פורטלנד). זה לא היה מפגש בין שתיים מהקבוצות הטובות בפלייאוף?

דווידקה 3 במאי 2015

אני לחלוטין חושב שיש לשנות את כל השיטה
אבל לכל הפחות זה היה עושה את העסק הוגן יותר, אם הקליפרס סיימו במקום השלישי "הגיע" להם לקבל את פורטלנד- הקבוצה החלשה יותר, ומקומות 4-5 ביניהן..
שוב, אני בהחלט חושב שיש לשנות את כל השיטה, הטיעונים על המרחקים שקבוצות יצטרכו לעשות ובעיות לוגיסטיות הן מופרכות בזמנים שלנו עם תנאי התחבורה והטיסות, והעובדה שגם כך יש מרחקים גדולים בין קבוצות מסויימות באותו אזור (לדוגמא סן אנטוניו וקליפרס שממש לא קרובות אחת לשנייה..)

פאקו 3 במאי 2015

הבעייה עם מזרח ומערב (שאני מסכים לחלוטין על כך שהיא יוצרת עיוותים וחוסר צדק ספורטיבי) היא פחות עם מרחקי הטיסה ויותר עם איזורי הזמן היוצרים בעיות בשעות השידור.

גיל 3 במאי 2015

זו הבעייה הכי קטנה. גם עכשיו משחקים במערב מתחילים ב10:30 במזרח. אז אולי הקבוצות הספציפיות מרוויחות אבל 80% מהאמריקאים שחיים ממזרח למיסיסיפי לא יכולים לראות משחקים עד הסוף ביום רגיל.

פאקו 3 במאי 2015

בדיוק מה שהתכוונתי. אם ינסו לעשות איזשהו פריש מיש בין מזרח למערב (ומבחינת צדק ספורטיבי זה בהחלט נדרש), אזי יתקשו עוד יותר למצוא את האיזון בין צרכי הצופים של שתי הקבוצות בתקופת הפלייאוף

גיל 3 במאי 2015

זה לא שיקול מרכזי בעיניי כי השווקים המקומיים פחות חשובים בפלייאוף מכלל הצופים בארה"ב. גם ככה קבוצות כמו מינסוטה וניו אורלינס נחשבות למערב למרות שהן יותר במזרח.

גיל 3 במאי 2015

אגב, תהיה אלופה חדשה כזו שלא זכתה באחת לפחות 17 שנה.

אלעד 3 במאי 2015

תסתכל על שדה שמונה האחרונות: קליבלנד, ג"ס, ממפיס, קליפרס, וושינגטון…. אם תחזור בזמן 15 שנה ותגיד למישהו שאלו הקבוצות שמרכיבות את רבע הגמר הוא היה מסתכל עליך במבט מוזר.

אורי 3 במאי 2015

מספיק שתחזור שנה אחורה

גיל 3 במאי 2015

השאלה אם זו תהיה מגמה או רק עונה חד פעמית.

אלעד 3 במאי 2015

קליבלנד, אטלנטה ושיקאגו סביר להניח יחזרו למעמד. בגלל חולשת האזור. 4 הקבוצות במערב ימשיכו להיות חזקות, אבל לגמרי אפשרי ששנה הבאה חצי גמר המערב יהיה מורכב מ-4 קבוצות אחרות לגמרי (ס"א, פורטלנד, אוקלהומה ונ"א, לדוגמא).

גיל 3 במאי 2015

מלבד קליבלנד אני לא רואה מתחרה רצינית על האליפות מהמזרח בשנים הקרובות.

גל ד 3 במאי 2015

לשיקאגו יש מצבת גבוהים שהיא אולי הטובה בליגה, גארד אול-אראונדר ברמות הכי גבוהות, ורכז שאם יוכל להישאר בריא הוא סופרסטאר מהשורה הראשונה.

אה, ומאמן על.

למה שלא תאיים על האליפות?

גיל 3 במאי 2015

אולי בגלל שהם מתקשים מול קבוצה כמו מילווקי?

אלעד 3 במאי 2015

אחלה קבוצת פנטזי. אז הם בקושי גירדו 45 נצחונות במזרח ובקושי עברו את מילווקי בסיבוב הראשון, וסביר להניח שאם היו במערב היו רואים את הפלייאוף מהבית. חוץ מזה, כמו שאמרתי, אחלה קבוצת פנטזי.

גל ד 3 במאי 2015

בקושי עברו את מילווקי? באיזה יקום?

גל ד 3 במאי 2015

אה, וגם מילווקי בשנים הקרובות עם פארקר תהיה קבוצה רצינית.

גיל 3 במאי 2015

מה זה משנה מה יהיה בעתיד? כיום מילווקי קבוצה די חלשה שלא הייתה מתקרב לפלייאוף במערב והיא עדיין נתנה פייט חזק לשיקגו. הקבוצה לא נראית טוב ותיבודו אשם בזה. מאמן על הוא לא.

גל ד 4 במאי 2015

נדבר בגמר.

גיל 4 במאי 2015

גל, הלוואי שתהיה צודק אבל לצערי אני לא רואה את זה קורה.

אלון 3 במאי 2015

טריים אחד גדול יכול לשנות את זה.

היסטוריון של ספורט 4 במאי 2015

תיבדו מזכיר לי את בלאט במכבי אשתקד.
עונה מקרטעת ,ביקורות אין סופיות ,הנהלה שמחכה לסוף עונה בכדי להגיד שלום ולא להתראות …אצל בלאט זה נגמר עם גביע יורוליג (ובקטנה דאבל מקומי …הלוואי על גודס קטנה כזו ).
יש לי תחושה שגם תיאובידו יגיע לגמר לפחות …אא"כ ההוא מהפסקה הקודמת..

sp 3 במאי 2015

עוד נתון נחמד- מ1999 זה יהיה הגמר הראשון בלי טים, קובי או וויד (כולם "פעילים" עדין).

רטקסס 3 במאי 2015

האמת שזה נתון מטורף.
מאז 99 היו רק שלוש שנים מהמערב שלא ספרס ולא לייקרס העפילו (פעמיים דאלאס ופעם OKC).
במזרח היו 9 אלופות שונות בתקופה הזו.

איציק 3 במאי 2015

תגדיר פעילים, האם זה רק לא הודיעו על פרישה או מעבר לכך?

אלכס 3 במאי 2015

פציעות. כל כך הרבה פציעות.

אלעד 3 במאי 2015

טוב, אז אחרי שהיה אטלנטה- וושינגטון, משדרים עכשיו ג"ס-ממפיס וזה נראה כמו שלפני גמר גביע יש משחק חימום של הנוער… מה משחקים שם במזרח?

גיל שלי 4 במאי 2015

גם ממפיס לא ממש אתגרו את גולדן סטייט

אייל הצפון 4 במאי 2015

את משחק 6 השופטים נתנו לליקרס מתנה, על פאול שלפי גרסת פרשנים נייטרליים "לא היה אך נשרק על אלפי פעמים שליימביר כן עשה פאולים", כלומר רק בגלל שהוא לא רצה/הספיק לעשות פאול זה לא אומר שלא צריך לשרוק אם הנהלת הליגה רוצה ריפיט של הלייקרס. למשחק 7 איזייה הגיע פצוע מראש ושיחק ב-50% יכולת, ויש הבדל בין משחק שבו נפצעים באמצע וממשיכים על אדרנלין ומשחק שאליו מגיעים פצועים ובהרגשה שלא משנה מה תעשה השופטים לא יתנו לך לנצח.
תוצאת הסדרה של השנה מרמה, כי אם אלו לא הקליפרס, עם מסורת הלוזריות וחוסר הניסיון במעמדים גדולים (=התפרקות בדקה האחרונה של משחק צמוד), וקצת עזרה של השופטים היה נגמר בחמישה. זה לא אומר שס"א של דאנקן/פרקר/ג'ינובילי גמורה אבל צריך להתכונן לפרישה שלהם.

Srtest 4 במאי 2015

אתם חבורה של פנאטים שיום אחד קמו ופתאום מחקו את הכדורסל האירופי והכתירו את האמריקאי. פופ יום אחד שיחק מול פנאתינייקוס כשס"א היתה בשיאה ועם שחקנים מעולים והתקשתה מול אוברדוביץ' והוא למד ממנו את משחק הפיקנרול.

היתה סדרה אמביציוזית ומלאת אנרגיות עם כדורסל ברמה בינונית. ראינו בסדרה של מכבי מול פנא איך לשחקן כמו סופו אין מרווח של חצי נשימה. איך אוברדוביץ' מפחד מסמית' ודווקא הוא מעוניין שהמשחק יזרום לכיוון של פארגו, מה שקרה. העובדה שהכוכב הכי גדול של הקבוצה היריבה, בלייק גריפין, מסיים עם טריפל דאבל היא תעודת עניות לאליל שלכם פופ. לא פעם ראשונה שקורה ד"א. בסדרה הנפלאה ההיא בין דטרויט לס"א, ראינו איך מבחינה טקטית שני מאמנים מאוד מוערכים כמו בראון ופופ לא מבצעים כמעט שום התאמות. בטח לא בהגנה, ואני מת על בראון. איך במהלך האחרון, בטירוף המוחלט שפול היה בו, לא בוצע עליו לכל הפחות דאבל טים??!! איך לא הוציאו לו את הכדור מהידיים? לשחקן שתפס משחק על שהוא גם השחקן הכי חשוב ושכמעט ברור שהכדור המכריע ילך אליו? איך בכלל לא הוציאו לו את הכדור מהידיים? איך ג'מאל קרופורד נשאר פנוי כשהוא על המגרש כשפחות או יותר הוא עושה דבר אחד וזה לזרוק לסל?

סדרה מלאת תשוקה ואנרגיות, ומעט מדי כדורסל. מבחינה טקטית אפילו ראינו כיצד הקליפרס לא מסוגלים לפתח מומנטום וריצה והסתפקו בהבלחות פיצוח ההגנה של הספרס.

Srtest 4 במאי 2015

וכמובן סדרה שלמה שבה לא ראינו פתרונות לפיקנרול.

Comments closed